abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_63621903
quote:
Op zaterdag 29 november 2008 15:26 schreef GlowMouse het volgende:
* GlowMouse gaat niet reageren
heb het er niet over of de vooroordelen waar zijn of niet, gewoon welke bestaan.

Ikzelf denk trouwens dat beta's het volste recht hebben om neer te kijken op de studie rechten. Zowel qua werklast als qua niveau. Als ik af en toe om me heen kijk naar wat er nog is overgebleven na 3 jaar dan vind ik dat schaam ik me af en toe kapot.
  zaterdag 29 november 2008 @ 17:44:23 #52
75592 GlowMouse
l'état, c'est moi
pi_63622134
Ik had het niet tegen jou maar tegen die jongen die het Nederlands niet machtig isaardappel en hmmmz.

En ja, een betastudie is nu eenmaal van hoger niveau, maar daarmee is niet gezegd dat rechten eenvoudig is, integendeel. Als je je alleen baseert op wat mensen zeggen, wordt de studie onderschat, maar ik denk dat de mensen die dat zeggen stiekem toch wel beter weten.

Waar dan wel veel onbegrip voor is, is het hoge uurtarief dat advocaten rekenen.
eee7a201261dfdad9fdfe74277d27e68890cf0a220f41425870f2ca26e0521b0
pi_63622913
quote:
Op zaterdag 29 november 2008 14:49 schreef Microtechs het volgende:
Inderdaad, ben ook gaan neuzen in de bieb. Lekker groot
Schijnt dat als je onder die koepel staat en je fluistert wat, iedereen het kan horen . Heb het zelf niet uitgeprobeerd maar het zou architectonisch gezien een soort Pantheon-effect hebben . Erg handig in een bibliotheek.
  zaterdag 29 november 2008 @ 23:24:24 #54
124676 RobertoCarlos
Zit je nou naar me te loeruh?
pi_63630179
quote:
Op zaterdag 29 november 2008 12:52 schreef N.i.c.k het volgende:
Ik zit in een identiteitscrisis. Wat is nu het vooroordeel over de studie rechten, dat het een luizenstudie is of juist een respectabele.
Ik leefde altijd in de veronderstelling dat het eerste vooroordeel het heersende was, deels terecht. Maar de laatste tijd kom ik in mijn omgeving het volstrekt tegenovergestelde vooroordeel tegen.
Ik heb het dan over een publiek dat wel een beeld heeft van het hoger onderwijs, en niet denkt dat je rechter bent na je studie

Wat is jullie ervaring ?
Lekker relevant wat het vooroordeel is.... het gaat erom of je het leuk vindt en of het een uitdaging is, meer niet. En voor de rest mag iedereen lekker zijn eigen mening hebben
Tú estás dura y yo me veo cabrón en el espejo
pi_63634846
quote:
Op zaterdag 29 november 2008 23:24 schreef RobertoCarlos het volgende:

[..]

Lekker relevant wat het vooroordeel is.... het gaat erom of je het leuk vindt en of het een uitdaging is, meer niet. En voor de rest mag iedereen lekker zijn eigen mening hebben
de grootste uitdaging uit mijn leven.
pi_63644663
Eerlijk gezegd boeit het mij allemaal niet zoveel wat er over gezegd wordt. Zeker niet door beta's met een structureel te kleine piemel die dat willen compenseren met stoere praatjes over hun eigen studie.
Het ligt er gewoon aan waar je goed in bent, als je geen normaal Nederlands kunt dan moet je geen jurist worden. Kan je niet goed rekenen moet je geen beta studie gaan doen. Er is een verschil tussen voldoendes halen voor de vakken omdat je goed kunt leren en een goede jurist zijn.
  zondag 30 november 2008 @ 15:30:10 #57
57695 Leonoor
Unter 32-16-8...
pi_63644857
The_duce, ik zag je pas toen ik je eigenlijk al voorbij gefietst was gisteravond! Had je mij ook gespot? .

En over vooroordelen maak ik me niet meer druk: niet meer over rechtenstudenten, niet meer over betastudenten en niet meer over advocaten. Bijzonder ontspannend .
Nulla verba sed acta
pi_63655803
quote:
Op zaterdag 29 november 2008 17:44 schreef GlowMouse het volgende:
Ik had het niet tegen jou maar tegen die jongen die het Nederlands niet machtig isaardappel en hmmmz.
mijn welgemeende excuses!
Ik zeg altijd maar zo, met drie wielen heb je nog geen auto.
  zondag 30 november 2008 @ 23:02:49 #59
75592 GlowMouse
l'état, c'est moi
pi_63655993
Het is al goed
eee7a201261dfdad9fdfe74277d27e68890cf0a220f41425870f2ca26e0521b0
pi_63656947
quote:
Op zondag 30 november 2008 23:02 schreef GlowMouse het volgende:
Het is al goed
hehe, pak van mijn hart
Ik zeg altijd maar zo, met drie wielen heb je nog geen auto.
  maandag 1 december 2008 @ 00:14:07 #61
167941 hmmmz
Verlicht Despoot
pi_63657798
http://headlines.nos.nl/forum.php/list_messages/12847

over vooroordelen gesproken.
de beta student die zegt: ik had ook economie kunnen gaan studeren en veel geld verdienen.

net alsof iedereen die economie studeert veel geld gaat verdienen
Op vrijdag 12 juni 2015 21:03 schreef Danny het volgende:
Jup. Ben dan ook apetrots op je ;)
pi_63699318
Wat blijft Zwalve een held, die man wordt met de week beter! Nu vind ik Romeins Recht sowieso erg interessant, beter dan het beyond oninspirerende Europese Recht... Maar goed, er waren het vorige blok ook mensen die Staats- en Bestuursrecht interessanter vonden dan Encyclopedie, dus het zal wel aan mij liggen .
last.fm | Voor iemand met een hamer ziet alles eruit als een spijker.
pi_63699564
quote:
Op dinsdag 2 december 2008 16:36 schreef Orbis het volgende:
Wat blijft Zwalve een held, die man wordt met de week beter! Nu vind ik Romeins Recht sowieso erg interessant, beter dan het beyond oninspirerende Europese Recht... Maar goed, er waren het vorige blok ook mensen die Staats- en Bestuursrecht interessanter vonden dan Encyclopedie, dus het zal wel aan mij liggen .
Doe je ook Latijnse juridische teksten lezen met 'm?
pi_63699680
quote:
Op dinsdag 2 december 2008 16:44 schreef -Trinity- het volgende:

[..]

Doe je ook Latijnse juridische teksten lezen met 'm?
Was het maar waar. De vakken van de Albert Heijn vullen zich niet vanzelf, en laat mijn beurt nu net op woensdagmiddag / -avond vallen. Dus dat gaat aan mij voorbij. Evenals de lezingen die bijna allemaal op maandag plaats lijken te vinden, om dezelfde reden. Ik had graag Enait zichzelf horen verdedigen .
last.fm | Voor iemand met een hamer ziet alles eruit als een spijker.
pi_63744797
Is Romeins recht wat nieuws of zo? Ik deed 't namelijk als mastervak bij Tellegen vorig jaar maar ik hoorde dat ze iets gingen veranderen en dat rechtsgeschiedenis 2 geschrapt werd voor romeins recht of iets dergelijks?
pi_63744854
quote:
Op maandag 17 november 2008 22:37 schreef Yashaaaaa het volgende:
Serieus ik had net een hele post getyped en gewoon het scherm weggeklikt zonder in te voeren.

Naja samenvatting ervan: Mensen die Corstens moeten lezen, weten jullie toevallig of de 6e druk echt zo verschilt van de 5e? want heb weinig zin om weer geld neer te moeten leggen voor dat kut boek.

En heeft iemand hier de gouden tip om strafprocesrecht te leren? het wordt namelijk mijn 3e keer, zit iedere keer net helaas in de 5. Mijn grote probleem zijn wel de bijzondere opsporingsbevoegdheden. Of iig zo vind ik het enorm logisch, maar op het tentamen ga ik flippen. en kies ik iedere keer de verkeerde. (vroegsporing ipv die andere en vice versa)
Ik heb ook 3x over strafprocesrecht gedaan. Eerst een 4.5, toen een 4.5 in de herkansing en het jaar erop eindelijk gehaald. Ik snapte het serieus tot op de dag VOOR het laatste tentamen niet, ondanks dat ik er een maand op had geleerd en alle colleges en hoorcolleges had bijgewoond en de hele literatuur had doorgelezen.
Wat veranderde er de dag voor het tentamen? Ik ging post-it notes doen in mijn wetbundel. Ik had die geleend en ik kon er dus niet in strepen zoals het jaar ervoor, met markers. En toen heb ik dus voor de 3 verschillende opsporingsfasen (vroegsporing, terroristisch oogmerk en klassiek) 3 verschillende kleuren post-it notes gebruikt. En toen keek ik eens naar dat kerstboom geval, en mij viel op dat de post-its met een bepaalde regelmaat in het boek zaten.
En toen zag ik er ineens een patroon in en was 't allemaal heel logisch. Ik kan 't niet echt uitleggen, net zoals ik de pijlerstructuur van europa met de verschillende verdragen niet kan uitleggen, maar zo snapte ik 't dus.

En toen was 't ook heel makkelijk op tentamen verder, dan was het gewoon een kwestie van kijken naar in welke fase je zit en de post-its met de juiste kleur nabladeren. Bij de motivering van het vonnis ging ik nog steeds de mist in en ik kwam flink wat tijd te kort maar uiteindelijk was ik heel blij met mijn punt.

Doen dus, mits dat maar mag bij jullie.
pi_63744864
En verder...

Verdachte in de zin van WvSv, en je kunt dat vermoeden hardmaken met feiten? --> Klassieke opsporing kiezen, geeft je de ruimste bevoegdheden.

Georganiseerd verband, maar je hebt nog te weinig om ze direct in te rekenen als verdachtes? --> vroegsporing
(Voorbeeld, als je 2 mannen een bank ZIET beroven dan heb je gewoon tegen allebei gelijk een gewone verdenking en hoef je niet met vroegsporing te werken)

Terroristisch oogmerk? --> derde variant.

Let op! Deze bevatten ook doorzoekingsbevoegdheden en zo:
Wapens? - wet wapen en munitie
Drugs? Opiumwet
Verkeer? Weg en vereerswet.
Controlebevoegdheden? - Voortgezette toepassing o.b.v. geweerarrest, maar geen detournement de pouvoir!
Politie stuit op incriminerende zaken terwijl ze degene proberen te helpen, politie observeert niet-stelselmatig, of je kunt geen basis voor de toegepaste bevoegdheid vinden maar je onderbuikgevoel zegt dat het gewoon mag wat de politie doet? --> Politiewet

Bevoegdheid:
Opsporingsambtenaar --> Mag je pesten
Hulpofficier van justitie --> Mag je weekeind verpesten
Officier van justitie --> Mag je week verpesten
Rechtercommissaris --> Mag je zomervakantie verpesten
Raadkamer rechtbank --> Mag je leven verpesten

Wel ff opletten naar de opsomming van misdrijven waarvoor hechtenis en zo zijn toegestaan. Je kunt ze het beste tevoren even allemaal nabladeren in het Sr, dan weet je op tentamen in het gros van de gevallen of je misdrijf eronder valt of niet. Ze pakken namelijk geen vage dingen zoals stropen of ongevraagd porno naar minderjarigen sturen of zo, ze pakken wel gewoon iets in de zin van diefstal/mishandeling/inbraak/moord/doodslag/terroristische aanslag/verkrachting/heling/brandstichting/wederrechtelijke vrijheidsbeneming/kindermisbruik/aanranding/dood door schuld/wapens/drugs/dronken rijden

[ Bericht 67% gewijzigd door Sessy op 04-12-2008 02:56:07 ]
  vrijdag 5 december 2008 @ 08:37:42 #68
124676 RobertoCarlos
Zit je nou naar me te loeruh?
pi_63775231
quote:
Op donderdag 4 december 2008 02:14 schreef Sessy het volgende:
Is Romeins recht wat nieuws of zo? Ik deed 't namelijk als mastervak bij Tellegen vorig jaar maar ik hoorde dat ze iets gingen veranderen en dat rechtsgeschiedenis 2 geschrapt werd voor romeins recht of iets dergelijks?
Ik denk dat Orbis in Leiden studeert (Orbis, zet jezelf toch eens in de OP!). Daar wordt Romeins Recht gebruikt als Inleiding Inleiding Burgerlijk Recht, wat op zich logisch is.

Overigens vind ik Zwalve soms wat vermoeiend met zijn verhalen over de gesprekken die hij met zijn vrouw heeft en het zoeken naar slachtoffers die die eens kan afzeiken. Typisch een oudere docent die indruk probeert te maken op de verse eerstejaars. Aan de andere kant weet ie natuurlijk erg veel en zijn de colleges inhoudelijk erg interessant. Tot zover mijn review voor dit moment.

Trouwens nog bedankt voor je nachtelijk arbeid over strafprocesrecht. Hoef ik een vergelijkbaar tentamen tenminste niet 3x te herren
Tú estás dura y yo me veo cabrón en el espejo
pi_63776876
quote:
Op vrijdag 5 december 2008 08:37 schreef RobertoCarlos het volgende:

[..]

Ik denk dat Orbis in Leiden studeert (Orbis, zet jezelf toch eens in de OP!). Daar wordt Romeins Recht gebruikt als Inleiding Inleiding Burgerlijk Recht, wat op zich logisch is.

Overigens vind ik Zwalve soms wat vermoeiend met zijn verhalen over de gesprekken die hij met zijn vrouw heeft en het zoeken naar slachtoffers die die eens kan afzeiken. Typisch een oudere docent die indruk probeert te maken op de verse eerstejaars. Aan de andere kant weet ie natuurlijk erg veel en zijn de colleges inhoudelijk erg interessant. Tot zover mijn review voor dit moment.

Trouwens nog bedankt voor je nachtelijk arbeid over strafprocesrecht. Hoef ik een vergelijkbaar tentamen tenminste niet 3x te herren
Verhalen over zijn vrouw moet ik nog horen, dat komt vast nog wel. En ik vind zijn anekdotes altijd wel een lekker rustpunt tussen de Romeinsrechtelijke casus . Lijkt Burgerlijke Recht eigenlijk veel op Romeins Recht, of gaat dat vak een heel andere richting op? Want Romeins Recht vind ik echt erg boeiend. Als Burgerlijk Recht net zo is, laat maar komen.
last.fm | Voor iemand met een hamer ziet alles eruit als een spijker.
pi_63781659
quote:
Op vrijdag 5 december 2008 08:37 schreef RobertoCarlos het volgende:

[..]

Ik denk dat Orbis in Leiden studeert (Orbis, zet jezelf toch eens in de OP!). Daar wordt Romeins Recht gebruikt als Inleiding Inleiding Burgerlijk Recht, wat op zich logisch is.

Overigens vind ik Zwalve soms wat vermoeiend met zijn verhalen over de gesprekken die hij met zijn vrouw heeft en het zoeken naar slachtoffers die die eens kan afzeiken. Typisch een oudere docent die indruk probeert te maken op de verse eerstejaars. Aan de andere kant weet ie natuurlijk erg veel en zijn de colleges inhoudelijk erg interessant. Tot zover mijn review voor dit moment.

Trouwens nog bedankt voor je nachtelijk arbeid over strafprocesrecht. Hoef ik een vergelijkbaar tentamen tenminste niet 3x te herren
Romeins als Inleiding burgerlijk? We hebben zowel inleiding burgerlijk als Romeins hoor .

Zou ook raar zijn anders.
  vrijdag 5 december 2008 @ 18:52:47 #71
124676 RobertoCarlos
Zit je nou naar me te loeruh?
pi_63789233
quote:
Op vrijdag 5 december 2008 13:23 schreef ChRoNiC het volgende:

[..]

Romeins als Inleiding burgerlijk? We hebben zowel inleiding burgerlijk als Romeins hoor .

Zou ook raar zijn anders.
Goed lezen: Inleiding (Inleiding Burgerlijk Recht), het vak is dus, via het Romeinse Recht, een eerste kennismaking met de begrippen, rechten en principes die, in een iets andere vorm, ook in het NL burgerlijk recht voorkomen. Een inleiding op het vak Inleiding Burgerlijk Recht, zo zie ik het iig.

Je ziet dat ook goed aan het studieboek dat er bij hoort (Prota dus), daar wordt de hele tijd geswitched van NL burgerlijk recht naar romeins recht en dat loopt steeds in elkaar over.
@Orbis: als het je interesseert wat er in Prota staat over het BW, dan lijkt me dat je Inl Burgerlijk Recht leuk gaat vinden. Heb het zelf nog niet gehad.
Tú estás dura y yo me veo cabrón en el espejo
pi_63804300
quote:
Op vrijdag 5 december 2008 18:52 schreef RobertoCarlos het volgende:

[..]

Goed lezen: Inleiding (Inleiding Burgerlijk Recht), het vak is dus, via het Romeinse Recht, een eerste kennismaking met de begrippen, rechten en principes die, in een iets andere vorm, ook in het NL burgerlijk recht voorkomen. Een inleiding op het vak Inleiding Burgerlijk Recht, zo zie ik het iig.

Je ziet dat ook goed aan het studieboek dat er bij hoort (Prota dus), daar wordt de hele tijd geswitched van NL burgerlijk recht naar romeins recht en dat loopt steeds in elkaar over.
@Orbis: als het je interesseert wat er in Prota staat over het BW, dan lijkt me dat je Inl Burgerlijk Recht leuk gaat vinden. Heb het zelf nog niet gehad.
Dan heb ik wat te snel gelezen. Gedeeltelijk waar natuurlijk, eigenlijk begin je ook al bij Encyclopedie een beetje met dit soort begrippen.
pi_63826115
Dag mensen,

Ik ben bijna klaar met mijn bachelor en nu moet ik natuurlijk een master gaan kiezen. Ik weet dat ik vrij laat ben met het kiezen, aangezien ik in februari wil gaan beginnen.

Nu is mijn oog gevallen op de Master Public International Law (specialisatie van Rechtsgeleerdheid) van de Universiteit Leiden. Ik heb werkelijk geen idee of deze opleiding een beetje goed is. Wat is jullie mening hierover? Of hebben jullie nog andere suggesties qua Masters in de richting van internationaal recht? Ik heb namelijk geen idee welke universiteit hoog aangeschreven staat en welke niet. Voorwaarde is wel dat ik in februari kan beginnen uiteraard. Of is het überhaupt niet verstandig omin februari al te beginnen?

Alvast bedankt!
pi_63847745
quote:
Op donderdag 4 december 2008 02:23 schreef Sessy het volgende:
heel strafprocesrechtverhaal.
Heldin
pi_63864361
Hoi,

Ik heb een brutale vraag. Heeft iemand hier toegang tot vLex.com? Ik wil graag jurisprudentie van een bepaalde zaak lezen, maar ik kom zonder inloggen niet verder dan de inleiding.

Je zou me echt onwijs van dienst zijn!
Eeuwig vijfentwintig
pi_63871652
quote:
Op maandag 8 december 2008 22:54 schreef Reese het volgende:
Hoi,

Ik heb een brutale vraag. Heeft iemand hier toegang tot vLex.com? Ik wil graag jurisprudentie van een bepaalde zaak lezen, maar ik kom zonder inloggen niet verder dan de inleiding.

Je zou me echt onwijs van dienst zijn!
Hi Reese! Ik heb er geen gratis toegang.
Maar ik heb wel via mijn universiteit toegang tot andere databases. Misschien wil je me de gegevens van de zaak PM-en en dan kan ik zoeken?
pi_63873104
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 10:02 schreef cinnamongirl het volgende:

[..]

Hi Reese! Ik heb er geen gratis toegang.
Maar ik heb wel via mijn universiteit toegang tot andere databases. Misschien wil je me de gegevens van de zaak PM-en en dan kan ik zoeken?
Ga ik doen, dankjewel!
Eeuwig vijfentwintig
pi_63885862
quote:
Op maandag 8 december 2008 12:11 schreef Yashaaaaa het volgende:

[..]

Heldin
Ja en dat uit 't hoofd, om 3 uur 's nachts... Als dat geen bewijs is dat ik 't zelfs in mijn slaap nog kan weet ik 't ook niet meer :p


Zooo gisteren bij Lendfers geweest. Da's ons aller studentendecaan, heeeeel lieve man, had zijn hulp al eerder nodig. Ik overweeg om mijn studie tijdelijk stil te zetten ivm ziekte... Dus. Mja ik zie wel. Anderzijds kan ik net zo goed toch proberen om in elk geval 2 uurtjes per dag wat te schrijven of zo en zo dit schooljaar misschien toch af te studeren. Kloteziekte ook. Mja.
pi_63889712
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 19:01 schreef Sessy het volgende:
Ja en dat uit 't hoofd, om 3 uur 's nachts... Als dat geen bewijs is dat ik 't zelfs in mijn slaap nog kan weet ik 't ook niet meer :p


Zooo gisteren bij Lendfers geweest. Da's ons aller studentendecaan, heeeeel lieve man, had zijn hulp al eerder nodig. Ik overweeg om mijn studie tijdelijk stil te zetten ivm ziekte... Dus. Mja ik zie wel. Anderzijds kan ik net zo goed toch proberen om in elk geval 2 uurtjes per dag wat te schrijven of zo en zo dit schooljaar misschien toch af te studeren. Kloteziekte ook. Mja.
Hm, klinkt lastig. Sterkte.
  dinsdag 9 december 2008 @ 21:54:35 #80
75592 GlowMouse
l'état, c'est moi
pi_63890433


dat strafrechtverhaal dat ik nog niet kende is dan wel weer hartverwarmend
eee7a201261dfdad9fdfe74277d27e68890cf0a220f41425870f2ca26e0521b0
pi_63890597
Wat kut, Sessy, net nu je zo dichtbij bent!
Maar ik kan me voorstellen dat een Masterjaar wel even wat heftiger is dan Bachelorjaren en dat je dat niet trekt icm. ziekte. Sterkte!!
pi_63890718
quote:
Op vrijdag 14 november 2008 10:07 schreef ChRoNiC het volgende:
Ah weer eens beetje volgen dit topic.

Ik ben op dit moment bezig met Ondernemingsrecht. Interessant vak, denk dat ik mijn master ook in die richting ga zoeken.
Ik vond het ook een interessant vak, met name het gedeelte over IE.
De Master ondernemingsrecht is ook een combi met IE, iets wat ik erg opmerkelijk vind!!!!
Jammer genoeg wordt deze Master niet in deeltijd aangeboden.
pi_63890769
Mijn tentamenperiode komt er ook aan: Eerst Internationaal en Europees Recht, dan Rechtseconomie (kutvak van vorig jaar dat ik steeds uitstel), dan Burgerlijk Procesrecht (leuk!) en daarna Straf- en Strafprocesrecht (bibber).
pi_63891163
hmm ik heb het zesde druk, alleen ik weet niet of het verschilt, heb je iets aan het voorwoord bij de zesde druk? voor mij is het de eerste keer strafprocesrecht en ik stress hem ook. ik ga zoveel mogelijk oefententamens maken en kijken of ik een patroon erin herken en of er soortige zelfde vragen worden gesteld. (hielp bij kernvak privaat iig wel). Yashaaaa heb je misschien een samenvatting van corstens voor mij? misschien die je van smash-it hebt gekregen? thanks!
pi_63891214
Hmm even zoeken hoor..

Ik heb aanstaande vrijdag namelijk eerst tentamen burgerlijk recht I dus daar gaat nu even alle aandacht naar uit.
pi_63891295
Gevonden, pm me je email maar even..
pi_63894304
Ik heb volgende week verbintenissenrecht, moet zeggen dat het erg veel is en ik geen college gevolgd heb... Wordt volgende week mn dagen in de UB slijten...
pi_63894559
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 22:17 schreef apple2 het volgende:
hmm ik heb het zesde druk, alleen ik weet niet of het verschilt, heb je iets aan het voorwoord bij de zesde druk? voor mij is het de eerste keer strafprocesrecht en ik stress hem ook. ik ga zoveel mogelijk oefententamens maken en kijken of ik een patroon erin herken en of er soortige zelfde vragen worden gesteld. (hielp bij kernvak privaat iig wel). Yashaaaa heb je misschien een samenvatting van corstens voor mij? misschien die je van smash-it hebt gekregen? thanks!
Van 't grote dikke blauwe boek? Die van students-only is wel aardig. Ook via bol.com te bestellen voor in totaal iets van een 10 met verzenden of zo.
pi_63894666
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 21:59 schreef cinnamongirl het volgende:
Wat kut, Sessy, net nu je zo dichtbij bent!
Maar ik kan me voorstellen dat een Masterjaar wel even wat heftiger is dan Bachelorjaren en dat je dat niet trekt icm. ziekte. Sterkte!!
Ja 't stomme is, als 't niet met die whiplash was, was ik allang afgestudeerd voordat ik ziek werd.
Ik heb gewoon een pechjaar. Maar goed het is bijna nieuwjaar en vanaf 1 januari gaat alles veel beter, heb ik besloten.
Alleen is mijn scriptiebegeleidster dan voor onderzoek 'n aantal maanden weg. Jeeeeej. Maar ik moest ook nog een werkstuk inleveren voordat ik af kan studeren behalve de scriptie, dus dat ga ik dan doen.
  woensdag 10 december 2008 @ 02:10:04 #90
75592 GlowMouse
l'état, c'est moi
pi_63896107
Whiplash, andere ziekte, je treft het niet
eee7a201261dfdad9fdfe74277d27e68890cf0a220f41425870f2ca26e0521b0
pi_63897369
quote:
Op woensdag 10 december 2008 00:05 schreef ChRoNiC het volgende:
Ik heb volgende week verbintenissenrecht, moet zeggen dat het erg veel is en ik geen college gevolgd heb... Wordt volgende week mn dagen in de UB slijten...
SIL-verslagen is the magic word. Zo heb ik hem met een weekje stampen gehaald...
pi_63901159
quote:
Op woensdag 10 december 2008 08:49 schreef cinnamongirl het volgende:

[..]

SIL-verslagen is the magic word. Zo heb ik hem met een weekje stampen gehaald...
Ja die ben ik nu aan het doornemen samen met de Boom basics. Opzich moet dat te doen zijn als ik me er ff voor kan inzetten.
pi_63903231
quote:
Op woensdag 10 december 2008 11:36 schreef ChRoNiC het volgende:

[..]

Ja die ben ik nu aan het doornemen samen met de Boom basics. Opzich moet dat te doen zijn als ik me er ff voor kan inzetten.
Zorg ook dat je de kern van de voorgeschreven arresten goed weet. Je verliest vreselijk veel punten als je een antwoord niet kan illustreren met jurisprudentie. Maar ik vertel je geloof ik weinig nieuws...succes!

[ Bericht 0% gewijzigd door cinnamongirl op 10-12-2008 13:12:28 ]
pi_63904007
Balen dat het niet zo lekker gaat Sessy. Sterkte!

Ik ben helemaal happy, want ben nu al klaar met mijn tentamens!
If it was easy, it wouldn't mean nothing, no
pi_63904129
quote:
Op woensdag 10 december 2008 00:05 schreef ChRoNiC het volgende:
Ik heb volgende week verbintenissenrecht, moet zeggen dat het erg veel is en ik geen college gevolgd heb... Wordt volgende week mn dagen in de UB slijten...
ik heb morgen een verbintenissenrecht tentamen.. het leuke is dat ik alles mag meenemen: boeken, aantekeningen, jurisprudentiebundels, samenvattingen enz.. wat voor vragen gaan ze dan in hemelsnaam stellen?
Ik zeg altijd maar zo, met drie wielen heb je nog geen auto.
  woensdag 10 december 2008 @ 13:39:29 #96
79102 Pool
Noord noch Zuid
pi_63904179
quote:
Op woensdag 10 december 2008 13:37 schreef aardappel het volgende:

[..]

ik heb morgen een verbintenissenrecht tentamen.. het leuke is dat ik alles mag meenemen: boeken, aantekeningen, jurisprudentiebundels, samenvattingen enz.. wat voor vragen gaan ze dan in hemelsnaam stellen?
Extra moeilijke vragen, waarbij je weinig hoeft te kennen, maar vooral moet kunnen. Succes!
pi_63904210
Openboek tentamens zijn de meest irritante die er zijn.
pi_63904814
Ik heb nog nooit een openboektentamen gehad. Ik zou me ook wel zorgen maken als dat eens zou voorkomen....dan ligt de nadruk inderdaad heel sterk op het toepassen.
pi_63906991
Wij hebben redelijk veel open boek tentamens op de universiteit. Raar genoeg zijn dat over het algemeen juist de vakken waar je je uiteindelijk kapot voor leert. Sectie privaatrecht doet veel aan open boek in het eerste en tweede jaar (of deed dat toen ik die jaren deed in elk geval), maar dan is de omvang van een tentamen zodanig dat je helemaal geen tijd hebt om wat dan ook op te zoeken. Je moet alles gewoon uit je hoofd weten, het enige wat je eventueel kunt doen is de naam van een arrest opzoeken als je die niet helemaal precies meer weet of zo. Eerlijk gezegd vond ik 't niveau van de open boek tentamens uit het tweede jaar eerder het niveau dat je bij andere vakken in het derde, vierde soms jaar kreeg.
Tsja en in de master was bij mij wel zo'n beetje alles open boek. Daar ging het echt om het begrijpen, als je het niet begreep wist je niet eens waar je 't op moest zoeken.

Eerst was ik zelf nooit zo'n fan van openboek tentamens, maar toen ik in het masterjaar opeens een niet-openboek tentamen kreeg had ik echt zo iets van... What The Fuck? Hoe doe je dit ook al weer?
Je raakt er heel snel aan gewend als alles open boek is.
pi_63909235
Hehe ik ben even samenvatting van arresten aant doorlezen gemaakt door een student:
quote:
Ging om bewaarnemingskosten betaald aan een opslagbedrijf voor boten. Later blijkt dat de boot gestolen is, omdat er een gozer komt bij die opslag en die ziet zijn boot. Hij revindiceert bij de eigenaar van de opslag. Deze zegt, ajuuuuuus, ik heb een ovk van bewaarneming met iemand en geef die boot niet zomaar mee.
Ik hoop dat degene dit niet tijdens het tentamen zo opgeschreven heeft:')
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')