Achterlijkheid is een zonde .... weten die christenen dat niet?quote:telegraaf
EMMEN - Nederlanders ontvangen eind februari een brochure in de bus waarin de evolutieleer ter discussie wordt gesteld. Behoudende christelijke organisaties die ervan uitgaan dat God de wereld in zes dagen heeft geschapen, zijn voor de tekst verantwoordelijk.
De brochure, die een oplage van 6,6 miljoen exemplaren heeft, wordt vanaf vrijdag in Emmen gedrukt. De coördinator van de campagne, voorzitter Kees van Helden van de vereniging Bijbel & Onderwijs, zei dat de evolutieleer een geloof is en net zo min te bewijzen als de scheppingsleer.
Aanhangers van de evolutieleer hebben een sticker ontworpen om te voorkomen dat zij de brochure in hun brievenbus aantreffen. De eerste oplage daarvan is inmiddels uitverkocht.
Op 12 februari wordt herdacht dat de bedenker van de evolutietheorie, Charles Darwin, tweehonderd jaar geleden werd geboren.
Als iedereen dat doet gaan ze misschien falliet. Nog een reden om het vod terug te sturen.quote:Op vrijdag 30 januari 2009 14:38 schreef Basp1 het volgende:
Ik wil graag die folder hebben om deze zonder porto terug te sturen naar die organisatie.
quote:Op vrijdag 30 januari 2009 14:42 schreef Dichtpiet. het volgende:
Ben benieuwd met welke argumenten ze nu weer komen. Ik hoop niet dat fabeltje met macro- en micro-evolutie.
Het standaard argumentje dus. Onzin roepen en hopen dat mensen denken dat het een kwestie van een van de twee kiezen is ('want het is allebei een geloof'), en lekker doorgaan met zieltjes winnen.quote:voorzitter Kees van Helden van de vereniging Bijbel & Onderwijs, zei dat de evolutieleer een geloof is en net zo min te bewijzen als de scheppingsleer.
Ja hoor, alle "evolutionisten" zijn egoistische mensen die alleen maar aan zichzelf denken.quote:Vraag 2 Jij als evolutionist: wat kom jij hier doen op deze aarde?
Steevast antwoord : ‘Lol maken’ of iets serieuzer: ‘een meisje vinden en een leuke baan’. Waar dient dat dan voor?
‘Stomme vraag: ik wil gewoon gelukkig worden en lekker leven..’
En als je nu eens gehandicapt op de wereld komt en géén meisje vindt: heb je dan geen doel?
‘Dan heb je gewoon pech gehad: daar zit ik eigenlijk niet zo mee...’
Nog een keer: wat is het doel van jou leven, ook als je gelukkig getrouwd bent, lieve kinderen hebt en een fantastische baan met een Rolce Royce?
Daar komen antwoorden als:
‘Daar heb ik nooit zo over nagedacht. Ik wil gewoon leven. Dan gaat het mij niet zo om die moeilijke vragen.’
Je wilt toch niet zeggen, dat je leeft om te leven?
‘Ja, als U het zo zegt.’
Dus je zeilt om het zeilen, zonder te weten waar de reis naar toe gaat?
‘Ja, dat kun je toch niet weten’.
Mag ik dan zeggen, dat je leven niet doelgericht is, maar meer op jezelf gericht is?
‘Ja’.
==> Op het bord komt links: NIET doelgericht/ DOELLOOS. Op de rechterbordhelft komt: God heeft een plan met mijn leven en heeft mij daarom geschapen. Hij wil graag, dat wij ons beschikbaar stellen, zodat we bruikbare, nuttige mensen worden voor Hem.
Volgens mij zitten bij retour zendingen geen kosten aanquote:Op vrijdag 30 januari 2009 14:38 schreef Basp1 het volgende:
Ik wil graag die folder hebben om deze zonder porto terug te sturen naar die organisatie.
Dat 'argument' komt neer op: ik vind het geen prettig idee dat het leven doelloos is en DUS kan dat niet waar zijn. En dan als volgende stap dat er DUS een christelijke god is.quote:Op vrijdag 30 januari 2009 14:48 schreef Dichtpiet. het volgende:
Hier hebben ze al een mooi lijstje: http://www.bijbelenonderwijs.nl/index.php?page=15&id=984
[..]
Ja hoor, alle "evolutionisten" zijn egoistische mensen die alleen maar aan zichzelf denken.Ik ken christenen die net zo oppervlakkig leven als het verhaaltje beschrijft.
Ze willen iets bewijzen over het onstaan van soorten en komen opeens via een zijweg over moraal van mensen te spreken.
Monty Python begreep het alquote:You come from nothing, you go back to nothing.
What have you lost? Nothing!
ja, zieltjes winnen, 2012 nadert hè.quote:Op vrijdag 30 januari 2009 15:12 schreef Adfundum het volgende:
Het lijkt wel of er een soort strijd aan de gang is. Atheïsten adverteren op bussen, gelovigen strooien met folders en zijn druk bezig in het centrum van de stad met de blijde boodschap.
Jij ziet humor waar geen humor is, op zich is dat humoristisch.quote:Op vrijdag 30 januari 2009 15:05 schreef KoosVogels het volgende:
Juist. Een wetenschappelijk onderbouwde theorie als de evolutieleer is natuurlijk grote onzin. Een fabeltje, een verzinsel.
Het scheppingsverhaal, dat is bedacht toen de wetenschap nog niet verder kwam dat twee stenen tegen elkaar rammen om vuur te maken, is veel logischer.
Wat voor een grote kronkel moet een mens in zijn hersens hebben om het scheppingsverhaal letterlijk te geloven. Altijd wanneer ik probeer de logica van de bijbelverhalen in te zien en zelfs een grijntje waarheid tracht geven aan het hele gebeuren slaan mijn hersens op tilt. Ik kan er gewoon simpelweg niet bij. De bijbel is zo onlogisch dat het gewoon grappig is.
Daar hebben niet-gelovigen geen last van.quote:Op vrijdag 30 januari 2009 15:14 schreef yvonne het volgende:
[..]
ja, zieltjes winnen, 2012 nadert hè.
idd lekkere dubbele moraal weer, overigens lijkt de RK kerk ook steeds meer overtuigd van de evolutieleer en dat de bijbel een mooie serie verhaaltjes is wat anders geïnterpreteerd moet wordenquote:Op vrijdag 30 januari 2009 15:06 schreef isogram het volgende:
Lachwekkend, dat opdringen van meningen. Nou vind ik dat opdringen nog niet eens zo'n punt (we zijn er als niet-gelovigen inmiddels wel aan gewend) maar als je dan de verbolgen reacties op de 'atheïstische straatbus' ziet, is dat toch wel grappig. Sommigen spreken zelfs van een provocatie omdat ze de zin lezen dat God waarschijnlijk niet bestaat.
Welnu, ik hoef geen bagger over de evolutieleer of scheppingsleer in mijn brievenbus.
Ze moeten wel, want ze voelen de hete adem van de wetenschap in hun nek.quote:Op vrijdag 30 januari 2009 15:20 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
idd lekkere dubbele moraal weer, overigens lijkt de RK kerk ook steeds meer overtuigd van de evolutieleer en dat de bijbel een mooie serie verhaaltjes is wat anders geïnterpreteerd moet worden
Het was toch 21 gram of is de ziel opnieuw geindexeerd en komt het nu uit op 23 gram?quote:Op vrijdag 30 januari 2009 15:20 schreef DrDarwin het volgende:
[..]
Daar hebben niet-gelovigen geen last van.
Wij hebben namelijk geen 23 gram extra.
quote:
quote:Just remember that you're standing on a planet that's evolving
And revolving at nine hundred miles an hour,
That's orbiting at nineteen miles a second, so it's reckoned,
A sun that is the source of all our power.
The sun and you and me and all the stars that we can see
Are moving at a million miles a day
In an outer spiral arm, at forty thousand miles an hour,
Of the galaxy we call the "Milky Way".
Our galaxy itself contains a hundred billion stars.
It's a hundred thousand light years side to side.
It bulges in the middle, sixteen thousand light years thick,
But out by us, it's just three thousand light years wide.
We're thirty thousand light years from galactic central point.
We go 'round every two hundred million years,
And our galaxy is only one of millions of billions
In this amazing and expanding universe.
The universe itself keeps on expanding and expanding
In all of the directions it can whizz
As fast as it can go, at the speed of light, you know,
Twelve million miles a minute, and that's the fastest speed there is.
So remember, when you're feeling very small and insecure,
How amazingly unlikely is your birth,
And pray that there's intelligent life somewhere up in space,
'Cause there's bugger all down here on Earth.
Merk ook op hoe de "evolutionist" praat.quote:Op vrijdag 30 januari 2009 15:05 schreef Frollo het volgende:
[..]
Dat 'argument' komt neer op: ik vind het geen prettig idee dat het leven doelloos is en DUS kan dat niet waar zijn. En dan als volgende stap dat er DUS een christelijke god is.
Logic fail op logic fail noemen we dat.
Ik meen dat iemand het becijferd had op 23quote:Op vrijdag 30 januari 2009 15:23 schreef Semisane het volgende:
[..]
Het was toch 21 gram of is de ziel opnieuw geindexeerd en komt het nu uit op 23 gram?
Ach ja, ik heb het ook enkel over de film 21 Grams.quote:Op vrijdag 30 januari 2009 15:33 schreef DrDarwin het volgende:
[..]
Ik meen dat iemand het becijferd had op 23
Give or take a few....het blijft nonsens.
Idd. Al die valse beloftes!quote:Op vrijdag 30 januari 2009 15:07 schreef yvonne het volgende:
Ik wacht nog steeds op m'n abortuspoppetje trouwens
Typisch trouwens!quote:
Doet me denken aan de stripjes van Jack Chick.quote:Op vrijdag 30 januari 2009 15:24 schreef Dichtpiet. het volgende:
[..]
Merk ook op hoe de "evolutionist" praat.
Een of ander arrogant snotjong die blijkbaar de Here niet begrepen heeft.
Ja, en die ongelovigen zien er bij Chick altijd uit als hele onsympathieke mensen. Terwijl de gelovigen er uit zien als goudeerlijke onschuldige braverikken.quote:Op vrijdag 30 januari 2009 15:38 schreef Frollo het volgende:
[..]
Doet me denken aan de stripjes van Jack Chick.
Daarin zeggen de ongelovigen ook altijd precies de juiste dingen waar de gelovige gesprekspartner prachtig op kan inhaken.
Ach laat ze lekker, zolang men die onzin niet zo serieus neemt als in de USA, vind ik het best.quote:Op vrijdag 30 januari 2009 15:35 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Laten ze God eens direct bewijzen. Dat kinderachtige zaaien van twijfel is toch geen argument om meteen in een God te geloven?
Die leraar heeft verdacht Joodse trekken...quote:Op vrijdag 30 januari 2009 15:40 schreef Dichtpiet. het volgende:
[..]
Ja, en die ongelovigen zien er bij Chick altijd uit als hele onsympathieke mensen. Terwijl de gelovigen er uit zien als goudeerlijke onschuldige braverikken.
Ik bedoel:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Het zijn niet allemaal klonenquote:Op vrijdag 30 januari 2009 15:41 schreef Semisane het volgende:
Tot nu toe dacht ik altijd dat degene die hier op Fok! claimen in creatonisme te geloven ons voor de gek hielden, maar kennelijk ben ik gewoon een beetje naief soms.
Jack Chick vindt de joden wel oké.quote:Op vrijdag 30 januari 2009 15:46 schreef Frollo het volgende:
[..]
Die leraar heeft verdacht Joodse trekken...
Dat heeft Jezus zelf aangemoedigd:quote:
quote:In Mat. 5-7 zei Jezus het volgende:
Zalig zij de armen van geest, want hen is het koninkrijk gods
"shoot 5 ducks".quote:Op vrijdag 30 januari 2009 15:08 schreef yvonne het volgende:
En die banner die ik bij dit topic krijg mag deaudt
Ik had em ook uitgejoeld, die snotaap. Lijkt me behoorlijk frustrerend, leg je je leerlingen het een en ander uit over de evolutieleer, is er een zo'n halve zool die alles overboord gooit vanwege het scheppingsverhaal.quote:Op vrijdag 30 januari 2009 15:40 schreef Dichtpiet. het volgende:
[..]
Ja, en die ongelovigen zien er bij Chick altijd uit als hele onsympathieke mensen. Terwijl de gelovigen er uit zien als goudeerlijke onschuldige braverikken.
Ik bedoel:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Niet? Je zou het zo denken, daar de "argumenten" meestal precies het zelfde zijn.quote:Op vrijdag 30 januari 2009 15:50 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Het zijn niet allemaal klonen
Dat snap ik eigenlijk niet zo van hem. De Joden erkennen Christus niet (anders zouden het wel christenen zijn, duh) en de katholieken wel.quote:Op vrijdag 30 januari 2009 15:51 schreef Dichtpiet. het volgende:
[..]
Jack Chick vindt de joden wel oké.
Katholieken, atheisten en moslims is een ander verhaal.
Ik niet. Als er nu zo'n creationist aan de deur komt zou het interessant kunnen zijn, maar zulke eenzijdige communicatie is alleen maar frustrerend.quote:Op vrijdag 30 januari 2009 15:58 schreef Lod het volgende:
Ik hoop trouwens dat ik er een krijg, ben wel benieuwd met wat voor argumenten ze mij denken te kunnen overtuigen.
De RK kerk draait om macht, verdeel en heers - niet om geloof.quote:Op vrijdag 30 januari 2009 15:20 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
idd lekkere dubbele moraal weer, overigens lijkt de RK kerk ook steeds meer overtuigd van de evolutieleer en dat de bijbel een mooie serie verhaaltjes is wat anders geïnterpreteerd moet worden
Welke van de 666 interpretaties van wat 'de Here' gezegd zou hebben bedoel je precies?quote:Op vrijdag 30 januari 2009 15:24 schreef Dichtpiet. het volgende:
[..]
Merk ook op hoe de "evolutionist" praat.
Een of ander arrogant snotjong die blijkbaar de Here niet begrepen heeft.
Ik snap de relevantie van 93% in de folder niet.quote:Op vrijdag 30 januari 2009 16:22 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
Hij staat al online, maar hij is nog slechter dan ik me had voorgesteld:
http://www.creatie.info/books/bookid/3
Kom om, zelfs ik als atheïst en iemand die evolutie aanvaardt als een bijzonder goed onderbouwde wetenschappelijke theorie kan nog een beter Evolutie is onzin en God is groot!!11!einz!-blaadje maken.
wat is is nu weer voor indoctrinatie van de bible belt, ik had altijd nog zoiets van, laat maar leven, als ik er maar niet mee lastig gevallen word.quote:Evolutietheorie
Wij allen worden dagelijks overspoeld met op de evolutietheorie gebaseerde informatie. Niet alleen in documentaires op de tv, maar ook in allerlei boeken en tijdschriften hoor en lees je over de big-bang, over een miljarden jaren oude aarde, over het toevallig ontstaan van het leven en over onze aapachtige voorouders. Reeds op de basisschool, maar vooral op de middelbare school worden de leerlingen ermee volgepompt. Dit alles heeft ook grote invloed op het denken van de mens over bijv. ethische, sociologische en religieuze zaken. Veel ouders zien hoe hiermee het geloof van hun kinderen in een liefdevolle Schepper en Verlosser wordt afgebroken.
quote:Wij allen worden dagelijks overspoeld met op de evolutietheorie gebaseerde informatie. Niet alleen in documentaires op de tv, maar ook in allerlei boeken en tijdschriften hoor en lees je over de big-bang, over een miljarden jaren oude aarde, over het toevallig ontstaan van het leven....
Ik vond het inkleuren van onze voorouder – IEUW LICHAAMSHAAR, APEN – juist erg creatief gevonden.quote:Op vrijdag 30 januari 2009 16:47 schreef Lod het volgende:
Bij 5D kreeg ik in ieder geval wel eenmoment. Op basis van wat willekeurig gekozen embryonale stadia die op zich ook nog eens best in te passen zijn in het rijtje daarboven de afbeelding daarboven verwerpen.
Ik heb twee woordjes vervangen, en volgens hun logica heb ik hiermee aangetoond dat het scheppingsverhaal onzin is?quote:6. Conclusie
1. Het is technisch niet te bewijzen of de mens op aarde gekomen is door schepping of door evolutie, want het is een gebeurtenis uit het verleden.
2. Geschiedenis wordt geschreven vanuit een bepaald standpunt, met een bepaald doel.
3. In de schoolboeken voor het voortgezet onderwijsBijbel probeert men de evolutietheorieschepping aannemelijk te maken. Daarbij gebruikt men feiten die helemaal geen bewijs zijn of zelfs onjuist zijn.
4. U of jij hebt een keuze: geloven wat de evolutietheorie vertelt over de wordingsgeschiedenis van de mens of geloven wat in de Bijbel staat.
Ja, zoals die ene griezel, die het steeds over dino's heeft. Heel agressief mannetje is dat.quote:Op vrijdag 30 januari 2009 17:01 schreef Scaurus het volgende:
Het zou mij niet verbazen als deze actie gefinancierd is door creationistische organisaties in de VS.
Even berichtje gestuurd.quote:Uit uw website merk ik toch een bedroevend gebrek aan kennis en inzicht in evolutie en de evolutie theorie. De evolutie-theorie heeft niets te maken met het ontstaan van leven of de big bang. Het lijkt mij verstandig als u zich eerst verdiep in evolutie voordat u zich met deze creationistische propaganda belachelijk gaat maken.
Met vriendelijke groeten,
Dat was Kent Hovind, die trouwens ook beweerde dat 1 druppel water genoeg was om de gehele aarde te bedekken met water, als deze laag maar dun genoeg was. Een simpele scheikundige berekening (o.a. te zien op internet in de "Why do people laugh at creationists" serie) laat al zien dat dit volkomen nonsens is. En hij beweert trouwens ook:quote:Op vrijdag 30 januari 2009 17:14 schreef Elfletterig het volgende:
Ja, zoals die ene griezel, die het steeds over dino's heeft. Heel agressief mannetje is dat.
Haha, die man echtquote:Op vrijdag 30 januari 2009 17:20 schreef wallofdolls het volgende:
Dat is al zulk oud nieuws. Volgens mij ging het hierin daar ook al over.
HI-LA-RISCH stukje tv trouwens
Pagina 4 is mijn favorietquote:Op vrijdag 30 januari 2009 16:22 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
Hij staat al online, maar hij is nog slechter dan ik me had voorgesteld:
http://www.creatie.info/books/bookid/3
Het trieste is dat er daadwerkelijk scholen in NL zijn die dit onderwijzen.quote:Op vrijdag 30 januari 2009 17:53 schreef Twerk het volgende:
Krampachtige poging om nog wat zieltjes te behouden/winnen onder het onderontwikkelde deel van de Nederlandse bevolking.. Ze hebben ook nogeens geen idee waar ze over praten.
Ja dat kan toch leiden tot een onderontwikkelde geest of niet dan?quote:Op vrijdag 30 januari 2009 17:54 schreef capricia het volgende:
[..]
Het trieste is dat er daadwerkelijk scholen in NL zijn die dit onderwijzen.
Hoe bedoel je onderontwikkeld? Mensen worden bewust zo gehouden in bepaalde kringen.
Nou en of dat kan leiden tot een onderontwikkelde geest. Dat soort onderwijs nodigt niet uit tot zelfstandig nadenken over zaken, eerder tot slaafs aannemen van wat een hogergeplaatst persoon je vertelt.quote:Op vrijdag 30 januari 2009 17:57 schreef Twerk het volgende:
[..]
Ja dat kan toch leiden tot een onderontwikkelde geest of niet dan?
Daar kunnen die mensen tot een bepaalde leeftijd ook niets aan doen, net zoals dat kinderen in bergdorpjes in Marokko er niets aan kunnen doen, maar dat weerhoudt mij er iig niet van het aan de kaak te stellen.
Prima. Dan zijn we het toch eens?quote:Op vrijdag 30 januari 2009 18:00 schreef capricia het volgende:
[..]
Nou en of dat kan leiden tot een onderontwikkelde geest. Dat soort onderwijs nodigt niet uit tot zelfstandig nadenken over zaken, eerder tot slaafs aannemen van wat een hogergeplaatst persoon je vertelt.
Wat mij betreft mag dit soort onderwijs per direct verdwijnen.
Helaas hebben we hier geen zeggenschap over dorpjes in Marokko...maar als we met Nederland beginnen ben ik helemaal tevree!
Dan was mijn post kennelijk verkeerd overgekomen...ja we zijn het eens!!!quote:
Daar sluit ik me bij aan, en ik ben Christen...quote:
True.quote:Op vrijdag 30 januari 2009 18:09 schreef ES57 het volgende:
Het is werkelijk ongelofelijk. Er zijn christenen die geloven dat de Aarde slechts 6.000 jaar oud is en dat Adam en Eva gezellig met de dinosaurussen samenleefden.
Ik vraag me af waar moleculaire genetica onder valtquote:Op vrijdag 30 januari 2009 18:31 schreef Dichtpiet. het volgende:
Ach er zijn al weer nieuwe termen bij gekomen zie ik. "Historische wetenschap" en "Technische wetenschap".
Als ik een biologieleraar zou zijn, lijkt me dat juist leuk. Een leerling die iets terug zegt. Maar als hij geen bewijzen kan vinden (anders dan "Het staat in de Bijbel!") dan houdt dat gesprek snel op.quote:Op vrijdag 30 januari 2009 16:04 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik had em ook uitgejoeld, die snotaap. Lijkt me behoorlijk frustrerend, leg je je leerlingen het een en ander uit over de evolutieleer, is er een zo'n halve zool die alles overboord gooit vanwege het scheppingsverhaal.
Geloven in de schepping is ook gewoon een vorm van luiheid. Hoef je lekker niets te verklaren. Op elke waarom vraag kun je lekker antwoorden: 'daar heeft god voor gezorgd'. Maar hoe kan het zijn dan dieren zich aanpassen, dat ze bijvoorbeeld van uiterlijk veranderen? 'komt door god.' And so on and so on...
Even over het bovenste deel van jouw sig:quote:Op vrijdag 30 januari 2009 19:26 schreef sizzler het volgende:
Hij staat niet voor niets in mijn sig.
Ja, maar die vond ik tegenvallen. Hij heeft wel een paar leuke uitspraken en doet het goed in debatten maar die kan je ook op Internet vinden. The God Delusion van Dawkins is veel beter. Het atheïstisch manifest van Philipsen is ook wel aardig.quote:Op vrijdag 30 januari 2009 19:29 schreef Twerk het volgende:
[..]
Even over het bovenste deel van jouw sig:
Ik was van plan binnenkort het boek van Sam Harris (The end of faith) maareens te gaan lezen.. Toevallig zelf ook gelezen?
The God Delusion heb ik al gelezen. Idd een erg goed boek. Dawkins spreekt mij sowieso meer aan dan Sam Harris..quote:Op vrijdag 30 januari 2009 19:35 schreef sizzler het volgende:
[..]
Ja, maar die vond ik tegenvallen. Hij heeft wel een paar leuke uitspraken en doet het goed in debatten maar die kan je ook op Internet vinden. The God Delusion van Dawkins is veel beter. Het atheïstisch manifest van Philipsen is ook wel aardig.
quote:Op vrijdag 30 januari 2009 19:57 schreef haags_kwartiertje het volgende:
Mooi, dat ding gaat gelijk de prullenbak in
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |