Deel 1: 'Downloadverbod hangt in de lucht'quote:Op vrijdag 21 september 2012 20:15 schreef AchJa het volgende:
[..]
nu.nl
Wie kan mij uitleggen wat Europa met onze nationale wetten te maken heeft?
En verder, downloadverbod...
Ik geloof dat je mijn punt een beetje mist. Ik zie de entertainmentindustrie rondom films en series nog niet met een alternatief komen of een alternatief willen toestaan. Die gaan inkomsten mislopen.quote:
Zodra ze inkomsten mislopen gaan ze wel handelen lijkt mij.quote:Op zondag 23 september 2012 00:37 schreef CindieY het volgende:
Ik geloof dat je mijn punt een beetje mist. Ik zie de entertainmentindustrie rondom films en series nog niet met een alternatief komen of een alternatief willen toestaan. Die gaan inkomsten mislopen.
Europese wetten zijn supranationaal en derogeren aan onze nationale wetten. Onverschillig of wij ten aanzien van het internationale recht een monistisch of dualistisch stelsel hanteert, kent 'Europa' een eigen rechtsorde. Deze rechtsorde heeft voorrang bij eventuele strijdigheid met onze nationale wetten.quote:Op zondag 23 september 2012 00:35 schreef CindieY het volgende:
[..]
nu.nl
Wie kan mij uitleggen wat Europa met onze nationale wetten te maken heeft?
Even voor alle duidelijkheid: ik ga niet op deze post reageren, mocht je dat van mij verwachten. Ik ben niet de originele TS, alleen alles onder de streep is van mij. Ik vond je quote in eerste instantie al zo gekquote:Op zondag 23 september 2012 00:56 schreef HURENSOHNOLOGIE het volgende:
[..]
Europese wetten zijn supranationaal, en derogeren aan onze nationale wetten. Onverschillig of wij ten aanzien van het internationale recht een monistisch of dualistisch stelsel hanteert, kent 'Europa' een eigen rechtsorde. Deze rechtsorde heeft voorrang bij eventuele strijdigheid met nationale wetgeving van de lidstaten.
WTF. je faalt op dit moment echt hard als TSquote:Op zondag 23 september 2012 00:58 schreef CindieY het volgende:
[..]
Even voor alle duidelijkheid: ik ga niet op deze post reageren, mocht je dat van mij verwachten. Ik ben niet de originele TS, alleen alles onder de streep is van mij. Ik vond je quote in eerste instantie al zo gek
Ik zie wel verandering. In sommige gevallen zijn populaire series de volgende dag al met ondertiteling op tv. Probleem blijft wel dat het nog net iets te makkelijk is om zonder extra kosten een aflevering te downloaden. Die drempel zal hoger moeten worden. Mensen zijn best bereid zijn om geld neer te leggen als het gratis alternatief teveel gedoe is en de legale en makkelijkere methode een redelijk prijs heeft. Niet iedereen, maar het gros is denk ik wel zo gemakzuchtig.quote:Op zondag 23 september 2012 00:37 schreef CindieY het volgende:
[..]
Ik geloof dat je mijn punt een beetje mist. Ik zie de entertainmentindustrie rondom films en series nog niet met een alternatief komen of een alternatief willen toestaan. Die gaan inkomsten mislopen.
waarom zou jij niet kunnen reageren? doe ff normaalquote:Op zondag 23 september 2012 00:58 schreef CindieY het volgende:
[..]
Even voor alle duidelijkheid: ik ga niet op deze post reageren, mocht je dat van mij verwachten. Ik ben niet de originele TS, alleen alles onder de streep is van mij. Ik vond je quote in eerste instantie al zo gek
quote:Op zondag 23 september 2012 03:12 schreef Eenskijken het volgende:
[..]
waarom zou jij niet kunnen reageren? doe ff normaal
quote:Op zondag 23 september 2012 00:35 schreef CindieY het volgende:
Wie kan mij uitleggen wat Europa met onze nationale wetten te maken heeft?
Nou, als je grenzen open stelt, moet je bepaalde dingen harmoniseren. Dat hebben landen gewoon onderling afgesproken. En iets als het auteursrecht komt heel snel in aanmerking voor harmonisatie, omdat het auteursrecht toch veel sneller een grenzeloos iets is.quote:Op zondag 23 september 2012 00:35 schreef CindieY het volgende:
[..]
nu.nl
Wie kan mij uitleggen wat Europa met onze nationale wetten te maken heeft?
Nu grijp je ineens terug op wetten. Maar ook nu klopt je uitspraak strikt genomen niet, want de Hoge Raad kan absoluut wetten wijzigen, namelijk voor zover bepalingen in een wet in strijd zijn met hogere wetten. In uitzonderlijke gevallen kan de Hoge Raad trouwens ook een overgangsregeling in het leven roepen.quote:Op zaterdag 22 september 2012 21:12 schreef DS4 het volgende:
[..]
Ze kunnen absoluut geen wetten wijzigen. Ze kunnen alleen binnen de wettelijke kaders uitleg geven.
Jij gelooft heilig dat de industrie dan met een nieuw businessmodel komt?quote:Op zondag 23 september 2012 00:47 schreef DS4 het volgende:
[..]
Zodra ze inkomsten mislopen gaan ze wel handelen lijkt mij.
Het zijn steeds vaststellingen. Dat is toch wezenlijk anders dan de wet wijzigen. Dat kan alleen de wetgevende macht.quote:Op zondag 23 september 2012 09:58 schreef Dr_Strangelove het volgende:
Nu grijp je ineens terug op wetten. Maar ook nu klopt je uitspraak strikt genomen niet, want de Hoge Raad kan absoluut wetten wijzigen, namelijk voor zover bepalingen in een wet in strijd zijn met hogere wetten. In uitzonderlijke gevallen kan de Hoge Raad trouwens ook een overgangsregeling in het leven roepen.
En ook het materiële recht kan door de Hoge Raad veranderd worden. Waar nu een gedwongen tongzoen bijvoorbeeld als verkrachting geldt (krachtens een beslissing van de Hoge Raad), kan dezelfde Hoge Raad dit bij een volgende zaak tongzoenzaak die voorgelegd wordt terugdraaien en het onder ontucht laten vallen, als zij zou inzien dat dit heeft geleid tot onnodige inflatie van het begrip verkrachting.
Nu is het weer de wet wijzigen in plaats van wetten. Jij weet ook niet echt wat je wil.quote:Op zondag 23 september 2012 10:07 schreef DS4 het volgende:
Het zijn steeds vaststellingen. Dat is toch wezenlijk anders dan de wet wijzigen. Dat kan alleen de wetgevende macht.
Daar begon de discussie inderdaad mee, met de suggestie dat de HR een downloadverbod zou willen introduceren. En dat kan dus niet.quote:Op zondag 23 september 2012 10:14 schreef Dr_Strangelove het volgende:
En nu gaat het ineens om het in het leven roepen van strafbare feiten?![]()
Beiden hebben we geen glazen bol, dus jouw voorspelling is net zo waardevol als die van mij.quote:Op zondag 23 september 2012 10:07 schreef Refragmental het volgende:
[..]
Jij gelooft heilig dat de industrie dan met een nieuw businessmodel komt?
Dat is behoorlijk naief.
Het lijkt mij eerder dat ze dan nog sterker op handhaving en strengere straffen gaan aansturen/lobbyen. De dinosaurus industrie met hun antieke auteursrechten hebben namelijk al vaak genoeg laten zien dat ze hun businessmodel NIET willen aanpassen en juist nieuwe technologieen naar hun wil willen vormen, ipv andersom.
Mijn voorspelling is gebaseerd op gezond verstand en kijken naar het verleden.quote:Op zondag 23 september 2012 10:26 schreef DS4 het volgende:
[..]
Beiden hebben we geen glazen bol, dus jouw voorspelling is net zo waardevol als die van mij.
1. Een verbod houdt niet, of in ieder geval niet perse, een strafrechtelijk verbod in. Zo heb je hopelijk ook van iets als het ontslagverbod gehoord, maar dat ontslagverbod wil niet zeggen dat je de bak in moet als je je daar als werkgever niet aan houdt.quote:Op zondag 23 september 2012 10:20 schreef DS4 het volgende:
[..]
Daar begon de discussie inderdaad mee, met de suggestie dat de HR een downloadverbod zou willen introduceren. En dat kan dus niet.
In het recht is dat niet zonder meer het geval. Wetten is inderdaad het meervoud van één wet, maar met "de wet" wordt doorgaans (afhankelijk van de context) het gehele systeem van wetten bedoeld. Dat laatste bedoelde je toen je het in "enkelvoud" gebruikte, waarmee je dus niet het enkelvoud van wetten duidde.quote:Wetten is het meervoud van wet...
Kijk, eindelijk een antwoord waar ik iets mee kan, ik ben geen jurist en ik voel me ook absoluut niet geroepen om me te verdiepen in die materie.quote:Op zondag 23 september 2012 09:54 schreef Dr_Strangelove het volgende:
[..]
Nou, als je grenzen open stelt, moet je bepaalde dingen harmoniseren. Dat hebben landen gewoon onderling afgesproken. En iets als het auteursrecht komt heel snel in aanmerking voor harmonisatie, omdat het auteursrecht toch veel sneller een grenzeloos iets is.
Sterker, al lang vóór Europa hadden we het auteursrecht al veel dingen onderling afgesproken met andere landen, bijvoorbeeld door de Berner Conventie van 1886. Daarvoor was auteursrecht vooral nationaal: iemand mocht een Nederlands boek hier niet kopiëren maar een Duits boek wel (of kosteloos vertalen).
Het probleem van verdragen is alleen dat ze een beetje moeilijk te veranderen zijn. Met die Berner Conventie werden de rechten van auteurs voor het eerst erkend. Daarvoor werd auteursrecht eigenlijk alleen als een instrumenteel middel gezien om auteurs te prikkelen. De domme Fransen hebben de idee van het recht van een auteur echter de wereld in gepusht, en daar komen we waarschijnlijk niet snel vanaf.
Stel dat wij dat auteursrecht op muziek maar niks vonden en daarom alle kopieën toe zouden staan. Dan zou je die dingen vervolgens door het vrije verkeer van goederen overal binnen de EU kunnen distribueren.quote:Op zondag 23 september 2012 11:19 schreef AchJa het volgende:
[..]
Kijk, eindelijk een antwoord waar ik iets mee kan, ik ben geen jurist en ik voel me ook absoluut niet geroepen om me te verdiepen in die materie.
Echter kan ik me herinneren dat in het verleden bij dit soort discussies (niet alleen hier) er nogal wat soevereiniteitsuitspraken/ artikel 19's voorbij zijn gekomen en dat dit gewoon op nationaal niveau geregeld kon worden.
Volgens mij gaat het hier gewoon over de auteurswet en die kent strafrechtelijke bepalingen. Zou jij mij eens uit willen leggen waarom in dezen de HR niet lijkt te wijzen op dat downloaden wellicht een strafrechtelijk verbod hoort te krijgen?quote:Op zondag 23 september 2012 10:45 schreef Dr_Strangelove het volgende:
1. Een verbod houdt niet, of in ieder geval niet perse, een strafrechtelijk verbod in. Zo heb je hopelijk ook van iets als het ontslagverbod gehoord, maar dat ontslagverbod wil niet zeggen dat je de bak in moet als je je daar als werkgever niet aan houdt.
Klopt ook niet. Er stond dat de Nederlandse wet het niet verbiedt en dat heb ik beaamd. De vraag is nu of de Nederlandse wet wel in overeenstemming is met Europese regelgeving.quote:
Dat blijven vaststellingen. Dat de vaststelling anders wordt maakt dat niet anders.quote:3. In wezen kan de Hoge Raad toch wel een downloadverbod introduceren. Stel bijvoorbeeld dat het HvJ geen eenduidige uitspraak doet over de toelaatbaarheid van een illegale bron en de individuele staten wat vrijheid zou gunnen op dit terrein. Dan zou de Hoge Raad bijvoorbeeld het downloaden uit illegale bron toe kunnen staan op grond van de toets van lid 5 van artikel 5 van de Auteursrechtenrichtlijn, maar zou zij een jaar later, als de situatie veranderd is, best weer "om" kunnen gaan (zoals in het verkrachtingsvoorbeeld). Dit is natuurlijk slechts een theoretische mogelijkheid (als de Hoge Raad eenmaal voor een richting heeft gekozen is het doorgaans aan de wetgever om hier verandering in aan te brengen als de gevolgen onaanvaardbaar zijn), maar het illustreert dat de Hoge Raad best, de facto, een (niet strafrechtelijk) downloadverbod kan introduceren.
Ik denk dat ik zelf het beste weet wat ik bedoel. En ik bedoelde de wet in enkelvoud, want je wijzigt "de wet" als in een specifieke wet, in dit geval zou het om de Auteurswet gaan.quote:In het recht is dat niet zonder meer het geval. Wetten is inderdaad het meervoud van één wet, maar met "de wet" wordt doorgaans (afhankelijk van de context) het gehele systeem van wetten bedoeld. Dat laatste bedoelde je toen je het in "enkelvoud" gebruikte, waarmee je dus niet het enkelvoud van wetten duidde.
Ik mag zo hopen dat jij geen rechten gestudeerd hebt, want o, o, o... wat vlieg je uit de bocht.quote:En als je dat wel deed, dan faalt je argument nog harder, omdat het enkelvoud van wetten, een wet, zoals gezegd gewoon door de Hoge Raad veranderd kan worden, voor zover deze in strijd is met een hogere wet.
Hoezo is er nog niet voldoende legaal aanbod?quote:Op zondag 23 september 2012 12:29 schreef Arthur_Spooner het volgende:
De politiek heeft een downloadverbod altijd afgehouden omdat de entertainmentindustrie eerst eens met voldoende legaal aanbod moest komen. Nu dat er nog steeds niet is zal alleen club als Brein voordeel halen uit zo'n verbod.
Dat heeft te maken met de rechtszekerheid die verankerd is in het strafrechtelijk legaliteitsbeginsel. Op grond daarvan kan richtlijncorforme uitleg in principe niet zomaar leiden tot strafrechtelijke aansprakelijkheid tegen de tekst van de wet in. Zie bijvoorbeeld HvJ Kolpinghuis: "[..]a directive cannot, of itself and independently of a law adopted for its implementation, have the effect of determining or aggravating the liability in criminal law."quote:Op zondag 23 september 2012 12:08 schreef DS4 het volgende:
[..]
Volgens mij gaat het hier gewoon over de auteurswet en die kent strafrechtelijke bepalingen. Zou jij mij eens uit willen leggen waarom in dezen de HR niet lijkt te wijzen op dat downloaden wellicht een strafrechtelijk verbod hoort te krijgen?
En dat was dus volledig fout om te beamen. Als jij gisteren iets gedownload hebt en overmorgen beslist de Hoge Raad dat het toch niet mag, dan ben je in principe gewoon aansprakelijk voor die download van gisteren. Die Nederlandse wet dient namelijk richtlijnconform uitgelegd te worden (zie hierboven).quote:Klopt ook niet. Er stond dat de Nederlandse wet het niet verbiedt en dat heb ik beaamd. De vraag is nu of de Nederlandse wet wel in overeenstemming is met Europese regelgeving.
Met een dergelijke kijk op dingen doet de wetgever ook niets anders dan "iets" vaststellen met het produceren van een wet. Het gaat erom dat de Hoge Raad wel degelijk het materiële recht in enige mate kan aanpassen als zij dat wil. Een tongzoen is vandaag verkrachting en morgen niet - dat is in wezen hetzelfde als een wetswijziging.quote:Dat blijven vaststellingen. Dat de vaststelling anders wordt maakt dat niet anders.
En dan is je argument dus nog fouter, want de Hoge Raad kan dan zeker een Nederlandse wet "aanpassen".quote:Ik denk dat ik zelf het beste weet wat ik bedoel. En ik bedoelde de wet in enkelvoud, want je wijzigt "de wet" als in een specifieke wet, in dit geval zou het om de Auteurswet gaan.
quote:Ik mag zo hopen dat jij geen rechten gestudeerd hebt, want o, o, o... wat vlieg je uit de bocht.
Als een bestaande wet strijd oplevert met (bijvoorbeeld) een verdrag, dan moet de rechter die Nederlandse wet buiten toepassing laten. In die beperkte opvatting van "een wet" kan de inhoud van die wet dus wel degelijk veranderen door toedoen van de rechter. De wet in ruime zin verandert dan niet, maar wel de wet in enge zin, en dat is wat je naar eigen zeggen bedoelde.quote:Een wet vervandert niet als er een conflict is met een andere wet van hogere rangorde. De Hoge Raad constateert dan gewoon dat er een wet is met een hogere rangorde en past die dan toe. En dat is een vaststelling omdat ook daar niets nieuw gecreëerd wordt (wat de wetgever wel kan), je stelt slechts vast dat het zo is (en bij wetten van hogere rangorde is zelfs gewoon bepaald welke wet voorrang heeft, dus daar heeft de HR niets te kiezen).
Nee, het gaat over een verbod, dat in allerlei vormen kan worden gegoten. Dat heb je zelf gelezen als strafbaarstelling, maar dat zegt alleen iets over je leesvaardigheid.quote:Wat daar ook van moge zijn: ik ben vooral benieuwd naar jouw onderbouwing dat het hier niet gaat om de vraag of downloaden in Nederland strafbaar hoort te zijn, want dat is waar de discussie m.i. over ging: kan de HR een strafbaarstelling van downloaden introduceren. Het antwoord is NEE.
Bijvoorbeeld het aanbod van films en series. Waar kan ik de series die nu in de States worden uitgezonden legaal downloaden?quote:Op zondag 23 september 2012 13:15 schreef nikk het volgende:
[..]
Hoezo is er nog niet voldoende legaal aanbod?
Torrents of nieuwsgroepen.quote:Op zondag 23 september 2012 14:05 schreef Arthur_Spooner het volgende:
[..]
Bijvoorbeeld het aanbod van films en series. Waar kan ik de series die nu in de States worden uitgezonden legaal downloaden?
Bij het downloaden via een torrent pleeg je een misdrijf!quote:Op zondag 23 september 2012 14:28 schreef AnimeFan het volgende:
[..]
Torrents of nieuwsgroepen.
Al het aanbod van muziek en films is in Nederland (nog) legaal.
Dus er is wel degelijk voldoende legaal aanbod
Nee hoor.quote:Op zondag 23 september 2012 14:40 schreef Dr_Strangelove het volgende:
[..]
Bij het downloaden via een torrent pleeg je een misdrijf!
Oké. Als je je upload op 0 zet dan inderdaad niet, anders wel.quote:
Precies. In feite kan het systeem ook niet bestaan zonder dat mensen de wet overtreden. Maar so be it.quote:Op zondag 23 september 2012 14:45 schreef Dr_Strangelove het volgende:
[..]
Oké. Als je je upload op 0 zet dan inderdaad niet, anders wel.
Probleem is dat je op veel specialistische torrent-sites ook een redelijke up-down ratio moet hebben.quote:Op zondag 23 september 2012 14:45 schreef Verbodsbord het volgende:
[..]
Precies. In feite kan het systeem ook niet bestaan zonder dat mensen de wet overtreden. Maar so be it.
In ruime zin verandert er niets, dat zie je zelf ook.quote:Op zondag 23 september 2012 14:03 schreef Dr_Strangelove het volgende:
Als een bestaande wet strijd oplevert met (bijvoorbeeld) een verdrag, dan moet de rechter die Nederlandse wet buiten toepassing laten. In die beperkte opvatting van "een wet" kan de inhoud van die wet dus wel degelijk veranderen door toedoen van de rechter. De wet in ruime zin verandert dan niet, maar wel de wet in enge zin, en dat is wat je naar eigen zeggen bedoelde.
Dat zei ik zelf ook in mijn initiële uitleg. In andere gevallen dan "dan" kan de wet in ruime zin overigens wel veranderen, maar ook dat is al uitgelegd.quote:Op zondag 23 september 2012 16:39 schreef DS4 het volgende:
[..]
In ruime zin verandert er niets, dat zie je zelf ook.
quote:In enge zin ook niet, want de wet blijft zoals deze is,
quote:Nu komt het laatste excuus: je ben autistisch en bedoelde dat rechters niet een wet letterlijk kunnen opmaken.
De grap is dat jij dat doet, door bijvoorbeeld impliciet maar consequent een Europese richtlijn als hogere wet te bestempelen. Maar ja, na zoveel onzin maakt een extra blundertje ook niet veel meer uit.quote:Op zondag 23 september 2012 17:24 schreef DS4 het volgende:
Als jij denkt dat schelden een argument is: nee.
Je haalt gewoon wet en recht door elkaar.
quote:Op zondag 23 september 2012 18:16 schreef Dr_Strangelove het volgende:
[..]
De grap is dat jij dat doet, door bijvoorbeeld impliciet maar consequent een Europese richtlijn als hogere wet te bestempelen. Maar ja, na zoveel onzin maakt een extra blundertje ook niet veel meer uit.
quote:Op zondag 23 september 2012 09:58 schreef Dr_Strangelove het volgende:
Nu grijp je ineens terug op wetten. Maar ook nu klopt je uitspraak strikt genomen niet, want de Hoge Raad kan absoluut wetten wijzigen, namelijk voor zover bepalingen in een wet in strijd zijn met hogere wetten.
Ik zal nogmaals mijn standpunt uitleggen:quote:Op zondag 23 september 2012 18:57 schreef Dr_Strangelove het volgende:
Dat was inderdaad niet correct geformuleerd.![]()
Feit is en blijft dat, wanneer de Hoge Raad downloaden als onrechtmatig zou bestempelen, de situatie voor downloaders onmiddellijk en zelfs met "terugwerkende kracht" verandert, zonder dat de wetgever daarvoor moet ingrijpen (voor strafrechtelijke aansprakelijkheid is dit zoals gezegd niet mogelijk in mijn ogen). De Hoge Raad kan dus wel een downloadverbod introduceren, alleen geen strafbaarstelling.
Terug naar 1998 dus met downloadlimieten en 's nachts om de zoveel tijd je modem resetten...quote:Op zondag 23 september 2012 22:21 schreef Superberend het volgende:
In Duitsland en Frankrijk zijn allang zulke verboden. Men kan beter bandbreedte extreem kostbaar maken dan leren mensen mensen het vanzelf wel af om elke maand 1Tb aan films te downloaden.
Een dergelijke wet handhaven kost waarschijnlijk meer dan hij gaat opleveren voor de schatkist.
Hoe veranderd dan de wet?quote:Op zondag 23 september 2012 09:58 schreef Dr_Strangelove het volgende:
[..]
Nu grijp je ineens terug op wetten. Maar ook nu klopt je uitspraak strikt genomen niet, want de Hoge Raad kan absoluut wetten wijzigen, namelijk voor zover bepalingen in een wet in strijd zijn met hogere wetten. In uitzonderlijke gevallen kan de Hoge Raad trouwens ook een overgangsregeling in het leven roepen.
En ook het materiële recht kan door de Hoge Raad veranderd worden. Waar nu een gedwongen tongzoen bijvoorbeeld als verkrachting geldt (krachtens een beslissing van de Hoge Raad), kan dezelfde Hoge Raad dit bij een volgende zaak tongzoenzaak die voorgelegd wordt terugdraaien en het onder ontucht laten vallen, als zij zou inzien dat dit heeft geleid tot onnodige inflatie van het begrip verkrachting.
Omdat een calimero positie eigenlijk best aantrekkelijk is; mensen die het neit snappen vinden je zielig en mensen onder jou kun je dmv dwang geld over laten maken.quote:Op zondag 23 september 2012 22:30 schreef AchJa het volgende:
[..]
Terug naar 1998 dus met downloadlimieten en 's nachts om de zoveel tijd je modem resetten...![]()
Wat ik niet begrijp is dat de industrie niet zoiets als een newsserver op poten zet. Nu zijn mensen best bereid een tientje oid per maand te betalen voor een abbo bij een newsserver, daar winnen ze imo meer mee dan het downloaden aan alle kanten tegen proberen te werken, wat toch een gevecht tegen de bierkaai is.
Wat je nu zegt klopt, maar dat zei je niet in het vorige topic:quote:Op zondag 23 september 2012 21:44 schreef DS4 het volgende:
[..]
Ik zal nogmaals mijn standpunt uitleggen:
Als de Hoge Raad downloaden als onrechtmatig bestempelt concludeert zij op dat moment dat op basis van verdragen, wetten en/of regelgeving downloaden onrechtmatig is.
Vandaar ook de terugwerkende kracht. Immers, door de constatering verandert niets meer dan dat duidelijk wordt gemaakt hoe ons hoogste rechtscollege er op dat moment over denkt.
Daarmee introduceert de Hoge Raad geen downloadverbod, ze concludeert slechts dat het verboden is.
Terwijl ik antwoordde op dezelfde post:quote:Op zaterdag 22 september 2012 20:43 schreef DS4 het volgende:
[Dit is voor DS4 en iedereen die zit te huilen dat downloaden slecht is. Volgens de Nederlandse wet is het downloaden van muziek en films volkomen legaal. Klaar, dat is de wet, over en uit. ]
Dat klopt. Ik zie dat graag anders. Mijn mening.
Je hebt dus gewoon mijn post gekopieerd, en dan nog wel zonder toestemming.quote:Op zaterdag 22 september 2012 20:48 schreef Dr_Strangelove het volgende:
[..]
Nou, het is de vraag of dat zo is. Dat vraagt de Hoge Raad nu juist aan het HvJ, of dat naar het huidige recht wel zo is wat tot nu toe door veel mensen (inclusief de toenmalige wetgever bij de implementatie van de richtlijn) gedacht werd.
Dat is inderdaad wel zeker.quote:Op zondag 23 september 2012 22:21 schreef Superberend het volgende:
In Duitsland en Frankrijk zijn allang zulke verboden. Men kan beter bandbreedte extreem kostbaar maken dan leren mensen mensen het vanzelf wel af om elke maand 1Tb aan films te downloaden.
Een dergelijke wet handhaven kost waarschijnlijk meer dan hij gaat opleveren voor de schatkist.
Niet alleen ik krijg ongelijk hoor. Uit de bijbel van het Nederlandse civiele recht stelt Vranken eloquent:quote:Op zondag 23 september 2012 22:51 schreef DS4 het volgende:
Ik vrees toch dat ik je ongelijk blijf geven.
quote:Rechterlijke uitspraken zijn beslissingen in concrete geschillen. Ze stellen de individuele rechten en plichten van de procederende partijen vast. Soms echter hebben ze een betekenis die boven het concrete geschil uitstijgt. Ze hebben dan rechtsvormende meerwaarde. In de meeste westerse landen wordt tegenwoordig openlijk aanvaard dat de rechters, met name de hoogste rechters op nationaal niveau en op inter- en supranationaal niveau, een rechtsvormende taak hebben. Ofschoon de manier waarop en de mate waarin ze hun taak vervullen, verschillen, is het feit dát ze rechtsvormend bezig zijn niet meer in discussie. Sterker nog, rechterlijke rechtsvorming móét. De bijdrage van de rechter aan de rechtsontwikkeling wordt onmisbaar geacht in een moderne samenleving. Voor zover ik kan overzien, is dit een overtuiging die breed gedeeld wordt door practici, wetenschapsbeoefenaren, de wetgever zelf en 'het' publiek. Erkend wordt dat de wetgever het niet meer alleen afkan. Wetgeving en rechtspraak zijn 'partners in the business of law' en dienen dat ook te zijn
voor ¤9 per maand,kun je heel wat downloadenquote:Op zondag 23 september 2012 22:30 schreef AchJa het volgende:
[..]
Terug naar 1998 dus met downloadlimieten en 's nachts om de zoveel tijd je modem resetten...![]()
Wat ik niet begrijp is dat de industrie niet zoiets als een newsserver op poten zet. Nu zijn mensen best bereid een tientje oid per maand te betalen voor een abbo bij een newsserver, daar winnen ze imo meer mee dan het downloaden aan alle kanten tegen proberen te werken, wat toch een gevecht tegen de bierkaai is.
Rechtsvormend. Niet wetsvormend.quote:Op zondag 23 september 2012 23:21 schreef Dr_Strangelove het volgende:
[..]
Niet alleen ik krijg ongelijk hoor. Uit de bijbel van het Nederlandse civiele recht stelt Vranken eloquent:
[..]
Brein meer bevoegdheden gevenquote:Op zondag 23 september 2012 22:57 schreef Dr_Strangelove het volgende:
[..]
Dat is inderdaad wel zeker.
Ik denk niet dat veel mensen het met me eens zullen zijn (vanwege de haat voor Brein), maar mocht het op een verbod uitlopen, dan hoop ik dat het een beetje (want niet qua hoogte van de schadevergoeding) naar de richting van de VS gaat.
Geef de rechthebbenden (of de stichtingen die hen vertegenwoordigen) dan meer mogelijkheden en bevoegdheden. Op dit moment kan Brein bijvoorbeeld niet eens schade vorderen van overtreders van de Auteurswet.
Maar om voor zoiets als downloaden zonder commercieel oogmerk, om daarvoor capaciteit vrij te maken bij de politie, OM en de strafrechter, dat zou echt doodzonde zijn. Je gooit dan in feite dubbel geld weg.
Eng mannetje?quote:Op maandag 24 september 2012 19:43 schreef Arthur_Spooner het volgende:
[..]
Brein meer bevoegdheden geveneng mannetje ben jij. Als het aan Brein ligt wordt een groot deel van het internet gecensureerd. Dit mag nooit gebeuren ongeacht de content.
Rechtsvorming geeft nadere inhoud aan de tekst van de wet. Alleen als rechters het recht niet hoefden te vormen maar slechts het bestaande recht moesten vinden, zou je wellicht kunnen stellen dat de 'Hoge Raad niets kan veranderen'.quote:
De praktijk in Amerika laat zien dat het juist private bedrijven zijn die veel verder gaan dan de overheid. Het is misschien niet bewezen dat de US overheid bewust misbruik maakt van private partijen om hun eigen wetten te ontduiken, maar het lijkt er wel op.quote:Op maandag 24 september 2012 20:16 schreef Dr_Strangelove het volgende:
1) Je laat het de overheid doen. Dat betekent net zo goed inbreuken op je privacy, zoals het opvragen van je gegevens bij de ISP. Sterker, omdat de bevoegdheden van de politie veel verder gaan dan je ooit aan een private partij in handen kan geven, zijn de risico's op verdere privacyschendingen daar veel groter. Denk bijvoorbeeld aan inbeslagname van je PC.b
Je bent iig eigenwijs genoeg om jurist te zijn.quote:Op maandag 24 september 2012 20:16 schreef Dr_Strangelove het volgende:
Rechtsvorming geeft nadere inhoud aan de tekst van de wet. Alleen als rechters het recht niet hoefden te vormen maar slechts het bestaande recht moesten vinden, zou je wellicht kunnen stellen dat de 'Hoge Raad niets kan veranderen'.
Dat lijkt me aparte gedachtegang, aangezien private partijen, ook bij handhaving door de politie, van dezelfde technieken gebruik kunnen maken. Dan kunnen ze aangifte doen van een strafbaar feit én schade vorderen. Heb je voorbeelden van Amerikaanse rechthebbenden die "veel verder gaan dan de overheid" op het gebied van privédownloaden van muziek (dat in Amerika inderdaad niet door de overheid maar door private partijen wordt gehandhaafd)? Dit terwijl in Amerika, door hun systeem van punative damages de economische prikkels veel groter zijn om over de grens te gaan.quote:Op maandag 24 september 2012 20:31 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
De praktijk in Amerika laat zien dat het juist private bedrijven zijn die veel verder gaan dan de overheid. Het is misschien niet bewezen dat de US overheid bewust misbruik maakt van private partijen om hun eigen wetten te ontduiken, maar het lijkt er wel op.
Zie StartFor, HBGary en Trapwire.
Private partijen zijn geen verantwoording schuldig aan de burger. Het lijkt mij hoe dan ook slecht om een partij iets te laten doen in deze richting, maar zeker dodelijk om het door private partijen te laten doen.
Vergeleken met wat? Als je het door private partijen laat doen word het dus niet door de overheid gedaan en kan je het dus niet vergelijken.quote:Op maandag 24 september 2012 20:44 schreef Dr_Strangelove het volgende:
[..]
Dat lijkt me aparte gedachtegang, aangezien private partijen, ook bij handhaving door de politie, van dezelfde technieken gebruik kan maken. Dan kunnen ze aangifte doen van een strafbaar feit én schade vorderen. Heb je voorbeelden van Amerikaanse rechthebbenden die "veel verder gaan dan de overheid" op het gebied van privédownloaden van muziek (dat in Amerika inderdaad niet door de overheid maar door private partijen wordt gehandhaafd)? Dit terwijl in Amerika, door hun systeem van punative damages de economische prikkels veel groter zijn om over de grens te gaan.
Er zijn anders (vooral in de VS) zeer veel schandaaltjes, waaronder een advocatenkantoor die mensen keihard chanteerde door te dreigen hun familie en werkgever te vertellen dat ze illegaal porno hadden gedownload.quote:De handhaving van tal van onderwerpen in het recht ligt bij private partijen. Een foutje in het verkeer hier, een onrechtmatig ontslag daar. Ik ben er echt niet bang voor dat private partijen allerlei illegale methoden gaan gebruiken voor "opsporing" van downloaders, ook omdat een schandaaltje enorm slecht voor het beeld zou zijn én omdat er dan wellicht heel wat schade teruggevorderd kan gaan worden.
Het is wie waar om te doen? De RIAA wil er misschien een "paar" pakken als voorbeeld, maar ze laat het doen door een derde partij die betaald krijgt per geval, en die zullen dus buitengewoon hard hun best gaan doen om zo veel mogelijk mensen te pakken, op iedere mogelijke manier.quote:Hoewel ik zoals gezegd Brein niet mag, is het hen ook alleen maar te doen om een bepaald aantal mensen aan te pakken, om zo voor een afschrikwekkend effect te zorgen op de grote groep en misschien hopen ze, naïef als ze zijn, ook wat op bewustwording
Wat? Ik snap niet wat je hiermee bedoelt.quote:Op maandag 24 september 2012 20:52 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Vergeleken met wat? Als je het door private partijen laat doen word het dus niet door de overheid gedaan en kan je het dus niet vergelijken.
Ja, dat is kut, maar dat zie ik niet echt als een reden om voor de overheid te kiezen. En nogmaals, hoewel het bij handhaving door de overheid wellicht minder kan zijn, kunnen private partijen altijd ook voor handhaving van het civiele recht kiezen in Nederland, dus zal die kans altijd blijven bestaan.quote:Er zijn anders (vooral in de VS) zeer veel schandaaltjes, waaronder een advocatenkantoor die mensen keihard chanteerde door te dreigen hun familie en werkgever te vertellen dat ze illegaal porno hadden gedownload.
Je hoort mij niet zeggen dat we het Amerikaanse systeem moeten kopiëren (pun intended). Ik zeg alleen dat het uitgangspunt in Amerika, handhaving via private partijen, een beter uitgangspunt is dan het "opmaken" van politiecapaciteit (net zoals we ook geen politiecapaciteit zouden moeten besteden aan de handel en wandel in softdrugs). We hebben genoeg zwaardere criminaliteit die al op de plank blijft liggen, en dat zou zo alleen maar meer worden.quote:Het is wie waar om te doen? De RIAA wil er misschien een "paar" pakken als voorbeeld, maar ze laat het doen door een derde partij die betaald krijgt per geval, en die zullen dus buitengewoon hard hun best gaan doen om zo veel mogelijk mensen te pakken, op iedere mogelijke manier.
De situatie is in Nederland in ieder geval zo: het strafrecht wordt gezien als een uiterste redmiddel. Het principe is dat je alleen voor strafrecht moet kiezen als andere methoden niet werken. Hoewel er natuurlijk ruimte is voor enige nuance, wil dat al toch wel zeggen dat het strafrecht als minst wenselijk wordt gezien, ook vanwege de ingrijpende mogelijkheden tot opsporen (aanhouding, inbeslagname, you name it). Bij overheden is de kans op machtsmisbruik en schending van grondrechten juist in de regel het grootst - daarom hebben we ook een grondwet en verdragen die primair aan de staat gericht zijn.quote:Het word een slachtveld. Als ik jou was zou ik me eerst gaan verdiepen over de situatie in de VS.
Dan moet je je in de Amerikaanse praktijk inlezen. Die voorbeelden zijn er wel.quote:Op maandag 24 september 2012 21:20 schreef Dr_Strangelove het volgende:
[..]
Wat? Ik snap niet wat je hiermee bedoelt.
Ik stel simpelweg dat je hier niet zo bang moet zijn dat buitenwettelijke opsporingsmethoden door private partijen gebruikt gaan worden, omdat dat in landen waar private partijen de handhaving in handen hebben, en waar partijen veel meer economisch belang hebben bij het vinden van "daders", naar mijn weten geen bewijs is van significant gebruik van buitenwettelijke opsporingsmethoden.
De overheid is gebonden aan zijn eigen wetten, en is daar via de rechterlijke macht en via democratische middelen op aan te speken. Private partijen zijn daarmee vergeleken loose cannons.quote:Dit terwijl de politie bij het leven aftapt en je aan je lot overgelaten bent wat betreft de middelen die ze tegen je kunnen inzetten. En trouwens, iedereen wiens PC in beslag wordt genomen vanwege mogelijke betrokkenheid bij een ander strafbaar feit, zal aangepakt kunnen worden voor de illegale MP3'tjes die hij op zijn PC heeft staan.
[..]
Als het geen prioriteit is moet je dat accepteren en niet via een loophole het toch willen aanpakken met alle consequenties van dien.quote:Ja, dat is kut, maar dat zie ik niet echt als een reden om voor de overheid te kiezen. En nogmaals, hoewel het bij handhaving door de overheid wellicht minder kan zijn, kunnen private partijen altijd ook voor handhaving van het civiele recht kiezen in Nederland, dus zal die kans altijd blijven bestaan.
[..]
Je hoort mij niet zeggen dat we het Amerikaanse systeem moeten kopiëren (pun intended). Ik zeg alleen dat het uitgangspunt in Amerika, handhaving via private partijen, een beter uitgangspunt is dan het "opmaken" van politiecapaciteit (net zoals we ook geen politiecapaciteit zouden moeten besteden aan de handel en wandel in softdrugs). We hebben genoeg zwaardere criminaliteit die al op de plank blijft liggen, en dat zou zo alleen maar meer worden.
[..]
De kans op misbruik is bij private partijen groter. Ze delegeren het naar derden of richten na een schandaal gewoon een andere bv op om het spelletje opnieuw te beginnen. En, zoals gezegd, geen democratische controle.quote:De situatie is in Nederland in ieder geval zo: het strafrecht wordt gezien als een uiterste redmiddel. Het principe is dat je alleen voor strafrecht moet kiezen als andere methoden niet werken. Hoewel er natuurlijk ruimte is voor enige nuance, wil dat al toch wel zeggen dat het strafrecht als minst wenselijk wordt gezien, ook vanwege de ingrijpende mogelijkheden tot opsporen (aanhouding, inbeslagname, you name it). Bij overheden is de kans op machtsmisbruik en schending van grondrechten juist in de regel het grootst - daarom hebben we ook een grondwet en verdragen die primair aan de staat gericht zijn.
Er zijn in Nederland wat schandaaltje geweest mbt zeer agressief optredende incasso-bureaus.quote:Ik vind het daarom nogal vreemd dat handhaving door de rechthebbenden hier als meer bedreigend wordt ervaren. Niet dat waakzaamheid niet geboden is, want dat ben ik met iedereen eens, maar ik zie geen onoverkomelijke problemen bij handhavingdoor private partijen.
Het is het meest efficiënt om dat idiote verbod niet in te voeren.quote:Een praktisch nadeel dat ik wel kan bedenken, is dat bij handhaving door partijen actiever zal worden opgetreden, terwijl bij handhaving door de overheid gehoopt zal worden op een gebrek aan handhaving. Met die gedachtegang kan ik me wel verenigen, maar ik probeer gewoon even objectief naar de efficiëntst mogelijke aanpak te kijken gegeven een (idioot) verbod.
Je kan het prima met een downloadverbod eens zijn en een voorstander zijn van de laatste situatie.quote:Op zondag 23 september 2012 19:12 schreef Elfletterig het volgende:
Met dank aan AchJa, nog even onderstaand plaatje voor de DS4's van deze wereld:
[ afbeelding ]
Wie het eens is met een downloadverbod, is slaaf van de muziekindustrie, want diegene gaat mee in de (bizarre) gedachte dat de industrie het eigendomsrecht over een computerbestand kan claimen.quote:Op maandag 24 september 2012 21:33 schreef kipknots het volgende:
[..]
Je kan het prima met een downloadverbod eens zijn en een voorstander zijn van de laatste situatie.
doc of txt bestanden met de inhoud van een door de uitgever gepubliceerd boek? Vind het niet zo vreemd.quote:Op maandag 24 september 2012 21:45 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Wie het eens is met een downloadverbod, is slaaf van de muziekindustrie, want diegene gaat mee in de (bizarre) gedachte dat de industrie het eigendomsrecht over een computerbestand kan claimen.
Het is net zoiets als een uitgever van boeken die gaat verbieden dat mensen doc- of txt-bestanden downloaden.
En dan is het niet moeilijk om me even op een paar ernstige gevallen te wijzen.quote:Op maandag 24 september 2012 21:29 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dan moet je je in de Amerikaanse praktijk inlezen. Die voorbeelden zijn er wel.
Iedereen is gebonden aan de geldende wetten - het concept van de rechtsstaat. Bij de overheid moet de controle grotendeels vanuit de overheid zelf komen, bij particulieren door de overheid (en/of andere particulieren). Controle op illegale opsporingsactiviteiten van particulieren zal dus doorgaans een betrouwbaarder resultaat opleveren.quote:De overheid is gebonden aan zijn eigen wetten, en is daar via de rechterlijke macht en via democratische middelen op aan te speken. Private partijen zijn daarmee vergeleken loose cannons.
Er valt alleen niet zoveel te "negeren". Omdat het hier gaat om internationale afspraken, en we ons ertoe hebben verplicht om schendingen van deze internationale belangen "effectief" te bestrijden, kunnen we dus niet zomaar over gaan tot een soort van gedoogbeleid.quote:Als het geen prioriteit is moet je dat accepteren en niet via een loophole het toch willen aanpakken met alle consequenties van dien.
Dat klopt, maar dat ligt zoals gezegd wellicht niet in handen van de Nederlandse staat.quote:Het is het meest efficiënt om dat idiote verbod niet in te voeren.
Het downloaden/kopiëren van een boek is momenteel al onrechtmatig én een misdrijf, al is dat voor de gemiddelde lezer van de Auteurswet moeilijk om te bepalen (het lijkt voor velen juist toegestaan op grond van de thuiskopie-exceptie). Lees artikel 16c lid 1 maar eens:quote:Op dinsdag 25 september 2012 09:24 schreef kipknots het volgende:
[..]
doc of txt bestanden met de inhoud van een door de uitgever gepubliceerd boek? Vind het niet zo vreemd.
Het gaat natuurlijk om de inhoud van dat bestand, waar de uitgever/industrie/artiest geld en tijd hebben gestoken. Ik zie niet in wat er bizar is in het verbieden op de download.
Het is eigenlijk nooit gebeurd, maar het zou in mijn ogen niet eens ondenkbaar zijn dat de rechter geen misdrijf (maar wel onrechtmatigheid) zal aannemen wegens strijd met het legaliteitsbeginsel.quote:Als inbreuk op het auteursrecht op een werk van letterkunde, wetenschap of kunst wordt niet beschouwd het reproduceren van het werk of een gedeelte ervan op een voorwerp dat bestemd is om een werk ten gehore te brengen, te vertonen of weer te geven, mits het reproduceren geschiedt zonder direct of indirect commercieel oogmerk en uitsluitend dient tot eigen oefening, studie of gebruik van de natuurlijke persoon die de reproductie vervaardigt.
Ik kan een mp3-downloadverbod onmogelijk anders zien en uitleggen dan een compleet verbod op het downloaden van mp3's, los van de inhoud.quote:Op dinsdag 25 september 2012 09:24 schreef kipknots het volgende:
doc of txt bestanden met de inhoud van een door de uitgever gepubliceerd boek? Vind het niet zo vreemd. Het gaat natuurlijk om de inhoud van dat bestand, waar de uitgever/industrie/artiest geld en tijd hebben gestoken. Ik zie niet in wat er bizar is in het verbieden op de download.
Het moet niet gratis beschikbaar zijn, maar het is wel gratis beschikbaar. En het getuigt van een enorme naïviteit als je denkt dat je die verspreiding van materiaal kunt tegenhouden.quote:Op dinsdag 25 september 2012 09:24 schreef kipknots het volgende:
Nu moet ik eerlijk toegeven dat ik ook wel download en dus ietwat hypocriet ben, maar de gedachtegang dat alle media gratis beschikbaar moet zijn via internet vind ik veel vreemder.
En je denkt dat het verbieden van downloads dat probleem oplost? Ik denk het niet.quote:Op dinsdag 25 september 2012 09:24 schreef kipknots het volgende:
Typerend vond ik de vele reacties toen Spotify strengere restricties oplegde op de gratis service. Het grootste deel zei dat ze dan maar weer gingen downloaden. Mensen roepen vaak wel dat ze vinden dat er nieuwe business modellen moeten kopen, maar als puntje bij paaltje komt willen de meeste gewoon niet betalen en verwachten ze ondertussen wel dat de industrie geld en moeite steekt in alles beschikbaar maken.
Ik vind dat het in principe een grondrecht is om met je zintuigen te kunnen waarnemen wat binnen het bereik van die zintuigen gebracht wordt.quote:Op dinsdag 25 september 2012 13:17 schreef kipknots het volgende:
Het is meer dat ik me oprecht verbaas over hoe iedereen vind dat ze recht hebben op alle media.
Het zwaarste geval was natuurlijk het censureren van de gestreamde speech van Michelle Obama omdat TV zenders die het uitzonden copyright claimden.quote:Op dinsdag 25 september 2012 11:06 schreef Dr_Strangelove het volgende:
[..]
En dan is het niet moeilijk om me even op een paar ernstige gevallen te wijzen.
Leuk blogje: http://recordingindustryvspeople.blogspot.nl/quote:Barker isn't the first person porn companies have chased down for allegedly infringing on copyrights. Over the past two years, thousands of people have paid tens of millions of dollars to keep their names out of lawsuits and out of public view. Some call it blackmail. Barker's lawyer, Kenneth Henry, terms it "a shakedown by porn companies." But Miami's Keith Lipscomb, a 38-year-old Brickell attorney who has led the charge nationally, calls it "the only way to stop Internet piracy."
Vet van mij.quote:In recent months there has been a flood of federal copyright infringement lawsuits that are having a severe impact on a lot of innocent people. These lawsuits are a variant on the P2P suits brought by the major record companies and movie studios several years ago, a strategy that was a public relations and a financial disaster for the various companies. These new suits are fine-tuned and efficient, and they’re brought by little-known companies that could care less about their public image.
quote:Lawyers working for these firms have been known to sue first and ask questions later--and sometimes they make controversial legal maneuvers.
Dat was inderdaad triest, maar heeft weinig tot niks te maken met de keus voor handhaving door de overheid of door anderen. Ook in landen waar de overheid handhaaft, zullen particulieren mensen kunnen aanspreken en/of content laten blokkeren. Sterker, bij alle content die in Nederland door Youtube geblokkeerd wordt, is dat op aangeven van een private partij en niet op aangeven van de politie, die een "foute" Youtube-video heeft opgespoord.quote:Op dinsdag 25 september 2012 18:15 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Het zwaarste geval was natuurlijk het censureren van de gestreamde speech van Michelle Obama omdat TV zenders die het uitzonden copyright claimden.![]()
Mmm, ook niet echt overtuigend. Ik dacht eerst dat het om muzieklabels ging, die door te snuffelen op computers van downloaders van muziek, ook porno hadden gevonden en ze daar dan mee chanteerden (wat inderdaad een zeer kwalijke zaak zou zijn)quote:Pornochantage: http://www.miaminewtimes.(...)illegal-downloaders/
Inderdaad een slechte zaak, maar dit is niet te vergelijken met de Nederlandse situatie. Voor downloaders in Amerika is er geen echte rechtszekerheid, omdat ze daar het systeem van "strafschadevergoeding" hebben. Daarom kan ik me voorstellen dat iemand akkoord gaat met een schikking van duizend dollar of meer voor een paar liedjes, omdat hij anders misschien honderden duizenden dollars moet betalen.quote:
Dat geeft dus duidelijk aan hoe schadelijk het is om het aan private partijen over te laten.quote:Op dinsdag 25 september 2012 20:25 schreef Dr_Strangelove het volgende:
[..]
Dat was inderdaad triest, maar heeft weinig tot niks te maken met de keus voor handhaving door de overheid of door anderen. Ook in landen waar de overheid handhaaft, zullen particulieren mensen kunnen aanspreken en/of content laten blokkeren. Sterker, bij alle content die in Nederland door Youtube geblokkeerd wordt, is dat op aangeven van een private partij en niet op aangeven van de politie, die een "foute" Youtube-video heeft opgespoord.
En de belangen van vrijheid van meningsuiting?quote:Zo ben ik zelf ooit door Wim Dankbaar gesommeerd om wat van Youtube te verwijderen.![]()
In Amerika is er door de automatisering van het systeem wellicht meer kans op fouten, maar dat heeft volgens mij meer te maken met schaalvoordelen en grotere belangen (een video van Gaga tegenhouden is meer waard dan een video van Borsato).
[..]
Het geeft duidelijk aan hoe de private partijen tekeer gaan. Dat het niet om mp3's gaat maakt geen enkel verschil.quote:Mmm, ook niet echt overtuigend. Ik dacht eerst dat het om muzieklabels ging, die door te snuffelen op computers van downloaders van muziek, ook porno hadden gevonden en ze daar dan mee chanteerden (wat inderdaad een zeer kwalijke zaak zou zijn)
Ik begrijp dat dit ook wel wat twijfelachtig is, maar ja: bij opsporing door de overheid komt in een vergelijkbaar geval zeker naar buiten dat je materiaal van een of andere homoplassekssite hebt gehaald.
[..]
Maar het is wel de situatie die jij voorstelt voor Nederland.quote:Inderdaad een slechte zaak, maar dit is niet te vergelijken met de Nederlandse situatie. Voor downloaders in Amerika is er geen echte rechtszekerheid, omdat ze daar het systeem van "strafschadevergoeding" hebben. Daarom kan ik me voorstellen dat iemand akkoord gaat met een schikking van duizend dollars of meer voor een paar liedjes, omdat hij anders misschien honderden duizenden dollars moet betalen.
Nou, dat wil ik eerst van tevoren zeker weten voor ik het ook maar wil overwegen.quote:Als dit eventueel aan de orde komt in Nederland, dan zijn er volgens mij ook voldoende waarborgen in het systeem in te bouwen om praktijken als deze tegen te gaan.
Hoezo dat? Als je uitgaat van het idee dat iets plaatsen op Youtube niet schadelijk is en het verwijderen wel, dan klopt dat weliswaar, maar ja, dat zie ik als een andere discussie.quote:Op dinsdag 25 september 2012 20:29 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Dat geeft dus duidelijk aan hoe schadelijk het is om het aan private partijen over te laten.
Zoals gezegd is dat meer een vraag voor de inhoud van het auteursrecht (waar ik zelf erg liberaal over denk) en niet zozeer om schendingen van grondrechten bij de handhaving.quote:En de belangen van vrijheid van meningsuiting?
Ik kan me niet herinneren dat ik een systeem heb voorgesteld waarin ruimte is voor van dit soort schadevergoedingen.quote:Maar het is wel de situatie die jij voorstelt voor Nederland.
Niets is zeker. Misschien stort de gehele financiële wereld wel in bij exclusieve handhaving door de overheid en ontstaat bij private handhaving wel een paradijs op aarde.quote:Nou, dat wil ik eerst van tevoren zeker weten voor ik het ook maar wil overwegen.
Ik ben sowieso geen voorstander van zaken gedogen. Iets mag of iets mag niet. Wanneer het downloaden van mp3's wordt gezien als "overtreding", moet er ook gehandhaafd worden. Dat is natuurlijk onmogelijk en dat is dan ook één van de redenen waarom een downloadverbod zo zinloos is.quote:Op dinsdag 25 september 2012 13:17 schreef kipknots het volgende:
Ik ben het met je eens dat het verspreiden van materiaal niet gestopt zal worden. Ben ook geen voorstander van het een misdrijf maken, hoogstens een overtreding, die niet heel hard gehandhaaft moet worden. Ben wel een voorstander van het aanpakken van mensen die geld verdienen met het verspreiden van copyrighted materiaal.
Het is meer dat ik me oprecht verbaas over hoe iedereen vind dat ze recht hebben op alle media.
Al dat hosten (zeg maar de megauploads van de wereld) van illegaal materiaal is best interessant financieel.quote:Op woensdag 26 september 2012 15:23 schreef Elfletterig het volgende:
Ik ben ook voorstander van het aanpakken van daadwerkelijke muziekpiraterij, namelijk mensen die geld verdienen aan het verkopen van andermans werk. In die situatie is er namelijk wél aantoonbaar en aannemelijk te maken dat de artiest inkomsten misloopt, die in andermans zak verdwijnen.
Oh hoe dan?quote:Op woensdag 26 september 2012 15:57 schreef DS4 het volgende:
[..]
Al dat hosten (zeg maar de megauploads van de wereld) van illegaal materiaal is best interessant financieel.
Dus de facto ben je tegen downloaden... Althans, zo lijkt het...
Ik doelde op piraterij in de zin van illegale kopieën van cd's, films en dergelijke, die via de zwarte markt worden verkocht.quote:Op woensdag 26 september 2012 15:57 schreef DS4 het volgende:
Al dat hosten (zeg maar de megauploads van de wereld) van illegaal materiaal is best interessant financieel. Dus de facto ben je tegen downloaden... Althans, zo lijkt het...
De extra handelingen die daarmee gepaard gaan maken wel dat de populariteit daarvan veel lager zal zijn.quote:Op woensdag 26 september 2012 16:19 schreef Elfletterig het volgende:
Ook heb ik erop gewezen dat iedere computergebruiker probleemloos materiaal in hoge kwaliteit kan streamen/afspelen, dat kan opnemen met zijn eigen computer, om het daarna om te zetten naar mp3. Een verbod op het downloaden van mp3's is dus volstrekt zinloos én ook nog eens zeer moeilijk te handhaven.
Tja, als je iets verbiedt, zijn het criminelen die zich er mee bezig houden. Zelfde onzin-argument als met de drugsdiscussie: "Legaliseren kan niet want criminelen houden er zich mee bezig."quote:Op woensdag 26 september 2012 16:52 schreef DS4 het volgende:
[..]
De extra handelingen die daarmee gepaard gaan maken wel dat de populariteit daarvan veel lager zal zijn.
Wist jij overigens dat het hosten waar jij zo makkelijk over heen wenst te kijken voor een groot deel in handen is van organisaties die niets minder zijn dan georganiseerde criminaliteit? Ik vind dat je er derhalve wat naïef tegenaan kijkt.
Heb ik ergens gezegd dat je die hosters niet mag aanpakken? Als blijkt dat ze zich schuldig maken aan criminele activiteiten, dan kun je ze aanpakken. Echter: voor elke host die je neerhaalt, duiken tien nieuwe op. En je kunt onmogelijk controleren wat individuele consumenten precies downloaden.quote:Op woensdag 26 september 2012 16:52 schreef DS4 het volgende:
[..]
De extra handelingen die daarmee gepaard gaan maken wel dat de populariteit daarvan veel lager zal zijn.
Wist jij overigens dat het hosten waar jij zo makkelijk over heen wenst te kijken voor een groot deel in handen is van organisaties die niets minder zijn dan georganiseerde criminaliteit? Ik vind dat je er derhalve wat naïef tegenaan kijkt.
Strikt genomen pleegt google ook een misdrijf (dan wel handelt onrechtmatig) naar Nederlands recht (voor zover ik kan overzien met mijn kennis over ICT): die criminelen kopiëren gewoon het hele internet op hun servers en dat mag dus niet van ons (is niet voor privégebruik).quote:Op woensdag 26 september 2012 16:58 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Heb ik ergens gezegd dat je die hosters niet mag aanpakken? Als blijkt dat ze zich schuldig maken aan criminele activiteiten, dan kun je ze aanpakken. Echter: voor elke host die je neerhaalt, duiken tien nieuwe op. En je kunt onmogelijk controleren wat individuele consumenten precies downloaden.
Ik heb zelfs wel eens mp3's op mijn computer binnengehaald zonder feitelijk op een download-knop te drukken. Gewoon bestandjes afspelen op een website. En die bleken daarna in mijn "temporary internet files" te staan. Ik hoefde ze daar alleen maar vandaan te kopiëren naar mijn harde schijf. En ik moest even de extensie veranderen. Toen waren het ineens mp3's, nog keurig getagd ook...
Dat google zich schuldig maakt aan onrechtmatig handelen is evident (dan hebben we het echt niet alleen over de activiteiten waar je nu naar verwijst) en misdrijven plegen lijkt mij ook wel het geval.quote:Op donderdag 27 september 2012 01:11 schreef Dr_Strangelove het volgende:
Strikt genomen pleegt google ook een misdrijf (dan wel handelt onrechtmatig) naar Nederlands recht (voor zover ik kan overzien met mijn kennis over ICT): die criminelen kopiëren gewoon het hele internet op hun servers en dat mag dus niet van ons (is niet voor privégebruik).
Wat is je voorstel? Zoekmachines zoals Google verbieden? Google geeft slechts weer wat er op internet staat. Overigens reageerde je op een voorbeeld waarbij ik de muziek gewoon van de website van de artiest plukte. De verkoop was er niet minder om... http://www.caroemerald.com/music/quote:Op donderdag 27 september 2012 01:11 schreef Dr_Strangelove het volgende:
Strikt genomen pleegt google ook een misdrijf (dan wel handelt onrechtmatig) naar Nederlands recht (voor zover ik kan overzien met mijn kennis over ICT): die criminelen kopiëren gewoon het hele internet op hun servers en dat mag dus niet van ons (is niet voor privégebruik).
Merkwaardig dat je zo'n conclusie wél weet te trekken over een zoekmachine, maar niet over de verspreiding van mp3's via internet. Ook dat is een onbeheersbaar, oncontroleerbaar en on-handhaafbaar iets geworden.quote:Op donderdag 27 september 2012 11:27 schreef DS4 het volgende:
Ik ben alleen bang dat google inmiddels zoveel informatie heeft dat geen overheid ze meer aan kan pakken.
quote:
MHOEHAHAHAHAHAquote:Na jaren waarin componisten, tekstschrijvers en muziekuitgevers hun inkomsten uit de verkoop van cd's en dvd's zagen verdampen, is de situatie een beetje verbeterd door nieuwe businessmodellen en platforms. Maar, zo stelt De Wit, de legale online-markt in Nederland blijft sterk achterlopen bij andere Europese landen. Dat komt volgens hem doordat de Nederlandse overheid niets onderneemt om muziekauteurs en uitgevers te beschermen.
Mijn voorstel? De wet veranderen misschien, als de normale activiteiten van Google binnen het strafrecht te trekken vallen...quote:Op donderdag 27 september 2012 11:41 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Wat is je voorstel? Zoekmachines zoals Google verbieden? Google geeft slechts weer wat er op internet staat. Overigens reageerde je op een voorbeeld waarbij ik de muziek gewoon van de website van de artiest plukte. De verkoop was er niet minder om... http://www.caroemerald.com/music/
Dat is inderdaad precies hetzelfde...quote:Op donderdag 27 september 2012 11:44 schreef Elfletterig het volgende:
Merkwaardig dat je zo'n conclusie wél weet te trekken over een zoekmachine, maar niet over de verspreiding van mp3's via internet. Ook dat is een onbeheersbaar, oncontroleerbaar en on-handhaafbaar iets geworden.
Waarom blijf jij denken dat ik verantwoording aan jou af moet leggen?quote:Hoe staat het trouwens met je maandinkopen? Wat heb je zoal gekocht? Ik neem aan dat je dit weekend de laatste cd's koopt om je quotum van 150 euro per maand te halen?
Allebei gaat het om de niet-haalbaarheid om iets aan te pakken. Simpel gezegd: onbegonnen werk.quote:
Ik kon het proberen, toch? Ik ben benieuwd wat je zoal koopt. Je moet namelijk wel een enorme muziekliefhebber zijn als je 150-200 euro per maand uitgeeft. Wie weet tref ik nog bruikbare tips aan. En ik ben benieuwd of je een beetje op koers ligt deze maand.quote:Op donderdag 27 september 2012 13:33 schreef DS4 het volgende:
Waarom blijf jij denken dat ik verantwoording aan jou af moet leggen?
Wat ik met Google bedoelde is dat Google dingen weet die lastig kunnen zijn voor de mensen die hen aan moeten pakken. Alleen mensen die zuiver op de graat zijn zouden Google aan kunnen pakken. Zulke heiligen als waar je het dan over hebt... die bestaan bijna niet.quote:Op donderdag 27 september 2012 14:08 schreef Elfletterig het volgende:
Allebei gaat het om de niet-haalbaarheid om iets aan te pakken. Simpel gezegd: onbegonnen werk.
Maar schiet jij er echt wat mee op als ik je vertel dat ik eerder dit jaar voor een aanzienlijk bedrag een verzameling 12"-es van Prince heb overgenomen van iemand? Anders dan dat je eventueel kan zeuren dat mijn muzieksmaak nergens op lijkt (niet dat dat terecht zou zijn, maar het is en blijft fok...).quote:Ik kon het proberen, toch? Ik ben benieuwd wat je zoal koopt. Je moet namelijk wel een enorme muziekliefhebber zijn als je 150-200 euro per maand uitgeeft. Wie weet tref ik nog bruikbare tips aan. En ik ben benieuwd of je een beetje op koers ligt deze maand.
Ik schiet er bijvoorbeeld mee op dat ik je er fijntje op kan wijzen dat Prince daardoor flinke inkomsten is misgelopen. In plaats van dat geld aan die verkoper te betalen, had je ook nieuwe muziek (van Prince of anderen) kunnen kopen....quote:Op donderdag 27 september 2012 14:23 schreef DS4 het volgende:
Maar schiet jij er echt wat mee op als ik je vertel dat ik eerder dit jaar voor een aanzienlijk bedrag een verzameling 12"-es van Prince heb overgenomen van iemand? Anders dan dat je eventueel kan zeuren dat mijn muzieksmaak nergens op lijkt (niet dat dat terecht zou zijn, maar het is en blijft fok...).
De discussie over de macht van de platenmaatschappijen is m.i. een andere dan die van het schenden van auteursrechten.quote:Op donderdag 27 september 2012 15:02 schreef Elfletterig het volgende:
Ik schiet er bijvoorbeeld mee op dat ik je er fijntje op kan wijzen dat Prince daardoor flinke inkomsten is misgelopen. In plaats van dat geld aan die verkoper te betalen, had je ook nieuwe muziek (van Prince of anderen) kunnen kopen....
Overigens zal ik liefhebbers van Prince niet gauw aanvallen op hun muzieksmaak. De man heeft zo veel uitstekende nummers gemaakt dat ik hem die paar baggertracks wel kan vergeven.
Overigens wel weer komisch dat je Prince-fan bent, want als er één artiest is die nadrukkelijk heeft geageerd tegen de macht van grote platenmaatschappijen, is het Prince wel...
[ afbeelding ]
Daar verschillen we dan van mening, want ik zie juist een nauwe samenhang. Maar dat voert te ver voor dit topic, denk ik. Terug naar het downloadverbod.quote:Op donderdag 27 september 2012 15:04 schreef DS4 het volgende:
[..]
De discussie over de macht van de platenmaatschappijen is m.i. een andere dan die van het schenden van auteursrechten.
Bron: http://www.volkskrant.nl/(...)-nu-2-jaar-cel.dhtmlquote:Op het illegaal downloaden van een liedje staat in Japan nu 2 jaar cel
Het downloaden van illegaal gekopieerd materiaal kan in Japan vanaf deze maand een boete opleveren van bijna 20.000 euro en/of een celstraf van maximaal 2 jaar. .
Japan heeft hiervoor een wetswijziging doorgevoerd. Downloaden is al sinds 2012 strafbaar, maar er stond nog geen straf op. In theorie kan de staf al worden toegekend aan iemand die slechts één liedje downloadt.
De autoriteiten gaan de downloaders niet actief opsporen. Auteursrechtschenders worden alleen voor de rechter gebracht als de rechthebbenden een aanklacht indienen. Op het uploaden van auteursrechterlijk beschermd materiaal staan straffen van maximaal 10 jaar en een boete van 100.000 euro.
De strenge straffen zijn mede het gevolg van de lobby van de Japanse muziekindustrie. Die is in actie gekomen tegen het illegaal kopiëren van haar producten. Volgens de Japanse muziekindustrie wordt er tien keer zoveel illegale muziek gedownload als legale.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |