quote:Op maandag 13 september 2010 16:49 schreef Het_Fenomeen het volgende:
Niet zo delegerend over me zus aub
Een heuvel die van adel is?quote:Op dinsdag 14 september 2010 09:55 schreef Jumparound het volgende:
welkom in duitsland in een LKW op een veradelijke heuvel...
Mijn mening is altijd objectief, natuurlijk.quote:Op maandag 13 september 2010 11:51 schreef Granduppaaaaah het volgende:
Zou dat niet aan de mensen op fok geven want die geven toch alleen maar hun subjectieve mening, zou kijken hoe lang mensen die vroeg settelen het gemiddeld met elkaar vol houden, [...].
Geen tikfout, hij is er consequent mee in zijn postsquote:Op woensdag 15 september 2010 09:14 schreef Jumparound het volgende:
Oke, dit klinkt misschien raar, maar ik heb hulp nodig!
Zaterdag (ja, het is nu woensdag, I know) hoorde ik een krakend geluid, gevold door een plop toen ik de koppeling intrapte.
Een tijdje later vond ik het volgende onderdeel tussen de pendalen...
de reden dat ik niet gelijk naar de volvodealer ren is vanwege de absurde prijzen die die gasten rekenen voor een simpele reparatie
Of is dit gewoon een uitdrukking die ik nog niet ken? Correct me if I'm wrong.quote:Op woensdag 15 september 2010 14:19 schreef Marie30 het volgende:
Ik ben 's nachts eens van de trap gevallen. Licht niet aan gedaan en zuur bekocht. Zes weken gips -> gebroken botje in voet in putje zomer.
En:quote:Op dinsdag 14 september 2010 18:52 schreef HoHoHoHo1 het volgende:
Ik heb een stuk tekst gevonden waar ik het zijnde van wil weten.
quote:Op donderdag 16 september 2010 10:42 schreef Schatgraver het volgende:
en ik peste haar altijd want ze had een buitenboortbeugel![]()
Nu is ze fokkin nice geworden en ze weette nog dat ik haar vroeger altijd peste.
Ze was nog steeds boos daarover en begon te praten over hoe moelijk het wel niet is om op de basisscorro gepest te worde enz maarja mij boeide dat niet weetje want ik wou dr gwn balle
De inhoud vind ik nóg triester dan het taalgebruik, eigenlijkquote:Op donderdag 16 september 2010 10:43 schreef Biancavia het volgende:
De OP van Meisje die ik nog kon van vroeger tegengekomen :
[..]
quote:Op donderdag 16 september 2010 @ 14:44 schreef Document1 het volgende:
Ik snap echt niet waarom ze constant de pupliciteit opzoeken.
quote:Op donderdag 16 september 2010 14:54 schreef Kandijfijn het volgende:
[..]
Ik ken eigenlijk niets iets veel beters dan Powerpoint, tegen welke hindernissen loop je op dan? Dat je denkt ik wou dat ik sus en so zou kunnen met maar het lukt mij niet met Powerpoint?
Wat mij betreft een kandidaat voor een oeuvre-award.quote:Op donderdag 16 september 2010 10:47 schreef Sosha het volgende:
[..]
De inhoud vind ik nóg triester dan het taalgebruik, eigenlijk
quote:Op donderdag 16 september 2010 13:41 schreef lprast het volgende:
Bij deze een algemene reactie op bovenstaande (negatieve) berichten:
Mijn oproep is absoluut niet bedoeld om mensen voor de borst te stuiten en bij deze dan ook mijn excuses voor het feit dat dit blijkbaar toch gebeurd is.
Inmiddels Meester in de reten.quote:Op donderdag 16 september 2010 20:37 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Aah, die prachtige dat ik nog jong en onbezonnen was en politiek mij geen recht interesseerde.
Naar het Engelse 'down the drain' denk ik.quote:Op woensdag 15 september 2010 15:22 schreef Sosha het volgende:
[..]
Of is dit gewoon een uitdrukking die ik nog niet ken? Correct me if I'm wrong.
Volgens mij is "putje zomer" wel een bestaande lokale uitdrukking.quote:Op donderdag 16 september 2010 22:11 schreef MinderMutsig het volgende:
[..]
Naar het Engelse 'down the drain' denk ik.
De poster gaf na opmerkingen toe dat 't een typefout was, herinnerde zich zelf niet eens dat ze het zo geschreven hadquote:Op donderdag 16 september 2010 22:34 schreef ziggyziggyziggy het volgende:
[..]
Volgens mij is "putje zomer" wel een bestaande lokale uitdrukking.
quote:Op woensdag 15 september 2010 17:03 schreef Marie30 het volgende:
[..]
OMG zelf niet eens door dat ik dat geschreven had
![]()
Hartje zomer dus...
Nieuwe diersoort.quote:Op donderdag 16 september 2010 23:31 schreef Stokstaart het volgende:
Ik had een muskersrat verwacht maar trof deze aan.
Dan zei ze dus per ongeluk iets goedsquote:Op donderdag 16 september 2010 23:13 schreef ziggyziggyziggy het volgende:
http://www.google.nl/search?q=%22putje+zomer%22
Zegt genoeg, me dunkt.
Hooguit iets uit een zeer plaatselijk dialect misschien?quote:Op vrijdag 17 september 2010 08:45 schreef Vanyel het volgende:
Nah, 1700 resultaten vind ik geen overtuigend bewijs van een gangbare uitdrukking.
Pleonasme!quote:Op dinsdag 14 september 2010 18:11 schreef zoeperzazke het volgende:
[..]
Mijn mening is altijd objectief, natuurlijk.
Versjteren en verstierenquote:Op vrijdag 17 september 2010 14:44 schreef DaMart het volgende:
Zojuist las ik een bericht waarin werd aangegeven dat moest worden voorkomen dat iemand de boel zou komen verstieren.
Dan vraag ik me af of ze dan ook stierenvechters uitnodigen, of dat ze die beesten de boel gewoon laten versjteren.
In mijn digitale Van Dale staat 'verstieren' helemaal niet. En dat het veel gebruikt wordt, maakt het niet meteen correct, natuurlijkquote:Op vrijdag 17 september 2010 14:47 schreef OeJ het volgende:
[..]
Versjteren en verstieren
Een vraag van Wink Oranje-van den Bos: ,,In de NRC van zaterdag 11 februari stonden in het artikel ‘De kracht van 888’ op pagina 68 de woorden versjteren en verstieren. Beide woorden kon ik in geen enkel woordenboek meer terugvinden. Versjteren betekent volgens mij ‘verpesten’, maar wat betekent verstieren? Graag Uw uitleg.’’
Antwoord: volgens de Grote Van Dale betekent verstieren ‘(van koeien) onvruchtbaar worden’, maar dat is niet wat er in dat artikel werd bedoeld. Ook versjteren staat in de Grote Van Dale en betekent ‘het plezier of het goede verloop van iets verstoren of bederven’. Als voorbeeldzinnen geeft Van Dale: ,,een feestje, de voorstelling versjteren’’, ,,mijn dag is weer helemaal versjteerd’’.
In het artikel stond: ,,Toen een geïnterviewde het niet eenvoudige woord versjteren gebruikte, werd ervan gemaakt verstieren, wat iets heel anders is.’’
Het is echter de vraag of dit juist is. In de praktijk worden verstieren en versjteren namelijk voor precies hetzelfde gebruikt, namelijk voor ‘verpesten’, ‘verzieken’. Dit gebeurt zowel in kranten als op internet. In de praktijk is verstieren dus een vormvariant van versjteren.
bron:http://www.nrc.nl/rubriek(...)laar_als_een_klontje
Goed van je!quote:Op vrijdag 17 september 2010 14:52 schreef Vanyel het volgende:
Ik zit net klaar met dezelfde tekst onder de ctrl-p
Zelfs Wink Oranje-van den Bos kampte met die vraag, dus het zal er wel toe doen.quote:Op vrijdag 17 september 2010 14:52 schreef DaMart het volgende:
[..]
In mijn digitale Van Dale staat 'verstieren' helemaal niet. En dat het veel gebruikt wordt, maakt het niet meteen correct, natuurlijk.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |