abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  FOK!-Schrikkelbaas zondag 27 november 2005 @ 23:49:40 #101
1972 Swetsenegger
Egocentrische Narcist
pi_32633036
quote:
Op zondag 27 november 2005 23:46 schreef Ou-Tannu het volgende:
een mast is dr ook in 30 tal modellen lijkt me, dus t zal best kunnen dat ze daar anderen hebben
en kabels kunnen dr ook gewoon wel dikker zijn? k weet het eigenlijks niet
Daarom vraag ik het. OF we hebben een zeer uitzonderlijke weersituatie te pakken. OF ze gebruiken in notoire sneeuwgebieden andere masten en kabels.
quote:
Op zondag 27 november 2005 23:47 schreef Golf het volgende:

[..]

Ik ook niet en ik ben toch bijna 44 jaar. Dit kun je gerust verontrustend noemen. Ik vrees dat ze buiten het repareren om geen drol aan preventie gaan doen. Sterker nog, dit gaan we vaker meemaken. Maar goed, ik ben off-topic bezig en ik bulk toch van de waxinelichten.
Ik dacht al dat ik het met mijn 35 jaar vergetn was ofzo
Mjah, als ze in heel europa dezelfde masten gebruiken, valt er dus niets preventiefs te doen, en hebben we tot op heden mazzel gehad ofzo .
pi_32633093
quote:
Op zondag 27 november 2005 23:49 schreef Swetsenegger het volgende:

[..]

Daarom vraag ik het. OF we hebben een zeer uitzonderlijke weersituatie te pakken. OF ze gebruiken in notoire sneeuwgebieden andere masten en kabels.
[..]

Ik dacht al dat ik het met mijn 35 jaar vergetn was ofzo
Mjah, als ze in heel europa dezelfde masten gebruiken, valt er dus niets preventiefs te doen, en hebben we tot op heden mazzel gehad ofzo .
hm daar bedenk ik me ineens.. zou de leeftijd van de masten ook niet een rol spelen?
* Ou-Tannu denkt aan metaalmoeheid etc
pi_32633491
quote:
Op zondag 27 november 2005 23:27 schreef Meki het volgende:

[..]

Marokko
Orkaankracht is vrijwel uitgesloten, Delta zal waarschijnlijk een groot stormsysteem zijn. Een groot gebied lage druk, 'normale' stormwinden, plaatselijk veel neerslag.
  maandag 28 november 2005 @ 00:04:26 #104
78119 Cuby
Weerfreak
pi_32633501
quote:
Op zondag 27 november 2005 14:16 schreef Coelho het volgende:

[..]

Niet echt een professionele site, met zo'n halve kampo boven in beeld. Maar goed, ook hij heeft recht op zijn mening. Het is en blijft koffiedik kijken.
Hmmmm, dat is een rare opmerking over een persoon die je niet eens kent.

Dirk.
pi_32635790




ex-orkaan Delta op weg naar Marokko.
quote:
Tropical Storm Delta Near Hurricane Strength

NOAA/NWS via BBSNews 2005-11-27 - [5:00 pm AST Advisory] - Gale Force Winds Are Possible In The Canary Islands On Monday...And Could Reach The The Coast Of Morocco By Late Monday.

For Storm Information Specific To Your Area...Including Possible Inland Watches And Warnings...Please Monitor Products Issued By Your Local Weather Office.

At 5 Pm Ast...2100Z...The Center Of Tropical Storm Delta Was Located Near Latitude 29.0 North... Longitude 28.5 West Or About 645 Miles...1040 Km... West Of La Palma In The Canary Islands.

Delta Is Moving Toward The Northeast Near 26 Mph ...43 Km/Hr. A Turn To The East Is Expected Over The Next 24 Hours. Delta Is Expected To Move Over Or Just North Of The Canary Islands On Monday.

Maximum Sustained Winds Are Near 70 Mph...110 Km/Hr...With Higher Gusts. Weakening Is Expected Over The Next 24 Hours As Delta Loses Tropical Characteristics Over Cooler Waters.

Tropical Storm Force Winds Extend Outward Up To 140 Miles ...220 Km From The Center.

Estimated Minimum Central Pressure Is 982 Mb...29.00 Inches.

Repeating The 5 Pm Ast Position...29.0 N... 28.5 W. Movement Toward...Northeast Near 26 Mph. Maximum Sustained Winds... 70 Mph. Minimum Central Pressure... 982 Mb.

The Next Advisory Will Be Issued By The National Hurricane Center At 11 Pm Ast.
http://bbsnews.net/article.php/20051127163129283

ex orkaan Delta koerst af op Marokko
Even nog wat dingen opgezocht, Delta is geen orkaan meer maar nog steeds een behoorlijke storm. Gisteren zat de gemiddelde windsnelheid slechts enkele knopen onder hurricane niveau.

De Canarische Eilanden gaan behoorlijk zwaar weer tegemoet, ook waar Delta aan vasteland gaat is zwaar weer te verwachten. Ik heb geen idee wanneer hij precies aan de kust verwacht wordt (kennelijk tweede helft komende week) en wat de sterkte is. Door het koelere water neemt de kracht wel af, maar het blijft toch een flink stormsysteem.

Mocht je familie in Marokko c.q. Canarische eilanden hebben, hou dit even in de gaten: ex-orkaan / tropische storm Delta trekt in oostelijke richting naar Noord Afrika.

[ Bericht 45% gewijzigd door Keromane op 28-11-2005 01:54:02 ]
pi_32636596
Wuppertal, NRW







  maandag 28 november 2005 @ 09:06:23 #107
105393 IkWilbert
-Tukker 4 life-
pi_32638211
En? Hoe staan de kaarten ervoor?
* I intend to live forever, so far so good! *
  maandag 28 november 2005 @ 09:36:00 #108
113650 maniack28
Dresden Dolls O+
pi_32638610
quote:
Op zondag 27 november 2005 22:20 schreef Keromane het volgende:

[..]

Nee, ik bekijk globale tendensen op verschillende prognoses, verschillende modellen, als het interessant is zelfs een paar keer per dag. Grafiekjes doen me niet zoveel, individuele modelbeoordelingen ook niet. Kaarten zeggen veel meer, commentaren. Dat alles schetst een aardig beeld van hoe dingen zich in grote lijnen kunnen ontwikkelen. Hoe warm of hoe koud het precies wordt in een 'intermezzo' vind ik niet zo interessant, ook niet hoe de wind toevallig even gaat waaien.
Dat snap ik.... kaarten schetsen een aardig beeld en als je het dag in dag uit volgt dan kan je de trend aardig volgen. Echter zoals ik al zei is het misschien handig om voortaan ook de pluimen te bekijken, dan weet je hoe het met de betrouwbaarheid zit (en soms kan je dan meer zeggen dan je alleen aan de kaarten kan zien )
Cause I'd rather continue my trip to the top of the mountain then freeze to death in the valley.
pi_32638698
GFS kaarten tonen vanaf donderdag 8 december temperaturen rond vriespunt, met later oiv een NW en lage drukgebied wellicht kans op sneeuw, maar ja.. ver vooruit
  maandag 28 november 2005 @ 11:13:26 #110
83025 INViCTuS
Mountains & Nature
pi_32640352
@ Keromane :

Zou ik mischien wat links mogen waar jij je informatie vandaan haalt? Ik vind het zelf ook wel leuk om het te volgen en de voorspellingen te zien...
Never Stop Exploring!
Life begins at the end of your comfort zone!
Follow me on Twitter: https://twitter.com/EdwinKr83 Instagram: https://www.instagram.com/edwinkr83/
pi_32641302
quote:
Op zondag 27 november 2005 23:49 schreef Swetsenegger het volgende:


Daarom vraag ik het. OF we hebben een zeer uitzonderlijke weersituatie te pakken. OF ze gebruiken in notoire sneeuwgebieden andere masten en kabels.
Ik heb mij laten vertellen dat de sneeuwsoort zoals we die hier hadden redelijk uitzonderlijk is, en al helemaal in deze hoeveelheden. Het was zeg maar net geen natte sneeuw meer, maar had dus nog wel veel water in zich, waardoor het veel compacter en zwaarder werd dan wanneer je echt goede droge sneeuw hebt. Dat in combinatie met de ontzettende hoeveelheid die er gevallen is zorgt ervoor dat bomen en electriciteitsmaswten het niet konden houden.
A mind with a heart of it's own
pi_32642669
quote:
Op maandag 28 november 2005 09:36 schreef maniack28 het volgende:

[..]

Dat snap ik.... kaarten schetsen een aardig beeld en als je het dag in dag uit volgt dan kan je de trend aardig volgen. Echter zoals ik al zei is het misschien handig om voortaan ook de pluimen te bekijken, dan weet je hoe het met de betrouwbaarheid zit (en soms kan je dan meer zeggen dan je alleen aan de kaarten kan zien )
Bedankt, maar ik zou niet weten waarom. Het gaat al een paar jaar prima zoals ik het doe, gaanderweg leer ik steeds meer over meteorologie, hetgeen kansbepalingen weer ten goede komt. Ik ben geen weerman en hoef niet elke dag met een vrij trefzekere voorspelling te komen.

Standaard weer vind ik niet zo interessant, normale omslag ook niet. Bij bijzondere omstandigheden zijn cijfers vaak onbetrouwbaar vanwege de details die een steeds grotere rol gaan spelen en de veel te grove resolutie.

Voorbeelden: De kans op een bak sneeuw van Maart stond een kleine week van te voren keihard in de kaarten, niet in de cijfers. De sneeuw van afgelopen weekend: hetzelfde. Ik gebruik cijfertjes hooguit om 'de kans op de kans' te veriffieren, zonder daar doorslaggevende waarde aan te hechten. Halverwege vorige week waren de cijfertjes het er bijvoorbeeld nog over eens dat het zou blijven vriezen terwijl ik intussen m'n bedenkingen had of het wel zo'n vaart zou gaan lopen.

Ik ben geen weerman maar automatiseerder. Meteorologie kun je een soort hobby noemen, al heb ik geen regenmeter in de tuin. We hebben hier in huis op de CV na niet eens een thermometer.


Links die ik regelmatig bekijk:
http://www.net-weather.co.uk/forum
http://www.theweatheroutlook.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=55
http://forum.weeronline.com/
http://weerwoord.be/
http://www.wetterzentrale.de
... en allerlei links die in de forums worden gegeven

PS Wie denkt dat het er in de wereld van de meteorologie vriendschappelijk aan toe gaat...: http://www.pietpaulusma.nl/forum/comments.php?DiscussionID=218&page=1#Item_0
pi_32642722
quote:
Op maandag 28 november 2005 09:06 schreef IkWilbert het volgende:
En? Hoe staan de kaarten ervoor?
De kaarten zeggen: afwachten. Voorlopig licht wisselvallig en vrij normale temperaturen.
  maandag 28 november 2005 @ 14:51:01 #114
69559 61neorej
Geeft licht in het donker
pi_32645552
quote:
Op maandag 28 november 2005 11:55 schreef DrMarten het volgende:

[..]

Ik heb mij laten vertellen dat de sneeuwsoort zoals we die hier hadden redelijk uitzonderlijk is, en al helemaal in deze hoeveelheden. Het was zeg maar net geen natte sneeuw meer, maar had dus nog wel veel water in zich, waardoor het veel compacter en zwaarder werd dan wanneer je echt goede droge sneeuw hebt. Dat in combinatie met de ontzettende hoeveelheid die er gevallen is zorgt ervoor dat bomen en electriciteitsmaswten het niet konden houden.
Klopt

En in combinatie met de harde wind, zette deze erg zware natte sneeuw zich af op de kabels.
Dit komt ook in de ALpen niet vaak voor.
Vaak is de sneeuw daar droog en bovendien waait het er meestal niet zo hard.
silence can say more than thousand words
  maandag 28 november 2005 @ 14:57:29 #115
115996 francorex
Earth stationary not spinning
pi_32645714
In hoeverre kan Delta het weer in Europa beinvloeden?

Is het mogelijk dat tropische depressie Delta een westcirculatie op gang kan brengen, op een of andere manier westcirculatieblokkage kan opheffenen en alsnog voor een zachte druilirige eentonige winter kan zorgen.

Of juist niet, maar voor extra vuurwerk kan zorgen in het Middelandse zeegebied?

Grtz Francorex
  maandag 28 november 2005 @ 15:01:34 #116
69559 61neorej
Geeft licht in het donker
pi_32645828
quote:
Op maandag 28 november 2005 14:57 schreef francorex het volgende:
In hoeverre kan Delta het weer in Europa beinvloeden?

Is het mogelijk dat tropische depressie Delta een westcirculatie op gang kan brengen, op een of andere manier westcirculatieblokkage kan opheffenen en alsnog voor een zachte druilirige eentonige winter kan zorgen.

Of juist niet, maar voor extra vuurwerk kan zorgen in het Middelandse zeegebied?

Grtz Francorex
Lijkt me niet zo snel.
Hij trekt marokko op en neemt dan snel in kracht af.
Of hij beweegt naar het azorengebied. maar om een wc te krijgen heb je daar juist een hogedrukgebied nodig en geen lagedrukgebied.
silence can say more than thousand words
pi_32645959
Wat regen in Amsterdam....
  maandag 28 november 2005 @ 16:21:45 #118
115996 francorex
Earth stationary not spinning
pi_32648014
quote:
Op maandag 28 november 2005 15:01 schreef 61neorej het volgende:

[..]

Lijkt me niet zo snel.
Hij trekt marokko op en neemt dan snel in kracht af.
Of hij beweegt naar het azorengebied. maar om een wc te krijgen heb je daar juist een hogedrukgebied nodig en geen lagedrukgebied.
Ahh, ok. Gelukkig maar, laat die westcirculatie maar zo

Wel cool, een azoren tropische depressie ipv een azorenhoog.
pi_32648258
Delta is wel erg zuidelijk voor een mogelijke beinvloeding van Europa. Vergeet niet dat de Canarische eilanden nog dik 1000km vanaf Spanje liggen. Lijkt me nogal ver voor invloed hier. Maar je weet het maar nooit met het weer
/ ¦ ¦ / ¦ ¦
pi_32648320
Overigens zijn de sloten hier in Zwolle helemaal dichtgevroren. Dat komt toch niet vaak voor eind November. Overigens lijkt men in het uiterste oosten van Groningen een ijsdag te hebben.
/ ¦ ¦ / ¦ ¦
pi_32650886
hier lag ook overal een laagje ijs maar das nu gesmolten en weer aan het aanvriezen

koud? nee k heb kouder mee gemaakt
pi_32650940
Leuk verhaal op de site van meteo consult over de Veluwe. Daar lag/ligt wel 40cm sneeuw! Opzich maar zo'n 20km vanaf mijn huis waar waar weinig sneeuw ligt. (3cm nog, gebroken sneeuwdek).
/ ¦ ¦ / ¦ ¦
  maandag 28 november 2005 @ 19:04:04 #123
125291 1603
Op z'n Wiegels
pi_32651794
Heerlijk, als de vorst er nou even stevig inbeukt hier in het noorden dan wordt het zeker een koude, maar vooral mooie winter..
pi_32652354
quote:
Op maandag 28 november 2005 14:57 schreef francorex het volgende:
In hoeverre kan Delta het weer in Europa beinvloeden?

Is het mogelijk dat tropische depressie Delta een westcirculatie op gang kan brengen, op een of andere manier westcirculatieblokkage kan opheffenen en alsnog voor een zachte druilirige eentonige winter kan zorgen.

Of juist niet, maar voor extra vuurwerk kan zorgen in het Middelandse zeegebied?

Grtz Francorex
is al een beetje beschreven, directe invloed is niet te verwachten, wel zou ie als depressie de Middellandse Zee op kunnen drijven. Op zich zou dat niet negatief zijn voor een evt. meer winters verloop in onze omgeving.

---

Af en toe duiken op de kaarten ver weg prachtige dingen op. Onderstaande situatie zou slechts enkele stappen verwijderd kunnen zijn van een stevige winterinval. Het is veel te ver weg en zegt helemaal niets, toch leuk om te bekijken.
pi_32652643
Dat kaartje begint al aardig op de kaart uit '63 te lijken hea dus die strenge winter komt steeds dichter bij
Ik kan echt niet wachten, ik heb namelijk nog geen flokje sneeuw gezien
quote:
Op maandag 28 november 2005 19:29 schreef Keromane het volgende:

[..]

is al een beetje beschreven, directe invloed is niet te verwachten, wel zou ie als depressie de Middellandse Zee op kunnen drijven. Op zich zou dat niet negatief zijn voor een evt. meer winters verloop in onze omgeving.

---

Af en toe duiken op de kaarten ver weg prachtige dingen op. Onderstaande situatie zou slechts enkele stappen verwijderd kunnen zijn van een stevige winterinval. Het is veel te ver weg en zegt helemaal niets, toch leuk om te bekijken.
[afbeelding]
  maandag 28 november 2005 @ 19:50:22 #126
56824 Keijs
Toedeledokie !
pi_32652895
quote:
Op maandag 28 november 2005 19:29 schreef Keromane het volgende:

Af en toe duiken op de kaarten ver weg prachtige dingen op. Onderstaande situatie zou slechts enkele stappen verwijderd kunnen zijn van een stevige winterinval. Het is veel te ver weg en zegt helemaal niets, toch leuk om te bekijken.
Voordat het in deze contreien echt winter kan worden moet er naar mijn mening eerst eens wat kou verschijnen in rusland. Daar is het volgens mij nog relatief zacht (amper vorst overdag). Als daar in de komende weken wat Siberische kou naar beneden komt zetten en er dan een hogerukgebied boven scandinavie verschijnt: ach ik droom lekker verder..
pi_32653619
Volgende week 10 graden
pi_32653718
quote:
Op maandag 28 november 2005 20:17 schreef KonnieKipke het volgende:
Volgende week 10 graden
weer allemaal ziek worden ..
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
  maandag 28 november 2005 @ 20:36:46 #129
61660 Lariekoek
Zo, jij bent echt grappig.
pi_32654186
quote:
Op maandag 28 november 2005 20:17 schreef KonnieKipke het volgende:
Volgende week 10 graden
Bron?
la·rie·koek (de ~ (m.)) 1 onzin
pi_32656769
quote:
Op maandag 28 november 2005 20:17 schreef KonnieKipke het volgende:
Volgende week 10 -10 graden
pi_32656826
Hetvolgende is geen voorspelling of prognose, dit is gewoon iets wat je nu even in de gaten kunt houden als je winterliefhebber bent, of als je om een andere reden wilt weten wat voor weer het kan gaan worden.

Er lijken telkens twee breakpoints op te duiken die aandacht verdienen omdat ze allebei als sleutel gezien mogen worden naar een potentiele fikse winterinval binnen een week of drie. Rond 5, 6 December is de eerste breakpoint, rond de 14e/15e de tweede. Afhankelijk van de ontwikkelingen rondom die datums en de tussentijdse ontwikkelingen zal steeds duidelijker worden welke kant het op gaat. In grove lijnen. Bij een onvermijdelijke winterinval volgen de details pas bij de afwerking, alhoewel kansen op mogelijke extremen al vroeg benoemd kunnen worden.

Voorlopig lijken we nog steeds in de opbouw te zitten naar een Groenlandwinter. Eentje in fases met vrij abrupte sprongen. Behoorlijk wat sneeuw. Zelfs een combinatie 78/79 en 62/63 lijkt er op grond van de huidige kaarten in te kunnen zitten, maar daar kun je gewoon geen uitspraken over doen. Neem de winter stap voor stap.

Let op deze dingen:

Medio 5 December:

Groenland-Hoog, Siberie-Hoog

Koffiedikgebied, 14 December:

Groenland-Hoog, koude uitbraak Skandinavie

Zou dit in grote lijnen gebeuren dan zijn verschillende winterse vervolgscenario's mogelijk en is de kans klein dat het precies een andere kant op gaat, alhoewel de kans op stagnatie in de opmars van winterweer altijd aanwezig is.

In de 'ideale' setting gaat dit door, breekt de kou door naar Europa, gaat/blijft de boel op slot voor westelijke/zuidelijke stromingen, en krijg je een wisselwerking tussen het Groenland-Hoog en het Siberie/Skandinavie-Hoog. Vanaf 16/20 December vol de winter in en geen vastgeroeste rust boven ons hoofd. Sneeuw, vorst, sneeuw, vorst. Ons wisselvallige klimaatje, maar dan meestal onder 0. Af en toe even wat zachter en af en toe bitter koud.

We zullen wel zien. Ga voorlopig uit van een normale winter zonder Siberische toestanden, maar hou de kaarten in de gaten voor significante ontwikkelingen. Virtueel staat een stevige winter alvast bij de voordeur. Dat is wel eens anders geweest.
pi_32659115
quote:
Op maandag 28 november 2005 20:36 schreef Lariekoek het volgende:

[..]

Bron?
www.weeronline.nl
pi_32663791
Knmi heeft het al over wat lagere temperaturen volgende week rond 5 december.

maandag 05 december tot en met donderdag 08 december 2005
Kans van ongeveer 70% op een overgang naar meest droog maar bewolkt weer. Temperatuur geleidelijk dalend tot iets onder de normale waarde voor de tijd van het jaar (Normaal maximum = 7 gr ; Normaal minimum = 2 gr).
-
pi_32668455
quote:
Op dinsdag 29 november 2005 08:34 schreef Gijsje het volgende:
Knmi heeft het al over wat lagere temperaturen volgende week rond 5 december.
Het eerste breakpoint. Een depressie in onze omgeving zorgt voor wat koudere lucht bij ons en andere delen van Europa. Hoe de ontwikkelingen in het grote plaatje daarna gaan verlopen zijn van belang voor een vervolg. Als het rond 6 December inderdaad wat kouder gaat worden en er verandert daarna niet veel zitten we al met frisse temperaturen, te vergelijken met afgelopen weekend of iets daaronder. In het 'mooie' scenario krijg je vanaf de 6e kou-opbouw in het noorden/oosten en daarnaast de opbouw van een 'trigger' die de kou later ineens west Europa in kan stuwen.

Pakken we de prognoses: rond de 5e lijkt het inderdaad kouder te gaan worden. Rond de 12e zie je nu op de (fantasy island) kaarten een mogelijke trigger. Een paar dagen later is die trigger weer verdwenen en duikt een westcirculatie op, maar dit alles is veel te ver vooruit. Het gaat om de trend en die ziet er voorlopig goed uit. Wint de westcirculatie het dan is de kans op winterweer eventjes verkeken.

De komende week kan trouwens nog wel wat wind en regen gaan opleveren.

---

Off topic, eindelijk is er ingegrepen op het PP forum:
quote:
Dag Allemaal.

Totnogtoe hebben wij veel toegelaten. Kennelijk kan dat niet.
Dus, is die tolerantie nu voorbij!
Ik wil nogmaals duidelijk maken dat dit forum bedoelt is
om over het weer te praten. Laat een ieder in zijn/haar
waarde. En natuurlijk mag een stevige discussie, maar elkaar
woordelijk afmaken is er vanaf nu niet meer bij.
Ik ben van mening dat niemand dit forum hoeft te verlaten,
omdat er leden zijn die alleen maar kunnen schelden. Daar
is dit forum niet voor.

Ik heb samen met de Webmaster besloten alles schoon te vegen.
Dat betekent opnieuw discussies opstarten. Ik wil alle leden die
niet meegedaan hebben aan de scheldpartijen veel succes
toewensen. Ik hoop ook dat deze leden zondermeer blijven of
terugkomen.
In principe is iedereen welkom, maar de Webmaster
zal hard optreden tegen leden die zich niet willen houden aan
de doelstelling van dit forum:
Het gaat over het weer. Een gezonde (en stevige) discussie daarover, Respect
en elkaar in zijn/haar waarden laten! Nieuwtjes en meningen uitwisselen.
Ach, wij weten het wel!
Het forum moeten wij leuk houden.

Groeten en succes allemaal

Piet Paulusma
http://www.pietpaulusma.nl/forum/

[ Bericht 35% gewijzigd door Keromane op 29-11-2005 13:00:43 ]
pi_32671068
quote:

NOVEMBERWARMTE GROTENDEELS VERDAMPT

De novemberwarmte is behoorlijk aan het slinken. Bedroeg de gemiddelde temperatuur in De Bilt over de eerste 15 dagen van de maand nog 10,3º, over het tijdvak 16-28 november was dat nog maar 3,5º. November als geheel staat nu op 7,1º, het langjarig gemiddelde voor de hele maand is 6,2º. Weerhistoricus Ad Vermaas uit Hoogeveen bericht dat het weer van de laatste maanden veel weg heeft van dat van 1969. Ook toen was er in onze streken veelvuldig sprake van hogedruk, later in november vond er evenwel een verstoring plaats door een noordwestelijke stroming met plaatselijk een sneeuwdek van betekenis. In Limburg lag tijdelijk meer dan 15 centimeter. Ad denkt dat de komende weken cruciaal kunnen zijn. Wanneer een westcirculatie uitblijft dan zou de (koude) winterprognose van de Britse weerdienst voor het eerste deel van de winter wel eens gestalte kunnen krijgen. Belangrijk is natuurlijk wel dat hogedruk niet al te zuidelijk komt te liggen maar positie kiest boven het Oostzeegebied en/of de Baltische staten.

PITTIGE BUIEN, REGIONAAL OOK MIST

Onder invloed van een hoogtestoring (op 5 kilometer is het nog altijd -35º) vallen er in het westen van het land en in het Waddengebied soms heftige buien. In Haamstede viel omstreeks 4,30 uur maar liefst 16 mm, Valkenburg bij Leiden rapporteerde net als gisteren opnieuw onweer, in de regio Den Haag donderde het eveneens flink. In Loosduinen viel gisterochtend trouwens ook al 10 mm. In het noordwesten werden, dankzij opklaringen, de laagste temperaturen gemeten: Berkhout mat -2,0º. De buienkansen houden vandaag overdag aan, de zon laat zich ook geregeld zien maar in het oosten en zuiden is het meest nog bewolkt en wat nevelig. De middagtemperatuur loopt uiteen van 3 graden in het oosten tot 6-7 in de kustgebieden en het waait zwak tot matig uit het zuidwesten, aan zee staat een matige tot vrij krachtige westenwind.

VERZACHTING STELT WEINIG VOOR

Morgen wordt het weerbeeld bepaald door een zwakke rug van hogedruk. De zon laat zich dan wat vaker zien, in het westen en noorden kan nog wel wat regen of een bui vallen. De temperatuur komt uit op circa 6 graden en de wind krimpt van west naar zuidwest. Vanaf donderdag wordt het weerbeeld bepaald door een nieuwe oceaandepressie die over de Britse eilanden dichterbij komt. Aan de voorzijde van het frontensysteem van de depressie is het onderdag overdag op de meeste plaatsen droog maar wel waterkoud vanwege het aantrekken van de zuidelijke stroming. Na minima rond het vriespunt is het ’s middags niet warmer dan een graad of 3-4. Vrijdag krimpt de wind naar zuidoost tot oost. De regenkans neemt toe en de temperatuur gaat tijdelijk iets omhoog. In de loop van het weekeinde koelt het weer af. Er zijn namelijk aanwijzingen dat het lagedrukgebied over of ten zuiden van ons land het continent binnenschuifelt. Daardoor winden uit oostelijke richtingen. Het Amerikaanse atmosfeermodel gaat zelfs alweer van wat vorst uit. Na het weekeinde kans op een noordoostenwind door drukstijgingen tussen Schotland en IJsland.

Weerman Jan Visser, Monnickendam
29 november 2005

Positieve gedachte
pi_32675618
Mooie vooruitzichten idd. Van mij mag er best een 2 meter sneeuw vallen!
De status 'bagger-user' voorbij
  dinsdag 29 november 2005 @ 17:54:14 #137
115996 francorex
Earth stationary not spinning
pi_32676201
In de VS doet de winter haar intreden, gaat er aantoe zoals in Europa;


Snowstorms wreak havoc in Plains, head east click

Six deaths blamed on harsh weather; thousands left without power


quote:
BISMARCK, N.D. - An early winter storm that dumped snow from North Dakota to the Texas Panhandle was headed toward the Great Lakes on Tuesday, and forecasters predicted the stormy weather could spread to the Eastern Seaboard.

“It’s pretty nasty out,” said Mark Meyer, whose home near Fairmount was one of thousands without power across the Plains after the region’s first big snowstorm of the season brought blizzard-like conditions.
En in de VS koud, én in Europa koud, lijkt me een beetje teveel van het goede.

Of speelt dit geen rol?
  dinsdag 29 november 2005 @ 18:30:41 #138
83025 INViCTuS
Mountains & Nature
pi_32677105
Ik vind het in de VS altijd nog een tikkie extremer dan hier in NL. Teveel van het goede zal het niet wezen want dat hebben ze daar elk jaar wel al zit je er natuurlijk niet op te wachten. het is maar net hoe de wind staat en hoe koud het in de lucht is.
Never Stop Exploring!
Life begins at the end of your comfort zone!
Follow me on Twitter: https://twitter.com/EdwinKr83 Instagram: https://www.instagram.com/edwinkr83/
pi_32681400
quote:
Op dinsdag 29 november 2005 17:54 schreef francorex het volgende:

Of speelt dit geen rol?
Dat kan, het is hetzelfde verhaaltje als een paar weken geleden, en een verhaaltje dat zich bij een doorzettende Groenlandwinter zal herhalen: wat gaat de jetstream doen. Is de blokkade stevig dan is er weinig aan de hand en opent dat perspectieven. Breekt de jet erdoorheen dan heb je kans op een serie diepe oceaan depressies.
  dinsdag 29 november 2005 @ 23:04:50 #140
43624 Martijn_77
It was a good year
pi_32684159
Weet iemand al wat de kans is op een witte kerst?
Experience is what you get when you don't get what you wanted
Take my advice ... I don't use it anyway...
Een goede Fok! Search
Een goede Fok! Search
pi_32684465
Ik kan alleen maar hopen dat de sneeuw hier wegdooit voordat het weer begint te vriezen en er een nieuw laagje sneeuw overheen komt. Dan wordt het helemaal ellende om je op straat te begeven
A mind with a heart of it's own
pi_32684991
quote:
Op dinsdag 29 november 2005 23:04 schreef Martijn_77 het volgende:
Weet iemand al wat de kans is op een witte kerst?
17 % en 73 % op ontslag.
pi_32685648
50%

Nee, 5%. Ligt er verder aan waar je woont.

Wat de werkelijke kans is is nu gewoon niet te zeggen omdat het nog alle kanten op kan.
pi_32685931
Nog wat "witte" kerst-info van het KNMI:

Nader Verklaard
Kerstdepressie

Rond kerst treedt vaak een stijging van de temperatuur op of komt er een einde aan een vorstperiode. Het kerstdooiweer is in West-Europa zo'n opvallende gebeurtenis dat menig onderzoeker en meteoroloog zich erover heeft gebogen om een verklaring te vinden. Zo'n kalendergebonden verschijnsel wordt in de meteorologie een singulariteit genoemd.
Dat zijn karakteristieke weersituaties die vrijwel ieder jaar rond een bepaalde datum terugkeren. Bekende voorbeelden zijn de IJsheiligen rond 12 mei, de oudewijvenzomer rond 22 september en de kerstdepressie rond 24 december.

Uit onderzoek door Duitse weerkundigen blijkt dat er nog veel meer singulariteiten bestaan. Aan specifieke data zijn ze echter niet te koppelen. Het doorgaans wisselvallige weer in ons land kent door het jaar heen inderdaad een bepaald verloop, maar de veranderingen zijn enigszins grillig verdeeld in de tijd. Opvallend is ook dat singulariteiten soms tientallen jaren bestaan om daarna geheel te verdwijnen of in een andere periode van het jaar opduiken.
Sommige singulariteiten zijn verklaarbaar en hebben bijvoorbeeld te maken met verschillen in temperatuur tussen zeewater en vasteland. In andere gevallen is zijn kalender gebonden weersverschijnselen minder goed verklaarbaar.
De kerstdepressie is een van de hardnekkigste en opvallendste singulariteiten die niet van wijken weet. De oorzaak van het kerstdooiweer moet volgens sommige onderzoekers hoger in de atmosfeer worden gezocht, de laag boven ongeveer 10 kilometer hoogte ook wel bekend als stratosfeer en de ozonlaag. Een depressie in de stratosfeer boven Alaska zou zich geleidelijk naar de lagere delen van de atmosfeer uitbreiden en uiteindelijk boven West-Europa leiden tot de kerstdepressie en het bijbehorende dooiweer. De theorie is echter nog niet bewezen en de toekomst zal moeten leren of dit werkelijk het mechanisme is achter de kerstdepressie.
pi_32691405
Prognoses m.b.t. de 'sleuteldatums' rondom 6 en 15 December.

Een westcirculatie lijkt er niet in te zitten. Ondanks drukverdelingen die voor winterweer zouden kunnen zorgen gebeurt er weinig schokkends, behalve dat temperaturen naar het vriespunt neigen. Er is nog geen echte kou aanwezig in de buurt, Rusland is uitzonderlijk zacht. Over een week of twee lijkt hier toch wel verandering in te komen.

Echt winterweer gaat denk ik zeker nog een week of drie duren, alhoewel nachtvorst en winterse neerslag tussentijds wel kan.
pi_32699237
Keromane,
Sinds 2 weken ben ik het weer nu aan het volgen en ik lees je berichten met grote interesse. Ik heb een vraagje. Via http://vakman.weeronline.com/ kun je onder gronddruk zien dat er vanaf 8 december een hogedruk ontstaat boven Finland. Krijgen we dan een oostelijke stroming zodat de temperaturen (flink) zullen dalen? Of zie ik dit verkeerd?
pi_32699829
Er is geen kou van betekenis aanwezig om ons de winter in te gooiien nu. Daarom zijn er voor wat betreft de omstandigheden nu twee 'keydatums' die van belang (kunnen) zijn om verderop in December winterweer te krijgen. Belangrijk (voorlopig) is wat rondom 7 December en rondom 15 December gebeurt.

De eerste -zoals je hebt gezien- lijkt goed te gaan m.b.t. blokkade die in stand blijft en ook elders een winterse druk-opbouw. Maar rondom 15 December moeten we toch echt wat kou gaan zien op de kaarten in bijv. Skandinavie en Rusland/Siberie, anders zitten we de rest van de maand mogelijk met prachtige winterkaarten die in het verleden strenge vorst hadden gebracht, maar nu niets meer opleveren dan hooguit wat magere vorst in de nacht.

Let op met drukkaarten. Aan de grond kan het er net iets anders uitzien dan op grotere hoogte. Boven sneeuw kan bijv. een thermische hoog ontstaan terwijl je er in de atmosfeer nauwelijks iets van terugziet. Ook kan landhoogte een rol meespelen. Kijk naar de drukverdeling op 500hPa, dit zijn de globale systemen. De kaarten van 850hPa geven een indicatie van wat voor weer er plaatselijk te verwachten valt. Kijk voor de straalstroom op de 200hPa/300hPa kaarten. Grondkaarten kunnen iets zeggen over de lokale temperaturen, neerslagvormen, nevel en mist etc. Prognoses zijn tot slot vooral een indicatie van een mogelijke trend en moeten vaak gezien worden in een reeks, niet zozeer als 'voorspelling'.
  woensdag 30 november 2005 @ 18:51:09 #148
105393 IkWilbert
-Tukker 4 life-
pi_32703987
15 december is idd een belangrijke dag. Mijn verjaardag! :-) Maar persoonlijk vind ik het weer interessanter.
* I intend to live forever, so far so good! *
pi_32705599
Er is toch kans dat de westcirculatie op gang gaat komen over een week of wat. Dat zou de vooruitzichten op winterweer in December flink kunnen temperen. We wachten af.
  woensdag 30 november 2005 @ 19:49:24 #150
69559 61neorej
Geeft licht in het donker
pi_32705848
Die kans zat er al die tijd al in.
En ik zie hem nu niet zoveel groter als gister of 3 dagen terug.
De helft van de lijntjes gaat wel flink omhoog in temperatuur op 850 HpA na 9 december.
Allemaal veel te ver weg om echt serieus te nemen en bovendien is het neerslag signaal laag, wat niet op een wc duidt.
silence can say more than thousand words
pi_32710005
als die tropische storm Epsilon of wat er dan van over is richting Europa komt over twee weken ofzo.
dat kan negatief effect hebben op de winter. vooral wind uit het zuiden.
Dostojewski: "Je kunt je niet van je eigen gezond verstand overtuigen door je buurman op te sluiten."
pi_32720510
Nou ik zie op de korte termijn niet zoveel gunstigs Pas vanaf 15 dec toont GFS in de laatste runs wat kouopbouw in mother Russia en temps onder t vriespunt in NL met een N / NO windje
STOP THE WC
pi_32722007


Tropische storm Epsilon lijkt vandaag orkaankracht te gaan bereiken. Verder wordt verwacht dat ie richting de Azoren zal trekken. Hij zal daar wel een stuk minder krachtig zijn.

http://www.hardbeatnews.com/editor/RTE/my_documents/my_files/details.asp?newsid=5348&title=Top%20Stories
pi_32723146
quote:
'Warme Golfstroom zwakt af'

Uitgegeven: 1 december 2005 11:32

LONDEN - De kracht van de Warme Golfstroom , die door de Atlantische Oceaan warmte richting West-Europa aanvoert, is de afgelopen dertien jaar met 30 procent in kracht afgenomen. Het fenomeen is waarschijnlijk het gevolg van de opwarming van de aarde, maar kan paradoxaal genoeg zorgen voor een veel kouder klimaat in West-Europa. Dat staat in een Britse studie die donderdag is gepubliceerd in het blad Nature.

De Warme Golfstroom begint in de Golf van Mexico en brengt warm water naar het noordelijk deel van de Atlantische Oceaan. Omdat het water daar relatief zout is, kan het na afkoeling naar beneden zinken, waarna het in zuidelijke richting terugstroomt. De relatief warme oceaan beïnvloedt de temperatuur in een wijde omgeving.
Als het er dit jaar niet van komt in de toekomst vast nog wel een keer als ik zo het bovenstaande verhaal lees. Hoop natuurlijk op dit jaar

Edit

Hier overigens het hele verhaal op de site van Nature.com...

http://www.nature.com/news/2005/051128/full/051128-9.html
-
pi_32729381
Door de warme golfstroom is het klimaat op 50 graden noorderbreedte in Europa (de regio van België en Nederland) veel warmer dan op vergelijkbare andere plaatsen op aarde: het steeds nieuw aangevoerde warme zeewater functioneert als buffer. Vooral aan de Atlantische kust van Scandinavië is de invloed ervan van groot belang. De havens van Noorwegen tot en met Moermansk zijn 's winters ijsvrij. Grote delen van Europa zijn hierdoor dan ook een stuk warmer dan andere gebieden op vergelijkbare breedtegraad. New York ligt bijvoorbeeld op dezelfde geografische breedte als Rome maar is 's winters veel kouder dan Amsterdam.

bron: wikipedia

Het gaat dus blijkbaar steeds kouder worden

hier is een link over 'Het klimaat van Noord Oost USA' . Zou het kunnen dat we hier ook dergelijke winters gaan krijgen.

[ Bericht 11% gewijzigd door #ANONIEM op 01-12-2005 16:59:15 ]
  donderdag 1 december 2005 @ 17:49:33 #156
33232 Againzender
Vriend van de show
pi_32731449
quote:
Op donderdag 1 december 2005 11:38 schreef Keromane het volgende:
[afbeelding]

Tropische storm Epsilon lijkt vandaag orkaankracht te gaan bereiken. Verder wordt verwacht dat ie richting de Azoren zal trekken. Hij zal daar wel een stuk minder krachtig zijn.

http://www.hardbeatnews.com/editor/RTE/my_documents/my_files/details.asp?newsid=5348&title=Top%20Stories
kunnen wij daar nog verstoringen voor ons weer van verwachten?
[b]Op maandag 6 september 2010 00:28 schreef tong80 het volgende:[/b]
GVD Wat moet jij een trotse vader zijn :)
:P
  donderdag 1 december 2005 @ 19:03:49 #157
22914 Shark.Bait
Deze zin geen werkwoord.
pi_32733348
quote:
Op donderdag 1 december 2005 12:26 schreef Gijsje het volgende:
Hier overigens het hele verhaal op de site van Nature.com...

http://www.nature.com/news/2005/051128/full/051128-9.html
NRC had het er ook over:
quote:
Warme Golfstroom zwakt gevaarlijk af


Door onze redactie wetenschap

ROTTERDAM, 1 DEC. De warme Golfstroom, waaraan West-Europa haar milde klimaat dankt, zwakt af. Dat berichten Britse onderzoekers vandaag in het tijdschrift Nature.

Zij vergelijken resultaten van eigen onderzoek met oudere waarnemingen en noemen hun conclusie ,,robuust''. Ook een begeleidend commentaar noemt de gevonden trend ,,statistisch overtuigend'' en beschrijft die als ,,alarmerend''.

Door het wegvallen van de Golfstroom zou de gemiddelde temperatuur van Noordwest-Europa met vele graden kunnen dalen. Dit lot treft vooral Engeland en Scandinavië maar ook Nederland. De ongunstige verandering in de Atlantische zeewatercirculatie zou zich binnen een of twee decennia kunnen voltrekken.

De warme Golfstroom voert warm water uit de Golf van Mexico via de straat van Florida naar het noordwesten van Europa en geeft dat gebied een milder klimaat dan overeenkomt met de geografische breedte. Het noorden van de Atlantische Oceaan is een afgesloten bekken en het van Florida aangevoerde zeewater moet daarom over de bodem van de oceaan terug naar het zuiden.

In drie gebieden bij IJsland en Groenland zakt het warme water naar de diepte. Uit metingen en berekeningen blijkt dat deze diepe onderstroom de laatste vijftig jaar aanzienlijk is afgezwakt. Tegelijk is gebleken dat het water uit de straat van Florida steeds meer via een korte cyclus langs de oppervlakte terugstroomt naar het Caraïbisch gebied.

Het wegvallen van de Golfstroom is al in 1961 als theoretische mogelijkheid geopperd. Het zinken van het warme water bij IJsland en Groenland zou zeer gevoelig zijn voor extra aanvoer van zoet water, zoals regenwater en smeltwater. Klimaatmodellen bevestigden deze indruk.

Onderzoek aan bodemslib uit de diepzee wees uit dat de Golfstroom in het geologische verleden ook regelmatig wegviel. Sinds een jaar of tien komen uit de afzinkgebieden bij IJsland en Groenland voortdurend aanwijzingen dat een opmerkelijke verzoeting optreedt en dat het zinken van zeewater begint te stagneren.

Door het wegvallen van warm water uit het zuiden zou vooral het water rond IJsland en Spitsbergen zeer sterk kunnen afkoelen. Ook voor de kust van Ierland, Engeland en Noorwegen kan de watertemperatuur flink dalen. Dat zal zijn weerslag hebben op het klimaat van West-Europa. Diverse klimaatmodellen voorspellen een daling van de gemiddelde jaartemperatuur van een graad of vier. In het geologisch verleden veroorzaakte het wegvallen van de Golfstroom nog sterkere afkoeling.
Too many men / There's too many people / Making too many problems / And not much love to go round / Can't you see This is a land of confusion - Genesis
pi_32737614
Ik ben geen weerkenner, maar in Siberie is de luchtdruk enorm hoog. Tot 1075 Hpa. Goede kans voor een kou inval in Rusland?
/ ¦ ¦ / ¦ ¦
pi_32741358
Siberie moet afkoelen, het is er in het noorden meer dan tien graden warmer dan normaal. Sneeuwval is belangrijk en dan poollucht eroverheen. Pas dan wordt hogedruk interessant, maar alleen als ie uitloopt naar onze omgeving.

Of Epsilon invloed gaat krijgen ligt aan koers en activiteit. Een depressie bij de Azoren is voor winterweer beter dan een klassieke hogedrukberg.
pi_32776178
Onzekerheid troef, in Rusland is het veel te zacht. Voor echt winterweer zul je waarschijnlijk nog zeker een paar weken moeten wachten. Er is geen 'goede' herhaling van het patroon wat we vorige week zagen, geen 'polar express'. De straalstroom slingert maar wat en zet ook niet door in klassieke setting. Hierdoor dobberen druksystemen een beetje rond en is moeilijk te zeggen wat het verloop is. In een strakke circulatie of in een sterke blokkade kan veel beter vooruit gekeken worden.

Kans op winterweer van formaat zit er natuurlijk gewoon in. De winter is amper begonnen en duurt nog 3 maanden. Op de kaarten zijn opmerkelijke dingen te zien zoals hogedruk boven de Noordpool en bijna record hogedruk boven SIberie. Het zijn allemaal puzzelstukjes die op hun plaats kunnen vallen. Denk aan een intense kouinval in het noordoosten van Europa waarna de kou hierheen getransporteerd gaat worden. In het slechtste geval blijft het ronddobberen maanden aanhouden en gaan we af en toe wel wat vorst zien, maar zet het geen zoden aan de dijk. Wel zou je dan meer sneeuw gaan zien dan in voorgaande jaren.

Op de satelliet is orkaan Epsilon te zien die richting Europa trekt:





Verwacht wordt dat ie in intensiteit zal afnemen boven kouder zeewater. Wat de uiteindelijke koers zal zijn is niet bekend. Bijzonder is het wel, we hebben nooit zoveel tropische stormen gehad in een seizoen en voor de derde keer trekt zo'n systeem oostwaards.
  zaterdag 3 december 2005 @ 11:58:00 #161
83025 INViCTuS
Mountains & Nature
pi_32776931
Ook mee gekregen van een enorm hoog boven Siberie en een hoog in opbouw in het noorden van Europa. Als dat zo is gaat het wel koud worden daar en verhoogt het de kansen voor ons ook.
Never Stop Exploring!
Life begins at the end of your comfort zone!
Follow me on Twitter: https://twitter.com/EdwinKr83 Instagram: https://www.instagram.com/edwinkr83/
pi_32779147
We zullen gewoon moeten afwachten, zelfs 10 dagen vooruit is nog niet te voorspellen zo blijkt wel weer.
Gisteren stond op KNMI: 75% kans op droog weer en temperaturen iets onder de normale waarden.
En vandaag is het alweer wisselvallig!
pi_32779291
De twee 'breakpoints' (omstreeks 6 december en 15 december) zijn belangrijk. Je ziet nu dat het totaal onbekend is wat er in een weekje gaat gebeuren. De prognoses vliegen alle kanten op. Van zacht tot koud. Hoge druk in NO Europa is geen garantie voor kou. Beter is dat lucht uit de Noordpool daar wordt aangevoerd.

Het zijn rare kaarten.
  zaterdag 3 december 2005 @ 14:05:43 #164
113650 maniack28
Dresden Dolls O+
pi_32779616
Ja, het zijn idd rare kaarten en dat heb ik dan ook maar op de radio verkondigt Er is na woensdag weinig zinnigs meer over te zeggen, soms heb je nog wat aan de trend, maar er zit nu helemaal geen logica in. De modellen komen stuk voor stuk met verschillende oplossingen, ene keer een hoog boven Scandinavië, andere keer een westcirculatie.... njah, we wachten wel af
Cause I'd rather continue my trip to the top of the mountain then freeze to death in the valley.
pi_32794722
Dobberen lijkt de trend. Niet dat je er veel aan hebt, maar we dobberen zo langzamerhand kouder weer in. Geen strenge vorst, maar wel gewoon winters met wat lichte ijsvorming. In het grotere plaatje bezien, er is eigenlijk iets unieks aan de hand -al maanden intussen- en dit opent perspectieven naar een unieke winter. Zeer rustig en iets kouder dan normaal, danwel extreme kou en veel sneeuw, danwel terrasjesweer in Januari. Wat het wordt weten we niet, maar 1-2-3 naar een klassieke setting met een westcirculatie en alles bij het oude: nee, daarvoor moet nu teveel gebeuren

Kortom je hebt er niets aan. Het 'lichtpuntje' dat ik zie is dat de setting de weg kan vrij maken naar ongekende weersomstandigheden. Dat kan elke winter, alleen zie je nu een paar bijzonder goede kaarten liggen. Verdomd goeie kaarten, naast een paar mindere, waarbij 'kou afwezig in het noord-oosten' de grootste zwartepiet is. Het spel wordt nog volop gespeeld. Sterker nog, het is net begonnen.

Misschien dat deze winter na wat licht winteren eind December lente-achtig wordt, maar op dit moment heb ik sterk m'n twijfels. De kou die (nu en de laatste tijd) wordt opgebouwd moet ergens naartoe. Canada en de US beleven niet hun standaard winterseizoen. Rusland ook niet. Dat opwarming van de aarde ervoor zorgt dat het ineens 10-20 graden warmer is op vele notoire plekken, ondanks enkele speldeprikken: ik geloof er niks van. Bepaalde 'standaarden' die ervoor zorgen dat we meestal een gematigd wintertje beleven blijken nu te schitteren door afwezigheid. Ik ben daarom geneigd niet te geloven in een zachte winter. Eerder een strenge die binnen enkele weken meedogenloos de kop op zal steken. Dat is geen wishful thinking, ik ben daar te oud voor. Iets.

Wat er ook komt uitrollen de komende week/weken, het is heel interessant. Alhoewel er in Nederland misschien amper iets te beleven valt. Mijn winterverwachting is nog steeds: aan de koude kant en veel sneeuw. Vooral koudeuitbraken vanuit het NNO. En het zal me niet verbazen als het uiteindelijk toch totaal anders uitpakt. Het blijft gissen.
pi_32794881
@Maniack28: misschien heb je het al een keer aangegeven, maar op welk radiostation maak je je verwachtingen?


---
Edit, misschien interessant,
Beschouwing H.Laanstra:
quote:
Volgens mij is er momenteel sprake van grove onderschatting en mogelijk onjuiste taxatie van de werkelijke meteorologische orde, waarop weleens wetten van toepassing zouden kunnen zijn die in deze decembermaand nog kunnen leiden tot een ongekende winterinval van allure!

Het zou zomaar kunnen zijn dat onbekende krachten zich met de afloop van het weer in deze decembermaand gaan bemoeien. In de huidige setting van de luchtdrukverdeling ligt namelijk latent een optie verscholen, die slechts voorbehouden is aan de werkelijk grote winters.

Het is zéér fascinerend op weg naar een cruciale fase van de winter - de periode tussen 10 en 20 december - te zien dat een machtig Siberisch hogedrukgebied achter de coulissen staat te trappelen. De vraag is wat dit maximum gaat doen. Het is mijn overtuiging, dat als een dergelijk maximum zich in deze fase van de winter met de afloop van het weer in West-Europa gaat bemoeien, de mond van menig forummer nog weleens open zou kunnen vallen deze maand.

Jan Visser schrijft vandaag in zijn weeroverzicht:
"Op de randen van de weerkaart is te zien hoe het verder uitdijende Siberische luchtdrukmaximum (kerndruk afgelopen nacht 1075 hPa te Ojmjakon) pogingen onderneemt om het noorden van Rusland eindelijk eens van wat gewoner winterweer te voorzien". En verder:

"Niet alleen in het gebergte van Verchojansk maar ook in het Midden-Siberisch Plateau, tussen één van ’s werelds langste rivieren de Jenisej en die andere lange rivier de Lena, worden momenteel bijzonder hoge barometerstanden waargenomen. Tura meldde vanochtend bijna 1069 hPa. Kortom het Siberische luchtdrukmaximum is bezig zich naar het westen uit te breiden".

Ik citeer hieronder uit oud werk van enkele rotten in het vak, Jan Pelleboer en Hans de Jong. In die citaten word je gewaar wat een overrompelend Siberisch maximum vermag.

Pelleboer schrijft: "Op een enkele uitzondering na, duurt een vroeg invallende kou, waaronder de eerste week van december mag worden verstaan, niet lang. Een aantal koude tot strenge winters begonnen in de periode tussen 12 en 18 december. Lukt het dan niet met de vorst, dan moet men vaak al weer tot een tweede voor winterkou gevoelige periode wachten, die in de eerste week van januari valt. Aanwijzingen voor een strenge vorstperiode zijn er heel vaak een week vóór de tijd nog niet. Dat zagen wij in 1946, toen de eerste helft van december zacht verliep en wij binnen 3 dagen in een zeer koude luchtstroom, uit Rusland afkomstig, kwamen".

En Hans de Jong schrijft over 1946-'47:
"De eigenlijke fase begon zich op 10 december af te tekenen. Achter een in zuidelijke richting bewegende storing uit Zweden, draaide de wind in ons land naar het oosten en begon het van het noordoosten uit licht te vriezen. Inmiddels had zich boven Rusland en Scandinavië een reusachtig hogedrukgebied opgebouwd met kern van 1060 hPa nabij Leningrad (het huidige St. Petersburg). Het breidde zich tegendraads naar West-Europa uit, waar 16 december de strenge vorst inzette. Een krachtige noordooster dompelde ons onder in de kou met dieptepunt op 21 december: -18 graden in Castricum.
Gevaar voor een echte kou-uitbarsting in onze omgeving is er pas wanneer Siberië of Rusland hogedrukgebieden opfokt, die zich net als in 1946-'47 in westelijke richting uitbreiden".

Voorwaarde nummer 1 voor een dergelijke manoeuvre is natuurlijk dat in die contreien zo'n potentieel maximum aanwezig is. En we moeten dus vaststellen dat dat momenteel aan de orde is.

Wat zou het mooi zijn, als de luchtdrukgigant boven Siberië deze winter weer eens ouderwets uit de hoek zou komen. We gaan het dan meemaken, dat het inzicht wordt gerenoveerd, dat niet alleen depressies voor verrassende ontwikkelingen kunnen zorgen (zoals die pooldepressie van vorig weekend), maar dat dat zeer zeker ook het geval kan zijn, als zulke hogedrukgebieden zich met de afloop van het weer gaan bemoeien.
---

[ Bericht 95% gewijzigd door Keromane op 03-12-2005 23:57:29 ]
pi_32804303
Het KNMI schat de kans op kouder weer 40% in. Zet het door dan kunnen de schaatsen voorzichtig uit het vet.

pi_32811563
De onzekerheid en dus spreiding is dermate groot, dat ik nog even afwacht voordat ik juich.
pi_32812764
Oostenrijk verwacht dit voor ons land:

http://www.wetter.at/inte(...)/prognose/in-8-tagen
  zondag 4 december 2005 @ 18:13:45 #170
83025 INViCTuS
Mountains & Nature
pi_32813212
Mag best wat men in Oostenrijk verwacht. Wel de eerste keer dat ik dat zie dat het gaat vriezen en sneeuwen overdag vanaf de 11e. ben beniewd wat uitkomt en wat andere sites zeggen deze week.
Never Stop Exploring!
Life begins at the end of your comfort zone!
Follow me on Twitter: https://twitter.com/EdwinKr83 Instagram: https://www.instagram.com/edwinkr83/
pi_32814125
Ben benieuwd wat het gaat worden ... de regen is ook niet ideaal te noemen
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
  zondag 4 december 2005 @ 19:13:17 #172
122892 RJH
Like Only A Woman Can..
pi_32814623
quote:
Op zondag 4 december 2005 17:54 schreef Keromane het volgende:
Oostenrijk verwacht dit voor ons land:

http://www.wetter.at/inte(...)/prognose/in-8-tagen
Wow... Wat denk jij Keromane..?? Hoe komt het dat Oostenrijk hiervan uitgaat? Weten zij dingen die wij niet weten? Betere (of juist slechtere) metingen o.i.d.??
  zondag 4 december 2005 @ 19:27:44 #173
121290 Wie_zal_het_weten
Uitzonderlijk geval
pi_32815064
Hmm, wel heel vaag hoor die Oostenrijkse voorspelling.

Op verscheidene Engelse fora lees ik trouwens dat de voorspellingen weer heel wat milder aan het worden zijn. (natuurlijk heel onzeker allemaal, maar toch)
  zondag 4 december 2005 @ 19:35:56 #174
113650 maniack28
Dresden Dolls O+
pi_32815312
quote:
Op zaterdag 3 december 2005 23:27 schreef Keromane het volgende:
@Maniack28: misschien heb je het al een keer aangegeven, maar op welk radiostation maak je je verwachtingen?


---
Edit, misschien interessant,
Beschouwing H.Laanstra:
[..]

---
Gouwestad Radio (radio-omroep van Gouda) en Midland FM (die zitten in Oudewater). Verder heb ik het ook weleens voor Hazerswoude-Rijnsdijk gedaan

Tsja, ik kijk nooit verder dan mijn neus lang is, dus ik blijf erbij, die pluim is zooooo ontzettend erg qua spreiding. Ik durf er mijn vingers niet aan te wagen. De Oper gaat idd voor het koude scenario, maar op lange termijn is de oper evenveel waard als de rest van de ensembleleden. Je ziet ook dat het gemiddelde keurig rond de 5 graden ligt Ik denk dat we het gewoon moeten afwachten. Ik moet zeggen dat ik (ondanks dat ik maar een paar jaar ervaring heb) dit seizoen erg onder de indruk ben van de weerkaarten. Er gebeuren zoveel gekke dingen, het orkaanseizoen, nu 3e Tropische Cycloon die oostwaarts beweegt, extreme sneeuwval zo vroeg in het seizoen en op zulke korte afstanden gigantische verschillen, een herfst met blokkades, een zomer zonder blokkades.... er valt hier niks uit te concluderen, maar naar mijn inzicht is het weer dit jaar vele malen moeilijker te voorspellen dan normaal. Er hangt iets in de lucht zeg maar, maar wat dat is, dat weet niemand.

Cause I'd rather continue my trip to the top of the mountain then freeze to death in the valley.
  zondag 4 december 2005 @ 19:40:38 #175
113650 maniack28
Dresden Dolls O+
pi_32815470
quote:
Op zondag 4 december 2005 19:27 schreef Wie_zal_het_weten het volgende:
Hmm, wel heel vaag hoor die Oostenrijkse voorspelling.

Op verscheidene Engelse fora lees ik trouwens dat de voorspellingen weer heel wat milder aan het worden zijn. (natuurlijk heel onzeker allemaal, maar toch)
GFS geeft een hele andere uitvoer, het lijkt erop dat de nieuwe Oper juist voor zachter weer gaat, hier de bijbehorende pluim (Temperatuur op 850 hPa)

Cause I'd rather continue my trip to the top of the mountain then freeze to death in the valley.
pi_32824281
Maniack, bedankt voor je antwoord.

Wat betreft die sneeuwvoorspelling van de Oostenrijkers, die neem ik met een flinke korrel zout. Het is op dit moment zo onduidelijk wat er gaat gebeuren, zelfs een paar dagen vooruit ligt moeilijk. Op sommige meteoforums begint die onduidelijkheid intussen zelfs mensen te irriteren.

Orkaan Epsilon is in kracht toegenomen. Waarom blijkt een raadsel te zijn, in de advisory werd er niet omheen gedraaid dat men met de bek vol tanden staat.
quote:
Tropical Storm Epsilon strengthened into a hurricane for the second time in two days on Sunday, perplexing U.S. hurricane researchers who had expected it to steadily weaken over cool Atlantic waters.

Hurricane Epsilon had maximum sustained winds of 85 mph (140 kph) by 10 a.m. EST (1500 GMT) as it churned eastward at 12 mph (19 kph) around 725 miles (1,170 km) west-southwest of the Azores, the U.S. National Hurricane Center said.

The 14th hurricane of a record-breaking 2005 Atlantic hurricane season had earlier weakened back into a tropical storm, with winds below the 74-mph (119-kph) threshold that categorizes a tropical storm as a hurricane.

"There are no clear reasons and I'm not going to make one up to explain the recent strengthening of Epsilon," hurricane forecaster Lixian Avila said in a bulletin on the Miami-based hurricane center's Web site. "I am just describing the facts."
(..)
http://www.alertnet.org/thenews/newsdesk/N04159356.htm


Ik sluit me helemaal bij je aan: er hangt iets in de lucht. Een klimaat bepaal je aan de hand van vele jaren, maar als een half jaar genoeg zou zijn zou ik denken dat we in een ander klimaat zijn aangeland. Koude streken zijn te zacht, milde streken zijn te koud, de WC die er totaal geen zin in heeft, ronddobberen van hoge/lagedruksystemen, tropische stormen die oostwaards komen met als klap op de vuurpijl eentje met (tijdelijk) toenemende orkaankracht waar ie eigenlijk zou moeten afwakken...

Interessant allemaal.
pi_32825493
Al zeggen kaarten ver vooruit niet zoveel, het lijkt erop dat zo rond de 15e December een hele kwak diepvrieslucht naar Skandinavië wordt geslingerd, gevolgd door nog een flinke kwak. Die kou kan 'makkelijk' uitstromen naar onze omgeving, maar belangrijker is dat het noordoosten dan eindelijk eens gaat afkoelen. Hard nodig voor winterweer hier.

Het is alsof de westcirculatie elke keer wel op gang wil komen, maar telkens een stuk noordelijker wordt geduwd dan normaal. Dan gaat ie telkens meanderen omdat het een warboel is van drukgebieden. Als het in Skandinavie/Rusland nu tot een stevige koudeinval komt en er ontstaat daar een blokkade dan zie ik een week of drie winterweer in het verschiet, te beginnen in de laatste week van December. Een witte kerst zou er in kunnen zitten omdat we in dat scenario fikse sneeuwstoringen mogen verwachten. Begin Januari kan bar koud gaan verlopen als Rusland er zich mee gaat bemoeien. Voor de rest van zo'n winter heb ik het gevoel dat we weinig hoeven te verwachten van een klassieke dooiaanval. Als die winter eenmaal gesetteld is -tot ver in het zuiden van Europa- is ie niet zomaar verdwenen. In de huidige setting durf ik dan ook te verwachten dat het tot in Maart blijft winteren waarna het in vrij korte tijd voorjaarszacht kan worden met temperaturen boven de 15 graden. Een beetje zoals Maart dit jaar verliep. Maar het blijft een gok. Persoonlijk zou ik de goede oude westcirculatie niet eens zo erg vinden eigenlijk. Veel te lang geleden.
  maandag 5 december 2005 @ 09:13:44 #178
113650 maniack28
Dresden Dolls O+
pi_32827903
Er gaan duidelijk meer ensebleleden voor koud weer dan gisteren. Het gemiddelde van de ensembles daalt dan ook naar de 2 graden. Meer leden gaan dus voor een scandihoog met bijbehorend vriesweer. Helaas is de spreiding nog steeds heel groot. Ik denk dat we vanaf donderdag/vrijdag meer duidelijkheid hebben
Cause I'd rather continue my trip to the top of the mountain then freeze to death in the valley.
  maandag 5 december 2005 @ 09:29:58 #179
33232 Againzender
Vriend van de show
pi_32828126
De spreiding is inderdaad wel heel groot, maar dat houdt het spannend
Ik ben erg benieuwd in ieder geval wat het wordt
[b]Op maandag 6 september 2010 00:28 schreef tong80 het volgende:[/b]
GVD Wat moet jij een trotse vader zijn :)
:P
pi_32828431
Het wordt 14 graden volgende week, en de ensebleverwachting is alweer aangepast.
pi_32828493
quote:
Op maandag 5 december 2005 09:49 schreef KonnieKipke het volgende:
Het wordt 14 graden volgende week, en de ensebleverwachting is alweer aangepast.


Heb je de bron ook?
pi_32828519
quote:
Op maandag 5 december 2005 09:53 schreef Golf het volgende:

[..]



Heb je de bron ook?
www.knmi.nl
pi_32828585
quote:
Op maandag 5 december 2005 09:55 schreef KonnieKipke het volgende:

[..]

www.knmi.nl
De temperatuur van volgende week die ze op dit moment voorspellen ligt mogelijk tussen de 5 en 14 graden. Het zegt dus eigelijk alleen maar iets over de onvoorspelbaarheid van het weer voor volgende week.
Boodschap van algemeen nut.
pi_32828652
Thanks KonnieKipke.
  maandag 5 december 2005 @ 10:07:24 #185
38549 dewd
100% pure
pi_32828727
Hmm dit gaat een beetje de verkeerde kant uit mannen, kunnen we niet met z'n allen op het strand afspreken en die warme luchtstroom terug blazen

Ik wil sneeuw.
  maandag 5 december 2005 @ 11:20:38 #186
83025 INViCTuS
Mountains & Nature
pi_32830122
Het gaat dus blijkbaar of goed koud met een bende sneeuw of "warm" een graad of 5/6 worden. Die Oostenrijkers hebben inmiddels hun koude voorspelling ook enigzins aangepast.
Never Stop Exploring!
Life begins at the end of your comfort zone!
Follow me on Twitter: https://twitter.com/EdwinKr83 Instagram: https://www.instagram.com/edwinkr83/
pi_32833331
Je zult eerst kou moeten hebben, dat is nu amper aanwezig. Op termijn gaat de kou opbouwen. Pas dan kan stap 2 volgen.

Op dit moment is het amper van belang van waar de wind waait. Echt koud zou het niet worden.
pi_32856309
Op lange termijn lijken droge perioden de overhand te hebben. Dit hebben we te danken aan een hogedrukgebied wat zich opbouwt boven Europa. Zon en wolken wisselen elkaar af en de middagtemperatuur keldert naar een graad of 2 à 3 graden. 's Nachts gaat het weer vriezen.

Van Weeronline.nl
-
  dinsdag 6 december 2005 @ 10:06:29 #189
33232 Againzender
Vriend van de show
pi_32856331
quote:
Op dinsdag 6 december 2005 10:05 schreef Gijsje het volgende:
Op lange termijn lijken droge perioden de overhand te hebben. Dit hebben we te danken aan een hogedrukgebied wat zich opbouwt boven Europa. Zon en wolken wisselen elkaar af en de middagtemperatuur keldert naar een graad of 2 à 3 graden. 's Nachts gaat het weer vriezen.

Van Weeronline.nl
het zal er net vanaf hangen waar dat hogedrukgebied precies gaat liggen, daarom ook die enorme spreiding in de modellen op dit moment.
[b]Op maandag 6 september 2010 00:28 schreef tong80 het volgende:[/b]
GVD Wat moet jij een trotse vader zijn :)
:P
  dinsdag 6 december 2005 @ 10:52:44 #190
83025 INViCTuS
Mountains & Nature
pi_32857320
de kaarten op Wetterzentrale.de zeggen dat het volgende week in ieder geval warmer gaat worder na zondag/maandag er schuift een hogedrukgebied langs/over ons heen met een zzw wind en vrij hoge temparaturen. het hoog wat van Ijsland afkomt krijgt langzaam grip op scandinavie/rusland dus dat is wel positief volgens mij.
Never Stop Exploring!
Life begins at the end of your comfort zone!
Follow me on Twitter: https://twitter.com/EdwinKr83 Instagram: https://www.instagram.com/edwinkr83/
pi_32864243
De kaarten van de Wetterzentrale zijn prognoses. Nog steeds is niet duidelijk wat er precies gaat gebeuren, het is nogal chaotisch. Elke run ziet er weer anders uit.

Wie sneeuw wil zien, bij deze een paar links naar streaming cams met goede kwaliteit in Boston. Het is er nbog niet zo lang geleden begonnen met sneeuwen en de temperatuur is aan het zakken. Het sneeuwen blijft waarschijnlijk nog even aanhouden. De cams zijn ook te besturen.

http://livewave.com/demo/camera1.jsp
http://livewave.com/demo/camera2.jsp
pi_32878760
Ook volgende week temps rond 5 tot 10 graden boven 0
pi_32879351
Grijs weerbeeld, temperaturen overdag net boven nul en s'nachts net daaronder. Niet echt om vrolijk van te worden idd ..
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
  woensdag 7 december 2005 @ 09:05:57 #194
113650 maniack28
Dresden Dolls O+
pi_32883448
Ja idd

Cause I'd rather continue my trip to the top of the mountain then freeze to death in the valley.
pi_32883462
what else is new? Dit is Holland jongens!
  woensdag 7 december 2005 @ 10:08:31 #196
134184 WEST
AFC AJAX 4 EVER
pi_32884489
dit was toch een kritieke dag


nou krijgen we een strenge winter?
Find your guiding inspiration. In a place where dreams are made
With a lifetime's preparation. It’s no time to be afraid
Put our differences behind us. While we shine like the sun
See what we've all become. Together we are one
  woensdag 7 december 2005 @ 10:09:43 #197
33232 Againzender
Vriend van de show
pi_32884509
quote:
Op woensdag 7 december 2005 10:08 schreef WEST het volgende:
dit was toch een kritieke dag


nou krijgen we een strenge winter?
Ach, zoals in de guidance van het KNMI staat:
quote:
Samenvatting meerdaagse-periode
Tot en met vrijdag rustig weer met af en toe zon en droog. Vanaf zaterdag erg onzeker. Het wordt vanaf zaterdag of een tamelijk koud weertype of het wordt een vrij zacht weertype.
[b]Op maandag 6 september 2010 00:28 schreef tong80 het volgende:[/b]
GVD Wat moet jij een trotse vader zijn :)
:P
  woensdag 7 december 2005 @ 10:36:11 #198
134184 WEST
AFC AJAX 4 EVER
pi_32885050
quote:
Op woensdag 7 december 2005 10:09 schreef Againzender het volgende:

[..]

Ach, zoals in de guidance van het KNMI staat:
[..]

laat het maar op 18 december koud worden., dan begint de winterstop met voetbal.
Met die sneeuw moesten wij gewoon voetballen en dat was geen pretje
Find your guiding inspiration. In a place where dreams are made
With a lifetime's preparation. It’s no time to be afraid
Put our differences behind us. While we shine like the sun
See what we've all become. Together we are one
pi_32894066
quote:
Op woensdag 7 december 2005 10:08 schreef WEST het volgende:
dit was toch een kritieke dag
Nee, rond deze dagen is een breakpoint in de verdere ontwikkelingen. Dat blijkt ook uit de onzekerheden voor de langere termijn, nu. De zachtere variant lijkt op dit moment hogere ogen te gooien, maar het is afwachten wat het wordt. Als je naar het GFS-model kijkt dan staat er voor volgende week (rond de 14e) een paar dagen vorst met kans op sneeuw ingetekend. Of dit ook zo gaat lopen hangt voor een groot deel af van de verdere ontwikkelingen de komende dagen. Andere berekeningen voorzien een iets andere ligging van de drukgebieden waardoor we wind van zee kunnen verwachten.

Of het een strenge winter is weet je pas als je al een tijdje in flinke kou zit en Erwin Kroll op TV vertelt dat het criterium voor een strenge winter zo'n beetje gehaald is. Dat is van te voren niet te zeggen. De koude-winter-verwachtingen zijn gemaakt aan de hand van factoren die zouden kunnen duiden op een koudere winter zoals bijv. zeewatertemperaturen. Daarnaast heb je nog omstreden factoren zoals zonnevlekken en Easton, maart die worden eigenlijk niet serieus genomen.

Hoe dan ook, het positieve voor winterliefhebbers is dat het in het noordoosten van Europa goed aan het afkoelen is. Hard nodig om hier stevige vorst te krijgen als er een noordoostelijke luchtstroming gaat ontstaan. Het is trouwens nog erg vroeg in het seizoen.
  woensdag 7 december 2005 @ 18:58:00 #200
122892 RJH
Like Only A Woman Can..
pi_32898281
Nou... Zo te zien zal het erom spannen..
Even een polletje houden met wie wel denkt dat het een strenge winter wordt en wie niet??

Ik i.i.g. wel!

De stand...
WEL - NIET
1 - 0
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')