Dat roepen ze al zeer snal om straatjes schoon te vegenquote:Op donderdag 16 december 2010 13:01 schreef keesjeislief het volgende:
Volgens de woordvoerder die werd aangehaald worden dat soort meldingen altijd geregistreerd, ik neem aan dat ze daarmee bedoelt dat dat ook gebeurt als iemand alleen belt of aan de balie komt?
Vooral bij zoiets natuurlijk, kans voor open doel om je onderbuik eens flink te legen, medelijden te krijgen, te laten merken hoe geweldig beschermend je wel niet bent als ouder etc. etc..quote:Op donderdag 16 december 2010 12:46 schreef Qebbel het volgende:
[..]
Je hebt toch ook van die types die na een ramp doen alsof ze erbij betrokken waren? Ben benieuwd om welk forum het gaat.
Nee zeker niet. Dat is ook de reden dat ze zijn foto gepubliceerd hebben.quote:Op donderdag 16 december 2010 12:49 schreef Loedertje het volgende:
[..]
Gezien het zeer actieve leven van de verdachten in deze zaak acht ik het absoluut niet uitgesloten dat meerdere mensen hem van zeer nabij kenden en dat er ook mensen zijn die wél argwaan kregen en hem niet meer als oppas wilden.
Uit het Paroolquote:AMSTERDAM - De leidsters van Het Hofnarretje waren lief, vrolijk en betrokken. Maar bij de nu opgestapte directeur Albert Drent (51) hadden veel ouders vanaf het begin bedenkingen.
Een beetje wereldvreemd, zeggen ze. ''Het is een aparte man. Hij praat een beetje raar, loopt vreemd. Het ging ook erg moeizaam met het opzetten van een oudercommissie. Leidsters waren evenmin over hem te spreken. Ze klaagden over lange werktijden en weinig personeel,'' zegt Elke, oudercommissielid van Het Hofnarretje.
Wat een andere ouder meteen opviel, was de 'slechte administratie', een verantwoordelijkheid van directeur Albert Drent - die door zijn personeel nog wel eens Kwalbert werd genoemd. ''Rekeningen hadden verkeerde bedragen, of ze kwamen gewoon niet.''
En over de ex van Drent, Magda Raaphorst, zegt een moeder: ''Ik weet nog goed dat zij bij ons thuis kwam om kennis te maken. Zij heeft toen alleen over hun vakantie naar Vietnam gepraat. Dat is toch gek?''
Veel ouders hebben hoofdverdachte Robert M. wel eens voorbij zien komen, maar nooit echt contact met hem gehad. Wel met medeverdachte Edwin R., al vijftien jaar de vaste invaller. Hij wordt momenteel verdacht van het plegen van ontuchtige handelingen tijdens het chatten met een minderjarige. ''Dat heb ik altijd een rare man gevonden,'' zegt een moeder. ''Alsof hij nooit buiten kwam. En hij zei gewoon helemaal niks.''
Haar zoon is verscheidene keren alleen geweest met Edwin. ''Ik weet nog heel goed dat ik hem eens kwam ophalen, hij was het laatste kindje.'' Ze had haar zoontje gezegd Edwin een kus te geven. ''Maar dat wilde mijn zoontje niet. Hij vond hem duidelijk niet aardig.''
Deze moeder heeft nooit iets gemerkt van logeerpartijtjes bij de directie thuis, waarover nu wordt gesproken. ''Ik denk dat het heel selectief is gegaan. We hebben geluk gehad, denk ik.''
Hoewel, nu is er steeds die onzekerheid of er iets met haar kind is gebeurd. ''Het is moordend. Je gaat je afvragen: heb ik toen misschien iets gemerkt? Daar word je echt helemaal gek van. Ik krijg er buikpijn van.'' (KAMILLA LEUPEN/HANNELOES PEN)
Het zou toekomstige gevallen in ieder geval verminderen .quote:Op donderdag 16 december 2010 13:01 schreef keesjeislief het volgende:
[..]
Ja? Zou dat de pijn van de slachtoffertjes verzachten denk je, of zou het toekomstige gevallen voorkomen? Ik denk dat het antwoord in beide gevallen "nauwelijks of niet" is, maar goed, ik heb zo'n vermoeden dat jij het daar niet mee eens bent en het om wat voor reden dan ook belangrijk vindt harde wraak te nemen.
[..]
Volgens de woordvoerder die werd aangehaald worden dat soort meldingen altijd geregistreerd, ik neem aan dat ze daarmee bedoelt dat dat ook gebeurt als iemand alleen belt of aan de balie komt?
Ik heb bij dat bericht eerder het idee dat die vrouw zich nu realiseert dat de gedragsverandering bij haar kinderen destijds weleens het gevolg kunnen zijn van misbruik door deze oppas.quote:Op donderdag 16 december 2010 12:44 schreef Loedertje het volgende:
[..]
Dat ben ik niet met je eens, er worden (helaas) veel zaken bij de balie of telefonisch afgehandeld (of noemen we dat gewoon afwimpelen ? )
Het vermindert toekomstige gevallen helemaal niet. Ook niet als de straf vreselijk hoog is.quote:Op donderdag 16 december 2010 13:14 schreef zoefbust het volgende:
[..]
Het zou toekomstige gevallen in ieder geval verminderen .
Iedereen weet dat de gevangenissen hier zeer comfortabel zijn,ze mogen sporten ,hebben tv en
zelfs internet & verwarming en ze staan na 4 jaar weer op straat .
Daarom pleit ik ervoor om dit soort smerige misdadigers levenslang op te sluiten in Siberië .
Er valt vast wel een deal te maken met Vladimir Poetin .
Geen enkele ouder wil natuurlijk met het gevoel achterblijven dat ze zichzelf iets kunnen verwijten, zowel voor zichzelf als voor anderen. De handigste manier om dat voor elkaar te krijgen is roepen dat je het nooit vertrouwd hebt, maar dat je door die-of-die omstandigheid of door tegenwerking van die-en-die instantie feitelijk niet veel kon doen. Omdat er zoveel emoties loskomen aan allerlei kanten en voor voldoende mensen de grens tussen wat ze feitelijk weten en wat ze graag zouden willen weten/gedaan hebben op z'n minst wat flexibel wordt krijg je uit alle hoeken nogal wat niet feitelijk strikt correcte verhalen. Daarom is het m.i. ook zo belangrijk dat alle betrokken instanties het hoofd koel houden, zich op feiten blijven baseren en geen olie op het vuur van emoties gooien.quote:Op donderdag 16 december 2010 13:07 schreef Qebbel het volgende:
[..]
Uit het Parool
Wat ik zo apart vind, is het gegeven dat iedereen opeens roept dat ze het zo'n rare boel vonden en het rare mensen zijn, maar ondertussen wel hun kind daar dagelijks toevertrouwden.![]()
En wat is er eigenlijk werkelijk waar en wat verzonnen? Ik bedoel, iedereen blaast de boel natuurlijk lekker op. De media vooropgesteld.
Inderdaad. Ouders laten hun kinderen vrolijk naar die slaapfeestjes gaan, maar zeggen nu wel dat ze dat toen al raar vonden!quote:Op donderdag 16 december 2010 13:07 schreef Qebbel het volgende:
Wat ik zo apart vind, is het gegeven dat iedereen opeens roept dat ze het zo'n rare boel vonden en het rare mensen zijn, maar ondertussen wel hun kind daar dagelijks toevertrouwden.![]()
En wat is er eigenlijk werkelijk waar en wat verzonnen? Ik bedoel, iedereen blaast de boel natuurlijk lekker op. De media vooropgesteld.
Bewijs?quote:Op donderdag 16 december 2010 13:14 schreef zoefbust het volgende:
[..]
Het zou toekomstige gevallen in ieder geval verminderen .
Volgens mij bewijzen talloze onderzoeken juist het tegenovergestelde. Zwaardere straffen hebben geen afschrikwekkend effect.quote:
Dat dacht ik ook inderdaad, vandaar mijn vraag.quote:Op donderdag 16 december 2010 13:19 schreef Copycat het volgende:
[..]
Volgens mij bewijzen talloze onderzoeken juist het tegenovergestelde. Zwaardere straffen hebben geen afschrikwekkend effect.
Eerder werken ze nog meer misdaad in de hand. Zoals het definitief het zwijgen opleggen aan de slachtoffers.quote:Op donderdag 16 december 2010 13:19 schreef Copycat het volgende:
[..]
Volgens mij bewijzen talloze onderzoeken juist het tegenovergestelde. Zwaardere straffen hebben geen afschrikwekkend effect.
meestal alleen negatieve gevolgen voor de slachtoffers, immers om straf te ontlopen zul je grondiger tewerk willen gaan om te voorkomen dat je gepakt wordtquote:Op donderdag 16 december 2010 13:19 schreef Copycat het volgende:
[..]
Volgens mij bewijzen talloze onderzoeken juist het tegenovergestelde. Zwaardere straffen hebben geen afschrikwekkend effect.
Zouden ze dan niet juist beter kunnen reageren met; 'Dit hebben we helemaal nooit zien aankomen. Ze waren zo leuk en goed met kinderen. We vertrouwden ze 100%. Als je het van iemand niet zou verwachten, waren zij het wel.' ??quote:Op donderdag 16 december 2010 13:17 schreef keesjeislief het volgende:
[..]
Geen enkele ouder wil natuurlijk met het gevoel achterblijven dat ze zichzelf iets kunnen verwijten, zowel voor zichzelf als voor anderen. De handigste manier om dat voor elkaar te krijgen is roepen dat je het nooit vertrouwd hebt, maar dat je door die-of-die omstandigheid of door tegenwerking van die-en-die instantie feitelijk niet veel kon doen. Omdat er zoveel emoties loskomen aan allerlei kanten en voor voldoende mensen de grens tussen wat ze feitelijk weten en wat ze graag zouden willen weten/gedaan hebben op z'n minst wat flexibel wordt krijg je uit alle hoeken nogal wat niet feitelijk strikt correcte verhalen. Daarom is het m.i. ook zo belangrijk dat alle betrokken instanties het hoofd koel houden, zich op feiten blijven baseren en geen olie op het vuur van emoties gooien.
Ik ben geen psycholoog, maar het is volgens mij ook een soort groepsdynamiek. Als in zo'n heftige zaak veel mensen een bepaalde kant opgaan ("vertrouwde het al niet" etc.) dan is het risicovol om daar niet in mee te gaan omdat je buiten de groep, die vaak een nogal sterke verbinding aangaat en zich sterk afzetten tegen afwijkende geluiden bij zoiets heftigs, kunt vallen met alle gevolgen van dien. Ik ben eigenlijk wel benieuwd of iemand anders hier (welquote:Op donderdag 16 december 2010 13:23 schreef Qebbel het volgende:
[..]
Zouden ze dan niet juist beter kunnen reageren met; 'Dit hebben we helemaal nooit zien aankomen. Ze waren zo leuk en goed met kinderen. We vertrouwden ze 100%. Als je het van iemand niet zou verwachten, waren zij het wel.' ??
Je doet jezelf tekort, dit klinkt al vrij verstandig.quote:Op donderdag 16 december 2010 13:31 schreef keesjeislief het volgende:
[..]
Ik ben geen psycholoog, maar het is volgens mij ook een soort groepsdynamiek. Als in zo'n heftige zaak veel mensen een bepaalde kant opgaan ("vertrouwde het al niet" etc.) dan is het risicovol om daar niet in mee te gaan omdat je buiten de groep, die vaak een nogal sterke verbinding aangaat en zich sterk afzetten tegen afwijkende geluiden bij zoiets heftigs, kunt vallen met alle gevolgen van dien. Ik ben eigenlijk wel benieuwd of iemand anders hier (wel) iets verstandigs over kan zeggen.
Dus je pleit ervoor om maar een hele geringe straf te geven ?quote:Op donderdag 16 december 2010 13:19 schreef Copycat het volgende:
[..]
Volgens mij bewijzen talloze onderzoeken juist het tegenovergestelde. Zwaardere straffen hebben geen afschrikwekkend effect.
Je bent je leesbril vergeten?quote:Op donderdag 16 december 2010 13:39 schreef zoefbust het volgende:
[..]
Dus je pleit ervoor om maar een hele geringe straf te geven ?
Uhm ... nee.quote:Op donderdag 16 december 2010 13:39 schreef zoefbust het volgende:
Dus je pleit ervoor om maar een hele geringe straf te geven ?
Welke straf moeten dit soort lieden dan krijgen ?quote:Op donderdag 16 december 2010 13:43 schreef Copycat het volgende:
[..]
Uhm ... nee.
Is het niet A, dan moet het Z zijn?
Over dat groepsgedrag heb ik ook al nagedacht ja. Maar eerder in de context van voor de bekendmaking van deze zaak. Ik kan me voorstellen dat je als ouder met andere ouders meegaat, als het je kinderen betreft. "Iedereen brengt hier toch dagelijks zijn kinderen? Dan zal het wel veilig zijn", ookal heb je een onderbuikgevoel. Al blijf ik dat van die zogenaamde feestjes zeer vreemd vinden. Ben echt benieuwd hoe dat nou werkelijk gegaan is, want geen weldenkend mens laat zijn peuters toch naar 'zoiets' gaan? Groepsgedrag of niet.quote:Op donderdag 16 december 2010 13:31 schreef keesjeislief het volgende:
[..]
Ik ben geen psycholoog, maar het is volgens mij ook een soort groepsdynamiek. Als in zo'n heftige zaak veel mensen een bepaalde kant opgaan ("vertrouwde het al niet" etc.) dan is het risicovol om daar niet in mee te gaan omdat je buiten de groep, die vaak een nogal sterke verbinding aangaat en zich sterk afzetten tegen afwijkende geluiden bij zoiets heftigs, kunt vallen met alle gevolgen van dien. Ik ben eigenlijk wel benieuwd of iemand anders hier (wel) iets verstandigs over kan zeggen.
Gewoon de gevangenisstraf en evt. TBS die voor zulke daden staan?quote:Op donderdag 16 december 2010 13:44 schreef zoefbust het volgende:
[..]
Welke straf moeten dit soort lieden dan krijgen ?
Dank je.quote:Op donderdag 16 december 2010 13:39 schreef Mercer het volgende:
[..]
Je doet jezelf tekort, dit klinkt al vrij verstandig.
Ik ben uiteraard geen jurist. Maar een straf die past binnen ons rechtssysteem ipv barbarisme lijkt mij een prima uitgangspunt. En uiteraard geldt voor een zwaar misdrijf als dit een zware strafmaat.quote:Op donderdag 16 december 2010 13:44 schreef zoefbust het volgende:
Welke straf moeten dit soort lieden dan krijgen ?
quote:Edwin R. werkte ook als invalkracht in Noord
Edwin R. heeft in het verleden ook als invalkracht gewerkt op kinderdagverblijf Ayla in Noord.
Dat bevestigt eigenaresse Magda Raaphorst aan AT5. Raaphorst is de ex-vrouw van Albert Drent, de directeur van kinderdagverblijf Het Hofnarretje in de Pijp. De 39-jarige Edwin R. was medewerker van het eerste uur bij Het Hofnarretje, maar heeft naar nu blijkt ook als invalkracht gewerkt bij Ayla.
In welke periode dat was en hoe lang R. er actief is geweest, kon Raaphorst nog niet zeggen. Ook is nog niet duidelijk wat zijn werkzaamheden precies inhielden en of hij bijvoorbeeld alleen is geweest met kinderen. Alle ouders krijgen vanavond een update van Ayla, aldus de eigenaresse. Afgelopen dinsdag was er ook al een informatiebijeenkomst, waar ouders vragen konden stellen.
De bevestiging van Raaphorst over R. is opvallend, omdat een ouder wier dochter op Ayla zit aan AT5 meldt dat zij eerder expliciet aan de leiding van het kinderdagverblijf heeft gevraagd of Edwin R. danwel Robert M. of Richard van O. op enige wijze actief is geweest bij Ayla. Dat werd door de leiding toen ontkend.
Edwin R. zit vast op verdenking van het uitvoeren van ontuchtige handelingen op internet. Hij wordt donderdag voorgeleid. R. zou ook de drijvende kracht zijn geweest achter de slaapfeestjes en de uitzwaaifeestjes die vanuit Het Hofnarretje werden georganiseerd.
Daar heb je imo helemaal gelijk in, het is zelfs wel goed voor kinderen om een paar dagdelen in de week naar de creche/het KDV te gaan, 5 dagen in de week van 07.00 tot 18.00 uur is een ander uiterste maar goed, dat kan soms ook niet anders. Hoe dan ook, als er zoiets met kinderen gebeurd is dat niemands schuld behalve de dader. Het is heel makkelijk om te zeggen dat de ouders beter hadden moeten weten als je niet in hun schoenen staat.quote:Op donderdag 16 december 2010 14:33 schreef CyclingGirl het volgende:
Het is en blijft verschrikkelijk. Je brengt je kind in vertrouwen daar en dan dit!
Ik las net ergens dat iemand zei dat het de eigen schuld van de ouders is omdat zij wel kinderen namen maar er niet voor wilde zorgen dus naar de creche brachten. Dan denk ik van jongens denk eens na.
Wat is dit nou voor houding? Gewoon wat er voor staat? Moet men altijd maar gewoon accepteren wat en hoe het is? Betaal jij maar gewoon 100 euro voor een pak melk als dat is wat het kost? Als in de wet stond dat de straf voor Robert M. maximaal 2 maanden kan zijn, accepteer je het dan ook? Simpelweg omdat het nou eenmaal zo is vastgelegd?quote:Op donderdag 16 december 2010 13:59 schreef keesjeislief het volgende:
[..]
Gewoon de gevangenisstraf en evt. TBS die voor zulke daden staan?
Dat zou ook niet moeten. Dat heet gelegenheidswetgeving en is kenmerkend voor een bananenrepubliek.quote:Op donderdag 16 december 2010 15:13 schreef Ladidadida het volgende:
Je kunt de wet nu wel gaan veranderen, maar dat zal op Robert M. sowieso niks meer uithalen.
Die reactie was vooral bedoeld als tegengas voor de anaal gefixeerde straffantasieen van blijdatikglij (what's in a name). Maar in principe vind ik het een goed uitgangspunt ja. Ons rechtssysteem is het gevolg van een lange evolutie gestuurd door over het algemeen niet onverstandige lieden zoals politici en rechtsgeleerden, en hoewel ik het zeker niet dagelijks volg heb ik van wat ik er zo van meekrijg de indruk dat het aardig goed functioneert. Natuurlijk valt er een lange discussie te voeren over wat 'rechtvaardig' precies inhoudt in verschillende gevallen. Er zijn mensen die bij elke serieuze gebeurtenis om levenslang roepen, omdat "het slachtoffer ook levenslang heeft". Dat is ook een opvatting van rechtvaardigheid, eentje met een grote wraakcomponent. Ben ik persoonlijk niet zo'n voorstander van, ik geloof niet dat de maatschappij als geheel er veel mee opschiet (eerder het tegenovergestelde) als het strafsysteem teveel op de wraakcomponent gebaseerd wordt, maar daar heeft iedereen zijn eigen gedachten over natuurlijk.quote:Op donderdag 16 december 2010 15:08 schreef Pinterman het volgende:
[..]
Wat is dit nou voor houding? Gewoon wat er voor staat? Moet men altijd maar gewoon accepteren wat en hoe het is? Betaal jij maar gewoon 100 euro voor een pak melk als dat is wat het kost? Als in de wet stond dat de straf voor Robert M. maximaal 2 maanden kan zijn, accepteer je het dan ook? Simpelweg omdat het nou eenmaal zo is vastgelegd?
We hebben een strafmaat, dat is duidelijk. Ons rechtssysteem is goed. Dat wil niet zeggen dat de straf die we kunnen / mogen opleggen in dit geval ook de juiste is. Het simpele feit dat deze misdadiger een bepaalde hoeveelheid celstraf + TBS gaat krijgen, wil niet zeggen dat zijn straf 'rechtvaardig' is. Onze strafmaten zijn niet heilig en we hoeven niet altijd maar de lijn te trekken bij 'wat er in de wet staat'. Soms kun je zeggen: als dit in de wet staat, dan moeten we de wet veranderen. We hebben de perfectie nog niet bereikt. Het is niet ondenkbaar dat een maximum straf soms gewoon te laag is.
Officieel geen verdachte, schuldig aan ziende blind en horende doof zijn, dat mag je zelf bepalen, ik vind van wel.quote:
Hoorde het net op de radio, Heidelberg zeiden ze toch? Was al aan het zoeken naar een bron.quote:Op donderdag 16 december 2010 18:10 schreef zoefbust het volgende:
Robert was al eens veroordeeld in Duitsland in 2003 vanwege het in bezit hebben van kinderporno .
Hoe kan hij hier dan een verklaring gehad hebben van goed gedrag ?quote:Op donderdag 16 december 2010 18:12 schreef kahaarin het volgende:
[..]
Hoorde het net op de radio, Heidelberg zeiden ze toch? Was al aan het zoeken naar een bron.
quote:'Robert M. in Duitsland veroordeeld om kinderporno'
AMSTERDAM - Kindermisbruikverdachte Robert M. is in Duitsland veroordeeld tot een jaar voorwaardelijke celstraf voor het in bezit hebben en verspreiden van kinderporno, zo meldt RTL Nieuws.
Robert M.
Een politiewoordvoerder heeft aan een correspondent van RTL Nieuws laten weten dat M. in Heidelberg als vrijwilliger heeft gewerkt bij een kinderdagverblijf.
In 2003 zou hij in de Duitse stad zijn gearresteerd, nadat de internetrecherche op kinderpornografische beelden was gestuit, die leidden naar de computer van M.
Voorwaardelijke straf
Aangezien hij werd veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf heeft M. maar een paar dagen vastgezeten. Daarna verloor de Duitse justitie en politie hem uit het oog.
RTL Nieuws stelt dat M. vermoedelijk na zijn veroordeling naar Nederland is vertrokken. De 27-jarige Let werd vorige week in Amsterdam opgepakt op verdenking van seksueel misbruik van tientallen kinderen. (NOVUM)
Omdat er (toen) nog geen gegevens werden uitgewisseld over zedenzaken, weet ook niet goed of dat nu wel zo is.quote:Op donderdag 16 december 2010 18:13 schreef zoefbust het volgende:
[..]
Hoe kan hij hier dan een verklaring gehad hebben van goed gedrag ?
Was net op NL1, er is wel uitwisseling maar nog niet automatisch, wat dus wel zou moeten volgens Jeanine Hennis-Plasschaert .quote:Op donderdag 16 december 2010 18:15 schreef kahaarin het volgende:
[..]
Omdat er (toen) nog geen gegevens werden uitgewisseld over zedenzaken, weet ook niet goed of dat nu wel zo is.
Dus zo lang ze daar iets uitvreten en dan het land verlaten krijgen ze hier gewoon een bewijs van goed gedrag.... Dat mag idd wel aangepast worden.quote:Op donderdag 16 december 2010 18:21 schreef Carine-C het volgende:
[..]
Was net op NL1, er is wel uitwisseling maar nog niet automatisch, wat dus wel zou moeten volgens Jeanine Hennis-Plasschaert .
quote:Op donderdag 16 december 2010 18:27 schreef Mercer het volgende:
Toch fijn dat verenigde Europa, alleen werken doet het vooralsnog niet.
We hebben het nu over 2003, dat is 7 jaar geleden, ik denk dat het een goed idee is om dat nu aan te passen, bij geweldsmisdrijven en kinderporno bijvoorbeeldquote:Op donderdag 16 december 2010 18:27 schreef Mercer het volgende:
Toch fijn dat verenigde Europa, alleen werken doet het vooralsnog niet.
Ze hebben toch ook een systeem om bij te houden of een asielzoeker al elders in Europa een aanvraag ingediend heeft? Lijkt me dat dat hiervoor ook gebruikt kan worden, kleine aanpassing, maar dat zal wel te simpel gedacht zijn.quote:Op donderdag 16 december 2010 18:31 schreef kahaarin het volgende:
[..]
We hebben het nu over 2003, dat is 7 jaar geleden, ik denk dat het een goed idee is om dat nu aan te passen, bij geweldsmisdrijven en kinderporno bijvoorbeeld
Hmm, dan heb je het alleen over asielzoekers, ik denk dat het fijn zou zijn dat als iemand hier wil werken dat soort gegevens automatisch boven komen drijven, net alsof het misdrijf in Ned. is gepleegd. En dan bedoel ik natuurlijk niet een aantekening voor dronkenschap of ruzie in de kroeg maar echt dingen als toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, kinderporno, miljoenenoplichting e.d.quote:Op donderdag 16 december 2010 18:33 schreef Carine-C het volgende:
[..]
Ze hebben toch ook een systeem om bij te houden of een asielzoeker al elders in Europa een aanvraag ingediend heeft? Lijkt me dat dat hiervoor ook gebruikt kan worden, kleine aanpassing, maar dat zal wel te simpel gedacht zijn.
Vandaar de aanpassing, noem alleen de asielzoekers vanwege het feit dat er een systeem ís. Vooral wat betreft zedenzaken wmb in verband met de hoge recidive .quote:Op donderdag 16 december 2010 18:49 schreef kahaarin het volgende:
[..]
Hmm, dan heb je het alleen over asielzoekers, ik denk dat het fijn zou zijn dat als iemand hier wil werken dat soort gegevens automatisch boven komen drijven, net alsof het misdrijf in Ned. is gepleegd. En dan bedoel ik natuurlijk niet een aantekening voor dronkenschap of ruzie in de kroeg maar echt dingen als toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, kinderporno, miljoenenoplichting e.d.
Lijkt mij een goed idee, misschien kan er dan een soort van waarschuwing aan de persoon worden toegevoegd, zeg maar aan het paspoortnummer oid. Ze kunnen feilloos mensen die een belastingschuld hebben oppakken op schiphol dus zoiets moet mogelijk zijn.quote:Op donderdag 16 december 2010 18:54 schreef Carine-C het volgende:
[..]
Vandaar de aanpassing, noem alleen de asielzoekers vanwege het feit dat er een systeem ís. Vooral wat betreft zedenzaken wmb in verband met de hoge recidive .
Ja, dat zou idd goed kunnen werken.quote:Op donderdag 16 december 2010 19:00 schreef kahaarin het volgende:
[..]
Lijkt mij een goed idee, misschien kan er dan een soort van waarschuwing aan de persoon worden toegevoegd, zeg maar aan het paspoortnummer oid. Ze kunnen feilloos mensen die een belastingschuld hebben oppakken op schiphol dus zoiets moet mogelijk zijn.
Ben ik wanneer het om criminelen zoals drugdealers of oplichters gaat helemaal met je eens,quote:Op donderdag 16 december 2010 15:27 schreef keesjeislief het volgende:
[..]
Die reactie was vooral bedoeld als tegengas voor de anaal gefixeerde straffantasieen van blijdatikglij (what's in a name). Maar in principe vind ik het een goed uitgangspunt ja. Ons rechtssysteem is het gevolg van een lange evolutie gestuurd door over het algemeen niet onverstandige lieden zoals politici en rechtsgeleerden, en hoewel ik het zeker niet dagelijks volg heb ik van wat ik er zo van meekrijg de indruk dat het aardig goed functioneert. Natuurlijk valt er een lange discussie te voeren over wat 'rechtvaardig' precies inhoudt in verschillende gevallen. Er zijn mensen die bij elke serieuze gebeurtenis om levenslang roepen, omdat "het slachtoffer ook levenslang heeft". Dat is ook een opvatting van rechtvaardigheid, eentje met een grote wraakcomponent. Ben ik persoonlijk niet zo'n voorstander van, ik geloof niet dat de maatschappij als geheel er veel mee opschiet (eerder het tegenovergestelde) als het strafsysteem teveel op de wraakcomponent gebaseerd wordt, maar daar heeft iedereen zijn eigen gedachten over natuurlijk.
Het is w.s. vele malen beter om het niet te weten, maar snap de vraag van die ouder wel, zeker wanneer je net allerlei vieze info hebt moeten aanhoren, dan moet en wil je gewoon direct alles weten ook, zoiets van kom maar op dat kan er ook nog wel bij.....quote:Op donderdag 16 december 2010 09:39 schreef keesjeislief het volgende:
[..]
Dat blijft natuurlijk de eeuwige moeilijkheid met dit soort verhalen. Een gemiddeld jochie wat een beetje wild is kan ook uit zichzelf ergens op/tegenaan vallen, dat an sich is niet zo alarmerend zou ik zeggen. Anderzijds, met de kennis van nu (...) heb je de neiging om bij elk voorval, hoe klein ook, een "Zie je wel! Waarom hadden we toen niet ..." te denken. Lastig.
Btw, waarom zou je willen weten of je kind gefilmd is? Ik kan me niet bedenken waarom dat belangrijk zou zijn, of wel?
Ook? Juíst de ouders hebben begeleiding nodig. Meer dan de kinderen waarschijnlijk. Die zijn zo jong, met een beetje goede zorg en vooral niet teveel hysterie om ze heen hoeven die zeker geen levenslange rugzak te houden gelukkig!quote:Op donderdag 16 december 2010 22:01 schreef zusterclivia het volgende:
[..]
Het is w.s. vele malen beter om het niet te weten, maar snap de vraag van die ouder wel, zeker wanneer je net allerlei vieze info hebt moeten aanhoren, dan moet en wil je gewoon direct alles weten ook, zoiets van kom maar op dat kan er ook nog wel bij.....
Maar hoe dan ook, ga dit alles als ouders maar eens een plekje geven, zij zullen ook veel begeleiding nodig hebben de komende tijd.
en het mooie is dat hier en in nederland nog een groot deel is die ze na 10 jaar (vaak minder) wel weer een kans wil geven in onze maatschappijquote:Op vrijdag 17 december 2010 07:18 schreef Boca_Raton het volgende:
Ik lees net het volgende (misschien allang voorbij gekomen maar ik stuiter van m'n stoel bijna):
Bij de feestjes waren ook Robert M. en diens echtgenoot Richard van O. aanwezig. Een moeder wier zoontje begin 2009 op zo'n feestje was, vertelt aan AT5 dat er behalve het zedentrio slechts één andere medewerker van Het Hofnarretje bij was. De aanwezigheid van ouders werd niet op prijs gesteld, zo maakte R. hun ondubbelzinnig duidelijk. Alleen het eerste uur mochten ze erbij zijn, daarna moesten ze afscheid nemen.
De zogenaamde uitzwaaifeestjes werden gehouden op handboogschietvereniging de Saense Handboogskutters in Zaandam. R. werkte daar als jeugdtrainer. De moeder vertelt AT5 dat het feestje voor haar zoontje opvallend lang duurde: van 11.00 tot 18.00 uur. R. had er bij de ouders nog op aangedrongen om zelfs tot een uur of acht 's avonds door te gaan, maar daar waren de ouders niet mee akkoord gegaan.
R. organiseerde ook regelmatig slaapfeestjes. Verschillende ouders vertellen tegen AT5 dat sommige van die feestjes werden gehouden in de woning van Albert Drent, de directeur van het kinderdagverblijf. Een woordvoerder van Het Hofnarretje bevestigt dat er slaapfeestjes werden georganiseerd op privé-adressen, maar kon niet zeggen of dat ook bij Drent thuis is gebeurd. De directeur zelf wilde dinsdagmiddag niet reageren.
http://www.at5.nl/artikel(...)ers-weg-bij-feestjes
Hoe is dit mogelijk?? 'Feestjes' van 11 uur 's ochtends tot 18.00 uur 's avonds, en als het aan het zedentrio lag, nóg twee uur langer. Ik kan moeilijk een oordeel vellen over de ouders die dit toestonden, ik ben zelf geen ouder en sta dus ook niet in hun schoenen.
Maar drie kerels die dit soort dingen organiseren, gaat er dan bij niemand een alarmbelletje rinkelen? 'Breng uw kinderen maar hier in pyjama, u mag er absoluut niet bij zijn en ons feestje duurt 7 uur, als het kan nóg langer'.
Hoe is dit mogelijk geweest? En die directeur, die Drent, lijkt me ook niet van het zuiverste water. Denk dat het niet lang duurt voordat ook hij een dubieus verleden blijkt te hebben.
Onvoorstelbaar dit!
Op het eerste gezicht wel wat dubieus, ja, zacht gezegd. Ik weet eerlijk gezegd, daar ik geen ouder ben en er bar weinig mee te maken hebben ook, niet wat gezien wordt als gebruikelijk en wat als totaal ongepast, dus misschien is het op zich geen raar fenomeen (dagjes spelen bij een kinderbegeleider thuis), ik weet het niet? Inderdaad, lastig om daar meteen over te oordelen. Achteraf gezien, ja...quote:Op vrijdag 17 december 2010 07:18 schreef Boca_Raton het volgende:
Ik lees net het volgende (misschien allang voorbij gekomen maar ik stuiter van m'n stoel bijna):
(...)
Hoe is dit mogelijk geweest? En die directeur, die Drent, lijkt me ook niet van het zuiverste water. Denk dat het niet lang duurt voordat ook hij een dubieus verleden blijkt te hebben.
Onvoorstelbaar dit!
Daarbij veronderstel je natuurlijk wel dat er zoveel vraag naar werknemers is dat ze de banen voor het uitzoeken haddem, ik weet niet of dat ook zo was/is?quote:Op vrijdag 17 december 2010 08:22 schreef Vandaag... het volgende:
Die KDV ligt in Bos en Lommer, ik vraag me af of ze misschien bewust bij een KDV zijn gaan werken in een wijk met de wat zwakkere lagen van de samenleving, veel allochtonen, armere mensen (als je dat ook terugziet in de klanten van het KDV, ik loop nu onwijs te speculeren...)
Maar wellicht dat die toch wat minder mondig zijn en niet goed weten of het wel of niet normaal is in NL om een slaapfeesje te hebben vanuit een KDV.
Zeg, we zitten hier niet in OUD he?quote:Op vrijdag 17 december 2010 07:47 schreef Vandaag... het volgende:
[..]
Ook? Juíst de ouders hebben begeleiding nodig. Meer dan de kinderen waarschijnlijk. Die zijn zo jong, met een beetje goede zorg en vooral niet teveel hysterie om ze heen hoeven die zeker geen levenslange rugzak te houden gelukkig!
Deze discussie loopt al een tijdje (dit nieuws was al eerder gemeld), maar het is mij ook nog steeds niet helemaal duidelijk in hoeverre zulke feestjes nu inderdaad compleet not done zijn en dat het enige kinderdagverblijf was waarbij het gebeurde. Misschien dat als er mensen meelezen die een kind op een kinderdagverblijf hebben daar wat over kunnen zeggen?quote:Op vrijdag 17 december 2010 07:56 schreef Monidique het volgende:
[..]
Op het eerste gezicht wel wat dubieus, ja, zacht gezegd. Ik weet eerlijk gezegd, daar ik geen ouder ben en er bar weinig mee te maken hebben ook, niet wat gezien wordt als gebruikelijk en wat als totaal ongepast, dus misschien is het op zich geen raar fenomeen (dagjes spelen bij een kinderbegeleider thuis), ik weet het niet? Inderdaad, lastig om daar meteen over te oordelen. Achteraf gezien, ja...
Er gaan zoveel alarmbellen rinkelen dat we niet meer weten naar welke we moeten luisteren.quote:Op vrijdag 17 december 2010 07:18 schreef Boca_Raton het volgende:
Maar drie kerels die dit soort dingen organiseren, gaat er dan bij niemand een alarmbelletje rinkelen? 'Breng uw kinderen maar hier in pyjama, u mag er absoluut niet bij zijn en ons feestje duurt 7 uur, als het kan nóg langer'.
Denk je dat het een goed idee is een vraag te stellen waarmee je de overgrote meerderheid ongefundeerd tegen de schenen schopt en van hen op wie het slaat natuurlijk geen eerlijk antwoord krijgt?quote:Op vrijdag 17 december 2010 09:37 schreef waht het volgende:
[..]
Zouden de ouders bij het kiezen van een kinderdagverblijf gevraagd hebben wat ze eigenlijk willen weten: "Bent u een pedofiel?", "Bent u ooit ergens (ook buiten Nederland) voor veroordeeld?".
Het gaat om de reactie natuurlijk, niet perse wat er gezegd wordt. Degene die wordt geïnterviewd heeft niets te willen, het gaat om iemands kinderen.quote:Op vrijdag 17 december 2010 09:41 schreef keesjeislief het volgende:
[..]
Denk je dat het een goed idee is een vraag te stellen waarmee je de overgrote meerderheid ongefundeerd tegen de schenen schopt en van hen op wie het slaat natuurlijk geen eerlijk antwoord krijgt?
Ik ben bang dat je bij zo ongeveer elk kinderdagverblijf vriendelijk maar beslist meteen de deur wordt gewezen als je toch zou vragen of betreffende heer niet toevallig een pedofiel is.quote:Op vrijdag 17 december 2010 09:52 schreef waht het volgende:
[..]
Het gaat om de reactie natuurlijk, niet perse wat er gezegd wordt. Degene die wordt geïnterviewd heeft niets te willen, het gaat om iemands kinderen.
Waarom niet? Volwassenen hebben genoeg kunnen oefenen.quote:Op vrijdag 17 december 2010 09:59 schreef Copycat het volgende:
Want al die ouders kunnen reacties ook duiden ...
Als de medewerkers van een kinderdagverblijf de zorgen van een ouders niet erkennen zijn ze per definitie ongeschikt. Nogmaals, die medewerkers hebben niets te willen. Als je voor de kinderen van iemand anders wilt zorgen moet je openheid geven. Wat is hier zo moeilijk aan te begrijpen? Het gaat niet om een pen die je uitleent, het zijn je kinderen.quote:Op vrijdag 17 december 2010 10:01 schreef keesjeislief het volgende:
[..]
Ik ben bang dat je bij zo ongeveer elk kinderdagverblijf vriendelijk maar beslist meteen de deur wordt gewezen als je toch zou vragen of betreffende heer niet toevallig een pedofiel is..
Omdat er bijvoorbeeld wel wat meer bij komt kijken dan een beetje algemene mensenkennis en omdat pedofielen in de regel erg goed zijn als het gaat om charismatische misleiding. Daar prik je niet zomaar doorheen, als leek.quote:Op vrijdag 17 december 2010 10:09 schreef waht het volgende:
Waarom niet? Volwassenen hebben genoeg kunnen oefenen.
Misschien, maar als je sowieso niets in die richting vraagt heb je nog minder zekerheid.quote:Op vrijdag 17 december 2010 10:13 schreef Copycat het volgende:
[..]
Omdat er bijvoorbeeld wel wat meer bij komt kijken dan een beetje algemene mensenkennis en omdat pedofielen in de regel erg goed zijn als het gaat om charismatische misleiding. Daar prik je niet zomaar doorheen, als leek.
Je gaat gewoon een zakelijke overeenkomst met het kinderdagverblijf aan. Je gaat natuurlijk niet vragen of een evt. aanwezige meneer of hij toevallig pedofiel is, net zoals je aan een agent die bij jou in de buurt komt wonen niet vraagt of ie toevallig een kindermoordenaar is en je niet aan islamitisch ogende medepassagiers op een vlucht gaat vragen of ze toevallig terroristen zijn die het vliegtuig gaan opblazen. Natuurlijk kun je dit allemaal wel doen, maar het lijkt me erg onwaarschijnlijk dat je er meer voordeel dan nadeel van hebt. Verreweg de meesten zullen zich nogal geschoffeerd voelen, en degenen die het betreft zijn over het algemeen echt wel bijdehand genoeg om je vraag op een onopvallende manier te beantwoorden.quote:Op vrijdag 17 december 2010 10:09 schreef waht het volgende:
[..]
Waarom niet? Volwassenen hebben genoeg kunnen oefenen.
[..]
Als de medewerkers van een kinderdagverblijf de zorgen van een ouders niet erkennen zijn ze per definitie ongeschikt. Nogmaals, die medewerkers hebben niets te willen. Als je voor de kinderen van iemand anders wilt zorgen moet je openheid geven. Wat is hier zo moeilijk aan te begrijpen? Het gaat niet om een pen die je uitleent, het zijn je kinderen.
Ik ben bang dat je hier helaas gelijk in hebt. Je moet deze kwaliteiten wel hebben wil je een kind, wat jarenlang wordt gewaarschuwd door de ouders (pas voor op vreemde mannen die je verse snoep aanbieden), misleiden.quote:Op vrijdag 17 december 2010 10:13 schreef Copycat het volgende:
[..]
Omdat er bijvoorbeeld wel wat meer bij komt kijken dan een beetje algemene mensenkennis en omdat pedofielen in de regel erg goed zijn als het gaat om charismatische misleiding. Daar prik je niet zomaar doorheen, als leek.
Bedankt, het is denk ik interessant voor mensen (iig voor mij) die geen kinderen hebben/goed kennen in die leeftijdscategorie om te weten hoe een ouder er tegenaan kijktquote:Op vrijdag 17 december 2010 10:28 schreef miss_sly het volgende:
Even over de genoemde slaapfeestjes: ik weet niet of ik mijn kind daarheen zou laten gaan, maar ze is pas 17 maanden en het is hier nog niet aan de orde. Zo jong zou ik het sowieso niet doen, namelijk. als ze bijna 4 zijn, is de dynamiek al weer anders. Misschien vinden ze zoiets inderdaad wel leuk, daar kan ik nog niet over oordelen.
Ik heb er nog eens over nagedacht, want ik had er zelf ook moeite mee, maar toch is het niet helemaal zo krom als je op het eerste gezicht denkt. Van 11.00-18.00 uur klinkt heel lang, maar een dag kdv betekent voor veel kinderen sowieso een dag van 8.30-17.00 uur ofzo. Dan breng je je kind weg en laat het ook al die tijd achter onder de hoede van de leiders/leidsters. Dus in dat licht is het niet zo raar dat ze wel met die feestjes akkoord gingen. Het aspect van het feestje bij een van de medewerkeres thuis( zelfs al is dat de directeur) kan ik niet beoordelen. Ik denk op dit moment dat ik daar natuurlijk nee tegen zou zeggen, maar dat is met wat je nu weet.
Helaas gaat het hier ook om zulke jonge kinderen dat je ze met geen mogelijkheid kunt waarschuwen voor zoiets ben ik bang. (En daarnaast is het m.i. ook maar de vraag of je niet meer problemen veroorzaakt dan voorkomt met "jarenlang waarschuwen").quote:Op vrijdag 17 december 2010 10:24 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Ik ben bang dat je hier helaas gelijk in hebt. Je moet deze kwaliteiten wel hebben wil je een kind, wat jarenlang wordt gewaarschuwd door de ouders (pas voor op vreemde mannen die je verse snoep aanbieden), misleiden.
Maar echt, bij deze groep "mensen" krijg ik kotsneigingen. Lees voor de lol eens martijn.org²
En dan zijn er nog alle 'false positives', als je plotseling zo'n vraag voor je kiezen krijgt en daardoor even verbaasd bent en niet vloeiend antwoordt krijg je meteen een stempel "verdacht" op je voorhoofd.quote:Op vrijdag 17 december 2010 10:13 schreef Copycat het volgende:
[..]
Omdat er bijvoorbeeld wel wat meer bij komt kijken dan een beetje algemene mensenkennis en omdat pedofielen in de regel erg goed zijn als het gaat om charismatische misleiding. Daar prik je niet zomaar doorheen, als leek.
Daardoor kreeg ik vroeger altijd de schuld als mijn broer of zus iets hadden geflikt. Ik lachte schuldig als mijn moeder vroeg of ik het op mijn geweten had.quote:Op vrijdag 17 december 2010 10:40 schreef keesjeislief het volgende:
En dan zijn er nog alle 'false positives', als je plotseling zo'n vraag voor je kiezen krijgt en daardoor even verbaasd bent en niet vloeiend antwoordt krijg je meteen een stempel "verdacht" op je voorhoofd..
Toch kun je kinderen al wel heel jong op een positieve manier dingen leren op dit gebied.quote:Op vrijdag 17 december 2010 10:32 schreef keesjeislief het volgende:
Helaas gaat het hier ook om zulke jonge kinderen dat je ze met geen mogelijkheid kunt waarschuwen voor zoiets ben ik bang. (En daarnaast is het m.i. ook maar de vraag of je niet meer problemen veroorzaakt dan voorkomt met "jarenlang waarschuwen").
En gaan we aan ouders die hun kind willen aanmelden op een kdv dan ook vragen of manlief pedofiel is en thuis wellicht incest pleegt met de spruit? Als je je kind dumpt in een kdv, heb je niks te willen en zul je openheid moeten geven.quote:Op vrijdag 17 december 2010 10:09 schreef waht het volgende:
[..]
Waarom niet? Volwassenen hebben genoeg kunnen oefenen.
[..]
Als de medewerkers van een kinderdagverblijf de zorgen van een ouders niet erkennen zijn ze per definitie ongeschikt. Nogmaals, die medewerkers hebben niets te willen. Als je voor de kinderen van iemand anders wilt zorgen moet je openheid geven. Wat is hier zo moeilijk aan te begrijpen? Het gaat niet om een pen die je uitleent, het zijn je kinderen.
Volgens mij geef je ze dan juist mee dat het raar is om aangeraakt te worden.quote:Op vrijdag 17 december 2010 10:44 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Toch kun je kinderen al wel heel jong op een positieve manier dingen leren op dit gebied.
Je kunt kinderen wel een gevoel voor de eigen lichamelijke integriteit meegeven, door zelf altijd te vragen of je ze mag aanraken (bijvoorbeeld bij het afvegen van de billen of wassen onder de douche) en ook correct te reageren. Dus als het kind nee zegt, het ook niet doen. Daarmee leren ze op een niet-belastende manier dat daar aanraken alleen mag als zij dat goed vinden.
Daarmee voorkom je niet dat iemand het probeert, natuurlijk, maar wellicht kun je daarmee wel bewerkstelligen dat ze het wel meteen vertelt omdat het zo anders is dan anders.
http://www.parool.nl/paro(...)chte-zedenzaak.dhtmlquote:Al eerder melding over andere verdachte zedenzaak
DEN HAAG - Een ongeruste moeder heeft enkele jaren geleden aan de bel getrokken over één van de verdachten in de Amsterdamse zedenzaak. Het gaat dan niet om de hoofdverdachte Robert M. (27) over wie ook eerder meldingen zijn gedaan bij de politie. De melding is drie tot vier jaar geleden gedaan en betreft zodoende óf de 37-jarige Richard O., de echtgenoot van M., óf zijn collega bij kinderdagopvang 't Hofnarretje Edwin R. (39).
Burgemeester van Amsterdam Eberhard van der Laan wilde gisteren tegenover de lokale tv-zender AT5 niet zeggen om wie van de twee mannen het gaat. De rechter-commissaris heeft gisteren besloten dat Richard O. de komende twee weken blijft vastzitten. Ook Edwin R. blijft zeker tot na het weekeinde in de cel. Justitie verdenkt hem ervan dat hij seksuele handelingen met zichzelf zou hebben verricht voor een webcam, tijdens chatsessies met kinderen.
De politie heeft op de computer die bij Robert M. in beslag is genomen inmiddels beelden aangetroffen waarop is te zien dat kinderen ernstig worden misbruikt. Rechercheurs hebben echter nog niet kunnen vaststellen of het ook gaat om kinderen die door de hoofdverdachte zijn genoemd. Het zal lang duren voordat hier duidelijkheid over is, aldus justitie.
Het onderzoek vreet aan de capaciteit van politie en justitie in de hoofdstad, aldus de burgemeester. Alles wordt op alles gezet, maar dit gaat ten koste van het werk aan andere strafbare zaken die in de stad worden gepleegd, zei Van der Laan. Momenteel zijn zeker 150 rechercheurs fulltime met het onderzoek bezig, evenals zes officieren van justitie, zeventig familierechercheurs die de gezinnen van slachtoffertjes begeleiden en vijf kinderartsen in het Academisch Medisch Centrum (AMC) die de kinderen lichamelijk en psychisch onderzoeken.
Het korps Amsterdam-Amstelland en de GGD Amsterdam krijgen hulp van collega's uit het land. (GPD)
Ik ben het wel met Miss Sly eens. Je leert ze hooguit dat aanraken alleen mag als zij dat willen en dat het niet de gewoonste zaak van de wereld is dat volwassenen kinderen betasten.quote:Op vrijdag 17 december 2010 11:43 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Volgens mij geef je ze dan juist mee dat het raar is om aangeraakt te worden.
En dat terwijl lichamelijke affectie van levensbelang en belangrijk voor het welbevinden is.
Wat een vreemde maatschappij krijgen we toch..
Nou, ik vind je tweede alinea dan weer helemaal niet doorgeslagen. Ik hoop van harte dat wij een dergelijke openheid in huis kunnen houden.quote:Op vrijdag 17 december 2010 11:49 schreef Gia het volgende:
[..]
Ik ben het wel met Miss Sly eens. Je leert ze hooguit dat aanraken alleen mag als zij dat willen en dat het niet de gewoonste zaak van de wereld is dat volwassenen kinderen betasten.
Ik vind dat beter dan de andere kant op slaan. Gezinnen waar het normaal is dat vader nog met zijn 8-jarige dochter in bad gaat, en waar iedereen 's morgens bloot door het huis loopt.
Maar goed, ieder zijn meug.
Hoe wil je het kind dan de billen afvegen zonder het aan te raken?quote:Op vrijdag 17 december 2010 10:44 schreef miss_sly het volgende:
Je kunt kinderen wel een gevoel voor de eigen lichamelijke integriteit meegeven, door zelf altijd te vragen of je ze mag aanraken (bijvoorbeeld bij het afvegen van de billen of wassen onder de douche) en ook correct te reageren. Dus als het kind nee zegt, het ook niet doen.
Nu is dat nog geen optie, omdat ik de billen moet afvegen nog. Dus nu vraag ik het nog niet, maar kondig ik het wel aan.quote:Op vrijdag 17 december 2010 11:54 schreef r_one het volgende:
[..]
Hoe wil je het kind dan de billen afvegen zonder het aan te raken?
Wanneer vraag je het dan wel? Als je de billen niet meer af hoeft te vegen omdat het kind zelfstandig genoeg is geworden?quote:Op vrijdag 17 december 2010 11:56 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Nu is dat nog geen optie, omdat ik de billen moet afvegen nog. Dus nu vraag ik het nog niet, maar kondig ik het wel aan.
Precies.quote:Op vrijdag 17 december 2010 12:00 schreef r_one het volgende:
[..]
Wanneer vraag je het dan wel? Als je de billen niet meer af hoeft te vegen omdat het kind zelfstandig genoeg is geworden?
Sommige dingen moeten gewoon, of het kind nou 'nee' zegt of niet. Billen afvegen is daar een van. Dat je de billen aanraakt, is onvermijdelijk. Als ouder weet je echt wel wanneer een kind oud genoeg is om zichzelf op het toilet te helpen, dan ga je echt niet meer vragen of jij de billen mag aanraken.quote:Op vrijdag 17 december 2010 12:02 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Precies.
Het ging erom dat je kinderen niet jarenlang zou moeten waarschuwen en met angst moet opvoeden. Daar ben ik het mee eens. Maar op deze manier kun je ze wel positief leren dat dat prive is en iemand daar niet aan mag komen als een kind nee zegt.
En dat is abnormaal want?quote:Op vrijdag 17 december 2010 11:49 schreef Gia het volgende:
Gezinnen waar het normaal is dat vader nog met zijn 8-jarige dochter in bad gaat
Als een kind geen keus heeft, moet je geen vraag stellen.quote:Op vrijdag 17 december 2010 12:06 schreef r_one het volgende:
[..]
Sommige dingen moeten gewoon, of het kind nou 'nee' zegt of niet. Billen afvegen is daar een van. Dat je de billen aanraakt, is onvermijdelijk. Als ouder weet je echt wel wanneer een kind oud genoeg is om zichzelf op het toilet te helpen, dan ga je echt niet meer vragen of jij de billen mag aanraken.
Dus eigenlijk is er geen enkel moment om met reden die vraag te stellen.
Als je kind schrale billen heeft en ingesmeerd moet worden, je vraagt of je zijn/haar billen aan mag raken en je kind zegt 'nee', laat je dan het insmeren achterwege?quote:Op vrijdag 17 december 2010 12:09 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Als een kind geen keus heeft, moet je geen vraag stellen.
Sommige kinderen zijn met 2 zindelijk en gaan zelf naar de wc. Toch hebben ze nog met veel dingen hulp nodig, of zijn 's nachts nog niet zindelijk, of hebben schrale billen die moeten worden ingesmeerd, of die worden gewassen onder de douche, weet ik veel...Het gaat om een proces van opvoeden, een kind is niet van de ene op de andere dag volledig zelfverzorgend ofzo.
Als ik haar vraag of ik haar billen in mag smeren en ze zegt nee, zal ik het acherwege laten. Als ze oud genoeg is, kan ik haar wel uitleggen dat dat niet fijn is, want dat de pijn minder zal worden als ik haar wel insmeer.quote:Op vrijdag 17 december 2010 12:14 schreef r_one het volgende:
[..]
Als je kind schrale billen heeft en ingesmeerd moet worden, je vraagt of je zijn/haar billen aan mag raken en je kind zegt 'nee', laat je dan het insmeren achterwege?
Ik denk dat je eerder de vraag stelt "moet mama het doen of kun/wil je het zelf?" dan dat je vraagt of je het aan mag raken.
Schiet je dan niet erg door? Zoals ik al zei, sommige dingen moeten nou eenmaal gebeuren. Jij als ouder kunt die afweging maken, je kind is er nog te jong voor. Ik wens je overigens veel succes met de 'nee-fase' van je kindquote:Op vrijdag 17 december 2010 12:19 schreef miss_sly het volgende:
Als ik haar vraag of ik haar billen in mag smeren en ze zegt nee, zal ik het acherwege laten. Als ze oud genoeg is, kan ik haar wel uitleggen dat dat niet fijn is, want dat de pijn minder zal worden als ik haar wel insmeer.
Dat ("door zelf altijd te vragen of je ze mag aanraken") is wel hoe je het bracht.quote:Je gaat er nu vanuit dat ik exact ga vragen "mag ik je aanraken?" maar dat is de strekking van het idee, niet de exacte bewoording. Natuurlijk zal het meer gaan op de manier zoals je in je tweede alinea beschrijft.
Tja, dat is ook waar, maar goed, de kans dat zo'n jongen hier in een KDV aan het werk wil lijkt me ook niet heel groot. Ben alleen bang dat de VS hier dan ook een vinger in de pap willen hebben, de kans bestaat dat er dan ook andere dingen bij aan gehangen worden, misschien is het wel kiezen uit twee kwaden. Geef je je privacy op om uitwassen te voorkomen, het is wel moeilijk.quote:Op vrijdag 17 december 2010 12:28 schreef Re het volgende:
oh ja de heksenjachten op pappa die per ongeluk met kind in bad gaat.. afschieten die handel
verder is een EU systeem voor seks offenders ook niet alles, vooral als je kijkt dat bijvoorbeeld in Engeland een kind van 15 die seks heeft gehad met een meisje van 14 als sexual predator te boek staat... maar goed een internationaal systeem zal ook voordelen kunnen hebben
Hoe ik het bracht is zo gedaan omdat ik geen ellenlange post met voorbeelden enzo wilde maken. Dat was wellicht niet duidelijk genoeg, dat zou kunnen.quote:Op vrijdag 17 december 2010 12:30 schreef r_one het volgende:
[..]
Schiet je dan niet erg door? Zoals ik al zei, sommige dingen moeten nou eenmaal gebeuren. Jij als ouder kunt die afweging maken, je kind is er nog te jong voor. Ik wens je overigens veel succes met de 'nee-fase' van je kind
[..]
Dat ("door zelf altijd te vragen of je ze mag aanraken") is wel hoe je het bracht.
Een vraag of je mag/moet helpen bij het [insert ding wat kind nog niet helemaal zelfstandig kan] heeft meer te maken met zelfredzaamheid van je kind dan met integriteit van zijn/haar eigen lichaam. Dat laatste respecter je ook wel zonder explciet toestemming te vragen ergens voor.
Ik vind dat wel een heel mooi idee als het inderdaad zo uitpakt.quote:Op vrijdag 17 december 2010 10:44 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Toch kun je kinderen al wel heel jong op een positieve manier dingen leren op dit gebied.
Je kunt kinderen wel een gevoel voor de eigen lichamelijke integriteit meegeven, door zelf altijd te vragen of je ze mag aanraken (bijvoorbeeld bij het afvegen van de billen of wassen onder de douche) en ook correct te reageren. Dus als het kind nee zegt, het ook niet doen. Daarmee leren ze op een niet-belastende manier dat daar aanraken alleen mag als zij dat goed vinden.
Daarmee voorkom je niet dat iemand het probeert, natuurlijk, maar wellicht kun je daarmee wel bewerkstelligen dat ze het wel meteen vertelt omdat het zo anders is dan anders.
Ik hoop ook heel erg dat we van dat soort uitwassen wegblijven. Toen ik in Engeland woonde en werkte zou er op een bepaald moment een scholiere van 17 langskomen om wat vragen te stellen voor een werkstuk. Omdat ze nog geen 18 was gingen er allerlei protocollen in werking: als eerste werd er gekeken of niet een vrouw haar te woord kon staan. Toen dat echt niet bleek te kunnen, moesten er te allen tijde minimaal 2 mannen bij het gesprek zijn die van te voren nog het een en ander aan papierwerk moesten invullen rondom hun verleden en moest de ruimte aan allerlei eisen voldoen qua mogelijkheden om van buiten naar binnen te kijken. What the fuck? Je bent bij voorbaat al een potentieel 'monster' omdat je toevallig een leuter hebt...quote:Op vrijdag 17 december 2010 12:28 schreef Re het volgende:
oh ja de heksenjachten op pappa die per ongeluk met kind in bad gaat.. afschieten die handel
verder is een EU systeem voor seks offenders ook niet alles, vooral als je kijkt dat bijvoorbeeld in Engeland een kind van 15 die seks heeft gehad met een meisje van 14 als sexual predator te boek staat... maar goed een internationaal systeem zal ook voordelen kunnen hebben
Als het kind jong is hoef je het niet te vragen omdat het het nog niet zelf kan. Als het dat wel kan hoef je het ook niet te vragen, omdat het dan niet meer gebeurt.quote:Op vrijdag 17 december 2010 12:00 schreef r_one het volgende:
[..]
Wanneer vraag je het dan wel? Als je de billen niet meer af hoeft te vegen omdat het kind zelfstandig genoeg is geworden?
Ik denk dat het hier ook snel zo zal gaan. We zien nu al dat er op aandringen van de VS een 'zwaar middel' is ingezet, en dat de recherche hier begint te roepen om nog veel zwaardere middelen die in de VS gangbaar zijn.quote:Op vrijdag 17 december 2010 13:29 schreef keesjeislief het volgende:
[..]
Ik hoop ook heel erg dat we van dat soort uitwassen wegblijven. Toen ik in Engeland woonde en werkte zou er op een bepaald moment een scholiere van 17 langskomen om wat vragen te stellen voor een werkstuk. Omdat ze nog geen 18 was gingen er allerlei protocollen in werking: als eerste werd er gekeken of niet een vrouw haar te woord kon staan. Toen dat echt niet bleek te kunnen, moesten er te allen tijde minimaal 2 mannen bij het gesprek zijn die van te voren nog het een en ander aan papierwerk moesten invullen rondom hun verleden en moest de ruimte aan allerlei eisen voldoen qua mogelijkheden om van buiten naar binnen te kijken. What the fuck? Je bent bij voorbaat al een potentieel 'monster' omdat je toevallig een leuter hebt...
Zoals het in de USA gaat is helemaal bizar natuurlijk: als je een keer verkeerd kijkt naar een minderjarige sta je al met naam, toenaam en foto in een of ander openbaar register met 'predators', maar tegelijkertijd worden er wel miss USA-achtige shows georganiseerd waarbij kleutertjes compleet worden opgedirkt en uitgedost alsof het volwassen vrouwen zijn..
Euh, jij bent een jongetje!quote:Op vrijdag 17 december 2010 13:20 schreef keesjeislief het volgende:
Wat Gia aanhaalt, dat naakt door het huis lopen en samen met pa in bad vind ik sterk overdreven. Daar moeilijk over doen is volgens mij de beste methode om je kind aan te leren dat naaktheid in het algemeen iets is om je voor te schamen/je niet prettig bij te voelen etc. Ik herinner me dat ik het geweldig vond als ik vroeger met mijn vader in bad mocht (omdat mijn moeder normaal gesproken de enige was die lichamelijke verzorging e.d. voor haar rekening nam).
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |