Gelukkig heb je vaak twee remsystemen, bijvoorbeeld ook magneetremmen. Zijn daar eigenlijk regels voor, dat een trein meerdere systemen moet hebben?quote:Op maandag 14 oktober 2013 18:19 schreef Monopoly het volgende:
Daarom ben ik blij dat we in NL altijd een correcte remproef afnemen voor de rit
Zou er niet aan moeten denken dat je remt en dat je gewoon door gaat. Lijkt me echt verschrikkelijk.
Volgens mij niet.quote:Op maandag 14 oktober 2013 21:19 schreef ziggyziggyziggy het volgende:
[..]
Gelukkig heb je vaak twee remsystemen, bijvoorbeeld ook magneetremmen. Zijn daar eigenlijk regels voor, dat een trein meerdere systemen moet hebben?
De Stentorquote:Protestmanifestatie tegen extra goederentreinen Oost-Nederland
ZUTPHEN - Honderden mensen komen naar verwachting op 1 november naar Zutphen om te protesteren tegen de geplande uitbreiding van goederenvervoer door Oost-Nederland.
Het Regionaal Overleg Noordelijke Aftakking, beter bekend als RONA, houdt op vrijdag 1 november een grote manifestatie op de IJsselkade in Zutphen.
RONA een vereniging die poogt de leefbaarheid en veiligheid voor omwonenden van het spoor te waarborgen, roept mensen op met spandoeken naar de Hanzestad te komen. Op de IJsselkade staan informatiekramen, politici en bestuurders zullen spreken en er is een mars over de oude IJsselbrug en weer terug. "We hopen op honderden deelnemers. We moeten de politiek in Den Haag laten zien dat we tegen de uitbreiding van het goederenvervoer door onze leefomgeving zijn", vertelt Henk Derks van RONA. De manifestatie duurt van 19.30 tot 21.30 uur.
Dat is nog niet bekend, maar binnen 5 jaar zou er nieuw materieel besteld moeten worden. M4 en M5 zouden eventueel nog maximaal 10 jaar langer mee kunnen, maar dat geldt niet voor het gehele park M4 en M5, gezien sommige rijtuigen (zeker in de M4-vloor) er slecht aan toe zijn.quote:Op maandag 14 oktober 2013 21:47 schreef James1988 het volgende:
Interessant, dat klinkt als aardig wat verschuivingen in het park. M4/M5 zal wel worden opgevuld met nieuwe dubbeldekkers, de vraag is of het treinstellen of rijtuigen worden. Ik vermoed dat dat nog wel eens treinstellen zouden kunnen worden.
Er staan ook veel goedkopere oplossingen in..quote:Op maandag 14 oktober 2013 21:27 schreef James1988 het volgende:
De afgelopen jaren is Arnhem grondig verbouwd en is ook de 'Japanse methode' toegepast op de infrastructuur. Weinig wissels, lekker snel binnen komen rijden, en niet te veel spoor. Zo is doorgaand spoor 5 geheel verwijderd.
Nu ligt er een overbelastverklaring en is één van de door ProRail voorgestelde oplossingsrichtingen om extra in infrastructuur te voorzien: terugbouw van spoor 5a.
quote:Op maandag 14 oktober 2013 11:17 schreef Peterselieman het volgende:
is ook bevestigd op Somda, want die bak is naar HKS Metals nabij Sloterdijk vervoerd
http://somda.nl/forum/12856/p470837/Ontwikkelingen+mat.+%2764/
Minstens 2 bakken overigens vandaag gezien. Ik hou m'n ogen open.twitter:Richard_Klok twitterde op maandag 14-10-2013 om 13:42:36Ze slopen de plan V's! Niet snel genoeg. http://t.co/a4y8tewBAo reageer retweet
Bestelling binnen 5 jaar, levering + toelating prototype binnen 2,5 jaar, serielevering 2 jaar later voltooid... zou precies moeten passen.quote:Op maandag 14 oktober 2013 21:49 schreef greavy het volgende:
[..]
Dat is nog niet bekend, maar binnen 5 jaar zou er nieuw materieel besteld moeten worden. M4 en M5 zouden eventueel nog maximaal 10 jaar langer mee kunnen, maar dat geldt niet voor het gehele park M4 en M5, gezien sommige rijtuigen (zeker in de M4-vloor) er slecht aan toe zijn.
Klopt. Dat is waar nu op aan gestuurd wordt, maar na die 10 jaar zal er een kleine vloot M5 en/of M4 beschikbaar blijven voor een beperkte periode.quote:Op maandag 14 oktober 2013 22:01 schreef James1988 het volgende:
[..]
Bestelling binnen 5 jaar, levering + toelating prototype binnen 2,5 jaar, serielevering 2 jaar later voltooid... zou precies moeten passen.
De vraag is dan waar ze het geld vandaan halen.quote:Op maandag 14 oktober 2013 22:06 schreef greavy het volgende:
[..]
MS86 (Duikbrillen) zouden ook binnen 10 jaar van het spoor verwijderd moeten zijn. De revisie en modernisering die NMBS in de planning had, en waarvan er nu 2 stellen van zijn voltooid, gaan niet meer door. De kosten waren dusdanig hoog per treinstel dat het niet loont om het materieel langer in dienst te houden. Ook de maximum snelheid van 120 km/h geeft een grote beperking in de mogelijke treindiensten waar het materieel kan rijden.
Ook daarvoor zal dus nieuw materieel besteld gaan worden.
Dat is een ander potje (Infrabel) en er wordt al volop gewerkt aan een landelijke invoering van ERTMS. België heeft inmiddels meer kilometers ERTMS dan Nederland voor zover ik weet.quote:Op maandag 14 oktober 2013 22:08 schreef Monopoly het volgende:
[..]
Als er al geld moet worden uitgegeven daar is het aan de infrastructuur, want dat is een bende. En de 2 treinongelukken daar zijn wellicht wel de strop voor de portomonee. Die zal aardig leeg raken.
Dit is dan wel weer een pluspunt.quote:Op maandag 14 oktober 2013 22:12 schreef James1988 het volgende:
[..]
Dat is een ander potje (Infrabel) en er wordt al volop gewerkt aan een landelijke invoering van ERTMS. België heeft inmiddels meer kilometers ERTMS dan Nederland voor zover ik weet.
ik hoop dat het beter gaat dan in de afgelopen jarenquote:Op maandag 14 oktober 2013 21:11 schreef b2py het volgende:
Hoe zou het met de wintervoorbereidingen zijn van ProRail en NS?
Zo werd er beloofd aan I&M te werken aan een LUD2 die ook tijdens de dag nog aangepast kon worden of deels van de dag actief zou zijn. Ben benieuwd naar de uitkomsten daarvan.
Klopt. Elke spoorlijn die grootschalig onderhoud krijgt, wordt voorbereid op ERTMS. Overal komt TBL1+ te liggen, een voorbereiding op ERTMS. Wanneer ERTMS echt actief wordt, durf ik niet te zeggen. Er is bij NMBS materieel aanwezig die geen ERTMS gaan krijgen, dus die zullen tegen die tijd verdwenen zijn van het spoor of nog beperkt ingezet worden op "afgezonderde" lijnen.quote:Op maandag 14 oktober 2013 22:12 schreef James1988 het volgende:
[..]
Dat is een ander potje (Infrabel) en er wordt al volop gewerkt aan een landelijke invoering van ERTMS. België heeft inmiddels meer kilometers ERTMS dan Nederland voor zover ik weet.
Hangt van de lijn af, hier is de planning voor 2015: http://www.infrabel.be/si(...)20Planning%20ETCS%20(22-12-2010).pdfquote:Op maandag 14 oktober 2013 22:16 schreef greavy het volgende:
[..]
Klopt. Elke spoorlijn die grootschalig onderhoud krijgt, wordt voorbereid op ERTMS. Overal komt TBL1+ te liggen, een voorbereiding op ERTMS. Wanneer ERTMS echt actief wordt, durf ik niet te zeggen.
met 305 Desiro-stellen moet je echt een heel eind kunnen komen, maar het lijkt er wel op dat de NMBS veel meer materieel rond heeft rijden dan de NSquote:Op maandag 14 oktober 2013 22:14 schreef greavy het volgende:
De MS86 moet gewoon weg. Maar mede door de instroom van de 305 bestelde Desiro's zal er nu ook al eea opgevangen kunnen worden (de klassieke (bordeaux-rode) motorstellen verdwijnen ook).
Break (MS80) wordt wel gemoderniseerd en gereviseerd, dat zou tot zeker 2035 mee moeten gaan.
Het probleem wat NMBS nu heeft, is dat er voornamelijk oud materieel rondrijdt wat zeker vervangen moet worden. M4 rijdt op veel diensten, M5 voornamelijk Piekuurtreinen en extra treinen. Met alleen de instroom van Desiro's kan je niet binnen 10 jaar de MS80, M4 en M5 opvangen. Want Desiro vervangt ook een vloot klassieke motorstellen. Dus er zal ongetwijfeld weer iets nieuws besteld worden. En ja, dat hoort erbij, gezien de verouderde vloot.
Nieuw materieel bij NMBS krijgt direct ERTMS. En ja, het oude materieel moet voor die tijd zijn uitgefaseerd, waardoor ze het dus ook niet ingebouwd gaan krijgen.quote:Op maandag 14 oktober 2013 22:22 schreef James1988 het volgende:
[..]
Hangt van de lijn af, hier is de planning voor 2015: http://www.infrabel.be/si(...)20Planning%20ETCS%20(22-12-2010).pdf
Het jongste materieel (305 Desiro en 120 HLE 18) heeft/krijgt sowieso ERTMS, dus kan wel een tijdje vooruit. Tegen de tijd dat het hele netwerk is uitgerust (2030?) moet het oudste materieel wel zijn verdwenen.
HSL 2 was mij niet bekend, maar L36N wel. Daar ligt nu wel ERTMS, maar moet alsnog de laterale seininrichting gebruikt worden, wat dus maximaal 160km/h betekend. Zou mooi worden, van Brugge naar Luik met 200km/h knallen, met enkele tussenstops.quote:Op maandag 14 oktober 2013 22:30 schreef James1988 het volgende:
HSL 2 (Leuven - Luik) is nu uitgerust met TBL2, daar wil men ook vanaf. Tot vreugde van Thalys, want dan kunnen zij dat systeem uit hun treinen halen wat onderhoud weer vergemakkelijkt.
de vraag is of het echt zo nodig is, want wat is de gemiddelde bezetting van de treinen in de spitsuren?quote:Op maandag 14 oktober 2013 22:27 schreef James1988 het volgende:
En ja, NMBS heeft een grote vloot maar gebruikt het ontzettend inefficiënt: buiten de spitsen staat de helft aan de kant en vrijwel ieder boerengat heeft minstens een trein naar Brussel.
HSL 2 zou in 2016 moeten zijn uitgerust getuige dit bericht: http://www.hgbtf.net/viewtopic.php?p=185876#p185876 (de auteur is onderdeel van het etcs-team van Infrabel).quote:Op maandag 14 oktober 2013 22:32 schreef greavy het volgende:
[..]
HSL 2 was mij niet bekend, maar L36N wel. Daar ligt nu wel ERTMS, maar moet alsnog de laterale seininrichting gebruikt worden, wat dus maximaal 160km/h betekend. Zou mooi worden, van Brugge naar Luik met 200km/h knallen, met enkele tussenstops.
dat is de nieuwe manier van werken. Korte termijn en wat er op de lange termijn gebeurt zien we dan wel weer. Dat het uiteindelijk meer gaat kosten doet er niet toe, want op korte termijn zijn de kosten lagerquote:Op maandag 14 oktober 2013 21:27 schreef James1988 het volgende:
De afgelopen jaren is Arnhem grondig verbouwd en is ook de 'Japanse methode' toegepast op de infrastructuur. Weinig wissels, lekker snel binnen komen rijden, en niet te veel spoor. Zo is doorgaand spoor 5 geheel verwijderd.
Nu ligt er een overbelastverklaring en is één van de door ProRail voorgestelde oplossingsrichtingen om extra in infrastructuur te voorzien: terugbouw van spoor 5a.
Ik denk eerder dat er slechts een beperkt budget beschikbaar is waarin keuzes moeten worden gemaakt. In dat geval zou het station honderden extra's moeten krijgen omdat het mogelijk noodzakelijk zou kunnen zijn in de toekomst.quote:Op maandag 14 oktober 2013 22:50 schreef Peterselieman het volgende:
dat is de nieuwe manier van werken. Korte termijn en wat er op de lange termijn gebeurt zien we dan wel weer. Dat het uiteindelijk meer gaat kosten doet er niet toe, want op korte termijn zijn de kosten lager
Neuh, dat is overdreven, maar je zou toch minstens even naar de plannen voor de middellange termijn moeten kijken, daar deze behoorlijk relevant zijn.quote:Op maandag 14 oktober 2013 22:54 schreef Brembo het volgende:
[..]
Ik denk eerder dat er slechts een beperkt budget beschikbaar is waarin keuzes moeten worden gemaakt. In dat geval zou het station honderden extra's moeten krijgen omdat het mogelijk noodzakelijk zou kunnen zijn in de toekomst.
dat stationsgebouw is er vanwege het beperkte beschikbare budget niet eerder gekomen. Nu bedrijven zitten te springen om opdrachten nemen ze met een beperktere winstmarge al genoegen.quote:Het zelfde zie je terug bij de terminal van Arnhem, de architect ontwerpt iets futuristisch. Voor de crisis wou geen aannemer dit bouwen vanwege te grote risico, na de criss is een consortium van drie partijen opgestaan om dit project te realiseren. Ik vraag mij af of dit afhankelijk is van de kortzichtigheid van Prorail vs beperkte budget.
Dergelijke flexibiliteit is per definitie onrijmbaar met pertroosters en baangaranties dus dat wordt niks. Dat weet je zelf ook wel. Hoeveel iedereen er ook over roeptquote:Op maandag 14 oktober 2013 21:11 schreef b2py het volgende:
Hoe zou het met de wintervoorbereidingen zijn van ProRail en NS?
Zo werd er beloofd aan I&M te werken aan een LUD2 die ook tijdens de dag nog aangepast kon worden of deels van de dag actief zou zijn. Ben benieuwd naar de uitkomsten daarvan.
zeker, maar op een gegeven moment heb je alles al aangepakt om te zorgen dat het zoveel mogelijk blijft rijden. Uiteindelijk ontkom je er dan niet aan om simpeler personeelsroosters af te dwingen, anders blijf je bij een verstoring maar wijziging op wijziging stapelen en gaat de NS-computer roken en zit bijsturing voor de zoveelste maal met de handen in het haar en rijdt er nietsquote:
twitter:AnsaldoBredaSpA twitterde op maandag 14-10-2013 om 23:11:30Tomorrow a new press release about Fyra train http://t.co/G1vC9eni1h reageer retweet
Waar moet ik heen?quote:Op maandag 14 oktober 2013 23:23 schreef James1988 het volgende:
[ afbeelding ]twitter:AnsaldoBredaSpA twitterde op maandag 14-10-2013 om 23:11:30Tomorrow a new press release about Fyra train http://t.co/G1vC9eni1h reageer retweet
Ik kan niet wachten!
wehehehe. Jouw grote vrienden zullen je met open armen ontvangenquote:
Vanavond nog een paar keer wat V'tjes weg kunnen rangeren. Heerlijk die cabine... alles ouderwets, geen computer te bekennen, ruitenwissers die je nog met de hand kan bedienen, machtig mooi gekraak in dat hok. Geweldig!quote:Op maandag 14 oktober 2013 22:02 schreef Monopoly het volgende:
Blijft zonde. Nostalgie gaat verloren.
De eerste trein waar ik als kleine jongen in heb gezeten.
Toevallig een maandje of 2-3 geleden nog ingezeten toen er wat uit was gevallen. De stoptrein Amersfoort - Zwolle.
Ondanks dat het een takke herrie maakt, en het van ellende uit elkaar valt heb ik zitten genieten
Enkel de doorgaande zelfwerkende luchtdrukrem is een verplichte rem voor toelating tot het spoor.quote:Op maandag 14 oktober 2013 21:19 schreef ziggyziggyziggy het volgende:
[..]
Gelukkig heb je vaak twee remsystemen, bijvoorbeeld ook magneetremmen. Zijn daar eigenlijk regels voor, dat een trein meerdere systemen moet hebben?
thx, dat zou goed kunnenquote:@die locs: Zo van bovenaf lijken ze op de door Alstom en Transmasholding gebouwde KZ8A, bestemd voor Kazachstan.
[ afbeelding ]
Foto: Railcolor / Simon Wijnakker
ik tel er zes?quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 09:05 schreef greavy het volgende:
Momenteel is een schip onderweg naar de Sloehaven met 4 locomotieven. Die locomotieven gaan in de Sloehaven overgeladen worden op een ander schip, maar de verdere bestemming is mij nu niet bekend.
[ afbeelding ]
Kazachstan is overigens niet per schip bereikbaar, maar okeequote:Op dinsdag 15 oktober 2013 09:24 schreef James1988 het volgende:
@die locs: Zo van bovenaf lijken ze op de door Alstom en Transmasholding gebouwde KZ8A, bestemd voor Kazachstan.
[ afbeelding ]
Foto: Railcolor / Simon Wijnakker
quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 11:55 schreef Peterselieman het volgende:
kwaliteitspost trouwens: http://www.prorail.nl/nie(...)esteren-in-de-liefde
hihahoquote:We zijn daarin op het goede spoor
In de categorie wij nemen onszelf heel serieus:quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 11:55 schreef Peterselieman het volgende:
kwaliteitspost trouwens: http://www.prorail.nl/nie(...)esteren-in-de-liefde
quote:
quote:NS online @NS_online 4m
@ProRail bij werkzaamheden flirten we wel eens met de weg, daarbuiten zijn we jullie trouw. Ook wij blijven investeren in onze relatie ^GJ
'We moeten er iets over schrijven maar we weten niet zo goed wat.'quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 11:55 schreef Peterselieman het volgende:
kwaliteitspost trouwens: http://www.prorail.nl/nie(...)esteren-in-de-liefde
Je weet al die Valentijns-"grappigheid" nog wel toch?quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 12:23 schreef Ajaxfan het volgende:
[..]
In de categorie wij nemen onszelf heel serieus:
[..]
[..]
Ben je wel mooi klaar mee als webcare medewerker wanneer je dit soort bagger op het web mag gooien.quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 13:12 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Je weet al die Valentijns-"grappigheid" nog wel toch?
die moeite hadden ze ook kunnen steken in het echt verbeteren van het Nederlandse spoorquote:Op dinsdag 15 oktober 2013 13:15 schreef Ajaxfan het volgende:
[..]
Ben je wel mooi klaar mee als webcare medewerker wanneer je dit soort bagger op het web mag gooien.
Beetje hetzelfde als wij hier de hele dag door doen he, alleen krijgen zij er voor betaaldquote:Op dinsdag 15 oktober 2013 13:15 schreef Ajaxfan het volgende:
[..]
Ben je wel mooi klaar mee als webcare medewerker wanneer je dit soort bagger op het web mag gooien.
Webcaremedewerkers met een aannemer meesturen om te klussen in het spoor?quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 13:18 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
die moeite hadden ze ook kunnen steken in het echt verbeteren van het Nederlandse spoor
neuh, maar ProRail had zonder die webcaremedewerker iets meer middelen gehad om in andere zaken te stekenquote:Op dinsdag 15 oktober 2013 13:32 schreef ziggyziggyziggy het volgende:
[..]
Webcaremedewerkers met een aannemer meesturen om te klussen in het spoor?
Je mist een letter. Ik zou een "k" kopen als ik jou wasquote:Op dinsdag 15 oktober 2013 13:41 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
neuh, maar ProRail had zonder die webcaremedewerker iets meer middelen gehad om in andere zaken te steken
Kazachstan ligt aan de Kaspische Zee en is goed direct bereikbaar per schip vanaf hier.quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 12:16 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Kazachstan is overigens niet per schip bereikbaar, maar okee
Dat water is diep genoeg. Geen enkel probleem. Wat wel een probleem kan zijn is de beschikbaarheid van (mobiele) kranen om de locs te lossen.quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 14:00 schreef Dr_Flash het volgende:
Ja, is dat water overal diep genoeg?![]()
Trouwens wel interessant om te kijken waar ze aan land gaan. Neem aan dat ze inderdaad het laatste stuk over Russisch Breedspoor gaan. Maar vanaf waar? Odessa of zo? Of iets als Tallinn?
Bronquote:De NS-publieksprijs gaat dit jaar naar het traject Apeldoorn-Almelo. Het traject wint een sculptuur van Jeroen Henneman.
De afgelopen twee weken konden reizigers stemmen op hun favoriete route van het afgelopen jaar. De overige genomineerden waren Groningen-Rotterdam, Barneveld-Barneveld-Noord, Deventer-Almelo en Heerenveen-Den Helder. Het is voor het eerst dat een Gelders-Overijssels traject de verkiezing weet te winnen. Vorig jaar ging de NS-publieksprijs naar het traject Ede-Wageningen.
Voor de liefhebbers ook in het Engels.. http://www.ansaldobreda.i(...)atiengb.aspx?id=1807quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 15:01 schreef Peterselieman het volgende:
Ansaldo heeft het rapport van Mott MacDonald ook op interweb gevonden: http://www.ansaldobreda.i(...)unicati.aspx?id=1806
Leuk man. Nou is het weer dat rapport wat "de reputatie en het imago van het bedrijf ernstig beschadigd heeft"quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 15:01 schreef Peterselieman het volgende:
Ansaldo heeft het rapport van Mott MacDonald ook op interweb gevonden: http://www.ansaldobreda.i(...)unicati.aspx?id=1806
Nee, nee, niet het rapport maar de NMBS die het rapport anders hebben voorgesteld dan er in werkelijkheid in stond.quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 15:13 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Leuk man. Nou is het weer dat rapport wat "de reputatie en het imago van het bedrijf ernstig beschadigd heeft"Het ligt altijd wel aan iemand anders
Wat een advies van die NS-woordvoerder. Joh boeit het, neem lekker de volgende. Oh u mist uw station? Stap je toch gewoon uit op het volgende station, neem je een treintje terug. Niet zo zeuren hoor meneer.quote:"Overslaan station goed uitleggen''
De NS moet zich altijd duidelijk verantwoorden als er bij vertragingen kleine stations worden overgeslagen om tijd in te halen. Dat zei staatssecretaris Mansveld in de Tweede Kamer.
Volgens de NS is het soms nodig kleine stations over te slaan om te voorkomen dat de dienstregeling in de problemen komt en veel meer mensen vertraging oplopen. Volgens Mansveld zijn de vertragingen bijna altijd gerelateerd aan ernstige incidenten, maar moet de NS wel transparant zijn en altijd goede uitleg geven.
Mansveld wees in de Kamer op de verklaring van de NS, die zegt te begrijpen dat de situatie voor sommige reizigers vervelend kan zijn, maar dat het soms niet anders kan om nog meer vertraging te voorkomen. Mansveld benadrukte ook dat de NS als maker van de dienstregeling zelf verantwoordelijk blijft voor de beslissingen om treinen door te laten rijden.
Kamerleden van D66, GroenLinks en ChristenUnie willen dat er meer duidelijkheid komt over het aantal incidenten. Mansveld benadrukte dat de NS dit al in kaart brengt voor reizigersvereniging Rover, maar dat ze zal bekijken of een bredere uitleg mogelijk is.
Reizigersvereniging Rover zegt steeds vaker meldingen te krijgen omdat stations zijn overgeslagen. Veel klachten gaan over de intercity Roosendaal-Zwolle, die een aantal keer de stations Lent, Elst en Arnhem-Zuid zou hebben overgeslagen. Op andere trajecten werden onder meer de stations Bilthoven, Utrecht Overvecht, Bussum-Zuid, Hilversum-Noord, Hollandsche Rading, Haarlem-Spaarnwoude en Krommenie-Assendelft overgeslagen, aldus de klagers.
Volgens een NS-woordvoerder kunnen mensen die op het station staan te wachten, en een trein voorbij zien rijden, een volgende trein nemen. Wie zijn station voorbij rijdt, krijgt van de NS het advies om op het volgende station de trein terug te nemen.
En hoe zit dat dan met in- en uitchecken?quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 15:29 schreef Fiorano het volgende:
[..]
Wat een advies van die NS-woordvoerder. Joh boeit het, neem lekker de volgende. Oh u mist uw station? Stap je toch gewoon uit op het volgende station, neem je een treintje terug. Niet zo zeuren hoor meneer.
Misschien is er spontaan wat verborgen talent aanwezig waardoor de standaard storingen tot het verleden behoren.quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 13:32 schreef ziggyziggyziggy het volgende:
[..]
Webcaremedewerkers met een aannemer meesturen om te klussen in het spoor?
Duurder dan een basisschoolboekje Nederlands.quote:
Dat is sowieso een probleem met spoorwegen ja. Maar het stadsverkeer in Berlin zelf is gelukkig meer dan perfect. Met S-Bahn, tram en U-Bahn ben je in een vloek en een zucht van elk punt naar elk ander punt in Berlinquote:Op dinsdag 15 oktober 2013 16:22 schreef MCH het volgende:
Wel irritant dat DB opeens onaangekondigd de nieuwe dienstregeling opengooit en dat lang niet alles te boeken is. Wilde eigenlijk elders in Berlijn starten maar die verbinding werd niet weergegeven. Kon ook nog geen zitplaatsreservering kopen.
Naarden-Bussum. Zijn sowieso rotoverwegen daar, omdat er vier sporen overgestoken moeten worden. Hebben dan ook camerabewaking, omdat het anders te gevaarlijk kan zijn.quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 16:00 schreef Fiorano het volgende:
[ afbeelding ]
Auto vs Pimpel 0-1. Bestuurder er net optijd uit. Voorlopig geen treinen tussen Hilversum en Schiphol/Amsterdam Centraal.
En voor de verandering maar weer eens een wisselstoring tussen Utrecht en Alphen a/d Rijn/Gouda. Gaat lekker op dat traject de afgelopen dagen.
Ja maar ik moet nu dus wel een extra kaartje kopen.quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 16:34 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Dat is sowieso een probleem met spoorwegen ja. Maar het stadsverkeer in Berlin zelf is gelukkig meer dan perfect. Met S-Bahn, tram en U-Bahn ben je in een vloek en een zucht van elk punt naar elk ander punt in Berlin
Groter als / groter danquote:Op dinsdag 15 oktober 2013 16:33 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Duurder dan een basisschoolboekje Nederlands.
Niet dat camerabewaking een auto tegenhoudt. Of een bestuurder. maar okee.quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 16:35 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
Naarden-Bussum. Zijn sowieso rotoverwegen daar, omdat er vier sporen overgestoken moeten worden. Hebben dan ook camerabewaking, omdat het anders te gevaarlijk kan zijn.
Dat is een gevalletje "als je het onderwijs maar ver genoeg uitholt noemen we dat gewoon de dynamiek van de taal"quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 16:35 schreef MCH het volgende:
[..]
Groter als / groter dan
Is naast groter dan tegenwoordig groter als ook goed?
Ja, zeggen taalkundigen. Maar in de praktijk kan toch het best voor groter dan gekozen worden, omdat groter als nog altijd veel weerstand oproept – en dat zal nog wel een tijdje zo blijven.
Gezien model en kleur auto en plaats waar de auto was, heb ik wel een idee van wat voor soort persoon daar achter het stuur zat. Een zogeheten 'parel van de samenleving'.quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 16:00 schreef Fiorano het volgende:
[ afbeelding ]
Auto vs Pimpel 0-1. Bestuurder er net optijd uit. Voorlopig geen treinen tussen Hilversum en Schiphol/Amsterdam Centraal.
En voor de verandering maar weer eens een wisselstoring tussen Utrecht en Alphen a/d Rijn/Gouda. Gaat lekker op dat traject de afgelopen dagen.
nee, maar dan zou er misschien nog wel iets aan gedaan kunnen worden door de automobilist nog een vluchtweg te bieden.quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 16:39 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Niet dat camerabewaking een auto tegenhoudt. Of een bestuurder. maar okee.
Komop hee..quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 16:43 schreef DriekOplopers het volgende:
[..]
Gezien model en kleur auto en plaats waar de auto was, heb ik wel een idee van wat voor soort persoon daar achter het stuur zat. Een zogeheten 'parel van de samenleving'.
- knip -
Vijf.quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 16:35 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
Naarden-Bussum. Zijn sowieso rotoverwegen daar, omdat er vier sporen overgestoken moeten worden. Hebben dan ook camerabewaking, omdat het anders te gevaarlijk kan zijn.
Niks mis met billig.quote:
Wacht wat? Idiootquote:Op dinsdag 15 oktober 2013 16:43 schreef DriekOplopers het volgende:
[..]
Gezien model en kleur auto en plaats waar de auto was, heb ik wel een idee van wat voor soort persoon daar achter het stuur zat. Een zogeheten 'parel van de samenleving'.
- knip -
quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 16:43 schreef DriekOplopers het volgende:
[..]
Gezien model en kleur auto en plaats waar de auto was, heb ik wel een idee van wat voor soort persoon daar achter het stuur zat. Een zogeheten 'parel van de samenleving'.
- knip -
Doe even normaal ofzo..quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 16:43 schreef DriekOplopers het volgende:
[..]
Gezien model en kleur auto en plaats waar de auto was, heb ik wel een idee van wat voor soort persoon daar achter het stuur zat. Een zogeheten 'parel van de samenleving'.
- knip -
Dat was een per ongelukje geloof ikquote:Op dinsdag 15 oktober 2013 16:58 schreef Dr_Flash het volgende:
Heeft men eindelijk zijn mind upgemaked? Dit was al in Februari begonnen geloof ik, met die 2 advertenties naast elkaar ergens.
welke bedoel je?quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 16:58 schreef Peter het volgende:
Staat het complete NRC-artikel toevallig ergens online?
Een donkerblauwe vijfdeurs gezinsauto.quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 16:43 schreef DriekOplopers het volgende:
[..]
Gezien model en kleur auto en plaats waar de auto was, heb ik wel een idee van wat voor soort persoon daar achter het stuur zat. Een zogeheten 'parel van de samenleving'.
- knip -
quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 16:43 schreef DriekOplopers het volgende:
[..]
Gezien model en kleur auto en plaats waar de auto was, heb ik wel een idee van wat voor soort persoon daar achter het stuur zat. Een zogeheten 'parel van de samenleving'.
- knip -
Zal wel een vlaagje verstandsverbijstering geweest zijn he. Hebben we allemaal weleens last vanquote:Op dinsdag 15 oktober 2013 16:59 schreef MPG het volgende:
[..]
Een donkerblauwe vijfdeurs gezinsauto.
- weg -
Oh ja, zo'n voorlopig definitief voornemen tot kandidaat-besluit wat onder embargo in sensu lato beperkte kring voorwaardelijk naar buiten gebracht mocht worden.quote:
De voorpagina van vandaag over het NS/EC verhaal. Wat jij postte: http://www.nrc.nl/nieuws/(...)dse-overheid-aan-ns/quote:
Oh je hebt de bestuurder gesproken? Vraag even of hij een petje op hadquote:Op dinsdag 15 oktober 2013 17:04 schreef Mr_Klaasje het volgende:
De motor van de auto was afgeslagen halverwege de overweg.
Dat stond in de Telegraaf.quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 17:05 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Oh je hebt de bestuurder gesproken? Vraag even of hij een petje op had
Betaald bij NRC op de site?quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 16:58 schreef Peter het volgende:
Staat het complete NRC-artikel toevallig ergens online?
proberen op de startmotor weg te rijdenquote:Op dinsdag 15 oktober 2013 17:04 schreef Mr_Klaasje het volgende:
De motor van de auto was afgeslagen halverwege de overweg.
waarom zou je er een voorpagina bij nodig hebben?quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 17:05 schreef Peter het volgende:
[..]
De voorpagina van vandaag over het NS/EC verhaal. Wat jij postte: http://www.nrc.nl/nieuws/(...)dse-overheid-aan-ns/
Dat meen je nietquote:Op dinsdag 15 oktober 2013 17:05 schreef Peter het volgende:
[..]
De voorpagina van vandaag over het NS/EC verhaal. Wat jij postte: http://www.nrc.nl/nieuws/(...)dse-overheid-aan-ns/
Omdat niet het hele artikel online staat en ik wel benieuwd ben ( maar te cheap om 2 euro te dokken om 1 artikel te lezen..)quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 17:11 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
waarom zou je er een voorpagina bij nodig hebben?
Het is niet dat ik anti-NS ben, maar ik ben wel een beetje klaar met het jarenlange geblunder en de totale ambitieloosheid van die lui m.b.t. de HSL.quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 17:18 schreef b2py het volgende:
[..]
Van jou had ik niets anders verwacht hoor
dan moet je iemand opsnorren die het NRC wel heeftquote:Op dinsdag 15 oktober 2013 17:17 schreef Peter het volgende:
[..]
Omdat niet het hele artikel online staat en ik wel benieuwd ben ( maar te cheap om 2 euro te dokken om 1 artikel te lezen..)
Als de NS de toekomstige locomotieven idd dezelfde kleurstelling geeft als de 1700 word de traxx echt een soort kanarie volgens mij. De 1700 heeft nog wat grijs van de roosters, maar de traxx is dan echt helemaal geelquote:Op dinsdag 15 oktober 2013 17:09 schreef James1988 het volgende:
Reken er maar op dat dat allemaal geel/blauw gaat worden... (iemand toevallig zin om een gele Traxx te photoshoppen?)
precies. Dat geblunder moet maar eens afgelopen zijnquote:Op dinsdag 15 oktober 2013 17:19 schreef James1988 het volgende:
[..]
Het is niet dat ik anti-NS ben, maar ik ben wel een beetje klaar met het jarenlange geblunder en de totale ambitieloosheid van die lui m.b.t. de HSL.
Ik vind dat wel gaaf, zo'n groot logo op de zijkant! Doet me aan de 1500 denken, en die is ook tof. Ik zeg: doen.quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 17:22 schreef remcoP het volgende:
[..]
Als de NS de toekomstige locomotieven idd dezelfde kleurstelling geeft als de 1700 word de traxx echt een soort kanarie volgens mij. De 1700 heeft nog wat grijs van de roosters, maar de traxx is dan echt helemaal geel
Tevens heeft Piko al een gele traxx.
[ afbeelding ]
ik zou opteren voor wat meer blauw op de loc. Denk dat het er fraai uit kan komen te zienquote:Op dinsdag 15 oktober 2013 17:28 schreef V2 het volgende:
[..]
Ik vind dat wel gaaf, zo'n groot logo op de zijkant! Doet me aan de 1500 denken, en die is ook tof. Ik zeg: doen.
Zou u mij niet willen quoten met dit soort licht debiele opmerkingen? Bvdquote:Op dinsdag 15 oktober 2013 16:43 schreef DriekOplopers het volgende:
[..]
Gezien model en kleur auto en plaats waar de auto was, heb ik wel een idee van wat voor soort persoon daar achter het stuur zat. Een zogeheten 'parel van de samenleving'.
- weg, dat gaat wat te ver -
Zoals dat rondrijdende schaakbord bedoel je? Lekker zinvol jaquote:Op dinsdag 15 oktober 2013 17:36 schreef James1988 het volgende:
Welnee joh, die ruimte kun je beter verhuren voor reclamedoeleinden, dat compenseert de verliezen tenminste een beetje
Dat snap ik ook niet.quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 17:36 schreef James1988 het volgende:
Welnee joh, die ruimte kun je beter verhuren voor reclamedoeleinden, dat compenseert de verliezen tenminste een beetje
Nah, dat is te klein. Ik dacht meer aan Werbeloksquote:Op dinsdag 15 oktober 2013 17:38 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Zoals dat rondrijdende schaakbord bedoel je? Lekker zinvol ja
Sorry.quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 17:39 schreef Anne het volgende:
Dat van Driek gaat inderdaad te ver -> weg gehaald dus.
In onze FAQ staat duidelijk wat wel of niet mag.
een DSM-loc, een Philipsloc, eentje van de KLM, eentje van ProRailquote:Op dinsdag 15 oktober 2013 17:36 schreef James1988 het volgende:
Welnee joh, die ruimte kun je beter verhuren voor reclamedoeleinden, dat compenseert de verliezen tenminste een beetje
Of met reclame voor dat ene Italiaanse bedrijf dat nog een beetje aan z'n imago moet werken...quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 17:41 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
een DSM-loc, een Philipsloc, eentje van de KLM, eentje van ProRail, etcetera
als ze genoeg betalen, waarom niet?quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 17:45 schreef ReisT het volgende:
[..]
Of met reclame voor dat ene Italiaanse bedrijf dat nog een beetje aan z'n imago moet werken...
Op die vervolgpagina's staan wat interviews met achtergrondinformatie. Geen wereldschokkende dingen.quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 17:17 schreef Peter het volgende:
[..]
Omdat niet het hele artikel online staat en ik wel benieuwd ben ( maar te cheap om 2 euro te dokken om 1 artikel te lezen..)
Nooit begrepen waarom dat niet op grotere schaal gebeurt, misschien is er geen bedrijf te vinden dat geassocieerd wil worden met de NS?quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 17:46 schreef Peterselieman het volgende:
sowieso mag er in de hele ov-keten wel wat meer reclame gemaakt worden op de voertuigen
Vroegah was dat toch vrij gebruikelijk?quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 17:46 schreef Peterselieman het volgende:
sowieso mag er in de hele ov-keten wel wat meer reclame gemaakt worden op de voertuigen
Precies.quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 17:51 schreef MPG het volgende:
[..]
Vroegah was dat toch vrij gebruikelijk?
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
De hele Londense, Parijse, New Yorkse metro hangt er vol mee, en hier weer niet. Zijn ze hier nou echt zo onintelligent.quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 17:48 schreef Maxbet het volgende:
[..]
Nooit begrepen waarom dat niet op grotere schaal gebeurt, misschien is er geen bedrijf te vinden dat geassocieerd wil worden met de NS?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |