Hoi.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 19:57 schreef Ryan3 het volgende:
Ze is wel erg intelligent ook toch... daar zijn er ook niet zoveel van op FOK!, dus dat valt wel op...
Jij mag best zeggen dat het dom is van de prins, maar dan moet je ook zo dapper zijn dat je zegt dat je opa een domoor was. Maar dat is helemaal niet interessant meer om achteraf te zeggen.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 21:30 schreef Miracle_Drug het volgende:
[..]
De zee is geen zwembad, ik zeg het al jaren tegen m'n kinderen. Leuk voor verkoeling, maar niet om te zwemmen.
Er zijn er zat die verzuipen, er zijn er bij die omkomen bij een lawine. Er zijn er bij die omkomen doordat ze de trein willen halen, mensen die door rood rijden omdat ze snel thuis willen zijn, of simpelweg op de verkeerde plek op het verkeerde tijdstip zijn. Mijn opa ging dood omdat hij een tractor inhaalde en de tegenligger niet zag. Geen mens die zei, 'wat een sukkel om dat te doen'.
Ik zou niet weten waarom je dat bij een prins wel zou zeggen.
Mm, veiligheid betekent ook bepaalde procedures doorlopen.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 21:31 schreef Lagrinta het volgende:
[..]
Klopt. Nu voelen we ons veiliger maar toen hielden we ons er totaal niet mee bezig. Je veilig wanen is ook juist het gevaar, je denkt de controle te hebben over alles en als het dan mis gaat dan gaan mensen de schuld zoeken bij de persoon.
Uiteraard. Maar een Staube 4 is geen procedure, het is een waarschuwing?quote:Op zaterdag 25 februari 2012 21:42 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Mm, veiligheid betekent ook bepaalde procedures doorlopen.
Geloof me nog steeds vallen er veel doden wereldwijd, omdat men van tevoren opgestelde procedures niet respecteert, zoals die Staube 4...
Misschien kwamen ze van rechts (op de foto)? Maar volgens mij was ook dat een gewone piste, alleen niet geprepareerd: er stonden wel oranje vlaggen, dacht ik.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 21:20 schreef Estate2 het volgende:
[..]
Het was niet buiten de piste, het is zelfs gebeurd op een geprepareerde baan. Waar zelfs nog was geprobeerd om lawines op te wekken in de ochtend. Wel was het een afgelegen gebied met meer risico.
[ afbeelding ]
Wat leidt tot de procedure dat je bijv. alleen op de piste blijft. Toch?quote:Op zaterdag 25 februari 2012 21:46 schreef Lagrinta het volgende:
[..]
Uiteraard. Maar een Staube 4 is geen procedure, het is een waarschuwing?
Ja kan.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 21:48 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Wat leidt tot de procedure dat je bijv. alleen op de piste blijft. Toch?
We halen hier allerlei voorbeelden aan waaronder ikzelf. Maar een waarschuwing voor lawines is wel wat anders dan motorrijden of paardrijden. En dan bedoel ik dat er een extra waarschuwing is.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 21:47 schreef Nadine26 het volgende:
[..]
Misschien kwamen ze van rechts (op de foto)? Maar volgens mij was ook dat een gewone piste, alleen niet geprepareerd: er stonden wel oranje vlaggen, dacht ik.
Ik denk dat Friso en zijn vriend wel degelijk van plan waren om off piste te gaan skiën, gezien de airbag van de vriend en de pieper van Friso. Die draag je niet als je even een liftje pakt.
Ondanks de reële gevaren van het off piste skiën, blijf ik het zien als een geval van domme pech. Skiën is gewoon een gevaarlijke sport, niet eens zozeer door lawines, maar vooral ook door de vele ongecontroleerde idioten die op snowboards naar beneden denderen zonder überhaupt te weten hoe ze moeten remmen![]()
En verder: mensen die paardrijden kunnen eraf vallen, mensen die motorrijden kunnen verongelukken, mensen die diepzeeduiken kunnen verdrinken, enzovoort. Risico van de sport, dat zeker, maar het is onzin om te beweren dat Friso dit aan zichzelf te danken heeft. Hij had ook onder een Londense bus kunnen lopen.
Klopt idd.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 21:52 schreef Lagrinta het volgende:
[..]
We halen hier allerlei voorbeelden aan waaronder ikzelf. Maar een waarschuwing voor lawines is wel wat anders dan motorrijden of paardrijden. En dan bedoel ik dat er een extra waarschuwing is.
Bij gewoon skiën kan je ook je nek breken, dat moet je dan vergelijken met paardrijden.
Als je lawinegevaar erbij haalt dan zou je bijvoorbeeld kunnen zeggen dat je met onweer in een weiland door Texas gaat lopen.
Ik ook hoor, maar het is geen zwart/wit verhaal. Net zoals iemand zegt dat als je een pieper bij je hebt je van plan bent off piste te gaan. Van plan is niet bekend. Het was misschien een impulsieve actie en misschien was Friso totaal niet van plan off piste te gaan. Misschien wilde ie een klein stukje doorsteken of zo.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 21:50 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Nou ja, ik zou dat soort dingen iig wel respecteren. Waarom niet ook.
Nou ja, maar jullie hebben toch ook wel eens geskied? Lawinegevaar is er bijna altijd. Tenminste: waar ik ski wel. Als het hard heeft gesneeuwd: lawingevaar. Is het lang mooi weer geweest: lawinegevaar. In geval van föhnwind: lawinegevaar. In de bergen heb je, als er sneeuw ligt, vrijwel doorlopend lawinegevaar - het hoort dus bij skiën. Zoals een paard bij paardrijden hoort, zeg maar.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 21:52 schreef Lagrinta het volgende:
[..]
We halen hier allerlei voorbeelden aan waaronder ikzelf. Maar een waarschuwing voor lawines is wel wat anders dan motorrijden of paardrijden. En dan bedoel ik dat er een extra waarschuwing is.
Bij gewoon skiën kan je ook je nek breken, dat moet je dan vergelijken met paardrijden.
Als je lawinegevaar erbij haalt dan zou je bijvoorbeeld kunnen zeggen dat je met onweer in een weiland door Texas gaat lopen.
Nou ja, misschien dat ik door professie meer een veiligheidsbewustzijn heb... Friso heeft alleen op kantoor gezeten, was ook geen technische man, ik wel, en veiligheid is dan nummertje 1...quote:Op zaterdag 25 februari 2012 21:53 schreef Lagrinta het volgende:
[..]
Ik ook hoor, maar het is geen zwart/wit verhaal. Net zoals iemand zegt dat als je een pieper bij je hebt je van plan bent off piste te gaan. Van plan is niet bekend. Het was misschien een impulsieve actie en misschien was Friso totaal niet van plan off piste te gaan. Misschien wilde ie een klein stukje doorsteken of zo.
Als je een credit card bij je hebt wil dat ook niet zeggen dat je van plan bent die dag veel geld uit te geven.
Ja, maar waarom had Friso die niet?quote:Op zaterdag 25 februari 2012 21:56 schreef Lagrinta het volgende:
Maar die airbag van die vriend zegt natuurlijk wel wat.
Ja we staan er wellicht niet te veel bij stil. Ik althans niet als ik op normale pistes ski. Ik hoor wel dat er lawinegevaar is maar dat neem je ter kennisgeving aan. Verder kan ik er niks mee. Als ik off piste zou gaan zou ik toch wat bewuster zijn.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 21:58 schreef Nadine26 het volgende:
[..]
Nou ja, maar jullie hebben toch ook wel eens geskied? Lawinegevaar is er bijna altijd. Tenminste: waar ik ski wel. Als het hard heeft gesneeuwd: lawingevaar. Is het lang mooi weer geweest: lawinegevaar. In geval van föhnwind: lawinegevaar. In de bergen heb je, als er sneeuw ligt, vrijwel doorlopend lawinegevaar - het hoort dus bij skiën. Zoals een paard bij paardrijden hoort, zeg maar.
Hij heeft aan de TU nog wel gestudeerd maar dat zegt ook niet alles. Hij leek me geen persoon die naar Red Bull Extreme eventen gaat.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 21:59 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Nou ja, misschien dat ik door professie meer een veiligheidsbewustzijn heb... Friso heeft alleen op kantoor gezeten, was ook geen technische man, ik wel, en veiligheid is dan nummertje 1...
quote:Op zaterdag 25 februari 2012 22:01 schreef Leandra het volgende:
Misschien hadden ze die airbag en pieper vanwege de lawinewaarschuwingen...
Het is natuurlijk niet zo dat een lawine een geprepareerde blauwe piste overslaat omdat daar alleen maar beginners skiën.
Ik zeg niet dat het dom is van Friso, ik zou niet weten waarom. Noch hoor je mij zeggen dat het dom was van mijn opa, of iemand die z'n kind in zee laat zwemmen om maar even wat noemen. Overigens droeg hij een gordel wat z'n dood betekende; de bril in z'n borstzakje was dankzij de gordel door z'n huid heengedrukt. Hetgeen z'n dood betekende.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 21:41 schreef Lagrinta het volgende:
[..]
Jij mag best zeggen dat het dom is van de prins, maar dan moet je ook zo dapper zijn dat je zegt dat je opa een domoor was. Maar dat is helemaal niet interessant meer om achteraf te zeggen.
Uiteraard niet, ik ben ook geen kenner op dit gebied maar off piste is toch wel meer gelinkt aan lawines.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 22:01 schreef Leandra het volgende:
Misschien hadden ze die airbag en pieper vanwege de lawinewaarschuwingen...
Het is natuurlijk niet zo dat een lawine een geprepareerde blauwe piste overslaat omdat daar alleen maar beginners skiën.
Hij stond op skies toen hij 3 was. Nam een risico waar hij zich waarschijnlijk bewust van was, en het ging mis... 9 van de 10 keer gaat het goed, deze keer had hij pech.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 21:59 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Nou ja, misschien dat ik door professie meer een veiligheidsbewustzijn heb... Friso heeft alleen op kantoor gezeten, was ook geen technische man, ik wel, en veiligheid is dan nummertje 1...
Sinds vorige week wel - ik hoorde dat alle airbags zijn uitverkocht (hoorde het van een vriendin die er voor de zekerheid ook een wilde kopen nu ze op wintersport gingquote:Op zaterdag 25 februari 2012 22:00 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ja, maar waarom had Friso die niet?
Skiën ze daar staccato met airbag in Lech?
Een dilemma..? het is voor de Oranjes een regelrechte ramp..quote:Op zaterdag 25 februari 2012 21:01 schreef Piet_Piraat het volgende:
WA is zijn broer kwijt, Beatrix haar zoon, da's best een dillema.
Dat vind ik toch wat onnozel. Nederlanders kunnen vaak best aardig skiën, maar als jij een weekje per jaar op de ski's staat dan kan ik je met geen enkele mogelijkheid een door de wol geverfde skiër noemen. Veel Oostenrijkers zullen dat ook niet zijn maar je moet veel vaker achter elkaar gaan.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 22:05 schreef Snakey het volgende:
[..]
Hij stond op skies toen hij 3 was. Nam een risico waar hij zich waarschijnlijk bewust van was, en het ging mis... 9 van de 10 keer gaat het goed, deze keer had hij pech.
Dit gebeurt regelmatig, maar nu horen we er van omdat het een prins betreft.
Ach, hij is toch ook lid van het lokale reddingsteam? Wellicht draagt hij zoiets standaard.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 21:56 schreef Lagrinta het volgende:
Maar die airbag van die vriend zegt natuurlijk wel wat.
Ik vrees dat Friso wel wat vaker skiede dan een weekje per jaarquote:Op zaterdag 25 februari 2012 22:07 schreef Lagrinta het volgende:
[..]
Dat vind ik toch wat onnozel. Nederlanders kunnen vaak best aardig skiën, maar als jij een weekje per jaar op de ski's staat dan kan ik je met geen enkele mogelijkheid een door de wol geverfde skiër noemen. Veel Oostenrijkers zullen dat ook niet zijn maar je moet veel vaker achter elkaar gaan.
Het is net als met ons Nederlanders op de Autobahn, Duitsers irriteren zich kapot aan ons gedrag.
Met Staube 4? Dan doen ze daar ook in kreiz Lech?quote:Op zaterdag 25 februari 2012 22:05 schreef Nadine26 het volgende:
[..]
Sinds vorige week wel - ik hoorde dat alle airbags zijn uitverkocht (hoorde het van een vriendin die er voor de zekerheid ook een wilde kopen nu ze op wintersport ging)
Maar in principe: nee, mensen skiën zonder airbags en elektronica, tenzij ze (meestal met een gids) buiten het gebied gaan skiën.
Nou vooruit drie week per jaar. Ik weet niet hoe goed ie was maar hij zag er niet snel uit in ieder geval. Was ook geen atleet, wie wel van de Oranjes? WimLex is ook geen sporter.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 22:08 schreef Nadine26 het volgende:
[..]
Ik vrees dat Friso wel wat vaker skiede dan een weekje per jaar
Ben ik met je eens. Maar er is een verschil tussen wat we denken te kunnen en daadwerkelijk kunnen.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 22:07 schreef Lagrinta het volgende:
[..]
Dat vind ik toch wat onnozel. Nederlanders kunnen vaak best aardig skiën, maar als jij een weekje per jaar op de ski's staat dan kan ik je met geen enkele mogelijkheid een door de wol geverfde skiër noemen. Veel Oostenrijkers zullen dat ook niet zijn maar je moet veel vaker achter elkaar gaan.
Het is net als met ons Nederlanders op de Autobahn, Duitsers irriteren zich kapot aan ons gedrag.
Florian zal als geen ander het gebied, de risico's en de skivaardigheid van Friso kennen...quote:Op zaterdag 25 februari 2012 22:07 schreef Lagrinta het volgende:
[..]
Dat vind ik toch wat onnozel. Nederlanders kunnen vaak best aardig skiën, maar als jij een weekje per jaar op de ski's staat dan kan ik je met geen enkele mogelijkheid een door de wol geverfde skiër noemen. Veel Oostenrijkers zullen dat ook niet zijn maar je moet veel vaker achter elkaar gaan.
Het is net als met ons Nederlanders op de Autobahn, Duitsers irriteren zich kapot aan ons gedrag.
Ik heb Friso uiteraard nooit zien skiën maar mijn intuïtie vertelt me dat hij waanzinnig goed kon skiën, zoals de meeste mensen die vanaf hun derde 3 of 4 keer per jaar op de ski's hebben gestaan (Bea schijnt ook een crack te zijnquote:Op zaterdag 25 februari 2012 22:09 schreef Lagrinta het volgende:
[..]
Nou vooruit drie week per jaar. Ik weet niet hoe goed ie was maar hij zag er niet snel uit in ieder geval. Was ook geen atleet, wie wel van de Oranjes? WimLex is ook geen sporter.
WA heeft de Elfstedentocht uitgereden.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 22:09 schreef Lagrinta het volgende:
[..]
Nou vooruit drie week per jaar. Ik weet niet hoe goed ie was maar hij zag er niet snel uit in ieder geval. Was ook geen atleet, wie wel van de Oranjes? WimLex is ook geen sporter.
De moeder van die vriend heeft het (vind ik) prima uitgelegd. Is ook een filmpje van, waar ze het vertelt. Er was die dag 9 keer met die speciale springstof 'gesprongen' daar waar zij gingen skiën. En die 9 keer springen had geen lawine veroorzaakt. Daarbij zagen ze (Friso en vriend, dus) diverse sporen in de sneeuw van mensen die hen waren voor gegaan die dag aldaar, plus dus de kraters die ze zagen van de springstof die geen lawine had opgewekt, dus waanden zij zich 'heel zeker' dat het daar wel kon.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 21:53 schreef Lagrinta het volgende:
[..]
Ik ook hoor, maar het is geen zwart/wit verhaal. Net zoals iemand zegt dat als je een pieper bij je hebt je van plan bent off piste te gaan. Van plan is niet bekend. Het was misschien een impulsieve actie en misschien was Friso totaal niet van plan off piste te gaan. Misschien wilde ie een klein stukje doorsteken of zo.
Ja, maar dit heeft toch niks te maken met zelfoverschatting?quote:Op zaterdag 25 februari 2012 22:10 schreef Snakey het volgende:
[..]
Ben ik met je eens. Maar er is een verschil tussen wat we denken te kunnen en daadwerkelijk kunnen.
Zoals je voorbeeld, als je 1x per jaar 200km/pu rijdt is het niet zo dat je een formule1 rijder bent.
Maar hoe dan ook. Als je je ergens veilig voelt ga je risico's nemen. En dat kan misgaan, zoals je ziet.
Daar heb je wel een punt. Het is ook niet zo dat iemand die het gebied goed kent dit dus niet kan overkomen. Probleem van ons mensen is dat je grenzen opzoekt. En dat is natuurlijk ook veel leuker dan dat niet te doen. In een Porsche ga je ook harder door een bocht dan met een Fiat Panda.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 22:10 schreef Leandra het volgende:
[..]
Florian zal als geen ander het gebied, de risico's en de skivaardigheid van Friso kennen...
Misschien ook wel.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 22:11 schreef Nadine26 het volgende:
[..]
Ik heb Friso uiteraard nooit zien skiën maar mijn intuïtie vertelt me dat hij waanzinnig goed kon skiën, zoals de meeste mensen die vanaf hun derde 3 of 4 keer per jaar op de ski's hebben gestaan (Bea schijnt ook een crack te zijn)
Respect, oprecht. Daar moet je wel enige conditie voor hebben maar een echte atleet is het nooit geweest.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 22:11 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
WA heeft de Elfstedentocht uitgereden.
Dat zeg ik toch ook nergens? Ik zeg dat het stomme pech is.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 22:13 schreef Nadine26 het volgende:
[..]
Ja, maar dit heeft toch niks te maken met zelfoverschatting?
Een lawine zit in een klein hoekje - het is niet voor niks natuurlijk dat skigidsen heel vaak het loodje leggen. Door de natuur.
Maar die Porsche kan ook op een vrijwel lege A1 crashen... dat wil niet automatisch zeggen dat iemand aan het racen was of de intentie daartoe had, ook niet als hij een 5-puntsgordel draagt en de Porsche voorzien is van airbags.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 22:13 schreef Lagrinta het volgende:
[..]
Daar heb je wel een punt. Het is ook niet zo dat iemand die het gebied goed kent dit dus niet kan overkomen. Probleem van ons mensen is dat je grenzen opzoekt. En dat is natuurlijk ook veel leuker dan dat niet te doen. In een Porsche ga je ook harder door een bocht dan met een Fiat Panda.
Zo is het.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 22:17 schreef Leandra het volgende:
[..]
Maar die Porsche kan ook op een vrijwel lege A1 crashen... dat wil niet automatisch zeggen dat iemand aan het racen was of de intentie daartoe had, ook niet als hij een 5-puntsgordel draagt en de Porsche voorzien is van airbags.
Ok,quote:Op zaterdag 25 februari 2012 22:16 schreef Snakey het volgende:
[..]
Dat zeg ik toch ook nergens? Ik zeg dat het stomme pech is.
quote:Op zaterdag 25 februari 2012 22:51 schreef Maron het volgende:
Zo dachten Friso en Mabel er een half jaar geleden nog over..
http://gpdhome.typepad.co(...)mabel-ruim-baan.html
Het zijn net echte mensen.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 22:56 schreef SteelDogg het volgende:
[..]En nu is het gezin geruïneerd....
Pff ben ik blij dat ik niet zo'n neurotische moeder had in die tijdquote:Op zaterdag 25 februari 2012 21:30 schreef Miracle_Drug het volgende:
[..]
De zee is geen zwembad, ik zeg het al jaren tegen m'n kinderen. Leuk voor verkoeling, maar niet om te zwemmen.
Volgens mij is het dragen van die zaken gewoon standaard voor de geroutineerde skiër. Hoeft nog niet eens te betekenen dat ze offpiste gaan, maar hooguit dat ze het als mogelijkheid hebben.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 21:47 schreef Nadine26 het volgende:
[..]
Misschien kwamen ze van rechts (op de foto)? Maar volgens mij was ook dat een gewone piste, alleen niet geprepareerd: er stonden wel oranje vlaggen, dacht ik.
Ik denk dat Friso en zijn vriend wel degelijk van plan waren om off piste te gaan skiën, gezien de airbag van de vriend en de pieper van Friso. Die draag je niet als je even een liftje pakt.
Ik geloof hier geen ene zak van, Trix staat juist bekend om haar belezenheid, kunst kennis en kennis van de mensen die zij ontmoet.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 17:09 schreef Perico het volgende:
Ik heb van Herman Pleij gehoord hoe dat ging, zijn onderhoud met Trix op een officiele aangelegenheid. Hij werd voorgesteld als hoogleraar Middeleeuwse Letterkunde, zijn vakgebied.
Eerste dat ze zei: "Oh nee he, onze kinderen en wij moeten niets van literatuur weten. Mijn moeder is nog eens in een roman van Couperus begonnen, maar ben blij dat wij ons er verre van houden."
Nou, ik ook. Het is nergens zo lekker zwemmen als in de zee!quote:Op zaterdag 25 februari 2012 23:12 schreef tjoptjop het volgende:
Pff ben ik blij dat ik niet zo'n neurotische moeder had in die tijd
Lijkt mij ook ja... Wat een triest en ongeloofwaardig statement.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 23:34 schreef Greys het volgende:
Alsof zij ooit zou zeggen 'wij moeten niets van literatuur hebben'![]()
Ook meteen maar namens alle kinderen.
Dat is gewoon 'van horen zeggen' viaviavia iemand die het niet zo hoog op heeft met Beatrix.
Zwartmakerij.
En Constantijn ook zijn broer hoor!!quote:Op zaterdag 25 februari 2012 21:01 schreef Piet_Piraat het volgende:
WA is zijn broer kwijt, Beatrix haar zoon, da's best een dillema.
Dat ging denk ik dan ook over de eventuele troonopvolgingquote:Op zaterdag 25 februari 2012 23:36 schreef Haaibaaike het volgende:
[..]
En Constantijn ook zijn broer hoor!!
Ik geloof er ook weinig van. Op z'n hoogst was het een groot misverstand.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 23:26 schreef yvonne het volgende:
[..]
Ik geloof hier geen ene zak van, Trix staat juist bekend om haar belezenheid, kunst kennis en kennis van de mensen die zij ontmoet.
Of een grote grap. Dat ze arrogant benaderd werd door een 'professor' en dacht: 'ff lekker stangen'.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 23:41 schreef Strani het volgende:
[..]
Ik geloof er ook weinig van. Op z'n hoogst was het een groot misverstand.
Ja dat is ook wel zo ..maar het lijkt of Friso geen broer van Constantijn is.. Dat het over Beatrix gaat als Koningin en WA als troonopvolger.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 23:39 schreef Greys het volgende:
Dat ging denk ik dan ook over de eventuele troonopvolging
Of dat Bea blijft of WA wordt binnenkort. Vandaar het 'dilemma', want zowel de Koningin als haar troonopvolger zijn net hun zoon/broer kwijt.
Dat denk ik ook. Typisch zo'n hear say verhaaltje. Zoiets gaat de koningin echt niet zeggen.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 23:41 schreef Strani het volgende:
[..]
Ik geloof er ook weinig van. Op z'n hoogst was het een groot misverstand.
quote:Op zaterdag 25 februari 2012 23:39 schreef Greys het volgende:
[..]
Dat ging denk ik dan ook over de eventuele troonopvolging
Of dat Bea blijft of WA wordt binnenkort. Vandaar het 'dilemma', want zowel de Koningin als haar troonopvolger zijn net hun zoon/broer kwijt.
Stukje van de le mort saisit le vif wet. Altijd een kroon op de troon.quote:De koning is dood, lang leve de koning! / The king is dead. Long live the king / Le roi est mort, vive le roi!
Ja, maar dit is meer een emotioneel dilemma dat invloed kan hebben op de beslissing van Beatrix om wel of niet door te gaan, en voor WA een schaduw zal werpen op een eventuele opvolging.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 23:46 schreef De_Kardinaal het volgende:
[..]
[..]
Stukje van de le mort saisit le vif wet. Altijd een kroon op de troon.![]()
Dat dateert al uit de Middeleeuwen waar de zoon of de broer ineens de koning werd omdat de koning sneuvelde op het slagveld. Die wet was bedoeld zodat er geen machtsvacuüm kon ontstaan.
Nee, daar is ze te zeer vakvrouw voor.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 23:42 schreef miss_dynastie het volgende:
[..]
Of een grote grap. Dat ze arrogant benaderd werd door een 'professor' en dacht: 'ff lekker stangen'.
Met hopen kom je niet zo ver.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 23:06 schreef La_Vita het volgende:
[..]
Mwah ik hoop toch dat mij zoiets niet overkomt
Dat hoort bij het koningschap. Vroeger werd je alleen koning als een familielid overleden was.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 23:52 schreef Strani het volgende:
[..]
Ja, maar dit is meer een emotioneel dilemma dat invloed kan hebben op de beslissing van Beatrix om wel of niet door te gaan, en voor WA een schaduw zal werpen op een eventuele opvolging.
Voor de zakelijke kant van de opvolging maakt deze situatie niets uit.
Inderdaad, maar ik mis de relevantie even, geloof ik.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 23:58 schreef De_Kardinaal het volgende:
[..]
Dat hoort bij het koningschap. Vroeger werd je alleen koning als een familielid overleden was.
Thanks captain obviousquote:Op zondag 26 februari 2012 00:06 schreef Lagrinta het volgende:
[..]
Zoals ik het zeg. Het lot bepaalt.
Okay, maar stel wel eerst even de familie op de hoogte, voor je dat doet.quote:Op zondag 26 februari 2012 00:12 schreef Montagui het volgende:
Anyway,... ik geef hem 3 maanden, en als er geen verbetering is, dan gaat de stekker eruit.
quote:Op zondag 26 februari 2012 00:25 schreef Strani het volgende:
[..]
Okay, maar stel wel eerst even de familie op de hoogte, voor je dat doet.
quote:Op zondag 26 februari 2012 00:25 schreef Strani het volgende:
[..]
Okay, maar stel wel eerst even de familie op de hoogte, voor je dat doet.
quote:Op zondag 26 februari 2012 00:25 schreef Strani het volgende:
[..]
Okay, maar stel wel eerst even de familie op de hoogte, voor je dat doet.
Hendig voor de belastingaangifte/teruggave.quote:Op zondag 26 februari 2012 00:53 schreef Klummie het volgende:
Friso het financiële brein van de familie? .
Ik denk dat Friso dit jaar even overslaat....quote:Op zondag 26 februari 2012 00:59 schreef Biogarde het volgende:
[..]
Hendig voor de belastingaangifte/teruggave.
Dat zou kunnen ivm weinig inkomsten...quote:Op zondag 26 februari 2012 01:05 schreef _joepie_ het volgende:
[..]
Ik denk dat Friso dit jaar even overslaat....
Dat wordt door royaltyverslaggevers gezegd.quote:Op zondag 26 februari 2012 00:53 schreef Klummie het volgende:
Mabel en Bea kunnen zo goed met elkaar overweg.![]()
Ja en die weten het zo goed.quote:Op zondag 26 februari 2012 01:19 schreef lezzer het volgende:
[..]
Dat wordt door royaltyverslaggevers gezegd.
Ja, ff lekker flamen. Ik zie het Beatrix al doen: Eat this, sucka.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 23:42 schreef miss_dynastie het volgende:
[..]
Of een grote grap. Dat ze arrogant benaderd werd door een 'professor' en dacht: 'ff lekker stangen'.
Zou erg in tegenspraak hiermee zijn:quote:Op zaterdag 25 februari 2012 17:09 schreef Perico het volgende:
[..]
En terecht dat mensen het moeilijk vinden. Ik heb van Herman Pleij gehoord hoe dat ging, zijn onderhoud met Trix op een officiele aangelegenheid. Hij werd voorgesteld als hoogleraar Middeleeuwse Letterkunde, zijn vakgebied.
Eerste dat ze zei: "Oh nee he, onze kinderen en wij moeten niets van literatuur weten. Mijn moeder is nog eens in een roman van Couperus begonnen, maar ben blij dat wij ons er verre van houden."
Nou, als jij het van Herman Pleij hebt gehoord, dan zal het wel waar zijn.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 17:09 schreef Perico het volgende:
[..]
En terecht dat mensen het moeilijk vinden. Ik heb van Herman Pleij gehoord hoe dat ging, zijn onderhoud met Trix op een officiele aangelegenheid. Hij werd voorgesteld als hoogleraar Middeleeuwse Letterkunde, zijn vakgebied.
Eerste dat ze zei: "Oh nee he, onze kinderen en wij moeten niets van literatuur weten. Mijn moeder is nog eens in een roman van Couperus begonnen, maar ben blij dat wij ons er verre van houden."
Daar sta je dan, terwijl je ook nog gebriefd ben dat je niets mag zeggen vooraleer zij het woord tot je richt, en dat je haar ook nog met Majesteit moet aanspreken.
Heb sterk het idee in deze epische topicreeks dat de echte Oranje fans alles goed praten en de media, allerhande artsen, en mensen die niet Noord-Koreaans zijn in hun verdrietuitingen, aanvallen.
Ik vind het ook erg voor Friso, maar als na 3 maanden er geen vooruitgang is en er een vegetatieve toestand optreedt... na verloop van tijd (een paar jaar) krijg je orgaanfalen e.d. Lijdensweg voor de familie vooral.
Wij zijn een volk wat zich leed erg aantrekt. Wij geven het meeste geld tijdens enorme natuurrampen, volgens mij geven we ook het meeste geld aan goede doelen, we zijn een meelevend volk. Dat deden we met Volendam, de Bijlmerramp, het Koninginnedagdrama, noem alles maar op, om de een of andere reden vinden wij het fijn om gezamenlijk te rouwen, om steun bij elkaar te zoeken. De saamhorigheid verbindt, niet alleen nationaal gezien, ook op kleiner niveau. Toen een ex-collega van mij zelfmoord pleegde stonden we ook met alle 8 vestigingen samen te huilen, terwijl de meesten van ons elkaar niet kenden. Daarom stoort het me ook een tikje als mensen steeds schermen met het Jan Modaal vs De Prins-verhaal: het haalt alle pure emotie uit een verhaal als dit. Want dat is wat het is: emotie, of jij en vele anderen die nu gerechtvaardigd vindt of niet. Ik vind het prachtig als mensen zich verbonden voelen, of dat nu is omdat we de halve finale van het WK halen of door een tragedie als deze.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 18:25 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Correct. Zo zie ik het inderdaad.
Heerlijke post, mooi gezegdquote:Op zondag 26 februari 2012 03:36 schreef L-E het volgende:
[..]
Wij zijn een volk wat zich leed erg aantrekt. Wij geven het meeste geld tijdens enorme natuurrampen, volgens mij geven we ook het meeste geld aan goede doelen, we zijn een meelevend volk. Dat deden we met Volendam, de Bijlmerramp, het Koninginnedagdrama, noem alles maar op, om de een of andere reden vinden wij het fijn om gezamenlijk te rouwen, om steun bij elkaar te zoeken. De saamhorigheid verbindt, niet alleen nationaal gezien, ook op kleiner niveau. Toen een ex-collega van mij zelfmoord pleegde stonden we ook met alle 8 vestigingen samen te huilen, terwijl de meesten van ons elkaar niet kenden. Daarom stoort het me ook een tikje als mensen steeds schermen met het Jan Modaal vs De Prins-verhaal: het haalt alle pure emotie uit een verhaal als dit. Want dat is wat het is: emotie, of jij en vele anderen die nu gerechtvaardigd vindt of niet. Ik vind het prachtig als mensen zich verbonden voelen, of dat nu is omdat we de halve finale van het WK halen of door een tragedie als deze.
Vanmorgen las ik het nieuws over Freya, het misbruikte meisje. Dat raakt me, dan zit ik ook te huilen. Schijnt menselijk te zijn.
De min of meer opgewekte gezichten zullen verteld hebben dat hij levend uit de opwarmingsprocedure gekomen is, aan minder apparaten aangesloten. Met Mabel die letterlijk als een kind zo blij was, terwijl Bé inzak en as was over de vooruitzichten van 50 min zonder zuurstof.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 10:14 schreef Greys het volgende:
Aan de gezichten van zijn familie te zien eergister en gister gaan we voorzichtig goed nieuws krijgen denk ik!
Nee, ze zag duidelijk hoop waar die nog niet gerechtvaardigd was.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 11:48 schreef Greys het volgende:
[..]
Echt niet?Ook niet bij die laatste paar foto's van Mabel?
Jawel, maar toch zag het eruit alsof ze opbeurend toegelachen werd. Tot dan zal alles volgens protocol (redelijk) goed verlopen zijn, ze waren met het opwarmen bezig.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 11:50 schreef Greys het volgende:
[..]
Ja maar de dag er voor dan, toen lachten Maxima èn Mabel èn WA
Dat kan toch haast geen toeval zijn?
iemand zei dat er maximaal een uur gereanimeerd wordt.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 12:06 schreef StephanL het volgende:
Jesus een hartstilstand van 50 minuten. Raar dat ze niet eerder zijn gestopt met reanimeren.
enquote:Op vrijdag 24 februari 2012 12:10 schreef vosss het volgende:
[..]
Wat denk je nou zelf? Bij jou en mij waren ze allang gestopt. Dus ja, toch omdat het een prins is
enquote:Op vrijdag 24 februari 2012 12:59 schreef Ti-boy het volgende:
50 minuten gereanimeerd.. En toch 'leeft' hij nog. In Nederland reanimeren ze volgens mij nooit zo lang! Vraag me af waarom niet, als het blijkt dat iemand na 50 minuten als nog tot 'leven' kan komen?
Wie kan mij hier iets meer over vertellen?
Er zijn protocollen voor. Zelfs misdadigers worden gereanimeerd, al is dat met gezonde tegenzin. Medisch personeel dat het nalaat, is strafbaar. Een uur reanimeren is het maximum en dat maximum is niet nu pas vastgesteld.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 13:00 schreef Caland het volgende:
Ik vraag me eigenlijk alleen af of iemand die geen lid is van het koninklijk huis ook 50 minuten wordt gereanimeerd.
Foute gedachtengang. De vraag is of Friso voor euthanasie is en of hij een euthanasieverklaring heeft en of hij strakjes vragen kan om het gifspuitje (actieve euthanasie) danwel zijn naasten erom vragen kunnen m.b.v. de euthanasieverklaring en of ze dat willen.quote:
Hij voelde zich verplicht ons gerust te stellen.quote:
Ze zijn pal achter de medische-codeschenders gaan staan.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 12:16 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
Wat heeft het NRC nou fout gedaan sinds het naar buiten brengen dat er geen schedelbasisfractuur is dat iedereen nu los gaat?
Nu ga ik me serieus afvragen hoe je euthanasie en niet-reanimeren regelt. Overigens kan palliatieve sedatie je in precies zo'n situatie brengen. Daarvan ben ik dus fervent tegenstandster.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 12:16 schreef Gisteren. het volgende:
[quote[Als de patiënt meer dan één maand vegetatief is, spreekt men van persisterende vegetatieve status (Engels: persistent vegetative status, PVS). Dit houdt in dat de kansen op herstel statistisch gezien zeer klein zijn (1 jaar na hersenletsel voor trauma en 3 maand na hartstilstand of zuurstoftekort). Persisterende vegetatieve toestand komt voor in ongeveer 10 tot 14% van patiënten in een posttraumatisch coma en in 12% van patiënten in een langdurig niet-traumatisch coma.[4] Sommige comapatiënten gaan echter evolueren naar een "locked-in" syndroom. Hier herstelt zich het bewustzijn volledig maar blijft de patiënt bijna compleet verlamd.[quote]
Uit die momentopnames kon en kun je helemaal niks uit afleiden. O ze kijkt bedroeft! O ze lacht! enz. Niemand kan 24/7 in diepe rouw zijn. Logisch dat ze (glim)lachen tijdens interactie met andere mensen. Gebeurt ook tijdens begravenissen.quote:Op zondag 26 februari 2012 03:57 schreef Teslynd het volgende:
Kon even niet lezen en reageren. Heb een achterstand in te halen.
[..]
De min of meer opgewekte gezichten zullen verteld hebben dat hij levend uit de opwarmingsprocedure gekomen is, aan minder apparaten aangesloten. Met Mabel die letterlijk als een kind zo blij was, terwijl Bé inzak en as was over de vooruitzichten van 50 min zonder zuurstof.
Het spijt me heel erg, dat het zo gelopen is.
[..]
Nee, ze zag duidelijk hoop waar die nog niet gerechtvaardigd was.
Ik vond die eerste foto van de laatste twee wel heel lief; echte warme interactie tussen hun twee. Bé die beter wist, maar Mabel haar blijheid gunde. Mijn hart breekt voor de familie.
Was wel op een piste, maar die was nog niet geprepareerd. De omgeving was wel op lawines gecontroleerd. Voor ervaren skiërs, en zeker die vriend die daar woont, is het niet vreemd om daar dan te skiën. In de OP staan twee video's van mevr. Moosbrugger, die uitlegt dat ze niet onvoorzichtig waren.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 21:00 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ja, echter vraag ik me dus wel af waarom ze dus off-piste zijn gegaan, Friso lijkt me dus iemand die, net zo als ik toruwens, defensief rijdt en wrs ook defensief ski't. Waarom off-piste?
Er zijn mensen die bij storm juist naar zee gaan om lekker tegen de wind op te tornen. Dus af en toe wordt er iemand van de pier gewaaid.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 21:15 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Staube 4 idd, toch wel heavy. Ter vergelijking onze Noordzee als het aflandig wind is en afgaand tij, ben ik echt wel dusdanig voorzichtig dat ik onze dochter verbied alleen het water in te gaan, en dan gaan we zeker niet te diep. Maar goed, we weten niet wat het oordeel was van die lui. Misschien gewoon dom weg pech gehad, gebeurt veel mensen. Welke risico's zijn aanvaardbaar...
Vroeger hoefden kinderen niet in stoeltjes vastgesnoerd te worden in de auto. Moeders op de bijrijdersplaats namen de baby op schoot, want waar was het veiliger? En dan een noodstop moeten maken waarbij de baby tussen moeder en dashboard geplet werd. Dat was dus ook voordat de veiligheidsgordels verplicht waren.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 21:42 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Mm, veiligheid betekent ook bepaalde procedures doorlopen.
Geloof me nog steeds vallen er veel doden wereldwijd, omdat men van tevoren opgestelde procedures niet respecteert, zoals die Staube 4...
Heeft wel techniek gestudeerd hoor, ook al was dat geen opleiding tot handarbeider.quote:Op zaterdag 25 februari 2012 21:59 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Nou ja, misschien dat ik door professie meer een veiligheidsbewustzijn heb... Friso heeft alleen op kantoor gezeten, was ook geen technische man, ik wel, en veiligheid is dan nummertje 1...
Och och, Beatrix doet alleen maar 100% goede dingen en loopt rond met een halo om haar hoofd. Anders stort jullie wereld in. Ze wordt er toch alleen maar leuker op door wat buitenissigheden? Die 60 uur onthullingen van Margarita, daar was zeker ook iedere lettergreep van gelogen..quote:Op zondag 26 februari 2012 03:27 schreef L-E het volgende:
Nou, als jij het van Herman Pleij hebt gehoord, dan zal het wel waar zijn.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |