quote:Geen mbo-opleiding, toch diploma
Door MIRANDA MEGENS
Zeker 75.000 mensen in de bijstand kunnen de komende jaren aan het werk door op een eenvoudige manier te meten of zij een mbo-diploma waard zijn.
afbeelding vergroten Arno de Haan voor het gebouw van zijn werkgever, de Postbank. FOTO KAREL ZWANEVELD
De Sociale Dienst gaat deze methode vanaf 2008 actief gebruiken om bijstandsklanten gemakkelijker aan een baan te helpen. Ook het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) en het Uitvoeringsinstituut Werknemersverzekeringen (UWV) gaan hiermee aan de slag.
Met een diploma is het gemakkelijker aan (ander) werk te komen. Maar veel mensen kunnen niet aantonen wat zij precies waard zijn, bijvoorbeeld omdat ze na de middelbare school meteen zijn gaan werken of al langdurig in de bijstand zitten.
Door inzichtelijk te maken wat iemand kan en weet, valt toch een mbo-diploma toe te kennen. Of wordt duidelijk met hoeveel vrijstellingen het papiertje snel te halen is. Officieel heet dit project Erkenning Verworven Competenties (EVC).
http://www.ad.nl/economie/article1853950.ece
WTF!quote:diploma helpt werkloze vlot op weg
Door MIRANDA MEGENS
UTRECHT - Arno de Haan (32) werd dit jaar in één klap de gelukkige bezitter van een mbo-diploma.
,,Ik heb vijf minuten op school gezeten en dat was om het papiertje in ontvangst nemen.
http://www.ad.nl/binnenland/article1853907.ece
En straks ook voor HBO en uni?quote:Op dinsdag 27 november 2007 11:21 schreef Mikkie het volgende:
Dat is ook leuk ja. Gelukkig is het op dit moment alleen maar voor het MBO, zo'n papiertje is toch geen reet waard.
Ben je bang dat je je elitaire status verliest ofzoquote:
OMFG, als je goed leest wordt er gekeken naar of iemand een diploma waard is door de opgedane werkervaring. Dat diploma is dus niets minder waard dan een echt diploma. Er zijn nu al bedrijven die op basis van je opgedane werkervaring je helemaal legaal allerlei diploma's kunnen toekennen. Zo bijzonder is dit dus niet.quote:Op dinsdag 27 november 2007 11:15 schreef EchtGaaf het volgende:
In AD
[..]
[..]
Strak ook met HBO en uni?
Waarom zou je nog tot je 25e te pletter studeren als overheid vergelijkbare papieren gewoon weggeeft aan mensen die gewoon geen zin hadden om te blokken voor een papiertje....![]()
Als dit zo doorgaat dan zijn diploma's straks niet meer dan een waardeloos VOD.
En het is maar de vraag in hoeverre werkgevers bereid zijn om in de dit stuk surrogaat te trappen....
Uiteindelijk is werkervaring het enige wat er toe doet. (behalve dan in de verpleging enzo).quote:Op dinsdag 27 november 2007 11:24 schreef Schokbreker het volgende:
kom maar op met het MBO bashen hehehe
OT: Het idee zelf vind ik niet verkeerd, er zijn genoeg mensen met een kennis en ervaring waar je U tegen zegt die het niet aan kunnen tonen. Ik vind wel dat ze er een apart type diploma voor moeten maken. MBO niveau A B en C ofzo.. met duidelijke vermelding dat deze mensen er niet voor geleerd hebben, maar dat zal wel weer niet.
Eens...vooral ook met de laatste toevoeging.quote:Op dinsdag 27 november 2007 11:24 schreef Schokbreker het volgende:
OT: Het idee zelf vind ik niet verkeerd, er zijn genoeg mensen met een kennis en ervaring waar je U tegen zegt die het niet aan kunnen tonen. Ik vind wel dat ze er een apart type diploma voor moeten maken. MBO niveau A B en C ofzo.. met duidelijke vermelding dat deze mensen er niet voor geleerd hebben, maar dat zal wel weer niet.
als ze dat bij dergelijke diploma's doen geeft dat wel vergaande gevolgen hoor, niet voor de "elitaire status". Als er dan een Nederlander in het buitenland gaat solliciteren met zo'n diploma, dan gaat die gewoon al niet aangenomen worden juist omdat je niet weet of zo'n diploma nog iets waard is of niet. Slechte zaak dus.quote:Op dinsdag 27 november 2007 11:28 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
Ben je bang dat je je elitaire status verliest ofzo
Tering.
Haal eens adem man.
dat hangt er natuurlijk vanaf van welke sector je in zit hoor. Iemand die 30 jaar lassen gelegd heeft & op zijn 50ste werkloos is, die moet niet véél hoger zitten dan iemand die nog maar 5 jaar lassen gelegd heeft hoor, die zullen al evenwaardig zijn. Iets hoger dan een schoolverlater wel, maar hoog komen die gewoon nooit.quote:Op dinsdag 27 november 2007 11:33 schreef ictstadskanaal het volgende:
beetje kort door de bocht echtgaaf, aangezien er genoeg 50 plussers zijn die gewoon door geld gebrek of niet erkenning van leer problemen nooit een diploma hebben kunnen halen op school maar nu door ervaring wel heeeeeeel veel hoger zitten dat jij. Hij komt nu gewoon niet aan het werk omdat hij het briefje niet heeft. dus voor hem zou het wel een uitkomst.
Kort door de bocht hoor. Maar vind je het niet krom dat iemand tot zijn 25e zich krom studeert en diep in de studieschulden duikt...... en straks een luiaard in vijf minuten een papiertje krijgt met een vergelijkbare waarde?quote:Op dinsdag 27 november 2007 11:28 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
Ben je bang dat je je elitaire status verliest ofzo
Tering.
Haal eens adem man.
5 minuten en vele jaren werkervaring. Ik denk niet dat dat devaluering is. En je mag er heus wel van uitgaan dat als dit gaat gebeuren dat er strenge eisen zijn.quote:Op dinsdag 27 november 2007 11:37 schreef Mikkie het volgende:
[..]
Ik hoop 't niet.
[..]
Daar gaat het niet om. Het is nogal zuur als jij minstens vier (en soms meer) jaar studeert om bekwaam te worden in een bepaalde richting, terwijl iemand anders met vijf minuten zeiken en papiertje met dezelfde waarde krijgt. Devaluering van je papiertje, dus.
Het klopt gewoon niet wat je zegt. Allereerst zijn tot je 25e kromstuderen en diep in de studieschulden duiken nou niet echt kenmerken die bij MBOers horen.quote:Op dinsdag 27 november 2007 11:42 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Kort door de bocht hoor. Maar vind je het niet krom dat iemand tot zijn 25e zich krom studeert en diep in de studieschulden duikt...... en straks een luiaard in vijf minuten een papiertje krijgt met een vergelijkbare waarde?
quote:Op dinsdag 27 november 2007 11:47 schreef Sisko het volgende:
En je mag er heus wel van uitgaan dat als dit gaat gebeuren dat er strenge eisen hoge omkoopsommen zijn.
voor een MBO diplomaquote:
Heeft de VVD toch nog gelijk z'n zin gekregen, werkgevers kunnen beter massaal kinderen uit de schoolbanken trekken om zelf invulling te geven aan de lesinhoud. Hoe goedkoop wil je je personeel hebben?quote:Op dinsdag 27 november 2007 11:51 schreef Athmozz het volgende:
[..]
voor een MBO diploma
Ik geef er nog geen eurocent voor, of je dat nu hebt of niet, dat maakt juist niets uit, een beetje ervaring is evenwaardig als je werk zoekt.
Vandaag zijn het MBO-diploma's, morgen HBO en uni.quote:Op dinsdag 27 november 2007 11:51 schreef Athmozz het volgende:
voor een MBO diploma
Ik geef er nog geen eurocent voor, of je dat nu hebt of niet, dat maakt juist niets uit, een beetje ervaring is evenwaardig als je werk zoekt.
HBO & Uni zal wel niet gedaan worden hoor, daarmee ondermijn je de waarde van de diploma's veel te veel & zorg je ervoor dat bijna niemand van je hoog-opgeleide werkkrachten in het buitenland aanvaard gaat worden...quote:Op dinsdag 27 november 2007 12:10 schreef HenriOsewoudt het volgende:
[..]
Vandaag zijn het MBO-diploma's, morgen HBO en uni.
Want? Bij een sollicitatiegesprek zal snel genoeg blijken of iemand het diploma op de gangbare manier behaald heeft danwel toegekend heeft gekregen. Sowieso lijkt 't me ondenkbaar dat dit ooit met universiteits-diploma's zal gebeuren. Bij de beroepsopleidingen daarentegen bestaat al een groot deel van de opleiding in praktijkwerk e.d., is 't dan zo raar om iemand met werkervaring in dezelfde sector het betreffende MBO/HBO-diploma toe te kennen?quote:Op dinsdag 27 november 2007 11:35 schreef Athmozz het volgende:
[..]
als ze dat bij dergelijke diploma's doen geeft dat wel vergaande gevolgen hoor, niet voor de "elitaire status". Als er dan een Nederlander in het buitenland gaat solliciteren met zo'n diploma, dan gaat die gewoon al niet aangenomen worden juist omdat je niet weet of zo'n diploma nog iets waard is of niet.
De kans is groot dat je bij de 1ste schifting er al gewoon uit vliegt. Zo is er hier in België 1 universtiteit waarvan op het bedrijf waar ik voor werk ook direct de sollicitaties wegvliegen, alles wat van daar komt moet zelfs niet eens langskomen voor een gesprek... zoiets zou je als Nederlander in het buitenland ook kunnen tegenkomen.quote:Op dinsdag 27 november 2007 12:25 schreef GB734 het volgende:
[..]
Want? Bij een sollicitatiegesprek zal snel genoeg blijken of iemand het diploma op de gangbare manier behaald heeft danwel toegekend heeft gekregen.
Ja hoor, ik heb even wat Bob Dylan gespeeld voor Plasterk en nu ben ik opeens gepromoveerd in moleculaire biologie.quote:Op dinsdag 27 november 2007 11:15 schreef EchtGaaf het volgende:
Straks ook met HBO en uni?
Goed plan. Scheelt mij ook vier jaar ploeteren voordat ik mijn account hier kan wijzigen in Dr.EchtGaaf.quote:Op dinsdag 27 november 2007 12:33 schreef Reya het volgende:
[..]
Ja hoor, ik heb even wat Bob Dylan gespeeld voor Plasterk en nu ben ik opeens gepromoveerd in moleculaire biologie.
Dan zet je groot op je CV dat je je diploma op de gangbare manier behaald hebt? Het lijkt me dat werkgevers liever de moeite nemen om je CV even door te nemen dan het risico lopen om een goede werknemer onterecht op voorhand af te wijzen.quote:Op dinsdag 27 november 2007 12:31 schreef Athmozz het volgende:
[..]
De kans is groot dat je bij de 1ste schifting er al gewoon uit vliegt. Zo is er hier in België 1 universtiteit waarvan op het bedrijf waar ik voor werk ook direct de sollicitaties wegvliegen, alles wat van daar komt moet zelfs niet eens langskomen voor een gesprek... zoiets zou je als Nederlander in het buitenland ook kunnen tegenkomen.
Het gaat neit over het ondermijnen van de waarde, het is gewoon bijna niet mogelijk om HBO kennis of hoger op te doen met alleen werkervaring.quote:Op dinsdag 27 november 2007 12:22 schreef Athmozz het volgende:
[..]
HBO & Uni zal wel niet gedaan worden hoor, daarmee ondermijn je de waarde van de diploma's veel te veel & zorg je ervoor dat bijna niemand van je hoog-opgeleide werkkrachten in het buitenland aanvaard gaat worden...
quote:Op dinsdag 27 november 2007 11:30 schreef L0we het volgende:
[..]
Uiteindelijk is werkervaring het enige wat er toe doet. (behalve dan in de verpleging enzo).
What do you care? Als jij een uni diploma hebt, maar verder niets kan, omdat je je diploma bij een pakje boter hebt gekregen, zal geen werkgever je aannemen hoor. Je komt dan never nooit niet door je proeftijd. Werkgevers selecteren als het goed is op capaciteiten, niet op diploma's. Ja, diploma's zijn een indicatie voor capaciteiten, maar zodra diploma's aan inflatie onderhevig zijn vinden werkgevers wel een andere indicatie.quote:Op dinsdag 27 november 2007 12:10 schreef HenriOsewoudt het volgende:
[..]
Vandaag zijn het MBO-diploma's, morgen HBO en uni.
quote:Op dinsdag 27 november 2007 11:21 schreef Mikkie het volgende:
Dat is ook leuk ja. Gelukkig is het op dit moment alleen maar voor het MBO, zo'n papiertje is toch geen reet waard.
Ja, staat er een beejte vaag, maar daar kom je zonder opleiding niet aan de slag, dus daar kan je moeilijk eerst werkervaring opdoen, en dan later een diploma scorenquote:Op dinsdag 27 november 2007 13:17 schreef kriele het volgende:
[..]
In de verpleging doet werkervaring er niet toe? Leg uit.
quote:Op dinsdag 27 november 2007 14:23 schreef Xith het volgende:
Diploma's horen ook geen waarde te hebben, als werkgever jezelf blindstaren op een diploma is gewoon dom en ouderwets. Het gaat niet om het eindproduct maar hoe je het eindproduct hebt gehaald. Voor een WO diploma heb je gewoon een speciale manier van dneken nodig, inclusief snel dingen kunnen snappen, inclusief veel theorie weten, punt. Als er iemand is die dit alles heeft maar nooit WO heeft gedaan betekent dit niet dat hij niet gelijk is aan. Het Diploma is gewoon bewijs van welk niveau je hebt, en zou niet bewijs moeten zijn van dat je oh-zo-lang-en-hard hebt zitten leren.
Er staat MBO, geen HBO of UNI of iets anders.quote:Op dinsdag 27 november 2007 11:42 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Kort door de bocht hoor. Maar vind je het niet krom dat iemand tot zijn 25e zich krom studeert en diep in de studieschulden duikt...... en straks een luiaard in vijf minuten een papiertje krijgt met een vergelijkbare waarde?
quote:Op dinsdag 27 november 2007 14:37 schreef Gabry het volgende:
Werkgevers bedriegen om bijstandstrekkers aan een baan te helpen, tja. Ik vraag me af hoeveel MBO-diploma's ik straks met mijn master kan gaan ophalen.
Nee, als een MBO-diploma beschikbaar is voor alle mensen die het niveau overschrijden dan wil ik de mijne straks zeker hebben. Half Nederland zou dan straks een gratis diploma kunnen ophalen, of is het alleen voor ongeschoolden met werkervaring?quote:Op dinsdag 27 november 2007 14:43 schreef kriele het volgende:
[..]
Dat zal tegenvallen, want met deze regel zal ook jou master devalueren. Maar je wou gewoon ff gezegd hebben dat je bijna je master binnen hebt.....Toch?
Je bedriegt er niemand mee, omdat die figuren precies dezelfde eisen hebben voor het halen van het diploma als de studentjes.quote:Op dinsdag 27 november 2007 14:37 schreef Gabry het volgende:
Werkgevers bedriegen om bijstandstrekkers aan een baan te helpen, tja. Ik vraag me af hoeveel MBO-diploma's ik straks met mijn master kan gaan ophalen.
Als je aan een werkgever toont dat je een MBO-diploma hebt + 4 jaar relevante werkervaring, dan worden mensen die jaren in hun opleiding hebben gestoken en geen werkervaring hebben achtergesteld.quote:Op dinsdag 27 november 2007 14:53 schreef L0we het volgende:
[..]
Je bedriegt er niemand mee, omdat die figuren precies dezelfde eisen hebben voor het halen van het diploma als de studentjes.
Natuurlijk, het ligt weer aan de VVD...quote:Op dinsdag 27 november 2007 11:55 schreef Aoristus het volgende:
Heeft de VVD toch nog gelijk z'n zin gekregen, werkgevers kunnen beter massaal kinderen uit de schoolbanken trekken om zelf invulling te geven aan de lesinhoud. Hoe goedkoop wil je je personeel hebben?
Bij een grote bek flikker je ze gewoon uit het bestand.
Het hebben van een diploma zegt toch niets over de (aard van de) opleiding?quote:Op dinsdag 27 november 2007 15:05 schreef Gabry het volgende:
De CV wordt aangevult met een opleiding die de persoon niet heeft ondergaan, dat is bedrog.
Die toetsen krijg je alleen als je een MBO-opleiding doet. Of denk je dat die persoon vier jaar aan toetsen even moet maken?quote:Op dinsdag 27 november 2007 15:21 schreef DS4 het volgende:
[..]
Het hebben van een diploma zegt toch niets over de (aard van de) opleiding?
Een student aan de Universiteit mag ook met alleen maar zelfstudie naar de tentamens.
Zo lang als je niet het diploma krijgt op basis van "zoveel jaar gewerkt" * "niveau werkervaring", maar op basis van toetsen, dan zie ik het probleem niet.
De eindtoetsen lijken mij voldoende.quote:Op dinsdag 27 november 2007 15:28 schreef Gabry het volgende:
Die toetsen krijg je alleen als je een MBO-opleiding doet. Of denk je dat die persoon vier jaar aan toetsen even moet maken?
In die 4 jaar heeft die persoon zijn niveau van VMBO (?) naar MBO+ gebracht en is daarmee geslaagd voor het programma en krijgt daarom de Diploma.quote:Op dinsdag 27 november 2007 15:28 schreef Gabry het volgende:
[..]
Die toetsen krijg je alleen als je een MBO-opleiding doet. Of denk je dat die persoon vier jaar aan toetsen even moet maken?
Mja, dan zal je niet tevreden zijn met het initiatief uit de OP.quote:Op dinsdag 27 november 2007 15:31 schreef DS4 het volgende:
[..]
De eindtoetsen lijken mij voldoende.
Je kan toch ook een VWO diploma krijgen als volwassene door een jaartje SO's te maken en examen te doen? Misschien is alleen examen zelfs voldoende...?
quote:Je kunt onder andere mensen voor je laten spreken om aan te geven dat je een taal op een bepaald niveau beheerst.
Wat je wil zeggen is dat we het MBO eigenlijk net zo goed meteen door de plee kunnen trekken. Als de een MBO gaat studeren, maar de ander gaat werken, dan hebben beide straks een MBO diploma, maar eerstgenoemde geen werkervaring.quote:Op dinsdag 27 november 2007 15:34 schreef MahirBurekovic het volgende:
alsof jaren werkervaring als administratief medewerker bij een bank niet gelijk staat aan een mbo-diploma 'administratie' ofzo.
Ik kan me vaag herinneren dat TS ooit uitriep dat een bul niets waard meer was oid.quote:Op dinsdag 27 november 2007 15:15 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Diploma's zijn toch sowieso niets waard? Ik koop ze per 10 op internet.
Tjahquote:Op dinsdag 27 november 2007 11:15 schreef EchtGaaf het volgende:
In AD
[..]
[..]
WTF!
Straks ook met HBO en uni?
Waarom zou je nog tot je 25e te pletter studeren als overheid vergelijkbare papieren gewoon weggeeft aan mensen die gewoon geen zin hadden om te blokken voor een papiertje....![]()
Als dit zo doorgaat dan zijn diploma's straks niet meer dan een waardeloos VOD.
En het is maar de vraag in hoeverre werkgevers bereid zijn om in de dit stuk surrogaat te trappen....
Waarom zou je dan nog gaan studeren voor je papiertje? Als je simpelweg een MBO-diploma na een aantal jaar werkervaring kan opvragen.quote:Op dinsdag 27 november 2007 15:34 schreef Xith het volgende:
[..]
In die 4 jaar heeft die persoon zijn niveau van VMBO (?) naar MBO+ gebracht en is daarmee geslaagd voor het programma en krijgt daarom de Diploma.
Als iemand zijn niveau al naar MBO+ heeft gebracht zonder een officiele MBO studie te doen, vind je het dan niet beknopt om te zeggen dat hij geen recht heeft op het diploma? Nogmaals; diploma zou niet moeten laten zien dat je 4 jaar oh-zo-hard hebt gewerkt, maar dat je een bepaalde niveau van denken of doen hebt.
Ik ben altijd wat sceptisch over berichten in de pers. Ik geef duidelijk aan wat ik wel en niet vind kunnen. Ik vind dat er een goede toets moet zijn. Als die er niet is, dan ben ik tegen.quote:Op dinsdag 27 november 2007 15:37 schreef Gabry het volgende:
Mja, dan zal je niet tevreden zijn met het initiatief uit de OP.![]()
Tja, of de ABN even "op goed geluk" een VMBO meisje van 16 aanneemt om voor hun de administratie te doen...quote:Op dinsdag 27 november 2007 15:37 schreef Seneca het volgende:
[..]
Wat je wil zeggen is dat we het MBO eigenlijk net zo goed meteen door de plee kunnen trekken. Als de een MBO gaat studeren, maar de ander gaat werken, dan hebben beide straks een MBO diploma, maar eerstgenoemde geen werkervaring.
Ik denk dat je dat diploma ook niet zomaar zult krijgen, maar mensen leren bv ook door levenservaring en zelfstudie dus ik vind dit niet zo slecht eerlijk gezegd!quote:Op dinsdag 27 november 2007 15:42 schreef DS4 het volgende:
[..]
Ik ben altijd wat sceptisch over berichten in de pers. Ik geef duidelijk aan wat ik wel en niet vind kunnen. Ik vind dat er een goede toets moet zijn. Als die er niet is, dan ben ik tegen.
ik wil zeggen dat MBO-opleidingen geen flikker voorstellen.quote:Op dinsdag 27 november 2007 15:37 schreef Seneca het volgende:
[..]
Wat je wil zeggen is dat we het MBO eigenlijk net zo goed meteen door de plee kunnen trekken. Als de een MBO gaat studeren, maar de ander gaat werken, dan hebben beide straks een MBO diploma, maar eerstgenoemde geen werkervaring.
Voor een staatsexamen is inderdaad helemaal niets nodig. Alleen aanmelden en examen doen.quote:Op dinsdag 27 november 2007 15:31 schreef DS4 het volgende:
[..]
De eindtoetsen lijken mij voldoende.
Je kan toch ook een VWO diploma krijgen als volwassene door een jaartje SO's te maken en examen te doen? Misschien is alleen examen zelfs voldoende...?
Waarom werkgevers dan niet voor de keus stellen: OF je neemt iemand aan met een MBO diploma, OF iemand met 4 jaar werkervaring. Door het MBO diploma ook te geven aan mensen met genoeg werkervaring ontneem je werkgevers een mogelijkheid om te differentieren.quote:Op dinsdag 27 november 2007 15:45 schreef MahirBurekovic het volgende:
[..]
ik wil zeggen dat MBO-opleidingen geen flikker voorstellen.
Och, een technische MBO'er vedient in bepaalde sectoren van de industrie toch al snel een slordige 65 tot 70K euro.quote:Op dinsdag 27 november 2007 15:45 schreef MahirBurekovic het volgende:
[..]
ik wil zeggen dat MBO-opleidingen geen flikker voorstellen.
Dat wil nog niet zeggen dat dat iets voorstelt...quote:Op dinsdag 27 november 2007 16:10 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Och, een technische MBO'er vedient in bepaalde sectoren van de industrie toch al snel een slordige 65 tot 70K euro.
quote:Op dinsdag 27 november 2007 11:15 schreef EchtGaaf het volgende:
In AD
[..]
[..]
WTF!
Straks ook met HBO en uni?
Nivo 2. Staat gewoon in het nieuwsbericht btwquote:Op dinsdag 27 november 2007 19:12 schreef koejoeloek het volgende:
is het niet zo dat MBO uit 4 niveau's bestaat? Ik neem aan dat die mensen die hiervoor in aanmerking komen geen niveau 4 mbo-diploma zullen krijgen maar bijv een niv 1 of 2 diploma. Dan nog uiterst vreemd.
Wat je verdient is een redelijke afspiegeling van wat je vooropleiding en werkervaring waard zijn. Tot op een zekere hoogte uiteraard, boven een bepaald niveau sluipen er irrationele factoren in. Dat er mensen zijn die het niveau van de opleiding laag vinden, okee uiteraard kan dat, maar het is niet zo dat een MBO opleiding voor zwakzinnigen is bedoeld, die perkjes staan aan te harken in dienst van de gemeente.quote:Op dinsdag 27 november 2007 17:05 schreef L0we het volgende:
[..]
Dat wil nog niet zeggen dat dat iets voorstelt...
Als je dat niveau kunt verkrijgen door te werken, waarom zou je dan nog een MBO opleiding gaan doen?quote:Op woensdag 28 november 2007 09:32 schreef Dodecahedron het volgende:
Als je het niveau hebt van een MBO-afgestudeerde door werkervaring: waarom zou je dan geen papiertje mogen krijgen?
Dat vind ik in dezen een ondergeschikt argument. Je moet het papiertje waard zijn. Ben je dat mag je het hebben, ben je dat niet, dan niet. Ongeacht de vraag of je daarmee sneller aan de slag kan. Dat is een gevolg...quote:Op dinsdag 27 november 2007 23:04 schreef Elfletterig het volgende:
Het kan helpen om mensen vanuit de bijstand aan het werk te helpen.
Sterker nog, er is een reden dat mensen in de bijstand zitten, en dat is imho dat je verkeerde keuzes hebt gemaakt in het leven. Het is in mijn ogen krankzinnig om mensen die wel de juiste keuzes gemaakt te hebben, door een opleiding te volgen en een diploma te halen, af te straffen, door dit soort mensen de hand boven het hoofd te houden en hetzelfde diploma gratis te geven.quote:Op woensdag 28 november 2007 09:48 schreef DS4 het volgende:
[..]
Dat vind ik in dezen een ondergeschikt argument. Je moet het papiertje waard zijn. Ben je dat mag je het hebben, ben je dat niet, dan niet. Ongeacht de vraag of je daarmee sneller aan de slag kan. Dat is een gevolg...
quote:Op dinsdag 27 november 2007 11:21 schreef Mikkie het volgende:
Dat is ook leuk ja. Gelukkig is het op dit moment alleen maar voor het MBO, zo'n papiertje is toch geen reet waard.
Wat denk je dat de waardering voor een dergelijk 'diploma' zal zijn? Net alsof je met een diploma van een willekeurige achterafuniversiteit in Amerika hetzelfde zou kunnen als met een bul van Harvard...quote:Op woensdag 28 november 2007 09:51 schreef Seneca het volgende:
[..]
Sterker nog, er is een reden dat mensen in de bijstand zitten, en dat is imho dat je verkeerde keuzes hebt gemaakt in het leven. Het is in mijn ogen krankzinnig om mensen die wel de juiste keuzes gemaakt te hebben, door een opleiding te volgen en een diploma te halen, af te straffen, door dit soort mensen de hand boven het hoofd te houden en hetzelfde diploma gratis te geven.
Hoe wil jij dat onderscheid gaan maken? Tussen een gangbaar verkregen diploma, en een gratis gekregen diploma?quote:Op woensdag 28 november 2007 09:59 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Wat denk je dat de waardering voor een dergelijk 'diploma' zal zijn? Net alsof je met een diploma van een willekeurige achterafuniversiteit in Amerika hetzelfde zou kunnen als met een bul van Harvard...
Het lijkt me dat je dat wel kunt afleiden uit het diploma. Daar zal dan ook vaker naar gevraagd gaan worden.quote:Op woensdag 28 november 2007 10:00 schreef Seneca het volgende:
[..]
Hoe wil jij dat onderscheid gaan maken? Tussen een gangbaar verkregen diploma, en een gratis gekregen diploma?
Tja, dat onderscheid kan men nu ook al maken. De een heeft een MBO diploma, de ander heeft x jaar werkervaring. Dus dan blijft het een non-issue.quote:Op woensdag 28 november 2007 10:08 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Het lijkt me dat je dat wel kunt afleiden uit het diploma. Daar zal dan ook vaker naar gevraagd gaan worden.
Als je verkeerde keuzes in het leven hebt gemaakt vind ik niet dat die keuzes de rest van je leven moeten achtervolgen. Je staft de mensen die normaal studeren helemaal niet, als je zonder opleiding bent begonnen duurt het machtig lang voordat je voldoende werkervaring hebt om het diploma waard te zijn. Bij studeren vergooi je niet eerst 10 jaar van je leven voordat je een MBO-2 diploma hebt.quote:Op woensdag 28 november 2007 09:51 schreef Seneca het volgende:
[..]
Sterker nog, er is een reden dat mensen in de bijstand zitten, en dat is imho dat je verkeerde keuzes hebt gemaakt in het leven. Het is in mijn ogen krankzinnig om mensen die wel de juiste keuzes gemaakt te hebben, door een opleiding te volgen en een diploma te halen, af te straffen, door dit soort mensen de hand boven het hoofd te houden en hetzelfde diploma gratis te geven.
Er zijn zat reguliere MBO niveau 1 / 2 opleiding die voornamelijk uit werken bestaan. Niveau 1 / 2 stelt bovendien vergeleken met niveau 4 al niet zoveel voor, laat staan vergeleken met een opleiding op HBO of universitair niveau.quote:Op woensdag 28 november 2007 09:41 schreef Seneca het volgende:
[..]
Als je dat niveau kunt verkrijgen door te werken, waarom zou je dan nog een MBO opleiding gaan doen?
Tja, als jij niet achtervolgd wilt worden door je keuzes staat het je vrij om een part-time opleiding te doen naast je werk. Ontzettend zwaar, ja, maar ik doe een part-time job naast een full-time studie, dus dan moet een part-time studie naast een full-time job ook wel lukken. In ieder geval, je kunt er ook ZELF voor zorgen dat je niet de rest van je leven achtervolgd wordt door je keuzes. Neem gewoon eens eigen verantwoording.quote:Op woensdag 28 november 2007 10:13 schreef L0we het volgende:
[..]
Als je verkeerde keuzes in het leven hebt gemaakt vind ik niet dat die keuzes de rest van je leven moeten achtervolgen. Je staft de mensen die normaal studeren helemaal niet, als je zonder opleiding bent begonnen duurt het machtig lang voordat je voldoende werkervaring hebt om het diploma waard te zijn. Bij studeren vergooi je niet eerst 10 jaar van je leven voordat je een MBO-2 diploma hebt.
Iedereen te kankeren op de bijstandstrekkers, nu wordt er een keer wat aan gedaan en is het weer niet goed!
Dit concept bestaat al jaren! HIER kan je zelfs aangeven vanuit welk land je een diploma wil.
Waarom zou er meer naar gevraagd worden? die mensen worden precies op dezelfde manier getoetst, het enige verschil is dat ze meer werkervaring hebbenquote:Op woensdag 28 november 2007 10:08 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Het lijkt me dat je dat wel kunt afleiden uit het diploma. Daar zal dan ook vaker naar gevraagd gaan worden.
Als je werkervaring hebt, dan heb je toch niet altijd in die bijstand gezeten hoor...quote:Op woensdag 28 november 2007 09:51 schreef Seneca het volgende:
Sterker nog, er is een reden dat mensen in de bijstand zitten, en dat is imho dat je verkeerde keuzes hebt gemaakt in het leven.
Hoezo worden de mensen die studeren afgestraft? Ze krijgen niets minder. Zij hebben gekozen om hun vaardigheden op te doen in schools verband, waar een ander die vaardigheden heeft opgedaan in een werkomgeving (wat misschien wel eens de juiste keuze kan zijn, zeker als het om MBO gaat).quote:Het is in mijn ogen krankzinnig om mensen die wel de juiste keuzes gemaakt te hebben, door een opleiding te volgen en een diploma te halen, af te straffen, door dit soort mensen de hand boven het hoofd te houden en hetzelfde diploma gratis te geven.
Als je die toetsen gaat maken om die diploma's te krijgen, dan DOE je dat toch?quote:Op woensdag 28 november 2007 10:17 schreef Seneca het volgende:
In ieder geval, je kunt er ook ZELF voor zorgen dat je niet de rest van je leven achtervolgd wordt door je keuzes. Neem gewoon eens eigen verantwoording.
Omdat 10 jaar werkervaring langer is dan een paar jaartjes MBO.quote:Op woensdag 28 november 2007 09:41 schreef Seneca het volgende:
[..]
Als je dat niveau kunt verkrijgen door te werken, waarom zou je dan nog een MBO opleiding gaan doen?
Het is gewoon veel makkelijker voor bedrijven om iemands werkervaring om te zetten naar een papiertje.quote:Op woensdag 28 november 2007 11:38 schreef EchtGaaf het volgende:
http://www.ad.nl/economie/article1853950.ece
De reacties in het AD liegen er niet om.
Het is ook werkelijk te gek voor woorden.
Dat kan wel zo zijn, maar de waarde van het MBO papiertje komt zo wel zwaar onder druk te staan. Het is gewoon onfair voor al die studenten die hard voor hun papiertje hebben geblokt en studieschulden hebben gemaakt. Hoe kan het dan zo zijn dat iemand in vijf minuten het vod zo kado kan krijgen?quote:Op woensdag 28 november 2007 11:41 schreef Dodecahedron het volgende:
[..]
Het is gewoon veel makkelijker voor bedrijven om iemands werkervaring om te zetten naar een papiertje.
Ze krijgen dat diploma heus niet kado, dat snap je hopelijk ook wel.
Ook is het aan bedrijven om dit project te keuren tijdens sollicitaties. De tijd zal het leren of bedrijven het niet uitmaakt of iemand zijn diploma via EVC heeft of dat ze toch liever een écht MBO'er hebben.
Ik snap je probleem niet. Bedrijven kunnen toch gewoon zelf oordelen of ze zo'n EVC geval aannemen of niet?quote:Op woensdag 28 november 2007 11:51 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Dat kan wel zo zijn, maar de waarde van het MBO papiertje komt zo wel zwaar onder druk te staan. Het is gewoon onfair voor al die studenten die hard voor hun papiertje hebben geblokt en studieschulden hebben gemaakt. Hoe kan het dan zo zijn dat iemand in vijf minuten het vod zo kado kan krijgen?
Dat kan je toch gewoon niet maken? Hoe moeten ouders straks hun kinderen nog motiveren om ze naar het mbo te sturen, als ze het straks via de bijstand zo kado kunnen krijgen?
Verder vormt dit onzalige plan straks een mogelijk precedent voor andere diploma's. Ik zie het straks hetzelfde gebeuren met het hbo. Is de laatste jaren ook al omzeep geholpen. Je kan met loi als een hbo diploma halen.![]()
De Mammoetwet heeft er ook al niet goed aan gedaan. En nu dit weer....Heel het onderwijs gaat naar de klote. De overheid doet het zelf, de burger zijn de dupe.
Heb ik het nog niet over de massale toestroom van Polen id die de kansen voor het lagere ambachtelijk werk voor onze burger totaal aan het uithollen is. Waar moet dit heen?
Kan ik straks naar overheid stappen en claimen dat ik een goede onderzoeker ben? Krijg ik de dr. titel zomaar kado?![]()
Of mag iemand die tien jaar schadevrij rijdt zonder rijbewijs via het EVC alsnog zijn rijbewijs kado krijgen omdat hij genoeg rijervaring heeft?
Het moet toch niet gekker worden?![]()
Ja, maar mijn punt is dat het MBO diploma straks geen een donder meer waard is. Waarom zou je nog mbo gaan doen als je later gewoon kado krijgen?quote:Op woensdag 28 november 2007 11:56 schreef Dodecahedron het volgende:
[..]
Ik snap je probleem niet. Bedrijven kunnen toch gewoon zelf oordelen of ze zo'n EVC geval aannemen of niet?
Sjongejonge, wat een dramaqueen ben je zeg. MBO/HBO diplomas zeggen alleen maar dat je geschikt bent een bepaalde functie uit te voeren. Meer niet. Tis niet alsof iemand die die functie al jaren uitvoert nu zoveel kennis mist. En je mag bedrijven hiervoor bedanken, die zijn zo diplomageil dat deze maatregel wel moet worden ingevoerd.quote:Op woensdag 28 november 2007 11:51 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Dat kan wel zo zijn, maar de waarde van het MBO papiertje komt zo wel zwaar onder druk te staan. Het is gewoon onfair voor al die studenten die hard voor hun papiertje hebben geblokt en studieschulden hebben gemaakt. Hoe kan het dan zo zijn dat iemand in vijf minuten het vod zo kado kan krijgen?
Dat kan je toch gewoon niet maken? Hoe moeten ouders straks hun kinderen nog motiveren om ze naar het mbo te sturen, als ze het straks via de bijstand zo kado kunnen krijgen?
Verder vormt dit onzalige plan straks een mogelijk precedent voor andere diploma's. Ik zie het straks hetzelfde gebeuren met het hbo. Is de laatste jaren ook al omzeep geholpen. Je kan met loi als een hbo diploma halen.![]()
De Mammoetwet heeft er ook al niet goed aan gedaan. En nu dit weer....Heel het onderwijs gaat naar de klote. De overheid doet het zelf, de burger zijn de dupe.
Heb ik het nog niet over de massale toestroom van Polen id die de kansen voor het lagere ambachtelijk werk voor onze burger totaal aan het uithollen is. Waar moet dit heen?
Kan ik straks naar overheid stappen en claimen dat ik een goede onderzoeker ben? Krijg ik de dr. titel zomaar kado?![]()
Of mag iemand die tien jaar schadevrij rijdt zonder rijbewijs via het EVC alsnog zijn rijbewijs kado krijgen omdat hij genoeg rijervaring heeft?
Het moet toch niet gekker worden?![]()
Voor MBO 2 lijkt het me sterk dat je in de studieschulden duiktquote:Op woensdag 28 november 2007 11:51 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Dat kan wel zo zijn, maar de waarde van het MBO papiertje komt zo wel zwaar onder druk te staan. Het is gewoon onfair voor al die studenten die hard voor hun papiertje hebben geblokt en studieschulden hebben gemaakt. Hoe kan het dan zo zijn dat iemand in vijf minuten het vod zo kado kan krijgen?
Sure, opeens wordt het helemaal hot om zonder diploma's zeker 10 jaar te werken, om dan maar te kijken of je voldoende geleerd hebt in de praktijk om het diploma (nivo 2) waard te zijn...quote:Dat kan je toch gewoon niet maken? Hoe moeten ouders straks hun kinderen nog motiveren om ze naar het mbo te sturen, als ze het straks via de bijstand zo kado kunnen krijgen?
Ze zetten het alleen maar in voor MBO 2! Je moet wel verdomd veel geluk en werkervaring hebben wil je uiteindelijk aan de eisen van een HBO studie voldoen.quote:Verder vormt dit onzalige plan straks een mogelijk precedent voor andere diploma's. Ik zie het straks hetzelfde gebeuren met het hbo. Is de laatste jaren ook al omzeep geholpen. Je kan met loi als een hbo diploma halen.![]()
Waar wordne mensen de dupe van? Hier komen alleen maar meer mensen van aan het werk, omdat ze eindelijk erkenning krijgen voor de opgedane vaardigheden.quote:De Mammoetwet heeft er ook al niet goed aan gedaan. En nu dit weer....Heel het onderwijs gaat naar de klote. De overheid doet het zelf, de burger zijn de dupe.
Je hebt het nog niet echt begrepen he? Niemand krijgt hier iets kado...quote:Heb ik het nog niet over de massale toestroom van Polen id die de kansen voor het lagere ambachtelijk werk voor onze burger totaal aan het uithollen is. Waar moet dit heen?
Kan ik straks naar overheid stappen en claimen dat ik een goede onderzoeker ben? Krijg ik de dr. titel zomaar kado?![]()
quote:Of mag iemand die tien jaar schadevrij rijdt zonder rijbewijs via het EVC alsnog zijn rijbewijs kado krijgen omdat hij genoeg rijervaring heeft?
quote:Het moet toch niet gekker worden?![]()
Dat gebeurt dan ook niet. Je moet aantonen dat je de capaciteiten hebt die bij het diploma horen.quote:Op woensdag 28 november 2007 11:51 schreef EchtGaaf het volgende:
Hoe kan het dan zo zijn dat iemand in vijf minuten het vod zo kado kan krijgen?
Het goede vergelijk zou zijn: mag iemand die 10 jaar (al dan niet schadevrij) auto rijdt zijn rijbewijs krijgen als deze het rijexamen met goed gevolg af legt, ook al heeft deze 0,0 rijlessen gehad?quote:Op woensdag 28 november 2007 11:51 schreef EchtGaaf het volgende:
Of mag iemand die tien jaar schadevrij rijdt zonder rijbewijs via het EVC alsnog zijn rijbewijs kado krijgen omdat hij genoeg rijervaring heeft?
dat jaquote:Op woensdag 28 november 2007 12:31 schreef DS4 het volgende:
[..]
Dat gebeurt dan ook niet. Je moet aantonen dat je de capaciteiten hebt die bij het diploma horen.
En ik verbaas me wel over jou, EG. Is er een initiatief om mensen aan de onderkant van de samenleving vooruit te helpen, loop je weer te zeiken dat het niet goed is omdat de mensen die het net wat beter hebben oneerlijke concurentie krijgen...
Waarom zie ik nu weer een eigenbelang van EG?
Luister je überhaupt wel naar mij?quote:Op woensdag 28 november 2007 12:15 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Ja, maar mijn punt is dat het MBO diploma straks geen een donder meer waard is. Waarom zou je nog mbo gaan doen als je later gewoon kado krijgen?
Zullen we ook maar geld onder het kopieerapparaat leggen?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |