De technologische vooruitgang is veroorzaakt door mensen die daar kei- en keihard voor werkten, niet door mensen die op regenachtige zondagen uit verveling maar ergens over gingen nadenken.quote:Op woensdag 28 mei 2008 10:34 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Die technologische vooruitgang is niet veroorzaakt door slavenarbeiders, maar door mensen die de tijd en energie hadden om over zaken na te denken.
Minder (hard) werken is beter!
Nah, ik moet de eerste directeur nog tegenkomen die zijn bedrijf in 12 uur per week kan bestieren. Of je een eenvoudige boer bent of een multinational bestuurt. Er zullen altijd mensen nodig zijn die bereid zijn om veel uren te maken. Maar die mensen zijn er genoeg. Heel veel ondernemers steken met veel plezier een groot deel van hun leven in hun bedrijf en veel werknemers worden ultiem gelukkig als ze 60 uur per week met hun dingetje bezig kunnen zijn. Zo heb ik een collega die zonder noodzaak thuis gewoon doorwerkt omdat hij van programmeren geen genoeg kan krijgen.quote:Op woensdag 28 mei 2008 00:06 schreef LXIV het volgende:
[..]
Volgens mij is dat juist wat GL minder wil dan de reguliere partijen.
Consumentisme is voor mij de nieuwe spiegeltjes en kraaltjes, waarmee mensen verleid worden hun werkelijk waardevolle bezitting (tijd) af te troggelen. Ik denk dat het in de huidige tijd mogelijk moet zijn om maximaal 12 uur per week te werken (écht werken, geen kantoorhangen) om een voldoende welvaarsniveau voor eenieder te bereiken.
De ontwikkelingen werden verzorgd door mensen die er zelf voor konden kiezen om hard te werken voor hun ideeën, ipv nuttige dingen te doen zoals kolen scheppen of stenen sjouwen.quote:Op woensdag 28 mei 2008 10:45 schreef thabit het volgende:
[..]
De technologische vooruitgang is veroorzaakt door mensen die daar kei- en keihard voor werkten, niet door mensen die op regenachtige zondagen uit verveling maar ergens over gingen nadenken.
Daar staat waarschijnlijk tegenover dat ze dan maar voor 50% werkt.quote:Op woensdag 28 mei 2008 11:13 schreef JohnDope het volgende:
Femke Halsema heeft trouwens wel heel erg makkelijk praten wat betreft minder consumeren, want mevrouw heeft een hypotheek van 650.000
Mevrouw de hypotheektopper heeft inderdaad wel heel makkelijk praten...quote:Op woensdag 28 mei 2008 11:16 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Daar staat waarschijnlijk tegenover dat ze dan maar voor 50% werkt.
quote:Op dinsdag 27 mei 2008 16:22 schreef DivineJester het volgende:
[..]
Het is dus maar de vraag in hoeverre dit onomkeerbaar is. Met de huidige consumptiegerichte politiek en indeling van de maatschappij is het inderdaad een "vaststaand" gegeven dat er groei in de consumptie moet zitten, maar dat wil niet zeggen dat de maatschappij op consumptie gericht moet blijven. Ik denk zelfs dat het, met het schaarser worden van grondstoffen, onmogelijk gaat worden om op dergelijke schaal door te blijven consumeren. Stijgende prijzen zullen het consumptiepatroon temperen. Als je de samenleving hierop inricht is er weinig aan de hand, maar dat vereist wel een fundamentele omslag in denken en doen, wereldwijd. En dat is nu nog lastig. In de toekomst zal het veranderen denk ik.
Och ene huis is een best duurzame aanschaf. Het zou anders geweest zijn wanneer ze per maand 100 paar schoenen en 20 mobiele telefoons kocht voor haar salaris.quote:Op woensdag 28 mei 2008 11:13 schreef JohnDope het volgende:
Femke Halsema heeft trouwens wel heel erg makkelijk praten wat betreft minder consumeren, want mevrouw heeft een hypotheek van 650.000
Met alle respect; een hypotheek van 650 ruggen is wel het toppunt van consumeren, daar kunnen een paar telefoontjes en een paar schoenen echt niet tegen op.quote:Op woensdag 28 mei 2008 11:29 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Och ene huis is een best duurzame aanschaf. Het zou anders geweest zijn wanneer ze per maand 100 paar schoenen en 20 mobiele telefoons kocht voor haar salaris.
Zo'n huis is gebouwd om daar misschien wel 300 jaar te staan bovendien blijft Femke daar misschien nog wel 40 jaar wonen. En zo nietdan vermoed ik dat ze het verkoopt zodat een ander er kan wonen. Dat is dus een zeer duurzame aanschaf die niks met een wegwerpmentaliteit te maken heeft.quote:Op woensdag 28 mei 2008 11:32 schreef JohnDope het volgende:
[..]
Met alle respect; een hypotheek van 650 ruggen is wel het toppunt van consumeren, daar kunnen een paar telefoontjes en een paar schoenen echt niet tegen op.
Nogmaals 650 ruggen kan je niet vergelijken met die mensen die van telefoontjes en schoenen gelukkig worden.quote:Op woensdag 28 mei 2008 11:59 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Zo'n huis is gebouwd om daar misschien wel 300 jaar te staan bovendien blijft Femke daar misschien nog wel 40 jaar wonen. En zo nietdan vermoed ik dat ze het verkoopt zodat een ander er kan wonen. Dat is dus een zeer duurzame aanschaf die niks met een wegwerpmentaliteit te maken heeft.
Sowieso moet iedereen ergens wonen dus een deel van die 6,5 ton kun je daar sowieso al op afschrijven.
Verder zitten er bij de prijs van een huis ook allerlei dingen inbegrepen die niet direct van materiele aard zijn.
quote:Op woensdag 28 mei 2008 11:13 schreef JohnDope het volgende:
Femke Halsema heeft trouwens wel heel erg makkelijk praten wat betreft minder consumeren, want mevrouw heeft een hypotheek van 650.000
quote:
Als je in de Randstad een normale gezinswoning wilt hebben in een niet al te asociale buurt dan ben je al gauw 4 ton kwijt.quote:Op woensdag 28 mei 2008 11:13 schreef JohnDope het volgende:
Femke Halsema heeft trouwens wel heel erg makkelijk praten wat betreft minder consumeren, want mevrouw heeft een hypotheek van 650.000
Overdrijven is ook een vak.quote:Op woensdag 28 mei 2008 13:09 schreef thabit het volgende:
[..]
Als je in de Randstad een normale gezinswoning wilt hebben in een niet al te asociale buurt dan ben je al gauw 4 ton kwijt.
Zit je wel in een rijtjeshok met een vierkante meter tuin.quote:Op woensdag 28 mei 2008 13:13 schreef Revolution-NL het volgende:
Overdrijven is ook een vak.
Met 230.000 ex kk kom je een heel eind.
quote:Op woensdag 28 mei 2008 13:09 schreef thabit het volgende:
[..]
Als je in de Randstad een normale gezinswoning wilt hebben in een niet al te asociale buurt dan ben je al gauw 4 ton kwijt.
quote:Op woensdag 28 mei 2008 13:15 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Zit je wel in een rijtjeshok met een vierkante meter tuin.Ik kom graag in de Randstad, daar niet van, maar ik overweeg toch sterk om in Twente, Regio Zwolle of Brabant ofzo te gaan wonen als ik naar een eerste huis op zoek ga.
Inderdaad.quote:Op woensdag 28 mei 2008 13:21 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
Dan maar een rijtjeshok. Daar ben ik gelukkiger in dan in een vrijstaande woning zonder sociaal leven.
En dat is dus absoluut niet waar. Alle regio's die ik opnoem zijn gebieden met een grote dichtheid qua werk, economische activiteit, opleidingsmogelijkheden en voorzieningen.quote:
Dan kan je veel beter gaan emigreren als je toch bij je familie en vrienden uit de buurt gaat wonen.quote:Op woensdag 28 mei 2008 13:28 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
En dat is dus absoluut niet waar. Alle regio's die ik opnoem zijn gebieden met een grote dichtheid qua werk, economie, opleidingsmogelijkheden en voorzieningen.
Mensen die denken dat na Utrecht, Rotterdam of Amsterdam er uitgestrekte weilanden beginnen waarvan een Mongool nog zou zeggen dat de bevolkingsdichtheid laag is.
Kan waar zijn maar mijn 2de punt blijft overeind staan.quote:Op woensdag 28 mei 2008 13:28 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
En dat is dus absoluut niet waar. Alle regio's die ik opnoem zijn gebieden met een grote dichtheid qua werk, economie, opleidingsmogelijkheden en voorzieningen.
Mensen die denken dat na Utrecht, Rotterdam of Amsterdam er uitgestrekte weilanden beginnen waarvan een Mongool nog zou zeggen dat de bevolkingsdichtheid laag is.
quote:Op woensdag 28 mei 2008 13:30 schreef Revolution-NL het volgende:
Kan waar zijn maar mijn 2de punt blijft overeind staan.
Echte vriendschappen maak je niet zo maar even 1-2-3.quote:Op woensdag 28 mei 2008 13:31 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]Nieuwe vrienden en kennissen zijn toch zo gemaakt, kom kom niet zo vastgeroest.
Ik denk dat er wel een grens is aan de consumptiemaatschappij. Die grens is namelijk de hoeveelheid goederen die je kunt producren op basis van wat de Aarde ons biedt. Welvaart kun je veel breder trekken en met name vrije tijd is een exponent van welvaart, in de toekomst gaat daar duurzaam leven bij horen. Op basis van gezond en duurzaam leven is er nog veel meer welvaartsgroei mogelijk, op basis van consumptie is er zeker een bovengrens, of je moet een substantieel deel van de bevolking de nek omdraaien.quote:Op woensdag 28 mei 2008 10:19 schreef DS4 het volgende:
[..]
Het ging om een andere grens: te weten de grens aan groei van welvaart. Met andere woorden: dat er op zeker moment niet meer welvaart kan komen. Nou, die grens lijkt mij non-exsistent.
Leuk dat je er toch weer een persoonlijk tintje aan weet te gevenquote:En ook bij jou bespeur ik dat de geschiedenislessen het ene oor in en het andere uit zijn gegaan, gelet op het feit dat jij lijkt te denken alsof we tegenwoordig harder werken dan vroeger, terwijl er geen moment in de historie is geweest dat we met zijn allen zo veel vrije tijd hadden als in deze periode. Integendeel!
Met Tokkies als buren.quote:Op woensdag 28 mei 2008 13:15 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Zit je wel in een rijtjeshok met een vierkante meter tuin.![]()
Wat ben jij toch een walgelijk verwend mannetje. Heb jij trouwens wel eens gezien hoeveel "tokkies" er door de grachtengordel pauperenquote:
Zeg ik dat de achteruit gang in de zorg komt omdat je harder werkt? Helemaal niet, met verminderde zorg bedoel ik zorg die mensen thuis op kunnen brengen voor verzorging. Zowel van zichzelf als van familie. Het aantal kinderen en ouderen met mentale en gedragsproblemen neemt hand over hand toe, dat kost ons als samenleving niets zeker?quote:Op woensdag 28 mei 2008 09:55 schreef HenriOsewoudt het volgende:
[..]
Ah, de achteruitgang in de zorg komt door ons harde werken. Is dat ook weer helder.
Valt mee hoor, ik heb zelf ook maar een kutflatje van 150k.quote:Op woensdag 28 mei 2008 13:44 schreef JohnDope het volgende:
[..]
Wat ben jij toch een walgelijk verwend mannetje.
Ik vraag me trouwens af of je in die regio's wel leuke woningen kunt vinden voor dat geld. Het is wel makkelijker om een klein eindje van je werk te gaan wonen ivm minder verkeersdruk.quote:Op woensdag 28 mei 2008 13:28 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
En dat is dus absoluut niet waar. Alle regio's die ik opnoem zijn gebieden met een grote dichtheid qua werk, economische activiteit, opleidingsmogelijkheden en voorzieningen.
Mensen die denken dat na Utrecht, Rotterdam of Amsterdam er uitgestrekte weilanden beginnen waarvan een Mongool nog zou zeggen dat de bevolkingsdichtheid laag is.
Verreweg de meeste mensen kun je een leven lang laten nadenken zonder dat er iets bruikbaars uit komt. Dus terecht dat we die gewoon aan het werk zetten.quote:Op woensdag 28 mei 2008 10:34 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Die technologische vooruitgang is niet veroorzaakt door slavenarbeiders, maar door mensen die de tijd en energie hadden om over zaken na te denken.
Oneindig is veel gezegd, maar b.v. de zon voldoet aardig aan wat jij bedoelt... We laten momenteel echter een heel groot deel van die energie met rust.quote:Op woensdag 28 mei 2008 12:14 schreef JoPiDo het volgende:
De enige manier om te blijven genieten van al dit moois is een oneindige bron van energie, maar die zal hoogst waarschijnlijk niet binnen 100 jaar beschikbaar zijn.
En als je de geschiedenis een beetje volgt, dan zie je dat we steeds meer met steeds minder produceren. En wie zegt dat we ons moeten beperken tot de aarde? Ik kan niet zeggen dat ik een idee heb hoe dat over 100.000 jaar is...quote:Op woensdag 28 mei 2008 13:41 schreef DivineJester het volgende:
Ik denk dat er wel een grens is aan de consumptiemaatschappij. Die grens is namelijk de hoeveelheid goederen die je kunt producren op basis van wat de Aarde ons biedt.
Je haalt welvaart en welzijn door elkaar en nogmaals: we worden steeds slimmer en inventiever. En de aarde heeft nog heel veel te bieden. En niet alleen de aarde.quote:Welvaart kun je veel breder trekken en met name vrije tijd is een exponent van welvaart, in de toekomst gaat daar duurzaam leven bij horen. Op basis van gezond en duurzaam leven is er nog veel meer welvaartsgroei mogelijk, op basis van consumptie is er zeker een bovengrens, of je moet een substantieel deel van de bevolking de nek omdraaien.
Nog niet zo heel lang geleden was je continu bezig met overleven... Ik weet wel heel erg zeker dat we minder druk zijn. Of je moet Goede tijden slechte tijden kijken als bezigheid gaan zien...quote:Dat wil niet zeggen dat we daardoor minder druk zijn overigens.
Denk jij nu werkelijk dat deze druk sterker is dan de druk van: heb ik morgen voldoende eten voor mijn gezin? Echt?quote:Verder brengt de consumptiemaatschappij ook met zich mee dat er een sociale druk ontstaat om mee te doen in de rat-race, is het niet bij jezelf, dan wel bij vrouw/kinderen. Denk aan de nieuwste game-consoles, mobiele telefoons etc. Deze geestelijke druk, gekoopeld met veel grotere stromen aan informatie die verwerkt moeten worden maken dat je mentaal minder rust hebt dan vroegâh.
Nu zijn de contacturen veel talrijker. Alleen in de jaren dat de vrouw nog het huishouden deed, terwijl het huishouden in een oogwenk was gedaan was er kortstondig meer tijd voor de kinderen (niet omdat de kinderen dat nodig hadden, maar omdat je als huisvrouw niet de godganse dag met de buurvrouw koffie wil drinken). Omdat de huisvrouwen zich gingen vervelen zijn ze ook maar gaan werken. Tijd over...quote:Ik ben eigenlijk ook wel benieuwd naar de "contacuren" tussen ouders en kinderen in het verleden en nu.
Niet in Amsterdam, waar mevrouw Halsema woont.quote:Op woensdag 28 mei 2008 13:13 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
Overdrijven is ook een vak.
Met 230.000 ex kk kom je een heel eind.
Precies! Er zijn genoeg begaafde en gedreven mensen die helemaal opgaan in hun werk. Dat is geweldig. Zo worden mooie dingen gecreerd. Ik denk dat ze bij Pixar ook niet om 5 uur naar huis gaan.quote:Op woensdag 28 mei 2008 11:09 schreef Hexagon het volgende:
. Maar die mensen zijn er genoeg. Heel veel ondernemers steken met veel plezier een groot deel van hun leven in hun bedrijf en veel werknemers worden ultiem gelukkig als ze 60 uur per week met hun dingetje bezig kunnen zijn. Zo heb ik een collega die zonder noodzaak thuis gewoon doorwerkt omdat hij van programmeren geen genoeg kan krijgen.
Wat ik echter soms merk is dat dat geidealiseerd wordt waarbij sommige work-a-holics het raar gaan vinden dat er ook mensen zijn die hun carriere niet als ultiem levensdoel zien en gewoon werken om te eten, hun rekeningen te kunnen betalen en je wat leuks te kunnen veroorloven. Ik denk dat Femke daar een beetje tegenwicht aan wil bieden. Laat iedereen vooral voor zichzelf kiezen hoe hij zijn leven wil leiden mbt werk. Met als voorwaarde dat iedereen als het even kan wel zn eigen onderhoud regelt.
.
Ja heel erg, een rijtjeshuis met tuintjequote:Op woensdag 28 mei 2008 13:15 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Zit je wel in een rijtjeshok met een vierkante meter tuin.Ik kom graag in de Randstad, daar niet van, maar ik overweeg toch sterk om in Twente, Regio Zwolle of Brabant ofzo te gaan wonen als ik naar een eerste huis op zoek ga.
Daar ben ik het best wel mee eens hoor... Niets zo lastig als continu rekening moeten houden met je buren, zeker als je, zoals ik, graag een filmpje kijkt thuis...quote:Op woensdag 28 mei 2008 15:30 schreef zwemmerseczeem het volgende:
Ja heel erg, een rijtjeshuis met tuintje![]()
Kwestie van een geisoleerd huis kopen/je huis isoleren. Ik hou ook van een filmpje vooral horror, dus dat maakt lekker veel herrie, toch woon ik midden in het centrum en kan het volumen van mijn 5:1 setje stevig opendraaien voor er maar een beetje geluid naar buiten gaat.quote:Op woensdag 28 mei 2008 16:05 schreef DS4 het volgende:
Daar ben ik het best wel mee eens hoor... Niets zo lastig als continu rekening moeten houden met je buren, zeker als je, zoals ik, graag een filmpje kijkt thuis...
Ik vrees dat ik wat meer herrie maak dan jij, want er kan geen isolatie tegenop.quote:Op woensdag 28 mei 2008 16:16 schreef Boze_Appel het volgende:
Kwestie van een geisoleerd huis kopen/je huis isoleren. Ik hou ook van een filmpje vooral horror, dus dat maakt lekker veel herrie, toch woon ik midden in het centrum en kan het volumen van mijn 5:1 setje stevig opendraaien voor er maar een beetje geluid naar buiten gaat.
Tot de olie op is en je mooie spullen ten onder gaan wegens voedselrellen.quote:Op woensdag 28 mei 2008 12:58 schreef Revolution-NL het volgende:
Ik bepaal zelf wel hoeveel apparaten ik in mijn huis heb staan en wat ik denk nodig te hebben.
Hou toch op!
Ik wil niet minder! Ik wil geld kunnen spenderen aan dingen die ik leuk vind en waar ik mij prettig bij voel.
Als ik mij prettig voel bij de aanschaf van een LCD van 146cm dan koop ik die! Als ik met de auto naar de AH ga 300 meter verderop omdat ik mij daar op dat moment het best bij voel dan ga ik met de auto!!!
Als ik zin heb in een 60 urige werkweek dan werk ik 60 uur!
Vertel mij AUB niet hoe ik mij leven moet gaan leiden!!! Dat bepaal ik nog altijd zelf!!!!
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |