Jullie waren poepsjiek!quote:Op zaterdag 11 juli 2009 15:47 schreef conleche het volgende:
[..]
Wij hadden een groene en daarna een camelkleurige met grote, dikke druktoetsen.
een of andere kuttelefoon van 10 jaar oud met 3 meter antenne, en het nieuwste en duurste telefoontje van nu zijn 2 extremen.quote:Op zaterdag 11 juli 2009 16:16 schreef trovey het volgende:
[..]
Gelukkig ken ik alle afkortingen hier niet.....en mocht het negatief zijn...so what, beter een oude telefoon dan schulden maken om het nieuwste van het nieuwste te hebben. Ik telefoneer alzo heel weinig met mijn mobiel dus waarom zou ik dat het duurste en nieuwste moeten hebben. De telefoon die ik nu heb is ook een simlockvrij ding van 20-25 euro, doet precies wat ik wil en meer niet.
Nee, maar ik lach je er wel om uit.quote:Op zaterdag 11 juli 2009 17:06 schreef trovey het volgende:
Goh wat maak jij je druk om mijn telefoon. Al zou ik nog met twee blikjes met een touwtje ertussen contact zoeken...daar heb jij toch geen last van?
quote:Op zaterdag 11 juli 2009 17:09 schreef NEC-Nijmegen het volgende:
[..]
Nee, maar ik lach je er wel om uit.
Geloof het of niet. Hier in Zaltbommel nog steedsquote:Op zaterdag 11 juli 2009 15:27 schreef Frollo het volgende:
Dat op maandagochtend alle winkels dicht waren. En dan bedoel ik niet alleen de eenmanszaakjes, maar ook de V&D, Hema en zo.
quote:Op zaterdag 11 juli 2009 15:31 schreef Dichtpiet. het volgende:
Bestaan die ijsjes nog met van dat vloeistof in zo'n lang zakje? Die je dan in de vriezer moest leggen en dan had je een ijsstaafje?
De colasmaak was het meest populair, maar ik vond die paarse het lekkerste.
Dat is overal hoor. In de kalverstraat gaan we op maandag om 12 uur open, de rest van de week om 10 uurquote:Op zaterdag 11 juli 2009 21:10 schreef tong80 het volgende:
[..]
Geloof het of niet. Hier in Zaltbommel nog steeds
Blijft belachelijk.quote:Op zaterdag 11 juli 2009 21:15 schreef MaJo het volgende:
[..]
Dat is overal hoor. In de kalverstraat gaan we op maandag om 12 uur open, de rest van de week om 10 uur
Ik vind het ook raar, maar het is blijkbaar een gewoonte die erin is gebleven. Ik vind het wel fijn dat ik op maandag nooit voor 12 uur hoef te werkenquote:
Geloof het of niet, hier is allang antwoord op gegeven.quote:Op zaterdag 11 juli 2009 21:10 schreef tong80 het volgende:
[..]
Geloof het of niet. Hier in Zaltbommel nog steeds
Wat ben je toch een schatje met een groots woordgebruik.quote:Op zaterdag 11 juli 2009 21:21 schreef NEC-Nijmegen het volgende:
[..]
Geloof het of niet, hier is allang antwoord op gegeven.
debiel.
Jups, die zijn er nog steedsquote:Op zaterdag 11 juli 2009 15:31 schreef Dichtpiet. het volgende:
Bestaan die ijsjes nog met van dat vloeistof in zo'n lang zakje? Die je dan in de vriezer moest leggen en dan had je een ijsstaafje?
De colasmaak was het meest populair, maar ik vond die paarse het lekkerste.
Op een gegeven moment had je ze ook zonder kleurstof. Dus wel cola/sinas/citroen etc smaak, maar allemaal wit.quote:Op zaterdag 11 juli 2009 21:34 schreef Neemmijnietserieus het volgende:
[..]
Jups, die zijn er nog steeds
Inderdaad, bij ons in de buurt worden die dingen ook al gesloopt. Helaas niet door KPN maar door het lokale tuig.quote:Op zaterdag 11 juli 2009 18:39 schreef PV het volgende:
nu worden haast alle telefooncellen gesloopt...
dat zelfde geldt voor ADHD..., deze kinderen waren gewoon wat drukker dan anderenquote:En van dyslectie hadden ze nog nooit gehoord destijds. Dan kreeg je gewoon bijles
Vroeger had je nog kaartautomaten die ook bruikbaar waren als de zon er op scheen... En veel sneller!quote:Op vrijdag 10 juli 2009 23:10 schreef sunmoonstar het volgende:
Vroeger moest je bij het kopen van een treinkaartje uit de automaat nog de code van het station intypen. Utrecht CS was 3500 volgens mij
Vanuit het buitenland een telegram naar huis sturen met een telefoonnummer waarop je die avond bereikbaar bent. Automatisch naar Nederland bellen was niet mogelijk uit alle Europese landen.quote:Op zaterdag 11 juli 2009 22:35 schreef kip_zonder-kop het volgende:
Ik herinner mij die dingen vooral omdat ik weer eens een collect gesprek met mijn moeder moest voeren, omdat ik nooit geld/telefoonkaarten op zak had.
Simpelweg je tuinafval verbranden of een boom omhakken die op jouw terrein stond. En niemand die er moeilijk over deed!quote:Op zaterdag 11 juli 2009 22:46 schreef Berkery het volgende:
en niemand die daar moeilijk over doet.
WAAR HEB JE ZE GEHAALDquote:Op zaterdag 11 juli 2009 15:34 schreef Frollo het volgende:
[..]
Zeker wel, ik heb ze in de vriezer liggen as we speak, ik ben er gek op.
Er zitten tegenwoordig geen kleurstoffen meer in. Alleen de zakjes hebben verschillende kleuren, maar het ijs zelf is wit.
Die automaten zijn er nog steeds.quote:Op vrijdag 10 juli 2009 23:10 schreef sunmoonstar het volgende:
Vroeger moest je bij het kopen van een treinkaartje uit de automaat nog de code van het station intypen. Utrecht CS was 3500 volgens mij
Google eens een zinnetje. De hele tekst is gewoon gejat.quote:Op zondag 12 juli 2009 00:20 schreef tong80 het volgende:
Lord_Veterani
De televisiezender begon pas om 18.00 uur.
Kwart voor zeven. Fabeltjeskrant, Pipo of Tita Tovenaar
Verder mooie post
Dat ging gewoon op postcode.quote:Op zaterdag 11 juli 2009 22:44 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Vroeger had je nog kaartautomaten die ook bruikbaar waren als de zon er op scheen... En veel sneller!
Jammerquote:Op zondag 12 juli 2009 00:21 schreef MacorgaZ het volgende:
[..]
Google eens een zinnetje. De hele tekst is gewoon gejat.
Die had je toen nog niet... Die bestaat pas sinds 1978...quote:
quote:Op zondag 12 juli 2009 00:21 schreef MacorgaZ het volgende:
[..]
Google eens een zinnetje. De hele tekst is gewoon gejat.
Je bent maar twee jaar ouder dan ik, maar die tijd heb ik in ieder geval niet meegemaakt hoor...quote:Op vrijdag 10 juli 2009 23:23 schreef admiraal_anaal het volgende:
Vroegah kon je nog buitenspelen zonder dat je bang moest zijn of je in elkaar geslagen werd door hangjongeren
Vroegah kostte peuken 2 gulden ( in mijn tijd )
Haha, komt zeker door dit grefokabinet? Ze kunnen toch gewoon een AIDS-test doen? Heb je AIDS, dan doneren op eigen risico, geen probleem...quote:Op zondag 12 juli 2009 00:38 schreef Peter het volgende:
Homo's mochten geen bloed doneren..
of wacht, dat is in bijna alle Europese landen nu wel mogelijk, maar in Nederland nogsteeds niet...
Mensen die met een heroïnehoertje of 30 onbeschermde seks hebben gehad mogen na 6 maanden weer bloed geven, mannen die 1x in hun leven seks hebben gehad met een man mogen nooit meer bloed geven.quote:Op zondag 12 juli 2009 00:56 schreef Djeez het volgende:
[..]
Haha, komt zeker door dit grefokabinet? Ze kunnen toch gewoon een AIDS-test doen? Heb je AIDS, dan doneren op eigen risico, geen probleem...
Echt?quote:Op zondag 12 juli 2009 00:38 schreef Peter het volgende:
Homo's mochten geen bloed doneren..
of wacht, dat is in bijna alle Europese landen nu wel mogelijk, maar in Nederland nogsteeds niet...
Ik toetste altijd de postcode in, '90-'00.quote:Op zondag 12 juli 2009 00:35 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Die had je toen nog niet... Die bestaat pas sinds 1978...
En om het nog leuker te maken. Als je seks hebt met een man die ooit homoseksueel contact heeft gehad dan mag je ook geen bloed donerenquote:
Dus dan moet je eerst al je exen na gaan vragenquote:Op zondag 12 juli 2009 01:43 schreef Isabeau het volgende:
[..]
En om het nog leuker te maken. Als je seks hebt met een man die ooit homoseksueel contact heeft gehad dan mag je ook geen bloed doneren
Winkels gingen vroeger tussen de middag dicht! Lunchpauze
Dat is niet geheel waar, er zijn er nog die gekleurd zijn (wij hebben ze ook in de vrieser liggenquote:Op zaterdag 11 juli 2009 15:34 schreef Frollo het volgende:
[..]
Zeker wel, ik heb ze in de vriezer liggen as we speak, ik ben er gek op.
Er zitten tegenwoordig geen kleurstoffen meer in. Alleen de zakjes hebben verschillende kleuren, maar het ijs zelf is wit.
Ik heb een keer als jong broekje 'trut' tegen mijn moeder gezegdquote:Op zondag 12 juli 2009 00:54 schreef Djeez het volgende:
Zo kwam ik elke dag van en naar school (viermaal daags dus) langs een auto met auto-alarm. Die ging af als je aan de klink trok, dus trok ik er elke dag vier keer aan. Op een gegeven moment stond de eigenaar me op te wachten. Hij rende op me af en gaf me een snoeiharde trap onder mijn reet. Ik huilend naar pa (die kwam tussen de middag eten) en vertelde het verhaal, maar niet de reden. Hij bellen met die vent, en toen hij de hoorn had neergelegd, kreeg ik nog een trap onder mijn reet van pa. Kijk, zo hoort het!
hoe gaan kinderen dan tegenwoordig in Nederland naar school?quote:Op zondag 12 juli 2009 02:16 schreef Wazeggie het volgende:
Kinderen moesten van hun ouders iedere dag door weer en wind naar de middelbare school fietsen want 'we waren niet van suiker'
Ik kom ze regelmatig tegen bij Albert Heijn, Coop, Spar... Is echt niks bijzonders hoor.quote:
en dan natuurlijk niet te vergeten de kruik mee naar bed.quote:Op zondag 12 juli 2009 09:42 schreef freecell het volgende:
Dat we vroeger boven geen vorm van verwarming hadden in ons huis en ik dus 3 dekens over had, waarvan de bovenste 's morgens soms bevroren was
En dan zo'n lekker warm holletje onder de dekens hebben, je arm uitsteken naar je bovenste deken *toktok* *brrrr*
En dan nog dieper er onder kruipen
Serieus? Is dat zijn echte naam? Is het dan familie van Pepijn Bierenbroodspot van Reportage wat altijd op zondagavond op TV is?quote:Rob de Nijs heette Bertram Bierenbrootspot (en had nog een spleet tussen zijn tanden)
idd, en ik heb 't al eens gelezen en 't is een zwaar overdreven zeikstukje.quote:Op zondag 12 juli 2009 00:21 schreef MacorgaZ het volgende:
[..]
Google eens een zinnetje. De hele tekst is gewoon gejat.
Nee, Rob de Nijs speelde Bertram Bier..etc. in de tv-serie Kunt u mij de weg naar Hamelen vertellen meneer?quote:Op zondag 12 juli 2009 11:19 schreef vosss het volgende:
[..]
Serieus? Is dat zijn echte naam? Is het dan familie van Pepijn Bierenbroodspot van Reportage wat altijd op zondagavond op TV is?
Bierenbroodspot lijkt me eerlijk gezegd niet zo een heel veel voorkomende naam namelijk
oh, inderdaad, nooit meer aan gedacht, maar nu je het zegtquote:Op vrijdag 10 juli 2009 23:10 schreef sunmoonstar het volgende:
Vroeger moest je bij het kopen van een treinkaartje uit de automaat nog de code van het station intypen. Utrecht CS was 3500 volgens mij
Ja klopt, zelfs de supermarkt was tussen half 1 en half 2 dicht. De C1000 in de Weide heeft dat nog erg lang volgehouden geloof ik.quote:Op zondag 12 juli 2009 01:43 schreef Isabeau het volgende:
Winkels gingen vroeger tussen de middag dicht! Lunchpauze
Hier in de achterhoek heeft elk station nog zo'n automaatquote:Op zondag 12 juli 2009 11:57 schreef Mirjam het volgende:
[..]
oh, inderdaad, nooit meer aan gedacht, maar nu je het zegt
quote:Op zondag 12 juli 2009 11:09 schreef rechtsedirecte het volgende:
[..]
en dan natuurlijk niet te vergeten de kruik mee naar bed.
Nee, niet zo'n rubberen maar nog een ijzeren waaraan, als het tegen zat je je voeten lelijk kon verbranden
Ook in de steden kwam die. "Leve de man van de SRV, hiep, hiep, hiep, hoeréé!! "quote:Op zondag 12 juli 2009 13:11 schreef AquaMaryn het volgende:
omg ik herinner me net de SRV-wagen die op bepaalde dagen van de week langskwam als rijdende supermarkt omdat we in z'n achterlijk klein dorp woonden.
Bij ons rijdt nog zo'n wagen.quote:Op zondag 12 juli 2009 13:21 schreef Cobra4 het volgende:
[..]
Ook in de steden kwam die. "Leve de man van de SRV, hiep, hiep, hiep, hoeréé!! "
quote:Op zondag 12 juli 2009 13:21 schreef Cobra4 het volgende:
[..]
Ook in de steden kwam die. "Leve de man van de SRV, hiep, hiep, hiep, hoeréé!! "
Cool, morgen even kijkenquote:Op zondag 12 juli 2009 10:53 schreef Frollo het volgende:
[..]
Ik kom ze regelmatig tegen bij Albert Heijn, Coop, Spar... Is echt niks bijzonders hoor.
Je moet zoeken in het schap van de aanlenglimonade.
En hier gingen ze maandagmiddag pas om 13.00u openquote:Op zaterdag 11 juli 2009 14:31 schreef Lienekien het volgende:
Dat de supermarkten dicht gingen om 18.00 uur. De verruiming naar 18.30 vonden we al heel wat.
Een beetje ik ben uit 1976, maar gelukkig waren mijn ouders wat dat aangaat conservatief en hadden wij geen kabeltv maar antenne en pas in 1987 kregen we een computer.quote:Op zaterdag 11 juli 2009 23:47 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Wij waren helden
Wij zaten in auto’s zonder veiligheidsstoeltjes, gordels of airbags. Onze bedden en speelgoed waren geschilderd met verf vol lood en cadmium.
Als je wakker werd in bed hoorde niemand dat, en als er écht iets was moest je wel heel hard schreeuwen voordat je ouders het merkten.
Poorten en deuren gingen gewoon dicht, en als je er met je vingers tussen zat waren ze gewoon plat of weg.
Op de fiets zat je achterop met je gat op de bagagedrager en probeerde je jezelf vast te houden aan de schroefveren van het zadel voor je, terwijl je je benen zover mogelijk spreidde om je hakken uit de buurt van de vermalende spaken te houden.
Een helm hadden ze nog niet eens op een bromfiets, laat staan op een fiets.
Water dronken we uit de kraan, niet uit een fles. Brood stond stijf van de conserveringsmiddelen, na twee weken was een King Korn nog nét zo vers als in de winkel.
Kleur- en smaakstoffen moeten ook toen al hebben bestaan, want zo rood, groen of geel als die limonade toen was, zie je ze nu écht niet meer.
Een fiets had geen versnellingen
We gingen 's morgens weg van huis en we kwamen terug als de straatverlichting aan ging. Niemand wist waar we waren in de tussentijd en we hadden geen mobieltje bij ons!
Het bos of park was een plek om te spelen en geen vieze mannetjesverzamelplek.
Eten werd gekookt op een gasfornuis met echt vuur, dat was aangestoken met lucifers!
Als we naar een vriendje gingen, liepen we er gewoon naar toe. Je hoefde niet aan te bellen en ook geen afspraak te maken. Er ging ook geen volwassene met je mee.
Wij aten ook al koekjes en kregen brood met veel boter en werden toch niet dik.
We dronken uit dezelfde fles als onze vriendjes en niemand werd er ziek van.
Wij hadden geen Playstation, Nintendo, X-Box, 80 televisiezenders, videofilms, cd’s, dvd’s, walkmans, mp3-spelers, eigen televisie, mobiele telefoon (vaak hadden we helemaal geen telefoon), computer of internet en toch vermaakten wij ons.
De televisiezender begon pas om 18.00 uur. Dan kwam er een uurtje wat leuks voor de kinderen en oh wee als je daarna durfde op te staan om op een knopje van een andere zender te drukken (die zaten aan het toestel vast!). Pa bepaalde wat en hoe lang je daarna nog keek.
We hebben ons gesneden, botten gebroken en soms raakte je een paar tanden kwijt, en er werd niemand voor naar de rechter gesleept.
We vochten en sloegen elkaar soms bont en blauw, en er was geen volwassene die zich er druk om maakte, laat staan een lieveheersbeestje op je jas knoopte.
Pedadogisch verantwoord speelgoed maakten we zelf. Met stokken sloegen we naar ballen, van stukken hout maakten we geweren. We bouwden zelf zeepkisten en merkten onder aan de berg dat we de rem waren vergeten.
We voetbalden op straat, en alleen wie goed genoeg was mocht meedoen; wie niet goed was moest maar blijven kijken en leren omgaan met teleurstellingen.
Op school zaten ook domme kinderen. Zij kwamen en gingen op dezelfde tijd als wij en kregen dezelfde lessen. Zij deden soms een klas nóg een jaar en daarover waren ook geen discussies op ouderavonden, de meester had altijd gelijk.
We smeerden onze boterhammen zelf, met een grote mensenmes. Als je je brood vergeten was kon je op school niets kopen! Korsten, dat zijn die hardere randjes om een snee brood, werden gewoon opgegeten.
Wij gingen met de fiets naar school, helemaal zelf, ook in de winter! Als je moeder in de huisdeur naar je zwaaide was je al een watje!
Als je problemen veroorzaakt had waren je ouders het helemaal eens met de politie. Ze kwamen wél om je te halen (meestal), maar niet om je eruit te lullen. Onze daden hadden consequenties. Dat was duidelijk en je kon je niet verstoppen. Wij hadden vrijheid, mislukkingen, succes en verantwoordelijkheid.
We hebben moeten leren er mee om te gaan. Onze generatie heeft veel mensen voortgebracht die problemen kunnem oplossen, innovatief bezig zijn en daarbij risico’s durven nemen en voor de gevolgen instaan.
Hoor jij daar ook bij?
GEFELICITEERD!
WIJ WAREN HELDEN!
+1 herkenbaar.quote:Op zondag 12 juli 2009 00:54 schreef Djeez het volgende:
Nog iets wat je je niet meer kunt voorstellen. Mijn moeder werkte niet, maar zorgde er altijd voor dat het eten voor ons klaar stond, dat uit school de thee met koekjes klaarstonden en vriendjes konden spelen. Tegenwoordig moeten de kinderen naar de buitenschoolse opvang, ook tussen de middag!
quote:Op zondag 12 juli 2009 01:00 schreef tong80 het volgende:
Een foto van je straat waar één auto op te zien is. De DAF van je vader.
In het gunstigste geval achter op de fiets maar meestal met papa's leasebak of mama's hockeyauto.quote:Op zondag 12 juli 2009 08:25 schreef rechtsedirecte het volgende:
[..]
hoe gaan kinderen dan tegenwoordig in Nederland naar school?
Dat was mooi ja. Met pa mee en mijn broer en ik mochten alles in de container flikkeren en dan zo hard mogelijk gooien opdat het maar kapot zou gaan. Toen stond er een gemeenteambtenaar bij om te kijken of er nog wat bruikbaars tussen zat, tegenwoordig staan ze alleen maar te zeiken.quote:Op zondag 12 juli 2009 08:38 schreef TheOneAndOnly het volgende:
vroeger heette de stort nog stort en hadden ze maar 2 of 3 bakken, nee nu is het milieustraat en moet je opletten wat je in welke bak gooit en je moet er een kapitaal betalen, vroeger was het gratis...
..
Inderdaad, tegenwoordig werken alle moeders omdat anders de hypotheek niet meer op te brengen is. Ik ben nog van de oude stempel, vrouwlief werkt niet maar zorgt voor onze kinderen. We hebben dan ook een huurwoning, wat nu ook een schande schijnt te zijn.quote:Op zondag 12 juli 2009 16:46 schreef RealZeus het volgende:
[..]
+1 herkenbaar.
De enige reden dat ik wel eens tussen de middag op school overbleef is omdat mijn moeder ook overblijfmoeder was.
Ik woon in een groot dorp en bij ons kwam hij ook. Met een ouderwetse belquote:Op zondag 12 juli 2009 13:11 schreef AquaMaryn het volgende:
omg ik herinner me net de SRV-wagen die op bepaalde dagen van de week langskwam als rijdende supermarkt omdat we in z'n achterlijk klein dorp woonden.
Toen was een koopwoning nog betaalbaar met 1 inkomen. Het huis waar ik opgegroeid ben kostte in 1975 80.000 gulden. (Voor de jeugd, nog geen ¤ 40.000,- )quote:Op zondag 12 juli 2009 16:52 schreef Djeez het volgende:
[..]
Inderdaad, tegenwoordig werken alle moeders omdat anders de hypotheek niet meer op te brengen is. Ik ben nog van de oude stempel, vrouwlief werkt niet maar zorgt voor onze kinderen. We hebben dan ook een huurwoning, wat nu ook een schande schijnt te zijn.
En op zaterdagmiddagquote:
Hebben ze geen schoolzwemmen meer nu? Schooltandarts ken ik niet, schoolarts welquote:Op zondag 12 juli 2009 17:20 schreef tong80 het volgende:
[..]
En op zaterdagmiddag
Scharensliep langs de deur net als de bakker.
SRV-wagen.
Schoolzwemmen en schooltandarts.
Op zondagochtend keken we Duitse TV. Er was immers niks te zien op de Nederlandse zenders.
Daardoor een 10 voor tentamen luistervaardigheid Duits gehaald.
Wat een onzinquote:Op zondag 12 juli 2009 16:52 schreef Djeez het volgende:
[..]
Inderdaad, tegenwoordig werken alle moeders omdat anders de hypotheek niet meer op te brengen is. Ik ben nog van de oude stempel, vrouwlief werkt niet maar zorgt voor onze kinderen. We hebben dan ook een huurwoning, wat nu ook een schande schijnt te zijn.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |