Maar als de rente meer dan jouw max van 6% is kom je nooit aan 2 of 3 schriftelijke afwijzingen. En ben je straks het bokje. Maar prima, succes ermee; je weet het allemaal toch wel beterquote:Op dinsdag 23 maart 2010 10:17 schreef muRcialo het volgende:
[..]
Dat weet je dus niet zeker of een normale bank dat wel of niet wil doen. En ik weet dat ook niet zeker, max rente van mij mag 6% zijn. We gaan het merken! ik laat het jullie weten..
Is zeg niet dat ik het beter weet, het valt te proberen. punt!quote:Op dinsdag 23 maart 2010 10:19 schreef jitzzzze het volgende:
[..]
Maar als de rente meer dan jouw max van 6% is kom je nooit aan 2 of 3 schriftelijke afwijzingen. En ben je straks het bokje. Maar prima, succes ermee; je weet het allemaal toch wel beter
Nee, dat zeg je niet letterlijk. Maar dat blijkt wel uit iedere reactie van je.quote:Op dinsdag 23 maart 2010 10:23 schreef muRcialo het volgende:
[..]
Is zeg niet dat ik het beter weet, het valt te proberen. punt!
Nee, inderdaad.quote:Op dinsdag 23 maart 2010 10:24 schreef muRcialo het volgende:
Als er nou 2 afwijzen en de 3e zegt 7% rente en ik ga daar dan niet mee akkoord? wat dan ? kan ik dan volgens jou het contract niet ontbinden?
Depends. Als je er 2 vind die het al zwart op wit hebben gezet kan je eronder uit, tenzij in je contract staat dat je er 3 moet hebben (maar dat lijkt me niet).quote:Op dinsdag 23 maart 2010 10:24 schreef muRcialo het volgende:
Als er nou 2 afwijzen en de 3e zegt 7% rente en ik ga daar dan niet mee akkoord? wat dan ? kan ik dan volgens jou het contract niet ontbinden?
Ohhhh okequote:Op dinsdag 23 maart 2010 10:25 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Depends. Als je er 2 vind die het al zwart op wit hebben gezet kan je eronder uit, tenzij in je contract staat dat je er 3 moet hebben (maar dat lijkt me niet).
Nee, niet als je al 2 afwijzingen op papier hebt en in je contract staat dat je er maar 2 nodig hebtquote:Op dinsdag 23 maart 2010 10:25 schreef muRcialo het volgende:
Dus dan moet ik akkoord gaan met de 7% ?
Ja (of 10% van de koopsom als boete betalen). Maar dit had ik je al eerder gezegd.quote:Op dinsdag 23 maart 2010 10:25 schreef muRcialo het volgende:
Dus dan moet ik akkoord gaan met de 7% ?
oke dat wist ik niet! thnxquote:Op dinsdag 23 maart 2010 10:27 schreef kevertje53 het volgende:
het is volgens mij zelfs zo dat de verkopende partij een financiering kan aanbieden/voor je regelen die je niet mag weigeren binnen redelijke grenzen (maar wel duurder dan je normaal kwijt zou zijn)
okayyyyy!quote:Op dinsdag 23 maart 2010 10:27 schreef DonJames het volgende:
[..]
Ja (of 10% van de koopsom als boete betalen). Maar dit had ik je al eerder gezegd.
edit: met als toevoeging bovenstaande nuanciering van Scorpie
Ik denk het wel, als je bij 2 al afgewezen bent.quote:Op dinsdag 23 maart 2010 10:38 schreef jitzzzze het volgende:
Maar valt dat dan wel onder het aannemelijk maken dat je alles geprobeerd hebt.?
Dan hoop ik maar dat de verkopende partij er niet achter komt dat je bij de derde wel een hypotheek kon krijgen.quote:Op dinsdag 23 maart 2010 10:43 schreef muRcialo het volgende:
[..]
Ik denk het wel, als je bij 2 al afgewezen bent.
Ik neem ze wel degelijk mee in mijn achterhoofd en ja ik bedank voor de adviezen of niet ?quote:Op dinsdag 23 maart 2010 10:48 schreef CantFazeMe het volgende:
Kom we laten TS lekker in een roes leven. Hij/zij wil onze adviezen toch niet te harte nemen, dus waarom reageren op TS zijn vragen?
Laat het topic maar lekker sterven.
Of ik nou bij de derde kan of niet maakt niet meer uit als in het contract staat dat je het kan ontbinden na 2 afwijzingen! las ik netquote:Op dinsdag 23 maart 2010 10:49 schreef jitzzzze het volgende:
[..]
Klinkt als dat je echt een idee hebt waar je het over hebt
Alleen bij diegene die stroken met wat jij in je hoofd hebt.quote:Op dinsdag 23 maart 2010 10:50 schreef muRcialo het volgende:
[..]
Ik neem ze wel degelijk mee in mijn achterhoofd en ja ik bedank voor de adviezen of niet ?
Zoals ik al eerder zei: succes met je zooitje. Maar kom niet klagen als je huisje straks in de executieverkoop gaat/je 10% van de koopsom moet betalen/of in het meest waarschijnlijke geval dat je helemaal geen hypotheek krijgt.quote:Op dinsdag 23 maart 2010 10:51 schreef muRcialo het volgende:
[..]
Of ik nou bij de derde kan of niet maakt niet meer uit als in het contract staat dat je het kan ontbinden na 2 afwijzingen! las ik net
Ik hoop dat het allemaal lukt, kan niets anders zeggen!quote:Op dinsdag 23 maart 2010 10:53 schreef jitzzzze het volgende:
[..]
Zoals ik al eerder zei: succes met je zooitje. Maar kom niet klagen als je huisje straks in de executieverkoop gaat/je 10% van de koopsom moet betalen/of in het meest waarschijnlijke geval dat je helemaal geen hypotheek krijgt.
Ik hoop het ook voor je. Maar geef jezelf niet teveel hoop. En laat je door meerdere mensen adviseren.quote:Op dinsdag 23 maart 2010 10:57 schreef muRcialo het volgende:
[..]
Ik hoop dat het allemaal lukt, kan niets anders zeggen!
Dat betekend dus dat je al van te voren moet weten dat:quote:Op dinsdag 23 maart 2010 11:05 schreef Five_Horizons het volgende:
Tip van de dag!: Die 2 of 3 afwijzingen is niet iets standaard, he? Laat gewoon opnemen dat je de koop ontbindt als je geen hypotheek onder NHG-condities kunt krijgen.
Ja, maar een bank die je accepteert met een rentepercentage van 10% is dus geen afwijzing en dan moet je wel.quote:Op dinsdag 23 maart 2010 10:51 schreef muRcialo het volgende:
[..]
Of ik nou bij de derde kan of niet maakt niet meer uit als in het contract staat dat je het kan ontbinden na 2 afwijzingen! las ik net
Ik ga me over alles natuurlijk laten informeren donderdag en vrijdag de door adviseurs, ben benieuwd waar zij mee gaan komen. Thnx voor de tip iig!quote:Op dinsdag 23 maart 2010 11:05 schreef Five_Horizons het volgende:
Tip van de dag!: Die 2 of 3 afwijzingen is niet iets standaard, he? Laat gewoon opnemen dat je de koop ontbindt als je geen hypotheek onder NHG-condities kunt krijgen.
312.500 euro niet hoog?quote:Op dinsdag 23 maart 2010 11:12 schreef Kumerian het volgende:
[..]
Dat betekend dus dat je al van te voren moet weten dat:
- Het aankoopbedrag onder de NHG grens ligt (en die is niet zo heel hoog)
Hoezo moet je eigen geld inbrengenquote:- Je maximaal 70% hoeft te financieren (en dus een redelijk bedrag zelf in brengt)
Anders krijg je zowieso al geen NHG condities.
hmmm.... of er is nogal wat verandert sinds ik de laatste keer een huis kochtquote:Op dinsdag 23 maart 2010 12:42 schreef Five_Horizons het volgende:
Volgens mij heb je de klepel horen luiden.......
Da's echt heul lang geledenquote:Op dinsdag 23 maart 2010 12:58 schreef Kumerian het volgende:
[..]
hmmm.... of er is nogal wat verandert sinds ik de laatste keer een huis kocht
Toen lag de grens namelijk nog op zo'n 160'000 euro en mocht je maximaal 70% van de executiewaarde financieren....
Misschien ben ik de TOPIC niet helemaal lekker begonnenquote:Op dinsdag 23 maart 2010 13:10 schreef Blik het volgende:
Vind het beetje vreemd dat je eerst een koopakte gaat tekenen voordat je ook maar onderzocht hebt of de banken/verzekeraars je een hypotheek willen geven...
Waarschijnlijk een tijdelijke koopovereenkomst. Daarin staan dan ook (nog) de ontbindende factoren opgenomen (mits je die op laat nemen).quote:Op dinsdag 23 maart 2010 13:10 schreef Blik het volgende:
Vind het beetje vreemd dat je eerst een koopakte gaat tekenen voordat je ook maar onderzocht hebt of de banken/verzekeraars je een hypotheek willen geven...
Een tijdelijke koopovereenkomst bestaat overigens niet.quote:Op dinsdag 23 maart 2010 13:48 schreef Miss_MacPhisto het volgende:
[..]
Waarschijnlijk een tijdelijke koopovereenkomst. Daarin staan dan ook (nog) de ontbindende factoren opgenomen (mits je die op laat nemen).
Je gaat toch eerst met de diverse hypotheekaanbieders praten voordat je uberhaupt overweegt om een (tijdelijke) koopovereenkomst te tekenen?quote:Op dinsdag 23 maart 2010 13:48 schreef Miss_MacPhisto het volgende:
[..]
Waarschijnlijk een tijdelijke koopovereenkomst. Daarin staan dan ook (nog) de ontbindende factoren opgenomen (mits je die op laat nemen).
Waarom heet het dan zo?quote:Op dinsdag 23 maart 2010 13:55 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Een tijdelijke koopovereenkomst bestaat overigens niet.
Het heet ook niet zoquote:
Nee, voorlopig. Maar Dat is nu ook weer niet zo'n wereld van verschil.quote:
Maar ook een 'voorlopig' koopcontract bestaat niet. Het is gewoon een koopovereenkomst.quote:Op dinsdag 23 maart 2010 14:48 schreef Sachertorte het volgende:
[..]
Nee, voorlopig. Maar Dat is nu ook weer niet zo'n wereld van verschil.
Net alsof dat garanties geeft.....quote:Op dinsdag 23 maart 2010 14:22 schreef Blik het volgende:
Je gaat toch eerst met de diverse hypotheekaanbieders praten voordat je uberhaupt overweegt om een (tijdelijke) koopovereenkomst te tekenen?
In 2010 is die mogelijkheid er ook nog, het is alleen afwachten of het nu lukt voor onsquote:Op dinsdag 23 maart 2010 14:59 schreef Kumerian het volgende:
[..]
Net alsof dat garanties geeft.....
Wij hadden van te voren gesproken met een "onafhankelijk" adviseur. Die vertelde ons dat een hypotheek geen enkel probleem was. Zelfs met een A notering zouden we makkelijk een top hypotheek kunnen krijgen! Nee, echt! Jazeker!
Koopovereenkomst getekend.... hypotheek aangevraagd... En dat duurde maar en duurde maar.... Maar de adviseur bleef er van overtuigd dat wij de hypotheek zouden krijgen. Jazeker!
2 dagen ná het verlopen van de ontbinding belde hij dat het toch niet door ging.... Het speet hem echt heel erg dat we nu 10% moesten gaan betalen.... En hij zou nog een andere verstrekker proberen.... Jazeker!
Dus hebben we een andere adviseur gebeld. Die heeft dezelfde dag alles aangevraagd en had de volgende dag accoord tot onze grote opluchting.
Als het aan de Jazeker adviseur had geleden waren we 17'000 euro armer geweest zonder er ooit iets voor terug te zien. We hebben enorme mazzel gehad dat de tweede adviseur wél wist hoe het zaakje werkte.
Maar ja, dat was 8 jaar geleden... Tóen kon je met een A-klassering nog een hypotheek krijgen als je de juiste mensen wist te benaderen.....
Weet ik, maar toch wordt het zo genoemd. Vermoedelijk om idioten als TS een oor te laten aannaaien.quote:Op dinsdag 23 maart 2010 14:50 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Maar ook een 'voorlopig' koopcontract bestaat niet. Het is gewoon een koopovereenkomst.
Je bent zelf een idioot, ik ben niet achterlijk sukkeltje. OMG zal nog eens om advies vragen hier, dan ben je gelijk een idioot?quote:Op dinsdag 23 maart 2010 15:11 schreef Sachertorte het volgende:
[..]
Weet ik, maar toch wordt het zo genoemd. Vermoedelijk om idioten als TS een oor te laten aannaaien.
quote:Op dinsdag 23 maart 2010 15:13 schreef muRcialo het volgende:
[..]
Je bent zelf een idioot, ik ben niet achterlijk sukkeltje. OMG zal nog eens om advies vragen hier, dan ben je gelijk een idioot?
Maar waarom zou je tekenen voordat je zeker weet dat het lukt? We hebben het hier toch wel over een aanzienlijk risico. Zeg maar vergelijkbaar met je geld bij DSB parkeren op 15 oktober 2009, 'want ze hebben toch zo'n mooi businessplan'.quote:Op dinsdag 23 maart 2010 15:11 schreef muRcialo het volgende:
[..]
In 2010 is die mogelijkheid er ook nog, het is alleen afwachten of het nu lukt voor ons![]()
Lijkt me wel een heel erg vervelende situatie, gelukkig is het toch goed gekomen.
Ik ben dan blijkbaar een idioot, omdat ik geen contracten teken waarvan ik niet weet of ik die kan nakomen, en zeker geen contracten waarin forse boeteclausules zijn opgenomen bij niet-nakoming.quote:Op dinsdag 23 maart 2010 15:13 schreef muRcialo het volgende:
[..]
Je bent zelf een idioot, ik ben niet achterlijk sukkeltje. OMG zal nog eens om advies vragen hier, dan ben je gelijk een idioot?
Klopt, goed ik ga morgen gewoon heel veel vragen stellen bij de adviseurquote:Op dinsdag 23 maart 2010 15:15 schreef Sachertorte het volgende:
[..]
Maar waarom zou je tekenen voordat je zeker weet dat het lukt? We hebben het hier toch wel over een aanzienlijk risico. Zeg maar vergelijkbaar met je geld bij DSB parkeren op 15 oktober 2009, 'want ze hebben toch zo'n mooi businessplan'.
Ik negeer ze zeker niet, ik neem ze mee in mijn achterhoofd. En ja die boete daar zijn ook weer voorwaarden aan geboden. Mocht het niet lukken te financieren dan houdt het op en heb je daar bewijs van liggen. Morgen afspraak met de adviseur en vrijdag een ander adviseur. Daarna hebben we nog 8 weken de tijd, lijkt mij wel voldoende ? Vooral als je bijna elke dag in de nek van je adviseur loopt te hijgen.quote:Op dinsdag 23 maart 2010 15:17 schreef Sachertorte het volgende:
[..]
Ik ben dan blijkbaar een idioot, omdat ik geen contracten teken waarvan ik niet weet of ik die kan nakomen, en zeker geen contracten waarin forse boeteclausules zijn opgenomen bij niet-nakoming.
Je bent geen idioot omdat je een vraag stelt, je bent wel een idioot als je de adviezen van terzake kundigen negeert.
Dit.quote:Op dinsdag 23 maart 2010 15:17 schreef Sachertorte het volgende:
[..]
Ik ben dan blijkbaar een idioot, omdat ik geen contracten teken waarvan ik niet weet of ik die kan nakomen, en zeker geen contracten waarin forse boeteclausules zijn opgenomen bij niet-nakoming.
Je bent geen idioot omdat je een vraag stelt, je bent wel een idioot als je de adviezen van terzake kundigen negeert.
Kijk, er is niks mis met je mogelijkheden onderzoeken. Ook mensen met A2 coderingen mogen van mij een huis kopen. Maar neem nooit risico's met dit soort dingen. Dat deze man een vrindje van is, betekent vast wel dat hij zijn best gaat doen, maar bedenk dat hij de hypotheek niet verstrekt. Dat doet de bank, en die heeft geen enkele band met jou.quote:Op dinsdag 23 maart 2010 15:20 schreef muRcialo het volgende:
[..]
Klopt, goed ik ga morgen gewoon heel veel vragen stellen bij de adviseuren eens kijken wat hij ervan vindt. Gelukkig is de adviseur wel iemand die ook de persoonlijke financieel adviseur is van mijn schoonvader! Dat scheelt, ik denk niet dat hij gaat proberen mij te naaien en de dochter van zijn goede zakenpartner.
Ik wil alles heel duidelijk en anders teken ik natuurlijk niet. Meer dan de helft van de mensen die hier op mijn topic hebben gereageerd denken dat ik daar naar binnen loop teken en weer wegga Whahahaha! achja! komt morgen allemaal en dan weet ik meer!
Wat wil je dan ? wat moet ik dan doen ? Maar geen huis kopen ? niets proberen ? vertel maar wat ik dan beter kan doen inplaats van je adviezen mee te nemen in mijn achterhoofd?quote:Op dinsdag 23 maart 2010 15:24 schreef CantFazeMe het volgende:
[..]
Dit.
Ik heb TS al meermalen gewaarschuwd net zoals anderen. Hij of zij zegt wel de adviezen mee te nemen in zijn/haar achterhoofd.
Wie niet luisteren wil, moet maar voelen.
Ja daar ga ik ook vanuitquote:Op dinsdag 23 maart 2010 15:25 schreef Sachertorte het volgende:
[..]
Kijk, er is niks mis met je mogelijkheden onderzoeken. Ook mensen met A2 coderingen mogen van mij een huis kopen. Maar neem nooit risico's met dit soort dingen. Dat deze man een vrindje van is, betekent vast wel dat hij zijn best gaat doen, maar bedenk dat hij de hypotheek niet verstrekt. Dat doet de bank, en die heeft geen enkele band met jou.
Datzelfde achterhoofd waar je zo te zien op bent gevallen?quote:Op dinsdag 23 maart 2010 15:23 schreef muRcialo het volgende:
Ik negeer ze zeker niet, ik neem ze mee in mijn achterhoofd.
Weer een opmerking van 0,0 gaat echt nergens heen!quote:Op dinsdag 23 maart 2010 15:31 schreef matthijst het volgende:
[..]
Datzelfde achterhoofd waar je zo te zien op bent gevallen?
En die blijf je houden zo lang je overal op reageert. Je standpunt is duidelijk, dat van ons ook, laten we nu eerst afwachten wat die adviseur morgen zegt.quote:Op dinsdag 23 maart 2010 15:34 schreef muRcialo het volgende:
[..]
Weer een opmerking van 0,0 gaat echt nergens heen!
Ben benieuwd!quote:Op dinsdag 23 maart 2010 15:39 schreef karr-1 het volgende:
[..]
En die blijf je houden zo lang je overal op reageert. Je standpunt is duidelijk, dat van ons ook, laten we nu eerst afwachten wat die adviseur morgen zegt.
Rare zaak eigenlijk. Die adviseurs maken gebruik van een soort rekenprogramma. het is best mogelijk dat het rekenprogramma aangeeft dat een hypotheek mogelijk is. Pas wanneer de hypotheekofferte daarna getekend is gaat ie echt door de controle bij de hypotheekverstrekker. Dan kan het ineens tot moeilijkheden gaan lijden.quote:Op dinsdag 23 maart 2010 14:59 schreef Kumerian het volgende:
[..]
Net alsof dat garanties geeft.....
Wij hadden van te voren gesproken met een "onafhankelijk" adviseur. Die vertelde ons dat een hypotheek geen enkel probleem was. Zelfs met een A notering zouden we makkelijk een top hypotheek kunnen krijgen! Nee, echt! Jazeker!
Koopovereenkomst getekend.... hypotheek aangevraagd... En dat duurde maar en duurde maar.... Maar de adviseur bleef er van overtuigd dat wij de hypotheek zouden krijgen. Jazeker!
2 dagen ná het verlopen van de ontbinding belde hij dat het toch niet door ging.... Het speet hem echt heel erg dat we nu 10% moesten gaan betalen.... En hij zou nog een andere verstrekker proberen.... Jazeker!
Dus hebben we een andere adviseur gebeld. Die heeft dezelfde dag alles aangevraagd en had de volgende dag accoord tot onze grote opluchting.
Als het aan de Jazeker adviseur had geleden waren we 17'000 euro armer geweest zonder er ooit iets voor terug te zien. We hebben enorme mazzel gehad dat de tweede adviseur wél wist hoe het zaakje werkte.
Maar ja, dat was 8 jaar geleden... Tóen kon je met een A-klassering nog een hypotheek krijgen als je de juiste mensen wist te benaderen.....
Wat je mis hebt is dat de koper de hypotheekgever is, en de bank de hypotheeknemer (of geldverstrekker).quote:Op dinsdag 23 maart 2010 15:47 schreef Staartaap het volgende:
[..]
Rare zaak eigenlijk. Die adviseurs maken gebruik van een soort rekenprogramma. het is best mogelijk dat het rekenprogramma aangeeft dat een hypotheek mogelijk is. Pas wanneer de hypotheekofferte daarna getekend is gaat ie echt door de controle bij de hypotheekverstrekker. Dan kan het ineens tot moeilijkheden gaan lijden.
Ik wil hiermee zeggen dat je best eerst kunt gaan navragen wat je financiële mogelijkheden zijn maar het kan best zijn dat het puntje-bij-paaltje niet doorgaat en dan zit jij met de gebakken peren. Raar eigenlijk dat daar geen echt goed systeem voor is (een soort voor-acceptatie door een hypotheekverstrekker) want je neemt beslissingen op basis van dat rekenprogramma van de adviseur. Of heb ik het mis?
Zo is het inderdaad.quote:Op dinsdag 23 maart 2010 20:36 schreef DonJames het volgende:
[..]
Wat je mis hebt is dat de koper de hypotheekgever is, en de bank de hypotheeknemer (of geldverstrekker).
Daar ben ik dan weer!quote:Op donderdag 25 maart 2010 22:00 schreef klipper het volgende:
En toen werd het stil........
quote:Op vrijdag 26 maart 2010 09:07 schreef muRcialo het volgende:
[..]
Daar ben ik dan weer!
Gisteren bij 2 onafhankelijke adviseurs geweest, ze zouden beiden vandaag informeren over de BKR wat onze opties zijn. Volgens de adviseurs bestaat de kans, dat wij een lening kunnen krijgen. Zodra ik meer nieuws heb laat ik het weten..
BTW koopcontract getekend, tijd voor om onze lening voorelkaar te krijgen hebben we op 8 weken kunnen krijgen.
Dus voldoende ruimte om alles te regelen mocht het niet lukken, dan houdt het op!
Ik laat het weten..
Ik weet niet hoe groot die kans is, is ook niet gezegd omdat dat vandaag geinformeerd zou worden. Dus ik zie het allemaal wel. als het niet lukt pech gehad en heb ik het toch geprobeerd. Zoals ik al eerder had aangegeven.quote:Op vrijdag 26 maart 2010 09:27 schreef karr-1 het volgende:
De kans bestaat dat je een lening kunt krijgen? Die kans is er altijd volgens mij, maar hoe groot is die kans? Hebben ze dat er ook bij gezegd?
Jeps minimaal 2 schriftelijke afwijzingen van 2 verschillende banken en gedocumenteerd dat je er alles aan het gedaan. Oja ook als de rente hoger is dan 7% kan je hem ontbinden.quote:Op vrijdag 26 maart 2010 09:53 schreef Scorpie het volgende:
En heb je al gekeken wat de ontbindende voorwaarden van je koopcontract zijn?
Dankjewelquote:Op vrijdag 26 maart 2010 10:34 schreef Scorpie het volgende:
Goed zo. Succes!
Nee, er zal wel in de ontbindende voorwaardes staan, dat je 2 afwijzingen van een erkende hypotheek verstrekker (eigenlijk verlener maar goed) moet hebben.quote:Op vrijdag 26 maart 2010 16:06 schreef mrPanerai het volgende:
ff hypothetisch...
Stel dat ik m'n huis verkoop, de koper krijgt geen lening waarom dan ook, mag ik dan voorstellen om de woning aan mij af te betalen laat zeggen aan 6,9% zodat ie alsnog verplicht is de woning te nemen?
Als particulier mag je toch ook een hypotheek verstrekken? Wat maakt iemand dan een "Erkende hypotheek verstrekker?"quote:Op vrijdag 26 maart 2010 16:12 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Nee, er zal wel in de ontbindende voorwaardes staan, dat je 2 afwijzingen van een erkende hypotheek verstrekker (eigenlijk verlener maar goed) moet hebben.
Maar als jij graag in maandelijkse termijnen met een rente opslag van 6,9 wilt hebben, en de koper gaat daarmee accoord kan het alsnog doorgaan.
Ehm, hoe zat het ook al weerquote:
Dat 'erkend hypotheekverstrekker' staat dan ook nergens in de ontbindende voorwaarden, lijkt mequote:Op vrijdag 26 maart 2010 16:16 schreef zuchtje het volgende:
[..]
Als particulier mag je toch ook een hypotheek verstrekken? Wat maakt iemand dan een "Erkende hypotheek verstrekker?"
Als ik het me goed herinner, stond er zoiets van "algemeen erkende financiele instellingen". Anders zou je met een verklaring van de buren onder je koopcontract uit kunnen komen.quote:Op vrijdag 26 maart 2010 16:16 schreef zuchtje het volgende:
[..]
Als particulier mag je toch ook een hypotheek verstrekken? Wat maakt iemand dan een "Erkende hypotheek verstrekker?"
Jij (als huisbezitter en degene die het geld leent van de bank) is hypotheekgever. De bank/verzekeraar is hypotheeknemer.quote:Op vrijdag 26 maart 2010 16:17 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Ehm, hoe zat het ook al weer. Ik als consument geef toch eigenlijk een hypotheek aan de bank ? Het recht om het onroerend goed te verkopen bij ingebreke blijven ?
't was maar een gedachte, je krijgt nergens 6,9 zonder risico op je geld.quote:Op vrijdag 26 maart 2010 16:12 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Maar als jij graag in maandelijkse termijnen met een rente opslag van 6,9 wilt hebben, en de koper gaat daarmee accoord kan het alsnog doorgaan.
Precies, en in de praktijk worden de woorden omgedraaid.quote:Op vrijdag 26 maart 2010 16:19 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Jij (als huisbezitter en degene die het geld leent van de bank) is hypotheekgever. De bank/verzekeraar is hypotheeknemer.
Je kunt geen offerte aanvragen als er überhaupt geen woning is.quote:Op dinsdag 30 maart 2010 10:00 schreef CyclingGirl het volgende:
In mijn tijd ging je eerst naar de adviseur kijken wat de mogelijkheden waren, dan ging je eens naar wat huizen kijken die binnen het budget lagen. En dan een aanvraag doen. Dit gaat mij echt de pet te boven. Eerst een contract tekenen en dan maar eens gaan kijken of je een hypotheek kan krijgen. Is wel van de gekke. Ik had nog iets van 300 euro open staan op creditcard. Dat heb ik afgelost en toen kon ik een hypotheek krijgen.
Dan lukt oversluiten inderdaad niet.quote:Wat ik mij trouwens afvraag. Dat schoot mij zomaar eens te binnen. Stel je hebt een A codering bij het BKR. En je moet je hypotheek gaan oversluiten want je had 10 jaar rentevast. Kan je deze dan nog wel oversluiten of hoe zit dat dan? Of moet ik hier een vers topic over openen? Voor mij is het nog niet ter sprake want ik heb geen A codering maar ik vroeg het mij zo eens af.
Dan blijf je dus inderdaad bij dezelfde verstrekker.quote:Op dinsdag 30 maart 2010 14:47 schreef CyclingGirl het volgende:
Dus hoe dan als je rentevast periode is afgelopen? Bij dezelfde aanbieder onder dezelfde voorwaarden blijven of wat?
Jeps, wegens mijn codering A2 hebben we al 3 afwijzingen van 3 verschillende banken. Echter ontvang ik vandaag een telefoontje van mijn adviseur dat hij ASR heeft die met ons aan tafel willen zitten, dit ook omdat de adviseur nog een puntje te goed had van ASR waar hij al jaren vast zaken mee doet.quote:Op dinsdag 30 maart 2010 09:32 schreef Fargo het volgende:
Ben je vrijdag nog geinformeerd, TS?
Ik krijg bijna de indruk dat je het wel leuk vindt dat je onder de koop uitkan zonder boete.quote:Op dinsdag 30 maart 2010 16:02 schreef muRcialo het volgende:
[..]
Jeps, wegens mijn codering A2 hebben we al 3 afwijzingen van 3 verschillende banken. Echter ontvang ik vandaag een telefoontje van mijn adviseur dat hij ASR heeft die met ons aan tafel willen zitten, dit ook omdat de adviseur nog een puntje te goed had van ASR waar hij al jaren vast zaken mee doet.
Ik ben benieuwd, het was zeer positief.
Goed die 2 ontbindende afwijzingen heb ik al, dus op naar de over gebleven 32 bankenniet geschoten is altijd mis!
Ik laat jullie weten hoe het afloopt met ASR.
Ik blijf positief denken, denk dat dat het is.quote:Op dinsdag 30 maart 2010 17:56 schreef mrPanerai het volgende:
[..]
Ik krijg bijna de indruk dat je het wel leuk vindt dat je onder de koop uitkan zonder boete.
Nou dat zal wel niks worden. Ik bedoel ASR is een solide gerunde (staats)verzekeraar (de deconfiture van Fortis had niks te maken met de verzekeringstak). Misschien dat die wat extra rendement (rendement = risico) willen maken, maar dan betaal jij dus een vette opslag.quote:Op dinsdag 30 maart 2010 16:02 schreef muRcialo het volgende:
vandaag een telefoontje van mijn adviseur dat hij ASR heeft die met ons aan tafel willen zitten, dit ook omdat de adviseur nog een puntje te goed had van ASR waar hij al jaren vast zaken mee doet.
En daar gaat mijn borrel...quote:Op dinsdag 30 maart 2010 16:02 schreef muRcialo het volgende:
[..]
Goed die 2 ontbindende afwijzingen heb ik al, dus op naar de over gebleven 32 bankenniet geschoten is altijd mis!
quote:Op woensdag 31 maart 2010 08:48 schreef Scorpie het volgende:
En hoe zat het nou ook alweer met die zogenaamde 'kennissen' en 'vrienden' die jou verzekerden dat het totaal geen probleem zou zijn? Heb je hun al een bitchslap gegeven?
Ja eigenlijk welquote:Op woensdag 31 maart 2010 08:48 schreef Scorpie het volgende:
En hoe zat het nou ook alweer met die zogenaamde 'kennissen' en 'vrienden' die jou verzekerden dat het totaal geen probleem zou zijn? Heb je hun al een bitchslap gegeven?
quote:Op woensdag 31 maart 2010 14:28 schreef muRcialo het volgende:
[..]
Ja eigenlijk welmaar dit wist ik zelf ook wel hoor, mijn punt was dat het niet onmogelijk is. Naja ik ben nog bezig dus..
quote:Op maandag 22 maart 2010 10:53 schreef muRcialo het volgende:
Hallooooo!!! niks opgeslag.. Mijn schoonvader heeft een eigen bedrijf, die calculeren grote projecten in de bouw. Ik ben er zelf momenteel nog niet zo mee bezig, hij regelt alles alle afspraken etc.. en er komt dus niet van die 5% bij.. Ik ben der van overtuigd nu , dat het gaat lukken. En ja dus de KOOPacte wordt ook geregeled door mijn schoonvader
Neehoor, zijn er nog 32!quote:Op woensdag 31 maart 2010 14:41 schreef Guppyfriend het volgende:
Eigenlijk is ASR je enige optie?
Inderdaad Dunderellaquote:
Ehm, je spreekt jezelf tegen MunRcialo.quote:
Ik zou even wachten met het roepen dat het niet onmogelijk is totdat het je daadwerkelijk gelukt is.quote:Op woensdag 31 maart 2010 14:28 schreef muRcialo het volgende:
[..]
Ja eigenlijk welmaar dit wist ik zelf ook wel hoor, mijn punt was dat het niet onmogelijk is. Naja ik ben nog bezig dus..
Eh... wut?quote:Op woensdag 21 april 2010 09:24 schreef muRcialo het volgende:.! mocht dat ook niet lukken wordt het van mijn vriendins salaris de helft van het geld
Hij leent het zélf aan jullie?quote:en de andere helft gaan we dan lenen van onze hypotheekadviseur/financieel mannetje! .. dus goed komt het zeker! Whahaha
Dat kan prima.quote:Op woensdag 21 april 2010 09:29 schreef muRcialo het volgende:
dat kan toch gewoon
Dus jij tekent niet mee?quote:Op woensdag 21 april 2010 09:34 schreef muRcialo het volgende:
Nou dat de helft van de lening via de bank gaat, omdat mijn vriendin geen BKR heeft.. en ik wel dus ik neem de andere valt van die gast
Dat is in 2007 geweest.. ik leef niet meer zoals ik dat toen deed.. zulke mensen haat ik echt.. omdat het 1 keer zo is geweest moet het maar altijd zo zijn ? hou gewoon je onzinn praatjes voor je alsjeblieft..quote:Op woensdag 21 april 2010 09:37 schreef Verbal het volgende:
Met alle respect, maar als je al problemen hebt met het op tijd betalen van een rekening van 180 euro, vraag ik mij af of jij het vol gaat houden je hypotheekaflossingen op tijd te doen.
V.
Waar je het geld vandaan haalt, is niet relevant voor de HRA.quote:Op woensdag 21 april 2010 09:37 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Hoe zit het dan eigelijk met HRA als je halve hypotheken afsluit?
En dat levert geen problemen op? (dat levert bij genoeg verstrekkers problemen op, namelijk)quote:Op woensdag 21 april 2010 09:37 schreef muRcialo het volgende:
Tuurlijk wel ik teken en mijn vriendin tekent. we moeten de bank dus afbetalen en een deel aan de geldvertrekker.. wij krijgen een onderling contract waarschijnlijk..
Nee komt allemaal goed.... hij kan het niet fout doenquote:Op woensdag 21 april 2010 09:41 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
En dat levert geen problemen op? (dat levert bij genoeg verstrekkers problemen op, namelijk)
quote:Op woensdag 21 april 2010 09:42 schreef muRcialo het volgende:
[..]
Nee komt allemaal goed.... hij kan het niet fout doenanders is hij 1 van zijn grooste inkomens kwijt..
Dat was de financieel adviseur van zijn schoonvader, toch? Dus die zal wel gedreigd hebben dan een andere adviseur te zoeken.quote:
Onzinpraatjes? ïk ben hier niet degene die met idiote betaalconstructies loop te strooienquote:Op woensdag 21 april 2010 09:39 schreef muRcialo het volgende:
[..]
Dat is in 2007 geweest.. ik leef niet meer zoals ik dat toen deed.. zulke mensen haat ik echt.. omdat het 1 keer zo is geweest moet het maar altijd zo zijn ? hou gewoon je onzinn praatjes voor je alsjeblieft..
Nou, die constructie die je nu aan het fabriceren bent is ook niet echt geruststellend hoor.quote:Op woensdag 21 april 2010 10:16 schreef muRcialo het volgende:
je zei als je problemen hebt met betalen, ik heb ze niet .. ik had ze ! dat wou ik ff duidelijk maken!
Het komt er op neer dat de bank niet meer de primair hypotheek houder is. Over het algemeen kan dat wel maar gaat je dat wel een behoorlijk aantal punten op de rente schelen. Ga gerust uit van 1,5 tot 2 procent extra rente.quote:Op woensdag 21 april 2010 09:41 schreef Five_Horizons het volgende:
En dat levert geen problemen op? (dat levert bij genoeg verstrekkers problemen op, namelijk)
Dat is niet de reden van de problemen (althans; dat was niet mijn bedoeling).quote:Op woensdag 21 april 2010 10:31 schreef Kumerian het volgende:
[..]
Het komt er op neer dat de bank niet meer de primair hypotheek houder is. Over het algemeen kan dat wel maar gaat je dat wel een behoorlijk aantal punten op de rente schelen. Ga gerust uit van 1,5 tot 2 procent extra rente.
Weet je wat de rente wordt beste vriend! 4,7 nu nog wat te zeggen ? niet iedereen probeer te naaien zoals ik eerder al zij voor wat hoort wat .. zeggen die mensen!quote:Op woensdag 21 april 2010 12:30 schreef Twinkle20 het volgende:
Ik vind het toch wel typisch dat je jezelf in allerlei bochten gaat wringen om alsnog dat huis te kunnen krijgen.
Als jouw situatie er werkelijk zo rooskleurig voor stond, dan was dit allemaal niet nodig geweest.
Ik ben benieuwd tegen welke rente die 'geldverstrekker' van jou (dus niet de bank), jou dat geld wil lenen. Dat zal echt niet tegen 5/6 procent zijn (wat nu het geval volgens mij is bij veel banken).
Ik denk dat je jezelf op den duur behoorlijk in de vingers gaat snijden, omdat iedere normale bank je aanvraag afwijst, dat is echt niet zonder reden.
Maar goed, ik heb dit topic goed gevolgd en alle adviezen van iedereen sla je toch in de wind en je denkt het allemaal zelf beter te weten. Als dit plannetje van jou nu zou gaan lukken, dan vraag ik mij echt af hoe je er over een paar jaar voor staat, want je bent echt stronteigenwijs.
Die paar afwijzingen die je nu al binnen hebt, zouden ieder ander normaal mens de ogen openen. Maar bij jou wil de ernst van de zaak niet tot je doordringen.
Dat is precies wat ik ook wilde gaan typen.quote:Op woensdag 21 april 2010 12:30 schreef Twinkle20 het volgende:
Ik vind het toch wel typisch dat je jezelf in allerlei bochten gaat wringen om alsnog dat huis te kunnen krijgen.
Als jouw situatie er werkelijk zo rooskleurig voor stond, dan was dit allemaal niet nodig geweest.
Ik ben benieuwd tegen welke rente die 'geldverstrekker' van jou (dus niet de bank), jou dat geld wil lenen. Dat zal echt niet tegen 5/6 procent zijn (wat nu het geval volgens mij is bij veel banken).
Ik denk dat je jezelf op den duur behoorlijk in de vingers gaat snijden, omdat iedere normale bank je aanvraag afwijst, dat is echt niet zonder reden.
Maar goed, ik heb dit topic goed gevolgd en alle adviezen van iedereen sla je toch in de wind en je denkt het allemaal zelf beter te weten. Als dit plannetje van jou nu zou gaan lukken, dan vraag ik mij echt af hoe je er over een paar jaar voor staat, want je bent echt stronteigenwijs.
Die paar afwijzingen die je nu al binnen hebt, zouden ieder ander normaal mens de ogen openen. Maar bij jou wil de ernst van de zaak niet tot je doordringen.
QEDquote:Op woensdag 21 april 2010 13:07 schreef muRcialo het volgende:
Die genen die vinden dat ik eigenwijs ben "LUL" alsjeblieft niet uit je nek!
dat was niet het zelfde..! maarja weetje wat laat die samenvatting maar zitten.! Ik heb het gehad hier met die mensen jullie zijn zo negatief als de tyfes.. ik weet wat ik teken en lees en dat huis is van mij !quote:Op woensdag 21 april 2010 13:14 schreef Scorpie het volgende:
Wacht, was dat niet hetzelfde familielid die zei dat het geen probleem zou zijn bij de bank om een hypotheek te krijgen?
We hebben gezien hoe dat is afgelopen he....;)
Vreemd; ik heb anders een topic vol gezien met slechts één goede tipquote:Op woensdag 21 april 2010 13:16 schreef muRcialo het volgende:
[..]
dat was niet het zelfde..! maarja weetje wat laat die samenvatting maar zitten.! Ik heb het gehad hier met die mensen jullie zijn zo negatief als de tyfes.. ik weet wat ik teken en lees en dat huis is van mij !
Gefeliciteerd voor mezelf..
De groeten ! ik sluit het topic wel.. aan jullie heb ik echt geen reed! paar goeie tips maar gehad.
Nou ben ik toch wel benieuwd, heb je dan 2 familieleden die onafhankelijk van elkaar jouw hypotheek aan het regelen zijn?quote:Op woensdag 21 april 2010 13:16 schreef muRcialo het volgende:
[..]
dat was niet het zelfde..! maarja weetje wat laat die samenvatting maar zitten.! Ik heb het gehad hier met die mensen jullie zijn zo negatief als de tyfes.. ik weet wat ik teken en lees en dat huis is van mij !
Je bent er nog niet he. Kom je terug op het moment dat deze constructie toch niet je-van-het blijkt te zijn?quote:Gefeliciteerd voor mezelf..
Je kan het topic niet sluitenquote:De groeten ! ik sluit het topic wel.. aan jullie heb ik echt geen reed! paar goeie tips maar gehad.
Whahaha ik ben een noob hier! kan jammer genoeg niet nee! maar ik post geen nieuws meer over mijn hypotheek.. nood plan was dus wat ik net heb uitgelegd.. en dat wordt hem ook waarschijnlijk ga ik vandaag voor zitten! ik heb mijn huis en genoeg geld om te betalen ... dus party binnenkort!quote:Op woensdag 21 april 2010 13:20 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Nou ben ik toch wel benieuwd, heb je dan 2 familieleden die onafhankelijk van elkaar jouw hypotheek aan het regelen zijn?
[..]
Je bent er nog niet he. Kom je terug op het moment dat deze constructie toch niet je-van-het blijkt te zijn?
[..]
Je kan het topic niet sluiten
Nee, voor de helft van je altruïstische geldverstrekker en voor de andere helft van de bank.quote:Op woensdag 21 april 2010 13:16 schreef muRcialo het volgende:
[..]
dat was niet het zelfde..! maarja weetje wat laat die samenvatting maar zitten.! Ik heb het gehad hier met die mensen jullie zijn zo negatief als de tyfes.. ik weet wat ik teken en lees en dat huis is van mij !
Gefeliciteerd voor mezelf..
De groeten ! ik sluit het topic wel.. aan jullie heb ik echt geen reed! paar goeie tips maar gehad.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |