abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_35966665
Aangezien de vorige vol was, hier deel 3.

Deel 1: Lucide Dromen
Vorige deel: Lucide Dromen -deeltje 2-

Laatste post:
quote:
Op zondag 12 maart 2006 15:36 schreef Eveli het volgende:

[..]

Als je lucide droom ben je je ervan bewust dat je droomt. Als je dus weet dat je droomt hoef je toch ook niet meer te schrikken? Je weet immers dat het nep is want je weet dat je droomt.

En gidsen geloof ik wel in. Heb in een droom al eens heel even een soort hulpgids gezien en in een visualisatie een belangrijkere gids.
pi_35966800
omfg, wat een kleine topics hier zeg...
Op GoT heb je tenminste 40-pagina topics

Anyway, heeft iemand wel eens meegemaakt dat je echt pijn had in een droom, zoals ik 2 posts geleden zei?

* synthesix gaat nu aan latijn

[ Bericht 17% gewijzigd door synthesix op 12-03-2006 16:02:59 ]
pi_35966942
Nou wel een beetje, laatste droomde ik dat een soort demoon mijn vingers eraf beet en dat voelde wel raar, net alsof ik inderdaad een beetje pijn voelde.
Ook heb ik wel eens het gevoel gehad dat ik doodging en dat ik viel, in een afgrond. Beide niet zo prettig. Bij dat vallen werd ik vlak voordat ik neekwam wakker.
pi_35967019
Nouja ik voelde niet een beetje pijn, maar gewoon echt veel, terwijl ik wist dat ik droomde...

En ik ben wel eens neergeschoten, en heb ook wel eens zelfmoord gepleegd in een droom (ik werd bijna gepakt door chinese ratten:P), maar deed dan weer geen pijn..
  zondag 12 maart 2006 @ 15:50:49 #5
84252 Verdwaalde_99
Definitief uitgelogged.
pi_35967063
Eergisteren was ik me zo aan het ergeren in een droom, dat ik wakker werd en met mijn handen en vuisten keihard op de matras aan het slaan was uit ergernis. Dat is me die nacht 2 keer gebeurt

En dat is een goed teken, dan komt de frustratie eruit.

Ook een keer gehad dat ik aan het vechten was in een droom, en ik deelde een karate trap uit en in het echt deed ik dat dus ook. Trapte ik vol tegen een schuine balk op zolder.

Heb toen 3 weken met pijn gelopen

Maar goed, het zegt wel wat over de intensiteit van het dromen.

Ik vind dat wel prettig als ik mezelf goed kan uitdrukken in dromen ook. Als ik woordenwisselingen heb in dromen, dan wil ik het liefst vloeiend en controlerend kunnen praten om zo de woordenwisseling op te heffen, in ieder geval de ander de mond snoeren mochten ze commentaar hebben onterecht.

Dat ik mensen in mijn droom schaakmat zet, net zoals ik dat in het echt ook doe. Dan pas zal ik echt met het grote lucide werk aan de slag kunnen gaan. Als ik open baan heb en vrij spel kan spelen ook.

Blokkades heb ik nog altijd in het dromen, misschien dat het verleden nog verwerkt moet worden, en soms kom ik zaken tegen uit een verder verleden dat niets met mij te maken heeft. Misschien hangt het in de lucht of iets dergelijks.

Het verleden is nog altijd aanwezig denk ik, het verleden leeft net zoals de toekomst leeft. En die 2 moeten goed in orde zijn, net zoals het heden.

En dat vereist enige aanpassing her en der. En vooral is het wederom belangrijk om geen stress te hebben. Stress is taboe.
Sinds 2007 anti depressiva vrij,
In 2008 gezonder enigsins rustiger blij.
Gekte en waanzin voorbij.
Eindelijk tijd voor de normalere realiteit.
pi_35967144
quote:
Op zondag 12 maart 2006 15:49 schreef synthesix het volgende:
Nouja ik voelde niet een beetje pijn, maar gewoon echt veel, terwijl ik wist dat ik droomde...

En ik ben wel eens neergeschoten, en heb ook wel eens zelfmoord gepleegd in een droom (ik werd bijna gepakt door chinese ratten:P), maar deed dan weer geen pijn..
Misschien maakte je, net als Dromenvanger, in het echt ook bewegingen en sloeg of trapte je ergens tegenaan, waardoor je dus echt pijn had?
pi_35967274
Wie weet, maar ik denk t niet, want het was echt gerichtte pijn, en ik heb niet echt iets waar ik tegen aan kon trappen...

Maarja wat dromenvanger heeft is eigenlijk best wel gevaarlijk, straks breek ie nog een keer zn nek ofzo...
pi_35967362
Waar ik nu eigenlijk aan denk is dat ik nooit nachtmerries heb (al een aantal jaar)
Goed teken lijkt me.

Heel af en toe wil het nog wel eens lucide worden, maar gebeurd niet vaak meer. Maar vind het vaak al geinig als ik m'n droom nog weet. Altijd leuke dingen zijn dat
  zondag 12 maart 2006 @ 16:13:10 #9
84252 Verdwaalde_99
Definitief uitgelogged.
pi_35967837
quote:
Op zondag 12 maart 2006 15:56 schreef synthesix het volgende:

Maarja wat dromenvanger heeft is eigenlijk best wel gevaarlijk, straks breek ie nog een keer zn nek ofzo...
Ik heb nog nooit geslaapwandeld in mijn leven en het bed staat inmiddels zo opgesteld dat ik nergens meer tegenaan kan trappen

Ik lig dus ook altijd in het midden van het 2e persoonsbed, eruit vallen kan ook niet. Dat ene incident met dat slaan met de handen uit ergernis is eenmalig denk ik. Eerste keer dat het weer gebeurde na die karate trap.

Ik verheug me nu al op straks om in de duisternis te gaan reizen. Voorheen wilde ik nooit richting bed gaan omdat ik geen geduld had om 8 uur te wachten op de volgende dag. Nu ga ik dus echt zoeken voor het in slaap vallen, alles over me heen laten komen ook. In totale onspanning proberen te reizen ook wel.

Maar dan heb ik het over astraal reizen, dat is wat anders als lucide dromen. Hoewel het op elkaar lijkt een beetje of niet?

Overigens ga ik een nieuwe matras kopen snel, ik heb gisteren op de reclame de ideale matras gezien met bijbehorend kussen. Een goede matras is het halve werk denk ik maar

Matras die zich aanpast aan het lichaam en aan de lichaamstemperatuur. ( geen waterbed dus) en ook een kussen die ideaal is afgestemd erop. Schijnt dat je met die matras doodstil blijft liggen, en dat heb ik nodig. Vaak ben ik aan het woelen en draaien voordat ik echt in diepe slaap ga verkeren en zal ik vast en zeker tijdens het slapen en dromen ook vaker draaien.

Wilde eerst een notebook kopen maar ik ga voor een matras eerst. Matras is belangrijker te noemen. Alles voor schone en mooie dromen Kan ik meteen snel de slaapkamer helemaal reinigen en stofvrij maken zodat ik geen zooi in doe ademen.

Vannacht ben ik benieuwd hoe het gaat lopen, ik ben dus nu 5-6 dagen gestopt met alcohol drinken, ik ben helemaal gestopt en neem soms een inslaper in nog. Straks zonder inslaper zullen de dromen wel weer terug keren Natuurlijk slapen is beter dan met slaappil, hoewel een slaappil zorgt voor een diepe slaap tijdens "stress".

En dan ga ik vliegen En reizen naar andere werelden En dan kan ik overdag weer verder met wat ik 's nachts meemaak. Het inspireert de geest denk ik. Het opent nieuwe werelden overdag.

[ Bericht 14% gewijzigd door Verdwaalde_99 op 12-03-2006 16:20:34 ]
Sinds 2007 anti depressiva vrij,
In 2008 gezonder enigsins rustiger blij.
Gekte en waanzin voorbij.
Eindelijk tijd voor de normalere realiteit.
  maandag 13 maart 2006 @ 18:12:36 #10
101274 Burbo
Ajax dus.
pi_35997443
Roep je die lucide dromen dan op of komt dat vanzelf?
pi_35999991
Bij mijn merk ik gewoon onder het dromen dat het allemaal wel heel onwaarschijnlijk is, en dan doe ik een reality check en ben ik lucide..
pi_36015638
Ik heb vaak wel door dat het eigenlijk helemaal niet kan, maar echt lucide word ik niet. Ik weet dat alles niet kan, maar heb nog niet door dat het een droom is.
pi_36015807
Als je het door hebt moet je proberen een reality check te doen, door je neus dicht te knijpen en dan proberen te ademen.
  dinsdag 14 maart 2006 @ 11:54:40 #14
128015 BONG4002
Account gesloten.
pi_36017827
Wat ik altijd heb is dat ik onrustig wordt als ik wéét dat ik droom, voel me dan kwetsbaar omdat ik dus aan het slapen ben, gek genoeg ben ik dan altijd bang dat er iets IRL gebeurd terwijl ik slaap (inbreker ofzo) dus ik schrik dan meestal wakker in zulke situaties, heb het al een paar keer gehad, maar kan me er niet toe zetten om in de droom te blijven als ik weet dat ik droom.
Dit account heb ik opgeheven en ga verder onder een andere naam.
  dinsdag 14 maart 2006 @ 19:55:25 #15
138781 faberic
Ik snap er niks van
pi_36032778
quote:
Op dinsdag 14 maart 2006 10:38 schreef synthesix het volgende:
Als je het door hebt moet je proberen een reality check te doen, door je neus dicht te knijpen en dan proberen te ademen.
Als je een reality check doet ben je in wezen al lucide, of in ieder geval bij bewustzijn. Bij mij gaan de dromen automatisch, en iets "door hebben" zal voor mij heel onwaarschijnlijk zijn. Maar hoe heb jij het aangeleerd? of gaat het automatisch?
- Als een wijs man een goede reden heeft het woord te voeren houdt hij moeiteloos een goed betoog.
- You can say that again
pi_36059830
Je moet eigenlijk gewoon leren om om de zoveel tijd een reality check te doen, dus ook in rl, als je het dan ook doet in je droom (je hoeft dan helemaal niet door te hebben dat je droomt), ben je dus lucide
  woensdag 15 maart 2006 @ 16:25:05 #17
84252 Verdwaalde_99
Definitief uitgelogged.
pi_36059901
Ook minderen met alcohol kan helpen denk ik. Nuchter dromen

Bezopen dromen is hetzelfde als bezopen achter het stuur kruipen. Dan heb je totaal geen controle erover. En crashed de droom ook sneller, net zoals je tegen een boom kunt knallen met alcohol achter het stuur.
Sinds 2007 anti depressiva vrij,
In 2008 gezonder enigsins rustiger blij.
Gekte en waanzin voorbij.
Eindelijk tijd voor de normalere realiteit.
pi_36061517
Ik heb ook het gevoel dat hoe moeier(?) je bent, hoe minder snel je lucide

Maarûh dromenvanger, kan je nou eens een keer reageren op je topic Mijn politieke visie
  maandag 20 maart 2006 @ 15:20:40 #19
125852 suuzepluus
I'm watching you...
pi_36201405
Ik heb een droom die vaak terugkomt.
Dan droom ik dat ik wakker word, en naast mij op bed een spin zie. Dan schrik ik wakker (denk ik) en doe ik snel het licht aan. (ik weet alleen niet zeker wanneer ik nou echt wakker word, als ik de spin "zie" of op t moment dat ik het licht aandoe.)
Ik vind spinnen geen fijne beesten, maar ik ben echt niet echt bang voor ofzo, dus ik snap niet waar deze steeds terugkomende droom nou vandaan komt.
Het is volgens mij ook telkens als ik op het punt sta in slaap te vallen of als ik net slaap.

wie weet wat, en of deze vreemde droom uberhaubt iets betekent?
pi_39739346
Hmm, ik weet niet wat een lucide droom precies is maar als ik het zo lees is het dat je dan weet dat je droomt ofzo. Ik weet niet of dit hieronder valt maar ik was me op een dag ontzettend aan het ergeren aan mijn broertje en toen ik ging slapen begon hij me zelfs in mijn droom te irriteren. Op dat moment besloot ik hem een enorme dreun te verkopen waarop ik (in mijn droom) mijn vuist balde en deze op zijn tronie liet neerdalen. Op dat moment schoot ik wakker omdat ik inderdaad mijn vuist had geheven en (omdat ik met mijn gezicht naar de muur lag) de muur een flinke optater had verkocht. (Tot bloedens toe overigens.)

Best apart...

Edit: Even wat meer gelezen en ik snap nu wat ze precies bedoelen. Toen ik best klein was hield ik een boekje bij met de dromen die ik had en op den duur kon ik ze zelf oproepen en nu kan ik meestal ook gewoon zelf kiezen wat ik wil doen. De laatste tijd droom ik alleen veel minder en de laatste droom die ik heb gehad, paar dagen geleden, was gewoon een heel aparte en die heb ik maar laten lopen. Temeer omdat ik dezelfde droom al eens eerder heb gehad en er nu vrij aparte wijzigingen in zaten.

Misschien nog een vraagje voor de mensen die Lucide kunnen dromen: Wat is het gekste dat je hebt gedaan in je droom?
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.


[ Bericht 47% gewijzigd door SuperHarregarre op 12-07-2006 00:13:15 ]
Baat 't niet, schaadt 't niet. Dus slikken, kreng.
pi_39823267
quote:
Op zondag 12 maart 2006 15:47 schreef Eveli het volgende:
Nou wel een beetje, laatste droomde ik dat een soort demoon mijn vingers eraf beet en dat voelde wel raar, net alsof ik inderdaad een beetje pijn voelde.
Ook heb ik wel eens het gevoel gehad dat ik doodging en dat ik viel, in een afgrond. Beide niet zo prettig. Bij dat vallen werd ik vlak voordat ik neekwam wakker.
Ik blijf door dromen lig ik bijv dood op de grond. dan gaat het beeld 360 raden om me heen draaien.
Op een gegeven moment reset ik hem maar voor een nieuwe droom
pi_40302832
- Het is vakantie, dus ik heb 's ochtends genoeg tijd om mijn dromen te noteren.
- Hierdoor onthoud ik de volgende nacht mijn dromen nog beter, die noteer ik, en daardoor onthoud ik ze de keer daarna nóg veel beter.
- Een half jaar geleden erg actief geweest met lucide dromen, toen had ik geen zin meer en dacht, dat komt in de zomervakantie wel.

Waarom ben ik er nu niet mee bezig?
Hallo
pi_40315050
geen zin meer?
t kost helemaal geen moeite
  dinsdag 1 augustus 2006 @ 14:01:25 #24
34775 Metro2005
Mind explorer
pi_40384413
quote:
Op maandag 20 maart 2006 15:20 schreef suuzepluus het volgende:
Ik heb een droom die vaak terugkomt.
Dan droom ik dat ik wakker word, en naast mij op bed een spin zie. Dan schrik ik wakker (denk ik) en doe ik snel het licht aan. (ik weet alleen niet zeker wanneer ik nou echt wakker word, als ik de spin "zie" of op t moment dat ik het licht aandoe.)
Ik vind spinnen geen fijne beesten, maar ik ben echt niet echt bang voor ofzo, dus ik snap niet waar deze steeds terugkomende droom nou vandaan komt.
Het is volgens mij ook telkens als ik op het punt sta in slaap te vallen of als ik net slaap.

wie weet wat, en of deze vreemde droom uberhaubt iets betekent?
Ik weet niet wat het betekent. Ik weet wel dat ik ook regelmatig zulke 'dromen' heb.
Dan is het echt net alsof ik wakker ben, ik zoek me rot naar spinnen, ik zie spinnen. Ik probeer mijn vriendin wakker te maken maar dat lukt niet. Allemaal best eng.

brr
Childhood is over the moment you know you're going to die.
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
pi_40820548
KICK! ik ga er ook weer eens mee beginnen!
'Yes my son, the raven has landed, it is truely a magnificent creature.' - Arend Glas
pi_40824731
De laatste tijd totaal geen lucide dromen meer gehad.
pi_41063169
Vroeger wist ik vaak dat ik het aan het dromen was. Als ik wakker wilde worden schudde ik met mijn hoofd. Altijd handig in geval van een aankomende nachtmerrie. Tegenwoordig lukt het me haast niet meer om lucide te dromen.

Enige nadeel was dat ik de droom amper kon sturen.
Dan stelde ik me voor dat ik kon vliegen en dan kon ik hooguit een beetje zweven, nooit hoog genoeg om mezelf van achtervolgers te ontdoen.
Of dan was ik onkwetsbaar. Vervolgens schoot iemand en deed het toch verrot zeer in mijn droom.
Of dan dacht ik van 'he, ik ben toch aan het dromen, laat ik eens aan willekeurige dames vragen of ze zin hadden om de droom een erotich tintje te geven'. En dan wilden ze niet. Of vervolgens lukte het maar niet om een rustig plekje te vinden omdat overal mensen liepen. Dan werd ik wakker en dacht ik 'dom! dom! who the fuck cares als iemand het ziet...ik droom toch'

Kortom, wel lucide zijn, maar er eigenlijk niks aan hebben. Heeft iemand daar ook last van? Of is iedereen die lucide droomt in het paradijs belandt waarbij ze de droom kunnen sturen hoe ze het maar willen?
beter een knipoog dan een blauw oog
pi_41086116
quote:
Op dinsdag 22 augustus 2006 15:19 schreef Knipoogje het volgende:


Kortom, wel lucide zijn, maar er eigenlijk niks aan hebben. Heeft iemand daar ook last van? Of is iedereen die lucide droomt in het paradijs belandt waarbij ze de droom kunnen sturen hoe ze het maar willen?
Zeer herkenbaar. Bij lucide dromen is ook sprake van verschillende niveaus. Meestal blijf ik ook altijd op het door jouw beschreven niveau steken dat je wel bewust van het feit bent dat je aan het dromen bent, maar dat je maar bar weinig kan aansturen.
pi_41088103
quote:
Op woensdag 23 augustus 2006 09:57 schreef Urquhart het volgende:
Zeer herkenbaar. Bij lucide dromen is ook sprake van verschillende niveaus. Meestal blijf ik ook altijd op het door jouw beschreven niveau steken dat je wel bewust van het feit bent dat je aan het dromen bent, maar dat je maar bar weinig kan aansturen.
Het enige voordeel is dat ik onder water kan ademen en van hele hoge dingen afspringen
beter een knipoog dan een blauw oog
  woensdag 23 augustus 2006 @ 16:58:49 #30
34614 jogy
Hersenflatulent
pi_41098818
quote:
Op dinsdag 22 augustus 2006 15:19 schreef Knipoogje het volgende:
Kortom, wel lucide zijn, maar er eigenlijk niks aan hebben. Heeft iemand daar ook last van? Of is iedereen die lucide droomt in het paradijs belandt waarbij ze de droom kunnen sturen hoe ze het maar willen?
Whehe, ik ben meestal wel lucide maar niet in de mate dat ik de omgeving zomaar kan veranderen naar wat ik wil. ik kan er wel voor zorgen dat ik naar een andere omgeving ga maar daarvan weet ik dan ook niet van te voren wat het wordt. En tja, meestal ben ik wel in controle over mijn eigen acties en kan ik in een droom gewoon rondfladderen of whatever. Of dus gewoon sex hebben mocht ik daar zin in hebben. Nadeel daar weer van is dat mijn dromen zo surrealistisch zijn dat er echt van alles kan gebeuren als ik bezig ben. Dat een vrouw een man wordt ( . ) of een familielid ( ! ! ). Dus nee, ik doe het niet meer .
Iedereen is de hoofdrolspeler van zijn eigen komedie.
Vrijheid
  woensdag 23 augustus 2006 @ 17:00:19 #31
13347 Nembrionic
AKQ Fundamentalist
pi_41098854
tvp
- "Autisten met elkaar in contact brengen is net zoals delen door 0"
pi_41099316
Dat heb ik ook meestal ja,
ik heb ook heel vaak dat ik merk dat ik droom, en besluit om m'n droom te gaan veranderen, alleen vergeet ik op een gegeven momen gewoon weer dat ik droom..
Echt iritant dat
pi_41108332
tvp
pi_41155599
quote:
Op woensdag 23 augustus 2006 17:15 schreef synthesix het volgende:
Dat heb ik ook meestal ja,
ik heb ook heel vaak dat ik merk dat ik droom, en besluit om m'n droom te gaan veranderen, alleen vergeet ik op een gegeven momen gewoon weer dat ik droom..
Echt iritant dat
Dan moet je even rondjes gaan draaien, wordt je "helderder" van. Adviseren de meeste lucide dromen sites.
Hallo
pi_41155724
vroeger vond ik lucide dromen erg interessant omdat ik zo veel droomde. heb er eigenlijk nooit echt verder in verdiept. nu zit ik in een fase waarin ik weer heel veel droom, en dan vooral "nachtmerries". meestal zijn het akelige dromen waar veel mensen bang van zouden worden. alleen besef ik meestal (onbewust ofzo, ben dan niet lucide) dat het een droom is en vind ik het wel spannend...

tevens tvp
pi_41159412
Veel dromen de laatste tijd, maar niet echt lucide.
  vrijdag 25 augustus 2006 @ 13:11:11 #37
154307 Oxyligen
I do not seek. I find
pi_41161363
Ik denk dat men niet 'meer' of 'minder' vaak droomt maar 'meer' of 'minder' vaak een droom onthoudt.

Ik droom denk ik zo'n 1x per 2 weken lucide. Wel vrij kort meestal. Ik ben dan niet bezig mijn omgeving te veranderen, wel probeer ik droom te verlengen en alles goed in me op te nemen. Kleuren benoemen, goed rondkijken en handen wrijven (jawel). Soms lukt het me om te vliegen, laatst lukte dat alleen door zwembewegingen in de lucht te maken
Aan namen heb ik niks. Rugnummers moet ik hebben!
  woensdag 6 september 2006 @ 17:38:13 #38
84252 Verdwaalde_99
Definitief uitgelogged.
pi_41555030
Ik heb een boekje over lucide dromen, ik zal hier vaker zaken citeren uit het boek. Net een stuk overgeschreven en geplaatst in het centrale dromen-topic. Ik zal hier zaken schrijven voortaan. Het centrale topic is te algemeen. Dit gaat specifiek erover hoe je bewuster kunt dromen en in waak-toestand kunt dromen. En tevens hoe je dromen in het gareel kunt houden

Even wat overgetypt uit mijn lucide droomboek Sommige dingen zijn echt om te lachen Maar het hele dromen is om te lachen Hieronder dus hoe je moet omgaan met vriendelijke of vijandige personages in je dromen.

Omgangsvormen met een vriendelijke droomfiguur.

1. Stel al naar gelang het verloop van het gesprek deze vragen. ' wie ben je' ; ' Wat ben je' ; ' Wie ben ik ' ; ' Wat wil je van mij'; ' Wat betekend dit' ; ' Kun je mij helpen' ; ' Kan ik jou helpen?'
Concrete persoonlijke vragen zijn mogelijk en in vele gevallen is dit zelfs noodzakelijk om inzicht in het droomkarakter te krijgen.

2. Blijf net zo lang in gesprek totdat het je volkomen duidelijk is wat het personage voor jou betekent. Sommige figuren kunnen in het begin ongeinteresseerd lijken of zelfs toenadering afwijzen. Blijf standvastig.

3. Vraag of de droomfiguur je in het vervolg komt helpen.

4. Vraag om een geschenk ( )

5. Maak een afspraak voor de volgende droom. Droomfiguren komen vaak afspraken na.


Een paar tips bij vijandige droomfiguren

1. REN NIET WEG. Blijf staan en stel vriendelijk de volgende vragen: ' Wie ben je' ; ' wat ben je' ; ' Wie ben ik ' ; ' Kunnen wij de ruzie niet bijleggen? '

2. Indien je tot overeenstemming komt laat je je helpen conform de handleiding 'omgangsvormen met een vriendelijke droomfiguur'.

3. Indien directe overeenstemming niet tot de mgoelijkheid behoort ga je een open doch zakelijke discussie aan. Laat je niet verleiden tot scheldpartijen

4. Ga in op gerechtigde uitspraken, maar laat beledigingen en bedreigingen aan je voorbij gaan.

5. Kom je absoluut niet tot overeenstemming dan laat je het droompersonage links liggen. Mocht het je gaan bedreigen dan blijf je staan en toon je dat je desnoods bereid bent tot een gevecht. Roep je droomvrienden alvast om hulp. ( )

6. Indien er een gevecht ontstaat dan vecht je door totdat het personage gedood, verzwakt of gevlucht is.
Sinds 2007 anti depressiva vrij,
In 2008 gezonder enigsins rustiger blij.
Gekte en waanzin voorbij.
Eindelijk tijd voor de normalere realiteit.
  woensdag 6 september 2006 @ 17:45:14 #39
84252 Verdwaalde_99
Definitief uitgelogged.
pi_41555244
" Kritische reflectie methode"

Zoals ik eerder schreef is het opvoeren van droomherinneringen op zich voldoende om lucide te gaan dromen. Maar het is beslist geen effectieve techniek. De droomonderzoekers hebben zich de laatste jaren gestort op de ontwikkeling van opwekkingstechnieken. Professor Tholey van de Johann Wolfgang Goethe Universiteit kwam onder andere met zijn kritische reflectietechniek.

Wanneer men overdag de omgeving kritisch gaat beschouwen alsof men niet zeker weet of men droomt dan wel wakker is, zal deze houding vroeger of later ook overgedragen worden naar de droomtoestand. In je droom neem je namelijk de droomwerkelijkheid voor "echt' aan en indien je kritisch je omgeving zou beschouwen zou je het droomkarakter ervan herkennen en lucide worden.

De grote fout is meestal dat men de omgeving overdag bij het stellen van de kritische vraag van ' droom ik nu of ben ik wakker' oppervlakkig uitvoert omdat men bij voorbaat reeds niet weet dat men niet droomt. Je zal moeten doen alsof dit niet zeker is. Bekijk je omgeving eens goed. Zijn er bijzondere dingen op te merken? Woon je nog wel in dit huis? Vertoeven er soms personen in je omgeving die je niet kent? Wat heb je 15 minuten geleden gedaan? Door deze laatste vraag te stellen kun je erachter komen of het wel mogelijk is dat je hier nu bent. In dromen verspringen "decors" en "tijd" nogal snel. ......

De kritische vraag van " ben ik nu wakker of droom ik " dien je zo'n 6 tot 10 keer per dag te stellen. Het onderzoeken van je omgeving zal ongeveer 1 minuut moeten bedragen.

Nu weet ik niet hoe het zit met copyrights, maar ik zal voortaan zelf de tekst bewerken zodat het niet letterlijk overgeschreven wordt. Deze laat ik staan dus. Voortaan ga ik uit het boek zelf een samenvatting geven van gelezen teksten.

Bij bol.com geven ze ook vaker letterlijk overgeschreven teksten van een boek bij de omschrijving. Dus ze zullen niet mijn kop eraf hakken voor deze ene keer.

Ik ga dit boekje helemaal lezen en dan plaats ik hier de bevindingen. Tevens mijn lucide dromen plaats ik hier En hoe het lukt om een vijandige of vriendelijke partij te kiezen. Eigen keuze's maken in de dromen. Zoals ik laatst nog de partij van de verzetsstrijders koos inplaats van de partij van de bezetters. Een bewuste keuze gemaakt in de droom dat ik verzetstrijder wilde zijn inplaats van bezetter.

[ Bericht 8% gewijzigd door Verdwaalde_99 op 06-09-2006 18:25:08 ]
Sinds 2007 anti depressiva vrij,
In 2008 gezonder enigsins rustiger blij.
Gekte en waanzin voorbij.
Eindelijk tijd voor de normalere realiteit.
pi_41555391
quote:
Op woensdag 6 september 2006 17:38 schreef Dromenvanger het volgende:

[knip]

5. Maak een afspraak voor de volgende droom. Droomfiguren komen vaak afspraken na.

[knip]
Dat is echt bizar! Iemand die gewoon helemaal niet bestaat , die je zelf hebt verzonnen, leidt een soort van eigen leven!
Hallo
  woensdag 6 september 2006 @ 17:51:47 #41
84252 Verdwaalde_99
Definitief uitgelogged.
pi_41555466
quote:
Op woensdag 6 september 2006 17:49 schreef snotje het volgende:

[..]

Dat is echt bizar! Iemand die gewoon helemaal niet bestaat , die je zelf hebt verzonnen, leidt een soort van eigen leven!
Fantasie die op hol slaat Het is eerder fantasie die in leven is ook, fantasie die gevormd wordt door zaken die je overdag meemaakt, boeken die je gelezen hebt en films die je gezien hebt, dat kan allemaal bijdragen tot een levendig leven 's nachts in je dromen. Ik heb tijdens mijn dromen ook een standaard karakter die staat voor evilheid. Echt een horror-personage. Een vijandig horror-personage die nu en dan opduikt en die altijd hetzelfde is qua verschijning maar toch altijd anders eruit ziet. Een horror-personage die ik niet kan uitleggen nu, nog nooit op tv gezien in welke horror-film dan ook. De volgende keer vraag ik gewoon waar het vandaan komt, wie weet wel uit een andere wereld

Dat het een personage is dat in een andere wereld de droomwereld binnen stapt. Echt aards is het niet te noemen. Dat personage zegt ook nooit wat, die zwijgt altijd en vaak verschijnt dat personage zomaar uit het niets. En dan doe ik altijd de handen voor de ogen, omdat ik anders bang ben dat ik dood ga. Dat personage aankijken dat staat voor de dood op de een of andere manier. Vaak staat dat personage met de rug naar mij gekeerd en dan draait ze zich om en begin ik weer de handen voor de ogen te doen. Alsof dat personage mij bewust bang wilt maken of wilt pesten. Het gezicht kan ik nu ook niet goed uitleggen. Staat niet goed in mijn geheugen gegrift.

Nu zal ik dus zeker gaan vragen aan haar of hem ( ik weet niet eens wat het is, kan ook onzijdig zijn, toch heeft het ook menselijke vormen). Maar ik zal dus gaan vragen wat het wilt, wat het in mijn dromen doet, en nog meer. Dat boekje komt misschien goed te pas straks. Tis eigenlijk van de zotte dat je vrienden in je dromen kunt oproepen als je mot hebt Klinkt echt te belachelijk voor woorden maar dan zit er tevens waarheid in. Omdat dromen dus echt kunnen tegen zitten. En zitten dromen tegen dan verpest dat de hele nacht. En dat weerhoudt mooie dromen ervan om tot uitdrukking te komen. En tevens zorgen slechte dromen voor een slecht gevoel overdag. Het werkt dus door ook. Bij het opstaan zul je het al merken. Een nacht moeten vechten of een nacht niet moeten vechten tijdens het dromen.

In het boek wat ik vandaag geleend hebt worden ook dromen beschreven van de auteur. Die man heeft ook de meest komische dromen Spock komt hij tegen bijvoorbeeld, Spock uit Star Trek en dan voert hij hele gesprekken met spock Spock die helpt hem in het dromen en brengt hem wijsheden bij en nog meer.

In principe zijn dromen ongeschreven boeken en films. En dan is het altijd maar afwachten wat je gaat meemaken. Maar het zijn films en boeken die nog niet geschreven zijn. Waar je zelf vaak de hoofdrol in vertolkt en waar je slachtoffer kunt zijn en geen zeggenschap kunt hebben, of je kunt je hele droom bepalen.

Val je van een berg af en dreig je dood te vallen, dan zorg je gewoon dat je een parachute hebt of je veranderd jezelf in spiderman of superman. Neem je standaard in je dromen een pakket mee waarmee je altijd iedere situatie de baas bent.

Wil nu even gaan zoeken naar hypnose weer. Het verband tussen hypnose en dromen en meditatie weten. Of hynose kan bijdragen in beter en meer lucide dromen. Weet van hypnose alleen dat je beter in het echte leven kunt functioneren en beter met problemen kunt omgaan via hypnose.

[ Bericht 23% gewijzigd door Verdwaalde_99 op 06-09-2006 18:13:45 ]
Sinds 2007 anti depressiva vrij,
In 2008 gezonder enigsins rustiger blij.
Gekte en waanzin voorbij.
Eindelijk tijd voor de normalere realiteit.
  woensdag 6 september 2006 @ 18:35:42 #42
84252 Verdwaalde_99
Definitief uitgelogged.
pi_41556883
Over droomfiguren die afspraken nakomen, wie weet is het dromen wel een soort programma of spel. Net zoals het leven dat is. Dat het zeer zeker bestaat. Net zoals personages en karakters in het echt bestaan.

Dat je bij het dromen dus niet zo kunt spreken dat het niet bestaat. Wie weet is het wel een compleet bestaan op zich. Een compleet programma dat nog ingericht moet worden dus. Een compleet programma of een complete film.

Dat je orde moet maken in het dromen wellicht, dat je het dromen dus onder de knie moet krijgen. Om zo een heel afzonderlijk leven te krijgen naast het leven overdag. Je gaat slapen, valt binnen 5 minuten weg en begint met de droomwereld. Je begint waar je vorige nacht gestopt was. En zo kun je dan misschien door lucide bezig te zijn alles gaan indelen. Het droomlandschap indelen en zo nieuwe landschappen verkennen.
Sinds 2007 anti depressiva vrij,
In 2008 gezonder enigsins rustiger blij.
Gekte en waanzin voorbij.
Eindelijk tijd voor de normalere realiteit.
pi_41567470
quote:
Op woensdag 6 september 2006 17:51 schreef Dromenvanger het volgende:

[Knip]

Wil nu even gaan zoeken naar hypnose weer. Het verband tussen hypnose en dromen en meditatie weten. Of hynose kan bijdragen in beter en meer lucide dromen. Weet van hypnose alleen dat je beter in het echte leven kunt functioneren en beter met problemen kunt omgaan via hypnose.
Wat ik hier over weet is dat het kan helpen bij WILD (Wake-initiated lucid dream). Als je goed kunt mediteren, zal dit ook beter gaan (hoe het gaat kun je met google wel vinden, dunkt me).

Als je heel diep mediteerd en echt helemaal in trance bent, sta je beter in contact me je onderbewustzijn. Zo kan je dan jezelf voor houden dat je 's nachts lucide zal worden, en dit zegmaar voor je ogen "voor spelen" terwijl je onderbewustzijn heel scherp met dit gebeuren in contact staat. Dit kan helpen om 's nachts, in een droom, "wakker" te worden.
Hallo
  donderdag 7 september 2006 @ 08:53:12 #44
154307 Oxyligen
I do not seek. I find
pi_41574546
quote:
Op woensdag 6 september 2006 17:38 schreef Dromenvanger het volgende:
Ik heb een boekje over lucide dromen, ik zal hier vaker zaken citeren uit het boek. Net een stuk overgeschreven en geplaatst in het centrale dromen-topic.

..
Is dat deze online?
http://home.casema.nl/carolus/de_kunst_van_het_lucide_dromen.htm
Aan namen heb ik niks. Rugnummers moet ik hebben!
  donderdag 7 september 2006 @ 09:37:14 #45
34614 jogy
Hersenflatulent
pi_41575307
quote:
Op woensdag 6 september 2006 23:01 schreef snotje het volgende:

[..]

Wat ik hier over weet is dat het kan helpen bij WILD (Wake-initiated lucid dream). Als je goed kunt mediteren, zal dit ook beter gaan (hoe het gaat kun je met google wel vinden, dunkt me).

Als je heel diep mediteerd en echt helemaal in trance bent, sta je beter in contact me je onderbewustzijn. Zo kan je dan jezelf voor houden dat je 's nachts lucide zal worden, en dit zegmaar voor je ogen "voor spelen" terwijl je onderbewustzijn heel scherp met dit gebeuren in contact staat. Dit kan helpen om 's nachts, in een droom, "wakker" te worden.
Daar heb ik me ook eens halfhartig mee bezig gehouden en het is me nog nooit gelukt. Alleen kon ik mijn dromen wel beter onthouden over het algemeen. Helemaal nutteloos was het dus niet .
Iedereen is de hoofdrolspeler van zijn eigen komedie.
Vrijheid
pi_41575448
quote:
Op woensdag 6 september 2006 17:49 schreef snotje het volgende:

[..]

Dat is echt bizar! Iemand die gewoon helemaal niet bestaat , die je zelf hebt verzonnen, leidt een soort van eigen leven!
Ben je er niet zelf ook bij wanneer je je droomvriend vraagt om terug te komen? En zijn het niet je eigen hersenen die je dromen veroorzaken?
Voila
  donderdag 7 september 2006 @ 10:48:12 #47
84252 Verdwaalde_99
Definitief uitgelogged.
pi_41577106
quote:
Dat is het boek inderdaad

Het is dus geen professor die het boek geschreven heeft. Gewoon iemand die zich verdiept heeft in het lucide dromen.

In de bibliotheek liggen meer boeken over dromen, die ga ik ook nog lenen.

Vannacht voor het slapen gaan onder hynpose gegaan met mijn cd. Niet veel gemerkt maar toch gedroomd. Niet meer gedroomd als anders. Ben alleen vergeten wat ik gedroomd heb.
Sinds 2007 anti depressiva vrij,
In 2008 gezonder enigsins rustiger blij.
Gekte en waanzin voorbij.
Eindelijk tijd voor de normalere realiteit.
  donderdag 7 september 2006 @ 11:24:48 #48
154307 Oxyligen
I do not seek. I find
pi_41578052
quote:
Op donderdag 7 september 2006 10:48 schreef Dromenvanger het volgende:

[..]

Dat is het boek inderdaad

Het is dus geen professor die het boek geschreven heeft. Gewoon iemand die zich verdiept heeft in het lucide dromen.

..
Toevallig. Nog een online aanrader (Engels):
http://dreaming.diebitch.(...)f_lucid_dreaming.pdf
Aan namen heb ik niks. Rugnummers moet ik hebben!
  donderdag 7 september 2006 @ 15:28:03 #49
84252 Verdwaalde_99
Definitief uitgelogged.
pi_41585519
quote:
Op donderdag 7 september 2006 11:24 schreef Oxyligen het volgende:

[..]

Toevallig. Nog een online aanrader (Engels):
http://dreaming.diebitch.(...)f_lucid_dreaming.pdf
Thank you

Even acrobat reader installeren, net pc opnieuw geinstalleerd en dat programma vergeten.

Ben benieuwd wat er in staat. Iedere vorm van informatie hierover is okey

Vannacht trouwens formule 1 geraced en ik had de keuze uit een aantal auto-merken. Uiteindelijk heb ik BMW gekozen terwijl ik liever AUDI had. Ik weet dat audi niet meedoet maar de keuze Audi was wel aanwezig. Dus ik heb niet goed gedroomd, anders had ik in een audi gereden.

Op een gegeven moment had ik super dikke blaren op de handen van het sturen, en die blaren waren dus echt zo groot als de handen. Ook daar wist ik me geen raad mee, was ik goed in dromen dan had ik een EHBO doos bij me, of had ik een EHBO-post in leven geroepen waar een doctor me zou helpen met die blaren. Nu moest ik echt met pijn aan de handen formule 1 rijden.

Ik had dus de eerste keer gewonnen met formule 1 en toen kwamen sponsoren naar me toe of ik voor hen wilde rijden, die eerste rit was een soort test-rit.

Daarna moest ik weer rijden met een Opel, tevens geen audi maar opel, terwijl ik weer audi wilde en toen moest ik in water rijden en vissen vangen tijdens het rijden. Je kon ook kiezen om alleen voor tijd te rijden en de vissen achterwege te laten maar ik was wederom niet goed in het dromen. Ik ging vissen vangen omdat de optie vissen vangen aanwezig was. Ik wilde in principe zonder die vissen auto rijden, maar ik kon het niet afslaan. Volgende keer beter. Als er bij mij een optie is tot vissen vangen, dan ga ik vanzelf die vissen vangen. Een aantal andere coureurs reden op tijd.

Door dat vissen vangen ben ik snel eruit gegaan, ik kon niet vissen en auto rijden tegelijk.

Heb nog gevlogen met een auto Dat ging wel goed. Ik vloog over een file heen en landde voor aan de file en ging super snel. Maar of dat lucide was? Ik zat in die auto en bleef gewoon gas geven en toen reed ik super snel een helling op en toen vloog ik dus de lucht in. Dat was gewoon een rechte weg, dus waarschijnlijk was daar weinig lucide aan.

Voor deze dromen heb ik hypnose gedaan dus. Hypnose voor het slapen gaan. Ik werd zo moe op een gegeven moment dat ik bleef gapen. De ene gaap na de andere en toen binnen 10 seconde weg van het venster. Terwijl ik niet eens moe was toen ik het bed instapte.
Sinds 2007 anti depressiva vrij,
In 2008 gezonder enigsins rustiger blij.
Gekte en waanzin voorbij.
Eindelijk tijd voor de normalere realiteit.
  donderdag 7 september 2006 @ 15:48:19 #50
34614 jogy
Hersenflatulent
pi_41586118
quote:
Op donderdag 7 september 2006 11:24 schreef Oxyligen het volgende:

[..]

Toevallig. Nog een online aanrader (Engels):
http://dreaming.diebitch.(...)f_lucid_dreaming.pdf
Dat is wel een goed boek inderdaad. Die heb ik thuis nog ergens liggen.
Iedereen is de hoofdrolspeler van zijn eigen komedie.
Vrijheid
pi_41586899
quote:
Op donderdag 7 september 2006 09:43 schreef synthesix het volgende:

[..]

Ben je er niet zelf ook bij wanneer je je droomvriend vraagt om terug te komen? En zijn het niet je eigen hersenen die je dromen veroorzaken?
Voila
Tuurlijk is dat zo... maar toch he.
Hallo
pi_42560059
Lucide dromen...

Ik heb daar een tijd geleden erg mijn interesse voor getoond, en ook een beetje me dromen opgeschreven toen.
Het enige lucide wat ik wel eens/meerdere keren heb gehad is dat ik aan het dromen was, en dan ging het zo:

Ik ben aan het dromen, en dan op een gegeven moment vraag ik mezelf af in de droom, hé, ik droom, maar hoe kan ik dit dan denken.

Of iets in die richting. En dan wordt/schrik ik wakker.

Is wel een coole ervaring.

Nog een vraagje, kan lucide dromen eigenlijk slecht zijn? Bijvoorbeeld als je geen realitycheck doet, je wordt toch een keer wakker hé

En wat dromenvanger zei, van als je tegenover een 'kwaadaardig' persoon staat, dat je dan niet moet wegrennen. Wat als je dat wel doet?

Kan het ook gevaarlijk zijn?
pi_42573503
Niet gevaarlijker dat gewoon dromen lijkt me.
  woensdag 11 oktober 2006 @ 17:03:39 #54
34614 jogy
Hersenflatulent
pi_42581958
quote:
Op dinsdag 10 oktober 2006 22:31 schreef no1uknow het volgende:
Lucide dromen...

Ik heb daar een tijd geleden erg mijn interesse voor getoond, en ook een beetje me dromen opgeschreven toen.
Het enige lucide wat ik wel eens/meerdere keren heb gehad is dat ik aan het dromen was, en dan ging het zo:

Ik ben aan het dromen, en dan op een gegeven moment vraag ik mezelf af in de droom, hé, ik droom, maar hoe kan ik dit dan denken.

Of iets in die richting. En dan wordt/schrik ik wakker.

Is wel een coole ervaring.

Nog een vraagje, kan lucide dromen eigenlijk slecht zijn? Bijvoorbeeld als je geen realitycheck doet, je wordt toch een keer wakker hé

En wat dromenvanger zei, van als je tegenover een 'kwaadaardig' persoon staat, dat je dan niet moet wegrennen. Wat als je dat wel doet?

Kan het ook gevaarlijk zijn?
Nee, het is hetzelfde als een computerspelletje alleen veel grappiger. Als je echt lucide droomt kan je meestal ook gewoon uit de droom stappen en wakker worden als het je niet meer zint oid. Dus het is eigenlijk minder schadelijk dan normaal dromen. Zeker als je weleens een nachtmerrie hebt want dan is je angst meteen weg.
Iedereen is de hoofdrolspeler van zijn eigen komedie.
Vrijheid
pi_42582927
quote:
Op woensdag 11 oktober 2006 17:03 schreef jogy het volgende:

[..]

Nee, het is hetzelfde als een computerspelletje alleen veel grappiger. Als je echt lucide droomt kan je meestal ook gewoon uit de droom stappen en wakker worden als het je niet meer zint oid. Dus het is eigenlijk minder schadelijk dan normaal dromen. Zeker als je weleens een nachtmerrie hebt want dan is je angst meteen weg.
Hoe train ik het het beste?
Heb je wat info voor me of een website?
  woensdag 11 oktober 2006 @ 17:37:39 #56
34614 jogy
Hersenflatulent
pi_42583075
quote:
Op woensdag 11 oktober 2006 17:32 schreef no1uknow het volgende:

[..]

Hoe train ik het het beste?
Heb je wat info voor me of een website?
Sorrie, ik heb er niet voor hoeven trainen oid. Maar misschien heb je Hier wat aan en er staan nog een paar linkjes in dit topic. www.doorhetraam.nl moet ook een leuke zijn volgens mij.
Iedereen is de hoofdrolspeler van zijn eigen komedie.
Vrijheid
  woensdag 11 oktober 2006 @ 17:40:53 #57
34614 jogy
Hersenflatulent
pi_42583166
quote:
Op woensdag 11 oktober 2006 17:37 schreef jogy het volgende:

www.doorhetraam.nl moet ook een leuke zijn volgens mij.
Ah, die gaat meteen een stap verder, excuus

Klik .
Iedereen is de hoofdrolspeler van zijn eigen komedie.
Vrijheid
pi_42583871
Dank!!
pi_42583932
Iemand (jij?) had het eerst over sex in je lucide dromen

En daarna zo van doe maar niet
Waarom niet )
  woensdag 11 oktober 2006 @ 18:10:28 #60
34614 jogy
Hersenflatulent
pi_42583988
quote:
Op woensdag 11 oktober 2006 18:08 schreef no1uknow het volgende:
Iemand (jij?) had het eerst over sex in je lucide dromen

En daarna zo van doe maar niet
Waarom niet )
Hou op schei uit . Mijn sexpartners in dromen veranderen terwijl ik bezig ben dus je begint met een lekkere chick en je eindigt met je tante van 63 of een gozer ofzo . Tenminste, dat heb ik dan.
Iedereen is de hoofdrolspeler van zijn eigen komedie.
Vrijheid
pi_42585168
quote:
Op woensdag 11 oktober 2006 18:10 schreef jogy het volgende:

[..]

Hou op schei uit . Mijn sexpartners in dromen veranderen terwijl ik bezig ben dus je begint met een lekkere chick en je eindigt met je tante van 63 of een gozer ofzo . Tenminste, dat heb ik dan.


Naja ik ga het wel eens proberen als ik lucide kan dromen

Jammer dat je juist dat niet onder controle kan hebben

Heel fout eigenlijk
  woensdag 11 oktober 2006 @ 18:53:29 #62
34614 jogy
Hersenflatulent
pi_42585297
quote:
Op woensdag 11 oktober 2006 18:49 schreef no1uknow het volgende:

[..]



Naja ik ga het wel eens proberen als ik lucide kan dromen

Jammer dat je juist dat niet onder controle kan hebben

Heel fout eigenlijk
Tell me about it.
Iedereen is de hoofdrolspeler van zijn eigen komedie.
Vrijheid
pi_42585482
Maar dromen bij mij is wel heel raar. Meestal weet ik weinig tot niets van m'n dromen, maar sommige blijven me nog steeds bij, na jaren.

Bijvoorbeeld, uit groep 7 (ben nu 16 jaar) dat ik samen met een vriend werd achtervolgt door een dinosaurus/draak achtig iets en toen zeiden ik en die vriend En nu wordt je een kabout en voila. Het was niet lucide, maar die droom weet ik dus nog gewoon heel goed.

Ik heb ook wel eens een andere droom gehad zon jaar geleden, zelfs meerdere keren (lijkt wel?! deja vu achtig)
zo van alles overstroomde en in m'n achtertuin stond een konijnenhok (precies dezelfde die ik had toen ik een konijn had toen ik 4 was, die is toen overleden en toen is dat hok ook weg gegaan, ook merkwaardig) en dr was zo'n space shuttle in de lucht en die vloog rond oid. en dat was het wel zo'n beetje.

Paar dagen geleden nog 1, in de speeltuin hier in de straat, ging ik (om een reden die ik niet meer weet) alleen maar op de gekleurde stoeptegels staan oid.

Die weet ik dus nog wel helder zeg maar, maar van afgelopen nacht heb ik niks 'meegekregen'.

Heel merkwaardig.
pi_42585561
Ook een keer een droom, echt een hele rare.

D'r was een soort evil heks, soort Madame Cruz (ofzoiets uit 101 dalmatiërs )

En die ging me achtervolgen enzo, en die rende me achterna en haar hond (zon bulldog) rende me ook achterna, en op gegeven moment ging ik op mn plaat, hier ergens in m'n eigen straat, en dat mens pakte een kettingzaag en op een gegeven moment zaagde ze zo me hand eraf
Maar ik droomde dus zeg maar dat ik niks voelde, was wel apart
  woensdag 11 oktober 2006 @ 20:14:03 #65
34614 jogy
Hersenflatulent
pi_42587799
quote:
Op woensdag 11 oktober 2006 19:01 schreef no1uknow het volgende:
Ook een keer een droom, echt een hele rare.

D'r was een soort evil heks, soort Madame Cruz (ofzoiets uit 101 dalmatiërs )

En die ging me achtervolgen enzo, en die rende me achterna en haar hond (zon bulldog) rende me ook achterna, en op gegeven moment ging ik op mn plaat, hier ergens in m'n eigen straat, en dat mens pakte een kettingzaag en op een gegeven moment zaagde ze zo me hand eraf
Maar ik droomde dus zeg maar dat ik niks voelde, was wel apart
Pssst: Centraal dromen topic: Deel 3 .
Iedereen is de hoofdrolspeler van zijn eigen komedie.
Vrijheid
pi_42589204
quote:
Op woensdag 11 oktober 2006 19:01 schreef no1uknow het volgende:
Ook een keer een droom, echt een hele rare.

D'r was een soort evil heks, soort Madame Cruz (ofzoiets uit 101 dalmatiërs )

En die ging me achtervolgen enzo, en die rende me achterna en haar hond (zon bulldog) rende me ook achterna, en op gegeven moment ging ik op mn plaat, hier ergens in m'n eigen straat, en dat mens pakte een kettingzaag en op een gegeven moment zaagde ze zo me hand eraf
Maar ik droomde dus zeg maar dat ik niks voelde, was wel apart
Het is vervelender als je dat laatste wel voelt. Maar goed, nu weer ontopic.
pi_42590853
quote:
Op woensdag 11 oktober 2006 17:37 schreef jogy het volgende:

[..]

Sorrie, ik heb er niet voor hoeven trainen oid. Maar misschien heb je Hier wat aan en er staan nog een paar linkjes in dit topic. www.doorhetraam.nl moet ook een leuke zijn volgens mij.
alsjeblieft zeg als je een goeie link wil geven over lucide dromen geef dan gelijk eentje van www.ld4all.com.
de grootste ldcommunity die er op internet te vinden is. Op die site kan je vrijwel alles leren over lucide dromen op de engelse forum doen ze vaak onderzoekjes en zijn ze wel verder dan de nederlandse forums.
Door het raam gaat over uittredingen daar kan je bijna niks over ld's terugvinden.

Op http://www.sealifedreams.com/forum/ kan je met een dream team mee doen waar je je ervaringen met je team kan delen ,onderzoekjes kan doen ect.

Een goeie boek volgens mij is van Patricia Garfield - Creatief dromen. Er wordt ook veel gesproken over Stephen LaBerge maar nog nooit wat van gelezen.

[ Bericht 4% gewijzigd door -starseed-mayo- op 11-10-2006 21:46:20 ]
  woensdag 11 oktober 2006 @ 23:01:43 #68
34614 jogy
Hersenflatulent
pi_42594958
quote:
Op woensdag 11 oktober 2006 21:27 schreef -starseed-mayo- het volgende:

[..]

alsjeblieft zeg als je een goeie link wil geven over lucide dromen geef dan gelijk eentje van www.ld4all.com.
de grootste ldcommunity die er op internet te vinden is. Op die site kan je vrijwel alles leren over lucide dromen op de engelse forum doen ze vaak onderzoekjes en zijn ze wel verder dan de nederlandse forums.
Door het raam gaat over uittredingen daar kan je bijna niks over ld's terugvinden.

Op http://www.sealifedreams.com/forum/ kan je met een dream team mee doen waar je je ervaringen met je team kan delen ,onderzoekjes kan doen ect.

Een goeie boek volgens mij is van Patricia Garfield - Creatief dromen. Er wordt ook veel gesproken over Stephen LaBerge maar nog nooit wat van gelezen.
Thanks, ik heb daaronder ook gezegd dat het niet helemaal een goeie was . En gewoon links gegeven van de FOK search in TRU en op google. Maar ik ga die links zeker wel bekijken .
Iedereen is de hoofdrolspeler van zijn eigen komedie.
Vrijheid
pi_42595565
Ik ben net aangemeld bij een dream team alleen duurt het een tijdje voordat je er ook echt inkomt.
kleine spam naar me droomdagboek http://ld4all.com/nl/forum/viewtopic.php?t=2948&postdays=0&postorder=asc&&start=15 staan ook een aantal ld's in maar moet je wel eerst geregistreerd zijn om te bekijken.

[ Bericht 26% gewijzigd door -starseed-mayo- op 11-10-2006 23:23:53 ]
  woensdag 11 oktober 2006 @ 23:50:48 #70
34614 jogy
Hersenflatulent
pi_42596555
quote:
Op woensdag 11 oktober 2006 23:18 schreef -starseed-mayo- het volgende:
Ik ben net aangemeld bij een dream team alleen duurt het een tijdje voordat je er ook echt inkomt.
kleine spam naar me droomdagboek http://ld4all.com/nl/forum/viewtopic.php?t=2948&postdays=0&postorder=asc&&start=15 staan ook een aantal ld's in maar moet je wel eerst geregistreerd zijn om te bekijken.
Laat ik me nou net geregistreerd hebben.
Iedereen is de hoofdrolspeler van zijn eigen komedie.
Vrijheid
pi_42598609
Ik heb ook weleens een lucide droom gehad: ik dacht toen nu kan ik dus alles doen wat ik wil? Heb ik de achterlamp van de buurvrouw's auto gesloopt.. ook beet er een hond hard in m'n klauw, vaag gevoel was dat, alsof de hand sliep
pi_42626254
quote:
Op donderdag 12 oktober 2006 01:17 schreef DrDentz het volgende:
Ik heb ook weleens een lucide droom gehad: ik dacht toen nu kan ik dus alles doen wat ik wil? Heb ik de achterlamp van de buurvrouw's auto gesloopt..


Ik heb meestal met dromen dad ik omzeep word geholpen, gee idee waarom maar goed.
'T punt is dan, altijd vlak voordat er een kogel in m`n hoofd zit, ik wakker word.
Ik ben dus nooit 'doodgegaan' in een droom.
Of ik heb van die dromen die gaan compleet nergens over, dan ben ik aant autorijden en dan opeens zit ik aan tafel te eten en dan opeens aan het zwemen, maar dat besef ik pas als ik wakker ben geworden en de droom is blijven hangen, meestal als ik wakker word weet ik voor ong 1 sec waar ik over gedroomd heb en daarna ben ik t compleet kwijt

Maar als ik op een bepaalde manier lig, droom ik dat ik aan de rand van een hoge rots sta, met benenden een zee (Jurassic Park achtig) en daar val ik dan in, dan schiet ik wakker en duw ik m`n hand m`n matras in. Dus als je ergens van valt spreid je je armen, dat doe ik dan in m`n droom, maar dit is de enige droom waarin ik dus aan 't eind beweeg, anders beweeg ik nooit.
Ik heb deze droom nu al drie keer gehad, maar ik vind t opzich wel leuk om over te dromen, want alhoewel ik nog nooit ge bungiejumped heb of parachute heb gesprongen heb ik toch (wat ik denk) hetzelfde gevoel alsof ik val.
Ik vind m`n eigen dromen altijd heel afwezig vaag en vreemd, maar misschien herkent een ander zijn dromen er ook in.
0 topics op naam. 14.gif
  donderdag 12 oktober 2006 @ 23:32:29 #73
34614 jogy
Hersenflatulent
pi_42627613
quote:
Op donderdag 12 oktober 2006 22:54 schreef Broekpaling het volgende:

Ik heb deze droom nu al drie keer gehad, maar ik vind t opzich wel leuk om over te dromen, want alhoewel ik nog nooit ge bungiejumped heb of parachute heb gesprongen heb ik toch (wat ik denk) hetzelfde gevoel alsof ik val.
Ik vind m`n eigen dromen altijd heel afwezig vaag en vreemd, maar misschien herkent een ander zijn dromen er ook in.
Ik heb een keer gehad dat ik dus lucide bezig was en uit een vliegtuig sprong, parachute voor me uit gegooid met de intentie om die onderweg aan te doen, dat lukte dus niet en ik flikker knoerthard op de grond maar word niet wakker. De rest van de droom heb ik wel kreupel gelopen trouwens, dat was wel redelijk bizar .
Iedereen is de hoofdrolspeler van zijn eigen komedie.
Vrijheid
pi_42738281
quote:
Op woensdag 11 oktober 2006 17:32 schreef no1uknow het volgende:

[..]

Hoe train ik het het beste?
Heb je wat info voor me of een website?
Wanneer je een keer de overgang mee maakt naar lucide droom probeer je lichaamelijke staat te onthouden.
Bij mij is dat een soort wazige flow (alsof je met de lift snel naar beneden gaat). Dit kun je op een gegeven moment oproepen of herkennen en daaruit kun je makkelijk gaan dromen.
Je gedachten leeg maken is ook een mogelijkheid maar voor een beginner moeilijk.
Zelf heb ik succes met visualiseren van objecten. Probeer iets te zien een lijn, golf, je zult zien dat het veranderd.
Vraag je zelf wat zie ik dus ga niet bijv een auto visualiseren maar herken het en laat het veranderen.
Op een gegeven moment val je vanzelf in een lucide droom.
pi_43038730
Ik had vanochtend een lucide droom. Ik was op schoolreis naar Rome, maar ik herrinernde me opeens de terugweg en dat ik allang terug was. Eerst had ik een paniekreactie en dacht ik: "wtf ik moet nu naar huis".

Toen besefte ik dat het een droom was en ik probeerde ik allemaal dingen te veranderen.

Na 50 seconden was ik het weer vergeten en ik heb rustig verdergedroomd, maar niet lucide..

Enige tips om die bewustheid vast te houden? Dit is de tweede keer dat dit gebeurt namelijk.
  zondag 29 oktober 2006 @ 17:53:33 #76
34614 jogy
Hersenflatulent
pi_43041332
quote:
Op zondag 29 oktober 2006 16:15 schreef IHVK het volgende:
Ik had vanochtend een lucide droom. Ik was op schoolreis naar Rome, maar ik herrinernde me opeens de terugweg en dat ik allang terug was. Eerst had ik een paniekreactie en dacht ik: "wtf ik moet nu naar huis".

Toen besefte ik dat het een droom was en ik probeerde ik allemaal dingen te veranderen.

Na 50 seconden was ik het weer vergeten en ik heb rustig verdergedroomd, maar niet lucide..

Enige tips om die bewustheid vast te houden? Dit is de tweede keer dat dit gebeurt namelijk.
Er staan aardig wat tips in dit topic en de vorige maar als je het spontaan hebt gekregen en het is de tweede keer dan kan het ook zo zijn dat je er vanaf nu wat vaker invalt omdat je weet dat het kan.

Je kan eventueel een lichtschakelaar uitproberen om te kijken of het licht verandert van aan naar uit of uit naar aan, je kan naar je handen kijken en controleren of je iets raars ziet ofzo en ja, wie weet onthoud je het de volgende keer gewoon de rest van de droom.
Iedereen is de hoofdrolspeler van zijn eigen komedie.
Vrijheid
pi_43041620
quote:
Op zondag 29 oktober 2006 17:53 schreef jogy het volgende:

[..]

Er staan aardig wat tips in dit topic en de vorige maar als je het spontaan hebt gekregen en het is de tweede keer dan kan het ook zo zijn dat je er vanaf nu wat vaker invalt omdat je weet dat het kan.

Je kan eventueel een lichtschakelaar uitproberen om te kijken of het licht verandert van aan naar uit of uit naar aan, je kan naar je handen kijken en controleren of je iets raars ziet ofzo en ja, wie weet onthoud je het de volgende keer gewoon de rest van de droom.
Dank voor de tips.

Op ld4all staan ook veel tips zie ik, ff doorlezen.
pi_43041660
Het probleem dat ik vaak had met lucide dromen is dat ik mezelf voor de gek hield. Ik had m'n droom signalen netjes op orde (bepaalde gebeurtenissen waaraan ik herken dat ik droom, zoals bijvoorbeeld spontaan van locatie veranderen of mensen die ergens zijn waar ze helemaal niet horen), maar als ik ze dan tegen kwam probeerde ik het in m'n gedachte te verklaren zodat ik niet doorhad dat ik droomde. Super wazig En aangezien zo'n moment van helderheid maar kort duurt raak je al gauw de controle weer kwijt en droom je weer gewoon verder.

Het is me overigens wel een paar keer gelukt en toen was het ook wel geweldig. Het is ook echt een ervaring die je de hele dag die erop volgt extra energie geeft vind ik.

Ik wil me alweer een tijdje meer bezig houden met lucide dromen, maar ik heb op dit moment een behoorlijk druk leven en het lijkt alsof het daardoor niet lukt. Wel jammer, maarja komt wel weer.
pi_43041751
quote:
Op zondag 29 oktober 2006 18:06 schreef Bigs het volgende:
En aangezien zo'n moment van helderheid maar kort duurt raak je al gauw de controle weer kwijt en droom je weer gewoon verder.
Inderdaad. Heel irritant. Volgens ld4all moet je dan:

Kalm blijven
Iets vastpakken
En allemaal dingen tegen jezelf roepen van: Ik ben lucide, ik ben helder bla bla
quote:
Het is me overigens wel een paar keer gelukt en toen was het ook wel geweldig. Het is ook echt een ervaring die je de hele dag die erop volgt extra energie geeft vind ik.
Bij is is het een keer gelukt, en ik liep door allerlei raar gevormde ruimtes, heel vaag maar heel mooi.
pi_43258305
Zonet, toen ik nog even een middagdutje wou doen, een behoorlijk lange lucide droom gehad.
Was wel leuk, rondjes gelopen in huis en op straat, toen ik mijn huis uitging heb ik bewust de deur zonder sleutel dichtgegooid zodat ik achteraf wist of het een droom was of het toch echt stiekem echt was.

Daarna gewoon gedroomd en wat minder prettig wakker geworden. Bij de eerste keer wakker worden wist ik dat ik nog droomde, toen dus voor mijn gevoel echt opgestaan, op het moment dat er mensen voor mijn raam (op de eerste verdieping) langsliepen en mijn haar begon uit te vallen kwam toch ergens het besef dat het niet helemaal goed zat

Dus eigenlijk een droom in een droom in een droom gehad
pi_43258900
quote:
Op zondag 5 november 2006 14:07 schreef DJKoster het volgende:
Zonet, toen ik nog even een middagdutje wou doen, een behoorlijk lange lucide droom gehad.
Was wel leuk, rondjes gelopen in huis en op straat, toen ik mijn huis uitging heb ik bewust de deur zonder sleutel dichtgegooid zodat ik achteraf wist of het een droom was of het toch echt stiekem echt was.

Daarna gewoon gedroomd en wat minder prettig wakker geworden. Bij de eerste keer wakker worden wist ik dat ik nog droomde, toen dus voor mijn gevoel echt opgestaan, op het moment dat er mensen voor mijn raam (op de eerste verdieping) langsliepen en mijn haar begon uit te vallen kwam toch ergens het besef dat het niet helemaal goed zat

Dus eigenlijk een droom in een droom in een droom gehad
Je hebt een Fake awakening gehad, is vrij normaal.

Maar leuke droom.
  zondag 5 november 2006 @ 15:25:25 #82
155021 Mender
Gekke Henkie
pi_43260495
Ik had laatst Waking Life gezien. Daarin vertelde iemand dat als je droomt en je bent in een kamer, dat je dan niet het licht kunt veranderen door met de schakelaar het licht aan en uit te zetten. Door deze check kan je erachter komen of je droomt of niet. Nou...

Twee maanden later had ik een lucide droom. Op het moment dat ik wist dat ik droomde wilde ik dat eens gaan proberen met het licht. Dus ik liep naar de schakelaar en zette het licht uit. Maar toen ging het licht dus wel gewoon uit en was het pikke donker. Toen zag ik echt niks meer en kreeg ik het licht ook niet meer aan.

In een andere lucide droom had ik ook iets moois meegemaakt. Opeens was ik me weer bewust dat ik in een droom zat omdat ik die droom ongeveer hetzelfde eerder had. Toen zat ik aan tafel met veel andere familie leden om te gaan eten. Ik besloot net voordat we gingen eten op te gaan staan en in een hoekje te gaan staan om alles eens goed te gaan bestuderen. Niemand gaf er iets om dat ik dat deed. Ik lette op de gezichten en iedereen ging gewoon zitten eten zonder iets te zeggen, en zonder gezichtsuitdrukkingen ofzo. Net alsof je naar karakters in een game zit je kijken, allemaal automatisch.
pi_43291170
quote:
Op zondag 29 oktober 2006 16:15 schreef IHVK het volgende:
Ik had vanochtend een lucide droom. Ik was op schoolreis naar Rome, maar ik herrinernde me opeens de terugweg en dat ik allang terug was. Eerst had ik een paniekreactie en dacht ik: "wtf ik moet nu naar huis".

Toen besefte ik dat het een droom was en ik probeerde ik allemaal dingen te veranderen.

Na 50 seconden was ik het weer vergeten en ik heb rustig verdergedroomd, maar niet lucide..

Enige tips om die bewustheid vast te houden? Dit is de tweede keer dat dit gebeurt namelijk.
Je aandacht op je handen richten schijnt ook de luciditeit te verlengen.
pi_43360312
Vannacht had ik eindelijk weer eens een lucide droom.

Ik droomde dat ik aan het fietsen was in een stad waar ik in mijn dromen al vaker was geweest. Ik werd achtervolgd en lastiggevallen door twee personen. Opeens besefte ik dat ik in een droom zat, en toen ik naar mijn handen keek en zes vingers zag, was ik overtuigd. Ik heb toen meteen als een soort tovenaar met stralen uit mijn handen hun auto vernield. Niet lang daarna werd ik wakker.
pi_43411350
Laatst droomde ik dat ik achter het stuur van mijn auto zat en met een behoorlijk vaartje over de snelweg ging.
Plotseling ging ik recht op een groot richting bord af, natuurlijk probeerde ik te remmen maar zonder vaart te minderen vloog ik tegen het bord op.
In bed vloog ik overeind, vraagt mijn vrouw: wat heb je nou?
Oh, ik knalde tegen een bord op.
Naderhand realiseerde ik mij dat de remmen in je droom het nooit doen.
Als je remt voel je de vertragingskracht, maar in een droom heb je geen snelheid dus ook geen vertraging.
pi_43416429
Ik heb dit ook meerdere malen geprobeerd, alleen lukte het dan niet. Ik gebruikte de techniek; voor het slapen gaan tegen mezelf zeggen dat alles wat nu zal komen niet echt is, en dat dan steeds herhalen tot ik uiteindelijk in slaap viel.
pi_43446720
Ik schrok net wakker, of eigenlijk... ik schrok net.

Wat mij vaker overkomt en niet te verwarren met stuiptrekkingen, is dat wanneer ik geheel ontspannen lig te slapen, ik ineens begin te trillen en dan word ik wakker maar blijf dan door trillen en het ademen lijkt gestopt.

Als ik dan heel erg mijn best doe en heel geforceerd ga ademen en me concentreer op wakker worden dan lukt het mij meestal ook goed, alleen duurt het soms (lijkt het) meerdere minuten voordat ik me echt kan bewegen en 100% zeker wakker ben.

Nu net schrok ik dus wakker, ik lag net in te slapen toen ik heftig door elkaar werd geschud, ik voelde het al aankomen op een of andere vreemde manier. Nu lig ik vannacht alleen in mijn twee persoons bed en keek naast me, ik sliep nog wel of hoe je het ook wil noemen als je in je slaap naast je kijkt. En toen zag ik dus iemand naast me liggen. Toen schrok ik dus hevig en probeerde echt wakker te worden, toen dat eenmaal gelukt was keek ik nog eens en kon niet goed zien of het er nog was maar ik zag wel vanalles bewegen, terwijl ik eigenlijk naast een deken die plat op het bed ligt, nergens anders naar kan kijken dan de muur. Toch zag ik iets bewegen.

Wie herkent dit, het is misschien een beetje moeilijk te begrijpen maar toch hoop ik dat ik het een beetje redelijk heb uitgelegd.
  zaterdag 11 november 2006 @ 20:52:16 #88
34614 jogy
Hersenflatulent
pi_43462169
quote:
Op zaterdag 11 november 2006 03:29 schreef DeKeuv het volgende:
Ik schrok net wakker, of eigenlijk... ik schrok net.

Wat mij vaker overkomt en niet te verwarren met stuiptrekkingen, is dat wanneer ik geheel ontspannen lig te slapen, ik ineens begin te trillen en dan word ik wakker maar blijf dan door trillen en het ademen lijkt gestopt.

Als ik dan heel erg mijn best doe en heel geforceerd ga ademen en me concentreer op wakker worden dan lukt het mij meestal ook goed, alleen duurt het soms (lijkt het) meerdere minuten voordat ik me echt kan bewegen en 100% zeker wakker ben.

Nu net schrok ik dus wakker, ik lag net in te slapen toen ik heftig door elkaar werd geschud, ik voelde het al aankomen op een of andere vreemde manier. Nu lig ik vannacht alleen in mijn twee persoons bed en keek naast me, ik sliep nog wel of hoe je het ook wil noemen als je in je slaap naast je kijkt. En toen zag ik dus iemand naast me liggen. Toen schrok ik dus hevig en probeerde echt wakker te worden, toen dat eenmaal gelukt was keek ik nog eens en kon niet goed zien of het er nog was maar ik zag wel vanalles bewegen, terwijl ik eigenlijk naast een deken die plat op het bed ligt, nergens anders naar kan kijken dan de muur. Toch zag ik iets bewegen.

Wie herkent dit, het is misschien een beetje moeilijk te begrijpen maar toch hoop ik dat ik het een beetje redelijk heb uitgelegd.
slaapverlamming denk ik, alleen dat trillen herken ik niet .

http://zoeken.fok.nl/index.php?q=slaapverlamming&match=&ts=&sort=rel&type=alle&van=&tot=
Iedereen is de hoofdrolspeler van zijn eigen komedie.
Vrijheid
pi_43472803
Ik had er gister eentje, en ik vroeg me dus af of ik dan ook een wijf kon neuken.. Dat kon dus blijkbaar niet
  zondag 12 november 2006 @ 13:25:37 #90
2618 Beezz
Criticaster
pi_43474213
quote:
Op zondag 12 november 2006 12:37 schreef Gebleekte het volgende:
Ik had er gister eentje, en ik vroeg me dus af of ik dan ook een wijf kon neuken.. Dat kon dus blijkbaar niet
Ik heb ooit eens een droom gehad waar dat wel lukte, in die droom had ik zoiets had van "dit kan toch niet", waarna er precies op dat moment nog een chick bijkwam. En toen werd ik wakker met een natte onderbroek
pi_44982337
Ik heb geprobeerd hier naar te luisteren, maar ik kom maar niet in slaap bij dat van 11 naar 20 tellen en dan heb je verder niets aan de cd. Tips anyone?
Tis trouwens voor andere mensen ook een goede link.
  woensdag 3 januari 2007 @ 21:04:41 #92
34614 jogy
Hersenflatulent
pi_44985780
quote:
Op woensdag 3 januari 2007 19:37 schreef most_wanted het volgende:
Ik heb geprobeerd hier naar te luisteren, maar ik kom maar niet in slaap bij dat van 11 naar 20 tellen en dan heb je verder niets aan de cd. Tips anyone?
Tis trouwens voor andere mensen ook een goede link.
Wel een leuke link . Die eerste dan hè. Ik kan ook nooit slapen als er iets op mijn oren zit trouwens dus ik kan je helaas geen tips geven .
Iedereen is de hoofdrolspeler van zijn eigen komedie.
Vrijheid
pi_44993544
quote:
Op woensdag 3 januari 2007 21:04 schreef jogy het volgende:

[..]

Wel een leuke link . Die eerste dan hè. Ik kan ook nooit slapen als er iets op mijn oren zit trouwens dus ik kan je helaas geen tips geven .
Maarja ik probeerde het in de middag, misschien toch beter te proberen als ik echt ga slapen.
  donderdag 4 januari 2007 @ 12:30:49 #94
163063 QCC
I shot the sheriff
pi_45001264
Heb wel een paar keer periodes van lucide dromen gehad maar ik hou ze nooit lang vol.. Ook omdat ik vaak met m'n vriendin slaap kun je niet overal je dromen gaan opschrijven en omdat ik soms heftig droom en wilde bewegingen maak ben ik bang dat zij daarvan wakker wordt of dat ik haar sla in mijn slaap. (heb een keer vol tegen de spijlen aan zijkant van mijn bed geslagen omdat ik m'n droom iemand met mn vuist in het gezicht wilde slaan, maar voordat ik raakte dook diegene weg zodat ik een boekenkast erachter raakte en in het echt dus mijn bed).

Als ik een tijdje alleen slaap dan zou ik weer vrij snel lucide kunnen worden, meestal binnen 2 dagen maar meestal krijg ik dan maar een paar minuten van volledig bewustzijn in m'n droom.
  donderdag 4 januari 2007 @ 12:40:18 #95
34614 jogy
Hersenflatulent
pi_45001534
quote:
Op donderdag 4 januari 2007 00:27 schreef most_wanted het volgende:

[..]

Maarja ik probeerde het in de middag, misschien toch beter te proberen als ik echt ga slapen.
Lijkt me een strak plan ja. En misschien is het handig om de stream te rippen en op een cd te zetten zodat je pc uit kan.
Iedereen is de hoofdrolspeler van zijn eigen komedie.
Vrijheid
pi_45001835
Ik vind deze lucide dromen erg eng.
Ik heb soms het gevoel dat ik niet wakker kan worden. Ik lig dan op mijn rug en heb ook weleens gehad dat ik mezelf dan zie. Maar om weer wakker te worden probeer ik hevig te bewegen om wakker te worden( ik weet niet of ik dus ook daadwerkelijk beweeg), soms schrik ik dan wakker, soms ook niet. Ik vind het een vervelende ervaring en heb het meestal in de ochtend. (het is net alsof ik bij bewustzijn ben maar toch slaap en dus geen controle heb over mijn lichaam. Ik word er ook erg onrustig van en hoop het niet mee te maken.

Iemand misschien tips?

Ik kan trouwens ook mijn dromen beinvloeden, erotische tint aan iets geven, uit auto's springen, noem het maar op. Het is wel leuk om de dromen te beinvloeden.


[ Bericht 10% gewijzigd door Glenn-Micra op 04-01-2007 12:56:12 ]
Maak wat moois van je leven!
Je Leeft Tenslotte maar een keer!
  donderdag 4 januari 2007 @ 14:48:02 #97
34614 jogy
Hersenflatulent
pi_45005509
quote:
Op donderdag 4 januari 2007 12:50 schreef Glenn-Micra het volgende:
Ik vind deze lucide dromen erg eng.
Ik heb soms het gevoel dat ik niet wakker kan worden. Ik lig dan op mijn rug en heb ook weleens gehad dat ik mezelf dan zie. Maar om weer wakker te worden probeer ik hevig te bewegen om wakker te worden( ik weet niet of ik dus ook daadwerkelijk beweeg), soms schrik ik dan wakker, soms ook niet. Ik vind het een vervelende ervaring en heb het meestal in de ochtend. (het is net alsof ik bij bewustzijn ben maar toch slaap en dus geen controle heb over mijn lichaam. Ik word er ook erg onrustig van en hoop het niet mee te maken.

Iemand misschien tips?
Slaapverlamming . Heb ik ook gehad, gelukkig niet meer de laatste tijd. ik had het probleem toendertijd als ik op een bepaalde manier lag voordat ik in slaap viel. heel vreemd. Wat ik wel vreemd vind is het feit dat je jezelf ziet. Zie je dan jezelf liggen of zie je jezelf staan oid? dat lijkt meer op een soort van uittreding en dat kan erg tof zijn lijkt me .

Slaapverlamming
Uittreden
quote:
Ik kan trouwens ook mijn dromen beinvloeden, erotische tint aan iets geven, uit auto's springen, noem het maar op. Het is wel leuk om de dromen te beinvloeden.
Uhu, heb je al gevlogen? .
Iedereen is de hoofdrolspeler van zijn eigen komedie.
Vrijheid
  donderdag 4 januari 2007 @ 15:12:38 #98
163063 QCC
I shot the sheriff
pi_45006236
Vliegen kost soms erg veel moeite, en hoe verder in de droom hoeveel meer moeite ik moet doen om te vliegen, soort van zwemmende beweging maken in de lucht, grote aanloop nemen e.d. terwijl je andere keren gewoon als superman vliegt.

als ik lucide word komen er ook verdacht veel erotische wendingen aan mn dromen
pi_45007713
quote:
Op donderdag 4 januari 2007 14:48 schreef jogy het volgende:

[..]

Slaapverlamming . Heb ik ook gehad, gelukkig niet meer de laatste tijd. ik had het probleem toendertijd als ik op een bepaalde manier lag voordat ik in slaap viel. heel vreemd. Wat ik wel vreemd vind is het feit dat je jezelf ziet. Zie je dan jezelf liggen of zie je jezelf staan oid? dat lijkt meer op een soort van uittreding en dat kan erg tof zijn lijkt me .

Slaapverlamming
Uittreden
[..]

Uhu, heb je al gevlogen? .
Bedankt voor de reactie, ik wist niet dat dit een vorm van slaapverlamming is, ik ga de site die je hebt gegeven is op mijn gemak lezen. Nou ik weet niet zeker of ik mijzelf zie liggen, het is meer een vorm van ik weet dat ik nog in bed lig. Desalniettemin ik vind het geen prettige ervaring. Jij hebt het over een manier van liggen, het valt mij op dat ik het alleen heb als ik op mijn rug lig.


Ik heb helaas nog niet gevlogen in mijn dromen, toch maar is kijken of ik dat kan proberen

Bedankt.
Maak wat moois van je leven!
Je Leeft Tenslotte maar een keer!
  donderdag 4 januari 2007 @ 15:56:28 #100
34614 jogy
Hersenflatulent
pi_45007792
quote:
Op donderdag 4 januari 2007 15:54 schreef Glenn-Micra het volgende:

[..]

Bedankt voor de reactie, ik wist niet dat dit een vorm van slaapverlamming is, ik ga de site die je hebt gegeven is op mijn gemak lezen. Nou ik weet niet zeker of ik mijzelf zie liggen, het is meer een vorm van ik weet dat ik nog in bed lig. Desalniettemin ik vind het geen prettige ervaring. Jij hebt het over een manier van liggen, het valt mij op dat ik het alleen heb als ik op mijn rug lig.

Ik heb helaas nog niet gevlogen in mijn dromen, toch maar is kijken of ik dat kan proberen

Bedankt.
Het is geen site, het is een zoekresultaat van fok .

Ik had het ook als ik op mijn rug lag trouwens. Nu niet meer gelukkig . Het is bij mij zomaar weer verdwenen overigens. Misschien heeft het iets met stress te maken oid.
Iedereen is de hoofdrolspeler van zijn eigen komedie.
Vrijheid
pi_45007875
quote:
Op donderdag 4 januari 2007 15:56 schreef jogy het volgende:

[..]

Het is geen site, het is een zoekresultaat van fok .

Ik had het ook als ik op mijn rug lag trouwens. Nu niet meer gelukkig . Het is bij mij zomaar weer verdwenen overigens. Misschien heeft het iets met stress te maken oid.
Mijn persoonlijke ervaring is dat ik half ontwaak en m'n ogen kan opendoen terwijl m'n lichaam nog verlamd is, Ik heb het geluk gehad dat ik dit ook wel 'ns heb meegemaakt dat ik m'n ogen half kon opendoen terwijl m'n partner dat zag. Nadat ik na een worsteling met mezelf dan eindelijk wakker werd kon die bevestigen dat ik daadwerkelijk daarvoor m'n ogen een beetje open had.

Het probleem is dat ik heel erg angstig word tijdens het proces, ik wil wakker worden maar kan het niet.

Het gebeurd me ook erg vaak, heb perioden gehad dat ik het bijna elke dag had! Nee dan val je niet graag in slaap.
Ik hoor op zo'n moment ook alles en neem ook licht etc. waar. Ben gewoon zo bang dat ik er een keer niet uit kan komen!

[ Bericht 3% gewijzigd door Glenn-Micra op 04-01-2007 16:05:33 ]
Maak wat moois van je leven!
Je Leeft Tenslotte maar een keer!
  donderdag 4 januari 2007 @ 16:05:34 #102
34614 jogy
Hersenflatulent
pi_45008160
quote:
Op donderdag 4 januari 2007 15:58 schreef Glenn-Micra het volgende:

[..]

Mijn persoonlijke ervaring is dat ik half ontwaak en m'n ogen kan opendoen terwijl m'n lichaam nog verlamd is, Ik heb het geluk gehad dat ik dit ook wel 'ns heb meegemaakt dat ik m'n ogen half kon opendoen terwijl m'n partner dat zag. Nadat ik na een worsteling met mezelf dan eindelijk wakker werd kon die bevestigen dat ik daadwerkelijk daarvoor m'n ogen een beetje open had.

Het probleem is dat ik heel erg angstig word tijdens het proces, ik wil wakker worden maar kan het niet.
Jep, herkenbaar . Ik probeer dan maar gewoon mijn vingers te bewegen en op een gegeven moment 'schiet' ik los. En soms ook waanbeelden van iets. één keertje zag ik iemand met over mij heen staan met een kussen in zijn hand en dan is het wel even angstig. Lees anders de andere topics even door. Volgens mijn ervaring is het trouwens als je gaat slapen terwijl je veel gedachtes door je heen hebt spoken.

De laatste paar topic trouwens


Beelden/ personen zien in het donker
Slaapverlamming; is er een spirituele verklaring?
Ervaringen met slaapverlamming


En er zijn er nog wel meer, misschien dat er mensen zijn die je kunnen helpen als ze het topic weer in hun AT zien komen .
quote:
Het gebeurd me ook erg vaak, heb perioden gehad dat ik het bijna elke dag had! Nee dan val je niet graag in slaap.
Ik hoor op zo'n moment ook alles en neem ook licht etc. waar. Ben gewoon zo bang dat ik er een keer niet uit kan komen!
Je komt er altijd wel uit hoor, het blijkt 'gewoon' zo te zijn dat je geest wakker is maar je lichaam het nog niet door heeft. En als je het alleen op je rug hebt ga dan niet meer op je rug slapen .
Iedereen is de hoofdrolspeler van zijn eigen komedie.
Vrijheid
pi_45008220
Bedankt!
Het is gewoon dat ik bang ben dat ik een keer niet meer wakker word. Ik heb het weleens voor mijn gevoel een minuut lang gehad en ja dan duurt een minuut lang!!!

Kortom: mensen hoe gaan jullie hier mee om? Hoe zet je jezelf aan om wakker te worden?
Maak wat moois van je leven!
Je Leeft Tenslotte maar een keer!
pi_45008868
quote:
Op donderdag 4 januari 2007 16:07 schreef Glenn-Micra het volgende:
Kortom: mensen hoe gaan jullie hier mee om? Hoe zet je jezelf aan om wakker te worden?
Je wordt sowieso wel weer wakker.
pi_45009039
Misschien heel erg raar gedacht van mij hoor. Maar zou slaapverlamming een beetje hetzelfde zijn als in coma raken? kortom de stemmen en geluiden wel horen, maar niet kunnen bewegen?
Maak wat moois van je leven!
Je Leeft Tenslotte maar een keer!
  donderdag 4 januari 2007 @ 16:29:18 #106
34614 jogy
Hersenflatulent
pi_45009082
quote:
Op donderdag 4 januari 2007 16:28 schreef Glenn-Micra het volgende:
Misschien heel erg raar gedacht van mij hoor. Maar zou slaapverlamming een beetje hetzelfde zijn als in coma raken? kortom de stemmen en geluiden wel horen, maar niet kunnen bewegen?
Probeer het even in die andere topics als je wilt. Hier is het een beetje offtopic en dat is ook weer zo zonde .
Iedereen is de hoofdrolspeler van zijn eigen komedie.
Vrijheid
pi_45009185
Ok is goed :-) Ok ontopic!
Maak wat moois van je leven!
Je Leeft Tenslotte maar een keer!
  dinsdag 24 juni 2008 @ 13:22:13 #108
191846 makkie88
Zo moeilijk is het niet
pi_59649999
sorry voor de kick van 536! dagen.. maar ik vind dit een super topic,

vroeger kon ik best vaak lucide dromen,
maar op een gegeven moment lukte het niet meer, en ik heb toen de moed opgegeven, maar ik ga het komende weken weer proberen!! ..
pi_59664426
Ik ben zelf sinds ong. 1997 zeer bedreven in het 'lucide dromen'. Ik kan zeggen het is vooral een kwestie van intentie. En er veel over lezen heeft bij mij in het begin zeer goed geholpen, omdat het idee dan in je hoofd geprent is.
Tips: Carlos Castaneda - The Art of Dreaming en de boeken van Stephen LaBerge.
Sites (van interessant naar minder interessant):

http://www.scribd.com/doc/2582198/THE-ART-OF-DREAMING
http://www.shaman-australis.com/~claude/dreams.html
http://www.thetunneller.co.uk/articles/signs/intent.html
http://www.lucidity.com/NL7.34.RU.SpinFlowRub.html
http://www.dreamviews.com/community/index.php
http://alangullette.com/essays/philo/stopping.htm
http://www.ld4all.nl
http://www.improverse.com/ed-articles/index.htm
http://dreamgate.com/electric-dreams/
http://www.google.nl/search?hl=nl&q=assemblage+point&meta=
http://www.geocities.com/(...)castaneda/index.html
http://dreamemporium.com/site_map.html
http://www.mcs.ca/vitalspark/2030_techniques/408dream00.html
http://www.stanford.edu/~dement/dreams.html
http://www.futurehi.net/library.html
http://www.lucidcrossroads.co.uk/images/hypnomovieflash.swf
http://www.lucidcrossroads.co.uk/WILD.htm
http://www.lucidity.com/
http://www.lucidnet.co.uk/
http://en.wikipedia.org/wiki/Oneiromancy
http://www.dirtymechanism(...)s-law-of-attraction/
http://en.wikibooks.org/wiki/Lucid_Dreaming:_Induction_Techniques
http://www.consciousdreaming.com/
http://www.toltecspirit.com/inorganic_beings.htm
http://www.kodasplace.com/more/castaneda.html
http://www.shamanscave.co(...)ng_gates_of_dreaming
http://www.lucidcrossroads.co.uk/dreamshared.htm
http://www.nopapers.nl/km/az/boek/1/boek0169.html
http://www.dreamgate.com/dream/library/index.htm
pi_59664805
quote:
Op dinsdag 24 juni 2008 23:18 schreef TheCigaretteSmokingMan het volgende:
Ik ben zelf sinds ong. 1997 zeer bedreven in het 'lucide dromen'. Ik kan zeggen het is vooral een kwestie van intentie. En er veel over lezen heeft bij mij in het begin zeer goed geholpen, omdat het idee dan in je hoofd geprent is.
Tips: Carlos Castaneda - The Art of Dreaming en de boeken van Stephen LaBerge.
Sites (van interessant naar minder interessant):
Mooi lijstje van links.

Is het trouwens toegestaan om die links te plaatsen? Ik zag al dat je het boek in de eerste link eigenlijk hoort te kopen.
pi_59665031
quote:
Op dinsdag 24 juni 2008 23:32 schreef most_wanted het volgende:

[..]

Mooi lijstje van links.

Is het trouwens toegestaan om die links te plaatsen? Ik zag al dat je het boek in de eerste link eigenlijk hoort te kopen.
Zou kunnen inderdaad , maar 't lijkt wel een beetje op google books dus wie weet.
Hier heb ik zelf even wat interessante artikelen en e-books geupload (zijn beter dan de sites hierboven):
http://www.geocities.com/CSM_42/

Enjoy!
  woensdag 25 juni 2008 @ 07:55:37 #112
8372 Bastard
Persona non grata
pi_59667930
quote:
Op dinsdag 24 juni 2008 23:32 schreef most_wanted het volgende:

[..]

Mooi lijstje van links.

Is het trouwens toegestaan om die links te plaatsen? Ik zag al dat je het boek in de eerste link eigenlijk hoort te kopen.
Van mij wel, ik zie er niks verkeerds aan.
The truth was in here.
  woensdag 25 juni 2008 @ 07:57:35 #113
8372 Bastard
Persona non grata
pi_59667943
Overigens, ik heb wel eens dat ik droom, dat ik ook weet dat ik droom of slaap maar het dus NIET kan beinvloeden, althans niet altijd... dan moeten de gebeurtenissen toch gebeuren.

Vorige week had ik wel een droom.. ik zat in het nauw.. en dacht nu zou een mobieltje handig zijn, en omdat ik wist dat ik sliep 'toverde' ik een mobieltje in mn handen
The truth was in here.
  woensdag 25 juni 2008 @ 08:54:56 #114
191846 makkie88
Zo moeilijk is het niet
pi_59668421
quote:
Op woensdag 25 juni 2008 07:57 schreef Bastard het volgende:
Overigens, ik heb wel eens dat ik droom, dat ik ook weet dat ik droom of slaap maar het dus NIET kan beinvloeden, althans niet altijd... dan moeten de gebeurtenissen toch gebeuren.

Vorige week had ik wel een droom.. ik zat in het nauw.. en dacht nu zou een mobieltje handig zijn, en omdat ik wist dat ik sliep 'toverde' ik een mobieltje in mn handen
je had ook gewoon het "nauw" van je weg kunnen duwen..


vanacht is het me trouwens niet gelukt om lucide te dromen
pi_59669184
Ik heb de laatste tijd in ieder geval wel vaak door dát ik droom en dat ik die droom kan beïndigen als deze me niet bevalt. Zo ook vannacht, toen ik droomde dat we uit huis moesten vluchten voor militairen. En laatste bedacht ik me eens dat ik droomde en wel eens kon proberen om zaken naar mn hand te zetten. Weet alleen niet meer wat er toen gebeurde.
pi_59678725
quote:
Op woensdag 25 juni 2008 07:57 schreef Bastard het volgende:
Overigens, ik heb wel eens dat ik droom, dat ik ook weet dat ik droom of slaap maar het dus NIET kan beinvloeden, althans niet altijd... dan moeten de gebeurtenissen toch gebeuren.

Vorige week had ik wel een droom.. ik zat in het nauw.. en dacht nu zou een mobieltje handig zijn, en omdat ik wist dat ik sliep 'toverde' ik een mobieltje in mn handen
Dan ben je d'r dus bijna .
Zaak is niet te geforceerd de gehele omgeving te willen veranderen. Intentie is het toverwoord en intentie gaat niet samen met forceren. 't Is lastig uit te leggen, maar je moet als het ware 'er van uit gaan', 'geloven' dat wat je wilt dat gebeurt ook gebeurt. Wat bij mij zeer goed werkt is het te visualiseren in je droom. Hier moet je dus eigenlijk in het waakleven een beetje mee oefenen. Voorbeeld: ik loop in mijn droom ergens door mijn straat, maar wil liever op 't strand zijn, dan stel ik me vervolgens voor dat ik zand voel onder mijn voeten en ik denk 'wat fijn dat ik op het strand ben', nog een paar stappen en dan zie ik de golven. Als je mind daar even op geset is, merk je vervolgens dat wel degelijk op 't strand staat.

Maar het hangt ook wel degelijk van je staat van luciditeit af. Op het laagste niveau heb je wel door dat je droomt, maar kun je geen invloed uitoefenen, en verval je soms zelfs weer in de normale droomstaat. In de hoogste staat heb je alles onder controle, als een soort Neo. Voor het tegengaan van vervaging van luciditeit zijn een paar handige trucjes als rond je as draaien, in je handen wrijven etc. Ook fixeren op details wil helpen, maar daarbij moet je uitkijken dat je je niet te veel verliest in de droomdetails want dan ben je de weg juist weer kwijt.
pi_59679334
quote:
Op woensdag 25 juni 2008 15:55 schreef TheCigaretteSmokingMan het volgende:

[..]

Dan ben je d'r dus bijna .
Ik heb altijd dat ik in de seconde dat ik me besef dat ik slaap gelijk wakker schrik. Is daar nog iets op tegen te doen?
  woensdag 25 juni 2008 @ 16:20:36 #118
8372 Bastard
Persona non grata
pi_59679438
Ik merk trouwens op dat ik niet ga dromen met de intentie om lucide te dromen ofzo.
Maar ineens heb je het door en ga je vanzelf lucide dromen? Misschien helpt de meditatie wel die ik zo nu en dan doe, daarin visualiseer ik ook gebeurtenissen, een strand of een heideveld, inclusief geur en gevoel... zou dat kunnen helpen bij lucide dromen?

Als je overigs door hebt dan je aan het dromen bent en dat je de boel in de hand hebt is het wel heel erg cool trouwens
The truth was in here.
  woensdag 25 juni 2008 @ 16:21:50 #119
8372 Bastard
Persona non grata
pi_59679484
quote:
Op woensdag 25 juni 2008 16:17 schreef most_wanted het volgende:

[..]

Ik heb altijd dat ik in de seconde dat ik me besef dat ik slaap gelijk wakker schrik. Is daar nog iets op tegen te doen?
Oe dan gaat het bij mij daarna het makkelijkste!!
Wakker worden, blijven liggen, niet bewegen, de draad oppakken en dan rol je er makkelijk in... je pakt de droom op met de wetenschap dat je echt slaapt ofzo
The truth was in here.
pi_59683318
quote:
Op woensdag 25 juni 2008 16:17 schreef most_wanted het volgende:

[..]

Ik heb altijd dat ik in de seconde dat ik me besef dat ik slaap gelijk wakker schrik. Is daar nog iets op tegen te doen?
Tijd is je vriend. Toen het lucide dromen nog een vrij onbekende zaak voor mij was, werd ik van 'opwinding' (het lukt, het lukt!) ook altijd meteen weer wakker. Maar dat is niet erg, het betekent dat je aan de waakkant staat. Je kan op twee manieren ''falen'' w.b.t. lucide dromen. Of je bent te slaperig/te weinig bewust, of je bent juist te wakker/te bewust. Het tweede is makkelijker te verhelpen dan het eerste. Meer berusting. En volhouden.

Don Juan said that the active element of such training is persistence. Sooner or later, he said, the mind's barriers fall, under its impact, and the dreaming attention blooms.

Misschien een wat goedkope tip, maar het boek 'The Art of Dreaming' van Castaneda is echt een aanrader. Nog meer dan de (sublieme) boeken van Stephen LaBerge, die zijn meer voor als je het Lucide Dromen al aardig onder de knie hebt. In TAoD lees je mee met Castaneda die zelf ook niks snapt van The Art of Dreaming en dus continu tegen struikelblokken aanloopt (en ze overwint).

"I am going to teach you the first step to power," don Juan said, beginning his instruction in the art of dreaming. "I'm going to teach you how to set up dreaming."

"What does it mean to set up dreaming?"
"To set up dreaming means to have a precise and practical command over the general situation of a dream. For example, you may dream that you are in your classroom. To set up dreaming means that you don't let the dream slip into something else. You don't jump from the classroom to the mountains, for instance. In other words, you control the view of the classroom and don't let it go until you want to."

"But is it possible to do that?"

"Of course it's possible. This control is no different from the control we have over any situation in our daily lives. Sorcerers are used to it, and get it every time they want or need to. In order to get used to it yourself, you must start by doing something very simple. Tonight, in your dreams, you must look at your hands."

Not much more was said about this in the awareness of our daily world. In my recollection of my experiences in the second attention, however, I found out that we had a more extensive exchange. For instance, I expressed my feelings about the absurdity of the task, and don Juan suggested that I should face it in terms of a quest that was entertaining, instead of solemn and morbid.

"Get as heavy as you want when we talk about dreaming," he said. "Explanations always call for deep thought. But when you actually dream, be as light as a feather. Dreaming has to be performed with integrity and seriousness, but in the midst of laughter and with the confidence of someone who doesn't have a worry in the world. Only under these conditions can our dreams actually be turned into dreaming."Don Juan assured me that he had selected my hands arbitrarily as something to look for in my dreams and that looking for anything else was just as valid. The goal of the exercise was not finding a specific thing but engaging my dreaming attention.Don Juan described the dreaming attention as the control one acquires over one's dreams upon fixating the assemblage point on any new position to which it has been displaced during dreams. In more general terms, he called the dreaming attention an incomprehensible facet of awareness that exists by itself waiting for a moment when we would entice it; a moment when we would give it purpose. It is a veiled faculty that every one of us has in reserve but that we never have the opportunity to use in everyday life.

(...)

"How do I become aware that I am falling asleep? Are there any steps to follow?"

"No. There are no steps to follow. One just intends to become aware of falling asleep."


"But how does one intend to become aware of it?"

"Intent or intending is something very difficult to talk about. I or anyone else would sound idiotic trying to explain it. Bear that in mind when you hear what I have to say next: Sorcerers intend anything they set themselves to intend, simply by intending it."
"That doesn't mean anything, don Juan."
"Pay close attention. Someday it'll be your turn to explain. The statement seems nonsensical because you are not putting it in the proper context. Like any rational man, you think that understanding is exclusively the realm of our reason; of our mind."

(...)

"We reach the first gate of dreaming by becoming aware that we are falling asleep, or by having, like you did, a gigantically real dream. Once we reach the gate, we must cross it by being able to sustain the sight of any item of our dreams."
"I can almost look steadily at the items of my dreams, but they dissipate too quickly."
"This is precisely what I am trying to tell you. In order to offset the evanescent quality of dreams, sorcerers have devised the use of the starting point item.
"Every time you isolate it and look at it, you get a surge of energy, so at the beginning don't look at too many things in your dreams. Four items will suffice. Later on, you may enlarge the scope until you can cover all you want; but as soon as the images begin to shift and you feel you are losing control, go back to your starting point item and start all over again."
"Do you believe that I really reached the first gate of dreaming, don Juan?"
"You did, and that's a lot. You'll find out, as you go along, how easy it'll be to do dreaming now."
pi_59683464
quote:
Op woensdag 25 juni 2008 16:20 schreef Bastard het volgende:
Ik merk trouwens op dat ik niet ga dromen met de intentie om lucide te dromen ofzo Maar ineens heb je het door en ga je vanzelf lucide dromen?.
Echt bewust in slaap vallen en dan vanaf 0 bewust dromen, gebeurt me niet al te vaak. 't Is ook heel lastig om dan een droom op te bouwen vind ik, 't blijft vaak vrij donker en leeg om me heen. Bij mij is het gewoon vrijwel iedere keer raak wanneer ik eenmaal droom. Dan word ik bewust van mijn staat en verkrijg zo de controle en helderheid. I.t.t. wanneer je echt bewust in slaap valt heb je dan al echt een setting om je heen, die je dan vervolgens evt. kunt gaan aanpassen.
quote:
Misschien helpt de meditatie wel die ik zo nu en dan doe, daarin visualiseer ik ook gebeurtenissen, een strand of een heideveld, inclusief geur en gevoel... zou dat kunnen helpen bij lucide dromen?
Absoluut, absoluut. Heel netjes trouwens als je deze skill goed onder de knie hebt.
quote:
Als je overigs door hebt dan je aan het dromen bent en dat je de boel in de hand hebt is het wel heel erg cool trouwens
Ik ben altijd zeer vrolijk na mijn lucide dromen, keerzijde is dat ik ook ontzettend chagerijnig ben wanneer iemand me wakker maakt midden in een droom.
Overigens is het natuurlijk ook zaak je dromen te onthouden. Een lucide droom die je binnen no time vergeet is namelijk niet zo heel nuttig. Terwijl een lucide droom die je zo voor de geest kunt halen de kans op een volgende lucide droom enorm verhoogt.
pi_59683725
Om even terug te komen op de berichten uit 2007 over slaapverlamming het volgende artikel (met oplossing:) van dr. Stephen LaBerge. Deze ervaringen zullen namelijk veel mensen meemaken die zich bezighouden met LD'en. Ik heb er zelf ook een tijdje 'last' van gehad en het kan behoorlijk angstaanjagend zijn. Tegenwoordig komen dit soort voorvallen nauwelijks meer bij mij voor, en als ze dat doen ervaar ik ze nu als iets heel erg moois (wat ze ook zijn eigenlijk).


Sleep Paralysis
The experience of sleep paralysis can be terrifying. In a typical case, a person awakens, but then finds he cannot move. It may feel like a great weight is holding him down and making it difficult to breath. Hallucinations may appear, often loud buzzing noises, vibrations in the body, or people and threatening figures nearby. The dreamer may feel things touch his body, body distortions, or “electricity” running inside him. As the experience progresses, the surroundings may begin to change, or the person may feel he is leaving his body, either by floating up or by sinking through the bed. Quite often, the dreamer knows the experience is a dream but finds it very difficult to awaken.


The probable cause of sleep paralysis is that the mind awakens, but the body remains in the paralysis state of REM sleep. At first, the dreamer actually perceives the environment around him, but as the REM process takes over again, strange things begin to occur. Anxiety seems to be a natural concomitant of this physiological condi­tion, and it is worsened by the dreamer’s feeling that he is awake, his belief that these peculiar things are really happening, and the sensation of being unable to move. If the dreamer goes more completely into REM sleep, he loses the awareness of his body, which causes him to feel paralyzed. At this point, he may experience the sensation of “leaving his body, “ as his mental body image is freed from the constraints of perceptual input from his actual body. 11

Sleep paralysis experiences are likely to be the cause of some of the strangest night phenomena, such as visi­tations by demons, incubi, and succubi, and out-of-body experiences. They don’t need to be terrifying, however, if you reflect as they are happening that they are dreams and that none of the bizarre events are dangerous. People in these states commonly try to cry out for others to awaken them, or to force themselves to move in order to awaken. This usually only makes matters worse, how­ever, since it increases their feelings of anxiety. Anxiety itself may help to perpetuate the condition. A better ap­proach is to (1) remember it is a dream and therefore (harmless, and (2) relax, and go with the experience. Adopt an attitude of intrepid curiosity. Dreams that pro­ceed from paralysis experiences are often quite intense and wonderful.
pi_59764066
Een zeer praktische en diepgaande Cursus "lucide dromen"
oftewel "ontwaken in de droomwereld":

Dream Yoga


  zaterdag 5 juli 2008 @ 02:24:19 #124
137562 rakotto
Anime, patat en video games
pi_59903682
tvp
All wars are civil wars, because all men are brothers. ~François Fénelon
pi_60070704
Ik heb ze niet zo vaak, en ook niet noemenswaardig lang, maar laatst wel een toffe

Ik realiseerde me dus dat ik aan het dromen was (goh) en dat de materie om me heen dus ook niet echt kon zijn. Toen ging ik mn hand op de muur leggen en deze gevolgd door mezelf langzaam door de muur duwen, alsof die muur een soort pasta was.

Heel apart haha
  woensdag 23 juli 2008 @ 10:37:27 #126
191846 makkie88
Zo moeilijk is het niet
pi_60289783
het is me eindelijk weer gelijk!!..

Super!!.. ik heb gevlogen..
ik heb iemand eens goed de les gelezen....
maar wat ik wel merkte is dat ik niet helemaal uitgerust wakker werd... * maar wel heel blij overgens!*
  woensdag 23 juli 2008 @ 11:03:53 #127
8372 Bastard
Persona non grata
pi_60290389
Ken je dat ook:
Dat je aan het dromen bent, dat je weet wat er gaat gebeuren... meestal van die hele vervelende en herhalende dromen.
Dat je denkt "Als nu maar niet de clowns komen" en ja hoor daar komen ze, de clowns.
The truth was in here.
pi_60293146
quote:
Op woensdag 23 juli 2008 11:03 schreef Bastard het volgende:
Ken je dat ook:
Dat je aan het dromen bent, dat je weet wat er gaat gebeuren... meestal van die hele vervelende en herhalende dromen.
Dat je denkt "Als nu maar niet de clowns komen" en ja hoor daar komen ze, de clowns.
Volgens mij heb jij een clowntrauma
  woensdag 23 juli 2008 @ 13:06:10 #129
130154 BarraCupraCuda
yeah im talking to you!
pi_60293394
ik kan niet lucide dromen
Death is lighter than a feather, duty heavier than a mountain.
The only easy day is yesterday
stay frosty
pi_60297621
Ik heb veel last van hypnopompische verschijnselen, hallucinaties op t moment dat ik wakker probeer te worden. Ook heb ik daarbij last van slaapverlamming. Ik ben mij bewust van de ruimte waar ik in ben, maar ik blijf in mijn droom hangen. Daardoor zie ik dingen die ik in mijn droom zag, ineens door de kamer lopen waar ik lig.

Verder zijn mijn dromen eigenlijk altijd wel lucide. Ik ben mij altijd wel bewust van het feit dat ik droom, alleen zal ik daar nooit expres dingen voor doen of laten in die droom.
pi_60303008
Mijn dromen zijn vrijwel altijd lucide. Ik denk ook vaak in mijn dromen dat het tijd is om op te staan, en daar baal ik dan van, omdat ik mijn droom niet kan afmaken, of iets nog wilde doen/zeggen...

Een tijd geleden had ik wel een wat mindere lucidedroom. Ik ben nu heel erg bezig met magick. Op een gegeven moment had ik dus een lucidedroom waar een blond meisje tegen mij zei dat zij niet meer weg kon. Zij was dus een magier, en had erg last van allerlei vervelende etniteiten die zij ook kon zien (al twee jaar bezig). Zij waarschuwde mij dat ik niet aan magick moet beginnen... Ik zal dan namelijk gevoelig worden voor bepaalde energieen. Ook negatieve/vervelende energieen...

Ik vond dit wel apart...

Gisteravond las ik op een forum dat er ook andere mensen zijn geweest die waarschuwingen door kregen via hun dromen. Wel apart.
pi_60303033
quote:
Op woensdag 23 juli 2008 16:10 schreef BabblingBrook het volgende:
Ik heb veel last van hypnopompische verschijnselen, hallucinaties op t moment dat ik wakker probeer te worden. Ook heb ik daarbij last van slaapverlamming. Ik ben mij bewust van de ruimte waar ik in ben, maar ik blijf in mijn droom hangen. Daardoor zie ik dingen die ik in mijn droom zag, ineens door de kamer lopen waar ik lig.

Verder zijn mijn dromen eigenlijk altijd wel lucide. Ik ben mij altijd wel bewust van het feit dat ik droom, alleen zal ik daar nooit expres dingen voor doen of laten in die droom.
Wow, dat is bizar. Mag ik weten wat jij in jouw kamer wel gezien hebt?
pi_60303280
quote:
Op woensdag 23 juli 2008 19:55 schreef Aldus.Sprak.God het volgende:

[..]

Wow, dat is bizar. Mag ik weten wat jij in jouw kamer wel gezien hebt?
Golfende mensen (oke dat klinkt stom) Onweer, een dame met een witte jurk waar ik over droomde toen mn nicht ging trouwen. Nouja gewoon zulke hele logische dingen. Maar ook die aliens uit de film War of the World . Zodra ik weer kan bewegen en echt wakker ben, zijn ook al die dingen weg.
pi_60304513
quote:
Op woensdag 23 juli 2008 20:04 schreef BabblingBrook het volgende:

[..]

Golfende mensen (oke dat klinkt stom) Onweer, een dame met een witte jurk waar ik over droomde toen mn nicht ging trouwen. Nouja gewoon zulke hele logische dingen. Maar ook die aliens uit de film War of the World . Zodra ik weer kan bewegen en echt wakker ben, zijn ook al die dingen weg.
Wow, bizar.
  woensdag 23 juli 2008 @ 21:10:58 #135
215391 Sno0ze
a sincere imposter
pi_60305160
Ik heb weleens lucide dromen. Ik droomde dat ik in mijn kamer was en ik keek in de spiegel. Ik zag dat een tand los zat en voelde daar een beetje aan. Daar hield ik al snel mee op omdat ik bang was dat ik mijn tand er per ongeluk uit zou trekken, totdat ik besefte dat ik droomde. Ik trok dus mijn tand eruit en moest er in mijn droom om lachen. Ik zag mijn bed en liep ernaartoe en legde mijn tand onder mijn kussen. Voor de tandenfee.
nevergrowupnevergrowupnevergrowupnevergrowupnevergrowupnevergrowupnevergrowup
pi_60305381
Ik ben me er meestal wel bewust van dat ik droom. Ik droom ook heel vaak om 'de dag te verwerken', als ik veel en hard gewerkt heb, dan doe ik dat 's nachts nog een dunnetjes over. Ok mooi....
Ik droom ook heel af en toe dat ik vermoord wordt, hebben jullie dat ook wel eens gehad????
Undesire | Free Your Fashion!
pi_60313680
Vannacht eindelijk ook weer eens een lucide moment gehad. Ik droomde de hele nacht al erg levendig, maar op een gegeven moment besefte ik dat ik aan het dromen was. Wat volgde was een kort moment waarin ik bewust werd dat ik alles naar mijn hand kon zetten. Het eerste wat er dan meestal in mij opkomt is te gaan vliegen, en halverwege het vliegen was de lucide periode weer voorbij.
  donderdag 24 juli 2008 @ 11:19:58 #138
79143 Darkwolf
To the moon I howl
pi_60315916
Ik heb zelden een echte lucide droom.
Bij mij is het wel regelmatig zo dat als een droom te vreemd of ongeloofwaardig word dat ik dan door krijg dat ik droom en daar dus direct wakker word.
pi_60316225
quote:
Op donderdag 24 juli 2008 11:19 schreef Darkwolf het volgende:
Ik heb zelden een echte lucide droom.
Bij mij is het wel regelmatig zo dat als een droom te vreemd of ongeloofwaardig word dat ik dan door krijg dat ik droom en daar dus direct wakker word.
Echt lucide dromen heb ik ook nog nooit meegemaakt. Ik lees weleens verhalen dat iemand beseft dat hij eigenlijk gewoon ligt te slapen op zijn bed, en dat de droomwereld er net zo realistisch uitziet als de gewone wereld. Zo helder heb ik het ook nog nooit meegemaakt, het blijft bij mij altijd hangen in een besef dat ik een aantal dingen naar mijn hand kan zetten en het duurt altijd vrij kort. Bovendien doet die droomwereld nooit zo realistisch aan als de echte wereld, het blijft altijd een soort tekenfilm-versie.
pi_60412359
Wat ik raar vind is dat ik soms gewoon echt pijn voel in mijn dromen...

Een droom is toch nep? hoe kun je dan echte pijn voelen?

En mijn laatste lucide droom was 3 dagen geleden, toen was ik bewust van het feit dat ik droomde, en toen ik wakker werd toen lag mn vader op mij zo van wakker worden wakker worden! maar dat was dus nog de droom.. en toen werd ik weer wakker en toen was ik pas echt wakker :p

Maarja de pijn vind ik nog steeds raar... stel als iemand mn arm omdraait in mn droom, en ik word wakker dan verneem ik soms gewoon echt de pijn :s

misschien doe ik wel rare dingen in mn slaap :p
  dinsdag 29 juli 2008 @ 11:27:16 #141
79143 Darkwolf
To the moon I howl
pi_60415415
quote:
Op donderdag 24 juli 2008 11:36 schreef Urquhart het volgende:
Ik lees weleens verhalen dat iemand beseft dat hij eigenlijk gewoon ligt te slapen op zijn bed, en dat de droomwereld er net zo realistisch uitziet als de gewone wereld. Zo helder heb ik het ook nog nooit meegemaakt, het blijft bij mij altijd hangen in een besef dat ik een aantal dingen naar mijn hand kan zetten en het duurt altijd vrij kort. Bovendien doet die droomwereld nooit zo realistisch aan als de echte wereld, het blijft altijd een soort tekenfilm-versie.
Qua beleving is in mijn droom wereld ook niet te vergelijken 1 op 1 met de echte wereld.
Maar de intensiteit en het realisme is er niet minder onder.
Er zijn keren geweest dat het gewoon minuten duurde na het wakker worden voordat ik besefte waar ik was en dat ik gedroomd had.
quote:
Op dinsdag 29 juli 2008 08:46 schreef kelgos het volgende:
Wat ik raar vind is dat ik soms gewoon echt pijn voel in mijn dromen...
Een droom is toch nep? hoe kun je dan echte pijn voelen?
Maarja de pijn vind ik nog steeds raar... stel als iemand mn arm omdraait in mn droom, en ik word wakker dan verneem ik soms gewoon echt de pijn :s
"The mind makes it real"

Niet zo heel lang geleden heb ik een droom gehad dat ik een mes tussen mijn ribben kreeg. Het mes trok hij terug en daarna stak hij mijn nog een keer om vervolgens het mes erin te laten zitten en omhoog te trekken.
Van mijn leven heb ik nog nooit zoiets mee gemaakt maar in de droom was de angst, pijn en het hele gebeuren zeer traumatisch.
Niet alleen dat ik er getraumatiseerd van wakker werd, maar daar boven op had ik ook nog eens gigantische pijn op de plek waar ik gestoken was in mijn droom.
Deze pijn was ongekend en heb ik nooit eerder gehad en was dus ook -voor mij- niet te relateren aan een maag / buik kramp of iets anders.
Als ik er nog aan terug denk word ik er zeer naar van, omdat het ongekend echt was in een ongekend nivo van detail.
pi_60419266
Pas geleden kwam een mega grote slaghamer voor in mijn droom die me achtervolgde en kapot wilde slaan, steeds wist ik te ontwijken door een stap achteruit te doen en ben toen die hamer gaan "uitdagen" om verder te oefenen om te leren hoe om te gaan met obstakels in dromen. Hamer heeft met een stuk of 10 keer aangevallen en het deed me niets, vond het zelfs een leuk spel om die hamer te ontwijken.

Wat ik overigens wel moeilijk vind dat is een prettige droom in stand houden, dan lig ik lekker in het water op een tropisch eiland en zwem ik wat rond daar en dan duurt me dat te kort. De droom langer vasthouden lukt me niet goed. Bij irritante dromen lukt het me niet goed om te ontwaken en bij leuke dromen duurt het dus te kort.

[ Bericht 30% gewijzigd door Topspin op 29-07-2008 14:21:21 ]
Genieten is toegestaan!!!
  woensdag 13 augustus 2008 @ 19:03:47 #143
215011 Placenta
eating your placenta
pi_60801951
quote:
Op woensdag 23 juli 2008 16:10 schreef BabblingBrook het volgende:
Ik heb veel last van hypnopompische verschijnselen, hallucinaties op t moment dat ik wakker probeer te worden. Ook heb ik daarbij last van slaapverlamming. Ik ben mij bewust van de ruimte waar ik in ben, maar ik blijf in mijn droom hangen. Daardoor zie ik dingen die ik in mijn droom zag, ineens door de kamer lopen waar ik lig.

Verder zijn mijn dromen eigenlijk altijd wel lucide. Ik ben mij altijd wel bewust van het feit dat ik droom, alleen zal ik daar nooit expres dingen voor doen of laten in die droom.
Ik heb ooit eens en documentaire gezien over iemand die ditzelfde had, ze wist dat ze droomde maar ondertussen kwam er één of ander monster dat haar elke ochtend helemaal op zat te vreten terwijl ze het zelf doorhad. Dit lijkt mij echt eng.
IN MOKUM BEN JE RIJK EN GELUKKIG TEGELIJK!
GEEF MIJ MAAR AMSTERDAM!
  woensdag 13 augustus 2008 @ 19:13:33 #144
215011 Placenta
eating your placenta
pi_60802298
Ikzelf heb trouwens bijna nooit een lucide droom maar ht schijt dat je het kunt trainen er zijn zelfs speciale trainingen voor.

http://www.consciousdreaming.com/lucid-dreaming-software.htm

Misschien leuk als iedereen 2¤ lapt om het dan aan te schaffen.
IN MOKUM BEN JE RIJK EN GELUKKIG TEGELIJK!
GEEF MIJ MAAR AMSTERDAM!
pi_60808226
De enige keer dat ik lucide gedroomd heb ging als volgt:
Ik droomde dat ik met een aantal mensen op een feest was.
Ik werd wakker omdat ik geweldig nodig naar de wc moest.
Toen ik in bed terug was en weer insliep ging de droom verder, de mensen vroegen mij waar ik geweest was want ze hadden mij gemist.
Ik antwoordde: Oh, ik was even wakker.
pi_60809720
Laatste keer ging ik vliegen, maar is alweer heel lang geleden.
pi_60820070
Wat ik me afvraag, als je praat of zelfs schreeuw, doe je dit dan alleen in je droom? Ik ben altijd bang om te praten tijdens lucide dromen vanwege het feit dat andere mensen dan wakker worden.
  zaterdag 16 augustus 2008 @ 09:46:52 #149
163063 QCC
I shot the sheriff
pi_60872155
quote:
Op donderdag 14 augustus 2008 10:44 schreef Nee het volgende:
Wat ik me afvraag, als je praat of zelfs schreeuw, doe je dit dan alleen in je droom? Ik ben altijd bang om te praten tijdens lucide dromen vanwege het feit dat andere mensen dan wakker worden.
Vaak ben je tijdens je REM slaapt 'verlamd' qua spieren, dus als je in je droom rondloopt beweeg je in het echt niet met je benen.. Je zal dus ook niet echt gaan praten

Soms heb ik wel eens dat ik in een droom keihard tegen een bal wil trappen of iemand meppen dat ik in het echt ook die beweging maak, maar dan ben ik meteen wakker..
pi_60872194
quote:
Op donderdag 4 januari 2007 16:07 schreef Glenn-Micra het volgende:
Bedankt!
Het is gewoon dat ik bang ben dat ik een keer niet meer wakker word. Ik heb het weleens voor mijn gevoel een minuut lang gehad en ja dan duurt een minuut lang!!!

Kortom: mensen hoe gaan jullie hier mee om? Hoe zet je jezelf aan om wakker te worden?
Hoe weet jij zo zeker dat het een minuut heeft geduurd?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')