Dat weet ik niet. Een apologieverbod is toch wat anders dan het niet mogen beledigen van een godsdienst.quote:Op maandag 26 januari 2015 16:28 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Je mag ook best roepen dat een mening debiel of in jouw ogen fout is.
Waar ik mij aan stoor, is dat een aantal zelfverklaarde JeSuis'ers nu roept dat mensen die, bijvoorbeeld, de aanslag op Charlie Hebdo toejuichen moeten worden opgesloten en de mond gesnoerd.
Dan heb je het naar mijn idee niet helemaal begrepen.
Waarom is dat anders? Dat is alleen anders in jouw perceptie. En apologieverbod is ook heel erg extreem.quote:Op maandag 26 januari 2015 16:40 schreef Morendo het volgende:
[..]
Dat weet ik niet. Een apologieverbod is toch wat anders dan het niet mogen beledigen van een godsdienst.
Je zit dan al snel in de sfeer van opruiing, haatzaaien, en dergelijke.quote:Op maandag 26 januari 2015 16:41 schreef Kosmoproleet het volgende:
[..]
Waarom is dat anders? Dat is alleen anders in jouw perceptie. En apologieverbod is ook heel erg extreem.
Lijkt mij evident. Maar ik mag ook graag geloven dat Nederland, Frankrijk, wat beschaafder zijn dan andere landen.quote:Op maandag 26 januari 2015 16:41 schreef Kosmoproleet het volgende:
Sterker nog, als je naar de hele wereld kijkt, lijken blasfemie-wetten eerder de norm.
Dan Duitsland en Denemarken bijvoorbeeld?quote:Op maandag 26 januari 2015 16:48 schreef Morendo het volgende:
[..]
Lijkt mij evident. Maar ik mag ook graag geloven dat Nederland, Frankrijk, wat beschaafder zijn dan andere landen.
Nee, maar ik veeg dan ook mijn welgevormde bips af met 'onderzoeken' en conclusies zoals opgetekend in het door jou geposte kaartje.quote:Op maandag 26 januari 2015 16:50 schreef Kosmoproleet het volgende:
[..]
Dan Duitsland en Denemarken bijvoorbeeld?
Je plaatje doet het niet.quote:Op maandag 26 januari 2015 16:41 schreef Kosmoproleet het volgende:
[..]
Waarom is dat anders? Dat is alleen anders in jouw perceptie. En apologieverbod is ook heel erg extreem.
Sterker nog, als je naar de hele wereld kijkt, lijken blasfemie-wetten eerder de norm.
[ afbeelding ]
Jij doet het niet. Plaatje doet het prima.quote:
Apart.quote:Op maandag 26 januari 2015 17:03 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Jij doet het niet. Plaatje doet het prima.
Maar even geüpload.quote:Op maandag 26 januari 2015 17:03 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Jij doet het niet. Plaatje doet het prima.
Laten we toch hopen dat er niet weer meer religie komt en we in een soort 2de middeleeuwen terecht komen.quote:"Voor de ontzuiling wist iedere zuil waar de gevoeligheden lagen van andere zuilen en werd daar rekening mee gehouden. Nu vergeten we dat we in een samenleving leven waarin religie steeds belangrijker aan het worden is. "
Zijn daar nou alleen Nederland, België en Estland groen?quote:Op maandag 26 januari 2015 17:22 schreef Kosmoproleet het volgende:
[..]
Maar even geüpload.
[ afbeelding ]
En Taiwan en Liberia.quote:Op maandag 26 januari 2015 18:11 schreef Euribob het volgende:
[..]
Zijn daar nou alleen Nederland, België en Estland groen?
Ik zag het op het grote plaatje, lekker lijstje wel.quote:
Toch is dit niet een goed argument om dan maar te zeggen dat je niet op de gevoelige teentjes moet gaan staan van moslims of andere gelovigen in dit land.quote:Op maandag 26 januari 2015 18:14 schreef Euribob het volgende:
[..]
Ik zag het op het grote plaatje, lekker lijstje wel.
Nou ja flapdrol, wat wij niet wisten, is, dat er een sociaalwetenschappelijke stroming bezig is, nu nog buiten het publieke debat, dat een theoretische fundament legt voor de zelfcensuur. Bepaalde politieke partijen hebben dit blijkbaar ook nog niet helemaal door, anders zou je termen als post-seculiere samenleving icm zelfcensuur en beschaving vast wel gehoord hebben in het publieke debat. Maar misschien komt dat dus nog?quote:Op maandag 26 januari 2015 18:40 schreef Hexagon het volgende:
Wat een flapdrol. Laten mensen zich eens niet zo druk maken om wat er zoal gezegd wordt. Maakt ieders leven een stuk beter.
Wat de man zegt is natuurlijk niet nieuw maar heeft nu een naampje gekregen.quote:Op maandag 26 januari 2015 18:52 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Nou ja flapdrol, wat wij niet wisten, is, dat er een sociaalwetenschappelijke stroming bezig is, nu nog buiten het publieke debat, dat een theoretische fundament legt voor de zelfcensuur. Bepaalde politieke partijen hebben dit blijkbaar ook nog niet helemaal door, anders had je termen als post-seculiere samenleving icm zelfcensuur en beschaving vast wel gehoord hebben in het publieke debat. Maar misschien komt dat dus nog?
Annette. Het is een vrouw.quote:Op maandag 26 januari 2015 18:54 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Wat de man zegt is natuurlijk niet nieuw maar heeft nu een naampje gekregen.
Maar met wat de man voorstelt gaan we nog verder naar de zeursamenleving waar niemand meer ergens tegen kan en alles waar iemand maar aanstoot aan kan nemen aan banden moet worden gelegd.
Daarom verwerp ik zijn betoog ten stelligste.
Mijn punt is vooral dat het bij een vrije samenleving zo is dat men wel eens geconfronteerd kan worden met uitingen en meningen die niet zo in de comfortzone vallen. Mensen moeten gewoon eens leren om zich niet zo druk te maken om wat wie allemaal zegt. Je hoeft niet met iedereen vrienden te zijn.quote:Op maandag 26 januari 2015 18:57 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Annette. Het is een vrouw.
Maar idd het staat welhaast haaks op allerlei tendenties die ook aanwezig zijn in onze samenleving, zoals meerderheid atheïsten of een gevoelen dat religies niet veel goeds brengen, en die toch gesteund worden door aardig wat mensen. Een zekere mate van wereldvreemdheid mag die Annette Jansen niet ontzegd worden.
Of is dat alleen maar in onze waan?
Punt is dat zowel in de Islam-discussie en Pieten-discussie de hypocrisie extreem zwaar aanwezig is. Je mag alles zeggen wat je wil, zolang het maar in lijn is met 'onze cultuur'. En anders moet je vooral je bek houden of oprotten.quote:Op maandag 26 januari 2015 19:09 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Mijn punt is vooral dat het bij een vrije samenleving zo is dat men wel eens geconfronteerd kan worden met uitingen en meningen die niet zo in de comfortzone vallen. Mensen moeten gewoon eens leren om zich niet zo druk te maken om wat wie allemaal zegt. Je hoeft niet met iedereen vrienden te zijn.
Ik heb dus helemaal niets met dat hele gejank. Het is een beetje hetzelfde als die Zwarte Piet discussie. Sommigen mensen moeten zich gewoon eens wat minder druk maken over allerlei onzin.
En toch gaat het veel verder dan dit. Ze geeft zelf ook aan dat er niet zoveel stokken achter de deur zijn. Behalve een strikte handhaving van de wet tegen haatzaaien. Zij gaat ervan uit dat onze samenleving veranderd is van een seculiere in een post-seculiere samenleving, waarin geloof weer een rol van betekenis speelt. Duidelijk verder dan een pleidooi om de lange tenen een beetje op te rollen. Misschien dachten we dat we met de prominente rol die het christelijke geloof altijd speelde in Nederland gebroken hadden, maar we zitten nu in een andere situatie. Islam speelt bijv. een heel belangrijke rol (en wrs ook nog andere religies) en wij moeten daardoor inbinden, omdat dit een kwestie is van beschaving... en dus kunnen we niet meer op onze viool spelen mbt gelijkheid van vrouwen, homo's etc.quote:Op maandag 26 januari 2015 19:09 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Mijn punt is vooral dat het bij een vrije samenleving zo is dat men wel eens geconfronteerd kan worden met uitingen en meningen die niet zo in de comfortzone vallen. Mensen moeten gewoon eens leren om zich niet zo druk te maken om wat wie allemaal zegt. Je hoeft niet met iedereen vrienden te zijn.
Ik heb dus helemaal niets met dat hele gejank. Het is een beetje hetzelfde als die Zwarte Piet discussie. Sommigen mensen moeten zich gewoon eens wat minder druk maken over allerlei onzin.
Holocaustontkenning is weer een geheel ander verschijnsel.quote:Op maandag 26 januari 2015 19:15 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Punt is dat zowel in de Islam-discussie en Pieten-discussie de hypocrisie extreem zwaar aanwezig is. Je mag alles zeggen wat je wil, zolang het maar in lijn is met 'onze cultuur'. En anders moet je vooral je bek houden of oprotten.
Neuh. Ook dat zou daaronder moeten vallen. Niks anders aan. Valt onder dezelfde categorie als 'Islamitisch complot'.quote:Op maandag 26 januari 2015 19:27 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Holocaustontkenning is weer een geheel ander verschijnsel.
Van mij doe je je best maar, ontken zoveel je wil.quote:Op maandag 26 januari 2015 19:28 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Neuh. Ook dat zou daaronder moeten vallen. Niks anders aan. Valt onder dezelfde categorie als 'Islamitisch complot'.
Meteen weer persoonlijk maken.quote:Op maandag 26 januari 2015 19:31 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Van mij doe je je best maar, ontken zoveel je wil.
Nee, Holocaust valt binnen het kader historische werkelijkheid. De Holocaustontkenning werd/wordt gebruikt door ex-nazi's en neonazi's met als enige doel om een schijn van verdediging op te bouwen en mensen warm te laten lopen voor hun ideologie. Die een inhumane ideologie was. Het kan nooit zo zijn dat bevolkingsgroepen het recht op Holocaustontkenning claimen om te gebruiken in een debat over bijv. de vrijheid van meningsuiting. Geschiedvervalsing is iets anders dan beledigen.quote:Op maandag 26 januari 2015 19:28 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Neuh. Ook dat zou daaronder moeten vallen. Niks anders aan. Valt onder dezelfde categorie als 'Islamitisch complot'.
Oh nee zo bedoelde ik het niet, ik ben het gewoon met je eens dat holocaust ontkenning, hoe infantiel ook, niet strafbaar moet zijn.quote:
Dat doet er volstrekt niet toe. Je zou gewoon de vrijheid moeten hebben om die historische werkelijkheid in je eigen perspectief te plaatsen. Geschiedvervalsing is ook een vorm van vrijheid van meningsuiting. Met welk doel dat wordt gedaan is compleet irrelevant - tenzij het gaat om concrete zaken zoals aanzetten tot haat. Overigens wordt Holocaustontkenning bestraft juist vanwege het beledigende karakter aan het adres van Joden.quote:Op maandag 26 januari 2015 19:33 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Nee, Holocaust valt binnen het kader historische werkelijkheid. De Holocaustontkenning werd/wordt gebruikt door ex-nazi's en neonazi's met als enige doel om een schijn van verdediging op te bouwen en mensen warm te laten lopen voor hun ideologie. Die een inhumane ideologie was. Het kan nooit zo zijn dat bevolkingsgroepen het recht op Holocaustontkenning claimen om te gebruiken in een debat over bijv. de vrijheid van meningsuiting. Geschiedvervalsing is iets anders dan beledigen.
Mee eens, ik hoef mij niet aan de koran te houden. Sterker nog als Christen voel ik mij beledigd dat moslims Jezus als een profeet zien en niet als zoon van god.quote:Op maandag 26 januari 2015 16:19 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Het zou inderdaad een goed idee zijn als moslims afbeeldingen van hun profeet zouden gedogen en ruimte zouden geven aan andersdenkenden.
Precies, goed om te zien dat je niet tot de groep hypocrieten hoort.quote:Op maandag 26 januari 2015 19:35 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Oh nee zo bedoelde ik het niet, ik ben het gewoon met je eens dat holocaust ontkenning, hoe infantiel ook, niet strafbaar moet zijn.
Het begint wat te worden met onsquote:Op maandag 26 januari 2015 19:39 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Precies, goed om te zien dat je niet tot de groep hypocrieten hoort.
Hoezo dat?quote:Op maandag 26 januari 2015 19:26 schreef Ryan3 het volgende:
en wij moeten daardoor inbinden, omdat dit een kwestie is van beschaving
Nee, en dan krijg je dus dit in die post-seculiere samenleving: hele bevolkingsgroepen lopen achter een bewust opgehangen leugen aan en je zou er dan niets meer tegenover kunnen stellen. Want ja geschiedenis is eigenlijk een soort fantasieverhaaltje.quote:Op maandag 26 januari 2015 19:35 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dat doet er volstrekt niet toe. Je zou gewoon de vrijheid moeten hebben om die historische werkelijkheid in je eigen perspectief te plaatsen. Geschiedvervalsing is ook een vorm van vrijheid van meningsuiting. Overigens wordt Holocaustontkenning bestraft juist vanwege het beledigende karakter aan het adres van Joden.
.
En het feit dat zij zich gekwetst voelen is dermate zwaarwegend dat anderen daar hun vrijheid voor op moeten offeren?quote:Op maandag 26 januari 2015 19:52 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Omdat je moet snappen dat die Mohammedcartoons door hun ziel snijden.
Daar komt het wel zo'n beetje op neer, volgens die Annette Jansen.quote:Op maandag 26 januari 2015 19:54 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
En het feit dat zij zich gekwetst voelen is dermate zwaarwegend dat anderen daar hun vrijheid voor op moeten offeren?
Over christenen, joden, boeddhisten, koningen, apen en frietventers mag ook alles gezegd worden. En ja, over moslims mogen we net zo veel zeggen. Wil je dat we voor bepaalde kortetenengroepen speciale wetten instellen dan?quote:Op maandag 26 januari 2015 20:07 schreef Elan het volgende:
Nou heb ik mij niet bijzonder ingelezen in dit onderwerp of zo, maar hoe verdraagzaam is een samenleving als deze van mening is dat mensen die een bepaalde religie aanhangen tot op het bot beledigd mogen worden puur op basis van die religie.
Joden zijn op allerlei manieren beschermd tegen antisemitisme, Koninklijk huis beledigen is strafbaar maar tegenover een moslim mag ALLES gezegd worden.
Zo werkt het toch niet
Pertinent onwaar.quote:Op maandag 26 januari 2015 20:14 schreef bijdehand het volgende:
[..]
Over christenen, joden, boeddhisten, koningen, apen en frietventers mag ook alles gezegd worden.
In welk land leef jij?quote:
In Nederland.quote:
Psst, koning beledigen mag niet, Jodenvervolging ontkennen is strafbaar ..quote:
Natuurlijk mag dat niet, maar er gelden geen speciale regels voor moslims en/of frietventers. Kom op zeg.quote:Op maandag 26 januari 2015 20:19 schreef Elan het volgende:
[..]
In Nederland.
Als jij denkt dat je in ons huidige bestel maar alles ongestraft kan en mag zeggen ben je bijzonder naïef.
Nog buiten dat heb je ook gewoon een Artikel 261 en 266.quote:Op maandag 26 januari 2015 20:20 schreef probeer het volgende:
[..]
Psst, koning beledigen mag niet, Jodenvervolging ontkennen is strafbaar ..
Als je een frietventer tot op het bot zou beledigen mag en kan hij ook naar een rechter stappen.quote:Op maandag 26 januari 2015 20:20 schreef bijdehand het volgende:
[..]
Natuurlijk mag dat niet, maar er gelden geen speciale regels voor moslims en/of frietventers. Kom op zeg.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |