Zolang het maar zuurstof krijgt.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 14:48 schreef TLC het volgende:
Dat je een hart weer kan laten kloppen nadat het 50 minuten heeft stilgestaan is al een wonder an sich.
Mee eens!quote:Op vrijdag 24 februari 2012 14:07 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Dat kan. Maar als je daar dan nog bij op telt dat er een hoge alarmfase is, dan zou je toch op z'n minst kunnen besluiten om wat extra veiligheidsmaatregelen te nemen, of in ieder geval niet een gebied buiten de pistes op te zoeken.
Kijk, dat het gebeurd is is verschrikkelijk, en het verdriet en pijn die de familie nu mee maken wens je niemand toe, maar dat het nou toevallig een lid van de koninklijke familie betreft betekent niet dat je dan ineens maar een blad voor de mond moet nemen.
quote:Op vrijdag 24 februari 2012 14:10 schreef Catbert het volgende:
Ze hebben die waarschuwingen ook serieus genomen in de zin dat ze op de beheerde offpiste delen zijn gaan skieeen. Helaas is het lawineschieten daar mislukt. Inschattingsfout en enorme pech, maar omdat nu 'dom' te noemen gaat me te ver.
In het nieuws probeert iedereen Friso vrij te spreken van dit ongeval, door enerzijds zijn vriend te beschuldigen en anderzijds de beheerder van de off-piste aan te kijken. Naar mijn mening gaat dit te ver. Friso heeft zelf het risico genomen door off-piste te gaan skiën. Er zijn waarschuwingssignalen uitgegaan en men werd geadviseerd om niet buiten de pistes te gaan skiën. Ene meneer Wildavsky stelde ooit dat wij als mensen risico's accepteren of vermijden. Friso heeft het risico geaccepteerd, het risico is een gevaar geworden en Friso is slachtoffer van dit risico. Daarnaast ben ik het eens met Madame Paon die stelt dat het dom was Friso om geen extra veiligheidsmaatregelen te treffen. Niemand behalve Friso zelf mag op dit voorval worden aangesproken want het feit dat wordt gezocht naar een zondebok wordt alleen gedaan om de Koninklijke familie vrij te spreken.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 14:13 schreef Madame_Paon het volgende:
Maar het was wel dom dat hij die bescherming niet bij zich had.
Dan was de kans groot dat het beter was afgelopen.
Dat is meerdere malen gezegd ook. Stoppen van de beademing is geen euthanasie.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 14:50 schreef Swiffer het volgende:
Mijn lapo:
Iedereen kletst over euthanasie, maar lijkt mij dat dat hulp bij zelfdoding is? De behandeling staken valt hier toch niet onder? Of maak ik nu een denkfout..?
Ik heb "in het nieuws" nergens dergelijke beschuldigingen gezien, en ik kijk toch braaf elke avond het journaal.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 14:50 schreef Perunage het volgende:
In het nieuws probeert iedereen Friso vrij te spreken van dit ongeval, door enerzijds zijn vriend te beschuldigen en anderzijds de beheerder van de off-piste aan te kijken. Naar mijn mening gaat dit te ver.
De koningin als persoon staat buiten deze discussie. Zij is 'slechts' de moeder van de patiënt, terwijl deze patiënt volwassen is en een echtgenoot heeft. Ook is de precieze handeling die uitgevoerd moet worden (in het kort: euthenasie of stoppen behandeling) voor mij niet heel relevant. Juridisch gezien zal dit een verschil inhouden, maar voor de kwestie over het (moeten) maken van een keuze tussen leven en dood is de keuze voor het juiste juridische voertuigje niet belangrijk.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 14:48 schreef Arglist het volgende:
[..]
Je haalt wat door elkaar. 'Geacht worden geen 'mening' te hebben' dat betekent niet meer dat ze zich niet actief bemoeien in het wetgevende proces. En of dat zij wel een mening heeft! Daarnaast is het maar de vraag of je een actief gebruik van een burgerlijke wet moet interpreteren als 'het verkondingen van je mening'. De koningin heeft net als de burgers het recht om van de wetten gebruik te maken.
Daarnaast, wat misschien niet helemaal duidelijk overkwam in mijn vorige post, is er pas sprake van euthanasie als er sprake is van een verzoek dat afkomstig is van een patiënt. Dit kan overigens ook bij volmacht, just in case er ooit wat moge gebeuren, maar is hier wel sprake van? Het kan zo zijn dat de prins misschien niet eens zelf ademt, dat weten we niet. De beademingsapparatuur stoppen, oftewel, de uitzichtloze behandeling staken, is iets anders dan euthanasie. Dan zegt de behandelend arts de bekende woorden 'er is niets meer wat we konden doen'.
Dat. Blijkt wel wat de reden van het naar buiten brengen van dat 'nieuws' was.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 14:51 schreef ShaoliN het volgende:
Wat zaten die arts en zijn sletje van de NRC er ver naast zeg...
De eerste vorm is wel degelijk strafbaar. Als de arts kan aantonen zorgvuldig te hebben gehandeld volgens de daarvoor geldende richtlijnen wordt deze niet overgegaan tot vervolging vanwege strafuitsluitingsgrond. Stoppen met behandelen is gewoon wat de naam zegt. Dat laatste kan onderdeel zijn van palliatieve sedatie. Dan krijgt iemand in de sterfensfase doorgaans pijnstilling in combinatie met een slaapmiddel. Dan sterft de patiënt technisch gesproken een natuurlijke dood en dat valt weer niet onder euthanasie.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 14:44 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Die eerste vorm is ook niet strafbaar. Wat versta je onder stoppen met behandelen? Mijn vader zou gaan overlijden, zoveel was duidelijk. Hij was niet meer aanspreekbaar en leed pijn. Daarom hebben ze hem morfine gegeven, maar, van morfine alleen kom je niet te overlijden. Daarom hebben ze hem naast de morfine nog een ander middel gegeven wat dat wel veroorzaakte. Dat is passieve euthanasie.
Ik heb het allemaal niet op de voet gevolgd, maar wat wordt die vriend dan verweten?quote:Op vrijdag 24 februari 2012 14:50 schreef Perunage het volgende:
[..]
Mee eens!
[..]
[..]
In het nieuws probeert iedereen Friso vrij te spreken van dit ongeval, door enerzijds zijn vriend te beschuldigen en anderzijds de beheerder van de off-piste aan te kijken. Naar mijn mening gaat dit te ver. Friso heeft zelf het risico genomen door off-piste te gaan skiën. Er zijn waarschuwingssignalen uitgegaan en men werd geadviseerd om niet buiten de pistes te gaan skiën. Ene meneer Wildavsky stelde ooit dat wij als mensen risico's accepteren of vermijden. Friso heeft het risico geaccepteerd, het risico is een gevaar geworden en Friso is slachtoffer van dit risico. Daarnaast ben ik het eens met Madame Paon die stelt dat het dom was Friso om geen extra veiligheidsmaatregelen te treffen. Niemand behalve Friso zelf mag op dit voorval worden aangesproken want het feit dat wordt gezocht naar een zondebok wordt alleen gedaan om de Koninklijke familie vrij te spreken.
Friso heeft het zelf gedaan en is zelf verantwoordelijk voor zijn daden. Zoals men wel eens zegt: Eigen schuld? Dikke bult!
Heb ik ook niks van meegekregen.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 14:55 schreef Marrije het volgende:
Ik heb het allemaal niet op de voet gevolgd, maar wat wordt die vriend dan verweten?
Het argument dat het nieuws omtrent Friso te negatief gebracht werd komt nu helemaal slecht over. Best kwalijk eigenlijk. Kost wat kost een scoop die ook nog eens ver van de waarheid zitquote:Op vrijdag 24 februari 2012 14:53 schreef Catbert het volgende:
[..]
Dat. Blijkt wel wat de reden van het naar buiten brengen van dat 'nieuws' was.
En dan hadden ze die info dus écht niet van een betrouwbare bron ook.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 14:56 schreef ShaoliN het volgende:
[..]
Het argument dat het nieuws omtrent Friso te negatief gebracht werd komt nu helemaal slecht over. Best kwalijk eigenlijk. Kost wat kost een scoop die ook nog eens ver van de waarheid zit
Loopt prins Friso daar nu links van de koningin het ziekenhuis uit? Dan ziet het er toch minder slecht uit dan gedacht!quote:
Wie heeft de koningin nodig om te zuipen?quote:Op vrijdag 24 februari 2012 14:58 schreef J0kkebr0k het volgende:
Ze gaan het volk wellicht straffen voor hun sensatiegeilheid....
Gevolgen voor Koninginnedag onzeker
http://www.telegraaf.nl/b(...)nedag_onzeker__.html
Nalatigheid.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 14:55 schreef Marrije het volgende:
[..]
Ik heb het allemaal niet op de voet gevolgd, maar wat wordt die vriend dan verweten?
quote:Op vrijdag 24 februari 2012 14:59 schreef LXIV het volgende:
[..]
Loopt prins Friso daar nu links van de koningin het ziekenhuis uit? Dan ziet het er toch minder slecht uit dan gedacht!
[/quote]quote:Op vrijdag 24 februari 2012 14:52 schreef Goverman het volgende:
[..]
De koningin als persoon staat buiten deze discussie. Zij is 'slechts' de moeder van de patiënt, terwijl deze patiënt volwassen is en een echtgenoot heeft. Ook is de precieze handeling die uitgevoerd moet worden (in het kort: euthenasie of stoppen behandeling) voor mij niet heel relevant. Juridisch gezien zal dit een verschil inhouden, maar voor de kwestie over het (moeten) maken van een keuze tussen leven en dood is de keuze voor het juiste juridische voertuigje niet belangrijk.
Wat mijn punt is, is dat de koninklijke familie en de regering niet willen dat van deze keuze een publiek debat achteraf moet worden gevoerd... Daarom is het voor iedereen beter dat - mocht er sprake zijn van overlijden - dit aan een andere oorzaak kan worden toegeschreven dan aan 'de vrouw van Friso heeft de artsen verzocht om...'. Het is dus meer het punt dat een beslissing als deze in het privédomein behoort te liggen en niet in een publiek debat door de minister-president verdedigd moet worden. Om die reden denk ik dat er van een verzoek om euthenasie/stoppen behandeling geen sprake zal zijn.
Verheldert dit mijn punt enigszins?
Wat is dát nou voor een misselijke opmerking?quote:Op vrijdag 24 februari 2012 14:58 schreef J0kkebr0k het volgende:
Ze gaan het volk wellicht straffen voor hun sensatiegeilheid....
Als dat de behandelende arts was is dat misschien wel de verklaring van zijn huidige staat.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 14:59 schreef clumsy_clown het volgende:
[..]
En dan hadden ze die info dus écht niet van een betrouwbare bron ook.
quote:Op vrijdag 24 februari 2012 14:59 schreef LXIV het volgende:
[..]
Loopt prins Friso daar nu links van de koningin het ziekenhuis uit? Dan ziet het er toch minder slecht uit dan gedacht!
Dat mogen jannetje en tulledinges nu ook weleens uitleggen, stelletje mediabeluste ratten.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 14:56 schreef ShaoliN het volgende:
[..]
Het argument dat het nieuws omtrent Friso te negatief gebracht werd komt nu helemaal slecht over. Best kwalijk eigenlijk. Kost wat kost een scoop die ook nog eens ver van de waarheid zit
quote:Op vrijdag 24 februari 2012 14:58 schreef J0kkebr0k het volgende:
Ze gaan het volk wellicht straffen voor hun sensatiegeilheid....
Gevolgen voor Koninginnedag onzeker
http://www.telegraaf.nl/b(...)nedag_onzeker__.html
quote:Rhenen en Veenendaal
Hoezo nalatigheid? Wat had die gozer dan moeten doen? Als iemand nalatig is geweest dan was het Friso zelf.quote:
Dus: smoesjes verzinnen om te voorkomen dat er een publiek medisch-ethisch debat ontstaat over een gebied dat altijd heel lastig is en dat ook altijd zou blijven?quote:Op vrijdag 24 februari 2012 14:52 schreef Goverman het volgende:
[..]
De koningin als persoon staat buiten deze discussie. Zij is 'slechts' de moeder van de patiënt, terwijl deze patiënt volwassen is en een echtgenoot heeft. Ook is de precieze handeling die uitgevoerd moet worden (in het kort: euthenasie of stoppen behandeling) voor mij niet heel relevant. Juridisch gezien zal dit een verschil inhouden, maar voor de kwestie over het (moeten) maken van een keuze tussen leven en dood is de keuze voor het juiste juridische voertuigje niet belangrijk.
Wat mijn punt is, is dat de koninklijke familie en de regering niet willen dat van deze keuze een publiek debat achteraf moet worden gevoerd... Daarom is het voor iedereen beter dat - mocht er sprake zijn van overlijden - dit aan een andere oorzaak kan worden toegeschreven dan aan 'de vrouw van Friso heeft de artsen verzocht om...'. Het is dus meer het punt dat een beslissing als deze in het privédomein behoort te liggen en niet in een publiek debat door de minister-president verdedigd moet worden. Om die reden denk ik dat er van een verzoek om euthenasie/stoppen behandeling geen sprake zal zijn.
Verheldert dit mijn punt enigszins?
Voor de user die achter dit account zit ; pleeg zelfmoord, daar doe je de mensheid een enorm plezier mee. Alvast dank je wel.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 14:59 schreef LXIV het volgende:
[..]
Loopt prins Friso daar nu links van de koningin het ziekenhuis uit? Dan ziet het er toch minder slecht uit dan gedacht!
quote:
http://www.ad.nl/ad/nl/96(...)gheid-verweten.dhtmlquote:Op vrijdag 24 februari 2012 14:55 schreef Marrije het volgende:
[..]
Ik heb het allemaal niet op de voet gevolgd, maar wat wordt die vriend dan verweten?
niet op reageren, tis een troll uit onz en klbquote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:00 schreef Worteltjestaart het volgende:
[..]
Wat is dát nou voor een misselijke opmerking?
Ik gok dat ze nu eerst wel andere dingen aan hun hoofd hebben dan de vraag of koninginnedag door zal gaan.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 14:58 schreef J0kkebr0k het volgende:
Ze gaan het volk wellicht straffen voor hun sensatiegeilheid....
Gevolgen voor Koninginnedag onzeker
http://www.telegraaf.nl/b(...)nedag_onzeker__.html
Daar zal op de achtergrond zeker overleg over gevoerd worden..quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:05 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Ik gok dat ze nu eerst wel andere dingen aan hun hoofd hebben dan de vraag of koninginnedag door zal gaan.
Nalatigheid in het achterhalen of men zich daar op dat moment mocht bevinden op die plek met de bijbehorende waarschuwingen. Dat is een verzekering- en juridische kwestie. Wanneer men nalatig wordt bevonden dan kan iemand verantwoordelijk worden gesteld voor de gemaakte kosten et cetera. Dat heeft niet echt wat te maken of hij goed gehandeld heeft of niet na dat moment.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:01 schreef controlaltdelete het volgende:
[..]
Hoezo nalatigheid? Wat had die gozer dan moeten doen? Als iemand nalatig is geweest dan was het Friso zelf.
Ik ben ook benieuwd hoe lang het zal duren voordat deze twee aan de tand gevoeld gaan worden door de journalisten.....quote:Op vrijdag 24 februari 2012 14:56 schreef ShaoliN het volgende:
[..]
Het argument dat het nieuws omtrent Friso te negatief gebracht werd komt nu helemaal slecht over. Best kwalijk eigenlijk. Kost wat kost een scoop die ook nog eens ver van de waarheid zit
Er wordt in een standaard onderzoek gekeken of iemand nalatigheid verweten kan worden. Wel ff wat anders he?quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:05 schreef Perunage het volgende:
http://www.ad.nl/ad/nl/96(...)gheid-verweten.dhtml
Doe jij dat dan ook, depressieve borderlines zijn er al zatquote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:04 schreef TLC het volgende:
[..]
Voor de user die achter dit account zit ; pleeg zelfmoord, daar doe je de mensheid een enorm plezier mee. Alvast dank je wel.
Er staat dat dat wordt ONDERZOCHT. Dat is geen verwijt, geen aanklacht, maar een onderzoek om na te gaan wat er gebeurd is. We willen wel even zeker weten of die vriend niet eerst een half uurtje een sigaretje heeft lopen paffen voordat hij hulp ging vragen. Het staat erg suggestief in dat artikel, maar gewoon een onderzoek wat hoort bij een ongeval.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:05 schreef Perunage het volgende:
[..]
[..]
http://www.ad.nl/ad/nl/96(...)gheid-verweten.dhtml
Dat is een windesheim student he? die kan daar niks aan doen.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:06 schreef Arglist het volgende:
[..]
http://www.volkskrant.nl/(...)dient-alle-lof.dhtml
Ik vind mijn leven meer waard dan het leven van users die met dit soort 'grappen' op de proppen komen.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:08 schreef nubreektmijnklomp het volgende:
[..]
Doe jij dat dan ook, depressieve borderlines zijn er al zat.
Dat iemand aan het overlijden is, betekend niet dat je alle humor (zelfs al zijn het slechte grappen) maar moet bekritiseren.
Laat hem lekker doordenderen op het dode spoor van de evolutie waar hij overduidelijk op zit, dat lost zich vanzelf wel op.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:04 schreef TLC het volgende:
[..]
Voor de user die achter dit account zit ; pleeg zelfmoord, daar doe je de mensheid een enorm plezier mee. Alvast dank je wel.
Ik heb waarlijk geen idee wat Windesheim is, maar ik kan me nauwelijks voorstellen dat je enig toekomstperspectief met zo'n opleiding hebt, als dit niveau van toepassing op elke student is natuurlijk. Zeker niet nadat je toekomstige werkgevers dit artikel lezen......... Verder dan wat kreten die ik bij een inleidend college journalistiek ook zou opschrijven over het belang van onafhankelijke en vrije journalistiek en de 'morele plicht' tot het overbrengen van de juiste (in dit geval niet dus!) informatie komt dit ventje niet. Blijkbaar is bij hem ook niet bekend dat het misschien ook bijzonder handig is als nieuws meer dan één bron heeft......quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:09 schreef ShaoliN het volgende:
[..]
Dat is een windesheim student he? die kan daar niks aan doen.
Inderdaad. Het is een opiniestuk. Dat er een hoop journalisten zijn met een bezopen mening is al langer bekend.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:09 schreef ShaoliN het volgende:
Dat is een windesheim student he? die kan daar niks aan doen.
Een HBO diploma krijg je tegenwoordig bij een pakje boter.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:13 schreef Arglist het volgende:
Ik heb waarlijk geen idee wat Windesheim is, maar ik kan me nauwelijks voorstellen dat je enig toekomstperspectief met zo'n opleiding hebt, als dit niveau van toepassing op elke student is natuurlijk. Zeker niet nadat je toekomstige werkgevers dit artikel lezen......... Verder dan wat kreten die ik bij een inleidend college journalistiek ook zou opschrijven over het belang van onafhankelijke en vrije journalistiek en de 'morele plicht' tot het overbrengen van de juiste (in dit geval niet dus!) informatie komt dit ventje niet. Blijkbaar is bij hem ook niet bekend dat het misschien ook bijzonder handig is als nieuws meer dan één bron heeft......
Dat is een "school", bekend om onder meer hun twijfelachtige niveau en frauderende directeur.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:13 schreef Arglist het volgende:
[..]
Ik heb waarlijk geen idee wat Windesheim is
Gelukki, Friso zou dat zo gewild hebben.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:17 schreef marcodej het volgende:
http://www.telegraaf.nl/p(...)val_gaat_door__.html
Stop de persen.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:17 schreef marcodej het volgende:
http://www.telegraaf.nl/p(...)val_gaat_door__.html
Wat wilden ze anders doen, 658 keer die persconferentie herhalen en allerlei medisch specialisten aan het woord laten die ook de precieze situatie van Friso niet kennen?quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:17 schreef marcodej het volgende:
http://www.telegraaf.nl/p(...)val_gaat_door__.html
Gelukkig maar. Ik ben benieuwd of de treinen ondanks de slechte toestand van de prins nog gewoon zullen rijden. Ik hoop dat een woordvoerder van de NS daar nog iets over wil zeggen.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:17 schreef marcodej het volgende:
http://www.telegraaf.nl/p(...)val_gaat_door__.html
quote:Op vrijdag 24 februari 2012 14:59 schreef LXIV het volgende:
[..]
Loopt prins Friso daar nu links van de koningin het ziekenhuis uit? Dan ziet het er toch minder slecht uit dan gedacht!
Snelwegen zijn wel afgesloten toch? Winkels dicht?quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:21 schreef Tijn het volgende:
[..]
Gelukkig maar. Ik ben benieuwd of de treinen ondanks de slechte toestand van de prins nog gewoon zullen rijden. Ik hoop dat een woordvoerder van de NS daar nog iets over wil zeggen.
quote:
Lijkt mij ook verschrikkelijk moeilijk. Gelijk aan mensen die jarenlang niet weten of hun vermiste familielid ooit nog terugkomt.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:26 schreef Taurus het volgende:
Ik vind dit eigenlijk vervelender nieuws dan overlijden (voor de familie natuurlijk niet, maar voor mij). Dit is een beetje raar om mee om te gaan, op nu.nl staan ook al allemaal portretten enzo van hem alsof 'ie al dood is, terwijl dat dus niet het geval is. Moet je nou treuren in de pers of moet je positief blijven.
http://www.elsevier.nl/we(...)vreesde-uitkomst.htmquote:Arts Eelco Dijkstra meldt dat je kunt zeggen dat prins Friso 'hersendood' is. De familie rest de moeilijke keuze om het leven te beëindigen of om vast te stellen met welke kwalitieit hij kan leven.
Het is toch echt ongelooflijk dat al die zelfbenoemde deskundigen, vaak niet eens deskundig binnen het juiste medische gebied, zomaar ineens op basis van wat mediaberichten verklaringen doen omtrent de prins. Dat zegt misschien eigenlijk ook wel alles over de huidige stand van zaken in de medische praktijk in Nederland.....quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:29 schreef Cootz het volgende:
[..]
http://www.elsevier.nl/we(...)vreesde-uitkomst.htm
Dat is pas klungelig dingen roepen als 'deskundige'. Hersendood is niet een soort verzamelnaam voor allerlei staten van ernstige hersenbeschadiging met geen of weinig kans op herstel.
Als je hersendood bent is er onherroepelijk en volledig verlies van alle functies van de hersenen. Dan is er geen uitzicht op herstel, en juridisch gezien is dat gelijk aan dood.
Als dat zo zou zijn dan gaat die Oostenrijkse arts toch geen zaken over revalidatiecentra en evt. jarenlang herstel roepen? Ook al is die kans nu heel klein, als Friso hersendood zou zijn is die kans 0.
Echt tenenkrommend dat een Nederlandse trauma arts dan letterlijk op RTL zegt dat 'je zou kunnen zeggen dan hij hersendood is'
Ik heb gegoogled en je hebt gelijk. In Nederland kennen we geen passieve euthanasie (ik dacht van wel) en wordt hetgeen ik bedoelde inderdaad omschrevan als abstinentiebeleid.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 14:59 schreef De_Kardinaal het volgende:
Mocht Friso verkeren in comateuze staat zijn en blijven en in leven worden gehouden door machines dan is het stoppen met behandelen met behandelen geen vorm van euthanasie, maar onderdeel van het abstinentiebeleid. Deze beslissing wordt doorgaans genomen door een arts in combinatie met de vertegenwoordigers van de patiënt. In dit geval zal Mabel dat zijn.
Dat zou denk ik veel te veel tijd kosten voor de sporadische situaties waarin ze met media te maken krijgen.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:34 schreef Guppyfriend het volgende:
Artsen zouden eigenlijk mediatraining moeten krijgen in hun opleiding. Of in ieder geval communicatietraining...
Bronquote:Namens de Koninklijke Familie deelt de Rijksvoorlichtingsdienst mee:
Het gezin van Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Friso heeft alle ruimte nodig om te leren omgaan met de gezondheidssituatie van Prins Friso en het leven daar op in te richten. Daarom verzoekt de Familie de media om de hiervoor benodigde privacy van het gezin te respecteren
Logisch ook. Maar in ieder geval zouden ze iets terughoudender moeten zijn in de gevallen dàt het dan eens voorkomt.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:36 schreef Strani het volgende:
[..]
Dat zou denk ik veel te veel tijd kosten voor de sporadische situaties waarin ze met media te maken krijgen.
Dat is ook maar net hoe je het leest.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:36 schreef Poeke het volgende:
[..]
Bron
Als ik dat zo lees gaat er geen sprake zijn van het beëindigen van het leven van Friso. Ze hebben het over "leren omgaan met de gezondheidsituatie"
Die Oostenrijker deed het vrij aardigquote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:34 schreef Guppyfriend het volgende:
Artsen zouden eigenlijk mediatraining moeten krijgen in hun opleiding. Of in ieder geval communicatietraining...
Hij zou ook nog wakker kunnen worden... Even daargelaten in wat voor staat, aanpassingen zal het zeker gaan vergenquote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:36 schreef Poeke het volgende:
[..]
Bron
Als ik dat zo lees gaat er geen sprake zijn van het beëindigen van het leven van Friso. Ze hebben het over "leren omgaan met de gezondheidsituatie"
Nou, we merken het in dit topicquote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:37 schreef MaLo het volgende:
[..]
Die Oostenrijker deed het vrij aardig.
Overigens slim van de RVD om een dergelijke persconferentie te beleggen in plaats van zelf een verklaring uit te geven. Door de behandelend artsen te laten vertellen wat er speelt, voorkom je onduidelijkheden en twijfels bij "het publiek".
Kasplantje?quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:37 schreef Guppyfriend het volgende:
[..]
Hij zou ook nog wakker kunnen worden... Even daargelaten in wat voor staat, aanpassingen zal het zeker gaan vergen
Ik heb de afgelopen acht delen van het topic gemist, maar voor mij is het wel vrij duidelijk zo. Zitten ze toch weer te gissen met z'n allen?quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:37 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Nou, we merken het in dit topic
'Leren omgaan met de gezondheidssituatie' kan ook betekenen dat wellicht gekozen wordt voor het stoppen van de behandeling. Deze uitspraak hoeft in mijn ogen niet te betekenen dat ze hem jaren als kasplantje in leven zullen houden.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:36 schreef Poeke het volgende:
[..]
Bron
Als ik dat zo lees gaat er geen sprake zijn van het beëindigen van het leven van Friso. Ze hebben het over "leren omgaan met de gezondheidsituatie en het leven daarop inrichten"
Absoluut... Zoals ik al zei, dit gun je niemand... Ook voor Bea, het moet hartverscheurend zijn om je zoon zo te zien.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:38 schreef just me het volgende:
[..]
Kasplantje?
Vind het erg sneu voor zijn kinderen, het zal je vader maar wezen!
" ... en hun leven daarop inrichten" ?quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:39 schreef MaLo het volgende:
[..]
'Leren omgaan met de gezondheidssituatie' kan ook betekenen dat wellicht gekozen wordt voor het stoppen van de behandeling. Deze uitspraak hoeft in mijn ogen niet te betekenen dat ze hem jaren als kasplantje in leven zullen houden.
Diegene bij de NOS viel nog mee. Hij riep niets over Friso maar legde gewoon allerlei dingen uit over hersenbeschadigingen, revalidatie, en vertelde terloops keer op keer dat hij de precieze situatie van Friso ook niet kende. Het enige wat hij deed was dat hij logisch beredeneerde dat Friso nu niet bij bewustzijn was. Die Oostenrijker had dat niet letterlijk gezegd, maar dat is wel obvious, anders hadden ze ook hele andere dingen kunnen noemen.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:30 schreef Catbert het volgende:
Ja, het stoort me ook dat dit soort 'deskundigen' aan het woord gelaten worden. Ze zoeken gewoon net zo lang tot ze een arts vinden die met z'n smoel op TV komen belangrijker vindt dan juiste informatie geven.
Misschien hebben ze het alleen over de komende tijd, wie weet wat ze na volgende week doen.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:40 schreef Poeke het volgende:
[..]
" ... en hun leven daarop inrichten" ?
inrichten en inrichting komt nu erg dicht naast elkaar te staan..quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:40 schreef Poeke het volgende:
[..]
" ... en hun leven daarop inrichten" ?
Ja, als je 'm verliest moet je ook je leven daarop inrichten. Afscheid nemen en verder gaan is ook "je leven daarop inrichten". Dus die formulering zegt echt helemaal niks.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:40 schreef Poeke het volgende:
[..]
" ... en hun leven daarop inrichten" ?
Ja? Je voorbereiden op een leven zonder Friso?quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:40 schreef Poeke het volgende:
[..]
" ... en hun leven daarop inrichten" ?
Ik neem aan dat ze een kliniek zoeken in Londen of misschien zelfs Nederland en er dan verder maar het 'beste' van moeten maken, voor zover mogelijk.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:40 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Misschien hebben ze het alleen over de komende tijd, wie weet wat ze na volgende week doen.
Als je een smartphone hebt (apple) kan ik je de Nu.nl app aanbevelen. Die geeft een heel opvallend geluidje bij elk brekend nieuws, en gaat daar vrij zuinig mee om. Zo werd ik vanochtend wakker gemaakt door dit nieuws (ik woon in het buitenland).quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:42 schreef Brighteyes het volgende:
De hele week F5 ik me suf en nu ben ik de hele dag druk bezig, mis ik de update...
*Teruglezen gaat...
Zwaar hersenletsel.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:42 schreef Brighteyes het volgende:
De hele week F5 ik me suf en nu ben ik de hele dag druk bezig, mis ik de update...
*Teruglezen gaat...
quote:15.29 uur: Beelden laatste bezoek
De koninklijke familie heeft de pers om privacy gevraagd. Onderstaande beelden zijn de laatste die de NOS van de familie laat zien
Of: de stekker is er al uit, maar de prins leeft nog....quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:43 schreef vosss het volgende:
[..]
Zwaar hersenletsel.
Het is maar de vraag of hij ooit nog ontwaakt.
Indien dat het geval zou zijn dan is maanden zoniet jaren revalidatie te verwachten.
Ergo: men zal de stekker er wel uit trekken.
Het is niet echt duidelijk of hij aan de beademing ligt, dat is wel vaak de stekker waar het over gaat.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:46 schreef miss_dynastie het volgende:
[..]
Of: de stekker is er al uit, maar de prins leeft nog....
quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:46 schreef Guppyfriend het volgende:
Het zou de pers ook sieren als ze een beetje afstand gingen houden... Niet dat ze dat gaan doen, maar goed
twitter:
De NOS ja. Maar er zijn er meerquote:
Zijn er geen mobiele beademingssystemen? Ik heb werkelijk geen idee, serieuze vraag.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:49 schreef Leandra het volgende:
Ik weet niet of je op zoek kunt naar een revalidatiecentrum als de patiënt aan de beademing ligt.
netjes, al zullen die bloedhonden van rtl het waarschijnlijk niet doenquote:
Netjes.quote:
NOS heeft wel invloed denk ik. Andere media zullen wel snel volgen. Bovendien gaat het anders allemaal te veel geld kosten.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:50 schreef Guppyfriend het volgende:
[..]
De NOS ja. Maar er zijn er meer
Ik hoop het... !quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:51 schreef Strani het volgende:
[..]
NOS heeft wel invloed denk ik. Andere media zullen wel snel volgen. Bovendien gaat het anders allemaal te veel geld kosten.
Nee, daarom. Het lijkt me best mogelijk dat hij is blijven ademen na het stoppen van de beademing. In dat geval kan het jaren duren....quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:47 schreef Cootz het volgende:
[..]
Het is niet echt duidelijk of hij aan de beademing ligt, dat is wel vaak de stekker waar het over gaat.
Dat is netjes van de NOS!quote:
Zeker. Ik vraag me wel af of de familie (ver) na vandaag nog eens bijeen komt om te bespreken welke media zich echt misdragen hebben en of die media hun rechten met het koningshuis verliezen.quote:
http://live.nu.nl/Event/LIVE_persconferentie_Friso/23849804quote:In De Effenaar in Eindhoven vindt vanavond een Friso-feest plaats. Dat homovriendelijke evenement wordt al 20 jaar gehouden en draagt de naam van de prins omdat destijds geruchten de ronde deden over diens seksuele geaardheid. De organisatie liet gisteren weten dat het feest gewoon doorgaat, maar zegt wel 'geschokt' te zijn door de gebeurtenissen van afgelopen week. Bezoekers kunnen daarom op het feest geld doneren aan de Oostenrijkse bergreddingsdienst. www.effenaar.nl
Vast welquote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:53 schreef Strani het volgende:
[..]
Zeker. Ik vraag me wel af of de familie (ver) na vandaag nog eens bijeen komt om te bespreken welke media zich echt misdragen heeft en of die media hun rechten met het koningshuis verliezen.
Noem het dan het Arie Boomsma-feest of zo, in elk geval vandaag.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:53 schreef Poeke het volgende:
Nieuws uit Eindhoven:
[..]
http://live.nu.nl/Event/LIVE_persconferentie_Friso/23849804
Ik hoorde op de radio dat het feit dat ze zeggen dat ie naar een revalidatiekliniek gaat/kan, dat dat waarschijnlijk wel betekent dat hij zelf kan ademen... (overigens dus absoluut niet hersendood, in dat geval) Maar dat zegt met 'massieve schade' nog weinig positiefs over de kans om uberhaupt weer bij bewustzijn te raken.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:52 schreef miss_dynastie het volgende:
[..]
Nee, daarom. Het lijkt me best mogelijk dat hij is blijven ademen na het stoppen van de beademing. In dat geval kan het jaren duren....
Helaas kunnen ze niets doen want de mediacode kwam te vervallen toen Friso nieuws werd. Dat staat er zelfs in.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:53 schreef Strani het volgende:
[..]
Zeker. Ik vraag me wel af of de familie (ver) na vandaag nog eens bijeen komt om te bespreken welke media zich echt misdragen heeft en of die media hun rechten met het koningshuis verliezen.
Het heet al jaren zo en Friso heeft nooit stappen ondernomen er wat aan te doen terwijl de kans dat hij het nooit geweten heeft nihil is. Dat zal iemand hem vast wel ooit verteld hebben.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:54 schreef Strani het volgende:
[..]
Noem het dan het Arie Boomsma-feest of zo, in elk geval vandaag.
NOS krijgt er ook wel eens wat voor terug. Die zijn inzake het koningshuis niet echt onafhankelijk. Maar als anderen nu wel foto's brengen is daarmee niet meer 'de pers' als een soort algemene plaag, maar een individueel medium dat een verwijt kan treffen. Het zal dus zeker wel effect hebben.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:51 schreef Strani het volgende:
[..]
NOS heeft wel invloed denk ik. Andere media zullen wel snel volgen. Bovendien gaat het anders allemaal te veel geld kosten.
Ahh okay. Maar ze zullen toch best over wat truukjes beschikken om het die media zo moeilijk mogelijk te maken in de toekomst?quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:55 schreef Poeke het volgende:
[..]
Helaas kunnen ze niets doen want de mediacode kwam te vervallen toen Friso nieuws werd. Dat staat er zelfs in.
Nee, niet hersendood, maar wel een kasplantjequote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:54 schreef Cootz het volgende:
[..]
Ik hoorde op de radio dat het feit dat ze zeggen dat ie naar een revalidatiekliniek gaat/kan, dat dat waarschijnlijk wel betekent dat hij zelf kan ademen... (overigens dus absoluut niet hersendood, in dat geval) Maar dat zegt met 'massieve schade' nog weinig positiefs over de kans om uberhaupt weer bij bewustzijn te raken.
Dat is natuurlijk zo, maar daarmee hoefden de kinderen toch nog niet de hele tijd gefilmd te worden als ze gingen skiën? Die vallen dan toch nog steeds wel onder de mediacode? Dacht ik?quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:55 schreef Poeke het volgende:
[..]
Helaas kunnen ze niets doen want de mediacode kwam te vervallen toen Friso nieuws werd. Dat staat er zelfs in.
Nieuws is een rekbaar begrip blijkbaar. Ik ben het met je eens.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:56 schreef Guppyfriend het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk zo, maar daarmee hoefden de kinderen toch nog niet de hele tijd gefilmd te worden als ze gingen skiën? Die vallen dan toch nog steeds wel onder de mediacode? Dacht ik?
Nu ik erover nadenk, vallen ze er waarschijnlijk niet meer onder dan. Want Wim-Lex heeft op een gegeven moment aan de pers gevraagd om de kinderen te ontzien...quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:59 schreef Poeke het volgende:
[..]
Nieuws is een rekbaar begrip blijkbaar. Ik ben het met je eens.
Dit jaar 20 jaar zelfs, om precies te zijn.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:55 schreef De_Kardinaal het volgende:
[..]
Het heet al jaren zo en Friso heeft nooit stappen ondernomen er wat aan te doen terwijl de kans dat hij het nooit geweten heeft nihil is. Dat zal iemand hem vast wel ooit verteld hebben.
Snap ik, maar een 'Frisofeest' vandaag is gewoon wat ongelukkig.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:55 schreef De_Kardinaal het volgende:
[..]
Het heet al jaren zo en Friso heeft nooit stappen ondernomen er wat aan te doen terwijl de kans dat hij het nooit geweten heeft nihil is. Dat zal iemand hem vast wel ooit verteld hebben.
Dat weet ik niet, dat kan het voor sommigen zijn, maar wie weet zien anderen dit juist als eerbetoon aan Friso zelf. Ik ben blij dat ik niet hoef te oordelen of het door zou moeten gaan al dan niet onder een andere naam.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 16:05 schreef Strani het volgende:
[..]
Snap ik, maar een 'Frisofeest' vandaag is gewoon wat ongelukkig.
Die blijheid deel ik met je.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 16:07 schreef De_Kardinaal het volgende:
[..]
Dat weet ik niet, dat kan het voor sommigen zijn, maar wie weet zien anderen dit juist als eerbetoon aan Friso zelf. Ik ben blij dat ik niet hoef te oordelen of het door zou moeten gaan al dan niet onder een andere naam.
Een eerbetoon? Geloof je 't zelf?quote:Op vrijdag 24 februari 2012 16:07 schreef De_Kardinaal het volgende:
[..]
Dat weet ik niet, dat kan het voor sommigen zijn, maar wie weet zien anderen dit juist als eerbetoon aan Friso zelf. Ik ben blij dat ik niet hoef te oordelen of het door zou moeten gaan al dan niet onder een andere naam.
Inderdaad, dat die twee valse secreten eens flink mogen creperenquote:Op vrijdag 24 februari 2012 14:51 schreef ShaoliN het volgende:
Wat zaten die arts en zijn sletje van de NRC er ver naast zeg...
Het bestaat dus blijkbaar al 20 jaar. Er gaan dus al zolang mensen heen. Ik kan niet oordelen hoe de mensen die daarheen gaan over denken. Blijkbaar is er wel sprake van betrokkenheid want de collectie gaat naar een goed doel (weet niet meer welke precies). Zelf vind ik het een moeilijke beslissing om te oordelen hoe men dit zit. Dat had ik al gezegd.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 16:08 schreef La_Vita het volgende:
[..]
Een eerbetoon? Geloof je 't zelf?
Van de media, gok ik. Niet van de koninklijke familie.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 16:11 schreef YazooW het volgende:
Ik snap die reactie van de NOS even niet: Heel het dorp leeft mee blablabla.
Terwijl 2 dagen terug bij Pownews nog te zien was dat heel dat dorp daar scheitziek wordt van al het gedoe nu.
Dat was wel wat in het item van pownews duidelijk werd. In Lech werd men gek van de journalisten en camera-ploegen. Niet met betrekking tot de koninklijke familie.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 16:12 schreef Strani het volgende:
[..]
Van de media, gok ik. Niet van de koninklijke familie.
Toch raar, want de lokale bevolking leek redelijk aangeslagen in ieder geval, en dan heb ik het over de mensen die we voorbij zagen komen zoals de burgemeester, de kroeg/cafe/hoteleigenaren, de liftbediende etc. Gewoon, normale mensen die uit het dorpje zelf komen.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 16:11 schreef YazooW het volgende:
Ik snap die reactie van de NOS even niet: Heel het dorp leeft mee blablabla.
Terwijl 2 dagen terug bij Pownews nog te zien was dat heel dat dorp daar scheitziek wordt van al het gedoe nu.
En die gaan over een paar jaar weer solliciteren en als ze dan gegoogled worden, komt het weer naar bovenquote:Op vrijdag 24 februari 2012 16:09 schreef Falco het volgende:
[..]
Inderdaad, dat die twee valse secreten eens flink mogen creperen
Dit feest is vanavond al van wat ik begreep, dus dan mogen ze wel opschieten met die troonopvolging.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 16:14 schreef n00b13 het volgende:
[..]
Sowieso denk ik dat er maar een persoon is die daarover moet oordelen: de koningin zelf, WA, mocht hij voor die tijd koning worden (wat ik niet uitsluit).
Nou inderdaad, wat een walgelijk stel.. ik hoop dat ze helemaal kapot worden gemaakt.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 16:09 schreef Falco het volgende:
[..]
Inderdaad, dat die twee valse secreten eens flink mogen creperen
quote:Op vrijdag 24 februari 2012 16:15 schreef Maron het volgende:
Ik vond dit wel een mooi stukje in NRC Next..
http://www.nrcnext.nl/columnisten/2012/02/24/lieve-friso/
Dat kan ik me ook voorstellen, maar ik denk dat ze in al haar gevoel voor verantwoordelijkheid er voor zal kiezen WA ook een 'normalere' opvolging te gunnen, en dus toch nog even wacht.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 16:18 schreef clumsy_clown het volgende:
Ach, Mabel loopt er zo verloren bij. En ik vermoed dat Bea het stokje verdomd snel over gaat geven nu, na een paar maanden.
Ik heb altijd gedacht dat ze tot aan haar dood aan zou blijven (zoals in veel landen gebruikelijk is), maar na een gebeurtenis als deze kan ik me best voorstellen dat ze zou overwegen af te treden...quote:Op vrijdag 24 februari 2012 16:18 schreef clumsy_clown het volgende:
Ach, Mabel loopt er zo verloren bij. En ik vermoed dat Bea het stokje verdomd snel over gaat geven nu, na een paar maanden.
De naam is 20 jaar gekozen idd als referentie naar de Prins destijds. Maar in die 20 jaar heeft het feest zijn eigen identiteit opgebouwd, de kroon is al lang uit het logo en enige referentie naar de prins (op de naam na) is al eeuwen verdwenen. De naam veranderen gebeurt niet 1 2 3 omdat de naam in de regio Eindhoven vrij bekend is, juist ook vanwege het lange bestaan. Een naamsverandering na 20 jaar brengt heel wat met zich mee (qua naamsbekendheid opnieuw opbouwen, maar ook qua kosten herdrukken alle promotie, logo etc). Vandaar dat daar nooit voor is gekozen.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 16:10 schreef De_Kardinaal het volgende:
[..]
Het bestaat dus blijkbaar al 20 jaar. Er gaan dus al zolang mensen heen. Ik kan niet oordelen hoe de mensen die daarheen gaan over denken. Blijkbaar is er wel sprake van betrokkenheid want de collectie gaat naar een goed doel (weet niet meer welke precies). Zelf vind ik het een moeilijke beslissing om te oordelen hoe men dit zit. Dat had ik al gezegd.
Dat denk ik ook, je wilt je kroon op deze manier ook niet overdragenquote:Op vrijdag 24 februari 2012 16:20 schreef Strani het volgende:
[..]
Dat kan ik me ook voorstellen, maar ik denk dat ze in al haar gevoel voor verantwoordelijkheid er voor zal kiezen WA ook een 'normalere' opvolging te gunnen, en dus toch nog even wacht.
Dat sowieso niet hoor, ik denk echt dat het normale plan was om het dit of volgend jaar voor gezien te houden.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 16:20 schreef Steve het volgende:
[..]
Ik heb altijd gedacht dat ze tot aan haar dood aan zou blijven (zoals in veel landen gebruikelijk is), maar na een gebeurtenis als deze kan ik me best voorstellen dat ze zou overwegen af te treden...
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |