Blijft jammer idd dat hij Paars+ niet zag zitten.quote:Op maandag 3 september 2012 21:27 schreef Tomatenboer het volgende:
Ja vooral door onwil van Rutte om een breed gedragen, gedegen coalitie te vormen. Hij wilde perse een kabinet "waar rechts Nederland z'n vingers bij zou aflikken".
Goed nieuws dus, ik heb liever PvdA dan SP, zijn economisch gezien toch net wat realistischer. Overigens had ik dit wel verwacht omdat de SP wel vaker hoog heeft gestaan als er nog geen echte campagne was gevoerd.quote:Op maandag 3 september 2012 20:34 schreef remlof het volgende:
[i]Politieke Barometer:PvdA voorbij SP
Maar de PVV heeft wel zijn eerste blauwe plek opgelopen.quote:Op maandag 3 september 2012 21:28 schreef Arcee het volgende:
Blijft jammer idd dat hij Paars+ niet zag zitten.
Het piketpaaltjesverhaal van de PvdA en het CDA dat volgens Verhagen gepast bescheiden moest zijn na die enorme nederlaag, ja.quote:Op maandag 3 september 2012 21:24 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Volgens mij heeft hij dat niet geopperd.
Al valt Cohen inderdaad ook eea te verwijten, waaronder dat hij onvoldoende adequaat heeft gehandeld bij de formatie. Wat mij betreft had hij wat meer op z'n strepen mogen staan destijds, evenals andere partijen overigens (zo verwijt ik het CDA ook een hypocriete houding destijds en hadden zij daar ook niet in mee moeten gaan).
Het gaat wel heel snel, verschillen per week zijn groot, SP is aan een vrije val bezig en de kiezers lijken allemaal naar de PVDA (terug?) te gaan.quote:Op maandag 3 september 2012 20:46 schreef Ferdo het volgende:
Niet geheel onverwacht gezien het veel sterkere optreden van Samsom t.o.v. Roemer in de campagne.
Groenlinks op 3. Hahaha.quote:Op maandag 3 september 2012 20:34 schreef remlof het volgende:
Politieke Barometer:PvdA voorbij SP
Update: maandag 3 sep 2012, 19:59
In de Politieke Barometer van Ipsos Synovate is de PvdA groter dan de SP. Ten opzichte van eind vorige week wint de PvdA 4 zetels en verliest de SP er 3. De PvdA zou daarmee op 30 komen en de SP op 24. De rest van de peiling wordt vanavond gepubliceerd in Nieuwsuur.
In de nieuwe Peilingwijzer, het gewogen gemiddelde van vier peilingen, is de SP nog wel groter dan de PvdA, maar de voorsprong slinkt. De SP staat op 27 tot 31 zetels, de PvdA op 22 tot 26.
De VVD blijft in de Peilingwijzer met 32 tot 36 zetels de grootste partij. De nieuwste Politieke Barometer is in deze Peilingwijzer nog niet verwerkt.
http://nos.nl/tekst/41425(...)pvda-voorbij-sp.html
eindelijk weer een coalitie zonder christenenquote:Op maandag 3 september 2012 22:19 schreef Felagund het volgende:
Paars, zonder de plus, lijkt nu ook weer realistisch te worden. Volgens de Politieke barometer komt deze coalitie nu uit op 79 zetels.
Het plusje is ook eigenlijk nauwelijks meer substantieel te noemen.quote:Op maandag 3 september 2012 22:19 schreef Felagund het volgende:
Paars, zonder de plus, lijkt nu ook weer realistisch te worden. Volgens de Politieke barometer komt deze coalitie nu uit op 79 zetels.
quote:Op maandag 3 september 2012 22:19 schreef Felagund het volgende:
Paars, zonder de plus, lijkt nu ook weer realistisch te worden. Volgens de Politieke barometer komt deze coalitie nu uit op 79 zetels.
http://www.nu.nl/nieuws/2(...)-pvda-nadert-sp.htmlquote:VVD de grootste en PvdA nadert SP
AMSTERDAM - De VVD is veruit de grootste partij, nu de SP fors zetels verliest in de peilingen. Volgens Maurice de Hond verliest de SP ten opzichte van vorige week zes zetels en komt uit op 29. De VVD wint er vier en komt terecht op 35 zetels. De PvdA nadert de SP en klimt van 18 naar 25.
In de politieke barometer van onderzoeksbureau Ipsos Synovate is de PvdA de SP zelfs voorbij gegaan. Als er nu verkiezingen zouden zijn, zou de PvdA volgens de peiling uitkomen op 30 zetels, de SP op 24. Afgelopen vrijdag was het verschil nog een zetel in het voordeel van de SP. Dat meldt de NOS maandagavond.
In de maandag verschenen peiling van De Hond verliest het CDA twee zetels en komt op twaalf uit. De PVV blijft op achttien staan en D66 verliest een zetel en houdt er dertien over. GroenLinks blijft op vijf staan en de ChristenUnie daalt van zeven naar zes.
De partij voor de Dieren wint een zetel en stijgt naar drie, de SGP blijft stabiel op twee. 50Plus houdt de twee zetels die de ouderenpartij vorige week ook had, de Piratenpartij verliest de ene zetel die De Hond vorige week peilde.
Meh, ik ben nog steeds niet enthousiast. Ik vind D66 ook steeds linkser geworden dus met de PvdA er bij zit de VVD al met al in een vrij linksig kabinet. Met een dergelijk kabinet is een substantiële liberalisering van de economie niet mogelijk en dus loop ik er totaal niet warm voor.quote:Op maandag 3 september 2012 22:26 schreef Arcee het volgende:
Paars.
Zo'n gekke coalitie is dat toch ook niet? Pechtold als bindende factor.
Pechtold wil graag hervormen.quote:Op maandag 3 september 2012 22:29 schreef Kowloon het volgende:
Meh, ik ben nog steeds niet enthousiast. Ik vind D66 ook steeds linkser geworden dus met de PvdA er bij zit de VVD al met al in een vrij linksig kabinet. Met een dergelijk kabinet is een substantiële liberalisering van de economie niet mogelijk en dus loop ik er totaal niet warm voor.
Maar niet in een liberale richting, althans die indruk krijg ik niet. Een substantieel kleinere overheid zal er niet in zitten vrees ik.quote:
Deels wel, deels niet..quote:Op maandag 23 april 2012 20:27 schreef eriksd het volgende:
[ afbeelding ]
Met de verkiezingen op enig moment in het verschiet zullen ook de peilingen toenemen. Peilingen zijn toch maar peilingen? Dat klopt! Maar wel leuk om bij te houden.
Recente van De Hond:
[ afbeelding ]
Brand los!
[ afbeelding ]
OP wordt uitgebreid.
Die grafiekquote:Op maandag 3 september 2012 22:27 schreef MrBadGuy het volgende:
En bij De Hond zien we hetzelfde: SP verliest zes zetels, PvdA wint er zeven. VVD wint daar trouwens 3
[..]
http://www.nu.nl/nieuws/2(...)-pvda-nadert-sp.html
[ afbeelding ]
SP
Nog een dag of 8 a 9 te gaan, ik zie de PvdA ook nog wel een zetel of 5 stijgen inderdaad.quote:Op maandag 3 september 2012 22:45 schreef alors het volgende:
Ik zie het nog wel hard gaan nu, partijen die stijgen trekken altijd nog extra kiezers die bij de winnaars willen horen.
Mooie basis voor paars.quote:Op woensdag 5 september 2012 17:47 schreef Tomatenboer het volgende:
Het gat VVD - PvdA wordt steeds kleiner.
Wel onbegrijpelijk dat de VVD nog één zetel stijgt in deze peiling na het debat gisteren, maar ik voorspel eind deze week dat het verschil tussen de VVD en de PvdA nog maar 1 a 2 zetels zal zijn.
Net als in 2010. Ik hoop dat deze keer de PvdA uiteindelijk de grootste wordt, Rutte heeft zijn kans gehad en enorm verprutst.quote:Op woensdag 5 september 2012 17:47 schreef Tomatenboer het volgende:
Het gat VVD - PvdA wordt steeds kleiner.
Wel onbegrijpelijk dat de VVD nog één zetel stijgt in deze peiling na het debat gisteren, maar ik voorspel eind deze week dat het verschil tussen de VVD en de PvdA nog maar 1 a 2 zetels zal zijn.
Laat dan iig die plus lekker in de oppositiequote:Op woensdag 5 september 2012 18:19 schreef HeavenSmiles het volgende:
Ongelofelijk dat de PvdA zo sterk stijgt in de peilingen. Wie had zich dat 1-2 weken geleden nog voor kunnen stellen? Op naar PaarsPlus (want qua zetelaantal is de VVD ongetwijfeld noodzakelijk)!
Een ruime meerderheid in de Tweede Kamer lijkt me wenselijk. Daarvoor is de aanwezigheid van GL wenselijk. Zeker als je de situatie in de Eerste Kamer meeneemt.quote:Op woensdag 5 september 2012 18:23 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Laat dan iig die plus lekker in de oppositie
Volgens mij was het zo - maar ik weet het niet zeker! - dat de PVV altijd een beter resultaat boekte dan in de peilingen. Die stemmen zijn dan grotendeels afkomstig van de VVD en de SP. Mocht dat deze keer weer het geval zijn, dan worden zowel VVD als SP iets kleiner in de peilingen.quote:Op woensdag 5 september 2012 18:22 schreef Igen het volgende:
Was dat bij de vorige verkiezingen niet ook zo, maar dan met de PVV die tot de campagnestart torenhoog stond maar daarna enorm veel kiezers aan de VVD kwijtraakte?
Dat is mijn favoriete politieke grafiek. Een duidelijkere trend is moeilijk denkbaar.quote:Op woensdag 5 september 2012 18:22 schreef MrBadGuy het volgende:
De ontwikkeling van het aantal zetels van het CDA (blauw is KVP+ARP+CHU):
[ afbeelding ]
En zometeen dus zeer waarschijnlijk dik onder de 20
Ze hebben tijdens Lubbers en tijdens Balkenende een opleving meegemaakt, maar de trend is wel duidelijk. Heeft deze partij nog wel toekomst?
Ach, dat vind ik zo'n onzin. Waarom een vierde partij erbij als je met drie partijen ook voldoende zetels hebt. Dat gezwam over een 'breed gedragen coalitie' altijd. Ze stemmen maar voor als ze het er mee eens zijn en anders niet. Als drie partijen voldoende zijn voor een meerderheid moet je niet met een vierde partij onderhandelen, daarmee maak je de zaken alleen maar moeilijker.quote:Op woensdag 5 september 2012 18:27 schreef HeavenSmiles het volgende:
[..]
Een ruime meerderheid in de Tweede Kamer lijkt me wenselijk. Daarvoor is de aanwezigheid van GL wenselijk. Zeker als je de situatie in de Eerste Kamer meeneemt.
Minder partijen is natuurlijk ook beter voor de stabiliteit. Maar we hebben gezien waar een krappe meerderheid van 76 zetels toe heeft geleid - zowel in de Tweede als Eerste Kamer.quote:Op woensdag 5 september 2012 18:30 schreef SportmanNR1 het volgende:
[..]
Ach, dat vind ik zo'n onzin. Waarom een vierde partij erbij als je met drie partijen ook voldoende zetels hebt. Dat gezwam over een 'breed gedragen coalitie' altijd. Ze stemmen maar voor als ze het er mee eens zijn en anders niet. Als drie partijen voldoende zijn voor een meerderheid moet je niet met een vierde partij onderhandelen, daarmee maak je de zaken alleen maar moeilijker.
Enige probleem waar je tegenaan zou kunnen lopen is inderdaad dat er een minderheid gaat ontstaan in de Eerste Kamer. In de tweede kamer verwacht ik met PvdA, VVD en D66 geen problemen om een behaalde meerderheid vast te houden. We hebben het hier over serieuze, normaliter betrouwbare en normale partijen. Geen PVV o.i.d.quote:Op woensdag 5 september 2012 18:31 schreef HeavenSmiles het volgende:
[..]
Minder partijen is natuurlijk ook beter voor de stabiliteit. Maar we hebben gezien waar een krappe meerderheid van 76 zetels toe heeft geleid - zowel in de Tweede als Eerste Kamer.
Als een Paarse coalitie na 12 september ook zo'n krappe meerderheid zou hebben, vind ik het wenselijk om een breder gedragen coalitie te formeren (wederom: zeker w.b. de situatie in de Eerste Kamer). Natuurlijk vind ik het ook partijpolitiek wenselijk, dat moet ik ruiterlijk toegeven
Met GroenLinks heb je wel meerderheid in de Eerste Kamer, zonder GroenLinks niet. Maakt de keuze een stuk gemakkelijker.quote:Op woensdag 5 september 2012 18:33 schreef SportmanNR1 het volgende:
[..]
Enige probleem waar je tegenaan zou kunnen lopen is inderdaad dat er een minderheid gaat ontstaan in de Eerste Kamer. In de tweede kamer verwacht ik met PvdA, VVD en D66 geen problemen om een behaalde meerderheid vast te houden. We hebben het hier over serieuze, normaliter betrouwbare en normale partijen. Geen PVV o.i.d.
De SP heeft al lange tijd op meer dan 25 zetels gestaan. Er is een consistent grote steun die echt niet zo weg is om opportunistische redenen. Bovendien is een grote SP een voorwaarde voor echt links beleid, wat een aantal kiezers ook aan zal spreken.quote:Op woensdag 5 september 2012 18:28 schreef SportmanNR1 het volgende:
Kans is groot dat potentiële SP'ers nu op de PvdA gaan stemmen om Rutte uit het torentje te houden.
Dat is waar, de eerste Kamer is minder politiek gekleurd. Desondanks kan ik me voorstellen dat omwille van stabiliteit voor PaarsPlus wordt gekozen i.p.v. Paars, ook al is voor de laatste een Tweede Kamermeerderheid na de verkiezingen.quote:Op woensdag 5 september 2012 18:38 schreef MrBadGuy het volgende:
Een minderheid in de Eerste Kamer is niet echt een ramp, zeker niet voor een centrumkabinet. Het is niet zo dat de oppositie in de Eerste Kamer met grote regelmaat wetten blokkeert.
Ook met CU is geen meerderheid in de Eerste Kamer voor een Paarse coalitie...quote:Op woensdag 5 september 2012 18:42 schreef AlexanderDeGrote het volgende:
De CU stemt toch bijna altijd wel mee, geen GL voor nodig dus in de 1e kamer.
Of dat Mariette Hamer straks minister wordtquote:Op woensdag 5 september 2012 18:41 schreef SeLang het volgende:
De koude rillingen lopen over je rug bij de gedachte dat Samsom premier zou worden. Dat is die kerel die zei dat hij spaarrekeningen van burgers gaat afromen om "de economie aan te slingeren"
De SP gaat niet regeren. Mensen zien dat in en kiezen dan voor de 'zekerheid' maar PvdA, want stel je voor dat de VVD weer de grootste gaat worden.. blabla. Je weet wel wat ik bedoelquote:Op woensdag 5 september 2012 18:40 schreef AlexanderDeGrote het volgende:
[..]
De SP heeft al lange tijd op meer dan 25 zetels gestaan. Er is een consistent grote steun die echt niet zo weg is om opportunistische redenen. Bovendien is een grote SP een voorwaarde voor echt links beleid, wat een aantal kiezers ook aan zal spreken.
Dat kan wel zijn, en Paars+ zou perfect zijn, maar GroenLinks is met deze peilingen niet bepaald eerste keus. Als Paars (alleen) het niet redt, dan zie ik eerder een CDA in een "breed gedragen coalitie" waardoor we weer niet écht vooruit kunnen.quote:Op woensdag 5 september 2012 18:36 schreef HeavenSmiles het volgende:
[..]
Met GroenLinks heb je wel meerderheid in de Eerste Kamer, zonder GroenLinks niet. Maakt de keuze een stuk gemakkelijker.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |