Dat lijkt me een utopie. De rente gaat niet omlaag, welk risico de bank ook loopt/niet loopt.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 02:03 schreef Catch22- het volgende:
[..]
linkse wous
De rente gaat dan fors omlaag vanwege t verminderde risico
Uiteraard maar dat zou (altijd al) verplicht moeten zijn. (Hadden we nu niet in dit gelazer gezetenquote:
toen waren er uitzonderingen voor starters, en hadden ze nog premiewoningen ed.quote:Op vrijdag 23 augustus 2013 17:31 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
In Nederland was het tot 1990 ook normaal dat je zelf de eerste 20% inlegde
ouders met geld, en niet te veel kinderen. Hallo ontgroening.quote:Op vrijdag 23 augustus 2013 17:44 schreef DS4 het volgende:
[..]
Omdat de economie achter is gebleven... Nergens anders om.
Daarnaast is dit gewoon iets waardoor iemand met ouders die geld hebben zal kunnen kopen en de rest huurt.
Dag sociale mobiliteit!!!
En geen iCrap kopen en elk jaar naar Chersonisos gaan.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 11:09 schreef raptorix het volgende:
Het probleem in Nederland is alleen dat je als jongere nauwelijks kunt sparen, tenzij je 15 jaar bij je ouders blijft wonen en gaat werken.
Als jij er tot je 50ste over doet om ¤ 50.000 te sparen dan moet je idd geen huis kopen, want dan zou je het huis van ¤ 150.000 ook niet kunnen betalen, want daarover moet je niet alleen rente betalen, maar je moet het ook in 30 jaar aflossen.... dat is dus ex rente al zo'n ¤ 50.000 aflossing in 10 jaar.quote:Op vrijdag 23 augustus 2013 17:26 schreef arjan1212 het volgende:
Oke stel dit word ingevoerd.. je wilt een huis kopen van 150.000 euro. Komen er nog kosten bij kom je op 157.000 + je wilt het een beetje opknappen en je moet meubels kopen enz. daar reken ik 13.000 voor kom je op 170.000 je krijgt maar 120.000 hypotheek.. dan heb je dus 50.000 nodig... denk dat het gevolg hiervan is dat je pas op je 50ste een huis kan kopen met de erfenis en of je spaargeld...
Ach houd toch op, je moet toch ook leuk kunnen leven? De enige reden waarom de prijzen hier zo hoog zijn zijn door de belachelijke grondprijzen van de gemeentes.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 11:27 schreef Terrorizer het volgende:
[..]
En geen iCrap kopen en elk jaar naar Chersonisos gaan.
Waarom niet?quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 11:09 schreef raptorix het volgende:
Het probleem in Nederland is alleen dat je als jongere nauwelijks kunt sparen, tenzij je 15 jaar bij je ouders blijft wonen en gaat werken.
Extreem hoge belastingdruk, lage lonen, en ook nog eens boete op sparen.quote:
het woord starter werd toen alleen in de kroeg gebruiktquote:Op zaterdag 24 augustus 2013 11:11 schreef poemojn het volgende:
[..]
toen waren er uitzonderingen voor starters, en hadden ze nog premiewoningen ed.
Jongeren betalen in het algemeen juist weinig tot geen belasting. Pas bij de echte fulltime baan (met starters salaris) gaan ze wat betalen. En de 'boete' op sparen kan geen reden zijn om niet te kunnen sparen.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 11:31 schreef raptorix het volgende:
[..]
Extreem hoge belastingdruk, lage lonen, en ook nog eens boete op sparen.
Met jongere bedoel ik een jonge schoolverlater, stel je bent 25, je komt net van HBO/UNI, dan verdien je op zijn best 2000 netto, een sociale huurwoning is vrijwel niet te krijgen, waardoor je particulier moet gaan huren voor 700 euro per maand, daar komen nog eens 500 euro aan vaste lasten bij, en dan moet je nog alles voor doen. Kortom als je beetje zuinig leeft, hou je 300 euro per maand over, dat betekend, dus dat je een kleine 4000 euro per jaar sparen. Kortom je zou dan eerst 15 jaar je de tyfus moeten sparen wil je uberhaupt eens voor een klein huisje kunnen gaan kijken.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 11:40 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Jongeren betalen in het algemeen juist weinig tot geen belasting. Pas bij de echte fulltime baan (met starters salaris) gaan ze wat betalen. En de 'boete' op sparen kan geen reden zijn om niet te kunnen sparen.
van die 300 euro kan je dan mooi je studieschuld aflossen.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 11:43 schreef raptorix het volgende:
[..]
Met jongere bedoel ik een jonge schoolverlater, stel je bent 25, je komt net van HBO/UNI, dan verdien je op zijn best 2000 netto, een sociale huurwoning is vrijwel niet te krijgen, waardoor je particulier moet gaan huren voor 700 euro per maand, daar komen nog eens 500 euro aan vaste lasten bij, en dan moet je nog alles voor doen. Kortom als je beetje zuinig leeft, hou je 300 euro per maand over, dat betekend, dus dat je een kleine 4000 euro per jaar sparen. Kortom je zou dan eerst 15 jaar je de tyfus moeten sparen wil je uberhaupt eens voor een klein huisje kunnen gaan kijken.
Je bent 25, dus al 7 ingeschreven voor een sociale woningbouwwoning.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 11:43 schreef raptorix het volgende:
[..]
Met jongere bedoel ik een jonge schoolverlater, stel je bent 25, je komt net van HBO/UNI, dan verdien je op zijn best 2000 netto, een sociale huurwoning is vrijwel niet te krijgen, waardoor je particulier moet gaan huren voor 700 euro per maand, daar komen nog eens 500 euro aan vaste lasten bij, en dan moet je nog alles voor doen. Kortom als je beetje zuinig leeft, hou je 300 euro per maand over, dat betekend, dus dat je een kleine 4000 euro per jaar sparen. Kortom je zou dan eerst 15 jaar je de tyfus moeten sparen wil je uberhaupt eens voor een klein huisje kunnen gaan kijken.
LOL, je bent bekend met het huurstelsel van bijvoorbeeld Amsterdam? Bovendien schetste ik hier het profiel van iemand die aan de top van de markt zit, en totaal niets uitgeeft aan zijn leven, over zaken als kinderen of tegenvallers heb ik het nog niet eens gehad....quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 11:47 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Je bent 25, dus al 7 ingeschreven voor een sociale woningbouwwoning.
Daarnaast, als je 60.000 euro spaart ga je dus voor een huis van 3 ton?
Als je serieus wil sparen is dat gewoon mogelijk, je laat dan namelijk andere dingen staan.
Jij bent zeker zo een zure trut die nooit uitging, nooit met vakantie ging?quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 11:45 schreef Janneke141 het volgende:
Als je blut van de uni afkomt heb je natuurlijk al ergens iets fout gedaan.
In ieder geval tot nu toe, dan. Straks met het leenstelsel ligt dat anders.
LEES: Verstandig met geld omging en nu geen problemen heeft.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 11:50 schreef raptorix het volgende:
[..]
Jij bent zeker zo een zure trut die nooit uitging, nooit met vakantie ging?
Amsterdam als voorbeeld gebruiken, zal ik Klazienaveen erbij halen? Het is zoals met alles, kiezen of delen. En soms is het delen wat betekent dat je niet op de beste plek zal kunnen wonen.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 11:50 schreef raptorix het volgende:
[..]
LOL, je bent bekend met het huurstelsel van bijvoorbeeld Amsterdam? Bovendien schetste ik hier het profiel van iemand die aan de top van de markt zit, en totaal niets uitgeeft aan zijn leven, over zaken als kinderen of tegenvallers heb ik het nog niet eens gehad....
Het probleem zit hem in de prijs van woningen, waarom zou een gemeente tienduizenden euros moeten verdienen aan een stukje grond? Ze mogen blij zijn dat er mensen willen wonen en gemeente belasting willen betalen, het is de wereld op ze kop.
Voor sommige zaken heb je niet echt een keuze, zelf werk ik in de internetindustrie, en dan ben je feitelijk min of meer aan grote steden gebonden, en in feite ook aan de randstad wil je beetje bij de goede bureau's werken. Over naieviteit ben ik mee eens, zelf heel bewust maar een kleine hypotheek genomen op basis van nog geen 3e van mijn inkomen.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 11:55 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Amsterdam als voorbeeld gebruiken, zal ik Klazienaveen erbij halen? Het is zoals met alles, kiezen of delen. En soms is het delen wat betekent dat je niet op de beste plek zal kunnen wonen.
Het probleem zit trouwens absoluut in de betaalbaarheid van woningen alsmede in de naiviteit waarmee mensen de grootste aankoop van hun leven doen.
Of helemaal niet. Tenzij grote beurs.quote:Op vrijdag 23 augustus 2013 17:26 schreef arjan1212 het volgende:
Oke stel dit word ingevoerd.. je wilt een huis kopen van 150.000 euro. Komen er nog kosten bij kom je op 157.000 + je wilt het een beetje opknappen en je moet meubels kopen enz. daar reken ik 13.000 voor kom je op 170.000 je krijgt maar 120.000 hypotheek.. dan heb je dus 50.000 nodig... denk dat het gevolg hiervan is dat je pas op je 50ste een huis kan kopen met de erfenis en of je spaargeld...
Brrr, werkenquote:Op zaterdag 24 augustus 2013 11:09 schreef raptorix het volgende:
Het probleem in Nederland is alleen dat je als jongere nauwelijks kunt sparen, tenzij je 15 jaar bij je ouders blijft wonen en gaat werken.
Als je thuis woont misschien, maar sparen terwijl je studeert? Dat is zo simpel niet, zeker niet als je naast de studie en bijbaan nog wat activiteiten hebt zoals bestuursfuncties die op de cv ook wel wat waard zijn (en de ervaring zelf natuurlijk ook).quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 11:45 schreef Janneke141 het volgende:
Als je blut van de uni afkomt heb je natuurlijk al ergens iets fout gedaan.
In ieder geval tot nu toe, dan. Straks met het leenstelsel ligt dat anders.
Of de keuze om je pensioen in te leggen bij je hypotheek, zijn we gelijk van die vervelende pensioenfondsen af.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 12:10 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Brrr, werken
Maar je hebt gelijk, sparen wordt bestraft.
Een huisspaarcontract een idee, sparen van bruto loon, met een bep max per jaar, die je dan alleen kan gebruiken voor de aankoop van een huis.
Tja, je 'moet' natuurlijk wel die leuke kamer in het centrum hebben. En omdat je drie keer per week bij de studentenroeivereniging zit, is het lastig om meer dan vier uur per week te werken. En als je student bent, dan laat je die wintersportreis van je faculteit toch ook niet schieten?quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 12:18 schreef DS4 het volgende:
[..]
Als je thuis woont misschien, maar sparen terwijl je studeert? Dat is zo simpel niet, zeker niet als je naast de studie en bijbaan nog wat activiteiten hebt zoals bestuursfuncties die op de cv ook wel wat waard zijn (en de ervaring zelf natuurlijk ook).
sparen van bruto loon is onzin , tenzij het resultaat na verkoop belast zal wordenquote:Op zaterdag 24 augustus 2013 12:10 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Brrr, werken
Maar je hebt gelijk, sparen wordt bestraft.
Een huisspaarcontract een idee, sparen van bruto loon, met een bep max per jaar, die je dan alleen kan gebruiken voor de aankoop van een huis.
Nou ik heb flink geschraapt als student op kamers en was blij dat ik toen ik klaar was maar 4k schuld had en nog 2k spaargeld omdat er ook nog een rijbewijs moest komen.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 12:25 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Tja, je 'moet' natuurlijk wel die leuke kamer in het centrum hebben. En omdat je drie keer per week bij de studentenroeivereniging zit, is het lastig om meer dan vier uur per week te werken. En als je student bent, dan laat je die wintersportreis van je faculteit toch ook niet schieten?
Nee, je hebt gelijk. Sparen als student kan alleen als je thuis woont. Of wacht, zijn er misschien ook nog andere keuzes mogelijk?
Klopt, ik heb best een redelijk inkomen, maar echt sparen komt er niet van, ja natuurlijk kun je niet meer uitgaan, en niet meer op vakantie (wat ik nauwelijks doe) maar zelfs dan hou je weinig over, die mensen die hier roepen dat je even 50K als jongere spaart mogen mij hier hun huishoudboekje laten zien.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 12:32 schreef MevrouwPuff het volgende:
[..]
Nou ik heb flink geschraapt als student op kamers en was blij dat ik toen ik klaar was maar 4k schuld had en nog 2k spaargeld omdat er ook nog een rijbewijs moest komen.
Echt sparen als student kan vooral als je veel kan bijwerken of veel gesponsord krijgt.
Nu kan ik wel lekker sparen, maar om een huis te kunnen kopen waar we langere tijd kunnen wonen, moeten we nog flink sparen.
Met alle respect, maar ook als je in de kutwijk een kamer hebt van 10 m2 bij een hospita ben je de studiefinanciering al kwijt en dan moet je nog eten en de studie zelf betalen. Zat studies waarbij je overdag de hele dag college hebt en je mag maar beperkt bijverdienen, anders gaat het van die stufi af.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 12:25 schreef Janneke141 het volgende:
Tja, je 'moet' natuurlijk wel die leuke kamer in het centrum hebben. En omdat je drie keer per week bij de studentenroeivereniging zit, is het lastig om meer dan vier uur per week te werken. En als je student bent, dan laat je die wintersportreis van je faculteit toch ook niet schieten?
Nee, je hebt gelijk. Sparen als student kan alleen als je thuis woont. Of wacht, zijn er misschien ook nog andere keuzes mogelijk?
kloptquote:Op zaterdag 24 augustus 2013 12:49 schreef nolamoetblijven het volgende:
Zo hoort het ook, als je geen geld hebt, moet je ook geen huis kopen. Het leven kan zo simpel zijn.
Ik zie verschillende jonge stelletjes in mijn omgeving die de dure woning wilde, vervolgens raakt een zijn baan kwijt of de relatie gaat kapot en hoppa, daar staat de woning dan, tegen een lage verkoopprijs en dus restschuld.
Die zijn vaak zo naïef, vooral als ze dromen van een gelukkig, burgerlijk leven. Je weet wel: "ons paleisje", "ons wondertje"quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 12:49 schreef nolamoetblijven het volgende:
Ik zie verschillende jonge stelletjes in mijn omgeving die de dure woning wilde, vervolgens raakt een zijn baan kwijt of de relatie gaat kapot en hoppa, daar staat de woning dan, tegen een lage verkoopprijs en dus restschuld.
min mannetjequote:Op zaterdag 24 augustus 2013 13:02 schreef DemonRage het volgende:
[..]
Die zijn vaak zo naïef, vooral als ze dromen van een gelukkig, burgerlijk leven. Je weet wel: "ons paleisje", "ons wondertje"
Terwijl hij getrouwd is met een koopzieke muts, die de rest van het geld opbrast aan dingen die ze helemaal niet nodig hebben.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 13:02 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
min mannetje
Die vervolgens lekker naar de hoeren gaat van zijn salaris
Is heel normaal dat jezelf eerst wat risico geld inlegt, heel normaalquote:Op zaterdag 24 augustus 2013 13:09 schreef Basp1 het volgende:
In mijn optiek een belachelijk plan, met de verplicht aflossende hypotheken is men al ver genoeg gegaan in de inperking van bizarre financiele constructies tbv woning financiering.
Bij consumptie goederen wel, maar bij duurzame investeringen die je tijdens de looptijd aflost niet.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 13:10 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Is heel normaal dat jezelf eerst wat risico geld inlegt, heel normaal
Dat ligt dan meer aan jouw omgeving... Nog altijd is het aantal gedwongen verkopen laag.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 12:49 schreef nolamoetblijven het volgende:
Ik zie verschillende jonge stelletjes in mijn omgeving die de dure woning wilde, vervolgens raakt een zijn baan kwijt of de relatie gaat kapot en hoppa, daar staat de woning dan, tegen een lage verkoopprijs en dus restschuld.
quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 13:34 schreef DS4 het volgende:
[..]
Dat ligt dan meer aan jouw omgeving... Nog altijd is het aantal gedwongen verkopen laag.
Maar vooral heb ik het gevoel dat er een hoop verzuurde huurders hun frustraties aan het uiten zijn inmiddels. Niet begrijpende dat hierdoor huren gewoon duurder gaat worden en ze zelf dus ook slechter af zijn.
http://www.cobouw.nl/nieu(...)woningverkoop-stijgtquote:NHG: Gedwongen woningverkoop stijgt
Economie | Laatst gewijzigd:03-07-2013 14:32 | Martjan Kuit |
Den Haag - Het aantal gedwongen verkopen van woningen met verlies is in de eerste helft van het jaar opgelopen naar 2284, een stijging van 48 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
Datblijkt uit cijfers van de Stichting Waarborgfonds Eigen Woningen WEW), de uitvoerende instantie van de Nationale Hypotheek Garantie (NHG).
In de eerste helft van het jaar hebben 40.700 (2012: 45.400) huishoudens de aankoop van hun woning gefinancierd met NHG.
quote:Oorzaken gedwongen woningverkoop en alternatieven
Een gedwongen woningverkoop is de nachtmerrie van veel huizenbezitters. Toch is het aantal gedwongen woningverkopen in 2012 met maar liefst 70% toegenomen. De belangrijkste oorzaken voor de gedwongen woningverkopen zijn scheiding (61 procent) en werkloosheid (16 procent).
Met ¤ 2.000 netto kom je helemaal niet in aanmerking voor en sociale huurwoning, want dat is meer dan ¤ 33.000 bruto per jaar.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 11:43 schreef raptorix het volgende:
[..]
Met jongere bedoel ik een jonge schoolverlater, stel je bent 25, je komt net van HBO/UNI, dan verdien je op zijn best 2000 netto, een sociale huurwoning is vrijwel niet te krijgen, waardoor je particulier moet gaan huren voor 700 euro per maand, daar komen nog eens 500 euro aan vaste lasten bij, en dan moet je nog alles voor doen. Kortom als je beetje zuinig leeft, hou je 300 euro per maand over, dat betekend, dus dat je een kleine 4000 euro per jaar sparen. Kortom je zou dan eerst 15 jaar je de tyfus moeten sparen wil je uberhaupt eens voor een klein huisje kunnen gaan kijken.
Hoeveel huizen staan er te koop op Funda? 250.000?quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 13:39 schreef nolamoetblijven het volgende:
[..]
[..]
http://www.cobouw.nl/nieu(...)woningverkoop-stijgt
Noem het maar weinig.
[..]
Als mijn vermogen in een jaar tijd vertienvoudigd is... Ben ik dan rijk als mijn vermogen 100 euro is?quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 13:39 schreef nolamoetblijven het volgende:
[..]
[..]
http://www.cobouw.nl/nieu(...)woningverkoop-stijgt
Noem het maar weinig.
[..]
maar ook niet voor een vrije sector woning, blijf maar bij je moederquote:Op zaterdag 24 augustus 2013 13:50 schreef Leandra het volgende:
[..]
Met ¤ 2.000 netto kom je helemaal niet in aanmerking voor en sociale huurwoning, want dat is meer dan ¤ 33.000 bruto per jaar.
Over het algemeen rekent men voor vrije sector met een inkomenseis van 4 keer de huur als bruto maandloon, dus dat zou op een huur van zo'n ¤ 690 uitkomen.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 14:15 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
maar ook niet voor een vrije sector woning, blijf maar bij je moeder
maar geen social sector , wel een kamer ergensquote:Op zaterdag 24 augustus 2013 14:32 schreef Leandra het volgende:
[..]
Over het algemeen rekent men voor vrije sector met een inkomenseis van 4 keer de huur als bruto maandloon, dus dat zou op een huur van zo'n ¤ 690 uitkomen.
Op de meeste plekken in NL kun je daar prima voor huren, zeker als je alleen bent.
300 euro per maand aan eten/drinkenquote:Op zaterdag 24 augustus 2013 13:50 schreef Leandra het volgende:
[..]
Met ¤ 2.000 netto kom je helemaal niet in aanmerking voor en sociale huurwoning, want dat is meer dan ¤ 33.000 bruto per jaar.
Maar als je ¤ 700 huur betaalt, daar nog eens ¤ 500,= vaste lasten bijtelt (flink bedrag aan vaste lasten), en nog eens ¤ 300 per maand aan eten/drinken enz. uitgeeft dan blijft er nog ¤ 500,= per maand over om te sparen.... dat is dan al ¤ 6.000 per jaar, plus laten we zeggen ¤ 1.000 van je vakantiegeld, maakt ¤ 7.000 per jaar.
Met een rente van 2% zit je dan in 7 jaar op ¤ 52.174,=
Nee, geen sociale sector, ¤ 700 per maand is per definitie geen sociale sector, en dat heb je ook niet nodig met ¤ 2.000 netto per maand.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 14:42 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
maar geen social sector , wel een kamer ergens
maar dan blijven de meesten liever thuis wonen
en ook geen vrije sector of je moet naar louche verhuurders gaan
en nu vaste aanstellingen onzeker zijn
Wat ben je toch een relnicht, raptorixquote:Op zaterdag 24 augustus 2013 15:01 schreef raptorix het volgende:
[..]
300 euro per maand aan eten/drinken![]()
![]()
![]()
![]()
Loop je soms in vodden ofzo?
En ga je dan nooit met vakantie? Ik ga niet heel vaak, meestal korte ski vakantie van lang weekend, en dan ben je al snel 800 euro kwijt. En ga je nooit uit eten, of naar een feestje? Ik leef echt niet uitzonderlijk, geen grote vakanties (al 12 jaar niet), besteed niet heel veel geld aan kleding of uitgaan, maar 300 per maand![]()
![]()
![]()
Kom op zeg, voor 300 euro per maand moeten kunnen leven, een goed doosje wijn is al 300 euroquote:Op zaterdag 24 augustus 2013 15:12 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Wat ben je toch een relnicht, raptorix
Cheapskatequote:Op zaterdag 24 augustus 2013 15:13 schreef raptorix het volgende:
[..]
Kom op zeg, voor 300 euro per maand moeten kunnen leven, een goed doosje wijn is al 300 euro![]()
Te voet naar je werk begrijp ik, nooit op vakantie, geen bedrag voor tegenvallers als een wasmachine die stuk gaat oid. Geen geld voor kleding...quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 13:50 schreef Leandra het volgende:
Met ¤ 2.000 netto kom je helemaal niet in aanmerking voor en sociale huurwoning, want dat is meer dan ¤ 33.000 bruto per jaar.
Maar als je ¤ 700 huur betaalt, daar nog eens ¤ 500,= vaste lasten bijtelt (flink bedrag aan vaste lasten), en nog eens ¤ 300 per maand aan eten/drinken enz. uitgeeft dan blijft er nog ¤ 500,= per maand over om te sparen.... dat is dan al ¤ 6.000 per jaar, plus laten we zeggen ¤ 1.000 van je vakantiegeld, maakt ¤ 7.000 per jaar.
Met een rente van 2% zit je dan in 7 jaar op ¤ 52.174,=
Je moet toch duur wonen zodat je dichtbij je werk woont? Dan heb je geen auto nodig en kun je prima fietsen.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 15:23 schreef DS4 het volgende:
[..]
Te voet naar je werk begrijp ik, nooit op vakantie, geen bedrag voor tegenvallers als een wasmachine die stuk gaat oid. Geen geld voor kleding...
Heel erg realistisch vind ik het niet. Natuurlijk kan je 5 jaar lang op een houtje bijten, maar het lijkt mij wat al te calvinistisch om dat af te dwingen voor eenieder.
om niet te spreken vande kaviaarquote:Op zaterdag 24 augustus 2013 15:13 schreef raptorix het volgende:
[..]
Kom op zeg, voor 300 euro per maand moeten kunnen leven, een goed doosje wijn is al 300 euro![]()
700 euro is duur wonen? Het is volgens mij eerder 'goedkoop' als je niet voor sociale huur in aanmerking komt!quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 15:24 schreef Leandra het volgende:
Je moet toch duur wonen zodat je dichtbij je werk woont? Dan heb je geen auto nodig en kun je prima fietsen.
ik heb nog wel een kamertje voor jequote:Op zaterdag 24 augustus 2013 15:27 schreef DS4 het volgende:
[..]
700 euro is duur wonen? Het is volgens mij eerder 'goedkoop' als je niet voor sociale huur in aanmerking komt!
Heeft dat kamertje ook een fatsoenlijke bioscoop? Anders blijf ik in mijn eigen woning hoor...quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 15:34 schreef michaelmoore het volgende:
ik heb nog wel een kamertje voor je
voor de helft
hebben ze met twee in gewoond
Ik vind 700 euro behoorlijk duur, uberhaupt zijn woonprijzen in Nederland van de gekke!quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 15:27 schreef DS4 het volgende:
[..]
700 euro is duur wonen? Het is volgens mij eerder 'goedkoop' als je niet voor sociale huur in aanmerking komt!
nee helaasquote:Op zaterdag 24 augustus 2013 15:56 schreef DS4 het volgende:
[..]
Heeft dat kamertje ook een fatsoenlijke bioscoop? Anders blijf ik in mijn eigen woning hoor...
[ afbeelding ]
Zoiets dus...
Als je niet in aanmerking komt voor een sociale huurwoning heb je in een groot deel van Nederland moeite om voor dat geld wat te vinden.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 16:11 schreef raptorix het volgende:
Ik vind 700 euro behoorlijk duur, uberhaupt zijn woonprijzen in Nederland van de gekke!
Heb ik hier ook.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 16:16 schreef michaelmoore het volgende:
nee helaas
maar er is wel glasvezel TVaansluiting
Maar het is gewoon te triest voor woorden dat je in Nederland bijna de helft van je salaris kwijt bent aan woonruimte, of dit nu koop of huur is. Toen ik bij het oude huis was van me vriend in Duitsland hadden ze 300m2 voor nog geen 350 euro, en dan ook nog met flinke tuin, de enige conclusie is dat de overheid zich voordoet als pantjesbaasa.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 16:20 schreef DS4 het volgende:
[..]
Als je niet in aanmerking komt voor een sociale huurwoning heb je in een groot deel van Nederland moeite om voor dat geld wat te vinden.
De goedkoopste woning die wij verhuren zit op 600 euro. Klein en oude meuk (renovatie van het gehele pand is aanstaande en dat wordt het geplitst verkocht).
Als we die woning te verhuur aanbieden is deze dezelfde dag weer verhuurd. Keer op keer. Omdat 'zo goedkoop'.
Dus nee... 700 euro is geen hele dure woning. In Schubbekutteveen wellicht, maar verder niet.
Hoezo is 7 jaar op de wachtlijst staan voor een sociale huurwoning niet lang genoeg? en die speciale huurwoningen voor 18-21 jarigen dan ? ...quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 11:43 schreef raptorix het volgende:
[..]
Met jongere bedoel ik een jonge schoolverlater, stel je bent 25, je komt net van HBO/UNI, dan verdien je op zijn best 2000 netto, een sociale huurwoning is vrijwel niet te krijgen, waardoor je particulier moet gaan huren voor 700 euro per maand, daar komen nog eens 500 euro aan vaste lasten bij, en dan moet je nog alles voor doen. Kortom als je beetje zuinig leeft, hou je 300 euro per maand over, dat betekend, dus dat je een kleine 4000 euro per jaar sparen. Kortom je zou dan eerst 15 jaar je de tyfus moeten sparen wil je uberhaupt eens voor een klein huisje kunnen gaan kijken.
zoals ik al eerder zei heb je 50.000 nodig als je een huis van 150.000 euro wil kopen met dit plan.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 11:47 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Je bent 25, dus al 7 ingeschreven voor een sociale woningbouwwoning.
Daarnaast, als je 60.000 euro spaart ga je dus voor een huis van 3 ton?
Als je serieus wil sparen is dat gewoon mogelijk, je laat dan namelijk andere dingen staan.
Vergelijkbare woningen zijn in Duitsland vask minstens zo duur of duurder (dat geldt iig voor koop).quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 16:22 schreef raptorix het volgende:
Maar het is gewoon te triest voor woorden dat je in Nederland bijna de helft van je salaris kwijt bent aan woonruimte, of dit nu koop of huur is. Toen ik bij het oude huis was van me vriend in Duitsland hadden ze 300m2 voor nog geen 350 euro, en dan ook nog met flinke tuin, de enige conclusie is dat de overheid zich voordoet als pantjesbaasa.
Het is inderdaad een garantie dat de huizenprijzen nog 10 jaar blijven dalenquote:Op zaterdag 24 augustus 2013 13:14 schreef eleusis het volgende:
Vreemd van Dijsselbloem om dit signaal nu te geven terwijl hij lip service biedt aan het 'herstel' van de prijzen. Een rationele koper zal nu bereid moeten zijn om minder te betalen voor een woning, omdat hij weet dat de financiering — en dus het bedrag dat een potentiële koper kan neerleggen — over 10 jaar wordt teruggeschroefd.
Uiteindelijk zal het op de lange duur weinig uitmaken, schat ik. De prijzen zullen zich wel weer aanpassen zodat een woning weer nét betaalbaar is, zoals ze zich ook aanpasten toen de leenbedragen de lucht in schoten. Een kleine groep zal een verlies nemen, een andere kleine groep zal een koopje kunnen maken, maar het gros competeert toch voor dezelfde woningen met vergelijkbare financieringsmogelijkheden.
Je bent de vermogensbelasting vergetenquote:Op zaterdag 24 augustus 2013 13:50 schreef Leandra het volgende:
[..]
Met ¤ 2.000 netto kom je helemaal niet in aanmerking voor en sociale huurwoning, want dat is meer dan ¤ 33.000 bruto per jaar.
Maar als je ¤ 700 huur betaalt, daar nog eens ¤ 500,= vaste lasten bijtelt (flink bedrag aan vaste lasten), en nog eens ¤ 300 per maand aan eten/drinken enz. uitgeeft dan blijft er nog ¤ 500,= per maand over om te sparen.... dat is dan al ¤ 6.000 per jaar, plus laten we zeggen ¤ 1.000 van je vakantiegeld, maakt ¤ 7.000 per jaar.
Met een rente van 2% zit je dan in 7 jaar op ¤ 52.174,=
What ever, feit is dat we van deze overheid af moeten, maar goed het volk stemt volgende keer weer vrolijk PVDA zodat we er nog langer aan vast zitten, overheid die geen enkele meerwaarde heeft.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 16:26 schreef DS4 het volgende:
[..]
Vergelijkbare woningen zijn in Duitsland vask minstens zo duur of duurder (dat geldt iig voor koop).
Wat daar ook van moge zijn: het ging even over of iemand in NL makkelijk voor een woning kan sparen en dan gaat het om wat je feitelijk moet betalen, ongeacht de vraag of dat reeel is.
(Het is overigens 1/3 wat je gemiddeld uitgeeft aan wonen)
Gast, leer eens posten, of beter: lees mijn posts goed, ik heb je post nu 5 keer gelezen, maar snap nog steeds je standpunt niet.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 16:23 schreef arjan1212 het volgende:
[..]
Hoezo is 7 jaar op de wachtlijst staan voor een sociale huurwoning niet lang genoeg? en die speciale huurwoningen voor 18-21 jarigen dan ? ...
Tja en dan valt deze regering en dan krijgen we een onmogelijke situatie van 4-5 partijen met 15-25 zetels. Geen coalitie van te maken althans niet eentje die ook daadwerkelijk beslissingen kan maken.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 16:31 schreef raptorix het volgende:
[..]
What ever, feit is dat we van deze overheid af moeten, maar goed het volk stemt volgende keer weer vrolijk PVDA zodat we er nog langer aan vast zitten, overheid die geen enkele meerwaarde heeft.
Nee, ik vind het niet duur wonen, dat vinden degenen die met ¤ 2.000 netto verontwaardigd zijn dat ze niet meer in aanmerking kunnen komen voor sociale huur.... kennelijk hadden ze ¤ 450,= een normale huurprijs gevonden.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 15:27 schreef DS4 het volgende:
[..]
700 euro is duur wonen? Het is volgens mij eerder 'goedkoop' als je niet voor sociale huur in aanmerking komt!
De problemen kwamen niet vanuit de NL huizenmarkt.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 22:10 schreef michaelmoore het volgende:
ik enk dat ze die banken problemen in de toekomst willen voorkomen
Goed. Je was dus toch een auto vergeten.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 22:01 schreef Leandra het volgende:
Nee, ik vind het niet duur wonen, dat vinden degenen die met ¤ 2.000 netto verontwaardigd zijn dat ze niet meer in aanmerking kunnen komen voor sociale huur.... kennelijk hadden ze ¤ 450,= een normale huurprijs gevonden.
Ze doen de rente nu al nauwelijks omlaag in die situatie, dus dat zie ik somber in.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 21:21 schreef michaelmoore het volgende:
Maar banken lopen dan dus minder risico , dus kan de rente omlaag, tenzij de overheid wil dat banken meer vet op de botten krijgen
Waarom zou je meer dan 1/4 van je inkomen aan woonlasten moeten uitgeven? En de inkomensgrens voor sociale huur is natuurlijk volkomen absurd. Want als je daar net boven zit kom je terecht in een of andere tochtige portiekflat in een kansenwijk.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 22:01 schreef Leandra het volgende:
[..]
Nee, ik vind het niet duur wonen, dat vinden degenen die met ¤ 2.000 netto verontwaardigd zijn dat ze niet meer in aanmerking kunnen komen voor sociale huur.... kennelijk hadden ze ¤ 450,= een normale huurprijs gevonden.
maar dat kan nog heel goed gaan komenquote:Op zaterdag 24 augustus 2013 22:24 schreef DS4 het volgende:
[..]
De problemen kwamen niet vanuit de NL huizenmarkt.
Ik denk idd dat de woningprijs redelijk op de bodem terecht is gekomen.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 22:31 schreef michaelmoore het volgende:
maar dat kan nog heel goed gaan komen
of denk jij dat de woningprijzen gaan stijgen met al die pensionados de komende jaren die allemaal aan de verkoopkant komen te zitten om de ouderenzorg te kunnen betalen of naar de zon willen
En jongeren die in een tijdelijke werksituatie blijven zitten
Dat hoef je van mij helemaal niet, maar dat is wat wonen kost.... maar beweer je nou dat sociale huur rianter is dan vrije sector huur boven de sociale huurgrens?quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 22:26 schreef Arthur_Spooner het volgende:
[..]
Waarom zou je meer dan 1/4 van je inkomen aan woonlasten moeten uitgeven? En de inkomensgrens voor sociale huur is natuurlijk volkomen absurd. Want als je daar net boven zit kom je terecht in een of andere tochtige portiekflat in een kansenwijk.
O, dan vergeet je gwl, internet, telefonie, tv abbo, verzekeringen... Zeg maar de echte vaste lasten.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 22:46 schreef Leandra het volgende:
Nee, daar had ik over nagedacht, maar met ¤ 500 vaste lasten kom je een heel eind qua auto.
ligt er wel aan wat voor auto je hebt natuurlijk. Maar afschrijving vergeten mensen wel vaak als kostenpost.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 23:29 schreef DS4 het volgende:
[..]
O, dan vergeet je gwl, internet, telefonie, tv abbo, verzekeringen... Zeg maar de echte vaste lasten.
Een auto kost al snel 500 euro of meer per maand als je alle kosten meeneemt!
quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 23:29 schreef DS4 het volgende:
[..]
O, dan vergeet je gwl, internet, telefonie, tv abbo, verzekeringen... Zeg maar de echte vaste lasten.
Een auto kost al snel 500 euro of meer per maand als je alle kosten meeneemt!
Hoeveel vers afgestudeerden mogen dromen van zo'n topstartersinkomen?quote:Op zondag 25 augustus 2013 00:02 schreef Leandra het volgende:
de arme alleenstaande vers afgestudeerde met ¤ 2.000 netto per maand
Iemand die het begrijpt.quote:Op zaterdag 24 augustus 2013 11:43 schreef raptorix het volgende:
[..]
Met jongere bedoel ik een jonge schoolverlater, stel je bent 25, je komt net van HBO/UNI, dan verdien je op zijn best 2000 netto, een sociale huurwoning is vrijwel niet te krijgen, waardoor je particulier moet gaan huren voor 700 euro per maand, daar komen nog eens 500 euro aan vaste lasten bij, en dan moet je nog alles voor doen. Kortom als je beetje zuinig leeft, hou je 300 euro per maand over, dat betekend, dus dat je een kleine 4000 euro per jaar sparen. Kortom je zou dan eerst 15 jaar je de tyfus moeten sparen wil je uberhaupt eens voor een klein huisje kunnen gaan kijken.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |