Ieder amendement, immers een referendum biedt op een voorstel enkel de antwoorden JA of NEE. Een voorstel wordt aangenomen of verworpen, meer smaken zijn er niet.quote:Op woensdag 22 januari 2014 18:05 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Noem eens wat amendementen die door referenda uitgesloten zouden zijn?
Nee, politici zijn zo goed in het oplichten van het electoraat. En we moeten alle middelen die de politiek werkelijk democratischer kunnen maken aangrijpen.quote:Op woensdag 22 januari 2014 17:51 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Is de kiezer dan zo dom dat ze zelfs met pakweg vijf landelijke verkiezingen na paars twee nog niet voor de alternatieven gaat die zoveel beter zouden zijn?
Voor een motie of een amendement zijn die er toch ook niet?quote:Op woensdag 22 januari 2014 18:10 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ieder amendement, immers een referendum biedt op een voorstel enkel de antwoorden JA of NEE. Een voorstel wordt aangenomen of verworpen, meer smaken zijn er niet.
Ze stemmen in belang voor Nederland, dus dat is voor Nederland goed, wat denk je wat de Albaniers nu zullen stemmen wanneer ze gevraagt werd of ze moeten toetreden tot de EU? Natuurlijk willen ze dat, gratis geld, wat wil je nog meer!quote:Op woensdag 22 januari 2014 17:56 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Je geeft net aan dat kiezers voor hun eigen belang gaan en dat dat zo slecht is. Wat bedoel je nu precies?
Mompelt iets over een kwartje van kok, dat toch echt tijdelijk was!quote:Op woensdag 22 januari 2014 18:12 schreef Molurus het volgende:
[..]
Nee, politici zijn zo goed in het oplichten van het electoraat. En we moeten alle middelen die de politiek werkelijk democratischer kunnen maken aangrijpen.
Want zo zijn politici. Kijk bijvoorbeeld naar wat Obama zei over de afluisterpraktijken. Ik quote even de frontpage:
"Wel wil Obama een uitzondering maken voor leiders van bevriende landen. Die zouden binnenkort wat hem betreft veilig moeten zijn. Over de staf- en familieleden van die leiders is niets gezegd."
Je moet al zo'n beetje een jurist zijn om te zien dat wat hij hier zegt pure doelbewuste misleiding is. En wat onze politici zeggen en doen ten aanzien van Europa heeft ongeveer dezelfde stijl.
Dat klopt maar het toevoegen van een amendement kan een goede reden zijn om het hele voorstel anders te beoordelen. Je hebt dan dus meer keuze dan enkel en alleen een JA of NEE.quote:Op woensdag 22 januari 2014 18:13 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Voor een motie of een amendement zijn die er toch ook niet?
Om maar even 1 van de vele honderden voorbeelden te noemen inderdaad.quote:Op woensdag 22 januari 2014 18:15 schreef raptorix het volgende:
[..]
Mompelt iets over een kwartje van kok, dat toch echt tijdelijk was!
Dat is met dat argument een stem nu voor de SP dus ook?quote:Op woensdag 22 januari 2014 18:13 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ze stemmen in belang voor Nederland, dus dat is voor Nederland goed,
Die twee dingen zijn tegenstrijdig. Als dat waar zou zijn geef je met referenda dus de politici alleen maar méér mogelijkheden om het electoraat op te lichten.quote:Op woensdag 22 januari 2014 18:12 schreef Molurus het volgende:
[..]
Nee, politici zijn zo goed in het oplichten van het electoraat. En we moeten alle middelen die de politiek werkelijk democratischer kunnen maken aangrijpen.
Nee, je dwingt ze om een poging te doen hun beleid te verantwoorden. Ten tijde van het referendum over het verdrag van Lissabon deed men tenminste een echte poging om de politieke eenwording van Europa te verdedigen. Sindsdien hebben we niets gezien dat daar ook maar een beetje op lijkt.quote:Op woensdag 22 januari 2014 18:18 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Die twee dingen zijn tegenstrijdig. Als dat waar zou zijn geef je met referenda dus de politici alleen maar méér mogelijkheden om het electoraat op te lichten.
Over echt grondig inhoudelijke veranderingen kun je een weer een referendum houden natuurlijk.quote:Op woensdag 22 januari 2014 18:16 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Dat klopt maar het toevoegen van een amendement kan een goede reden zijn om het hele voorstel anders te beoordelen. Je hebt dan dus meer keuze dan enkel en alleen een JA of NEE.
Je zal over iedere verandering een referendum moeten houden wil je het een beetje zuiver hebben. Volgens mij leg je dan vooral iedere besluitvorming volledig lam.quote:Op woensdag 22 januari 2014 18:20 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Over echt grondig inhoudelijke veranderingen kun je een weer een referendum houden natuurlijk.
Daar ben ik het op zich wel mee eens, dat ze het vaker zouden moeten proberen. Maar aan de andere kant, de gevestigde orde is bang voor populisme en de PVV. En dat is best een reële angst.quote:Op woensdag 22 januari 2014 18:20 schreef Molurus het volgende:
[..]
Nee, je dwingt ze om een poging te doen hun beleid te verantwoorden. Ten tijde van het referendum over het verdrag van Lissabon deed men tenminste een echte poging om de politieke eenwording van Europa te verdedigen. Sindsdien hebben we niets gezien dat daar ook maar een beetje op lijkt.
Dat laatste is natuurlijk niet vreemd, aangezien je daar duidelijk geen stemmen mee wint. De politiek heeft grote moeite om het te verkopen. Maar dat wil niet zeggen dat ze geen poging zouden moeten doen. (Als dat de koers is die ze willen varen uiteraard.)
Vanuit die persoon wel, mensen stemmen over algemeen niet op de ideeen of idealen van een partij, maar kijken waarbij ze het meeste baat hebben. Waarom denk je dat populisme onder politieke partijen zo populair is? Juist omdat je anders geen stemmen krijgt.quote:Op woensdag 22 januari 2014 18:16 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Dat is met dat argument een stem nu voor de SP dus ook?
Dus, dat doet men bij referenda ook. Met een directer negatief effect omdat bij een coalitie de SP of PVV gewoon buiten boord gehouden kan worden.quote:Op woensdag 22 januari 2014 18:22 schreef raptorix het volgende:
[..]
Vanuit die persoon wel, mensen stemmen over algemeen niet op de ideeen of idealen van een partij, maar kijken waarbij ze het meeste baat hebben. Waarom denk je dat populisme onder politieke partijen zo populair is? Juist omdat je anders geen stemmen krijgt.
Daarom verlopen formaties ook altijd zo lastig, omdat ze dan in 1 keer echt met de billen bloot moeten.
Dus kunnen we stellen dat we naast een referendum ook beter helemaal geen gekozen democratie kunnen hebben. Zelf ben ik voorstander om mensen sowieso een kiesexamen af te laten leggen, bovendien zou het goed zijn om kiezen geld te laten kosten, bijvoorbeeld 2 procent van je maandinkomen. Zeg maar paar tientjes, dan gaan mensen ook beter nadenken.quote:Op woensdag 22 januari 2014 18:25 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Dus, dat doet men bij referenda ook. Met een directer negatief effect omdat bij een coalitie de SP of PVV gewoon buiten boord gehouden kan worden.
En die angst snap ik helemaal. Het volk is tenslotte erg gevoelig voor populisme.quote:Op woensdag 22 januari 2014 18:21 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Daar ben ik het op zich wel mee eens, dat ze het vaker zouden moeten proberen. Maar aan de andere kant, de gevestigde orde is bang voor populisme en de PVV. En dat is best een reële angst.
Ik zie een oplossing in proberen de mensen beter uit te leggen wat die politieke eenwording nou precies inhoudt, zonder populisme. Dat zal waarschijnlijk ook heel moeilijk zijn, zeker omdat het grootste gedeelte van de mensen simpelweg geen interesse in politiek heeft.quote:Op woensdag 22 januari 2014 18:30 schreef Molurus het volgende:
[..]
En die angst snap ik helemaal. Het volk is tenslotte erg gevoelig voor populisme.
Aan de andere kant: dat mag nooit een reden zijn om het democratische proces helemaal op te geven en angstvallig je mond erover te houden. De politieke eenwording heeft enorme ingrijpende gevolgen. Zoiets kun je niet doen zonder steun van het electoraat. Tenminste, het is verwerpelijk om dat te doen zonder steun van het electoraat.
Dus moeten we zoeken naar manieren om het hele proces democratischer te maken. 1 van de manieren waarop je dat zou kunnen doen is een referendum. Maar ik sta open voor andere ideeen. Het gebeurt echter niet vanzelf.
Geneuzel in de marge hoef je niet over te stemmen natuurlijk.quote:Op woensdag 22 januari 2014 18:21 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Je zal over iedere verandering een referendum moeten houden wil je het een beetje zuiver hebben. Volgens mij leg je dan vooral iedere besluitvorming volledig lam.
Wie bepaalt dan wat geneuzel in de marge is?quote:Op woensdag 22 januari 2014 18:34 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Geneuzel in de marge hoef je niet over te stemmen natuurlijk.
Timmermans in ieder geval niet.quote:Op woensdag 22 januari 2014 18:35 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Wie bepaalt dan wat geneuzel in de marge is?
Tja, wanneer is het geneuzel? Denk dat de initiatiefnemers van dat Burgerforum daar heel anders over denken dan een fractiespecialist in de kamer.quote:Op woensdag 22 januari 2014 18:34 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Geneuzel in de marge hoef je niet over te stemmen natuurlijk.
Daar begint het al, terwijl die veel beter weet wat de gevolgen van iets al of niet doen zullen zijn dan de gemiddelde referendumroeper.quote:
Dat maakt het dan ook een stuk kwalijker. Die gedraagt zich immers nog dommer dan de gemiddelde referendumroeper en laat met dergelijke uitspraken alleen maar zien dat-ie niet meer weet wat z'n functie is.quote:Op woensdag 22 januari 2014 18:39 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Daar begint het al, terwijl die veel beter weet wat de gevolgen van iets al of niet doen zullen zijn dan de gemiddelde referendumroeper.
Mja, de politiek zal dat echt niet uit zichzelf gaan doen. Op dit moment hebben ze daar, helaas, geen enkel belang bij.quote:Op woensdag 22 januari 2014 18:34 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Ik zie een oplossing in proberen de mensen beter uit te leggen wat die politieke eenwording nou precies inhoudt, zonder populisme. Dat zal waarschijnlijk ook heel moeilijk zijn, zeker omdat het grootste gedeelte van de mensen simpelweg geen interesse in politiek heeft.
Ik vermoed van niet. Die zullen ook geen zin hebben iedere avond te moeten stemmen.quote:Op woensdag 22 januari 2014 18:39 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Tja, wanneer is het geneuzel? Denk dat de initiatiefnemers van dat Burgerforum daar heel anders over denken dan een fractiespecialist in de kamer.
Dat heeft tegenwoordig weinig zin meer, er is volgens mij nog geen enkel punt uit de verkiezingsprogramma's PvdA/VVD wat ze hebben uitgevoerd. Het zijn allemaal loze beloftes, zodra ze op het pluche zitten gaan ze hun eigen gang.quote:Op woensdag 22 januari 2014 18:22 schreef raptorix het volgende:
[..]
Vanuit die persoon wel, mensen stemmen over algemeen niet op de ideeen of idealen van een partij, maar kijken waarbij ze het meeste baat hebben.
Zelf een partij oprichten die dat als speerpunt heeft?quote:Op woensdag 22 januari 2014 18:53 schreef Molurus het volgende:
[..]
Mja, de politiek zal dat echt niet uit zichzelf gaan doen. Op dit moment hebben ze daar, helaas, geen enkel belang bij.
Dus zullen we dat belang somehow onderdeel moeten maken van het politieke proces. De vraag is: hoe?
Er zijn al een paar splinterpartijtjes die zich daarop richten, denk aan de piratenpartij, de libertarische partij, etc.quote:Op woensdag 22 januari 2014 19:09 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Zelf een partij oprichten die dat als speerpunt heeft?
Onzin, dat zijn gewoon rommelpartijen met een paar belachelijke speerpunten. Het zijn eigenlijk een soort lobbygroepen, net als de PvdD.quote:Op woensdag 22 januari 2014 19:14 schreef Molurus het volgende:
[..]
Er zijn al een paar splinterpartijtjes die zich daarop richten, denk aan de piratenpartij, de libertarische partij, etc.
Is dat wel zo? Ondanks al zijn EU-retoriek stemden de mensen toch gewoon massaal op Europa-positieve partijen en niet op Wilders.quote:Want hoe is het mogelijk dat een politiek die zo drastisch van mening verschilt met het electoraat ten aanzien van Europa gewoon aan de macht blijft?
Ik heb geen enkele reden om te veronderstellen dat als het referendum over het verdrag van Lissabon nu zou worden herhaald de uitslag heel anders zou zijn. Dus ja, ik heb goede redenen om te denken dat dat zo is.quote:Op woensdag 22 januari 2014 19:17 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Is dat wel zo? Ondanks al zijn EU-retoriek stemden de mensen toch gewoon massaal op Europa-positieve partijen en niet op Wilders.
En dat zou niet komen door populisme, net zoals destijds?quote:Op woensdag 22 januari 2014 19:19 schreef Molurus het volgende:
[..]
Ik heb geen enkele reden om te veronderstellen dat als het referendum over het verdrag van Lissabon nu zou worden herhaald de uitslag heel anders zou zijn.
Oorzaken terzijde, er zit feitelijk een enorm gat tussen wat de bevolking wil en wat de machthebbende politieke partijen willen en doen. En dat soort verschillen ten aanzien van zulke belangrijke kwesties zijn uitermate onwenselijk in een democratie.quote:Op woensdag 22 januari 2014 19:21 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
En dat zou niet komen door populisme, net zoals destijds?
Oneens. Ten eerste is er geen enkel bewijs voor die stelling en ten tweede is dat juist het fundament van een parlementaire democratie.quote:Op woensdag 22 januari 2014 19:23 schreef Molurus het volgende:
[..]
Oorzaken terzijde, er zit feitelijk een enorm gat tussen wat de bevolking wil en wat de machthebbende politieke partijen willen en doen. En dat soort verschillen ten aanzien van zulke belangrijke kwesties zijn uitermate onwenselijk in een democratie.
Ten eerste is dat bewijs er wel:quote:Op woensdag 22 januari 2014 19:25 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Oneens. Ten eerste is er geen enkel bewijs voor die stelling en ten tweede is dat juist het fundament van een parlementaire democratie.
Dat referendum is al erg lang geleden en ging eigenlijk allang niet meer over waar het om zou moeten gaan. Bovendien was dat juist de reden dan referenda niet meer gehouden worden, omdat ze dus zo beïnvloedbaar zijn door populisme. En omdat men niet precies wist waar men voor of tegen stemde. Heeft verder weinig met de uitslag te maken.quote:Op woensdag 22 januari 2014 19:31 schreef Molurus het volgende:
[..]
Ten eerste is dat bewijs er wel:
- de uitslag van het vorige referendum
- de onwil om een nieuw referendum te houden (wat minimaal de angst bevestigt dat de uitslag hetzelfde zal zijn)
Ten tweede is volksvertegenwoordiging het fundament van een parlementaire democratie. Je weet wel, een parlement dat de mening en de wil van het volk vertegenwoordigt. Een politiek dit op zo'n fundamenteel punt radicaal van mening verschilt met het volk vertegenwoordigt het volk niet.
Het referendum leidde tot de eerste serieuze publieke discussie over de EU. Het ging in die discussie over belangrijke kwesties die allemaal relevant waren voor de beoordeling of het Europese project naar wens verliep, en dus relevant waren voor de verder voortzetting. Dat het referendum daarmee breder van karakter werd, dan voor of tegen de grondwet stemmen, is nog geen populisme. De kritiek op het democratische tekort was zeker relevant. Het waren vooral de politici zelf die populisme bedreven.quote:Op woensdag 22 januari 2014 19:38 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Dat referendum is al erg lang geleden en ging eigenlijk allang niet meer over waar het om zou moeten gaan. Bovendien was dat juist de reden dan referenda niet meer gehouden worden, omdat ze dus zo beïnvloedbaar zijn door populisme. En omdat men niet precies wist waar men voor of tegen stemde. Heeft verder weinig met de uitslag te maken.
Dat is onzin. Burgers krijgen nauwelijks de mogelijkheid om hun mening duidelijk te maken. Ze worden ook niet geholpen om kennis van zaken op te bouwen. De bevolking wordt gewoon bespeeld.quote:Het enige bewijs dat we verder hebben is de laatste verkiezingen, waar anti-EU retoriek hoogtij vierde. En toch werd gewoon op EU-gezinde partijen gestemd. Er is dus geen enkel bewijs dat het volk van mening verschilt met de regering qua EU-problematiek. Behalve als je de paar schreeuwers op deze website als bewijs ziet.
Niks aan toe te voegen, helemaal mee eens.quote:Op woensdag 22 januari 2014 19:48 schreef deelnemer het volgende:
[..]
Het referendum leidde tot de eerste serieuze publieke discussie over de EU. Het ging in die discussie over belangrijke kwesties die allemaal relevant waren voor de beoordeling of het Europese project naar wens verliep, en dus relevant waren voor de verder voortzetting. Dat het referendum daarmee breder van karakter werd, dan voor of tegen de grondwet stemmen, is nog geen populisme. De kritiek op het democratische tekort was zeker relevant. Het waren vooral de politici zelf die populisme bedreven.
[..]
Dat is onzin. Burgers krijgen nauwelijks de mogelijkheid om hun mening duidelijk te maken. Ze worden ook niet geholpen om kennis van zaken op te bouwen. De bevolking wordt gewoon bespeeld.
Ik moet hem nog gelijk geven ook. We hebben blijkbaar niet tegen een EU gestemd/gedemonstreerd. We wisten niet hoeveel macht en geld Brussel naar zich toe zou trekken Steeds meer wetjes en uiteraard is het goed voor de economie van de groooote bedrijven. De kleintjes worden minder en minder.quote:Op woensdag 22 januari 2014 14:05 schreef Frutsel het volgende:
'Timmermans: Burger is te dom voor referendum'
Ik zeg: beter laat dan nooit!quote:Op woensdag 22 januari 2014 20:33 schreef paddy het volgende:
En ik was eerst dus niet tegen EU.....toen ik nog een roze bril op had.
Nou ja, we hebben ons er gewoon in laten luizen. Dus ja, de meeste kiezers zijn idd dom. Nou ja, hebben teveel vertrouwen in de politiek.quote:
Dit zeg ik al jaren. En meestal krijg je dan inderdaad te horen dat 'politici er verstand van hebben en dat burgers die tegen de EU zijn er geen verstand van hebben (en dus dom zijn)'.quote:Op woensdag 22 januari 2014 20:42 schreef paddy het volgende:
[..]
Nou ja, we hebben ons er gewoon in laten luizen. Dus ja, de meeste kiezers zijn idd dom. Nou ja, hebben teveel vertrouwen in de politiek.
Geen idee. Politici neem ik in ieder geval op geen enkele wijze serieus.quote:Op woensdag 22 januari 2014 16:53 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
En 'het volk' had dat uiteraard beter gedaan.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
Dat wil ik nog wel eens zien of die EU niet tegen te houden is. Zolang het geen breedgedragen volksbeweging is is ze te breken.quote:Op woensdag 22 januari 2014 20:33 schreef paddy het volgende:
[..]
Ik verwacht niet dat de EU nog tegen te houden is, maar zou heel graag zien dat ze wat minder macht kregen.
Dat hebben we dus juist wel gedaan.quote:Op woensdag 22 januari 2014 20:33 schreef paddy het volgende:
We hebben blijkbaar niet tegen een EU gestemd
Vandaag waren de stemmingen over de moties: 10 van de 11 moties zijn verworpen. Alleen deze is aangenomen:quote:Op woensdag 22 januari 2014 15:52 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
De motie voor een bindend in/out referendum over de EU heeft het niet gehaald, de rest (raadplegen referenda bij verdragswijzigingen) wel.
quote:De Kamer,
gehoord de beraadslaging,
constaterende dat goede democratische controle bij een overdracht van bevoegdheden en soevereiniteit hoort;
van mening dat overdracht van bevoegdheden niet sluipenderwijs mag plaatsvinden;
verzoekt de Raad van State, aan de Tweede Kamer voorlichting te geven over de volgende onderwerpen:
–wanneer vindt een zodanige overdracht van bevoegdheden plaats dat versterkte waarborgen aan de orde kunnen zijn;
–of en welke extra waarborgen zijn wenselijk en noodzakelijk,
en gaat over tot de orde van de dag.
Omtzigt
Segers
Niet bepaald verrassend natuurlijk. Was al te merken aan het betoog van Timmermans in de Kamer tijdens het debat.quote:Op dinsdag 28 januari 2014 16:02 schreef freako het volgende:
[..]
Vandaag waren de stemmingen over de moties: 10 van de 11 moties zijn verworpen. Alleen deze is aangenomen:
[..]
En daarmee wordt het probleem weer volledig genegeerd, of op zijn best vooruit geschoven onder de noemer 'ohja, jullie zouden nog eens uitzoeken wanneer er extra waarborgen nodig zijn'.quote:Op dinsdag 28 januari 2014 16:02 schreef freako het volgende:
[..]
Vandaag waren de stemmingen over de moties: 10 van de 11 moties zijn verworpen. Alleen deze is aangenomen:
[..]
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |