ja, geef de url ff!quote:Op maandag 5 februari 2007 22:05 schreef cheukert het volgende:
Waar is het beertje en dat andere beestje? Die horen er ook bij heh
Ik tel er 4. Bovendien doet YLB ook zweefvliegen.quote:Op maandag 5 februari 2007 23:22 schreef Alternate het volgende:
Dus eigenlijk zijn er in dit topic maar 3 mensen die echt vliegen
Hoe tel jij er 6quote:Op maandag 5 februari 2007 23:23 schreef mcDavid het volgende:
[..]
Ik tel er 4. Bovendien doet YLB ook zweefvliegen.
Oh en Turboprop telt ook nog wel als echt vliegen wat mij betreft. Dus 6.
Als professional zijn inhoudt dat je veel centjes krijgt omdat je toevallig in een vliegtuig de automatische piloot in de gaten mag houden (of nog erger: de persoon die de automatische piloot in de gaten houdt in de gaten houden), dan ben ik liever hobyist.quote:Op maandag 5 februari 2007 23:45 schreef Alternate het volgende:
Agja dat is het verschil tussen hobbyisten en professionals
Ik bespeur afgunstquote:Op maandag 5 februari 2007 23:48 schreef mcDavid het volgende:
[..]
Als professional zijn inhoudt dat je veel centjes krijgt omdat je toevallig in een vliegtuig de automatische piloot in de gaten mag houden (of nog erger: de persoon die de automatische piloot in de gaten houdt in de gaten houden), dan ben ik liever hobyist.
Ja! en soms halen wij ook heus wel de automatische piloot er af hoor.quote:Op dinsdag 6 februari 2007 07:58 schreef Alternate het volgende:
Ja en daar komt bij dat er niemand de persoon die de automatische piloot in de gaten houd in de gaten houd. Diegene leest de krant.
Dat is dus echt compleet kut he! Je wordt verdomme toch geen piloot om te taxien, of om uberhaupt iets te doen? Daar heb je allerlei kabouters voor enzoquote:Op dinsdag 6 februari 2007 12:55 schreef Mojave het volgende:
Onze kisten zijn helaas alleen CATIIIa dus taxieen moeten we echt zelf doen
kwestie van tijd en elke kist is Cat III zquote:Op dinsdag 6 februari 2007 14:34 schreef YellowLedbetter het volgende:
[..]
Dat is dus echt compleet kut he! Je wordt verdomme toch geen piloot om te taxien, of om uberhaupt iets te doen? Daar heb je allerlei kabouters voor enzo
was dan taxichauffeur gewordenquote:Op dinsdag 6 februari 2007 12:55 schreef Mojave het volgende:
Onze kisten zijn helaas alleen CATIIIa dus taxieen moeten we echt zelf doen
En over 20 jaar is de peut op. Komen ze nieteens meer van de grond.quote:Op dinsdag 6 februari 2007 17:41 schreef Autoreply het volgende:
[..]
Of machinist.
Over 10 jaar mogen piloten ook gewoon weer drinken, ze zijn dan toch overbodig![]()
Huh, ik drink nu ook gewoon hoor.. k zou eigenlijk niet weten wat ik anders zou moeten doenquote:Op dinsdag 6 februari 2007 17:41 schreef Autoreply het volgende:
[..]
Of machinist.
Over 10 jaar mogen piloten ook gewoon weer drinken, ze zijn dan toch overbodig![]()
Objectief gezien is het misschien niet zo aardig om de mensen hier met een geflipte fanaticus en (meervoudig?) moordenaar te vergelijken. Maar goed, we nemen het je niet kwalijk hoorquote:Op dinsdag 6 februari 2007 18:00 schreef Mojave het volgende:
Het niveau Volkert van der G. is hier aardig hoog.
Wie zegt dat ik aardig ben dan?quote:Op dinsdag 6 februari 2007 18:23 schreef Autoreply het volgende:
[..]
Objectief gezien is het misschien niet zo aardig om de mensen hier met een geflipte fanaticus en (meervoudig?) moordenaar te vergelijken. Maar goed, we nemen het je niet kwalijk hoor![]()
Als piloten onder elkaar het over vliegen gaan hebben, gaat het altijd fout!quote:Op dinsdag 6 februari 2007 18:58 schreef cheukert het volgende:
duidelijk weer tijd voor bier en tietentopic begint weer eens serieus te worden
Nou dat niet, alleen tussen de gemotoriseerden en zwevers wil het niet zo vlotten.quote:Op dinsdag 6 februari 2007 19:00 schreef mcDavid het volgende:
[..]
Als piloten onder elkaar het over vliegen gaan hebben, gaat het altijd fout!
Dat klinkt fucking gayquote:Op dinsdag 6 februari 2007 21:17 schreef YellowLedbetter het volgende:
Ik verenig die 2 werelden dan ooit wel een keerHoe dan ook, de topictitel is zwaar kut. Wat heeft smaak en kraak te maken met vliegen verdomme?! Ik ga toch geen vliegtuig opvreten, en als ik het al zou doen zouden het mijn tanden zijn die kraakten
Had ik niet beter kunnen samenvattenquote:Op dinsdag 6 februari 2007 23:25 schreef nsfw het volgende:
Ik ga morgen naar de zon
Wat een vreselijk beroep hebben we toch..
Oh, en om even bepaalde misverstanden uit de weg te ruimen...
We landen eigenlijk 99 van de 100 keer zelf... Hebben niet allemaal rijke pappa's (ik niet)..... Zijn niet alleen aan het monitoren maar vertellen elkaar ook grappen, verhalen en hebben het over de dames achterin.... we zijn allemaal hele mooie mannen!.... We zijn niet arrogant, maar zelfverzekerd.... We hebben een gevoel voor humor die niet-profesioneelvliegers nooit zullen begrijpen..... We zijn in staat om van complete nonsense over te schakelen naar pure ernst, en deze ernst dan ook te realiseren binnen een seconden..... We zijn stressbestendig..... We geven het toe als we iets fout doen en staan open voor kritek... We zijn openminded en staan open voor andere dingen...
Kortom, we zijn buschaufeurs zolang alles gaat zoals het moet gaan.
Gelukkig beschikken we over de cappeciteiten (en daar worden we ook voor betaald) om te handelen als piloten als dat nodig is om WAT voor'n rede dan ook!
Waar aanmelden?!quote:Op woensdag 7 februari 2007 05:04 schreef Mojave het volgende:
[..]
[quote]@Public, wat mij betreft wel![]()
Ah, je bent alweer terug man! Ideaal zo'n half dagje werken! ff op-en-neer naar Madrid en je bent alweer klaar. Ruilen?quote:adios amigos, ik ben ff naar Madrid
Lekker hequote:Op woensdag 7 februari 2007 15:21 schreef Public_NME het volgende:
[..]
Waar aanmelden?!![]()
[..]
Ah, je bent alweer terug man! Ideaal zo'n half dagje werken! ff op-en-neer naar Madrid en je bent alweer klaar. Ruilen?
Ja daar zat ik in de trein aan te denken toen ik al die bevroren velden zag. Hoe werkt dat eigenlijk? Moet je daarvoor in de rij staan? (aangezien het spitsuur was?)quote:Op woensdag 7 februari 2007 15:26 schreef Mojave het volgende:
[..]
Lekker hemorgen wat langer.
Kut de-icen vanmorgen![]()
Ja weer een speciale procedure.quote:Op woensdag 7 februari 2007 15:30 schreef Public_NME het volgende:
[..]
Ja daar zat ik in de trein aan te denken toen ik al die bevroren velden zag. Hoe werkt dat eigenlijk? Moet je daarvoor in de rij staan? (aangezien het spitsuur was?)
Toen ik nog in Helsinki woonde hadden ze daar op Helsinki-Vantaa genoeg trucks staan voor het (weinige) verkeer.
Jazeker, maar landen kan het ding niet. Ik ook niet, maar da's een ander verhaalquote:Op dinsdag 6 februari 2007 00:03 schreef cheukert het volgende:
Als je zo redeneert dan klopt het alsnog niet... F50 heeft ook een autopilot toch?
Gefeliciteerdquote:Op woensdag 7 februari 2007 18:36 schreef The_stranger het volgende:
[..]
Jazeker, maar landen kan het ding niet. Ik ook niet, maar da's een ander verhaal
ps. vandaag mijn command prof check gedaan en gehaald, nu nog een line check en BOM examen, na nog 3 weken line training, dan mag ik mijn opgekropte turboprop frustraties botvieren op de overige 3 crewleden....![]()
Congrats!!!quote:Op woensdag 7 februari 2007 18:36 schreef The_stranger het volgende:
[..]
Jazeker, maar landen kan het ding niet. Ik ook niet, maar da's een ander verhaal
ps. vandaag mijn command prof check gedaan en gehaald, nu nog een line check en BOM examen, na nog 3 weken line training, dan mag ik mijn opgekropte turboprop frustraties botvieren op de overige 3 crewleden....![]()
Ach kennen, kennen.. sommige stukken wel, sommige stukken moet je mee kunnen werken. Bom examen schijnt te bestaan uit een vlucht plannen (bv AMS -ZRH) met bijbehorende fuel, tijd, afstand, alternates, flightlevels, WRR etc en wat losse scenario's....Waarbij ze alle moeite doen om je van je plan af te halen en de verkeerde keuze te laten maken.quote:Op woensdag 7 februari 2007 19:58 schreef Mojave het volgende:
[..]
Gefeliciteerd![]()
Moet jij de BOM exact kennen dan?![]()
Ligt aan wie het zijnquote:Op woensdag 7 februari 2007 23:15 schreef nsfw het volgende:
[..]
Congrats!!!
'k neem aan dat je de FO, CA1 en CA2 op bier trakteert de eerstvolgende N/S
quote:Op woensdag 7 februari 2007 14:10 schreef Autoreply het volgende:
http://www.ies.si/egc2005nitra.wmv
100 mb, Absolute must see. Spoel de eerste helft rustig door, die is saai. Tijdens final glide een navigatiefout gemaakt. Hij duikt snelheid aan voor een mooie low-pass om er achter te komen dat ie nog 2 of 3 kilometer moet. Ik ken het gevoel![]()
Bedankt voor je nuttige toevoeging. tip van de maand:quote:Op donderdag 8 februari 2007 15:49 schreef YellowLedbetter het volgende:
En nog steeds slaat de kraak en smaak helemaal nergens op!
Ik ben tijdens final glide ook wel 's uit het zicht verdwenen. Binnen grondeffect nog een kilometer kunnen zweven, heuveltje over met 90 km/h en zonder kleppen of wat dan ook 80 meter voor de hangar stilstaan. Maargoed, ik had wel een wááánzinnige overland achter de rug en was pas om half negen terug na drie kwartier final gliden.quote:Op donderdag 8 februari 2007 11:23 schreef mcDavid het volgende:
[..]en ik dacht dat ík laag binnen kwam op mijn 5e solo!
Speciaal voor jou:quote:Op donderdag 8 februari 2007 15:49 schreef YellowLedbetter het volgende:
En nog steeds slaat de kraak en smaak helemaal nergens op!
Dat had ik gisteren ook, we stonden op het B platform en overal om ons heen werden kisten on stand ge de-iced, maar nee hoor, wij moesten helemaal naar P10 om daar in de rij te gaan staan en daarna 40 minuten en 700Kg fuel verder weer naar de 24 te rijden.quote:Op woensdag 7 februari 2007 15:37 schreef Mojave het volgende:
[..]
Ja weer een speciale procedure.
Je moet dan inchecken bij Snowdesk via ACARS. Dan contact je hun en daarna pas Ground.
We stonden aan D41, runway 24 voor take off en moesten naar P11 om te de-icen (bij 36C) dus een mooie detour.
Kwam omdat een cargo 747 z'n motoren had uitgezet tijdens het de-icen + nog wat problemen![]()
En de centjes...quote:
Volgens mij niet, kans zal ook niet zo heel groot zijn... Nederland heeft echt een mini vloot van 130 (ofzo) f16'squote:Op donderdag 8 februari 2007 20:51 schreef HAL9000S het volgende:
Geen fighterpilots aanwezig hier?
Klopt maar wel meer dan 130 F16 piloten, zo rond de 250 schat ik. (niet dat dat veel is idd)quote:Op donderdag 8 februari 2007 20:57 schreef Public_NME het volgende:
[..]
Volgens mij niet, kans zal ook niet zo heel groot zijn... Nederland heeft echt een mini vloot van 130 (ofzo) f16's
www.watbenjedan.nlquote:Op donderdag 8 februari 2007 21:04 schreef Autoreply het volgende:
http://www.spaceref.com/news/viewsr.html?pid=20396
Ow, prachtig![]()
steek je piemel erin dan heb je er nog wat aan.quote:Op donderdag 8 februari 2007 23:25 schreef YellowLedbetter het volgende:
zelfs met bier op enna genoten te hebben van een portie sneeuwpret (waardoor het gebouw blank staat) vind ik de TT zwaar kut!!!
Ghehehe, oh dude, you crack me up!!!quote:Op vrijdag 9 februari 2007 01:47 schreef mcDavid het volgende:
[..]
steek je piemel erin dan heb je er nog wat aan.
Ja man wat ziet er chemisch uit, op bestemming ben ik ook maar direkt gaan checken of er nog niks van de fuselage was weggevroten door dat spul.quote:Op vrijdag 9 februari 2007 11:32 schreef Alternate het volgende:
En ik vraag me af wat erger is, een paar kleine vlokjes stuifsneeuw op de vleugels, of een lekkere dikke plakkerige laag killfrost.
Ja die shit ziet er idd zwaar ranzig uit! Op HEL hadden ze roze/oranje shit, volgens mij hebben ze alle kleuren van de regenboog... Ziet er niet uitquote:Op vrijdag 9 februari 2007 13:17 schreef Mojave het volgende:
[..]
Alle kisten op SPL gif groen, net of de HV vloot was gegroeid
De kleur hangt af van het type. Zogenaamde type IV (of killfrost) is lichtgroen (emerald green) type II stro geel en type I oranje. Ik dacht dat dat redelijk gestandardiseerd was, met andere woorden, op Hel zullen ze dan wel type I of II gebruiken, geel en oranje lijkt na gebruik nogal op elkaar....quote:Op vrijdag 9 februari 2007 16:43 schreef Public_NME het volgende:
[..]
Ja die shit ziet er idd zwaar ranzig uit! Op HEL hadden ze roze/oranje shit, volgens mij hebben ze alle kleuren van de regenboog... Ziet er niet uit
Ah ok, op die fiets Ik heb er niet zoveel verstand van... Ze hebben het zeker nodig, want op HEL wil het uiteraard nog wel eens een nachtje vriezenquote:Op vrijdag 9 februari 2007 17:06 schreef The_stranger het volgende:
[..]
De kleur hangt af van het type. Zogenaamde type IV (of killfrost) is lichtgroen (emerald green) type II stro geel en type I oranje. Ik dacht dat dat redelijk gestandardiseerd was, met andere woorden, op Hel zullen ze dan wel type I of II gebruiken, geel en oranje lijkt na gebruik nogal op elkaar....
Zit die knakker gewoon in een verwarmde cabine?! Staat een aardig mooie A332 aan de overkant....quote:Op vrijdag 9 februari 2007 20:40 schreef Mojave het volgende:
had maar eens een fototje genomen
[afbeelding]
ZO! Dat zie je goed!!!quote:Op vrijdag 9 februari 2007 20:59 schreef Public_NME het volgende:
[..]
Staat een aardig mooie A332 aan de overkant....
Op een v/d foto's van Scottsdale zag ik een DC4 volgens mij? Iig het was echt een zwaar vette oldschool bak met 4 props.quote:
Yep lekker warm en gezellig.... Er zijn tegenwoordig zelfs de-icing trucks waarbij de spuiter in die cabine zit, en ook het voertuig bestuurdquote:Op vrijdag 9 februari 2007 20:59 schreef Public_NME het volgende:
[..]
Zit die knakker gewoon in een verwarmde cabine?!
Ja naar de albert heijn...quote:Op zaterdag 10 februari 2007 09:16 schreef Mojave het volgende:
Ja, personneel zat op Schiphol!
Ik ga zo naar Berlijn, iemand anders nog op pad?
Hahaha, ben jij ALWEER vrij!quote:Op zaterdag 10 februari 2007 09:43 schreef The_stranger het volgende:
[..]
Ja naar de albert heijn...(vliegen is leuk, maar je moet het niet overdrijven)
Tsja, tussen mijn laatste vlucht, en de volgende zitten 8 of 9 dagen "vrij", waarvan 2 dagen sim en de rest studieverlof.... Je moet zo;n opleiding ook niet te zwaar maken he?quote:
Hahahah wat een leventje als Capt. zijn die sim dagen tbv de opleiding of prof check?quote:Op zaterdag 10 februari 2007 12:13 schreef The_stranger het volgende:
[..]
Tsja, tussen mijn laatste vlucht, en de volgende zitten 8 of 9 dagen "vrij", waarvan 2 dagen sim en de rest studieverlof.... Je moet zo;n opleiding ook niet te zwaar maken he?
Schiet es op man! Je moet al over 2 uurtjes vliegen.... Je mag trouwens ook niet klagen, vanavond gewoon om 18.05 weer terug zodat je nog voldoende pils kan nuttigen!quote:Op zaterdag 10 februari 2007 12:44 schreef Mojave het volgende:
[..]
Hahahah wat een leventje als Capt. zijn die sim dagen tbv de opleiding of prof check?
Voor de opleiding, 1 simbeurt training, die anders was mijn command profcheck, soort van examen dus... Nu dat weer achter de rug is, zondag weer de lucht in (2x RTM_LHR)...quote:Op zaterdag 10 februari 2007 12:44 schreef Mojave het volgende:
[..]
Hahahah wat een leventje als Capt. zijn die sim dagen tbv de opleiding of prof check?
Wie zegt dat ik dat ook niet doe?quote:Op zaterdag 10 februari 2007 14:50 schreef YellowLedbetter het volgende:
En ik maar hard leren....
Zal wel verschillen per type, denk ik...quote:Op zaterdag 10 februari 2007 15:06 schreef Alternate het volgende:
Wat staat er voor boeiends in AOM II dan? Bij mij is dat zo ongeveer de minstgelezen (en de dunste)
Zie ik vast iets over het hoofd.
Deel III doen we niet aanquote:Op zaterdag 10 februari 2007 17:04 schreef Alternate het volgende:
Aah dat hebben ze bij ons allemaal in AOM III gestopt. Het 'paniek boek'.
Behalve flighttechniques, dat staat in II.
Erg logisch, want de MEL heet bij ons ook gewoon 2.6 alleen dat zit dan in boek III
Idd, proost!quote:Op zaterdag 10 februari 2007 12:49 schreef Public_NME het volgende:
[..]
Schiet es op man! Je moet al over 2 uurtjes vliegen.... Je mag trouwens ook niet klagen, vanavond gewoon om 18.05 weer terug zodat je nog voldoende pils kan nuttigen!![]()
Pilotem nog wel!!quote:
Dat is echt belachelijk laag... maarja die mensen gingen daar express staan heh? (in approach path)quote:
Wij krijgen van de DDI een uitbrander als we daar durven te gaan staan... Zelfs over dat pad rijden als er een kist gaat kruisen is al 'not done'quote:Op zondag 11 februari 2007 13:52 schreef Autoreply het volgende:
Ongevallenverslag van Husbos 2005. Voor de minder ge"interesseerden; bekijk iig foto 9 eventjes![]()
Dood door schuld mijns inziens![]()
Welk pad bedoel je?quote:Op zondag 11 februari 2007 18:08 schreef MutZ het volgende:
[..]
Wij krijgen van de DDI een uitbrander als we daar durven te gaan staan... Zelfs over dat pad rijden als er een kist gaat kruisen is al 'not done'
Klopt. Neil Lawson was de beste luchtvaartfotograaf waar ik foto's van kende en ik ken er heel wat...quote:Op zondag 11 februari 2007 17:56 schreef Public_NME het volgende:
[..]
Dat is echt belachelijk laag... maarja die mensen gingen daar express staan heh? (in approach path)
Die gast mag nog van geluk spreken dat hij een controlled crash landing kon doen in dat graanveld... Zit toch aardig snelheid aan volgens mij, en die dingen zijn niet heel erg stevig.quote:Op zondag 11 februari 2007 19:22 schreef Autoreply het volgende:
Los daarvan, op een halve meter (2 ft) over mensen heenrossen. Ben je wel lekker bij je hoofd. Maargoed, jonge gasten, grote ego's, er vallen een hoop dooien op WK's..
Ik houd het meestal wel gezien bij een metertje of 2/3, da's spectaculair genoeg.![]()
Stevig zijn die units wel opzich, Hawker xp800 die een zweefvliegtuigje kopt, doet toch meer pijn dan je zou denkenquote:Op zondag 11 februari 2007 19:26 schreef Public_NME het volgende:
[..]
Die gast mag nog van geluk spreken dat hij een controlled crash landing kon doen in dat graanveld... Zit toch aardig snelheid aan volgens mij, en die dingen zijn niet heel erg stevig.
Op Terlet, als er op de 04 of 22 gevlogen wordt, dan moet je over een pad wat final kruist. Een beetje zo'n zelfde situatie als je op de foto ziet...quote:
wow! Anders komt ff het halve flightpanel eruit!!!quote:Op zondag 11 februari 2007 20:08 schreef cheukert het volgende:
[..]
Stevig zijn die units wel opzich, Hawker xp800 die een zweefvliegtuigje kopt, doet toch meer pijn dan je zou denken
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
L-strip? bij de 04's bij de snelweg zijn er toch een rij bomen?quote:Op zondag 11 februari 2007 20:38 schreef MutZ het volgende:
[..]
Op Terlet, als er op de 04 of 22 gevlogen wordt, dan moet je over een pad wat final kruist. Een beetje zo'n zelfde situatie als je op de foto ziet...
Don't call me fat you fuckin' jew! ik heb morgen school en overmorgen ook dus ik kom wel als ik klaar ben daarmee denk ikquote:Op dinsdag 13 februari 2007 17:27 schreef YellowLedbetter het volgende:
cheuk, dikke wannabe!! Wanneer kom je hier heen?
quote:Late evening ABZ, shortly before airfield closed for the day:- "F***ing DanAir 123 fully established R/W 18"
Tower: "Say again callsign"
"F****ing Dan Air 123"
"Phone ATC please after arrival"
" OK. Please listen to your ATIS before I call"
Loud and clear in background of ATIS recording "When's that f****ing Dan Air 123 going to arrive so we can all go home"
Je vergeet te melden dat de TT kut is.quote:Op woensdag 14 februari 2007 18:53 schreef YellowLedbetter het volgende:
ik had het teveel naar mijn plezier op airdork
pwnd door airdorrukquote:Op woensdag 14 februari 2007 18:53 schreef YellowLedbetter het volgende:
ik had het teveel naar mijn plezier op airdork
Weet je al waar dat filmpje vandaan kwam?quote:Op woensdag 14 februari 2007 19:23 schreef mcDavid het volgende:
[..]
Je vergeet te melden dat de TT kut is.
dat krijg je als je klassensites 100 jaar voor aanvang opentquote:Op donderdag 15 februari 2007 00:38 schreef YellowLedbetter het volgende:
Goffedomme,ik ben geblokt op airkdorkOngehoord!!
Wist niet dat dat überhaupt mogelijk wasquote:Op donderdag 15 februari 2007 00:38 schreef YellowLedbetter het volgende:
Goffedomme,ik ben geblokt op airkdorkOngehoord!!
quote:Op woensdag 14 februari 2007 21:19 schreef Autoreply het volgende:
[..]
Weet je al waar dat filmpje vandaan kwam?
Lekker door een tunnel baggeren:
http://www.liveleak.com/view?i=96309eda84
![]()
Nou ja, bier dan maar?quote:Op donderdag 15 februari 2007 11:50 schreef YellowLedbetter het volgende:
Ik heb dat filmpje wel! En ik ben net geblokt omdat ik dat gave topic opende maar alles onderspamde
Kunt u 'm mailen oidquote:Op donderdag 15 februari 2007 11:50 schreef YellowLedbetter het volgende:
Ik heb dat filmpje wel! En ik ben net geblokt omdat ik dat gave topic opende maar alles onderspamde
Doet me denken he,quote:
misschien had ik die laatste pul toch moeten laten staan ;')quote:Op donderdag 15 februari 2007 21:33 schreef cheukert het volgende:
Wat een kut gedachte
www.sifow.comquote:Op donderdag 15 februari 2007 21:31 schreef mcDavid het volgende:
[..]
Doet me denken he,
als je nou in de 15 meter klasse start, met winglets van 20 meter hoog. En dan de hele wedstrijd op zijn kant vliegt! Dan heb je dik voordeel!
quote:#
Why not have say a really long upward tip, say 25 metres on each tip, and then fly at 90 degrees to the horizontal, in effect creating an ASH 25 bi-plane that qualifies as a standard glass glider??
Dat mag ik wel.quote:Dear reader - You may have noticed this site has been unchanged for the best part of a year...this is due in equal measure to my laziness and my computer's ability to destroy hard disks. Sorry...we both promise not to do it again. Really.
quote:The answer to the 'benefit' question is that in theory at least, having a boring wing/no-wing boundary causes an inefficient airflow (the air is happily flowing over the smooth white surface of the wing, then slips off the end and tumbles around madly in an unorganised manner shouting 'aaarrrggghhh') which in turn creates drag. Drag is bad, we don't like drag, oh no. The upward lump of glassfibre creates a sort of playground for air particles, where they all queue up neatly and slide off the end in an organised manner going 'wwwweeeeeeeeeeeeee' instead. This creates either less drag (better performance) or at least more predictable air particles (better low speed handling). Manufactures claim performance, pilots claim handling and cynics claim cost. Still they do look nice.
quote:Heard at Schiphol airport:
French female pilot to Ground: "Ground, can I have my pussy back?"
English accent pilot to Ground before they could answer:
"Ow come'on guys, give the girl her pussy back"
Lot of laughing on the frequency
Hoe doen ze dat danquote:Op zaterdag 17 februari 2007 23:08 schreef Public_NME het volgende:
[Heard at Schiphol airport:
French female pilot to Ground: "Ground, can I have my pussy back?"
English accent pilot to Ground before they could answer:
"Ow come'on guys, give the girl her pussy back"
Lot of laughing on the frequency]
Ja.quote:Op maandag 19 februari 2007 16:47 schreef cheukert het volgende:
[..]
Hoe doen ze dat danzendknop even indrukken om te lachen ofzo
lollercoptereinz!!!rofllmaonadepwnageomfglollereinz!!11zWeipoliZei!!!!2@@!!PWND
Moest je vandaag naar Egypte?quote:
Ok, vraag ik omdat mijn ouders vandaag met HV naar 'Hoer'ghada vliegen/vlogen.quote:
Haha nee ik ben lekker thuis ;-)quote:Op dinsdag 20 februari 2007 17:56 schreef Public_NME het volgende:
[..]
Ok, vraag ik omdat mijn ouders vandaag met HV naar Hoerghada vliegen/vlogen.
Volgens mij wel, mits je toestemming hebt van de verkeersleiding op dat veld. Nu zal dat op Eindhoven, de Kooy en Twente niet zo'n probleem zijn, Leeuwarden zal wat lastiger zijn...quote:Op zaterdag 24 februari 2007 12:52 schreef smash789 het volgende:
Weet iemand hier of je met een burgerkist een touch 'n go of op z'n minst een low approach mag maken op een militair veld?
Van tevoren, vliegplan. En geloof me, dat vinden ze niet leuk. Sterker nog, je moet opzouten daaro. In het weekend overigens ook, want dat zijn er zweef-activiteiten.quote:Op zaterdag 24 februari 2007 13:39 schreef smash789 het volgende:
Het gaat mij om Woensdrecht, zou er binnenkort wel graag een touch 'n go willen maken, hoe doe je zoiets eigenlijk? Gewoon bij entry van de CTR vragen om een touch 'n go? Of moet je zoiets vantevoren kenbaar maken over de telefoon ofzo?
Wat gebeurde er dan?quote:Op zaterdag 24 februari 2007 13:43 schreef Mojave het volgende:
Gister go-around moeten maken op Madrid door die pauper verkeersleiding daar
Te krap achterelkaar gevectored, ons een short cut gegeven waardoor we ver boven glide zaten, daarbij moesten we dus voor die kist voor ons speed terug halen naar 150kts... dus we op 200ft was die eikel nog niet van de baan. ATC was het plaatje totaal kwijt dus nadat ik 2x had short final had gecalled konden we alsnog de go around in.quote:
Ja. Op Woensdrecht krijg je echter nooit toestemming, tenzij voor een emergency oid.quote:Op zaterdag 24 februari 2007 16:59 schreef smash789 het volgende:
Een touch 'n go op een militair veld is zeker ook wel gratis?
nee... helaas niet....quote:Op woensdag 28 februari 2007 20:39 schreef Mojave het volgende:
@stranger: toevallig volgende week donderdagavond naar MST?
Ik zou juist wel eens een go-around willen maken; nog nooit meegemaakt terwijl ik vrij veel heb gevlogen. Overigens wel eens een kist een go-around zien maken omdat wij nog niet v/d baan af waren in HEL.quote:Op zaterdag 24 februari 2007 15:10 schreef Mojave het volgende:
[..]
Te krap achterelkaar gevectored, ons een short cut gegeven waardoor we ver boven glide zaten, daarbij moesten we dus voor die kist voor ons speed terug halen naar 150kts... dus we op 200ft was die eikel nog niet van de baan. ATC was het plaatje totaal kwijt dus nadat ik 2x had short final had gecalled konden we alsnog de go around in.
Wie? ik? tuurlijk welquote:Op zondag 4 maart 2007 19:56 schreef smash789 het volgende:
Nog nooit een go-around geoefend dan?????
gokte ik al opquote:Op maandag 5 maart 2007 01:16 schreef smash789 het volgende:
Nee..... Public_NME natuurlijk..
Dagelijks met mijn 772ERquote:Op maandag 5 maart 2007 01:16 schreef smash789 het volgende:
Nee..... Public_NME natuurlijk..
Waaruit moet dat blijken dan? Ik sta niet in de OP hoor, ben hier maar gast...quote:Op maandag 5 maart 2007 17:18 schreef smash789 het volgende:
Right, ik volg het niet meer helemaal. Ik dacht dat je echt een piloot was.
Het veld was te natquote:Op maandag 5 maart 2007 17:54 schreef YellowLedbetter het volgende:
dit gaat nergens meer over! ga vliegen ofzo
Zeg kneus, wordt 's volwassen enzo. Ik heb iets te vaak near-misses met onwetende en luie collega's van je. En maar patsenquote:Op maandag 5 maart 2007 20:42 schreef Mojave het volgende:
Och begint dat pauper zweefseizoen weer?
Weer uit de doppen kijken voor die onwetende geitenwollensokken stuntelaars als we met 250kts door E scheuren.
Als je niet uit je doppen kunt kijken moet je niet door luchtruim E heenvliegen.quote:Op maandag 5 maart 2007 21:27 schreef Alternate het volgende:
Onwetend en lui![]()
Die zweefmug zie je ongeveer 2 seconden voor de impact als je met 250 kts door E heen boort.
Dus ik zou zeggen of je stopt er een transponder in, of je komt niet meer boven de +- 2000 feet.
Ik moet zeggen he, je bent soms wel een gefrustreerd manneke hoor! Je weet toch dat ik nooit geitenwollensokken draag en al helemaal geen stuntelaar ben. Ik vlieg net zo straks als dat de bilnaad van je oma dat juist niet is!quote:Op maandag 5 maart 2007 20:42 schreef Mojave het volgende:
Och begint dat pauper zweefseizoen weer?
Weer uit de doppen kijken voor die onwetende geitenwollensokken stuntelaars als we met 250kts door E scheuren.
quote:Op maandag 5 maart 2007 21:59 schreef YellowLedbetter het volgende:
[..]
Ik moet zeggen he, je bent soms wel een gefrustreerd manneke hoor! Je weet toch dat ik nooit geitenwollensokken draag en al helemaal geen stuntelaar ben. Ik vlieg net zo straks als dat de bilnaad van je oma dat juist niet is!
Precies. Houd je aan de regels of ga naar luchtruim dat jouw "kwaliteiten" wel aan kan. Klasse E en vooral G zijn gewoon vfr, dus opgezout als je dat niet trekt.quote:Op maandag 5 maart 2007 21:29 schreef mcDavid het volgende:
[..]
Als je niet uit je doppen kunt kijken moet je niet door luchtruim E heenvliegen.
Jammer voor die lui met die fohn's onder de vleugels dat ze meestal geen chute dragen, in tegenstelling tot de meeste zwevers.quote:Op maandag 5 maart 2007 22:19 schreef Alternate het volgende:
Het is een beetje als een birdstrike, kut voor die vogel, maar het is z'n eigen schuld.
Van de iets van 15 gevallen van collisions tussen zweefkisten en heavy metal kan ik me maar 2 doden bij de zwevers herinneren. Je raakt vrijwel altijd de vleugel of staart.quote:Op dinsdag 6 maart 2007 01:06 schreef smash789 het volgende:
Denk niet dat je veel kans maakt nog eruit te springen na een mid-air collision, en ik denk dat de jetliner slechts lichte schade zou hebben.
Helaas is het niet altijd mogelijk om buiten klasse E of G te blijven. Ga naar Duitsland en je fladdert lang rond in klasse D, of nog erger, ga naar het midden van Engeland en je moet een stuk door klasse G heen...quote:Op maandag 5 maart 2007 22:06 schreef Autoreply het volgende:
[..]
![]()
[..]
Precies. Houd je aan de regels of ga naar luchtruim dat jouw "kwaliteiten" wel aan kan. Klasse E en vooral G zijn gewoon vfr, dus opgezout als je dat niet trekt.![]()
Gefeliciteerd man!quote:Op dinsdag 6 maart 2007 08:52 schreef The_stranger het volgende:
[..]
Helaas is het niet altijd mogelijk om buiten klasse E of G te blijven. Ga naar Duitsland en je fladdert lang rond in klasse D, of nog erger, ga naar het midden van Engeland en je moet een stuk door klasse G heen...
Of voor de regionale vliegers hier in Nederland, op een stukje AMS-MST zit je ook niet altijd veilig in klasse A of C...
Maar ervan uitgaand dat zowel de vlieger in zijn C152, de zwever in zijn grob en de verkeersvlieger in zijn 737 gewoon hun werk doen, moet het toch allemaal wel kunnen, toch?
En a brighter note, gisteren mijn BOM examen gehaaldMen moet nu officieel respect hebben voor mijn en mijn strepen
![]()
ho-ho ik heb het ook niet over jou hoorquote:Op maandag 5 maart 2007 21:59 schreef YellowLedbetter het volgende:
[..]
Ik moet zeggen he, je bent soms wel een gefrustreerd manneke hoor! Je weet toch dat ik nooit geitenwollensokken draag en al helemaal geen stuntelaar ben. Ik vlieg net zo straks als dat de bilnaad van je oma dat juist niet is!
Jij bent echt het type zweefvlieger wat ik bedoelquote:Op maandag 5 maart 2007 21:29 schreef mcDavid het volgende:
[..]
Als je niet uit je doppen kunt kijken moet je niet door luchtruim E heenvliegen.
Ja, ik weet 't. Ook Frankrijk is af en toe een puinhoop.quote:Op dinsdag 6 maart 2007 08:52 schreef The_stranger het volgende:
[..]
Helaas is het niet altijd mogelijk om buiten klasse E of G te blijven. Ga naar Duitsland en je fladdert lang rond in klasse D, of nog erger, ga naar het midden van Engeland en je moet een stuk door klasse G heen...
Met die instelling van beide kanten gaat het prima samenquote:Of voor de regionale vliegers hier in Nederland, op een stukje AMS-MST zit je ook niet altijd veilig in klasse A of C...
Maar ervan uitgaand dat zowel de vlieger in zijn C152, de zwever in zijn grob en de verkeersvlieger in zijn 737 gewoon hun werk doen, moet het toch allemaal wel kunnen, toch?
Gefeliquote:En a brighter note, gisteren mijn BOM examen gehaaldMen moet nu officieel respect hebben voor mijn en mijn strepen
![]()
Bomexamen?quote:Op dinsdag 6 maart 2007 09:21 schreef smash789 het volgende:
Wat is dat? Iets met meteo ofzo?
Weet ik wel hoorquote:Op dinsdag 6 maart 2007 10:23 schreef Mojave het volgende:
[..]
ho-ho ik heb het ook niet over jou hoor
Goeie!quote:Op dinsdag 6 maart 2007 12:07 schreef YellowLedbetter het volgende:
[..]
Weet ik wel hoorMaar ik zag een geweldige mogelijkheid om een opmerking te plaatsen over flubberende bilnaden van oma´s en dan ben ik niet meer te houden!!
Ik denk dat we daar allemaal last van hebben, als we die mogelijkheid hebbenquote:Op dinsdag 6 maart 2007 12:07 schreef YellowLedbetter het volgende:
[..]
Maar ik zag een geweldige mogelijkheid om een opmerking te plaatsen over flubberende bilnaden van oma´s en dan ben ik niet meer te houden!!
is er betere humor dan?quote:
Ja kweenie he, ik hoor geruchten dat er wel een vrouw in zit maar of ze knap is ga ik vnaaf ff sjekken denk ik. Maar tis wel een rare klas hoor!quote:Op dinsdag 6 maart 2007 17:24 schreef cheukert het volgende:
Nog goeie tjiks inde die nieuwe klas YellowLedbetter?
quote:Stelling 27: Met de voltooiing van de hogesnelheidslijn (HSL) kan Rotterdam Airport sluiten.
quote:Fortuyn
Partij stemde: oneens
Toelichting partij bij stelling 27
Kan die HSL vliegen ?
doet 't nie!quote:Op vrijdag 9 maart 2007 13:33 schreef Public_NME het volgende:
Moja, houden jullie bij HV ook wel eens een personeelsbbq? (Zie filmpje)
http://www.yougottaseethi(...)esian%20airline.html
Bij mij wel?quote:
Toch dramaweer....quote:Op vrijdag 16 maart 2007 18:44 schreef mcDavid het volgende:
Zo tactisch he, morgen EINDELIJK de start van het vliegseizoen en dan je logboekje (met medical + verzekering) in Delft laten liggen
Ik wou goftedomme een doellanding maken op de eerste vliegdag. Maargoed nu wordt het dus een dagje instructeurs rondvliegenquote:
Ik ook. Maargoed, mijn medical is verlopen. (Na 6 jaarquote:Op vrijdag 16 maart 2007 18:44 schreef mcDavid het volgende:
Zo tactisch he, morgen EINDELIJK de start van het vliegseizoen en dan je logboekje (met medical + verzekering) in Delft laten liggen
Heb je je GPL nou nog niet? volgens mij ben jij echt een fucking drama piloot. Hoe lang ben je nou al bezig?quote:Op vrijdag 16 maart 2007 19:05 schreef mcDavid het volgende:
[..]
Ik wou goftedomme een doellanding maken op de eerste vliegdag. Maargoed nu wordt het dus een dagje instructeurs rondvliegen
En het wordt GEEN dramaweer, Die warmtefronten zijn een HOAX! [afbeelding]
Wieso?quote:Op zaterdag 17 maart 2007 21:45 schreef Mojave het volgende:
Van mij mag er een slotje op dit topic.
[afbeelding]
Nee en ja en 4 jaar.quote:Op zaterdag 17 maart 2007 18:56 schreef YellowLedbetter het volgende:
[..]
Heb je je GPL nou nog niet? volgens mij ben jij echt een fucking drama piloot. Hoe lang ben je nou al bezig?
Omdat hij alleen maar wordt uitgelachen als hij probeert te patsen met zijn pilotenpet.quote:
Patsen met je harrier is ook niet allesquote:Op zaterdag 17 maart 2007 22:24 schreef mcDavid het volgende:
[..]
Omdat hij alleen maar wordt uitgelachen als hij probeert te patsen met zijn pilotenpet.
Gasgeven tijdens het 3e kwart... handig...quote:Op zaterdag 17 maart 2007 23:38 schreef Public_NME het volgende:
[..]
Deze is van gisteren.... http://www.liveleak.com/view?i=861_1174085714
Auw...![]()
Gaaf! Waar zit je in je opleiding?quote:Op zondag 18 maart 2007 16:31 schreef Lightning_NL het volgende:
Eyyy mensen, zet mij ook maar in de OP. Ik ga de CH-47D Chinook vliegen.
Sweet home Alabama!quote:Op zondag 18 maart 2007 16:57 schreef Lightning_NL het volgende:
Binnenkort ga ik naar Fort Rucker, Alabama.
Diegene die het beste door de selectietesten is gekomen. Mocht dat ook precies hetzelfde zijn, zal het wel afhangen van de voorkeuren van de mensen die beslissen (zitten er ex jachtvliegers tussen, hoe sterk geloven ze in CRM?)quote:Op zaterdag 24 maart 2007 13:14 schreef Lightning_NL het volgende:
Heeft iemand hier genoeg ervaring om de volgende vraag te beantwoorden?
Stel, er is 1 plek beschikbaar voor een job op een airliner. Er zijn 2 piloten met dezelfde kwaliteiten beschikbaar. Een daarvan heeft altijd F16 gevlogen (single crew, single engine), de andere altijd Chinook (multicrew, multi-engine).
Wie maakt de meeste kans?
De Chinookvlieger; definitely. Samenwerken is het leeuwendeel van je werk en daar zijn alleen vliegende jocks geen schoolvoorbeeld van.quote:Op zaterdag 24 maart 2007 13:14 schreef Lightning_NL het volgende:
Heeft iemand hier genoeg ervaring om de volgende vraag te beantwoorden?
Stel, er is 1 plek beschikbaar voor een job op een airliner. Er zijn 2 piloten met dezelfde kwaliteiten beschikbaar. Een daarvan heeft altijd F16 gevlogen (single crew, single engine), de andere altijd Chinook (multicrew, multi-engine).
Wie maakt de meeste kans?
Bij KLM mag je als Chinookvlieger niet eens solliciteren, alleen F16 vliegers komen in aanmerking.quote:Op zaterdag 24 maart 2007 19:51 schreef Autoreply het volgende:
[..]
De Chinookvlieger; definitely. Samenwerken is het leeuwendeel van je werk en daar zijn alleen vliegende jocks geen schoolvoorbeeld van.
Hoe weet je dit???quote:Op zaterdag 24 maart 2007 22:15 schreef Alternate het volgende:
[..]
Bij KLM mag je als Chinookvlieger niet eens solliciteren, alleen F16 vliegers komen in aanmerking.
Werkt dus toch anders blijkbaar.
quote:Op zaterdag 24 maart 2007 22:19 schreef mcDavid het volgende:
Degene die als eerste onder het bureau kruipt bij die KLM-pik.
quote:Op maandag 26 maart 2007 21:18 schreef YellowLedbetter het volgende:
Hey Mojave, alles goed men! Nog zweefvliegers parachutisten aangevlogen dan want we zijn weer begonnen hoor! http://thatvideosite.com/video/3922
Ja na klar!quote:Op maandag 26 maart 2007 21:18 schreef YellowLedbetter het volgende:
Hey Mojave, alles goed men! Nog zweefvliegers aangevlogen dan want we zijn weer begonnen hoor!
Tuurlijk! Maar dat moet je even regelen voor de volgende OP!quote:Op dinsdag 27 maart 2007 13:30 schreef Lightning_NL het volgende:
Maarruh... Mag ik nog bij de OP of wat?
Denk je echt dat je die van jou dan ook zo instelt dat 'ie alle zweefvliegtuigen laat zien?quote:Op dinsdag 27 maart 2007 05:04 schreef Mojave het volgende:
[..]
Ja na klar!
Haha nee maar ze krijgen gelukkig een xponder![]()
Hoorde van een captain dattie laatst op 300m afstand een parachutist langs zag komen![]()
Precies. Stelletje malloten!quote:Op maandag 26 maart 2007 22:24 schreef YellowLedbetter het volgende:
ja maar parachutisten zijn sowieso een apart volkje. Want welke idioot springt er nou vrijwillig uit een perfect functionerend vliegtuig....
Aan onze TCAS trafic display valt weinig in te stellen. Aan of uit. en Above of Below.quote:Op dinsdag 27 maart 2007 17:20 schreef mcDavid het volgende:
Denk je echt dat je die van jou dan ook zo instelt dat 'ie alle zweefvliegtuigen laat zien?
[..]
ah ok!quote:Op dinsdag 27 maart 2007 18:11 schreef Alternate het volgende:
[..]
Aan onze TCAS trafic display valt weinig in te stellen. Aan of uit. en Above of Below.
Ik heb liever wat draaiend plastic grut op de TCAS dan jouw hoofd door een van de motoren.... alhoewel dat klinkt ook niet gek...quote:Op dinsdag 27 maart 2007 18:35 schreef mcDavid het volgende:
[..]
ah ok!
Maar ik denk nog steeds dat verkeersvliegers en luchtverkeersleiders horendol worden van al die draaiende puntjes, in het weekend
Euh airwork.nl ? succesquote:Op dinsdag 27 maart 2007 21:13 schreef benenjerryijs het volgende:
Ik ga binnenkort naar NLS voor de voorselectie.. iemand nog tips? of websites waar goede tips opstaan? alles is welkom
* grinnikquote:Op dinsdag 27 maart 2007 21:16 schreef Mojave het volgende:
[..]
Ik heb liever wat draaiend plastic grut op de TCAS dan jouw hoofd door een van de motoren.... alhoewel dat klinkt ook niet gek...
Ach, sommige commerciele autopiloot-controleerders zijn wat prikkelbaar. Eentje eigenlijk, de rest lijkt wel okquote:
De rest heeft net zijn loonstrookje weer binnen en dat plaatst alles weer in het perspectiefquote:Op donderdag 29 maart 2007 22:21 schreef Autoreply het volgende:
[..]
Ach, sommige commerciele autopiloot-controleerders zijn wat prikkelbaar. Eentje eigenlijk, de rest lijkt wel ok![]()
De aflossing van de lening bedoel je?quote:Op vrijdag 30 maart 2007 09:16 schreef The_stranger het volgende:
[..]
De rest heeft net zijn loonstrookje weer binnen en dat plaatst alles weer in het perspectief
je hebt me doorquote:Op vrijdag 30 maart 2007 09:36 schreef Autoreply het volgende:
[..]
De aflossing van de lening bedoel je?![]()
Zal ik jouw 's even lekker neukenquote:Op zaterdag 7 april 2007 15:39 schreef YellowLedbetter het volgende:
Stessen dan, die mogen de hele dag met piloten neuken
quote:
Geen geldquote:Op zaterdag 7 april 2007 21:46 schreef RonaldV het volgende:
Vandaag een heerlijke dag om op EHLE de eerste vlucht af te trappen van een Fouga Magister. Voor nog geen ¤ 2000,- mag je er ook een half uurtje in mee, vliegbrevet meebrengen.
[afbeelding]
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |