abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zondag 22 mei 2011 @ 09:10:54 #1
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_97145974
quote:
DEN HAAG - De VVD heeft haar handtekening weggehaald onder een wetsvoorstel dat zij eerder samen met D66 had ingediend om godslastering niet meer strafbaar te stellen. Volgens VVD'er Fred Teeven, een van de indieners, is dat gebeurd toen hij staatssecretaris van Justitie werd.

Maar D66 is ervan overtuigd dat de liberalen hiermee de gunst van de SGP willen verwerven in ruil voor steun aan de coalitie in de Eerste Kamer.

Dat maakte D66-Tweede Kamerlid Boris van der Ham zaterdag kenbaar in het tv-programma Nieuwsuur. Senator Gerrit Holdijk van de SGP erkende in de uitzending dat als het kabinet dit type voorstellen uitstelt of ongedaan maakt, het op de steun van de SGP kan rekenen, ''maar niet klakkeloos.''

Teeven heeft onlangs zelf aan Holdijk gemeld dat er geen VVD-handtekening meer onder het initiatief staat en kan zich voorstellen dat de SGP'er dit zo uitlegt. Als VVD, CDA en gedoogpartij PVV geen meerderheid halen in de Senaat, kan de SGP het verschil maken.

Open

De nieuwe woordvoerder van de VVD op dit terrein, Ard van der Steur, is niet van plan alsnog zijn handtekening onder het initiatief te zetten. Hij zei dat zijn fractie het beter vindt om er open naar te kijken en meer integraal te spreken en te besluiten over de vrijheid van meningsuiting van politici in 2011.

Van der Ham laat weten dat hij het intrekken van de VVD-handtekening onder een samen ingediend wetsvoorstel ''ongekend, verbazingwekkend en teleurstellend'' vindt. Hij wijst erop dat de VVD eerder al afzag van meer koopzondagen en plaatst vraagtekens bij de liberale ruggengraat van de VVD.

Opheffen

Het wetsvoorstel werd eind 2009 ingediend door de drie toenmalige oppositiepartijen en moet ertoe leiden dat het verbod op godslastering wordt opgeheven. Het gaat met name om afschaffing van artikel 147 van het Wetboek van Strafrecht.

Hierover is al jaren politiek gesteggel, dat oplaaide toen toenmalig CDA-minister Piet Hein Donner het 'slapende' artikel nieuw leven wilde inblazen na de moord op filmmaker Theo van Gogh.

De drie initiatiefnemers wilden niet dat godsdienstige meningen meer wettelijke bescherming zouden krijgen dan niet-godsdienstige.
Worden ze daar nog niet duizelig van al dat gedraai? Het is bijna lachwekkend maar daarvoor ook te treurig. De VVD gooit nu wel zo'n beetje alles in de uitverkoop om deze wankele regering maar in het zadel te houden.

Shame on you!

[ Bericht 0% gewijzigd door Hexagon op 22-05-2011 09:18:39 ]
pi_97146002
Helaas maar waar, VVD is de nieuwe ChristenUnie. Daar ga ik dus niet meer op stemmen.
pi_97146069
*laat zich hier smalend uit over religies, gelovigen en de voorwerpen die ze gebruiken*

Waar blijft het SWAT team ? Of moet ik ook nog over God als Ezeltje met scherpe hoefjes praten ?
  FOK!-Schrikkelbaas zondag 22 mei 2011 @ 09:36:45 #4
862 Arcee
Look closer
pi_97146183
Triest idd. :{

Pechtold verwoordde het juist:

Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
  zondag 22 mei 2011 @ 09:43:49 #5
165633 eriksd
The grand facade...
pi_97146268
Ik zou dit wel recht willen praten, maar dat lukt niet.

Wat een afgang
Op donderdag 11 oktober 2012 19:49 schreef Tem het volgende:
Bis bis bis
Op maandag 17 december 2012 22:25 schreef KoosVogels het volgende:
Wij krijgen niks voor kerst van de baas. Alleen een trap onder de reet en een stuk steenkool.
  zondag 22 mei 2011 @ 10:08:24 #6
336790 dotCommunism
taxes? TAXES!?
pi_97146518
Hahaha, oh VVD toch, je zo moeten hoereren om maar voldoende steun te kunnen krijgen.
I'm just really stupid with my money, which is why I'll never have a lot of it! Problem solved, dilemma deleted!
pi_97146657
pi_97146675
Als het niet zo enorm triest was allemaal, zou je er om kunnen lachen misschien. Koopzondag, nu dit weer. Gaat lekker, Mark?
"I'm interested in anything about revolt, disorder, chaos, especially activity that appears to have no meaning.
It seems to me to be the road toward freedom. - Jim Morrison"
pi_97146680
quote:
13s.gif Op zondag 22 mei 2011 09:43 schreef eriksd het volgende:
Ik zou dit wel recht willen praten, maar dat lukt niet.

Wat een afgang
Dit dus :{
'Wish I was old and a little sentimental'
Porcupine Tee - Normal
  zondag 22 mei 2011 @ 10:24:10 #10
148813 Vader_Aardbei
Stem JA21 in maart!
pi_97146697
Tja, wat kan ik hier nog over zeggen. Niets verbaast mij meer bij de VVD. Als ze morgen verklaren dat vrouwen niet langer deel uitmaken van hun kieslijst, is de transformatie compleet.
pi_97147093
quote:
0s.gif Op zondag 22 mei 2011 10:24 schreef Vader_Aardbei het volgende:
Tja, wat kan ik hier nog over zeggen. Niets verbaast mij meer bij de VVD. Als ze morgen verklaren dat vrouwen niet langer deel uitmaken van hun kieslijst, is de transformatie compleet.
Ik zie ze deze kabinetsperiode nog wel draaien op het gebied van abortus. CDAen PVV willen dat wel graag beperken, de VVD hield tot nu toe de discussie af maar ze blijken goed bereid om te schuiven.
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
pi_97147230
Je zou haast zeggen dat de hele politieke kliek in Den Haag één grote draaimolen is. Wat verrassend! :')

Behalve onze super integere 'gekozen burgemeester' Pechtold natuurlijk.
  zondag 22 mei 2011 @ 11:02:09 #13
336790 dotCommunism
taxes? TAXES!?
pi_97147278
ah, de eerste apologeet is er, en meteen met een "maar hullie is ook slecht"-argument.
I'm just really stupid with my money, which is why I'll never have a lot of it! Problem solved, dilemma deleted!
pi_97147355
quote:
10s.gif Op zondag 22 mei 2011 11:02 schreef dotCommunism het volgende:
ah, de eerste apologeet is er, en meteen met een "maar hullie is ook slecht"-argument.
HBO 'Begrijpend Lezen' gedaan bij Inholland? :')
  zondag 22 mei 2011 @ 11:07:30 #15
70357 Hyperdude
#MakeLanciaGreatAgain
pi_97147375
De VVD is conservatief en niet liberaal.
Om dat niet te begrijpen moet je wel een liberal lefty wezen. :P
VVD houdt het etiket liberaal net zo lang als ze denken dat het een paar stemmen oplevert.
How do we turn this world-class fuck-up into a world-class learning experience?
pi_97147380
Kappen met die persoonlijke aanvallen over en weer aub.
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
pi_97148157
En de zoveelste kans voor de VVD om wél iets voor vrijheid te doen, laten ze aan zich voorbij schieten. Dat ze zich überhaupt nog een liberale partij durven te noemen. :{
pi_97148218
Het wordt nu wel heel erg droevig. VVD wordt gewoon gegijzeld door reli-fundi's :')
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
  zondag 22 mei 2011 @ 11:44:57 #19
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_97148300
En het helpt ze nog niet ook:

PVV loopt in op VVD
DEN HAAG - De PVV van Geert Wilders loopt in de peiling van Maurice de Hond deze week vijf zetels in op de VVD. De gedoogpartij stijgt drie zetels en de grootste regeringspartij VVD daalt er twee.

Daarmee komt de PVV uit op 26 zetels en de VVD op 32, een verschil van zes zetels. Een maand geleden was er nog een verschil van vijftien zetels. Het CDA zakt verder weg naar dertien zetels, acht zetels minder dan nu in de Tweede Kamer.

De christendemocraten komen daarmee op het laagste niveau uit dat ooit is gemeten en worden daarmee de zesde partij van Nederland, aldus De Hond zondag. De coalitie van VVD en CDA met gedoogpartij PVV komt uit op 71 zetels, vijf minder dan ze nu heeft in de Kamer.

Volgens de opiniepeiler hangen de verschuivingen deze week samen met de politieke discussie rond de steun aan het in zware nood verkerende Griekenland. De PVV wil dat er geen Nederlands geld meer gaat naar het zuidelijke EU-land en het kabinet van VVD en CDA is daar wel toe bereid. De Nederlandse bevolking heeft ook zijn twijfels over extra geld en de mogelijke risico's en gevolgen voor Nederland zelf.

Zo denkt 31 procent dat steun aan de Grieken nodig is, omdat de gevolgen anders te ernstig zullen zijn. Iets meer mensen, 37 procent, willen niet steunen omdat ze denken dat de gevolgen minder erg zijn dan het kabinet zegt. De rest (31 procent) kan niet inschatten wat de gevolgen zijn en weet het niet.

De peiling laat voor de andere partijen niet veel verschuivingen zien. Alleen de SP en ChristenUnie stijgen een zetel en D66 en de nieuwe partij 50Plus verliezen er één.

http://www.telegraaf.nl/b(...)opt_in_op_VVD__.html
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_97148498
Beetje raar dat mensen hier zo over vallen. Zulk soort gedraai is inherent aan het democratisch systeem dat Nederland kent, partijen zullen concessies moeten doen omwille van het verkrijgen of behouden van de macht.
  zondag 22 mei 2011 @ 11:54:26 #21
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_97148568
quote:
2s.gif Op zondag 22 mei 2011 11:52 schreef Strugglemaster het volgende:
Beetje raar dat mensen hier zo over vallen. Zulk soort gedraai is inherent aan het democratisch systeem dat Nederland kent, partijen zullen concessies moeten doen omwille van het verkrijgen of behouden van de macht.
Tenzij het natuurlijk linkse partijen zijn.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  zondag 22 mei 2011 @ 12:00:18 #22
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_97148731
quote:
2s.gif Op zondag 22 mei 2011 11:52 schreef Strugglemaster het volgende:
Beetje raar dat mensen hier zo over vallen. Zulk soort gedraai is inherent aan het democratisch systeem dat Nederland kent, partijen zullen concessies moeten doen omwille van het verkrijgen of behouden van de macht.
Maar dan heb ik ook het volste recht om daar eens flink op te gaan lopen kankeren. Concessies doen is immers nooit gratis.

Uiteraard doe je concessies maar sommige concessies zijn nu eenmaal niet best voor je geloofwaardigheid. En daar is dez een groot voorbeeld van.
pi_97148894
Samenwerken moet natuurlijk van twee kanten komen. Gezien de huidige politieke situatie vind ik de stap van de VVD niet zo opmerkelijk en ik heb er ook nog niet eens zoveel problemen mee, want de impact van het verbod op godslastering op de samenleving is minimaal. En als we het dan toch over impact op de samenleving hebben dan weegt de vrije economische agenda natuurlijk veel en veel zwaarder, een onderwerp waarop vele zelfbenoemde liberalen in dit topic nooit thuis geven.
  zondag 22 mei 2011 @ 12:06:56 #24
136 V.
Like tears in rain...
pi_97148900
quote:
0s.gif Op zondag 22 mei 2011 09:36 schreef Arcee het volgende:
Triest idd. :{

Pechtold verwoordde het juist:

Grappig, Wilders die zich afvraagt hoe de SGP het gelijkheidsbeginsel tussen man en vrouw schendt... Lekker op de hoogte joh..

V.
Ja inderdaad, V. ja.
pi_97148980
quote:
7s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:06 schreef Bolkesteijn het volgende:
Samenwerken moet natuurlijk van twee kanten komen. Gezien de huidige politieke situatie vind ik de stap van de VVD niet zo opmerkelijk en ik heb er ook nog niet eens zoveel problemen mee, want de impact van het verbod op godslastering op de samenleving is minimaal. En als we het dan toch over impact op de samenleving hebben dan weegt de vrije economische agenda natuurlijk veel en veel zwaarder, een onderwerp waarop vele zelfbenoemde liberalen in dit topic nooit thuis geven.
Tsja, jij hebt ooit eens SGP gestemd, dus het mag geen verrassing heten dan jij je kunt vinden in de huidige koers van de VVD.
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
pi_97149033
quote:
7s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:09 schreef KoosVogels het volgende:
Tsja, jij hebt ooit eens SGP gestemd, dus het mag geen verrassing heten dan jij je kunt vinden in de huidige koers van de VVD.
Dat was voor het waterschap, dat moet er wel even bij. :)
pi_97149055
quote:
0s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:11 schreef Bolkesteijn het volgende:

[..]

Dat was voor het waterschap, dat moet er wel even bij. :)
Maar toch.
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
  zondag 22 mei 2011 @ 12:12:25 #28
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_97149084
quote:
7s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:06 schreef Bolkesteijn het volgende:
Samenwerken moet natuurlijk van twee kanten komen. Gezien de huidige politieke situatie vind ik de stap van de VVD niet zo opmerkelijk en ik heb er ook nog niet eens zoveel problemen mee, want de impact van het verbod op godslastering op de samenleving is minimaal. En als we het dan toch over impact op de samenleving hebben dan weegt de vrije economische agenda natuurlijk veel en veel zwaarder, een onderwerp waarop vele zelfbenoemde liberalen in dit topic nooit thuis geven.
In de economische agenda van dit kabinet is ook al weinig liberaals te ontdekken.

Het is meer een soort dwangneurose om zo kortzichtig mogelijk te bezuinigen
  zondag 22 mei 2011 @ 12:14:33 #29
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_97149161
quote:
0s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:12 schreef Hexagon het volgende:

[..]

In de economische agenda van dit kabinet is ook al weinig liberaals te ontdekken.

Nou ja, in zoverre... Kijk, we mogen 130 op bepaalde wegen. Normaal mag je dan 139 voordat ze gaan flitsen. Nu romen ze dat af naar 135. Het is op een snelheidsmeter met alle afwijkingen redelijk moeilijk om niet boven die 135 te komen. Dus wordt er eerder geflitst en eerder komen er dus boetes binnen. Dus door liberaal toe te staan dat we harder mogen rijden, komen er meer boetes binnen en dat is goed voor de schatkist, dus economisch :P
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_97149213
quote:
0s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:00 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Maar dan heb ik ook het volste recht om daar eens flink op te gaan lopen kankeren. Concessies doen is immers nooit gratis.

Uiteraard doe je concessies maar sommige concessies zijn nu eenmaal niet best voor je geloofwaardigheid. En daar is dez een groot voorbeeld van.
Dit:

quote:
7s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:06 schreef Bolkesteijn het volgende:
Samenwerken moet natuurlijk van twee kanten komen. Gezien de huidige politieke situatie vind ik de stap van de VVD niet zo opmerkelijk en ik heb er ook nog niet eens zoveel problemen mee, want de impact van het verbod op godslastering op de samenleving is minimaal. En als we het dan toch over impact op de samenleving hebben dan weegt de vrije economische agenda natuurlijk veel en veel zwaarder, een onderwerp waarop vele zelfbenoemde liberalen in dit topic nooit thuis geven.
Verder: Robert Nozick _O_
  zondag 22 mei 2011 @ 12:16:57 #31
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_97149258
quote:
3s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:15 schreef Strugglemaster het volgende:

[..]

Dit:

[..]

Verder: Robert Nozick _O_
Waar zit die vrije economische agenda dan?
pi_97149275
quote:
0s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:12 schreef Hexagon het volgende:

[..]

In de economische agenda van dit kabinet is ook al weinig liberaals te ontdekken.

Het is meer een soort dwangneurose om zo kortzichtig mogelijk te bezuinigen
Klopt, maar je dacht hopelijk niet dat de VVD liberaal waren?
  zondag 22 mei 2011 @ 12:18:35 #33
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_97149318
quote:
10s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:17 schreef Strugglemaster het volgende:

[..]

Klopt, maar je dacht hopelijk niet dat de VVD liberaal waren?
Zolang ze zichzelf zo noemen moeten ze het ook waarmaken of anders daarop afgerekend worden.
pi_97149333
quote:
0s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:18 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Zolang ze zichzelf zo noemen moeten ze het ook waarmaken of anders daarop afgerekend worden.
Volgens de VVD mag dat niet :D
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
  zondag 22 mei 2011 @ 12:19:34 #35
72545 Megumi
Go Rin No Sho
pi_97149354
Ik blijf godslastering raar vinden. Hoe kun je iets kwetsen wat niet bestaat. Wat ook maar weer mooi blijkt uit het feit dat ik op 22-05-2011 dit kan posten. Ondanks dat bepaalde idioten dachten dat het einde der tijden nabij was. :P
Wordt als iemand die voortdurend dood is. De ware volgeling van bushidõ sterft elke ochtend en avond opnieuw. En wordt niet gehinderd door angst voor de dood. Yamamoto Tsunetomo's hagakure.
  zondag 22 mei 2011 @ 12:19:41 #36
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_97149358
quote:
0s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:19 schreef du_ke het volgende:

[..]

Volgens de VVD mag dat niet :D
Behalve als het over linkse partijen gaat :P
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_97149366
quote:
0s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:16 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Waar zit die vrije economische agenda dan?
Misschien niet helemaal goed vet gemaakt. Wat ik bedoelde is dat de VVD t.o.v. issues als godslastering - die nauwelijks impact hebben en minder nijpend zijn - de economische agenda laten prevaleren.
  zondag 22 mei 2011 @ 12:20:58 #38
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_97149410
quote:
2s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:19 schreef Strugglemaster het volgende:

[..]

Misschien niet helemaal goed vet gemaakt. Wat ik bedoelde is dat de VVD t.o.v. issues als godslastering - die nauwelijks impact hebben en minder nijpend zijn - de economische agenda laten prevaleren.
En die economische agenda wordt bevorderd door in te stemmen met zondagssluiting?
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  zondag 22 mei 2011 @ 12:21:22 #39
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_97149425
quote:
2s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:19 schreef Strugglemaster het volgende:

[..]

Misschien niet helemaal goed vet gemaakt. Wat ik bedoelde is dat de VVD t.o.v. issues als godslastering - die nauwelijks impact hebben en minder nijpend zijn - de economische agenda laten prevaleren.
De economische agenda van de VVD voor de verkiezingen is ook niet terug te herkennen.

Verder is ook een dergelijke concessie nooit gratis.
  zondag 22 mei 2011 @ 12:21:41 #40
237554 Holograph
Compay Segundo
pi_97149432
Is toch symboolpolitiek, aangezien er niemand meer wordt vervolgd voor godslastering.
pi_97149479
quote:
0s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:18 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Zolang ze zichzelf zo noemen moeten ze het ook waarmaken of anders daarop afgerekend worden.
Liberalisme is een term die al lange tijd gekaapt is. Daarom dat het oorspronkelijke liberalisme (of wat er het meest in de buurt ligt) met termen als klassiek-liberalisme aangeduid moet worden. VVD is eerder sociaal-liberaal, ook op economisch gebied.
pi_97149508
quote:
0s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:21 schreef Holograph het volgende:
Is toch symboolpolitiek, aangezien er niemand meer wordt vervolgd voor godslastering.
Waarom dan niet gewoon je handtekening onder dat voorstel zetten om die onnodige regelgeving te schrappen?
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
  zondag 22 mei 2011 @ 12:23:33 #43
72545 Megumi
Go Rin No Sho
pi_97149509
quote:
2s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:19 schreef Strugglemaster het volgende:

[..]

Misschien niet helemaal goed vet gemaakt. Wat ik bedoelde is dat de VVD t.o.v. issues als godslastering - die nauwelijks impact hebben en minder nijpend zijn - de economische agenda laten prevaleren.
Dat doet elke politieke partij want uiteindelijk is geld het enige wat telt. Vandaar dat de PVDA ons pensioen aan de banken heeft gegeven ondanks het wanbeleid van die lui.
Wordt als iemand die voortdurend dood is. De ware volgeling van bushidõ sterft elke ochtend en avond opnieuw. En wordt niet gehinderd door angst voor de dood. Yamamoto Tsunetomo's hagakure.
  zondag 22 mei 2011 @ 12:24:43 #44
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_97149547
quote:
0s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:23 schreef Megumi het volgende:

[..]

Dat doet elke politieke partij want uiteindelijk is geld het enige wat telt. Vandaar dat de PVDA ons pensioen aan de banken heeft gegeven ondanks het wanbeleid van die lui.
Vertel eens: In welk Kabinet waar alleen de PvdA (let ook eens op de spelling) in zat, is dat gebeurd? Of in welke Kabinetsperiode waarin de PvdA de Kamermeerderheid had?
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  zondag 22 mei 2011 @ 12:25:07 #45
122155 arucard
Amplifier Worship
pi_97149563
Wat valt er eigenlijk allemaal onder godslastering?
O)))
  zondag 22 mei 2011 @ 12:25:30 #46
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_97149575
Ik dacht al hoe lang gaat het duren voor de PvdA erbij gesleept gaat worden :D
pi_97149599
quote:
0s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:20 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]

En die economische agenda wordt bevorderd door in te stemmen met zondagssluiting?
Die concessie is blijkbaar acceptabel geacht om bij de SGP in de gunst te komen.

quote:
0s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:21 schreef Hexagon het volgende:

[..]

De economische agenda van de VVD voor de verkiezingen is ook niet terug te herkennen.

Verder is ook een dergelijke concessie nooit gratis.
Nee, je gaat die verkiezingen in met een bepaalde inzet, en daarna wordt er omwille van de bestuurbaarheid van het land gepingeld.
  zondag 22 mei 2011 @ 12:27:02 #48
237554 Holograph
Compay Segundo
pi_97149628
quote:
0s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:23 schreef du_ke het volgende:

[..]

Waarom dan niet gewoon je handtekening onder dat voorstel zetten om die onnodige regelgeving te schrappen?
Het ligt gevoelig bij bepaalde minderheden. Schijnbaar heeft de D66 daar geen boodschap aan :D. Nou ja, ze hebben er een boodschap aan als het electoraal goed uitkomt.

Wel raar dat de D66 het kabinet symboolpolitiek verwijt, terwijl ze het zelf dunnetjes overdoen :').
  zondag 22 mei 2011 @ 12:27:05 #49
230788 n8n
Pragmatisch
pi_97149632
Maar D66 is ervan overtuigd dat de liberalen hiermee de gunst van de SGP willen verwerven in ruil voor steun aan de coalitie in de Eerste Kamer.

The Fuck :')
Specialization is for insects”.—Robert Heinlein
pi_97149639
En de PVV blijft lekker buiten schot want die zitten niet in de regering. Te triest voor woorden allemaal.
Dat dit kabinet heel snel mag vallen.
Op zondag 5 februari 2012 19:00 schreef Voorschrift het volgende:
Welk sprookjespompoen kom jij uitgestapt?
  zondag 22 mei 2011 @ 12:27:32 #51
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_97149649
quote:
2s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:26 schreef Strugglemaster het volgende:

[..]

Die concessie is blijkbaar acceptabel geacht om bij de SGP in de gunst te komen.

[..]

Nee, je gaat die verkiezingen in met een bepaalde inzet, en daarna wordt er omwille van de bestuurbaarheid van het land gepingeld.
Je kunt je moraalridderposts wel steeds herhalen

Maar mijn punt is dat soort concessies gewoon niet gratis zijn. En daarom mogen we de VVD hierop bekritiseren.
  zondag 22 mei 2011 @ 12:28:11 #52
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_97149677
quote:
2s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:26 schreef Strugglemaster het volgende:

Nee, je gaat die verkiezingen in met een bepaalde inzet, en daarna wordt er omwille van de bestuurbaarheid van het land gepingeld.
Ja, je roept bijvoorbeeld dat AOW leeftijd 65 blijft en dat daaraan tornen Kiezersbedrog is en als dan een heleboel mensen blij op je gestemd hebben omdat ze weten dat jij als partij altijd hebt geageerd tegen dat soort draaikonterij en je er dus niet schuldig aan zult maken, de dag na de verkiezingen te roepen dat 65 helemaal geen breekpunt is en dat er gewoon over gepraat kan worden.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  zondag 22 mei 2011 @ 12:29:27 #53
230788 n8n
Pragmatisch
pi_97149725
Zoals ik het zie is het voor de VVD een kleine prijs om te betalen voor wat ze echt willen. Zoiets?
Specialization is for insects”.—Robert Heinlein
pi_97149774
quote:
5s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:29 schreef n8n het volgende:
Zoals ik het zie is het voor de VVD een kleine prijs om te betalen voor wat ze echt willen. Zoiets?
Wat willen ze dan echt?
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
  zondag 22 mei 2011 @ 12:31:37 #55
230788 n8n
Pragmatisch
pi_97149792
Ben even verder aan het kijken en lees
quote:
Hirsch Ballin liet direct weten gewoon verder te werken aan zijn plannen om enerzijds het verbod op godslastering te schrappen en anderzijds het verbod op belediging uit te breiden. Dat zal inclusief alle adviesrondes lang duren. Het is de vraag of dat voorstel het ooit zal halen – coalitiepartij ChristenUnie heeft er grote moeite mee, alleen Hirsch Ballins eigen CDA en misschien de PvdA zien er wat in – maar dan is hij zo jaren verder.
Is hier nog/al een topic over?
Specialization is for insects”.—Robert Heinlein
  zondag 22 mei 2011 @ 12:31:40 #56
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_97149794
quote:
0s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:31 schreef du_ke het volgende:

[..]

Wat willen ze dan echt?
Op het pluche blijven, gezien de peilingen....
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  zondag 22 mei 2011 @ 12:33:18 #57
230788 n8n
Pragmatisch
pi_97149855
quote:
0s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:31 schreef du_ke het volgende:

[..]

Wat willen ze dan echt?
quote:
Maar D66 is ervan overtuigd dat de liberalen hiermee de gunst van de SGP willen verwerven in ruil voor steun aan de coalitie in de Eerste Kamer.
Dat haal ik uit de tekst maar wat dat inhoud weet ik niet precies, toch lijkt een stukje symboolpolitiek tegenover iets van 'waarde' (welke weet ik niet) technisch gezien een goede deal (voor de VVD dan, blijkbaar).
Specialization is for insects”.—Robert Heinlein
  zondag 22 mei 2011 @ 12:35:37 #58
230788 n8n
Pragmatisch
pi_97149910
van partlement.com

quote:
Artikel 147

Met gevangenisstraf van ten hoogste drie maanden of geldboete van de tweede categorie wordt gestraft:

1. hij die zich in het openbaar, mondeling of bij geschrift of afbeelding, door smalende godslasteringen op voor godsdienstige gevoelens krenkende wijze uitlaat;

2. hij die een bedienaar van de godsdienst in de geoorloofde waarneming van zijn bediening bespot;

3. hij die voorwerpen aan een eredienst gewijd, waar en wanneer de uitoefening van die dienst geoorloofd is, beschimpt.


Artikel 147a

1. Hij die een geschrift of afbeelding waarin uitlatingen voorkomen die, als smalende godslasteringen, voor godsdienstige gevoelens krenkend zijn, verspreidt, openlijk tentoonstelt of aanslaat of, om verspreid, openlijk tentoongesteld of aangeslagen te worden, in voorraad heeft, wordt, indien hij weet of ernstige reden heeft om te vermoeden dat in het geschrift of de afbeelding zodanige uitlatingen voorkomen, gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste twee maanden of geldboete van de tweede categorie.

2. Met dezelfde straf wordt gestraft hij die, met gelijke wetenschap of een gelijke reden tot vermoeden, de inhoud van een zodanig geschrift openlijk ten gehore brengt.

3. Indien de schuldige een van de misdrijven omschreven in dit artikel in zijn beroep begaat en er, tijdens het plegen van het misdrijf, nog geen twee jaren zijn verlopen sedert een vroegere veroordeling van de schuldige wegens een van deze misdrijven onherroepelijk is geworden, kan hij van de uitoefening van dat beroep worden ontzet.
Specialization is for insects”.—Robert Heinlein
pi_97149922
quote:
0s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:28 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]

Ja, je roept bijvoorbeeld dat AOW leeftijd 65 blijft en dat daaraan tornen Kiezersbedrog is en als dan een heleboel mensen blij op je gestemd hebben omdat ze weten dat jij als partij altijd hebt geageerd tegen dat soort draaikonterij en je er dus niet schuldig aan zult maken, de dag na de verkiezingen te roepen dat 65 helemaal geen breekpunt is en dat er gewoon over gepraat kan worden.
Zo werkt het inderdaad.
  zondag 22 mei 2011 @ 12:37:54 #60
230788 n8n
Pragmatisch
pi_97149990
quote:
0s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:31 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]

Op het pluche blijven, gezien de peilingen....
Klopt het dan als ik concludeer dat de SGP omwille van artikel 147 bereidt is daar aan mee te werken?
Specialization is for insects”.—Robert Heinlein
  zondag 22 mei 2011 @ 12:39:30 #61
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_97150033
quote:
7s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:37 schreef n8n het volgende:

[..]

Klopt het dan als ik concludeer dat de SGP omwille van artikel 147 bereidt is daar aan mee te werken?
Ja voor hen is iedere minieme invloed op het beleid winst
  zondag 22 mei 2011 @ 12:42:23 #62
230788 n8n
Pragmatisch
pi_97150116
quote:
0s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:39 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Ja voor hen is iedere minieme invloed op het beleid winst
Dan vind ik het überhaupt bestaan van een partij -in dienst van 'het volk'- die zich op deze manier te koop zet te treurig voor woorden :')

Dat de VVD er gebruik van maakt vind ik niet opvallend omdat ze de handhaving van het artikel blijkbaar niet belangrijk (genoeg) vinden. Wat ik wel kwalijk vind is dat ze de afschaffing van het artikel niet belangrijk vinden
Specialization is for insects”.—Robert Heinlein
pi_97150272
quote:
0s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:27 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Je kunt je moraalridderposts wel steeds herhalen

Maar mijn punt is dat soort concessies gewoon niet gratis zijn. En daarom mogen we de VVD hierop bekritiseren.
Gaat een beetje richting de ad hominem, Hexagon. Hoezo dat? Zie overigens geen verband tussen inzicht in de werking van de democratie en moraalridders.

Concessies zijn uiteraard niet gratis hè, dat is het hele idee achter een concessie. Ik heb daarnaast nergens gezegd dat niemand hen mag bekritiseren, ik sprak enkel mijn verbazing uit over het feit dat er hier zo veel mensen over vallen.
pi_97150588
quote:
0s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:19 schreef Megumi het volgende:
Ik blijf godslastering raar vinden. Hoe kun je iets kwetsen wat niet bestaat. Wat ook maar weer mooi blijkt uit het feit dat ik op 22-05-2011 dit kan posten. Ondanks dat bepaalde idioten dachten dat het einde der tijden nabij was. :P
Dit soort smalende uitlatingen zijn dus verboden he.

Huphup; gewoon zeggen dat de wereld werkelijk vergaan is. Anders kwets je gelovigen !
pi_97151507
quote:
10s.gif Op zondag 22 mei 2011 11:02 schreef dotCommunism het volgende:
ah, de eerste apologeet is er, en meteen met een "maar hullie is ook slecht"-argument.
Mevrouw de communist haar ban is opgeheven en ze maakt zich meteen weer schuldig aan een ad hominem :')
'Wish I was old and a little sentimental'
Porcupine Tee - Normal
pi_97151829
Het is leuk hoor, dat de VVD van alles doet om de steun van de SGP krijgen. De echte sukkels zijn GroenLinks en D66, die op bepaalde vlakken hun steun hebben gegeven (Afghanistan bijvoorbeeld) zonder daar iets voor terug te vragen (koopzondag bijvoorbeeld). Als ze dat hadden gedaan, dan had de VVD moeten kiezen; wat is ons meer waard, de steun van de SGP voor immigratievraagstukken, of de steun van GroenLinks/D66 voor Afghanistan. Waarom zouden deze oppositiepartijen hun steun niet uitonderhandelen, zoals de SGP en de PVV dat ook gedaan hebben?

[ Bericht 21% gewijzigd door #ANONIEM op 22-05-2011 13:41:19 ]
  zondag 22 mei 2011 @ 13:37:09 #67
117598 Gebraden_Wombat
lekker bij rijst
pi_97151933
Om te huilen deze "liberale" VVD.

In 2009 stemden D66, PvdA, VVD, SP, PVV, GroenLinks, PvdD en het lid Verdonk voor een motie die de afschaffing van het verbod bepleit.

Als het wetsvoorstel van D66 en VDD wordt behandeld dan is er nog steeds een kamermeerderheid van 91 zetels voor, tenzij de PVV ook tegenstemt. Als dat zo is maakt Wilders zich onsterfelijk belachelijk: wat nou vrijheid van meningsuiting?
Op dinsdag 23 augustus 2011 23:18 schreef problematiQue het volgende:
Mensen die zomaar claimen dat A beter is dan B moet je gewoon negeren. Internetruis.
  zondag 22 mei 2011 @ 13:42:17 #68
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_97152098
quote:
0s.gif Op zondag 22 mei 2011 13:37 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
Om te huilen deze "liberale" VVD.

In 2009 stemden D66, PvdA, VVD, SP, PVV, GroenLinks, PvdD en het lid Verdonk voor een motie die de afschaffing van het verbod bepleit.

Als het wetsvoorstel van D66 en VDD wordt behandeld dan is er nog steeds een kamermeerderheid van 91 zetels voor, tenzij de PVV ook tegenstemt. Als dat zo is maakt Wilders zich onsterfelijk belachelijk: wat nou vrijheid van meningsuiting?
Als hij voorstemt slaat hij zijn tegenstanders een wapen uit handen en kan hij de Islam beledigen zoveel als hij wil.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  zondag 22 mei 2011 @ 14:18:51 #69
134847 fokthesystem
WIJ zijn 'HET'.
pi_97153382
quote:
0s.gif Op zondag 22 mei 2011 09:10 schreef Hexagon het volgende:
DEN HAAG - De VVD heeft haar handtekening weggehaald onder een wetsvoorstel dat zij eerder samen met D66 had ingediend om godslastering niet meer strafbaar te stellen.
Mooi voorbeeld weer van hoe de staat de kerk beschermt en andersom net zo.
Scheiding van kerk en staat in NL ? _O-
http://www.paltalk.com , niet typen maar miepen
Al bemoei jij je niet met politiek, deze bemoeit zich wel met jouw leven en geld, van de wieg tot het graf en zelfs daarna!
pi_97153502
Ik kan er wel weer over gaan vallen, maar dat is een schot voor open doel nu. Wat ik me wel sterk afvraag is hoe anders de VVD was geweest bij een PaarsPlus-coalitie. Die partij is in de huidige constructie onherkenbaar geworden.
pi_97154542
quote:
0s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:23 schreef du_ke het volgende:

[..]

Waarom dan niet gewoon je handtekening onder dat voorstel zetten om die onnodige regelgeving te schrappen?
Wisselgeld in je zak houden :)
Honey ! Take me drunk, i am home !
pi_97159015
God bestaat niet.

Krijg ik nu een boete?
  zondag 22 mei 2011 @ 17:16:35 #73
181667 Strani
Beroemde influencer
pi_97160808
Als ik een god wil lasteren dan weet alleen ik over welke god ik het heb. Misschien wel over Wodan of Jupiter. En misschien zijn die wel echt en de Christelijke god niet :o

Met andere woorden, ik laster lekker waneer ik wil.
Op 02-02-2020 20:20:20 schreef Strani iets
2006 Time Person of the Year
  zondag 22 mei 2011 @ 17:28:45 #74
177885 JoaC
Het is patat
pi_97161393
quote:
0s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:23 schreef Megumi het volgende:

[..]

Dat doet elke politieke partij want uiteindelijk is geld het enige wat telt. Vandaar dat de PVDA ons pensioen aan de banken heeft gegeven ondanks het wanbeleid van die lui.
Wait, WHAT?

Deze wil ik uitgelegd zien
[quote][img]http://i.fokzine.net/p/10s.gif[/img] Op maandag 23 april 2012 17:00 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
  zondag 22 mei 2011 @ 17:30:34 #75
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_97161499
quote:
0s.gif Op zondag 22 mei 2011 17:28 schreef JoaC het volgende:

[..]

Wait, WHAT?

Deze wil ik uitgelegd zien
Ik ook
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  zondag 22 mei 2011 @ 17:58:25 #76
104871 remlof
Europees federalist
pi_97162872
De VVD wordt met de dag conservatiever :N
pi_97164059
quote:
15s.gif Op zondag 22 mei 2011 17:58 schreef remlof het volgende:
De VVD wordt met de dag conservatiever :N
't is inderdaad triest
(...) Misschien worden jullie[Nederlanders] wel de economische vluchtelingen aan de grens met de afsluitdijk tussen Nederland en Fryslan.
-Linkse Boomknuffelaar
  zondag 22 mei 2011 @ 19:35:26 #78
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_97167231
Wat zijn die VVD'ers toch verschrikkelijk hypocriet.
Dat ze hun ziel verkopen om dat ene stemmetje van de SGP te krijgen, tot daar aan toe. Maar ben een vent en kom er voor uit.
Net als dat Halbe-simplisme-Zijlstra een vent moet wezen en moet toegeven dat heel die Zijlstraboete enkel moet worden ingevoerd omdat hij nog X mijloen moet bezuinigen en dat hij anders die X miljoen op een andere manier bezuinigt.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  zondag 22 mei 2011 @ 23:14:53 #79
134847 fokthesystem
WIJ zijn 'HET'.
pi_97181639
quote:
0s.gif Op zondag 22 mei 2011 17:28 schreef JoaC het volgende:
Wait, WHAT?
Deze wil ik uitgelegd zien
Als de tijd rijp is.
Voor nu en straks goed op blijven letten en de pvda volgen:
wat ze zeggen, 'willen' ,
en
(niet-) DOEN of LATEN.
http://www.paltalk.com , niet typen maar miepen
Al bemoei jij je niet met politiek, deze bemoeit zich wel met jouw leven en geld, van de wieg tot het graf en zelfs daarna!
  zondag 22 mei 2011 @ 23:20:19 #80
177885 JoaC
Het is patat
pi_97181950
quote:
0s.gif Op zondag 22 mei 2011 23:14 schreef fokthesystem het volgende:

[..]

Als de tijd rijp is.
Voor nu en straks goed op blijven letten en de pvda volgen:
wat ze zeggen, 'willen' ,
en
(niet-) DOEN of LATEN.
Zoals gewoonlijk volg ik je niet, zal wel weer je dagelijkse anti-PvdA post zijn
[quote][img]http://i.fokzine.net/p/10s.gif[/img] Op maandag 23 april 2012 17:00 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
  zondag 22 mei 2011 @ 23:26:41 #81
134847 fokthesystem
WIJ zijn 'HET'.
pi_97182244
quote:
0s.gif Op zondag 22 mei 2011 23:20 schreef JoaC het volgende:

Zoals gewoonlijk volg ik je niet,
dat de uitleg nog wel eens komt, als het er uit ziet dat je wijzer bent op pvda vlak.
quote:
zal wel weer je dagelijkse anti-PvdA post zijn
Niet anti-, maar ogen-openende, althans voor wie wil kijken, en goed.
http://www.paltalk.com , niet typen maar miepen
Al bemoei jij je niet met politiek, deze bemoeit zich wel met jouw leven en geld, van de wieg tot het graf en zelfs daarna!
  zondag 22 mei 2011 @ 23:29:41 #82
177885 JoaC
Het is patat
pi_97182407
Ook ik heb de PvdA niet hoog zitten, maar jij vervuilt dit VVD-topic ermee
[quote][img]http://i.fokzine.net/p/10s.gif[/img] Op maandag 23 april 2012 17:00 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
  zondag 22 mei 2011 @ 23:36:43 #83
134847 fokthesystem
WIJ zijn 'HET'.
pi_97182756
quote:
0s.gif Op zondag 22 mei 2011 23:29 schreef JoaC het volgende:
Ook ik heb de PvdA niet hoog zitten, maar jij vervuilt dit VVD-topic ermee
VVD ziet af van voorstel godslastering jouw reactie op ene megumi of zo, vissen.....

Wat de vvd betreft, die zal het lasteren van Goden worst zijn, de vvd is denk ik enorm goddeloos qua aanhang èn stemmers, wellicht meer dan welke andere NL partij dan ook, op heel misschien de pvv na.
http://www.paltalk.com , niet typen maar miepen
Al bemoei jij je niet met politiek, deze bemoeit zich wel met jouw leven en geld, van de wieg tot het graf en zelfs daarna!
  zondag 22 mei 2011 @ 23:39:25 #84
177885 JoaC
Het is patat
pi_97182864
quote:
0s.gif Op zondag 22 mei 2011 23:36 schreef fokthesystem het volgende:

[..]

VVD ziet af van voorstel godslastering jouw reactie op ene megumi of zo, vissen.....
Ik stel een vraag, jij mompelt wat in spreektaal.
quote:
Wat de vvd betreft, die zal het lasteren van Goden worst zijn, de vvd is denk ik enorm goddeloos qua aanhang èn stemmers, wellicht meer dan welke andere NL partij dan ook, op heel misschien de pvv na.
Jouw hoofdlettergebruik en spreektaal maken het niet interessant voor de lezer
[quote][img]http://i.fokzine.net/p/10s.gif[/img] Op maandag 23 april 2012 17:00 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
  maandag 23 mei 2011 @ 01:41:54 #85
104871 remlof
Europees federalist
pi_97186474
De JOVD is tegen, hoor ik net op Radio 1.
pi_97186503
Eerst de koopzondagen en nu dit. Godverdomme!
  maandag 23 mei 2011 @ 02:48:45 #87
302800 Frith
fictief en almachtig
pi_97187090
Rutte wilt iets te graag 'zijn' punten doorvoeren blijkbaar. Hij zal wel denken dat dit zo'n loos punt is dat een volgende regering het wel opruimt. Koopzondagen is binnen de huidige structuur van avondwinkels, 24/7 en vast koopzondagen ook al bijna een non-issue aan het worden. Ten opzichte van hoe noodzakelijk dit is en hoe het in een volgende regering kan uitpakken, is het eigenlijk een vrij loos 'offer' om aan christelijke partijen over te geven.

Die zijn over acht jaar toch zo dood als een pier op deze toer. :{
  maandag 23 mei 2011 @ 02:58:40 #88
342542 densha
Majin Densha
pi_97187156
We worden hard getrolled door het kabinet.
Another participant in the Doctrina Jacobi nuper baptizati replies about Muhammad: "He is deceiving. For do prophets come with sword and chariot? You will discover nothing true from the said prophet except human bloodshed".
  † In Memoriam † maandag 23 mei 2011 @ 09:54:16 #89
230491 Zith
pls tip
pi_97189673
quote:
7s.gif Op zondag 22 mei 2011 12:06 schreef Bolkesteijn het volgende:
En als we het dan toch over impact op de samenleving hebben dan weegt de vrije economische agenda natuurlijk veel en veel zwaarder, een onderwerp waarop vele zelfbenoemde liberalen in dit topic nooit thuis geven.
Ah, ons studentje met matige cijfers beslist hier wie de eckte eckte liberalen zijn? :? :Y
I am a Chinese college students, I have a loving father, but I can not help him, he needs to do heart bypass surgery, I can not help him, because the cost of 100,000 or so needed, please help me, lifelong You pray Thank you!
  maandag 23 mei 2011 @ 10:31:47 #90
322645 Voorschrift
See if I care
pi_97190448
Wel een afgang van de VVD, maar als het het kabinet in stand houdt dan moet het maar.

Godslastering is wel een van de minst belangrijke zaken ter wereld, als dat nodig is om die achterlijke SGP'ers in het bootje te krijgen dan zal me dat aan m'n kont roesten. Alles liever dan afhankelijk te zijn van de wispelturige sociaal-democraten.
POL-lintjes: Stef Bloktrofee - Meest arrogante user 2011, Hans Wiegeltrofee - Meest rechtse user 2012, 2013 & 2014
Ek vir jou, Suid-Afrika.
  maandag 23 mei 2011 @ 10:39:35 #91
3542 Gia
User under construction
pi_97190654
Wanneer is iets eigenlijk godslastering?

Is het godslastering om te zeggen dat Mo een pedo was?
Lijkt me niet, want Mo is geen god.
Is het godslastering om te zeggen dat, volgens jou, god niet bestaat?
Lijkt me ook niet, want dat is je eigen mening. Geloven is persoonlijk.
Is het dan godslastering om te zeggen dat de Heilige Drieëenheid een gruwel is?
Nee, dat mag schijnbaar gewoon als jouw geloof daarvan overtuigd is.

Dus, wie kan een voorbeeld geven van Godslastering, wat strafbaar zou moeten zijn?
  maandag 23 mei 2011 @ 10:44:34 #92
7091 punchdrunk
The occasional acid flashback.
pi_97190770
quote:
3s.gif Op maandag 23 mei 2011 10:31 schreef Voorschrift het volgende:
Wel een afgang van de VVD, maar als het het kabinet in stand houdt dan moet het maar.

Godslastering is wel een van de minst belangrijke zaken ter wereld, als dat nodig is om die achterlijke SGP'ers in het bootje te krijgen dan zal me dat aan m'n kont roesten. Alles liever dan afhankelijk te zijn van de wispelturige sociaal-democraten.
Het is maar wat je belangrijk vind. de wet op godslastering is het voorbeeld bij uitstek van de discriminatie van niet-gelovigen. daarnaast is het juridisch gezien een volslagen onzinnige wet, aangezien god geen juridisch definieerbaar begrip is. een gelovige kan alles als god claimen, en vervolgens mij betichten van godslastering. dan is een wet op wetenschapslastering nog veel haalbaarder; dat kun je tenminste verifieren. lijkt me wel een aardig idee trouwens, als ruiltje voor het voortbestaand van die belachelijke godslastering wet; iedereen die iets kwaads zegt over de wetenschappelijke methode zo het cachot in flikkeren...
If you can lie on the floor without holding on, you're not really drunk
  maandag 23 mei 2011 @ 10:46:36 #93
322645 Voorschrift
See if I care
pi_97190826
quote:
0s.gif Op maandag 23 mei 2011 10:44 schreef punchdrunk het volgende:

[..]

Het is maar wat je belangrijk vind. de wet op godslastering is het voorbeeld bij uitstek van de discriminatie van niet-gelovigen. daarnaast is het juridisch gezien een volslagen onzinnige wet, aangezien god geen juridisch definieerbaar begrip is. een gelovige kan alles als god claimen, en vervolgens mij betichten van godslastering. dan is een wet op wetenschapslastering nog veel haalbaarder; dat kun je tenminste verifieren. lijkt me wel een aardig idee trouwens, als ruiltje voor het voortbestaand van die belachelijke godslastering wet; iedereen die iets kwaads zegt over de wetenschappelijke methode zo het cachot in flikkeren...
Het is meer symboolpolitiek aangezien godslastering volgens mij in de praktijk toch niet meer word veroordeeld. Principieel gezien ben ik het zeker met je eens, maar ik vind beleidsmatige stukken m.b.t. de economie en hervormingen wat belangrijker dan het principe van vrijheid op godslastering. Die vrijheid hebben we nu ook al allemaal aangezien niemand zich er toch meer wat van aantrekt, en de hervormingen hebben een grotere impact en zijn het beste af zonder bemoeienis van de oppositie of de sociaal-democraten.

Ergo als dat kleine beetje symboolpolitiek moet worden ingeleverd dan zal ik er niet om malen, het is voor een groter doel.
POL-lintjes: Stef Bloktrofee - Meest arrogante user 2011, Hans Wiegeltrofee - Meest rechtse user 2012, 2013 & 2014
Ek vir jou, Suid-Afrika.
  maandag 23 mei 2011 @ 10:49:09 #94
104871 remlof
Europees federalist
pi_97190884
quote:
3s.gif Op maandag 23 mei 2011 10:46 schreef Voorschrift het volgende:

[..]

Het is meer symboolpolitiek aangezien godslastering volgens mij in de praktijk toch niet meer word veroordeeld. Principieel gezien ben ik het zeker met je eens, maar ik vind beleidsmatige stukken m.b.t. de economie en hervormingen wat belangrijker dan het principe van vrijheid op godslastering. Die vrijheid hebben we nu ook al allemaal aangezien niemand zich er toch meer wat van aantrekt, en de hervormingen hebben een grotere impact en zijn het beste af zonder bemoeienis van de oppositie of de sociaal-democraten.

Ergo als dat kleine beetje symboolpolitiek moet worden ingeleverd dan zal ik er niet om malen, het is voor een groter doel.
Dus je bent liever afhankelijk van christenfundamentalisten dan van sociaaldemocraten?
  maandag 23 mei 2011 @ 10:49:10 #95
7091 punchdrunk
The occasional acid flashback.
pi_97190885
quote:
0s.gif Op maandag 23 mei 2011 10:39 schreef Gia het volgende:
Wanneer is iets eigenlijk godslastering?

Is het godslastering om te zeggen dat Mo een pedo was?
Lijkt me niet, want Mo is geen god.
Is het godslastering om te zeggen dat, volgens jou, god niet bestaat?
Lijkt me ook niet, want dat is je eigen mening. Geloven is persoonlijk.
Is het dan godslastering om te zeggen dat de Heilige Drieëenheid een gruwel is?
Nee, dat mag schijnbaar gewoon als jouw geloof daarvan overtuigd is.

Dus, wie kan een voorbeeld geven van Godslastering, wat strafbaar zou moeten zijn?
hier heb je het probleem dus. aangezien god vrij definieerbaar is (wie ben jij om mij te vertellen dat mijn moulinex keukenmachine niet god is??) kan iedereen dit vrij invullen. zo zou je -mits deze wet nog actief gehandhaafd zou worden- in de meest debiele discussies in een rechtzaal terecht komen.

los van het feit dat het natuurlijk te bizar voor woorden is dat we een wet hebben die het verbied kwaad te spreken over iets dat door iedereen vrijelijk verzonnen kan worden, is het natuurlijk uberhaupt bizar dat er een wet is die het beledigen van iets uberhaupt strafbaar stelt.
If you can lie on the floor without holding on, you're not really drunk
  maandag 23 mei 2011 @ 10:50:40 #96
322645 Voorschrift
See if I care
pi_97190924
quote:
10s.gif Op maandag 23 mei 2011 10:49 schreef remlof het volgende:

[..]

Dus je bent liever afhankelijk van christenfundamentalisten dan van sociaaldemocraten?
Yep.

Christenen mogen dan raar volk (understatement) zijn, economisch gezien zijn ze nog wel redelijk "in ordnung".
POL-lintjes: Stef Bloktrofee - Meest arrogante user 2011, Hans Wiegeltrofee - Meest rechtse user 2012, 2013 & 2014
Ek vir jou, Suid-Afrika.
  maandag 23 mei 2011 @ 10:53:52 #97
149454 GSbrder
Les extrêmes se touchent
pi_97191012
Ja, jammer.
Power is a lot like real estate, it's all about location, location, location.
The closer you are to the source, the higher your property value.
  maandag 23 mei 2011 @ 11:03:24 #98
7091 punchdrunk
The occasional acid flashback.
pi_97191298
quote:
3s.gif Op maandag 23 mei 2011 10:46 schreef Voorschrift het volgende:

[..]

Het is meer symboolpolitiek aangezien godslastering volgens mij in de praktijk toch niet meer word veroordeeld. Principieel gezien ben ik het zeker met je eens, maar ik vind beleidsmatige stukken m.b.t. de economie en hervormingen wat belangrijker dan het principe van vrijheid op godslastering. Die vrijheid hebben we nu ook al allemaal aangezien niemand zich er toch meer wat van aantrekt, en de hervormingen hebben een grotere impact en zijn het beste af zonder bemoeienis van de oppositie of de sociaal-democraten.

Ergo als dat kleine beetje symboolpolitiek moet worden ingeleverd dan zal ik er niet om malen, het is voor een groter doel.
Het is zeker geen symboolpolitiek. de wet op godslastering is het (nog) debielere broertje van die andere gruwel, de wet op godsdienstvrijheid; de vrijbrief die ervoor zorgt dat gelovigen van alles en nog wat meer mogen dan niet-gelovigen, als ze er maar bijroepen dat het moet van een opperwezen.

dat de wet oorspronkelijk bedoeld is om te zorgen dat niemand een religie krijgt opgedrongen, maar zelf zijn geloofsovertuiging mag kiezen, is al lang niet meer interessant; deze rechten worden tegenwoordig gegarandeerd door genoeg andere wetten (vrijheid van meningsuiting, recht op verzameling). het is nu niets meer dan een vrijbrief om in naam van je sprookjesboek te doen en laten waar je zin in hebt en te ontkomen aan wetten die voor de rest van de mensen wel gelden.
If you can lie on the floor without holding on, you're not really drunk
pi_97191384
quote:
14s.gif Op maandag 23 mei 2011 10:50 schreef Voorschrift het volgende:

[..]

Yep.

Christenen mogen dan raar volk (understatement) zijn, economisch gezien zijn ze nog wel redelijk "in ordnung".
En als de SGP een moslim-fundamentalistische partij was geweest?
"I'm interested in anything about revolt, disorder, chaos, especially activity that appears to have no meaning.
It seems to me to be the road toward freedom. - Jim Morrison"
  maandag 23 mei 2011 @ 11:06:57 #100
322645 Voorschrift
See if I care
pi_97191425
quote:
7s.gif Op maandag 23 mei 2011 11:05 schreef Jarno het volgende:

[..]

En als de SGP een moslim-fundamentalistische partij was geweest?
En als de PvdA een fatsoenlijke partij was geweest?

Tja, dan had de wereld er anders uit gezien.
POL-lintjes: Stef Bloktrofee - Meest arrogante user 2011, Hans Wiegeltrofee - Meest rechtse user 2012, 2013 & 2014
Ek vir jou, Suid-Afrika.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')