Als de dollar sterker wordt (wat ik niet uitsluit) zal dat door afwikkeling van carry trades gebeuren en zeker niet door hersteld fundamenteel vertrouwen in de munt of in de economie. In dat geval zal de stijging van beperkte duur zijn, en als de centrale banken (FED/ECB/BoE/CH/Jap) weer swap lines opzetten om elkaar aan deviezen te helpen, zal dat de schok indammen.quote:Op woensdag 4 november 2009 22:14 schreef Vandergeld het volgende:
Komt er ook echt niet op korte termijn, goud gaat komende maanden down terwijl dollar sterker zal worden, en ook zilver/olie/beurzen down gaan.
Omdat de dollarindex een lange termijn bodem heeft gezet een paar dagen geleden. Dollarindex kan daardoor richting de 100 gaan, wat een eur/usd stand van ongeveer 1.00-1.10 oplevert. Vraag niet hoe het kan, maar profiteer ervanquote:Op donderdag 5 november 2009 00:43 schreef TheThirdMark het volgende:
[..]
En hoe gaat de dollar sterker worden dan? De dollar is op geen enkel mogelijke manier te redden van de ondergang. En $2000 klinkt veel maar is in euro's uitgedrukt niet zo heel ver van de huidige prijs af.
Een precieze datum kun je er nooit op prikken lijkt mij, maar het lijkt me niet meer dan logisch. vooral als beurzen weer instorten en de carry trade zorgt voor een aantrekkende dollar (tijdelijk), iets dat goed zou kunnen als de overheidstimuleringen beginnen uit te werken (vele zeggen dat dit begin-medio 2010 zal zijn). Na deze 'correctie' in de goudprijs zie ik goud naar grote hoogtes sijgen de tijd erop en niet alleen in dollars. Maar wat was de reden waarom Charles Nenner dit zei?quote:Op donderdag 5 november 2009 11:00 schreef Rejected het volgende:
Kennen jullie Charles Nenner? Hij deed vandaag een voorspelling dat de goudprijs op 8 feb 2010 honderden dollars zal gaan dalen.
Ik snap sowieso niet dat 'bekende' analisten zich aan dit soort voorspellingen wagen. Ze weten zelf ook dondersgoed dat de kans dat ze gelijk hebben, niet erg groot is als ze slechts 1 dag noemen wat betrefts tijdperiode ipv, begin - medio 2010. Hoe kun je nou iemand serieus nemen als hij zegt volgend jaar, 14 maart gaat de markt naar beneden. Die kans is net zo groot als dat je straks van je sokken wordt gereden door een taxi.quote:Op donderdag 5 november 2009 11:47 schreef piepeloi55 het volgende:
[..]
Een precieze datum kun je er nooit op prikken lijkt mij, maar het lijkt me niet meer dan logisch.
Precies op die dag, of tegen die tijd?quote:Op donderdag 5 november 2009 11:00 schreef Rejected het volgende:
Kennen jullie Charles Nenner? Hij deed vandaag een voorspelling dat de goudprijs op 8 feb 2010 honderden dollars zal gaan dalen.
[ ] geloofwaardigquote:Op donderdag 5 november 2009 13:24 schreef Rejected het volgende:
Hij beweert ook dat hij de slotstand van de AEX elke dag kan berekenen. Hij heeft een algoritme bedacht dat alleen bekend is bij Goldman Sachs.
Ik heb wat filmpjes van hem bekeken, maar erg overtuigend is het niet. Niet dat hij compleet schreef zit, maar goed is een ander verhaal.quote:Op donderdag 5 november 2009 13:24 schreef Rejected het volgende:
Hij had al enkele voorspellingen gedaan die precies op de dag uitkomen. Hij beweert ook dat hij de slotstand van de AEX elke dag kan berekenen. Hij heeft een algoritme bedacht dat alleen bekend is bij Goldman Sachs.
Dat zou wel heel mooi zijn als iemand de slotstand van de AEX elke dag kan berekenen, dan kun je zonder veel moeite heel snel de rijkste man ter wereld worden. Oftewel ongeloofwaardigquote:Op donderdag 5 november 2009 13:24 schreef Rejected het volgende:
Hij had al enkele voorspellingen gedaan die precies op de dag uitkomen. Hij beweert ook dat hij de slotstand van de AEX elke dag kan berekenen. Hij heeft een algoritme bedacht dat alleen bekend is bij Goldman Sachs.
Iemand die dat daadwerkelijk kan gaat zeker z'n tijd verspillen met vage internetsites en advies gevenquote:Op donderdag 5 november 2009 13:24 schreef Rejected het volgende:
Hij beweert ook dat hij de slotstand van de AEX elke dag kan berekenen. Hij heeft een algoritme bedacht dat alleen bekend is bij Goldman Sachs.
Dan gooien we deze er maar weer eens in:quote:Op donderdag 5 november 2009 13:57 schreef SeLang het volgende:
Reken eens uit wat je kan verdienen met een startkapitaaltje van 100.000 en per dag consistent slechts 1 (!) punt winst maakt op een AEX FTI contract....
Juistquote:Op donderdag 5 november 2009 15:11 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Dan gooien we deze er maar weer eens in:
Ik gok 9 februariquote:Op donderdag 5 november 2009 11:00 schreef Rejected het volgende:
Kennen jullie Charles Nenner? Hij deed vandaag een voorspelling dat de goudprijs op 8 feb 2010 honderden dollars zal gaan dalen.
Maar hij is ook heel rijk!quote:Op donderdag 5 november 2009 13:33 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Dat zou wel heel mooi zijn als iemand de slotstand van de AEX elke dag kan berekenen, dan kun je zonder veel moeite heel snel de rijkste man ter wereld worden. Oftewel ongeloofwaardig
Ehm...nee!quote:Op zaterdag 7 november 2009 04:56 schreef dimage het volgende:
Goud is altijd al een goede investering geweest. Je moet niet op korte termijn denken maar op de langere termijn en dan zul je zien dat goud gewoon de beste inverstering is.
De grootste niet-investment vraag komt uit de juwelen industrie, met name India. Niet zo'n verrassing als je ziet wat die mensen voor wanstaltige gouden sieraden moeten kopen als bruidsschatquote:Op zaterdag 7 november 2009 14:06 schreef sitting_elfling het volgende:
Ik heb net even wat onderzoek gedaan omtrent goud op de BB terminal omdat wat ik nieuwe tools vond. Erg jammer dat ik het niet kan kopiëren al zal het vast ook wel allemaal op verschillende sites taan op het internet.
Hier wordt goud afgescheiden in
Consumer/Industrial/Investment/Dental(!?)/Jewelry/Total demand en dat weer onderverdeeld per land, per periode. Alles gaat naar beneden wat betreft demand behalve investments. En het lijkt me niet verwonderlijk aan welke landen dat ligt
Supply ligt overigens al jaren ong. op het zelfde niveau.
Stocks for the Long Run van Jeremy Siegel.quote:Uit welk boek komt dat plaatje ook alweer SeLang?
Is het een aanrader? Misschien dat ik hem koop, al is het maar omdat bovenstaand plaatje een van de meeste fascinerende plaatjes ooit isquote:Op zaterdag 7 november 2009 14:12 schreef SeLang het volgende:
Stocks for the Long Run van Jeremy Siegel.
Ja, een absolute aanrader. Een van de beste beleggingsboeken die ik ken.quote:Op zaterdag 7 november 2009 15:05 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
Is het een aanrader? Misschien dat ik hem koop, al is het maar omdat bovenstaand plaatje een van de meeste fascinerende plaatjes ooit is
Bij zulke kleine bedragen zitten altijd hoge provisies soms wel tot bijna 100%. Beter kun je voor zulk bedrag een leuke kretting of ring halen, hier zit inplaats van provisie maakloon op en je (of je vriendin) heeft er wat aan.quote:Op zaterdag 7 november 2009 15:34 schreef Demophon het volgende:
Waar kan op betrouwbare wijze fysiek goud kopen in buurt van Rotterdam? In kleine eenheden van 100-200 euro, bijv coins of kleine baren? En zonder dat ze teveel extra geld in rekening brengen bij aanschaf?
http://www.coins-stamps-rotterdam.nlquote:Op zaterdag 7 november 2009 15:34 schreef Demophon het volgende:
Waar kan op betrouwbare wijze fysiek goud kopen in buurt van Rotterdam? In kleine eenheden van 100-200 euro, bijv coins of kleine baren? En zonder dat ze teveel extra geld in rekening brengen bij aanschaf?
Thx thx thx! Dat wordt even bestellen op Amazon!quote:Op zaterdag 7 november 2009 15:38 schreef SeLang het volgende:
[..]
Ja, een absolute aanrader. Een van de beste beleggingsboeken die ik ken.
Siegel is alleen wel een enorme optimist en je moet oppassen dat je uit dat boek niet de conclusie trekt dat je ongeacht waardering ten alle tijden aandelen moet blijven kopen.
In het vervolg van dit boek ("The Future For Investors") pleit hij trouwens voor de hoge dividend strategie, wat Charles Munger (van Berkshire Harthaway) verleidde tot de uitspraak: ""I think he’s demented. He tries to compare apples and elephants in making accurate projections," - Charlie Munger, Berkshire Hathaway Annual General Meeting May 6, 2006. Mede vanwege het belastingargument dus (niet voor niets betaalt Berkshire hathaway geen dividend). Anyway, oordeel zelf, beiden hebben een punt
2006 Berkshire Hathaway Annual Meetingquote:Op zaterdag 7 november 2009 15:45 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
Thx thx thx! Dat wordt even bestellen op Amazon!
Ik ga het boek ook maar even aanschaffenquote:Op zaterdag 7 november 2009 15:38 schreef SeLang het volgende:
[..]
Ja, een absolute aanrader. Een van de beste beleggingsboeken die ik ken.
Siegel is alleen wel een enorme optimist en je moet oppassen dat je uit dat boek niet de conclusie trekt dat je ongeacht waardering ten alle tijden aandelen moet blijven kopen.
Die 'planned' mijnen verdwijnen weer als sneeuw voor de zon als de commodities bubble knaptquote:Op zaterdag 7 november 2009 16:14 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Ik ga het boek ook maar even aanschaffen
En gezien we het toch over goud hebben, even een kaartje met alle operationele en planned(!) goudmijnen in de wereld. Jammer dat ik het niet wat duidelijk kan brengen, wat je bijv. ziet in finland, de helft daarvan is namelijk 'planned/announced'.
[ afbeelding ]
Hét adres is natuurlijk de HBU op Coolsingel 104, de enige grote bank die nog baar goud verkoopt.quote:Op zaterdag 7 november 2009 15:34 schreef Demophon het volgende:
Waar kan op betrouwbare wijze fysiek goud kopen in buurt van Rotterdam? In kleine eenheden van 100-200 euro, bijv coins of kleine baren? En zonder dat ze teveel extra geld in rekening brengen bij aanschaf?
Het duurt gemiddeld 10 jaar voordat een goudmijn operationeel is. De productie neemt al jaren af en zal ook niet op korte termijn toenemen. Bedenk ook dat veel mijnproductie al jaren tevoren gehedged is (=tegen toenmalige prijs vooruit verkocht, zodat de huidige productie minder lucratief is dan je zou denken) en dat het productieproces heel duur is, en door strengere milieueisen steeds duurder wordt, zodat het prijspunt waarop een mijn rendabel wordt vaak hoger ligt dan gedacht.quote:Op zaterdag 7 november 2009 16:14 schreef sitting_elfling het volgende:
En gezien we het toch over goud hebben, even een kaartje met alle operationele en planned(!) goudmijnen in de wereld. Jammer dat ik het niet wat duidelijk kan brengen, wat je bijv. ziet in finland, de helft daarvan is namelijk 'planned/announced'.
Bedoel je van die gesealde plaatjes van b.v. Umicore?quote:Op zaterdag 7 november 2009 19:23 schreef dvr het volgende:
[..]
...Sommige goudliefhebbers kopen daarom liever chipgold (zit in een soort plastic kaartje gebakken waar moeilijk mee te klooien is)
Tussen de 0.1-0.3% schat ik, overigens ga ik zelf voor een stuk grotere daling.quote:Op maandag 9 november 2009 09:52 schreef bouillabaisse het volgende:
[..]
Hoeveel moet de goudprijs dalen wil je er met winst uitkomen?
0.1-0.3%, da's helemaal niks. Da's een neerwaartse verandering met 1-3 $/oz, toch? Of zie ik het nu verkeerd? We zullen zien: als de goudprijs spoedig in elkaar knalt, wat zomaar zou kunnen, ben je rijk.quote:Op maandag 9 november 2009 09:54 schreef Vandergeld het volgende:
[..]
Tussen de 0.1-0.3% schat ik, overigens ga ik zelf voor een stuk grotere daling.
Klopt, overigens zit ik niet voor een zeer groot bedrag short op goud, zit meer short op de aex.quote:Op maandag 9 november 2009 10:02 schreef bouillabaisse het volgende:
[..]
0.1-0.3%, da's helemaal niks. Da's een neerwaartse verandering met 1-3 $/oz, toch? Of zie ik het nu verkeerd? We zullen zien: als de goudprijs spoedig in elkaar knalt, wat zomaar zou kunnen, ben je rijk.
Waar kan dat trouwens, short gaan op goud? Ik heb geen idee hoe dit werkt.quote:Op maandag 9 november 2009 10:10 schreef Vandergeld het volgende:
[..]
Klopt, overigens zit ik niet voor een zeer groot bedrag short op goud, zit meer short op de aex.
Kan via alle brokers, via sprinters/turbo's.quote:Op maandag 9 november 2009 10:13 schreef bouillabaisse het volgende:
[..]
Waar kan dat trouwens, short gaan op goud? Ik heb geen idee hoe dit werkt.
Gewoon op de prijs van het metaal zelf??? Hmm, interesting.quote:Op maandag 9 november 2009 10:15 schreef Vandergeld het volgende:
[..]
Kan via alle brokers, via sprinters/turbo's.
Waarvan een registratie dan?quote:Op maandag 9 november 2009 18:27 schreef arjanus het volgende:
Iedereen zou wat goud moeten bezitten, het is een verzekering tegen inflatie of andere toestanden. En het is een manier om je middelvinger op te steken tege centrale banken omdat goud de enige valuta is die ze niet kunnen bijdrukken. Gewoon bij Middelkoop of koopgoud.nl, heb ik allebei goede ervaringen mee. Wel wordt je geregistreerd als je koopt (ook bij de hbu). Als je dat niet wil, kun je geloof ik in zwitserland terecht.
Deja vu!quote:Mensen peuteren goud uit kiezen voor geld
9 november 2009, 18:39 | ANP
DEN HAAG (ANP) - Een hoge goudprijs tijdens een economische crisis zorgt voor drukte bij opkopers van goud. De 'goudkoorts' heeft nu dusdanige vormen aangenomen dat mensen zo ver gaan dat ze zelf hun gouden kiezen uit hun mond halen om die om te zetten in euro's.
,,Wij krijgen dagelijks mensen die hun kiezen hebben laten leeghalen of dat zelf doen'', zegt directeur Jacob Friedman van Goud is Geld. Iedere dag bieden zo'n honderd mensen hun goud aan bij het bedrijf. Volgens Friedman doet 40 procent van de mensen dat omdat ze simpelweg het geld nodig hebben. ,,Maar 60 procent doet dat nu omdat de goudprijs zo hoog is. '' Een gouden vulling kan afhankelijk van de grootte tussen de 20 en 200 euro opleveren.
Nog veel vaker bieden mensen goud aan uit erfenissen, veelal juwelen of munten. ,,Mensen krijgen nu dan ook twee keer zoveel voor hun goud dan een jaar geleden'', zegt Friedman. Juwelier Siebel, met 37 winkels in Nederland, ziet in alle winkels dagelijks mensen die hun goud ,,dat nog in het nachtkastje lag'' komen aanbieden voor cash.
Inruilactie
Gezien de hoge goudprijs en teruglopende verkopen heeft de juwelier met de feestdagen in het vooruitzicht een inruilactie voor goud op touw gezet. ,,Zo snijdt het mes aan twee kanten'', aldus een woordvoerder. Voor die actie zag Siebel al meer mensen hun goud inleveren, nu is dat tot 40 procent meer.
De goudrally zette maandag ondertussen onverminderd door. De goudprijs steeg tot een nieuw recordniveau van ruim 1107 dollar per ounce (31,1 gram). De prijs van het edelmetaal is sinds begin dit jaar met 26 procent gestegen, vooral door de zwakkere dollar. Ook wordt goud vaak gezien als een veilige belegging in economisch onzekere tijden.
Langere termijn
,,Het belangrijkste argument om in goud te beleggen is dat het zijn waarde houdt op de langere termijn'', stelt Michel van der Stee van Van Lanschot. De goudprijs stijgt ook omdat centrale banken zijn overgestapt op het kopen van goud in plaats van dollars om de reserves aan te vullen. De verwachting is dat meer centrale banken dit gaan doen.
,,Vooral Aziatische centrale banken, waaronder die in China en India, met grote hoeveelheden dollaroverschotten kopen goud'', aldus Van der Stee. Sander Noordhof, goudspecialist bij vermogensbeheerder Eureffect, beaamt dit: ,,Vroeger waren de centrale banken de verkopers van goud, nu proberen ze hun reserves op te bouwen. China heeft zijn goudvoorraad sinds 2003 verdubbeld.''
Steun
Volgens de Van Lanschot-analist krijgt de goudprijs ook steun omdat de vraag groter is dan het aanbod. De wereldwijde goudproductie lag over de afgelopen jaren volgens hem op 2200 ton, terwijl de vraag 3700 ton bedroeg. De totale goudhoeveelheid boven de grond bedraagt circa 165.000 ton.
Ongeveer de helft hiervan wordt gebruikt voor het maken van juwelen en sieraden, een vijfde ligt bij centrale banken en eenzelfde hoeveelheid is in het bezit van beleggers. De rest wordt onder meer gebruikt door tandartsen en de chipindustrie. Publicist en ondernemer Willem Middelkoop verwacht dat de goudprijs nog kan verdubbelen en hij wijst ook op de zilverprijs. ,,Goud is in een jaar 26 procent duurder geworden, zilver 55 procent.''
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |