Ach, waarom ook niet, docenten kunnen een beetje frivoliteit vast wel waarderen, als het antwoord inhoudelijk maar kloptquote:Op woensdag 10 december 2008 16:52 schreef Yashaaaaa het volgende:
Hehe ik ben even samenvatting van arresten aant doorlezen gemaakt door een student:
[..]
Ik hoop dat degene dit niet tijdens het tentamen zo opgeschreven heeft:')
Goederenrecht en ondernemingsrecht zijn ervan afgestapt sinds dit jaar. Of het wat te maken heeft met het slagingspercentage van 28% bij goederenrecht vorig jaar weet ik niet.quote:Op woensdag 10 december 2008 15:25 schreef Sessy het volgende:
Sectie privaatrecht doet veel aan open boek in het eerste en tweede jaar (of deed dat toen ik die jaren deed in elk geval), maar dan is de omvang van een tentamen zodanig dat je helemaal geen tijd hebt om wat dan ook op te zoeken.
Heeft écht niemand ervaring met een dergelijke studie?quote:Op zondag 7 december 2008 16:14 schreef Syrex_NL het volgende:
Dag mensen,
Ik ben bijna klaar met mijn bachelor en nu moet ik natuurlijk een master gaan kiezen. Ik weet dat ik vrij laat ben met het kiezen, aangezien ik in februari wil gaan beginnen.
Nu is mijn oog gevallen op de Master Public International Law (specialisatie van Rechtsgeleerdheid) van de Universiteit Leiden. Ik heb werkelijk geen idee of deze opleiding een beetje goed is. Wat is jullie mening hierover? Of hebben jullie nog andere suggesties qua Masters in de richting van internationaal recht? Ik heb namelijk geen idee welke universiteit hoog aangeschreven staat en welke niet. Voorwaarde is wel dat ik in februari kan beginnen uiteraard. Of is het überhaupt niet verstandig omin februari al te beginnen?
Alvast bedankt!
Als ik dit lees http://www.postgraduate.l(...)aw.jsp#tab_programme dan word ie alleen vanaf september gegeven. Check dat iig hier: http://www.law.leidenuniv(...)en_adresgegevens.jspquote:Op donderdag 11 december 2008 06:18 schreef Syrex_NL het volgende:
[..]
Heeft écht niemand ervaring met een dergelijke studie?
Ja dat idee had ik ook, ga maar snel weer naar de UBquote:Op woensdag 10 december 2008 13:06 schreef cinnamongirl het volgende:
[..]
Zorg ook dat je de kern van de voorgeschreven arresten goed weet. Je verliest vreselijk veel punten als je een antwoord niet kan illustreren met jurisprudentie. Maar ik vertel je geloof ik weinig nieuws...succes!
3 jaar geleden was 't bij sectie goederenrecht/ondernemingsrecht zo erg gesteld dat ze helemaal geen werkcolleges meer gaven maar 1 "werkcollege" voor iets van 150 studenten. Gewoon hoorcolleges dus... Slagingspercentages waren er dan ook naar.quote:Op woensdag 10 december 2008 19:31 schreef GlowMouse het volgende:
[..]
Goederenrecht en ondernemingsrecht zijn ervan afgestapt sinds dit jaar. Of het wat te maken heeft met het slagingspercentage van 28% bij goederenrecht vorig jaar weet ik niet.
Het enige wat ik meeneem zijn collegeaantekeningen (met daarin sowieso ook van ieder arrest de rechtsregel) en het boek voor de details en slides voor de hoofdlijnen. Het meeste kijk ik dan in de collegeaantekeingen.
quote:Op woensdag 10 december 2008 16:52 schreef Yashaaaaa het volgende:
Hehe ik ben even samenvatting van arresten aant doorlezen gemaakt door een student:
[..]
Ik hoop dat degene dit niet tijdens het tentamen zo opgeschreven heeft:')
Ja mij boeit 't ook niet wat hij verder doet met z'n vrije tijd, en hij is inderdaad wel goed als docent. Wat ik alleen zeg is dat 't een erg rare situatie is als studenten aan studenten les geven.quote:Op vrijdag 12 december 2008 00:51 schreef GlowMouse het volgende:
Willem gaf vorig jaar goederenrecht werkcolleges (samen met de heer W), en ik moet zeggen dat hij dat erg goed deed. Hij was erg scherp, en gaf bijvoorbeeld heel snel een tegenvraag als je antwoord gaf om te kijken of je het echt doorhad. Dit jaar is hij er helaas niet meer. En ja ik heb de verhalen die jij vertelt ook gehoord, maar wat hij in zijn vrije tijd doet maakt me niet zoveel uit.
Bedoel je die kale meneer met metro/homoseksuele? Staat een e-maildiscussie met hem in het UvT-topic
Ik ga hem niet maken, maar ik heb wel nog het tentamen van 20 december 2007 voor je, met de antwoorden erbij.quote:Op vrijdag 12 december 2008 14:14 schreef cinnamongirl het volgende:
Hier nog mensen die het B3 tentamen Internationaal en Europees recht gemaakt hebben/gaan maken op 18 december?
Moeilijk? Heeft iemand misschien nog een oefententamen voor mij?
Daar zou je mij een groot plezier mee doen! Mijn mailadres staat in mijn profiel.quote:Op vrijdag 12 december 2008 19:25 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Ik ga hem niet maken, maar ik heb wel nog het tentamen van 20 december 2007 voor je, met de antwoorden erbij.
Is dat wat?
Doen we dat togquote:Op vrijdag 12 december 2008 19:31 schreef cinnamongirl het volgende:
[..]
Daar zou je mij een groot plezier mee doen! Mijn mailadres staat in mijn profiel.
Romeins Recht en Inl Europees Recht, begin januari; ff de bsa binnen halenquote:Welke vakken ga jij doen?
Dank je!!quote:Op vrijdag 12 december 2008 21:19 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Doen we dat tog![]()
[..]
Romeins Recht en Inl Europees Recht, begin januari; ff de bsa binnen halen
Ik had hem in mijn 2de jaar horen te hebben maar de hoorcolleges werden zo laat gegeven, dat ik dan de laatste bus naar huis niet meer kon halen. Vandaar.quote:Op vrijdag 12 december 2008 20:17 schreef GlowMouse het volgende:
Dat je V niet kent, is een gemis. Een van de weinigen die in hoorcolleges geen slides gebruikt maar gewoon wat vertelt. Hij houdt het bij de hoofdlijnen, maar illustreert dat adhv arresten waarbij hij af en toe vraagt wat je nou zelf zou doen als je in zo'n casus zat. Hij heeft ook wel eens een taart voorin de collegezaal gezet om te kijken hoe die onder de studenten verdeeld zou wordenvrij analoog aan de situatie vlak voor faillisement. Maar over hem gaan dus ook verhalen
Die homo/metroseksueel ken ik dan weer niet.
Je bent idd nieuwsgierig....... laat ik het nog even mysterieus houden: ik heb zo mijn bronnen bij de ULquote:Op vrijdag 12 december 2008 21:24 schreef cinnamongirl het volgende:
[..]
Dank je!!
Even nieuwsgierig: waarom heb jij al materiaal van B3 vakken als je nog eerstejaarsvakken moet halen? Of maak je je eigen schema?
Heel erg bedankt voor je hulp nogmaals! Ben er heel blij mee.quote:Op donderdag 11 december 2008 20:29 schreef cinnamongirl het volgende:
Reese, check je PM: je e-mailadres werkt niet en de felbegeerde uitspraak staat hier op je te wachten!
de hoorcolleges van V dit jaar waren de enige keren dat ik m'n aandacht er bij dat vak een beetje bij kon houden. Ik vind 't een toffe kerel. Krijg volgend jaar wat werkcolleges van 'm. Ben wel benieuwd naar de verhalen die over 'm rond gaan.quote:Op vrijdag 12 december 2008 20:17 schreef GlowMouse het volgende:
Dat je V niet kent, is een gemis. Een van de weinigen die in hoorcolleges geen slides gebruikt maar gewoon wat vertelt. Hij houdt het bij de hoofdlijnen, maar illustreert dat adhv arresten waarbij hij af en toe vraagt wat je nou zelf zou doen als je in zo'n casus zat. Hij heeft ook wel eens een taart voorin de collegezaal gezet om te kijken hoe die onder de studenten verdeeld zou wordenvrij analoog aan de situatie vlak voor faillisement. Maar over hem gaan dus ook verhalen
Die homo/metroseksueel ken ik dan weer niet.
Denk dat je de heer Van D. bedoelt. Zal zijn colleges over zijn jack russels, als Sinterklaas en als foute Fransoos met een gestolen fiets nooit vergeten.quote:Op vrijdag 12 december 2008 19:05 schreef Sessy het volgende:
Kale? Nee hij was niet kaal geloof ik. Wel gemillimeterd. Met een bril met een erg dikke rand in ik geloof neongroen of zo?
dat kan je wel zeggen ja. De werkcolleges/hoorcolleges stampen ze je helemaal vol met noodweer en al die dingen eromheen en dan vragen ze op het tentamen naar dingen die ze nooit van tevoren hebben besproken. De oefententamens waren iig stukken makkelijker. Ik hoop wel op een klein 6jequote:Op dinsdag 16 december 2008 23:40 schreef aardappel het volgende:
pfff, tentamen strafrechtelijke aansprakelijkheid @ uvt was niet echt een succes... mja, morgen de boeken weer in voor goederenrecht -_-
Inderdaad. Prachtvak.quote:
het kan me anders op dit moment gestolen worden.quote:
Ik vind 't 2 jaar na het behalen van het vak nog steeds kut.quote:Op woensdag 17 december 2008 01:46 schreef hmmmz het volgende:
wanneer ik het ooit haal vind ik het ook een prachtvak, tot die tijd blijft het kut
ik ga het eerst wel een keer proberen zonder dat 600 paginas dikke boek door te lezen, ik hoorde dat je het er andere jaren tenminste nog mocht bijhouden.quote:Op woensdag 17 december 2008 23:57 schreef GlowMouse het volgende:
In Tilburg dat laatsteMaar je moet ook wel wat historie kennen zoals wat conversiebepalingen bij de invoering van het nieuw BW.
dat heb ik eigenlijk al sinds dat ik rechten studeerquote:Op donderdag 18 december 2008 12:15 schreef Yashaaaaa het volgende:
Ik heb vakantie maar ook weer niet
Bedankt. Kan ik met een gerust hart gaan slapen.quote:
'quote:Op donderdag 18 december 2008 21:38 schreef aardappel het volgende:
ik heb het helemaal gehad met leren, het komt er gewoon niet meer in... ik ga denk even comedycentral kijken (frasierrrrr) en dan pitten.. ...en dan morgen en overmorgen de kroeg in!
ik zal wel even aan de dj vragen of ie HMMMZZZZZZZZZZZ wil roepenquote:Op vrijdag 19 december 2008 00:40 schreef hmmmz het volgende:
[..]
'
als ik je tegenkom krijg je nog 2 bier van mij in bolle
Ik ook. Volgend blok een practicum en daarvoor moet je toch al iets gelezen hebben voor het begint...quote:Op donderdag 18 december 2008 12:15 schreef Yashaaaaa het volgende:
Ik heb vakantie maar ook weer niet
Heb HBO bijna afgerond. Rechten lijkt me tof, maar ik weet niet precies wat ik er mee "moet"quote:Op vrijdag 19 december 2008 16:02 schreef ChRoNiC het volgende:
Plush: Waarom zou je dat doen?
Ik heb verbintenissen gehaald net denk ik. Ging wel aardig goed.
*Blij* zo naar de vrimibo.
Rechten is heel diffuus hoor, je moet uiteindelijk wat kiezen en veel hangt van de richting die je kiest af.quote:Op vrijdag 19 december 2008 16:10 schreef Plush. het volgende:
[..]
Heb HBO bijna afgerond. Rechten lijkt me tof, maar ik weet niet precies wat ik er mee "moet"
Het schijnt dat 50% van de mensen die Rechten hebben gestudeerd het bedrijfsleven ingaan..maar als wat?
Als advocaat-stagaire loop je mee met een senior advocaat op het kantoor waar je aangenomen bent. Niet bij een andere onderneming, zou ook raar zijn.quote:Op vrijdag 19 december 2008 22:35 schreef Sessy het volgende:
[..]
Rechten is heel diffuus hoor, je moet uiteindelijk wat kiezen en veel hangt van de richting die je kiest af.
Bedrijfsjurist, jurist bij de gemeente, waterschap of provincie of zo (denk met name aan vergunningen, ruimtelijke ordening, aanleg snelwegen, vreemdelingenzaken en verblijfsvergunningen, etc). Mensen met fiscaal recht kunnen belastingadviseur worden, of belastinginspecteur. Als je advocaat wilt worden ga je ook het bedrijfsleven in, je moet namelijk eerst 3 jaar stage lopen dacht ik - bij een bedrijf dus.
De advocatuur en het bedrijfsleven worden in de praktijk toch wel als twee aparte takken van sport gezien hoor.quote:Op zondag 21 december 2008 19:22 schreef Sessy het volgende:
Nee, maar ik bedoel - dan zit je ook niet op de universiteit of bij de overheid of zo, maar ook gewoon bij een bedrijf. Een advocatenkantoor is toch ook een bedrijf.
Ik denk het wel. Ik sta dr ook tussen.quote:Op maandag 22 december 2008 14:15 schreef Dr_Strangelove het volgende:
Mag ik als deeltijder ook in de openingspost?
Recht en maatschappij is vrij goed te doen zonder colleges gevolgd te hebben. Het vak kent geen groepsopdrachten meer, alleen hoorcolleges en vrijwel alle informatie staat op de sheets. Voor verduidelijking kun je eventueel de reader een keer doorlezen, maar ook zonder dat is het prima te doen.quote:Op woensdag 24 december 2008 17:28 schreef Dr_Strangelove het volgende:
Ik wil binnenkort beginnen met het voorr de hers inhalen (ik heb toch al vrij genomen) van de drie derdejaarsvakken Rechtsbescherming tegen de overheid(13/1), Recht en Maatschappij (20/1) en Strafrechtelijke Aansprakelijkheid (22/1). Zijn deze vakken door zelfstudie en zonder aantekeningen goed te doen of is dit een lastige onderneming (bv vanwege de vele handige schemaatjes die je in werkcolleges krijgt)?
Bedankt voor de analyse.quote:Op maandag 29 december 2008 01:39 schreef Rovo het volgende:
[..]
Recht en maatschappij is vrij goed te doen zonder colleges gevolgd te hebben. Het vak kent geen groepsopdrachten meer, alleen hoorcolleges en vrijwel alle informatie staat op de sheets. Voor verduidelijking kun je eventueel de reader een keer doorlezen, maar ook zonder dat is het prima te doen.
Rechtsbescherming is ook wel mogelijk zonder de colleges te volgen aangezien het bestuursrecht toch een vrij gestructureerd rechtsgebied is en de werkcolleges voornamelijk een herhaling van de hoorcolleges zijn. Strafrechtelijke aansprakelijkheid zal ook ongetwijfeld mogelijk zijn, maar het zal naar mijn inschatting wel een stuk pittiger zijn aangezien er, met name in de werkcolleges, toch vrij helder is uitgelegd hoe bij de verschillende onderwerpen de vork in de steel zit en waar de accenten van het tentamen zullen liggen, terwijl het boek van De Hullu niet altijd even duidelijk, en vaak vrij lastig te lezen, is.
wat een pauper buurtquote:Op vrijdag 2 januari 2009 18:53 schreef Sessy het volgende:
Hey Juristen! Ik heb een vraagje.
Op nieuwjaarsnacht werden er bij ons in de straat een aantal auto's door vuurwerk in de fik gezet. Althans, eerst 1 auto en later gingen de auto's eromheen ook branden, toen het nogal lang duurde voor de brandweer kwam. Ik heb geen idee of men expres vuurwerk onder de auto heeft gegooid of dat er iets fout is gegaan, maar stel dat ze de personen die met 't vuurwerk hebben lopen spelen niet kunnen achterhalen - wie is er dan voor de schade aansprakelijk? Iedereen voor zich, of de eigenaar van de eerste auto?
Zo rond de Varkensmarkt / Veestraat gebeurt het elk jaar volgens mij.quote:
Had ik ookquote:Op vrijdag 2 januari 2009 15:12 schreef -Trinity- het volgende:
Ik vrees voor mijn tentamen Romeins recht volgende week. Alle oefententamens gaan ontzettend slecht, op de een of andere manier denk ik niet op de goede wijze ofzo.
Op zich denk ik niet dat ik lager dan een 4 haal, maar ik wil hem gewoon in 1 keer halen! Tijdens de werkgroepen kon ik het allemaal goed volgen, maar als alles dan door elkaar wordt gevraagd dan raak ik in de war. Meestal dan zit ik met mijn antwoord wel in de goede richting, maar is mijn motivering niet juist.quote:Op vrijdag 2 januari 2009 20:52 schreef RobertoCarlos het volgende:
Had ik ookIk probeer zoveel mogelijk de casusjes uit de opgaven uit te tekenen. Want als je de franje van de opgaven weg haalt, wordt de vraag alweer ietsjes makkelijker. Maar dan nog is dit vak teveel voor een 5 punts-vak....
Gelukkig heb ik de Sil-verslagen te pakken kunnen krijgen...
Het vervelende aan het Leidse studiesysteem is dat je nu al de afweging moet maken of je niet per ongeluk een 4 zou kunnen halen. In dat geval moet je wachten tot volgend jaar voordat je dit tentamen mag doen. Ik twijfelt dus nog....
Daar zit ik nu ook mee. Van het tweede jaar moet ik nog altijd Rechtseconomie+bedrijfseconomie halen.quote:Op vrijdag 2 januari 2009 20:52 schreef RobertoCarlos het volgende:
Het vervelende aan het Leidse studiesysteem is dat je nu al de afweging moet maken of je niet per ongeluk een 4 zou kunnen halen. In dat geval moet je wachten tot volgend jaar voordat je dit tentamen mag doen. Ik twijfelt dus nog....
Dat is een makkelijke vraag. Degene die de schade heeft veroorzaakt door toerekenbaar onrechtmatig te handelen is aansprakelijk voor die schade. Wie dat dan is, is de volgende vraag, maar dan moet je je dus afvragen wie toerekenbaar onrechtmatig heeft gehandeld. Die is overigens aansprakelijk of hij of zij nu achterhaald kan worden of niet (de vraag wie is aansprakelijk áls de veroorzaker niet achterhaald kan worden, is dus geen goeie vraag).quote:Op vrijdag 2 januari 2009 18:53 schreef Sessy het volgende:
maar stel dat ze de personen die met 't vuurwerk hebben lopen spelen niet kunnen achterhalen - wie is er dan voor de schade aansprakelijk? Iedereen voor zich, of de eigenaar van de eerste auto?
Dat klopt. De (risico)aansprakelijkheid van 6:173 (even uit mn hoofd, maar ik bedoel de risicoaansprakelijkheid voor gebrekkige roerende zaken) geldt sinds kort (oktober 2006 ofzo) ook voor motorvoertuigen. Stelplicht en bewijslast ligt, conform de hoofdregel van 150 Rv, bij de benadeelde partij die stelt dat zijn schade is veroorzaakt door een gebrek aan het motorvoertuig.quote:Op zaterdag 3 januari 2009 03:37 schreef Sessy het volgende:
@ argento
Nou ik zat dus te denken van, als je niet kunt hardmaken dat 't door vuurwerk kwam en je kunt de mensen die 't gooiden niet pakken... Dan kun je ook betogen van, ja d'r was gewoon wat mis met de elektrische bedrading van je auto waardoor hij in de fik vloog en mijn auto in de fik stak, en dat is onrechtmatig van jou jegens mij. Dan krijg je natuurlijk wel wie-stelt-moet-bewijzen problemen, maar toch he? In theorie?
Het is op zich onrechtmatig om een gevaarzettende situatie te laten voorbestaan, maar inderdaad, daarbij past een belangenafweging. Het gaat om de vraag wat je in redelijkheid van iemand mag verlangen om de schade te voorkomen en ik denk dat het in dit voorbeeld iemand niet verweten kan worden dat hij, uit reeele angst voor ontploffing, even niks doet.quote:Nog daargelaten dat inderdaad, als diegene wist dat z'n auto in de fik stond en niks heeft gedaan om te proberen te voorkomen dat de andere auto's in de fik vlogen, dat ook al onrechtmatig kan zijn - maar is 't dat ook? Kun je van mensen echt verwachten dat ze met emmers water in de weer gaan terwijl de brandweer al gebeld is, of kun je beter zeggen van, blijf uit de buurt van die auto voor 't geval de benzinetank afgaat?
De mogelijkheid tot verzekeren bestaat uiteraard maar is niet altijd reeel. Een schadeverzekering (cascoverzekering) heeft een prijs en die prijs staat op een gegeven moment niet meer in verhouding tot de dagwaarde van de auto. Maar naar mijn idee is het de individuele verantwoordelijkheid van iedere autobezitter om wel of niet voor schade te verzekeren. Wordt zon verzekering niet afgesloten, dan blijf je met het schaderisico zitten, tenzij die schade bij een aansprakelijke derde in rekening kan worden gebracht. Lukt dat niet omdat deze derde onbekend is en ook niet gevonden zal worden, dan zul je de schade zelf moeten dragen (het Waarborgfonds Motorverkeer treedt alleen op indien de schade door een onbekende derde is veroorzaakt dmv een ander motorrijtuig, dus schade die binnen de reikwijdte van de Wet Aansprakelijkheidsverzekeringen Motorrijtuigen valt).quote:En dan nog een theoretische noot, zijn dat sociaal wenselijke effecten? Het is een verzekerbaar risico, moet je niet zeggen van, joh, veel te moeilijk om te achterhalen wie op nieuwjaarsnacht die auto's in de fik steekt, kost allemaal politie die anders moorden kan oplossen etc, zorg maar dat je 't verzekerd hebt en dan mag de verzekeraar proberen degene op te sporen die met vuurwerk zat te spelen?
UvT neem ik aan. Op de studiegids staat per vak precies hoe laat de inschrijving opent. Bij de meeste vakken die jij zoekt is dat 6/7 januari om 12.30.zelf heb ik comap overigens nooit gebruikt en het heeft me nog nooit één vraag opgeleverdquote:Op zondag 4 januari 2009 19:04 schreef StijnH het volgende:
Kan iemand mij vertellen hoe ik het best in de gaten houd wanneer de inschrijvingsmogelijkheid van comap opent? En hoe gaat dit in zijn werk? Sta op het punt aan mijn master fiscaal recht te beginnen maar heb mij eerder nog niet op de reguliere manier ingeschreven via comap:(
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |