Ik wist dat er soms smerige dingen in ons eten zaten, maar dit vind ik toch wel een beetje ranzigquote:Brood, daar zit wat in. Met die slogan probeert het Voorlichtingsbureau Brood ons al jarenlang meer brood te laten eten. Maar in brood zit meer dan we denken. Het blijkt namelijk dat er op grote schaal Chinees mensenhaar wordt verwerkt in brood. Dit meldt het tv-programma Keuringsdienst van Waarde in de uitzending van morgenavond.
Waarschijnlijk niet, maar het lijkt me geen slecht idee als fabrikanten eerlijk zijn over wat ze er nou precies instoppen.quote:Op woensdag 5 februari 2014 13:01 schreef TweeGrolsch het volgende:
Net of je verschil merkt tussen aminozuur van gans, mais of mens.
quote:Op woensdag 5 februari 2014 13:05 schreef Jaimy_Luca het volgende:
TS denkt dat er letterlijk haren inzitten? Wat dom. Er zit een bepaald gedeelte van haar in. Niet letterlijk hele haren hoor.
Dat er haar en veren als grondstof voor een ingredient in zaten wel ja. Maar dat het van mensen kwam vind ik wel nieuwswaardigquote:
Ik wist wel al dat er bier in vis zat ja. (mijn pa werkt op een brouwerij). Maar dat er geen echte kaas op de pizza zat..quote:Op woensdag 5 februari 2014 13:03 schreef Noordsestern het volgende:
Als je toch eens wist wat er allemaal in ons eten zat. Meest onschuldig, maar wel vies. Vaak is het lastig om allemaal bij te houden wát je eet.
http://mens-en-gezondheid(...)-wist-over-eten.html
Lijkt me logisch? Dan hebben mensen met een lactose intolerantie ook iets voor in de koffie.quote:Op woensdag 5 februari 2014 13:16 schreef ZuidKardinaal het volgende:
De bekende koffiecreamer blijkt dus ook geen echte melk te zijn, gewoon palmvet.
Meer dat het van de goorste mensen ter wereld komt dan, als het haar van Chantal Janzen kwam daarentegenquote:Op woensdag 5 februari 2014 13:02 schreef ZuidKardinaal het volgende:
Dat het van een mens komt vind ik wel goor. Wel een gevoelsding, maar dat is het begrip 'goor' sowieso
Ja, da;s dan ook wel weer zoquote:Op woensdag 5 februari 2014 13:22 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Lijkt me logisch? Dan hebben mensen met een lactose intolerantie ook iets voor in de koffie.
Ook goed. Ik hou van variatie in mijn eten.quote:Op woensdag 5 februari 2014 13:29 schreef Noordsestern het volgende:
[..]
Men gebruikt ook wel eens babi (varken) haar hiervoor![]()
De pangang moet je er zelf bij denken
In principe wel ja. Daarom vind ik het idee ook best vies, hoewel het voor onze gezondheid geen kwaad kan.quote:
Maar is mensenhaar zo cheap dan? Dat kunnen ze beter gebruiken om duurdere pruiken van te maken toch?quote:Op woensdag 5 februari 2014 13:26 schreef Noordsestern het volgende:
[..]
Dan reist het brood gelijkmatiger, geloof ik. L-cysteine is een broodverbeteraar.
Meestal wordt het niet van mensenhaar gemaakt, maar van varkens. Waarom dit bedrijf mensen haar gebruikt weet ik niet.quote:Op woensdag 5 februari 2014 14:57 schreef ulq het volgende:
[..]
Maar is mensenhaar zo cheap dan? Dat kunnen ze beter gebruiken om duurdere pruiken van te maken toch?
Ja ja. Neemt niet weg dat TS als TT 'Chinees mensenhaar in ons brood' heeft gekozen.quote:Op woensdag 5 februari 2014 15:00 schreef Onnoman het volgende:
[..]
http://www.volkskrant.nl/(...)oodverbeteraar.dhtml
Ik vind dieren toch net iets anders dan producten van mensen, hoor! Overigens is het wel een heel gepuzzel als je streng veganist of moslim bent.quote:Op woensdag 5 februari 2014 15:11 schreef sjorsie1982 het volgende:
Dit is toch al bekend? Oud nieuws.
Zo zijn er meer dingen in voedsel die menig mens bizar vindt. Lekker boeie, zolang je er niet ziek van wordt...
Zo zijn er ook E-nummers die bestaan uit fijngemalen vissenschubben en worden de botten van geslachte dieren ook gewoon fijngemalen en in voedsel gebruikt
Je bedoelt luizen? Voor het mooie roze kleurtje van het Valentijnssnoepquote:Op woensdag 5 februari 2014 15:11 schreef sjorsie1982 het volgende:
Kakkerlakken worden ook veelvuldig gebruikt in voedsel.
De echte veganisten kweken die shit gewoon zelf in hun tuin. Andere veganisten zijn gewoon een stel posers, om over vegetariërs nog maar te zwijgen. Die mensen willen gewoon interessant doen.quote:Op woensdag 5 februari 2014 15:12 schreef ZuidKardinaal het volgende:
[..]
Ik vind dieren toch net iets anders dan producten van mensen, hoor! Overigens is het wel een heel gepuzzel als je streng veganist of moslim bent.
Eigenlijk is het nagenoeg onmogelijk om dat te zijn.quote:Op woensdag 5 februari 2014 15:12 schreef ZuidKardinaal het volgende:
[..]
Ik vind dieren toch net iets anders dan producten van mensen, hoor! Overigens is het wel een heel gepuzzel als je streng veganist of moslim bent.
Oh worden die ook al gebruikt... Weer wat nieuws geleerd. Vooral in snoep zitten de meest bizarre dingen trouwens.quote:Op woensdag 5 februari 2014 15:13 schreef ZuidKardinaal het volgende:
[..]
Je bedoelt luizen? Voor het mooie roze kleurtje van het Valentijnssnoep
Kaas is sowieso al een beetje viesquote:Op woensdag 5 februari 2014 15:16 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Oh worden die ook al gebruikt... Weer wat nieuws geleerd. Vooral in snoep zitten de meest bizarre dingen trouwens.
Blauwe kaas wordt trouwens gegroeid op dierenpoep....![]()
tja het is een schimmel....quote:Op woensdag 5 februari 2014 15:18 schreef ZuidKardinaal het volgende:
[..]
Kaas is sowieso al een beetje vies
Maakt toch niet uit?quote:Op woensdag 5 februari 2014 15:19 schreef Sapstengel het volgende:
Liever Chinees mensenhaar dan asbest.
quote:Op woensdag 5 februari 2014 16:00 schreef DrMabuse het volgende:
Hoofdleverancier :
[ afbeelding ]
http://worldrecs.net/the-most-hirsute-person-in-the-world.html
Dat ging alleen in de Al Qaidetten.quote:
precies, niets mis meequote:Op woensdag 5 februari 2014 15:29 schreef SeLang het volgende:
Ik denk dat dit meisje op de broodafdeling werkt
[ afbeelding ]
Levert wel de meeste haren opquote:Op woensdag 5 februari 2014 16:54 schreef Life2.0 het volgende:
[..]
precies, niets mis mee
het is anders als het een griekse vrouw van 52 was
dan was mijn brood wel goedkoperquote:Op woensdag 5 februari 2014 16:56 schreef ZuidKardinaal het volgende:
[..]
Levert wel de meeste haren op
Fokken. Niet kweken. Planten kweek je, Chinezen fok je.quote:Op woensdag 5 februari 2014 15:14 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
De echte veganisten kweken die shit gewoon zelf in hun tuin. Andere veganisten zijn gewoon een stel posers, om over vegetariërs nog maar te zwijgen. Die mensen willen gewoon interessant doen.
Ik had het ook over kweken. Die mensen kweken hun eigen eten.quote:Op woensdag 5 februari 2014 16:57 schreef DonJames het volgende:
[..]
Fokken. Niet kweken. Planten kweek je, Chinezen fok je.
Ja, en ze fokken hun eigen Chinezen. Voor het haar, zodat ze brood kunnen bakken.quote:Op woensdag 5 februari 2014 17:09 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
Ik had het ook over kweken. Die mensen kweken hun eigen eten.
Alsof die stof een vereiste is voor het bakken van brood.quote:Op woensdag 5 februari 2014 17:11 schreef DonJames het volgende:
[..]
Ja, en ze fokken hun eigen Chinezen. Voor het haar, zodat ze brood kunnen bakken.
0,0001%. Om bang van te worden.quote:Om de malsheid van het brood te verbeteren, voegen sommige bakkers een plantaardige 'broodverbeteraar' toe, aminozuur genaamd L-cysteïne. "Op een kilo bloem wordt 1 milligram L-cysteïne toegevoegd",
Natuurlijk! Voor de smaak wordt het niet gedaan. Daar kan je beter Peruanenhaar voor gebruiken.quote:Op woensdag 5 februari 2014 17:12 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
Alsof die stof een vereiste is voor het bakken van brood.
Achterhaald. Van varkenshaar werden al lange tijd ingrediënten voor in brood gemaakt.quote:Op woensdag 5 februari 2014 12:56 schreef ZuidKardinaal het volgende:
http://www.telegraaf.nl/b(...)haar_in_brood__.html
[..]
Ik wist dat er soms smerige dingen in ons eten zaten, maar dit vind ik toch wel een beetje ranzig
Grappig dat zo'n lage dosering al een effect heeft.quote:Op woensdag 5 februari 2014 17:14 schreef Janneke141 het volgende:
Op grote schaal, ja ja.
[..]
0,0001%. Om bang van te worden.
Er zijn meer dingen die heel functioneel zijn op zeer lage doseringen hoor.quote:Op donderdag 6 februari 2014 01:29 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Grappig dat zo'n lage dosering al een effect heeft.
Dat is vaak gewoon af te kopen!quote:Op woensdag 5 februari 2014 15:05 schreef ZuidKardinaal het volgende:
Dat het dan wel weer officieel kosher is!
Varkenshaar, dat wist ik ja. Maar mensenhaar, dat is weer nieuw voor me.quote:Op donderdag 6 februari 2014 01:08 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Achterhaald. Van varkenshaar werden al lange tijd ingrediënten voor in brood gemaakt.
Zoals nu in het journaal gezegd wordt: de dierlijke en plantaardige varianten van cysteïne zijn niet van elkaar te onderscheiden.
Alleen het chemische element blijft over. Ik voorzie wel een hype aan niet verbeterd brood de komende tijd.quote:Op donderdag 6 februari 2014 23:02 schreef Loekie1 het volgende:
Ik herinner me van heel vroeger wel dat witte brood zonder dat elastische wat brood nu heeft. Ik herinner me vaag een broodsmaak terwijl het brood van nu een vieze bal in je mond vormt. Dom dat ze dat ouderwetse brood niet meer maken, alleen omdat het niet een week 'vers' (= plakkerig) blijft.
Maar ja, ik eet sowieso geen brood meer omdat m'n darmen het niet verdragen.
Maar komop mensen, mensenhaar is toch veel beter dan eendenveren? Straks wordt het verboden en moeten er massaal levende eenden van hun veren worden ontdaan, dat wil je ook niet. Vooral niet als Chinezen dat gaan doen.
Dit dus.quote:Op woensdag 5 februari 2014 13:01 schreef TweeGrolsch het volgende:
Net of je verschil merkt tussen aminozuur van gans, mais of mens.
Je kunt natuurlijk ook gewoon brood gaan halen in een natuurvoedingswinkel. Zo moeilijk is dat toch niet?quote:Op donderdag 6 februari 2014 23:02 schreef Loekie1 het volgende:
Ik herinner me van heel vroeger wel dat witte brood zonder dat elastische wat brood nu heeft. Ik herinner me vaag een broodsmaak terwijl het brood van nu een vieze bal in je mond vormt. Dom dat ze dat ouderwetse brood niet meer maken, alleen omdat het niet een week 'vers' (= plakkerig) blijft.
Maar ja, ik eet sowieso geen brood meer omdat m'n darmen het niet verdragen.
Maar komop mensen, mensenhaar is toch veel beter dan eendenveren? Straks wordt het verboden en moeten er massaal levende eenden van hun veren worden ontdaan, dat wil je ook niet. Vooral niet als Chinezen dat gaan doen.
Als iedereen ambachtelijk en biologisch zou gaan eten zou onze aarde hélemaal te klein zijn, heb ik wel eens gehoord.quote:Op vrijdag 7 februari 2014 01:01 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Je kunt natuurlijk ook gewoon brood gaan halen in een natuurvoedingswinkel. Zo moeilijk is dat toch niet?
Al is het gebruik van sommige dingen die in dat artikel genoemd worden al wel heel lang gebruikelijk.quote:Op woensdag 5 februari 2014 13:03 schreef Noordsestern het volgende:
Als je toch eens wist wat er allemaal in ons eten zat. Meest onschuldig, maar wel vies. Vaak is het lastig om allemaal bij te houden wát je eet.
http://mens-en-gezondheid(...)-wist-over-eten.html
Godverdgodver! Ik kan alleen reageren nu ik mijn icoon verwijderd heb!quote:Op vrijdag 7 februari 2014 17:06 schreef ZuidKardinaal het volgende:
[..]
Als iedereen ambachtelijk en biologisch zou gaan eten zou onze aarde hélemaal te klein zijn, heb ik wel eens gehoord.
We zijn met 6 miljard, dan heb je nu eenmaal massa geproduceerd eten nodig dat makkelijk en lang te bewaren is, vandaar al die 'nieuwe' extra ingrediënten die je vroeger niet had. Zie ook.
[..]
Al is het gebruik van sommige dingen die in dat artikel genoemd worden al wel heel lang gebruikelijk.
Ja, dat kan, maar het deeg is dan gevoeliger, bewerkelijker en mislukt dan wat eerder.quote:Op zaterdag 8 februari 2014 02:19 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Godverdgodver! Ik kan alleen reageren nu ik mijn icoon verwijderd heb!
Daar heb je een punt, misschien. Al zou het ook niet verkeerd zijn als de wereldbevolking eens wat kromp.
Maar voor fatsoenlijk brood hoef je geen cysteïne te gebruiken. Je zou ook van gangbaar meel, gemaakt van graan dat met pesticiden etc. geteeld is, stevig brood kunnen maken. Zonder allerlei toevoegingen.
En met 6 miljard mensen zit je gewoon vast aan industriële massaproductie. Denk ik.quote:Op zaterdag 8 februari 2014 10:15 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Ja, dat kan, maar het deeg is dan gevoeliger, bewerkelijker en mislukt dan wat eerder.
Industrieele verwerking is dan moeilijker.
Met het risico dat er sigarettepeuken meegemalen zijn. Naast het asbest kunnen we dat ook nog wel gebruiken.quote:Op zaterdag 8 februari 2014 12:37 schreef Re het volgende:
een chemische entiteit is gewoon een molecuul, wat boeit het in godsnaam waar dar molecuul uit wordt gewonnen... het is een chemisch product wat precies hetzelfde is als vanuit elke andere bron gewonnen
6 miljard mensen waarvan de helft obesitas heeft, dan zit er toch iets niet goed.quote:Op zaterdag 8 februari 2014 15:08 schreef ZuidKardinaal het volgende:
[..]
En met 6 miljard mensen zit je gewoon vast aan industriële massaproductie. Denk ik.
Je overdrijft het overdrijven in een nogal overdreven manierquote:Op zaterdag 8 februari 2014 18:08 schreef Loekie1 het volgende:
[..]
6 miljard mensen waarvan de helft obesitas heeft, dan zit er toch iets niet goed.
en in welk deel van het molecuul zit die sigarettenpeuk?quote:Op zaterdag 8 februari 2014 18:07 schreef Loekie1 het volgende:
[..]
Met het risico dat er sigarettepeuken meegemalen zijn. Naast het asbest kunnen we dat ook nog wel gebruiken.
Maar hoe gaan we dan 6 miljard mensen van brood voorzien? Een met aandacht gebakken brood van een lokaal bakkertje is betaalbaar voor mensen met een bakfiets, maar zo kunnen we de wereld niet voeden..quote:Op zondag 9 februari 2014 01:07 schreef Kees22 het volgende:
Wegens problemen met mijn avatar (omdat Google preuts is en moeilijk doet) op deze manier:
Pietverdriet [Pietverdriet heeft geen premium account]
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_136462379
Ja, dat kan, maar het deeg is dan gevoeliger, bewerkelijker en mislukt dan wat eerder.
Industrieele verwerking is dan moeilijker.
Ja, maar dan doen we toch wat minder industrieel?
Ik vind het best, meeste brood is bagger.quote:Op zondag 9 februari 2014 01:07 schreef Kees22 het volgende:
.
Ja, maar dan doen we toch wat minder industrieel?
Ja, dat staat allemaal al in een lijstje dat voor in het topic al genoemd wordt. Maar ik vind mensen haar toch ietsje verder gaan. Jouw voorbeelden zijn in principe niet anders dan gewoon vlees..quote:Op maandag 10 februari 2014 16:23 schreef moeilijkgeval het volgende:
Net zoals de roze koeken , waarvan de kleurstof gemaakt wordt van luizenbloed.
Of een lekkere fruittella waarvan de lijmstof uit vermalen botten zorgt voor een optimaal kauweffect.....
ik vind het verschrikkelijkquote:Op woensdag 5 februari 2014 12:56 schreef ZuidKardinaal het volgende:
http://www.telegraaf.nl/b(...)haar_in_brood__.html
[..]
Ik wist dat er soms smerige dingen in ons eten zaten, maar dit vind ik toch wel een beetje ranzig
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |