Blijft jammer idd dat hij Paars+ niet zag zitten.quote:Op maandag 3 september 2012 21:27 schreef Tomatenboer het volgende:
Ja vooral door onwil van Rutte om een breed gedragen, gedegen coalitie te vormen. Hij wilde perse een kabinet "waar rechts Nederland z'n vingers bij zou aflikken".
Goed nieuws dus, ik heb liever PvdA dan SP, zijn economisch gezien toch net wat realistischer. Overigens had ik dit wel verwacht omdat de SP wel vaker hoog heeft gestaan als er nog geen echte campagne was gevoerd.quote:Op maandag 3 september 2012 20:34 schreef remlof het volgende:
[i]Politieke Barometer:PvdA voorbij SP
Maar de PVV heeft wel zijn eerste blauwe plek opgelopen.quote:Op maandag 3 september 2012 21:28 schreef Arcee het volgende:
Blijft jammer idd dat hij Paars+ niet zag zitten.
Het piketpaaltjesverhaal van de PvdA en het CDA dat volgens Verhagen gepast bescheiden moest zijn na die enorme nederlaag, ja.quote:Op maandag 3 september 2012 21:24 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Volgens mij heeft hij dat niet geopperd.
Al valt Cohen inderdaad ook eea te verwijten, waaronder dat hij onvoldoende adequaat heeft gehandeld bij de formatie. Wat mij betreft had hij wat meer op z'n strepen mogen staan destijds, evenals andere partijen overigens (zo verwijt ik het CDA ook een hypocriete houding destijds en hadden zij daar ook niet in mee moeten gaan).
Het gaat wel heel snel, verschillen per week zijn groot, SP is aan een vrije val bezig en de kiezers lijken allemaal naar de PVDA (terug?) te gaan.quote:Op maandag 3 september 2012 20:46 schreef Ferdo het volgende:
Niet geheel onverwacht gezien het veel sterkere optreden van Samsom t.o.v. Roemer in de campagne.
Groenlinks op 3. Hahaha.quote:Op maandag 3 september 2012 20:34 schreef remlof het volgende:
Politieke Barometer:PvdA voorbij SP
Update: maandag 3 sep 2012, 19:59
In de Politieke Barometer van Ipsos Synovate is de PvdA groter dan de SP. Ten opzichte van eind vorige week wint de PvdA 4 zetels en verliest de SP er 3. De PvdA zou daarmee op 30 komen en de SP op 24. De rest van de peiling wordt vanavond gepubliceerd in Nieuwsuur.
In de nieuwe Peilingwijzer, het gewogen gemiddelde van vier peilingen, is de SP nog wel groter dan de PvdA, maar de voorsprong slinkt. De SP staat op 27 tot 31 zetels, de PvdA op 22 tot 26.
De VVD blijft in de Peilingwijzer met 32 tot 36 zetels de grootste partij. De nieuwste Politieke Barometer is in deze Peilingwijzer nog niet verwerkt.
http://nos.nl/tekst/41425(...)pvda-voorbij-sp.html
eindelijk weer een coalitie zonder christenenquote:Op maandag 3 september 2012 22:19 schreef Felagund het volgende:
Paars, zonder de plus, lijkt nu ook weer realistisch te worden. Volgens de Politieke barometer komt deze coalitie nu uit op 79 zetels.
Het plusje is ook eigenlijk nauwelijks meer substantieel te noemen.quote:Op maandag 3 september 2012 22:19 schreef Felagund het volgende:
Paars, zonder de plus, lijkt nu ook weer realistisch te worden. Volgens de Politieke barometer komt deze coalitie nu uit op 79 zetels.
quote:Op maandag 3 september 2012 22:19 schreef Felagund het volgende:
Paars, zonder de plus, lijkt nu ook weer realistisch te worden. Volgens de Politieke barometer komt deze coalitie nu uit op 79 zetels.
http://www.nu.nl/nieuws/2(...)-pvda-nadert-sp.htmlquote:VVD de grootste en PvdA nadert SP
AMSTERDAM - De VVD is veruit de grootste partij, nu de SP fors zetels verliest in de peilingen. Volgens Maurice de Hond verliest de SP ten opzichte van vorige week zes zetels en komt uit op 29. De VVD wint er vier en komt terecht op 35 zetels. De PvdA nadert de SP en klimt van 18 naar 25.
In de politieke barometer van onderzoeksbureau Ipsos Synovate is de PvdA de SP zelfs voorbij gegaan. Als er nu verkiezingen zouden zijn, zou de PvdA volgens de peiling uitkomen op 30 zetels, de SP op 24. Afgelopen vrijdag was het verschil nog een zetel in het voordeel van de SP. Dat meldt de NOS maandagavond.
In de maandag verschenen peiling van De Hond verliest het CDA twee zetels en komt op twaalf uit. De PVV blijft op achttien staan en D66 verliest een zetel en houdt er dertien over. GroenLinks blijft op vijf staan en de ChristenUnie daalt van zeven naar zes.
De partij voor de Dieren wint een zetel en stijgt naar drie, de SGP blijft stabiel op twee. 50Plus houdt de twee zetels die de ouderenpartij vorige week ook had, de Piratenpartij verliest de ene zetel die De Hond vorige week peilde.
Meh, ik ben nog steeds niet enthousiast. Ik vind D66 ook steeds linkser geworden dus met de PvdA er bij zit de VVD al met al in een vrij linksig kabinet. Met een dergelijk kabinet is een substantiële liberalisering van de economie niet mogelijk en dus loop ik er totaal niet warm voor.quote:Op maandag 3 september 2012 22:26 schreef Arcee het volgende:
Paars.
Zo'n gekke coalitie is dat toch ook niet? Pechtold als bindende factor.
Pechtold wil graag hervormen.quote:Op maandag 3 september 2012 22:29 schreef Kowloon het volgende:
Meh, ik ben nog steeds niet enthousiast. Ik vind D66 ook steeds linkser geworden dus met de PvdA er bij zit de VVD al met al in een vrij linksig kabinet. Met een dergelijk kabinet is een substantiële liberalisering van de economie niet mogelijk en dus loop ik er totaal niet warm voor.
Maar niet in een liberale richting, althans die indruk krijg ik niet. Een substantieel kleinere overheid zal er niet in zitten vrees ik.quote:
Deels wel, deels niet..quote:Op maandag 23 april 2012 20:27 schreef eriksd het volgende:
[ afbeelding ]
Met de verkiezingen op enig moment in het verschiet zullen ook de peilingen toenemen. Peilingen zijn toch maar peilingen? Dat klopt! Maar wel leuk om bij te houden.
Recente van De Hond:
[ afbeelding ]
Brand los!
[ afbeelding ]
OP wordt uitgebreid.
Die grafiekquote:Op maandag 3 september 2012 22:27 schreef MrBadGuy het volgende:
En bij De Hond zien we hetzelfde: SP verliest zes zetels, PvdA wint er zeven. VVD wint daar trouwens 3
[..]
http://www.nu.nl/nieuws/2(...)-pvda-nadert-sp.html
[ afbeelding ]
SP
Nog een dag of 8 a 9 te gaan, ik zie de PvdA ook nog wel een zetel of 5 stijgen inderdaad.quote:Op maandag 3 september 2012 22:45 schreef alors het volgende:
Ik zie het nog wel hard gaan nu, partijen die stijgen trekken altijd nog extra kiezers die bij de winnaars willen horen.
Mooie basis voor paars.quote:Op woensdag 5 september 2012 17:47 schreef Tomatenboer het volgende:
Het gat VVD - PvdA wordt steeds kleiner.
Wel onbegrijpelijk dat de VVD nog één zetel stijgt in deze peiling na het debat gisteren, maar ik voorspel eind deze week dat het verschil tussen de VVD en de PvdA nog maar 1 a 2 zetels zal zijn.
Net als in 2010. Ik hoop dat deze keer de PvdA uiteindelijk de grootste wordt, Rutte heeft zijn kans gehad en enorm verprutst.quote:Op woensdag 5 september 2012 17:47 schreef Tomatenboer het volgende:
Het gat VVD - PvdA wordt steeds kleiner.
Wel onbegrijpelijk dat de VVD nog één zetel stijgt in deze peiling na het debat gisteren, maar ik voorspel eind deze week dat het verschil tussen de VVD en de PvdA nog maar 1 a 2 zetels zal zijn.
Laat dan iig die plus lekker in de oppositiequote:Op woensdag 5 september 2012 18:19 schreef HeavenSmiles het volgende:
Ongelofelijk dat de PvdA zo sterk stijgt in de peilingen. Wie had zich dat 1-2 weken geleden nog voor kunnen stellen? Op naar PaarsPlus (want qua zetelaantal is de VVD ongetwijfeld noodzakelijk)!
Een ruime meerderheid in de Tweede Kamer lijkt me wenselijk. Daarvoor is de aanwezigheid van GL wenselijk. Zeker als je de situatie in de Eerste Kamer meeneemt.quote:Op woensdag 5 september 2012 18:23 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Laat dan iig die plus lekker in de oppositie
Volgens mij was het zo - maar ik weet het niet zeker! - dat de PVV altijd een beter resultaat boekte dan in de peilingen. Die stemmen zijn dan grotendeels afkomstig van de VVD en de SP. Mocht dat deze keer weer het geval zijn, dan worden zowel VVD als SP iets kleiner in de peilingen.quote:Op woensdag 5 september 2012 18:22 schreef Igen het volgende:
Was dat bij de vorige verkiezingen niet ook zo, maar dan met de PVV die tot de campagnestart torenhoog stond maar daarna enorm veel kiezers aan de VVD kwijtraakte?
Dat is mijn favoriete politieke grafiek. Een duidelijkere trend is moeilijk denkbaar.quote:Op woensdag 5 september 2012 18:22 schreef MrBadGuy het volgende:
De ontwikkeling van het aantal zetels van het CDA (blauw is KVP+ARP+CHU):
[ afbeelding ]
En zometeen dus zeer waarschijnlijk dik onder de 20
Ze hebben tijdens Lubbers en tijdens Balkenende een opleving meegemaakt, maar de trend is wel duidelijk. Heeft deze partij nog wel toekomst?
Ach, dat vind ik zo'n onzin. Waarom een vierde partij erbij als je met drie partijen ook voldoende zetels hebt. Dat gezwam over een 'breed gedragen coalitie' altijd. Ze stemmen maar voor als ze het er mee eens zijn en anders niet. Als drie partijen voldoende zijn voor een meerderheid moet je niet met een vierde partij onderhandelen, daarmee maak je de zaken alleen maar moeilijker.quote:Op woensdag 5 september 2012 18:27 schreef HeavenSmiles het volgende:
[..]
Een ruime meerderheid in de Tweede Kamer lijkt me wenselijk. Daarvoor is de aanwezigheid van GL wenselijk. Zeker als je de situatie in de Eerste Kamer meeneemt.
Minder partijen is natuurlijk ook beter voor de stabiliteit. Maar we hebben gezien waar een krappe meerderheid van 76 zetels toe heeft geleid - zowel in de Tweede als Eerste Kamer.quote:Op woensdag 5 september 2012 18:30 schreef SportmanNR1 het volgende:
[..]
Ach, dat vind ik zo'n onzin. Waarom een vierde partij erbij als je met drie partijen ook voldoende zetels hebt. Dat gezwam over een 'breed gedragen coalitie' altijd. Ze stemmen maar voor als ze het er mee eens zijn en anders niet. Als drie partijen voldoende zijn voor een meerderheid moet je niet met een vierde partij onderhandelen, daarmee maak je de zaken alleen maar moeilijker.
Enige probleem waar je tegenaan zou kunnen lopen is inderdaad dat er een minderheid gaat ontstaan in de Eerste Kamer. In de tweede kamer verwacht ik met PvdA, VVD en D66 geen problemen om een behaalde meerderheid vast te houden. We hebben het hier over serieuze, normaliter betrouwbare en normale partijen. Geen PVV o.i.d.quote:Op woensdag 5 september 2012 18:31 schreef HeavenSmiles het volgende:
[..]
Minder partijen is natuurlijk ook beter voor de stabiliteit. Maar we hebben gezien waar een krappe meerderheid van 76 zetels toe heeft geleid - zowel in de Tweede als Eerste Kamer.
Als een Paarse coalitie na 12 september ook zo'n krappe meerderheid zou hebben, vind ik het wenselijk om een breder gedragen coalitie te formeren (wederom: zeker w.b. de situatie in de Eerste Kamer). Natuurlijk vind ik het ook partijpolitiek wenselijk, dat moet ik ruiterlijk toegeven
Met GroenLinks heb je wel meerderheid in de Eerste Kamer, zonder GroenLinks niet. Maakt de keuze een stuk gemakkelijker.quote:Op woensdag 5 september 2012 18:33 schreef SportmanNR1 het volgende:
[..]
Enige probleem waar je tegenaan zou kunnen lopen is inderdaad dat er een minderheid gaat ontstaan in de Eerste Kamer. In de tweede kamer verwacht ik met PvdA, VVD en D66 geen problemen om een behaalde meerderheid vast te houden. We hebben het hier over serieuze, normaliter betrouwbare en normale partijen. Geen PVV o.i.d.
De SP heeft al lange tijd op meer dan 25 zetels gestaan. Er is een consistent grote steun die echt niet zo weg is om opportunistische redenen. Bovendien is een grote SP een voorwaarde voor echt links beleid, wat een aantal kiezers ook aan zal spreken.quote:Op woensdag 5 september 2012 18:28 schreef SportmanNR1 het volgende:
Kans is groot dat potentiële SP'ers nu op de PvdA gaan stemmen om Rutte uit het torentje te houden.
Dat is waar, de eerste Kamer is minder politiek gekleurd. Desondanks kan ik me voorstellen dat omwille van stabiliteit voor PaarsPlus wordt gekozen i.p.v. Paars, ook al is voor de laatste een Tweede Kamermeerderheid na de verkiezingen.quote:Op woensdag 5 september 2012 18:38 schreef MrBadGuy het volgende:
Een minderheid in de Eerste Kamer is niet echt een ramp, zeker niet voor een centrumkabinet. Het is niet zo dat de oppositie in de Eerste Kamer met grote regelmaat wetten blokkeert.
Ook met CU is geen meerderheid in de Eerste Kamer voor een Paarse coalitie...quote:Op woensdag 5 september 2012 18:42 schreef AlexanderDeGrote het volgende:
De CU stemt toch bijna altijd wel mee, geen GL voor nodig dus in de 1e kamer.
Of dat Mariette Hamer straks minister wordtquote:Op woensdag 5 september 2012 18:41 schreef SeLang het volgende:
De koude rillingen lopen over je rug bij de gedachte dat Samsom premier zou worden. Dat is die kerel die zei dat hij spaarrekeningen van burgers gaat afromen om "de economie aan te slingeren"
De SP gaat niet regeren. Mensen zien dat in en kiezen dan voor de 'zekerheid' maar PvdA, want stel je voor dat de VVD weer de grootste gaat worden.. blabla. Je weet wel wat ik bedoelquote:Op woensdag 5 september 2012 18:40 schreef AlexanderDeGrote het volgende:
[..]
De SP heeft al lange tijd op meer dan 25 zetels gestaan. Er is een consistent grote steun die echt niet zo weg is om opportunistische redenen. Bovendien is een grote SP een voorwaarde voor echt links beleid, wat een aantal kiezers ook aan zal spreken.
Dat kan wel zijn, en Paars+ zou perfect zijn, maar GroenLinks is met deze peilingen niet bepaald eerste keus. Als Paars (alleen) het niet redt, dan zie ik eerder een CDA in een "breed gedragen coalitie" waardoor we weer niet écht vooruit kunnen.quote:Op woensdag 5 september 2012 18:36 schreef HeavenSmiles het volgende:
[..]
Met GroenLinks heb je wel meerderheid in de Eerste Kamer, zonder GroenLinks niet. Maakt de keuze een stuk gemakkelijker.
Hangt er van af of je liever een kernfysicus of een puberale corpsbal als premier hebt...quote:Op woensdag 5 september 2012 20:35 schreef Yuhina het volgende:
Zal het echt uitmaken of PvdA of VVD de grootste wordt? Ze zullen hoe dan met elkaar in een kabinet moeten.
Inderdaadquote:Op maandag 7 mei 2012 12:44 schreef Igen het volgende:
[..]
Mij viel gisteravond op dat ze dat in Griekenland wel doen:
[..]
Vat m eens samen voor die mensen dan...quote:Op woensdag 5 september 2012 21:41 schreef TheVulture het volgende:
Hebben alle mensen die nu naar de PvdA switchen het programma niet gelezen?
Crimineel verledenquote:Op woensdag 5 september 2012 21:50 schreef the_ring het volgende:
Mooi, als Samsom premier wordt hebben we iemand die alles heeft:
* Ervaring op de straat
* Zwak voor milieu en duurzaamheid (niet te onderschatten!)
* Verbaal sterk
* Goed inlevingsvermogen
* SLIM![]()
Genoeg kwaliteiten voor een premier lijkt mij zo, aangezien Rutte het 1e,2e,4e en 5e ontbreekt
Een onsympathieke betweter als premier. Tsja, als dat je eisen zijn heb je met Samsom iemand die alles heeft idd.quote:Op woensdag 5 september 2012 21:50 schreef the_ring het volgende:
Mooi, als Samsom premier wordt hebben we iemand die alles heeft:
* Ervaring op de straat
* Zwak voor milieu en duurzaamheid (niet te onderschatten!)
* Verbaal sterk
* Goed inlevingsvermogen
* SLIM![]()
Genoeg kwaliteiten voor een premier lijkt mij zo, aangezien Rutte het 1e,2e,4e en 5e ontbreekt
Of je liever een Greepeace activist of een ervaren premier als premier wilt...quote:Op woensdag 5 september 2012 20:50 schreef Schadenfreude het volgende:
[..]
Hangt er van af of je liever een kernfysicus of een puberale corpsbal als premier hebt...
quote:Op woensdag 5 september 2012 22:08 schreef Tomatenboer het volgende:
Bij de peiling van Synovate staat de PvdA nu op 32 zetels en de VVD op 34 zetels.
Ja, de Politieke Barometerquote:Op woensdag 5 september 2012 22:08 schreef Tomatenboer het volgende:
Bij de peiling van Synovate staat de PvdA nu op 32 zetels en de VVD op 34 zetels.
quote:Op woensdag 5 september 2012 22:11 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Of je liever een Greepeace activist of een ervaren premier als premier wilt...
ERVAREN premier? Poeh, poeh anderhalf jaar is lang ja.. En wat mij betreft was Rutte zelfs nog slechter dan Balkenende, en dat zegt veel!!quote:Op woensdag 5 september 2012 22:11 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Of je liever een Greepeace activist of een ervaren premier als premier wilt...
Of de kwaliteit van de kiezers.....quote:Op woensdag 5 september 2012 22:14 schreef 99.999 het volgende:
Dit zegt wel veel over de kwaliteit van de peilingen, zulke extreme schommelingen
Ga je nou maar gewoon zorgen maken: de PvdA loopt hard in op de VVD en snoept zelfs zetels van de VVD en de PVV af..quote:Op woensdag 5 september 2012 22:11 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Of je liever een Greepeace activist of een ervaren premier als premier wilt...
Als bestuurder zal het allemaal niet veel uitmaken. Rutte heeft ook vooral geprobeerd partijleider te spelen. Premier zijn lijkt niet waar echt z'n roeping of kwaliteit ligt.quote:Op woensdag 5 september 2012 22:11 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Of je liever een Greepeace activist of een ervaren premier als premier wilt...
Heb meer vertrouwen in de kiezers dan in De Hond en consortenquote:Op woensdag 5 september 2012 22:15 schreef RemcoW23 het volgende:
[..]
Of de kwaliteit van de kiezers.....
Alle peilingen laten dezelfde verschuiving zien (is wat anders dan een schommeling), daarnaast laten ze zien wat de uitslag zou zijn als er vandaag verkiezingen zouden zijn, niet wat de uitslag over 1 week gaat worden. Dat er grote verschuivingen zijn is geen bewijs dat de kwaliteit van de peilingen slecht is.quote:Op woensdag 5 september 2012 22:14 schreef 99.999 het volgende:
Dit zegt wel veel over de kwaliteit van de peilingen, zulke extreme schommelingen
Leg die eens uit...quote:Op woensdag 5 september 2012 22:14 schreef 99.999 het volgende:
Dit zegt wel veel over de kwaliteit van de peilingen, zulke extreme schommelingen
Ik merk er in mijn dagelijks leven niet veel van wie in het torentje zit, zorgen ga ik me dus ook niet maken. Dat de PvdA ook wat wint van de VVD geloof ik best, aan de andere kant wint de VVD in die peiling ook een zetel, die moet ook ergens vandaan komen.quote:Op woensdag 5 september 2012 22:15 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Ga je nou maar gewoon zorgen maken: de PvdA loopt hard in op de VVD en snoept zelfs zetels van de VVD en de PVV af..
^ Dit.quote:Op woensdag 5 september 2012 22:16 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Alle peilingen laten dezelfde verschuiving zien (is wat anders dan een schommeling), daarnaast laten ze zien wat de uitslag zou zijn als er vandaag verkiezingen zouden zijn, niet wat de uitslag over 1 week gaat worden. Dat er grote verschuivingen zijn is geen bewijs dat de kwaliteit van de peilingen slecht is.
Klopt. Maar ik was ECHT stomverbaasd dat de PvdA ook een zetel van de VVD en de PVV had gepakt..quote:Op woensdag 5 september 2012 22:18 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Ik merk er in mijn dagelijks leven niet veel van wie in het torentje zit, zorgen ga ik me dus ook niet maken. Dat de PvdA ook wat wint van de VVD geloof ik best, aan de andere kant wint de VVD in die peiling ook een zetel, die moet ook ergens vandaan komen.
quote:Op woensdag 5 september 2012 22:16 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Alle peilingen laten dezelfde verschuiving zien (is wat anders dan een schommeling), daarnaast laten ze zien wat de uitslag zou zijn als er vandaag verkiezingen zouden zijn, niet wat de uitslag over 1 week gaat worden. Dat er grote verschuivingen zijn is geen bewijs dat de kwaliteit van de peilingen slecht is.
Bedankt. Veel VVD overgestapt naar PVV dus in het stemhokje.quote:Op woensdag 5 september 2012 22:25 schreef ItaloDancer het volgende:
Volgens mij heb je hier wel wat aan.
http://nos.nl/dossier/141(...)10/tab/19/peilingen/
Als ik dit zo zie, dan was Ipsos Synovate het nauwkeurigst.. Da's mooi aangezien de VVD en de PvdA volgens hen nog maar 2 zetels schelenquote:Op woensdag 5 september 2012 22:25 schreef ItaloDancer het volgende:
Volgens mij heb je hier wel wat aan.
http://nos.nl/dossier/141(...)10/tab/19/peilingen/
9 juni was de exitpoll he, die telt niet meequote:Op woensdag 5 september 2012 22:30 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Als ik dit zo zie, dan was Ipsos Synovate het nauwkeurigst.. Da's mooi aangezien de VVD en de PvdA volgens hen nog maar 2 zetels schelen
quote:Op woensdag 5 september 2012 22:31 schreef ItaloDancer het volgende:
[..]
9 juni was de exitpoll he, die telt niet mee
De Hond hanteert wel de methode, waarbij virtuele zetels worden berekend door het bekijken van verschuivingen ten opzichte van wat men daadwerkelijk heeft gestemd bij de vorige verkiezingen. Als je bij De Hond aangeeft in 2010 PVV te hebben gestemd, en nu aangeeft VVD te willen gaan stemmen, zal dat logischerwijs (vanwege deze methode) niet leiden tot een onderschatting van het zetelaantal van de PVV.quote:Op woensdag 5 september 2012 22:30 schreef alors het volgende:
Zou PVV stemmen nog zo'n taboe zijn nu? Ben ik ook wel benieuwd naar.
Wat ik wel zie, is een overschatting van de VVD in de peilingen van toenquote:
Eerlijk gezegd ken ik niemand die aangeeft PVV te stemmen. Ook bij ons op het werk stemt blijkbaar niemand op die club. Denk dat het er mee te maken heeft dat het niet sociaal wenselijk is daar op te stemmen.quote:Op woensdag 5 september 2012 22:30 schreef alors het volgende:
Zou PVV stemmen nog zo'n taboe zijn nu? Ben ik ook wel benieuwd naar.
Eigenlijk wel vreemd. Ik vind het nou niet echt zo dat het de laatste jaren beter is gegaan onder leiding van de "sociaal wenselijke" partijen. Als je nu zegt SP te stemmen laten mensen je op zich met rust, omdat het maatschappelijk wel geaccepteerd is. De SP kan er zomaar voor zorgen dat de rekening over 8 jaar 3x zo hard op je bordje komt. Is dat dan wel een normale "club"? (Even als voorbeeld natuurlijk..)quote:Op woensdag 5 september 2012 22:39 schreef Van_Poppel het volgende:
[..]
Eerlijk gezegd ken ik niemand die aangeeft PVV te stemmen. Ook bij ons op het werk stemt blijkbaar niemand op die club. Denk dat het er mee te maken heeft dat het niet sociaal wenselijk is daar op te stemmen.
Thanks!quote:Op woensdag 5 september 2012 22:46 schreef ItaloDancer het volgende:
Volledige peiling:
VVD 34 (-1)
PvdA 32 (+2)
PVV 20 (+2)
CDA 12 (-2)
SP 22 (-2)
D66 13 (-1)
GL 4 (+1)
CU 6 (+2)
SGP 2
PvdD 3 (-1)
50plus 2
Ik ben het met Roemer ook niet eens, maar bij hem heb je tenminste nog het idee dat hij het "goed" bedoeld. Wilders heeft wat betreft de "kopvoddentax", etnisch registreren, en het Polen-meldpunt niet al te frisse ideeën. Hoe hij bepaalde bevolkingsgroepen wegzet als 2e-rangsburgers is gewoon onfatsoenlijk. Ik kan me best voortellen dat mensen zich schamen dat ze op zo'n partij stemmen.quote:Op woensdag 5 september 2012 22:43 schreef RemcoW23 het volgende:
[..]
Eigenlijk wel vreemd. Ik vind het nou niet echt zo dat het de laatste jaren beter is gegaan onder leiding van de "sociaal wenselijke" partijen. Als je nu zegt SP te stemmen laten mensen je op zich met rust, omdat het maatschappelijk wel geaccepteerd is. De SP kan er zomaar voor zorgen dat de rekening over 8 jaar 3x zo hard op je bordje komt. Is dat dan wel een normale "club"? (Even als voorbeeld natuurlijk..)
Buiten het feit dat hij zich ook soms gedraagt als een clown, is Wilders ook door de media niet echt lekker neergezet. Als je zegt PVV te stemmen kijken mensen je aan alsof je zojuist voor Hitler zelf hebt gekozen.
Ja, PvdA 32 SP 22quote:Op woensdag 5 september 2012 22:51 schreef RemcoW23 het volgende:
Wow SP. Gaan ook hard naar beneden.
Is ook zo. Ik weet ook niet of ik die punten serieus moet nemen, of dat ie het weer eens voor de aandacht in het programma zet / op TV roept. Maar die extremen worden wel weggehaald mocht ie ooit weer meeregeren. Het is idd zonde dat ie dat soort ongein uithaalt, want op zich vind ik bepaalde punten ook prima. Zijn programma kwam (aldus CPB) dacht ik qua werkgelegenheid en economie het beste uit de bus. Weet alleen niet meer of dat ook voor lange termijn was eigenlijkquote:Op woensdag 5 september 2012 22:52 schreef Van_Poppel het volgende:
[..]
Ik ben het met Roemer ook niet eens, maar bij hem heb je tenminste nog het idee dat hij het "goed" bedoeld. Wilders heeft wat betreft de "kopvoddentax", etnisch registreren, en het Polen-meldpunt niet al te frisse ideeën. Hoe hij bepaalde bevolkingsgroepen wegzet als 2e-rangsburgers is gewoon onfatsoenlijk. Ik kan me best voortellen dat mensen zich schamen dat ze op zo'n partij stemmen.
15 in de Kamer, 22 in de peilingen.quote:Op woensdag 5 september 2012 22:51 schreef RemcoW23 het volgende:
Wow SP. Gaan ook hard naar beneden.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |