Dit hoor ik nou al maanden. Het is ook wat het CDA na de verkiezingen direct riep, dat het beleid beter moet worden uitgelegd. Heeft het zin volgens jullie of is dit trekken aan een dood paard?quote:Coalitie gaat beleid ,,trots uitdragen''
DEN HAAG (ANP) - Het kabinetsbeleid heeft een veel slechtere reputatie bij de kiezers dan het verdient. De fractievoorzitters van de coalitiepartijen hebben dat woensdag vastgesteld in een overleg met premier Balkenende en de vicepremiers Zalm en Brinkhorst. ,,Het is een uitdaging om dit beeld te veranderen. We gaan het beleid trots uitdragen'', zei fractieleider Van der Laan van D66 na afloop.
Concrete afspraken zijn er in het Torentje van de premier niet gemaakt. Wel gaan de regeringspartijen nog bekijken of er financiële ruimte is voor extra maatregelen, bijvoorbeeld koopkrachtreparatie. Dat onderwerp komt ter sprake bij de voorjaarsnota die binnenkort in het kabinet wordt besproken.
De bijeenkomst in het Torentje had ook het karakter van een 'kennismakingsgesprek'. Van der Laan en haar VVD-collega Van Beek zijn pas sinds kort fractievoorzitter. Zij volgden de afgetreden Dittrich en Van Aartsen op.
Bij de gemeenteraadsverkiezingen begin maart leden de coalitiepartijen allemaal een flinke nederlaag. Desondanks hopen CDA, VVD en D66 in aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen van volgend jaar de burger ervan te kunnen overtuigen dat de economie van Nederland er door het kabinetsbeleid inmiddels beter voorstaat.
Nu moet de burger dat ook gaan merken, was een van de conclusies woensdag van het beraad, bijvoorbeeld doordat uitkeringsgerechtigden met de aantrekkende economie aan een baan worden geholpen. ,,Want je kunt mensen wel steeds iets vertellen, maar je moet het ze ook laten merken'', zei Van der Laan. ,,Hopelijk kunnen we zo het beeld doen kantelen'', aldus CDA-fractievoorzitter Verhagen.
Ik ook. De economie trekt sneller aan dan in de rest van Europa en ze hebben er al 2 dingen doorgekregen die andere kabinetten steeds vooruit hebben geschoven.quote:Op woensdag 29 maart 2006 17:07 schreef pmb_rug het volgende:
ik vind het terecht. het is iets om trots op zijn!!
het altijd maar afwachten met welke wind jan-met-de-pet weer meewaait natuurlijk, maar ik vind dat ze nog een termijn verdienen!
Het enige waar ze trots op kunnen zijn is het terugdringen van het financieringstekort.quote:Op woensdag 29 maart 2006 16:22 schreef SCH het volgende:
De aanhalingstekens zijn niet van mij maar van de coalitie en het ANP
[..]
Dit hoor ik nou al maanden. Het is ook wat het CDA na de verkiezingen direct riep, dat het beleid beter moet worden uitgelegd. Heeft het zin volgens jullie of is dit trekken aan een dood paard?
Doe eens noemen.quote:Op woensdag 29 maart 2006 17:31 schreef DaveM het volgende:
[..]
Het enige waar ze trots op kunnen zijn is het terugdringen van het financieringstekort.
Op de overige punten pakken ze het verkeerd aan, doen ze weinig tot niks of verergeren ze de problemen juist.
zie de gewijzigde reaktie.quote:Op woensdag 29 maart 2006 17:32 schreef Lacoste-krokodil het volgende:
[..]
Doe eens noemen.
Ik daag je uit![]()
De zorgverzekering is een dossier dat allang behandeld had moeten worden. Dit kabinet doet dat wel. Er gaat vandaag de dag enorm veel geld om in de zorgsector. We moeten dus sprekenquote:Op woensdag 29 maart 2006 17:31 schreef DaveM het volgende:
[..]
Het enige waar ze trots op kunnen zijn is het terugdringen van het financieringstekort.
De overige problemen pakken ze alleen maar verkeerd aan (bv. liberaliseringen, zorgverzekering).
Of ze doen juist weinig tot niks (aanpak bonussen, subsidiestromen naar de Antillen).
Sommige problemen verergeren juist door dit kabinet (bv. woonbeleid).
Onjuist, de mensen kijken naar de korte termijn. Hun loonstrookje en de Telegraaf van vandaag dus.quote:Op woensdag 29 maart 2006 17:37 schreef SCH het volgende:
Maar is het neit veelzeggend dat je er telkens op terug moet vallen dat het beleid veel beter is dan mensen denken? Ze gaan er een beetje van uit dat mensen dom zijn, lijkt het wel. Ze gaan steeds maar uit van hun eigen gelijk. Misschien is het beleid wel niet zo goed en zijn ze trots op een lelijke aap.
Grappig. Als dat wordt aangevoerd als pluspunt voor Paars, is de Pavlov-reactie "Alsof onze regering de wereldeconomie kan beïnvloeden". Maar nu is het ineens wel de verdienste van Balkenende c.s.?quote:Op woensdag 29 maart 2006 17:31 schreef Lacoste-krokodil het volgende:
[..]
Ik ook. De economie trekt sneller aan dan in de rest van Europa en ze hebben er al 2 dingen doorgekregen die andere kabinetten steeds vooruit hebben geschoven.
De economie trekt sneller aan dan in de rest van Europaquote:Op woensdag 29 maart 2006 20:37 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Grappig. Als dat wordt aangevoerd als pluspunt voor Paars, is de Pavlov-reactie "Alsof onze regering de wereldeconomie kan beïnvloeden". Maar nu is het ineens wel de verdienste van Balkenende c.s.?
De meeste mensen zijn ook dom.quote:Op woensdag 29 maart 2006 17:37 schreef SCH het volgende:
Maar is het neit veelzeggend dat je er telkens op terug moet vallen dat het beleid veel beter is dan mensen denken? Ze gaan er een beetje van uit dat mensen dom zijn, lijkt het wel. Ze gaan steeds maar uit van hun eigen gelijk. Misschien is het beleid wel niet zo goed en zijn ze trots op een lelijke aap.
Dat is te prijzen, alleen de manier waarop is knudde met een rietje.quote:Op woensdag 29 maart 2006 18:05 schreef Lacoste-krokodil het volgende:
[..]
De zorgverzekering is een dossier dat allang behandeld had moeten worden. Dit kabinet doet dat wel. Er gaat vandaag de dag enorm veel geld om in de zorgsector. We moeten dus spreken
van een omvangrijke markt, in plaats van een sector. De overheid heeft echter een veel te grote rol in de zorg, in plaats van diegenen waar het om gaat: ziekenfondsen, burgers en de aanbieders van zorg. Verzekeraars kunnen door gebrek aan concurrentie en zicht op prestaties weinig tegenwicht bieden aan aanbieders van zorg, die aanbieders werken daarom niet effectief en efficient en zijn veel te veel bezig met regels uit Den Haag.
Ziekenfondsverzekerden hebben nauwelijks financieel belang om van verzekeraar te wisselen, particuliere verzekerden kunnen het vaak niet.
Daar is dus iets aan gedaan.
Mensen die een specialist nodig hebben hebben dat lang niet altijd aan zichzelf te danken.quote:Jij kijkt waarschijnlijk alleen naar je premie. De burger wordt verantwoordelijk voor zijn premie, bijvoorbeeld door zijn levenswijze en zijn vraag naar zorg. Iemand die nooit ziek is heeft bijvoorbeeld niet de bereidheid om iemand die door een slechte levenswijze aan allerlei aandoeningen leidt te financieren. Daar komt nu verandering in en dat is een goede zaak.
Vrijgeven van de prijzen terwijl er nog lang niet genoeg woningen zijn is gewoon belachelijk.quote:Het woonbeleid komt voor uit de sociale woningbouw, waardoor er minder doorstroming is op de woningmarkt, en de groene zones die door Pronk zijn opgesteld en waardoor er minder gebouwd mag worden. Ook daar gaat het kabinet iets aan doen, door de huren vrij te geven.
Het gaat hier niet om puur commerciële bedrijven maar om nutsbedrijven, daar kan de overheid wel degelijk iets aan doen door aandelen terug te kopen en bonussen te vetoen.quote:De bonussen worden dus wel aangepakt. 80% van de beursgenoteerde bedrijven keert (veel) lagere bonussen uit en deze worden vaker in aandelen uitgekeerd waardoor de topman een eigen verantwoordelijkheid heeft. De overheid controleert dit. Die pipo van Essent die zoveel kreeg staat in alle kranten, terecht trouwens, maar dat ontneemt het zicht op het beleid.
Ik zeg niet dat het allemaal slecht is heiden666.quote:Op woensdag 29 maart 2006 20:51 schreef heiden6 het volgende:
Het is overigens niet echt een kwestie van goed of slecht, zoals bijvoorbeeld DaveM vanachter zijn grote bord roept, maar van opvattingen.
Tja de afgelopen jaren liepen we daar op achter er was dus wat in te halen...quote:Op woensdag 29 maart 2006 20:51 schreef heiden6 het volgende:
[..]
De economie trekt sneller aan dan in de rest van Europa
Klopt, maar sowieso kan het weinig kwaad om de economie te versterken.quote:Op woensdag 29 maart 2006 21:39 schreef du_ke het volgende:
[..]
Tja de afgelopen jaren liepen we daar op achter er was dus wat in te halen...
De no claim van Hoogervorst is in ogen van zorgverzekeraars niet zo prettig...quote:Op woensdag 29 maart 2006 21:48 schreef SCH het volgende:
Ondertussen schoffeert Hoogervorst de weduwen maar weer eens
Helemaal mee eensch!quote:Op woensdag 29 maart 2006 21:35 schreef DaveM het volgende:
[..]
Ik zeg niet dat het allemaal slecht is heiden666.
Maar Hoogervorst, Dekker, Donner, Brinkhorst, Balkje, Peijs...moet je daar nou trots op zijn?![]()
Tsja, ook daar is geen verschil met 6 jaar geleden. We zien dat Nederland hoge pieken en diepe dalen kent doordat we een van de meest open economieen van de EU hebben. Ik ga ervan uit dat de dollar de komende jaren weer flink gaat groeien en dat zal onze groei alleen maar versterken en krijgen we weer een enorme piek.quote:Op woensdag 29 maart 2006 20:51 schreef heiden6 het volgende:
[..]
De economie trekt sneller aan dan in de rest van Europa
Beter lezen.
Ik vind dit altijd zo'n flauwekul.quote:Op woensdag 29 maart 2006 21:09 schreef DaveM het volgende:
Mensen die een specialist nodig hebben hebben dat lang niet altijd aan zichzelf te danken.
Toch wordt iedereen die daar gebruik van maakt voor gestraft, lekker eerlijk.
En als bij optie 1 blijkt dat die persoon dat niet kan betalen, laten we hem maar creperen onder de noemer "pech gehad"?quote:Op donderdag 30 maart 2006 08:59 schreef SjonLok het volgende:
[..]
Ik vind dit altijd zo'n flauwekul.
Veel dingen kosten nou eenmaal geld. Iemand moet er dus voor betalen.
Welke opties heb je in dit geval:
- Iemand is zonder zijn schuld ziek en maakt veel zorgkosten. Omdat hij die kosten zelf maakt (of voor hemzelf nodig zijn) betaalt hij er ook voor.
of
- Iemand is zonder zijn schuld ziek en maakt veel zorgkosten. Maar omdat het zielig is dat hij ziek is, matsen we hem en laten we iemand anders zijn zorgkosten betalen.
Tja, de eerste optie lijkt me eerlijk gezegd logischer.
De invloed van de overheid op de economie wordt ook vaak overdreven door "links" en "rechts" maar dat betekend nog niet dat er helemaal geen invloed is, Paars gebruikte dit goed net zoals dit kabinet.quote:Op woensdag 29 maart 2006 20:37 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Grappig. Als dat wordt aangevoerd als pluspunt voor Paars, is de Pavlov-reactie "Alsof onze regering de wereldeconomie kan beïnvloeden". Maar nu is het ineens wel de verdienste van Balkenende c.s.?
Net of zonder de maatregelen de economie er niet op vooruit was gegaan. We zitten hartstikke onder de invloed van de wereldeconomie. Dat het bij paars goed ging was toch ook daar aan te wijten? Ze hadden toch gewoon een gunstig economische tijd? Toen was het geen goed beleid en nu is het bij balkenende wel ineens goed beleid waardoor de economie omhoog gaat?quote:Op woensdag 29 maart 2006 20:51 schreef heiden6 het volgende:
[..]
De economie trekt sneller aan dan in de rest van Europa
Beter lezen.
Dan heb ik 2 opties voor jou:quote:Op donderdag 30 maart 2006 08:59 schreef SjonLok het volgende:
[..]
Ik vind dit altijd zo'n flauwekul.
Veel dingen kosten nou eenmaal geld. Iemand moet er dus voor betalen.
Welke opties heb je in dit geval:
- Iemand is zonder zijn schuld ziek en maakt veel zorgkosten. Omdat hij die kosten zelf maakt (of voor hemzelf nodig zijn) betaalt hij er ook voor.
of
- Iemand is zonder zijn schuld ziek en maakt veel zorgkosten. Maar omdat het zielig is dat hij ziek is, matsen we hem en laten we iemand anders zijn zorgkosten betalen.
Tja, de eerste optie lijkt me eerlijk gezegd logischer.
Niet per sé. Hij kan ook een verzekering afsluiten, zelf sparen, en het staat iedereen vrij om hem te helpen. Met eigen geld uiteraard.quote:Op donderdag 30 maart 2006 10:08 schreef Vhiper het volgende:
[..]
En als bij optie 1 blijkt dat die persoon dat niet kan betalen, laten we hem maar creperen onder de noemer "pech gehad"?
Laten we er voor de discussie vanuit gaan dat de keuze die jij stelt de keuze is waar het kabinet voor staat. Ik vind het niet zo'n probleem om ook voor anderen mee te betalen. Het is niet alleen een kwestie van eigen schuld, dikke bult. Wat kan een kind er aan doen dat 'ie wordt geboren in een huis dat tocht, waarin zijn ouders hem niet heel erg gezond laten eten, waar niet veel gedaan aan sport en het geen probleem is om je klem te zuipen? Iemand met zo'n waardenpatroon, vaak voorkomend in de lagere klasse, heeft later waarschijnlijk ook nog eens een slechte baan met slechtere arbeidsvoorwaarden. Dit zijn allemaal zijn allemaal factoren die in eerste instantie buiten de persoon zelf liggen, maar zijn leven wel beïnvloeden.quote:Op donderdag 30 maart 2006 11:28 schreef DaveM het volgende:
[..]
Dan heb ik 2 opties voor jou:
Iedereen die een specialist nodig heeft laten meebetalen, ook al heb je iets waar je niks aan kan doen.
of
Mensen betalen alleen mee aan de specialist als je dat aan jezelf te danken hebt (bv. mensen die teveel zuipen, eten of roken en dus zelf kiezen voor extra medische kosten).
Dit kabinet laat de goeden weer eens onder de slechten lijden door voor de eerste optie te kiezen.
Stel je voor dat jij dadelijk iets ernstigs krijgt (wat ik niet voor je hoop) en naar de specialist moet, mag je van dit kabinet de eerste 250¤ zelf dokken. Had je maar niet ziek moeten worden.![]()
Alsof een verzekering elk medisch probleem financiert en alsof iedereen maar tienduizenden euro's kan sparen.quote:Op donderdag 30 maart 2006 11:35 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Niet per sé. Hij kan ook een verzekering afsluiten, zelf sparen, en het staat iedereen vrij om hem te helpen. Met eigen geld uiteraard.
Lastenverdeling.quote:Op woensdag 29 maart 2006 17:32 schreef Lacoste-krokodil het volgende:
[..]
Doe eens noemen.
Ik daag je uit![]()
Dit is echt onzin...quote:Op donderdag 30 maart 2006 12:07 schreef Zemi77 het volgende:
[..]
- Zalm haalde een miljard uit Europa terug, hij zei er echter niet bij dat dit uit een fonds kwam wat we zelf konden aanspreken. Dooie mus dus.
Wachtlijsten in de zorg sterk gedaald.quote:Op donderdag 30 maart 2006 12:07 schreef Zemi77 het volgende:
[..]
(Trouwens kan iemand me positieve punten van dit kabinet opnoemen?)
Oh ja? We gaan er dankzij die leuke actie van Zalm zelfs 800 miljoen op ACHTERUIT!. We betalen 1 miljard minder, maar krijgen vervolgens ook 1,8 miljard minder terug:quote:
Bron: www.elsevier.nlquote:Nederland krijgt helft minder subsidies van EU
De Europese subsidies aan Nederland worden gehalveerd. Het bedrag dat Nederland normaal krijgt voor onder meer de scholing van migranten en werklozen, 3,5 miljard euro, wordt teruggebracht naar 1,7 miljard.
Dat meldt de Volkskrant. Volgens de krant bevestigt het ministerie van Economische Zaken dat de Europese Commissie dit vorige week heeft laten weten aan het kabinet in een nog vertrouwelijke brief.
Grootste netto-betaler
De lagere subsidies zijn mede het gevolg van de lagere afdracht van Nederland aan de Europese Unie (EU). Eind 2005 bedong Nederland in Brussel een korting van 1 miljard euro per jaar en maakte daarmee een eind aan zijn positie als grootste netto-betaler van EU.
Dankzij de korting gaat de jaarlijkse bijdrage van Nederland tussen 2007 en 2013 van 5 naar 4 miljard euro. In reactie daarop krijgt Nederland minder geld krijgt uit de Europese sociale fondsen en de regionale ontwikkelingsfondsen.
In Nederland worden de sociale fondsen onder meer gebruikt voor cursussen Nederlands aan migranten en reïntegratie van werklozen.
Verdeling
De EU en Nederland zijn het niet met elkaar eens over de verdeling en het gebruik van de regionale fondsen. Politiek Den Haag wil meer geld besteden aan de verdere ontwikkeling van economisch sterke gebieden (West-Nederland), terwijl de EU wil dat het geld wordt gestopt in achterblijvende regio's als Friesland, Groningen en Drenthe.
Deze week zal het ministerie van Economische Zaken overleggen met Brussel over de verdeling van het geld.
Publicatiedatum: 13 februari 2006
Waar heb jij leren rekenen?quote:Op donderdag 30 maart 2006 12:15 schreef Vhiper het volgende:
[..]
Oh ja? We gaan er dankzij die leuke actie van Zalm zelfs 800 miljoen op ACHTERUIT!. We betalen 1 miljard minder, maar krijgen vervolgens ook 1,8 miljard minder terug:
Elsevierquote:Op donderdag 30 maart 2006 12:15 schreef Vhiper het volgende:
[..]
Oh ja? We gaan er dankzij die leuke actie van Zalm zelfs 800 miljoen op ACHTERUIT!. We betalen 1 miljard minder, maar krijgen vervolgens ook 1,8 miljard minder terug:
[..]
Bron: www.elsevier.nl
Ja, maar dat is pro-Balkenende-praat en dat is niet hip....quote:Op donderdag 30 maart 2006 12:19 schreef Tikorev het volgende:
[..]
Waar heb jij leren rekenen?
De korting die Balkenende heeft bedongen is een korting van één miljard PER JAAR. De verlaging van inkomsten is 1,8 miljard over de periode 2007 tot 2013. Kortom, de winst = 6 x 1.000.000.000 - 1.800.000.000 = 4.200.000.000.
We gaan er dus 4.200.000.000 op VOORUIT.
Bovendien hebben alle landen minder inkomsten gekregen. Niet door slecht onderhandelen maar omdat de koek vanaf nu af aan ook onder tien extra landen verdeeld moet worden.
Conclusie: Balkenende heeft fantastisch onderhandeld!
Waar heb jij dat gelezen? Dat staat niet in het betreffende artikel. Op die manier redenerend zouden we er zelfs 6 x 800.000.000 op achteruit gaan.quote:Op donderdag 30 maart 2006 12:19 schreef Tikorev het volgende:
[..]
Waar heb jij leren rekenen?
De korting die Balkenende heeft bedongen is een korting van één miljard PER JAAR. De verlaging van inkomsten is 1,8 miljard over de periode 2007 tot 2013. Kortom, de winst = 6 x 1.000.000.000 - 1.800.000.000 = 4.200.000.000.
We gaan er dus 4.200.000.000 op VOORUIT.
Bovendien hebben alle landen minder inkomsten gekregen. Niet door slecht onderhandelen maar omdat de koek vanaf nu af aan ook onder tien extra landen verdeeld moet worden.
Conclusie: Balkenende heeft fantastisch onderhandeld!
Ah en hoe zat het dan met de peilingen nog geen half jaar voor de beruchte verkiezingen van 2002 waar PvdA/VVD op ruim 80 zetels zaten?quote:Op donderdag 30 maart 2006 11:38 schreef dVTB het volgende:
Ze zijn zo 'trots' op hun beleid dat nu al over reparaties wordt nagedacht. Daarmee is alles eigenlijk wel gezegd. En de 55 tot 60 zetels die de coalitie in de peiling nog heeft, zeggen de rest wel.
Daar was direct toch al sprake van?quote:Op donderdag 30 maart 2006 12:33 schreef Sickie het volgende:
Waaruit blijkt trouwens dat er een causaal verband is tussen beide bedragen? Als mensen beweren dat Balkenende slecht heeft onderhandeld dan zou dat er moeten zijn.
Tjezus! Schandalig dat zo'n gedachte bij je opkomt!! Heb je dan helemaal geen greintje medeleven?!quote:Op donderdag 30 maart 2006 10:08 schreef Vhiper het volgende:
En als bij optie 1 blijkt dat die persoon dat niet kan betalen, laten we hem maar creperen onder de noemer "pech gehad"?
Tikorev, waar heb jij leren lezen?quote:
Elsevier:quote:De korting die Balkenende heeft bedongen is een korting van één miljard PER JAAR. De verlaging van inkomsten is 1,8 miljard over de periode 2007 tot 2013. Kortom, de winst = 6 x 1.000.000.000 - 1.800.000.000 = 4.200.000.000.
Elsevierartikel:quote:Op donderdag 30 maart 2006 12:33 schreef Sickie het volgende:
Waaruit blijkt trouwens dat er een causaal verband is tussen beide bedragen? Als mensen beweren dat Balkenende slecht heeft onderhandeld dan zou dat er moeten zijn.
Nogmaals, waar heb jij leren rekenen?quote:Op donderdag 30 maart 2006 12:30 schreef Vhiper het volgende:
[..]
Op die manier redenerend zouden we er zelfs 6 x 800.000.000 op achteruit gaan.
Senks.quote:Op donderdag 30 maart 2006 12:39 schreef sigme het volgende:
[..]
Elsevierartikel:
Dankzij de korting gaat de jaarlijkse bijdrage van Nederland tussen 2007 en 2013 van 5 naar 4 miljard euro. In reactie daarop krijgt Nederland minder geld krijgt uit de Europese sociale fondsen en de regionale ontwikkelingsfondsen.
Of je leest mijn bericht even, Tikorev. Coalitie gaat beleid ,,trots uitdragen''quote:Op donderdag 30 maart 2006 12:42 schreef Tikorev het volgende:
[..]
Nogmaals, waar heb jij leren rekenen?
De korting die Balkenende heeft bedongen is een korting van één miljard PER JAAR. De verlaging van inkomsten is 1,8 miljard over de periode 2007 tot 2013, oftewel 300.000.000 per jaar. Kortom, de winst = 6 x 1.000.000.000 - 1.800.000.000 = 4.200.000.000.
We gaan er dus 4.200.000.000 op VOORUIT. Oftewel 700.000.000 per jaar!
Ja, lijkt me logisch.quote:Op donderdag 30 maart 2006 11:28 schreef DaveM het volgende:
Dan heb ik 2 opties voor jou:
Iedereen die een specialist nodig heeft laten meebetalen, ook al heb je iets waar je niks aan kan doen.
Dat gaat vanzelf komen. Hoe ongezonder iemand leeft, hoe meer hij aan premies of zorgkosten kwijt zal zijn. Hoe dat vorm gaat krijgen zal de toekomst uitwijzen, maar ik ben er van overtuigd dat zoiets er gaat komen.quote:of
Mensen betalen alleen mee aan de specialist als je dat aan jezelf te danken hebt (bv. mensen die teveel zuipen, eten of roken en dus zelf kiezen voor extra medische kosten).
We kunnen het ook anders doen:quote:Dit kabinet laat de goeden weer eens onder de slechten lijden door voor de eerste optie te kiezen.
Stel je voor dat jij dadelijk iets ernstigs krijgt (wat ik niet voor je hoop) en naar de specialist moet, mag je van dit kabinet de eerste 250¤ zelf dokken. Had je maar niet ziek moeten worden.
Ach gut, jij interpreteert een woordje van Elsevier op je eigen manier en dus kloppen mijn aannames maar niet...quote:Op donderdag 30 maart 2006 12:51 schreef sigme het volgende:
[..]
Of je leest mijn bericht even, Tikorev. Coalitie gaat beleid ,,trots uitdragen''
Je hebt niet goed gelezen, de aanname voor de rekensom klopt daarom niet.
Nee, zo te zien heeft Elsevier dat domweg fout opgeschreven. Dan klopt je rekensom wel.quote:Op donderdag 30 maart 2006 12:52 schreef Tikorev het volgende:
[..]
Ach gut, jij interpreteert een woordje van Elsevier op je eigen manier en dus kloppen mijn aannames maar niet...![]()
VERSLAG VAN DE BIJEENKOMST VAN DE EUROPESE RAAD
Door de combinatie van een relatief laag uitgavenplafond (1,045%, in plaats van de oorspronkelijk door de Commissie voorgestelde 1,21% EU-BNI) en de specifieke korting voor Nederland, wordt ten opzichte van de doelstelling van het Hoofdlijnenakkoord een besparing van ongeveer 7 miljard euro in de periode 2007-2013 gerealiseerd. Daarbij zij erop gewezen dat deze korting eerst beschikbaar komt na ratificatie van het nieuwe Eigen Middelen Besluit door alle lidstaten. Hierbij is afgesproken dat de kortingen vanaf het moment van inwerkingtreding van het nieuwe Eigen Middelen Besluit met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 2007 van kracht zullen zijn.
Die 1,8 miljard verminderde inkomsten is ook per jaar.quote:Op donderdag 30 maart 2006 12:19 schreef Tikorev het volgende:
De korting die Balkenende heeft bedongen is een korting van één miljard PER JAAR. De verlaging van inkomsten is 1,8 miljard over de periode 2007 tot 2013.
Mooi, maar is dat dankzij dit kabinet?quote:Op donderdag 30 maart 2006 12:14 schreef Tikorev het volgende:
[..]
Wachtlijsten in de zorg sterk gedaald.
Aantal asielzoekers gedaald.
Criminaliteit openbaar vervoer gedaald, Criminaliteit op straat gedaald, Aantal overvallen gedaald.
Waarschijnlijk door meer afgestudeerden en dus meer aanmeldingen 4 jaar geleden.quote:Lerarentekort gedaald.
Dat is leuk voor die personen zelf, maar wat heeft de bevolking daar aan?quote:Nederlander op hoge EU post.
Nederlander op hoogste NAVO post.
Hoeveel bouwfraudeurs zijn er opgespoord?quote:Fraudes uit PvdA tijd boven water gekregen (bouwfraude, HBO fraude).
Dat wordt dus voortaan uit de algemene pot betaald, ook door mensen zonder kinderen of met kinderen buiten die leeftijd. Is dat een vooruitgang?quote:Schoolgeld 16/17 jarigen afgeschaft.
bron?quote:Regelzucht is afgenomen.
Dat zal vast niet aan Dekker te danken zijn, die is alleen maar bezig wonen duurder te maken.quote:Laagste huurstijging in 50 jaar.
Mislukte sarcasme of miste je het vraagteken in mijn post?quote:Op donderdag 30 maart 2006 12:36 schreef SjonLok het volgende:
Tjezus! Schandalig dat zo'n gedachte bij je opkomt!! Heb je dan helemaal geen greintje medeleven?!
Oh?quote:In Nederland is er gelukkig helemaal niemand die hoeft te creperen omdat de zorgkosten te hoog zijn.
Bron: www.nu.nlquote:Nederlander bezuinigt op gezondheidszorg
Uitgegeven: 4 juni 2005 08:59
Laatst gewijzigd: 4 juni 2005 13:58
DEN HAAG - Zestien procent van de Nederlandse bevolking heeft het afgelopen half jaar bezuinigd op gezondheidszorg omdat zij de kosten te hoog vindt. Mensen zien vooral af van behandelingen die het ziekenfonds sinds begin vorig jaar niet meer vergoed, zoals tandartszorg en fysiotherapie.
Dat blijkt uit een onderzoek van zorgverzekeraar Achmea en de regionale kranten die zijn aangesloten bij de persdienst GPD. Aan de enquête namen ruim 12.000 lezers van deze dagbladen deel. Uit een onderzoek van de Universiteit van Tilburg van vorig jaar bleek dat 11 procent van de Nederlanders afzag van zorg wegens de kosten. Dat uit het nieuwe onderzoek een hoger percentage naar voren komt, betekent niet per definitie dat het aantal groeit. Elf procent zou een ondergrens kunnen zijn.
Onacceptabel
SP-Tweede-Kamerlid Kant wil dinsdag tijdens het vragenuurtje opheldering van minister Hoogervorst van Volksgezondheid over de zaak. "Zonder twijfel gaat het hier ook om noodzakelijke zorg, en dat is onacceptabel. Medicijnen worden niet voor niets voorgeschreven. Maar als ze niet gebruikt worden omdat ze te duur zijn geworden, kunnen de medische problemen verergeren, waardoor de uiteindelijke behandeling nog duurder wordt - ook voor de overheid."
Hoeveel van deze mensen hebben een uitkering?quote:Op donderdag 30 maart 2006 13:33 schreef Vhiper het volgende:
en dat was in 2005, het is er sindsdien echt niet goedkoper op geworden met dat nieuwe stelsel![]()
Peilingen zeggen inderdaad niet alles, maar in het voorbeeld dat jij nu aanhaalt, ging het om regeringspartijen die ineens fors te lijden kregen onder de opmars van Fortuyn. Zou een dergelijk figuur nu opduiken, dan gaan de regeringspartijen daar beslist geen garen bij spinnen.quote:Op donderdag 30 maart 2006 12:35 schreef Chewie het volgende:
Ah en hoe zat het dan met de peilingen nog geen half jaar voor de beruchte verkiezingen van 2002 waar PvdA/VVD op ruim 80 zetels zaten? Kortom, huidige peilingen zeggen helemaal nog niks voor de komende verkiezingen.
Hou toch op, dat zijn we helemaal niet nodig. Ik moet er niet aan denken zo'n bekrompen burgerleider als een van agt.quote:Op donderdag 30 maart 2006 14:59 schreef Lacoste-krokodil het volgende:
Het rotte is natuurlijk dat Nederland begin 21-ste eeuw juist een vaderlijke leider nodig heeft die iedereen aanspreekt. Balkenende is dat helaas (nog) niet. Lubbers en, vergelijkbaar met de MP, Van Agt, waren dat wel.
Simpel, uit het artikel blijkt dat 11% medische behandeling heeft geweigerd vanwege de hoge kosten en er zullen best idioten bij zitten die hun gezondheid niet op de eerste plaats laten komen, maar ook genoeg mensen die bepaalde behandelingen simpelweg niet kunnen betalen.quote:Op donderdag 30 maart 2006 14:26 schreef SjonLok het volgende:
[..]
Hoeveel van deze mensen hebben een uitkering?
Hoeveel van deze mensen kiezen ervoor geld uit te geven aan andere zaken (zoals een hobby voor de kinderen of een auto)?
Hoeveel van deze mensen gaan voor ieder wissewasje naar de dokter en gaan nu verstandiger om met hun lichaam?
Hoeveel van deze mensen maken geen gebruik van subsidies of regelingen die wel voor hun beschikbaar zijn?
Hoe ernstig zijn de kwalen waarvoor mensen nu niet meer naar de dokter gaan?
M.a.w. ik begrijp niet hoe jij uit dat artikel kan concluderen dat in Nederland mensen creperen door het nieuwe zorgstelsel.
Mensen die onverzekerd zijn, worden alleen geholpen in levensbedreigende situaties. Iemand met een dreigend hartinfarct, wordt pas geholpen als ie halfdood, na een hartaanval, het ziekenhuis in gedragen wordt en dan alleen in die mate zodat ie halfdood het ziekenhuis weer uitgereden kan worden, in plaats van geheel dood.quote:Op donderdag 30 maart 2006 14:32 schreef SjonLok het volgende:
Aanvullend op mijn vorige post:
Het is onzinnig om in Nederland niet naar de dokter te gaan. Zelfs mensen die onverzekerd zijn worden geholpen.
Wie is het nu?quote:Op donderdag 30 maart 2006 15:26 schreef dVTB het volgende:
Het is mooi dat Nederland niet langer de grootste netto-betaler van de EU is, maar ons land bevindt zich nog steeds keurig in de top 4.
Dat klopt niet.quote:Op donderdag 30 maart 2006 15:35 schreef Vhiper het volgende:
Mensen die onverzekerd zijn, worden alleen geholpen in levensbedreigende situaties. Iemand met een dreigend hartinfarct, wordt pas geholpen als ie halfdood, na een hartaanval, het ziekenhuis in gedragen wordt en dan alleen in die mate zodat ie halfdood het ziekenhuis weer uitgereden kan worden, in plaats van geheel dood.
Bullshit. Onverzekerden krijgen minimale zorg in alleen levensbedreigende situaties. Iemand met een ingegroeide teennagel zal toch echt minstens gangreen aan z'n halve voet moeten hebben, voor ze hem eens kosteloos gaan helpen, anders liep heel Nederland wel zonder verzekering rond.quote:Op donderdag 30 maart 2006 15:40 schreef SjonLok het volgende:
[..]
Dat klopt niet.
Enkele ziekenhuizen zijn bezig om strenger te worden tegen mensen die onverzekerd zijn. Maar zelfs in die situatie worden mensen met levensbedreigende kwalen adequaat geholpen.
Op dit moment wordt een onverzekerde door ieder ziekenhuis goed geholpen.
De gelukkige schijnt Zweden te zijn. Ook Duitsland staat boven Nederland.quote:Op donderdag 30 maart 2006 15:36 schreef Vhiper het volgende:
Wie is het nu?
Heb je daar een bron van?quote:Op donderdag 30 maart 2006 12:58 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Die 1,8 miljard verminderde inkomsten is ook per jaar.
Er wordt gesproken over jaarlijkse bedragen.quote:
Ummm, omdat een andere visie niet door zijn 'rode gordijn' heenkomt?quote:Op donderdag 30 maart 2006 21:46 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Er wordt gesproken over jaarlijkse bedragen.
Ik ben eerder benieuwd waarom jij denkt dat die vermindering niet jaarlijks is terwijl de korting wel zo wordt weergegeven.
Denk jij werkelijk dat Nederland 3,5 miljard euro per jaar keeg voor de scholing van werklozen en migranten? En dan zeker samen een paar miljard via de structuurfondsen en de landbouwsubsidies en een totale afdracht van 5 miljard de grootste nettobetaler worden.....lijkt me sterkquote:Op donderdag 30 maart 2006 21:46 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Ik ben eerder benieuwd waarom jij denkt dat die vermindering niet jaarlijks is terwijl de korting wel zo wordt weergegeven.
Hoe jij moderator bent geworden is mij echt een raadsel. Nog nooit zo'n topic verstorend iemand gezien met die continue offtopic opmerkingen...quote:Op donderdag 30 maart 2006 21:47 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Ummm, omdat een andere visie niet door zijn 'rode gordijn' heenkomt?
erg vervelend, zou je het ontopic kunnen houden? Jij ook, L_V ?quote:Op donderdag 30 maart 2006 21:53 schreef Tikorev het volgende:
[..]
Hoe jij moderator bent geworden is mij echt een raadsel. Nog nooit zo'n topic verstorend iemand gezien met die continue offtopic opmerkingen...![]()
Reageer dan gewoon niet.quote:Op donderdag 30 maart 2006 21:47 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Ummm, omdat een andere visie niet door zijn 'rode gordijn' heenkomt?![]()
en jij al helemaal nietquote:
Geen want, ontopic.quote:
Maar wat vind jij nou het probleem?quote:Op donderdag 30 maart 2006 16:18 schreef Vhiper het volgende:
Bullshit. Onverzekerden krijgen minimale zorg in alleen levensbedreigende situaties. Iemand met een ingegroeide teennagel zal toch echt minstens gangreen aan z'n halve voet moeten hebben, voor ze hem eens kosteloos gaan helpen, anders liep heel Nederland wel zonder verzekering rond.
Jammer alleen dat je blind blijft voor de veel langere lijst met zaken die nu compleet in de soep lopenquote:Op donderdag 30 maart 2006 21:30 schreef Tikorev het volgende:
Ik denk als de mensen dit kabinet meer zouden beoordelen op de resultaten i.p.v. op de retoriek van de pers hadden ze nu gemakkelijk tegen de 100 zetels gestaan in de peilingen...
Alle thema's die voor de verkiezingen speelden hebben ze succesvol aangepakt. De wachtlijsten in de zorg zijn gedaald, de criminaliteit is gedaald, het lerarentekort is gedaald, de instroom van asielzoekers is gedaald, de eisen voor de gezinshereniging zijn verstrengd, enz, enz.![]()
Aangezien er niemand de moeite neemt de zaak eens uit te zoeken, heb ik het maar weer eens gedaan. Ziet er naar uit dat Tikorev gelijk heeft, als ik naar het staatje van ontvangsten uit de EU kijk:quote:Op donderdag 30 maart 2006 21:52 schreef Tikorev het volgende:
[..]
Denk jij werkelijk dat Nederland 3,5 miljard euro per jaar keeg voor de scholing van werklozen en migranten? En dan zeker samen een paar miljard via de structuurfondsen en de landbouwsubsidies en een totale afdracht van 5 miljard de grootste nettobetaler worden.....lijkt me sterk![]()
We gaan er dus gigantisch op VOORUIT dankzij het onderhandelen van Balkenende...quote:Op vrijdag 31 maart 2006 07:07 schreef Vhiper het volgende:
[..]
We gaan er in het beste geval niet meer op achteruit en om dat nou feestvierend een succes te noemen
Ik begreep dat die 3,5 de totale inkomsten waren, waar 1,8 miljard vanaf ging, wat voornamelijk bestond uit het sociale fonds waar scholing onder valt.quote:Op donderdag 30 maart 2006 21:52 schreef Tikorev het volgende:
[..]
Denk jij werkelijk dat Nederland 3,5 miljard euro per jaar keeg voor de scholing van werklozen en migranten? En dan zeker samen een paar miljard via de structuurfondsen en de landbouwsubsidies en een totale afdracht van 5 miljard de grootste nettobetaler worden.....lijkt me sterk![]()
quote:Op vrijdag 31 maart 2006 11:51 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Ik begreep dat die 3,5 de totale inkomsten waren, waar 1,8 miljard vanaf ging, wat voornamelijk bestond uit het sociale fonds waar scholing onder valt.
quote:Op donderdag 30 maart 2006 21:59 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Wat ben je weer heerlijk aan het draaikonten.![]()
Jij doet alsof die 3,5 miljard inkomsten volledig naar opleiding zou gaan, waar er ook nog eens miljarden extra zouden gaan naar andere subsidies, maar dat is een loze uitspraak die ik tegenspreek. Leuk die smiley en het oprakelen van een topic waar jij gefileerd wordt, maar meer dan lachwekkend is het niet.quote:
quote:Op vrijdag 31 maart 2006 12:03 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Leuk die smiley en het oprakelen van een topic waar jij gefileerd wordt, maar meer dan lachwekkend is het niet.
Dat zijn onvolledige cijfers, immers staat daar maar 35 miljoen per jaar voor sociaal beleid. 6 keer 35 miljoen is 210 miljoen euro over de gehele begrotingsperiode. Hoe wil je daar 1,8 miljard op bezuinigen?quote:Op vrijdag 31 maart 2006 12:06 schreef Tikorev het volgende:
Lees overigens de post van Vhiper nog maar eens...
Vraag het aan je krantje...die kwamen met het oorspronkelijke bericht. Hoe wil je jaarlijks 1,8 miljard inleveren als Nederland maar 1,6 miljard krijgt?quote:Op vrijdag 31 maart 2006 12:14 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Dat zijn onvolledige cijfers, immers staat daar maar 35 miljoen per jaar voor sociaal beleid. 6 keer 35 miljoen is 210 miljoen euro over de gehele begrotingsperiode. Hoe wil je daar 1,8 miljard op bezuinigen?
quote:
Bron: nu.nlquote:Bonden luiden noodklok over lerarentekort
Uitgegeven: 31 augustus 2006 08:01
AMSTERDAM - Leerlingen op veel middelbare scholen krijgen al vanaf volgend jaar steeds vaker les van onbevoegde docenten. Ook worden ze vaker geconfronteerd met zogeheten tussenuren, een schooluur waarin geen les wordt gegeven en de leerlingen vrij zijn. De Algemene Onderwijsbond (AOb) van de FNV en de CNV Onderwijsbond luiden donderdag in het Algemeen Dagblad de noodklok. Zij waarschuwen voor een rampzalig lerarentekort.
Het tekort is het meest nijpend bij de vakken economie, wiskunde, natuurkunde en Duits. Deze vakken dreigen op termijn vrijwel zonder leraren te komen. "We hebben het over een historisch tekort", zegt voorzitter Marleen Barth van de Onderwijsbond CNV in de krant. "Zoiets hebben we hier nog nooit meegemaakt."
Vergrijzing
Vergrijzing is één van de oorzaken. Ongeveer een kwart van de docenten is tussen 55 en 65 jaar en gaat de komende jaren met prepensioen of pensioen. Het aantal vacatures in het onderwijs loopt volgens het ministerie van Onderwijs in 2010 mogelijk op tot drieduizend fulltimebanen, schrijft de krant. De bonden vinden die schatting nog veel te optimistisch.
Het ouder worden van het docentenkorps is niet de enige oorzaak van het tekort. Lerarenopleidingen leveren bij lange na niet genoeg docenten af en mensen van buitenaf kiezen niet vaak voor een baan in het onderwijs. Bovendien vertrekken leraren relatief vaak als de economie beter draait.
De bonden willen het vak van leraar daarom populairder maken. Dat kan onder meer door de salarissen van ervaren docenten te verhogen. Ook moeten de leraren volgens de bonden minder regels opgelegd krijgen. "Het vak moet gewoon weer leuk worden", verduidelijkt AOb-bestuurder Martin Knoop in het dagblad. "Een leraar moet zijn creativiteit kwijt kunnen."
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |