OK, ik herlees en begrijp je redenering.quote:Op zaterdag 18 oktober 2014 01:21 schreef Teslynd het volgende:
[..]
Als je nu leeft terwijl je ooit geleefd hebt, dan zal je wel gereďncarneerd zijn om nu opnieuw te kunnen leven.
Die zijn misschien wel goed genoeg bevonden om niet meer te moeten recarneren.quote:Op zaterdag 18 oktober 2014 01:25 schreef Kees22 het volgende:
[..]
OK, ik herlees en begrijp je redenering.
Maar wat is er dan met de andere 94 % van de mensen die ooit op aarde geleefd hebben gebeurd?
als dier gereďncarneerd?quote:Op zaterdag 18 oktober 2014 01:25 schreef Kees22 het volgende:
[..]
OK, ik herlees en begrijp je redenering.
Maar wat is er dan met de andere 94 % van de mensen die ooit op aarde geleefd hebben gebeurd?
anders zou je ook "verklaar jouw nader" moeten kunnen zeggen, en dan heb je al snel door dat dat niet kloptquote:Op zaterdag 18 oktober 2014 16:05 schreef Anosmos het volgende:
Een kleine: in de uitdrukking 'verklaar je nader' is nader een bijwoord en geen zelfstandig naamwoord. Besefte het gister. Ik voel me dom.
Naja, ik ging er zonder erover na te denken van uit dat een 'nader' gedefinieerd kon worden als een bedoeling of zoquote:Op zaterdag 18 oktober 2014 19:00 schreef Waterdrinker het volgende:
[..]
anders zou je ook "verklaar jouw nader" moeten kunnen zeggen, en dan heb je al snel door dat dat niet klopt
quote:Op zaterdag 18 oktober 2014 19:20 schreef Anosmos het volgende:
[..]
Naja, ik ging er zonder erover na te denken van uit dat een 'nader' gedefinieerd kon worden als een bedoeling of zo![]()
Huh, die snap ik niet.quote:Op zaterdag 18 oktober 2014 20:01 schreef Teslynd het volgende:
[..]![]()
En het klinkt best plausibel. Grote mensen gebruiken immers bijna altijd van die rare woorden. Ik heb er zelf lang over gedaan eer ik bereid was om het woord "zoon" te bezigen voor jongenskinderen en zag later dat meer kinderen daar last van hebben. Je hele jeugd is trouwens een periode van normale woorden moeten herzien, nadat je ontdekt ermee voor schut te lopen omdat het kindertaal blijkt te zijn.
De teringquote:Op woensdag 15 oktober 2014 20:43 schreef -0- het volgende:
[..]
Toen ik dat een tijdje terug ontdekte viel ook ineens het kwartje waarom de ´Wasgij´ puzzels zo heten.
Mwa, dat zou me echt verbazen. Als ik een beetje om me heen kijk zie ik niemand waarvan ik denk dat die goed genoeg is voor het Nirwana. Inclusief mezelf, voor de duidelijkheid.quote:Op zaterdag 18 oktober 2014 01:37 schreef Teslynd het volgende:
[..]
Die zijn misschien wel goed genoeg bevonden om niet meer te moeten recarneren.
Dat geloven boeddhisten inderdaad. Ik heb dan meer de neiging om de anthroposofie te volgen, waarin gesteld wordt dat mensen een ego hebben, terwijl dieren dat niet hebben.quote:
Inderdaad plausibel.quote:Op zaterdag 18 oktober 2014 19:20 schreef Anosmos het volgende:
[..]
Naja, ik ging er zonder erover na te denken van uit dat een 'nader' gedefinieerd kon worden als een bedoeling of zo
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Geen schande vind ik, dit i.t.t. de d/dt-fouten en fouten in het geslacht.Onderschat nooit de kracht van domme mensen in grote groepen!
Der Irrsinn ist bei Einzelnen etwas Seltenes - aber bei Gruppen, Parteien, Völkern, Zeiten die Regel. (Friedrich Nietzsche)
Precies, dat bedoel ik. Deze foutjes zijn klein, want ze tasten de betekenis van wat gezegd wordt niet echt aan, en ze worden in alle oprechtheid gemaakt, want gevolg van ruis tijdens spreken of luisteren. Dus ik vind ze niet genant.quote:Op zaterdag 18 oktober 2014 23:35 schreef Waterdrinker het volgende:
[..]
Ik wist serieus niet dat het "na aan" moest zijn![]()
![]()
Even aanwijzen welke onderdelen je niet snapt.quote:
Waterdrinker heeft me weer met beide benen op de grond gepoot.quote:Op zaterdag 18 oktober 2014 23:01 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Mwa, dat zou me echt verbazen. Als ik een beetje om me heen kijk zie ik niemand waarvan ik denk dat die goed genoeg is voor het Nirwana. Inclusief mezelf, voor de duidelijkheid.
Gelukkig niet met 4 benen.quote:Op zondag 19 oktober 2014 00:45 schreef Teslynd het volgende:
[..]
Even aanwijzen welke onderdelen je niet snapt.
[..]
Waterdrinker heeft me weer met beide benen op de grond gepoot.
Het woord zoon bezigen en meer mensen die daar last van hebben. Ik snap echt niet wat je bedoelt, maar misschien ligt het aan mij.quote:Op zondag 19 oktober 2014 00:45 schreef Teslynd het volgende:
[..]
Even aanwijzen welke onderdelen je niet snapt.
[..]
Waterdrinker heeft me weer met beide benen op de grond gepoot.
Kleine kinderen moeten het uitgebreide vocabularium nog vergaren, gelijk met het aanleren van de taalbasisstructuren. Knderen kunnen hopeloos conservatief zijn, dus vasthouden aan het bekende. Wat erg fascinerend is aan kinderen, zijn die ontwikkelingsfases. Ik ben nr. 3 en moet dus bijna alles al 2x voorbij hebben zien komen, maar toch bleek erg veel volkomen nieuw voor me te zijn. In de kindertijd moet je telkens de woorden die je altijd gebruikte bijstellen. Toen je 3 was, was "da" zeggen ok, maar op je zesde moet je "dag" zeggen. In elk geval moet dat op school tijdens de les. En op je 4e had je speelkwartier maar opeens verschijnen er mensen die het gekke woord pauze bezigden (en ook nog uitgesproken als pooze) en steeds meer kinderen namen dat over (hoewel ze pauze gingen zeggen), zodat je tegenstribbelend noodgedwongen meedoet.quote:Op maandag 20 oktober 2014 23:53 schreef Klaploper het volgende:
[..]
Het woord zoon bezigen en meer mensen die daar last van hebben. Ik snap echt niet wat je bedoelt, maar misschien ligt het aan mij.![]()
Herken ik niet.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 00:32 schreef Teslynd het volgende:
[..]
Kleine kinderen moeten het uitgebreide vocabularium nog vergaren, gelijk met het aanleren van de taalbasisstructuren. Knderen kunnen hopeloos conservatief zijn, dus vasthouden aan het bekende. Wat erg fascinerend is aan kinderen, zijn die ontwikkelingsfases. Ik ben nr. 3 en moet dus bijna alles al 2x voorbij hebben zien komen, maar toch bleek erg veel volkomen nieuw voor me te zijn. In de kindertijd moet je telkens de woorden die je altijd gebruikte bijstellen. Toen je 3 was, was "da" zeggen ok, maar op je zesde moet je "dag" zeggen. In elk geval moet dat op school tijdens de les. En op je 4e had je speelkwartier maar opeens verschijnen er mensen die het gekke woord pauze bezigden (en ook nog uitgesproken als pooze) en steeds meer kinderen namen dat over (hoewel ze pauze gingen zeggen), zodat je tegenstribbelend noodgedwongen meedoet.
Als volwassene zag ik, dat meer kleine kinderen moeite hebben om te accepteren dat je zoon moet zeggen over iemands jongetjes-kind; dat het kind dus die iemand zijn/haar zoon is. Vooral als dat kind een eigen broertje is, valt het niet mee om aan het woord zoon te beginnen.
Misschien al vaak gehoord via een christelijke jeugd?quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 00:42 schreef Klaploper het volgende:
[..]
Herken ik niet.![]()
Wel met andere woordjes, maar zoon heb ik volgens mij nooit raar gevonden. Maar dat is ook wel allemaal lang geleden.
Dit is leuk!quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 00:32 schreef Teslynd het volgende:
[..]
Kleine kinderen moeten het uitgebreide vocabularium nog vergaren, gelijk met het aanleren van de taalbasisstructuren. Knderen kunnen hopeloos conservatief zijn, dus vasthouden aan het bekende. Wat erg fascinerend is aan kinderen, zijn die ontwikkelingsfases. Ik ben nr. 3 en moet dus bijna alles al 2x voorbij hebben zien komen, maar toch bleek erg veel volkomen nieuw voor me te zijn. In de kindertijd moet je telkens de woorden die je altijd gebruikte bijstellen. Toen je 3 was, was "da" zeggen ok, maar op je zesde moet je "dag" zeggen. In elk geval moet dat op school tijdens de les. En op je 4e had je speelkwartier maar opeens verschijnen er mensen die het gekke woord pauze bezigden (en ook nog uitgesproken als pooze) en steeds meer kinderen namen dat over (hoewel ze pauze gingen zeggen), zodat je tegenstribbelend noodgedwongen meedoet.
Als volwassene zag ik, dat meer kleine kinderen moeite hebben om te accepteren dat je zoon moet zeggen over iemands jongetjes-kind; dat het kind dus die iemand zijn/haar zoon is. Vooral als dat kind een eigen broertje is, valt het niet mee om aan het woord zoon te beginnen.
Nu volg ik het nog minder.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 00:49 schreef Teslynd het volgende:
[..]
Misschien al vaak gehoord via een christelijke jeugd?
Als die verhalen over Gods eniggeboren zoon je al ingetoeterd zijn voordat je überhaubt iets over goden kon bevatten, dan valt het woord zoon je niet meer rauw op je dak als je broertje (en mogelijk jijzelf ook) een zoon blijkt te zijn.quote:
Wat is er zo raar aan het woord zoon? Geen christelijke opvoeding gehad en dat woord kende ik al bij de kleuters denk ik.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 01:18 schreef Teslynd het volgende:
[..]
Als die verhalen over Gods eniggeboren zoon je al ingetoeterd zijn voordat je überhaubt iets over goden kon bevatten, dan valt het woord zoon je niet meer rauw op je dak als je broertje (en mogelijk jijzelf ook) een zoon blijkt te zijn.
Ik snap nu wat je bedoelt, maar ik denk dat dit voor de meeste mensen niet zo is. Oma is de mama van mama is misschien een beter voorbeeld? Of is dat niet wat je bedoelt?quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 01:26 schreef Teslynd het volgende:
Woorden die je pas later (bewust) hoort, hebben al gauw de neiging vreemd te zijn. Dat wordt versterkt als je er zelf al een woord voor hebt (broertje). Eenrichtingsverkeer hč, je bent er met je mamma & pappa en je broertjes & zusjes, dus dat zijn de juiste woorden.
Ik denk dat het mama van mama = oma beter te begrijpen is dan dat je broertje opeens zoon is. Niet het begrip, maar het woord. En bij oma-mama gaat het soepel naar het begrip. Mama is immers een van de grote mensen en oma een van de oude vrouwen onder de grote mens en er wordt voordurend geroepen dat dit mama is, dat papa en kijk, daar komen oma en opa. Hun onderlinge relaties zijn beter te aanschouwen en dus te bevatten dan de verschillende rollen van je naaste broertje.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 01:42 schreef Klaploper het volgende:
[..]
Ik snap nu wat je bedoelt, maar ik denk dat dit voor de meeste mensen niet zo is. Oma is de mama van mama is misschien een beter voorbeeld? Of is dat niet wat je bedoelt?
Toch blijft het ingewikkeld hoe oud je ook bent. Oma is voor mij de stokoude vrouw van wie we 1,5 jaar geleden afscheid hebben genomen. En ik ben nog steeds kleinkind. Maar sinds dit weekend is mama ineens oma en ben ik ineens oom, en is m'n kleine zusje ineens mamaquote:Op dinsdag 21 oktober 2014 07:47 schreef Bleie het volgende:
ik heb vrij veel kleine kinderen in mijn omgeving, en voor driejarigen zijn in mijn ervaring familierelaties inderdaad lastig en vreemd. Dat oma mijn mama is bijvoorbeeld, maar nog veel meer dat hun tante mijn zus is, en dat oma ook haar mama is. Ik heb weleens gesprekken waarin we benoemen welke rollen je allemaal kan hebben. Ik ben dochter, moeder, zus en tante. Hoewel mIjn dochter nu allang weet hoe het zit, blijft ze dat fascinerend vinden.
Gefeliciteerd!quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 13:44 schreef Walter81 het volgende:
[..]
Toch blijft het ingewikkeld hoe oud je ook bent. Oma is voor mij de stokoude vrouw van wie we 1,5 jaar geleden afscheid hebben genomen. En ik ben nog steeds kleinkind. Maar sinds dit weekend is mama ineens oma en ben ik ineens oom, en is m'n kleine zusje ineens mamaDus als de rollen in de familie eindelijk duidelijk zijn, verandert het weer...
Dank jequote:
Ohw weer wat geleerd danquote:Op dinsdag 21 oktober 2014 14:04 schreef User_Tinus het volgende:
Ik dacht vroeger altijd dat de provincie Flevoland opgehoogd in plaats van drooggelegd. Ik kon mij zo voorstellen dat dat een hels karwei moet zijn geweest, aangezien ik wel eens gezien had dat dit met kruiwagens gedaan werd (zoals de eerste dijken).
Later begreep ik pas dat het een drooggelegd stuk land is, middels een trucje dat de Nederlands al een paar honderd beheersten.
ca. 10 jaar geleden was mijn buurmeisje 5 jaar. Ik was nog vrijgezel en woonde dus alleen in mijn huis. Zij vroeg toen aan mij of ik geen moeder had. Moeder zou in haar ogen dus mijn vriendin (of vrouw) moeten zijn.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 07:47 schreef Bleie het volgende:
ik heb vrij veel kleine kinderen in mijn omgeving, en voor driejarigen zijn in mijn ervaring familierelaties inderdaad lastig en vreemd. Dat oma mijn mama is bijvoorbeeld, maar nog veel meer dat hun tante mijn zus is, en dat oma ook haar mama is. Ik heb weleens gesprekken waarin we benoemen welke rollen je allemaal kan hebben. Ik ben dochter, moeder, zus en tante. Hoewel mIjn dochter nu allang weet hoe het zit, blijft ze dat fascinerend vinden.
Aargh...quote:Op woensdag 22 oktober 2014 10:13 schreef FANN het volgende:
Ik heb nooit geweten dat Coca Cola en 7-Up reclame's maakten om
hun frisdranken aan je baby te voeren, kom ik net achter omdat iemand
een plaatje van zo'n oude ad in de SC postte...
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Ja, van dat roken wist ik, ook idiootquote:Op woensdag 22 oktober 2014 10:54 schreef Gwywen het volgende:
[..]
Aargh...
Wat ik me dan afvraag: wisten ze vroeger écht niet dat dit slecht voor je was?
[ afbeelding ]
En nu gaan zitten piepen als de mensen hen aansprakelijk stellen...quote:Op woensdag 22 oktober 2014 10:56 schreef FANN het volgende:
[..]
Ja, van dat roken wist ik, ook idioot![]()
Ik denk dat de fabrikanten dat wel wisten hoor, zelfde verhaal als Joris Driepinter
voor melk, álles voor het geld...
Van oorsprong heeft het ook zo'n 9 mg aan cocaďne per glas bevat, en het werd in de jaren '30 koosjer verklaard. Coca-Cola heeft zelfs een tijdje beweerd dat het een geneesmiddel was dat diverse zaken (waaronder impotentie) kon tegengaan, en dat het een gezonde dieetoptie was (en bij McDonalds is dat nog steeds zoquote:Op woensdag 22 oktober 2014 10:13 schreef FANN het volgende:
Ik heb nooit geweten dat Coca Cola en 7-Up reclame's maakten om
hun frisdranken aan je baby te voeren, kom ik net achter omdat iemand
een plaatje van zo'n oude ad in de SC postte...
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Googel maar eens opquote:Op woensdag 22 oktober 2014 11:30 schreef Dingest het volgende:
[..]
Van oorsprong heeft het ook zo'n 9 mg aan cocaďne per glas bevat, en het werd in de jaren '30 koosjer verklaard. Coca-Cola heeft zelfs een tijdje beweerd dat het een geneesmiddel was dat diverse zaken (waaronder impotentie) kon tegengaan, en dat het een gezonde dieetoptie was (en bij McDonalds is dat nog steeds zo)
Deze reclame is ook zo mooi:quote:Op woensdag 22 oktober 2014 10:13 schreef FANN het volgende:
Ik heb nooit geweten dat Coca Cola en 7-Up reclame's maakten om
hun frisdranken aan je baby te voeren, kom ik net achter omdat iemand
een plaatje van zo'n oude ad in de SC postte...
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Sc??quote:Op woensdag 22 oktober 2014 10:13 schreef FANN het volgende:
[..] omdat iemand
een plaatje van zo'n oude ad in de SC postte...
]
Slowchat (neem ik aan)quote:
quote:Op woensdag 22 oktober 2014 16:13 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Deze reclame is ook zo mooi:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
quote:Op woensdag 22 oktober 2014 18:18 schreef BarendWubboJagermanJansen het volgende:
[..]
Slowchat (neem ik aan)
ow... ik wist niet dat dat moest, maar ja inderdaad van 40+quote:Op woensdag 22 oktober 2014 18:47 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Van 40+. Dat zeg je er niet bij.
Ja, nu heb ik een schoonzus die mijn vriend vertelde dat hij beter kon stoppen met cola drinken toen hij zei dat hij gestopt was met rokenquote:Op woensdag 22 oktober 2014 18:46 schreef FANN het volgende:
de tijden zijn wel veranderd sinds dien
Hoe snapt hij anders over welke sc je het hebt?quote:Op woensdag 22 oktober 2014 18:49 schreef FANN het volgende:
[..]
ow... ik wist niet dat dat moest, maar ja inderdaad van 40+
ach jaquote:Op woensdag 22 oktober 2014 18:49 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Ja, nu heb ik een schoonzus die mijn vriend vertelde dat hij beter kon stoppen met cola drinken toen hij zei dat hij gestopt was met rokenWant suiker was een erger gif dan een sigaret
Ja Lien da's waar, maar daar stond ik niet bij stil dat dat belangrijk was...quote:Op woensdag 22 oktober 2014 18:51 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Hoe snapt hij anders over welke sc je het hebt?
Momenteel zitten we in het tijdperk dat alles kankerverwekkend is.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 18:51 schreef FANN het volgende:
[..]
ach jaover 10 jaar komen we er misschien achter dat je ziek wordt van dingen waarvan
we nu ook denken dat die gezond zijn
"Leven is dodelijk".quote:Op woensdag 22 oktober 2014 19:35 schreef Hallojo het volgende:
Momenteel zitten we in het tijdperk dat alles kankerverwekkend is.
Wel als iemand ernaar vraagt, dan is een half antwoord zo... Half.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 18:52 schreef FANN het volgende:
[..]
Ja Lien da's waar, maar daar stond ik niet bij stil dat dat belangrijk was...
Het probleem is dat het onmogelijk is om aan te tonen dat je géén kanker krijgt van een bepaald product. En die wetenschappelijke manier van praten wordt door 'het publiek' geinterpreteerd als: dat product is levensgevaarlijk!!quote:Op woensdag 22 oktober 2014 19:35 schreef Hallojo het volgende:
[..]
Momenteel zitten we in het tijdperk dat alles kankerverwekkend is.
Dan heb je dus vast ook nooit de 'where have you been! ' aflevering gesnapt toen de ene weer werd teruggewisseld voor de andere.quote:Op vrijdag 24 oktober 2014 18:29 schreef TheSilentEnigma het volgende:
Dat Becky Conner uit Roseanne afwisselend door twee verschillende actrices werd gespeeld, namelijk Alicia Goranson en Sarah Chalke:
http://screencrush.com/roseanne-then-and-now/
Ik keek de serie vroeger zo nu en dan bij gebrek aan beter, dus waarschijnlijk niet nee. Beide hoofden komen me bekend voor als 'Becky', maar ik heb er nooit bij stil gestaan dat het twee verschillende actrices waren...quote:Op vrijdag 24 oktober 2014 18:34 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Dan heb je dus vast ook nooit de 'where have you been! ' aflevering gesnapt toen de ene weer werd teruggewisseld voor de andere.
En Sarah Chalke speelde dus weer Elliot in Scrubs. Daar kwam ík weer heel laat achter.quote:Op vrijdag 24 oktober 2014 18:29 schreef TheSilentEnigma het volgende:
Dat Becky Conner uit Roseanne afwisselend door twee verschillende actrices werd gespeeld, namelijk Alicia Goranson en Sarah Chalke:
http://screencrush.com/roseanne-then-and-now/
ergens heeft hij gelijk, suiker veroorzaakt meer doden en is veel verslavender dan nicotine.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 18:49 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Ja, nu heb ik een schoonzus die mijn vriend vertelde dat hij beter kon stoppen met cola drinken toen hij zei dat hij gestopt was met rokenWant suiker was een erger gif dan een sigaret
En een zwikkie acteurs in the Big Bang Theory heeft ook samen in Roseanne gespeeld.quote:Op zaterdag 25 oktober 2014 23:55 schreef vencodark het volgende:
[..]
En Sarah Chalke speelde dus weer Elliot in Scrubs. Daar kwam ík weer heel laat achter.
Dat is wel geinig...quote:Op zaterdag 25 oktober 2014 00:23 schreef pietkanarie het volgende:
net ontdekt (ben de herkomst van (spreek)woorden aan het opzoeken om er een artikel over te schrijven) dat oké een verbastering is van 'au quay'. Dit betekent op de kade en komt uit de scheepvaart. Als de vracht op de kade was afgeleverd, was het goed.
Leuk! Dat topic kende ik niet. Die ga ik binnenkort eens doorpluizen!quote:Op zondag 26 oktober 2014 14:23 schreef FANN het volgende:
[..]
Dat is wel geinig...
Er is ook een topic daar staan ook veel herkomsten van uitdrukkingen in
dit is deel 1 TTK / "Kent u die uitdrukking?" en dit is deel 2 TTK / "Kent u die uitdrukking?" Deel 2
Dat zijn heel wat verklaringen inderdaad. Daar zitten ook wel wat aannemelijke opties bij.quote:Op zaterdag 25 oktober 2014 01:48 schreef Dingest het volgende:
Er zijn nog wat meer mogelijkheden, de één wel wat meer waarschijnlijk dan de ander: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_proposed_etymologies_of_OK
Voor het eerst dat ik malafide en bonafide in één zin zie. Malafide <-> Bonafide. Mal = slecht; Bon = goed.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 00:41 schreef spijkerbroek het volgende:
(...)Wel even goed opletten welke bewindvoerder je neemt, want er schijnen wel wat malafide figuren in dat wereldje te zitten. Wat uiteraard niet wegneemt dat er zeer zeker ook bonafide bewindvoerders zijn. (...)
Wat is er niet goed dan?quote:Op maandag 27 oktober 2014 08:55 schreef Postbus100 het volgende:
Vanuit dit topic:
[..]
Voor het eerst dat ik malafide en bonafide in één zin zie. Malafide <-> Bonafide. Mal = slecht; Bon = goed.
Het is wel goed. Maar ik had me nooit gerealiseerd dat het elkaars tegengestelden zijn. En dat je vervolgens vanuit het woord al kan afleiden welke betekenis het woord heeft (mal/bon). Dat is de strekking van dit topic, toch?quote:
Ow wacht, verkeerde topicquote:Op maandag 27 oktober 2014 09:10 schreef Postbus100 het volgende:
[..]
Het is wel goed. Maar ik had me nooit gerealiseerd dat het elkaars tegengestelden zijn. En dat je vervolgens vanuit het woord al kan afleiden welke betekenis het woord heeft (mal/bon). Dat is de strekking van dit topic, toch?
En wat dacht je van bonus/malus bij verzekeringen?quote:Op maandag 27 oktober 2014 09:10 schreef Postbus100 het volgende:
Het is wel goed. Maar ik had me nooit gerealiseerd dat het elkaars tegengestelden zijn. En dat je vervolgens vanuit het woord al kan afleiden welke betekenis het woord heeft (mal/bon). Dat is de strekking van dit topic, toch?
Merciquote:Op maandag 27 oktober 2014 09:20 schreef Rewimo het volgende:
[..]
En wat dacht je van bonus/malus bij verzekeringen?
Dat het niet afgeleid is van bon/mal (Frans), maar uit het Latijn; bonus = goed, malus = slecht, letterlijke vertalingquote:
Misschien eenzelfde openbaring voor je: discover - ontdekkenquote:Op maandag 27 oktober 2014 11:33 schreef Dunnevandale het volgende:
Dat het Nederlandse "herstellen"en het Engelse "to repair"beiden "opnieuw paren maken"betekenen
hahaha ja die link had ik al gelegdquote:Op maandag 27 oktober 2014 11:37 schreef Operc het volgende:
[..]
Misschien eenzelfde openbaring voor je: discover - ontdekken
Tof!quote:Op maandag 27 oktober 2014 11:33 schreef Dunnevandale het volgende:
Dat het Nederlandse "herstellen"en het Engelse "to repair"beiden "opnieuw paren maken"betekenen
Het zijn twee zinnenquote:Op maandag 27 oktober 2014 08:55 schreef Postbus100 het volgende:
Vanuit dit topic:
Voor het eerst dat ik malafide en bonafide in één zin zie. Malafide <-> Bonafide. Mal = slecht; Bon = goed.
Mooi!quote:Op maandag 27 oktober 2014 11:37 schreef Operc het volgende:
[..]
Misschien eenzelfde openbaring voor je: discover - ontdekken
Staan niet overal bruggen op als in bruggenbouwen met één Europa?quote:Op dinsdag 28 oktober 2014 13:19 schreef Gwywen het volgende:
Ik weet niet of ik 't nou in dit topic zag staan (en zo ja, dan is het dubbel, sorry) maar ik kwam laatst tot de ontdekking dat de bouwwerken achterop de eurobiljetten geen bestaande bouwwerken zijn. Dit omdat anders bepaalde landen zich jaloers of achtergesteld zouden voelen.
Alle bouwwerken zijn dus fictief!
[ afbeelding ]
¤ 5 biljet
[ afbeelding ]
Pont du Gard, Frankrijk, bogen (middenrij) lopen anders.
Sterker nog, in Spijkenisse (of all places) zijn er bruggen gebouwd zoals op de Eurobiljetten:quote:Op dinsdag 28 oktober 2014 13:19 schreef Gwywen het volgende:
Ik weet niet of ik 't nou in dit topic zag staan (en zo ja, dan is het dubbel, sorry) maar ik kwam laatst tot de ontdekking dat de bouwwerken achterop de eurobiljetten geen bestaande bouwwerken zijn. Dit omdat anders bepaalde landen zich jaloers of achtergesteld zouden voelen.
Alle bouwwerken zijn dus fictief!
[ afbeelding ]
¤ 5 biljet
[ afbeelding ]
Pont du Gard, Frankrijk, bogen (middenrij) lopen anders.
Tja als de bruggen niet bestaan zodat niemand zich vooropgesteld voelt waarom de bruggen dan niet gewoon zelf bouwenquote:Op dinsdag 28 oktober 2014 13:59 schreef MrTinux het volgende:
[..]
Sterker nog, in Spijkenisse (of all places) zijn er bruggen gebouwd zoals op de Eurobiljetten:
http://nl.wikipedia.org/wiki/Spijkenisser_Eurobruggen
http://www.bno.nl/portfolios/bruggen-van-europa
Ik ben nu heel jaloers op Spijkenissequote:Op dinsdag 28 oktober 2014 13:59 schreef MrTinux het volgende:
Sterker nog, in Spijkenisse (of all places) zijn er bruggen gebouwd zoals op de Eurobiljetten:
http://nl.wikipedia.org/wiki/Spijkenisser_Eurobruggen
http://www.bno.nl/portfolios/bruggen-van-europa
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |