Het voorbeeld wat werd aangehaald over de vlucht van de Belgische man + familie naar Manilla, is door KLM in de minne geschikt en de betaalde nieuwe tickets zijn vergoed door KLM.
Simpelweg omdat KLM nooit hard kan maken dat een treinreis niet gemaakt is, bij een vlucht kan dat wel, bij de vlucht wordt je gecontroleerd of je aan boord bent.
De man wilde in eerste instantie procederen, maar KLM wilde liever niet teveel commotie, simpelweg omdat de belangen heel groot zijn, want er was grote kans dat ze dit proces zouden verliezen, immers, de persoon was wel in België aan zijn reis begonnen en had de tickets opgehaald.
Als KLM had verloren had dat grote gevolgen kunnen hebben van het aanbieden van goedkope tickets op de buitenlandse markten omdat Nederlandse passagiers daar ook gebruik van konden maken.
KLM was er aan gelegen om dit te schikken, en hoewel de man had willen procederen is het aanbod om alle kosten terug te betalen voor de gewone man natuurlijk wel interessant, dan heb je verder ook geen stress.
In het geval van treintickets, ik reis werkgerelateerd regelmatig met de Thalys naar Parijs, Brussel, Antwerpen of met de ICE naar Dusseldorf, in principe wordt je één keer gecontroleerd, daarna lopen de conducteurs nog wel een aantal keer voorbij en hoef je niet nogmaals je ticket laten zien, als je ergens middenin instapt, bijvoorbeeld Antwerpen dan is de conducteur al een aantal keer door de trein geweest, dan kan het zomaar zijn dat ze je voorbij lopen zonder controle omdat ze denken dat ze je al gecontroleerd hebben, ook komt het voor dat ik ze helemaal niet zie.
Het ophalen van de tickets is voldoende, als ik dan voor een dergelijke KLM constructie zou kiezen dan zou ik ook gebruik namen van de trein, ik moet immers toch naar Schiphol en heb dan tickets. Maar er is geen kans op discussie over eventueel niet afgestempelde treintickets, als je ze maar in bezit hebt.
De terugreis hoef je zeker niet te maken, voor de vorm zou je ze nog van Schiphol kunnen afhalen, maar de bagage heb je al dus naheffen van KLM zal dan onmogelijk zijn.
Voor vluchten vanaf Dusseldorf of Brussel is dat anders, je moet de vluchten in de couponvolgorde uitvoeren, anders doen ze lastig met de bagage, ook bij lange stopovers.
Mocht je vlucht vertraagd zijn dan ligt het iets anders, en krijg je wel je bagage, al 2x gehad dat de vlucht uit Azië te laat op Schiphol was, ze boeken je dan over, maar ik heb toen aangegeven dat ik sneller vanaf Schiphol in Arnhem zou zijn dan op de vlucht te wachten, en dat ik mijn bagage wilde, daar is niet moeilijk over gedaan omdat de vertraging een 'fout' van KLM is. (Er werd wel aangegeven dat ze het niet hoeven te doen, maar de discussie over het niet willen geven van de bagage gaan ze juridisch niet winnen, immers KLM houdt zich niet aan het contract zoals verkocht, ze bieden een latere vlucht aan maar die mag je weigeren als die jouw niet uitkomt).
Moraal blijft wel, als je vliegt conform de voorwaarden zoals aangegeven door KLM zullen er zeker geen problemen zijn.
RTFM
Zo niet? Dan toch!
Nawie, just Nawie!
TWENTE KAMPIOEN.