http://www.ad.nl/ad/nl/55(...)an-Zwarte-Piet.dhtmlquote:Grootwinkelbedrijven als HEMA, Bijenkorf, Albert Heijn (AH) en Bart Smit worstelen met de uitmonstering van Zwarte Piet en de winkelinrichting in de sinterklaasperiode.
De voorbereidingen voor de belangrijke verkoopperiode zijn begonnen en zijn voor vele winkelketens reden aanpassingen te doen. Wat die wijzigingen zijn, houden zij echter voor zich. AH en Bart Smit zeggen geen onderdeel te willen worden van het maatschappelijke debat over Zwarte Piet.
HEMA zegt de discussie rond Zwarte Piet op de voet te volgen. 'Vooruitlopend op welke uitkomst dan ook, hebben we besloten om voor dit jaar nog vast te houden aan Sint en Piet', aldus het concern. 'Wel zijn enkele aanpassingen gedaan aan verpakkingen'.
Claim actiecomité
Het bedrijf gaat niet in op een claim van het Actiecomité Malle Piet dat 'volgend jaar het hele assortiment Zwarte Piet-vrij zal zijn'. Initiatiefnemer Marc Nelissen stelt dat de verkoopdirecteur van HEMA dat in een e-mail aan hem zou hebben beloofd.
Volgens Nelissen, opsteller van het Malle Piet Manifest, zou HEMA positief staan tegenover zijn initiatief om de Pieten voortaan in allerhande kleuren te schminken. 'Ik ben lelieblank, maar terugblikkend besef ik dat sommige mensen zich gekwetst kunnen voelen door Zwarte Piet', verduidelijkt Nelissen zijn streven naar verandering.
Cadeaupapier
De middenstand is volgens fabrikanten van geschenkpapier nog niet zo ver om Zwarte Piet in de ban te doen. De bestellingen voor cadeaupapier met Sint én Zwarte Piet komen gewoon binnen, bevestigt directeur Dave Adriaans van Decoma Verpakkingen in Lieshout. 'We merken geen verandering in bestellingen van onze klanten.'
Bijenkorf zegt dat de klimpieten als vanouds de lichthal van de vestiging in Amsterdam zullen sieren. Het uiterlijk van Zwarte Piet wordt volgens de Bijenkorf aangepast in lijn met aanbevelingen van Nederlands Centrum voor Volkscultuur en Immaterieel Erfgoed. Hoe de pieten er uit moeten zien, blijft echter onduidelijk. Dat centrum pleit na onderzoek voor kleinschalige experimenten en aanpassingen, onder meer in Amsterdam.
Bron: http://nos.nl/artikel/708(...)zwarte-piet-aan.htmlquote:Van der Laan past Zwarte Piet aan
Zwarte Pieten die meedoen aan de sinterklaasintocht in Amsterdam, zien er anders uit dan voorgaande jaren. Dat zegt de Amsterdamse burgemeester Eberhard van der Laan.
De burgemeester schrijft in een brief dat de pieten niet allemaal zwart geschminkt worden. Ongeveer een kwart van de pieten krijgt roetvegen op het verder ongeschminkte gezicht. Ook verdwijnen de oorringen en de dikke rode lippen bij alle pieten.
Edelman
De rol van onderdanige knecht past ook niet meer bij Zwarte Piet, schrijft Van der Laan in een toelichting op de vergunning die hij heeft afgegeven voor de intocht van 16 november.
De burgemeester paste de sinterklaastocht in 2013 ook al op enkele punten aan. Zo werd het paard van Sinterklaas niet door een piet begeleid, maar door een Spaanse edelman. Ook kon men kiezen voor pieten met steil haar.
Bron: ah.nlquote:Reactie op berichtgeving over Albert Heijn en Zwarte Piet
Albert Heijn is er voor iedereen. Voor de vele klanten die het Sinterklaasfeest op de gebruikelijke wijze willen vieren, hebben we producten met Zwarte Piet daarop. Maar u ziet ook producten waarop hij niet staat. Aan de klant de keuze. Er is dus geen sprake van een besluit om Zwarte Piet in de ban te doen.
Er zijn nu veel berichten in de media over Sinterklaas en Albert Heijn. Deze komen voort uit een foto van een display die nu al in de winkel staat. Daarin worden verkleedpakjes voor kinderen getoond, met kinderen zonder schmink. U vindt echter ook nu al uitingen in onze winkels waarop Zwarte Piet wél staat.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Reis ver, drink wijn, denk na, lach hard, duik diep. Kom Terug.
vreselijk wijf inderdaad, hopelijk snapt ze nu dat ze fout zitquote:Op zaterdag 18 oktober 2014 19:44 schreef Falco het volgende:
https://twitter.com/tanjajess/status/523520372847943681/photo/1
Wat heeft deze actrice gedaan?quote:Op zaterdag 18 oktober 2014 19:48 schreef Mani89 het volgende:
[..]
vreselijk wijf inderdaad, hopelijk snapt ze nu dat ze fout zit
je kent haar niet.... maar ze heeft wel een andere mening .... en daarom is ze 'vreselijk' ???quote:Op zaterdag 18 oktober 2014 19:48 schreef Mani89 het volgende:
[..]
vreselijk wijf inderdaad, hopelijk snapt ze nu dat ze fout zit
Maakt niet uit. Ze heeft een andere mening en moet dus oprotten. Lijkt me logisch.quote:
GTST, op wat volgens mij destijds nog zo ongeveer RTL Véronique heette.quote:Op zaterdag 18 oktober 2014 19:54 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Wat heeft deze actrice gedaan?
Ja, ik ben helemaal overtuigd, hoor, een Zwarte Piet die zwart is, is slecht. Dat allemaal door die tweet.quote:Op zaterdag 18 oktober 2014 19:55 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
je kent haar niet.... maar ze heeft wel een andere mening .... en daarom is ze 'vreselijk' ???
Zag je ook die verkapte doodsverwensing voor haar ?
Ze mag vinden wat zij vinden wil. Haar mening heeft niet meer gewicht dan die van een andere willekeurige Nederlander (als actrice is ze immers niet deskundig op dit vlak) maar inderdaad, ze vindt maar wat ze vinden wil. Dan kan haar mening natuurlijk wel nog een domme mening zijn of slecht zijn onderbouwd of zo, daarom ben ik benieuwd naar wat ze type of zei.quote:Op zaterdag 18 oktober 2014 19:57 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Maakt niet uit. Ze heeft een andere mening en moet dus oprotten. Lijkt me logisch.
Dat bedoelde ik niet, ik vroeg wat zij heeft gedaan m.b.t. ZP. Ik weet dat ze vroeger in die soap speelde, geen idee wat ze de laatste jaren doet aangezien ik haar nergens heb gezien. Ik herinner me ook vaag dat zij het vriendinnetje van een andere BN'er is.quote:Op zaterdag 18 oktober 2014 19:57 schreef Ferdo het volgende:
[..]
GTST, op wat volgens mij destijds nog zo ongeveer RTL Véronique heette.
Ze is het niet met je eens, dus is het vanzelfsprekend een domme mening.quote:Op zaterdag 18 oktober 2014 20:00 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Ze mag vinden wat zij vinden wil. Haar mening heeft niet meer gewicht dan die van een andere willekeuriger Nederlander (als actrice is ze immers niet deskundig op dit vlak) maar inderdaad, ze vindt maar wat ze vinden wil. Dan kan haar mening natuurlijk wel nog een domme mening zijn of slecht zijn onderbouwd of zo, daarom ben ik benieuwd naar wat ze type of zei.
Die had ik ook al gemist. Ik heb enkel meegekregen dat Peter doodsverwensingen kreeg omdat hij de anti-ZP'ers steunde of zoiets.quote:Op zaterdag 18 oktober 2014 19:56 schreef Specularium het volgende:
Tanja doet een Petertje.
Alleen dan met een heel matig bericht.
Doe niet zo dom, een mening is dom als die slecht is onderbouwd, dat heeft niets met het eens of oneens zijn te maken.quote:Op zaterdag 18 oktober 2014 20:02 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Ze is het niet met je eens, dus is het vanzelfsprekend een domme mening.
https://www.facebook.com/(...)84399&type=2&theater
Gaan we ook een Teletubbie-knokploeg krijgen om de Zwarte Pieten die illegaal komen weg te sturen.quote:Op zaterdag 18 oktober 2014 20:08 schreef Twentsche_Ros het volgende:
Is er al een lijstje met toegestane RAL-kleuren voor de Zwarte Piet. Er moet nu wel duidelijkheid zijn, want wanneer de Piet-politie ingrijpen? Waar ligt de grens? Welke kleur is toelaatbaat?
Je zou best wel eens gelijk kunnen hebben.quote:Op zaterdag 18 oktober 2014 20:21 schreef Mani89 het volgende:
In de vergetelheid geraakte C-BN'ers als Tanja misbruiken dit soort gebeurtenissen altijd om weer met hun kop op de tv te komen. Ze is nu weer 2 jaar verzekerd van uitnodigingen naar allerlei premiere's en openingen om gratis troep te ontvangen.
Blauw wit, blauw wit, is de kleur.quote:Op zaterdag 18 oktober 2014 20:08 schreef Twentsche_Ros het volgende:
Is er al een lijstje met toegestane RAL-kleuren voor de Zwarte Piet. Er moet nu wel duidelijkheid zijn, want wanneer de Piet-politie ingrijpen? Waar ligt de grens? Welke kleur is toelaatbaat?
Ja en?quote:Op zaterdag 18 oktober 2014 20:21 schreef Mani89 het volgende:
In de vergetelheid geraakte C-BN'ers als Tanja misbruiken dit soort gebeurtenissen altijd om weer met hun kop op de tv te komen. Ze is nu weer 2 jaar verzekerd van uitnodigingen naar allerlei premiere's en openingen om gratis troep te ontvangen.
Geen idee om welke conventie het dan gaat. Het vet viel weg, ik heb zelf vet gemaakt wat jij zo ongeveer vet gemaakt had.quote:Op zaterdag 18 oktober 2014 10:55 schreef Igen het volgende:
In this Convention, the term "racial discrimination" shall mean any distinction, exclusion, restriction or preference based on race, colour, descent, or national or ethnic origin which has the purpose or effect of nullifying or impairing the recognition, enjoyment or exercise, on an equal footing, of human rights and fundamental freedoms in the political, economic, social, cultural or any other field of public life.
Hoe Zwarte Piet de rechten en vrijheden van andere kan beschadigen? Dat is inderdaad stap 2.quote:Op zondag 19 oktober 2014 00:41 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Geen idee om welke conventie het dan gaat. Het vet viel weg, ik heb zelf vet gemaakt wat jij zo ongeveer vet gemaakt had.
Ik snap niet hoe Zwarte Piet het genot etc. van rechten en vrijheden kan beschadigen.
Ik snap wel dat mensen zich beschadigd kunnen voelen. Maar dat is iets in hen persoonlijk.
Als ik met een Nederlandse vlag op mijn fietstas in het buitenland aangesproken word als zijnde Hollander, dan ga ik dat ook corrigeren, want ik laat me niet uitschelden voor Hollander.
Maar om dan meteen alle Hollanders te verbieden? Mwa, ach. De dijken doorsteken en onder laten lopen. Maar verbieden, dat vind ik te ver gaan.
Dit is een verhaal vanuit blanken.quote:Op zondag 19 oktober 2014 00:58 schreef Igen het volgende:
[..]
Hoe Zwarte Piet de rechten en vrijheden van andere kan beschadigen? Dat is inderdaad stap 2.
Als je nou eens twee mensen naast elkaar zet:
Pietje woont in Amsterdam-Zuidoost. Hij heeft twee zwarte buren die hij regelmatig spreekt. Zijn vrouw doe elke dag boodschappen bij de lokale Vomar, waar het grootste deel van het personeel van Afrikaanse of Caraïbische afkomst is. En één keer per jaar verkleedt hij zich als Zwarte Piet op de basisschool van zijn kinderen.
Jantje woont aan de grachtengordel. Hij komt nooit buiten de A10 en de enige buitenlanders die hij ooit ziet, zijn westerse toeristen of VS-Amerikaanse zakenrelaties op het werk (of bij de Starbucks). Goed, zo af en toe gaat hij wel naar de IKEA in A'dam-Zuidoost, maar de rest van de Bijlmer is voor hem een totale no-go-area. Hij is tegen de Noord-Zuidlijn, "want dan komt straks al dat tuig uit Noord ook hier in het centrum". Bij de basisschool van zijn kinderen zit hij als nevenfunctie in het bestuur. Daar zet hij zich in voor de invoering van paarse Pieten.
Wat is het praktisch effect van hun handelen? Wie van de twee valt onder de definitie van "racist" die ik eerder noemde? En wie draagt het meeste bij aan gelijke kansen voor iedereen?
quote:Op zondag 19 oktober 2014 01:15 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Zoals gezegd: vanuit Holland wordt vaak meesmuilend gedaan over de taalgewoonten uit de andere provincies. Ik voor mij heb daar geen enkele moeite mee, want ik acht mijzelf autonoom en zelfs in dit opzicht superieur.
Quincy en zijn vriendjes komen dus bijv. uit Amsterdam-Zuidoost. Daar wonen veel mensen met een donkere huidskleur en het is lange tijd een criminele pauperbende geweest. Straatbendes, schietpartijen, drugslaboratoria, mensen die hun afval over de rand van het balkon gooien... En feit is wel dat er daarbij ook binnen het stadsdeel sprake was/is van segregatie. Al die ellende gebeurt eigenlijk alleen in de bijna volledig 'zwarte' wijken. In de wat meer blanke / gemengde buurten, waar ik zelf heb gewoond, daar is het best netjes en gebeurt bijna nooit wat.quote:Wat is er mis met een bruine huid hebben of uit Suriname/Antillen afkomstig zijn?
Ik persoonlijk zou daar trots op zijn.
Ik vind het zwerfafval sowieso een groot probleem in Nederland, ook in normale wijken heb je dat veel, veel meer dan vroeger. In de villawijken ziet het er daarentegen altijd netjes uit. Veelzeggend over de veroorzakers.quote:Op zondag 19 oktober 2014 11:45 schreef Igen het volgende:
[..]
[..]
Quincy en zijn vriendjes komen dus bijv. uit Amsterdam-Zuidoost. Daar wonen veel mensen met een donkere huidskleur en het is lange tijd een criminele pauperbende geweest. Straatbendes, schietpartijen, drugslaboratoria, mensen die hun afval over de rand van het balkon gooien... En feit is wel dat er daarbij ook binnen het stadsdeel sprake was/is van segregatie. Al die ellende gebeurt eigenlijk alleen in de bijna volledig 'zwarte' wijken. In de wat meer blanke / gemengde buurten, waar ik zelf heb gewoond, daar is het best netjes en gebeurt bijna nooit wat.
Ik woon ver van Den Haag dus voor mij kan het helaas niet. Verder zal het toch geen verschil maken voor het beleid hoeveel mensen er komen. Ik hoop dat RTL of SBS snel een intocht gaat organiseren zodat de ouders die hun kind met ZP willen op laten groeien voor die intocht kunnen kiezen in plaats van die van de NPO. Doe dat 1 jaar en de NPO zal snel ophouden met die flauwekul en eieren voor haar geld kiezen.quote:Op zondag 19 oktober 2014 15:04 schreef Kingstown het volgende:
Komende zaterdag is er een grote landelijke actie in Den Haag op het Spuiplein "ter behoud van onze eigen Zwarte Piet". Ik verwacht minimaal een miljoen demonstranten, gezien het aantal mensen wat voor ZP zegt te zijn en deze belangrijke traditie in ere willen houden.
Pics en filmpjes van/tijdens de demo gaarne posten in dit topic.![]()
[ afbeelding ]
las het op facebook inderdaad, politie moet zoiezo op afstand blijven ander gaan er rare dingen gebeurenquote:Op zondag 19 oktober 2014 15:04 schreef Kingstown het volgende:
Komende zaterdag is er een grote landelijke actie in Den Haag op het Spuiplein "ter behoud van onze eigen Zwarte Piet". Ik verwacht minimaal een miljoen demonstranten, gezien het aantal mensen wat voor ZP zegt te zijn en deze belangrijke traditie in ere willen houden.
Pics en filmpjes van/tijdens de demo gaarne posten in dit topic.![]()
[ afbeelding ]
Vooral zo doorgaan, zulke types.quote:
Het geeft trouwens ook aan hoe krom heel deze discussie is. Voor heel Nederland iets aanpassen omdat ze wat problemen hebben in 1 wijk van 1 stad.quote:Op zondag 19 oktober 2014 11:45 schreef Igen het volgende:
[..]
[..]
Quincy en zijn vriendjes komen dus bijv. uit Amsterdam-Zuidoost. Daar wonen veel mensen met een donkere huidskleur en het is lange tijd een criminele pauperbende geweest. Straatbendes, schietpartijen, drugslaboratoria, mensen die hun afval over de rand van het balkon gooien... En feit is wel dat er daarbij ook binnen het stadsdeel sprake was/is van segregatie. Al die ellende gebeurt eigenlijk alleen in de bijna volledig 'zwarte' wijken. In de wat meer blanke / gemengde buurten, waar ik zelf heb gewoond, daar is het best netjes en gebeurt bijna nooit wat.
Ik wil in deze post niks zeggen over oorzaken, maar dat minderheden een er mindewaardigheidscomplex van krijgen en niet meer echt trots op hun afkomst kunnen zijn, dat kan ik wel begrijpen.
Of nou ja, één ding wil ik wel over oorzaken zeggen: Zwarte Piet is natuurlijk niet de oorzaak en door hem af te schaffen los je ook het onderliggende probleem niet op.
Ik denk dat de meeste voorstanders helemaal niet zulke radicale extremisten zijn, dat ze het het waard vinden om hiervoor naar Den Haag te komen.quote:Op zondag 19 oktober 2014 15:04 schreef Kingstown het volgende:
Komende zaterdag is er een grote landelijke actie in Den Haag op het Spuiplein "ter behoud van onze eigen Zwarte Piet". Ik verwacht minimaal een miljoen demonstranten, gezien het aantal mensen wat voor ZP zegt te zijn en deze belangrijke traditie in ere willen houden.
Pics en filmpjes van/tijdens de demo gaarne posten in dit topic.![]()
[ afbeelding ]
Dit soort mensen hebben de discussie al lang en breed vermoord.quote:Op zondag 19 oktober 2014 16:16 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Vooral zo doorgaan, zulke types.
Man, man, man....als je echt van ons vaderland houdt en deze unieke traditie niet wilt verkwanselen, dan laat je je natuurlijk niet tegenhouden door zoiets futiels als afstand. Het is niet dat je een wereldreis moet maken ofzo. Als je zo gemakzuchtig en apathisch bent, dan ben je dus medeverantwoordelijk als er straks ook Pieten in een andere kleur rondlopen.quote:Op zondag 19 oktober 2014 16:12 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Ik woon ver van Den Haag dus voor mij kan het helaas niet.
Uiteraard maakt het verschil of er 100 mensen komen of een miljoen, dus doe die pc uit, kom van je stoel af en laat je stem horen. Het liefst geschminkt als de enige echte zwarte Piet.quote:Verder zal het toch geen verschil maken voor het beleid hoeveel mensen er komen.
Aangezien jij al tig postings hebt gedaan over dit onderwerp, mogen we concluderen dat jij iig niet tot de zwijgende meerderheid behoort. Tot komende zaterdag dan maar in Den Haag!quote:Op zondag 19 oktober 2014 16:18 schreef Igen het volgende:
Of nou ja, verder niks? Je zal verder waarschijnlijk zien dat een Kingstown, een KoosVogels, een Bluesdude filmpjes op Fok! komen posten om toch impliciet de zwijgende meerderheid met hen te associëren en zo karaktermoord te plegen.
Door zulke figuren hebben steeds meer Nederlanders vrede met aanpassingen, zoals de komst van gekleurde Pieten.quote:Op zondag 19 oktober 2014 16:20 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Dit soort mensen hebben de discussie al lang en breed vermoord.
Ik ben niet zo extremistisch ingesteld (ik ga er niet 6 uur voor rezien en 40 Euro voor betalen), zoals de meeste mensen die ZP in stand willen houden. Big deal, dat maakt het niet minder belangrijk voor ons. De politiek correcte medemens doet maar wat hij wil vanuit zijn grachtengordel of Bijlmerwijk, uiteindelijk bepaalt het volk toch zelf wel hoe zij dat feest viert. Als de NPO het noorden kwijt is en ZP verkracht dan zal RTL of SBS wel inspringen. Zo gaat dat in een democratie.quote:
Ja, zodat jij dan mij kan associëren met een of andere PVV-tokkie die daar iets geks doet en daardoor lekker kan wegzwijmelen in zelfgenoegzaamheid. Nee, dat pleziertje gun ik jou niet.quote:Op zondag 19 oktober 2014 16:26 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Aangezien jij al tig postings hebt gedaan over dit onderwerp, mogen we concluderen dat jij iig niet tot de zwijgende meerderheid behoort. Tot komende zaterdag dan maar in Den Haag!
Dat doe ik hier immers aan de lopende band.quote:Op zondag 19 oktober 2014 16:18 schreef Igen het volgende:
[..]
Ik denk dat de meeste voorstanders helemaal niet zulke radicale extremisten zijn, dat ze het het waard vinden om hiervoor naar Den Haag te komen.
Wat je zal zien is waarschijnlijk een klein clubje van neonazi's en andere rechts-extremisten, en verder niks, want welk normaal mens wil daar nou mee geassocieerd worden.
Of nou ja, verder niks? Je zal verder waarschijnlijk zien dat een Kingstown, een KoosVogels, een Bluesdude filmpjes op Fok! komen posten om toch impliciet de zwijgende meerderheid met hen te associëren en zo karaktermoord te plegen.
Ik hoop dat de meeste Nederlanders voldoende intelligent zijn om in te zien dat die 1% extremisten het meest luid aan het woord is en dat de meeste voorstanders van ZP hele normale mensen zijn, wat normaal ook moge zijn.quote:Op zondag 19 oktober 2014 16:27 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Door zulke figuren hebben steeds meer Nederlanders vrede met aanpassingen, zoals de komst van gekleurde Pieten.
En dat.quote:Op zondag 19 oktober 2014 16:28 schreef Igen het volgende:
[..]
Ja, zodat jij dan mij kan associëren met een of andere PVV-tokkie die daar iets geks doet en daardoor lekker kan wegzwijmelen in zelfgenoegzaamheid. Nee, dat pleziertje gun ik jou niet.
Blijkbaar niet.quote:Op zondag 19 oktober 2014 16:30 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Ik hoop dat de meeste Nederlanders voldoende intelligent zijn om in te zien dat die 1% extremisten het meest luid aan het woord is en dat de meeste voorstanders van ZP hele normale mensen zijn, wat normaal ook moge zijn.
We zullen zien. Ik vermoed dat de NPO enkel met die kleurpietenzever komt omdat daar nogal wat van die grachtengordeltypetjes werken die dat stiekem al jarenlang willen invoeren en die nu hun kans schoon zien. De vraag is of dat het volk het gaat pikken. Mijn verwachting: SBS of RTL gaat met een alternatieve intocht komen, of misschien een concurrerende NPO (de intocht wordt als ik me niet vergis enkel door de NTR verzorgd) , misschien nog niet dit jaar maar wel in de toekomst, waarin je gewoon alleen ZP ziet. Als de NPO dit daadwerkelijk gaat doen. De meerderheid van het volk zal naar de intocht van die CO gaan kijken.quote:
Het zal mij eigenlijk een worst wezen.quote:Op zondag 19 oktober 2014 16:38 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
We zullen zien. Ik vermoed dat de NPO enkel met die kleurpietenzever komt omdat daar nogal wat van die grachtengordeltypetjes werken die dat stiekem al jarenlang willen invoeren en die nu hun kans schoon zien. De vraag is of dat het volk het gaat pikken. Mijn verwachting: SBS of RTL gaat met een alternatieve intocht komen, of misschien een concurrerende NPO (de intocht wordt als ik me niet vergis enkel door de NTR verzorgd) , misschien nog niet dit jaar maar wel in de toekomst, waarin je gewoon alleen ZP ziet. Als de NPO dit daadwerkelijk gaat doen. De meerderheid van het volk zal naar de intocht van die CO gaan kijken.
Zwart past gewoon beter (licht-duister dichotomie en contrast (felle kleuren met een zwart gezicht)) dus ja, ik heb een voorkeur voor zwart. Ik denk echter dat het ook heel erg een principiële kwestie is voor veel mensen: je eigen cultuur beschermen en een signaal "tot hier en niet verder" geven.quote:Op zondag 19 oktober 2014 16:43 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Het zal mij eigenlijk een worst wezen.
Verandert het feest en lopen er straks gekleurde Pieten rond? Prima.
Verandert er niets? Ook prima.
Dat is duidelijk.quote:Op zondag 19 oktober 2014 16:43 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Het zal mij eigenlijk een worst wezen.
Verandert het feest en lopen er straks gekleurde Pieten rond? Prima.
Verandert er niets? Ook prima.
Sterker, ik kan mij inleven in beide partijen.quote:Op zondag 19 oktober 2014 16:45 schreef Igen het volgende:
[..]
Dat is duidelijk.
Maar kun je je ook inleven in mensen wie het geen worst zal wezen? Ben je in staat om die mensen ook als gelijkwaardig aan jouzelf te zien?
ik kan me in geen van beide partijen erg goed inleven eerlijk gezegdquote:Op zondag 19 oktober 2014 16:49 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Sterker, ik kan mij inleven in beide partijen.
Dat kan van de meesten hier niet worden gezegd.
Ik denk niet dat m'n nichtje veel moeite heeft met een oranje of blauwe Piet.quote:Op zondag 19 oktober 2014 16:45 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Zwart past gewoon beter (licht-duister dichotomie en contrast (felle kleuren met een zwart gezicht)) dus ja, ik heb een voorkeur voor zwart. Ik denk echter dat het ook heel erg een principiële kwestie is voor veel mensen: je eigen cultuur beschermen en een signaal "tot hier en niet verder" geven.
Dat is geen antwoord op de tweede vraag die ik stelde.quote:Op zondag 19 oktober 2014 16:49 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Sterker, ik kan mij inleven in beide partijen.
Dat kan van de meesten hier niet worden gezegd.
Ah, is dat het?quote:Op zondag 19 oktober 2014 16:56 schreef Igen het volgende:
[..]
Dat is geen antwoord op de tweede vraag die ik stelde.
Ik proef vaak een beetje een sfeertje in dit topic, om even een stoman neer te zetten, van:
"Ik ben een volkomen rationeel en eigenverantwoordelijk wezen. Ik richt mij op meritocratie en zelfontplooiing, en heb me losgebroken uit de ketenen van de gebondenheid aan een cultuur. Ik kan mij inleven in mensen die dit stadium nog niet hebben bereikt, maar daar is het ook wel mee gezegd. Culturele identiteit blijft nietszeggend, en de vernietiging van elementen daarvan is daarom objectief neutraal. De weerstand die het oproept is begrijpelijk, maar uiteindelijk slechts het gevolg van een geestelijke ontwikkelingsachterstand."
Ikzelf denk dat je een dergelijke positie alleen kan innemen als je niet zo veel van de wereld gezien hebt en dus geen besef hebt in welke mate je zelf eigenlijk ook een product bent van een specifieke cultuur.
Is dat wat?quote:
Nederlanders die geen moeite hebben met gekleurde Pietjes, hebben gewoon niet zoveel van de wereld gezien.quote:Op zondag 19 oktober 2014 16:59 schreef Igen het volgende:
[..]
Is dat wat?
Het is i.i.g. wel een houding die ik soms bij vrienden ook wel eens merk en die ik verschrikkelijk irritant vind.
Bedankt voor het compliment.quote:Op zondag 19 oktober 2014 17:02 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Nederlanders die geen moeite hebben met gekleurde Pietjes, hebben gewoon niet zoveel van de wereld gezien.
Een uitstekende verklaring.
Die jongens van Voorpost die met een spandoek voor ZP poseren, zijn ongetwijfeld zeer bereisd. Echte wereldburgers.quote:
Je kunt prima objectief kijken naar een detail uit een traditie. Daarvoor hoef je niet perse los van je eigen cultuur te staan. Soms heb je daarvoor wel inzichten van buitenstaanders nodig. Dat zie je nu ook terug bij veel mensen die voorheen niet het inzicht hadden, welke ze nu wel hebben.quote:
Dat zeg ik niet. Uit B -> A kun je niet afleiden dat A -> B, maar slechts dat niet A -> niet B. Echt een basisstukje logica waar je nu mee de mist in gaat.quote:Op zondag 19 oktober 2014 17:07 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Die jongens van Voorpost die met een spandoek voor ZP poseren, zijn ongetwijfeld zeer bereisd. Echte wereldburgers.
Paul de Leeuw. Ook weer zo'n type dat nooit iets van de wereld heeft gezien.quote:Op zondag 19 oktober 2014 17:07 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Je kunt prima objectief kijken naar een detail uit een traditie. Daarvoor hoef je niet perse los van je eigen cultuur te staan. Soms heb je daarvoor wel inzichten van buitenstaanders nodig. Dat zie je nu ook terug bij veel mensen die voorheen niet het inzicht hadden, welke ze nu wel hebben.
Kijk maar naar Paul van der Leeuw. Ooit zelf ZP gespeeld, maar ziet nu in dat ZP in zijn huidige vorm niet klopt.
Ah, ik snap. Je doelt op al die wereldvreemde, niet-bereisde BN'ers.quote:Op zondag 19 oktober 2014 17:08 schreef Igen het volgende:
[..]
Dat zeg ik niet. Uit B -> A kun je niet afleiden dat A -> B, maar slechts dat niet A -> niet B. Echt een basisstukje logica waar je nu mee de mist in gaat.
Je zwengelt zelf een discussie aan de hand van een stropopredenering aan (wat je ook toegeeft) en nu wil je de regels van de logica strikt hanteren?quote:Op zondag 19 oktober 2014 17:08 schreef Igen het volgende:
[..]
Dat zeg ik niet. Uit B -> A kun je niet afleiden dat A -> B, maar slechts dat niet A -> niet B. Echt een basisstukje logica waar je nu mee de mist in gaat.
Vergeet Floortje Dressing niet. Die is nog nooit buiten Amsterdam geweest.quote:Op zondag 19 oktober 2014 17:08 schreef KoosVogels het volgende:
Paul de Leeuw. Ook weer zo'n type dat nooit iets van de wereld heeft gezien.
Ga eens een week door een Favela struinen. Geheid kom je terug als een fanatieke ZP-supporter.quote:Op zondag 19 oktober 2014 17:10 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Vergeet Floortje Dressing niet. Die is nog nooit buiten Amsterdam geweest.
Een typsch elitaire grachtengordel bewoonster die al het contact met het volk verloren heeft.
Je bent maar al te serieus.quote:
Ik schreef nog wel expliciet dat ik een stroman neerzette. Toch gaan jullie er bloedserieus op in. Was mijn stroman dan misschien toch geen stroman?quote:Op zondag 19 oktober 2014 17:13 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Je bent maar al te serieus.
Ik heb jou namelijk nog nooit zien trollen. Volgens mij kan je dat niet eens.
De aangekondigde stroman sloeg op een ander deel van de tekst.quote:Op zondag 19 oktober 2014 17:14 schreef Igen het volgende:
[..]
Ik schreef nog wel expliciet dat ik een stroman neerzette. Toch gaan jullie er bloedserieus op in. Was mijn stroman dan misschien toch geen stroman?
Nee. Begrijpend lezen blijft toch moeilijk hè.quote:Op zondag 19 oktober 2014 17:17 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
De aangekondigde stroman sloeg op een ander deel van de tekst.
Klaarblijkelijk gaan jullie dus klakkeloos ervan uit dat Paul de Leeuw of Floortje Dessing aan mijn stroman voldoen.quote:Op zondag 19 oktober 2014 16:56 schreef Igen het volgende:
Ikzelf denk dat je een dergelijke [overeenkomstig met de voorgenoemde stroman, red.] positie alleen kan innemen als je niet zo veel van de wereld gezien
Zelfs jouw stroman houdt geen stand.quote:Op zondag 19 oktober 2014 17:20 schreef Igen het volgende:
Klaarblijkelijk gaan jullie dus klakkeloos ervan uit dat Paul de Leeuw of Floortje Dessing aan mijn stroman voldoen.
Paul voldoet mogelijk dus niet aan jouw stroman.quote:Op zondag 19 oktober 2014 17:20 schreef Igen het volgende:
[..]
Nee. Begrijpend lezen blijft toch moeilijk hè.
[..]
Klaarblijkelijk gaan jullie dus klakkeloos ervan uit dat Paul de Leeuw of Floortje Dessing aan mijn stroman voldoen.
Ik begon niet over Paul de Leeuw.quote:Op zondag 19 oktober 2014 17:26 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Paul voldoet mogelijk dus niet aan jouw stroman.
Mooi man, bedankt voor je nuttige inbreng.
Zou ook verwachten dat Dineke Wien inmiddels ontslag neemt bij haar huidige werkgever, namelijk de Albert Heijn.quote:
Zo doorgaan. Zet het ook op Facebook, Twitter, etc. Des te meer van dit soort geluiden, des te eerder ZP verdwijnt.quote:Op zondag 19 oktober 2014 17:36 schreef Boze_Appel het volgende:
Gekleurde, of stroopwafelpieten. Prima, als hij maar een slaaf blijft.
Oh, ik kan me heel erg goed inleven in die klagers, het is echter het gevolg van misverstanden bij hen dat zij klagen. Als zij de oorsprong van ZP zouden kennen dan zouden ze niet tot deze mening (en hobby) zijn gekomen.quote:Op zondag 19 oktober 2014 16:49 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Sterker, ik kan mij inleven in beide partijen.
Dat kan van de meesten hier niet worden gezegd.
Weer lekker aan het trollen?quote:Op zondag 19 oktober 2014 17:41 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Zo doorgaan. Zet het ook op Facebook, Twitter, etc. Des te meer van dit soort geluiden, des te eerder ZP verdwijnt.
Ik weet niet of dat ik een pro-ZP ben maar ik heb niet de behoefte om afstand te nemen van eender wie dan ook. Ze doen maar wat ze willen doen. Als je mij vraag of dat ze mij vertegenwoordigen, nee.quote:Op zondag 19 oktober 2014 17:55 schreef Falco het volgende:
Nemen de pro-ZP'en nou afstand van die 1% of mogen tokkies zoals Dineke Wien dit soort racistische uitlatingen blijven doen?
Als BN'er en dan nog wel iemand die dat al ongeveer 20 jaar lang is is zij natuurlijk wel een beetje het grachtengordeltype geworden. Ons kent ons, vooral omgaan met andere BN'ers en zo. Je hoeft niet per se in de Grachtengordel te hebben gewoond om dat typetje te worden. Als jij alleen maar eens naar zo'n Turks/Marokkaans winkeltje gaat of op de markt iets bij hen koopt maar je woont in een volledige 'blanke' buurt dan zie je meer de voordelen dan de nadelen. Als je opgroeit in een Vogelaarwijk dan zie je verhoudingsgewijs veel meer de nadelen. Dat verklaart het verschil in opvatting, in het ene geval is het louter een feitelijk gegeven, in het andere geval maak je het zelf mee.quote:Op zondag 19 oktober 2014 17:10 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Vergeet Floortje Dressing niet. Die is nog nooit buiten Amsterdam geweest.
Een typsch elitaire grachtengordel bewoonster die al het contact met het volk verloren heeft.
Lekker boeiend. Ik vier dat kansloze feest toch niet.quote:Op zondag 19 oktober 2014 17:41 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Zo doorgaan. Zet het ook op Facebook, Twitter, etc. Des te meer van dit soort geluiden, des te eerder ZP verdwijnt.
Dat past niet in het plaatje. Men negeert of ontkent het gewoon. Of ze beweren dat het in scene is gezet door de anti-Piet figuren.quote:Op zondag 19 oktober 2014 17:55 schreef Falco het volgende:
Nemen de pro-ZP'en nou afstand van die 1% of mogen tokkies zoals Dineke Wien dit soort racistische uitlatingen blijven doen?
Het is voor jullie PC mensen moeilijk voor te stellen, maar wij niet-PC mensen voelen niet de behoefte om afstand te nemen van iemand of een groep.quote:Op zondag 19 oktober 2014 18:14 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Dat past niet in het plaatje. Men negeert of ontkent het gewoon. Of ze beweren dat het in scene is gezet door de anti-Piet figuren.
Als het goed is dan zou het geen effect moeten hebben, het gaat immers slechts om een paar radicale mensen die niet de pro-ZP-ers representeren.quote:Op zondag 19 oktober 2014 17:57 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Wil jij zeggen dat zulke uitspraken, de pro ZP-zaak goed doen?
Vermoedelijk vooral omdat jij onderdeel bent van die groep. Leuke figuren ook om bij te horen, hysterisch blijven doen net zo lang tot Zwarte Piet geheel om zeep is geholpen. Jammer dat je zo graag medeplichtig bent aan die moord...quote:Op zondag 19 oktober 2014 18:22 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Het is voor jullie PC mensen moeilijk voor te stellen, maar wij niet-PC mensen voelen niet de behoefte om afstand te nemen van iemand of een groep.
Dat zou je ook van die Quinsy kunnen zeggen... Maar nee daar moet radicaal tegenin gegaan worden. Lekker met twee maten meten...quote:Op zondag 19 oktober 2014 18:23 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Als het goed is dan zou het geen effect moeten hebben, het gaat immers slechts om een paar radicale mensen die niet de pro-ZP-ers representeren.
De PC mensen kennende grijpen ze dit wel aan als smoes om datgene wat ze toch al wilden nu eindelijk te kunnen doen.
En daar komt de aanval op de persoon weer nu de argumenten weer op zijn. Zo voorspelbaar.quote:Op zondag 19 oktober 2014 18:42 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Vermoedelijk vooral omdat jij onderdeel bent van die groep.
Is iemand politiek correct noemen dan geen 'aanval de persoon'?quote:Op zondag 19 oktober 2014 19:14 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
En daar komt de aanval op de persoon weer nu de argumenten weer op zijn. Zo voorspelbaar.
Nee Duke, ik heb nog nooit via Twitter, Facebook of een mail iemand bedreigd. Mag ik geen afstand nemen van iemand omdat ik gewoon niet de behoefte voel om van iemand afstand te nemen?
Nee, dat is geen scheldwoord.quote:Op zondag 19 oktober 2014 19:33 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Is iemand politiek correct noemen dan geen 'aanval de persoon'?
Politiek correct is nooit bedoeld als compliment en wordt tegenwoordig wel vaak gebruikt als scheldwoord. Kijk naar hoe het gebruikt wordt door bijvoorbeeld Geenstijl.quote:Op zondag 19 oktober 2014 19:39 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Nee, dat is geen scheldwoord.
Het is een pejoratieve term maar het is zeker geen scheldwoord. Er wordt een bepaald type Nederlander mee bedoeld die vanuit de ivoren toren bepaalde principes heeft die hij waarschijnlijk niet zou hebben of vasthouden als hij met zijn voeten in de modder zou staan.quote:Op zondag 19 oktober 2014 19:43 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Politiek correct is nooit bedoeld als compliment en wordt tegenwoordig wel vaak gebruikt als scheldwoord. Kijk naar hoe het gebruikt wordt door bijvoorbeeld Geenstijl.
Exact. Je speelde dus op de man door duke in te delen in de groep politiek correcten.quote:Op zondag 19 oktober 2014 19:46 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Het is een pejoratieve term maar het is zeker geen scheldwoord. Er wordt een bepaald type Nederlander mee bedoeld die vanuit de ivoren toren bepaalde principes heeft die hij waarschijnlijk niet zou hebben of vasthouden als hij met zijn voeten in de modder zou staan.
Ik denk dat weinigen zo naïef zijn geweest om te verwachten dat extreem-rechtse clubjes zich begripvol bij de bezwaarmakers zouden aansluiten.quote:Op zondag 19 oktober 2014 16:30 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Ik hoop dat de meeste Nederlanders voldoende intelligent zijn om in te zien dat die 1% extremisten het meest luid aan het woord is en dat de meeste voorstanders van ZP hele normale mensen zijn, wat normaal ook moge zijn.
Het was niet mijn intentie om op de man te spelen en ja, hij behoort voor mij duidelijk tot die groep mensen.quote:Op zondag 19 oktober 2014 19:48 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Exact. Je speelde dus op de man door duke in te delen in de groep politiek correcten.
Maakt verder ook niet uit, maar het is gewoon zo.
Je bedoelt "aangezien de persoon die die term gebruikt dat bepaalt"?quote:Op zondag 19 oktober 2014 19:51 schreef Specularium het volgende:
Politiek correct is gewoon een kutterm, aangezien Bram bepaalt wie er bij hoort.
Ah, het was niet de bedoeling. Dan heb je uiteraard gelijk. In dat geval is er geen sprake van op de man spelen....quote:Op zondag 19 oktober 2014 19:51 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Het was niet mijn intentie om op de man te spelen en ja, hij behoort voor mij duidelijk tot die groep mensen.
In vergelijking met de bestuurderskaste wel.quote:Op zondag 19 oktober 2014 19:56 schreef KoosVogels het volgende:
Trouwens Bram, beweer je nou dat jij zelf het type Nederlander bent dat met de voeten in de modder staat?
Hahahquote:Op zondag 19 oktober 2014 20:00 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
In vergelijking met de bestuurderskaste wel.
Tsja, mensen hebben al snel het "wij tegen hen"-gevoel blijkbaar.quote:Op zondag 19 oktober 2014 20:09 schreef KoosVogels het volgende:
Dat Piet stukje bij beetje is getransfoord van een boeman in fucking Muziekpiet, daar maalt inderdaad niemand om.
Beetje vreemd.
Tja, in het anti-Pieten-kamp zitten dan waarschijnlijk weer meer fans van Stalin.quote:Op zondag 19 oktober 2014 20:18 schreef robin007bond het volgende:
Overigens durf ik er zeker van te zijn dat van het pro-Pieten kamp meer mensen vroeger NSB'er zouden zijn dan van het anti-Pieten kamp. Maar dat terzijde.
Zou hij blokjes kaas strooien?quote:Op zondag 19 oktober 2014 21:05 schreef Kingstown het volgende:
Onze kinderen worden bang van de kaas-Piet.![]()
Clever, zou wel eens een hit kunnen worden.quote:
Denk je ? Die paar 70 plussers in Nederland die je in het hokje pro-stalin kan douwen die kunnen ook zo conservatief op pietgebied zijn.quote:Op zondag 19 oktober 2014 20:27 schreef Igen het volgende:
[..]
Tja, in het anti-Pieten-kamp zitten dan waarschijnlijk weer meer fans van Stalin.
Mee eens.... behalve dat je het monoculturalisme van felle pietfans en die van de nsb wel met elkaar moet vergelijkenquote:Maar dit zijn natuurlijk drog-argumenten van jewelste.
Ik heb tot nu toe niemand in deze discussie zien zeggen dat minderheden geen recht op hun eigen cultuur zouden hebben en dat er in Nederland geen plaats voor multiculturalisme zou zijn. Maar misschien zie ik wat over het hoofd. Zou je het kunnen aanwijzen?quote:Op zondag 19 oktober 2014 22:02 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Mee eens.... behalve dat je het monoculturalisme van felle pietfans en die van de nsb wel met elkaar moet vergelijken
Jij zit hier constant op de man te spelen.quote:Op zondag 19 oktober 2014 19:14 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
En daar komt de aanval op de persoon weer nu de argumenten weer op zijn. Zo voorspelbaar.
Nee Duke, ik heb nog nooit via Twitter, Facebook of een mail iemand bedreigd. Mag ik geen afstand nemen van iemand omdat ik gewoon niet de behoefte voel om van iemand afstand te nemen?
quote:Op zondag 19 oktober 2014 20:00 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
In vergelijking met de bestuurderskaste wel.
Dat snap ik nou niet: voorstanders van Zwarte Piet die ernstig kattekwaad uithalen. Zijn ze dan niet bang om met de roe te krijgen of in de zak mee naar Spanje te moeten? Waar ze vermalen worden tot pepernoten! Dat wordt volgend jaar pepernoten vreten tot we er bij neervallen!quote:Op zondag 19 oktober 2014 16:14 schreef Mani89 het volgende:
[..]
las het op facebook inderdaad, politie moet zoiezo op afstand blijven ander gaan er rare dingen gebeuren
Toen ik heel klein was, was ik bang voor ZP. Op het Sinterklaasfeest van m'n pa's werk alleen maar gejankt.quote:Op zondag 19 oktober 2014 21:05 schreef Kingstown het volgende:
Onze kinderen worden bang van de kaas-Piet.![]()
Dat zou niet politiek correct zijn toch ? En men wilt die schijn van correctheid ophouden.quote:Op zondag 19 oktober 2014 22:47 schreef Igen het volgende:
Nou, dat ging dus niet helemaal goed.
Wat ik dus wou zeggen:
[..]
Ik heb tot nu toe niemand in deze discussie zien zeggen dat minderheden geen recht op hun eigen cultuur zouden hebben
Kunnen negers en jij niet gewoon opdonderen als ze de Nederlandse cultuur niet bevalt?quote:Op zondag 19 oktober 2014 23:36 schreef Bluesdude het volgende:
En dat komt voort uit de status van gast die men donkere mensen nog steeds oplegt.
Lekker bezig weer Mata.quote:Op zondag 19 oktober 2014 23:38 schreef El_Matador het volgende:
Kunnen negers en jij niet gewoon opdonderen als ze de Nederlandse cultuur niet bevalt?
Ja, daar heb je wel een punt.quote:Op zondag 19 oktober 2014 23:36 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
de status van gast die men donkere mensen nog steeds oplegt.
Is er één "de cultuur" dan?quote:Men bedeelt hen minder rechten hebben tot meepraten, de cultuur meevormen, minder het recht te existeren in dit land.
Ha... mooi voorbeeld van agressie van monoculturalisten .quote:Op zondag 19 oktober 2014 23:38 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Kunnen negers en jij niet gewoon opdonderen als ze de Nederlandse cultuur niet bevalt?
Klagen over een kinderfeest, grow up man.
Ja, ik bedoel, klagen in Brazilie dat het carnaval kut is, of jammeren in Engeland dat Fish n Chips zo slecht is, is ook zo zinloos.quote:
Ik vrees dat je de invloed van rede en informatie op gevoelens ver overschat.quote:Op zondag 19 oktober 2014 17:55 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Oh, ik kan me heel erg goed inleven in die klagers, het is echter het gevolg van misverstanden bij hen dat zij klagen. Als zij de oorsprong van ZP zouden kennen dan zouden ze niet tot deze mening (en hobby) zijn gekomen.
De Nederlandse samenleving ? Er is maar één Nederlandse samenleving in Nederland., maar wel in vele vormen, met diverse gedachtes. Zo hoort het ook.quote:
Ik zou bijna zeggen: Q.E.D.!quote:Op zondag 19 oktober 2014 23:36 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Dat zou niet politiek correct zijn toch ? En men wilt die schijn van correctheid ophouden.
Maar die ongewenstheid van buitenlanders die onder de schijn van pietenliefde doorvreet is toch allang duidelijk in het maatschappelijk ZP-debat ?
Niet alleen die agressie, de bedreigingen, het discriminerend geleuter, maar ook het onvermogen en de onwil om donkere mensen te willen begrijpen op dit punt . En dat komt voort uit de status van gast die men donkere mensen nog steeds oplegt. Men bedeelt hen minder rechten hebben tot meepraten, de cultuur meevormen, minder het recht te existeren in dit land.
De felle pietenlovers ( niet te verwarren met de rustige pietenfans) zijn monoculturalisten . In diepste wezen accepteren ze de aanwezigheid van grote groepen Nederlanders in Nederland onvoldoende tot.... in weze die verwerpen.
Geklets!quote:Op zondag 19 oktober 2014 23:47 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
De Nederlandse samenleving ? Er is maar één Nederlandse samenleving in Nederland., maar wel in vele vormen, met diverse gedachtes. Zo hoort het ook.
Felle pietenfans draaien door als mensen een niet-zwarte piet willen spelen..
Ze accepteren die andere vormen en gedachtes niet. Hoogst intolerant
Nou ja, dat is dus de vraag. Hebben we een "melting pot" of een "salad bowl" in Nederland?quote:Op zondag 19 oktober 2014 23:47 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
De Nederlandse samenleving ? Er is maar één Nederlandse samenleving in Nederland., maar wel in vele vormen, met diverse gedachtes. Zo hoort het ook.
Wat nou handen af van onze cultuur? Een kleine aanpassing in de kleur van Piet vind ik niet meer dan op z'n plaats. Dat verandert onze cultuur niet.quote:Op zondag 19 oktober 2014 23:44 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Ja, ik bedoel, klagen in Brazilie dat het carnaval kut is, of jammeren in Engeland dat Fish n Chips zo slecht is, is ook zo zinloos.
Handen af van onze cultuur, dan is Nederland fokking, maar echt fokking tolerant.
Ik heb geen problemen met moslimenclaves.quote:Op zondag 19 oktober 2014 23:58 schreef Igen het volgende:
[..]
Nou ja, dat is dus de vraag. Hebben we een "melting pot" of een "salad bowl" in Nederland?
In het integratiedebat hoor je ook nogal eens iets over "parallelle samenlevingen". Die term komt vaak van rechts, als afkeurenswaardig fenomeen. Wat dat betreft is het natuurlijk wel hypocriet dat diezelfde lui dan nu ineens wel de autochtone groep als zo'n parallelle samenleving willen afbakenen, nu het even handiger uitkomt.
Dat mag jij vinden.quote:Op maandag 20 oktober 2014 00:00 schreef remlof het volgende:
Een kleine aanpassing in de kleur van Piet vind ik niet meer dan op z'n plaats.
Als inwoners van Blumenau ofzo niet blij zijn met carnaval, dan zou het wel een beetje raar zijn om te zeggen dat ze dan maar moeten opzouten terug naar Duitsland. Die mensen zijn in Brazilië geboren. Het is ook hun land.quote:Op zondag 19 oktober 2014 23:44 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Ja, ik bedoel, klagen in Brazilie dat het carnaval kut is, of jammeren in Engeland dat Fish n Chips zo slecht is, is ook zo zinloos.
Handen af van onze cultuur, dan is Nederland fokking, maar echt fokking tolerant.
Klagen over tolerantie in Nederland is als klagen over vrouwen in Colombia, vlees in Argentinie en bier in Duitsland.quote:Op maandag 20 oktober 2014 00:03 schreef Igen het volgende:
[..]
Als inwoners van Blumenau ofzo niet blij zijn met carnaval, dan zou het wel een beetje raar zijn om te zeggen dat ze dan maar moeten opzouten terug naar Duitsland. Die mensen zijn in Brazilië geboren. Het is ook hun land.
Gastarbeiders? Dat associeer ik meer met Joegoslaven, Marokkaanse Berbers en Turken. En daarvoor Italianen en nog veel eerder Duitse hannekemaaiers.quote:Op maandag 20 oktober 2014 00:00 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Ik heb geen problemen met moslimenclaves.
Wel heb ik er een probleem mee als de kindertjes van gastarbeiders gaan lopen janken om zoiets ouds en eigens als Zwarte Piet.
Donder dan op naar Haiti ofzo en ga daar klagen ofzo.
Kees, het kon ook alleen jij zijn die kon happen hierop he?quote:Op maandag 20 oktober 2014 00:09 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Gastarbeiders? Dat associeer ik meer met Joegoslaven, Marokkaanse Berbers en Turken. En daarvoor Italianen en nog veel eerder Duitse hannekemaaiers.
Donkere landgenoten uit de Caraïben en Suriname doen ook wel vaak gastarbeid, d.w.z. laag gewaardeerd en betaald, maar zijn eerder rijksgenoten dan gastarbeiders. En als ik naar het nieuws kijk, is het toch vooral deze groep die protesteert. Deze groep heeft ook voorouders die slaaf geweest zijn. Niet dat ze er zelf last van gehad hebben, trouwens.
Samenvattend: gastarbeiders aanspreken hierover is een misser van jewelste.
Rare uitspraak voor iemand die de klagers zonder pardon weg wenst naar Haïti. (van alle Caraïbische (ei)landen!)quote:Op maandag 20 oktober 2014 00:09 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Klagen over tolerantie in Nederland is als klagen over vrouwen in Colombia, vlees in Argentinie en bier in Duitsland.
FYI: dat is heel iets anders dan klagen over vrouwen in Duitsland, vlees in Colombia en bier in Argentinie.
Ja, doe normaal man. Zo'n nietsnut als een Quincy Weetikveel die gaat lopen jammeren in komkommertijd.quote:Op maandag 20 oktober 2014 00:12 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Rare uitspraak voor iemand die de klagers zonder pardon weg wenst naar Haïti. (van alle Caraïbische (ei)landen!)
Ok, consequent de "salad bowl" dus. Prima.quote:Op maandag 20 oktober 2014 00:00 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Ik heb geen problemen met moslimenclaves.
Vind dit ook de enige manier eigenlijk.quote:Op maandag 20 oktober 2014 00:17 schreef Igen het volgende:
[..]
Ok, consequent de "salad bowl" dus. Prima.
Maar Bluesdude ziet de samenleving blijkbaar anders, namelijk als de "melting pot" met één gemeenschappelijke cultuur waarin iedereen zich een beetje aanpast en wat dingetjes van elkaar overneemt.
Met zo'n verschil in opvatting over hoe een multiculturele samenleving werkt, kun je het natuurlijk ook niet eens worden over de vraag wat er met Zwarte Piet moet gebeuren.
Vast wel. Ik beschouw dit als een compliment.quote:Op maandag 20 oktober 2014 00:11 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Kees, het kon ook alleen jij zijn die kon happen hierop he?
Feit blijft dat degenen die nu klagen nog nooit last gehad hebben van slavernij, kolonialisme of de roe over hun zwarte billetjes.quote:Op maandag 20 oktober 2014 00:19 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Vast wel. Ik beschouw dit als een compliment.![]()
Maar om het punt verder uit te werken: allerlei soorten immigranten worden al te makkelijk op een grote hoop gegooid. En dan wordt gemakshalve maar de meest negatieve groep genoemd om een punt te maken over alle immigranten.
Om diverse redenen hecht ik er aan om althans op dit punt de discussies zuiver te houden.
asielzoekers =/= gelukszoekers =/= gewenste beroepen =/= goedkope arbeidskrachten =/= MOE =/= rijksgenoten =/= repatrianten uit ons Indië =/= nou ja, noem maar op.
Over Halfgare Quibus ben ik het wel met je eens. Zelfs als perfomancekunstenaar slaat hij een pover figuur. Bovendien verschuilt hij zich achter zijn moeder,quote:Op maandag 20 oktober 2014 00:14 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Ja, doe normaal man. Zo'n nietsnut als een Quincy Weetikveel die gaat lopen jammeren in komkommertijd.
Boek dan een reisje (naar de Cariben; Haiti of Aruba) van 15 november tot 6 december en je hebt nergens last van.
Wat mij meer stoort is het totale fact-free gehalte. Het kostuum van Piet zou direct afgeleid zijn van een slavenpak. De krulpruik is kroeshaar. De schmink is negerschmink.quote:Op maandag 20 oktober 2014 00:14 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Ja, doe normaal man. Zo'n nietsnut als een Quincy Weetikveel die gaat lopen jammeren in komkommertijd.
Boek dan een reisje (naar de Cariben; Haiti of Aruba) van 15 november tot 6 december en je hebt nergens last van.
Eens.quote:Op maandag 20 oktober 2014 00:22 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Wat mij meer stoort is het totale fact-free gehalte. Het kostuum van Piet zou direct afgeleid zijn van een slavenpak. De krulpruik is kroeshaar. De schmink is negerschmink.
Zwarte Piet en Sinterklaas stammen af van een veel oudere germaanse traditie. En Quinsy maar onzin spuien. Allemaal op het podium van de publieke omroep (Pauw (en Witteman), DWDD en Joop). Zo betalen de belastingbetalers aan het afbreken van onze traditie door een stelletje steuntrekkende 'kunstenaars'.
Het is niet ineens verboden voor de buurman om toevallig een zwarte Piet en niet een stroopwafelpiet te spelen, hoor.quote:Op maandag 20 oktober 2014 00:24 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Regenboog-, stroopwafel- en andere niet-Zwarte Pieten zijn herkenbaar. Nu net het idee achter Zwarte Piet, dat de buurman, ma of oompje de kekke Piet kon spelen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |