Er zijn heel veel mensen die een bijstandsuitkering als hun salaris zien inderdaad.quote:Op maandag 1 februari 2010 13:48 schreef _evenstar_ het volgende:
[..]
Helaas wordt er teveel misbruik van gemaakt.
voor een salaris werk je.quote:Op maandag 1 februari 2010 13:50 schreef lezzer het volgende:
[..]
Er zijn heel veel mensen die een bijstandsuitkering als hun salaris zien inderdaad.
Ja, precies, maar heel veel mensen snappen dat verschil niet.quote:
Nog zo'n misverstand.quote:Wat wel zo is, met die gemeenteheffing etc.. als je een hoog loon zou hebben en je zou vrijstelling kunnen krijgen zou iedereen die aanvragen, dus vind het wel een beetje hypocriet dat mensen dat uitzuigers noemen.
Niemand betaald graag ongeacht wat voor inkomen/salaris/loon
Minder bijstand ontvangt...quote:Op maandag 1 februari 2010 14:07 schreef Gia het volgende:
aangezien je anders toch maar gekort wordt op de bijstand.
Jij hebt ANW? Ik dacht dat alleen kinderen dat kregen. En mensen die geboren zijn vóór 1950 of zoveel procent arbeidsongeschikt zijn. Of doel je ook op het halfwezengeld voor je kinderen? Dat krijg je sowieso tot de jongste 18 is.quote:Op maandag 1 februari 2010 14:11 schreef _evenstar_ het volgende:
Wat wel ook is ( nu heb ik geen bijstand zelfmaar een ANW.
Ik ben al geruime tijd bezig met reintegratie denk bij elkaar nu zo;n ruim anderhalf jaar, en wel bel ik elke 2 weken.
Soms zit je ook gewoon langer vast aan een uitkering dan je zou willen.
Tis heel wat minderquote:Op maandag 1 februari 2010 14:07 schreef Gia het volgende:
Kan me ook wel indenken dat iemand die alleenstaand is met kinderen en geen alimentatie krijgt, niet echt geprikkeld wordt om te gaan werken. Iemand die wel alimentatie krijgt, gaat graag werken, aangezien je anders toch maar gekort wordt op de bijstand.
Zoals het voorbeeld hierboven: Met 26 uurtjes werken en zo'n 500 (?) euro alimentatie heb je toch een heel redelijk inkomen. Verder krijgt die user ook nog een alleenstaande ouderkorting van de belastingdienst.
Het is dus erg dom om in de bijstand te blijven hangen als alleenstaande ouder.
Maar ik kan het me wel voorstellen in gevallen waar geen alimentatie ontvangen wordt, er is dan geen prikkel. Je moet zo'n 25 uur werken voor hetzelfde als je aan bijstand ontvangt, met thuis blijven.
Krijg je ook nog eens alimentatie, dan schiet dat tenminste op.
ik krijg een volledige ANW dus voor mezelf en halfwezengeld.quote:Op maandag 1 februari 2010 14:19 schreef Gia het volgende:
[..]
Jij hebt ANW? Ik dacht dat alleen kinderen dat kregen. En mensen die geboren zijn vóór 1950 of zoveel procent arbeidsongeschikt zijn. Of doel je ook op het halfwezengeld voor je kinderen? Dat krijg je sowieso tot de jongste 18 is.
Dan zou ik zeker proberen daarnaast een baan te vinden, aangezien je dat halfwezengeld gewoon mag houden, naast andere inkomsten.
Punt is natuurlijk dat die vrouwen die keuze helemaal niet hebben.quote:Op maandag 1 februari 2010 14:51 schreef JaniesBrownie het volgende:
Wat ik vnl met die post wilde zeggen is dat alleenstaande moeders niet altijd een uitkering hebben omdat ze niet willen werken, maar ook omdat ze denken dat het beter is voor hun kinderen als ze dat niet doen.
ligt per gemeente,quote:Op maandag 1 februari 2010 14:57 schreef lezzer het volgende:
[..]
Punt is natuurlijk dat die vrouwen die keuze helemaal niet hebben.
Ze kunnen niet kiezen voor bijstand om dat dat beter is voor hun kinderen.
Nee, zo bedoel ik het niet. Ik bedoel niet of het kan of niet.quote:Op maandag 1 februari 2010 14:59 schreef _evenstar_ het volgende:
[..]
ligt per gemeente,
In eerste instantie heb ik een paar maandjes bijstand gehad, Nu had ik ivm omstandigheden ( verhuizing geen eigen woning nog etc. en vooral gezien de onmogelijk zoektocht om een KDV te vinden die dochterlief accepteerde ) vrijstelling.
Echter is het zo ben je heir wel verplicht om voor 40uur te solliciteren.. ook als alleenstaande ouder.
Dat vind ik dan wel een beetje erg veel.
Dit dus, het moet van 2 kanten komen. Een vriendin van me, een bijstandsmoeder met 3 puberende kids, kreeg wat geld van haar vader elke maand, maar daar kwamen ze achter. Zij piepen en doen, vooral toen ik haar even voorrekende wat wij als werkend stel links en recht wel niet moeten betalen, al die potjes waar zijn voor in aanmerking komt, zijn er voor ons niet. En toen ik haar vroeg waarom haar vader haar dan niet helemaal onderhield (wat hij prima kan doen) werd het wat stil, en mauwde ze iets van "jamaar ik heb toch recht op een uitkering".. Daar heb ik dus niet al te veel medelijden mee, net als haar kinderen trouwens, die dragen ook niks bij aan het huishouden, maar lopen wel met iphones..quote:Op zondag 31 januari 2010 11:02 schreef Gia het volgende:
Ik heb er geen probleem mee als een alleenstaande moeder van kinderen onder de 4 jaar, thuis blijft en bijstand krijgt. Maar verder moet iedereen die kan werken, ook werken. Desnoods papiertjes prikken met een ICT opleiding.
Vind overigens ook dat in geval van echtparen, beide echtelieden beschikbaar moeten zijn voor werk. Dus niet: De man kan niet aan 'passend' werk vinden, dus hoppa bijstand. Nee, dan moet de vrouw maar gaan werken.
Verder vind ik dat iedereen die door uiterlijk, anders dan aangeboren, niet aan werk komt, zich moet aanpassen of anders geen uitkering.
Dat snap ik. Je moet ook niet meer dan die uren willen werken, want als je minder dan 45 % arbeidsongeschikt wordt bevonden, zou je die ANW kunnen verliezen. (Dat deel voor jezelf dan.) En dat is natuurlijk zonde.quote:Op maandag 1 februari 2010 14:56 schreef _evenstar_ het volgende:
[..]
ik krijg een volledige ANW dus voor mezelf en halfwezengeld.
En ja ik wil graag werken, maar ivm een eerdere uwv indicatie dat ik arbeidsgehandicapt ben, en ik dus in aanmerking kom voor reintegratie via het CWI , werd mij door het CWI zelf geadviseerd om toch die reintegratie af te wachten.
Zeker ivm de bijlkomende baanzekerheid die daar aan vast hangt.
Ik ga wel heel bewust maar 20-24 uur werken, maar dat is vooral omdat ik wel vind dat mijn dochter niet primair opgevoed moet worden door school+ opvang
Ik heb zoiets van er op achteruitgang zal ik misschien wel iets, , maar werken meot imho niet alleen om geld gaan ik wil me nuttig voelen en bezig zijn etc.
Verder heb je gelijk dat je lekker je kinderen zelf grotendeels op wilt voeden. Daar heb je gewoon recht op.quote:Inkomsten die wij gedeeltelijk van uw Anw aftrekken:
Inkomen uit loondienst.
Winst uit een eigen bedrijf.
Wij berekenen de hoogte van de nabestaandenuitkering Anw als volgt:
de eerste ¤ 703,80 van uw inkomen tellen we niet mee.
het inkomen boven ¤ 703,80 trekken we voor twee derde van de nabestaandenuitkering af.
verdient u meer dan ¤ 2.335,74 per maand, dan krijgt u geen nabestaandenuitkering Anw.
Voorbeeld:
U verdient ¤ 900 per maand. De eerste ¤ 703,80 telt niet mee. Er blijft ¤ 196,20 over. Twee derde daarvan is ¤ 130,80. Dit bedrag trekken wij af van uw nabestaandenuitkering Anw.
Mensen mogen blij zijn dat er uberhaupt iets is als een uitkering. Daarnaast denk ik dat het heel makkelijk mogelijk is om als alleenstaande moeder te werken, en daarnaast je kinderen te onderhouden. Gewoon tijdens schooltijd werken, je kinderen laten overblijven op school, en ze dan 's middags ophalen.quote:Op maandag 1 februari 2010 16:19 schreef duracellkonijntje het volgende:
Wat is dit allemaal, een bijstandsuitkering net zo veel als een modaal salaris. Heeft iemand hier enig idee wat voor hongerloontje een uitkering doorgaans is, al helemaal voor gezinnen.![]()
Nou nog een keer, ik blijf het gewoon volhouden.quote:Op maandag 1 februari 2010 16:19 schreef duracellkonijntje het volgende:
Als jij alleenstaande moeder van verschillende kinderen bent en het niet ziet zitten die kinderen op een overvolle BSO te proppen waar ze amper aandacht of enige vorm van onderwijs krijgen, dan kan ik heel goed begrijpen dat deze mensen liever voor een uitkering gaan.
Nee, eerder een trampoline, maar ja.quote:Op maandag 1 februari 2010 16:48 schreef Boris_Karloff het volgende:
De bijstand is een vangnet en zou geen hangmat moeten zijn.
En toch is het iets waarvoor ze wel kiezen, omdat het dus wel kan.quote:Op maandag 1 februari 2010 14:57 schreef lezzer het volgende:
[..]
Punt is natuurlijk dat die vrouwen die keuze helemaal niet hebben.
Ze kunnen niet kiezen voor bijstand om dat dat beter is voor hun kinderen.
Hier ben ik het dus volledig mee eens. Moet er natuurlijk wel werk zijn...quote:Op maandag 1 februari 2010 16:42 schreef CasB het volgende:
[..]
Mensen mogen blij zijn dat er uberhaupt iets is als een uitkering. Daarnaast denk ik dat het heel makkelijk mogelijk is om als alleenstaande moeder te werken, en daarnaast je kinderen te onderhouden. Gewoon tijdens schooltijd werken, je kinderen laten overblijven op school, en ze dan 's middags ophalen.
En een uitkering is bedoeld om genoeg geld te hebben om te kunnen overleven, dat betekent dus dat je wel redelijk normaal kan eten en dergelijke, maar dus niet dat je je kinderen de duurste kleren moet geven, of een mobiele telefoon. Wil je dat wel, dan ga je maar lekker werken.
Dan kun je je dus afvragen of dat oké isquote:Op maandag 1 februari 2010 18:32 schreef JaniesBrownie het volgende:
[..]
En toch is het iets waarvoor ze wel kiezen, omdat het dus wel kan.
Dat heb ik nooit gezegd, maar ik begrijp het wel en ik vind het meer okee, dan iemand die echt niet wil werken omdat ie geen zin heeft.quote:Op maandag 1 februari 2010 19:21 schreef lezzer het volgende:
[..]
Dan kun je je dus afvragen of dat oké is
Dat is ook wel zo.quote:Op maandag 1 februari 2010 19:12 schreef Tinkepink het volgende:
[..]
Hier ben ik het dus volledig mee eens. Moet er natuurlijk wel werk zijn...
quote:Op zondag 31 januari 2010 12:20 schreef JohnLocke het volgende:
[..]
Op fok boeit het me niet zoveel of mijn aannames al dan niet correct blijken.
quote:Op maandag 1 februari 2010 16:48 schreef Boris_Karloff het volgende:
De bijstand is een vangnet en zou geen hangmat moeten zijn.
Als de AOW geleidelijk wordt afgeschaft ben ik het er wel mee eens. Maar niet pats boem, AOW weg.quote:Op maandag 1 februari 2010 18:43 schreef Deprater het volgende:
Bijstand kan best iets omlaag en de AOW moet afgeschaft worden, de mensen die dan geen recht meer op AOW hebben kunnen bijstand krijgen.
Netto is dat even hoog
Google er eens op. 't Is echt geen eigen vondst.quote:Op maandag 1 februari 2010 19:54 schreef xenobinol het volgende:
[..]
![]()
Leuke woordspeling, vat het hele topic in 1 zin samen.
En dat vind je omdat?quote:Op dinsdag 2 februari 2010 01:50 schreef Kees22 het volgende:
Volgens mij zijn de meeste criticasters hier dom en lui. Te dom en lui om zelf eens na te denken.
Makkelijk? Jij hebt vast geen kinderen? Het zijn geen robotjes die je uit kan zetten op tijden dat het jou goed uitkomt.quote:Op maandag 1 februari 2010 16:42 schreef CasB het volgende:
[..]
Mensen mogen blij zijn dat er uberhaupt iets is als een uitkering. Daarnaast denk ik dat het heel makkelijk mogelijk is om als alleenstaande moeder te werken, en daarnaast je kinderen te onderhouden. Gewoon tijdens schooltijd werken, je kinderen laten overblijven op school, en ze dan 's middags ophalen.
Dat is het dan ook, net genoeg om te overleven en als je zuinig bent hou je genoeg over voor je internetabonnement. Dat neemt uiteraard niet weg dat die kinderen wel cadeaus mogen krijgen van familie, de moeder willen korten omdat oma een paar Nikes of een iPhone koopt voor haar kleinkinderen is ronduit absurd!quote:En een uitkering is bedoeld om genoeg geld te hebben om te kunnen overleven, dat betekent dus dat je wel redelijk normaal kan eten en dergelijke, maar dus niet dat je je kinderen de duurste kleren moet geven, of een mobiele telefoon. Wil je dat wel, dan ga je maar lekker werken.
24 jaar, woonplaats Leiden.....iets zegt me dat hij nog geen kinderen heeft, inderdaad.quote:Op dinsdag 2 februari 2010 11:18 schreef moussie het volgende:
Makkelijk? Jij hebt vast geen kinderen? Het zijn geen robotjes die je uit kan zetten op tijden dat het jou goed uitkomt.
Omdat iedereen met meer dan twee hersencellen kan bedenken dat je niet kan gaan werken als er geen werk is, denken dat het allemaal een kwestie is van 'willen' is gewoon dom. Lui is om de cijfers er niet bij te zoeken, werkloze, banenaanbod etc.quote:
Dat is misschien wel zo, maar hoe langer je niet deelneemt aan het arbeidsproces hoe kleiner de kans dat je er ooit weer aan zult deelnemen.quote:Op dinsdag 2 februari 2010 11:41 schreef moussie het volgende:
Daarnaast, als het om het prijskaartje gaat moet je moeders van kinderen tot 4 jaar juist in de bijstand willen houden, dat is namelijk minder dan de kinderopvangtoeslag.
Dat doet allemaal niks af aan het prinicipe van bijstand.quote:Op dinsdag 2 februari 2010 11:41 schreef moussie het volgende:
[..]
Omdat iedereen met meer dan twee hersencellen kan bedenken dat je niet kan gaan werken als er geen werk is, denken dat het allemaal een kwestie is van 'willen' is gewoon dom. Lui is om de cijfers er niet bij te zoeken, werkloze, banenaanbod etc.
Die bedragen zou ik dan nog maar eens naast elkaar leggen als ik jou was.quote:Daarnaast, als het om het prijskaartje gaat moet je moeders van kinderen tot 4 jaar juist in de bijstand willen houden, dat is namelijk minder dan de kinderopvangtoeslag.
Even een berekening gemaakt voor een alleenstaande moeder die 30 uur per week gebruik maakt van een kinderdagverblijf voor 4 kinderen.quote:Op dinsdag 2 februari 2010 11:52 schreef lezzer het volgende:
Die bedragen zou ik dan nog maar eens naast elkaar leggen als ik jou was.
Volgens onderstaande calculator:quote:Wat u per maand betaalt aan de kinderopvangorganisatie voor uw 4 kinderen
(totale kosten) ¤2880
Wat u per maand ontvangt als kinderopvangtoeslag voor uw 4 kinderen (via de Belastingdienst/Toeslagen) ¤2742
Wat u per maand zelf betaalt voor de kinderopvang voor uw 4 kinderen (eigen bijdrage)¤138
En dat is dan gebaseerd op wat eigenlijk .. je zal de routine/structuur wel niet meer hebben, je bent gewend aan 'het luie leven'? Slaat nergens op natuurlijk, bij een moeder met jonge kinderen. En kennis kan je opfrissen in het jaar voorafgaand aan je herintrede.quote:Op dinsdag 2 februari 2010 11:47 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Dat is misschien wel zo, maar hoe langer je niet deelneemt aan het arbeidsproces hoe kleiner de kans dat je er ooit weer aan zult deelnemen.
Mwa, kan een tante ook prima doen. Heb nu mijn zieke neefje hier.quote:Op dinsdag 2 februari 2010 12:07 schreef moussie het volgende:
waar het eigenlijk om gaat is dat jij als alleenstaande ouder de enige bent die je kind kan opvangen bij ziekte ed, en kleine kinderen zijn nu eenmaal vaker ziek.
Daar heb je een puntquote:Op dinsdag 2 februari 2010 12:04 schreef Gia het volgende:
[..]
Even een berekening gemaakt voor een alleenstaande moeder die 30 uur per week gebruik maakt van een kinderdagverblijf voor 4 kinderen.
Het hoeft niet zo extreem Gia .. moeder van een kind, werkt fulltime voor 20000 euro (dus boven het minimumloon), met een reistijd van 3 uur per dag dus het kind zit 231 uur per maand in de dagopvang van 6 euro per uur .. kinderopvangtoeslag = ¤ 1.324quote:Op dinsdag 2 februari 2010 12:04 schreef Gia het volgende:
[..]
Even een berekening gemaakt voor een alleenstaande moeder die 30 uur per week gebruik maakt van een kinderdagverblijf voor 4 kinderen.
[..]
Had de uren nog een beetje bij en bij gehouden en een salaris van 25000 berekend.quote:Op dinsdag 2 februari 2010 12:28 schreef moussie het volgende:
[..]
Het hoeft niet zo extreem Gia .. moeder van een kind, werkt fulltime voor 20000 euro (dus boven het minimumloon), met een reistijd van 3 uur per dag dus het kind zit 231 uur per maand in de dagopvang van 6 euro per uur .. kinderopvangtoeslag = ¤ 1.324
Je kunt je afvragen of dat ethisch verantwoord is.quote:Op dinsdag 2 februari 2010 12:32 schreef Gia het volgende:
Dus, ja, het is goedkoper om alleenstaande moeders van kinderen onder de 4 jaar, in de bijstand te houden.
Maatschappelijk in elk geval wel. Geef ze anders de keuze......quote:Op dinsdag 2 februari 2010 12:33 schreef lezzer het volgende:
[..]
Je kunt je afvragen of dat ethisch verantwoord is.
Moet je om te beginnen wel een tante (of vriendin, of moeder, of whatever) hebben natuurlijk, en die moet dan ook nog in de buurt wonen.quote:Op dinsdag 2 februari 2010 12:11 schreef Gia het volgende:
[..]
Mwa, kan een tante ook prima doen. Heb nu mijn zieke neefje hier.![]()
Wel weer gezellig, die tekenfilmpjes op tv.
Dus, vrouwen die geen partner hebben met een inkomen mogen op kosten van de staat hun kinderen opvoeden, en degene die wel een man hebben die zich elke dag kapot werkt in de fabriek mogen dat niet.quote:Op dinsdag 2 februari 2010 12:36 schreef Gia het volgende:
Wil je liever thuis blijven tot de jongste naar school gaat, prima, het bespaart op de kosten voor kinderopvang.
Wil je dat liever niet, dan mag je gaan werken en krijg je toeslag voor de kinderopvang.
Idealiter ben je niet alleenstaand.quote:Op dinsdag 2 februari 2010 12:36 schreef moussie het volgende:
[..]
Moet je om te beginnen wel een tante (of vriendin, of moeder, of whatever) hebben natuurlijk, en die moet dan ook nog in de buurt wonen.
Idealiter heb je een clubje alleenstaande ouders in je buurt wonen die om de beurt een dag van de week niet werken en op die dag de kinderen van de anderen opvangen .. lijkt me ook opvoedkundig een stuk gezonder dan die opvangfabrieken
Euh, dat is discutabel.quote:
Huh? Iemand die wel een partner heeft die werkt, mag toch ook zelf de kinderen opvoeden!!!quote:Op dinsdag 2 februari 2010 12:39 schreef lezzer het volgende:
[..]
Dus, vrouwen die geen partner hebben met een inkomen mogen op kosten van de staat hun kinderen opvoeden, en degene die wel een man hebben die zich elke dag kapot werkt in de fabriek mogen dat niet.
Ja, die vergelijking komt dan toch geheid naar boven hoor...
ok herstel: Idealiter ben je niet een alleenstaande ouderquote:Op dinsdag 2 februari 2010 12:41 schreef lezzer het volgende:
[..]
Euh, dat is discutabel.
Idealiter ben je met z'n tweeën als je kinderen hebt, én voorzie je in je eigen onderhoud.
Dat is gebaseerd op leeftijd. Als je twee mensen hebt zonder ervaring die je beide nog moet trainen zul je automatisch de jongste nemen. Die kost minder. Iemand die dus langere tijd niet op de arbeidsmarkt is geweest legt het dus veelal af tegen een jonger iemand.quote:Op dinsdag 2 februari 2010 12:07 schreef moussie het volgende:
[..]
En dat is dan gebaseerd op wat eigenlijk .. je zal de routine/structuur wel niet meer hebben, je bent gewend aan 'het luie leven'? Slaat nergens op natuurlijk, bij een moeder met jonge kinderen. En kennis kan je opfrissen in het jaar voorafgaand aan je herintrede.
Nee, wat alleenstaande ouders aangaat is die zogenoemde afstand naar de arbeidsmarkt mijns inziens niets anders dan een flauw excuus, waar het eigenlijk om gaat is dat jij als alleenstaande ouder de enige bent die je kind kan opvangen bij ziekte ed, en kleine kinderen zijn nu eenmaal vaker ziek.
Ethisch verantwoord ten opzichte van wie?quote:Op dinsdag 2 februari 2010 12:33 schreef lezzer het volgende:
[..]
Je kunt je afvragen of dat ethisch verantwoord is.
De oudere iemand zonder ervaring legt het anders ook af als die pas ontslagen is, dus dat is gelulquote:Op dinsdag 2 februari 2010 12:46 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Dat is gebaseerd op leeftijd. Als je twee mensen hebt zonder ervaring die je beide nog moet trainen zul je automatisch de jongste nemen. Die kost minder. Iemand die dus langere tijd niet op de arbeidsmarkt is geweest legt het dus veelal af tegen een jonger iemand.
Waar is de vader in dit verhaalquote:Op dinsdag 2 februari 2010 12:47 schreef moussie het volgende:
[..]
Ethisch verantwoord ten opzichte van wie?
Is het ethisch verantwoord om een moeder te verplichten te gaan werken terwijl óf haar kind óf zijzelf er nog niet aan toe is?
En als die wel fulltime werkt, altijd gedaan heeft, en moeder altijd al thuis was en ook liever zelf voor de kinderen wil zorgen tot ze naar school gaan?quote:Op dinsdag 2 februari 2010 12:54 schreef Tinkepink het volgende:
[..]
Waar is de vader in dit verhaalAfgezien van wezen hebben de meeste kinderen toch echt een vader die ook prima voor ze kan zorgen, of hij nog bij de moeder woont of niet.
Klopt, maar iemand die dus al enkele jaren uit de roulatie is heeft dus nog minder kansen.quote:Op dinsdag 2 februari 2010 12:52 schreef moussie het volgende:
[..]
De oudere iemand zonder ervaring legt het anders ook af als die pas ontslagen is, dus dat is gelul
Ja, maar toch niet op kosten van de staat? Of wel dan?quote:Op dinsdag 2 februari 2010 12:43 schreef Gia het volgende:
[..]
Huh? Iemand die wel een partner heeft die werkt, mag toch ook zelf de kinderen opvoeden!!!
Dat heet dan alimentatie en wordt afgetrokken van de bijstandquote:Op dinsdag 2 februari 2010 13:49 schreef lezzer het volgende:
[..]
Ja, maar toch niet op kosten van de staat? Of wel dan?
Want die vader hoeft niet te werken, die kan prima het kind opvangen in de uren die moeder werkt?quote:Op dinsdag 2 februari 2010 12:54 schreef Tinkepink het volgende:
[..]
Waar is de vader in dit verhaalAfgezien van wezen hebben de meeste kinderen toch echt een vader die ook prima voor ze kan zorgen, of hij nog bij de moeder woont of niet.
Nee....quote:Op dinsdag 2 februari 2010 13:57 schreef moussie het volgende:
[..]
Dat heet dan alimentatie en wordt afgetrokken van de bijstand
Je wil dus mensen verplichten om bij elkaar te blijven voor de kinderen als ik het goed begrijp?quote:Op dinsdag 2 februari 2010 14:07 schreef lezzer het volgende:
[..]
Nee....
Een vrouw en een man (ik ga maar even uit van het plaatje van de hoeksteen van de samenleving), hebben samen twee kinderen.
Hij gaat elke dag naar de fabriek, keurig werken voor z'n centen.
Zij voedt de kinderen op.
Krijgt zij daar een "vergoeding" voor van de belastingbetalers?
Nee dus...
Dat bedoel ik, de mensen die het gewoon allemaal keurig volgens het boekje doen.
Euh, en wat heeft dat te maken met de alleenstaande moeder?quote:Op dinsdag 2 februari 2010 14:07 schreef lezzer het volgende:
[..]
Nee....
Een vrouw en een man (ik ga maar even uit van het plaatje van de hoeksteen van de samenleving), hebben samen twee kinderen.
Hij gaat elke dag naar de fabriek, keurig werken voor z'n centen.
Zij voedt de kinderen op.
Krijgt zij daar een "vergoeding" voor van de belastingbetalers?
Nee dus...
Dat bedoel ik, de mensen die het gewoon allemaal keurig volgens het boekje doen.
Ligt eraan hoe ze het zei, bitcherig of een beetje wanhopend....quote:Op dinsdag 2 februari 2010 14:51 schreef Miracle_Drug het volgende:
Ik heb toevallig vandaag een bijstandsmoeder op gesprek gehad voor een part-time baan.
Ze wilde alleen op dinsdag en donderdagochtend werken tussen 9 en half 12, want dan zat haar zoontje op de peuterspeelzaal. Toen ik haar zei dat er echt niets mis is met BSO zei ze letterlijk 'ja jij hebt makkelijk praten met zo'n baan'Ik had deze dame nog nooit eerder ontmoet, ik vond dat bijzonder brutaal.
Wie zegt jou dat haar moeder niet met kanker in het ziekenhuis ligt en terminaal is. Dat is niet iets dat ik direct tegen iemand zou zeggen die ik nog niet ken, en zeker niet door de telefoon.quote:Een andere bijstandsmoeder had ook gesolliciteerd en toen ik haar belde voor een afspraak, zei ze dat ze de eerste 2 weken niet langs kon komen 'want ze had het druk'.
Wat voor jou geldt, hoeft echt niet voor iedereen te gelden. Dat is echt onzin. Vind je hier echt zeer kort door de bocht.quote:Ik heb daar geen begrip voor. Juist omdat ik zelf een alleenstaande moeder ben wil ik zulke vrouwen een kans geven, maar de 2 voorbeelden die ik noemde willen absoluut niet werken. En ik zeg altijd maar zo, als ik het kan, kan iedereen het.
jij bent toch die uberparasiterende trut die op alles " nee" en " kan niet" zegt terwijl je eigenlijk bedoeld: " ik ben lui, stel me aan en profiteer wel"quote:Op dinsdag 2 februari 2010 11:41 schreef moussie het volgende:
[..]
Omdat iedereen met meer dan twee hersencellen kan bedenken dat je niet kan gaan werken als er geen werk is, denken dat het allemaal een kwestie is van 'willen' is gewoon dom. Lui is om de cijfers er niet bij te zoeken, werkloze, banenaanbod etc.
Daarnaast, als het om het prijskaartje gaat moet je moeders van kinderen tot 4 jaar juist in de bijstand willen houden, dat is namelijk minder dan de kinderopvangtoeslag.
Euhm, wat moet een peuter op een BSO, een peuter gaat toch niet naar school?quote:Op dinsdag 2 februari 2010 14:51 schreef Miracle_Drug het volgende:
Ik heb toevallig vandaag een bijstandsmoeder op gesprek gehad voor een part-time baan.
Ze wilde alleen op dinsdag en donderdagochtend werken tussen 9 en half 12, want dan zat haar zoontje op de peuterspeelzaal. Toen ik haar zei dat er echt niets mis is met BSO zei ze letterlijk 'ja jij hebt makkelijk praten met zo'n baan'Ik had deze dame nog nooit eerder ontmoet, ik vond dat bijzonder brutaal.
Zei ze ook waarmee? Misschien zit zij wel midden in een verhuizing, of heeft een knobbeltje gevonden in haar borst en is voorlopig even bezig met onderzoeken? Weet jij veel ..quote:Een andere bijstandsmoeder had ook gesolliciteerd en toen ik haar belde voor een afspraak, zei ze dat ze de eerste 2 weken niet langs kon komen 'want ze had het druk'.
Ik vind dat jij wel heel snel klaar staat met je oordeel, uitgaand van je eigen situatie. Het ene kind is het andere niet, en de ene situatie is de andere niet. Omdat jij nou toevallig in een situatie zit waarin het wel kan betekend alleen iets voor jou, het is geen maatstaf voor de rest.quote:Ik heb daar geen begrip voor. Juist omdat ik zelf een alleenstaande moeder ben wil ik zulke vrouwen een kans geven, maar de 2 voorbeelden die ik noemde willen absoluut niet werken. En ik zeg altijd maar zo, als ik het kan, kan iedereen het.
Nee, ik wil gelijke rechten voor vrouwen.quote:Op dinsdag 2 februari 2010 15:39 schreef moussie het volgende:
[..]
Je wil dus mensen verplichten om bij elkaar te blijven voor de kinderen als ik het goed begrijp?
Ik zie hier elke keer de vergelijking met alleenstaand/niet alleenstaand.quote:Op dinsdag 2 februari 2010 15:43 schreef Gia het volgende:
[..]
Euh, en wat heeft dat te maken met de alleenstaande moeder?
Ik ook, en moussie ook. Waarom moet een getrouwde vrouw wel recht hebben om haar kind zelf op te voeden en een alleenstaande niet?quote:Op dinsdag 2 februari 2010 15:53 schreef lezzer het volgende:
[..]
Nee, ik wil gelijke rechten voor vrouwen.
aah, mensen op leeftijd en met een arbeidshandicap zijn parasieten, hebben we dat ook weer vastgesteld. Jij weet het uiteraard beter dan de mensen die mij gekeurd hebben.quote:Op dinsdag 2 februari 2010 15:51 schreef henkie9 het volgende:
[..]
jij bent toch die uberparasiterende trut die op alles " nee" en " kan niet" zegt terwijl je eigenlijk bedoeld: " ik ben lui, stel me aan en profiteer wel"
er is je hier zelfs een baan aangeboden, zul je ook wel weer een kutsmoes voor gehad hebben.
mensen zoals jou moeten ze per direct uit de ouderlijke macht trappen en keihard kappen op de uitkering.
parasiet
Goeie vraag! Waarom is het wel werk als je andermans kinderen verzorgt maar als je je eigen kinderen verzorgt niet ..quote:Op dinsdag 2 februari 2010 15:56 schreef lezzer het volgende:
[..]
Ik zie hier elke keer de vergelijking met alleenstaand/niet alleenstaand.
Het gaat er om dat zij geen inkomen heeft. Dat is het punt.
Dan wordt er gezegd dat zij beter kan thuisblijven, een uitkering ontvangen en haar kinderen opvoeden.
Waarom zou een getrouwde vrouw dan geen 800 euro ontvangen om haar kinderen op te voeden?
Die ontvangt ze toch ook. Van haar man!! Dat is bij een gescheiden vrouw niet anders. Daar moet net zo goed de partner voor betalen.quote:Op dinsdag 2 februari 2010 15:56 schreef lezzer het volgende:
[..]
Ik zie hier elke keer de vergelijking met alleenstaand/niet alleenstaand.
Het gaat er om dat zij geen inkomen heeft. Dat is het punt.
Dan wordt er gezegd dat zij beter kan thuisblijven, een uitkering ontvangen en haar kinderen opvoeden.
Waarom zou een getrouwde vrouw dan geen 800 euro ontvangen om haar kinderen op te voeden?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |