Snel gegaan dan!quote:Op vrijdag 14 november 2014 18:24 schreef LPFAN het volgende:
Ja absoluut! het is zowiezo allemaal spannendik weet het nog geen half jaar, en ben nu een paar maand bezig met dialyse.
Hoelang heeft het bij jou geduurd voor je alle uitslagen kreeg?
Ik heb het nog niet gehad die bepaalde onderzoeken. (bloed en urine is maandelijks dus dat is normaal geworden. krijg nu om de 2 maand die fles mee die je nu hebt haha) omdat het allemaal zo snel is gegaan bij mij. ( was idd heel acuut. smorgens bloedgeprikt bij de huisarts, 2 uur later moest ik naar het ziekenhuis en heb ik een dikke week gelegen...) waardoor mijn nieren opeens het opgegeven is niet bekend. ( en dat op mijn 26e...) maar goed ik heb het nu geaccepteerd. maar in ieder geval ben ik nu nog niet gelijk bezig met transplantatie omdat dialyse ook nog niet gaat zoals het hoort... zodra ik in een beetje rustiger vaarwater ben gekomen gaan we die molen pas in.quote:Op vrijdag 14 november 2014 22:28 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Snel gegaan dan!
Ik zit nog middenin het screeningstraject. Vorige week lichamelijk onderzoek (bloeddruk meten, 8 buisjes bloed prikken, wegen () , hart en longen luisteren en beklopt worden om te horen of de ingewanden nog op de plek zitten.
De bloeduitslagen waren met een dag of vier binnen, maar daarbij ging het om HB en doorgemaakte virusinfecties. En er zat ook een stukje nierfunctie bij, de details daarvan weet ik niet precies. Het was in ieder geval goed.
Nu heb ik een mooie 2,7 liter container in huis waarmee ik 24 uurs urine mag opvangen (dus van 's morgens vroeg tot 's morgensvroeg in een bakje plassen en dat overhevelen in die container). Het eindresultaat mag bij het volgende bezoek mee, daarmee kunnen ze bepalen hoe goed je nieren filteren. Dit moet de dag voor je ziekenhuisbezoek.
Aangezien mijn volgende bezoek de dag na een lange werkdag (inclusief avond) is, wordt het opvangen nog interessantGeen idee hoe lang die uitslagen op zich laten wachten, volgens mij gaat dat ook best snel.
Andere onderzoeken heb ik al eerder in dit topic genoemd.
Ik ben nu met de coördinator bezig mijn afspraken zo te plannen dat ik een keertje door de week in het ziekenhuis ben, zal naar verwachting ergens binnen drie weken zijn. Want dan wordt nogmaals bloed geprikt waarmee ze een weefseltypering doen. Dit proces duurt 5-6 weken dus willen we zo snel mogelijk starten, nu we weten dat mijn basisgezondheid goed is.
Als jij al op een nier wacht heb je dat wellicht ook al gehad. Want deze kenmerken worden tussen donor en ontvanger vergeleken, om te kijken of er geen afstoting is.
Als die uitslag binnen is (zal voor mij geen 'goed' of 'fout' zijn, omdat ik geen specifieke ontvanger heb) en de andere onderzoeken zijn goed, dan wordt mijn bloed gematched met een potentiële ontvanger (kruisproef). Dit duurt volgens mij ook weer een week of 5. Als de match goed is dan kan een operatiedatum geprikt worden.
Al optellend kom je dan eind februari uit.
Wat een achtbaan! Verstandig om eerst even je lijf en geest op orde te krijgen voor je verder gaat. Ook voor de donoren. Want ik kan me voorstellen dat ze het aanbieden, maar dat er later toch twijfels de kop opsteken. Die wellicht weer zakken, maar heb het er met elkaar of met je contactpersoon in het ziekenhuis over zodat iedereen er 100% achter staat.quote:Op vrijdag 14 november 2014 22:32 schreef LPFAN het volgende:
[..]
Ik heb het nog niet gehad die bepaalde onderzoeken. (bloed en urine is maandelijks dus dat is normaal geworden. krijg nu om de 2 maand die fles mee die je nu hebt haha) omdat het allemaal zo snel is gegaan bij mij. ( was idd heel acuut. smorgens bloedgeprikt bij de huisarts, 2 uur later moest ik naar het ziekenhuis en heb ik een dikke week gelegen...) waardoor mijn nieren opeens het opgegeven is niet bekend. ( en dat op mijn 26e...) maar goed ik heb het nu geaccepteerd. maar in ieder geval ben ik nu nog niet gelijk bezig met transplantatie omdat dialyse ook nog niet gaat zoals het hoort... zodra ik in een beetje rustiger vaarwater ben gekomen gaan we die molen pas in.
succes iig met je onderzoeken en de uitslag! en ik vind het echt heel dapper en geweldig dat je dit doet voor iemand.
Zou dat daar dan ook niet mee te maken hebben? Dat je nieren niet genoeg water terugfilteren?quote:Op vrijdag 14 november 2014 22:54 schreef LPFAN het volgende:
Ja ze mogen die dingen wel groter maken idd ;p ondanks dat mijn nieren nog maar 10% werken op et moment dus, plas ik nog wel als een malle ;p heb net genoeg aan die fles maar ook maar net ;p
60 dacht ik.quote:Op zondag 16 november 2014 11:30 schreef Naamah het volgende:
Cat, hoe oud ben je eigenlijk?
Is er trouwens een soort van maximumleeftijd voor doneren?
Niet iedere chemo verwoest je nieren he? Het is een persoonlijke afweging die ieder voor zich moet maken, maar de kans dat ik daardoor (of door een andere oorzaak) mijn nierfunctie kwijtraak weegt niet op tegen de kans dat ik een ander een beter leven geef, met weinig tot geen neveneffecten voor mezelf.quote:Op zondag 16 november 2014 08:44 schreef -Strawberry- het volgende:
Voor een vreemde zou ik er moeite mee hebben, maar toen dat meisje gister in het programma van Gordon om een nier vroeg dacht ik wel... tja, je kan er wel iemands leven mee redden.
Maar als je dan hoort dat het bij haar door chemo en kanker is gekomen, denk je toch ook aan je eigen leven en dat het geen kleine kans is dat je zelf ooit aan de chemo moet.
Ik ben bijna 40 en dat vind ik wel een mooie leeftijd. Goed gezond, je weet waar je staat in leven, (geen) kinderwens is duidelijk dus een goed moment om dit te doen. Maar op oudere leeftijd kan het ook.quote:Op zondag 16 november 2014 11:30 schreef Naamah het volgende:
Cat, hoe oud ben je eigenlijk?
Is er trouwens een soort van maximumleeftijd voor doneren?
Tof! Wist ik nietquote:Op zondag 16 november 2014 13:13 schreef clumsy_clown het volgende:
[..]
60 dacht ik.
Er is overigens wel een oud-voor-oud programma. Nieren van donoren die bijvoorbeeld 70 zijn, of die niet helemaal optimaal zijn, kunnen alsnog getransplanteerd worden, zodat mensen die eigenlijk geen kans maken op een jonge gezonde nier door bijv hun leeftijd, toch een paar jaar winst hebben. Maar dat zijn dan geen levende donoren.
Ja, zoiets is hetquote:Op zondag 16 november 2014 14:39 schreef Dyre het volgende:
Wow, echt ontzettend stoer dat je 'zomaar even' een nier doneert aan iemand die hem hart nodig heeft! Ik zou het zelf echt nooit durven, dus ik heb echt bewondering voor je
Zou je wat meer uitleg kunnen/willen geven over die 'keten van donaties, waarbij ontvanger en donor anders niet matchen'?
Bedoelen ze daarmee dat persoon A wil doneren aan persoon B, maar dat die niet met elkaar matchen. Dat jij dan aan persoon B doneert en persoon A aan een (willekeurige) andere patiënt?
(ik heb dat stukje uit je link wel gelezen hoor, maar ik haalde het er niet helemaal uit)
Die Karmapunten krijg jij niet meer op denk ik
Wat Ingetje zegt. De wachtlijsten zijn zo lang, de match hoeft niet 100% perfect te zijn voor prima slagingskans en dan zijn er altijd een aantal potentiële ontvangers. Het zou wel langer kunnen duren als ze die keten gaan vormen. Want dan moeten die ontvangers en donoren nog gekoppeld worden.quote:Op maandag 17 november 2014 17:15 schreef computergirl het volgende:
Maar kan het ook nog lang duren voordat er een nierpatient is met de perfecte match voor jou?
Je brengt het nu alsof er al iemand in de couliesen staat te huppelen van ongeduld
Werkt dat zo ja?quote:Op zondag 16 november 2014 14:43 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Niet iedere chemo verwoest je nieren he? Het is een persoonlijke afweging die ieder voor zich moet maken, maar de kans dat ik daardoor (of door een andere oorzaak) mijn nierfunctie kwijtraak weegt niet op tegen de kans dat ik een ander een beter leven geef, met weinig tot geen neveneffecten voor mezelf.
Daarbij zou zo'n chemo beide nieren verwoesten (dus dezelfde complicaties als wanneer mijn ene nier verwoest zou worden) en voila: na donatie sta ik ik zo'n geval meteen bovenaan de lijst.
Ja.quote:
Als je kanker hebt (gehad) heb je de eerste jaren niet zo veel aan een plekje bovenaan de lijst. De medicijnen die afstoting tegen moeten gaan zijn dan sterk in je nadeel.quote:Op maandag 17 november 2014 19:21 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Ja.Is een paar jaar geleden door de minister bepaald.
Logisch. Als ontvanger moet je ook gezond genoeg zijn om je nieuwe nier de beste kans te geven.quote:Op maandag 17 november 2014 19:59 schreef computergirl het volgende:
[..]
Als je kanker hebt (gehad) heb je de eerste jaren niet zo veel aan een plekje bovenaan de lijst. De medicijnen die afstoting tegen moeten gaan zijn dan sterk in je nadeel.
"nou meneer de psych-assistent, ik had het gister nog met de kat over de hond van de buren... "quote:Op maandag 1 december 2014 13:49 schreef Ingetje79 het volgende:
Je hebt het toch wel uitvoerig met de katten doorgesproken?
Ik moest zo lachen om die vraag.quote:Op maandag 1 december 2014 13:42 schreef Greys het volgende:
"zie en hoor je weleens dingen die andere mensen niet zien en horen"Nou Cat.. nou!???
En dat laatste ben ik vergeten te vragen.quote:Dat was inderdaad een vol programma die dag! Dat met die contrastvloeistof klinkt wel een beetje 'eng', maar gelukkig dat dat gevoel al snel weer wegtrok.
Het is grondig aangepakt zeg. Alleen maar goed natuurlijk.
Wanneer krijg je de uitkomsten van de lichamelijke onderzoeken ongeveer?
Gebled worden door een coördinator, wie wil dat nou nietquote:Op maandag 1 december 2014 14:09 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Ik moest zo lachen om die vraag.mijn antwoord: 'ik zie in het algemeen minder dan de gemiddelde mensch. Maar nee, ik heb geen auditieve of visuele hallucinaties.
'
[..]
En dat laatste ben ik vergeten te vragen.Maar ik ga deze week toch nog langs voor bloedprikken dus dan kan ik het erover hebben. En ik weet zeker dat ik sowieso gebled word als er iets binnen is. Zo grondig is de coördinator echt wel.
Ik heb dat gemist.quote:Op maandag 1 december 2014 14:01 schreef tombolafan het volgende:
Ik vind t echt supersupergoed van je
Dat meisje dat bij Gordon om een nier vroeg trouwens... een jongen van 21, een meisje van 19 en een vrouw van ergens in de 50 ofzo had ze als eerste selectie gekozen...
Dat meisje van 19 is gok ik te jong om dat al te mogen beslissen? Die jongen die ging meteen strippen toen Gordon vroeg of iemand naakt naast een naturist wilde gaan staan (dus ik dacht --> Die doet t voor aandacht), lekkere eerste selectie dan!
Dat bedoel ikquote:Op maandag 1 december 2014 14:12 schreef tombolafan het volgende:
[..]
Gebled worden door een coördinator, wie wil dat nou niet
Ja dat bedoel ik met die 19-jarige, dan denk ik, die vrager moet dat toch ook weten, dat ze wrs afgewezen wordt, als dit dan de beste 3 warenquote:Op maandag 1 december 2014 14:14 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Ik heb dat gemist.Wanneer was het erop? Een kijken of ik terug kan kijken (en me waarschijnlijk ergeren).
Met 19 mag je het trouwens wel zelf beslissen. Maar vaak val je dan af omdat de psychiater/maatschappelijk werker dan inschat dat je nog niet 'rijp' genoeg bent om de consequenties te overzien.
En sowieso is het lastig, want om te doneren in deze situatie mag je (vrouw) geen kinderwens meer hebben, omdat een zwangerschap met maar één nier extra belastend is. Ik denk dat er weinig 19-jarigen zijn die dat op dat moment al duidelijk hebben en het ook zo kunnen verwoorden dat de andere partij het ook snapt.
Ik had het er nog over in het ziekenhuis. En hoorde dat nav zulke oproepjes/programma's best wat mensen op consult komen en ze vrijwel allemaal worden afgewezen.
We hadden het erover gehad ja, ik ga eens zoeken.quote:Op maandag 1 december 2014 14:18 schreef tombolafan het volgende:
[..]
Ja dat bedoel ik met die 19-jarige, dan denk ik, die vrager moet dat toch ook weten, dat ze wrs afgewezen wordt, als dit dan de beste 3 waren![]()
Eeeeeh... ze had volgens mij afgelopen zaterdag 2 (?) weken geleden een oproep gedaan ofzo zeiden ze, en was dan de week erop daar met die 3 kandidatenWe hadden het meteen over je
![]()
Het was de aflevering met Goedele Liekens en Herman den Blijker. Is de enige die ik gezien heb dus kan niet missen
Nee hadden we het er met jou over?quote:Op maandag 1 december 2014 14:19 schreef Cat22 het volgende:
[..]
We hadden het erover gehad ja, ik ga eens zoeken.
quote:Op maandag 1 december 2014 14:30 schreef tombolafan het volgende:
[..]
Nee hadden we het er met jou over?Wij hadden het iig meteen over jou
En dat jij een keer of 1000 stabieler was dan die 2 bij elkaar
Top plan.quote:Op maandag 1 december 2014 14:43 schreef Kandijfijn het volgende:
Gewoon de markt voor orgaanhandel vrijgeven moraalridders die er tegen zijn jagen letterlijk tienduizenden mensen per jaar een pijnlijke vreselijke dood in.
Minderwaardigheidsargument, mensen zijn te stompzinnig en te minderwaardig zelf die beslissing te maken. Ik elitemens of elite-overheid bestaande uit zelfde mensen zou dat moeten beslissen. Het is oneerlijk en laag om mensen als minderwaardig te beschouwen.quote:Op maandag 1 december 2014 14:54 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Top plan.![]()
Opent deuren voor mensen in geldnood die vooral kijken naar snel verdienen. En op het laatst toch schrik krijgen (want het is een zware ingreep), afhaken en de ontvanger teleurstellen.
Of niet mogen afhaken en daardoor zelf in de emotionele problemen komen.
Misschien toch maar niet doen?
Als ik even voor je zoek heb ik de berekeningen nog wel voor jequote:Qua kosten is het wel haalbaar. Nierpatiënten kosten de maatschappij vele miljoenen euros op dit moment. Met een transplantatie bespaar je dus een hele hoop.
Principieel heb ik moeite met een systeem wat indirect eigenaar van jouw lichaam probeert te zijn. Ik heb meer voorkeur voor verplicht invullen bij aanvraag rijbewijs/paspoort e.d. Maar vanuit praktisch oogpunt snap ik het wel.quote:Ik ben wel voor een Belgisch systeem voor orgaandonatie na de dood. Als je écht niet wil, dan moet je actie ondernemen en laten vastleggen dat je geen organen wil doneren. De mensen die dat niet doen, dat zijn de mensen die het weinig uitmaakt. En waarom hun organen dan niet gebruiken (mits het de nabestaanden geen onoverkomelijke emotionele problemen oplevert) om een leven te redden?
Mijn argument gaat niet over intellect, maar over het scheiden van emotie en ratio. Een beslissing als deze (waarbij parameters als lichamelijke functies sowieso go of no go zijn) kun je beter nemen op rationele argmenten dan op emotionele. Het emotionele aspect van de donor kun je ook meetbaar maken, door bij voorbeeld een psychiatrisch onderzoek. al maakte het onderzoek wat ik heb gehad weinig indrukquote:Op maandag 1 december 2014 15:07 schreef Kandijfijn het volgende:
[..]
Minderwaardigheidsargument, mensen zijn te stompzinnig en te minderwaardig zelf die beslissing te maken. Ik elitemens of elite-overheid bestaande uit zelfde mensen zou dat moeten beslissen. Het is oneerlijk en laag om mensen als minderwaardig te beschouwen.
Wederom: weten ze waar ze aan beginnen? Levert rijkdom (wat een relatief begrip is) hen genoeg op om eventuele emotionele schade te beperken?quote:1) Het kan mensen uit de armoede helpen wat alleen maar geweldig is.
Is al ondervangen. Je kunt meedoen in een paired domino transplantatie. Doe ik ook in mee. Ik ben het met je eens dat meer 'onafhankelijke' donorendit traject enorm kunnen vereenvoudigen. Maar ik ben het niet eens met de manier die jij als oplossing ziet.quote:2) Het versimpelt het proces enorm stel je voor ik wil graag een orgaan doneren aan mijn broer omdat hij dit nodig heeft maar de mijne is niet geschikt. Nu kan ik heel complex gaan doen en zoeken naar twee personen met een soortgelijk verhaal.
Gaat zeer zeer ingewikkeld worden omdat er naast bloedtypen ook nog weefseltypen zijn. Overeenkomst vinden is nu eenmaal enorm complex. Waarom niet gewoon mijn eigen nier verkopen en een mooie voor mijn broer kopen.
Als je ze kunt vinden, dan lees ik ze graagquote:3) Er is de drogreden dat arme mensen minder kans hebben op een nier. Dat is keiharde leugen van tegenstanders. Rijkere mensen hebben meer inderdaad meer kans op een nier en overleven. Het totale aanbod van nieren is echter vergroot. Desbetreffende rijke mensen hebben geen vraag meer uit het reguliere circuit via vrijwillige donatie of donatie uit overleden mensen de arme mensen profiteren minder extreem dan de rijkere maar zijn desondanks beter af.
[..]
Als ik even voor je zoek heb ik de berekeningen nog wel voor je. Een bevriende journalist van mij heeft dit allemaal uitgezocht.
Ik zie de oplossing meer in bewust maken van de optie altruïstisch doneren.quote:Dit argument versterkt mijn bovenstaande argumenten omdat verzekeringsmaatschappijen dit waarschijnlijk wel zullen gaan dekken. Een nier kopen is namelijk een uitstekende manier om geld te besparen.
[..]
Principieel heb ik moeite met een systeem wat indirect eigenaar van jouw lichaam probeert te zijn. Ik heb meer voorkeur voor verplicht invullen bij aanvraag rijbewijs/paspoort e.d. Maar vanuit praktisch oogpunt snap ik het wel.
Maar ondanks wat mensen denken gaat dit waarschijnlijk niet genoeg zoden aan de dijk zetten. Nummer een donateurs van organen zijn boomklevers. Betere autotechniek, betere ziekenhuizen laat het aantal verkeersdoden en dus het aanbod van nieren al jaren dalen.
Daarom morgen nog orgaanhandel vrijgeven en voorkomen dat er in Nederland jaarlijks honderden onnodige doden vallen vanuit een contra-rationeel argument. Minder principes, minder doden.
Bijna 2!quote:Op maandag 1 december 2014 16:29 schreef computergirl het volgende:
Hoe veel liter had je nou bij elkaar gepiest?
Je bent gewoon een zeikerdquote:Op maandag 1 december 2014 16:38 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Bijna 2!Plus nog twee potjes, maar die telden niet want dat was buiten de 24 uurs periode.
Ik wist niet dat ik het in me had.Ik drink chronisch te weinig, deze keer wel erop gelet en wat meer gedronken, maar ik dacht met 1,5 liter wel klaar te zijn.
Nou.... ze zit wel op FOK!. Da's meestal geen al te beste indicatie voor mentale gezondheidquote:Op maandag 1 december 2014 17:18 schreef indaha het volgende:
Fijn dat de onderzoeken achter de rug zijn en ik ben benieuwd naar de lichamelijke uitslagen, aan je mentale gezondheid twijfel ik geen moment
quote:Op maandag 1 december 2014 17:18 schreef indaha het volgende:
[..]
Je bent gewoon een zeikerd![]()
![]()
Fijn dat de onderzoeken achter de rug zijn en ik ben benieuwd naar de lichamelijke uitslagen, aan je mentale gezondheid twijfel ik geen moment
quote:Op maandag 1 december 2014 17:30 schreef spijkerbroek het volgende:
[..]
Nou.... ze zit wel op FOK!. Da's meestal geen al te beste indicatie voor mentale gezondheid
Mooi dat je erover nadenkt!quote:Op maandag 1 december 2014 19:23 schreef scrub_nurse het volgende:
ik denk er zelf ook al een tijdje over na. Via mijn werk ben ik actief betrokken bij donatie procedures na overlijden (non heart beating procedure) of bij hersendode patiënten (heart beating procedure).
Ik heb bloedgroep AB waardoor het onmogelijk voor mij is om een nier te doneren aan een familielid die potentieel nier patiënt kan worden door een ziekte die zij heeft.
Ik lees dus even erg aandachtig mee! Succes en tof dat je dit besluit hebt genomen!
huh, jouw beide nieren hebben toch dubbele slagaders?quote:Op woensdag 3 december 2014 11:50 schreef Cat22 het volgende:
Ik heb een setje mooie gezonde nieren. Enige 'afwijking' is dat beide nieren twee slagaders hebben. Met mij zo'n 20-40% van de bevolking dus tja.
Het klusje wordt voor de chirurg dan wel wat ingewikkelder en omdat mijn rechter nier ook nog eens twee aders heeft (ik doe geen half werk) verwacht ik dat de linker nier (met keurig één ader) gedoneerd gaat worden.
quote:Op woensdag 3 december 2014 11:50 schreef Cat22 het volgende:
Vanochtend nog wat buisjes bloed afgegeven voor de weefseltypering en meteen wat uitslagen gehoord.
Longfoto, urine, CT scan: allemaal![]()
Ik heb een setje mooie gezonde nieren. Enige 'afwijking' is dat beide nieren twee slagaders hebben. Met mij zo'n 20-40% van de bevolking dus tja.
Het klusje wordt voor de chirurg dan wel wat ingewikkelder en omdat mijn rechter nier ook nog eens twee aders heeft (ik doe geen half werk) verwacht ik dat de linker nier (met keurig één ader) gedoneerd gaat worden.
Maatschappelijk werk was al accoord, van de psychiater moet ik nog horen maar verwacht ik weinig problemen.
Volgende stop: consult chirurg en nefroloog (die geeft de definitieve goedkeuring) en nog een keer bloedprikken voor de dubbelcheck op weefseltypering.
Zodra de typering van het bloed van vanochtend duidelijk is (zal een week of drie duren) gaan ze naar een match zoeken.
Ja maar de linker nier heeft maar 1 ader en de rechternier 2 aders en ze heeft dus in beide nieren 2 slagadersquote:Op woensdag 3 december 2014 12:06 schreef computergirl het volgende:
[..]
huh, jouw beide nieren hebben toch dubbele slagaders?
Dat dus. Waar de standaard aan aderen (afvoer bloed) en slagaderen (aanvoer bloed) vier is (2 nieren met ieder 1 ader en 1 slagader), heb ik er zeven.quote:Op woensdag 3 december 2014 12:31 schreef indaha het volgende:
[..]
[..]
Ja maar de linker nier heeft maar 1 ader en de rechternier 2 aders en ze heeft dus in beide nieren 2 slagaders![]()
Ze zit ruim in de onderdelen zullen we maar zeggen
misschien hebben je nieren een extra hoge capaciteit en zijn er daarom meer aanvoer/afvoer opties aangebakkenquote:Op woensdag 3 december 2014 12:37 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Dat dus. Waar de standaard aan aderen (afvoer bloed) en slagaderen (aanvoer bloed) vier is (2 nieren met ieder 1 ader en 1 slagader), heb ik er zeven.
Wellicht moest ik ergens wat compenseren.
Omdat ik best wel gezond door het leven wandel en anderen ziekenhuis in, ziekenhuis uit moeten en zich daarbuiten ook ellendig voelen.quote:
quote:Op woensdag 3 december 2014 13:33 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Omdat ik best wel gezond door het leven wandel en anderen ziekenhuis in, ziekenhuis uit moeten en zich daarbuiten ook ellendig voelen.
Een paar weken ziek zijn voor mij kan voor een ander de start van heel veel gezonde jaren betekenen.
Daarom 'doe ik mijzelf dit aan'.
Vast niet. Volgens mij blijft de capaciteit hetzelfde, maar wordt het door meer leidingwerk aan- en afgevoerd.quote:Op woensdag 3 december 2014 12:59 schreef computergirl het volgende:
[..]
misschien hebben je nieren een extra hoge capaciteit en zijn er daarom meer aanvoer/afvoer opties aangebakken
En het maakt je niets uit dat je diegene niet kent? er bestaan veel klootzakken/bitches op deze wereld.quote:Op woensdag 3 december 2014 13:33 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Omdat ik best wel gezond door het leven wandel en anderen ziekenhuis in, ziekenhuis uit moeten en zich daarbuiten ook ellendig voelen.
Een paar weken ziek zijn voor mij kan voor een ander de start van heel veel gezonde jaren betekenen.
Daarom 'doe ik mijzelf dit aan'.
Nah, dat moet vanzelf en vrijwillig ontstaan.quote:Op woensdag 3 december 2014 13:34 schreef Toekito het volgende:
[..]
Kunnen we mensen die zo denken als jij klonen?
Een klootzak/bitch verdient geen gezond leven? En wie ben ik om een ander daarvoor uit te maken?quote:Op woensdag 3 december 2014 13:34 schreef theunderdog het volgende:
[..]
En het maakt je niets uit dat je diegene niet kent? er bestaan veel klootzakken/bitches op deze wereld.
Mensen die het leven van andere zuur maken, zouden beter niet leven in mijn ogen. Maar goed, verder heb ik respect voor wat je doet hoor.quote:Op woensdag 3 december 2014 13:37 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Een klootzak/bitch verdient geen gezond leven? En wie ben ik om een ander daarvoor uit te maken?
Doe ik irl soms wel hoor, en daarom vind ik het erg prettig dat ik de screening niet hoef te doen.Laat de artsen maar de beste kanshebber uitzoeken. Ik ga er voor het gemak vanuit dat hij/zij met deze tweede kans weer wat van zijn/haar leven kan maken.
Ik denk dat je dan ook een hele kleine groep benoemt. Zou erg toevallig zijn dat die juist nierfalen hebben én dat ik er een match voor zou zijn. Ik gok zomaar dat de gemiddelde nierpatiënt iemand is zoals jij en ik. En wij vinden onszelf toch prima mensen (met onze kleine zonden), nietwaar?quote:Op woensdag 3 december 2014 13:38 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Mensen die het leven van andere zuur maken, zouden beter niet leven in mijn ogen. Maar goed, verder heb ik respect voor wat je doet hoor.
Weet ik wel hoor, maar het is toch iets wat mij bijvoorbeeld tegenhoud om dit soort zaken te doen. Relatief veel mensen gun ik simpelweg mijn organen niet.quote:Op woensdag 3 december 2014 13:41 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Ik denk dat je dan ook een hele kleine groep benomet. Zou erg toevallig zijn dat die juist nierfalen hebben én dat ik er een match voor zou zijn. Ik gok zomaar dat de gemiddelde nierpatiënt iemand is zoals jij en ik. En wij vinden onszelf toch prima mensen (met onze kleine zonden), nietwaar?
Dit verhaal maakt mij ook geen heilige. Wel iemand die een bijzondere keuze maakt, maar zelfs hier op FOK! lopen users rond die mijn bloed wel kunnen drinken.En vice versa.
daarmee kom je zelf ook best onsympathiek over.quote:Op woensdag 3 december 2014 13:42 schreef theunderdog het volgende:
Relatief veel mensen gun ik simpelweg mijn organen niet.
Echt? dus iemand die iemand anders kapot maakt, gun jij wel je organen?quote:Op woensdag 3 december 2014 14:06 schreef computergirl het volgende:
[..]
daarmee kom je zelf ook best onsympathiek over.
Ik ben bloed en orgaandonor(dit laatste na mijn dood) en het zal mij echt aan mijn reet roesten wie mijn halve liter 0neg krijgt
ja, want na mijn dood heb ik er zelf niks aan.quote:Op woensdag 3 december 2014 14:14 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Echt? dus iemand die iemand anders kapot maakt, gun jij wel je organen?
Daar gaat het niet om. Die organen hadden ook terecht kunnen komen bij een sympathiek en "goed" iemand.quote:Op woensdag 3 december 2014 14:20 schreef computergirl het volgende:
[..]
ja, want na mijn dood heb ik er zelf niks aan.
ik ben dan dood. Mijn organen zijn voor mij dan niet nuttig. Als ze voor een ander wel nuttig zijn: mooi. De persoon met hoogste urgentie en beste weefseltypering match zal dan mijn organen kunnen krijgen, het maakt mij niet uit of dat Breivink is of theunderdog of cat22quote:Op woensdag 3 december 2014 14:22 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Daar gaat het niet om. Die organen hadden ook terecht kunnen komen bij een sympathiek en "goed" iemand.
Om het in het extreme te trekken. Zou jij serieus Anders Breivik je organen gunnen?
Ik dacht dat het geven van organen vooral liefdadigheid was, vind dit meer overdreven rationaliseren.quote:Op woensdag 3 december 2014 14:27 schreef computergirl het volgende:
[..]
ik ben dan dood. Mijn organen zijn voor mij dan niet nuttig. Als ze voor een ander wel nuttig zijn: mooi. De persoon met hoogste urgentie en beste weefseltypering match zal dan mijn organen kunnen krijgen, het maakt mij niet uit of dat Breivink is of theunderdog of cat22
Tegenover 1 Anders Breivik staan 100 moeder Theresas (om maar een vergelijk te maken, ik weet dat hij niet helemaal klopt).quote:Op woensdag 3 december 2014 14:22 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Daar gaat het niet om. Die organen hadden ook terecht kunnen komen bij een sympathiek en "goed" iemand.
Om het in het extreme te trekken. Zou jij serieus Anders Breivik je organen gunnen?
Je trekt het volkomen uit de context.quote:Op woensdag 3 december 2014 14:30 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Ik dacht dat het geven van organen vooral liefdadigheid was, vind dit meer overdreven rationaliseren.
Dus iemand die 70 mensen doodknalt op een eiland, zou jij niet liever dood zien?
Ik trek het ook in het extreme.quote:Op woensdag 3 december 2014 14:32 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Je trekt het volkomen uit de context.
lees gewoon wat ik schrijf. Verder heb ik daar niets aan toe te voegen.quote:Op woensdag 3 december 2014 14:30 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Ik dacht dat het geven van organen vooral liefdadigheid was, vind dit meer overdreven rationaliseren.
Dus iemand die 70 mensen doodknalt op een eiland, zou jij niet liever dood zien?
Snap ikquote:Op woensdag 3 december 2014 14:31 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Tegenover 1 Anders Breivik staan 100 moeder Theresas (om maar een vergelijk te maken, ik weet dat hij niet helemaal klopt).
Het is een kwestie van kansberekening.
Ja, er is de kans dat mijn halve liter bloed (ik ben ook bloeddonor) of mijn nier terecht komt bij een moordenaar of psychopaat. Gelukkig lopen die niet zo gek veel rond in Nederland en is de kans een stuk groter dat mijn bloed of nier terecht komt bij een type zoals mijn buurman, of mijn collega, of een vriendin. Mensen die ik leuk vind en die -bij mijn weten- geen grote overtredingen begaan hebben, laat staan misdaden.
Ik kan op safe spelen, ervoor zorgen dat die zeldzame gek niks van mij krijgt, maar de kans is groter dat ik dan een of meer onschuldige mensen 'laat sterven'.
Call me a risktaker.![]()
Voor jou weegt het persoonlijke argument zwaar, dan moet je niet doneren.
En heel hard hopen dat er meer mensen zijn zoals computergirl en ik, die dat wel doen, als jij bloedprodukten of een orgaan nodig hebt. Ook dat is kansberekening.
Er staat dat het je niet uitmaakt bij wie het terecht komt.quote:Op woensdag 3 december 2014 14:33 schreef computergirl het volgende:
[..]
lees gewoon wat ik schrijf. Verder heb ik daar niets aan toe te voegen.
hoe vaak moet ik dat dan nog herhalen?quote:Op woensdag 3 december 2014 14:34 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Er staat dat het je niet uitmaakt bij wie het terecht komt.
Volgens mij snap je mijn punt niet, laat maar dan.quote:Op woensdag 3 december 2014 14:36 schreef computergirl het volgende:
[..]
hoe vaak moet ik dat dan nog herhalen?
De helft van de mensen die in de zorg werken en die erover spreek weten maar half wat erbij komt kijken. Is niet erg, ik leg het graag uit, maar het heeft effe tijd nodig, zeker als je iets van ze moet.quote:Op maandag 8 december 2014 20:19 schreef wyccie het volgende:
Ik werk zelf in de gezondheidszorg, mag toch hopen dat ze daar begrip voor hebben!
Eigenlijk zouden zij zo iemand ervoor moeten aanstellen, zou het wel een stuk makkelijker maken. Ik bedoel iemand die jou helpt met dingen aanvragen, papieren invullen etc. Niet dat je zelf overal achteraan moet bellen.quote:Op maandag 8 december 2014 20:22 schreef Cat22 het volgende:
De helft van de mensen die in de zorg werken en die erover spreek weten maar half wat erbij komt kijken. Is niet erg, ik leg het graag uit, maar het heeft effe tijd nodig, zeker als je iets van ze moet.
Gelukkig werkt mijn ziekenhuis prima mee dus ik kan eventueel de maatschappelijk werker op hen los laten. Zolang ik bij opname maar weet dat één telefoontje naar een contactpersoon voldoende is en ik dan niet nog van alles moet gaan regelen.
Die heb ik ook. Ik kan altijd terecht bij de coördinator en bij de maatschappelijk werker.quote:Op maandag 8 december 2014 21:21 schreef wyccie het volgende:
[..]
Eigenlijk zouden zij zo iemand ervoor moeten aanstellen, zou het wel een stuk makkelijker maken. Ik bedoel iemand die jou helpt met dingen aanvragen, papieren invullen etc. Niet dat je zelf overal achteraan moet bellen.
Als je het topic wat verder doorleest zul je zien dat je praktische bezwaar voortkomt uit onwetendheid. Ik ga het niet nog een keer uitleggen hoe het met die overblijvende nier zit.quote:Op maandag 8 december 2014 21:35 schreef Geralt het volgende:
Alleen de OP gelezen.
Nobel dit dat, maar ook compleet gestoord en debiel. Ik hoop voor je dat die andere nier het gewoon uithoudt anders zit je met een probleem wat je en zelf veroorzaakt hebt en niet nodig had geweest
Ik zou het nooit doen voor een vreemde. Voor mijn vriendin wel (die heeft nog maar 1 werkende nier), maar voor een vreemde? No fucking way. Knettergek imo, maar whatever rocks your boat enzo.
Succes ermee
Ik stond er ook van te kijken. Ik heb de vraag nu bij mijn verzekeraar neergelgd, maar ga er niet voor wisselen (want dat wordt ongetwijfeld veel duurder). Ik verwacht een ferm 'nee, wordt niet vergoed' (ik heb een jongerenverzekeringquote:Op maandag 8 december 2014 21:41 schreef Ingetje79 het volgende:
Ik zou het nogmaals via de gemeente proberen Cat, via je zorgverzekeraar is wel heul kort door de bocht.
Bij dat soort instanties is het vaak ook maar net wie je je treft heb ik het idee en face to face werkt daar vaak beter is mijn ervaring.
En werkgevers
Jammer dat je je (verder best begrijpelijke) reactie moest voorzien van 'gestoord' en 'debiel' en 'knettergek'. Jij zou het nooit doen, dat kan prima, maar een ander die het wel doet is debiel? Tot je zelf dringend een orgaan nodig hebt, dan maakt het vast niet meer uit of het van een debiele onbekende komt?quote:Op maandag 8 december 2014 21:35 schreef Geralt het volgende:
Alleen de OP gelezen.
Nobel dit dat, maar ook compleet gestoord en debiel. Ik hoop voor je dat die andere nier het gewoon uithoudt anders zit je met een probleem wat je en zelf veroorzaakt hebt en niet nodig had geweest
Ik zou het nooit doen voor een vreemde. Voor mijn vriendin wel (die heeft nog maar 1 werkende nier), maar voor een vreemde? No fucking way. Knettergek imo, maar whatever rocks your boat enzo.
Succes ermee
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |