Nou jah, niet gevraagd omdat ze het er altijd al over had, dus was een overbodige vraagquote:Op zaterdag 23 augustus 2014 17:41 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Waarom niet gevraagd? Ik snap er echt helemaal geen hol van dat mensen op jonge leeftijd als grootste wens hebben om veel kinderen te krijgen, dus ik vraag het wel. Verklaren kunnen ze het overigens nooit.
Wat gebazel over "gevoel" en dan houdt het wel op. Bijkomend voordeel is ook nog eens dat je zo'n krijsende poepfabriek nooit in je handen geduwd krijgt.
Ik vind baby's ook helemaal niets aan. Veel te kwetsbaar en het huilt en poept luiers vol. Heb ook amper naar mijn neefjes om gekeken tot ze wel een leuke leeftijd kregenquote:Op zaterdag 23 augustus 2014 17:42 schreef Clubsoda het volgende:
Nee joh, gewoon weigeren. Ik vond het zo'n ding, die kraamvisite, omdat ik nooit wist of ik nou moest aanbieden of ze m'n baby wilde vasthoudenOmdat het namelijk ook heus waar gebeurt dat je viavia na afloop hoorde datzenieteensdebabymochtenvasthouden. Dus vroeg ik het maar, maar dan ook weer zo halfslachtig omdat ik bang was dat ze het een debiele vraag vonden en tuurlijk niet dat kwetsbare, kleine ding wilde vasthouden en meer uit beleefdheid op kraamvisite kwamen dan dat men mijn kind nou zo tof vonden. First world problems
Eerlijk zijn werkt het best denk ik.
Dat heb ik nog steedsquote:Op zaterdag 23 augustus 2014 17:20 schreef FANN het volgende:
[..]
ghehehehe herkenbaarik wist ook nooit wat ik met zo'n baby aanmoest en ik was
als de dood dat ik het liet vallen ..
quote:Op zaterdag 23 augustus 2014 17:44 schreef FANN het volgende:
dus ga ik de lol niet bederven, dat deden die kinderen later zelf wel
Snap ik heel goed. Ik vind kinderen ook veel leuker vanaf het moment dat ze (betekenisvol) kunnen praten. Ik heb ook nooit de koetschiekoetschie-kirneigingen als ik een baby zie.quote:Op zaterdag 23 augustus 2014 17:45 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Ik vind baby's ook helemaal niets aan. Veel te kwetsbaar en het huilt en poept luiers vol. Heb ook amper naar mijn neefjes om gekeken tot ze wel een leuke leeftijd kregenEn nu heb ik een neefje dat op zijn 20ste (mijn broer was 18 toen hij een meisje bezwangerde) nog steeds regelmatig komt logeren
Ik zat in de trein altijd samen met een leuke gozer. Tot zijn vriendin een kindje kreeg. Allemachtig wat een ellende daarnaquote:Op zaterdag 23 augustus 2014 17:49 schreef FANN het volgende:
En altijd die foto's... hele pakken met foto's moet je zien en tegenwoordig hebben ze
die op een Tablet of dat soort zooi staat, of complete filmpjes, heb ik helemaal geen
trek in
Ja, ja herkenbaarquote:Op zaterdag 23 augustus 2014 17:55 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Ik zat in de trein altijd samen met een leuke gozer. Tot zijn vriendin een kindje kreeg. Allemachtig wat een ellende daarnaFoto's kijken. Kijk het lacht! Het zit! Het kruipt! Het staat! (Jaaaaahaaaa, dat doen ze allemaal als ze 18 zijn!!) En ik ben niet zo assertief en hij altijd zo enthousiast, dat ik hem maar ging ontlopen
Ik heb me voorgenomen om in de toekomst direct desinteresse te tonen en te zeggen dat ik helemaal niets met kinderen heb, ipv nep enthousiast doen.
Heel verstandig!quote:Op zaterdag 23 augustus 2014 17:55 schreef Isabeau het volgende:
Ik heb me voorgenomen om in de toekomst direct desinteresse te tonen en te zeggen dat ik helemaal niets met kinderen heb, ipv nep enthousiast doen.
Precies!quote:Op zaterdag 23 augustus 2014 18:06 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Heel verstandig!![]()
Uiteindelijk word je er nooit vrolijk van als je je anders voor gaat doen dan dat je werkelijk bent.
Het levert wat vreemde blikken op, maar liever dat dan dat ik ga zitten doen alsofquote:Op zaterdag 23 augustus 2014 17:55 schreef Isabeau het volgende:
Ik heb me voorgenomen om in de toekomst direct desinteresse te tonen en te zeggen dat ik helemaal niets met kinderen heb, ipv nep enthousiast doen.
Hahahahahahahahahaquote:Op zaterdag 23 augustus 2014 18:31 schreef NiGeLaToR het volgende:
De kids van jouw generatie betalen jouw AOW, dus stimuleer dan vooral anderen om wel kids te krijgen anders heb je straks nog niets aan de ongetemde vrijheid natuurlijk![]()
Maargoed, verlang vaak terug naar het leven zonder kinderen, maar niet naar een leven zonder ons kinds.
Overigens kan veel niet, maar genoeg wel. Zijn gewoon naar Indonesie geweest, gaan gewoon filmpje pakken, alles is te organiseren - alleen veel ouders willen het gewoonweg niet meer. Kids zijn vaak genoeg ook een reden om gewoon lekker huiselijk te worden. Heeft niemand last van, ook al is het niet ons ding.
Ach, met die snelheid waarop ik - en andere BMW rijders - jouw Dacia Duster inhaal begrijp ik dat je niet goed meer ziet wat dat nou precies was wat langs je heen flitste.quote:Op vrijdag 22 augustus 2014 20:23 schreef Loveless85 het volgende:
[..]
Die ja, dat als ze achter je zitten dat je denkt 'Oh nice, een BMW', en dan halen ze in en blijkt het zo'n afgekeurde 3+ serie te zijn, die halverwege is afgezaagd, en een goedkoop kontje er op gezet is.
Dan zit ik altijd echt te grinniken.
Mijn BMW was mijn kindjequote:Op zaterdag 23 augustus 2014 19:03 schreef Nightquest777 het volgende:
[..]
Ach, met die snelheid waarop ik - en andere BMW rijders - jouw Dacia Duster inhaal begrijp ik dat je niet goed meer ziet wat dat nou precies was wat langs je heen flitste.
Ja, doeiiiiiiiii en wij betalen mee aan jouw kinderbijslag en betalen belasting voor scholen etc, etc.quote:Op zaterdag 23 augustus 2014 18:31 schreef NiGeLaToR het volgende:
De kids van jouw generatie betalen jouw AOW, dus stimuleer dan vooral anderen om wel kids te krijgen anders heb je straks nog niets aan de ongetemde vrijheid natuurlijk![]()
Ik krijg jeuk van "kindje".quote:Op zaterdag 23 augustus 2014 17:55 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Ik zat in de trein altijd samen met een leuke gozer. Tot zijn vriendin een kindje kreeg. Allemachtig wat een ellende daarnaFoto's kijken. Kijk het lacht! Het zit! Het kruipt! Het staat! (Jaaaaahaaaa, dat doen ze allemaal als ze 18 zijn!!) En ik ben niet zo assertief en hij altijd zo enthousiast, dat ik hem maar ging ontlopen
Ik heb me voorgenomen om in de toekomst direct desinteresse te tonen en te zeggen dat ik helemaal niets met kinderen heb, ipv nep enthousiast doen.
Heb je al een positieve note van MoBlo gehad voor deze post?quote:Op vrijdag 22 augustus 2014 20:10 schreef debuurvrouw het volgende:
[..]
nou, dat valt wel mee hoor.![]()
Persoonlijk zou ik een bingokaartje kunnen maken met vooroordelen over OUD mods.
En daarbij heb ik veel bewust kinderloze vrienden. Hun keuze heb ik altijd begrepen. Kinderen zijn duur, kosten veel tijd en beheersen een groot deel van je leven. Moet je willen. Ik toevallig wel. En ben er ook erg blij mee. Maar snap heel goed dat anderen daar geen zin in hebben.
Ik zou het ook zeer begrijpen als mijn jongens er voor kiezen om geen ouder te worden.
Gelukkig is die keuze er nu. Moet er niet aan denken dat er geen anticonceptie was. Zou het leven een stuk minder gezellig maken.
Ja hoor, je kunt het prima weigeren, kans is groot dat de kersverse moeder het ook alleen maar aanbiedt om te voorkomen dat ze gezien wordt als een onredelijke tijgermoeder die haar kind helemaal niet graag in de armen van een ander wil zien.quote:Op zaterdag 23 augustus 2014 17:35 schreef Isabeau het volgende:
[..]
En je kan het niet weigeren, want niemand kan zich voorstellen dat je niet dolgraag dat babytje wilde vasthouden.
Nou precies. Ik dacht er ook niet aan om mensen mijn baby 'aan te bieden'. Mijn zussen zijn wel zo dat ze gewoon tegen me zeiden 'geef hier dat kind' (quote:Op zaterdag 23 augustus 2014 17:42 schreef Clubsoda het volgende:
[..]
Nee joh, gewoon weigeren. Ik vond het zo'n ding, die kraamvisite, omdat ik nooit wist of ik nou moest aanbieden of ze m'n baby wilde vasthoudenOmdat het namelijk ook heus waar gebeurt dat je viavia na afloop hoorde datzenieteensdebabymochtenvasthouden.
Hier is het meer andersom, als ze huilen krijg ik ze, want ero is zo goed met kleintjes... Dat dan omdat ik ooit, jaren geleden, mijn neefje stil kreeg toen hij niet wilde stoppen met huilen. Nu was dat meer geluk dan wijsheid, maar sinds dien krijg ik huilende prullen in mijn armen gedrukt. Joy oh joy.quote:Op zaterdag 23 augustus 2014 17:29 schreef miss_sly het volgende:
Niet herkenbaar, dat stripje. Niemand die mij ooit een baby opdrong, gelukkig en zelf wilde ik mijn baby helemaal niet door anden vast laten houden.
Overigens vind ik het nog steeds niet heel fijn om een onbekende baby vast te houden, ook al heb ik zelf een kind., altijd bang dat ze gaan huilen en je ze niet meer stil krijgt.
Ik heb nu al medelijden met de medepassagiers.quote:Op zaterdag 23 augustus 2014 23:04 schreef Leandra het volgende:
Eerste klas ook, alleen de kans is wat kleiner.
Waarom 'moet' het onderwerp überhaupt aangesneden worden?quote:Op zaterdag 23 augustus 2014 22:02 schreef Franny_G het volgende:
Verder weet ik uit eigen ervaring dat het onderwerp kinderen naarmate je als kinderloze meer richting de 40 gaat een nogal heikel onderwerp wordt. Sommige mensen vragen het heel tactloos, andere mensen durven amper iets te vragen en proberen het dan heel omzichtig. Ik vond het zelf ook wel een ingewikkeld vraagstuk, dus dat maakte het niet makkelijker. Op zich vind ik het wel begrijpelijk dat je met mensen die je goed kent hierover praat. Het is namelijk een nogal bepalende keuze voor de rest van je leven. Dus eerder vreemd als je daar helemaal niet over zou praten. Alleen, vanzelfsprekend, niet met iedereen.
Als je het zo'n levensverpestend drama vindt, dan zou ik zeker niet gaan vliegen als er mogelijk kleine kinderen in het vliegtuig zitten, kennelijk kun je je de luxe die je wenst dan niet permitteren.quote:Op zaterdag 23 augustus 2014 23:09 schreef Lotusss het volgende:
[..]
Ik heb nu al medelijden met de medepassagiers.
En ik kan helaas geen 200% meer betalen om *misschien* kut koters te ontlopen tijdens een vliegreis.
nee.quote:Op zaterdag 23 augustus 2014 21:50 schreef Leandra het volgende:
[..]
Heb je al een positieve note van MoBlo gehad voor deze post?
Ze zouden eigenlijk een soort reservaat moeten hebben, waar ze geïsoleerd rijpen tot ze jaartje of 16 zijn.quote:Op zaterdag 23 augustus 2014 23:01 schreef Lotusss het volgende:
Laatst een conversatie met een collega. Die wil aanstaande december met zijn vrouw en (dan 8mnd oude) dochtertje naar China vliegen. Zijn uitspraak:
"Als je 2e klas vliegt dan aanvaard je gewoon het risico dat je tussen krijsende baby's zit"...
![]()
![]()
dat heet een school. toch?quote:Op zondag 24 augustus 2014 09:03 schreef Loveless85 het volgende:
[..]
Ze zouden eigenlijk een soort reservaat moeten hebben, waar ze geïsoleerd rijpen tot ze jaartje of 16 zijn.
dat is maar parttime, en dan kom je ze dus nog tegen in het vliegtuig, restaurant, of supermarkt. Ik dacht meer aan een kostschool achtig iets. Op Vlieland.quote:
Het 'moet' niet, maar mensen praten over kinderen zoals ze praten over hun werk, hun huis, de vakantie, het weer. En verder is het ook begrijpelijk dat het, zeker als je in de levensfase zit waarin veel mensen kinderen krijgen (en dat is nogal een gebeurtenis) een gespreksonderwerp is met de mensen om je heen.Zoals ik al schreef: wel of geen kinderen krijgen, is (zeker voor de eerstkomende twintig jaar) een nogal levensbepalende keuze. Voor zover het een keuze is, overigens.quote:Op zaterdag 23 augustus 2014 23:19 schreef stbabylon het volgende:
[..]
Waarom 'moet' het onderwerp überhaupt aangesneden worden?
Nou ja, dat is het leven, he? Je komt altijd en overal mensen tegen die je liever niet tegen zou komen. Je kunt niet alles maar verbannen waar jij liever niet mee geconfronteerd zou worden. Geheid dat er ook iemand is die jou zou willen bannen, om wat voor reden dan ook.quote:Op zondag 24 augustus 2014 09:13 schreef Loveless85 het volgende:
[..]
dat is maar parttime, en dan kom je ze dus nog tegen in het vliegtuig, restaurant, of supermarkt. Ik dacht meer aan een kostschool achtig iets. Op Vlieland.
Je zou ook zelf op Vlieland kunnen gaan zitten? *extragratiestip*quote:Op zondag 24 augustus 2014 09:13 schreef Loveless85 het volgende:
[..]
dat is maar parttime, en dan kom je ze dus nog tegen in het vliegtuig, restaurant, of supermarkt. Ik dacht meer aan een kostschool achtig iets. Op Vlieland.
We hebben nog meer waddeneilanden, ik wilde er sowieso al eentje wijden aan bejaarden, en eentje aan bontkraagjesquote:Op zondag 24 augustus 2014 09:34 schreef debuurvrouw het volgende:
[..]
Je zou ook zelf op Vlieland kunnen gaan zitten? *extragratiestip*
Ik snap dat iemand zelf geen kinderen wil. Maar het gehaat op uberhaupt kinderen snap ik gewoon niet.
Nee, ik vind heel veel kinderen níet leuk. Maar ook heel veel bejaarden (die met 80 links rijden op de snelweg) niet, of Bouviers, of groepen vrouwen die naar de huishoudbeurs gaan...
Maar ja, dat hoort er allemaal bij. Moet je het mee doen.
Of is dit een dappere trollpoging in OUD?
Je moet het zo simpel mogelijk maken voor jezelfquote:Op zondag 24 augustus 2014 10:41 schreef Isabeau het volgende:
Gut, iemand die mensen letterlijk in hokjes wil duwen zodat er alleen nog een open hokje is voor zijn eigen 'soort'
Met het erover praten is m.i. niets mis, zolang aan beide kanten evenveel waarde/validiteit wordt gehecht.quote:Op zondag 24 augustus 2014 09:22 schreef Franny_G het volgende:
[..]
Het 'moet' niet, maar mensen praten over kinderen zoals ze praten over hun werk, hun huis, de vakantie, het weer. En verder is het ook begrijpelijk dat het, zeker als je in de levensfase zit waarin veel mensen kinderen krijgen (en dat is nogal een gebeurtenis) een gespreksonderwerp is met de mensen om je heen.Zoals ik al schreef: wel of geen kinderen krijgen, is (zeker voor de eerstkomende twintig jaar) een nogal levensbepalende keuze. Voor zover het een keuze is, overigens.
Ook. Maar de grootste irritatie zij toch wel de ouders. Veel van hen weet hun etters niet goed te bedwingen/ op te voeden. Loop maar eens een Ikea binnen.quote:
http://www.abc.net.au/new(...)38?WT.mc_id=newsmailquote:Op zondag 24 augustus 2014 13:36 schreef Craptacular het volgende:
[..]
Ook. Maar de grootste irritatie zij toch wel de ouders. Veel van hen weet hun etters niet goed te bedwingen/ op te voeden. Loop maar eens een Ikea binnen.
Mensen die vrijwillig een IKEA binnenlopen zijn sowieso masochisten, die moeten niet zeuren.quote:Op zondag 24 augustus 2014 13:36 schreef Craptacular het volgende:
[..]
Ook. Maar de grootste irritatie zij toch wel de ouders. Veel van hen weet hun etters niet goed te bedwingen/ op te voeden. Loop maar eens een Ikea binnen.
Gewoon je eigen bingokaart meenemen!quote:Op zondag 24 augustus 2014 13:04 schreef motorbloempje het volgende:
Binnenkort maar 's naar de huisarts voor permanente anticonceptie. Kijken of er na deze ingreep nog steeds zoveel gebingoed wordt![]()
quote:Op zondag 24 augustus 2014 13:53 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Gewoon je eigen bingokaart meenemen!
[ afbeelding ]
Moet zeggen dat ik dit toch wel een beetje apart vind. Misschien lees ik het verkeerd, maar ik zie niet zo in waarom je zo je kindloosheid uit moet dragen. Als je kindloos bent(bewust) dan neem ik aan dat je niets met kinderen in je eigen leven hebt, dat je richt op andere zaken waar je erg blij van wordt. Waarom het dan niet gewoon daar over hebben ipv het kinderloze te benadrukken.quote:Op zondag 24 augustus 2014 13:04 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Met het erover praten is m.i. niets mis, zolang aan beide kanten evenveel waarde/validiteit wordt gehecht.
Maar sommige mensen praten namelijk over hun keus om géén kinderen te nemen met net zoveel vreugde als dat sommige mensen over hun keus om wél kinderen te nemen. Beide zijn enthousiast over hun gekozen pad. Alleen wordt dat van de laatste groep mensen een stuk sneller geaccepteerd door 'de massa' dan van de eerste groepIk vind het persoonlijk zelf heel fijn om te praten over mijn leven en de toffe dingen die we samen kunnen doen. Hebben het er onder elkaar (met mijn man) regelmatig over hoe blij we zijn met onze keus (daarnet nog, toen we in ons kloffie voor de TV hingen, de nieuwe aflevering aan het laden was en het stil was... ik zei "Luister eens.." en toen zei Mr.Mo "NIETS
Heerlijk hè? Bezoek van de zus + kinderen een paar weken geleden was zeer goed voor ons in het besef wat we samen hebben!") en dragen dat ook graag uit. Niet elke dag in elk gesprek met iedereen die we tegenkomen, maar mocht het gesprek op 'kinderen' uitkomen, dan zullen wij ook gewoon zeggen "Fijn dat jullie dat zo goed bevallen (
) is! Wij zijn ook heel blij met onze keuze voor een kindvrij leven". Dat wordt toch anders opgevat vaak, soms zelfs als een kritiekvorm, terwijl het gewoon een andere vorm van blij is over hoe jij je leven indeelt. En dat is een beetje waar de strip in de OP om draait. Om dat onbegrip dat je met de ándere keus óók heel blij kunt zijn!
Krijg je te horen "Nou! Je moet het er wel zo inwrijven, volgens mij ben je in de ontkenningsfase! Hoe vaker je het zegt, hoe meer je het ook daadwerkelijk gaat geloven! Wácht maar!". Als je dat andersom stelt, dat ouders die alleen maar lyrisch over hun kroost zijn en anderen ook aan kinderen willen hebben dat alleen maar zeggen om het zichzelf te laten geloven, dan is dat onaardig, en kwetsend. Nou, weet je wat, de andere kant op is 't ook kwetsend, omdat men blijkbaar geen vertrouwen heeft in het feit dat jij (en je partner) zelf weten wat goed voor je (/jullie) is.
Binnenkort maar 's naar de huisarts voor permanente anticonceptie. Kijken of er na deze ingreep nog steeds zoveel gebingoed wordt![]()
Lol, je hebt nog niet in de gaten dat het hebben van te weinig kinderen de huidige crisis in de eerste plaats heeft veroorzaakt? Het is voor mij absoluut geen argument om wel of geen kinderen te overwegen, maar het argument is daarmee niet onwaar.quote:Op zaterdag 23 augustus 2014 20:39 schreef FANN het volgende:
[..]
Ja, doeiiiiiiiii en wij betalen mee aan jouw kinderbijslag en betalen belasting voor scholen etc, etc.![]()
Is niet erg, maar moet je niet met zulke domme argumenten komen zeg gewoon dat je graag
kinderen wilde, klaar.
Hilarisch, mensen die niet snappen hoe het systeem werkt en zich dan publieke voor schut zettenquote:
Beter maak je nog wat kinderen, anders moet je werken tot je 101equote:De eerste jaren vanaf 1957 werd de AOW volledig gefinancierd volgens het omslagstelsel, dat wil zeggen: uit de op hetzelfde moment geïnde AOW-premies. Bij de bepaling van de premiehoogte werd het percentage en het maximumbedrag per verzekerde elk jaar zo gekozen dat het totaal van de geïnde premies vermeerderd met enige rente-inkomsten gelijk was aan het totaal van de uitkeringen. Niet in alle jaren lukte dat. Een tekort moest worden aangevuld. Er is in 1997 incidenteel een tekort. In april 1998 is besloten het jaarlijks stijgende percentage te bevriezen op 17,9%[29] (2012: 65-plussers betalen 15,2% in plaats van 33,1% in de eerste schijf van box 1). Vanaf 2002 is er echter een jaarlijks oplopend tekort[35] dat uit de algemene middelen, de belastingopbrengsten, wordt aangevuld.
Het tekort is groeiend, ook omdat er sinds 2001 geen AOW-premie meer verschuldigd is over inkomsten uit vermogen en de laatste jaren sneller vooral door de verminderde premie-inkomsten als gevolg van de heffingskortingen. Sinds de belastingherziening in 2001 komen er per saldo minder premies binnen bij de volksverzekeringen AOW, Anw en AWBZ.
Door het groeiende tekort moeten er elk jaar meer belastingopbrengsten worden gebruikt om het tekort aan te vullen. Omdat ook AOW-gerechtigden belasting betalen, is het gevolg dat de AOW-gerechtigden sinds 2002 in toenemende mate een deel van hun AOW ontvangen dat zij op hetzelfde moment financieren via de gewone belasting. Dit betreft het meest hen die het meeste belasting betalen. De AOW-uitkering was volledig inkomensonafhankelijk, maar is sinds 2002 steeds meer enigszins van het inkomen afhankelijk.
In 2008 bedraagt het tekort 5,5 miljard, ongeveer 20% van het totaal van de AOW-uitkeringen. De vergrijzing speelde een beperkte rol tot 2008,[36] maar de komende jaren gaat de toenemende vergrijzing de financiering nog voor grote problemen stellen.
Misschien trek je het jezelf wel teveel aan wat mensen ervan denken dat je geen kinderenquote:Op zondag 24 augustus 2014 13:04 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Met het erover praten is m.i. niets mis, zolang aan beide kanten evenveel waarde/validiteit wordt gehecht.
Maar sommige mensen praten namelijk over hun keus om géén kinderen te nemen met net zoveel vreugde als dat sommige mensen over hun keus om wél kinderen te nemen. Beide zijn enthousiast over hun gekozen pad. Alleen wordt dat van de laatste groep mensen een stuk sneller geaccepteerd door 'de massa' dan van de eerste groepIk vind het persoonlijk zelf heel fijn om te praten over mijn leven en de toffe dingen die we samen kunnen doen. Hebben het er onder elkaar (met mijn man) regelmatig over hoe blij we zijn met onze keus (daarnet nog, toen we in ons kloffie voor de TV hingen, de nieuwe aflevering aan het laden was en het stil was... ik zei "Luister eens.." en toen zei Mr.Mo "NIETS
Heerlijk hè? Bezoek van de zus + kinderen een paar weken geleden was zeer goed voor ons in het besef wat we samen hebben!") en dragen dat ook graag uit. Niet elke dag in elk gesprek met iedereen die we tegenkomen, maar mocht het gesprek op 'kinderen' uitkomen, dan zullen wij ook gewoon zeggen "Fijn dat jullie dat zo goed bevallen (
) is! Wij zijn ook heel blij met onze keuze voor een kindvrij leven". Dat wordt toch anders opgevat vaak, soms zelfs als een kritiekvorm, terwijl het gewoon een andere vorm van blij is over hoe jij je leven indeelt. En dat is een beetje waar de strip in de OP om draait. Om dat onbegrip dat je met de ándere keus óók heel blij kunt zijn!
Krijg je te horen "Nou! Je moet het er wel zo inwrijven, volgens mij ben je in de ontkenningsfase! Hoe vaker je het zegt, hoe meer je het ook daadwerkelijk gaat geloven! Wácht maar!". Als je dat andersom stelt, dat ouders die alleen maar lyrisch over hun kroost zijn en anderen ook aan kinderen willen hebben dat alleen maar zeggen om het zichzelf te laten geloven, dan is dat onaardig, en kwetsend. Nou, weet je wat, de andere kant op is 't ook kwetsend, omdat men blijkbaar geen vertrouwen heeft in het feit dat jij (en je partner) zelf weten wat goed voor je (/jullie) is.
Binnenkort maar 's naar de huisarts voor permanente anticonceptie. Kijken of er na deze ingreep nog steeds zoveel gebingoed wordt![]()
Dan begrijp ik je verkeerd....ik dacht dat jij vaak gebingoëd werd door mensen met kinderen en wilde je een kaart meegeven zodat jij ook kon gaan bingoën voor als je bij hun op bezoek bent.quote:Op zondag 24 augustus 2014 14:01 schreef motorbloempje het volgende:
[..]_! Denk niet dat het veel zin heeft als ik dat soort dingen ga zeggen
Mew... je zou ook kunnen zeggen dat de generatie vóór ons tevéél kinderen haddenquote:Op zondag 24 augustus 2014 14:11 schreef NiGeLaToR het volgende:
Lol, je hebt nog niet in de gaten dat het hebben van te weinig kinderen de huidige crisis in de eerste plaats heeft veroorzaakt? Het is voor mij absoluut geen argument om wel of geen kinderen te overwegen, maar het argument is daarmee niet onwaar.
quote:Op zondag 24 augustus 2014 14:15 schreef FANN het volgende:
Je bracht het anders wel als een reden om kinderen te MOETEN nemen en dat gaat
mij een beetje te ver, ik denk ook niet dat mensen die kinderen nemen dat nu doen zodat
die kinderen later hun AOW kunnen betalen, als dat wel zo is is het best sneu voor die kinderen.
ow... je doet het zelfs 2xquote:Op zondag 24 augustus 2014 14:11 schreef NiGeLaToR het volgende:
[..]
Beter maak je nog wat kinderen, anders moet je werken tot je 101e
Aangezien we in NL overgeleverd zijn aan de ratio (tenminste, vaak) dan is het natuurlijk mee een vrije keuze dan een automatisme. Je merkt dat in primitievere landen/culturen kinderen worden gezien als je 'pensioenvoorziening', zonder kinderen ben je later overgeleverd aan de hyena's zeg maar.quote:Op zondag 24 augustus 2014 14:15 schreef FANN het volgende:
[..]
Mew... je zou ook kunnen zeggen dat de generatie vóór ons tevéél kinderen hadden
en zo kunnen we nog wel doorgaan...
Je bracht het anders wel als een reden om kinderen te MOETEN nemen en dat gaat
mij een beetje te ver, ik denk ook niet dat mensen die kinderen nemen dat nu doen zodat
die kinderen later hun AOW kunnen betalen, als dat wel zo is is het best sneu voor die kinderen.
Oei, overgevoelig? Je kent het concept van smiley's, cynisme etc?quote:
Nee natuurlijk nietquote:Op zondag 24 augustus 2014 14:16 schreef Duvel het volgende:
Ik geloof niet dat kinderen krijgen omdat het een economisch voordelige investering is, bijdraagt aan een gelukkige mensheid.
Ja, ik ken het probleem in Japanquote:Op zondag 24 augustus 2014 14:20 schreef NiGeLaToR het volgende:
[..]
Aangezien we in NL overgeleverd zijn aan de ratio (tenminste, vaak) dan is het natuurlijk mee een vrije keuze dan een automatisme. Je merkt dat in primitievere landen/culturen kinderen worden gezien als je 'pensioenvoorziening', zonder kinderen ben je later overgeleverd aan de hyena's zeg maar.
Overigens kom ik in NL ook mensen tegen die vinden dat je juist als je succesvol en Nederlands bent je veel kinderen moet krijgen - om tegenwicht te geven aan.. enfin, je voelt waar die heen ging. Uiteindelijk moet iedereen niets of juist wel en dat ie doen waar hij of zij zin in heeft, maar er is demografisch gezien wel een probleem als er generaties met relatief veel of weinig kinderen ontstaan. Neem Japan, daar is de samenleving zo erg opgegaan in zichzelf dat ze zijn vergeten voort te planten en daar is de vergrijzing pas echt probleem van rampproporties.
ah..... ja, gooi het maar op de smilie's...quote:Op zondag 24 augustus 2014 14:22 schreef NiGeLaToR het volgende:
[..]
Oei, overgevoelig? Je kent het concept van smiley's, cynisme etc?Neem 'm even mee voor de discussie - aangezien we geen mierenkolonie zijn met z'n alleen zijn we niet zo goed in iets doen voor het belang van de rest, dus ik begrijp dat kinderen verwekken om een belastingprobleem op te lossen een brug te ver is. Enige wat ik wil zeggen is dat ook dit een aspect is van de keuze voor het wel of niet proberen kinderen te krijgen
Kindvrijheid, geen kindloosheid, om te beginnen. Kindloosheid zie ik als iets 'negatiefs', iets wat je mist maar graag zou willen hebben, waar je dus niet bewust voor kiest. Wij missen het niet, en zijn dus kindvrij. Bewust.quote:Op zondag 24 augustus 2014 14:08 schreef erodome het volgende:
[..]
Moet zeggen dat ik dit toch wel een beetje apart vind. Misschien lees ik het verkeerd, maar ik zie niet zo in waarom je zo je kindloosheid uit moet dragen. Als je kindloos bent(bewust) dan neem ik aan dat je niets met kinderen in je eigen leven hebt, dat je richt op andere zaken waar je erg blij van wordt. Waarom het dan niet gewoon daar over hebben ipv het kinderloze te benadrukken.
Ik begrijp wel waar dat "je wrijft het er wel erg in" vandaan komt als je in een gesprek waar het over kinderen gaat je even moet zeggen fijn voor jullie, maar wij zijn blij dat we kinderloos zijn.
Als ik het verkeerd lees dan moet ik mijn hele verhaal bijstellen, maar dit gaat toch niet over mensen die spreken over waarom hebben jullie geen kinderen, maar gewoon over praten over hun eigen leven met kinderen in dit geval?
Uhm? Wat heeft het wel of niet hebben van kinderen door mij er nu weer mee te maken? Waarom moet jij dat er bijslepen om mij een argument aan te smeren?quote:Op zondag 24 augustus 2014 14:24 schreef FANN het volgende:
[..]
Ja, ik ken het probleem in Japanmaar moet je dat er écht bijslepen om te verdedigen
dat je kinderen hebt, van mij hoeft het net hoor, mijn zus heeft er 4 dus die heeft er alvast
2 voor mij gemaakt denk ik dan, net zoals alle mensen die meer dan 1 kind hebben,
heft elkaar lekker op...
Denk niet dat je dom bent, maar vast zit in je eigen retoriek. Ik doe nog een poging.quote:Op zondag 24 augustus 2014 14:26 schreef FANN het volgende:
[..]
ah..... ja, gooi het maar op de smilie's...
Ik zie nog steeds niet in hoe je een belastingprobleem kan oplossen door
zoveel mogelijk kinderen op de wereld te schoppen, maar misschien ben ik wel dom.
Mensen zoals jij verpesten het voor de normale ouders dus, dat snap je hoop ik wel?quote:Op zondag 24 augustus 2014 14:30 schreef NiGeLaToR het volgende:
[..]
Uhm? Wat heeft het wel of niet hebben van kinderen door mij er nu weer mee te maken? Waarom moet jij dat er bijslepen om mij een argument aan te smeren?Ik hoef gelukkig niets te verdedigen, maar discussieer natuurlijk wel graag mee.
Maar, je bent dus ook kinderloos en vindt dat ook wel prima zo dus?
Misschien wel. Maar ik ben dan verder ook gewoon iemand die best heel uitgesproken is, vindt dat iedereen dat mag doen over zijn/haar overtuigingen, inderdaad vervolgens tegengeluid mag verwachten, maar het oneerlijk vindt als het ene tegengeluid overstemd wordt door 't andere, als 't ware. Is een van m'n zwakke punten, denk weet ik.quote:Op zondag 24 augustus 2014 14:12 schreef FANN het volgende:
[..]
Misschien trek je het jezelf wel teveel aan wat mensen ervan denken dat je geen kinderen
hebt/wil als ik dat zo lees....![]()
Ik heb het nooit als zo ingewikkeld ervaren hoor, ook niet zoveel last van gehad als wat
ik hier allemaal lees.
De enige die écht heel vaak er over zeurde waren mijn shoonouders, maar daar had ik nog
wel begrip voor ook.
Voor de rest deed het me niet zo veel die vraag Waarom niet? Tja Waarom wel zei ik dan wel
eenswas ik ook klaar...
Ah, ik heb er niet zo'n behoefte aan om me met veel geweld af te zetten tegen mensenquote:Op zondag 24 augustus 2014 14:32 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Misschien wel. Maar ik ben dan verder ook gewoon iemand die best heel uitgesproken is, vindt dat iedereen dat mag doen over zijn/haar overtuigingen, inderdaad vervolgens tegengeluid mag verwachten, maar het oneerlijk vindt als het ene tegengeluid overstemd wordt door 't andere, als 't ware. Is een van m'n zwakke punten, denk weet ik.
Lees/post regelmatig in een kindvrij-topic reddit. Gewoon, samen met anderen blij zijn over ons leven expliciet te danken aan het NIET hebben van kinderen. Gewoon af en toe opsommen wat we zo tof vinden als we om ons heen kijken. Ik (en volgens mij een groot deel van de andere posters daar ook neit) ga vervolgens niet naar /r/ouderschap om daar af te geven op mensen die juist blij zijn met hun kinderen en daar advies vragen (advies in de kindvrij reddit gaat voornamelijk over steriliseren etc., of hoe je op een eerste/tweede date peilt of je potentieel partner ook kindvrij is, dat soort dingen). Terwijl we regelmatig 'trolls' krijgen die ons de huid vol komen schelden over hoe egoïstisch we wel niet zijn. Ach ja! Het internet, gotta love it!
Zie ook m'n edit/toevoegingquote:Op zondag 24 augustus 2014 14:39 schreef FANN het volgende:
[..]
Ah, ik heb er niet zo'n behoefte aan om me met veel geweld af te zetten tegen mensen
die kinderen hebben, moeten ze zelf weten en zo vind ik dat ik ook zelf mag kiezen en dan
ben ik er al klaar mee eigenlijk![]()
Maar mensen die aankomen met dingen zoals Nigolator of hoe die knakker heet
dáár heb ik wel een hekel aan!
Alsof ze de wereld aan het redden zijn om zoveel mogelijk kinderen te nemen dan denk ik
ook wel, flikker op...
dus........ datte
Ja precies, want jij gaat nu even uitleggen wat normale ouders zijn begrijp ik?quote:Op zondag 24 augustus 2014 14:32 schreef FANN het volgende:
[..]
Mensen zoals jij verpesten het voor de normale ouders dus, dat snap je hoop ik wel?![]()
Ja ik ben kinderloos en ik vind het prima zo.
enne jij komt met Japan aanzetten hoor, ik niet...
Mijn hemel, het zit je echt heel dwars he?quote:Op zondag 24 augustus 2014 14:39 schreef FANN het volgende:
[..]
Ah, ik heb er niet zo'n behoefte aan om me met veel geweld af te zetten tegen mensen
die kinderen hebben, moeten ze zelf weten en zo vind ik dat ik ook zelf mag kiezen en dan
ben ik er al klaar mee eigenlijk![]()
Maar mensen die aankomen met dingen zoals Nigolator of hoe die knakker heet
dáár heb ik wel een hekel aan!
Alsof ze de wereld aan het redden zijn om zoveel mogelijk kinderen te nemen dan denk ik
ook wel, flikker op...
dus........ datte
Ik ben het grotendeels met je eens, hoor, maar ik vind de manier waarop O.a. Jij in ieder geval in het verleden, en ook anderen, het nodig vinden om op een heel nare manier over kinderen te praten, weer het andere uiterste. Heel prima als mensen geen kinderen willen en hun leven zo heel fijn vinden, maar om dan op een nare, respectloze manie op kinderen te schelden, vind ik ook niet nodig.quote:Op zondag 24 augustus 2014 14:32 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Misschien wel. Maar ik ben dan verder ook gewoon iemand die best heel uitgesproken is, vindt dat iedereen dat mag doen over zijn/haar overtuigingen, inderdaad vervolgens tegengeluid mag verwachten, maar het oneerlijk vindt als het ene tegengeluid overstemd wordt door 't andere, als 't ware. Is een van m'n zwakke punten, denk weet ik.
Lees/post regelmatig in een kindvrij-topic reddit. Gewoon, samen met anderen blij zijn over ons leven expliciet te danken aan het NIET hebben van kinderen. Gewoon af en toe opsommen wat we zo tof vinden als we om ons heen kijken. Ik (en volgens mij een groot deel van de andere posters daar ook neit) ga vervolgens niet naar /r/ouderschap om daar af te geven op mensen die juist blij zijn met hun kinderen en daar advies vragen (advies in de kindvrij reddit gaat voornamelijk over steriliseren etc., of hoe je op een eerste/tweede date peilt of je potentieel partner ook kindvrij is, dat soort dingen). Terwijl we regelmatig 'trolls' krijgen die ons de huid vol komen schelden over hoe egoïstisch we wel niet zijn. Ach ja! Het internet, gotta love it!
Vind verder dat er niets mis is met kindvrijheid benadrukken en uitdragen, als dat een manier is om het onderwerp bespreekbaarder te maken in veel andere / hogere kringen dan slechts de kennissen/vrienden gesprekken.
Genoeg artsen die keuzes niet willen accepteren, soms zelfs om religieuze/persoonlijke redenen. Bazen die vrouwen tussen de 25-35 niet aannemen/serieus nemen ivm angst voor zwangerschap(sverlof en part time werken na aannemen) (ook) als ze zeggen geen kinderen te willen, iets wat bijvoorbeeld met sterilisatiebewijs (hoe sneu dat eigenlijk ook is) ontkracht kan worden. Recht op abortus, dat pro-choice niet direct anti-life is (zoals de pro-life movement doet denken). Etc.
Ik heb een stukje gekeken, maar bij mij lag het een beetje anders denk ikquote:Op zondag 24 augustus 2014 14:40 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Zie ook m'n edit/toevoeging
Zie ook http://www.huffingtonpost(...)3.html?utm_hp_ref=tw bijvoorbeeld.
Oh, in KLB enzo zal ik nog steeds gewoon lekkerquote:Op zondag 24 augustus 2014 14:48 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik ben het grotendeels met je eens, hoor, maar ik vind de manier waarop O.a. Jij in ieder geval in het verleden, en ook anderen, het nodig vinden om op een heel nare manier over kinderen te praten, weer het andere uiterste. Heel prima als mensen geen kinderen willen en hun leven zo heel fijn vinden, maar om dan op een nare, respectloze manie op kinderen te schelden, vind ik ook niet nodig.
Zoals je het nu hier beschrijft, klinkt het veel volwassener en prettiger
Wat betreft artsen: er zijn er ook die alleenstaande of lesbische vrouwen niet willen helpen zwanger te worden vanwege religieuze of persoonlijke redenen. Artsen zijn net mensen
Kinderen zijn toch gewoon naar?quote:Op zondag 24 augustus 2014 14:48 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik ben het grotendeels met je eens, hoor, maar ik vind de manier waarop O.a. Jij in ieder geval in het verleden, en ook anderen, het nodig vinden om op een heel nare manier over kinderen te praten, weer het andere uiterste. Heel prima als mensen geen kinderen willen en hun leven zo heel fijn vinden, maar om dan op een nare, respectloze manie op kinderen te schelden, vind ik ook niet nodig.
Vind het vreemd overkomen, echt. Waarom zou je in godensnaam naar een site gaan om te praten over zo blij dat ik dat niet wil? Ben je het dan niet vooral zelf die jezelf blijft kwellen met dit onderwerp?quote:Op zondag 24 augustus 2014 14:27 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Kindvrijheid, geen kindloosheid, om te beginnen. Kindloosheid zie ik als iets 'negatiefs', iets wat je mist maar graag zou willen hebben, waar je dus niet bewust voor kiest. Wij missen het niet, en zijn dus kindvrij. Bewust.
En het gaat hier gewoon om gesprekken met kennissen/vrienden/familie over 'elkaar', het bijkletsen/praten over ons beider leven, en dus niet alleen over hen. Ik vind het voor hén leuk hoor, dat ze elk weekend naar kindvriendelijke locaties gaan en daar blij mee zijn, maar wij op ons beurt zeggen dan, gekscherend, 'geef me even een lijst van de plaatsen waar jullie graag met de kinderen heen gaan, dan zorgen wij dat we die omzeilen als we zelf op pad gaan'. Of een 'gut, dat zou echt niets voor ons zijn', maar dat weten de mensen tegen wie we dat zeggen ook wel. We zeggen dat soort dingen niet tegen anderen die we niet zo goed kennen (en andersom) omdat we weten dat dat 'niet gewaardeerd wordt'.
Maar, besides, waarom zou je als je heel blij mag zijn dat je wél kinderen hebt en mogen opscheppen over wat je kind nu wel toch niet kan/geleerd heeft, niet héél blij mogen zijn dat je géén kinderen hebt? Waarom zou dat niet mogen? We worden elke dag, overal, met kinderen geconfronteerd, of je dat nu wilt of niet. Ik zie/hoor elke dag wel dingen die met kinderen te maken hebben die mij laten denken "WOOHOOO, that's not me!", dat maakt me blij, en dat zeg ik ook wel eens, het 'liever jij dan ik!". Gewoon, omdat het me blij maakt. Net als dat ik graag praat over hardlopen, m'n opleiding, m'n relatie en andere dingen. Wel of géén kinderen nemen is een belangrijke beslissing, een waar we het echt wel regelmatig over gehad hebben, en wat ik soms écht nog wel ter controle aan m'n partner vraag, of hij écht nog steeds niet wil. Hell, 10 minuten voor we gingen trouwen heb ik 't 'm nog eens gevraagd of hij 't écht zeker weet. Want ik zou ook niemand willen weerhouden van iets wat hij eigenlijk wel zou willen maar voor mij niet doet/door mij niet kán doen. Juist omdat ik zo vaak geconfronteerd word met dingen die ik dus 'mis' (godzijdank) vind ik dat ik daar ook gewoon over zou moeten kúnnen praten, dat mijn leven completer is zónder, net als mensen van mij mogen praten over hun complete leven mét kinderen. Maar helaas is 't vaak eenrichtingsverkeer, vandaar dat ik het inderdaad niet in elk gesprek over kinderen op zal brengen. Gelukkig worden de gesprekken óver kinderen rondom mij wel minder naarmate mensen me beter leren kennen.
Behalve soms de evil stare naar een kind dat herrie makend voorbij komt doe ik verder gewoon normaal tegen kinderen hoor. M'n neefje en nichtje zullen niets aan me merken, althans dat probeer ik. Is vorige keer nog goed gelukt, blijkbaar, toen ze bij vertrek na een weekend bij ons me spontaan een knuffel en kus kwamen geven, zelfs de ouders waren er verbaasd over.
Dat ja. Niet specifiek op Motorbloempje, want ik begrijp best wat je zegt en ik gun het iedereen om van zijn of haar leven te kunnen genieten, met of zonder kinderen. Maar somehow moet er in dit soort discussies altijd iemand binnenwandelen met een opmerking als 'kinderen zijn kut'. Dat begrijp ik gewoon écht niet. Ik bedoel, ik ben ook niet dol op katten bijvoorbeeld, maar ik ga toch ook niet in F&F een random topic binnenstormen met 'katten zijn kut'?quote:Op zondag 24 augustus 2014 14:48 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik ben het grotendeels met je eens, hoor, maar ik vind de manier waarop O.a. Jij in ieder geval in het verleden, en ook anderen, het nodig vinden om op een heel nare manier over kinderen te praten, weer het andere uiterste. Heel prima als mensen geen kinderen willen en hun leven zo heel fijn vinden, maar om dan op een nare, respectloze manie op kinderen te schelden, vind ik ook niet nodig.
Dit is geen random topic in OUD. Je zou een punt hebben als iemand het peutertopic oid binnen zou komen met zo'n opmerking, maar nu niet. Als jij een topic opent in F&F waarin je je afvraagt waarom mensen nog geen katten hebben, dan kun je idd verwachten dat er users voorbij komen die roepen....katten zijn kut en daarom heb ik ze niet.quote:Op zondag 24 augustus 2014 15:21 schreef Clubsoda het volgende:
[..]
Dat ja. Niet specifiek op Motorbloempje, want ik begrijp best wat je zegt en ik gun het iedereen om van zijn of haar leven te kunnen genieten, met of zonder kinderen. Maar somehow moet er in dit soort discussies altijd iemand binnenwandelen met een opmerking als 'kinderen zijn kut'. Dat begrijp ik gewoon écht niet. Ik bedoel, ik ben ook niet dol op katten bijvoorbeeld, maar ik ga toch ook niet in F&F een random topic binnenstormen met 'katten zijn kut'?Dat is gewoon een kwestie van je normaal gedragen. Desgevraagd wil ik best mijn mening over katten verwoorden, maar ook daarbij kan ik kiezen hóe ik dat doe, omdat ik weet dat mensen het misschien als kwetsend kunnen ervaren als ik met
katten
aankom, en ik vind dat niet noodzakelijk. Maar goed, dat kan ook mijn brave inborst zijn
![]()
Precies dat! Er zijn genoeg dingen die niet mijn ding zijn, maar ik voel gewoonweg niet de behoefte om dat dmv scheldwoorden en kots-smilies in het gesprek te brengen.quote:Op zondag 24 augustus 2014 15:35 schreef Clubsoda het volgende:
Het gaat niet alleen om dit topic natuurlijk, zulke komen wel vaker voorbij. En niet alleen hier, maar ook op andere plekken online. En in alle eerlijkheid vind ik niet dat je daar op 'katten zijn kut' zou moeten wachten. Ik voel echt de behoefte niet om andere mensen en/of dieren 'kut' te noemen, zéker niet als ik weet dat mijn gesprekspartner ze allesbehalve kut vinden. 'Niet mijn ding' dekt de lading ook. Maar goed, zoals ik al zei, dat kan ook de Moeder Theresa in mij zijn.
Diversiteit aan mensen en dus ook aan (digitale) omgangsvormen. Dat is op FOK! al zo (in VBL gaat het er anders aan toe dan in OUD) en dat geldt ook voor de verschillende sites. Op het libelle forum zul je andere mensen tegenkomen dan op GeenStijl. Vrij logisch allemaal lijkt me en dat iedereen de plek zoekt waar hij/zij zich het meeste thuisvoelt lijkt me ook niet raar.quote:Op zondag 24 augustus 2014 15:35 schreef Clubsoda het volgende:
Het gaat niet alleen om dit topic natuurlijk, zulke komen wel vaker voorbij. En niet alleen hier, maar ook op andere plekken online. En in alle eerlijkheid vind ik niet dat je daar op 'katten zijn kut' zou moeten wachten. Ik voel echt de behoefte niet om andere mensen en/of dieren 'kut' te noemen, zéker niet als ik weet dat mijn gesprekspartner ze allesbehalve kut vinden. 'Niet mijn ding' dekt de lading ook. Maar goed, zoals ik al zei, dat kan ook de Moeder Theresa in mij zijn.
Dat doen wij bijna dagelijksquote:Op zondag 24 augustus 2014 16:37 schreef Clubsoda het volgende:
En is het dan anders als je tegen je partner zegt "wat een geweldig kind hebben we toch?" Dan bevestig je jezelf toch net zo goed?
De afgelopen 20 jaar heb ik meer dan geregeld een zucht van verlichting geslaakt dat ik geen kinderen heb als ik weer eens alle ellende en zorgen aan had moeten horen van bekenden/vrienden/familie over hun kinderen en erg blij was dat ik niet de rest van mijn leven vast zit aan al dat gedoe en meer van mijn leven heb kunnen genieten als dat ik met kind(eren) had kunnen doen.quote:Op zondag 24 augustus 2014 16:17 schreef Franny_G het volgende:
Dat je geniet van je leven als kindvrije, geweldig. Maar je geniet toch niet van je leven omdat je geen kinderen hebt?
Ik vind dat sowieso niet heel vreemdquote:Op zondag 24 augustus 2014 18:04 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dat doen wij bijna dagelijks
Nou is dat toevallig ook gewoon zo, dus het is niet heel vreemd
Dat dus. We zitten echt niet bij elke stap die we zetten tegen elkaar te zeggen dat het zo geweldig is om géén kinderen te hebben, en eigenlijk als het genoemd wordt (ja, wel regelmatig ja, sue us!quote:Op zondag 24 augustus 2014 18:20 schreef Clubsoda het volgende:
Ik vind dat sowieso niet heel vreemdIk denk en zeg dat ook op heel regelmatige basis. En evenzogoed kan ik me voorstellen dat je af en toe naar elkaar uitspreekt dat je blij bent om niet voor kinderen te gekozen te hebben. Het gaat er ook niet om dat je voortdurend benoemt wat je niet hebt ("gut schat, wat heerlijk dat we geen kameel in de tuin hebben en ook geen vakantiehuis in Frankrijk want daar moet ik niet aan dénken"
). Het wel of niet hebben van kinderen is een heel wezenlijke keus, eentje die de rest van je levensloop domineert. Ik vind het helemaal niet raar dat je af en toe daarbij stil staat, bij wat je gekozen hebt en hoe dat aanvoelt. Ik vind het zelfs verstandig om dat bespreekbaar te maken (zolang kinderen nog tot de mogelijkheid zouden behoren) met je partner, of je allebei nog blij bent met de keuze.
En dat je niet weet wat hoe het leven met een kind eruit zou hebben gezien, vind ik altijd nogal pedant overkomen. Ik wist ook heus niet precies waar ik nou voor koos toen ik een kind wilde. En daarbij, toen ik besloot om psychologie te studeren, koos ik er ook voor om geen geschiedenis te gaan studeren. Ik weet niet hoe mijn leven eruit had gezien als ik dat wel had gekozen, maar zeer waarschijnlijk heel anders. Maar dat heb ik ook niet nodig om al dan niet tevreden te zijn met mijn leven nu,
Omdat ze dat willen/leuk lijkt, en sommigen omdat ze denken dat het hun relatie zal redden. Maar dat is de minderheid, hoop ik.quote:Op zondag 24 augustus 2014 18:50 schreef MadMaster het volgende:
Waarom hebben sommige mensen wel kinderen?
Zo gaan die dingen!quote:Op zondag 24 augustus 2014 19:34 schreef Leandra het volgende:
En sommigen omdat ze zwanger bleken te zijn...
Het is niet pedant, het lijkt me een feit/gegeven. Inherent inderdaad aan keuzes maken. Omdat je dat gewoonweg niet weet, kun je volgens mij geen vergaande uitspraken doen over hoe het geweest zou zijn als je een andere keus had gemaakt. Dus je kunt zeggen: "ik ben blij dat ik geen kinderen heb als ik al die verhalen van vrienden hoor over hoe moeilijk het is en hoeveel zorgen ze hebben." Maar die ervaringen zeggen zo weinig over hoe jij het zou hebben ervaren.quote:Op zondag 24 augustus 2014 18:20 schreef Clubsoda het volgende:
En dat je niet weet wat hoe het leven met een kind eruit zou hebben gezien, vind ik altijd nogal pedant overkomen. Ik wist ook heus niet precies waar ik nou voor koos toen ik een kind wilde. En daarbij, toen ik besloot om psychologie te studeren, koos ik er ook voor om geen geschiedenis te gaan studeren. Ik weet niet hoe mijn leven eruit had gezien als ik dat wel had gekozen, maar zeer waarschijnlijk heel anders. Maar dat heb ik ook niet nodig om al dan niet tevreden te zijn met mijn leven nu,
Treft dat je zelf een mond hebt, wanker.quote:Op zondag 24 augustus 2014 19:48 schreef Aiciu het volgende:
Ook vind ik klaarkomen in de mond leuker dan in een kut, met alle risico's van dien.
Vroeger was jij Grace die poste in GAM, R&P, SPT, US, KLB, ONZ etc etc.quote:Op zondag 24 augustus 2014 19:08 schreef GotC het volgende:
Ieder z'n eigen keuze en eigen leven. Ik ben er iig een voorstander van om niet over mijn kind te praten, tenzij iemand ernaar vraagt.
Vroeger verveelde ik me, had ik tijd teveel en deed ik weinig buiten Fok. Niet doen alsof je mij kent n.a.v. postgeschiedenisquote:Op zondag 24 augustus 2014 20:06 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Vroeger was jij Grace die poste in GAM, R&P, SPT, US, KLB, ONZ etc etc.
Nu ben je Grace die alleen nog maar in OUD post. (vooruit....met af en toe een uitstapje naar LIF)
Nou lees ik dat soort topics nooit, maar mijn educated guess is dat je daar toch vooral over je kind praat.
Grace is gone, je bent nu mama Grace.
Het is dan ook nogal een tijdrovend en ingrijpend deel van je leven, dus logischerwijs moet je daar wat dingen voor laten. Dus wat je punt is mis ik een beetje? Dat mensen met kinderen minder tijd hebben voor andere hobbies?quote:Op zondag 24 augustus 2014 20:06 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Vroeger was jij Grace die poste in GAM, R&P, SPT, US, KLB, ONZ etc etc.
Nu ben je Grace die alleen nog maar in OUD post. (vooruit....met af en toe een uitstapje naar LIF)
Nou lees ik dat soort topics nooit, maar mijn educated guess is dat je daar toch vooral over je kind praat.
Grace is gone, je bent nu mama Grace.
Mew... ja, kan ook spijt krijgen dat je wél kinderen hebt genomen dus wat dat betreft....quote:Op zondag 24 augustus 2014 19:14 schreef motorbloempje het volgende:
Net zoals dat je met andere keuzes in je leven zult moeten leren leven, zoals het kiezen voor of stoppen met een opleiding, bijvoorbeeld, het wel of niet doen van andere dingen, zul je in het geval dat je op je 25e een sterilisatie ondergaat en je daar op je 35e spijt van hebt mee moeten leren leven. Ik ben nu zelf al de maanden aan het aftellen tot ik 30 ben, omdat 'geen arts je aanraakt onder de 30', terwijl ik ALTIJD al heb geweten dat ik geen kinderen voor mezelf wil. Dat is mijn keus, mijn lichaam. En mocht het gebeuren dat ik met 40 alsnog spijt krijgen om welke reden dan ook, dan zal ik met mijn gemaakte keus moeten leven, net als dat ik moet leven met de andere beslissingen die ik in mijn leven heb gemaakt die in de toekomst negatief uit zouden kunnen pakken. Er zijn misschien zelfs mensen die pas op hun 65e spijt krijgen van het niet hebben gekozen voor kinderen! Dat is ook gewoon een kwestie van 'helaas-pindakaas', roeien met de riemen die je hebt.
Het lijkt mij bij uitstek heel goed mogelijk om, als je geen enkele drang voelt om een kind te hebben, je je levensgeluk koppelt aan het feit dat je in maatschappij en tijd leeft waarin dat een keuze mag zijn en dat je een partner hebt gevonden die het net zo ziet.quote:Op zondag 24 augustus 2014 19:43 schreef Franny_G het volgende:
[..]
Het is niet pedant, het lijkt me een feit/gegeven. Inherent inderdaad aan keuzes maken. Omdat je dat gewoonweg niet weet, kun je volgens mij geen vergaande uitspraken doen over hoe het geweest zou zijn als je een andere keus had gemaakt. Dus je kunt zeggen: "ik ben blij dat ik geen kinderen heb als ik al die verhalen van vrienden hoor over hoe moeilijk het is en hoeveel zorgen ze hebben." Maar die ervaringen zeggen zo weinig over hoe jij het zou hebben ervaren.
Ik pleit hier helemaal niet voor het wel krijgen van kinderen hoor. Vind het alleen wat apart om je zo nadrukkelijk uit te spreken naar anderen toe over datgene wat je niet hebt. En daar ook een bepaald levensgeluk aan te koppelen.
Iemand die roept bij voorkeur niet over haar kind te praten en vervolgens alleen nog maar in OUD -topics post vind ik wel een grappige contradictie.quote:Op zondag 24 augustus 2014 20:18 schreef Loveless85 het volgende:
[..]
Het is dan ook nogal een tijdrovend en ingrijpend deel van je leven, dus logischerwijs moet je daar wat dingen voor laten. Dus wat je punt is mis ik een beetje? Dat mensen met kinderen minder tijd hebben voor andere hobbies?
Dat vraag ik me bij sommige mensen ook wel eens af. Die hebben kinderen maar het was beter van niet.quote:Op zondag 24 augustus 2014 18:50 schreef MadMaster het volgende:
Waarom hebben sommige mensen wel kinderen?
Die focus snap ik dan weer niet zo. Vind de keuze bewust kinderloos (of kindervrij, er zijn zelfs al hippe termen voor dusquote:Op zondag 24 augustus 2014 14:32 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Misschien wel. Maar ik ben dan verder ook gewoon iemand die best heel uitgesproken is, vindt dat iedereen dat mag doen over zijn/haar overtuigingen, inderdaad vervolgens tegengeluid mag verwachten, maar het oneerlijk vindt als het ene tegengeluid overstemd wordt door 't andere, als 't ware. Is een van m'n zwakke punten, denk weet ik.
Lees/post regelmatig in een kindvrij-topic reddit. Gewoon, samen met anderen blij zijn over ons leven expliciet te danken aan het NIET hebben van kinderen. Gewoon af en toe opsommen wat we zo tof vinden als we om ons heen kijken. Ik (en volgens mij een groot deel van de andere posters daar ook neit) ga vervolgens niet naar /r/ouderschap om daar af te geven op mensen die juist blij zijn met hun kinderen en daar advies vragen (advies in de kindvrij reddit gaat voornamelijk over steriliseren etc., of hoe je op een eerste/tweede date peilt of je potentieel partner ook kindvrij is, dat soort dingen). Terwijl we regelmatig 'trolls' krijgen die ons de huid vol komen schelden over hoe egoïstisch we wel niet zijn. Ach ja! Het internet, gotta love it!
Vind verder dat er niets mis is met kindvrijheid benadrukken en uitdragen, als dat een manier is om het onderwerp bespreekbaarder te maken in veel andere / hogere kringen dan slechts de kennissen/vrienden gesprekken.
Genoeg artsen die keuzes niet willen accepteren, soms zelfs om religieuze/persoonlijke redenen. Bazen die vrouwen tussen de 25-35 niet aannemen/serieus nemen ivm angst voor zwangerschap(sverlof en part time werken na aannemen) (ook) als ze zeggen geen kinderen te willen, iets wat bijvoorbeeld met sterilisatiebewijs (hoe sneu dat eigenlijk ook is) ontkracht kan worden. Recht op abortus, dat pro-choice niet direct anti-life is (zoals de pro-life movement doet denken). Etc.
Volgens mij denken we helemaal niet zo verschillend. Ik vind het ook wat lastig uit te leggen wat ik bedoel.quote:Op zondag 24 augustus 2014 20:31 schreef Clubsoda het volgende:
[..]
Het lijkt mij bij uitstek heel goed mogelijk om, als je geen enkele drang voelt om een kind te hebben, je je levensgeluk koppelt aan het feit dat je in maatschappij en tijd leeft waarin dat een keuze mag zijn en dat je een partner hebt gevonden die het net zo ziet.
Ik zaag misschien door, maar ik snap je bezwaar oprecht niet. Ik zie alleen maar iemand die haar zegeningen telt, om het zo maar te zeggen. Of dat nou is om een keus die gemaakt om iets te doen, of de keus om iets bewust juist niet te doen maakt dan toch niet uit (waarbij feitelijk iedere keus vóór iets ook een keus tégen iets anders is, dus wat is het verschil?) Wie ben in dan om dat raar te vinden?
Dat bedoel ik ook een beetje met m'n post. Waarom de focus zo leggen op een keuze om iets NIET te doen. Ook al is kinderen een groot ding. Juist als je er NIET voor kiest haal je gelijk het 'grote' voor jullie er af, en kan je op dat moment toch verder? Zal het heus nog weleens ter sprake komen, en dan kan je gewoon eerlijk en open zijn lijkt me. Maar echt dat proactieve uitdragen er van begrijp ik dan minder. Dat zie je meer als je iets graag wél wil. Niet als je een keuze maakt iets NIET te doen. Dan focus je (naar mijn idee) juist meer op de mogelijkheden die je keuze iets NIET te doen je brengen.quote:Op zondag 24 augustus 2014 20:48 schreef Franny_G het volgende:
[..]
Volgens mij denken we helemaal niet zo verschillend. Ik vind het ook wat lastig uit te leggen wat ik bedoel.
Ik begrijp prima dat je kiest geen kinderen te krijgen en blij bent met die keuze. Wat ik minder goed begrijp is je geluk koppelen aan een keuze iets niet te doen of te hebben. Ook omdat je dan niet met jezelf bezig bent, maar vooral met jezelf in relatie tot anderen en wat zij kennelijk wel doen. Dus dat je jezelf identificeert op basis van iets niet zijn. Als het kindvrije zo benadrukt moet worden, voelt dat vooral als statement naar anderen en zo weinig als een uiting van wie je wel bent en wat je wel hebt.
Nou beter dan dit kan ik het niet uitleggen, geloof ik.
Ik ken inderdaad geen enkele oma die vrijwel continue zeurt over dat de kleinkinderen nooit op bezoek komenquote:Op zondag 24 augustus 2014 20:48 schreef Loveless85 het volgende:
Algemeen puntje; ik vraag me altijd wel een beetje af of mensen er 'later' niet een beetje spijt van krijgen. Hoe lullig ook, een kind is toch ook een beetje een verzekering tot sociaal contact ofzoKan me voorstellen dat het in je 30s, 40s, 50s, en misschien begin 60s heerlijk is. Veel geld tot je beschikking, reizen, ieder moment gewoon kunnen doen waar je trek in hebt, heerlijk
Maar op een gegeven moment kom je misschien alleen te staan, wordt je wereldje toch kleiner, de mensen die je in je omgeving hebt gaan misschien juist op die momenten weer meer met familie doen (kleinkinderen etc), en denk dat dan misschien weleens de 'klap' kan komen. Niet dat je puur om die reden kinderen moet nemen heur
![]()
als verzekering
Dat lees je nou nauwelijks. Ik denk dat dat een erg onpopulaire gedachtengang is die de meeste mensen maar gewoon voor zich houdenquote:Op zondag 24 augustus 2014 20:27 schreef FANN het volgende:
Mew... ja, kan ook spijt krijgen dat je wél kinderen hebt genomen dus wat dat betreft....
Dat denk ik ook wel, dat ga je niet snel zeggen, dus dat zal je ook niet vaak horen.quote:Op zondag 24 augustus 2014 21:45 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Dat lees je nou nauwelijks. Ik denk dat dat een erg onpopulaire gedachtengang is die de meeste mensen maar gewoon voor zich houden
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |