Volgens deze analyse is de Sovjet-Unie Marijnissens ideaal en wel zo een die bestond in de tijd van Stalin lijkt het
quote:
Jan Marijnissens ideaal? De Sovjet-Unie
Jan Marijnissen is een klassieke idealist en een echte leider. De partijcultuur bestaat niet meer. Maar Marijnissen beschikt over een echte partij. Een partij die op de heide en in de weide hyperactief is.
De SP is bezig het volk te organiseren. Nederland kent heel veel Jannen. Jan dit, Jan dat. Zelfs de gouverneur van Uruzgan werd door de journalisten Jan Mohammed genoemd. Hij heet in feite Djan Mohammed. Toch is er overal een Jan.
Marijnissen is ook een Jan. Om hem niet te verwarren met alle andere Jannen, noem ik hem Jan de Leider.
Oom Jan
Jan de Leider houdt van ons volk. We mogen hem ook als Oom Jan zien.
Jan de Leider wil overal, in alle hoeken en gaten van Nederland, rechtvaardigheid brengen. Op de vraag waarom hij ondanks zijn winst bij de verkiezingen in de oppositie zit, antwoordde Jan de Leider:
Ja, maar er is een soort onzichtbaar touwtje dat maakt dat wij toch invloed hebben. Iedereen die het regeerakkoord heeft gelezen – ik weet dat trouwens uit zeer betrouwbare bron – zegt dat wij in de formatie elke dag aan tafel hebben gezeten.'
Ik had het moeten weten: Jan de Leider heeft een onzichtbaar touwtje.
De grote Mao
Hoe moeten we dit begrijpen? De grote Mao schreef ooit dat in elk verlies een groot morele overwinning schuilgaat. De grote leiders verliezen dus nooit. In al hun doen en nalaten is de voorzienigheid aanwezig.
De slimme journalist van De Telegraaf vroeg vervolgens:
‘Kan wezen. Maar uw partij staat gewoon aan de zijlijn. U had ook verantwoordelijkheid kunnen nemen en bijvoorbeeld in de provincies kunnen zeggen: wij willen gewoon meedoen. Daar is niets van te zien.’
Jan de Leider: 'Dan moet u beter opletten. Neem de provincie Noord- Brabant. Wij hebben gezegd: We kunnen over alles praten. Maar het is geen seconde over de inhoud gegaan. Het is een partijpolitiek spel geworden. Dat heeft te maken met macht en baantjes.'
De Telegraaf: ‘Maar de SP valt in alle provinciebesturen buiten de boot. Dan denk je toch, het ligt aan ons?’
Jan de Leider: 'Het ligt ook aan ons, om wie we zijn.'
Alleman
Maar wie zijn zij? Zouden Jan de Leider en Alleman ook een onzichtbare persoonlijkheid hebben? Ze zijn aan tafel zonder aan tafel te gaan zitten. Is dat pure magie of volksbedriegerij? Wat is de grote leider met ons van plan?
De leden van de SP die volksvertegenwoordiger zijn, moeten een substantieel deel van hun salaris overdragen aan de partij. Dat is het principe van beroepsrevolutionairen, dat door Lenin en andere kameraden was uitgevonden: wie voor de partij werkt, leeft en handelt door en voor de partij. Later zouden te kritische partijkaders op basis van dat principe worden verwijderd.
Maar wat is het grootste ideaal van Jan de Leider?
7.000 per maand
Ook dit kunnen we lezen in de Telegraaf: ‘Ik verdien geloof ik 7.000 euro per maand. Kom op, hé. Dat heb ik helemaal niet nodig. Ik geloof dat de helft naar de partij gaat. Ik zou me rot schamen als ik zo veel geld zou verdienen.’
Wat blijft van 7.000 euro bruto over wanneer er belastingen, ziektekosten, hypotheek, levensonderhoud etcetera worden afgetrokken? Niet weinig, maar ook niet veel.
Jan schaamt zich voor dit inkomen. Hij hoopt en strijdt niet om iedereen 7.000 euro te laten verdienen.
Uitkeringen
Wat gebeurt in dit land als niemand 7.000 euro of meer verdient?
Dan heeft de overheid geen geld meer om aan al die aanhangers van Jan en Alleman uitkeringen en subsidies te betalen. Jan de Grote Gids der Lage Landen is dan aan de macht, maar wat gebeurt dan?
Jan Marijnissen zal in de voetsporen van andere grote leiders uit de geschiedenis van links armoede gaan verdelen.
Jan de Leiders ideaal is de Sovjet-Unie - met een snufje menselijk gezicht.
BronKlopt het beeld wat hier geschetst word en zo nee op welke punten klopt dit beeld dan niet?
Ik zelf denk dat dit beeld wel erg overtrokken is maar dat er toch zeer zeker een kern van waarheid in zit en dat dit misschien mede de reden is dat de SP bijna nergens in het bestuur komt.
Experience is what you get when you don't get what you wanted
Take my advice ... I don't use it anyway...
Een goede Fok! SearchEen goede Fok! Search