FOK!forum / Klaagbaak / Mensen lezen geen literatuur meer
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 15:47
Hallo literatuurhatend crapuul,

Iedereen weet dat het internettijdperk ons voordelen heeft gebracht, velen van ons zijn ermee opgegroeid, dus daar hoeven we het verder niet over te hebben. Dus dit is niet zozeer een verwijt aan dit (relatief) nieuwe medium en alles wat hieruit voortvloeit (zoals steeds nieuwere gadgets). Wel een verwijt aan de mensch an sich die hier niet mee om kan gaan en zodoende zijn geest beperkt. Zeker mijn generatie (begin 20) en eerdere generaties die een eenzijdige materialistische opvoeding krijgen/hebben gekregen.

Literatuur lezen wordt niet gestimuleerd. Wat wel gestimuleerd wordt is om triviale gebeurtenissen uit je lege, fragiele, welvarende, niets meemakende, westerse bestaan op Facebook/Twitter te gooien. Er zijn nog veel meer adjectieven te verzinnen overigens. Nu verwijt ik deze mediums ook niets en zijn dit natuurlijk clichés. Weer verwijt ik de mens, omdat zij ervoor kiezen hersenloze onzin erop te gooien, in plaats van enerverende teksten. Door al deze externe prikkelingen kunnen mensen zich minder concentreren, zeker als het betrekking heeft op een lange tekst. Hier op fok zie je al vaak dat mensen een tekst van 1 A4 al lang vinden en er een tl;dr aan verbinden.

Laat staan dat iemand van deze generatie literatuur zou lezen, dus geen lectuur zoals vijftig tinten grijs en andere makkelijk te verwerken kost, nee, literatuur!! Waarbij je daadwerkelijk je hersens moet gebruiken en boeken die jezelf als mens ontplooien. Want naast het feit dat literatuur je woordenschat verbreedt, brengt het je fantasie los en stimuleert het je verbeeldingsvermogen. Verder kan je humor ervan aanscherpen en kan je visie op de maatschappij geheel anders zijn na een goed literair boek. Kortom: je komt tot andere inzichten.

Het feit dat er te weinig literatuur gelezen wordt, is ook te danken aan het huidige onderwijssysteem. Er wordt welhaast geen aandacht aan literatuur besteed. En doen ze dat wel dan is het vaak eenzijdig en baseren ze zich op de enigszins achterhaalde canon. Een boek als 'De aanslag' is hier een goed voorbeeld van. Zo blijft nog steeds het vertekende beeld in stand bij tieners/adolescenten dat Literatuur iets oubollig is, gelardeerd met een overkill aan wollige bijzinnen en doordrenkt met archaïsch taalgebruik. Ze beseffen niet dat literatuur in vele vormen voorkomt. Zo heb je bijvoorbeeld ook nihilistische literatuur, cynische literatuur, humoristische literatuur en rauwe literatuur. Of zelfs een combinatie van dat alles. Vaak zijn die boeken doordrenkt met zelfspot, zwarte humor en galgenhumor, hebben een goed cadans en lezen daardoor erg gemakkelijk weg. En dit is slechts één vorm die toevallig mijn voorkeur geniet. Je hebt het in alle soorten en maten en voor elk individu op deze wereld is er wel een bepaald soort literatuur wat hij/zij kan waarderen, vergelijk het met films.

Op televisie, een groot medium dat welhaast de gehele bevolking bereikt, wordt er ook nauwelijks aandacht aan besteed. Je hebt slechts op zondag het programma 'Boeken' van Wim Brandts, maar dat is dan ook alles, naast een klein itempje hier en daar bij Dwdd of Pauw en Witteman.

Nu wil ik niet overkomen als een elitaire moralist die jullie opdraagt literatuur te lezen. Verre van zelfs. Maar ik denk dat het te weinig aandacht krijgt en dat wanneer een groot deel van de bevolking daadwerkelijk aan een onconventioneel literair boek begint, hij deze op zeker kan waarderen. Maar in onze huidige westerse samenleving wordt zoiets niet gestimuleerd, belemmerd door externe prikkelingen zoals Facebook en Twitter en dankzij de andere voorbeelden die ik aanhaalde. Op deze manier wordt literatuur te weinig aan het licht gebracht en dit is zonde.

Dus ik stel jullie voor om er aan te beginnen. Vind je het niets, dan gooi je het weg en ga je weer triviale statussen op Facebook posten. Vind je het wel wat, gooi je Facebook-account dan weg en start een boekenclub! Verenig je met andere literaire mensen en bespreek de levendig en mooie, humoristische verhalen uit het herkenbare bestaan die de literaire boeken met zich meebrengen! Ik wens een ieder veel succes.

[ Bericht 0% gewijzigd door hakunamatafaka op 05-10-2013 19:46:56 ]
Rezaniazaterdag 5 oktober 2013 @ 15:49
Ik sla nagenoeg iedere dag een boek van meer dan 1000 pagina's open en lees een stuk. Onterechte klacht.
ThaTimzaterdag 5 oktober 2013 @ 15:53
Op de middelbare school wordt best veel aandacht besteed aan literatuur hoor ts. Ligt aan jezelf of je er echt wat mee doet.
TwentyFourrzaterdag 5 oktober 2013 @ 15:56
Wie wil zich aansluiten bij mijn boekenclub 'een nieuw hoofdstuk'?
Mortaxxzaterdag 5 oktober 2013 @ 15:57
Terechte klacht, wil ook meer lezen maar heb (maak eigenlijk) de tijd er niet voor ;(
TwentyFourrzaterdag 5 oktober 2013 @ 15:58
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 15:57 schreef Mortaxx het volgende:
Terechte klacht, wil ook meer lezen maar heb (maak eigenlijk) de tijd er niet voor ;(
Minder Fok!ken wellicht een optie?
TwentyFourrzaterdag 5 oktober 2013 @ 16:00
Dat mensen op Fok! meer dan 1 a4 langer vinden ligt trouwens niet aan het feit dat de tekst te lang is, maar dat het niveau te laag is, interpunctie ver te zoeken is en de schrijfstijl te wensen over laat.
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 16:00
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 15:57 schreef Mortaxx het volgende:
Terechte klacht, wil ook meer lezen maar heb (maak eigenlijk) de tijd er niet voor ;(
Dat hoor ik mensen vaker zeggen, maar hoeveel mensen kijken wel niet 10 voetbalwedstrijden in een week bij wijze van? Dat is gewoon met alles er op en eraan 20 uur, dat is gewoon 2 romans. Nu wil ik niet zeggen dat je geen voetbal mag kijken of wat dan ook, zeer zeker niet, maar het is maar net waar je prioriteit liggen met 'tijd'. Zo neemt Facebook en alle andere internet rompslomp ook veel tijd in beslag. Ik heb er zelf ook last van, daar niet van.
Fok-itzaterdag 5 oktober 2013 @ 16:01
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 15:57 schreef Mortaxx het volgende:
Terechte klacht, wil ook meer lezen maar heb (maak eigenlijk) de tijd er niet voor ;(
Oh omdat meneer de mod het een terechte klacht vinden worden er maar wat reacties verwijderd? :')

Literaire vrijheid ontneem je hiermee, perfect voorbeeld voor TS.
Mortaxxzaterdag 5 oktober 2013 @ 16:03
quote:
8s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 16:01 schreef Fok-it het volgende:

[..]

Oh omdat meneer de mod het een terechte klacht vinden worden er maar wat reacties verwijderd? :')

Literaire vrijheid ontneem je hiermee, perfect voorbeeld voor TS.
Ook als ik het geen terechte klacht vind verwijder ik reacties als tl;dr. Als je niet eens de moeite neemt een OP te lezen reageer dan ook niet
Zapatazaterdag 5 oktober 2013 @ 16:03
lezen is gewoon te saai. Als ik een film kijk zit ik ondertussen al met een smartphone te internetten.
harrievankempenzaterdag 5 oktober 2013 @ 16:05
ik kan mijn tijd wel beter besteden
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 16:06
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 16:00 schreef TwentyFourr het volgende:
Dat mensen op Fok! meer dan 1 a4 langer vinden ligt trouwens niet aan het feit dat de tekst te lang is, maar dat het niveau te laag is, interpunctie ver te zoeken is en de schrijfstijl te wensen over laat.
Waar ontbreekt mijn interpunctie :'( ?
Kolazaterdag 5 oktober 2013 @ 16:07
Sommige mensen houden nou eenmaal niet van lezen. Dat "probeer het" is onzin, iedereen heeft wel eens een boek gelezen. Uiteindelijk is dat ook maar tijdverdrijf. Niet lezen maakt je niet meteen een oppervlakkig leeghoofd en wel lezen maakt je geen elitair wonder. Zo blijkt maar weer.
Life2.0zaterdag 5 oktober 2013 @ 16:08
15 jarigen op fok :')
#ANONIEMzaterdag 5 oktober 2013 @ 16:09
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 16:08 schreef Life2.0 het volgende:
15 jarigen op fok :')
Wie zijn het? Dan kan ik ze feliciteren.
TwentyFourrzaterdag 5 oktober 2013 @ 16:11
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 16:06 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

Waar ontbreekt mijn interpunctie :'( ?
Nergens?
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 16:12
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 16:11 schreef TwentyFourr het volgende:

[..]

Nergens?
Oh ik dacht dat je zei dat mijn tekst te lang was en gebrekkige schrijfstijl en interpunctie.
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 16:12
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 16:07 schreef Kola het volgende:
Sommige mensen houden nou eenmaal niet van lezen. Dat "probeer het" is onzin, iedereen heeft wel eens een boek gelezen. Uiteindelijk is dat ook maar tijdverdrijf. Niet lezen maakt je niet meteen een oppervlakkig leeghoofd en wel lezen maakt je geen elitair wonder. Zo blijkt maar weer.
Zeg ik ook nergens.
TwentyFourrzaterdag 5 oktober 2013 @ 16:12
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 16:12 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

Oh ik dacht dat je zei dat mijn tekst te lang was en gebrekkige schrijfstijl en interpunctie.
Neen, dat was algemeen bedoeld.
Amun90zaterdag 5 oktober 2013 @ 16:15
Ik lees nu eigenlijk meer sinds ik een e-reader heb aangeschaft, maar koop dan ook weer veel minder boeken (Pirate Bay :P).
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 16:17
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 16:15 schreef Amun90 het volgende:
Ik lees nu eigenlijk meer sinds ik een e-reader heb aangeschaft, maar koop dan ook weer veel minder boeken (Pirate Bay :P).
Als het boeken van dode schrijvers zijn boeit dat niet.
Poespaszaterdag 5 oktober 2013 @ 16:21
Ga maar weer Dostojevski lezen TS.
Pharkuszaterdag 5 oktober 2013 @ 16:23
Ik lees nog wel literatuur hakuutje
padlarfzaterdag 5 oktober 2013 @ 16:24
Terechte klacht, ik merk zelf ook dat een serie kijken of een game spelen veel laagdrempeliger is dan het lezen van een boek. Als ik thuis kom van een dag werken doe ik dan ook liever een van die twee dingen.
Nikmanszaterdag 5 oktober 2013 @ 16:25
Terechte klacht, ongeletterde mensen :')!
6EQUJ5zaterdag 5 oktober 2013 @ 16:28
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 16:24 schreef padlarf het volgende:
Terechte klacht, ik merk zelf ook dat een serie kijken of een game spelen veel laagdrempeliger is dan het lezen van een boek. Als ik thuis kom van een dag werken doe ik dan ook liever een van die twee dingen.
Tv en console eruit, zo moeilijk is het niet. Je mist er niets aan.
padlarfzaterdag 5 oktober 2013 @ 16:28
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 16:28 schreef 6EQUJ5 het volgende:

[..]

Tv en console eruit, zo moeilijk is het niet. Je mist er niets aan.
Dat maak ik zelf wel uit.
DonnieDarknozaterdag 5 oktober 2013 @ 16:29
Op scholen wordt er veel tijd in literatuur gestoken alleen kiezen scholieren ervoor om er zelf een minieme hoeveelheid tijd eraan te besteden.
Fok-itzaterdag 5 oktober 2013 @ 16:31
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 16:07 schreef Kola het volgende:
Sommige mensen houden nou eenmaal niet van lezen. Dat "probeer het" is onzin, iedereen heeft wel eens een boek gelezen. Uiteindelijk is dat ook maar tijdverdrijf. Niet lezen maakt je niet meteen een oppervlakkig leeghoofd en wel lezen maakt je geen elitair wonder. Zo blijkt maar weer.
Het is toch wel bekend dat lezen je algemene ontwikkeling vergroot
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 16:32
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 16:29 schreef DonnieDarkno het volgende:
Op scholen wordt er veel tijd in literatuur gestoken alleen kiezen scholieren ervoor om er zelf een minieme hoeveelheid tijd eraan te besteden.
Vreemd, bij ons op school dus totaal niet.
Kolazaterdag 5 oktober 2013 @ 16:32
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 16:12 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

Zeg ik ook nergens.
Continue minachting naar mensen die niet geïnteresseerd zijn in lezen, met hordes aan vooroordelen en assumpties over hun bestaan. Zonder de juiste literatuur (want niet alle boeken bezorgen verlichting, je zou toch maar lezen puur voor persoonlijk vermaak; in welke vorm dan ook) is je leven leeg en beperkt. Dat staat er letterlijk.
DonnieDarknozaterdag 5 oktober 2013 @ 16:33
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 16:32 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

Vreemd, bij ons op school dus totaal niet.
Misschien dat er in de jaren voorheen weinig animo voor literatuurlijsten e.d. was?

Wat is eigenlijk jouw favoriet boek?
6EQUJ5zaterdag 5 oktober 2013 @ 16:35
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 16:28 schreef padlarf het volgende:

[..]

Dat maak ik zelf wel uit.
Tuurlijk, maar het verbaast me hoe veel tijdrovende zooi mensen over het algemeen in hun leven laten.
ZoDiepzaterdag 5 oktober 2013 @ 16:36
Onterechte klacht, ik ben het wel met ts eens, maar er zijn maar heel weinig mensen die beter zouden worden van literatuur lezen. De meesten zouden het niet begrijpen denk ik.

Vergis je trouwens niet in hoeveel men nog leest, ASOIAF (Game of thrones) is heel populair en er zijn nog zat andere spannende boeken die gretig aftrek vinden. Nu is dat natuurlijk geen literatuur- ik zou het werk van Tolkien dat wel durven noemen maar Martin verdient dat predicaat niet mijns inziens.

Zelf probeer ik ook af en toen wat 'hogers' mee te pakken, boeken als de avonden, donkere kamer van damokles, hersenschimmen en de jacobsladder heb ik gelezen- buiten school om trouwens :{ . Het punt is alleen dat ik die boeken, behalve de donkere kamer en de jacobsladder tegen vond vallen. Dus sindsdien wat uit het buitenland geprobeerd: Dante's komedie viel om te lezen heel erg tegen, maar het verhaal is geweldig _O_

Op het moment heb ik een pauze genomen in een boek van 1000+ pagina's met daarin alle verhalen van Poe, een verhaal per twee dagen is wel de max anders ga je echt dood van het taalgebruik- heb hem onvertaald gekocht :')
IkStampOpTacoszaterdag 5 oktober 2013 @ 16:37
De Donald Duck niet erkennen als literair hoogtepunt. :')
Kolazaterdag 5 oktober 2013 @ 16:39
quote:
1s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 16:31 schreef Fok-it het volgende:

[..]

Het is toch wel bekend dat lezen je algemene ontwikkeling vergroot
Kun je van TV net zo goed zeggen. Kan niet nagaan hoeveel ik daar van opgestoken heb. Hele talen geleerd, onbekende delen van de wereld gezien, van culturen tot technische processen, survivallen en de geschiedenis, geografie, anatomie. Dingen die je nooit zo snel en duidelijk en helder uit boeken alleen zou kunnen meekrijgen.
padlarfzaterdag 5 oktober 2013 @ 16:39
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 16:35 schreef 6EQUJ5 het volgende:

[..]

Tuurlijk, maar het verbaast me hoe veel tijdrovende zooi mensen over het algemeen in hun leven laten.
Ja, daar heb je uiteraard wel weer gelijk in. Al die tijd die ik per week op Fok verspil zou ik bijvoorbeeld veel beter kunnen besteden aan het lezen van een goed boek. (niet dat tijd op Fok doorbrengen per definitie verspilling is, maar zeker de helft van die tijd zit ik op Fok een beetje te kloten)
Smack10zaterdag 5 oktober 2013 @ 16:43
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 16:37 schreef IkStampOpTacos het volgende:
De Donald Duck niet erkennen als literair hoogtepunt. :')
Panchito en die andere groene pimp :7
Nikmanszaterdag 5 oktober 2013 @ 16:45
Deze man trouwens, alleen al vanwege zijn taalgebruik

Couperus%20bureau.jpg
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 16:45
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 16:33 schreef DonnieDarkno het volgende:

[..]

Misschien dat er in de jaren voorheen weinig animo voor literatuurlijsten e.d. was?

Wat is eigenlijk jouw favoriet boek?
Kan, maar misschien is het ook wel zo dat het wordt aangeboden maar de leerlingen het toch niet lezen. Maar dan is het inderdaad niet de schuld van het onderwijs, tenzij ze echt eenzijdige literatuur opnemen. Maar ik studeer Nederlandse taal en cultuur en zelfs mensen uit mijn werkgroep hekelen lezen :') dus ja, 't is misschien niet meer van deze tijd.

Reis naar het einde van de nacht - Celine
En qua Nederlands talige literatuur - De man die werk vond - Herman Brusselmans.
padlarfzaterdag 5 oktober 2013 @ 16:47
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 16:45 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

Kan, maar misschien is het ook wel zo dat het wordt aangeboden maar de leerlingen het toch niet lezen. Maar dan is het inderdaad niet de schuld van het onderwijs, tenzij ze echt eenzijdige literatuur opnemen. Maar ik studeer Nederlandse taal en cultuur en zelfs mensen uit mijn werkgroep hekelen lezen :') dus ja, 't is misschien niet meer van deze tijd.

Reis naar het einde van de nacht - Celine
En qua Nederlands talige literatuur - De man die werk vond - Herman Brusselmans.

Nederlandse taal en cultuur studeren, maar Nederlandse literatuur niet kunnen waarderen? :') Wat is er mis met die mensen? 8)7
Fok-itzaterdag 5 oktober 2013 @ 16:50
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 16:39 schreef Kola het volgende:

[..]

Kun je van TV net zo goed zeggen. Kan niet nagaan hoeveel ik daar van opgestoken heb. Hele talen geleerd, onbekende delen van de wereld gezien, van culturen tot technische processen, survivallen en de geschiedenis, geografie, anatomie. Dingen die je nooit zo snel en duidelijk en helder uit boeken alleen zou kunnen meekrijgen.
Ik heb ook niet gezegd dat televisie of internet slechte informatiebronnen zijn of iets. Sterker nog: zonder internet wordt onze beschaving erg dom denk ik. Ik zeg alleen maar dat het niet lezen van boeken je niet helpt met het vergroten van je taalgebruik, vocabulaire, woordenschat en kennis van meerdere dingen.
Bonzai.zaterdag 5 oktober 2013 @ 16:51
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 15:47 schreef hakunamatafaka het volgende:
Hallo literatuurhatend crapuul

Goedemiddag.
#ANONIEMzaterdag 5 oktober 2013 @ 16:54
Literatuur is overrated. :{w
Panzermauszaterdag 5 oktober 2013 @ 16:54
Mooie klacht. Kom je btw vanavond nog op GTA V?
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 16:57
quote:
14s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 16:54 schreef Panzermaus het volgende:
Mooie klacht. Kom je btw vanavond nog op GTA V?
Denk het wel.
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 16:57
quote:
10s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 16:47 schreef padlarf het volgende:

[..]

Nederlandse taal en cultuur studeren, maar Nederlandse literatuur niet kunnen waarderen? :') Wat is er mis met die mensen? 8)7
Geen idee, ik dacht ook toen ik er aan begon, nu kom ik met allemaal mensen in aanraking waarover ik over literatuur kan lullen. Niets is minder waar.
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 17:11
quote:
14s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 16:45 schreef Nikmans het volgende:
Deze man trouwens, alleen al vanwege zijn taalgebruik

[ afbeelding ]
Heb ik nog een boek van in de kast staan O+ , binnenkort maar eens aan beginnen.
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 17:14
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 16:54 schreef hoink581 het volgende:
Literatuur is overrated. :{w
Hoezo?!
Nikmanszaterdag 5 oktober 2013 @ 17:18
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 17:11 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

Heb ik nog een boek van in de kast staan O+ , binnenkort maar eens aan beginnen.
Zelden zo'n zalige schrijfstijl meegemaakt als die van hem _O_
#ANONIEMzaterdag 5 oktober 2013 @ 17:28
En dan kijk je op de site van de Volkskrant en dan kom je dit tegen:
http://www.volkskrant.nl/(...)lsjeblieft-zeg.dhtml
kibhaonzaterdag 5 oktober 2013 @ 17:32
Fjodor Dostojevski _O_
Chaim Potok _O_

de rest :')
padlarfzaterdag 5 oktober 2013 @ 17:33
Geïnspireerd door dit topic laat ik mijn PS3 nu even uit en pak ik er een boek bij dat al een tijdje in mijn kast staat. Wel een Engels boek, goed?
Pietverdrietzaterdag 5 oktober 2013 @ 17:37
Literatuur wordt overschat.
kibhaonzaterdag 5 oktober 2013 @ 17:40
quote:
6s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 17:33 schreef padlarf het volgende:
Geïnspireerd door dit topic laat ik mijn PS3 nu even uit en pak ik er een boek bij dat al een tijdje in mijn kast staat. Wel een Engels boek, goed?
een boekje verkiezen boven een spelcomputer :') gewoon alleen lezen als de stroom uitvalt of in die 30 seconden respawn tijd
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 17:40
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 17:37 schreef Pietverdriet het volgende:
Literatuur wordt overschat.
Je bent al die 2e die dit zegt, kun je dit ook beargumenteren, of blijft dit bij loze statements?
Karinazaterdag 5 oktober 2013 @ 17:40
Complimenten voor de uitgebreide OP!

Zelf ben ik nooit een literatuurliefhebber geweest, ik lees (of las :@ ) liever thrillers e.d. Maar tegenwoordig heb ik er geen geduld meer voor, terwijl ik vroeger misschien wel een boek per dag las.

Terechte klacht dus wel (deels, de literatuur liet ik sowieso links liggen ;) ).
padlarfzaterdag 5 oktober 2013 @ 17:40
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 17:40 schreef kibhaon het volgende:

[..]

een boekje verkiezen boven een spelcomputer :') gewoon alleen lezen als de stroom uitvalt of in die 30 seconden respawn tijd
ok
Litphozaterdag 5 oktober 2013 @ 17:43
In mijn tijd (opa Litpho vertelt) werd alle motivatie om literatuur te lezen er op het VWO grondig uitgestampt door de analyse van het werk veel belangrijker te vinden dan het werk zelf. Koppel dat aan arrogantie gecombineerd met een verkeerde interpretatie van Death of the Author en je krijgt een hele generatie docenten voor wie het "Those who can't do, teach. Those who can't teach, criticize" perfekt opgaat.
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 17:49
quote:
6s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 17:43 schreef Litpho het volgende:
In mijn tijd (opa Litpho vertelt) werd alle motivatie om literatuur te lezen er op het VWO grondig uitgestampt door de analyse van het werk veel belangrijker te vinden dan het werk zelf. Koppel dat aan arrogantie gecombineerd met een verkeerde interpretatie van Death of the Author en je krijgt een hele generatie docenten voor wie het "Those who can't do, teach. Those who can't teach, criticize" perfekt opgaat.
Herkenbaar. Doet me denken aan een quote van Woody Allen. "Those who can't do, teach. Those who can't teach, teach Gym. And those who can't do anything were assigned to our school"
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 17:53
quote:
99s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 17:40 schreef Karina het volgende:
Complimenten voor de uitgebreide OP!

Zelf ben ik nooit een literatuurliefhebber geweest, ik lees (of las :@ ) liever thrillers e.d. Maar tegenwoordig heb ik er geen geduld meer voor, terwijl ik vroeger misschien wel een boek per dag las.

Terechte klacht dus wel (deels, de literatuur liet ik sowieso links liggen ;) ).
Heb je wel eens een literatuurboek geprobeerd waardoor je tot die conclusie kwam, en zoja, welke? Want ik ervoer hetzelfde als jij en menig ander mens, dat ik één literatuurboek niet kon waarderen en daardoor direct generaliseerde en alle literatuur voor kut aanhield. Later ging ik zelf oriënteren en kwam ik tot literaire werken die mijn voorkeur genoten. Misschien kan je ziel nog gered worden!!
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 17:55
quote:
14s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 17:18 schreef Nikmans het volgende:

[..]

Zelden zo'n zalige schrijfstijl meegemaakt als die van hem _O_
Heb je een aanrader om mee te beginnen?
.Masturbatron.zaterdag 5 oktober 2013 @ 17:57
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 15:47 schreef hakunamatafaka het volgende:
Hier op fok zie je al vaak dat mensen een tekst van 1 A4 al lang vinden en er een tl;dr aan verbinden.
helemaal mee eens! de luiaards. maar de gemiddelde fokker heeft dan ook een korte aandachtsspanne, laag concentratieniveau en laag iq
Karinazaterdag 5 oktober 2013 @ 17:58
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 17:53 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

Heb je wel eens een literatuurboek geprobeerd waardoor je tot die conclusie kwam, en zoja, welke? Want ik ervoer hetzelfde als jij en menig ander mens, dat ik één literatuurboek niet kon waarderen en daardoor direct generaliseerde en alle literatuur voor kut aanhield. Later ging ik zelf oriënteren en kwam ik tot literaire werken die mijn voorkeur genoten.
Op school uiteraard. Donkere Kamer van Damocles is de eerste die me te binnen schiet, beetje de bekende titels, maar thriller/spionage trekt me gewoon meer (al heb ik ook een periode gehad dat ik veel reisverslagen las).

Maar er is toch niets mis met niet van literatuur houden, dat kan toch? Net zoals muziek, de een houdt van jazz, de ander van klassiek en de volgende weer van country.
Hondenbrokkenzaterdag 5 oktober 2013 @ 17:59
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 15:47 schreef hakunamatafaka het volgende:
Hallo literatuurhatend crapuul,

Iedereen weet dat het internettijdperk ons voordelen heeft gebracht, velen van ons zijn ermee opgegroeid, dus daar hoeven we het verder niet over te hebben. Wel een verwijt aan de mensch an sich die hier niet mee om kan gaan en zodoende zijn geest beperkt. Zeker mijn generatie (begin 20) en eerdere generaties die een eenzijdige materialistische opvoeding krijgen/hebben gekregen.. Literatuur lezen wordt niet gestimuleerd. Hier op fok zie je al vaak dat mensen een tekst van 1 A4 al lang vinden en er een tl;dr aan verbinden. Kortom: je komt tot andere inzichten.. Het feit dat er te weinig literatuur gelezen wordt, is ook te danken aan het huidige onderwijssysteem. Er wordt welhaast geen aandacht aan literatuur besteed. Of zelfs een combinatie van dat allen. Nu wil ik niet overkomen als een elitaire moralist die jullie opdraagt literatuur te lezen. Verre van zelfs. Op deze manier wordt literatuur te weinig aan het licht gebracht en dit is zonde.. Dus ik stel jullie voor om er aan te beginnen. Ik wens een ieder veel succes.
Ik denk dat literatuur steeds meer iets begint te worden voor de liefhebber, net als bijvoorbeeld schilderkunst of klassieke muziek. Twee kunstvormen die onder een kleine bepaalde groep populair zijn gebleven, maar verdwenen zijn uit de mainstreamkunstvormen. Omdat een kleine bepaalde groep deze kunstvormen heel erg waarderen kan, zullen deze kunstvormen dan ook niet verdwijnen, maar ze zullen wel steeds meer krimpen in de groeiende televisie- en popmuziekmaatschappij waarin we nu leven.

[ Bericht 0% gewijzigd door Hondenbrokken op 05-10-2013 18:06:48 ]
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 18:00
quote:
99s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 17:58 schreef Karina het volgende:

[..]

Op school uiteraard. Donkere Kamer van Damocles is de eerste die me te binnen schiet, beetje de bekende titels, maar thriller/spionage trekt me gewoon meer (al heb ik ook een periode gehad dat ik veel reisverslagen las).

Maar er is toch niets mis met niet van literatuur houden, dat kan toch? Net zoals muziek, de een houdt van jazz, de ander van klassiek en de volgende weer van country.
Ja, maar dat met muziek zijn verschillende genres en literatuur heeft natuurlijk ook verschillende genres, en wat is jouw definitie van literatuur, tegenover bijvoorbeeld het thriller genre? Wat denk jij als jij aan literatuur denkt?
Karinazaterdag 5 oktober 2013 @ 18:04
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 18:00 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

Ja, maar dat met muziek zijn verschillende genres en literatuur heeft natuurlijk ook verschillende genres, en wat is jouw definitie van literatuur, tegenover bijvoorbeeld het thriller genre? Wat denk jij als jij aan literatuur denkt?
Eerlijk? Dan denk ik aan 'moeilijk doen'. Ik wil iets lezen wat spannend is en makkelijk wegleest. Ludlum, Stephen King, dat soort schrijvers.

Maar goed: WAT is literatuur? Waaraan herken je dat? Bepaalde schrijvers? Manier van schrijven? Ik lees een boek omdat ik het 'leuk' vind ...
Nikmanszaterdag 5 oktober 2013 @ 18:04
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 17:55 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

Heb je een aanrader om mee te beginnen?
De Stille Kracht

Niet al te dik en vrij 'verhalend' voor zijn doen, praktisch al zijn romans gaan over het reilen en zeilen van een familie met al hun vrienden en hun families etc, dan is De Stille Kracht (van wat ik heb gelezen) nog het meest toegankelijk.

Eline Vere is zijn bekendste werk maar dat is meteen iets minder toegankelijk, dus ik zou eerst eens proberen of je zijn schrijfstijl sowieso wel trekt voordat je aan dat kanon van een miljard pagina's begint
Nikmanszaterdag 5 oktober 2013 @ 18:05
En mijn recensie van Don Jon is natuurlijk een literair meesterwerkje
hottentotzaterdag 5 oktober 2013 @ 18:05
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 15:47 schreef hakunamatafaka het volgende:
Hallo literatuurhatend crapuul,
Ah mooi, dan is dit niet voor mij bedoelt en hoef ik deze lap tekst niet onnodig te lezen.
Push.zaterdag 5 oktober 2013 @ 18:07
Best een aardige klacht. Heb alleen geen zin om literatuur te lezen, daar ik al veel te veel voor m'n studie moet lezen..
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 18:07
quote:
99s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 18:04 schreef Karina het volgende:

[..]

Eerlijk? Dan denk ik aan 'moeilijk doen'. Ik wil iets lezen wat spannend is en makkelijk wegleest. Ludlum, Stephen King, dat soort schrijvers.

Maar goed: WAT is literatuur? Waaraan herken je dat? Bepaalde schrijvers? Manier van schrijven? Ik lees een boek omdat ik het 'leuk' vind ...
PRECIES DAT, dat is dus precies wat ik met dit topic wil aangeven. Dat is dus totaal niet zo, dat dacht ik dus ook en dat is ook hetgeen wat in in het onderwijssysteem er wordt ingegooid bij scholieren. Literatuur is totaal niet alleen moeilijk doen, er zijn zoveel simpele literaire werken die net zo makkelijk weglezen als bijvoorbeeld een Donald Duck. En literatuur kan natuurlijk ook spannend zijn. Ik vind overigens dat schrijvers als Stephen King, J.K Rowling, Tolkien en dergelijke ook bij literatuur geclassificeerd kunnen worden, al zijn de serieuze literaire 'critici' het daar vaak niet mee eens. Maar dat zijn doorgaans dan ook die elitaire mensen.
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 18:10
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 18:05 schreef hottentot het volgende:

[..]

Ah mooi, dan is dit niet voor mij bedoelt en hoef ik deze lap tekst niet onnodig te lezen.
Zoveel boeken gelezen en dan een veelvoorkomend literair woord als 'bedoelt' fout schrijven ;( .
Karinazaterdag 5 oktober 2013 @ 18:10
Dat idee had ik al, dat je dat er mee voorhad.

OK noem eens een goede literaire thriller/spionageroman? Liefst Engels, ik lees meestal toch wel Engelstalige boeken :+

Al heb ik Het Gouden Ei wel gelezen. Niet voor school overigens ;)

Maar nogmaals mijn vraag dan: waaraan herken je literatuur? Wat is de 'formule' om het zo maar te noemen.
Jesse_zaterdag 5 oktober 2013 @ 18:11
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 18:10 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

Zoveel boeken gelezen en dan een veelvoorkomend literair woord als 'bedoelt' fout schrijven ;( .
Net zoiets als het over Nederlands talige literatuur hebben.
Zaktabakzaterdag 5 oktober 2013 @ 18:11
TS klaagt over dat niemand literatuur leest en duidt dat met een openingspost die teveel literatuur bevat, waardoor niemand hem zal lezen.

De ironie :')
hottentotzaterdag 5 oktober 2013 @ 18:12
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 18:10 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

Zoveel boeken gelezen en dan een veelvoorkomend literair woord als 'bedoelt' fout schrijven ;( .
Sinds wanneer is foutloos schrijven een vereiste om een goed boek te kunnen waarderen?
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 18:15
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 18:12 schreef hottentot het volgende:

[..]

Sinds wanneer is foutloos schrijven een vereiste om een goed boek te kunnen waarderen?
Het was een grapje man, helemaal niets. Maar omdat jij mijn OP niet las deed mij tot deze sneer overgaan omdat je mijn narcistische brein ermee aantast.
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 18:15
quote:
1s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 18:11 schreef Zaktabak het volgende:
TS klaagt over dat niemand literatuur leest en duidt dat met een openingspost die teveel literatuur bevat, waardoor niemand hem zal lezen.

De ironie :')
Ben toch blij dat je het als literatuur gekwalificeerd.
ValHallenzaterdag 5 oktober 2013 @ 18:16
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 18:07 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

PRECIES DAT, dat is dus precies wat ik met dit topic wil aangeven. Dat is dus totaal niet zo, dat dacht ik dus ook en dat is ook hetgeen wat in in het onderwijssysteem er wordt ingegooid bij scholieren. Literatuur is totaal niet alleen moeilijk doen, er zijn zoveel simpele literaire werken die net zo makkelijk weglezen als bijvoorbeeld een Donald Duck. En literatuur kan natuurlijk ook spannend zijn. Ik vind overigens dat schrijvers als Stephen King, J.K Rowling, Tolkien en dergelijke ook bij literatuur geclassificeerd kunnen worden, al zijn de serieuze literaire 'critici' het daar vaak niet mee eens. Maar dat zijn doorgaans dan ook die elitaire mensen.
Eens. Schrijvers die een groot publiek laten lezen moeten gekoesterd worden.
RedFever007zaterdag 5 oktober 2013 @ 18:19
Is er al een samenvatting :?
hottentotzaterdag 5 oktober 2013 @ 18:21
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 18:15 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

Het was een grapje man, helemaal niets. Maar omdat jij mijn OP niet las deed mij tot deze sneer overgaan omdat je mijn narcistische brein ermee aantast.
Inmiddels uit nieuwgierigheid toch je posting gelezen, en kan niet anders stellen dan dat ik het helemaal met je ééns ben. Ik heb wel een hekel aan mensen die zich een beter mens voelen omdat ze “De gebroeders Karamazov” gelezen hebben. Het is een schrijfstijl waardoor veel mensen een beperkte hoeveelheid plezier aan het boek zullen beleven.

Mijn voorkeur ligt toch meer bij lectuur dan bij literatuur, King, Barker & Simmons onvertaald vind ik geweldig, literatuur zou ik het niet willen noemen, meer omdat er gewoon geen boodschap of wat dan ook achter schuilgaat en het puur ter vermaak bedoelt is. Dan dat het geen geweldig geconstrueerde verhalen zijn met regelmatig diepgang & geweldige constructies. Lezen moet ook vermaak zijn, en ik beleef gewoon meer plezier aan dat soort vertellingen.
Zaktabakzaterdag 5 oktober 2013 @ 18:21
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 18:15 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

Ben toch blij dat je het als literatuur gekwalificeerd.
Het is niet dat ik niet geïntresseerd ben in de OP, maar ik vind hem net iets te lang voor een echt stevig statement.

Less is more.
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 18:22
quote:
99s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 18:10 schreef Karina het volgende:
Dat idee had ik al, dat je dat er mee voorhad.

OK noem eens een goede literaire thriller/spionageroman? Liefst Engels, ik lees meestal toch wel Engelstalige boeken :+

Al heb ik Het Gouden Ei wel gelezen. Niet voor school overigens ;)

Maar nogmaals mijn vraag dan: waaraan herken je literatuur? Wat is de 'formule' om het zo maar te noemen.
Ik kan zo even niet 1,2,3 iets daarvan noemen omdat ik welhaast geen thrillers lees. Maar in literaire boeken noemen ze het ook bijna nooit thriller of iets dergelijks, maar vaak is het dat dan wel. Maar ik zou je bijvoorbeeld American Psycho kunnen aanraden van Bret Easton Ellis .

Ja en het lastig om te stellen waaraan je literatuur herkent. Het zijn vaak wel zorgvuldig geformuleerde zinnen (kan ook op hele simpele wijze geformuleerd, maar er is wel over nagedacht) en het probeert iets teweeg te brengen of spreekt iets uit... Dat is het voor mij, maar ik vind het lastig om die vraag te beantwoorden.
Waarschijnlijk heeft ook iedereen een andere definitie van wat 'literatuur' is, net als met 'kunst' etc.
vaarsuviuszaterdag 5 oktober 2013 @ 18:24
-Hugo Claus

- Joseph Heller

-Amos Oz

- Terry Pratchett
Karinazaterdag 5 oktober 2013 @ 18:24
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 18:22 schreef hakunamatafaka het volgende:
Maar ik zou je bijvoorbeeld American Psycho kunnen aanraden van Bret Easton Ellis .
Die heb ik gelezen.
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 18:22 schreef hakunamatafaka het volgende:
Ja en het lastig om te stellen waaraan je literatuur herkent. Het zijn vaak wel zorgvuldig geformuleerde zinnen en het probeert iets teweeg te brengen of spreekt iets uit... Dat is het voor mij, maar ik vind het lastig om die vraag te beantwoorden.
Ja dat was een beetje mijn punt. Volgens mij is er niet echt een definitie voor. Ach wie weet heb ik wel heel veel literatuur gelezen zonder dat ik het wist ;)
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 18:26
quote:
99s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 18:24 schreef Karina het volgende:

[..]

Die heb ik gelezen.

[..]

Ja dat was een beetje mijn punt. Volgens mij is er niet echt een definitie voor. Ach wie weet heb ik wel heel veel literatuur gelezen zonder dat ik het wist ;)
Nou Bret Easton Ellis staat wel degelijke te kennen als een literair genie in contreien :P, dus dat is wel zeker literatuur. Waarschijnlijk had jij een heel ander beeld van literatuur inderdaad. Maar eigenlijk is bijna alles literatuur, behalve streekromans, in mijn opinie.
wenfer2zaterdag 5 oktober 2013 @ 18:26
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 15:58 schreef TwentyFourr het volgende:

[..]

Minder Fok!ken wellicht een optie?
Dit soort heldere opmerkingen kan ik altijd wel waarderen. :) _O_
#ANONIEMzaterdag 5 oktober 2013 @ 18:32
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 18:26 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

Nou Bret Easton Ellis staat wel degelijke te kennen als een literair genie in contreien :P, dus dat is wel zeker literatuur. Waarschijnlijk had jij een heel ander beeld van literatuur inderdaad. Maar eigenlijk is bijna alles literatuur, behalve streekromans, in mijn opinie.
Wat voor boeken raad jij aan voor de beginnende lezer?

Geen idee wat ik zou moeten lezen.

[ Bericht 79% gewijzigd door #ANONIEM op 05-10-2013 18:33:09 ]
Pietverdrietzaterdag 5 oktober 2013 @ 18:34
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 18:26 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

Nou Bret Easton Ellis staat wel degelijke te kennen als een literair genie in contreien :P, dus dat is wel zeker literatuur. Waarschijnlijk had jij een heel ander beeld van literatuur inderdaad. Maar eigenlijk is bijna alles literatuur, behalve streekromans, in mijn opinie.
Der Schimmelreiter geen literatuur?
Jesse_zaterdag 5 oktober 2013 @ 18:37
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 18:32 schreef Dimachaerus het volgende:

[..]

Wat voor boeken raad jij aan voor de beginnende lezer?

Geen idee wat ik zou moeten lezen.
Pinkeltje.
hottentotzaterdag 5 oktober 2013 @ 18:37
quote:
1s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 18:34 schreef Pietverdriet het volgende:
Der Schimmelreiter
LOL, storm valt wel zeker onder literatuur.
hottentotzaterdag 5 oktober 2013 @ 18:39
quote:
7s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 18:37 schreef Jesse_ het volgende:

[..]

Pinkeltje.
Erg veel plezier aan beleefd vroeger, complete serie nog steeds klaarliggen voor een kind in de familie dat boeken als meer beschouwd dan overtollig slaapkamervulsel waar met vette chipsvingers verveeld zo snel mogelijk doorheen geworsteld dient te worden.
vaarsuviuszaterdag 5 oktober 2013 @ 18:40
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 18:32 schreef Dimachaerus het volgende:

[..]

Wat voor boeken raad jij aan voor de beginnende lezer?

Geen idee wat ik zou moeten lezen.
Welke onderwerpen vind je leuk? Dan kan ik misschien wel wat titels noemen
#ANONIEMzaterdag 5 oktober 2013 @ 18:48
quote:
7s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 18:40 schreef vaarsuvius het volgende:

[..]

Welke onderwerpen vind je leuk? Dan kan ik misschien wel wat titels noemen
Ik lees zo weinig dat ik niet echt iets kan bedenken. :')

Ik heb hier nog het eerste boek liggen van Game of Thrones, iets met de middeleeuwen of sci-fi o.i.d.

Mythologische verhalen lijken me ook leuk (fantasy genre?), ik had gelezen dat dante's inferno ook een leuk boek zou zijn.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 05-10-2013 18:49:17 ]
hottentotzaterdag 5 oktober 2013 @ 18:51
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 18:48 schreef Dimachaerus het volgende:

[..]

Ik lees zo weinig dat ik niet echt iets kan bedenken. :')

Ik heb hier nog het eerste boek liggen van Game of Thrones, iets met de middeleeuwen of sci-fi o.i.d.

Mythologische verhalen lijken me ook leuk (fantasy genre?), ik had gelezen dat dante's inferno ook een leuk boek zou zijn.
Dan Simmons - Space opera serie
Morriganzaterdag 5 oktober 2013 @ 18:58
quote:
99s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 18:04 schreef Karina het volgende:

[..]

Eerlijk? Dan denk ik aan 'moeilijk doen'. Ik wil iets lezen wat spannend is en makkelijk wegleest. Ludlum, Stephen King, dat soort schrijvers.

Maar goed: WAT is literatuur? Waaraan herken je dat? Bepaalde schrijvers? Manier van schrijven? Ik lees een boek omdat ik het 'leuk' vind ...
Inderdaad, voor mij is lezen gewoon iets voor de ontspanning. Of het onder literatuur valt ben ik niet mee bezig.
changed.by.joyzaterdag 5 oktober 2013 @ 19:00
J. Rulof _O_
Litphozaterdag 5 oktober 2013 @ 19:06
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 18:48 schreef Dimachaerus het volgende:
ik had gelezen dat dante's inferno ook een leuk boek zou zijn.
Tenzij je goed thuis bent in de Who's Who van het Florence uit die periode, regel een geannoteerde vertaling. Het is veel leuker als je weet waarom de diverse martelingen verdiend zijn (volgens Dante).
Filatelistfetisjistzaterdag 5 oktober 2013 @ 19:11
Welke websites zijn aan te bevelen om op de hoogte te raken van de actuele literatuur?
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 19:19
quote:
3s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 19:11 schreef Filatelistfetisjist het volgende:
Welke websites zijn aan te bevelen om op de hoogte te raken van de actuele literatuur?
Je hoeft geen actuele literatuur te lezen, deze is van ondermaats niveau heden ten dage. Kan prima van 10 of 100 jaar geleden, literatuur dateert nooit in tegenstelling tot film!
Filatelistfetisjistzaterdag 5 oktober 2013 @ 19:21
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 19:19 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

Je hoeft geen actuele literatuur te lezen, deze is van ondermaats niveau heden ten dage. Kan prima van 10 of 100 jaar geleden, literatuur dateert nooit in tegenstelling tot film!
Maar jij begon zelf over een achterhaalde canon ;). Als er een nieuwe Brett Easton Ellis is gaat dat nu volledig langs mij heen.
#ANONIEMzaterdag 5 oktober 2013 @ 19:26
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 18:51 schreef hottentot het volgende:

[..]

Dan Simmons - Space opera serie
Ja dit spreekt mij aan! Jammer dat het engels-talig is, ik wil graag mijn Nederlands verbeteren maar dat komt dan wel bij andere boeken, ik ga HYPERION denk ik kopen, klinkt tof. :D

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 05-10-2013 19:26:35 ]
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 19:28
quote:
2s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 19:21 schreef Filatelistfetisjist het volgende:

[..]

Maar jij begon zelf over een achterhaalde canon ;). Als er een nieuwe Brett Easton Ellis is gaat dat nu volledig langs mij heen.
Ik bedoel dat de canon bepaalde keuzes uit het verleden zou moeten herzien en bepaalde boeken op de voorgrond stellen, bedoelde ik. Maar heb je wel van die bijlages in de grote kranten.
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 19:29
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 19:26 schreef Dimachaerus het volgende:

[..]

Ja dit spreekt mij aan! Jammer dat het engels-talig is, ik wil graag mijn Nederlands verbeteren maar dat komt dan wel bij andere boeken, ik ga HYPERION denk ik kopen, klinkt tof. :D
Je moet Herman Brusselmans gaan lezen!!!
Hugh_Myronzaterdag 5 oktober 2013 @ 19:33
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 19:26 schreef Dimachaerus het volgende:

[..]

Ja dit spreekt mij aan! Jammer dat het engels-talig is, ik wil graag mijn Nederlands verbeteren maar dat komt dan wel bij andere boeken, ik ga HYPERION denk ik kopen, klinkt tof. :D
gwoon veel topics leze op fok, alleen maar topliteratuur hier en goed voor je nederlands
#ANONIEMzaterdag 5 oktober 2013 @ 19:34
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 19:33 schreef Hugh_Myron het volgende:
topliteratuur
_O- _O-
Der_Profizaterdag 5 oktober 2013 @ 19:35
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 15:47 schreef hakunamatafaka het volgende:
Het feit dat er te weinig literatuur gelezen wordt, is ook te danken aan het huidige onderwijssysteem. Er wordt welhaast geen aandacht aan literatuur besteed. En doen ze dat wel dan is het vaak eenzijdig en baseren ze zich op de enigszins achterhaalde canon. Een boek als 'De aanslag' is hier een goed voorbeeld van. Zo blijft nog steeds het vertekende beeld in stand bij tieners/adolescenten dat Literatuur iets oubollig is, gelardeerd met een overkill aan wollige bijzinnen en doordrenkt met archaïsch taalgebruik. Ze beseffen niet dat literatuur in vele vormen voorkomt. Zo heb je bijvoorbeeld ook nihilistische literatuur, cynische literatuur, humoristische literatuur en rauwe literatuur. Of zelfs een combinatie van dat allen alles. Vaak zijn die boeken doordrenkt met zelfspot, zwarte humor en galgenhumor, hebben een goed cadans en lezen daardoor erg gemakkelijk weg. En dit is slechts één vorm wat die toevallig mijn voorkeur geniet. Je hebt het in alle soorten en maten en voor elk individu op deze wereld is er wel een bepaald soort literatuur wat hij/zij kan waarderen, vergelijk het met films.

Op televisie, een groot medium dat welhaast de gehele bevolking bereikt, wordt er ook nauwelijks aandacht aan besteed. Je hebt slechts op zondag het programma 'Boeken' van Wim Brandts, maar dat is dan ook alles, naast een klein itempje hier en daar bij Dwdd of Pauw en Witteman.

Nu wil ik niet overkomen als een elitaire moralist die jullie opdraagt literatuur te lezen. Verre van zelfs. Maar ik denk dat het te weinig aandacht krijgt en dat wanneer een groot deel van de bevolking daadwerkelijk aan een onconventioneel literair boek begint, hij deze op zeker kan waarderen. Maar in onze huidige westerse samenleving wordt zoiets niet gestimuleerd, belemmerd door externe prikkelingen zoals Facebook en Twitter en dankzij de andere voorbeelden die ik aanhaalde. Op deze manier wordt literatuur te weinig aan het licht gebracht en dit is zonde.

Dus ik stel jullie voor om er aan te beginnen. Vind je het niets, dan gooi je het weg en ga je weer triviale statussen op Facebook posten. Vind je het wel wat, gooi jeFacebook account Facebook-account dan weg en start een boekenclub! Verenig je met andere literaire mensen en bespreek de levendig en mooie, humoristische verhalen uit het herkenbare bestaan die de literaire boeken met zich meebrengen! Ik wens een ieder veel succes.
En je begon zo goed... ;(
#ANONIEMzaterdag 5 oktober 2013 @ 19:37
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 19:29 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

Je moet Herman Brusselmans gaan lezen!!!
Zijn boeken bestaan voor 99% uit romans zag ik net. Ik heb zelf helemaal niks met romantische / drama films (behalve the notebook). Ik krijg hier altijd zo'n :') gevoel bij, of heb ik het helemaal bij het verkeerde eind?
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 19:41
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 19:37 schreef Dimachaerus het volgende:

[..]

Zijn boeken bestaan voor 99% uit romans zag ik net. Ik heb zelf helemaal niks met romantische / drama films (behalve the notebook). Ik krijg hier altijd zo'n :') gevoel bij, of heb ik het helemaal bij het verkeerde eind?
Roman betekent niet romantisch :') , hehe. Die boeken die jou werden aangeraden zijn ook allemaal romans. http://nl.wikipedia.org/wiki/Roman_(literatuur)
ValHallenzaterdag 5 oktober 2013 @ 19:41
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 19:37 schreef Dimachaerus het volgende:

[..]

Zijn boeken bestaan voor 99% uit romans zag ik net. Ik heb zelf helemaal niks met romantische / drama films (behalve the notebook). Ik krijg hier altijd zo'n :') gevoel bij, of heb ik het helemaal bij het verkeerde eind?
Herman Brusselmans schrijft zo'n beetje het tegenovergestelde van wat hier staat. Veel lompe humor, veel seks, veel gedachtengangen en vooral veel humor.
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 19:45
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 19:35 schreef Der_Profi het volgende:

[..]

En je begon zo goed... ;(
Oeps, aantal te overziene snelheidsfoutjes. Behalve Facebook-account, daar was ik me niet van bewust dat het zo gespeld diende te worden. Maar bedankt voor het redigeren van mijn tekst!
BeavisnKuttheadzaterdag 5 oktober 2013 @ 19:49
Onterechte klacht, ik lees bijna elke dag wel Solzjenytsin
#ANONIEMzaterdag 5 oktober 2013 @ 19:56
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 19:41 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

Roman betekent niet romantisch :') , hehe. Die boeken die jou werden aangeraden zijn ook allemaal romans. http://nl.wikipedia.org/wiki/Roman_(literatuur)
Ah oké, thx. :') :D
Fir3flyzaterdag 5 oktober 2013 @ 19:58
Bij mij komt het gebrek aan het lezen van literatuur vooral door het feit dat Nederlandse literatuur gewoonweg kut is.
Hondenbrokkenzaterdag 5 oktober 2013 @ 19:59
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 18:19 schreef RedFever007 het volgende:
Is er al een samenvatting :?
Ja, zie mijn post
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 20:02
quote:
14s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 19:58 schreef Fir3fly het volgende:
Bij mij komt het gebrek aan het lezen van literatuur vooral door het feit dat Nederlandse literatuur gewoonweg kut is.
je hoeft niet per se Nederlandse literatuur te lezen. Ik vind Nederlandse films ook kut, maar dat betekent niet dat ik geen films kijk voor de de rest.
Cubszaterdag 5 oktober 2013 @ 20:03
Welke titels zijn aan te raden voor utopie/dystopie genre?
En iemand die Atlas shrudded heeft gelezen?
Waterlooszaterdag 5 oktober 2013 @ 20:07
Ts, waarom vind jij het belangrijk dat literatuur door de massa gelezen moet worden? Als de schrijvers het publiek niet kunnen binden met hun boek, dan ligt dat volgens mij eerder aan de schrijvers zelf.
JuBoyzaterdag 5 oktober 2013 @ 20:11
Ik lees wekelijks donald duck, derhalve onterechte klacht.
michael88zaterdag 5 oktober 2013 @ 20:12
Nerd alert.
hofferinzaterdag 5 oktober 2013 @ 20:13
Ik ben 18. En heb denk ik betere, moelilijkere , boeken gelezen dan jij ts dit is een domme klacht die je alleen baseerd op je vriendenkring dus misschien is het een goed idee om je wereld wat te ver breiden en niet iedereen over de zelfde kam te strijken. Ik lees graag Plato, Nietzsche , copernicus en ook litraire vermaak boeken van Hermans, Reve , celine cremer en andere grote, net als de meeste mensen die ik ken. Dus je observatie klopt niet.
JuBoyzaterdag 5 oktober 2013 @ 20:15
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 20:13 schreef hofferin het volgende:
Ik ben 18. En heb denk ik betere, moelilijkere , boeken gelezen dan jij ts dit is een domme klacht die je alleen baseerd op je vriendenkring dus misschien is het een goed idee om je wereld wat te ver breiden en niet iedereen over de zelfde kam te strijken. Ik lees graag Plato, Nietzsche , copernicus en ook litraire vermaak boeken van Hermans, Reve , celine cremer en andere grote, net als de meeste mensen die ik ken. Dus je observatie klopt niet.
slechte grap dit.
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 20:17
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 20:13 schreef hofferin het volgende:
Ik ben 18. En heb denk ik betere, moelilijkere , boeken gelezen dan jij ts dit is een domme klacht die je alleen baseerd op je vriendenkring dus misschien is het een goed idee om je wereld wat te ver breiden en niet iedereen over de zelfde kam te strijken. Ik lees graag Plato, Nietzsche , copernicus en ook litraire vermaak boeken van Hermans, Reve , celine cremer en andere grote, net als de meeste mensen die ik ken. Dus je observatie klopt niet.
Je hoeft me niet aan te vallen hoor, ik vind het mooi dat je leest.
Pietverdrietzaterdag 5 oktober 2013 @ 20:20
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 20:03 schreef Cubs het volgende:
Welke titels zijn aan te raden voor utopie/dystopie genre?
Brave new world, Huxley
Wij, Jewgenij Samjatin

Als je utopieen interessant vind, dan is de Biografie van Wolfgang Leonhard aan te raden, als kind ging hij naar zijn gedroomde utopie de Sovjet Unie en beleefde de stalinistische tijd als believer, hij kwam met Ulbricht mee naar het naoorlogse Duitsland en hield de DDR mee oprichten.
Zijn twijfels namen steeds meer toe en hij vluchte, een heel integer en mooi aangrijpend verhaal.

quote:
En iemand die Atlas shrudded heeft gelezen?
Atlas Shrugged

Soms een beetje langdradig, kan je the Fountainhead eerder aanraden als boek, haar politieke overtuiging is in Atlas Shrugged meer uitgesproken, maar the Fountainhead is een beter verhaal.
hottentotzaterdag 5 oktober 2013 @ 20:21
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 19:26 schreef Dimachaerus het volgende:

[..]

Ja dit spreekt mij aan! Jammer dat het engels-talig is, ik wil graag mijn Nederlands verbeteren maar dat komt dan wel bij andere boeken, ik ga HYPERION denk ik kopen, klinkt tof. :D
Geen idee hoe goed de vertaal kwaliteit is, maar er is veel materiaal van hem vertaald naar het Nederlands.
theunderdogzaterdag 5 oktober 2013 @ 20:24
quote:
14s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 17:18 schreef Nikmans het volgende:

[..]

Zelden zo'n zalige schrijfstijl meegemaakt als die van hem _O_
Waarom is zijn schrijfstijl zo zalig?

Wat onderscheidt hem van andere?
Hugh_Myronzaterdag 5 oktober 2013 @ 20:28
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 20:03 schreef Cubs het volgende:
Welke titels zijn aan te raden voor utopie/dystopie genre?
Veel van George Orwell. Vooral 1984 en Animal Farm. Verder A Clockwork Orange, Lord of the Flies, Battle Royale en V For Vendetta.
Overigens zijn deze ook allemaal verfilmd.
Karinazaterdag 5 oktober 2013 @ 20:30
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 20:28 schreef Hugh_Myron het volgende:
Lord of the Flies
Topboek ^O^

Van de rest heb ik de films gezien :')
Nikmanszaterdag 5 oktober 2013 @ 20:32
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 20:24 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Waarom is zijn schrijfstijl zo zalig?

Wat onderscheidt hem van andere?
Hij is begonnen als (onsuccesvolle) dichter en dat merk je overal aan. Hij schrijft heel zwierige, mooie en lange zinnen :)
Hugh_Myronzaterdag 5 oktober 2013 @ 20:32
quote:
99s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 20:30 schreef Karina het volgende:

[..]

Topboek ^O^

Van de rest heb ik de films gezien :')
Dat is ook hoe ik er in eerste instantie op kwam. Vaak lees ik liever eerst het boek, voordat ik de film zie, omdat je anders meteen een beeld in je hoofd hebt van hoe alles eruit "hoort" te zien.
Karinazaterdag 5 oktober 2013 @ 20:33
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 20:32 schreef Hugh_Myron het volgende:

[..]

Dat is ook hoe ik er in eerste instantie op kwam. Vaak lees ik liever eerst het boek, voordat ik de film zie, omdat je anders meteen een beeld in je hoofd hebt van hoe alles eruit "hoort" te zien.
Heb ik ook andersom. Als ik een boek heb gelezen en daarna de film kijk dan denk ik: mmm die hoofdpersoon moet er niet ZO uitzien.
theunderdogzaterdag 5 oktober 2013 @ 20:34
quote:
14s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 20:32 schreef Nikmans het volgende:

[..]

Hij is begonnen als (onsuccesvolle) dichter en dat merk je overal aan. Hij schrijft heel zwierige, mooie en lange zinnen :)
Maar niet op een hinderlijke en langdradige manier?
6EQUJ5zaterdag 5 oktober 2013 @ 20:35
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 20:28 schreef Hugh_Myron het volgende:

[..]

Veel van George Orwell. Vooral 1984 en Animal Farm. Verder A Clockwork Orange, Lord of the Flies, Battle Royale en V For Vendetta.
Overigens zijn deze ook allemaal verfilmd.
Fahrenheit 451
Nikmanszaterdag 5 oktober 2013 @ 20:35
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 20:34 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Maar niet op een hinderlijke en langdradige manier?
Uh, mijn eerste kennismaking met Couperus was toen ik een boek van een vriend kreeg die het na een halve pagina weg heeft gelegd omdat ie het niet trok en ik vroeg of ik het eens mocht zien dan, dus ik denk dat dat van persoon tot persoon verschilt
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 20:40
quote:
11s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 20:35 schreef Nikmans het volgende:

[..]

Uh, mijn eerste kennismaking met Couperus was toen ik een boek van een vriend kreeg die het na een halve pagina weg heeft gelegd omdat ie het niet trok en ik vroeg of ik het eens mocht zien dan, dus ik denk dat dat van persoon tot persoon verschilt
Had je ooit nog verwacht dat je in klb over literatuur kon praten?!
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 20:41
quote:
99s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 20:33 schreef Karina het volgende:

[..]

Heb ik ook andersom. Als ik een boek heb gelezen en daarna de film kijk dan denk ik: mmm die hoofdpersoon moet er niet ZO uitzien.
Herkenbaar, dit had ik bij American Psycho :') .
Nikmanszaterdag 5 oktober 2013 @ 20:42
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 20:40 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

Had je ooit nog verwacht dat je in klb over literatuur kon praten?!
Nee.
Het leven is een aaneenschakeling van meevallertjes ^O^
Karinazaterdag 5 oktober 2013 @ 20:42
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 20:41 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

Herkenbaar, dit had ik bij American Psycho :') .
Die film was trouwens sowieso slecht. Veel minder 'gore' dan in het boek.
Nikmanszaterdag 5 oktober 2013 @ 20:43
Overigens is Neuromancer het beste boek ooit geschreven
Jesse_zaterdag 5 oktober 2013 @ 21:16
quote:
14s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 20:43 schreef Nikmans het volgende:
Overigens is Turks Fruit het beste boek ooit geschreven
Inderdaad _O_
Frank_Drebinzaterdag 5 oktober 2013 @ 21:18
Van Nederlandse literatuur moet ik helemaal niets hebben. Ik vind Nederlandse schrijvers ontzettende zeikschrijvers. Het verhaal gaat altijd hetzelfde en de manier waarop er geschreven wordt, traag en zeurderig. Aan mij is het niet besteed.
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 21:19
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 21:18 schreef Frank_Drebin het volgende:
Van Nederlandse literatuur moet ik helemaal niets hebben. Ik vind Nederlandse schrijvers ontzettende zeikschrijvers. Het verhaal gaat altijd hetzelfde en de manier waarop er geschreven wordt, traag en zeurderig. Aan mij is het niet besteed.
Op welke auteurs baseer jij dit? Daarnaast bedoelde ik hier ook niet specifiek Nederlandse literatuur mee.
ntmzaterdag 5 oktober 2013 @ 21:21
Ik heb op de middelbare school voor Nederlands literatuur moeten lezen, dat was eens maar nooit meer. Ik vond het allemaal maar vage shit.
Push.zaterdag 5 oktober 2013 @ 21:21
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 21:18 schreef Frank_Drebin het volgende:
Van Nederlandse literatuur moet ik helemaal niets hebben. Ik vind Nederlandse schrijvers ontzettende zeikschrijvers. Het verhaal gaat altijd hetzelfde en de manier waarop er geschreven wordt, traag en zeurderig. Aan mij is het niet besteed.
W. F. Hermans? Hugo Claus?
superdrufuszaterdag 5 oktober 2013 @ 21:22
Een gemiddelde boek is te duur en dat werkt niet als voordeel voor het lezen van boeken. Ik ben geregeld ¤50 per boek kwijt en dat vind ik teveel geld.
theunderdogzaterdag 5 oktober 2013 @ 21:22
De boeken van Michel Houellebecq _O_
Frank_Drebinzaterdag 5 oktober 2013 @ 21:23
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 21:19 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

Op welke auteurs baseer jij dit? Daarnaast bedoelde ik hier ook niet specifiek Nederlandse literatuur mee.
Ik heb een hoop wel geprobeerd, ben uiteraard geen kenner maar ik moet het eerste boek van een Nederlandse schrijver dat ik echt goed vind nog tegenkomen.
Ik ben een liefhebber van de boeken van Tolkien (in hoeverre je dat literatuur kunt noemen) en William Faulkner.

quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 21:21 schreef Push. het volgende:

[..]

W. F. Hermans? Hugo Claus?
W.F. Hermans vind ik nog wel gaan maar ik ben er niet weg van. Ik vind vooral Hermans' polemieken wel vermakelijk.
Van Claus heb ik alleen De Geruchten gelezen maar dat heb ik halverwege zo ongeveer dicht geslagen om nooit meer te openen.
Push.zaterdag 5 oktober 2013 @ 21:24
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 21:23 schreef Frank_Drebin het volgende:

[..]

Ik heb een hoop wel geprobeerd, ben uiteraard geen kenner maar ik moet het eerste boek van een Nederlandse schrijver dat ik echt goed vind nog tegenkomen.
Ik ben een liefhebber van de boeken van Tolkien (in hoeverre je dat literatuur kunt noemen) en William Faulkner.

[..]

W.F. Hermans vind ik nog wel gaan maar ik ben er niet weg van. Ik vind vooral Hermans' polemieken wel vermakelijk.
Van Claus heb ik alleen De Geruchten gelezen maar dat heb ik halverwege zo ongeveer dicht geslagen om nooit meer te openen.
Zelf ook geen fan van Claus, maar hij schrijft wel bondig, vandaar.
hakunamatafakazaterdag 5 oktober 2013 @ 21:25
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 21:22 schreef theunderdog het volgende:
De boeken van Michel Houellebecq _O_
Deze man weet.
Opnieuw-energiezaterdag 5 oktober 2013 @ 21:27
Na deze hele tirade geen enkele literatuur suggesties.. -O-
rijsttafelzaterdag 5 oktober 2013 @ 21:28
Ik hou wel van lezen, en niet alleen van hap-slik-weg boeken. Maar dat neemt niet weg dat het maar een hobby is en mijns inziens enorm overschat. Hersens gebruiken en ontplooiend, mwa nee. En geestverruimend, ach, dat valt ook wel mee. Ontmoetingen met echte personen kunnen 100 keer zo geestverruimend zijn. Hetzelfde geldt voor humor aanscherpen.

Dat er veel loze zooi wordt gefacebookt ben ik het zeker mee eens, maar ook daar kunnen inspirerende en geestverruimende dingen voorkomen. Zeker niet minder dan in literatuur. Echter ook daar geldt dat je wel het kaf van het koren moet scheiden.
Opnieuw-energiezaterdag 5 oktober 2013 @ 21:30
Je kunt jezelf tegelijkertijd de vraag stellen of er wel zo veel behoefte is aan literatuur en tot welk doel? wat zijn de mogelijkheden met een verruimd begrip en enerverende ideeën als je er zo weinig mee kunt in het echte leven.
superdrufuszaterdag 5 oktober 2013 @ 21:32
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 21:30 schreef Opnieuw-energie het volgende:
Je kunt jezelf tegelijkertijd de vraag stellen of er wel zo veel behoefte is aan literatuur en tot welk doel? wat zijn de mogelijkheden met een verruimd begrip en enerverende ideeën als je er zo weinig mee kunt in het echte leven.
Want literatuur heeft waarde op zich als kunstvorm en als middel om kennis over te brengen.
Opnieuw-energiezaterdag 5 oktober 2013 @ 21:33
quote:
14s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 21:32 schreef superdrufus het volgende:

[..]

Want literatuur heeft waarde op zich als kunstvorm en als middel om kennis over te brengen.
Dat kan zo zijn, maar wat kun je er mee? Ik weet en begrijp zoveel, maar in de praktijk heb ik verdomd weinig aan...
HCFeestbeestzaterdag 5 oktober 2013 @ 22:08
Je geeft zelf al de reden daarvoor met je veel te lange OP.
ArmandvanHeldenzaterdag 5 oktober 2013 @ 23:14
De mensen waar jij mee omgaat misschien.
Wingzaterdag 5 oktober 2013 @ 23:40
hakunamatafaka's topics zijn stuk voor stuk hoogstaand literatuur. Dus ik lees wel degelijk literatuur.
MichaelScottzaterdag 5 oktober 2013 @ 23:47
Ik lees nog maandelijks de Playboy.
#ANONIEMzondag 6 oktober 2013 @ 09:13
Ik lees de laatste tijd eigenlijk niet meer zo veel.

Paar jaar geleden heb ik wel een periode gehad dat ik veel boeken van W.F. Hermans heb gelezen. Die man kon zo waanzinnig goed schrijven, echt geweldig.

Paranoia en Nooit Meer Slapen vind ik zijn beste boeken.
KLTZKzondag 6 oktober 2013 @ 09:51
Lovecraft. In het Engels natuurlijk _O_
#ANONIEMzondag 6 oktober 2013 @ 09:52
Hele terechte klacht. _O_
#ANONIEMzondag 6 oktober 2013 @ 09:53
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 21:22 schreef theunderdog het volgende:
De boeken van Michel Houellebecq _O_
TwentyFourrzondag 6 oktober 2013 @ 11:41
quote:
7s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 18:37 schreef Jesse_ het volgende:

[..]

Pinkeltje.
Pinkeltje i :D _O_ _O_ _O_ _O_
G.R.S.zondag 6 oktober 2013 @ 12:03
paupers die geen Nietzsche lezen :')
kibhaonzondag 6 oktober 2013 @ 12:10
quote:
0s.gif Op zondag 6 oktober 2013 12:03 schreef G.R.S. het volgende:
paupers die geen Nietzsche lezen :')
hoe lang doe jij over 1 bladzijde?
Romanuszondag 6 oktober 2013 @ 12:13
Ik koop/lees juist veel boeken. Boeken _O_

[ Bericht 0% gewijzigd door Romanus op 06-10-2013 12:48:15 ]
theunderdogzondag 6 oktober 2013 @ 12:13
quote:
0s.gif Op zondag 6 oktober 2013 12:03 schreef G.R.S. het volgende:
paupers die geen Nietzsche lezen :')
Meiden/vrouwen die Nietzsche lezen..... :')
hakunamatafakazondag 6 oktober 2013 @ 12:31
quote:
0s.gif Op zondag 6 oktober 2013 12:13 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Meiden/vrouwen die Nietzsche lezen..... :')
Vrouwen lezen meer dan mannen over het algemeen.
theunderdogzondag 6 oktober 2013 @ 12:34
quote:
0s.gif Op zondag 6 oktober 2013 12:31 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

Vrouwen lezen meer dan mannen over het algemeen.
Bron?

En ja, in de viva ....
hakunamatafakazondag 6 oktober 2013 @ 12:37
quote:
0s.gif Op zondag 6 oktober 2013 12:34 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Bron?

En ja, in de viva ....
http://www.profnews.nl/99(...)tieboeken-dan-mannen
theunderdogzondag 6 oktober 2013 @ 12:39
quote:
"meer fictieboeken"

Tja, dat kan over kabouter plop en over prachtige literatuur gaan. Nogal vaag allemaal.
hakunamatafakazondag 6 oktober 2013 @ 12:41
quote:
0s.gif Op zondag 6 oktober 2013 12:39 schreef theunderdog het volgende:

[..]

"meer fictieboeken"

Tja, dat kan over kabouter plop en over prachtige literatuur gaan. Nogal vaag allemaal.
Klopt. Ook niet echt een betrouwbare bron.
theunderdogzondag 6 oktober 2013 @ 12:43
quote:
0s.gif Op zondag 6 oktober 2013 12:41 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

Klopt. Ook niet echt een betrouwbare bron.
:')

Toch bedankt hoor.
hakunamatafakazondag 6 oktober 2013 @ 12:45
quote:
0s.gif Op zondag 6 oktober 2013 12:43 schreef theunderdog het volgende:

[..]

:')

Toch bedankt hoor.
Graag gedaan.
theunderdogzondag 6 oktober 2013 @ 12:51
Nee maar vrouwen die Nietzsche lezen vind ik gewoon bijna eng. Hetzelfde met vrouwen die Michel Houellebecq lezen.

Geef dan gewoon direct toe dat je transgender bent.
kawotskizondag 6 oktober 2013 @ 13:00
Het hele leven is 1 groot literair werk. (kawotski, 6.10.2013)
Der_Profizondag 6 oktober 2013 @ 22:40
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 19:45 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

Oeps, aantal te overziene snelheidsfoutjes. Behalve Facebook-account, daar was ik me niet van bewust dat het zo gespeld diende te worden. Maar bedankt voor het redigeren van mijn tekst!
Geen dank.

Literaire groet,

Der Profi
SPOILER
:')
hofferinmaandag 7 oktober 2013 @ 16:59
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 20:17 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

Je hoeft me niet aan te vallen hoor, ik vind het mooi dat je leest.
het was niet als een aanval bedoelt, als jij dat zo opvatte sorry daarvoor. wat ik bedoel is alleen dat het tegenover mij nog al generaliserend overkomt.
en ook is het een goed idee om in gedachten te houden dat literatuur een relatief begrip is dat afhangt van persoonlijke meningen.
Dale__Coopermaandag 7 oktober 2013 @ 17:06
Heb je tips hakunamatafaka? Ben sinds de zomer weer wat meer gaan lezen. Had sinds de middelbare school eigenlijk geen boek meer gelezen. Momenteel bezig aan ´nooit meer slapen´ van Hermans.
hakunamatafakadinsdag 8 oktober 2013 @ 21:40
quote:
0s.gif Op maandag 7 oktober 2013 17:06 schreef Dale__Cooper het volgende:
Heb je tips hakunamatafaka? Ben sinds de zomer weer wat meer gaan lezen. Had sinds de middelbare school eigenlijk geen boek meer gelezen. Momenteel bezig aan ´nooit meer slapen´ van Hermans.
Reis naar het einde van de nacht
theunderdogdinsdag 8 oktober 2013 @ 21:49
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 oktober 2013 21:40 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

Reis naar het einde van de nacht
Omschrijf eens wat er zo goed is aan dat boek.
hakunamatafakadinsdag 8 oktober 2013 @ 22:02
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 oktober 2013 21:49 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Omschrijf eens wat er zo goed is aan dat boek.
Lange of korte versie?
Lange moet even op zich laten wachten. Korte kan ik snel doen..
meneermandinsdag 8 oktober 2013 @ 22:36
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 16:45 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

Kan, maar misschien is het ook wel zo dat het wordt aangeboden maar de leerlingen het toch niet lezen. Maar dan is het inderdaad niet de schuld van het onderwijs, tenzij ze echt eenzijdige literatuur opnemen. Maar ik studeer Nederlandse taal en cultuur en zelfs mensen uit mijn werkgroep hekelen lezen :') dus ja, 't is misschien niet meer van deze tijd.

Reis naar het einde van de nacht - Celine
En qua Nederlands talige literatuur - De man die werk vond - Herman Brusselmans.

Waar studeer je Nederlands??? Utrecht??
Dale__Cooperdinsdag 8 oktober 2013 @ 23:20
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 oktober 2013 21:40 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

Reis naar het einde van de nacht
Thanks, zal die eens proberen in de toekomst.
hakunamatafakawoensdag 9 oktober 2013 @ 00:19
quote:
1s.gif Op dinsdag 8 oktober 2013 22:36 schreef meneerman het volgende:

[..]

Waar studeer je Nederlands??? Utrecht??
neh, Groningen.
meneermanwoensdag 9 oktober 2013 @ 00:21
quote:
0s.gif Op woensdag 9 oktober 2013 00:19 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

neh, Groningen.
ZaZa dus
hakunamatafakawoensdag 9 oktober 2013 @ 00:24
quote:
0s.gif Op woensdag 9 oktober 2013 00:21 schreef meneerman het volgende:

[..]

ZaZa dus
Ja, ik zit er zelf niet bij overigens.
meneermanwoensdag 9 oktober 2013 @ 00:25
quote:
0s.gif Op woensdag 9 oktober 2013 00:24 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

Ja, ik zit er zelf niet bij overigens.
snap ik
hakunamatafakawoensdag 9 oktober 2013 @ 00:29
quote:
0s.gif Op woensdag 9 oktober 2013 00:25 schreef meneerman het volgende:

[..]

snap ik
jij studeert ook Nederlands?
meneermanwoensdag 9 oktober 2013 @ 00:35
quote:
0s.gif Op woensdag 9 oktober 2013 00:29 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

jij studeert ook Nederlands?
Nee, maar ik ken mensen die het doen, zit zelf in Utrecht.
hakunamatafakawoensdag 9 oktober 2013 @ 00:36
quote:
0s.gif Op woensdag 9 oktober 2013 00:35 schreef meneerman het volgende:

[..]

Nee, maar ik ken mensen die het doen, zit zelf in Utrecht.
aah, oke. Ik ben net begonnne dit jaar, ervaren die mensen die jij kent het als een moeilijke studie? Of valt het mee?
Gaijinwoensdag 9 oktober 2013 @ 00:38
quote:
0s.gif Op woensdag 9 oktober 2013 00:19 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

neh, Groningen.
Studeren in Groningen _O_. Nog meer aanraders van Brusselmans behalve 'De man die werk vond'? Nog nooit werk van hem gelezen.
hakunamatafakawoensdag 9 oktober 2013 @ 00:43
quote:
0s.gif Op woensdag 9 oktober 2013 00:38 schreef Gaijin het volgende:

[..]

Studeren in Groningen _O_. Nog meer aanraders van Brusselmans behalve 'De man die werk vond'? Nog nooit werk van hem gelezen.
De man die werk vond is wel zijn meesterwerk, denk ik. En ook een heel dun boekje, dus redelijk snel uit. Prima gelegenheid om kennis met hem te maken. En als dat boek je niet bevalt kun je rest ook wel schrappen, want zijn stijl varieert niet veel. Dus dan kun je toch het best daar mee beginnen.
Gaijinwoensdag 9 oktober 2013 @ 00:45
quote:
0s.gif Op woensdag 9 oktober 2013 00:43 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

De man die werk vond is wel zijn meesterwerk, denk ik. En ook een heel dun boekje, dus redelijk snel uit. Prima gelegenheid om kennis met hem te maken. En als dat boek je niet bevalt kun je rest ook wel schrappen, want zijn stijl varieert niet veel. Dus dan kun je toch het best daar mee beginnen.

Oke, morgen maar eens bestelen. Kost maar een tientje
hakunamatafakawoensdag 9 oktober 2013 @ 00:45
quote:
0s.gif Op woensdag 9 oktober 2013 00:45 schreef Gaijin het volgende:

[..]

Oke, morgen maar eens bestelen. Kost maar een tientje
Bestelen is gratis :P
Dasjonnywoensdag 9 oktober 2013 @ 01:04
Lees vrij weinig meer sinds de middelbare school, maar heb dan ook maar 1 goed boek voorgeschoteld gekregen destijds.

In the country of last things van Paul auster. Prachtige dystopie.

Vindt ook dat er op de middelbare veel te veel achter de gedachte van een boek word gezocht. Dat verwaande gedrag van mensen die precies proberen te achterhalen wat de schrijver bedoelde. Dat moet veel meer open staan voor eigen interpretatie.

Heb nu wel een e-reader gehaald voor de spaarzame vakanties.

[ Bericht 7% gewijzigd door Dasjonny op 09-10-2013 01:09:49 ]
hakunamatafakawoensdag 9 oktober 2013 @ 01:09
quote:
0s.gif Op woensdag 9 oktober 2013 01:04 schreef Dasjonny het volgende:
Lees vrij weinig meer sinds de middelbare school, maar heb dan ook maar 1 goed boek voorgeschoteld gekregen destijds.


Dat is het ook, voorgeschoteld... Je krijgt altijd wat standaard literatuur voorgeschoteld, maar nooit de rebelse schrijvers. Ze snappen niet dat jongere generaties behoefte hebben aan andere boeken.
ThaTimwoensdag 9 oktober 2013 @ 01:09
quote:
0s.gif Op woensdag 9 oktober 2013 01:09 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

Dat is het ook, voorgeschoteld... Je krijgt altijd wat standaard literatuur voorgeschoteld, maar nooit de rebelse schrijvers. Ze snappen niet dat jongere generaties behoefte hebben aan andere boeken.
Je mag je eigen boeken uitkiezen.
hakunamatafakawoensdag 9 oktober 2013 @ 01:10
quote:
0s.gif Op woensdag 9 oktober 2013 01:09 schreef ThaTim het volgende:

[..]

Je mag je eigen boeken uitkiezen.
Ja, maar hoe moet je als jong jochie weten waar de goede literatuur te vinden is? Dan moet je al zeggen: ik wil een boek met veel seks en goede zinnen, waarbij de mens wordt onbloot en waarbij de maatschappij kapot wordt gemaakt. Met een beetje geluk zegt een leraar dan: Celine, maar misschien zegt hij ook: nee.
#ANONIEMwoensdag 9 oktober 2013 @ 01:33
Achtjah, 100 (filosofische en literaire) boeken verder en ik begrijp enkel minder.

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 09-10-2013 01:34:17 ]
theunderdogwoensdag 9 oktober 2013 @ 17:08
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 oktober 2013 22:02 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

Lange of korte versie?
Lange moet even op zich laten wachten. Korte kan ik snel doen..
Als de lange niet nodig is doe dan maar de korte.

Als ik interessante informatie mis als ik voor de korte kies, doe dan maar de lange.
theunderdogwoensdag 9 oktober 2013 @ 17:09
quote:
0s.gif Op woensdag 9 oktober 2013 00:19 schreef hakunamatafaka het volgende:

[..]

neh, Groningen.
Wat wil jij later doen met die studie? Jij staat namelijk nogal bekent om de anti-loonslaaf kill :)
RM-rfwoensdag 9 oktober 2013 @ 17:11
Wat eeen jank-stuk over wat 'anderen' nu wel of niet lezen...

lkezen is gewoone en leuk tijdverdrijf en mensen doen dat niet omdat het moet, maar gewoon omdat ze er een vorm van entertainment in vinden, en het onderhoiudszaam of leuk voor hen is...

als mensen 'literatuur' kennelijk niet intersseert, maar ze andere boeken, lectuur lezen of desnoods niet lezen, is dat ook een prima keuze omdat ze gewoon doen wat zij kennelijk willen.
pussycatdollwoensdag 9 oktober 2013 @ 17:14
Linkse hobby
DonnieDarknowoensdag 9 oktober 2013 @ 17:37
F. Bordewijk _O_
hakunamatafakawoensdag 9 oktober 2013 @ 18:09
quote:
0s.gif Op woensdag 9 oktober 2013 17:09 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Wat wil jij later doen met die studie? Jij staat namelijk nogal bekent om de anti-loonslaaf kill :)
Geen idee. Heb de studie puur uit interesse gekozen. Niet met verdere toekomst ofzo nagedacht.
Rozzjewoensdag 9 oktober 2013 @ 18:09
Kkr battieboy :')
hakunamatafakawoensdag 9 oktober 2013 @ 18:10
quote:
0s.gif Op woensdag 9 oktober 2013 17:11 schreef RM-rf het volgende:
Wat eeen jank-stuk over wat 'anderen' nu wel of niet lezen...

lkezen is gewoone en leuk tijdverdrijf en mensen doen dat niet omdat het moet, maar gewoon omdat ze er een vorm van entertainment in vinden, en het onderhoiudszaam of leuk voor hen is...

als mensen 'literatuur' kennelijk niet intersseert, maar ze andere boeken, lectuur lezen of desnoods niet lezen, is dat ook een prima keuze omdat ze gewoon doen wat zij kennelijk willen.
Natuurlijk, maar dat is een film ook.
poemojnwoensdag 9 oktober 2013 @ 19:07
quote:
0s.gif Op zondag 6 oktober 2013 12:51 schreef theunderdog het volgende:
Nee maar vrouwen die Nietzsche lezen vind ik gewoon bijna eng. Hetzelfde met vrouwen die Michel Houellebecq lezen.

Geef dan gewoon direct toe dat je transgender bent.
precies. Vrouwen horen zich gewoon bij de Bouquetreeks te houden. Voor de meer preutsen, Jane Austen voldoet ook.