heb het er niet over of de vooroordelen waar zijn of niet, gewoon welke bestaan.quote:
Schijnt dat als je onder die koepel staat en je fluistert wat, iedereen het kan horenquote:Op zaterdag 29 november 2008 14:49 schreef Microtechs het volgende:
Inderdaad, ben ook gaan neuzen in de bieb. Lekker groot
Lekker relevant wat het vooroordeel is.... het gaat erom of je het leuk vindt en of het een uitdaging is, meer niet. En voor de rest mag iedereen lekker zijn eigen mening hebbenquote:Op zaterdag 29 november 2008 12:52 schreef N.i.c.k het volgende:
Ik zit in een identiteitscrisis. Wat is nu het vooroordeel over de studie rechten, dat het een luizenstudie is of juist een respectabele.
Ik leefde altijd in de veronderstelling dat het eerste vooroordeel het heersende was, deels terecht. Maar de laatste tijd kom ik in mijn omgeving het volstrekt tegenovergestelde vooroordeel tegen.
Ik heb het dan over een publiek dat wel een beeld heeft van het hoger onderwijs, en niet denkt dat je rechter bent na je studie
Wat is jullie ervaring ?
de grootste uitdaging uit mijn leven.quote:Op zaterdag 29 november 2008 23:24 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Lekker relevant wat het vooroordeel is.... het gaat erom of je het leuk vindt en of het een uitdaging is, meer niet. En voor de rest mag iedereen lekker zijn eigen mening hebben![]()
mijn welgemeende excuses!quote:Op zaterdag 29 november 2008 17:44 schreef GlowMouse het volgende:
Ik had het niet tegen jou maar tegen die jongen die het Nederlands niet machtig isaardappel en hmmmz.
Doe je ook Latijnse juridische teksten lezen met 'm?quote:Op dinsdag 2 december 2008 16:36 schreef Orbis het volgende:
Wat blijft Zwalve een held, die man wordt met de week beter! Nu vind ik Romeins Recht sowieso erg interessant, beter dan het beyond oninspirerende Europese Recht... Maar goed, er waren het vorige blok ook mensen die Staats- en Bestuursrecht interessanter vonden dan Encyclopedie, dus het zal wel aan mij liggen.
Was het maar waar. De vakken van de Albert Heijn vullen zich niet vanzelf, en laat mijn beurt nu net op woensdagmiddag / -avond vallen. Dus dat gaat aan mij voorbij. Evenals de lezingen die bijna allemaal op maandag plaats lijken te vinden, om dezelfde reden. Ik had graag Enait zichzelf horen verdedigenquote:Op dinsdag 2 december 2008 16:44 schreef -Trinity- het volgende:
[..]
Doe je ook Latijnse juridische teksten lezen met 'm?
Ik heb ook 3x over strafprocesrecht gedaan. Eerst een 4.5, toen een 4.5 in de herkansing en het jaar erop eindelijk gehaald. Ik snapte het serieus tot op de dag VOOR het laatste tentamen niet, ondanks dat ik er een maand op had geleerd en alle colleges en hoorcolleges had bijgewoond en de hele literatuur had doorgelezen.quote:Op maandag 17 november 2008 22:37 schreef Yashaaaaa het volgende:
Serieusik had net een hele post getyped en gewoon het scherm weggeklikt zonder in te voeren.
Naja samenvatting ervan: Mensen die Corstens moeten lezen, weten jullie toevallig of de 6e druk echt zo verschilt van de 5e? want heb weinig zin om weer geld neer te moeten leggen voor dat kut boek.
En heeft iemand hier de gouden tip om strafprocesrecht te leren? het wordt namelijk mijn 3e keer, zit iedere keer net helaas in de 5. Mijn grote probleem zijn wel de bijzondere opsporingsbevoegdheden. Of iig zo vind ik het enorm logisch, maar op het tentamen ga ik flippen. en kies ik iedere keer de verkeerde. (vroegsporing ipv die andere en vice versa)
Ik denk dat Orbis in Leiden studeert (Orbis, zet jezelf toch eens in de OP!). Daar wordt Romeins Recht gebruikt als Inleiding Inleiding Burgerlijk Recht, wat op zich logisch is.quote:Op donderdag 4 december 2008 02:14 schreef Sessy het volgende:
Is Romeins recht wat nieuws of zo? Ik deed 't namelijk als mastervak bij Tellegen vorig jaar maar ik hoorde dat ze iets gingen veranderen en dat rechtsgeschiedenis 2 geschrapt werd voor romeins recht of iets dergelijks?
Verhalen over zijn vrouw moet ik nog horen, dat komt vast nog wel. En ik vind zijn anekdotes altijd wel een lekker rustpunt tussen de Romeinsrechtelijke casusquote:Op vrijdag 5 december 2008 08:37 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Ik denk dat Orbis in Leiden studeert (Orbis, zet jezelf toch eens in de OP!). Daar wordt Romeins Recht gebruikt als Inleiding Inleiding Burgerlijk Recht, wat op zich logisch is.
Overigens vind ik Zwalve soms wat vermoeiend met zijn verhalen over de gesprekken die hij met zijn vrouw heeft en het zoeken naar slachtoffers die die eens kan afzeiken. Typisch een oudere docent die indruk probeert te maken op de verse eerstejaars. Aan de andere kant weet ie natuurlijk erg veel en zijn de colleges inhoudelijk erg interessant. Tot zover mijn review voor dit moment.![]()
Trouwens nog bedankt voor je nachtelijk arbeid over strafprocesrecht. Hoef ik een vergelijkbaar tentamen tenminste niet 3x te herren
Romeins als Inleiding burgerlijk? We hebben zowel inleiding burgerlijk als Romeins hoorquote:Op vrijdag 5 december 2008 08:37 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Ik denk dat Orbis in Leiden studeert (Orbis, zet jezelf toch eens in de OP!). Daar wordt Romeins Recht gebruikt als Inleiding Inleiding Burgerlijk Recht, wat op zich logisch is.
Overigens vind ik Zwalve soms wat vermoeiend met zijn verhalen over de gesprekken die hij met zijn vrouw heeft en het zoeken naar slachtoffers die die eens kan afzeiken. Typisch een oudere docent die indruk probeert te maken op de verse eerstejaars. Aan de andere kant weet ie natuurlijk erg veel en zijn de colleges inhoudelijk erg interessant. Tot zover mijn review voor dit moment.![]()
Trouwens nog bedankt voor je nachtelijk arbeid over strafprocesrecht. Hoef ik een vergelijkbaar tentamen tenminste niet 3x te herren
Goed lezen: Inleiding (Inleiding Burgerlijk Recht), het vak is dus, via het Romeinse Recht, een eerste kennismaking met de begrippen, rechten en principes die, in een iets andere vorm, ook in het NL burgerlijk recht voorkomen. Een inleiding op het vak Inleiding Burgerlijk Recht, zo zie ik het iig.quote:Op vrijdag 5 december 2008 13:23 schreef ChRoNiC het volgende:
[..]
Romeins als Inleiding burgerlijk? We hebben zowel inleiding burgerlijk als Romeins hoor.
Zou ook raar zijn anders.
Dan heb ik wat te snel gelezen. Gedeeltelijk waar natuurlijk, eigenlijk begin je ook al bij Encyclopedie een beetje met dit soort begrippen.quote:Op vrijdag 5 december 2008 18:52 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Goed lezen: Inleiding (Inleiding Burgerlijk Recht), het vak is dus, via het Romeinse Recht, een eerste kennismaking met de begrippen, rechten en principes die, in een iets andere vorm, ook in het NL burgerlijk recht voorkomen. Een inleiding op het vak Inleiding Burgerlijk Recht, zo zie ik het iig.
Je ziet dat ook goed aan het studieboek dat er bij hoort (Prota dus), daar wordt de hele tijd geswitched van NL burgerlijk recht naar romeins recht en dat loopt steeds in elkaar over.
@Orbis: als het je interesseert wat er in Prota staat over het BW, dan lijkt me dat je Inl Burgerlijk Recht leuk gaat vinden. Heb het zelf nog niet gehad.
Heldinquote:Op donderdag 4 december 2008 02:23 schreef Sessy het volgende:
heel strafprocesrechtverhaal.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |