abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:27:34 #1
68576 eleusis
fokked op kidz
pi_94127430
Breaking (di 1:38)
Daiichi Unit 2 heeft momenteel grote problemen. Er lijkt een explosie te zijn geweest dinsdag om 0:10, in of rond de 'suppression chamber'. Er is bij de centrale een zeer hoge straling gemeten. Alle technici behalve degenen die direct bij de koeloperatie betrokken zijn, zijn geëvacueerd. De helft (2.7m) van de brandstofstaven zijn momenteel aan de lucht ontbloot, zodat de reactor nog steeds dringend gekoeld moet worden.



De suppression chamber (condensatievat) is een donut-vormig vat onder de reactor, waar stoom vanuit de reactor doorheen wordt geleid als de druk te hoog wordt. Het staat indirect in contact met de binnenkant van het beschermingsvat waar de reactor zich in bevindt. Als de druk binnen te ver oploopt, komt hier (radioactieve) stoom in terecht. Als het vat lek is, kan radioactieve stoom en water lekken.

Stream: NHK World TV (Engels vertaald)

__



Status (geüpdatet di 1:38)
• Daiichi-centrale (Fukushima I): Een aantal reactoren zijn oververhit omdat de koeling is uitgevallen. Vanaf zaterdag wordt unit 1 gekoeld met zeewater, nu ook unit 2 en 3. Licht-radioactief gas is op meerdere momenten vrijgelaten, om de druk in de reactor te verlagen. Door gas hebben explosies plaatsgevonden in unit 1 en 3 waardoor het dak is weggeblazen. Dit heeft de reactor zelf niet aangetast. Unit 2 is later in grote problemen gekomen door een lage waterstand en schade aan de 'suppression chamber', een soort expansievat onder de reactor.
• Daini-centrale (Fukushima II): Ook hier wordt druk verlaagd door vrijlaten van licht-radioactief gas.
• Onagawa-centrale: Hier was een verhoogde straling gemeten, maar dit is nu normaal. Waarschijnlijk van de Daiichi-centrale afkomstig. (nu.nl)
• Tokai 2-centrale: Eén koelsysteem uitgevallen op zondag, koeling is inmiddels overgenomen door backupsysteem. (De Morgen)

De centrales moeten enkele dagen gekoeld blijven voordat de shutdown volledig is.

De bevolking in de omgeving van de Daiichi- en Daini-centrales (totaal 200.000 mensen) is geëvacueerd. Enkele tientallen medewerkers van de Daiichi-centrale zijn gewond geraakt bij de herstelwerkzaamheden en explosies, één is overleden. Negen mensen bleken enige vorm van besmetting te hebben, waar ze dit hebben opgelopen wordt uitgezocht en is nog niet bekend.

Eerder nieuws

quote:
Kans op meltdown in Japan neemt toe (NRC, ma 12:06)
door Ernst-Jan Pfauth

De splijtstofstaven in de door de aardbeving getroffen kernreactor van Fukushima 1 staan nu compleet zonder water, meldt een woordvoerder via persbureau Jiji. Daarmee neemt de kans op een meltdown toe. Een meltdown verhoogt de kans op een radioactief lek.
Wetenschapsredacteur Karel Knip schreef vanmorgen in nrc.next over de pijnlijke consequenties van het droog staan van de splijtstofstaven:

De druk binnen de staven neemt zo toe dat zij hier en daar openbarsten en hun sterk radioactieve inhoud vrijgeven. En er ontstaat een chemische reactie tussen de hete stoom en het zeer speciale metaal dat voor de splijtstofomhulling wordt gebruikt (een legering met zirconium: zircaloy). Daarbij vormt zich het explosieve waterstof. Kennelijk heeft zich dat in het gebouw van reactor 1 opgehoopt, met fatale gevolgen. Het had, net zoals de vluchtige radioactieve stoffen, via filters naar de omgeving geloosd moeten worden.

Een ramp met de omvang van Tjsernobyl zal het niet worden, schreef Knip eerder.

Er zullen radioactieve stoffen vrijkomen, maar niet in de mate zoals gebeurde bij Tjernobyl in 1986. Reactor 4 van die centrale bevatte grafiet, dat prompt in brand vloog. Die aanhoudende brand in Tjernobyl heeft toen enorme hoeveelheden radioactief materiaal over de omgeving verspreid. De inhoud van de kernreactoren van Fukushima kan niet branden.
quote:
Explosie in kerncentrale Fukushima (nu.nl, ma 8:59)

TOKIO - In de gehavende kerncentrale Fukushima I heeft zich een explosie voorgedaan. Elf werknemers zijn gewond geraakt, zei een woordvoerder van de Japanse regering.

Zeven mensen die eerder als vermist waren gemeld, zijn inmiddels gevonden.
De explosie was zo krachtig dat hij veertig kilometer verderop werd gevoeld.

Volgens nucleair deskundigen is waarschijnlijk een mengsel van waterstof en zuurstof ontploft. Een soortgelijk incident had zich zaterdag al voorgedaan.

Het koelsysteem in de reactor nummer twee van de kerncentrale Fukushima 1 in Japan is uitgevallen. Eerder hadden de reactoren nummer één en drie van de centrale die ongeveer 250 kilometer van Tokio ligt, hetzelfde probleem. Dat leidde tot explosies.

Muur
Het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA heeft gemeld dat de explosie maandag in de derde reactor van Fukushima 1 niet het reactorvat heeft beschadigd.

Door de nieuwe ontploffing is een muur van het gebouw ingestort, waardoor mogelijk meer radioactiviteit is ontsnapt. De weinige omwonenden die niet zijn geëvacueerd, zijn opgeroepen in hun huizen te blijven.
Uit de omgeving van de kerncentrale zijn meer dan 200.000 mensen geëvacueerd. Enkele honderden zieken, ouderen en verzorgend personeel bleven achter.

Crisissituatie
In de centrale ontstond zaterdag na de aardbeving en de tsunami van vrijdag al een crisissituatie omdat zich een explosie voordeed in reactor 1. Daarbij raakten vier werknemers gewond. Duizenden omwonenden werden toen geëvacueerd.

De autoriteiten hebben bij drie kerncentrales de noodtoestand uitgeroepen vanwege problemen met de koelsystemen. Alle reactoren in de kerncentrales werden automatisch stilgelegd toen Japan vrijdag werd getroffen door de aardbeving, maar doordat ook noodaggregaten uitvielen werken de koelpompen niet meer.
quote:
Stralingsniveau kerncentrale Onagawa normaal (nu.nl, zo 23:33)

TOKIO/WENEN - Het stralingsniveau in de buurt van de Japanse kerncentrale in de plaats Onagawa is weer normaal. Dat meldde het Internationaal Atoomagentschap (IAEA) zondag op basis van metingen door de Japanse autoriteiten.

Japan riep eerder het laagste niveau van de noodtoestand uit bij de centrale.
Er was een hoeveelheid radioactiviteit gemeten zijn die de toegestane niveaus overschreed. In de kerncentrale in Onagawa ontstond vrijdag brand na een zware aardbeving.

De verhoogde straling kwam waarschijnlijk van de nabijgelegen kerncentrale van Fukushima I. Experts denken dat de radioactiviteit met de wind is meegevoerd.

Enkele kerncentrales in Japan hebben problemen met de koeling in de reactoren. In kerncentrale Fukushima I in Okuma vond zaterdag zelfs een explosie plaats. Reactor nummer 1 van die centrale heeft volgens experts mogelijk een gedeeltelijke meltdown ondergaan.
Info: Scenario's

quote:
In alle drie de reactors dreigt nu een meltdown. Wat nu? Drie mogelijkheden. (Volkskrant, ma 14:25)

Scenario 1: een meltdown
Hierbij raken de splijtstofstaven in de kernreactor oververhit, doordat er te weinig koelwater beschikbaar is. Die splijtstofstaven moeten gekoeld worden omdat ze warm worden bij de kernsplitsing - die warmte wordt normaal gesproken gebruikt om energie op te wekken. Dat is te vergelijken met een waterkoker: een bak water met een verwarmingselement erin. Alleen is dat verwarmingselement nucleair.

De reactie is na de aardbeving gestopt, maar de staven geven nog restwarmte af. Dat is normaal gesproken geen probleem, zolang de warmte maar door water kan worden afgevoerd. Juist dat lukt niet, na de beving. Daarom wordt de reactor nu gekoeld met zeewater.
Bij onvoldoende koeling kunnen de splijtstofstaven zo warm worden, dat ze door het stalen reactorvat heen smelten. Dat heet een meltdown.

Is dat erg?
Het hoeft niet meteen een ramp te betekenen. De meeste reactors hebben een dik, betonnen opvangvat. Het radioactieve uranium wordt daarin opgevangen, en kan afkoelen zonder dat de buitenwereld er last van heeft. Liever wil men dit voorkomen, vandaar het binnenlaten van zeewater. Dat is ook gebeurd bij reactors 2 en 3 van dezelfde centrale in Fukushima.

Scenario 2: een ontploffing
Door de aardbeving viel de stroom uit in de reactor. Die stroom is nodig om de pompen aan te drijven die zorgen voor watercirculatie. Dat gebeurde niet, waardoor het water niet werd gecirculeerd en de warme splijtstofstaven begon te reageren met het resterende water.

Daarbij ontstond waterstof. Toen dat waterstof terechtkwam in de ruimte tussen de reactor en het reactorvat, kwam het in aanraking met de daar aanwezige zuurstof. Dat veroorzaakte een explosie. Als er op dat moment radioactief materiaal blootligt, en de boel explodeert, kan dat radioactieve materiaal in de omgeving terecht komen. In Tsjernobyl ontplofte in 1986 een kerncentrale, maar niet door deze waterstofreactie. Bovendien was die centrale veel onveiliger dan de centrales in Japan.

Is dat erg?
Als het zo ver zou komen: mogelijk heel erg. Denk aan wat de explosie van de centrale in Tsjernobyl heeft veroorzaakt. Maar heel waarschijnlijk is het niet. De waterstofexplosie zoals hier boven beschreven, is in Japan al geweest. De kans op een tweede is daarmee minder.

Scenario 3: men krijgt de boel (toch nog) onder controle
Als het de Japanners lukt om alles op tijd te koelen, is er relatief weinig aan de hand. Een meltdown lijkt dan niet meer te kunnen gebeuren. Voor een explosie waarbij radioactief materiaal vrijkomt, is het al te laat.

Is het probleem dan wel zo groot?
Ja, vooral voor de energievoorziening. De reactors kunnen nu al worden afgeschreven, waardoor Japan 2000 megawatt (vier keer zoveel als Borssele produceert) aan vermogen kwijt is.
Info: Status van de centrales
NRC Liveblog 14 maart (continu geüpdatet)
Kyodo headlines (continu geüpdatet)
Persberichten van energiebedrijf Tepco (Engels, semi-elk uur-geüpdatet, site is vaak overbelast)
Fukushima I nuclear accidents (Wikipedia)
Fukushima II earthquake events (Wikipedia)

Info: Achtergronden
Nuclear energy 101: Inside the "black box" of power plants - Hoe werkt kernenergie en wat ging er mis in Fukushima?
A Conversation with My Dad, a Nuclear Engineer, about the Fukushima Daiichi Nuclear Power Plant Disaster in Japan - vraaggesprek met een nucleair ingenieur
How a Reactor Shuts Down and What Happens in a Meltdown (NYTimes, infographic)
Japan's nuclear crisis and Chernobyl: Key differences (Christian Science Monitor)

Plaatjes en video's







Schema: http://i52.tinypic.com/jr4ahg.png



Bekende hoaxes

SPOILER: Bekijk hoaxes
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Eerdere topics
Kerncentrales Japan in problemen #1
Kerncentrales Japan #2
Kerncentrales Japan #3
Kerncentrales Japan #4
Kerncentrales Japan #5
Kerncentrales Japan #6

[ Bericht 1% gewijzigd door eleusis op 15-03-2011 02:03:01 ]
Ik in een aantal worden omschreven: Ondernemend | Moedig | Stout | Lief | Positief | Intuïtief | Communicatief | Humor | Creatief | Spontaan | Open | Sociaal | Vrolijk | Organisator | Pro-actief | Meedenkend | Levensgenieter | Spiritueel
pi_94127451
quote:
1s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:27 schreef Dance99Vv het volgende:
zegt ze dat het wel mee valt met de straling?
Dit is het moment dat ik THEFXR begin te geloven over dat downplayen :'(
Ik zeg maar zoo, dat is korter dan dierentuin
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:28:27 #3
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_94127464
Ook nog noord-noordoostenwind nu :( Blaast richting Tokyo, maximaal ongunstig.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_94127475
Oh fuck, daar zit een maatje van me.
Ik zeg maar zoo, dat is korter dan dierentuin
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:28:41 #5
167669 hondenfokker
Baas boven baas.
pi_94127476
yep 800 mS
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:28:44 #6
68576 eleusis
fokked op kidz
pi_94127478
quote:
1s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:28 schreef Asschen_sukar het volgende:

[..]

Dit is het moment dat ik THEFXR begin te geloven over dat downplayen :'(
Mwa, er werd wel duidelijk gezegd: de straling is niet onmiddellijk gevaarlijk maar wel na meerdere uren.

Deze situatie is (op dit moment) zeer lokaal.
Ik in een aantal worden omschreven: Ondernemend | Moedig | Stout | Lief | Positief | Intuïtief | Communicatief | Humor | Creatief | Spontaan | Open | Sociaal | Vrolijk | Organisator | Pro-actief | Meedenkend | Levensgenieter | Spiritueel
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:28:47 #7
104963 ETA
European Travel Author
pi_94127481
verwachting is dat de wind uit het noorden gaat komen morgen. Dus als er een wolkje komt, dan gaat het richting Tokio....
Totaal Travel 04-24: 87 reizen, 151 vliegtickets, 58 landen, 6 continenten, 949 reisdagen, 163.804 foto's
Mijn reisfotos!
pi_94127500
Operators worden geëvacueerd?
pi_94127527
quote:
1s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:28 schreef hondenfokker het volgende:
yep 800 mS
Dat is een stevige dosis :{
Ik zeg maar zoo, dat is korter dan dierentuin
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:29:49 #10
104963 ETA
European Travel Author
pi_94127532
lijkt erop dat de vessel is gescheurd. Nieuwslezer vertelde net dat de druk binnen de vessel zakte meteen na de ontploffing.
Totaal Travel 04-24: 87 reizen, 151 vliegtickets, 58 landen, 6 continenten, 949 reisdagen, 163.804 foto's
Mijn reisfotos!
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:29:54 #11
1593 Perico
Serpent Rouge
pi_94127535

Tast toe, wat Radium chocolade voor dit topic, in alle ernst.


Drink dit erbij, houdt je jong!
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:29:57 #12
2651 svann
night-hawk
pi_94127539
Evacuatie, dus niets meer aan te doen?
seek electricity                     Fok!Team Kiva micro-kredieten == Doe mee met $25! == topic
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:30:00 #13
145755 kahaarin
You are my sunshine......
pi_94127542
quote:
11s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:29 schreef J0kkebr0k het volgende:
Operators worden geëvacueerd?
Hmmm... minder.
be nice or go away
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:30:47 #14
104963 ETA
European Travel Author
pi_94127575
quote:
1s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:29 schreef ETA het volgende:
lijkt erop dat de vessel is gescheurd. Nieuwslezer vertelde net dat de druk binnen de vessel zakte meteen na de ontploffing.
+ een directe stijging in straling in de omgeving.....
Totaal Travel 04-24: 87 reizen, 151 vliegtickets, 58 landen, 6 continenten, 949 reisdagen, 163.804 foto's
Mijn reisfotos!
pi_94127576
wat mij dus zo erg lijkt: ben je een technisch medewerker die NIET geëvacueerd wordt... dag leven! :X
pi_94127581
Iemand die stream met de stralingsmeter in Tokio bij de hand?
pi_94127593
linkje stream ofz?
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:31:22 #18
28167 matthijst
In a New York State of Mind
pi_94127597
965mS gemeten...

Maar wat betekent het nou, als er lekkage is?
Gevaren voor de regio en zo ja: hoeveel km

Kunnen ze niet gewoon vanuit de lucht dat hele ding volstorten met beton ofzo...
Haters everywhere but I don't really care.
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:31:35 #19
334494 Dance99Vv
Praise Bastet
pi_94127608
quote:
1s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:30 schreef Kidney_bean01 het volgende:
wat mij dus zo erg lijkt: ben je een technisch medewerker die NIET geëvacueerd wordt... dag leven! :X
mooi begin van een stralende dag ++
There is only one religion
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:31:36 #20
68576 eleusis
fokked op kidz
pi_94127609
quote:
1s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:30 schreef Kidney_bean01 het volgende:
wat mij dus zo erg lijkt: ben je een technisch medewerker die NIET geëvacueerd wordt... dag leven! :(
Zo ver is het nu nog niet, er zal met rotatie (zeer korte diensten) worden gewerkt.

Als het nog erger wordt, komen dat doemscenario wel in beeld.
Ik in een aantal worden omschreven: Ondernemend | Moedig | Stout | Lief | Positief | Intuïtief | Communicatief | Humor | Creatief | Spontaan | Open | Sociaal | Vrolijk | Organisator | Pro-actief | Meedenkend | Levensgenieter | Spiritueel
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:31:46 #21
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_94127614
quote:
1s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:31 schreef dan13lv het volgende:
linkje stream ofz?
http://www.ustream.tv/channel/nhk-world-tv
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:31:48 #22
218617 YazooW
bel de wouten!
pi_94127616
quote:
1s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:30 schreef Drassss het volgende:
Iemand die stream met de stralingsmeter in Tokio bij de hand?
http://www.ustream.tv/channel/geiger-counter-tokyo
pi_94127624
quote:
1s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:24 schreef doeterniettoezegiktoch het volgende:

[..]

klopt , net zei ze weer micro sievert ( ookal weet ik begod niet wat het precies is ( wat is nu meer micro of mili :@ ) , ik verstond het wel )
micro is 1 miljoenste van *iets* en mili is 1 duizendste van *iets*.

*iets* is in dit geval Sievert, een manier om de stralingdoses voor mensen aan te geven.

2000 micro Sievert (2 mSv) per jaar is de achtergrondstraling in Nederland.
20000 micro Sievert (20 mSv) per jaar acht men een veilige waarde voor mensen die met straling werken.
5000 micro Sievert (5 mSv) krijg je van een CT scan (afhankelijk van de locatie, zegmaar tussen 1 en 10 mSv)
pi_94127626
edit: Laat maar, link is al gegeven. Ziet er (nog) niet erg uit.
Komt keesje bij de leraar: "Meester, ik word gepest, iedereen noemt me schele keesje"
Waarop de leraar antwoordt: "Wat kan jou dat nou schelen keesje ?"
_o_
pi_94127636
Ik kom zojuist net weer binnenvallen in dit topic. Als ik het goed begrijp is er dus een stralingslek? :o
pi_94127638
quote:
1s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:31 schreef matthijst het volgende:
965mS gemeten...

Maar wat betekent het nou, als er lekkage is?
Gevaren voor de regio en zo ja: hoeveel km

Kunnen ze niet gewoon vanuit de lucht dat hele ding volstorten met beton ofzo...
Dat de hele omgeving nu besmet zal raken met straling. En dat er dus een meltdown bezig is.
gok dat je in het komende uur zal zien wat dat inhoudt.

Moet eigenlijk echt gaan slapen .. damn :{
Ik zeg maar zoo, dat is korter dan dierentuin
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:32:42 #27
171357 Rikketik
Dorothy was right, though
pi_94127642
quote:
1s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:28 schreef Asschen_sukar het volgende:

[..]

Dit is het moment dat ik THEFXR begin te geloven over dat downplayen :'(
Dan is de situatie erger dan ik dacht. :o

Nee, serieus, dit zijn paniekberichten, waarvan ik er al meer heb gelezen de afgelopen dagen. Daarmee wil ik niet zeggen dat er geen vuiltje aan de lucht is, integendeel zelfs, maar juist nu is het zaak om overzicht te bewaren.
Charlie, listen to me. Kill the kid, torch the house, we gotta get out of here.
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:33:22 #28
104963 ETA
European Travel Author
pi_94127660
quote:
1s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:32 schreef Infection het volgende:
Ik kom zojuist net weer binnenvallen in dit topic. Als ik het goed begrijp is er dus een stralingslek? :o
ontploffing gehoord in reaktor 2. Druk binnen in de vessel zakte meteen en significante stijging in straling en evacuatie personeel, dan weet je wel hoe laat het is....
Totaal Travel 04-24: 87 reizen, 151 vliegtickets, 58 landen, 6 continenten, 949 reisdagen, 163.804 foto's
Mijn reisfotos!
pi_94127664
meltdown dus?
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:33:47 #30
104963 ETA
European Travel Author
pi_94127667
quote:
Wat zijn normale waardes en bij welke waardes moeten ze zich zorgen maken?
Totaal Travel 04-24: 87 reizen, 151 vliegtickets, 58 landen, 6 continenten, 949 reisdagen, 163.804 foto's
Mijn reisfotos!
pi_94127670
quote:
Dank, vond hem net ook :@
pi_94127681
quote:
2s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:32 schreef Rikketik het volgende:
Nee, serieus, dit zijn paniekberichten, waarvan ik er al meer heb gelezen de afgelopen dagen. Daarmee wil ik niet zeggen dat er geen vuiltje aan de lucht is, integendeel zelfs, maar juist nu is het zaak om overzicht te bewaren.
Ik ben vooral erg benieuwd wat die explosie was. Was het het vat dat knalde? Of was er wat anders.
Spannend, brr.
Ik zeg maar zoo, dat is korter dan dierentuin
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:34:21 #33
30509 Nightwulf
Howling lone wolf
pi_94127683
Be kind whenever possible. It is always possible.
Dalai Lama
pi_94127687
quote:
1s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:33 schreef ETA het volgende:

[..]

Wat zijn normale waardes en bij welke waardes moeten ze zich zorgen maken?
130 is bye bye
Komt keesje bij de leraar: "Meester, ik word gepest, iedereen noemt me schele keesje"
Waarop de leraar antwoordt: "Wat kan jou dat nou schelen keesje ?"
_o_
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:34:44 #36
104963 ETA
European Travel Author
pi_94127691
persconferentie: alleen niet essentiële personeel is geëvacueerd. (waarom heb je uberhaupt nu niet essentieel personeel???)
Totaal Travel 04-24: 87 reizen, 151 vliegtickets, 58 landen, 6 continenten, 949 reisdagen, 163.804 foto's
Mijn reisfotos!
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:34:47 #37
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_94127694
quote:
Op dinsdag 15 maart 2011 00:33 schreef ETA het volgende:[/b]

[..]

Wat zijn normale waardes en bij welke waardes moeten ze zich zorgen maken?
>100 is niet goed geloof ik
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_94127699
de steller staat nu op 0,00000 ofzo?
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:35:16 #39
28167 matthijst
In a New York State of Mind
pi_94127702
De gevolgen die de kernramp te Harrisburg voor omwonenden heeft gehad zijn te ovezien. De maximale dosis die is gemeten in lichamen van slachtoffers bedraagt 800 micro - sievert. Deze dosis staat gelijk aan de hoeveelheid radioactieve straling die men binnenkrijgt wanneer men een röntgenfoto van de borst laat maken. In totaal kreeg de bevolking tot een afstand van 80 km van de centrale (bestaande uit ongeveer 2000000 mensen) 12 Sv aan extra radioactief materiaal binnen ten gevolge van de kernramp. Dit op de 2000 Sv natuurlijke achtergrondstraling die deze groep mensen per jaar binnenkrijgt. De extra hoeveelheid van 12 Sv was naar verhouding zo klein dat zij geen ernstige toename van sterf - of ziektegevallen tot gevolg heeft gehad. Zo is er slechts kans op minder dan 1 geval van kanker ten gevolge van de kernramp binnen 100 jaar na het ongeval. Water en land zijn niet tot nauwelijks radioactief besmet geraakt. Verder is ook de melk slechts in zeer beperkte mate becquerel gaan uitzenden.
Haters everywhere but I don't really care.
pi_94127710
quote:
1s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:31 schreef StM het volgende:

[..]

micro is 1 miljoenste van *iets* en mili is 1 duizendste van *iets*.

*iets* is in dit geval Sievert, een manier om de stralingdoses voor mensen aan te geven.

2000 micro Sievert (2 mSv) per jaar is de achtergrondstraling in Nederland.
20000 micro Sievert (20 mSv) per jaar acht men een veilige waarde voor mensen die met straling werken.
5000 micro Sievert (5 mSv) krijg je van een CT scan (afhankelijk van de locatie, zegmaar tussen 1 en 10 mSv)
okaj , thnx voor de uitleg!
dus in dit geval is mili erger (hoger )
hoezo adhd ?
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:35:59 #41
171357 Rikketik
Dorothy was right, though
pi_94127722
quote:
1s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:34 schreef Asschen_sukar het volgende:

[..]

Ik ben vooral erg benieuwd wat die explosie was. Was het het vat dat knalde? Of was er wat anders.
Spannend, brr.
Dat moest dus eerst duidelijk worden. Tot die tijd weiger ik mee te gaan in de paniek.
Charlie, listen to me. Kill the kid, torch the house, we gotta get out of here.
pi_94127725
Is vast al gepost, maar

Emergency cooling effort failing at Japanese reactor, deepening crisis

http://timesofindia.india(...)icleshow/7705671.cms
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:36:13 #43
104963 ETA
European Travel Author
pi_94127732
persconferentie: official bied zijn excuses aan voor de overlast.... 8)7
Totaal Travel 04-24: 87 reizen, 151 vliegtickets, 58 landen, 6 continenten, 949 reisdagen, 163.804 foto's
Mijn reisfotos!
pi_94127734
quote:
1s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:32 schreef Asschen_sukar het volgende:

[..]

Dat de hele omgeving nu besmet zal raken met straling. En dat er dus een meltdown bezig is.
gok dat je in het komende uur zal zien wat dat inhoudt.

Moet eigenlijk echt gaan slapen .. damn :{
ik ook , wou net al ofp gaan , maar ja , gebeurd dit ...( kan nieteens denk ik meer zo makkelijk in slaap vallen nu )
hoezo adhd ?
pi_94127741
128 staat ie nu op ?
pi_94127744
quote:
1s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:33 schreef ETA het volgende:

[..]

Wat zijn normale waardes en bij welke waardes moeten ze zich zorgen maken?
Wat je nu ziet lijkt me redelijk normaal voor achtergrond straling.

Boven de 100 wordt het al minder leuk dacht ik
Ik zeg maar zoo, dat is korter dan dierentuin
pi_94127751
quote:
1s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:32 schreef Asschen_sukar het volgende:

[..]

Dat de hele omgeving nu besmet zal raken met straling. En dat er dus een meltdown bezig is.
gok dat je in het komende uur zal zien wat dat inhoudt.

Moet eigenlijk echt gaan slapen .. damn :{
Je kunt NIET besmet raken met straling. Wel blootgesteld worden aan straling, of besmet met radioactieve deeltjes.
pi_94127753
quote:
1s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:36 schreef ETA het volgende:
persconferentie: official bied zijn excuses aan voor de overlast.... 8)7
Japanse beleefdheid, net als het buigen. Cultuur :Y
Never regret anything, beacuse one time it was exaclty what you wanted.
Op donderdag 29 mei 2014 01:52 schreef Tamashii het volgende:
Aan Ado vraagt iedereen toestemmming
pi_94127757
reset :S
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:37:02 #50
104963 ETA
European Travel Author
pi_94127767
quote:
2s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:35 schreef Rikketik het volgende:

[..]

Dat moest dus eerst duidelijk worden. Tot die tijd weiger ik mee te gaan in de paniek.
als de druk binnen in de vessel meteen zakt en de straling significant stijgt, dan is het geen scheet van een operator...
Totaal Travel 04-24: 87 reizen, 151 vliegtickets, 58 landen, 6 continenten, 949 reisdagen, 163.804 foto's
Mijn reisfotos!
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:37:23 #51
23267 Roel_Jewel
Gobbledigook
pi_94127781
Japan Safety Agency: Radioactive materials feared to be leaking - Kyodo
pi_94127785
quote:
1s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:36 schreef Tourniquet het volgende:

Je kunt NIET besmet raken met straling. Wel blootgesteld worden aan straling, of besmet met radioactieve deeltjes.
Je weet wat ik bedoelde. Is gewoon een kwestie van verkeerde woordkeuze, ik studeer nu eenmaal geen Nederlands :)
Ik zeg maar zoo, dat is korter dan dierentuin
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:37:42 #53
104963 ETA
European Travel Author
pi_94127791
quote:
14s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:36 schreef Adolecens het volgende:

[..]

Japanse beleefdheid, net als het buigen. Cultuur :Y
ik snap het, maar het komt nu zo knullig over :P
Totaal Travel 04-24: 87 reizen, 151 vliegtickets, 58 landen, 6 continenten, 949 reisdagen, 163.804 foto's
Mijn reisfotos!
pi_94127794
ik snap de teller niet, hoeveel staat ie nu op dan?
pi_94127798
De geigerteller staat op 13 uSv, 6x zo hoog als de achtergrondstraling in Nederland, maar er zijn plekken waar de achtergrondstraling nog veel hoger is. Wat normaal is in Japan weet ik niet.

Niks ernstigs daar nog dus ;)
pi_94127805
Openheid van zaken geven vinden ze maar lastig... maar ja, what's new?
pi_94127816
Jeezes, wat een bende prutsers zijn daar bezig

Ze laten de generatoren onder water lopen.
Ze vallen zonder stroom omdat de aangevoerde generatoren niet de juiste connector hebben!!.
Ze koelen urenlang met zeewater, tot het reservoir waaruit ze water pompen LEEG is!!!
Je krijgt de indruk dat ze dagenlang achter de feiten aanhollen, nooit proactief gehandeld hebben... |:(
pi_94127843
quote:
1s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:38 schreef meth1745 het volgende:
Jeezes, wat een bende prutsers zijn daar bezig

Ze laten de generatoren onder water lopen.
Ze vallen zonder stroom omdat de aangevoerde generatoren niet de juiste connector hebben!!.
Ze koelen urenlang met zeewater, tot het reservoir waaruit ze water pompen LEEG is!!!
Je krijgt de indruk dat ze dagenlang achter de feiten aanhollen, nooit proactief gehandeld hebben... |:(
en per ongeluk knopje van luchtdruk omzetten ....
hoezo adhd ?
pi_94127844
quote:
1s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:32 schreef Infection het volgende:
Ik kom zojuist net weer binnenvallen in dit topic. Als ik het goed begrijp is er dus een stralingslek? :o
Wel een scheur, zo lijkt het, en operators die weggehaald worden.
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:39:16 #60
171357 Rikketik
Dorothy was right, though
pi_94127852
quote:
1s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:37 schreef ETA het volgende:

[..]

als de druk binnen in de vessel meteen zakt en de straling significant stijgt, dan is het geen scheet van een operator...
Dat klopt. Maar kun je me aan de hand van die informatie uitleggen hoe kritiek de situatie precies is?
Charlie, listen to me. Kill the kid, torch the house, we gotta get out of here.
pi_94127853
Ze schamen zich wel diep zo te zien....
pi_94127864
Goh, nu is het opeens aan daar?

Wie had dat nou kunnen weten !
pi_94127883
quote:
5s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:39 schreef Rikketik het volgende:

Dat klopt. Maar kun je me aan de hand van die informatie uitleggen hoe kritiek de situatie precies is?
Ligt er denk ik helemaal aan hoe goed de containment vessel zijn werk gaat doen. En hoe goed de betonplak onder de vessel is gestort.
Ik zeg maar zoo, dat is korter dan dierentuin
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:40:12 #64
28167 matthijst
In a New York State of Mind
pi_94127890
quote:
Op dinsdag 15 maart 2011 00:38 schreef meth1745 het volgende:
Jeezes, wat een bende prutsers zijn daar bezig

Ze laten de generatoren onder water lopen.
Ze vallen zonder stroom omdat de aangevoerde generatoren niet de juiste connector hebben!!.
Ze koelen urenlang met zeewater, tot het reservoir waaruit ze water pompen LEEG is!!!
Je krijgt de indruk dat ze dagenlang achter de feiten aanhollen, nooit proactief gehandeld hebben... |:(
Beste stuurlui zitten in Nederland op de bank, begrijp ik...
Haters everywhere but I don't really care.
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:40:42 #65
167669 hondenfokker
Baas boven baas.
pi_94127903
Jemig wat is dit voor een zooi aan het worden.
pi_94127904
quote:
1s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:40 schreef matthijst het volgende:

[..]

Beste stuurlui zitten in Nederland op de bank, begrijp ik...
zij doen ook meer dan hun best ... alsof zij hier blij mee zijn :')
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:40:54 #67
171357 Rikketik
Dorothy was right, though
pi_94127913
quote:
1s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:40 schreef Asschen_sukar het volgende:

[..]

Ligt er denk ik helemaal aan hoe goed de containment vessel zijn werk gaat doen. En hoe goed de betonplak onder de vessel is gestort.
Precies, dat weten we dus niet. Vandaar dat ik nog even wacht met flippen. ;)
Charlie, listen to me. Kill the kid, torch the house, we gotta get out of here.
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:40:57 #68
334494 Dance99Vv
Praise Bastet
pi_94127914
quote:
1s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:40 schreef Asschen_sukar het volgende:

[..]

Ligt er denk ik helemaal aan hoe goed de containment vessel zijn werk gaat doen. En hoe goed de betonplak onder de vessel is gestort.
vessel is lek lijkt me
There is only one religion
pi_94127922
quote:
1s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:38 schreef meth1745 het volgende:
Jeezes, wat een bende prutsers zijn daar bezig

Ze laten de generatoren onder water lopen.
Ze vallen zonder stroom omdat de aangevoerde generatoren niet de juiste connector hebben!!.
Ze koelen urenlang met zeewater, tot het reservoir waaruit ze water pompen LEEG is!!!
Je krijgt de indruk dat ze dagenlang achter de feiten aanhollen, nooit proactief gehandeld hebben... |:(
Moet je eens op wiki lezen hoe dat in chernobyl is gegaan. Dat was van begin af aan blunder op blunder, daar kwam geeneens een natuurramp van te voren bij kijken. Pure menselijke stupiditeit.
mooi he, alles
  † In Memoriam † dinsdag 15 maart 2011 @ 00:41:19 #70
21290 NorthernStar
Insurgent
pi_94127928
quote:
1s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:38 schreef J0kkebr0k het volgende:
Openheid van zaken geven vinden ze maar lastig... maar ja, what's new?
Verschrikkelijk die lui. Zitten daar wat dom naar beneden te kijken en alle info moet er werkelijk uitgetrokken worden.
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:41:19 #71
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_94127929
http://english.kyodonews.jp/news/

8:35 15 March BREAKING NEWS: Lower pressure after blast triggers damage to suppression pool: agency
08:33 15 March BREAKING NEWS: Radioactive materials feared to be leaking: safety agency
08:28 15 March BREAKING NEWS: Higher radiation levels measured in Ibaraki -- south of Fukushima
08:25 15 March BREAKING NEWS: Some workers begin to evacuate No. 2 reactor: TEPCO
08:16 15 March BREAKING NEWS: Radiation tops legal limit after blast heard at Fukushima nuke plant
08:11 15 March URGENT: Blast heard at Fukushima's No.2 reactor: gov't
08:07 15 March BREAKING NEWS: Suppression pool may have been damaged at No. 2 reactor: gov't agency
08:02 15 March BREAKING NEWS: Blast heard at 6:10 a.m. at Fukushima's No.2 reactor: gov't
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_94127930
quote:
5s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:39 schreef Rikketik het volgende:

[..]

Dat klopt. Maar kun je me aan de hand van die informatie uitleggen hoe kritiek de situatie precies is?
Ernstig want dat betekend dat er radioactief materiaal uit de reactor komt. Hoe erg dat is, lijkt me een beetje lastig vast te stellen want waar komt het terecht. Is het omhulsel nog wel dicht? Dan is er weinig aan de hand maar als die ook beschadigd is....
pi_94127931
quote:
14s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:40 schreef Rikketik het volgende:

Precies, dat weten we dus niet. Vandaar dat ik nog even wacht met flippen. ;)
Ben ook weer rustig, een borrel verder :D
Ik zeg maar zoo, dat is korter dan dierentuin
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:41:29 #74
28167 matthijst
In a New York State of Mind
pi_94127935
quote:
Op dinsdag 15 maart 2011 00:40 schreef dan13lv het volgende:

[..]

zij doen ook meer dan hun best ... alsof zij hier blij mee zijn :')
Dat bedoel ik dus ook ;)
Haters everywhere but I don't really care.
  dinsdag 15 maart 2011 @ 00:41:52 #75
104963 ETA
European Travel Author
pi_94127947
quote:
1s.gif Op dinsdag 15 maart 2011 00:40 schreef Asschen_sukar het volgende:

[..]

Ligt er denk ik helemaal aan hoe goed de containment vessel zijn werk gaat doen. En hoe goed de betonplak onder de vessel is gestort.
aan de andere kant, de buitenste laag in reactor 2 was nog heel itt reactor 1 en 3, misschien valt het wel mee.
Totaal Travel 04-24: 87 reizen, 151 vliegtickets, 58 landen, 6 continenten, 949 reisdagen, 163.804 foto's
Mijn reisfotos!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')