abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 3 april 2007 @ 19:57:59 #1
43624 Martijn_77
It was a good year
pi_47976525
Volgens deze analyse is de Sovjet-Unie Marijnissens ideaal en wel zo een die bestond in de tijd van Stalin lijkt het
quote:
Jan Marijnissens ideaal? De Sovjet-Unie

Jan Marijnissen is een klassieke idealist en een echte leider. De partijcultuur bestaat niet meer. Maar Marijnissen beschikt over een echte partij. Een partij die op de heide en in de weide hyperactief is.

De SP is bezig het volk te organiseren. Nederland kent heel veel Jannen. Jan dit, Jan dat. Zelfs de gouverneur van Uruzgan werd door de journalisten Jan Mohammed genoemd. Hij heet in feite Djan Mohammed. Toch is er overal een Jan.

Marijnissen is ook een Jan. Om hem niet te verwarren met alle andere Jannen, noem ik hem Jan de Leider.

Oom Jan
Jan de Leider houdt van ons volk. We mogen hem ook als Oom Jan zien.

Jan de Leider wil overal, in alle hoeken en gaten van Nederland, rechtvaardigheid brengen. Op de vraag waarom hij ondanks zijn winst bij de verkiezingen in de oppositie zit, antwoordde Jan de Leider:

Ja, maar er is een soort onzichtbaar touwtje dat maakt dat wij toch invloed hebben. Iedereen die het regeerakkoord heeft gelezen – ik weet dat trouwens uit zeer betrouwbare bron – zegt dat wij in de formatie elke dag aan tafel hebben gezeten.'

Ik had het moeten weten: Jan de Leider heeft een onzichtbaar touwtje.

De grote Mao
Hoe moeten we dit begrijpen? De grote Mao schreef ooit dat in elk verlies een groot morele overwinning schuilgaat. De grote leiders verliezen dus nooit. In al hun doen en nalaten is de voorzienigheid aanwezig.

De slimme journalist van De Telegraaf vroeg vervolgens:

‘Kan wezen. Maar uw partij staat gewoon aan de zijlijn. U had ook verantwoordelijkheid kunnen nemen en bijvoorbeeld in de provincies kunnen zeggen: wij willen gewoon meedoen. Daar is niets van te zien.’

Jan de Leider: 'Dan moet u beter opletten. Neem de provincie Noord- Brabant. Wij hebben gezegd: We kunnen over alles praten. Maar het is geen seconde over de inhoud gegaan. Het is een partijpolitiek spel geworden. Dat heeft te maken met macht en baantjes.'

De Telegraaf: ‘Maar de SP valt in alle provinciebesturen buiten de boot. Dan denk je toch, het ligt aan ons?’

Jan de Leider: 'Het ligt ook aan ons, om wie we zijn.'

Alleman
Maar wie zijn zij? Zouden Jan de Leider en Alleman ook een onzichtbare persoonlijkheid hebben? Ze zijn aan tafel zonder aan tafel te gaan zitten. Is dat pure magie of volksbedriegerij? Wat is de grote leider met ons van plan?

De leden van de SP die volksvertegenwoordiger zijn, moeten een substantieel deel van hun salaris overdragen aan de partij. Dat is het principe van beroepsrevolutionairen, dat door Lenin en andere kameraden was uitgevonden: wie voor de partij werkt, leeft en handelt door en voor de partij. Later zouden te kritische partijkaders op basis van dat principe worden verwijderd.

Maar wat is het grootste ideaal van Jan de Leider?

7.000 per maand
Ook dit kunnen we lezen in de Telegraaf: ‘Ik verdien geloof ik 7.000 euro per maand. Kom op, hé. Dat heb ik helemaal niet nodig. Ik geloof dat de helft naar de partij gaat. Ik zou me rot schamen als ik zo veel geld zou verdienen.’

Wat blijft van 7.000 euro bruto over wanneer er belastingen, ziektekosten, hypotheek, levensonderhoud etcetera worden afgetrokken? Niet weinig, maar ook niet veel.

Jan schaamt zich voor dit inkomen. Hij hoopt en strijdt niet om iedereen 7.000 euro te laten verdienen.

Uitkeringen
Wat gebeurt in dit land als niemand 7.000 euro of meer verdient?

Dan heeft de overheid geen geld meer om aan al die aanhangers van Jan en Alleman uitkeringen en subsidies te betalen. Jan de Grote Gids der Lage Landen is dan aan de macht, maar wat gebeurt dan?

Jan Marijnissen zal in de voetsporen van andere grote leiders uit de geschiedenis van links armoede gaan verdelen.

Jan de Leiders ideaal is de Sovjet-Unie - met een snufje menselijk gezicht.
Bron

Klopt het beeld wat hier geschetst word en zo nee op welke punten klopt dit beeld dan niet?

Ik zelf denk dat dit beeld wel erg overtrokken is maar dat er toch zeer zeker een kern van waarheid in zit en dat dit misschien mede de reden is dat de SP bijna nergens in het bestuur komt.
Experience is what you get when you don't get what you wanted
Take my advice ... I don't use it anyway...
Een goede Fok! Search
Een goede Fok! Search
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:04:40 #2
72039 Pappie_Culo
Spelen is leuk
pi_47976821
Dus de SP mag geen idealen hooghouden en er daadwerkelijk naar handelen?

Het is de laatst overgebleven partij in dit land waarvan de praatjes nog íets waard zijn. Wellicht iets om te koesteren in plaats van af te branden, of je het er nu mee eens bent of niet.
Dance into the fire, to fatal sounds of broken dreams...
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:06:25 #3
167723 sanni
Acima de seu
pi_47976898
Ik ben benieuwd of Jan nog steeds de SU als de perfecte staat ziet. Het huidige Rusland is een soort surrogaat USA met al dat zwart geld.
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:07:44 #4
10763 popolon
Fetchez la vache!
pi_47976950
Gut is dit de Elsevier van tegenwoordig?

Het lijkt meer op de Okki Pepernoot.
Patience is not one of my virtues, neither is memory. Or patience for that matter.
pi_47976974
Oo is de nieuwe Elsevier alweer uit?
Dat is eens wat anders...
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:09:42 #6
43624 Martijn_77
It was a good year
pi_47977043
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 20:04 schreef Pappie_Culo het volgende:
Dus de SP mag geen idealen hooghouden en er daadwerkelijk naar handelen?
Dat zeg ik niet.
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 20:04 schreef Pappie_Culo het volgende:
Het is de laatst overgebleven partij in dit land waarvan de praatjes nog íets waard zijn. Wellicht iets om te koesteren in plaats van af te branden, of je het er nu mee eens bent of niet.
Nou, als het om regeren gaat willen ze ook een hele hoop laten varen. Denk maar eens aan hun Europa, Navo en koningshuis standpunten bijvoorbeeld
Experience is what you get when you don't get what you wanted
Take my advice ... I don't use it anyway...
Een goede Fok! Search
Een goede Fok! Search
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:11:06 #7
150517 SpecialK
No hesitation, no delay.
pi_47977118
Ja en gerritje zalm's ultieme doel is om nederland te veranderen naar een grote evil facist corporation

Elsevier
Health In Harmony is een non-profitorganisatie die regenwoudgemeenschappen helpt met gezondheidszorg en duurzame inkomens in ruil voor bosbescherming, en zo tegelijk klimaatverandering en armoede aanpakt. - https://www.healthinharmony.org/
  † In Memoriam † dinsdag 3 april 2007 @ 20:13:25 #8
159335 Boze_Appel
Vrij Fruit
pi_47977208
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 20:09 schreef Martijn_77 het volgende:
Nou, als het om regeren gaat willen ze ook een hele hoop laten varen. Denk maar eens aan hun Europa, Navo en koningshuis standpunten bijvoorbeeld
Noem eens 1 partij op die nog nooit wat heeft laten varen om te regeren?
Carpe Libertatem
  † In Memoriam † dinsdag 3 april 2007 @ 20:26:02 #9
31818 Barbaaf
Awesomely sprightly
pi_47977755
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 20:13 schreef Boze_Appel het volgende:

[..]

Noem eens 1 partij op die nog nooit wat heeft laten varen om te regeren?
Daar gaat het toch niet om in dit topic, het gaat over die infantiele column waarin wordt gesteld dat de SU het ideaal van Marijnisse is, met als enig argument dat de SP-partijleden ook een deel van hun inkomen moeten afdragen.

Daarnaast nog een vage poging tot diskrediet door te vermelden dat de SP bereid is voor regeringsverantwoordelijkheid enkele punten te laten vallen. Als ze dat niet zouden doen zou hun trouwens starheid en gebrek aan realisme verweten worden dus dat is vrij goedkoop scoren.
Ooit schreef oh-oh het volgende:Management en beleid en zo, dat kan elke debiel leren.
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:27:46 #10
159979 G.Fawkes
Libera eas de ore leonis!
pi_47977851
De laatste 2 alinea's slaan totaal nergens op. Ik ben het grotendeels eens met de rest. Jan heeft weinig tot niets klaar gespeeld. Zijn partij heeft standpunten die veel te ver doorschieten naar links, maar om nou te zeggen dat Jan de staat arm wil maken. Overigens is dat ook tegen het communistische ideaal. De burgers krijgen niet meer dan nodig is en de staat krijgt de rest, zo werkt dat in het communisme.
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:31:52 #11
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_47978028
Het zou zoooo verfrissend zijn als Martijn eens a) een topic zou openen met een andere strekking dan 'Boehoe, Links is het grote Kwaad en de schuld van alles of tenminste b) eens een andere bron zou gebruiken ervoor of in ieder geval c) eens zou proberen met een zinnige OP te komen in plaats van Elsevier blind na te blaten..
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:33:06 #12
72039 Pappie_Culo
Spelen is leuk
pi_47978072
SP is geen communistische partij. Dus daar kunnen we snel vanaf stappen.
Dance into the fire, to fatal sounds of broken dreams...
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:33:45 #13
72039 Pappie_Culo
Spelen is leuk
pi_47978108
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 20:31 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Het zou zoooo verfrissend zijn als Martijn eens a) een topic zou openen met een andere strekking dan 'Boehoe, Links is het grote Kwaad en de schuld van alles of tenminste b) eens een andere bron zou gebruiken ervoor of in ieder geval c) eens zou proberen met een zinnige OP te komen in plaats van Elsevier blind na te blaten..
Goed voorbeeld doet volgen. Onze modjes roeleren de pan uit
Dance into the fire, to fatal sounds of broken dreams...
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:38:30 #14
25318 Kaalhei
under a dead Ohio sky
pi_47978330
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 20:33 schreef Pappie_Culo het volgende:
SP is geen communistische partij. Dus daar kunnen we snel vanaf stappen.
Klopt, ze zijn een socialistische partij. In dat kader passen ze dus wel goed bij de USSR*.


* ) Unie van Socialistische Sovjet Republieken
Ik sta hier voor de hemelpoort - Nergens is een god te zien - Volgens mij bestaat hij niet -
Onze leider zei doe niet zo dom - En vertel het de wereld nooit - Beneden staat de vodka klaar
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:39:43 #15
130955 Floripas
Blast from the past
pi_47978392
Zulke grove demonisering had ik van Afshin Ellian niet verwacht. Driewerf bah.
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:40:04 #16
72039 Pappie_Culo
Spelen is leuk
pi_47978408
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 20:38 schreef Kaalhei het volgende:

[..]

Klopt, ze zijn een socialistische partij. In dat kader passen ze dus wel goed bij de USSR*.


Unie van Socialistische Sovjet Republieken
Nou voel ik me schuldig dat ik de betekenis van USSR al wist

Maar je wou hiermee toch niet zeggen dat socialisme en communisme inwisselbare begrippen zijn?
Dance into the fire, to fatal sounds of broken dreams...
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:40:12 #17
133012 rood_verzet
The needs of the many
pi_47978417
Geert Wilders' ideaal? Nazi Duitsland...ik zie het al voor me, weer kamervragen
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:40:23 #18
130955 Floripas
Blast from the past
pi_47978427
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 20:38 schreef Kaalhei het volgende:

[..]

Klopt, ze zijn een socialistische partij. In dat kader passen ze dus wel goed bij de USSR*.


* ) Unie van Socialistische Sovjet Republieken
De SP heeft nog nooit de Sovjetunie gesteund. Wel bij de feiten blijven.
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:40:29 #19
25318 Kaalhei
under a dead Ohio sky
pi_47978432
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 20:27 schreef G.Fawkes het volgende:
De laatste 2 alinea's slaan totaal nergens op. Ik ben het grotendeels eens met de rest. Jan heeft weinig tot niets klaar gespeeld. Zijn partij heeft standpunten die veel te ver doorschieten naar links, maar om nou te zeggen dat Jan de staat arm wil maken. Overigens is dat ook tegen het communistische ideaal. De burgers krijgen niet meer dan nodig is en de staat krijgt de rest, zo werkt dat in het communisme.
Uit wat anders kan de staat bestaan de een verzameling burgers?
Ik sta hier voor de hemelpoort - Nergens is een god te zien - Volgens mij bestaat hij niet -
Onze leider zei doe niet zo dom - En vertel het de wereld nooit - Beneden staat de vodka klaar
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:41:03 #20
130955 Floripas
Blast from the past
pi_47978461
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 20:40 schreef rood_verzet het volgende:
Geert Wilders' ideaal? Nazi Duitsland...ik zie het al voor me, weer kamervragen
Ja, zou Wilders hier Kamervragen over gaan stellen? Het ligt wel in de lijn der verwachting.
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:41:35 #21
25318 Kaalhei
under a dead Ohio sky
pi_47978487
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 20:40 schreef Floripas het volgende:

[..]

De SP heeft nog nooit de Sovjetunie gesteund. Wel bij de feiten blijven.
Nee, ze liepen achter een andere massamoordenaar en kinderverkrachter aan: Mao.
Ik sta hier voor de hemelpoort - Nergens is een god te zien - Volgens mij bestaat hij niet -
Onze leider zei doe niet zo dom - En vertel het de wereld nooit - Beneden staat de vodka klaar
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:41:42 #22
72039 Pappie_Culo
Spelen is leuk
pi_47978493
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 20:40 schreef Kaalhei het volgende:

[..]

Uit wat anders kan de staat bestaan de een verzameling burgers?
Beheerder van middelen
Dance into the fire, to fatal sounds of broken dreams...
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:42:03 #23
133012 rood_verzet
The needs of the many
pi_47978513
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 20:06 schreef sanni het volgende:
Ik ben benieuwd of Jan nog steeds de SU als de perfecte staat ziet. Het huidige Rusland is een soort surrogaat USA met al dat zwart geld. [afbeelding]
Oh blijkbaar is het jou nog niet doorgedrongen: De SU bestaat niet meer, sinds 1991. Vergeleken met het Rusland van nu was de USSR niet zo slecht
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:42:10 #24
130955 Floripas
Blast from the past
pi_47978524
Mensen die vergelijkingsanalyse doen aan de hand van namen zuigen sowieso enorm.

De DDR heette democratisch. Jaja.
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:42:39 #25
130955 Floripas
Blast from the past
pi_47978548
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 20:42 schreef rood_verzet het volgende:

[..]

Oh blijkbaar is het jou nog niet doorgedrongen: De SU bestaat niet meer, sinds 1991. Vergeleken met het Rusland van nu was de USSR niet zo slecht
Doe niet zo raar. Er werden w`el mensen vastgezet om hun mening, hoor.
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:43:17 #26
130955 Floripas
Blast from the past
pi_47978575
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 20:41 schreef Kaalhei het volgende:

[..]

Nee, ze liepen achter een andere massamoordenaar en kinderverkrachter aan: Mao.
Yup. Maar niet achter de USSR.
Feiten, zo moeilijk soms.
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:43:19 #27
25318 Kaalhei
under a dead Ohio sky
pi_47978579
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 20:40 schreef Pappie_Culo het volgende:

[..]

Nou voel ik me schuldig dat ik de betekenis van USSR al wist

Maar je wou hiermee toch niet zeggen dat socialisme en communisme inwisselbare begrippen zijn?
Nope. Maar als de Sovjets zelf al aangeven in een socialistisch land te wonen, wie zijn wij dan om dat te betwisten?
Ik sta hier voor de hemelpoort - Nergens is een god te zien - Volgens mij bestaat hij niet -
Onze leider zei doe niet zo dom - En vertel het de wereld nooit - Beneden staat de vodka klaar
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:43:29 #28
72039 Pappie_Culo
Spelen is leuk
pi_47978590
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 20:41 schreef Kaalhei het volgende:

[..]

Nee, ze liepen achter een andere massamoordenaar en kinderverkrachter aan: Mao.
Jep... maar dat is het verleden.

Als we iedereen die qua religie, ideologie, of pure sympathie weleens 'achter een massamoordenaar' heeft aangerend moeten ophangen, dan wordt het een erg stille wereld.

Dus flikker met je symbolische gelul en kom met iets goeds ajb
Dance into the fire, to fatal sounds of broken dreams...
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:43:46 #29
133012 rood_verzet
The needs of the many
pi_47978602
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 20:41 schreef Kaalhei het volgende:

[..]

Nee, ze liepen achter een andere massamoordenaar en kinderverkrachter aan: Mao.
Kinderverkrachter? Verzin je het zelf of heb je daar ook nog bronnen voor?
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:43:53 #30
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_47978609
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 20:42 schreef Floripas het volgende:
Mensen die vergelijkingsanalyse doen aan de hand van namen zuigen sowieso enorm.

De DDR heette democratisch. Jaja.
Of, om het door te trekken: De VS dringen democratie op door middel van geweld
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:45:12 #31
133012 rood_verzet
The needs of the many
pi_47978663
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 20:42 schreef Floripas het volgende:

[..]

Doe niet zo raar. Er werden w`el mensen vastgezet om hun mening, hoor.
Ja en nu worden ze op straat doodgeschoten. Een hele verbetering. Overigens zijn vrijwel alle sociaal economische problemen toegenomen na de val van de USSR
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:45:20 #32
72039 Pappie_Culo
Spelen is leuk
pi_47978666
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 20:43 schreef Kaalhei het volgende:

[..]

Nope. Maar als de Sovjets zelf al aangeven in een socialistisch land te wonen, wie zijn wij dan om dat te betwisten?
Communisme is een leer die voortkomt uit socialisme. De USSR is niet altijd communistisch geweest. Sterker nog, als je kijkt naar inhoud in plaats van naam/verpakking, is de USSR niet eens altijd socialistisch geweest.

Maar goed, met jou valt geen gesprek te voeren, dus ik ga weer effe verder. Toedels
Dance into the fire, to fatal sounds of broken dreams...
pi_47978760
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 20:43 schreef Pappie_Culo het volgende:
Als we iedereen die qua religie, ideologie, of pure sympathie weleens 'achter een massamoordenaar' heeft aangerend moeten ophangen, dan wordt het een erg stille wereld.
Is dat zo??
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:48:44 #34
18811 sooty
Hab' meine Frist verlänge
pi_47978820
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 19:57 schreef Martijn_77 het volgende:
Volgens [url=http://www.elsevier.nl/opinie/weblog/asp/artnr/146140/weblogid/59/index.html]deze analyse[/sub] is de Sovjet-Unie Marijnissens ideaal en wel zo een die bestond in de tijd van Stalin lijkt het


Ik zelf denk dat dit beeld wel erg overtrokken is maar dat er toch zeer zeker een kern van waarheid in zit en dat dit misschien mede de reden is dat de SP bijna nergens in het bestuur komt.
De analyse is van een rechts-rabiate jood en een gevluchte Iraniër, welk een combinatie, geen van beide met genoeg ballen om het op eigen naam te zetten.
HGW XX/7 gewidmet, in Dankbarkeit.
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:52:28 #35
130955 Floripas
Blast from the past
pi_47978935
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 20:43 schreef Kaalhei het volgende:

[..]

Nope. Maar als de Sovjets zelf al aangeven in een socialistisch land te wonen, wie zijn wij dan om dat te betwisten?
Als de DDR z`elf aangeeft democratisch te zijn, wie zijn wij dan om ze een onderdrukkend regime te noemen?
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:53:45 #36
130955 Floripas
Blast from the past
pi_47978980
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 20:47 schreef HenriOsewoudt het volgende:

[..]

Is dat zo??
Alleen jij en ik en geen touw meer over, HenriO.
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:54:26 #37
130955 Floripas
Blast from the past
pi_47978998
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 20:48 schreef sooty het volgende:

[..]

De analyse is van een rechts-rabiate jood en een gevluchte Iraniër, welk een combinatie, geen van beide met genoeg ballen om het op eigen naam te zetten.
Hoezo? Hun namen staan er gewoon bij.
pi_47979041
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 20:53 schreef Floripas het volgende:
Alleen jij en ik en geen touw meer over, HenriO.
Dat laatste zou toch jammer zijn
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:56:07 #39
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_47979062
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 20:52 schreef Floripas het volgende:

[..]

Als de DDR Noord Korea z`elf aangeeft democratisch te zijn, wie zijn wij dan om ze een onderdrukkend regime te noemen?
Lijkt me een beter voorbeeld aangezien 'men' hier N-K graag als voorbeeld van een onderdrukkende staat ziet.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  dinsdag 3 april 2007 @ 20:57:59 #40
133012 rood_verzet
The needs of the many
pi_47979118
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 20:55 schreef HenriOsewoudt het volgende:

[..]

Dat laatste zou toch jammer zijn
Geen zorgen. Ik koop er wel een van je. 'When we hang the last capitalist....je weet toch
  dinsdag 3 april 2007 @ 21:00:35 #41
130955 Floripas
Blast from the past
pi_47979199
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 20:55 schreef HenriOsewoudt het volgende:

[..]

Dat laatste zou toch jammer zijn
  dinsdag 3 april 2007 @ 21:04:02 #42
25318 Kaalhei
under a dead Ohio sky
pi_47979333
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 20:43 schreef Pappie_Culo het volgende:

[..]

Jep... maar dat is het verleden.

Als we iedereen die qua religie, ideologie, of pure sympathie weleens 'achter een massamoordenaar' heeft aangerend moeten ophangen, dan wordt het een erg stille wereld.

Dus flikker met je symbolische gelul en kom met iets goeds ajb
Wat ben je vergevingsgezind ineens. Als het om kaalkopjes gaat loop je altijd hysterisch Hitler erbij te halen. "Laat dat verleden toch rusten"
Ik sta hier voor de hemelpoort - Nergens is een god te zien - Volgens mij bestaat hij niet -
Onze leider zei doe niet zo dom - En vertel het de wereld nooit - Beneden staat de vodka klaar
  dinsdag 3 april 2007 @ 21:06:55 #43
130955 Floripas
Blast from the past
pi_47979428
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 21:04 schreef Kaalhei het volgende:

[..]

Wat ben je vergevingsgezind ineens. Als het om kaalkopjes gaat loop je altijd hysterisch Hitler erbij te halen. "Laat dat verleden toch rusten"
Ex-kaalkopjes? Geen enkel probleem mee.
  dinsdag 3 april 2007 @ 21:07:24 #44
133012 rood_verzet
The needs of the many
pi_47979445
quote:
Dan heeft de overheid geen geld meer om aan al die aanhangers van Jan en Alleman uitkeringen en subsidies te betalen.Dan heeft de overheid geen geld meer om aan al die aanhangers van Jan en Alleman uitkeringen en subsidies te betalen.
Vooral hier moest ik hard om lachen, de arrogantie om er vanuit te gaan dat alle stemmers en aanhangers van de SP uitkeringstrekkers zijn Volgens mij kan Elsevier het nog steeds niet accepteren dat de SP afgelopen verkiezingen 25 zetels heeft gehaald en de VVD 22
  dinsdag 3 april 2007 @ 21:08:07 #45
25318 Kaalhei
under a dead Ohio sky
pi_47979474
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 20:45 schreef rood_verzet het volgende:

[..]

Ja en nu worden ze op straat doodgeschoten. Een hele verbetering. Overigens zijn vrijwel alle sociaal economische problemen toegenomen na de val van de USSR
Ja, economische groei is nu eenmaal makkelijker te realiseren met tientallen miljoenen slaven in de Gulag-archipel.
En dan die commies horen zeuren over uitbuiting in het kapitalisme. Als je in je heilstaat had gewoond had je je kapot kunnen werken in een concentratiekamp omdat je een mening had. Dwaas.
Ik sta hier voor de hemelpoort - Nergens is een god te zien - Volgens mij bestaat hij niet -
Onze leider zei doe niet zo dom - En vertel het de wereld nooit - Beneden staat de vodka klaar
  dinsdag 3 april 2007 @ 21:09:56 #46
25318 Kaalhei
under a dead Ohio sky
pi_47979535
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 21:06 schreef Floripas het volgende:

[..]

Ex-kaalkopjes? Geen enkel probleem mee.
Heeft de SP eigenlijk expliciet afstand genomen van haar Maoistische verleden?
Ik sta hier voor de hemelpoort - Nergens is een god te zien - Volgens mij bestaat hij niet -
Onze leider zei doe niet zo dom - En vertel het de wereld nooit - Beneden staat de vodka klaar
  dinsdag 3 april 2007 @ 21:13:24 #47
133012 rood_verzet
The needs of the many
pi_47979728
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 21:08 schreef Kaalhei het volgende:

[..]

Ja, economische groei is nu eenmaal makkelijker te realiseren met tientallen miljoenen slaven in de Gulag-archipel.
En dan die commies horen zeuren over uitbuiting in het kapitalisme. Als je in je heilstaat had gewoond had je je kapot kunnen werken in een concentratiekamp omdat je een mening had. Dwaas.
Praat ik dat goed? Nee ik zeg gewoon dat de USSR statistisch beter was dan het huidige Rusland. Overigens klopt er niks van die tientallen miljoenen. Een recent artikel van het Historisch Nieuwsblad zei dat er hoogstens 1,5 miljoen mensen naar Gulags zijn gedeporteerd, maar dat terzijde.
  dinsdag 3 april 2007 @ 21:16:15 #48
25318 Kaalhei
under a dead Ohio sky
pi_47979864
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 21:13 schreef rood_verzet het volgende:
Praat ik dat goed? Nee ik zeg gewoon dat de USSR statistisch beter was dan het huidige Rusland.
Kan je mij vertellen hoe je die tientallen miljoenen doden en slaven in je statistische berekening hebt opgenomen?
Ik sta hier voor de hemelpoort - Nergens is een god te zien - Volgens mij bestaat hij niet -
Onze leider zei doe niet zo dom - En vertel het de wereld nooit - Beneden staat de vodka klaar
  dinsdag 3 april 2007 @ 21:22:59 #49
133012 rood_verzet
The needs of the many
pi_47980206
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 21:16 schreef Kaalhei het volgende:

[..]

Kan je mij vertellen hoe je die tientallen miljoenen doden en slaven in je statistische berekening hebt opgenomen?
Kan je mij statestieken aantonen van tientallen miljoenen doden buiten de tweede wereldoorlog?
  dinsdag 3 april 2007 @ 21:23:24 #50
25318 Kaalhei
under a dead Ohio sky
pi_47980231
Laat ik me overigens beperken tot de Brittanica en het aantal doden in de Gulag en een periode van 35 jaar.
quote:
Western scholarly estimates of the total number of deaths in the Gulag in the period from 1918 to 1956 range from 15 to 30 million.
Ik sta hier voor de hemelpoort - Nergens is een god te zien - Volgens mij bestaat hij niet -
Onze leider zei doe niet zo dom - En vertel het de wereld nooit - Beneden staat de vodka klaar
  dinsdag 3 april 2007 @ 21:25:20 #51
130955 Floripas
Blast from the past
pi_47980323
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 21:09 schreef Kaalhei het volgende:

[..]

Heeft de SP eigenlijk expliciet afstand genomen van haar Maoistische verleden?
Ja, maar dat is erg lang geleden. 1973 ofzo.
pi_47980510
Rood verzet

Deze weblog van Elian is trouwens wel slecht zeg.
Te audire non possum. Musa sapientum fixa est in aure.
  dinsdag 3 april 2007 @ 21:29:49 #53
25318 Kaalhei
under a dead Ohio sky
pi_47980540
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 21:25 schreef Floripas het volgende:

[..]

Ja, maar dat is erg lang geleden. 1973 ofzo.
Weet je waarom? "Het warm onthaal voor de Amerikaanse president Nixon in Peking was al reden voor flinke ergernis, maar de oproep aan westerse maoistische partijen om de NAVO te steunen was het breekpunt voor de SP."
m.a.w. China was niet hard genoeg in de leer.
Overigens heb ik de SP nooit expliciet afstand horen nemen van het communisme.
Ik sta hier voor de hemelpoort - Nergens is een god te zien - Volgens mij bestaat hij niet -
Onze leider zei doe niet zo dom - En vertel het de wereld nooit - Beneden staat de vodka klaar
  dinsdag 3 april 2007 @ 21:31:06 #54
133012 rood_verzet
The needs of the many
pi_47980591
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 21:23 schreef Kaalhei het volgende:
Laat ik me overigens beperken tot de Brittanica en het aantal doden in de Gulag en een periode van 35 jaar.
[..]
Beperken? Omdat je geen echte statestieken hebt kunnen vinden?

Leuke methode om de discussie af te leiden trouwens. De Gulag had helemaal niks met mijn stelling te maken.
  dinsdag 3 april 2007 @ 21:31:57 #55
130955 Floripas
Blast from the past
pi_47980640
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 21:29 schreef Kaalhei het volgende:

[..]

Weet je waarom? "Het warm onthaal voor de Amerikaanse president Nixon in Peking was al reden voor flinke ergernis, maar de oproep aan westerse maoistische partijen om de NAVO te steunen was het breekpunt voor de SP."
m.a.w. China was niet hard genoeg in de leer.
Overigens heb ik de SP nooit expliciet afstand horen nemen van het communisme.
Waar komt dit vandaan?
  dinsdag 3 april 2007 @ 21:32:31 #56
130955 Floripas
Blast from the past
pi_47980672
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 21:31 schreef rood_verzet het volgende:

[..]

Beperken? Omdat je geen echte statestieken hebt kunnen vinden?

Leuke methode om de discussie af te leiden trouwens. De Gulag had helemaal niks met mijn stelling te maken.
Nee, de strekking van dit topic is dat Marijnissen wordt gedemoniseerd.
  dinsdag 3 april 2007 @ 21:32:58 #57
25318 Kaalhei
under a dead Ohio sky
pi_47980701
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 21:29 schreef Overlast het volgende:
Rood verzet
Zijn wereldbeeld zal nu wel zo aan diggelen liggen dat hij zich niet meer laat zien.
Of hij vertrouwt de anti-revolutionaire kapitalistische bourgeouisie kulak-geschiedschrijvers natuurlijk niet.
Ik sta hier voor de hemelpoort - Nergens is een god te zien - Volgens mij bestaat hij niet -
Onze leider zei doe niet zo dom - En vertel het de wereld nooit - Beneden staat de vodka klaar
  dinsdag 3 april 2007 @ 21:33:35 #58
25318 Kaalhei
under a dead Ohio sky
pi_47980738
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 21:31 schreef Floripas het volgende:

[..]

Waar komt dit vandaan?
Wikipedia
Ik sta hier voor de hemelpoort - Nergens is een god te zien - Volgens mij bestaat hij niet -
Onze leider zei doe niet zo dom - En vertel het de wereld nooit - Beneden staat de vodka klaar
  dinsdag 3 april 2007 @ 21:33:39 #59
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_47980739
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 21:29 schreef Kaalhei het volgende:

[..]

Weet je waarom? "Het warm onthaal voor de Amerikaanse president Nixon in Peking was al reden voor flinke ergernis, maar de oproep aan westerse maoistische partijen om de NAVO te steunen was het breekpunt voor de SP."
m.a.w. China was niet hard genoeg in de leer.
Overigens heb ik de SP nooit expliciet afstand horen nemen van het communisme.
Bron?

Van de SP-site:
quote:
Naarmate er meer bekend wordt over China blijkt dat ook daar de werkelijkheid sterk afwijkt van de waan. Dan is de "Chinese liefde" snel voorbij. De jonge SP neemt afstand van buitenlandse leermeesters en wordt een sterk op Nederland gerichte partij.
en ook nog:
quote:
De ouderwetse ballast, die de partij in zijn ontwikkeling hindert, wordt afgeworpen. De partij stapt officieel af van het "marxisme-leninisme". Voortaan wordt volstaan met het predikaat "socialistisch" voor de politieke plaatsbepaling van de partij.
http://www.sp.nl/partij/historie/

De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  dinsdag 3 april 2007 @ 21:34:09 #60
140724 Zyggie
Geweldenaar.
pi_47980771
TS, kneus, waarom lees ik alléén maar elsevier-topics van je. Ga eens ergens anders 'analyses' plukken.
Zyggie.
  dinsdag 3 april 2007 @ 21:34:17 #61
133012 rood_verzet
The needs of the many
pi_47980777
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 21:32 schreef Kaalhei het volgende:

[..]

Zijn wereldbeeld zal nu wel zo aan diggelen liggen dat hij zich niet meer laat zien.
Of hij vertrouwt de anti-revolutionaire kapitalistische bourgeouisie kulak-geschiedschrijvers natuurlijk niet.
Oh creatieve manier om te zeggen, 'ik heb geen betrouwbare bronnen kunnen vinden voor mijn lulverhaaltjes'
  dinsdag 3 april 2007 @ 21:36:44 #62
25318 Kaalhei
under a dead Ohio sky
pi_47980909
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 21:31 schreef rood_verzet het volgende:
Beperken? Omdat je geen echte statestieken hebt kunnen vinden?

Leuke methode om de discussie af te leiden trouwens. De Gulag had helemaal niks met mijn stelling te maken.
Genieten is dit.
quote:
* Adler, N., Victims of Soviet Terror, 1993 cites these:
o Chistyakovoy, V. (Neva, no.10): 20 million killed during the 1930s.
o Dyadkin, I.G. (Demograficheskaya statistika neyestestvennoy smertnosti v SSSR 1918-1956 ): 56 to 62 million "unnatural deaths" for the USSR overall, with 34 to 49 million under Stalin.
o Gold, John.: 50-60 million.
* Davies, Norman (Europe A History, 1998): c. 50 million killed 1924-53, excluding WW2 war losses. This would divide (more or less) into 33M pre-war and 17M after 1939.
* Rummel, 1990: 61,911,000 democides in the USSR 1917-87, of which 51,755,000 occurred during the Stalin years. This divides up into:
o 1923-29: 2,200,000 (plus 1M non-democidal famine deaths)
o 1929-39: 15,785,000 (plus 2M non-democidal famine)
o 1939-45: 18,157,000
o 1946-54: 15,613,000 (plus 333,000 non-democidal famine)
o TOTAL: 51,755,000 democides and 3,333,000 non-demo. famine
* William Cockerham, Health and Social Change in Russia and Eastern Europe: 50M+
* Wallechinsky: 13M (1930-32) + 7M (1934-38)
o Cited by Wallechinsky:
+ Medvedev, Roy (Let History Judge): 40 million.
+ Solzhenitsyn, Aleksandr: 60 million.
* MEDIAN: 51 million for the entire Stalin Era; 20M during the 1930s.
Ik sta hier voor de hemelpoort - Nergens is een god te zien - Volgens mij bestaat hij niet -
Onze leider zei doe niet zo dom - En vertel het de wereld nooit - Beneden staat de vodka klaar
  dinsdag 3 april 2007 @ 21:41:03 #63
25318 Kaalhei
under a dead Ohio sky
pi_47981104
Deze is ook leuk:
quote:
* In The Great Terror (1969), Robert Conquest suggested that the overall death toll was 20 million at minimum -- and very likely 50% higher, or 30 million. This would divide roughly as follows: 7M in 1930-36; 3M in 1937-38; 10M in 1939-53. By the time he wrote The Great Terror: A Re-assessment (1992), Conquest was much more confident that 20 million was the likeliest death toll.
* Britannica, "Stalinism": 20M died in camps, of famine, executions, etc., citing Medvedev
* Brzezinski: 20-25 million, dividing roughly as follows: 7M destroying the peasantry; 12M in labor camps; 1M excuted during and after WW2.
* Daniel Chirot:
o "Lowest credible" estimate: 20M
o "Highest": 40M
o Citing:
+ Conquest: 20M
+ Antonov-Ovseyenko: 30M
+ Medvedev: 40M
* Courtois, Stephane, Black Book of Communism (Le Livre Noir du Communism): 20M for the whole history of Soviet Union, 1917-91.
o Essay by Nicolas Werth: 15M
o [Ironic observation: The Black Book of Communism seems to vote for Hitler as the answer to the question of who's worse, Hitler (25M) or Stalin (20M).]
* John Heidenrich, How to Prevent Genocide: A Guide for Policymakers, Scholars, and the Concerned Citizen (2001): 20M, incl.
o Kulaks: 7M
o Gulag: 12M
o Purge: 1.2M (minus 50,000 survivors)
* Adam Hochschild, The Unquiet Ghost: Russians Remember Stalin: directly responsible for 20 million deaths.
* Tina Rosenberg, The Haunted Land: Facing Europes Ghosts After Communism (1995): upwards of 25M
* Time Magazine (13 April 1998): 15-20 million.
Ik sta hier voor de hemelpoort - Nergens is een god te zien - Volgens mij bestaat hij niet -
Onze leider zei doe niet zo dom - En vertel het de wereld nooit - Beneden staat de vodka klaar
  dinsdag 3 april 2007 @ 21:51:25 #64
25318 Kaalhei
under a dead Ohio sky
pi_47981703
Zouden dit statestieken genoeg zijn?
Ik sta hier voor de hemelpoort - Nergens is een god te zien - Volgens mij bestaat hij niet -
Onze leider zei doe niet zo dom - En vertel het de wereld nooit - Beneden staat de vodka klaar
  dinsdag 3 april 2007 @ 21:56:46 #65
133012 rood_verzet
The needs of the many
pi_47982060
January 1897 (Russia): 125,640,000***
1911(Russia): 167,003,000**
January 1920 : 137,727,000*
January 1926 : 148,656,000*
January 1937: 162,500,000*
January 1939: 168,524,000*
June 1941: 196,716,000*
January 1946: 170,548,000*
January 1951: 182,321,000*
January 1959: 209,035,000*
January 1970: 241,720,000
1985: 272,000,000
July 1991: 293,047,571


Populatie cijfers, als er onder Stalin 51 miljoen doden zouden zijn gevallen was dit onmogelijk geweest.
  dinsdag 3 april 2007 @ 21:59:19 #66
25318 Kaalhei
under a dead Ohio sky
pi_47982186
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 21:56 schreef rood_verzet het volgende:
January 1897 (Russia): 125,640,000***
1911(Russia): 167,003,000**
January 1920 : 137,727,000*
January 1926 : 148,656,000*
January 1937: 162,500,000*
January 1939: 168,524,000*
June 1941: 196,716,000*
January 1946: 170,548,000*
January 1951: 182,321,000*
January 1959: 209,035,000*
January 1970: 241,720,000
1985: 272,000,000
July 1991: 293,047,571


Populatie cijfers, als er onder Stalin 51 miljoen doden zouden zijn gevallen was dit onmogelijk geweest.
OMG

Heb je er al eens aan gedacht dat mensen zich kunnen voortplanten?
Ik sta hier voor de hemelpoort - Nergens is een god te zien - Volgens mij bestaat hij niet -
Onze leider zei doe niet zo dom - En vertel het de wereld nooit - Beneden staat de vodka klaar
  dinsdag 3 april 2007 @ 22:00:00 #67
133012 rood_verzet
The needs of the many
pi_47982236
Maakt overigens niet uit hoeveel mensen er zijn gestorven door de waanzin van Stalin. Het voegt helemaal niets toe aan de discussie
pi_47982323
Wat een enorm stukje broddelwerk. Je zou denken dat je een column op FOK! aan het lezen bent ipv de Elsevier zeg!
"I'm interested in anything about revolt, disorder, chaos, especially activity that appears to have no meaning.
It seems to me to be the road toward freedom. - Jim Morrison"
  dinsdag 3 april 2007 @ 22:02:21 #69
133012 rood_verzet
The needs of the many
pi_47982378
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 21:59 schreef Kaalhei het volgende:

[..]

OMG

Heb je er al eens aan gedacht dat mensen zich kunnen voortplanten?
Jij bent echt te dom voor woorden gewoon. Dacht je dat mensen zich zo snel kunnen voortplanten dat er, met uitzondering van de russische burgeroorlog en de tweede wereldoorlog, er een stijgende lijn in de populatie zou zitten als er 51 miljoen doden zouden zijn?
  dinsdag 3 april 2007 @ 22:04:34 #70
25318 Kaalhei
under a dead Ohio sky
pi_47982525
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 22:00 schreef rood_verzet het volgende:
Maakt overigens niet uit hoeveel mensen er zijn gestorven door de waanzin van Stalin. Het voegt helemaal niets toe aan de discussie
En nu maakt het ineens niets meer uit.
Smaakvol hoor om tientallen miljoen doden te scharen onder "maakt niets uit". Aan de andere kant: Het is wel helemaal de communistische spirit. Beter een miljoen doden te veel dan 1 te weinig. Je past goed bij je ideologie.
Ik sta hier voor de hemelpoort - Nergens is een god te zien - Volgens mij bestaat hij niet -
Onze leider zei doe niet zo dom - En vertel het de wereld nooit - Beneden staat de vodka klaar
  dinsdag 3 april 2007 @ 22:09:26 #71
25318 Kaalhei
under a dead Ohio sky
pi_47982802
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 22:02 schreef rood_verzet het volgende:

[..]

Jij bent echt te dom voor woorden gewoon. Dacht je dat mensen zich zo snel kunnen voortplanten dat er, met uitzondering van de russische burgeroorlog en de tweede wereldoorlog, er een stijgende lijn in de populatie zou zitten als er 51 miljoen doden zouden zijn?
Sorry, stom van me dat ik dat niet snap. Ja, ik ging aanvankelijk uit van hondertallen gedegen wetenschappelijke onderzoeken naar de slachtpartijen van het communisme en die aantonen dat er tientallen miljoenen doden vielen. Maar uiteraard is jouw staatje van de bevolking van de Sovjet-Unie een veel beter bewijs dat er geen miljoenen mensen zijn afgemaakt.
Nogmaals mijn excuses.
Ik sta hier voor de hemelpoort - Nergens is een god te zien - Volgens mij bestaat hij niet -
Onze leider zei doe niet zo dom - En vertel het de wereld nooit - Beneden staat de vodka klaar
  dinsdag 3 april 2007 @ 22:13:24 #72
133012 rood_verzet
The needs of the many
pi_47983024
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 22:04 schreef Kaalhei het volgende:

[..]

En nu maakt het ineens niets meer uit.
Smaakvol hoor om tientallen miljoen doden te scharen onder "maakt niets uit". Aan de andere kant: Het is wel helemaal de communistische spirit. Beter een miljoen doden te veel dan 1 te weinig. Je past goed bij je ideologie.
Nee jij bent een smakeloze revisionist, jij kwam met idiote uitlatingen aan die A) niet bij dit topic horen B) niets met mijn stelling te maken hadden. Daarnaast heeft dit niets met het goedpraten van Stalins misdaden te maken, ik weerleg alleen de zeer ongeloofwaardige cijfers die simpelweg onmogelijk zijn. Leuke tactiek om de discussie af te leiden als het aanvankelijk niet kan winnen.
pi_47983027
Er worden hier weer massaal Hitlervergelijkingen gemaakt.

Hoe laf.
pi_47983083
'Zoals veel communisten hield hij van de mensheid, maar had hij een hekel aan mensen.'
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
  dinsdag 3 april 2007 @ 22:17:14 #75
25318 Kaalhei
under a dead Ohio sky
pi_47983263
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 22:13 schreef rood_verzet het volgende:

[..]

Nee jij bent een smakeloze revisionist, jij kwam met idiote uitlatingen aan die A) niet bij dit topic horen B) niets met mijn stelling te maken hadden. Daarnaast heeft dit niets met het goedpraten van Stalins misdaden te maken, ik weerleg alleen de zeer ongeloofwaardige cijfers die simpelweg onmogelijk zijn. Leuke tactiek om de discussie af te leiden als het aanvankelijk niet kan winnen.
Ik heb nog een leuk staatje van de wijnproductie van Joden. Misschien kan je daarmee de holocaust ontkennen als het je een keer uitkomt.
Ik sta hier voor de hemelpoort - Nergens is een god te zien - Volgens mij bestaat hij niet -
Onze leider zei doe niet zo dom - En vertel het de wereld nooit - Beneden staat de vodka klaar
  dinsdag 3 april 2007 @ 22:21:34 #76
133012 rood_verzet
The needs of the many
pi_47983513
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 22:17 schreef Kaalhei het volgende:

[..]

Ik heb nog een leuk staatje van de wijnproductie van Joden. Misschien kan je daarmee de holocaust ontkennen als het je een keer uitkomt.
Wat ben jij een kansloze debiel zeg, om zo'n vergelijking te maken. Uit respect voor de slachtoffers van de holocaust en de nazi terreur ga ik hier geeneens verder op in
pi_47983767
Maar goed, ontopic graag, anders wordt het een dom topic vol uitgekauwde dictators.

Van de SP-site; uit het (veel uitgebreidere) stuk Hoeveel vrijheid verdraagt de gemeenschap? ( Ronald van Raak; 2e kamer SP; artikel is een samenvatting van een lezing).
quote:
Geen vrijheid maar zeggenschap
Als u kunt kiezen uit zes soorten jam, dan bent u waarschijnlijk tevreden met die keuzevrijheid. Als u echter moet kiezen uit vierentwintig soorten jam, dan is de kans groot dat u veel minder tevreden bent. Dit bekende jamexperiment is in 2000 gedaan door de Amerikaanse onderzoekers Sheena Iyengar en Mark Lepper. Zij noemen de uitkomst van hun onderzoek paradoxaal: hoe meer er te kiezen valt, des te minder bevredigend vinden mensen het resultaat. Dit geldt niet alleen voor jam, maar ook voor heel veel keuzevrijheid die mensen door de politiek wordt gegeven.

In Vrijheid verplicht (2005) analyseren de redacteuren Menno Hurenkamp en Monique Kremer de politiek van meer markt en minder overheid. Zij spreken in dit verband van een politiek ‘keuzeparadigma’. Achter de politiek van marktwerking steekt een heel specifieke opvatting van de mens. Wij zouden rationele wezens zijn, die op zoveel mogelijk gebieden van het leven keuzes willen maken. Dat is echter een misvatting. De beide sociologen wijzen erop dat een overvloed aan keuzes niet leidt tot geluk, maar juist kan leiden tot onbehagen. Het leidt tot ‘keuzevermoeidheid’, of zelfs ‘keuzestress’. Anders dan veel politici denken, zitten maar weinig mensen te wachten op nóg meer vrijheid om te kiezen tussen zorgverzekeraars of energiemaatschappijen. Veel mensen hebben liever dat dit soort zaken door politici naar tevredenheid worden geregeld.

In tegenstelling tot wat de term doet vermoeden, kan de politiek van keuzevrijheid ons ook ernstig in onze mogelijkheden beperken. Het was een politieke keuze om de woningcorporaties meer vrijheid te geven. Het gevolg is dat meer goedkope woningen worden gesloopt en minder sociale huurwoningen worden gebouwd. Dit geeft mensen met een laag inkomen veel minder mogelijkheden om een woning te vinden. Het was ook een politieke keuze om schoolbesturen meer vrijheid te geven. Dit heeft echter de mogelijkheden van de overheid beperkt om kinderen te verspreiden en daarmee de integratie te bevorderen. Ook de huidige vorm van Europese integratie is een politieke keuze voor de vrije markt. Allerlei Europese richtlijnen beperken onze mogelijkheden om ons openbaar vervoer te organiseren, sociaal beleid te voeren of afspraken te maken voor een beter milieu. Voorbeelden als deze laten zien hoe een politiek die de vrijheid zou moeten bevorderen leidt tot verschraling van onze zeggenschap.

Politici moeten mensen niet meer keuzevrijheid geven, maar meer zeggenschap. Het gaat er volgens mij niet om welke zorgverzekeraar we kunnen kiezen of welk energiebedrijf onze stroom levert. Belangrijker is wélke zorg wordt geleverd of hóe energie wordt gewonnen. Welke woningen worden gebouwd. Welk onderwijs wordt gegeven. Welk vervoer we willen. Welke sociale voorzieningen we belangrijk vinden. Hoeveel waarde we hechten aan een gezond milieu. Welke waarden zijn zó belangrijk dat we er zeggenschap over willen hebben, in plaats van een vrije keuze tussen alternatieven die we niet hebben gekozen?

Hoeveel vrijheid verdraagt de gemeenschap? Ik betwijfel of we teveel een samenleving zijn geworden van gelijkheid en we de ‘kampioen van de vrijheid’ moeten worden, zoals Wouter Bos wil. Volgens mij heeft de politiek van keuzevrijheid de afgelopen jaren juist de ongelijkheid tussen arm en rijk, tussen hoog- en laaggeschoold en tussen autochtoon en allochtoon vergroot. Ik denk evenmin dat we af moeten van ‘bevoogdende staatsarrangementen’, zoals Femke Halsema dat noemt. Naar mijn opvatting moet de overheid veel meer dan nu het initiatief nemen in het organiseren van gelijke kansen en het bevorderen van solidariteit. Want vrijheid betekent niets als we er niet in slagen om een gemeenschap te bouwen.
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
pi_47983865
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 21:56 schreef rood_verzet het volgende:
January 1897 (Russia): 125,640,000***
1911(Russia): 167,003,000**
January 1920 : 137,727,000*
January 1926 : 148,656,000*
January 1937: 162,500,000*
January 1939: 168,524,000*
June 1941: 196,716,000*
January 1946: 170,548,000*
January 1951: 182,321,000*
January 1959: 209,035,000*
January 1970: 241,720,000
1985: 272,000,000
July 1991: 293,047,571


Populatie cijfers, als er onder Stalin 51 miljoen doden zouden zijn gevallen was dit onmogelijk geweest.
German "Reich" (including Saarland 1919-1935)
1871: 41.100.000
1880: 45.200.000
1890: 49.400.000
1900: 56.400.000
1910: 64.900.000
1913 : 67.000.000
1922: 61.900.000
1930: 65.100.000
1933: 66.000.000
1939: 79.800.000
1939: 87.100.000
1946: 65.100.000
1950: 69.200.000
1960: 72.600.000
1990: 79.400.000
2000: 82.800.000

Populatie cijfers, als er onder Hitler 10 miljoen doden zouden zijn gevallen was dit onmogelijk geweest.
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
pi_47984087

Historie, Oorlog & Cultuur
Alles wat je kwijt wilt over geschiedenis, krijgskunde, oorlogen en cultuur in de breedste zin van het woord.
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
  dinsdag 3 april 2007 @ 22:44:47 #80
133012 rood_verzet
The needs of the many
pi_47984786
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 22:29 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

German "Reich" (including Saarland 1919-1935)
1871: 41.100.000
1880: 45.200.000
1890: 49.400.000
1900: 56.400.000
1910: 64.900.000
1913 : 67.000.000
1922: 61.900.000
1930: 65.100.000
1933: 66.000.000
1939: 79.800.000
1939: 87.100.000
1946: 65.100.000
1950: 69.200.000
1960: 72.600.000
1990: 79.400.000
2000: 82.800.000

Populatie cijfers, als er onder Hitler 10 miljoen doden zouden zijn gevallen was dit onmogelijk geweest.
Het kan zijn dat je een blinde baviaan bent maar er staat toch duidelijk een verschil van 22 miljoen mensen tussen 1939 en 1946
pi_47985120
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 19:57 schreef Martijn_77 het volgende:
Volgens deze analyse is de Sovjet-Unie Marijnissens ideaal en wel zo een die bestond in de tijd van Stalin lijkt het
[..]

Bron

Klopt het beeld wat hier geschetst word en zo nee op welke punten klopt dit beeld dan niet?

Ik zelf denk dat dit beeld wel erg overtrokken is maar dat er toch zeer zeker een kern van waarheid in zit en dat dit misschien mede de reden is dat de SP bijna nergens in het bestuur komt.
Het zou fijn zijn als TS een keertje een goed onderbouwde OP zou construeren zonder de Elsevier als bron te gebruiken. Jammer Martijn
pi_47985175
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 21:29 schreef Kaalhei het volgende:
Overigens heb ik de SP nooit expliciet afstand horen nemen van het communisme.
Waarom zou dat moeten? Communisme is niet verboden in Nederland.
pi_47985246
En verder wat rood_verzet hier boven mij zegt: jongen, sommige mensen zijn zo verblind door hun vooroordelen dat ze a) niet meer kunnen rekenen, b) niet meer kunnen denken
pi_47985536
Wat een prulwerk van Afshin Ellian. Was ie compleet bezopen ofzo? Totaal irrationeel, en altijd die verwijzingen naar het verleden . Hou toch op man.

Het programma van de SP is gewoon doorberekend door het CPB, en zelfs bij volledige uitvoering van het programma stort de economie echt niet in hoor. Er zijn meer wegen die leiden naar de gouden hemelpoorten hoor, puur hardcore-kapitalisme werkt ook voor geen meter.

Marijnissen heeft gelijk, gevestigde partijen zijn gewoon nog niet toe aan de SP.
quote:
Zelfs de gouverneur van Uruzgan werd door de journalisten Jan Mohammed genoemd
Zeker een zin die Afshin Ellian verzonnen heeft na 40 tequila's, Good Lord .
pi_47985714
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 22:57 schreef pberends het volgende:Puur hardcore-kapitalisme werkt ook voor geen meter.
Voor de luilakken, ja, dan heb je wel gelijk.
pi_47986303
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 22:51 schreef Elseetje het volgende:

[..]

Waarom zou dat moeten? Communisme is niet verboden in Nederland.
Nee het is niet verboden.
Wel net zo totaal gestoord als nationaal-socialisme. Dat heeft de geschiedenis wel bewezen. Wie anno 2007 nog in communisme gelooft is of geestelijk gestoord of gewoonweg kwaadaardig.
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
pi_47986379
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 22:44 schreef rood_verzet het volgende:

[..]

Het kan zijn dat je een blinde baviaan bent maar er staat toch duidelijk een verschil van 22 miljoen mensen tussen 1939 en 1946
Het kan zijn dat je een blinde baviaan bent maar er staat toch duidelijk een verschil van 13 miljoen mensen tussen 1933 en 1939. Dat zijn de toegevoegde gebieden zoals Tjechie, Oostenrijk etc. Pas ruim na 33 begonnen die annexaties. Als je dan kijkt naar 33 en 46 zie je slechts een paar honderdduizend man verschil. Volgens jouw fantastische redenatievermogen dus: Hitlers bewind heeft amper Duitse doden opgeleverd in WOII.
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
  dinsdag 3 april 2007 @ 23:16:16 #88
133012 rood_verzet
The needs of the many
pi_47986565
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 23:12 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

Nee het is niet verboden.
Wel net zo totaal gestoord als nationaal-socialisme. Dat heeft de geschiedenis wel bewezen. Wie anno 2007 nog in communisme gelooft is of geestelijk gestoord of gewoonweg kwaadaardig.
Je moet toch behoorlijk gestoord zijn om te streven naar een rechtvaardige samenleving, ook ben je zeer kwaadaardig als je het onrecht in de wereld dat systematisch in stand wordt gehouden wilt bestrijden. Helemaal van de pot gerukt ben je als je afvraagt waarom mensen niks te eten hebben terwijl we hier 1/3 van ons voedsel weg gooien.
pi_47987104
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 23:16 schreef rood_verzet het volgende:
Je moet toch behoorlijk gestoord zijn om te streven naar een rechtvaardige samenleving, ook ben je zeer kwaadaardig als je het onrecht in de wereld dat systematisch in stand wordt gehouden wilt bestrijden. Helemaal van de pot gerukt ben je als je afvraagt waarom mensen niks te eten hebben terwijl we hier 1/3 van ons voedsel weg gooien.
Dat laatste is doorgaans omdat een socialistisch stelsel de voedselmarkt nationaliseert. Er zijn geen vrije kapitalistische landen waar honger geleden wordt.
  dinsdag 3 april 2007 @ 23:38:54 #90
133012 rood_verzet
The needs of the many
pi_47987774
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 23:25 schreef HenriOsewoudt het volgende:

[..]

Dat laatste is doorgaans omdat een socialistisch stelsel de voedselmarkt nationaliseert. Er zijn geen vrije kapitalistische landen waar honger geleden wordt.
Omdat er volgens jou ook geen vrije kapitalistische landen bestaan
pi_47987833
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 23:38 schreef rood_verzet het volgende:
Omdat er volgens jou ook geen vrije kapitalistische landen bestaan
Wel vrijere kapitalistische landen.
  dinsdag 3 april 2007 @ 23:56:23 #92
133012 rood_verzet
The needs of the many
pi_47988595
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 23:40 schreef HenriOsewoudt het volgende:

[..]

Wel vrijere kapitalistische landen.
Dat zijn de landen, zoals de onze, waar jaarlijks 1/3 van het voedsel wordt weggegooid vanwege overproductie?
  dinsdag 3 april 2007 @ 23:57:58 #93
99433 Tup
Tupperwaar
pi_47988659
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 23:40 schreef HenriOsewoudt het volgende:

[..]

Wel vrijere kapitalistische landen.
Ah, daar is hij weer het bipolaire denken waarbij er een lineair verband is tussen de twee uitersten vrijheid en onvrijheid en waarbij meer vrijheid per definitie beter is.

Ook sneu: het opsommen van allerlei statistieken. Stalin -> miljoenen doden. Stalin -> communisme. socialisme -> communisme. socialisme -> miljoenen doden. Cursusje logica, mensen.

ONTOPIC: een slecht geschreven column die
Ik had het moeten weten: Jan de Leider heeft een onzichtbaar touwtje.
quote:
'Dan moet u beter opletten. Neem de provincie Noord- Brabant. Wij hebben gezegd: We kunnen over alles praten. Maar het is geen seconde over de inhoud gegaan. Het is een partijpolitiek spel geworden. Dat heeft te maken met macht en baantjes.'
Daar heeft JM gelijk in.
quote:
De leden van de SP die volksvertegenwoordiger zijn, moeten een substantieel deel van hun salaris overdragen aan de partij. Dat is het principe van beroepsrevolutionairen, dat door Lenin en andere kameraden was uitgevonden: wie voor de partij werkt, leeft en handelt door en voor de partij. Later zouden te kritische partijkaders op basis van dat principe worden verwijderd.
Ook een goede. Mohammed B. koopt gymschoenen. Ik koop gymschoenen. Ik sympathiseer met Mohammed B. Ik zit voor de SP in de gemeenteraad omdat ik idealen heb. Ik heb daar zelf voor gekozen. Ik heb zelf gekozen voor het afdragen van geld. Dat moet de liberalen toch aanspreken.
Wasserwunderland
pi_47988719
Martijn_77 met zijn Elsevier artikelen..
"Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
  woensdag 4 april 2007 @ 00:02:39 #95
93744 Finder_elf_towns
Sterf nu en vloek tevergeefs
pi_47988889
De Elsevier is goed op weg met dit soort artikelen. Het gevaar van het communisme is duidelijk niet geweken.
  woensdag 4 april 2007 @ 00:07:08 #96
93744 Finder_elf_towns
Sterf nu en vloek tevergeefs
pi_47989104
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 23:57 schreef Tup het volgende:

[..]

Ook een goede. Mohammed B. koopt gymschoenen. Ik koop gymschoenen. Ik sympathiseer met Mohammed B. Ik zit voor de SP in de gemeenteraad omdat ik idealen heb. Ik heb daar zelf voor gekozen. Ik heb zelf gekozen voor het afdragen van geld. Dat moet de liberalen toch aanspreken.
De partij kiest nog steeds voor je en jij moet daar of je wil of niet je daaraan conformeren. Dat is een ongeoorloofde inbreuk op je keuzevrijheid.
pi_47989179
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 23:56 schreef rood_verzet het volgende:
Dat zijn de landen, zoals de onze, waar jaarlijks 1/3 van het voedsel wordt weggegooid vanwege overproductie?
De voedselmarkt is hier niet genationaliseerd en dus is er geen honger. De overproductie is echter wel weer het gevolg van een onvrije markt.
pi_47989240
Elsevier, voor die mensen die fictie preferen boven opinie. Ik heb het een jaar gelezen, en heb sommige columns van Bart Tromp en Syp Wynia met interesse gelezen, maar de rest is de naam opinie onwaardig. Het lijkt de rechtse tegenhanger van de Antifa wel.
  woensdag 4 april 2007 @ 00:13:36 #99
99433 Tup
Tupperwaar
pi_47989372
quote:
Op woensdag 4 april 2007 00:07 schreef Finder_elf_towns het volgende:

[..]

De partij kiest nog steeds voor je en jij moet daar of je wil of niet je daaraan conformeren. Dat is een ongeoorloofde inbreuk op je keuzevrijheid.
Fijn dat jij voor mij bepaalt dat ik dat niet mag doen. Duidelijk geen liberaal...
Wasserwunderland
  woensdag 4 april 2007 @ 00:17:17 #100
126487 One_of_the_few
Mate verslaafde
pi_47989513
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 19:57 schreef Martijn_77 het volgende:
Volgens deze analyse is de Sovjet-Unie Marijnissens ideaal en wel zo een die bestond in de tijd van Stalin lijkt het
[..]

Bron

Klopt het beeld wat hier geschetst word en zo nee op welke punten klopt dit beeld dan niet?

Ik zelf denk dat dit beeld wel erg overtrokken is maar dat er toch zeer zeker een kern van waarheid in zit en dat dit misschien mede de reden is dat de SP bijna nergens in het bestuur komt.
Erg slecht stuk zeg.
Het begin alleen al, ik noem hem voor het gemak even jan de Leider. Ja tuurlijk, 'voor het gemak' Waarom niet jan de Grote? 1 en al in een hoek proberen weg te zetten.
Daarnaast wordt de Telegraaf meerdere keren geciteerd en die hebben inzake een interview met Marijnissen en inzake de jongerenreis naar Marokko nogal een grote duim wat citaten betreft. Daarnaast moet de maker van het stuk zijn gelijk halen uit opmerking als Jan de Leider en Jan de Gids van de Lage Landen, het plaatsen van citaten achter eigen tekst wat een relatie met elkaar zou hebben terwijl de relatie enkel door de schrijver wordt neergezet.
En buiten de titel om wordt er nergens een vergelijking gemaakt tussen de Sovjet Unie en Marijnissen, wel met MAO (china), en algemene communistische waarden. Nergens wordt de vergelijking getrokken met concrete standpunten van de SP. Er wordt vooral een doemscenario geschetst. Pulp.
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
''And the Germans kill the Jews, And the Jews kill the Arabs, And the Arabs kill the hostages
And that is the news.''
  woensdag 4 april 2007 @ 00:21:59 #101
157786 Ooster
Alleen nog maar blokzeep!
pi_47989678
quote:
Op woensdag 4 april 2007 00:10 schreef BobbyDrake het volgende:
Elsevier, voor die mensen die fictie preferen boven opinie. Ik heb het een jaar gelezen, en heb sommige columns van Bart Tromp en Syp Wynia met interesse gelezen, maar de rest is de naam opinie onwaardig. Het lijkt de rechtse tegenhanger van de Antifa wel.
Dat is niet zo want Antifa doet onderzoek.....
..:: principieel wietteler (en sinds kort ook paddokweker)::..
  woensdag 4 april 2007 @ 00:36:38 #102
93744 Finder_elf_towns
Sterf nu en vloek tevergeefs
pi_47990214
quote:
Op woensdag 4 april 2007 00:13 schreef Tup het volgende:

[..]

Fijn dat jij voor mij bepaalt dat ik dat niet mag doen. Duidelijk geen liberaal...
Dat is niet correct. De Partij is bepaalt de randvoorwaarden die in tegenspraak zijn met de grondgedachte van keuzevrijheid. Niet ik. Van mij mag je namelijk best kaderlid worden, als je dat wenst.

[ Bericht 2% gewijzigd door Finder_elf_towns op 04-04-2007 00:46:26 ]
  † In Memoriam † woensdag 4 april 2007 @ 00:48:59 #103
159335 Boze_Appel
Vrij Fruit
pi_47990582
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 23:25 schreef HenriOsewoudt het volgende:
Dat laatste is doorgaans omdat een socialistisch stelsel de voedselmarkt nationaliseert. Er zijn geen vrije kapitalistische landen waar honger geleden wordt.
In beide stelsels is, in de pure vorm uitgevoerd, geen honger. In beide fout uitgevoerde stelsels is wel honger.
Carpe Libertatem
pi_47990692
quote:
Op woensdag 4 april 2007 00:21 schreef Ooster het volgende:
Dat is niet zo want Antifa doet onderzoek.....
Denk je dat hij voor de lol 'lijkt' bijvoegt?
pi_47990702
quote:
Op woensdag 4 april 2007 00:48 schreef Boze_Appel het volgende:
In beide stelsels is, in de pure vorm uitgevoerd, geen honger. In beide fout uitgevoerde stelsels is wel honger.
Wat opvallend dan dat socialistische stelsels stelselmatig verkeerd worden uitgevoerd en kapitalistische stelsels altijd goed.

Zou dat misschien komen doordat je in een socialistisch stelsel afhankelijk bent van wat er van hogerhand over je wordt beslist en je in een vrij kapitalistisch stelsel je zelf de touwtjes in handen kunt nemen?
  woensdag 4 april 2007 @ 01:03:50 #106
133012 rood_verzet
The needs of the many
pi_47990945
quote:
Op woensdag 4 april 2007 00:53 schreef HenriOsewoudt het volgende:

[..]

Wat opvallend dan dat socialistische stelsels stelselmatig verkeerd worden uitgevoerd en kapitalistische stelsels altijd goed.

Zou dat misschien komen doordat je in een socialistisch stelsel afhankelijk bent van wat er van hogerhand over je wordt beslist en je in een vrij kapitalistisch stelsel je zelf de touwtjes in handen kunt nemen?
HAVANA - Cuba heeft in 2006 de laagste kindersterfte geboekt in de geschiedenis van Latijns-Amerika: 5,3 sterfgevallen op duizend geboortes. Dit heeft het ministerie van Volksgezondheid in Havana woensdag laten weten.
Op het westelijk halfrond is de kindersterfte alleen in Canada lager. Cuba heeft sinds de communistische revolutie in de jaren '60 veel geïnvesteerd in goede gezondheidszorg voor de bevolking.

Bron: AD
  woensdag 4 april 2007 @ 01:05:08 #107
140724 Zyggie
Geweldenaar.
pi_47990971
Rood_Verzet dit kan je niet winnen. De tijd van de grote ideologieën ligt achter ons, het is mislukt. Wat rest is gepriegel in de marge.
Zyggie.
  † In Memoriam † woensdag 4 april 2007 @ 01:13:05 #108
159335 Boze_Appel
Vrij Fruit
pi_47991118
quote:
Op woensdag 4 april 2007 00:53 schreef HenriOsewoudt het volgende:
Wat opvallend dan dat socialistische stelsels stelselmatig verkeerd worden uitgevoerd en kapitalistische stelsels altijd goed.
Ligt er maar net aan wat je onder goed verstaat.
quote:
Zou dat misschien komen doordat je in een socialistisch stelsel afhankelijk bent van wat er van hogerhand over je wordt beslist en je in een vrij kapitalistisch stelsel je zelf de touwtjes in handen kunt nemen?
Ook dat kapitalistische met die mooie eigen touwtjes heeft nadelen. Zo zijn er in de kapitalistische hoofstad (VS) genoeg mensen die een goed bedrijf hadden, lekker die touwtjes zelf in handen, maar door ziekte of ongeluk hun ziekenhuisrekeningen niet meer kunnen betalen en op straat komen.

Daar zit je dan met je touwtjes op straat lekker vrij te zijn.

Socialistische stelsels zijn vaak voor iedereen middelmatig. Kapitalistische stelsels zijn voor een redelijk percentage goed en voor een klein percentage heel erg slecht.
Carpe Libertatem
pi_47991184
quote:
Op woensdag 4 april 2007 00:53 schreef HenriOsewoudt het volgende:

[..]

Wat opvallend dan dat socialistische stelsels stelselmatig verkeerd worden uitgevoerd en kapitalistische stelsels altijd goed.
Het zijn uiteraard overal ter wereld mengvormen van markt en staat. Jammer dat je alle nuance bent verloren.
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
pi_47991206
quote:
Op woensdag 4 april 2007 01:05 schreef Zyggie het volgende:
Rood_Verzet dit kan je niet winnen. De tijd van de grote ideologieën ligt achter ons, het is mislukt. Wat rest is gepriegel in de marge.
Prima samenvatting. En of die grote ideologie nou religie, markt, staat of anders heet maakt geen ruk uit.
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
pi_47991291
quote:
Op woensdag 4 april 2007 01:03 schreef rood_verzet het volgende:
HAVANA - Cuba heeft in 2006 de laagste kindersterfte geboekt in de geschiedenis van Latijns-Amerika: 5,3 sterfgevallen op duizend geboortes. Dit heeft het ministerie van Volksgezondheid in Havana woensdag laten weten.
Op het westelijk halfrond is de kindersterfte alleen in Canada lager. Cuba heeft sinds de communistische revolutie in de jaren '60 veel geïnvesteerd in goede gezondheidszorg voor de bevolking.

Bron: AD
PWN3D!

Ben benieuwd hoe HenriOsewoudt dit recht gaat praten, zeker in vergelijking met de VS waar veel meer kapitalistische vrijheid heerst dan in Cuba.
pi_47991305
quote:
Op woensdag 4 april 2007 01:22 schreef DreamForEver het volgende:

[..]

PWN3D!

Ben benieuwd hoe HenriOsewoudt dit recht gaat praten, zeker in vergelijking met de VS waar veel meer kapitalistische vrijheid heerst dan in Cuba.
Door er om heen te lullen uiteraard, standaard techniek .
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
  woensdag 4 april 2007 @ 01:24:22 #113
133012 rood_verzet
The needs of the many
pi_47991316
quote:
Op woensdag 4 april 2007 01:05 schreef Zyggie het volgende:
Rood_Verzet dit kan je niet winnen. De tijd van de grote ideologieën ligt achter ons, het is mislukt. Wat rest is gepriegel in de marge.
De koude oorlog is achter ons en de USSR is verleden tijd. De klassestrijd is nog niet voorbij, sterker nog op moment van spreke worden er nog steeds revoluties bevochten in Latijns Amerika en komt Europa steeds meer in de greep van het neoliberalisme. Hier is het momenteel niet de tijd voor revoluties. Maar dat betekent niet dat je alles maar moet accepteren.
pi_47991340
quote:
Op woensdag 4 april 2007 01:23 schreef du_ke het volgende:
Door er om heen te lullen uiteraard, standaard techniek .
Hij discussieert anders nog vele malen beter dan jij met je zwakke gebral, die in de verste verte niet eens wat weg heeft van beargumenten .
pi_47991380
quote:
Op woensdag 4 april 2007 01:26 schreef DreamForEver het volgende:

[..]

Hij discussieert anders nog vele malen beter dan jij met je zwakke gebral, die in de verste verte niet eens wat weg heeft van beargumenten .
Ik heb tenminste geen kutklonen nodig om voor m'n mening uit te komen.
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
pi_47991521
quote:
Op woensdag 4 april 2007 01:22 schreef DreamForEver het volgende:
PWN3D!

Ben benieuwd hoe HenriOsewoudt dit recht gaat praten, zeker in vergelijking met de VS waar veel meer kapitalistische vrijheid heerst dan in Cuba.
Wat valt er aan recht te praten? Tegenover de karrevrachten ellende die socialistische systemen hebben voortgebracht komt rood_verzet altijd weer met dat ene puntje: "de kindersterfte in Cuba". Knap hoor, je bevolking straatarm maken en actief onderdrukken en dan zowaar één positief puntje weten te bewerkstelligen, de kindersterfte schijnt er (naar eigen zeggen) mee te vallen. Ik geef toe, het is één puntje meer dan in alle andere socialistische landen. Maar was dat het nou waard?

De veelgeprezen gezondheidszorg in Cuba is trouwens alweer een tijdje op z'n retour. Uiteindelijk valt ook dat niet meer te betalen, als je alles leeggeroofd hebt rest slechts de laatste socialist die het licht mag uitdoen. Het lijkt erop dat dat zowaar Fidel zelf zal zijn.
  woensdag 4 april 2007 @ 01:52:58 #117
133012 rood_verzet
The needs of the many
pi_47991686
quote:
Op woensdag 4 april 2007 01:40 schreef HenriOsewoudt het volgende:

[..]

Wat valt er aan recht te praten? Tegenover de karrevrachten ellende die socialistische systemen hebben voortgebracht komt rood_verzet altijd weer met dat ene puntje: "de kindersterfte in Cuba". Knap hoor, je bevolking straatarm maken en actief onderdrukken en dan zowaar één positief puntje weten te bewerkstelligen, de kindersterfte schijnt er (naar eigen zeggen) mee te vallen. Ik geef toe, het is één puntje meer dan in alle andere socialistische landen. Maar was dat het nou waard?

De veelgeprezen gezondheidszorg in Cuba is trouwens alweer een tijdje op z'n retour. Uiteindelijk valt ook dat niet meer te betalen, als je alles leeggeroofd hebt rest slechts de laatste socialist die het licht mag uitdoen. Het lijkt erop dat dat zowaar Fidel zelf zal zijn.
Unesco looft renovatie Havana
Volgend jaar viert het oude centrum van de Cubaanse hoofdstad Havana de vijfentwintigste verjaardag van zijn erkenning als Werelderfgoed door Unesco. Nu al wordt volgens een boek de stad volop lof toegezwaaid voor de manier waarop de gemeenschap erbij werd betrokken en de renovatie zichzelf financiert. Het Geschiedkundig Bureau van Havana opende een reeks winkels en andere ondernemingen in de toeristische- en dienstensector in het oude stadsgedeelte. Volgens hoofdverantwoordelijke Patricia Rodríguez hebben die intussen zo'n 250 miljoen dollar opgebracht. Het Bureau maakt zich sterk dat 40 procent van de winst naar sociale projecten gaat en 60 procent naar nieuwe projecten die extra geld voor renovatie zullen opleveren. Intussen is eenderde van de totale 2,1 vierkante kilometer van het oude stadscentrum gerenoveerd. (IPS, 21/28-10-2006)
pi_47991733
quote:
Op woensdag 4 april 2007 01:52 schreef rood_verzet het volgende:
Unesco looft renovatie Havana
Volgend jaar viert het oude centrum van de Cubaanse hoofdstad Havana de vijfentwintigste verjaardag van zijn erkenning als Werelderfgoed door Unesco. Nu al wordt volgens een boek de stad volop lof toegezwaaid voor de manier waarop de gemeenschap erbij werd betrokken en de renovatie zichzelf financiert. Het Geschiedkundig Bureau van Havana opende een reeks winkels en andere ondernemingen in de toeristische- en dienstensector in het oude stadsgedeelte. Volgens hoofdverantwoordelijke Patricia Rodríguez hebben die intussen zo'n 250 miljoen dollar opgebracht. Het Bureau maakt zich sterk dat 40 procent van de winst naar sociale projecten gaat en 60 procent naar nieuwe projecten die extra geld voor renovatie zullen opleveren. Intussen is eenderde van de totale 2,1 vierkante kilometer van het oude stadscentrum gerenoveerd. (IPS, 21/28-10-2006)
Waaruit maar weer blijkt dat de enige sector waarmee Cuba nog deviezen kan binnenhalen het toerisme is. Toeristen dus, die zich dankzij het vrije kapitalisme een reisje naar Cuba kunnen veroorloven.
  woensdag 4 april 2007 @ 02:03:03 #119
130955 Floripas
Blast from the past
pi_47991786
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 23:25 schreef HenriOsewoudt het volgende:

[..]

Dat laatste is doorgaans omdat een socialistisch stelsel de voedselmarkt nationaliseert. Er zijn geen vrije kapitalistische landen waar honger geleden wordt.
Ik wil het niet opnemen voor communisten (je weet), maar bij uitstek de voedselproductie is in geen enkel welvarend land ook maar in de verste verte vrij te noemen. Van Italie tot aan de VS, ze bepalen overheidsgewijs de prijs van graan, suiker, enzovoorts.
pi_47991794
quote:
Op woensdag 4 april 2007 01:13 schreef Boze_Appel het volgende:
Ook dat kapitalistische met die mooie eigen touwtjes heeft nadelen. Zo zijn er in de kapitalistische hoofstad (VS) genoeg mensen die een goed bedrijf hadden, lekker die touwtjes zelf in handen, maar door ziekte of ongeluk hun ziekenhuisrekeningen niet meer kunnen betalen en op straat komen.

Daar zit je dan met je touwtjes op straat lekker vrij te zijn.
Die mensen hadden zich anders gewoon kunnen verzekeren. Ik geef toe dat de premies in de VS wel aan de erg hoge kant zijn. Schuldig daaraan is de overheid die met haar socialistische programma's MediCare en MedicAid de premies opjaagt. De overheid van de VS is sowieso de grootste ter wereld dus om de VS nou de kapitalistische hoofdstad te noemen, dan loop je toch echt een slordige eeuw achter.
quote:
Socialistische stelsels zijn vaak voor iedereen middelmatig. Kapitalistische stelsels zijn voor een redelijk percentage goed en voor een klein percentage heel erg slecht.

Onjuist. Socialistische stelsels zijn voor een heel groot percentage van de bevolking erg slecht en voor een heel klein percentage (de nomenklatura) erg goed. Kapitalisitische stelsels zijn voor iedereen goed en voor een klein percentage van de bevolking héél goed.
pi_47991807
quote:
Op woensdag 4 april 2007 02:03 schreef Floripas het volgende:
Ik wil het niet opnemen voor communisten (je weet), maar bij uitstek de voedselproductie is in geen enkel welvarend land ook maar in de verste verte vrij te noemen. Van Italie tot aan de VS, ze bepalen overheidsgewijs de prijs van graan, suiker, enzovoorts.
Dat weet ik Flori, maar ze is een stuk vrijer dan in communistische landen en het is daarom dat we hier in elk geval geen hongersnood meer kennen. Als we nu de markt volledig vrij maken zijn we ook nog van dat andere probleem af, dat van de gesubsidieerde overproductie waardoor we een derde van ons voedsel maar wegsmijten.
  woensdag 4 april 2007 @ 02:11:33 #122
130955 Floripas
Blast from the past
pi_47991878
quote:
Op woensdag 4 april 2007 02:05 schreef HenriOsewoudt het volgende:

[..]

Dat weet ik Flori, maar ze is een stuk vrijer dan in communistische landen en het is daarom dat we hier in elk geval geen hongersnood meer kennen. Als we nu de markt volledig vrij maken zijn we ook nog van dat andere probleem af, dat van de gesubsidieerde overproductie waardoor we een derde van ons voedsel maar wegsmijten.
Eh, nou, eigenlijk niet. Ik mag dan dronken zijn en net uit de kroeg stommelen (hips), hier heb ik nog wel wat over gelezen.

Ik ga het debat graag met je aan, maar het zal een academische worden, want elk welvarend land heeft een landbouwpolitiek die op het communisische af is. Wist je dat de overheid per hectare exacte subsidies geeft? En dat de combinatie met de vastgestelde overheidsprijzen een boer elk jaar precies weet wat hij gaat krijgen? Juist landbouw is, als je zou willen, een idee dat communisme werkt. Als je overigens niet meerekent dat landbouwtarieven derdewereldlanden aan zeep helpen, omdat de consumentenkracht hier zit.

Landbouw is wat dat betreft bij elke discussie hors système. Mensen die zeggen: "ja, je zeikt over de ns, maar waarom zeik je niet over een brood dat je dankzij de markt zo goedkoop kan krijgen?" begrijpen het Europese - of Amerikaanse, for that matter - landbouwbeleid niet.
  woensdag 4 april 2007 @ 02:15:17 #123
130955 Floripas
Blast from the past
pi_47991926
quote:
Op woensdag 4 april 2007 02:03 schreef HenriOsewoudt het volgende:

[..]

Die mensen hadden zich anders gewoon kunnen verzekeren. Ik geef toe dat de premies in de VS wel aan de erg hoge kant zijn. Schuldig daaraan is de overheid die met haar socialistische programma's MediCare en MedicAid de premies opjaagt. De overheid van de VS is sowieso de grootste ter wereld dus om de VS nou de kapitalistische hoofdstad te noemen, dan loop je toch echt een slordige eeuw achter.
En jouw idee is dat dat door medicare en medicaid komt? Terwijl de bedrijven bij de invoering ervan vóór waren omdat ze de zwaarste lasten (junkies, ganggewonden, psychisch gestoorden, een boel ouderen die onvoldoende hadden gespaard) niet meer hoefden te dekken?
Dat mag je me vanuit het perspectief van de verzekeraars toch nog eens uitleggen.
pi_47991929
quote:
Op woensdag 4 april 2007 02:11 schreef Floripas het volgende:
Eh, nou, eigenlijk niet. Ik mag dan dronken zijn en net uit de kroeg stommelen (hips), hier heb ik nog wel wat over gelezen.
Proost! binnenkort gaan we eten.
quote:
Ik ga het debat graag met je aan, maar het zal een academische worden, want elk welvarend land heeft een landbouwpolitiek die op het communisische af is. Wist je dat de overheid per hectare exacte subsidies geeft? En dat de combinatie met de vastgestelde overheidsprijzen een boer elk jaar precies weet wat hij gaat krijgen? Juist landbouw is, als je zou willen, een idee dat communisme werkt. Als je overigens niet meerekent dat landbouwtarieven derdewereldlanden aan zeep helpen, omdat de consumentenkracht hier zit.
Dat reken ik dus wel mee.
quote:
Landbouw is wat dat betreft bij elke discussie hors système. Mensen die zeggen: "ja, je zeikt over de ns, maar waarom zeik je niet over een brood dat je dankzij de markt zo goedkoop kan krijgen?" begrijpen het Europese - of Amerikaanse, for that matter - landbouwbeleid niet.
Oke, maar je zult toch met me eens zijn dat het volledig vrijgeven van de markt niet zal betekenen dat er weer hongersnood zal ontstaan?
pi_47991969
quote:
Op woensdag 4 april 2007 02:15 schreef Floripas het volgende:
En jouw idee is dat dat door medicare en medicaid komt? Terwijl de bedrijven bij de invoering ervan vóór waren omdat ze de zwaarste lasten (junkies, ganggewonden, psychisch gestoorden, een boel ouderen die onvoldoende hadden gespaard) niet meer hoefden te dekken?
Dat mag je me vanuit het perspectief van de verzekeraars toch nog eens uitleggen.
"I'm not pro-business, I'm pro free-enterprise. Which is a very different thing." (Friedman)

Doktoren krijgen gemiddeld zo'n 80% vergoed van elke MediCare/MedicAid patiënt. De rest van de kosten wentelen ze dus af op de gewone verzekerden. Daardoor stijgen de premies en komen er steeds meer mensen die ze niet meer kunnen betalen en dus ook een beroep doen op de socialistische programma's. Waarna de cirkel zich herhaalt. Het is allemaal zo simpel.
  woensdag 4 april 2007 @ 02:22:22 #126
130955 Floripas
Blast from the past
pi_47992002
quote:
Op woensdag 4 april 2007 02:15 schreef HenriOsewoudt het volgende:

[..]

Proost! binnenkort gaan we eten.
[..]
Reken maar! Je hebt (dronken) mail.
quote:
Dat reken ik dus wel mee.
[..]
Waarom? Puntje bij paaltje, het westen consumeert wat ze produceert in calorieën. Suiker, graan, melkproducten, groente, fruit, wordt praktisch voor 90% in het westen gemaakt.
quote:
Oke, maar je zult toch met me eens zijn dat het volledig vrijgeven van de markt niet zal betekenen dat er weer hongersnood zal ontstaan?
Dat weet ik eerlijk gezegd nog zo net niet. De standaardprincipes van, zeg, het bankwezen kun je niet zo makkelijk op de landbouw toepassen. Een boer zal namelijk niet meteen kunnen inspelen op verandering van vraag en aanbod: een boer met geschikt landbouwgrond voor graan en een schuur vol zaaigraan en een grote kennis van graan zal, bij het dalen van de marktprijs, alleen maar meer graan proberen te verbouwen, in plaats van, zoals je markttechnisch van zo iemand verwacht, overstappen op veeteelt.
En van alle zaken waarmee je gaat spelen is dit de precairste: je kunt voor je baby's simpelweg niet twee jaar geen melk produceren omdat je speelt met de invoering van een marktprincipe dat nog nooit in een vol ontwikkeld land is geïntroceerd.
  woensdag 4 april 2007 @ 02:24:05 #127
130955 Floripas
Blast from the past
pi_47992024
quote:
Op woensdag 4 april 2007 02:19 schreef HenriOsewoudt het volgende:

[..]

"I'm not pro-business, I'm pro free-enterprise. Which is a very different thing." (Friedman)

Doktoren krijgen gemiddeld zo'n 80% vergoed van elke MediCare/MedicAid patiënt. De rest van de kosten wentelen ze dus af op de gewone verzekerden. Daardoor stijgen de premies en komen er steeds meer mensen die ze niet meer kunnen betalen en dus ook een beroep doen op de socialistische programma's. Waarna de cirkel zich herhaalt. Het is allemaal zo simpel.
Als ik het goed heb begrepen, maar corrigeer me als ik het mis heb, betaalt ook de staat direct aan de ziekenhuizen-lumpsum voor die overige twintig procent.
pi_47992086
quote:
Op woensdag 4 april 2007 02:22 schreef Floripas het volgende:
Waarom? Puntje bij paaltje, het westen consumeert wat ze produceert in calorieën. Suiker, graan, melkproducten, groente, fruit, wordt praktisch voor 90% in het westen gemaakt.
Gesubsidieerde sinaasappelen in gesubsidieerde kassen terwijl we de markt voor Afrikaanse sinaasappelen potdicht houden. Kom op, dat kun je geen goed beleid vinden.
quote:
Dat weet ik eerlijk gezegd nog zo net niet. De standaardprincipes van, zeg, het bankwezen kun je niet zo makkelijk op de landbouw toepassen. Een boer zal namelijk niet meteen kunnen inspelen op verandering van vraag en aanbod: een boer met geschikt landbouwgrond voor graan en een schuur vol zaaigraan en een grote kennis van graan zal, bij het dalen van de marktprijs, alleen maar meer graan proberen te verbouwen, in plaats van, zoals je markttechnisch van zo iemand verwacht, overstappen op veeteelt.
Een boer kan net zo goed inspelen op verandering van vraag en aanbod als ieder ander. Het zal best wat ingewikkelder zijn dan een handelaar in plasma-tv's of videocamera's maar er is in principe geen verschil.
quote:
En van alle zaken waarmee je gaat spelen is dit de precairste: je kunt voor je baby's simpelweg niet twee jaar geen melk produceren omdat je speelt met de invoering van een marktprincipe dat nog nooit in een vol ontwikkeld land is geïntroceerd.
En de baby's in Afrika? Die zijn wat minder belangrijk dan?

'T is laat. Ik ga slapen. We praten er binnenkort over door. Ik geef toe dat landbouw best wat meer discussie waard is, zo je kunt in elk geval met een glimlach gaan slapen. Maar wie het laatst lacht
pi_47992093
quote:
Op woensdag 4 april 2007 02:24 schreef Floripas het volgende:
Als ik het goed heb begrepen, maar corrigeer me als ik het mis heb, betaalt ook de staat direct aan de ziekenhuizen-lumpsum voor die overige twintig procent.
Dat zou kunnen, weet ik ook niet precies, maar je kunt zelf wel bedenken waarom dat voor het principe niets uitmaakt. Een overheid kan niet geven zonder...
  woensdag 4 april 2007 @ 02:34:06 #130
130955 Floripas
Blast from the past
pi_47992979
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 23:16 schreef rood_verzet het volgende:

[..]

Je moet toch behoorlijk gestoord zijn om te streven naar een rechtvaardige samenleving, ook ben je zeer kwaadaardig als je het onrecht in de wereld dat systematisch in stand wordt gehouden wilt bestrijden. Helemaal van de pot gerukt ben je als je afvraagt waarom mensen niks te eten hebben terwijl we hier 1/3 van ons voedsel weg gooien.
En dat is dus je fundamentele denkfout: communistische samenlevingen zijn namelijl NIET rechtvaardig. Het is NIET rechtvaardig iedereen als een Borg-drone te behandelen.

En tja, vraag je je nooit af waarom juist in die 'rechtvaardige communistische samenlevingen' honger en aan een hoop dingen gebrek was en in de kapitalistische niet?
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
  woensdag 4 april 2007 @ 08:45:43 #132
72039 Pappie_Culo
Spelen is leuk
pi_47993538
quote:
Op woensdag 4 april 2007 00:07 schreef Finder_elf_towns het volgende:

[..]

De partij kiest nog steeds voor je en jij moet daar of je wil of niet je daaraan conformeren. Dat is een ongeoorloofde inbreuk op je keuzevrijheid.
Net zo min als het uitdelen van boetes voor zwartrijden... ouwehoer
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 23:12 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

Nee het is niet verboden.
Wel net zo totaal gestoord als nationaal-socialisme. Dat heeft de geschiedenis wel bewezen. Wie anno 2007 nog in communisme gelooft is of geestelijk gestoord of gewoonweg kwaadaardig.
En waarom dan wel niet?
Dance into the fire, to fatal sounds of broken dreams...
pi_47994317
quote:
Op woensdag 4 april 2007 08:45 schreef Pappie_Culo het volgende:

En waarom dan wel niet?
Waarom dan wel niet wat? Wat is je vraag?
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
pi_47995293
quote:
quote:Op dinsdag 3 april 2007 20:33 schreef Pappie_Culo het volgende:
SP is geen communistische partij. Dus daar kunnen we snel vanaf stappen.
Klopt, ze zijn een socialistische partij. In dat kader passen ze dus wel goed bij de USSR*.


* ) Unie van Socialistische Sovjet Republieken
Volgens Marx moest het communisme twee fasen doormaken, waarbij de eerste fase vaak 'socialistisch' wordt genoemd. Vandaar het door elkaar gebruiken van de termen socialisme en communisme wanneer er naar bepaalde bestaande regeringsvormen of naar de toekomstige maatschappij wordt verwezen. Een maatschappij waarin eenieder "levert naar vermogen en neemt naar behoefte" is namelijk een utopie die de goedheid van de mens veronderstelt. Omdat de mens, volgens marxistische theoretici en politici, nog niet aan dit ideaal voldoet, is in de communistische landen als tussenvorm het 'socialisme' geïntroduceerd, dat de mensen moet omkneden tot ware communisten, opdat de utopie werkelijkheid zal kunnen worden. Pas dan zullen die landen echt communistisch genoemd kunnen worden. Tot die tijd bestaat de regering meestal uit een Communistische Partij (die streeft naar communisme), maar zijn het land en de politiek socialistisch. De voormalige USSR heette dan ook de "Unie van Socialistische Sovjet Republieken," en ook in Cuba wordt de (voortdurende) revolutie socialistisch genoemd, niet communistisch.
bron: wikipedia

Socialisme gaat vooraf aan communisme, socialisme is dus een regeringsvorm welke wordt gebruikt om tot het communisme te komen. Trek hier maar gewoon je conclusies uit...
  woensdag 4 april 2007 @ 10:05:46 #135
72039 Pappie_Culo
Spelen is leuk
pi_47995326
quote:
Op woensdag 4 april 2007 09:26 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

Waarom dan wel niet wat? Wat is je vraag?
Waarom ben je dan gek of kwaadaardig? Is spreektaal.
Dance into the fire, to fatal sounds of broken dreams...
  woensdag 4 april 2007 @ 10:07:37 #136
72039 Pappie_Culo
Spelen is leuk
pi_47995378
quote:
Op woensdag 4 april 2007 10:04 schreef Celeste123 het volgende:

[..]

Volgens Marx moest het communisme twee fasen doormaken, waarbij de eerste fase vaak 'socialistisch' wordt genoemd. Vandaar het door elkaar gebruiken van de termen socialisme en communisme wanneer er naar bepaalde bestaande regeringsvormen of naar de toekomstige maatschappij wordt verwezen. Een maatschappij waarin eenieder "levert naar vermogen en neemt naar behoefte" is namelijk een utopie die de goedheid van de mens veronderstelt. Omdat de mens, volgens marxistische theoretici en politici, nog niet aan dit ideaal voldoet, is in de communistische landen als tussenvorm het 'socialisme' geïntroduceerd, dat de mensen moet omkneden tot ware communisten, opdat de utopie werkelijkheid zal kunnen worden. Pas dan zullen die landen echt communistisch genoemd kunnen worden. Tot die tijd bestaat de regering meestal uit een Communistische Partij (die streeft naar communisme), maar zijn het land en de politiek socialistisch. De voormalige USSR heette dan ook de "Unie van Socialistische Sovjet Republieken," en ook in Cuba wordt de (voortdurende) revolutie socialistisch genoemd, niet communistisch.
bron: wikipedia

Socialisme gaat vooraf aan communisme, socialisme is dus een regeringsvorm welke wordt gebruikt om tot het communisme te komen. Trek hier maar gewoon je conclusies uit...
De conclusie dat alles wat socialistisch is slechts bestaat bij gratie van de te vormen communistische wereld? Marx is al lang dood, dus ik zie de relevantie hier van niet in.
Dance into the fire, to fatal sounds of broken dreams...
  woensdag 4 april 2007 @ 10:07:41 #137
153070 Rock_de_Braziliaan
Stranger than fiction
pi_47995381
Mooi topic.
"I think I'm in a tragedy"
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FZFG5PKw504[/youtube]
"In America today profit is privatized but risk is increasingly socialized"
  woensdag 4 april 2007 @ 10:17:05 #138
66825 Reya
Fier Wallon
pi_47995636
Ik vraag me eigenlijk af wat Ellian met deze column wil bereiken. Echt nieuw is deze opinie niet echt te noemen - al gedurende haar hele geschiedenis wordt de SP al dan niet terecht gelinkd aan het communisme - en er blijkt nergens uit dit verwijt die partij ook maar enigszins heeft geschaad. Inhoudelijk is de column uitermate zwak, er wordt voornamelijk het gebruikelijke riedeltje afgespeeld, dat vermoedelijk ook niemands ogen zal openen; daarmee lijkt het vooral een vorm van ordinair afgeven op een politieke opponent te zijn. En dat terwijl er genoeg inhoudelijk valt in te brengen tegen de SP.
  woensdag 4 april 2007 @ 10:18:32 #139
72039 Pappie_Culo
Spelen is leuk
pi_47995686
quote:
Op woensdag 4 april 2007 10:17 schreef Reya het volgende:
Ik vraag me eigenlijk af wat Ellian met deze column wil bereiken. Echt nieuw is deze opinie niet echt te noemen - al gedurende haar hele geschiedenis wordt de SP al dan niet terecht gelinkd aan het communisme - en er blijkt nergens uit dit verwijt die partij ook maar enigszins heeft geschaad. Inhoudelijk is de column uitermate zwak, er wordt voornamelijk het gebruikelijke riedeltje afgespeeld, dat vermoedelijk ook niemands ogen zal openen; daarmee lijkt het vooral een vorm van ordinair afgeven op een politieke opponent te zijn. En dat terwijl er genoeg inhoudelijk valt in te brengen tegen de SP.
Dat laatste ben ik het mee eens, en ik heb nog wel op ze gestemd. Zit een hoop suf ultra-links gedoe tussen waar niemand wat mee opschiet. Maar toch mag ik de SP wel.
Dance into the fire, to fatal sounds of broken dreams...
pi_47995720
quote:
Op woensdag 4 april 2007 10:04 schreef Celeste123 het volgende:

[..]

Volgens Marx moest het communisme twee fasen doormaken, waarbij de eerste fase vaak 'socialistisch' wordt genoemd. Vandaar het door elkaar gebruiken van de termen socialisme en communisme wanneer er naar bepaalde bestaande regeringsvormen of naar de toekomstige maatschappij wordt verwezen. Een maatschappij waarin eenieder "levert naar vermogen en neemt naar behoefte" is namelijk een utopie die de goedheid van de mens veronderstelt. Omdat de mens, volgens marxistische theoretici en politici, nog niet aan dit ideaal voldoet, is in de communistische landen als tussenvorm het 'socialisme' geïntroduceerd, dat de mensen moet omkneden tot ware communisten, opdat de utopie werkelijkheid zal kunnen worden. Pas dan zullen die landen echt communistisch genoemd kunnen worden. Tot die tijd bestaat de regering meestal uit een Communistische Partij (die streeft naar communisme), maar zijn het land en de politiek socialistisch. De voormalige USSR heette dan ook de "Unie van Socialistische Sovjet Republieken," en ook in Cuba wordt de (voortdurende) revolutie socialistisch genoemd, niet communistisch.
bron: wikipedia

Socialisme gaat vooraf aan communisme, socialisme is dus een regeringsvorm welke wordt gebruikt om tot het communisme te komen. Trek hier maar gewoon je conclusies uit...
Niet iedereen volgt het marxisme. Hij heeft niet besloten wat socialisme is en wat communisme is. Hij heeft zijn visie daarop gegeven. Mensen die daar hun eigen waardebepaling aan vasthangen... Stiekem een marxist?
  woensdag 4 april 2007 @ 10:21:55 #141
31245 nonzz
parttime lilliputter
pi_47995777
Niet te geloven wat een slecht stuk. Alleen in de titel en in de laatste zin staat Sovjet-unie. Voor de rest maakt de schrijver nergens hard dat Jan iets met de Sovjet-unie wilt.
lege ton
pi_47996654
quote:
Op woensdag 4 april 2007 10:04 schreef Celeste123 het volgende:


Socialisme gaat vooraf aan communisme, socialisme is dus een regeringsvorm welke wordt gebruikt om tot het communisme te komen. Trek hier maar gewoon je conclusies uit...
Die conclusie is gewoon dat de SP een sociaal democratische partij is met idealen die wat ouderwets zijn. Echter ze zijn lang geen communistische partij.
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
pi_47997035
Nee dat zijn ze ook niet, ze zijn wel een afsplitsing van een communistische partij en hebben jarenlang wel het marxisme aangehangen. De SP zou dus wel een middel kunnen zijn om tot communisme te komen volgens het marxisme. Ze kunnen natuurlijk ook echt bekeerd zijn en puur socialistich zijn zonder andere belangen (maar ik heb hier persoonlijk sterke twijfels bij gezien hun geschiedenis en het ontstaan van de SP)

En ja ik ben een marxist (ik vind de idealen mooi maar niet uitvoerbaar in deze maatschappij) en ja ik stem op de SP (maar niet als doel dat het hier een communistische staat wordt)
  woensdag 4 april 2007 @ 11:13:48 #144
130955 Floripas
Blast from the past
pi_47997467
quote:
Op woensdag 4 april 2007 11:00 schreef Celeste123 het volgende:
Nee dat zijn ze ook niet, ze zijn wel een afsplitsing van een communistische partij en hebben jarenlang wel het marxisme aangehangen. De SP zou dus wel een middel kunnen zijn om tot communisme te komen volgens het marxisme. Ze kunnen natuurlijk ook echt bekeerd zijn en puur socialistich zijn zonder andere belangen (maar ik heb hier persoonlijk sterke twijfels bij gezien hun geschiedenis en het ontstaan van de SP)

En ja ik ben een marxist (ik vind de idealen mooi maar niet uitvoerbaar in deze maatschappij) en ja ik stem op de SP (maar niet als doel dat het hier een communistische staat wordt)
Dus jij denkt dat de SP, wier koers wordt bepaald door gigantische congressen, geheime vergaderingen houdt over het uiteindelijk invoeren van het communisme?
Ben je je aluminiumfolie-hoedje niet vergeten vandaag?
pi_47997758
Nee dat denk ik zeker niet, juist niet.
Het absolute doel is namelijk om mensen socialistischer te maken als voorbereiding op. Dus moet die partij puur socialistisch zijn en dit nastreven zoals de SP dat doet. Het gaat er juist om dat mensen vrijwillig in gaan zien dat het beter is om in zo'n staat te leven dan dat ze onderdrukt worden. Daar is waar het altijd misgaat met communisme. Het wordt afgedwongen en eerst is er een dictatuur nodig en moeten alle tegenstander uitgemoord/gestraft worden voor men tot communisme kan komen.
Het doel is echter om er democratisch toe te komen en hiervoor moet je de totale levensvisie van mensen veranderen en dit kan dmv een puur socialistisch beleid. Dit is echter wel een proces van tientallen jaren. En het is allemaal theorie en zeer waarschijnlijk nooit uit te voeren in de praktijk (denk alleen al aan verzet van andere landen en onze internationale belangen/afspraken/verdragen etc.) Plus dat de SP dan eerst meer dan 76 zetels moet halen in de 2e kamer Toch vind ik het wel een mooie ideologie, het zal alleen met 99.9 % zekerheid nooit gebeuren en daarom stem ik ook gewoon op de SP.

Dus nee ik heb geen aluminium hoedje nodig, ik sta prima met 2 benen op de grond.
  woensdag 4 april 2007 @ 11:33:44 #146
133012 rood_verzet
The needs of the many
pi_47998149
quote:
Op woensdag 4 april 2007 01:57 schreef HenriOsewoudt het volgende:

[..]

Waaruit maar weer blijkt dat de enige sector waarmee Cuba nog deviezen kan binnenhalen het toerisme is. Toeristen dus, die zich dankzij het vrije kapitalisme een reisje naar Cuba kunnen veroorloven.
Als de VS geen continue boycot op zou leggen en men gewoon kon handelen, was het belang van toerisme minder groot geweest. Ik ben blij dat het geld wat toerisme oplevert niet naar hoge partijbonzen gaat, maar rechtstreeks ten goede komt aan de bevolking. Dat hoef je in een kapitalistische samenleving niet te verwachten. En je kunt wel zeiken over dat goede gezondheidszorg 'maar een positief puntje is' (wat niet klopt, ook op gebied van huisvesting, scholing en werkgelegenheid is het een van de meest vooruitstrevende landen van latijns Amerika), het geeft aan dat je met een goed werkend socialistisch systeem er veel meer mensen profijt hebben van goede gezondheidszorg. Kindersterfte is een van de belangrijkste pijlers om te meten hoe leefbaar een land is.
pi_47998192
Florispas die schermt dat ze 'dronken zou zijn', omdat ze toevallig niet tegen kaliber HenriOsewoudt op kan.

Hoe aandoenlijk .
  woensdag 4 april 2007 @ 11:37:43 #148
133012 rood_verzet
The needs of the many
pi_47998291
quote:
Op woensdag 4 april 2007 10:07 schreef Pappie_Culo het volgende:

[..]

De conclusie dat alles wat socialistisch is slechts bestaat bij gratie van de te vormen communistische wereld? Marx is al lang dood, dus ik zie de relevantie hier van niet in.
Nee dat is in feite een wetenschappelijke term. Socialistisch is tegenwoordig meer een synoniem voor sociaal-democratie.
  woensdag 4 april 2007 @ 11:45:25 #149
133012 rood_verzet
The needs of the many
pi_47998571
quote:
Op woensdag 4 april 2007 08:03 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

En dat is dus je fundamentele denkfout: communistische samenlevingen zijn namelijl NIET rechtvaardig. Het is NIET rechtvaardig iedereen als een Borg-drone te behandelen.

En tja, vraag je je nooit af waarom juist in die 'rechtvaardige communistische samenlevingen' honger en aan een hoop dingen gebrek was en in de kapitalistische niet?
Hoe kom je erbij dat iedereen als een borg drone wordt behandelt? Heb je uberhaupt ooit een boek van Marx opengeslagen of is jouw conclussie dat communisme gelijk is aan het beeld wat George Orwell schept in zijn boek 1984?

Ik kan relativeren. Alle landen waar een socialistische revolutie heeft plaatsgevonden waren landen die zeer achtergesteld waren. Om daar in een keer een welvarend land van te maken is naief gedachtegoed. Wij hebben onze welvaart vooral te danken aan oneerlijke handel met derdewereld landen en de exploitatie van hun gebieden. Socialisitische landen zijn op hunzelf aangewezen voor ontwikkeling, de USSR was zelfs sinds lange tijd een land wat compleet op zichzelf was aangewezen aangezien vrijwel elk land vijandig tegenover hun stond. Vrijwel elk land waar een socialisitsche revolutie heeft plaatsgevonden ging de levensstandaard voor de grootste klasse omhoog.
  woensdag 4 april 2007 @ 11:49:48 #150
133012 rood_verzet
The needs of the many
pi_47998735
quote:
Op woensdag 4 april 2007 02:30 schreef HenriOsewoudt het volgende:

[..]

Gesubsidieerde sinaasappelen in gesubsidieerde kassen terwijl we de markt voor Afrikaanse sinaasappelen potdicht houden. Kom op, dat kun je geen goed beleid vinden.
En hoe kan dat? Doordat er handelsbarrieres worden opgericht zodat de meest kapitalisitsche organisaties, de MNO's hun macht behouden. Overigens mag de EU wel handelsbarrieres oprichten maar ontwikkelingslanden niet want dan krijgen ze de WHO op hun dak
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')