Toch triest dat je niet in staat bent om te begrijpen dat je zelf dat punt ook al bewezen had door deze zelf te starten.quote:
Blijf oefenen Klopkoek, op een dag zul je Engels spreken.quote:
Typisch rechts, niet nadenken maar meteen blaten. Want jouw mening telt tenslotte ook en je moet en zal gehoord worden, of je wat zinnigs te melden hebt of niet.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 17:32 schreef SeventhWave het volgende:
Typisch links, eerst meehelpen een lekkere puinhoop te maken, vervolgens rechts de schuld geven.
dus waar het goed ging was het vrije markt, en waar het niet werkt is het niet goed uitgewerkt.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 17:08 schreef Chewie het volgende:
[..]
Waar het is uitgevoerd volgens de vrije markt heeft het helemaal niet verkeerd uitgepakt zoals bij de telecom sektor.
Waar het onder de noemer marktdenken is uitgevoerd zoals in de zorg en het OV wat niks anders was dan zogenaamd verzelfstandigen is het een klotezooi geworden.
In welke zin is het dan een aanval. Of vind je zelf dat mensen die leven van een sociale voorziening minderwaardig zijn.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 16:44 schreef Klopkoek het volgende:
Scorpie, je moet snappen dat ik expres zo belachelijk doe om de belachelijkheid van andere duidelijker naar voren te brengen
En op de persoonlijke aanvallen van figuren als eriksd reageer ik maar bevestigend
onderbouwingquote:Op dinsdag 21 oktober 2008 17:32 schreef SeventhWave het volgende:
Typisch links, eerst meehelpen een lekkere puinhoop te maken, vervolgens rechts de schuld geven.
Lul niet. De reden dat het bij de NS en de zorg nog nauwelijks vruchten heeft afgeworpen, is dat het gewoonweg geen vrije markt is. De overheid betaalt en bepaalt nog steeds, itt de telecom-markt.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 18:59 schreef Amokzaaier het volgende:
[..]
dus waar het goed ging was het vrije markt, en waar het niet werkt is het niet goed uitgewerkt.
dat noemt men tunnelvisie.
zo besef ik me net een overeenkomst tussen neoliberalisme en communisme, de ideologie is niet verkeerd, maar de uitvoering. Of komt dit doordat de ideologie niet realistisch is?
Nu heb ik het ineens gedaan?quote:
dus door de deze culturele revolutie is de mens hebzuchtiger geworden? wat een onzin. De mens was altijd al hebzuchtig, zowel voor de culturele revolutie van de jaren 60 als erna. Deze heeft echter een goede bodem nodig om tot excessen te leiden: het doorgeschoten neoliberalismequote:Op dinsdag 21 oktober 2008 11:04 schreef Scaurus het volgende:
In de afgelopen decennia heb je eigenlijk twee revolutie gehad. Eerst had je de culturele revolutie van de jaren zestig: dat was een revolutie tegen gezag, tegen traditie en religie. In de jaren tachtig kwam een tweede revolutie, namelijk die van Reagan en het neoliberalisme. Deze revolutie was er een tegen teveel staatsinterventie in de economie.
Wat Peter Giessen eigenlijk betoogd is dat de laatste revolutie te ver is doorgeschoten en dat wij een dosis '1968' nodig hebben. Hierbij gaat hij echter volledig voorbij aan het feit dat de culturele revolutie van de jaren zestig de weg heeft geplaveid voor de destructieve werking van de vrije markt.
De culturele revolutie was in wezen een revolutie tegen de traditionele sociale verbanden. Men zocht deze verbanden te vernietigen opdat het individu zich volledig kan ontplooien. Hierin is men succesvol geweest. De kerken stroomden leeg, het gezin leek spoedig uit te sterven.
Uit de puinhopen van deze revolutie kwam echter niet de verlichte, autonome mens tevoorschijn. Nee, er kwam een mens uit voort wiens leven volledig bepaald wordt door de commercie, door het geld. Met het innerlijk kompas van het christendom en het stoïcijnse ideaal weggeslagen is hij overgeleverd aan de grillige machten van de markt. Hij zoekt bevestiging en bevrediging in de waardering van anderen en de status van bezit. Het meest extreme voorbeeld hiervan is Patrick Bateman in American Psycho.
Onzin, ik ben zelf aanhanger van een vrije markt en heb nooit een schuld gehad, het zijn maar al te vaak socialisten die niet met hun geld om kunnen gaan (en dat afschuiven op een ander).quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 19:10 schreef Amokzaaier het volgende:
[..]
dus door de deze culturele revolutie is de mens hebzuchtiger geworden? wat een onzin. De mens was altijd al hebzuchtig, zowel voor de culturele revolutie van de jaren 60 als erna. Deze heeft echter een goede bodem nodig om tot excessen te leiden: het doorgeschoten neoliberalisme
http://player.omroep.nl/?aflID=6205526 minuut 13
Dat zeg ik niet. Ik zeg alleen dat de culturele revolutie juist vrij baan heeft gemaakt voor de krachten van de markt en dus indirect een oorzaak is van het ongebreidelde consumentisme en het marktdenken.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 19:10 schreef Amokzaaier het volgende:
dus door de deze culturele revolutie is de mens hebzuchtiger geworden? wat een onzin. De mens was altijd al hebzuchtig, zowel voor de culturele revolutie van de jaren 60 als erna.
En wat wil jij dan, af van het marktdenken? Leve het socialisme?quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 19:41 schreef Scaurus het volgende:
[..]
Dat zeg ik niet. Ik zeg alleen dat de culturele revolutie juist vrij baan heeft gemaakt voor de krachten van de markt en dus indirect een oorzaak is van het ongebreidelde consumentisme en het marktdenken.
Wij zullen een nieuwe verhouding moeten zoeken tot de vrije markt. Wij moeten inzien dat de markt niet alleen goeds brengt. Een deugd als gematigdheid wordt door de markt niet gekweekt. Wij moeten oog krijgen voor de schadelijke invloeden die de vrije markt momenteel heeft op de samenleving. Dit moet zich niet uiten in allerhande taxen op 'slechte' producten, maar in een herbezinning op de sociale en culturele toestand van Nederland. Wij moeten een ethiek voortbrengen waarin gematigdheid gewaardeerd wordt, emoties niet ongebreideld geuit worden en bovenal de individu niet meer gezien wordt als centrum van het universum.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 19:44 schreef sneakypete het volgende:
En wat wil jij dan, af van het marktdenken? Leve het socialisme?![]()
Nu zit je leuk te filosoferen, maar wat wil je dat de politiek eraan doet dan? Dit is het politiekforum namelijk.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 19:54 schreef Scaurus het volgende:
[..]
Wij zullen een nieuwe verhouding moeten zoeken tot de vrije markt. Wij moeten inzien dat de markt niet alleen goeds brengt. Een deugd als gematigdheid wordt door de markt niet gekweekt. Wij moeten oog krijgen voor de schadelijke invloeden die de vrije markt momenteel heeft op de samenleving. Dit moet zich niet uiten in allerhande taxen op 'slechte' producten, maar in een herbezinning op de sociale en culturele toestand van Nederland. Wij moeten een ethiek voortbrengen waarin gematigdheid gewaardeerd wordt, emoties niet ongebreideld geuit worden en bovenal de individu niet meer gezien wordt als centrum van het universum.
Gehoord vanochtend op BNR, daarna was een item waarin Pastors uit Rotterdam kritisch ondervraagd werd (en bij zo'n Pastors is dat een makkie natuurlijk).quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 19:53 schreef Klopkoek het volgende:
Die hele flatscreen affaire is hét bewijs dat de media rechts zijn
Klinkt een beetje als de "echte" Hollander terugbrengen. Voor een duppie op de eerste rij zitten, één koekje bij de koffie, veel sparen weinig uitgeven.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 19:54 schreef Scaurus het volgende:
[..]
Wij zullen een nieuwe verhouding moeten zoeken tot de vrije markt. Wij moeten inzien dat de markt niet alleen goeds brengt. Een deugd als gematigdheid wordt door de markt niet gekweekt. Wij moeten oog krijgen voor de schadelijke invloeden die de vrije markt momenteel heeft op de samenleving. Dit moet zich niet uiten in allerhande taxen op 'slechte' producten, maar in een herbezinning op de sociale en culturele toestand van Nederland. Wij moeten een ethiek voortbrengen waarin gematigdheid gewaardeerd wordt, emoties niet ongebreideld geuit worden en bovenal de individu niet meer gezien wordt als centrum van het universum.
Precies, een volledig gebrek aan linkse kant hiervan. Ze geven zonder bewijslast rechts de schuld.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 19:01 schreef Amokzaaier het volgende:
onderbouwing![]()
nuancering![]()
geen generalisatie![]()
inhoudelijke punten
quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 21:37 schreef SeventhWave het volgende:
[..]
Precies, een volledig gebrek aan linkse kant hiervan. Ze geven zonder bewijslast rechts de schuld.
en links bedenkt de buitenlandse afkeer hiervan met de mantel der leifde. Kunnen we dan zeggen dat rehts links is geworden en links rechts?quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 10:04 schreef Klopkoek het volgende:Curieus genoeg worden andere linkse waarden uit die tijd – emancipatie van vrouwen en homo’s, de vrijheid om te choqueren en te beledigen – door rechts gebruikt om moslims mee om de oren te slaan.
je geeft blijk van ongelofelijke tunnelvisie en kortzichtigheid. door mensen zoals jij associeer ik rechts vaak met kortzichtigheid, niet verder kijken dan je neus lang is.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 21:37 schreef SeventhWave het volgende:
Precies, een volledig gebrek aan linkse kant hiervan. Ze geven zonder bewijslast rechts de schuld.
Je kunt sowieso niet van vrije markt spreken zolang er democratie is. Maar dat leek me een open deur.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 10:20 schreef Chewie het volgende:
[..]
Aangezien de schrijver al niks begrijpt van de vrije markt snijdt dus vrij weinig hout in dat stuk.
Kan het de schrijver en vele anderen ook niet echt kwalijk nemen dat de term vrije markt zo lastig te begrijpen is want dat ligt aan de verkrachting van de term martkwerking door de politiek.
Vrije markt zonder democratie kan makkelijk, maar andersom blijkt keer op keer lastiger.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 22:04 schreef Yildiz het volgende:
Je kunt sowieso niet van vrije markt spreken zolang er democratie is. Maar dat leek me een open deur.
Ik zit nog steeds op een goede onderbouwing te wachten over hoe rechts schuldig is aan de crisis.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 21:41 schreef ethiraseth het volgende:
je wilt toch niet beweren dat rechts een toonbeeld van onderbouwing is? Als er ergens de laatste jaren een hoeveelheid aan ongenuanceerde bullshit vandaan komt is het wel uit de rechtse hoek. Hoe anders denk je dat Wilders en Verdonk zo kunnen opkomen? Doe nu niet alsof rechts zoveel beter is en recht heeft om met vingertjes te wijzen, want beide kanten maken precies dezelfde fouten.
Ik geloof niet dat ik dan nog erg veel te vertellen heb, maar dit is precies wat ik bedoel. Dat deze mensen een (neo)liberaal stempeltje zouden hebben gekregen, betekent niet dat zij daadwerkelijk marktwerking hebben geintroduceerd in bepaalde sectoren. Daarnaast lijkt mij de begeleiding van het proces van overheidsmonopolie naar vrije markt cruciaal.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 17:11 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Zullen we dat, als we beiden in ons kistje liggen, dan aan Thatcher, Reagan, Zalm, Schroder, Kok, Kohl, Lubbers, Ruding en McCain ('privatise social security") gaan vertellen?
Dit kun je toch niet serieus menen?quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 23:03 schreef SeventhWave het volgende:
[..]
Ik zit nog steeds op een goede onderbouwing te wachten over hoe rechts schuldig is aan de crisis.
Wel toevallig dat banken die niet onder streng toezicht stonden als eerste omvielen, toch?quote:Verder dan hebzucht en onvoldoende toezicht komt links niet, het gebruikelijke sociaal democratische antwoord op zo'n beetje elk vraagstuk: meer macht voor de overheid, dan komt alles goed.
Welke banken staan wel onder streng toezicht dan?quote:Op woensdag 22 oktober 2008 08:48 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Dit kun je toch niet serieus menen?.
[..]
Wel toevallig dat banken die niet onder streng toezicht stonden als eerste omvielen, toch?.
CitiBank is daar een voorbeeld van. Banken als Lehman Brothers stonden niet onder datzelfde toezicht.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 08:59 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Welke banken staan wel onder streng toezicht dan?
quote:Op woensdag 22 oktober 2008 09:00 schreef Yildiz het volgende:
[..]
CitiBank is daar een voorbeeld van. Banken als Lehman Brothers stonden niet onder datzelfde toezicht.
Echt? Oh.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 09:18 schreef Chewie het volgende:
[..]
Die banken zijn ook niet vergelijkbaar, Lehmand brothers is een zakenbank, Citibank een consumentenbank.
Buiten dat was Citibank 1 van de eerste banken die al aan het omvallen was en waarvan de CFO totaal niet wist hoe hij de waarde van zijn bank moest bepalen.
Volgens mij heeft de US de laatste 8 jaar een erg rechtse (republikeinse) president gehad...quote:Op woensdag 22 oktober 2008 09:22 schreef CANARIS het volgende:
Een leuk verhaal maar wat men natuurlijk over het hoofd ziet is dat Links helemaal geen ideen heeft. Ja een paar retro ideen die allemaal in de jaren 70 en 80 het schip in zijn gegaan en een paar Attack ideen, voor welke iedere econoom alleen maar een vermoeide glimlach voor over heeft
Wat ook iedereen vergeet is dat de basis van deze ellende een kunstmatige consumptie in de USA was, iets wat Europas Socialisten als jaren vorderen. Consumptie op krediet. Jaren lang vorderen de vakboden in Europa dat staten maar liever schulden moeten maken om zo de hoge sociae lasten in stand te houden, wat weer in kassa stroomt omdat die mensen hun geld dan weer uitgeven.
In princiepe precies hetzelfde als in de USA . Ook daar werd door de staat direct of indirect de consumptie hoog gehouden.
Veel mensen schiinen te zijn vergeten dat alleen het redden van de DDR meer geld heeft gekost als de hele globale financiele crises nu!
Linkse ideen... dat ik me niet rotlach. De Lafontainnes en Hollandes aan de macht? Dan goede nacht Europa.
Volgens mij volg je de situatie niet echt...elk bedrijf dat zich de laatste jaren ongematigd heeft gedragen, risico's niet wist in te schatten en roekeloos achter hoge rentes aanliep wordt nu keihard afgestraft. Gematigdheid is een voorwaarde voor duurzame groei in een vrije markt. Nu de overheid de roekeloosheid afvangt wordt de gematigdheid langzaamaan het slachtoffer.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 19:54 schreef Scaurus het volgende:
[..]
Wij zullen een nieuwe verhouding moeten zoeken tot de vrije markt. Wij moeten inzien dat de markt niet alleen goeds brengt. Een deugd als gematigdheid wordt door de markt niet gekweekt. Wij moeten oog krijgen voor de schadelijke invloeden die de vrije markt momenteel heeft op de samenleving.
Tegenlicht had wel een aardige uitzending over de Citibank en hoe ze nog aan geld probeerden te komen.quote:
Waar is de onderbouwing dat links er schuldig aan is?quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 23:03 schreef SeventhWave het volgende:
[..]
Ik zit nog steeds op een goede onderbouwing te wachten over hoe rechts schuldig is aan de crisis.
Verder dan hebzucht en onvoldoende toezicht komt links niet, het gebruikelijke sociaal democratische antwoord op zo'n beetje elk vraagstuk: meer macht voor de overheid, dan komt alles goed.
Als er gedoeld wordt op een langetermijnvisie dan is het, mijn inziens, niet een volkomen onzinstelling.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 09:39 schreef Ryan3 het volgende:
Links heeft niet eens ideeën, kijk nou toch eens aan.
Volgens mij zijn de verworvenheden uit de jaren 60 meer te danken aan het liberaler worden van de samenleving. Dat overstijgd het links rechts geneuzel.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 10:04 schreef Klopkoek het volgende:
Zaterdag las ik een nogal triomfantelijk verhaal van een Volkskrantredacteur die vond dat links nu naar voren moet treden:
[..]
http://extra.volkskrant.n(...)aagt_om_linkse_daden
Toch wel een aantal goede punten. Vooral dat stukje over de verworvenheden van 1968 waar 'rechts' zo'n heisa over maakt maar ondertussen de allochtonen mee om de oren slaat is zeer terecht.
Of links nu weer naar voren moet treden.... nee, doe maar niet, dan wordt de hoge toon van rechts vervangen door een hoge toon van links. Maar het zou wel goed zijn als we stoppen met het ongegeneerd schoppen op allochtonen en andere relatief zwakke groepen in de maatschappij.
Zo, en nu ben ik benieuwd wat jouw definitie van links en rechts is.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 09:58 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Als er gedoeld wordt op een langetermijnvisie dan is het, mijn inziens, niet een volkomen onzinstelling.
Waarom?quote:Op woensdag 22 oktober 2008 10:08 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Zo, en nu ben ik benieuwd wat jouw definitie van links en rechts is.
Geheel terecht. Simplistisch hokjesdenken. Onbegrijpelijk dat dat toch dagelijks weer de kop op steekt, zelfs bij serieuze media als de Volkskrant.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 09:47 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Dat 'dat links/rechts gelul' gelul ook altijd..
Als jij als persoonlijke definitie hebt dat links geen toekomstvisie heeft, dan heeft links volgens jou inderdaad geen toekomstvisie.quote:
Het zijn net zulke onwerkbare termen als 'veel' en 'weinig'. Je weet pas wat het is als je weet wat de andere persoon bedoelt met veel of weinig. Op zichzelf zegt het niets.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 10:19 schreef pfaf het volgende:
[..]
Geheel terecht. Simplistisch hokjesdenken. Onbegrijpelijk dat dat toch dagelijks weer de kop op steekt, zelfs bij serieuze media als de Volkskrant.
wat een klinklare bull shitquote:Op woensdag 22 oktober 2008 10:11 schreef Ryan3 het volgende:
Overigens als commentaar op het artikel uit OP. Het is natuurlijk een beetje eenzijdig, aangezien links (niet alleen in Nederland, ook de Democraten deden dit in de VS, en al eerder) op gegeven moment zelf hun ideologische veren van zich afschudden. Dit hield in dat ook zij privatisering en deregulatie omarmden, een gegeven dat beschouwd kan worden als (mede) liggend aan de basis van deze economische crisis. Het links van de jaren 80, 90, 00 was niet het links van de jaren daarvoor.
Een andere variant is de klassieke tegenstelling tussen links en rechts, volgens welke opvatting de confessionele partijen in het parlement ter rechter en de niet-confessionele partijen ter linker zijde zijn geplaatst. Of bijvoorbeeld de tegenstelling conservatief progressief.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 10:20 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Als jij als persoonlijke definitie hebt dat links geen toekomstvisie heeft, dan heeft links volgens jou inderdaad geen toekomstvisie.
Vandaar mijn vraag wat jouw persoonlijke visie van links en rechts is. Is het de klassieke variant die in Nederland is geweest, namelijk links voor de werknemers en rechts voor de werkgevers, of hou je een persoonlijke definitie aan van ergens na de zogenaamde ontzuiling?
[..]
Het zijn net zulke onwerkbare termen als 'veel' en 'weinig'. Je weet pas wat het is als je weet wat de andere persoon bedoelt met veel of weinig. Op zichzelf zegt het niets.
Blijkbaar hebben mensen behoorlijk sterke associaties bij die termen. Sommige users wijten alles wat verkeerd gaat in deze wereld aan links, andere users krijgen braakneigingen bij de doorgaans boudte beweringen die rechts zich permitteert. De enige conclusie die je kunt trekken is dat hetgeen jij simplistisch hokjesdenken noemt volop een realiteit is. Nu kun je er over door blijven jengelen natuurlijk, dat het simplistisch is en hokjesdenken representeert, maar erg zinnig lijkt me dat niet.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 10:19 schreef pfaf het volgende:
[..]
Geheel terecht. Simplistisch hokjesdenken. Onbegrijpelijk dat dat toch dagelijks weer de kop op steekt, zelfs bij serieuze media als de Volkskrant.
Dat is de Franse versie. Een oude. Maar, goed.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 10:28 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Een andere variant is de klassieke tegenstelling tussen links en rechts, volgens welke opvatting de confessionele partijen in het parlement ter rechter en de niet-confessionele partijen ter linker zijde zijn geplaatst. Of bijvoorbeeld de tegenstelling conservatief progressief.
Ik denk niet dat je zomaar wat partijen bij het vakje links kunt gooien en dit kunt beweren. Net zo min als je zomaar wat partijen bij het vakje rechts kunt gooien en kunt beweren dat ze wél een lange termijnvisie hebben. Daarvoor overlappen de standpunten van de afgelopen vele decennia elkaar teveel. Dat kun je inderdaad zien als niet duidelijk profileren. Zo zie ik dat echter niet.quote:In elk geval heb ik geen definitie dat links geen toekomstvisie heeft, maar als er gesteld zou worden dat de vakbeweging en linkse politieke partijen zich niet profileren met een langetermijnvisie dan kan ik me er wel in vinden.
Ik kan niet precies duiden wat dit zou moeten zijn, omdat zij zich daarop niet (duidelijk) profileren.
Er waren op voorhand restricties opgesteld wat ik eronder zou kunnen verstaan?quote:Op woensdag 22 oktober 2008 10:32 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Dat is de Franse versie. Maar, goed.
Ik heb over rechts niets gezegd, maar dit heeft ook weinig met de rode draad van deze topic te maken.quote:Ik denk niet dat je zomaar wat partijen bij het vakje links kunt gooien en dit kunt beweren. Net zo min als je zomaar wat partijen bij het vakje rechts kunt gooien en kunt beweren dat ze wél een lange termijnvisie hebben. Daarvoor overlappen de standpunten van de afgelopen vele decennia elkaar teveel.
Nee, links ligt niet jarenlang stillijdend op dit moment te wachten om er de rechtsjes mee om de oren te slaan; ze zijn nl. medeverantwoordelijk aan dit debacle.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 10:21 schreef CANARIS het volgende:
[..]
wat een klinklare bull shit
Wat heben de privatiseringen met deze crises te maken ? Geen fuck.
IN tegendeel. Doordat staten hun veelal milioenen vretende indsutriene hebben verkocht , zijn ze nu gezond genoed om op korte termijn in te grijpen. Staastindustrieen waren overal in Europa mega desasters.
Het is te begrijpen dat Links jarenlang stilleidend op dit moment heeft gewacht maar God Zij Dank hebben de meeste mensen nog niet vergeten wat Linkse economische Ideen in de praktijk betekenen.
Nee, integendeel. Iedereen heeft een persoonlijke mening over wat links of rechts is. Dat is lang niet zo duidelijk. Dat is dus geen 'universele term' als 1kg, 1meter of 'hier linksaf slaan'.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 10:41 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Er waren op voorhand restricties opgesteld wat ik eronder zou kunnen verstaan?
Dat was mijn punt helemaal niet. Daarbij is je vraag niet helder, wil je nu dat ik een voorbeeld geef waaruit blijkt dat 'links' wel een lange termijnvisie zou hebben of 'rechts' juist weer niet? Dat lijkt me ook nog volledig irrelevant van het punt.quote:[..]
Ik heb over rechts niets gezegd, maar dit heeft ook weinig met de rode draad van deze topic te maken.
Ik heb het daarnaast over politieke partijen én de vakbeweging.
Jij denkt dat ik dit niet kan beweren, maar maak dan eens een beginnetje van de door hen genoemde visie waarin de teneur daarvan zichtbaar wordt.
Je hoeft er echt geen essay van te maken, maar simpelweg een indruk van die langetermijnvisie waarbij jouw mening, dat ik niet kan beweren hetgeen ik heb beweerd, terecht is.
Tuurlijk is het realiteit, gevoed door kortzichtigheid. SBS6, de Telegraaf en oorlog in Irak zijn ook realiteit, maar dat maakt het nog niet minder stupide. Het enige wat rechts-links-denken 'toevoegt' is dat iedere discussie bij voorbaat onmogelijk gemaakt wordt.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 10:28 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Blijkbaar hebben mensen behoorlijk sterke associaties bij die termen. Sommige users wijten alles wat verkeerd gaat in deze wereld aan links, andere users krijgen braakneigingen bij de doorgaans boudte beweringen die rechts zich permitteert. De enige conclusie die je kunt trekken is dat hetgeen jij simplistisch hokjesdenken noemt volop een realiteit is. Nu kun je er over door blijven jengelen natuurlijk, dat het simplistisch is en hokjesdenken representeert, maar erg zinnig lijkt me dat niet.
quote:Overigens is dat niet links, niet rechts denken in de politiek (wat toegegeven iets anders is, maar niet zoveel, als wat jij bedoelt) tot nu toe zonder uitzondering redelijk tot behoorlijk extreemrechts geweest.
Precies.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 10:49 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Nee, integendeel. Iedereen heeft een persoonlijke mening over wat links of rechts is. Dat is lang niet zo duidelijk. Dat is dus geen 'universele term' als 1kg, 1meter of 'hier linksaf slaan'.
Jij bedoelt, dat de politieke partijen er een waaier van opvattingen op nahouden en dat tussen de partijen onderling deze elkaar nog al eens overlappen.quote:Dat was mijn punt helemaal niet. Daarbij is je vraag niet helder, wil je nu dat ik een voorbeeld geef waaruit blijkt dat 'links' wel een lange termijnvisie zou hebben of 'rechts' juist weer niet? Dat lijkt me ook nog volledig irrelevant van het punt.
Nee, dat moet zijn: Sinterklaas bestaat, daar zit hij, achter de tafel!quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 19:18 schreef sneakypete het volgende:
[..]
Onzin, ik ben zelf aanhanger van een vrije markt en heb nooit een schuld gehad, het zijn maar al te vaak socialisten die niet met hun geld om kunnen gaan (en dat afschuiven op een ander).
SP wil flatscreens voor minima
Sinterklaas is weer in het land, te herkennen aan zijn rode outfit!
quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 17:17 schreef Klopkoek het volgende:
Het is al goed ChewieDoe maar alsof je blind bent. Ik moet nu weg gaan maar voordat ik dat doe laat ik ter bevestiging van je oordeel nog ff een Godwin achter:
Hitler, Hitler, Hitler, Bush, Hitler, Hitler, Hitler, Wilders, Hitler, Hitler, Hitler, Rechts, Hitler, Hitler, Hitler, Verdonk, Hitler, Hitler, Hitler, VVD, Hitler, Hitler, Hitler, McCain, Hitler, Hitler, Hitler, neoliberalisme, Hitler, Hitler, Hitler.
Gefeliciteerd, dit is de eerste keer dat je me aan het lachen maakt.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 17:21 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Stalin, Stalin, Stalin, Den Uyl, Stalin, Stalin, Stalin, Volkskrant, Stalin, Stalin, Stalin, Bos, Stalin, Stalin, Stalin, links, Stalin, Stalin, Stalin, PvdA, Stalin, Stalin, Stalin, allochtonen, Stalin, Stalin, Stalin.
En ik geloof ook niet meer dat je een student bent. Niemand op een universiteit beheerst het Engels zo slecht. Ga dozen schuiven, tokkie.quote:My point have been made
Dat kan niet, want het fascisme is eerder links dan rechts!!!11quote:
True, Klopkoek, double true. Het doet me goed om te zien dat je de ware aard van het conservatisme kent.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 11:22 schreef Klopkoek het volgende:
Jullie conservatieven zijn echt walgelijk. Afschuwelijk, voelen zichzelf uitverkoren en boven de rest staan. Eigenlijk volstrekt logisch want het conservatieve gedachtegoed is alleen profijtelijk als je zelf denkt dat je bij de uitzuigende, gemene en onderdrukkende top gaat horen.
Welke?quote:Op woensdag 22 oktober 2008 11:20 schreef Klopkoek het volgende:
Ga je nazi-pak aantrekken, fascist
Eigenlijk ben jij stiekem gewoon een miskend en treurig mannetje, een misantroop die alle andere mensen in het bejaardentehuis al suf geluld heeft. Daarom ga je uit pure noodzaak en frustratie 'de jeugd' maar digitaal te lijf, met in je linkerhand het zwaard der dogmatiek, en rechts het schild der kortzichtigheid...quote:Op woensdag 22 oktober 2008 11:28 schreef Klopkoek het volgende:
Eigenlijk zijn conservatieven het ergste van het ergste. Liberalen denken alleen aan zichzelf maar misgunnen een ander niets. Hen gaat het er enkel om dat ze zelf binnen kunnen lopen, wat de rest doet... soit.
Conservatieven willen ook tot de top gaan behoren maar misgunnen ook een ander succes en dat verhullen ze met clichés als 'wordt je als een dubbeltje geboren dan wordt je nooit een kwartje'
Hopelijk komen jullie nooit aan de macht
Er is geen bevolkingsgroep zo conservatief als de socialist.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 11:28 schreef Klopkoek het volgende:
Eigenlijk zijn conservatieven het ergste van het ergste. Liberalen denken alleen aan zichzelf maar misgunnen een ander niets. Hen gaat het er enkel om dat ze zelf binnen kunnen lopen, wat de rest doet... soit.
Conservatieven willen ook tot de top gaan behoren maar misgunnen ook een ander succes en dat verhullen ze met clichés als 'wordt je als een dubbeltje geboren dan wordt je nooit een kwartje'
Hopelijk komen jullie nooit aan de macht
Wat is er progressief aan ons Klopkoekje? He-le-maal niets.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 12:13 schreef Scaurus het volgende:
Voor mij belichaamt Klopkoek al jaren de verzuurde, bekrompen progressief die het liefst zijn communistische neven volgt in het kordaat uitroeien van alles wat niet het progressivisme bejubeld.
Nee hoor. Als ik aan links denk denk aan Tobinisten of aan Neo Kenyanisten. Ik denk aan attack en Lafontainne. Ik denk aan mensen die toentertijd tegen elke vorm van deregulatie waren of privatiseering.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 10:45 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Nee, links ligt niet jarenlang stillijdend op dit moment te wachten om er de rechtsjes mee om de oren te slaan; ze zijn nl. medeverantwoordelijk aan dit debacle.
Jij (en niet alleen jij trouwens) hebt een associatie bij links van geitenwollensokkendragers en worteltjesvreters dat in het geheel niet klopt. Dat is links vanaf het eind van de jaren 80 al niet meer.
'Rechts' is sinds de jaren 60 sociaal links geworden hetgeen haar vatbaar heeft gemaakt voor ideeen zoals uitkeringen, kinderbijslag, en in de VS tot het verstrekken van hypotheken aan kansarmen omdat dit hen zogenaamd zou binden aan de maatschappij en het gevoel zou geven dat ze erbij horen.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 10:45 schreef Ryan3 het volgende:
Nee, links ligt niet jarenlang stillijdend op dit moment te wachten om er de rechtsjes mee om de oren te slaan; ze zijn nl. medeverantwoordelijk aan dit debacle.
Jij (en niet alleen jij trouwens) hebt een associatie bij links van geitenwollensokkendragers en worteltjesvreters dat in het geheel niet klopt. Dat is links vanaf het eind van de jaren 80 al niet meer.
Ik quote dit even omdat ook ik nu al een dag zit te wachten op die glorieuse linkse ideen!quote:Op woensdag 22 oktober 2008 11:08 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Het stuk uit de OP zelf suggereert met 'linkse ideeën' politieke standpunten van bijvoorbeeld de PvdA (er wordt zelfs een verwijzing naar den Uyl gemaakt). Uit het stuk komt duidelijk naar voren, dat de linkse ideeën afkomstig moeten komen van linkse partijen.
Mijn punt is echter (want daar begon ik immers mee) dat ik me wel kan vinden als er gesteld zou worden dat er geen heldere linkse langetermijnvisie bestaat (in elk geval geen volkomen onzin is). Het stuk impliceert dit feitelijk ook, omdat het een reactionaire redenering is.
En de vraag is helder genoeg, omdat je hem zelf al herhaalt. Dus doe eens een poging!
De afgelopen twee dagen heb ik (een van de meest conservatieve users op dit forum) een hele goede vriendin helpen verhuizen. Zij komt uit de zogenaamde onderklasse, the poor. Past dit in Klopkoek's versimpelde wereldbeeld? En nee, daar stond helemaal niets tegenover.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 11:28 schreef Klopkoek het volgende:
Eigenlijk zijn conservatieven het ergste van het ergste. Liberalen denken alleen aan zichzelf maar misgunnen een ander niets. Hen gaat het er enkel om dat ze zelf binnen kunnen lopen, wat de rest doet... soit.
Conservatieven willen ook tot de top gaan behoren maar misgunnen ook een ander succes en dat verhullen ze met clichés als 'wordt je als een dubbeltje geboren dan wordt je nooit een kwartje'
Hopelijk komen jullie nooit aan de macht
Dit kan helemaal niet, jullie horen klassenstrijd te voeren!quote:Op woensdag 22 oktober 2008 17:41 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
De afgelopen twee dagen heb ik (een van de meest conservatieve users op dit forum) een hele goede vriendin helpen verhuizen. Zij komt uit de zogenaamde onderklasse, the poor. Past dit in Klopkoek's versimpelde wereldbeeld? En nee, daar stond helemaal niets tegenover.
Overigens heb ik weer iets geleerd van die verhuizing. Ik snap nu waarom ze zo arm is. Ze wist drie maanden van te voren dat ze vandaag zou verhuizen. En toch zat haar ijskast/vriezer stampvol en moesten we alles weggooien. $200 down the drain. Ik ben er nog steeds kwaad over.
Is dat misschien vanwege de oorverdovende stilte van linkse kant over dit soort thema's bij allochtonen?quote:[..]
Curieus genoeg worden andere linkse waarden uit die tijd – emancipatie van vrouwen en homo’s, de vrijheid om te choqueren en te beledigen – door rechts gebruikt om moslims mee om de oren te slaan.
quote:Op woensdag 22 oktober 2008 17:22 schreef SeventhWave het volgende:
Keer op keer bewijst het sociaal linkse gedachtegoed (deze keer in de vorm van het dwingen van banken tot het uitgeven van slechte hypotheken aan kansarmen) dat het in de praktijk niet werkt, maar altijd wordt de schuld afgeschoven op iemand anders als het compleet uit de hand loopt.
rechtse glorieuze ideeën te over in dit topic jaquote:Op woensdag 22 oktober 2008 17:28 schreef CANARIS het volgende:
[..]
Ik quote dit even omdat ook ik nu al een dag zit te wachten op die glorieuse linkse ideen!
Ik zie alleen maar retro ideen die de deregllatie en marktwerking zouden moeten tegenwerking.
Ik sta ervoor open. Ik hoor graag wat mensen als Ryan voor moderne linkse ideen hebben.
Gaat-ie weer:quote:Op woensdag 22 oktober 2008 18:52 schreef Amokzaaier het volgende:
[..]wat een onzin. Banken zijn nooit gedwongen tot het uitgeven van slechte hypotheken door overheden.
onzinquote:Er was juist te weinig inmenging van de overheid, in de vorm van gebrekkig toezicht, met name in Amerika.
quote:Op woensdag 22 oktober 2008 18:52 schreef Amokzaaier het volgende:wat een onzin. Banken zijn nooit gedwongen tot het uitgeven van slechte hypotheken door overheden.
Ik had vroeger in Nederland een kennis met een soortgelijk probleem. Emotioneel net een kind van twaalf met een gat in z'n hand. Wat de oorzaak precies is weet ik niet, maar veel mensen zijn gewoon niet verantwoordelijk, en zullen dit ook nooit worden.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 17:41 schreef Lyrebird het volgende:
Overigens heb ik weer iets geleerd van die verhuizing. Ik snap nu waarom ze zo arm is. Ze wist drie maanden van te voren dat ze vandaag zou verhuizen. En toch zat haar ijskast/vriezer stampvol en moesten we alles weggooien. $200 down the drain. Ik ben er nog steeds kwaad over.
quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 10:18 schreef Chewie het volgende:
Hoeveel keren de plank finaal wordt misgeslagen in dit stuk is amper meer te tellen.
Prima dat je in een column alles wat scherper aanzet maar zorg er dan wel voor dat wat aangezet wordt ook nog enig hout snijdt.
waarom lees je je eigen linkje niet? Er staat: commerciele banken worden aangemoedigd om geld te lenen aan mensen uit alle lagen uit de bevolking. Met laag risico ( wat bij subprime hypotheken, de belangrijkste oorzaak van de kredietcrisis, niet het geval is)quote:Op woensdag 22 oktober 2008 19:06 schreef sneakypete het volgende:
Gaat-ie weer:
http://en.wikipedia.org/wiki/Community_Reinvestment_Act
op welke manier ontkracht dit linkje wat ik zeg? Het overzicht is gebrekkig gebleken ja, dat zei ik toch? (overigens beetje vaag stukje forumtekst, kan ik verder ook niet veel mee)quote:
Waarom snap jij het verband niet? Als je banken aanmoedigt om gevaarlijke leningen te verstrekken, verzinnen ze vanzelf wat slechte constructies erbij.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 19:30 schreef Amokzaaier het volgende:
[..]
waarom lees je je eigen linkje niet? Er staat: commerciele banken worden aangemoedigd om geld te lenen aan mensen uit alle lagen uit de bevolking. Met laag risico ( wat bij subprime hypotheken, de belangrijkste oorzaak van de kredietcrisis, niet het geval is)
Je bent nogal naief lijkt me, er wás dus al een overheidsinstelling die specifiek gericht was op toezicht, en nu denk jij dat nog meer ambtenaartjes opeens voor een wereldwonder gaat zorgen?quote:op welke manier ontkracht dit linkje wat ik zeg? Het overzicht is gebrekkig gebleken ja, dat zei ik toch? (overigens beetje vaag stukje forumtekst, kan ik verder ook niet veel mee)
je bent heel goed in linkjes plaatsen, minder in lezen, nadenken, en omzetten in eigen woorden.
Ik ben het met je eens op het punt van de FED, het eindeloos bijdrukken van dollars.. wanbeleid. De invloed van de CRA acht ik minder groot.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 20:24 schreef sneakypete het volgende:
Het mises instituut waar de meneer voor schrijft is libertarisch gezind, net als Lew Rockwel en zijn blog.
De vrije markt werkt prima, tenzij natuurlijk roet in het eten wordt gegooid door een overheid(sinstelling).
In dit geval is het een optelsom van de staten met hun CRA enerzijds, en de Federal Reserve anderzijds(die deels bestuurd wordt door, en sowieso het alleenrecht op de dollar heeft van, de overheid).
Als er geen CRA bestond, en er bestond geen federal reserve met een recht op manipulatie van rentestanden, denk ik dat deze crisis niet had kunnen ontstaan.
Hedgefunds en bankiers zijn onmogelijk schuldig, dan zou dit probleem al veel eerder moeten zijn ontstaan.
Dat de CRA niet metéén fout afliep, komt doordat het pas fout ging na verhoging van de rentestanden door de Fed.
En als de FED gerund werd door louter verstandige 'homo economici' met een perfect neusje voor de juiste rentestanden en hoeveelheid dollarbriefjes, was het ook goed gegaan ja, maar dat is wishful thinking, zo blijkt maar weer.
Waarom is die loskoppeling onmogelijk dan?quote:Op woensdag 22 oktober 2008 20:39 schreef Amokzaaier het volgende:
[..]
Ik ben het met je eens op het punt van de FED, het eindeloos bijdrukken van dollars.. wanbeleid. De invloed van de CRA acht ik minder groot.
maargoed de vraag blijft of het nu komt door verkeerd ingrijpen van de overheid, of ingrijpen van de overheid an sich. de hedendaagse economie zit erg met de overheid verweven, het is onmogelijk die twee uit elkaar te halen. Je kunt dus idd de vrije markt nergens de schuld van geven, rechts beleid miss wel, aangezien ze dus een utopie najagen?
Rente gooi je omhoog om inflatie in te dammen. De rente werd dan ook vooral opgeschroefd om inflatie te voorkomen vanwege de gestegen brandstofprijzen en grondstoffenprijzen. Wat voor een niet onaanzienlijk deel weer op conto geschreven mag worden van het in het moeras verzeild geraakte conflict in Irak.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 20:24 schreef sneakypete het volgende:
Het mises instituut waar de meneer voor schrijft is libertarisch gezind, net als Lew Rockwel en zijn blog.
De vrije markt werkt prima, tenzij natuurlijk roet in het eten wordt gegooid door een overheid(sinstelling).
In dit geval is het een optelsom van de staten met hun CRA enerzijds, en de Federal Reserve anderzijds(die deels bestuurd wordt door, en sowieso het alleenrecht op de dollar heeft van, de overheid).
Als er geen CRA bestond, en er bestond geen federal reserve met een recht op manipulatie van rentestanden, denk ik dat deze crisis niet had kunnen ontstaan.
Hedgefunds en bankiers zijn onmogelijk schuldig, dan zou dit probleem al veel eerder moeten zijn ontstaan.
Dat de CRA niet metéén fout afliep, komt doordat het pas fout ging na verhoging van de rentestanden door de Fed.
En als de FED gerund werd door louter verstandige 'homo economici' met een perfect neusje voor de juiste rentestanden en hoeveelheid dollarbriefjes, was het ook goed gegaan ja, maar dat is wishful thinking, zo blijkt maar weer.
Dit lijkt een beetje op de conservatieve kritiek van Scaurus, eerder in dit topic al aangehaald. En eerlijk gezegd begin ik hier ook steeds meer voor te voelen.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 20:03 schreef Amokzaaier het volgende:
Tot slot: vrije marktwerking is in theorie prachtig, maar de praktijk is anders. Mensen zijn grillige, vaak kortzichtige, opportunistische kuddedieren, wat voor problemen kan zorgen. Dat maakt de theorie van vrije marktwerking incompleet, er is niet genoeg rekening gehouden met zaken als mondialisering, corporatisme, de menselijke wil om te domineren.
quote:Dit lijkt een beetje op de conservatieve kritiek van Scaurus, eerder in dit topic al aangehaald. En eerlijk gezegd begin ik hier ook steeds meer voor te voelen.
90% van de rijkdom zit bij 10% van de bevolking die daar prima mee overweg kan. Wat dat betreft werkt het systeem prachtig - totdat het klootjes volk zich zo arm maakt dat er een revolutie komt en er koppen rollen.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 20:03 schreef Amokzaaier het volgende:
Tot slot: vrije marktwerking is in theorie prachtig, maar de praktijk is anders. Mensen zijn grillige, vaak kortzichtige, opportunistische kuddedieren, wat voor problemen kan zorgen. Dat maakt de theorie van vrije marktwerking incompleet, er is niet genoeg rekening gehouden met zaken als mondialisering, corporatisme, de menselijke wil om te domineren.
Je argumentatie ging niet verder dan: de overheid heeft wat gedereguleerd (wat precies heb je niet eens benoemd, je strooit enkel met deze term rond), en daarom ging het mis.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 21:12 schreef Klopkoek het volgende:
Dat hele CRA geblaat is onzin, dat heb ik al honderduizenden keren beargumenteerd en laten zien. Maarja, het gaat sneakypete en de rechtse stoottroepen niet om gelijk hebben maar het gelijk krijgen.
Het is anders precies hetzelfde als jóuw kritiek. Ironisch he, vind je je aartsvijanden van het conservatisme mooi als beste kameraadje in de strijd tegen de vrije markt.quote:
Met name twee factoren spelen een rol.quote:
Ik bespeur niets anders in je betoog dan dat het dus de schuld is van slecht overheidsbeleid.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 21:07 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Rente gooi je omhoog om inflatie in te dammen. De rente werd dan ook vooral opgeschroefd om inflatie te voorkomen vanwege de gestegen brandstofprijzen en grondstoffenprijzen. Wat voor een niet onaanzienlijk deel weer op conto geschreven mag worden van het in het moeras verzeild geraakte conflict in Irak.
De lagere rentestanden in de periode daarvoor, die de huizenbubble in de hand heeft gewerkt, kun je zien als een douceurtje van de FED in samenwerking met de regering Bush, om zodoende, ondanks de oorlog in Irak en de enorme bestedingen van de regering, de economische groei erin te houden. De subprimemarkt, en de daarop gebaseerde derivatenmarkt, is vooral ook gaan groeien vanaf 2002. (Ik geloof dat de subprimemarkt voor 2002 nooit groter is geweest dan 5% van het aantal mortgages, en daarna groeide tot meer dan ca. 10%)
De regering Bush was er alles aan gelegen om de suggestie te wekken dat je de oorlogen in Afghanistan en Irak er voor een koopje bij kreeg. Een koopje dat zich later nog eens zou terugbetalen ook, in de vorm van olie uit Irak.
Een regering die niet bepaald links genoemd kan worden, lijkt me.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 21:28 schreef sneakypete het volgende:
[..]
Ik bespeur niets anders in je betoog dan dat het dus de schuld is van slecht overheidsbeleid.
Waarom steeg de olieprijs ookalweer?
Wie jaagt de inflatie aan door geld bij te drukken?
Wie leende miljarden dollars om een oorlog te bekostingen?
Wie bemoeit zich met de FED en daarmee indirect met het financiele lot van de wereld?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |