Dat heb ik wel eens vaker gehoord, dat er totaal geen sprake van was... Uhu.quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 16:39 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Als je het nodig vindt om dingen in het absurde te trekken, deugen je argumenten niet. Er is totaal geen sprake van dagelijkse huiszoekingen
Je hebt op zich zeker gelijk, de kans dat de overheid (BOA's) willekeurig huizen gaan doorzoeken is vrijwel nul, ze zullen dat zeker gericht gaan doen.quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 16:39 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Goed, dan het punt of ambtenaren na het invoeren van de nieuwe wetten 'zomaar' huizen binnen gaan vallen:
Een huisbezoek door zo'n BOA is in het verleden altijd gedaan om bewijs te zoeken voor de verdenking die zij hadden tegenover een uitkeringsgebruiker. Toestemming voor zo'n huisbezoek moest vooraf altijd bij een rechter aangevraagd worden.
Het probleem voor de fraudeopsporingsambtenaren was dat zo'n verzoek bij een rechter veel tijd kostte
en soms afgewezen werd door een rechter. De kans om hiermee succesvol bewijslast tegen een fraudeur te vergaren en deze fraudeur ook effectief aan te kunnen pakken nam hierdoor sterk af.
Met de nieuwe wet vervallen deze 2 obstakels. BOA's kunnen direct en zonder kans dat de rechter dit afwijst een huisbezoek afleggen. Hun doel is met deze wet niet veranderd, namelijk het vergaren van bewijslast tegen fraudeurs. Ze zullen als er opengedaan wordt vertellen waarvoor ze gekomen zijn
en uitleggen wat de gevolgen zijn als ze toegang tot de woning wordt geweigerd. Verdachten (want zo worden ze toch wel gezien) kunnen weigeren en als zij dan zelf met bewijs komen dan zal deze weigering onbestraft blijven.
De teams van opsporingsambtenaren zijn, zeker ten opzichte van het aantal bijstandsgerechtigden, klein en ik kan me niet voorstellen dat zij 'zomaar je huis binnenvallen' als ze daar niets te zoeken hebben (letterlijk dus).
Het doel en de nieuwe mogelijkheden zijn dus duidelijk, maar de gevolgen zijn dat ook.
Alleen al de angsten die je hier in dit topic leest spreken boekdelen. Hele grote groepen zijn bang dat hun huis word binnengevallen door arrestatieteams en als ze dat weigeren dat ze dan hun, noodzakelijke in de meeste gevallen, uitkering verliezen. Onterecht in mijn idee, maar irrationele angsten zijn niet minder dan rationele.
Het is dus een erg ingrijpende maatregel die alleen gerechtvaardigd is als de nieuwe wet goed wordt gebruikt en ook resultaat op gaat leveren.
Ik denk dat het invoeren van deze wet gerechtvaardigd is, maar of dat ook het geval is zal ik pas op zijn vroegst over een jaar kunnen beoordelen. Vraag het me dan maar.
Dat de wet met zo'n grote meerderheid werd aangenomen spreekt wel boekdelen, de politiek is over het algemeen toch terughoudender in zulke maatregelen dan dat de meeste burgers zouden willen zien.
En tenslotte zegt dit niets over andere maatregelen die zijn aangenomen om fraude op te sporen en aan te pakken. Daar ben ik het zonder terughoudendheid mee eens.
Overdrijven om iets aan te tonen heet dat.quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 16:39 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Als je het nodig vindt om dingen in het absurde te trekken, deugen je argumenten niet. Er is totaal geen sprake van dagelijkse huiszoekingen
quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 16:46 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dat heb ik wel eens vaker gehoord, dat er totaal geen sprake van was... Uhu.
BOA's zijn geen mensen met een extreme haat tegen bijstandsgerechtigden. BOA's zijn ambtenaren die van hun meerdere opdracht krijgen om op huisbezoek te gaan met een specifiek doel. Diezelfde leidinggevenden worden afgerekend op het aantal fraudeurs die ze weten op te sporen en waar ze bewijs tegen hebben verzameld.quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 16:47 schreef macca728 het volgende:
[..]
Je hebt op zich zeker gelijk, de kans dat de overheid (BOA's) willekeurig huizen gaan doorzoeken is vrijwel nul, ze zullen dat zeker gericht gaan doen.
Maar de wet laat wel de mogelijkheid open om dit willekeurig te doen en zal in de toekomst wellicht ook worden gebruikt.
En de overheid heeft in het verleden wel geprobeerd om in de ogen van de rechter wetten te misbruiken, niet alleen in het vb van vermeende bijstandsfraude, waarbij de rechter het verzoek afwees maar ook bv met het opvragen van OV chipkaartgegevens van willekeurige mensen, waarbij de rechter dat verzoek ook heeft afgewezen.
Maar wie weet leven we over 10 jaar wel in een hele andere tijd met extreme politieke partijen en rechters die beinvloedbaar zijn.
Zucht, ze staan dus voor je deur en kloppen aan.quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 15:23 schreef Wokkel het volgende:
[..]
De wijzigingen gaan steevast over ' aanbieden met diens toestemming zijn woning binnen te treden'.
Kan je de gestelde situatie dus op een andere manier bewijzen dan hoef je helemaal niet in te gaan op die aanbieding.
ik geloof dat we grotendeels wel op één lijn zitten hoor, maar dat van die BOA's is volgens mij niet helemaal de praktijk. Zo'n huisbezoek hoeft niet door een BOA afgelegd te worden, en toestemming voor een huisbezoek ook niet bij de rechter aangevraagd te worden.quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 16:39 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Goed, dan het punt of ambtenaren na het invoeren van de nieuwe wetten 'zomaar' huizen binnen gaan vallen:
Een huisbezoek door zo'n BOA is in het verleden altijd gedaan om bewijs te zoeken voor de verdenking die zij hadden tegenover een uitkeringsgebruiker. Toestemming voor zo'n huisbezoek moest vooraf altijd bij een rechter aangevraagd worden.
Het probleem voor de fraudeopsporingsambtenaren was dat zo'n verzoek bij een rechter veel tijd kostte
en soms afgewezen werd door een rechter. De kans om hiermee succesvol bewijslast tegen een fraudeur te vergaren en deze fraudeur ook effectief aan te kunnen pakken nam hierdoor sterk af.
BOA's zijn inderdaad zwaar overrated. De naam is een verzamelbak van allerlei functies die meestal weinig voorstellen en soms zelfs lachwekkend zijn. Het zijn fraudeopsporingsambtenaars die huisbezoeken afleggen, en wat voor naam zijn functie formeel krijgt, boeit mij niet en doet er niet toe.quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 17:25 schreef lezzer het volgende:
[..]
ik geloof dat we grotendeels wel op één lijn zitten hoor, maar dat van die BOA's is volgens mij niet helemaal de praktijk. Zo'n huisbezoek hoeft niet door een BOA afgelegd te worden, en toestemming voor een huisbezoek ook niet bij de rechter aangevraagd te worden.
BOA is sowieso overrated. Die ondertekent een PV en that's it.
Dat is strafrecht waar je het nu over hebt.quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 17:34 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Toestemming om de woning te betreden moest (en moet, want 1 januari) altijd bij de rechter aangevraagd worden. Iemand die vanuit zijn functie of daarbuiten besluit bij iemand aan te bellen en te vragen of hij/zij de woning mag betreden mag altijd. Kan me niet voorstellen dat dat een gewoonte is bij fraudeopsporingsambtenaars en zo ja, dan zullen ze in de regel geweigerd worden of zal eventueel verkregen bewijs waardeloos zijn in de rechtbank achteraf.
? Volgens mij staat er iets anders, namelijk:quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 17:07 schreef moussie het volgende:
Je mag nog steeds weigeren, dat wel, maar ja, dan wordt wel je uitkering meteen beëindigt.
Ik zie nergens staan dat ze direct de uitkering stop zetten.quote:Wie dat weigert, krijgt een sanctie opgelegd zoals een korting of tijdelijke stopzetting van de uitkering of toeslag
Het verschilt uiteraard per uitkering, een 'verdachte AOW'er zal bvb nooit verder gekort worden dan tot de helft van waar je met z'n tweeën recht op hebt.quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 18:26 schreef Chahna het volgende:
[..]
? Volgens mij staat er iets anders, namelijk:
[..]
Ik zie nergens staan dat ze direct de uitkering stop zetten.
Goed stuk. Volledig mee eensquote:Op vrijdag 12 oktober 2012 22:00 schreef lezzer het volgende:
Het is geen handjevol. Het gaat om miljoenen in een beetje gemeente (40k+). Per jaar.
Voor iemand die geen uitkering toegekend krijgt kun je ook besparing rekenen. Je hoeft dat geld niet uit te geven namelijk.
Iemand uit de uitkering krijgen is ook vele malen moeilijker dat zorgen dat hij er niet on komt.
Ik begrijp best dat je teleurgesteld bent in van alles en nog wat, maar handhaving uitkeringsfraude loont.
Je wil niet weten hoeveel mensen een uitkering aanvragen die al zeggen "laat maar" als ze er ook maar iets voor moeten doen. Zo dringend zal het niet zijn dan. Als die persoon niks gevraagd was, of niet gecontroleerd, dan was de gemeente Bloemstronkerveen weer 14K per jaar lichter geweest. Niet alleen dat netto bedragje kost geld, maar er hangt nog veel meer omheen.
Oh, en je maakt gebruik van een vangnetregeling. Dat is geen verzekering, het is wat vroeger de kerk deed uit barmhartigheid omdat ze mensen niet konden laten verrekken.
Nou doe bijvoorbeeld ik dat met alle plezier, daar mijn belasting voor afdragen.
Maar dat is het dus wel aan jou om inderdaad aan te tonen dat jij voldoet aan de voorwaarden die daar voor gesteld zijn. Wat had je dan gedacht?
Je weet dat WW wel een verzekering is, waar mensen ook verplicht premie voor betalen ? AOW en kinderbijslag zijn dat ook. En daar geldt deze wet ook voor.quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 22:00 schreef lezzer het volgende:
Het is geen handjevol. Het gaat om miljoenen in een beetje gemeente (40k+). Per jaar.
Voor iemand die geen uitkering toegekend krijgt kun je ook besparing rekenen. Je hoeft dat geld niet uit te geven namelijk.
Iemand uit de uitkering krijgen is ook vele malen moeilijker dat zorgen dat hij er niet on komt.
Ik begrijp best dat je teleurgesteld bent in van alles en nog wat, maar handhaving uitkeringsfraude loont.
Je wil niet weten hoeveel mensen een uitkering aanvragen die al zeggen "laat maar" als ze er ook maar iets voor moeten doen. Zo dringend zal het niet zijn dan. Als die persoon niks gevraagd was, of niet gecontroleerd, dan was de gemeente Bloemstronkerveen weer 14K per jaar lichter geweest. Niet alleen dat netto bedragje kost geld, maar er hangt nog veel meer omheen.
Oh, en je maakt gebruik van een vangnetregeling. Dat is geen verzekering, het is wat vroeger de kerk deed uit barmhartigheid omdat ze mensen niet konden laten verrekken.
Nou doe bijvoorbeeld ik dat met alle plezier, daar mijn belasting voor afdragen.
Maar dat is het dus wel aan jou om inderdaad aan te tonen dat jij voldoet aan de voorwaarden die daar voor gesteld zijn. Wat had je dan gedacht?
Ik reageer op Moussie, en die had het over bijstand.quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 22:23 schreef macca728 het volgende:
[..]
Je weet dat WW wel een verzekering is, waar mensen ook verplicht premie voor betalen ? AOW en kinderbijslag zijn dat ook. En daar geldt deze wet ook voor.
Daar doe je zelf ook behoorlijk hard aan mee door iedere keer met een bijstandvoorbeeld te komen als de ander het helemaal niet over de bijstand heeft maar over de AOW of kinderbijslag....quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 22:27 schreef lezzer het volgende:
[..]
Ik reageer op Moussie, en die had het over bijstand.
Het topic zou er trouwens bij gebaat zijn als mensen zouden stoppen om alle regelingen en alle vormen van handhaving en alle instanties door elkaar te halen en/of over één kam te scheren.
Ok als je maar weet dat de bijstandsfraude lager is dan de fraude met de andere uitkeringen als WW/AOW en kinderbijslag.quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 22:27 schreef lezzer het volgende:
[..]
Ik reageer op Moussie, en die had het over bijstand.
Het topic zou er trouwens bij gebaat zijn als mensen zouden stoppen om alle regelingen en alle vormen van handhaving en alle instanties door elkaar te halen en/of over één kam te scheren.
Lager in wat? In bedrag of percentage of opsporingspercentage?quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 22:31 schreef macca728 het volgende:
[..]
Ok als je maar weet dat de bijstandsfraude lager is dan de fraude met de andere uitkeringen als WW/AOW en kinderbijslag.
Ja, maar in alle gevallen gelden weer andere wetten/voorwaarden.quote:En het gaat hier toch over een wet die voor alle regelingen gaat gelden ?
in bedrag.quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 22:33 schreef lezzer het volgende:
[..]
Lager in wat? In bedrag of percentage of opsporingspercentage?
Ik ben echt ontzettend benieuwd naar een bron voor die bewering.quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 22:37 schreef macca728 het volgende:
En om het even in perspectief gezien, ongeveer 25% van de bijstandsfraude (53 miljoen) werd gepleegd door mensen met een huis in het buitenland (Turkije, Marokko, Suriname)
Daar zal deze wet weinig aan veranderen.
ja zoek zelf maar eens op google.quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 22:38 schreef lezzer het volgende:
[..]
Ik ben echt ontzettend benieuwd naar een bron voor die bewering.
quote:In Nederland worden op grote schaal uitkeringen verstrekt aan mensen die bij de gemeente waar ze wonen niet eens bekend zijn. Dat blijkt uit cijfers van uitkeringsinstantie UWV.
Dan wordt er ook om een bron gevraagd.quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 22:39 schreef macca728 het volgende:
[..]
ja zoek zelf maar eens op google.
Jullie beweren van alles zonder bron en een ander moet alles opzoeken. DAAAG
Gemeenten moeten 15% ambtenaren uit het apparaat wegwerken. Die hebben niet zo veel prioriteiten meer te stellen...quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 22:40 schreef macca728 het volgende:
Misschien kunnen gemeenten hier prioriteit aangeven "
Prima geef eerst maar eens bron van jouw bewering dat elke beetje gemeente (40k plus) miljoenen kwijt is aan fraude.quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 22:42 schreef lezzer het volgende:
[..]
Dan wordt er ook om een bron gevraagd.
Het valt me wel op dat elke keer als we dan echt op een punt komen er weer een ander onderwerp aangesneden wordt.
Nee wie moeten die huisbezoelen gaan doen dan denk je ?quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 22:43 schreef lezzer het volgende:
[..]
Gemeenten moeten 15% ambtenaren uit het apparaat wegwerken. Die hebben niet zo veel prioriteiten meer te stellen...
http://www.nu.nl/geldzake(...)igt-119-miljoen.htmlquote:Op vrijdag 12 oktober 2012 22:38 schreef lezzer het volgende:
[..]
Ik ben echt ontzettend benieuwd naar een bron voor die bewering.
Ben je hysterisch ofzo?quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 22:47 schreef macca728 het volgende:
[..]
Waar is die bron dat elke gemeente miljoenen kwijt is aan bijstandsfraude ?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 10% gewijzigd door lezzer op 12-10-2012 23:02:48 ]
Die bron staat boven je en jij vroeg er zelf om.quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 22:49 schreef lezzer het volgende:
[..]
Ben je hysterisch ofzo?
Of moet ik nou terug gillen waar je bron is dat 25% die fraudeert met bijstand een huis in het buitenland heeft.
Misschien moet je eens beginnen met uitgaan van dat iemand jou niks kwaads aan wil doen. Maakt het leven een stuk makkelijker.
-oh, en de ninja edit zag ik-
Dus de cijfers kloppen niet ?quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 22:52 schreef lezzer het volgende:
Die bron zegt helemaal niks over percentages op het totale bestand. Dat gaat over een themacontrole die uitgevoerd is op een afgebakende groep mensen.
In die groep zijn die getoonde resultaten behaald.
Ze zijn niet toe te passen op het gehele bestand van bijstandscliënten. Dat is gewoon een project rondom onroerend goed in het buitenland geweest. Door nu.nl is gewoon van allerlei info in één artikel gegooid.quote:
Jaja met cijders goochelen, maar misschien zie je nu dat de nieuwe wet buitenproportioneel ingrijpt in de privacy van mensen en er meer is dan bijstandsfraude en waaruit die fraude bestaat.quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 22:56 schreef lezzer het volgende:
[..]
Ze zijn niet toe te passen op het gehele bestand van bijstandscliënten. Dat is gewoon een project rondom onroerend goed in het buitenland geweest. Door nu.nl is gewoon van allerlei info in één artikel gegooid.
Ga je nou ook al verwachten dat er bewijzen komen dat de totale fraude factor x groter is?quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 22:52 schreef lezzer het volgende:
Die bron zegt helemaal niks over percentages op het totale bestand. Dat gaat over een themacontrole die uitgevoerd is op een afgebakende groep mensen.
In die groep zijn die getoonde resultaten behaald.
Blijft er 41 miljoen over, dus het kost de gemiddelde Nederlander niet eens 3 euro aan belasting.quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 23:06 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ga je nou ook al verwachten dat er bewijzen komen dat de totale fraude factor x groter is?
Dit is wat je weet, dit is gevonden, wat niet gevonden is hoeft er niet te zijn. Kan er zijn, hoeft niet.
Dit onderzoek heeft uitgewezen dat van de 53 miljoen fraude 12 miljoen kwam door bezit in het buitenland.
Ik had het idd specifiek over de WWB .. in mijn situatie, WWB en alleenstaand, bestaat de mogelijkheid dat er iemand in huis woont die mij volledig zou kunnen onderhouden, en zolang die mogelijkheid bestaat en ik de controleur geen toegang heb gegeven tot en met mijn vuile wasgoed en kasten, tja ..quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 22:27 schreef lezzer het volgende:
[..]
Ik reageer op Moussie, en die had het over bijstand.
Het topic zou er trouwens bij gebaat zijn als mensen zouden stoppen om alle regelingen en alle vormen van handhaving en alle instanties door elkaar te halen en/of over één kam te scheren.
Ik zal je reservetandenborstel maar vast weggooien, want dat is natuurlijk een bewijs dat je niet alleen woont. Grappig bedoeld maar het is wel zo.quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 23:15 schreef moussie het volgende:
[..]
Ik had het idd specifiek over de WWB .. in mijn situatie, WWB en alleenstaand, bestaat de mogelijkheid dat er iemand in huis woont die mij volledig zou kunnen onderhouden, en zolang die mogelijkheid bestaat en ik de controleur geen toegang heb gegeven tot en met mijn vuile wasgoed en kasten, tja ..
Dat begint in de VS overigens al vrij standaard te worden, vooral vanwege het bewijsmateriaal wat je dan bij een aanrijding hebt.quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 23:13 schreef macca728 het volgende:
We hangen ook geen camera in elke auto om te kijken of iedereen zich aan de regels houdt ( al zal die tijd ongetwijfeld nog weleens komen)
Als je op een badkamer twee glazen/bekers ziet, met elk een tandebortel....quote:Op vrijdag 12 oktober 2012 23:20 schreef macca728 het volgende:
[..]
Ik zal je reservetandenborstel maar vast weggooien, want dat is natuurlijk een bewijs dat je niet alleen woont. Grappig bedoeld maar het is wel zo.
Dan kan je vast en zeker wel het betreffende stuk wettekst citeren waarin de lijst met ""toeslagen"" die onder die nieuwe wetgeving vallen genoemd worden. Aanhalingstekens expres gebruikt omdat de hier gebruikte term toeslag nogal ruim te interpreteren valt.quote:Op woensdag 10 oktober 2012 06:37 schreef Wokkel het volgende:Je moet toch wel heel simpel van geest zijn als je na alle informatie in dit topic gaat beweren dat zorgtoeslag en HRA onder dit voorstel vallen. Die vallen er niet onder.
Want BOA's zijn wèl zulke heldere lichten wou je zeggen?quote:Ah, jezelf verheven voelen boven anderen maar zelf geen flauw idee hebben waar de wet over gaat![]()
En wat als je een beker ziet met 3 tandenborstels?quote:Op zaterdag 13 oktober 2012 03:33 schreef Gia het volgende:
[..]
Als je op een badkamer twee glazen/bekers ziet, met elk een tandebortel....
en dan is het dus de ene gemeente samenwonen en in de andere niet...quote:Op zaterdag 13 oktober 2012 07:48 schreef Leandra het volgende:
[..]
En wat als je een beker ziet met 3 tandenborstels?
Zo ziet mijn tandenborstelbeker er namelijk uit, en de twee andere tandenborstels zijn van mensen die niet in mijn huis wonen...
Nou woon ik daar sowieso al niet alleen, dus van de andere bewoner ligt er ook nog een tandenborstel.
Juist als mensen latten of regelmatig een nachtje op dezelfde plek logeren laat je dingen als een tandenborstel makkelijk staan.
Lol, dat zou echt humor zijn, de ene tandenborstel is van mijn lief, en die slaapt wellicht 1 keer per maand in mijn huis, de andere is van de vriendin van mijn zoon, die slaapt er wel regelmatig, maar ze slapen ook regelmatig bij haar thuis, hij heeft daar dan ook een tandenborstel.quote:Op zaterdag 13 oktober 2012 10:22 schreef Re het volgende:
[..]
en dan is het dus de ene gemeente samenwonen en in de andere niet...
Leg dat maar uit aan de BOAquote:Op zaterdag 13 oktober 2012 10:30 schreef Leandra het volgende:
[..]
Lol, dat zou echt humor zijn, de ene tandenborstel is van mijn lief, en die slaapt wellicht 1 keer per maand in mijn huis, de andere is van de vriendin van mijn zoon, die slaapt er wel regelmatig, maar ze slapen ook regelmatig bij haar thuis, hij heeft daar dan ook een tandenborstel.
Tandenborstels zeggen niet zoveel, die zet je vrij makkelijk in twee huizen neer.
Belachelijk dat ik mezelf moet gaan quoten, maar ja....quote:Op zaterdag 13 oktober 2012 10:22 schreef Re het volgende:
[..]
en dan is het dus de ene gemeente samenwonen en in de andere niet...
Alléén het feit van 2 tandenborstels is NIET genoeg om samenwonen vast te stellen.quote:En dan hebben we het niet om alléén maar over koken in het weekend, alléén maar samen op vakantie, alléén maar 3 dan wel 4 nachten bij elkaar overnachten of alléén maar etc etc....maar het gaat dan meestal om een combinatie van meerdere factoren.
Nee maar als de zoon en vriendin en partner toevalig blijven slapen en de BOA komt langs heb je wel een probleem.quote:Op zaterdag 13 oktober 2012 11:27 schreef Montagui het volgende:
[..]
Belachelijk dat ik mezelf moet gaan quoten, maar ja....
[..]
Alléén het feit van 2 tandenborstels is NIET genoeg om samenwonen vast te stellen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |