quote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:01 schreef GlenSpey het volgende:
[..]
Moet haast wel, want zo wegrijden zou onmogelijk moeten zijn gezien de machinist bij vertrek altijd naar de groene lamp 'deuren DICHT' moet kijken![]()
Moet er wel bij zeggen dat ik dat materieel nooit heb mee mogen maken dus misschien dat het daar anders was...
Nou ja Veenexpress.. Wadloper.. Dat is niet vroeger dan 2002 geweestquote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:09 schreef Viezze het volgende:
Waarschijnlijk zoiets wat vroeger niet mocht, maar wel kon en waar niemand zich echt druk om maakte. Als tegenwoordig zoiets gebeurt staat direct de inspectie op de stoep.
Fotostop langs de volle baan, en moesten even wachten tot wij de sporen mochten oversteken. De IC moest eerst gepasseerd zijn. Daarna konden wij het talud gaan beklimmen.quote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:14 schreef Surveillance-Fiets het volgende:
waarom ga je in het nevenspoor staan met 200 man?
Vertel ook nog even dat jullie met 18 keukentrapjes en 4 heggescharen aan de gang waren andersquote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:11 schreef greavy het volgende:
Vandaag met de TSP-fotoreis de politie nog op ons dak gehad. Een bestuurder van een passerende trein had gebeld, want toen hij met 140 langs kwam, zag hij ineens een man of 200 in het nevenspoor / ballast staan .. Vertrouwde het ff niet.
De politie was vrij snel vertrokken, nadat de organisatie v/d TSP even een babbeltje gemaakt had.
je vergeet de grote ladders en de bouwsteigersquote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:22 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Vertel ook nog even dat jullie met 18 keukentrapjes en 4 heggescharen aan de gang waren anders
Een heggeschaar zou best wel welkom zijn geweest toen ik twee weken terug in Engeland langs de baan stond. Er stond een bosje met hoge takken midden in beeld, en de stam van dat kreng was nog veerkrachtig ookquote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:22 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Vertel ook nog even dat jullie met 18 keukentrapjes en 4 heggescharen aan de gang waren anders
Dat vind ik redelijk lang gereden. Toen was het nog niet zo makkelijk om op internet je beklag te doen en was de focus nog niet zo op de NS gericht als nu (voor mijn gevoel dan)quote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:16 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Nou ja Veenexpress.. Wadloper.. Dat is niet vroeger dan 2002 geweest
en dan alle 200 dezelfde foto schieten.quote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:18 schreef greavy het volgende:
[..]
Fotostop langs de volle baan, en moesten even wachten tot wij de sporen mochten oversteken. De IC moest eerst gepasseerd zijn. Daarna konden wij het talud gaan beklimmen.
Er waren géén ladders, trapjes of heggescharen bij de rit tevoorschijn gekomen.quote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:22 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Vertel ook nog even dat jullie met 18 keukentrapjes en 4 heggescharen aan de gang waren anders
Net zo makkelijk als nu. NS luistert toch niet. Of je nou via Fok je beklag doet of via Fok EN twitter EN facebook EN jemoederquote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:24 schreef Viezze het volgende:
[..]
Dat vind ik redelijk lang gereden. Toen was het nog niet zo makkelijk om op internet je beklag te doen
Daar moet ik je dan wel weer gelijk in gevenquote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:25 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Net zo makkelijk als nu. NS luistert toch niet. Of je nou via Fok je beklag doet of via Fok EN twitter EN facebook EN jemoeder
van je geloof gevallen?quote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:25 schreef greavy het volgende:
[..]
Er waren géén ladders, trapjes of heggescharen bij de rit tevoorschijn gekomen.
Dat is zo mooiquote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:24 schreef Surveillance-Fiets het volgende:
en dan alle 200 dezelfde foto schieten.![]()
Jaquote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:24 schreef Surveillance-Fiets het volgende:
[..]
en dan alle 200 dezelfde foto schieten.![]()
dan zou ik dus achter dat bruggetje gaan staan. En dan een foto door die boog schieten. jwtz.quote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:27 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Dat is zo mooi![]()
Beetje dit idee![]()
[ afbeelding ]
Geen vliegende (video)camera's?quote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:27 schreef greavy het volgende:
[..]
Ja![]()
En als iemand voor een ander zijn beeld gaat staan (voor de fotolijn bijvoorbeeld) werd die in enkele seconden door de andere deelnemers in het Nederlands en Frans vakkundig verteld dat hij dat niet moest doen en maar snel moest opsodemieteren. En als sommigen het iets te vaak deden, werd het wel eens wat grof in taalgebruik
Nee. Er werd geen verbaal geweld gebruikt. De fotostopbegeleider werd soms ook behoorlijk pissig als ze niet luisteren, en werd er wel eens via de megafoon gevloekt. En als ze dan nog niet luisterden, dan gingen de 200 man wel even mee lopen roepen.quote:
want een volk.quote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:27 schreef greavy het volgende:
[..]
Ja![]()
En als iemand voor een ander zijn beeld gaat staan (voor de fotolijn bijvoorbeeld) werd die in enkele seconden door de andere deelnemers in het Nederlands en Frans vakkundig verteld dat hij dat niet moest doen en maar snel moest opsodemieteren. En als sommigen het iets te vaak deden, werd het wel eens wat grof in taalgebruik
En als de "gewone reizigers" dan even door de megafoon toegebulderd wordt dat ze op moeten sodemieteren. Hoef je niet eens voor naar België trouwens, de NVBS is net zo erg. Kankermongolen ook eigenlijk.quote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:27 schreef greavy het volgende:
Op de stations gilt hij ook door de megafoon, en dan zie je wel eens reizigers erg vreemd kijken. Zeker als je op een station als Schubbekutteveen een stop hebt, en daar dus de mensen die op een trein staan te wachten echt even verbaasd laat kijken als er 200 man met camera de trein uit komt hollen en naar andere perron gaat ...
pfff val ik even keihard door de mand. tis maar goed dat ik geen spotter ben.quote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:29 schreef Dr_Flash het volgende:
Mwoa dan zie je het niet zo goed. Die brug is natuurlijk wel minstens een meter of 3-4 breed he.
eigenlijk zou je een paar goede boxen mee moeten nemen en je een eindje achter de fotografen op moeten stellen. Als ze een stoomtrein verwachten moet je een goeie stoomfluit laten horen.quote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:28 schreef Surveillance-Fiets het volgende:
[..]
dan zou ik dus achter dat bruggetje gaan staan. En dan een foto door die boog schieten. jwtz.
Maar dan wel mét oranje hesje en valhelm op hoor.
Je moet het voor de lol eens een keertje meemaken. EEN keertje, dan weet je waar je over praat. Als je er niet bijgeweest bent kun je het je gewoon echt niet voorstellen. Je gelooft het gewoon niet. Echtquote:
Ik heb dat in Berlijn op Hbf ook meegemaakt, toen een PKP Husarz binnen kwam met een EC. Dat bleef gelukkig bij "Hey, kun je een beetje doorlopen aub?"quote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:31 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
En als de "gewone reizigers" dan even door de megafoon toegebulderd wordt dat ze op moeten sodemieteren. Hoef je niet eens voor naar België trouwens, de NVBS is net zo erg.
kan ook wel een beetje minder, Flesquote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:31 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
En als de "gewone reizigers" dan even door de megafoon toegebulderd wordt dat ze op moeten sodemieteren. Hoef je niet eens voor naar België trouwens, de NVBS is net zo erg. Kankermongolen ook eigenlijk.
PANIEK PANIEK. Dan gaan er doden vallen man.quote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:31 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
eigenlijk zou je een paar goede boxen mee moeten nemen en je een eindje achter de fotografen op moeten stellen. Als ze een stoomtrein verwachten moet je een goeie stoomfluit laten horen.
Eens kijken hoe snel ze dan omgedraaid en in vertwijfeling zijn
De reizigers werden niet aangesproken hierbij. Die werden met rust gelatenquote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:31 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
En als de "gewone reizigers" dan even door de megafoon toegebulderd wordt dat ze op moeten sodemieteren. Hoef je niet eens voor naar België trouwens, de NVBS is net zo erg. Kankermongolen ook eigenlijk.
Joa.quote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:32 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
kan ook wel een beetje minder, Fles
Wat gaaf, voordat de buurtsporen werden doorgetrokken...quote:Op zaterdag 11 mei 2013 20:52 schreef Bitlord het volgende:
Foto van het oude stationsgebouw van Utrecht. Herkent iemand de trap in het midden? [ http://img849.imageshack.us/img849/5311/1973stationsplein9.jpg (copy/paste deze link) ]
ik zag vandaag iemand foto's maken van de vervangende bussen tussen Deventer en Enschede.quote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:32 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Je moet het voor de lol eens een keertje meemaken. EEN keertje, dan weet je waar je over praat. Als je er niet bijgeweest bent kun je het je gewoon echt niet voorstellen. Je gelooft het gewoon niet. Echt
Oh ik vaak zat. Met een Plan U een zinkfabriek binnen rijden, best lachen voor een keertjequote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:35 schreef James1988 het volgende:
Ik ben nog nooit met zo'n rit meegeweest in Nederland of België.
Dat klinkt als een toffe bestemmingquote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:37 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Oh ik vaak zat. Met een Plan U een zinkfabriek binnen rijden, best lachen voor een keertjeZe regelen wel dat je op plekken komt waar je anders nooit zou komen, dat moet je ze nageven.
Agreed.quote:Maar hoe het spelletje van sociale interactie werkt, dat blijft lastig. Overigens is het waarschijnlijk ook nog zo dat het publiek dergelijk horkerig optreden gewoon noodzakelijk maakt
Faalquote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:38 schreef greavy het volgende:
Terwijl er zeeën met ruimte is, ga je achter lantaarnpaal staan met de loc of vol in de schaduw achter bomen.
Ja, dat weten ze wel. Maar doen ze niks mee. Maar dan gaan ze 2 dagen voor de fotorit pas kijken langs de lijn. De rest van de fotostops haalden ze van Flickr en dergelijkequote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:40 schreef James1988 het volgende:
[..]
Faal
Misschien moet je www.suncalc.net maar eens in de ideeënbus stoppen.
Fotoplekken van Flickr halen is een goede manier om een beeld te krijgen bij de foto's die je zou kunnen maken (al kan wel eens blijken dat de realiteit inmiddels anders is), maar als je, als organisatie zijnde, helemaal geen rekening houdt met de stand van de zon, is dat best wel kansloos.quote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:45 schreef greavy het volgende:
[..]
Ja, dat weten ze wel. Maar doen ze niks mee. Maar dan gaan ze 2 dagen voor de fotorit pas kijken langs de lijn. De rest van de fotostops haalden ze van Flickr en dergelijke
Ja klopt, maar dat was in Roemeniëquote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:51 schreef Darkwing_Duck het volgende:
Fles, je had toch nog een open deur filmpje, herriner ik me vaag....
Dat je m probeer te sluiten, en zelfs DAT ging niet, en dat je mompelt "Hmm, zo gaat dat hier duss..."
Garppig: de term "sociale interactie" gebruiken in een gesprek over treinspotters.quote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:37 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Oh ik vaak zat. Met een Plan U een zinkfabriek binnen rijden, best lachen voor een keertjeZe regelen wel dat je op plekken komt waar je anders nooit zou komen, dat moet je ze nageven. Maar hoe het spelletje van sociale interactie werkt, dat blijft lastig. Overigens is het waarschijnlijk ook nog zo dat het publiek dergelijk horkerig optreden gewoon noodzakelijk maakt
Tsja. Elke variabele kan de waarde nul aannemenquote:Op zondag 12 mei 2013 00:14 schreef ziggyziggyziggy het volgende:
[..]
Garppig: de term "sociale interactie" gebruiken in een gesprek over treinspotters.
DAT doet vrijheid van meningsuiting met een straalbezopen camembertvreterquote:Op zondag 12 mei 2013 00:15 schreef James1988 het volgende:
Guillaume Pépy (CEO SNCF): "Als Ouigo een succes wordt, breiden we de lijst met bestemmingen misschien uit naar Brussel, Amsterdam en Londen."
De video is op zich wel de moeite van het bekijken waard, al moet je door het over-the-top acteerwerk van de presentator heenkijken.quote:Op zondag 12 mei 2013 00:16 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
DAT doet vrijheid van meningsuiting met een straalbezopen camembertvreterWel schattig even goed
kan best interessant worden met de Ouigo dusquote:Op zondag 12 mei 2013 00:15 schreef James1988 het volgende:
Guillaume Pépy (CEO SNCF): "Als Ouigo een succes wordt, breiden we de lijst met bestemmingen misschien uit naar Brussel, Amsterdam en Londen."
Keren op Hoofddorpquote:Op zondag 12 mei 2013 00:26 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
Heb je misschien Duivendrecht of Bijlmer ArenA als eindstation en geen stop op Schiphol
JOA!quote:Op zondag 12 mei 2013 00:26 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
kan best interessant worden met de Ouigo dus
Heb je misschien Duivendrecht of Bijlmer ArenA als eindstation en geen stop op Schiphol
quote:Op donderdag 21 april 2011 20:29 schreef ziggyziggyziggy het volgende:
Ik stel een nieuwe regel voor voor in dit topic: alleen foto's met sluitseinen plaatsen.
Jemoederquote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:25 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Net zo makkelijk als nu. NS luistert toch niet. Of je nou via Fok je beklag doet of via Fok EN twitter EN facebook EN jemoeder
quote:Op zondag 12 mei 2013 00:30 schreef Dr_Flash het volgende:
En dan maar al die kutstokbroodvreters uitlachen die "AMSTERDAM AEROPORT" zoeken en "Haarlemmermeer" in moeten toetsen HA!![]()
Ja man toch fantastisch. Tweederangs kutvolk laten weten dat ze uiteindelijk ook maar tweederangs kutvolk zijnquote:
In Euskal Herria denk je wel 10 x na om het spoor van de metro te betredenquote:Op zaterdag 11 mei 2013 12:42 schreef Viezze het volgende:
Dat bleek ook tijdens een bedrijfsbezoek. De (overigens Nederlandse) directeur ter plaatse gaf indirect toe dat veiligheid niet op nummer 1 stond daar. Er gebeurden daar dingen waarbij in Nederland de hele fabriek al tien keer stil was gelegd door de inspectie.
Mooi filmpje. Ook doodnormaal schijnbaar om het spoor over te steken dus.
Net of een zelfmoordenaar wakker ligt van 6000 euroquote:Op zondag 12 mei 2013 01:36 schreef bork het volgende:
[..]
In Euskal Herria denk je wel 10 x na om het spoor van de metro te betreden
[ link | afbeelding ]
Dit is meer het oversteken/afsnijden Fles, niet gelijk zo hard roepen. Het was eigenlijk bedoeld om aan te geven hoe de verhoudingen zijn Baskenland vs Polen qua veiligheid, jij maakt er gelijk zo'n hoop bombarie over, relax eventjes aub,quote:Op zondag 12 mei 2013 01:38 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Net of een zelfmoordenaar wakker ligt van 6000 euroEcht als je gelooft dat zo'n getalletje wat uithaalt, welkom to teh real world
Welk deel houd je hoog dan? je steekt over, 2 seconden. Kans dat iemand je ziet is nul. Kans dat iemand je met 280 km/h aan smithereens rijdt is het grootste risico.quote:Op zondag 12 mei 2013 01:39 schreef bork het volgende:
[..]
Dit is meer het oversteken/afsnijden Fles, niet gelijk zo hard roepen.
Jawel hoorquote:Op zondag 12 mei 2013 01:52 schreef Dr_Flash het volgende:
BORK hebben we al overnachting in Berlin geregeld voor juni? vgs mij niet
Precies, genau, richtig.quote:Op zondag 12 mei 2013 01:57 schreef James1988 het volgende:
Die spoorwijziging staat niet echt duidelijk aangegeven, je moet maar net op het juiste moment dat witte balkje lezen...
quote:Op zondag 12 mei 2013 02:01 schreef bork het volgende:
[..]
Precies, genau, richtig.
Als bonus liepen er mensen over het spoor (vertragingen) en waren er een hoop Bundesliga-wedstrijden zodat er Schalke- , Hannover 96- en Dusseldorf-types rondliepen, echt bizar.
Sterker nog, ik was wat eten scoren en the missus wist me te melden dat er mensen werden geweigerd voor de ICE naar Berlijn omdat deze vol zat, bovendien rolden ze uit de ICE vanaf Dusseldorf (ook bomvol) en het gekanker op de DB klonk zoals hier op de NS.![]()
![]()
Gaaf!quote:Op zondag 12 mei 2013 02:06 schreef James1988 het volgende:
Vandaag reed er een Sonderzug van Stuttgart naar Gelsenkirchen in verband met een voetbalwedstrijd. De tractie werd geleverd door een nieuwkomer, Vectron-locomotief 193 803 (van Railpool) had de eer om deze trein te mogen trekken:
[ afbeelding ]
Leuke video, alleen onder die sloerie op MLV een balkje met Gare de Lyon neerzetten is natuurlijk dikke faalquote:Op zondag 12 mei 2013 00:15 schreef James1988 het volgende:
Guillaume Pépy (CEO SNCF): "Als Ouigo een succes wordt, breiden we de lijst met bestemmingen misschien uit naar Brussel, Amsterdam en Londen."
Dan is het in Nederland toch duidelijker, met gewoon de volgende trein op de TBP en in een balkje eronder: 19:07 IC Schubbekutteveen van spoor 3quote:Op zondag 12 mei 2013 01:57 schreef James1988 het volgende:
Die spoorwijziging staat niet echt duidelijk aangegeven, je moet maar net op het juiste moment dat witte balkje lezen...
En anders hebben we nog complexe getallen.quote:Op zondag 12 mei 2013 00:15 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Tsja. Elke variabele kan de waarde nul aannemen
Bijna hetzelfde -> http://en.wikipedia.org/wiki/H-Bahnquote:Op zondag 12 mei 2013 13:49 schreef ReisT het volgende:
[..]
Lijkt erg op deze waar ik van de week nog in zat:
Waarom hebben wij in Nederland niet van die übercoole dingen.quote:Op zondag 12 mei 2013 13:49 schreef ReisT het volgende:
[..]
Lijkt erg op deze waar ik van de week nog in zat:
Donderen steeds bodemplaten vanafquote:Op zondag 12 mei 2013 14:17 schreef b2py het volgende:
[..]
Waarom hebben wij in Nederland niet van die übercoole dingen.
Omdat Duitsers technische opperbazen zijn. Wij hebben al ongekende moeite met een tunneltje van noord naar zuidquote:Op zondag 12 mei 2013 14:17 schreef b2py het volgende:
[..]
Waarom hebben wij in Nederland niet van die übercoole dingen.
Ja gek he. Duitsers hebben gewoon graniet waar je tunnels in kan borenquote:Op zondag 12 mei 2013 15:08 schreef Ireyon het volgende:
[..]
Omdat Duitsers technische opperbazen zijn. Wij hebben al ongekende moeite met een tunneltje van noord naar zuid.
'Wij' hebben daar helemaal geen probleem mee.quote:Op zondag 12 mei 2013 15:08 schreef Ireyon het volgende:
[..]
Omdat Duitsers technische opperbazen zijn. Wij hebben al ongekende moeite met een tunneltje van noord naar zuid.
In Roffa lukt dat prima hoorquote:Op zondag 12 mei 2013 15:08 schreef Ireyon het volgende:
[..]
Omdat Duitsers technische opperbazen zijn. Wij hebben al ongekende moeite met een tunneltje van noord naar zuid.
Dat lijkt wel het station waar ik mn koffer vergat in de treinquote:Op zondag jkt12 mei 2013 16:24 schreef b2py het volgende:
[ afbeelding ]
Heute sind Kenner gefragt – wer weiß, aus welchem deutschen Bahnhof dieser ICE gerade ausfährt?
DB fb
Daar kwam een Russisch fotomodel de weg vragen aan mij, dit overkomt mij overdreven vaak, mensen die de weg aan mij vragen terwijl ik er op bezoek ben, en dan vaak nog weten ookquote:Op zondag 12 mei 2013 16:29 schreef Darkwing_Duck het volgende:
[..]
Dat lijkt wel het station waar ik mn koffer vergat in de trein
Hoe weet je dat het een Russisch fotomodel was? Haar naam was Zydypoesnjetniet ofzo?quote:Op zondag 12 mei 2013 17:39 schreef bork het volgende:
[..]
Daar kwam een Russisch fotomodel de weg vragen aan mij, dit overkomt mij overdreven vaak, mensen die de weg aan mij vragen terwijl ik er op bezoek ben, en dan vaak nog weten ook. (dus niet dat Russische fotomodellen op mij afkomen
).
Dit is niet goed hoorquote:Op zondag 12 mei 2013 18:20 schreef greavy het volgende:
Fotoritten met de TSP, nu die van gister.
[ afbeelding ]
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |