http://www.nrc.nl/nieuws/(...)et-worden-geschrapt/quote:‘Beschermde status voor militairen moet worden geschrapt’
door Kees Versteegh
Binnenland
De ambtenarenstatus die militairen een beschermde rechtspositie geeft, moet worden geschrapt. Militairen kunnen dan gemakkelijker worden ontslagen. Regelgeving rond arbeidsvoorwaarden kan dan bovendien worden versimpeld.
Plan gaat verder dan voorstel van Tweede Kamer
Dat stelt de hoofddirecteur personeel van het ministerie van Defensie in een recente interne nota die in het bezit is van NRC Handelsblad. De topambtenaar gaat met zijn plan verder dan een initiatiefwetsvoorstel van de Tweede Kamerleden Koser Kaya (D66) en Van Hijum (CDA). Dat voorstel wil een eind maken aan de beschermde status van ambtenaren, maar bepleit juist een uitzondering voor militairen, omdat zij altijd inzetbaar moeten zijn en daarom niet mogen staken. Het initiatiefwetsvoorstel wordt volgende maand in de Kamer besproken.
Hoofddirecteur Willem van de Water van Defensie vreest dat bij aanname van dit wetsvoorstel twee verschillende personeelssystemen bij het departement moeten worden ingevoerd: een privaatrechtelijk voor ‘burger’-ambtenaren op het departement. En daarnaast het bestaande publiekrechtelijke voor militairen.
‘Voorstel maakt bedrijfsvoering op het ministerie complex en geeft onrust’
De bedrijfsvoering op het ministerie wordt daardoor complex, stelt Van de Water. Bovendien kan het schrappen van de beschermde status voor burgerambtenaren voor onrust zorgen tijdens de lopende reorganisatie, waarbij duizenden Defensie-medewerkers hun baan verliezen. De hoofddirecteur wil daarom de hervorming voor burgerambtenaren én militairen pas na deze reorganisatie, in 2017, laten ingaan.
Zijn standpunt is 22 november besproken in een stafoverleg met minister Hillen (Defensie, CDA) en enkele andere topambtenaren. Daar is besloten een en ander af te stemmen met het ministerie van Binnenlandse Zaken, waaronder ambtenarenzaken vallen. Een woordvoerder van Defensie wil slechts kwijt dat “alle opties worden opengehouden”.
‘Er wordt een gemeen spel met militairen gespeeld’
De militaire bonden reageren afwijzend op het voorstel van Van de Water. Volgens ACOM-voorzitter Kleian wordt er “een gemeen spel met militairen gespeeld”.
“Onder dreiging van de afschaffing van de ambtenarenstatus wordt de rechtspositie van de militairen verder uitgekleed.”
Volgens voorzitter Hunnego van de Vereniging van Marineofficieren verdraagt afschaffing van de ambtenarenstatus zich niet met de bijzondere positie van militairen van wie bijvoorbeeld voortdurende inzetbaarheid wordt verwacht.
quote:Amerikaanse soldaten blazen hond op in Irak
Een gruwelijke video is vandaag op internet verschenen waarin te zien is hoe Amerikaanse troepen in Irak een hond opblazen.
We horen in de video de soldaten smoezen over de hond, die rustig aan het rondsnuffelen is op een straathoek. Vervolgens wordt een granaat op het arme beestje afgevuurd.
Een korte, hevige ontploffing volgt. De soldaten barsten in een hysterisch gelach uit. Op internet roept het filmpje heftige reacties op, variërend van 'schandelijk' tot 'misdadig'.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op donderdag 29 december 2011 15:39 schreef Rave_NL het volgende:
[..]SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.quote:Not a US explosive. The red fire and black smoke isn't indicative of a typical US ordinance. High power explosives have a bright pop and flash of white/yellow with little to no smoke, no fire. All that is wasted energy and more a sign of a crude explosive device.
We probably fused an IED, dog wandered in, sucks to be him.
Posted 22 mins ago By
Als die regelneukers nou eens gewoon hun werk gaan doen en een degelijk systeem gaan bouwen. Kan dit plan meteen de prullenbak in, maar dat is moeite natuurlijk.quote:Op donderdag 29 december 2011 14:32 schreef Sloggi het volgende:
[..]
http://www.nrc.nl/nieuws/(...)et-worden-geschrapt/
Al die comments er onder dan ook, zelfs nog nadat een militair zegt dat dat geen US lading is..quote:Op donderdag 29 december 2011 16:23 schreef hoogvlieger het volgende:
Dat was idd zomaar een granaat. Veuls te grote explosie.
quote:
Militair verliest mogelijk beschermde status
Laatste update: 29 december 2011 17:28
DEN HAAG - Militairen gaan mogelijk hun beschermde rechtspositie verliezen. Die danken ze aan hun ambtenarenstatus, maar volgens NRC Handelsblad raken ze die kwijt.
Militairen kunnen dan makkelijker ontslagen worden.
Dat staat volgens NRC in een interne nota van de hoofddirecteur personeel van het ministerie van Defensie. Een woordvoerder van het ministerie zegt dat er meerdere interne stukken liggen en dat er nog niets is besloten.
Minister Hans Hillen zal samen met minister Liesbeth Spies van Binnenlandse Zaken in januari of februari met een kabinetsstandpunt komen. Die is nodig als reactie op een initiatiefwetsvoorstel van D66 en CDA dat de Kamer eind januari bespreekt.
Gewone werknemers
Die partijen willen dat er vanaf 2015 een einde komt aan de extra ontslagbescherming van ambtenaren ten opzichte van 'gewone' werknemers. CDA-Kamerlid Eddy van Hijum en zijn D66-collega Fatma Koser Kaya willen zo veel mogelijk gelijke arbeidsrechten regelen voor alle werknemers. In hun voorstel wordt echter een uitzondering gemaakt voor enkele groepen, zoals militairen en rechters.
Gemeen spel
De militaire bonden reageren afwijzend op het voorstel. Volgens ACOM-voorzitter Kleian wordt er ''een gemeen spel met militairen gespeeld''.
Geenstijl heeft er ook lucht van gekregen.quote:Op dinsdag 27 december 2011 13:02 schreef Esses het volgende:
[..]
Werd verrek weer eens tijd. Maar goed dat de politie het aangevraagd heeft. Ik gok dat dit gewoon de MEers zijn die hiervoor opgetrommeld zijn en de ME kleren in het busje hebben liggen.
Geenstijlquote:Para-militairen op straat tijdens oud & nieuw
Zo gek: de afgelopen jaren was de nacht van 31 december op 1 januari altijd "relatief rustig verlopen". Brandje hier, illegaal vuurwerkbommetje daar, groepen met bivakmutsen die andere groepen te lijf gaan zus en afgerukt hoofd door mortierbom zo. Maar verder alles rustig. Hooguit wat "gevoelens van onbehagen" waaruit natuurlijk vanzelfsprekend "hoop" volgt. Beste wensen, loopt u lekker verder. Maar kijk nu eens: "De Koninklijke Marechaussee gaat op oudejaarsavond en -nacht de politie helpen om opstootjes en rellen te voorkomen. In Den Haag gaan 20 medewerkers van de marechaussee de straat op om te patrouilleren. De marechaussee wordt ook ingezet in Zeeland en Gelderland." Marechaussee! Een soort van semi-paramilitairen. Jongens van stavast. Dit soort lui. Rijden hier in. Schieten hier mee. Bewaken ook de majesteit opdat er geen waxinelichtjeshouder tegen de Gouden Koets wordt gesmeten. Geen kleine jongens dus. Vraag is nu natuurlijk: waarom? Kan de caviapolitie niet gewoon een helmpje opzetten? En wat wordt het mandaat precies? Alleen op de knieën schieten? Of gewoon tussen de ogen? Worden er tanks gebruikt? Drones? En als de handel escaleert in een of ander Veluws peopdorp en de plaatselijke jeugd alsnog een auto in de fik zet, zijn er dan wel tactische kernwapens voor handen? En wat als de IslamPolitie van Al-Yaqeen zich niet aan hun mandaat houdt? Als de marechaussee moet worden ingezet voor avonden die altijd "relatief rustig verlopen" is er meer aan de hand zeggen wij. Veel meer. Dit zaakje stinkt. Wij gokken op een staatsgreep. Gewoon om zeker te zijn. Wordt u 1 januari wakker is er ineens geen Garmisch-Partenkirchen maar militaire staatspropaganda op de tv. Groen geüniformeerde sergeants met zonnebril en ringbaard die u aanraden kalm te blijven en de avondklok serieus te nemen. Zou zomaar kunnen. Wij hebben u gewaarschuwd. Doen we nooit twee keer, waarschuwen. Nu sterretjes afsteken, is toch ongevaarlijk koud vuur.
Dat gaat dus nog steeds door. Had wel verwacht dat de Amerikanen ondertussen de juiste persoon een koffertje dollars zouden hebben gegeven om weer door te mogen. Niet zo slim om gewoon naar Karachi te blijven sturen. Dan moet alles maar door de lucht, dat kan in principe ook wel.quote:Op maandag 2 januari 2012 19:38 schreef AchJa het volgende:
NAVO-goederen hopen zich op in Karachi
KARACHI (ANP) - Voertuigen en grote voorraden voor de NAVO-troepen in Afghanistan hopen zich op in de Pakistaanse havenstad Karachi. Het materiaal kan niet via Pakistan worden vervoerd, omdat de regering in Islamabad de belangrijkste weg naar Afghanistan heeft gesloten na een luchtaanval van de NAVO op Pakistaanse militairen.
Een havenmedewerker in Karachi zei maandag dat er meer dan 3600 militaire voertuigen en circa 1730 containers van de NAVO in de stad staan.
Amerikaanse vliegtuigen voerden eind november in het grensgebied van Pakistan en Afghanistan een aanval uit, nadat ze waren beschoten vanaf Pakistaans grondgebied. Door de luchtaanval kwamen 24 Pakistaanse militairen om.
RNW
Zo'n schip met militaire goederen naar een andere buitenlandse haven sturen is nog een behoorlijke logistieke opgave. En waar wou je het bovendien dan aan land laten komen? Iran lijkt me nou niet echt een optie voor de VSquote:Op maandag 2 januari 2012 19:43 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat gaat dus nog steeds door. Had wel verwacht dat de Amerikanen ondertussen de juiste persoon een koffertje dollars zouden hebben gegeven om weer door te mogen. Niet zo slim om gewoon naar Karachi te blijven sturen. Dan moet alles maar door de lucht, dat kan in principe ook wel.
Er staan kazernes/ locaties op die al tijden dicht zijn.quote:Op maandag 2 januari 2012 20:07 schreef Cobra4 het volgende:
Het nieuwste overzicht van de wel of niet te sluiten onderdelen van Defensie.
http://www.defensie.nl/_s(...)ies_tcm46-191920.pdf
Bij mijn weten zit er geen enkele limbabwaanse jager meer in Limburg, de KMS heeft weinig te maken met het RLJ.quote:Op maandag 2 januari 2012 20:39 schreef Clan het volgende:
Afstoting Van Hornekazerne Weert afhankelijk van uitkomst studie KMS
Het zal mij benieuwen of RLJ definitief Limburg gaan verlaten.
Nee nee, maar daar zitten zequote:Op maandag 2 januari 2012 20:50 schreef AchJa het volgende:
[..]
En sinds wanneer ligt dat in Limburg?
Door de lucht kan wel, maar is ongeveer 100x zo duur als over de weg...quote:Op maandag 2 januari 2012 19:43 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat gaat dus nog steeds door. Had wel verwacht dat de Amerikanen ondertussen de juiste persoon een koffertje dollars zouden hebben gegeven om weer door te mogen. Niet zo slim om gewoon naar Karachi te blijven sturen. Dan moet alles maar door de lucht, dat kan in principe ook wel.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |