Filmpjes:quote:Bijna duizend gewonden door verbrande meteoriet in Rusland
Bijna duizend mensen hebben medische hulp gezocht als gevolg van de meteoor die vanochtend door de atmosfeer kwam. Dat meldt het Russische persbureau Interfax. Eerder werd nog uitgegaan van vijfhonderd gewonden.
Het hoofd van de gezondheidszorg in Chelyabinsk in Rusland zei dat 985 mensen medische hulp hebben gevraagd. Daarvan liggen er volgens Interfax 43 in het ziekenhuis. De meeste mensen hebben snij- en schaafwonden als gevolg van rondvliegend glas nadat talloze ruiten door de knallen waren gesprongen. Toen de meteoor door de atmosfeer kwam waren de lessen op scholen net begonnen. Onder de gewonden zijn 204 kinderen, zo meldt AP.
Er is niet bekend dat er mensen zijn geraakt door brokstukken van de meteoor zelf. Volgens berichten van vanochtend zijn er drie mensen ernstig aan toe; hun situatie is levensbedreigend.
METEOOR WAS ZON TIEN TON
De Russische Academie van Wetenschappen zegt dat de meteoor, die zon tien ton was, de atmosfeer doorkwam met minstens 54 duizend kilometer per uur. Tussen de dertig en vijftig kilometer boven de grond verbrijzelde hij, waarbij een paar kiloton energie vrijkwam boven de Oeral.
Fragmenten van de meteoor kwamen terecht in een spaarbekken bij Tsjerbakoel, schrijft Novum. In dezelfde omgeving is een krater van zes meter gevonden. Het dak van een fabriek is ingestort. Op amateurvideos is te zien hoe een object net na zonsopgang met een enorme snelheid door de lucht beweegt en dikke witte condens achterlaat en een heldere lichtflits.
[...]
Dit.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 17:47 schreef Intrepidity het volgende:
[..]
Jij bekijkt het vanuit je beperkte levensduur van pakweg 90-100 jaar. De aarde is miljarden jaren oud. Hoe onwaarschijnlijk een samenloop van onstandigheden ook is, het komt altijd wel een keer voor in dergelijke tijdsspannes. Laat ik het zo zeggen, het is ook al een dag of 300 miljard niet gebeurd..
Je twijfelt aan een verhaal op basis van onwaarschijnlijkheden, en dit is op zo'n dag een behoorlijke onwaarschijnlijkheid, het betekent niet dat het niet zou kunnen maar het is simpelweg niet erg waarschijnlijk zo eerlijk mogen we wel zijn. Maar goed, we zullen wel zien, uiteraard is het voor een groot deel speculeren maar dat betreft net zo goed voor de mensen die beweren dat het een satelliet is en daarbij slechts af kunnen gaan op bronnen die zeggen dat het meteorieten waren zo.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 17:51 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Dit.
Kijk, DeParo, het kan best een raket zijn geweest. Maar kom dan wel met serieus bewijs. Want dingen als 'het voelt als teveel toeval' zijn gewoon geen goede redenaties.
Ongetwijfeld zijn er ook dagen in de geschiedenis waarop er 5 keer een meteoor naar beneden kwam.
Dit is een onzinnige vergelijking overigens.quote:Voor mij komt het over als ik vertel dat ik een goede vriend tegen het lijf liep in Nieuw-Zeeland, en mensen zeggen dat er dan wel een God oid moet zijn want "de kans dat je een goede vriend helemaal in Nieuw-Zeeland tegenkomt is toch zoooooo verschikkelijk klein, dat kan geen toeval zijn!"
Wat je zelf zegt, het is niet de juiste manier, je neemt te weinig kwalificaties binnen de berekening zeg maar. Dat meteorietenregens vaker voorkomen ok, dat lijkt me duidelijk, maar 1000 mensen verwonden en dan op zo'n dag sorry maar hoop op z'n minst dat ze proberen uit te zoeken of het natuurlijk was of iets anders.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 17:46 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Ok, als we dan puur kansrekening gaan doen op een ietwat lompe manier:
- Ongeveer 1 keer per jaar scheert een een meteoor langs de aarde
- Ongeveer 1 keer per jaar komt er eentje door de dampkring (meestal in zee)
De kans dat deze 2 events op dezelfde dag vallen is dus niet zo heel klein. Als je je dan bedenkt dat het de afgelopen decennia niet heeft plaatsgevonden dan moet de kans dus wel 100% zijn dat het nu eens gebeurd.
Kijk, zo kan ik het ookAlleen is dit niet de juiste manier.
Langer, maar het gaat er niet om dat het wel eens voorkomt, het gaat er om dat twee vrijwel unieke verschijnselen op dezelfde dag kennelijk gaan plaatsvinden.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 17:47 schreef Intrepidity het volgende:
[..]
Jij bekijkt het vanuit je beperkte levensduur van pakweg 90-100 jaar. De aarde is miljarden jaren oud. Hoe onwaarschijnlijk een samenloop van onstandigheden ook is, het komt altijd wel een keer voor in dergelijke tijdsspannes. Laat ik het zo zeggen, het is ook al een dag of 300 miljard niet gebeurd..
Onzin, uiteraard maakt dat wel uit, het maakt de kans er echt niet groter op! Maar welk bewijs wijst op een meteoriet, of beter gezegd, dat het niet bvb een op hol gelagen raket kan zijn?quote:Op vrijdag 15 februari 2013 17:47 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
[..]
Sorry, maar je hebt echt geen kaas gegeten van kansrekening. Zolang je niet kunt aantonen dat de twee ruimteverschijnselen verwant zijn maakt het label "ruimteverschijnselen" 0,0 uit voor de waarschijnlijkheid van ofwel een meteoriet ofwel een test.
En al het daadwerkelijke bewijs wijst op een meteoriet.
hoeft niet perse misschien dat dubbelglas minder snel breekt, in de videos zie je vrijveel enkelglas. En veel kantoorgebouwen in nederland hebben ook speciaal glas dat als het goed is uit elkaar barst in minder gevaarlijke stukken bij een bomaanval of in dit geval een sonic boom.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 17:53 schreef Tchock het volgende:
Als dit in Nederland zou gebeuren zouden er statistisch gezien ongeveer 128.000 gewonden vallen
Daarom zeg ik ook statistisch gezien. Hier is het verkeer ook veel drukker dus de kans op doden op wegen groter. En het is niet minder koud, dus misschien hebben mensen minder kleren aan, enz. enz. enz. Dat soort variabelen kan ik niet meetellen - en jij ook niet.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 17:56 schreef PrepperNL het volgende:
[..]
hoeft niet perse misschien dat dubbelglas minder snel breekt, in de videos zie je vrijveel enkelglas. En veel kantoorgebouwen in nederland hebben ook speciaal glas dat als het goed is uit elkaar barst in minder gevaarlijke stukken bij een bomaanval of in dit geval een sonic boom.
bronquote:Het lijkt een bijzonder toeval dat uitgerekend vanochtend Rusland getroffen werd door meteorieten, terwijl vanavond een asterode dichter dan ooit langs de Aarde zal scheren. En toch is het niet meer dan toeval, stellen experts ons gerust.
Rond half negen 's avonds (Belgische tijd) komt het rotsblok het dichtst in de buurt van onze planeet. De afstand is dan slechts 27.000 kilometer. Voor het eerst in de moderne geschiedenis komt zo'n grote asterode zo dichtbij. Het brokstuk heet 2012 DA14 en is ongeveer 50 meter in doorsnee. Zo'n asterode kan bij een inslag een wereldstad verwoesten, maar dat zal vanavond niet gebeuren.
Na de inslag van meteorieten in Rusland vanochtend wordt toch onrustig de vraag gesteld of dit iets met de asterode te maken heeft en of wetenschappers zich niet misrekend kunnen hebben. De Britse astronoom Dr. Robert Massey stelt ons via The Daily Mail gerust: "Zoals ik het begrepen heb, kwamen de meteorieten vanuit het oosten, terwijl de asterode vanuit het noorden komt. Er zit ook een tijdsverschil van twaalf uur tussen, dus de beide objecten bevonden zich op minstens een half miljoen kilometer van elkaar. Ze kunnen niets met elkaar te maken hebben."
Ook andere wetenschappers melden via Twitter dat er geen verband is tussen de meteorieten en de asterode. Toch zijn er ook andere meningen. Simon O'Toole van het Australisch Astronomisch Observatorium zegt niet zo zeker te zijn dat ze niets met elkaar te maken hebben. "Het universum zit vol ongewone toevalligheden. Ze bevonden zich dan wel een half miljoen kilometer van elkaar, maar de asterode reist aan acht kilometer per seconde. Zou het niet kunnen dat een stuk is afgebroken en onze planeet nu al bereikt heeft?" Ook de Britse professor Ian Crawford zei aan Sky News dat het te vroeg is om conclusies te trekken.
Maar, zo uniek is het niet. Dat is het hele punt. Niet in de geschiedenis van de mens. En al helemaal niet in de geschiedenis van de aarde. Dus ja, het kan heel goed dat zulke dingen op 1 dag vallen.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 17:53 schreef DeParo het volgende:
[..]
Je twijfelt aan een verhaal op basis van onwaarschijnlijkheden, en dit is op zo'n dag een behoorlijke onwaarschijnlijkheid, het betekent niet dat het niet zou kunnen maar het is simpelweg niet erg waarschijnlijk zo eerlijk mogen we wel zijn. Maar goed, we zullen wel zien, uiteraard is het voor een groot deel speculeren maar dat betreft net zo goed voor de mensen die beweren dat het een satelliet is en daarbij slechts af kunnen gaan op bronnen die zeggen dat het meteorieten waren zo.
[..]
Dit is een onzinnige vergelijking overigens.
[..]
Wat je zelf zegt, het is niet de juiste manier, je neemt te weinig kwalificaties binnen de berekening zeg maar. Dat meteorietenregens vaker voorkomen ok, dat lijkt me duidelijk, maar 1000 mensen verwonden en dan op zo'n dag sorry maar hoop op z'n minst dat ze proberen uit te zoeken of het natuurlijk was of iets anders.
[..]
Langer, maar het gaat er niet om dat het wel eens voorkomt, het gaat er om dat twee vrijwel unieke verschijnselen op dezelfde dag kennelijk gaan plaatsvinden.
[..]
Onzin, uiteraard maakt dat wel uit, het maakt de kans er echt niet groter op! Maar welk bewijs wijst op een meteoriet, of beter gezegd, dat het niet bvb een op hol gelagen raket kan zijn?
Waarom niet?quote:Op vrijdag 15 februari 2013 18:02 schreef Specularium het volgende:
Zag er niet echt uit als een meteoriet, net op het journaal.
Was er een explosie dan?quote:Op vrijdag 15 februari 2013 18:03 schreef Specularium het volgende:
[..]
Waar komt die explosiviteit vandaan?
Buiten het verhaaltje van de geluidsbarriere.
Die steen explodeert door de extreme kracht en hitte die er op komt.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 18:03 schreef Specularium het volgende:
[..]
Waar komt die explosiviteit vandaan?
Buiten het verhaaltje van de geluidsbarriere.
Oh daarbuiten. Dat is als vragen "waarom is dit ijs zo koud? buiten het feit om dat het bevroren is dan he..".quote:Op vrijdag 15 februari 2013 18:03 schreef Specularium het volgende:
[..]
Waar komt die explosiviteit vandaan?
Buiten het verhaaltje van de geluidsbarriere.
Wat een kutzin, moest er 3 x overheen lezen toen ik opmerkte dat de '' mistte.quote:METEOOR WAS ZON TIEN TON
Meteorieten ontploffen bijna altijd. Het filmbeeld van een rond rotsblok die zich in de aarde boort is verzonnen in Hollywood. Het uiteenspatten komt niet door de geluidsbarrire, maar doordat de vallende meteoriet lucht samendrukt. Samengedrukte lucht warmt op, en samen met de luchtwrijving zorgt dat er voor dat de meteoriet extreem warm wordt. Een meteoriet bestaat voor een groot deel uit ijs, wat explosief uitzet tot een gas. Lees er hier meer over, hier een Nederlands stuk over een andere bekende exploderende meteoriet, en ten slotte een filmpje van ontploffend ijs:quote:Op vrijdag 15 februari 2013 18:03 schreef Specularium het volgende:
[..]
Waar komt die explosiviteit vandaan?
Buiten het verhaaltje van de geluidsbarriere.
quote:Russian meteor largest in a century
Explosion rivalled nuclear blast, but rock was still too small for advance-warning networks to spot.
A meteor that exploded over Russia this morning was the largest recorded object to strike the Earth in more than a century, scientists say. Infrasound data collected by a network designed to watch for nuclear weapons testing suggests that today's blast released hundreds of kilotonnes of energy. That would make it far more powerful than the nuclear weapon tested by North Korea just days ago and the largest rock crashing on the planet since a meteor broke up over Siberia's Tunguska river in 1908.
"It was a very, very powerful event," says Margaret Campbell-Brown, an astronomer at the University of Western Ontario in London, Canada, who has studied data from two infrasound stations near the impact site. Her calculations show that the meteoroid was approximately 15 metres across when it entered the atmosphere, and put its mass at around 40 tonnes. "That would make it the biggest object recorded to hit the Earth since Tunguska," she says.
The meteor appeared at around 09:25 a.m. local time over the region of Chelyabinsk, near the southern Ural Mountains. The fireball blinded drivers and a subsequent explosion blew out windows and damaged hundreds of buildings. So far, more than 700 people are reported to have been injured, mainly from broken glass, according to a statement from the Russian Emergency Ministry.
Despite its massive size, the object went undetected until it hit the atmosphere. "I'm not aware of anyone who saw this coming," says Heiner Klinkrad, head of the European Space Agency's space debris office at the European Space Operations Centre in Darmstadt, Germany. Although a network of telescopes watches for asteroids that might strike Earth, it is geared towards spotting larger objects — between 100 metres and a kilometre in size.
"Objects like that are nearly impossible to see until a day or two before impact," says Timothy Spahr, Director of the Minor Planet Center in Cambridge, Massachusetts, which tracks asteroids and small bodies. So far as he knows, he says, his centre also failed to spot the approaching rock.
The meteoroid itself was likely made of actual rock, but may have also been made of nickel and iron. Campbell-Brown says it probably came from the asteroid belt, a region containing hundreds of thousands of rocky bodies and located between Mars and Jupiter. ESA does not believe the meteor is related to a much larger asteroid known as 2012 DA14, which will be passing within about 20,000 kilometres of Earth later today. Both the timing of the meteor's appearance and its location indicate it came from a different direction, Klinkrad says. Campbell-Brown agrees: "We happened to have close approaches to two of them, and one of them got us," she says.
Although there are reports of fragments of the meteor, or meteorites, striking the ground, Klinkrad says that he believes the vast majority of damage in the region was caused by shockwaves of the explosion, as the rock broke up in the upper atmosphere. Campbell-Brown says that the infrasound data shows a very shallow angle of approach — a feature that funnelled much of the energy from the blast to the city below. Still, she adds, "It's lucky that there wasn't more damage."
The infrasound stations belonged to the Comprehensive Test Ban Treaty Organisation, an international body that is designed to watch the Earth for nuclear weapons tests. It is likely not the only source of data on the strike. Both the United States and Russia have satellites in geosynchronous orbit that watch for the heat signatures of missile launches and warhead re-entries. The US military has released data on meteor strikes in the past, but it is unclear whether they will do so for today's event.
Klinkrad says it would have been tough to give warning of the blast. In addition to being relatively small in size, the rocky meteoroid was likely dark in colour, making it even harder to spot against the backdrop of space. "We just have to live with it," he says.
Ah kijk, we hebben een expert in meteorieten.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 18:02 schreef Specularium het volgende:
Zag er niet echt uit als een meteoriet, net op het journaal.
Wat ga jij eten?quote:Op vrijdag 15 februari 2013 18:18 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Ah kijk, we hebben een expert in meteorieten.
quote:Op vrijdag 15 februari 2013 18:15 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
http://www.nature.com/new(...)in-a-century-1.12438
[..]
als dit in New York City zou gebeuren dan blablaquote:Op vrijdag 15 februari 2013 17:53 schreef Tchock het volgende:
Als dit in Nederland zou gebeuren zouden er statistisch gezien ongeveer 128.000 gewonden vallen
De staat New York heeft aanmerkelijk minder inwoners per vierkante kilometer dan Nederland. De stad zelf aanmerkelijk meer, maar de effecten van de explosie zijn veel groter dan alleen de stadquote:Op vrijdag 15 februari 2013 18:59 schreef byah het volgende:
[..]
als dit in New York City zou gebeuren dan blabla
quote:
zet ze een bosatlas voor en 90% kan Rusland niet eens aanwijzenquote:Op vrijdag 15 februari 2013 18:17 schreef Tchock het volgende:
Wel opmerkelijk dat iedereen die roept dat het geen meteoriet is eigenlijk gewoon geen letter heeft gelezen.
Ik kan de bosatlas niet eens aanwijzenquote:Op vrijdag 15 februari 2013 19:47 schreef TLC het volgende:
[..]
zet ze een bosatlas voor en 90% kan Rusland niet eens aanwijzen
21 December had zich zeker verslapen.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 20:27 schreef Bredemug het volgende:
BREAKING-Meteor Crash, This Time In CUBA
Nu ook in cuba.
http://investmentwatchblo(...)h-this-time-in-cuba/
Herkenbaarquote:Op vrijdag 15 februari 2013 20:59 schreef Intrepidity het volgende:
De volgende schokkende beelden komen binnen van het Russische fok:
[ afbeelding ]
Betrouwbare bron.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 21:24 schreef Skillstorm het volgende:
http://www.mmo-champion.c(...)k-panic-in-the-Urals
Het ligt er helemaal aan wat het voor eentje is.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 22:55 schreef Onnoman het volgende:
wel grappig om te lezen dat 1 gram meteoriet een waarde heeft van 670 dollar!
Dussuhh.. schiet mn tuin maar vol
Waarom denk je dat Planetary Resources in het leven is geroepenquote:Op vrijdag 15 februari 2013 22:55 schreef Onnoman het volgende:
wel grappig om te lezen dat 1 gram meteoriet een waarde heeft van 670 dollar!
Dussuhh.. schiet mn tuin maar vol
Zoals gesteld is het dus wel degelijk uniek, je kan het wel proberen af te doen met dat het zo vaak gebeurt, maar zelden met dit resultaat. Wat ik zeg is dat toeval niet eens bestaat, dat twee van dit soort unieke zaken op een dag het erg onwaarschijnlijk maken, wat je dan gaat doen is kijken of andere verklaringen misschien ook te achterhalen zijn, dan zeg je nog niet dat het zo is, maar het is simpelweg te onwaarschijnlijk om het zo maar af te doen met wat nu wordt gezegd dat het is daar.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 17:58 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Maar, zo uniek is het niet. Dat is het hele punt. Niet in de geschiedenis van de mens. En al helemaal niet in de geschiedenis van de aarde. Dus ja, het kan heel goed dat zulke dingen op 1 dag vallen.
Vergeet niet: http://en.wikipedia.org/wiki/Tunguska_event. Dat was nog een veel grotere inslag iets meer dan 100 jaar geleden.
En JA natuurlijk moeten ze het uitzoeken.
Maar nu is je redenatie zoals ik hem zie:
1) Het is teveel toeval dat 2 van die dingen op dag plaatsvinden
2) Rusland is een geheimzinnig land met veel wapentuig
Je conclusie: Het moet een raket geweest zijn.
Ik weet in elk geval DeParo's reactie alquote:Op vrijdag 15 februari 2013 23:09 schreef Onnoman het volgende:
vraag me trouwens wel af hoe de wereld zou reageren als een meteoor een vliegtuig zou raken :S
quote:Op zaterdag 16 februari 2013 00:01 schreef Kitlerrr het volgende:
Kan het zijn dat dit te horen was in Nederland of heb ik iets anders gehoord vanmorgen?
Als het uren eerder was gebeurd dan was het meer naar het oosten geweest, niet meer naar het westen.quote:Op zaterdag 16 februari 2013 00:28 schreef -CRASH- het volgende:
Als ik zo de kaart bekijk en ga in de lijn naar het westen..
Dan zie ik dat als het uren eerder was gebeurdt
dat het iets in de buurt van Moscow had kunnen treffen
quote:Op zaterdag 16 februari 2013 00:38 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
[..]
Als het uren eerder was gebeurd dan was het meer naar het oosten geweest, niet meer naar het westen.
Groter dan dit. Veel en veel groter.quote:Op zaterdag 16 februari 2013 00:35 schreef ACT-F het volgende:
En, draait de aarde inmiddels wat langzamer? Ik kan wel meer tijd gebruiken in een etmaalHoe groot moet een meteoriet zijn om invloed te hebben op de rotatiesnelheid van de aarde?
[ afbeelding ]
Bij een aardbeving is het wel zo.quote:Op zaterdag 16 februari 2013 00:35 schreef ACT-F het volgende:
En, draait de aarde inmiddels wat langzamer? Ik kan wel meer tijd gebruiken in een etmaalHoe groot moet een meteoriet zijn om invloed te hebben op de rotatiesnelheid van de aarde?
[ afbeelding ]
How Planets' Rotations Can Changequote:Op zaterdag 16 februari 2013 00:35 schreef ACT-F het volgende:
En, draait de aarde inmiddels wat langzamer? Ik kan wel meer tijd gebruiken in een etmaalHoe groot moet een meteoriet zijn om invloed te hebben op de rotatiesnelheid van de aarde?
[ afbeelding ]
Dit vind ik toch heel vreemd, die cijfers voor de massa zijn veel hoger dan de 10 ton die de Russen eerst gaven. Die kracht van 300 kiloton maakt hem veel sterker dan de ontploffing die Noord-Korea veroorzaakte deze week (schattingen lopen uiteen van 6 tot 40 kiloton, blijkbaar) Bij zo'n ontploffing zou ik toch meer verwachten dan wat gebroken ramen en een gaatje in een meer?quote:Op zaterdag 16 februari 2013 00:04 schreef -CRASH- het volgende:
RUSSIAN METEOR UPDATE:
On Friday, February 15th at 9:30 am local time in Russia, a small asteroid struck the atmosphere over the city of Chelyabinsk and exploded. According to reports from news organizations and Russian authorities, as many as 1000 people received minor injuries from the shock wave. This is the most energetic recorded meteor strike since the Tunguska impact of 1908.
Researchers including Prof. Peter Brown of the University of Western Ontario along with NASA experts have conducted a preliminary analysis of the event. "Here is what we know so far," says Bill Cooke, head of NASA's Meteoroid Environment Office. "The asteroid was about 15 meters in diameter and weighed approximately 7000 metric tons. It struck Earth's atmosphere at 40,000 mph (18 km/s) and broke apart about 12 to 15 miles (20 to 25 km) above Earth's surface. The energy of the resulting explosion was in the vicinity of 300 kilotons of TNT."
...
www.spacewather.com
Daar gaat mijn hoop op meer tijdquote:Op zaterdag 16 februari 2013 00:50 schreef Kper_Norci het volgende:
[..]
How Planets' Rotations Can Change
Impact
Simulations of the evolution of the early solar system don't end up with nine large regularly-spaced planets. Instead, they end up with hundreds of small planets that merge by collision, and collisions between similar-sized planets could certainly radically change their rotations. Some planetary geologists have suggested the slow rotation of Venus and the extreme axial tilt of Uranus may have resulted from early collisions.
Rotating objects have momentum, called angular momentum. For the Earth, that amounts to about 5.9 x 1033 kg-m2/sec. Now imagine an asteroid hitting the earth a grazing blow right on the equator. That would be the most effective way an asteroid could change the earth's rotation, either speeding it up or slowing it down. The asteroid has angular momentum relative to the center of the earth, equal to its mass times its velocity times the distance to the center of the earth. Typical impacts in the inner solar system involve velocities of about 30 kilometers per second, and for a grazing impact the distance from the center of the earth will be 6400 kilometers. In meters, those figures are 30,000 and 6,400,000, respectively. So to have angular momentum comparable to earth's we have mass x 30,000 x 6,400,000 = 5.9 x 1033, or mass = 3 x 1022 kilograms. Since the earth itself has a mass of 6 x 1024 kilograms, we're talking about something with 5 per cent of the mass of the earth, or about 4.5 times the mass of the moon. This is way bigger than any known asteroid.
How would this affect the earth? The asteroid has kinetic energy = 1/2(mass)(velocity)2. = 1.3 x 1031 joules. Let's assume the asteroid stops the earth's rotation cold. That means that 2.1 x 1029 joules of its energy goes into stopping the earth's rotation, leaving about 98 per cent expressed in other forms, like heat. It takes 400,000 joules to melt a kilogram of rock, so there's enough energy left over to melt 3 x 1025 kilograms of rock. That's about five times the mass of the earth. Even allowing for a lot of energy radiating to space or being blasted off as ejecta, this puppy will melt most if not all of the earth. So don't sweat the long-term environmental effects. If the earth is ever hit hard enough to affect its rotation significantly, nobody will be around to tell about it.
Let's assume the earth is hit a glancing blow by something big enough to change it's rotation by one second a day, or 1/86400 of its present value. The earth's angular momentum is about 5.9 x 1033 kg-m2/sec. Our hypothetical asteroid has to have 5.9 x 1033/86400 kg-m2/sec = 6.8 x 1028 kg-m2/sec angular momentum. If it hits at 30 km/sec or 30,000 m/sec, and the radius of the earth is 6,400,000 meters, its mass would be 3.6 x 1017 kg. If its density is 3000 kg per cubic meter, it would have a volume of 1.2 x 1014 cubic meters, or roughly a cube about 49 kilometers on a side. This is way bigger than anything to have hit since the last stages of planetary accretion and would certainly vaporize enough rock and rain down enough hot debris to sterilize the surface.
On the other hand, an asteroid 10 kilometers in diameter, comparable to the one that caused the extinction of the dinosaurs, would have a mass of 1.5 x 1015 kilograms. If it hit the earth a grazing blow on the equator, its angular momentum would be 1.5 x 1015 x 30,000 x 6,400,000 = 3 x 1026 kg-m2/sec. That's about 1/20,000,000 of the earth's angular momentum, meaning it could change the earth's rotation by about 1/20,000,000, or change the length of the day by about .004 seconds. This is pretty tiny, but still several thousand times the effect of the great 2004 Indonesian earthquake. Even an impact big enough to cause a global catastrophe would still have only a tiny effect on the earth's rotation.
Bron
Ik vind het toch maar vreemd, er wordt geen nieuw spoor meer bijgetrokken in de lucht, en toch komt er dan een knal? Wil dat zeggen dat op dat moment de meteoor niet meer brandt, maar nog niet geland is?quote:Op zaterdag 16 februari 2013 00:58 schreef -CRASH- het volgende:
Je zal maar net achter de deur staan
Misschien omdat ze nog geen precieze metingen hebbenquote:Op zaterdag 16 februari 2013 00:59 schreef zuiderbuur het volgende:
[..]
Dit vind ik toch heel vreemd, die cijfers voor de massa zijn veel hoger dan de 10 ton die de Russen eerst gaven. Die kracht van 300 kiloton maakt hem veel sterker dan de ontploffing die Noord-Korea veroorzaakte deze week (schattingen lopen uiteen van 6 tot 40 kiloton, blijkbaar) Bij zo'n ontploffing zou ik toch meer verwachten dan wat gebroken ramen en een gaatje in een meer?
Waarom is hier zo verwarring over?
Beter valt ie dan op Bos & Lommerquote:Op vrijdag 15 februari 2013 17:53 schreef Tchock het volgende:
Als dit in Nederland zou gebeuren zouden er statistisch gezien ongeveer 128.000 gewonden vallen
Warmere luchtlaagquote:Op zaterdag 16 februari 2013 01:06 schreef zuiderbuur het volgende:
[..]
Ik vind het toch maar vreemd, er wordt geen nieuw spoor meer bijgetrokken in de lucht, en toch komt er dan een knal? Wil dat zeggen dat op dat moment de meteoor niet meer brandt, maar nog niet geland is?
AHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAquote:Op vrijdag 15 februari 2013 19:48 schreef firefly3 het volgende:
[..]
Ik kan de bosatlas niet eens aanwijzenIk zie door het bos de atlas niet meer
Dus eigenlijk is dat niet veroorzaakt doordat hij opbrandt?quote:Op zaterdag 16 februari 2013 01:07 schreef -CRASH- het volgende:
[..]
Warmere luchtlaag
De condensspoor is in een koudere luchtlaag
Ook... de rookdeeltjes nemen vocht opquote:Op zaterdag 16 februari 2013 01:09 schreef zuiderbuur het volgende:
[..]
Dus eigenlijk is dat niet veroorzaakt doordat hij opbrandt?
Geluid gaat langzamer dan licht.. onweer zie je ook voordat je het hoort.quote:Op zaterdag 16 februari 2013 01:06 schreef zuiderbuur het volgende:
[..]
Ik vind het toch maar vreemd, er wordt geen nieuw spoor meer bijgetrokken in de lucht, en toch komt er dan een knal? Wil dat zeggen dat op dat moment de meteoor niet meer brandt, maar nog niet geland is?
Dat ding zit op tientallen km hoogte en mogelijk dus honderd ofzo km van de waarnemer af. In dat geval zou het 5 minuten duren voordat de knal de waarnemer bereikt.quote:Op zaterdag 16 februari 2013 01:06 schreef zuiderbuur het volgende:
[..]
Ik vind het toch maar vreemd, er wordt geen nieuw spoor meer bijgetrokken in de lucht, en toch komt er dan een knal? Wil dat zeggen dat op dat moment de meteoor niet meer brandt, maar nog niet geland is?
Dat is 20x de Hiroshima bom.quote:The energy of the resulting explosion was in the vicinity of 300 kilotons of TNT."
NOOIT!!!!..... Je had er bij moetn zij toen er 1 in Uden vielquote:Op zaterdag 16 februari 2013 08:23 schreef SeLang het volgende:
[..]
Dat is 20x de Hiroshima bom.
Waarom vallen die dingen altijd op Rusland en nooit op Helmond ofzo
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.<a href="http://www.vwkweb.nl/" rel="nofollow" target="_blank">[b]Vereniging voor weerkunde en klimatologie[/b]</a>
<a href="http://www.estofex.org/" rel="nofollow" target="_blank">[b]ESTOFEX[/b]</a>
Het duurde 2,5 minuut voordat het geluid er was las ik ergens.quote:Op zaterdag 16 februari 2013 08:21 schreef SeLang het volgende:
[..]
Dat ding zit op tientallen km hoogte en mogelijk dus honderd ofzo km van de waarnemer af. In dat geval zou het 5 minuten duren voordat de knal de waarnemer bereikt.
"Micrometeorites found on Earth's surface are smaller than 1 mm" ? En is het anders niet gevaarlijk als er allemaal micro meteorieten op je hoofd vallen?quote:Op zaterdag 16 februari 2013 09:54 schreef -CRASH- het volgende:
Je kan zelf op meteorieten jacht gaan in je eigen tuin.
Het zullen geen grote exemplaren zijn... Maar micro meteorietjes.
Hoe ????
Men neme
1 (schoenen)doos
1 wit vel papier
1 magneet
plaats het vel papier in de doos
zet de doos een aantal (3 a 4) dagen
op een open plek in de tuin.
na de wachtperiode check je of er kleine
splintertjes in de doos liggen.
Blijven ze aan het magneet hangen dan zijn
het stukjes ijzer/nikkel meteorietjes
Nee? Gebeurd toch dagelijks?quote:Op zaterdag 16 februari 2013 12:10 schreef firefly3 het volgende:
[..]
"Micrometeorites found on Earth's surface are smaller than 1 mm" ? En is het anders niet gevaarlijk als er allemaal micro meteorieten op je hoofd vallen?
nee... daar hoef je je geen zorgen om te maken.quote:Op zaterdag 16 februari 2013 12:10 schreef firefly3 het volgende:
[..]
"Micrometeorites found on Earth's surface are smaller than 1 mm" ? En is het anders niet gevaarlijk als er allemaal micro meteorieten op je hoofd vallen?
Ok, ik zat te denken aan het feit dat ze misschien door je huid heen kunnen vliegen door de snelheid en cellen kapot kunnen maken, maar ze zullen vast wel afgeremd zijn ofzo.quote:Op zaterdag 16 februari 2013 12:38 schreef -CRASH- het volgende:
[..]
nee... daar hoef je je geen zorgen om te maken.
Ze wegen minder dan 1 gram
De enige die zich er echt zorgen om moeten maken zijn
de astronauten in o.a. de ISS
Die stukjes worden ongeveer afgeremd tot de normale valsnelheid volgens mij. En aangezien een euro die vanaf een flatgebouw op je hoofd wordt gegooid niet eens echt kwaad kan (afgezien van een harde tik).... zie mythbustersquote:Op zaterdag 16 februari 2013 12:39 schreef firefly3 het volgende:
[..]
Ok, ik zat te denken aan het feit dat ze misschien door je huid heen kunnen vliegen door de snelheid en cellen kapot kunnen maken, maar ze zullen vast wel afgeremd zijn ofzo.
Als het weer wat beter wordt ga ik dit echt proberen. lijkt me echt weer zoiets dat niet bij mij gebeurt. Of ik krijg meteen een ding van 5 meter doorsnee in m'n tuin...quote:Op zaterdag 16 februari 2013 09:54 schreef -CRASH- het volgende:
Je kan zelf op meteorieten jacht gaan in je eigen tuin.
Het zullen geen grote exemplaren zijn... Maar micro meteorietjes.
Hoe ????
Men neme
1 (schoenen)doos
1 wit vel papier
1 magneet
plaats het vel papier in de doos
zet de doos een aantal (3 a 4) dagen
op een open plek in de tuin.
na de wachtperiode check je of er kleine
splintertjes in de doos liggen.
Blijven ze aan het magneet hangen dan zijn
het stukjes ijzer/nikkel meteorietjes
Hoezo wachten tot het beter weer is...quote:Op zaterdag 16 februari 2013 13:28 schreef Dr.Jan-Itor het volgende:
[..]
Als het weer wat beter wordt ga ik dit echt proberen. lijkt me echt weer zoiets dat niet bij mij gebeurt. Of ik krijg meteen een ding van 5 meter doorsnee in m'n tuin...
"I can do science me!"
En ik over drie dagen zeker in een nat stuk karton zitten graven naar korrels zandquote:Op zaterdag 16 februari 2013 13:31 schreef -CRASH- het volgende:
[..]
Hoezo wachten tot het beter weer is...
Je hoeft er toch niet bij te blijven staan
Dan zet je toch een plastick bak buitenquote:Op zaterdag 16 februari 2013 13:32 schreef Dr.Jan-Itor het volgende:
[..]
En ik over drie dagen zeker in een nat stuk karton zitten graven naar korrels zand![]()
Thx voor de info, had al een vermoeden overigens.quote:Op zaterdag 16 februari 2013 12:55 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Die stukjes worden ongeveer afgeremd tot de normale valsnelheid volgens mij. En aangezien een euro die vanaf een flatgebouw op je hoofd wordt gegooid niet eens echt kwaad kan (afgezien van een harde tik).... zie mythbusters
En tsja, het gebeurd idd dagelijks. Dus al was het schadelijk, wat wou je eraan gaan doenWe worden ook elke seconde gebombardeerd door achtergrond straling van het heelal, maar het leven is daar op aangepast.
Hoogte van de explosie is ook belangrijk dit ding is op 20 tot 25 kilometer hoogte ontploftquote:Op zaterdag 16 februari 2013 00:59 schreef zuiderbuur het volgende:
[..]
Dit vind ik toch heel vreemd, die cijfers voor de massa zijn veel hoger dan de 10 ton die de Russen eerst gaven. Die kracht van 300 kiloton maakt hem veel sterker dan de ontploffing die Noord-Korea veroorzaakte deze week (schattingen lopen uiteen van 6 tot 40 kiloton, blijkbaar) Bij zo'n ontploffing zou ik toch meer verwachten dan wat gebroken ramen en een gaatje in een meer?
Waarom is hier zo verwarring over?
En doordat de meteoor is ontploft waren er kleinere brokstukken over die op de grond niet veel schade meer konden aanrichtenquote:Op zaterdag 16 februari 2013 18:08 schreef Mr.44 het volgende:
[..]
Hoogte van de explosie is ook belangrijk dit ding is op 20 tot 25 kilometer hoogte ontploft
de bom op Hiroshima had een kracht van 16 kiloton maar ontplofte 600 meter boven de grond
10 miljoen jaar geleden waren er n geen dinosaurirs meer, n er was nog geen mensheid.quote:Op zaterdag 16 februari 2013 20:41 schreef michaelmoore het volgende:
en de zon werd gedurende tientallen haren verduisterd , 10 miljoen jaar geleden was dit het eind van de dinosaurussen, en bijna van de mensheid,
http://nl.wikipedia.org/wiki/Dinosauri%C3%ABrsquote:Op zaterdag 16 februari 2013 21:29 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
[..]
10 miljoen jaar geleden waren er n geen dinosaurirs meer, n er was nog geen mensheid.
quote:66 miljoen jaar geleden, stierven de meeste dinosaurirs uit, wellicht ten gevolge van een meteorietinslag. Nog levende dinosaurirs zijn de vogels.
Oh dus je wilde eigenlijk zeggen dat vogels 10 miljoen jaar geleden zijn uitgestorvenquote:Op zaterdag 16 februari 2013 23:17 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
http://nl.wikipedia.org/wiki/Dinosauri%C3%ABrs
[..]
quote:66 miljoen jaar geleden, stierven de meeste dinosaurirs uit, wellicht ten gevolge van een meteorietinslag. .
Ik denk dat Gebraden_Wombat prima begrijpt wat daar gezegd wordt, maar jij stelt dat 10 miljoen jaar geleden de dinosaurirs uitgestorven zijn. Dat is dan ook waar Gebraden_Wombat op doelt.quote:
Als zo'n ding hier uit elkaar zou spatten, mooi dat ik ook ging zoeken naar brokstukken!quote:Op zondag 17 februari 2013 01:37 schreef -CRASH- het volgende:
Stay away from meteorites, government tells Russians
Dat zeker... Met m'n metaaldetector en een magneet aan een stokkie het land inquote:Op zondag 17 februari 2013 01:41 schreef Nemephis het volgende:
[..]
Als zo'n ding hier uit elkaar zou spatten, mooi dat ik ook ging zoeken naar brokstukken!
wat een mislukte porn voicequote:Op zondag 17 februari 2013 07:28 schreef Shashaska het volgende:
LOOL!!![]()
http://www.liveleak.com/view?i=691_1360998111
Lachen. Viel me idd al op dat die Russin totaal niet reageerdenquote:Op zondag 17 februari 2013 07:28 schreef Shashaska het volgende:
LOOL!!![]()
http://www.liveleak.com/view?i=691_1360998111
En die rus die dat monteerde heeft nog gelijk ook.quote:Op zondag 17 februari 2013 07:28 schreef Shashaska het volgende:
LOOL!!![]()
http://www.liveleak.com/view?i=691_1360998111
Russin die overstak bedoel je, of denk je dat de stem van een russin is?quote:Op zondag 17 februari 2013 07:49 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Lachen. Viel me idd al op dat die Russin totaal niet reageerden
Ik snap er ook niets van, het stond niet eens op de voorpagina van de NRC donderdagvrijdag.quote:Op zondag 17 februari 2013 03:34 schreef Kowloon het volgende:
Ik vind het geen goede situatie dat de meteoriet nu al weer uit het nieuws is en dat bijvoorbeeld ook dit topic slechts tot halverwege deel 2 loopt. Als ik het goed begrepen heb zag men deze meteoriet niet aan komen en is dat dus het bewijs dat de huidige waarnemingssystemen onvoldoende nauwkeurig/gevoelig zijn (ook al wisten de 'insiders' dat natuurlijk al).
Aangezien tijd de kans op het succesvol afbuigen van een eventueel aanstormende asterode sterk vergroot, is het van belang gevaarlijke asteroden vroegtijdig en met grote waarschijnlijkheid te ontdekken. Dit lukt nu nog onvoldoende en daar zou toch echt verandering in moeten komen aangezien het zeker is dat er ooit een echt gevaarlijke asterode gaat komen. Maar men heeft het liever over aardse zaken, zoals het akkoord over de huizenmarkt, en dat is geen goede zaak.
twitter:neiltyson twitterde op vrijdag 15-02-2013 om 20:00:44One half of one percent: The fraction of the US Federal Budget allocated to all of NASA's activities. reageer retweet
twitter:neiltyson twitterde op vrijdag 15-02-2013 om 20:05:44One twentieth of one percent: The fraction of NASA's budget allocated to locating Killer Asteroids. reageer retweet
Ik bedoel Russen in de autoquote:Op zondag 17 februari 2013 09:32 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Russin die overstak bedoel je, of denk je dat de stem van een russin is?
Maar, laten we eerlijk wezen. De dreiging is er, dat is waar. Maar die dreiging is wel heel klein. Moeten we miljarden gaan steken in iets wat bijna niet voorkomt? (meen ik serieus). Er is ook kans op een aardbeving van een kracht op 10 in New York, maar toch kiezen we ervoor om daar niet op te bouwen omdat die kans gewoon te klein is. Kosten <> Baten.quote:Op zondag 17 februari 2013 10:36 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
[..]
Ik snap er ook niets van, het stond niet eens op de voorpagina van de NRC donderdag.twitter:neiltyson twitterde op vrijdag 15-02-2013 om 20:00:44One half of one percent: The fraction of the US Federal Budget allocated to all of NASA's activities. reageer retweet
twitter:neiltyson twitterde op vrijdag 15-02-2013 om 20:05:44One twentieth of one percent: The fraction of NASA's budget allocated to locating Killer Asteroids. reageer retweet
Even uitgerekend: dat is $ 8,75 miljoen per jaar.
quote:Op zondag 17 februari 2013 10:36 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
[..]
Ik snap er ook niets van, het stond niet eens op de voorpagina van de NRC donderdag.
Je hebt helemaal gelijk, dt zou pas bijzonder zijn. Ik bedoel vrijdag.quote:
Het verschil is dat de kans dat er tijdens ons leven een grote asterode inslaat inderdaad erg klein is, maar dat de gevolgen niet lokaal zijn. Een grote inslag betekent het einde van de hele menselijke beschaving, mogelijk van de hele mensheid.quote:Op zondag 17 februari 2013 10:48 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Maar, laten we eerlijk wezen. De dreiging is er, dat is waar. Maar die dreiging is wel heel klein. Moeten we miljarden gaan steken in iets wat bijna niet voorkomt? (meen ik serieus). Er is ook kans op een aardbeving van een kracht op 10 in New York, maar toch kiezen we ervoor om daar niet op te bouwen omdat die kans gewoon te klein is. Kosten <> Baten.
Nou ben ik er natuurlijk wel voor dat er geld in gestoken wordt. Maar dat hoeft niet via NASA te gaan. Zoals je waarschijnlijk wel weet zijn er commerciele partijen die astroiden willen gaan minen. (Planetary Resources en Deep Space Industries bijvoorbeeld) Hiervoor wordt nu ook een detectiesysteem gebouwd wat ons later weer kan beschermen.
Ik zou het zonde vinden om nu enorm veel geld te gaan pompen in iets wat eigenlijk miljoenen jaren geleden voor het laatst is gebeurd (echt een grote inslag die het leven op aarde bedreigde). Ik stel dan liever voor dat geld te steken in tsunami waarschuwingssystemen enzo.
Maar, nogmaals, laat de commerciele ruimtevaart het maar doen. Die hebben op dit moment meer te besteden dan NASA en winst is een goede drijfveer.
Hmm wel apart dan dat er zo'n specifiek deel van de fabriek de straat op is geknald terwijl zo'n sonic boom ongeveer evenredig over de start uitrolt. Er zijn meerdere fragmenten daadwerkelijk neergestort dus het zou prima kunnen.quote:Op zondag 17 februari 2013 13:27 schreef -CRASH- het volgende:
Er is geen inslag in de fabriek geweest...
Het is ingestort door de sonic boom.
http://www.jpl.nasa.gov/news/news.php?release=2013-061quote:The estimated size of the object, prior to entering Earth's atmosphere, has been revised upward from 49 feet (15 meters) to 55 feet (17 meters), and its estimated mass has increased from 7,000 to 10,000 tons. Also, the estimate for energy released during the event has increased by 30 kilotons to nearly 500 kilotons of energy released. These new estimates were generated using new data that had been collected by five additional infrasound stations located around the world - the first recording of the event being in Alaska, over 6,500 kilometers away from Chelyabinsk. The infrasound data indicates that the event, from atmospheric entry to the meteor's airborne disintegration took 32.5 seconds. The calculations using the infrasound data were performed by Peter Brown at the University of Western Ontario, Canada.
"We would expect an event of this magnitude to occur once every 100 years on average," said Paul Chodas of NASA's Near-Earth Object Program Office at the Jet Propulsion Laboratory in Pasadena, Calif. "When you have a fireball of this size we would expect a large number of meteorites to reach the surface and in this case there were probably some large ones."
The trajectory of the Russia meteor was significantly different than the trajectory of the asteroid 2012 DA14, which hours later made its flyby of Earth, making it a completely unrelated object. The Russia meteor is the largest reported since 1908, when a meteor hit Tunguska, Siberia.
Kijk eens naar de ramen die overal gesprongen zijn.quote:Op zondag 17 februari 2013 13:33 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Hmm wel apart dan dat er zo'n specifiek deel van de fabriek de straat op is geknald terwijl zo'n sonic boom ongeveer evenredig over de start uitrolt. Er zijn meerdere fragmenten daadwerkelijk neergestort dus het zou prima kunnen.
tenzij de sonic boom een explosie in de fabriek teweeg bracht natuurlijk. zou ook kunnen.
Das waar. Ik ben benieuwd of alles verbrand is dan. In dat meer hadden ze ook niets gevonden.quote:Op zondag 17 februari 2013 13:39 schreef -CRASH- het volgende:
[..]
Kijk eens naar de ramen die overal gesprongen zijn.
Dat zou dan ook naar binnen moeten zijn gevallen
[ afbeelding ]
Als je naar de sonic boom luistert hoor je na de eerste harde knal nog veel meer kleinere knallenquote:Op zondag 17 februari 2013 13:41 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Das waar. Ik ben benieuwd of alles verbrand is dan. In dat meer hadden ze ook niets gevonden.
Nee, Nee, Geenquote:Op zondag 17 februari 2013 16:47 schreef ZetaOS het volgende:
Is die raket aanval nou bevestigd? Twee, was ie raak?
Drie welke rakket hebben ze gebruikt?
Komt in Rusland inderdaad hl veel voor. Heeft volgens mij iets te maken met verzekeringskwesties e.d.quote:Op zondag 17 februari 2013 17:34 schreef Terpentin07 het volgende:
Wat me ook opvalt hoeveel mensen tegenwoordig een camera achter hun voorruit hebben lopen. Is dat iets typisch uit Rusland? Want er zijn meerdere video's die vanuit de auto zijn geschoten.
Daar is al zoveel over gezegd, maar inderdaad dat komt veel voor in Rusland, zie het als een soort verzekering tegen corrupte agenten bijvoorbeeld waarmee je je eigen gelijk kan laten zien.quote:Op zondag 17 februari 2013 17:34 schreef Terpentin07 het volgende:
Wat me ook opvalt hoeveel mensen tegenwoordig een camera achter hun voorruit hebben lopen. Is dat iets typisch uit Rusland? Want er zijn meerdere video's die vanuit de auto zijn geschoten.
Ja in Rusland heb je veel gevallen waar mensen met opzet onder een auto terecht willen komen om verzekeringsgeld op te strijken. Met het installeren van zo'n camera heb je altijd bewijs.quote:Op zondag 17 februari 2013 17:34 schreef Terpentin07 het volgende:
Wat me ook opvalt hoeveel mensen tegenwoordig een camera achter hun voorruit hebben lopen. Is dat iets typisch uit Rusland? Want er zijn meerdere video's die vanuit de auto zijn geschoten.
quote:Op zondag 17 februari 2013 17:42 schreef DeParo het volgende:
[..]
Daar is al zoveel over gezegd, maar inderdaad dat komt veel voor in Rusland, zie het als een soort verzekering tegen corrupte agenten bijvoorbeeld waarmee je je eigen gelijk kan laten zien.
En niet zo'n beetje..... Zoek maar eens op youtube naar russian car crash fraudquote:Op zondag 17 februari 2013 17:45 schreef OxygeneFRL het volgende:
[..]
Ja in Rusland heb je veel gevallen waar mensen met opzet onder een auto terecht willen komen om verzekeringsgeld op te strijken. Met het installeren van zo'n camera heb je altijd bewijs.
Nu snap ik waarom hoe die fail compilations worden opgenomen.quote:Op zondag 17 februari 2013 18:34 schreef -CRASH- het volgende:
[..]
[..]
En niet zo'n beetje..... Zoek maar eens op youtube naar russian car crash fraud
Komt ook omdat ze corrupte agenten willen filmen op het moment dat ze zogenaamde boete voor te hard rijden moet afkopenquote:Op zondag 17 februari 2013 17:34 schreef Terpentin07 het volgende:
Wat me ook opvalt hoeveel mensen tegenwoordig een camera achter hun voorruit hebben lopen. Is dat iets typisch uit Rusland? Want er zijn meerdere video's die vanuit de auto zijn geschoten.
dan word alles donker voor tientallen jaren en krijgen we weer een kleine ijstijd,quote:Op zondag 17 februari 2013 18:43 schreef TLC het volgende:
Toch bizar welk een grote krachten de natuur kan opwekken, die meteoriet was de omvang van een bus, maar eens in de -tig (miljoen ?) jaar komt de aarde ook in botsing met een meteoriet met de omvang van de Mount Everest, jeezus dat moet een vuurwerk dan geven als je ziet wat die in Rusland al aangericht heeft
Zolang hoef je op de volgende niet te wachten....quote:Op zondag 17 februari 2013 18:43 schreef TLC het volgende:
Toch bizar welk een grote krachten de natuur kan opwekken, die meteoriet was de omvang van een bus, maar eens in de -tig (miljoen ?) jaar komt de aarde ook in botsing met een meteoriet met de omvang van de Mount Everest, jeezus dat moet een vuurwerk dan geven als je ziet wat die in Rusland al aangericht heeft
ja in 2029 en 2036 kunnen we weer iets verwachtenquote:Op zondag 17 februari 2013 19:17 schreef -CRASH- het volgende:
[..]
Zolang hoef je op de volgende niet te wachten....
Ongeveer 1 keer in de 27 jaar kan er 1 van 15 meter naar onder komen
Hoe kan het dat er telkens 2 minuten zit tussen de flits en de knal?quote:Op dinsdag 19 februari 2013 22:25 schreef Disorder het volgende:
Nieuwe beelden. Behoorlijk indrukwekkend. Soms zie je zelfs mensen omver gekegeld worden door de klap: http://www.liveleak.com/view?i=f06_1361290921
De meteoriet ontplofte op grote hoogte in de lucht. Dan duurt het lang voordat de schokgolf en het geluid daarvan de camera bereiken.quote:Op dinsdag 19 februari 2013 22:30 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Hoe kan het dat er telkens 2 minuten zit tussen de flits en de knal?
Ik zie op dashcam filmpjes telkens de flits ongeveer 5 seconden voor hij de grond bereikt, niet 2 minuten..quote:Op dinsdag 19 februari 2013 22:32 schreef Disorder het volgende:
[..]
De meteoriet ontplofte op grote hoogte in de lucht. Dan duurt het lang voordat de schokgolf en het geluid de camera bereikt.
Licht gaat sneller dan geluid.quote:Op dinsdag 19 februari 2013 22:30 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Hoe kan het dat er telkens 2 minuten zit tussen de flits en de knal?
Niet ZOVEEL sneller.quote:Op dinsdag 19 februari 2013 22:35 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Licht gaat sneller dan geluid.
Als ik het kon verklaren zou ik het niet vragenquote:
Hij bereikt de grond dus niet. Als die 'opvlamming' gedaan is, is ie dus in de lucht uit elkaar gespat.quote:Op dinsdag 19 februari 2013 22:32 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Ik zie op dashcam filmpjes telkens de flits ongeveer 5 seconden voor hij de grond bereikt, niet 2 minuten..
Die korte tussentijd kan je wel nuttig gebruiken:quote:Op dinsdag 19 februari 2013 22:40 schreef aloa het volgende:
In de filmpjes is ook geknipt. maar duurt idd lang voordat de schokgolf komt.
Die duck and cover filmpjes, er is vaak mee gelachen, maar het is blijkbaar wel nuttig:quote:Overshadowing these misfortunes, a fourth-grade teacher in Chelyabinsk, Yulia Karbysheva, was being hailed as a hero for saving 44 children from glass cuts by ordering them to hide under their desks when she saw the flash. Having no idea what it was, she executed a duck-and-cover drill from the cold war era.
Ms. Karbysheva, who remained standing, was seriously lacerated when glass severed a tendon in one of her arms, Interfax reported; not one of her students suffered a cut.
Jawel. Geluid gaat maar met ~340 meter per seconde. Twee minuten is dus ~40 km afstand.quote:
Hij kijkt langzaamquote:
quote:
Mensen die natuurkunde stof van de brugklas niet kennenquote:Op woensdag 20 februari 2013 06:00 schreef SpecialK het volgende:
[..]![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Geluid gaat 1.225 km/u
Licht gaat 1.079.252.849 km/u
Licht gaat dus bijna 900.000 keer sneller dan geluid.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |