Swets, wat doe je? Ik was zo blij met de gedachte dat ik die 5km in 30 minuten kan lopen.quote:Op zondag 27 november 2011 16:28 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Uhuh. Alleen als je 30 minuten aan 1 stuk moet lopen is dat tempo wat lastiger vol te houden. Nu herstel je nog in je wandelminuten.
He's rightquote:Op zondag 27 november 2011 16:41 schreef sylvesterrr het volgende:
[..]
Swets, wat doe je? Ik was zo blij met de gedachte dat ik die 5km in 30 minuten kan lopen.
Maar JIJ kan dat natuurlijk ook gewoon.quote:Op zondag 27 november 2011 16:41 schreef sylvesterrr het volgende:
[..]
Swets, wat doe je? Ik was zo blij met de gedachte dat ik die 5km in 30 minuten kan lopen.
Je hebt overigens helemaal gelijk.
quote:Op zondag 27 november 2011 16:42 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Maar JIJ kan dat natuurlijk ook gewoon.
Dat zegt ze toch niet? Ze laat je ook 10-12-12 lopen, bijv. Ze traint je om 5k in een stuk te lopen. Je mag zelf weten hoe snel je dat doet.quote:Op zondag 27 november 2011 16:04 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
8.94 is niet te snel heevy wil dat je uiteindelijk 5KM in 30 minuten loopt. Ergo 10KM/uur of 6min/km
..
Maar je werkt naar 30min aan één stuk lopen toe. Maar in 30min heb ik nog geen 5km gerendquote:Op zondag 27 november 2011 18:57 schreef Joooo-pi het volgende:
[..]
Dat zegt ze toch niet? Ze laat je ook 10-12-12 lopen, bijv. Ze traint je om 5k in een stuk te lopen. Je mag zelf weten hoe snel je dat doet.
Als je eenmaal die 30 minuten aan 1 stuk kunt rennen, dan kun je het daarna nog langzaam opbouwen tot je wel die 5 km heb gerend. Al doe je er drie kwartier of een uur over. Je komt er echt wel!quote:Op zondag 27 november 2011 18:58 schreef Guppyfriend het volgende:
[..]
Maar je werkt naar 30min aan één stuk lopen toe. Maar in 30min heb ik nog geen 5km gerend
Helemaal niet erg. Na evy kun je best iets langer lopen om 5k in je eigen tempo te doen.quote:Op zondag 27 november 2011 18:58 schreef Guppyfriend het volgende:
[..]
Maar je werkt naar 30min aan één stuk lopen toe. Maar in 30min heb ik nog geen 5km gerend
Psiesquote:Op zondag 27 november 2011 19:15 schreef GotC het volgende:
Lekker boeiend hoe snel iemand 5 km loopt. Het feit dat je loopt, dat is het belangrijkste!
Is ookquote:Op zondag 27 november 2011 19:15 schreef GotC het volgende:
Lekker boeiend hoe snel iemand 5 km loopt. Het feit dat je loopt, dat is het belangrijkste!
quote:Op zondag 27 november 2011 19:03 schreef Joooo-pi het volgende:
Ik ben het niet met Swets eens dat je 5k in 30min. moet doen.
Nou nou dat is ook erg ongevoelig, wat moet Evy daar wel niet van denkenquote:Op zondag 27 november 2011 19:30 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Zelf heb ik niet met Evy gelopen dus het zal me een worst zijn wat ze wil.
quote:Op zondag 27 november 2011 19:30 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]He, van MIJ moet je niks. Ik begreep altijd dat Evy daar naar toe werkt. En de opmerkingen van "ik ga te snel" dan wel "ik ga te langzaam volgens evy" versterkte dat idee.
Zelf heb ik niet met Evy gelopen dus het zal me een worst zijn wat ze wil.
Ik denk dat ik de loopsessie van morgenochtend even ga uitstellen, heb last van m'n lies en bovenbeen wanneer ik mijn been optil.quote:Op zondag 27 november 2011 16:19 schreef GotC het volgende:
[..]
Goed opletten met pijn in je lies heDan maar liever iets te rustig aan doen.
Haha, ik mopper ook wel eens tegen haar.quote:Op zaterdag 26 november 2011 18:43 schreef Guppyfriend het volgende:
Ze zegt soms ook wel eens zoiets van "je bent alweer klaar voor een nieuwe 10 minuten lopen", en dan denk ik "neeee"
Au, ik voel je pijn (voorste kruisband afgescheurd met squash, me dit pas maanden later gerealiseerd na 2 keer door mijn knie gegaan te zijn.... operatie in Dec '09). Ik ben nog samen met Evy bezig om de 30 minuten aan één stuk te halen, Heel knap dat je nu al weer 5km kunt rennen in zulke omstandigheden, en dat nog geen 7 maanden na je operatie!quote:Op maandag 28 november 2011 10:58 schreef AlexN het volgende:
Hallo,
Ik heb mezelf vrijdag ook eens geregistreerd bij het Fok! endomondo groepje. Korte intro: Altijd gevoetbald en/of getennist. In april 2010 mijn voorste kruisband tijdens een wedstrijd ingescheurd, en na driekwart jaar revalideren was ik weer klaar voor voetbalwedstrijden... dachten de fysio's en ikzelf. Helaas ging het de tweede wedstrijd weer mis en scheurde ik deze keer mijn voorste kruisband helemaal aan stukken (dit was januari 2011). In april 2011 geopereerd aan mijn kruisband en nu nog steeds 2x per week aan het revalideren. Aangezien ik altijd vrij sportief ben geweest en ik de energie nu toch op de een of andere manier kwijt moet, het hardlopen maar weer eens opgepakt.
Afgelopen zaterdag met windkracht 5a6 voor het eerst in jaren weer eens meer dan 5km onafgebroken gelopen. Ging niet eens heel slecht, alleen is de wind funest voor een constant tempo. Nu nog even volhouden en kijken of ik zowel mijn conditie als de snelheid van het lopen weer naar acceptabel nivo kan brengen.
Mijn knie reageert heel goed op het hardlopen (als in, er is totaal geen reactie die erop wijst dat ik iets aan het forceren ben). Wellicht heeft het te maken met het feit dat ik van de afgelopen 20 maanden er 16 aan het revalideren geweest ben. Veel krachttraining voor de knie gehad en omdat ik natuurlijk altijd al voetbalde of tenniste is er qua basisconditie ook wel een bodempje denk ik. Mijn doel is om voor het eind van het jaar de 6km binnen 30min te rennen (zaterdag met windkracht 5/6 had ik 6.03km in 31:24, dus dat doel zit er wel in). Daarna moet ik nog even kijken of ik op snelheid of duur ga focussen. Waarschijnlijk is snelheid makkelijker omdat ik door het voetbal en tennis iets meer korte spieren heb (iets explosiever). Dus dan wordt het doel om 3km in 12min te halen. We gaan het wel zien, eerst maar zien dat ik het hardlopen vol ga houdenquote:Op maandag 28 november 2011 11:18 schreef robdriessen het volgende:
[..]
Au, ik voel je pijn (voorste kruisband afgescheurd met squash, me dit pas maanden later gerealiseerd na 2 keer door mijn knie gegaan te zijn.... operatie in Dec '09). Ik ben nog samen met Evy bezig om de 30 minuten aan één stuk te halen, Heel knap dat je nu al weer 5km kunt rennen in zulke omstandigheden, en dat nog geen 7 maanden na je operatie!
Ik heb ook last van mijn schenen. Ik ga nu 2x in de week rennen en als ik last krijg wandel ik een stukje. Als ik voel dat het weer wat beter ga, dan ga ik weer rennen.quote:Op maandag 28 november 2011 12:51 schreef the85mc het volgende:
Gister weer eens hardgelopen. Ben kort geleden begonnen maar ik kreeg toen last van pijn in mijn schenen. Daarna heb ik een week niet gelopen om weer helemaal pijnvrij te worden.
Ik heb daarna weer 2 keer gelopen en de pijn in mijn schenen komt weer terug, maar alleen in mijn rechterscheenbeen, niet in mijn linker. Mijn linkerrkruisband is gescheurd (waar ik geen last meer van heb btw) en waarschijnlijk zet ik met mijn rechterbeen meer kracht..
Ik merk wel dat ik minder snel van mijn schenen krijg als ik door de berm loop. Wat kan ik doen? betere schoenen kopen? Ik heb nog vrij nieuwe asics.. Of max 1-2 keer per week blijven trainen? De pijn in mijn schenen is wel al minder dan de vorige keren en het trekt ook sneller weg..
Ik vind 5KM anders best een behoorlijke afstand om aan 1 stuk te lopen. Ik denk dat er genoeg mensen zijn die dat echt nooit gaan halen.quote:Op zondag 27 november 2011 19:32 schreef Bisamrat het volgende:
[..]
Nou nou dat is ook erg ongevoelig, wat moet Evy daar wel niet van denken![]()
![]()
Verder lekker hardlopen met het tempo waarbij je je goed voelt, Vijf kilometer is nu ook niet bijzonder veel, dat kan iedereen uiteindelijk.
Best veel kniepatientjes met operaties hier dusquote:Op maandag 28 november 2011 15:01 schreef NouMooiNiet het volgende:
Ik zou echt heeel erg fier op mezelf zijn, mocht ik het ooit vol gaan houden om 5km achtereen te kunnen rennen!!
Vooralsnog tot en met les 9 gehaald en ben nu aan t rusten (knie), deze week afspraak met een fysio maken.
quote:Op een slechte dag loop je tien kilometer misschien in 65 minuten, terwijl je op een goede dag tien minuten sneller bent. Plan je echter om precies een uur te lopen, dan worden het ook zestig minuten hoe langzaam of snel je ook gaat. Het voordeel: je kunt je training aanpassen aan hoe je je voelt.
Van een voormalig toploper kennen we het verhaal dat hij nog weleens op zondagavond laat drie kilometer ging lopen om die week op een totaal van tweehonderd kilometer uit te kunnen komen. In de Verenigde Staten hebben ze voor dit soort overbodige kilometers een passende uitdrukking: junk miles. Rijp voor de vuilnisbak. Alle kilometertellers zouden dit moeten overwegen: loop minstens een keer per week zonder bepaalde afstand in het vooruitzicht, maar puur op gevoel. Zo lang of zo kort als jezelf wilt. En als je toch een doel wilt hebben, bepaal dan vooraf de tijdsduur.
Ik stippel eigenlijk zelden mijn route van tevoren uit...ik loop gewoon, en als ik me goed voel, ga ik nog wat verder van huisquote:Op maandag 28 november 2011 18:02 schreef gebrokenglas het volgende:
Jullie hebben ook allemaal verschillende routes met een bekende afstand die je loopt?
Of doen jullie bij het lopen van een specifieke tijd precies halverwege op je hakken omdraaien en dezelfde route terug?
In de zomermaanden loop ik heel divers omdat het mij dan weinig uitmaakt hoelang ik er over ga doen om weer thuis te komen. Maar zoals nu loop ik rondjes door het park en kom ik altijd dicht bij huis weer uit...quote:Op maandag 28 november 2011 18:02 schreef gebrokenglas het volgende:
Jullie hebben ook allemaal verschillende routes met een bekende afstand die je loopt?
Of doen jullie bij het lopen van een specifieke tijd precies halverwege op je hakken omdraaien en dezelfde route terug?
Ik heb vaste rondjes die 5KM zijn. En als ik me goed voel dan ga ik halverwege links ipv rechtsquote:Op maandag 28 november 2011 18:02 schreef gebrokenglas het volgende:
Jullie hebben ook allemaal verschillende routes met een bekende afstand die je loopt?
Of doen jullie bij het lopen van een specifieke tijd precies halverwege op je hakken omdraaien en dezelfde route terug?
Ik heb een rondje van exact 5 km. Die loop ik soms de ene en soms de andere kant omquote:Op maandag 28 november 2011 18:02 schreef gebrokenglas het volgende:
Jullie hebben ook allemaal verschillende routes met een bekende afstand die je loopt?
Of doen jullie bij het lopen van een specifieke tijd precies halverwege op je hakken omdraaien en dezelfde route terug?
De heenweg altijd voor wind tegen kiezen hequote:Op maandag 28 november 2011 19:16 schreef Joooo-pi het volgende:
[..]
Ik heb een rondje van exact 5 km. Die loop ik soms de ene en soms de andere kant om
Alternatief is de weilanden in, wat leuk is, maar dat is geen rondje. Dan keer ik inderdaad halverwege om. Dat stuk is minder aantrekkelijk als het hard waait
quote:Op maandag 28 november 2011 19:23 schreef YUR het volgende:
[..]
De heenweg altijd voor wind tegen kiezen he
Wat dat betreft zit ik hier wel heel lekker: Lekker door het park als ik bij licht loop, lekker langs verlichte wegen in het donker en straks (als ik wat verder kan) de polderweggetjes in. En heel veel mogelijkheden om rondjes in te korten of te verlengen. Dat bedenk ik vaak zelfs tijdens het lopen.quote:Op maandag 28 november 2011 19:16 schreef Joooo-pi het volgende:
[..]
Ik heb een rondje van exact 5 km. Die loop ik soms de ene en soms de andere kant om
Alternatief is de weilanden in, wat leuk is, maar dat is geen rondje. Dan keer ik inderdaad halverwege om. Dat stuk is minder aantrekkelijk als het hard waait
Jep, helaas..quote:Op maandag 28 november 2011 15:32 schreef Joooo-pi het volgende:
[..]
Best veel kniepatientjes met operaties hier dus
Bij mij in de buurt zijn een aantal zandpaden die elkaar kruisen, bij elkaar uitkomen.quote:Op maandag 28 november 2011 18:02 schreef gebrokenglas het volgende:
Jullie hebben ook allemaal verschillende routes met een bekende afstand die je loopt?
Of doen jullie bij het lopen van een specifieke tijd precies halverwege op je hakken omdraaien en dezelfde route terug?
Bij mij in ieder geval welquote:Op maandag 28 november 2011 21:08 schreef NouMooiNiet het volgende:
[..]
Jep, helaas..
Ik hoop toch echt dat hardlopen mogelijk is na een meniscus operatie..
[..]
Yes!quote:
Fijn om te horen, er is dus nog hoop! Haha..quote:Op dinsdag 29 november 2011 06:49 schreef E.T. het volgende:
Ik heb 25 jaar geleden een operatie aan m'n meniscus gehad, 15 jaar geleden nog een operatie aan mn scheen- en kuitbeen en ik loop (op 'bekende' haedloopblessures na) prima
Bij les 1quote:Op dinsdag 29 november 2011 12:28 schreef Tha_Erik het volgende:
Hallo. Ik zit er aan te denken te beginnen met hardlopen. Absolute beginner hier, en ik heb geen idee hoe of waar ik moet beginnen
.
Schoenen die bij jouw voeten, gewicht en loopstijl passen. Aan laten meten bij een speciaalzaak dus.quote:Op dinsdag 29 november 2011 12:50 schreef Tha_Erik het volgende:
Ok, en goede hardloopschoenen, dan moet ik denken aan?
Hey, die Erik!quote:Op dinsdag 29 november 2011 12:28 schreef Tha_Erik het volgende:
Hallo. Ik zit er aan te denken te beginnen met hardlopen. Absolute beginner hier, en ik heb geen idee hoe of waar ik moet beginnen
.
Dat tovert niet meer geld op mijn rekeningquote:Op dinsdag 29 november 2011 12:54 schreef YUR het volgende:
[..]
Blessures kunnen weleens duurder zijn
Je kan aangeven in de betreffende winkel wat je budget is. Natuurlijk kun je schoenen kopen van 300 euro, maar je hebt ook goede schoenen voor 100 euro. Ik ben zelf bij de hardloopwinkel geweest, voor mijn schoenen (na een analyse). Goedkoop waren ze niet (180 euro geloof ik), maar ik heb er geen minuut spijt van gehad. Loop nu alweer 6 maanden en nog geen blessure niks en zit toch op 9km in 45 minuten nu.quote:
Geloof me, een blessure is niet fijn.quote:Op dinsdag 29 november 2011 13:18 schreef Tha_Erik het volgende:
[..]
Dat tovert niet meer geld op mijn rekening.
Ik heb zelf ook aan de winkel uitgelegd dat ik een beginner was, geen idee had of ik het leuk zou vinden en dat ik dus, met alle respect, niet de hoofdprijs wilde uitgeven aan schoenen. Maar dat ik ook niet een doorsnee schoen uit de rekken wilde pakken, want als ik een blessure zou krijgen, zou het lopen natuurlijk meteen klaar zijn.quote:Op dinsdag 29 november 2011 13:30 schreef Bisamrat het volgende:
[..]
Je kan aangeven in de betreffende winkel wat je budget is. Natuurlijk kun je schoenen kopen van 300 euro, maar je hebt ook goede schoenen voor 100 euro. Ik ben zelf bij de hardloopwinkel geweest, voor mijn schoenen (na een analyse). Goedkoop waren ze niet (180 euro geloof ik), maar ik heb er geen minuut spijt van gehad. Loop nu alweer 6 maanden en nog geen blessure niks en zit toch op 9km in 45 minuten nu.
Op zich kan dat prima hoor. Zorg alleen wel dat de verkoper wat van hardlopen en voetstanden afweet, want een beetje basis advies heb je wel nodig. Onze Perry heeft toevallig een verkoper die zelf ook veel hardloopt en er aardig wat vanaf weet. Maar ik weet dat dat niet overal het geval is!quote:Op dinsdag 29 november 2011 14:09 schreef Tha_Erik het volgende:
Ik denk dat ik er ook maar een budget van 80 euro voor ga nemen. En dat vind ik al veel(ja, ik snap dat het belangrijk is enzo, en dat het een goede investering is, maar voor mij betekent dat wel dat ik het echt moet inleveren op andere dingen in mijn dagelijks leven
). Keertje naar de Perry dan maar.
Mocht ik nou uiteindelijk echt intensief gaan lopen, dan zal ik ook wel beter schoeisel moeten hebben, maar zoals guppyfriend zegt, ik weet ook niet eens of hardlopen wel iets voor mij gaat zijn en hoe veel ik het ga doen.
Als je vanuit het niks blootsvoets gaat lopen op asfalt kun je net zo goed meteen een afspraak maken bij de fysio.quote:Op dinsdag 29 november 2011 14:11 schreef Skull-splitter het volgende:
Je kunt zelfs blootvoets rennen, je past je lopen er toch wel op aan. Het enige wat je echt koopt is comfort en ondersteuning. Dat hoeft geen 150 euro te kosten.
Goed bezig!quote:Op dinsdag 29 november 2011 16:36 schreef Guppyfriend het volgende:
Oh yeah5,27km gerend in 35,29min!
Voor het eerst de 5km aangetikt, èn nr 1 op het leaderboard, I has a happy![]()
En dat in de een na laatste les van Evy, donderdag de laatste, les 27
Ik zou bij een Run2Day kijken of bij Runnersworld (of een andere speciaalzaak). Bij de Perry's die ik ken, heb ik nog nooit mensen met verstand van hardlopen gevonden of een mogelijkheid tot het maken van een filmpje.quote:Op dinsdag 29 november 2011 14:09 schreef Tha_Erik het volgende:
Ik denk dat ik er ook maar een budget van 80 euro voor ga nemen. En dat vind ik al veel(ja, ik snap dat het belangrijk is enzo, en dat het een goede investering is, maar voor mij betekent dat wel dat ik het echt moet inleveren op andere dingen in mijn dagelijks leven
). Keertje naar de Perry dan maar.
[...]
In les 16 verwees ze naar "Start to veggie".quote:Op dinsdag 29 november 2011 17:05 schreef Niara het volgende:
Ze heeft ook 2x naar haar eigen boek verwezen![]()
Dankjewelquote:Op vrijdag 25 november 2011 17:36 schreef Joooo-pi het volgende:
[..]
linkjes naar de bestanden van 2011 staan ergens in de voorgaande topics. De 2006 versie onthoud ik wel uit mijn hoofd vanwege de makkelijke url: www.rennenmetevy.nl
edit: hey! De 2011 bestanden staan er nu ook bij
Is dat hetzelfde schema als die hier nu ook staan? gezien ik er niet zo happig op ben mijn email adres te geven.. Sorryquote:Op vrijdag 25 november 2011 17:00 schreef ICND het volgende:
[..]
Doe even een PM sturen met je mailadres. Dan stuur ik je het schema
Hey C_a!!quote:Op dinsdag 29 november 2011 12:31 schreef charmed_angel het volgende:
Ik wil ook weer beginnen, poging 3
Wel met Evy, dat loopt lekker fijntjes
Serieus? Wil je nu niet gaan lopen vanwege 'n naaldje dat je in je elleboogholte gehad hebt?quote:Op woensdag 30 november 2011 12:34 schreef sylvesterrr het volgende:
Ik wilde eigenlijk vanavond gaan lopen, maar ik weet niet of dat verstandig is met de pijn in de elleboogholte die ik heb overgehouden aan het infuus van vanochtend. Bewegen met m'n armen is pijnlijk, laat staan zwaaien met de armen.
Dat is wat mij betreft de laatste keer dat ik in m'n elleboogholte laat prikken.
Ik kan natuurlijk niet voelen wat jij voelt, maar ik weet wel dat in beweging blijven goed isquote:Op woensdag 30 november 2011 12:34 schreef sylvesterrr het volgende:
Ik wilde eigenlijk vanavond gaan lopen, maar ik weet niet of dat verstandig is met de pijn in de elleboogholte die ik heb overgehouden aan het infuus van vanochtend. Bewegen met m'n armen is pijnlijk, laat staan zwaaien met de armen.
Dat is wat mij betreft de laatste keer dat ik in m'n elleboogholte laat prikken.
Ja, ik ben serieus. Ik kan m'n armen tijdens het lopen niet stilhouden hè?quote:Op woensdag 30 november 2011 12:55 schreef rapelsen het volgende:
[..]
Serieus? Wil je nu niet gaan lopen vanwege 'n naaldje dat je in je elleboogholte gehad hebt?
Er is geen staaf van 'n cm doorsnede door je elleboog gegaan ofzo he.quote:Op woensdag 30 november 2011 13:10 schreef sylvesterrr het volgende:
[..]
Ja, ik ben serieus. Ik kan m'n armen tijdens het lopen niet stilhouden hè?
Komt waarschijnlijk van het anti-stollingsmiddel wat ze bij het infuus doen.quote:Op woensdag 30 november 2011 14:10 schreef sylvesterrr het volgende:
Dat weet ik, maar toch is het pijnlijk. Ik heb overigens niet alles verteld:
Al voordat ik de uitgang van de afdeling had bereikt mocht ik weer terug, want het bloeden wilde niet stoppen. Ik heb toen maar beter verband gekregen. Snel naar huis gegaan om een nieuw overhemd te pakken, want 1 van de mouwen zag er nogal bloederig uit.
Jij bent een mannetje he?quote:Op woensdag 30 november 2011 14:10 schreef sylvesterrr het volgende:
Dat weet ik, maar toch is het pijnlijk. Ik heb overigens niet alles verteld:
Al voordat ik de uitgang van de afdeling had bereikt mocht ik weer terug, want het bloeden wilde niet stoppen. Ik heb toen maar beter verband gekregen. Snel naar huis gegaan om een nieuw overhemd te pakken, want 1 van de mouwen zag er nogal bloederig uit.
Jaja, ik zit in Praag en kan m'n positie niet verdedigenquote:Op dinsdag 29 november 2011 16:36 schreef Guppyfriend het volgende:
Oh yeah5,27km gerend in 35,29min!
Voor het eerst de 5km aangetikt, èn nr 1 op het leaderboard, I has a happy![]()
En dat in de een na laatste les van Evy, donderdag de laatste, les 27
Uitkijken op de bruggen en heel veel plezier!!quote:Op woensdag 30 november 2011 16:27 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Jaja, ik zit in Praag en kan m'n positie niet verdedigen
Het is erg mooi hier, nu even doorwarmen in het hotel.quote:Op woensdag 30 november 2011 16:39 schreef mazaru het volgende:
[..]
Uitkijken op de bruggen en heel veel plezier!!
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |