FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / De moord op Louis Sévèke - deel 2
SCHdonderdag 17 november 2005 @ 19:20


Veel getuigen gehoord in zaak-Sévèke

bron: NOS

De politie van Nijmegen heeft al zo'n 45 getuigen gehoord over de moord op Louis Sévèke. Ook hebben tientallen mensen gebeld met het speciale telefoonnummer dat de politie heeft geopend.

Het rechercheteam verwacht de komende dagen nog meer getuigen te horen. Ook zijn er mensen die de politie nog een keer wil spreken.

De 41-jarige politiek activist Sévèke werd dinsdagavond in zijn woonplaats Nijmegen op straat doodgeschoten. Hij werd getroffen door twee kogels.

Mobiele telefoons
De politie deed gisteren een oproep aan getuigen van de schietpartij om zich te melden. De hoop is vooral gevestigd op getuigen die met hun mobiele telefoon foto's van het incident hebben gemaakt. Of zich al mensen met foto's hebben gemeld, wil de politie niet zeggen.

Een team van 25 rechercheurs heeft gisteren een buurtonderzoek gedaan en ook de woning van de activist is doorzocht.

Familie en vrienden van Sévèke hebben gistermiddag in besloten kring een herdenkingsdienst gehouden, vlakbij de plaats waar hij dinsdag werd omgebracht.

Geen stille tocht
Zij hebben besloten dat er geen stille stocht voor de activist wordt gehouden, omdat hij volgens hen zelf niets had met stille tochten en openbare herdenkingen.

Wel wordt vanavond tijdens een wake in Nijmegen voor de slachtoffers van de Schipholbrand stilgestaan bij de dood van Sévèke. Hij was namelijk betrokken bij de organisatie van de wake.

vervolg op: (linkse) activist doodgeschoten in Nijmegen
TheVotarydonderdag 17 november 2005 @ 19:23
Hopen dat die foto's boven water komen. Zo'n publieke moord mag niet onbestraft blijven.
GREEDdonderdag 17 november 2005 @ 19:25
-edit: troll. de tweede die ik binnen vijf minuten weghaal overigens. Bij de volgende kun je vertrekken-

[ Bericht 75% gewijzigd door kLowJow op 17-11-2005 19:34:37 ]
Yildizdonderdag 17 november 2005 @ 19:28
Even de voorpagina van Sp!ts
quote:
MOORD ACTIVIST RAADSEL

Recherche Nijmegen
start groot onderzoek
naar dood van Sévèke


NIJMEGEN — De recherche is
gisteren met 25 mensen begonnen
aan een groot onderzoek naar de
dood van politiek activist en publicist
Louis Sévèke in Nijmegen. De
41-jarige Nijmegenaar werd dinsdagavond
op straat doodgeschoten.
De dader is voortvluchtig.
Hoofdofficier van justitie mr. R.
van Tooren sprak gisteren van een
„heel ernstige strafzaak met een
enorme impact”. Hij liet in het midden
waarom Sévèke is doodgeschoten.
Sévèke werd door twee kogels in
zijn hoofd getroffen. Getuigen zeggen
dat de schutter opeens tevoorschijn
kwam uit een portiek en zijn
wapen richtte. Na de schoten zou
deze man met een sporttas in de
hand weggelopen zijn. Hoewel diverse
mensen de schietpartij zagen
en buurtbewoners zeggen dat ze gezien
hebben dat mensen foto’s
maakten met hun mobiele telefoon,
ging er niemand achter de
schutter aan. Een duidelijk signalement
van de dader ontbreekt.
Het Nederlands Forensisch Instituut
(NFI) verricht vandaag sectie
op het lichaam van de activist.
Gisteren hebben NFI-medewerkers
behalve de plek des onheils
ook de woning van het slachtoffer
uitgekamd. Of dat aanwijzingen
heeft opgeleverd, wilden politie en
justitie niet zeggen.
De politie heeft beelden van een
ter plekke opgehangen camera nog
niet geanalyseerd. Bruikbare foto’s
van mobieltjes zijn nog niet afgeleverd.
Sévèke ontwikkelde zich in twintig
jaar tijd als een luis in de pels
van overheden, politie en justitie.
Hij had een grote kennis op het gebied
van veiligheidsdiensten en
klachtrecht. Twee weken geleden
schreef hij nog over mogelijke levering
van wapens aan leden van de
Hofstadgroep door de AIVD. (ANP)
bron @ Sp!ts : http://hirespdf.spitsnet.nl/2005-11-17/SPI20051117.pdf
Oom_Agentdonderdag 17 november 2005 @ 19:46
Zojuist ben ik de fakkeloptocht (Schipholwake) bij het stadhuis tegengekomen, tot nu toe verloopt het ordelijk.
kLowJowdonderdag 17 november 2005 @ 19:48
Reacties op troll verwijderd. Wat zijn jullie snel .
Godslasteraardonderdag 17 november 2005 @ 20:04
Tja, wat moet er verder nog over gezegt worden. Ik wil eerst wel eens weten wie de schuldige is.

Blijkt het een relationele moord te zijn zal dit alles gauw in de vergetelheid geraken. Zowel bij links als rechts.

Blijkt het iets met misdaad te maken te hebben, zal het iets langer duren voordat dit voorval verdwenen is, en 'rechts' zal dit uitmelken. Links doet er het zwijgen toe.

Blijkt ''de kogel van rechts te komen'' of van de iemand met een band met de AIVD, zullen we dit voorval tot in de verre toekomst terugzien komen. Links onbeert een martelaar, en Louis zou een gepaste kandidaat zijn. Dus links kraait dan als een haan, onreeeecht!

Eeuh, wat hebben we nog meer. Een afrekening bínnen het linkse milieu mischien? Nog een hapklare amuse voor rechts. Dan zullen we dit voorval ook nog geruime tijd terug zien. Zij het minder dan als de ''kogel van rechts was gekomen''.

Ik stop maar met leuteren. Ik heb dus eigenlijk niets te melden


edit: beschouw het maar als een soort tvp.
SCHdonderdag 17 november 2005 @ 21:19
quote:
Op donderdag 17 november 2005 19:46 schreef Oom_Agent het volgende:
Zojuist ben ik de fakkeloptocht (Schipholwake) bij het stadhuis tegengekomen, tot nu toe verloopt het ordelijk.
Ik ben bij die in Utrecht geweest - korte bijeenkomst met 2 minuten stilte en Farah Karimi van GroenLinks die daarna wat woorden sprak. Heel goed! Toen ik er een kwartier later langsfietste stond er een heel andere groep over Verdonk en bloed aan haar handen te zingen. Dat is toch niet mijn ding.
BabeWatcherdonderdag 17 november 2005 @ 21:24
Helaas maakt kLowJow het onmogelijk om hier een discussie te voeren. Dit heeft meer weg van een condoleanceregister dan een discussieforum. Over een paar weken zullen we allemaal de waarheid weten als de dader is aangehouden.
Yildizdonderdag 17 november 2005 @ 21:28
quote:
Op donderdag 17 november 2005 21:24 schreef BabeWatcher het volgende:
Helaas maakt kLowJow het onmogelijk om hier een discussie te voeren. Dit heeft meer weg van een condoleanceregister dan een discussieforum. Over een paar weken zullen we allemaal de waarheid weten als de dader is aangehouden.
SCHdonderdag 17 november 2005 @ 21:30
quote:
Op donderdag 17 november 2005 21:24 schreef BabeWatcher het volgende:
Helaas maakt kLowJow het onmogelijk om hier een discussie te voeren. Dit heeft meer weg van een condoleanceregister dan een discussieforum. Over een paar weken zullen we allemaal de waarheid weten als de dader is aangehouden.
Ik herken er niks van. Volgens mij maakt Klow het juist mogelijk een discussie te houden maar zijn er soms mensen die dat middels trollen en off-topics moeilijk maken.
BabeWatcherdonderdag 17 november 2005 @ 21:47
quote:
Op donderdag 17 november 2005 21:30 schreef SCH het volgende:

[..]

Ik herken er niks van. Volgens mij maakt Klow het juist mogelijk een discussie te houden maar zijn er soms mensen die dat middels trollen en off-topics moeilijk maken.
Ik heb niet gezegd dat Sévèke [ < censuur > ], ik heb alleen gezegd dat hij MOGELIJK [ < censuur > ], ik zeg niet dat mijn visie de waarheid is, anders had ik dat wel aan de politie gemeld.
kLowJowdonderdag 17 november 2005 @ 21:50
quote:
Op donderdag 17 november 2005 21:47 schreef BabeWatcher het volgende:

[..]

Ik heb niet gezegd dat Sévèke [ < censuur > ], ik heb alleen gezegd dat hij MOGELIJK [ < censuur > ], ik zeg niet dat mijn visie de waarheid is, anders had ik dat wel aan de politie gemeld.
Nee, zo zei je het niet, maar wil je het daar graag over hebben, kom dan a.u.b. even langs in NWS-FB.
#ANONIEMdonderdag 17 november 2005 @ 23:16
Rechts Nederland laat zich weer van zijn beste (laffe) kant zien:
quote:
Extremistische reacties na moord op Sévèke
Uitgegeven op donderdag 17 november 2005 om 20:17:56

(Novum) - Op het condoleanceregister voor de dinsdagavond vermoorde Louis Sévèke worden opvallend veel anti-linkse en haatzaaiende reacties geplaatst. Dat meldt een woordvoerder van Vaarwel.nl donderdag. Volgens de woordvoerder 'loopt het storm op de site'.

Donderdag aan het eind van de middag hebben ruim 4.700 mensen het register gelezen, waarvan ruim driehonderd een condoléancebericht hebben achtergelaten. "Het team van Vaarwel.nl is vrijwel continue bezig met het in de gaten houden van de geplaatste reacties. Ruim tien procent van de condoleances wordt ongeschikt geacht en verwijderd door de beheerders", meldt Vaarwel.nl.

Onder de reacties zijn onder meer doodsbedreigingen aan het adres van fractievoorzitter van GroenLinks in Nijmegen Wouter van Eck. "Gelukkig is het grootste deel van de reacties positief", meldt Vaarwel.nl.

http://www.nieuws.nl/32246
Nou, het is weer fraai, als het gespuis anoniem kan blijven dan durven ze wel.
ultra_ivodonderdag 17 november 2005 @ 23:29
quote:
Op donderdag 17 november 2005 21:19 schreef SCH het volgende:

[..]

Ik ben bij die in Utrecht geweest - korte bijeenkomst met 2 minuten stilte en Farah Karimi van GroenLinks die daarna wat woorden sprak.
In Maastricht ook een korte herdenking (ongeveer half uur), zowel van de Schipholbrandslachtoffers als van Louis Sévèke. Geen duidelijke partijpolitieke sprekers, wel een gemeenteraadslid, iemand van vluchtalarm en iemand die veel rond daklozenzorg doet.
ultra_ivodonderdag 17 november 2005 @ 23:41
Trouw van morgen (nu al op internet )
quote:
Ze willen niet weg, de pakweg 350 mensen op het kleine plein in de Marikenstraat. Zolang hun fakkels en kaarsen branden, blijven ze staan - de meesten in stilte. Beduusd over de moord op Louis Sévèke, die de gemoederen bedrukt op deze korte wake voor de slachtoffers van de brand in het cellencomplex op Schiphol. | © Foto: Koen Verheijden
Wake voor Schiphol-slachtoffers in Nijmegen ’ook voor Louis’
De opkomst in Nijmegen is veel groter dat die bij andere wakes, die tegelijk op 70 plaatsen in Nederland worden gehouden. Voor velen is het ook een herdenking voor Sévèke, al heeft zijn familie laten weten daar niet voor te voelen.
Wouter van Eck, fractievoorzitter van Groen-Links in Nijmegen, memoreert wel zijn pijnlijke afwezigheid. „Want Louis had hier moeten zijn.” De wake moet een pleidooi zijn voor een menselijker asielbeleid. Zo had Sévèke het als lid van het platform Breed Pardon gewild. „De camera’s die nu hier staan, hadden net zo goed elders kunnen staan, want het gaat vanavond om steun aan vluchtelingen.”

Tijdens de twee minuten stilte blaft een hond. Een cameraman zoomt in op een blond meisje dat haar fakkel parmantig vooruit steekt. Na afloop blijkt het eetcafé in kraakpand de Grote Broek weer open. Binnen komen oude gasten en nieuwsgierigen op verhaal. In de Van Welderenstraat, amper 200 meter verder, staan telkens mensen stil bij de bloemen en kaarsen op de plek waar Sévèke dinsdagavond werd doodgeschoten.
kLowJowdonderdag 17 november 2005 @ 23:55
quote:
Op donderdag 17 november 2005 23:16 schreef Tijger_m het volgende:
Rechts Nederland laat zich weer van zijn beste (laffe) kant zien:
[..]

Nou, het is weer fraai, als het gespuis anoniem kan blijven dan durven ze wel.
Tja, bijzonder lullig, maar dat is volgens mij zo bij elk online condoleanceregister. Er hangt altijd wel een groep kleuters rond die zoveel mogelijk onzin op zo'n site probeert te krijgen. Al gaat het hier wel erg ver.
broerdonderdag 17 november 2005 @ 23:58
Ik vind het heel bijzonder dat de politie niets, maar dan ook niets wil zeggen. Ik dacht dat ze meestal toch wel iets vrijgeviger zijn met informatie. Betekent dat nu dat ze nog niets weten? Of betekent het dat ze de dader op de hielen zitten (of dénken te zitten) en hem niets willen laten weten over hun denkrichting?
MrX1982donderdag 17 november 2005 @ 23:59
quote:
Op donderdag 17 november 2005 23:16 schreef Tijger_m het volgende:
Rechts Nederland laat zich weer van zijn beste (laffe) kant zien:
[..]

Nou, het is weer fraai, als het gespuis anoniem kan blijven dan durven ze wel.
Oh waar staat dat het 'Rechts Nederland' is en dat er kinderachtige reacties worden gepost laat rechts van haar 'beste (laffe) kant' zien?

Goede conclusie als je feiten zou hebben.
#ANONIEMvrijdag 18 november 2005 @ 00:06
quote:
Op donderdag 17 november 2005 23:59 schreef MrX1982 het volgende:

Goede conclusie als je feiten zou hebben.
Je hebt gelijk, ik liet mij enigzins meeslepen.
kLowJowvrijdag 18 november 2005 @ 00:07
quote:
Op donderdag 17 november 2005 23:58 schreef broer het volgende:
Ik vind het heel bijzonder dat de politie niets, maar dan ook niets wil zeggen. Ik dacht dat ze meestal toch wel iets vrijgeviger zijn met informatie. Betekent dat nu dat ze nog niets weten? Of betekent het dat ze de dader op de hielen zitten (of dénken te zitten) en hem niets willen laten weten over hun denkrichting?
Ze lijken over vrij veel informatie te beschikken. Camerabeelden, behoorlijk wat getuigen.
OllieAvrijdag 18 november 2005 @ 00:10
quote:
Op donderdag 17 november 2005 23:55 schreef kLowJow het volgende:

[..]

Tja, bijzonder lullig, maar dat is volgens mij zo bij elk online condoleanceregister. Er hangt altijd wel een groep kleuters rond die zoveel mogelijk onzin op zo'n site probeert te krijgen. Al gaat het hier wel erg ver.
Het is net Fok! eigenlijk, zo'n condoleanceregister. Zie dit topic.
kLowJowvrijdag 18 november 2005 @ 00:15
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 00:10 schreef OllieA het volgende:

[..]

Het is net Fok! eigenlijk, zo'n condoleanceregister. Zie dit topic.
Nou ja, ik vind het toch wel verschil uitmaken of je zoiets op een discussieforum of op een condoleanceregister doet. Daarbij ben ik hier geen bedreigingen o.i.d. tegengekomen, maar ik denk inderdaad dat er niet veel meer achter steekt dan achter de gemiddelde troll op FOK!
broervrijdag 18 november 2005 @ 00:16
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 00:07 schreef kLowJow het volgende:
Ze lijken over vrij veel informatie te beschikken. Camerabeelden, behoorlijk wat getuigen.
Ja, daarom. Informatie genoeg, zou je denken. En ik snap wel dat ze niet het hele onderzoek stap voor stap openbaar maken, maar op de een of andere manier komt er niets naar buiten.

Ben ik nu te nieuwsgierig of is de informatievoorziening inderdaad aan de magere kant?
#ANONIEMvrijdag 18 november 2005 @ 00:17
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 00:16 schreef broer het volgende:

Ja, daarom. Informatie genoeg, zou je denken. En ik snap wel dat ze niet het hele onderzoek stap voor stap openbaar maken, maar op de een of andere manier komt er niets naar buiten.

Ben ik nu te nieuwsgierig of is de informatievoorziening inderdaad aan de magere kant?
Het is niet altijd in het belang van het onderzoek om alles maar meteen aan de pers over te brieven, natuurlijk, dat kan best het geval zijn hier.
thaleiavrijdag 18 november 2005 @ 00:18
Er staat wel iets op nu.nl over een of andere rode auto waar ze naar op zoek zijn: http://www.nu.nl/news/627(...)t_dood_activist.html

Dat heeft de politie wel zelf naar buiten gebracht neem ik aan?
broervrijdag 18 november 2005 @ 00:26
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 00:17 schreef Tijger_m het volgende:
Het is niet altijd in het belang van het onderzoek om alles maar meteen aan de pers over te brieven, natuurlijk, dat kan best het geval zijn hier.
Ja, eigenlijk weet ik dat ook wel. Ik ben te nieuwsgierig.
OllieAvrijdag 18 november 2005 @ 00:34
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 00:15 schreef kLowJow het volgende:

[..]

Nou ja, ik vind het toch wel verschil uitmaken of je zoiets op een discussieforum of op een condoleanceregister doet.
Het is in beide gevallen uitermate onbeschaafd. Maar op een condoleanceregister waarschijnlijk nog net iets onbeschaafder. Hoewel je je kan afvragen of onbeschaafder dan onbeschaafd een zinvol onderscheid is.
quote:
Daarbij ben ik hier geen bedreigingen o.i.d. tegengekomen, maar ik denk inderdaad dat er niet veel meer achter steekt dan achter de gemiddelde troll op FOK!
Ik zou het niet op die manier willen relativeren. Je weet zelf wat je hebt moeten wissen in het eerste deel van dit topic. De gemiddelde troll op Fok is al erg genoeg. Dat mensen van achter hun pc-tje maar van alles en nog wat insinueren en op het net kwakken. Het kan niet op, de laatste tijd.
kLowJowvrijdag 18 november 2005 @ 00:58
Oh ik ben het zeker met je eens dat het onbeschaafd is, maar natuurlijk moet je het relativeren. Dat doe je zelf ook lijkt me. Ik moet er niet aan denken dat ik alles wat hier gepost wordt serieus zou moeten nemen, zo is het (volgens mij) ook vaak niet eens bedoeld.

Dat het discussie-niveau vaak wel wat hoger mag, en mensen zich wat meer zouden mogen beheersen is gewoon zo, maar dat werkt de discussiemetode die we hanteren natuurlijk wel in de hand. Wanneer je je anoniem kan misdragen heb je altijd mensen die daar gretig gebruik van zullen maken. Liever zo op een forum dan dat ze hun frustraties op straat moeten botvieren toch? Wie weet helpt het .
Bluesdudevrijdag 18 november 2005 @ 01:01
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 00:58 schreef kLowJow het volgende:
Liever zo op een forum dan dat ze hun frustraties op straat moeten botvieren toch? Wie weet helpt het .
Dat was indertijd ook een argument voor het vrijgeven van porno.
Laat mannen zich maar uitleven op de films en de plaatjes en dan neemt het aantal sexmisdrijven af.
Heeft het geholpen ?
kLowJowvrijdag 18 november 2005 @ 01:02
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 01:01 schreef Bluesdude het volgende:

[..]

Dat was indertijd ook een argument voor het vrijgeven van porno.
Laat mannen zich maar uitleven op de films en de plaatjes en dan neemt het aantal sexmisdrijven af.
Heeft het geholpen ?
Geen idee.
PLAE@vrijdag 18 november 2005 @ 01:21
nope
sizzlervrijdag 18 november 2005 @ 01:43
quote:
'Moord Sévèke was vergelding voor Fortuyn'

De moord op de 41-jarige linkse activist, Louis Sévèke, was een vergelding van rechtsextremisten op de moord op Pim Fortuyn. De moordenaar van Fortuyn, Volkert van der Graaf, was voor zijn arrestatie ook actief in linkse kringen en zou een bekende van Sévèke zijn geweest. Dat zei Pieter Vleeming, een geestverwant en vriend van Sévèke, vandaag in het tv-programma Twee Vandaag.

Volgens Vleeming is er sinds de moord op Fortuyn een oorlog-achtige situatie ontstaan tussen extreem links en extreem rechts. Vleeming weet vrijwel zeker dat de kogel uit de extreem rechtse hoek kwam. Hij maakt dat op uit eerdere bedreigingen en reacties op Internet.

Over het motief van de liquidatie wordt hevig gespeculeerd. Behalve een vergelding zou de moord ook een criminele afrekening geweest kunnen zijn. Tijdens zijn onderzoeken stuitte Sévèke soms ook op criminele zaken. Omdat hij meer dan eens dossiers en geheime werkwijzen van politie en veiligheidsdiensten onthulde wordt ook gespeculeerd over een eventuele politieke moord.

Er zijn 25 rechercheurs op de zaak gezet. De politie heeft sinds woensdagmorgen een kleine vijftig getuigen gehoord en de banden uit bewakingscamera's in het Nijmeegse centrum gehaald. Het analyseren van de beelden op de videobanden gaat volgens de zegsman van de recherche dagen duren.
De kogel kwam van....

a) De AIVD
b) Extreem rechts
c) Het criminele circuit
d) Een junk
OllieAvrijdag 18 november 2005 @ 01:54
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 01:43 schreef sizzler het volgende:

[..]

De kogel kwam van....

a) De AIVD
b) Extreem rechts
c) Het criminele circuit
d) Een junk
Wat dacht je? Even opjutten, dit topic? Even kijken of we nog wat meer ongenuanceerde reacties kunnen genereren?
sizzlervrijdag 18 november 2005 @ 01:59
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 01:54 schreef OllieA het volgende:

[..]

Wat dacht je? Even opjutten, dit topic? Even kijken of we nog wat meer ongenuanceerde reacties kunnen genereren?
Dat zijn de vier scenario's die nu de ronde doen. Niet meer, niet minder.
OllieAvrijdag 18 november 2005 @ 02:06
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 01:59 schreef sizzler het volgende:

[..]

Dat zijn de vier scenario's die nu de ronde doen. Niet meer, niet minder.
D'r zijn nog wel wat meer scenario's die de ronde doen. En je zou er goed aan doen om te net als de 'vrienden van Seveke' speculaties niet aan te jagen. Er is al genoeg gespeculeerd in dit topic.
zoalshetisvrijdag 18 november 2005 @ 02:12
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 01:43 schreef sizzler het volgende:

[..]

De kogel kwam van....

a) De AIVD
b) Extreem rechts
c) Het criminele circuit
d) Een junk
e) (extreem) links

vind het allemaal wat voorbarig en hoop dat de dader snel gepakt wordt. zo gaan we niet om met mensen in de samenleving die een bepaalde mening hebben (hoewel ik daar de laatste tijd op terug ben gekomen gezien de feiten)
sizzlervrijdag 18 november 2005 @ 02:16
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 02:06 schreef OllieA het volgende:

[..]

D'r zijn nog wel wat meer scenario's die de ronde doen. En je zou er goed aan doen om te net als de 'vrienden van Seveke' speculaties niet aan te jagen.


In linkse kringen is dit de dominerende theorie. Waarom zou je er dan niet over mogen speculeren? Volgens die man bij 2vandaag zijn de aanwijzingen vrij duidelijk aanwezig. Zeker als je de opmerkingen in het condoleanceregister vanuit de extreem rechtse hoek er bijpakt.

Overigens heb ik er zelf vraagtekens bij. Waarom precies deze man?
zoalshetisvrijdag 18 november 2005 @ 02:18
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 02:16 schreef sizzler het volgende:

[..]



In linkse kringen is dit de dominerende theorie. Waarom zou je er dan niet over mogen speculeren? Volgens die man bij 2vandaag zijn de aanwijzingen vrij duidelijk aanwezig. Zeker als je de opmerkingen in het condoleanceregister vanuit de extreem rechtse hoek er bijpakt.

Overigens heb ik er zelf vraagtekens bij. Waarom precies deze man?
precies. ik denk dat het niks met (extreem) rechts te maken heeft. die proberen een graantje mee te lijkenpikken
Mangoworks2002vrijdag 18 november 2005 @ 08:42
{snorkelmode on]
Ik denk dat het verhaal van Theo van Gogh (06/05) best nog wel eens waar kon zijn...
[/snorkelmode off]
Yildizvrijdag 18 november 2005 @ 09:00
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 00:07 schreef kLowJow het volgende:

[..]

Ze lijken over vrij veel informatie te beschikken. Camerabeelden, behoorlijk wat getuigen.
donkerrode opel vectra schijnt de auto van de dader te zijn, hoorde ik vanochtend
Yildizvrijdag 18 november 2005 @ 09:00
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 01:59 schreef sizzler het volgende:

[..]

Dat zijn de vier scenario's die nu de ronde doen. Niet meer, niet minder.
Meer zeker wel, je kan nu nog niet alle talloze andere mogelijkheden uitsluiten.
MrX1982vrijdag 18 november 2005 @ 09:29
Als het een vergelding op de moord van Fortuyn is. Beetje laat en pak dan een bekend persoon zoals de fractievoorzitter van GL in Nijmegen.

Ik kende deze hele Seveke niet.
SCHvrijdag 18 november 2005 @ 10:29
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 01:59 schreef sizzler het volgende:

[..]

Dat zijn de vier scenario's die nu de ronde doen. Niet meer, niet minder.
Er doen wel meer scenario's de ronde hoor. Dat het een junk was, is volgens mij helemaal geen realistisch scenario trouwens.
SCHvrijdag 18 november 2005 @ 10:29
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 02:16 schreef sizzler het volgende:

[..]



In linkse kringen is dit de dominerende theorie. Waarom zou je er dan niet over mogen speculeren? Volgens die man bij 2vandaag zijn de aanwijzingen vrij duidelijk aanwezig. Zeker als je de opmerkingen in het condoleanceregister vanuit de extreem rechtse hoek er bijpakt.

Overigens heb ik er zelf vraagtekens bij. Waarom precies deze man?
Hoezo is dat in linkse kringen de overheersende theorie? Het gaat toch alleen om die man in 2vandaag?
broervrijdag 18 november 2005 @ 10:32
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 01:43 schreef sizzler het volgende:
De moordenaar van Fortuyn, Volkert van der Graaf, was voor zijn arrestatie ook actief in linkse kringen en zou een bekende van Sévèke zijn geweest. Dat zei Pieter Vleeming, een geestverwant en vriend van Sévèke, vandaag in het tv-programma Twee Vandaag.
Jammer dat die man zo werd gepresenteerd als 'vriend' van Sévèke. Die zijn namelijk enorm terughoudend naar de pers en ze speculeren al helemaal niet. Ik kreeg gedurende de uitzending steeds meer het idee dat hij de enige was die met Twee Vandaag wilde praten en dat hij dat vooral wilde vanwege zijn eigen ego.

Zijn theorie kan in principe nog steeds waar zijn, maar ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat het toch vooral een sensatiebelust interview was.
Posdnousvrijdag 18 november 2005 @ 12:29
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 10:32 schreef broer het volgende:

[..]

Jammer dat die man zo werd gepresenteerd als 'vriend' van Sévèke. Die zijn namelijk enorm terughoudend naar de pers en ze speculeren al helemaal niet. Ik kreeg gedurende de uitzending steeds meer het idee dat hij de enige was die met Twee Vandaag wilde praten en dat hij dat vooral wilde vanwege zijn eigen ego.
Inderdaad, ik geloof er niks van dat zijn mening zo breed gesteund wordt en vond het ook een enorm sensatiezoekend stukje journalistiek.
watchersvrijdag 18 november 2005 @ 12:33
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 01:01 schreef Bluesdude het volgende:
Dat was indertijd ook een argument voor het vrijgeven van porno.
Laat mannen zich maar uitleven op de films en de plaatjes en dan neemt het aantal sexmisdrijven af.
Heeft het geholpen ?
Toen in de jaren 60 de porno werd vrijgegeven in Denemarken bleek inderdaad dat het aantal sexmisdrijven daar afnam... met 90% zelfs, heb ik ooit gelezen.

Het is dan ook appels met peren vergelijken. Want hoewel het in de jaren 70/80 populair was te geloven dat je woede -en andere emoties- openlijk eruit smijten goed was, is inmiddels gebleken dat dit tenminste op het gebied van woede alleen nog maar meer woede opwekt (zowel bij jezelf als bij anderen).
Vassili_Zvrijdag 18 november 2005 @ 12:35
quote:
Op donderdag 17 november 2005 23:59 schreef MrX1982 het volgende:

[..]

Oh waar staat dat het 'Rechts Nederland' is en dat er kinderachtige reacties worden gepost laat rechts van haar 'beste (laffe) kant' zien?

Goede conclusie als je feiten zou hebben.
Het zou iedere 'groep' kunnen zijn. Maar het meest waarschijnlijk lijkt wel 'Rechts Nederland'.
Dat is de mens nou eenmaal, meteen in hokjes plaatsen.
Vassili_Zvrijdag 18 november 2005 @ 12:36
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 09:29 schreef MrX1982 het volgende:
Als het een vergelding op de moord van Fortuyn is. Beetje laat en pak dan een bekend persoon zoals de fractievoorzitter van GL in Nijmegen.

Ik kende deze hele Seveke niet.
Ik kende hem ook helemaal niet. Beetje raar in ieder geval.
sizzlervrijdag 18 november 2005 @ 13:33
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 10:29 schreef SCH het volgende:

[..]

Hoezo is dat in linkse kringen de overheersende theorie? Het gaat toch alleen om die man in 2vandaag?
Hij schijnt er nogal wat contacten te hebben. Over de validiteit van zijn beweringen kan je van mening verschillen, maar waar het om gaat is dat deze theorie hier best besproken kan worden. Zolang de dader nog niet gepakt is is alles mogelijk.
SeLangvrijdag 18 november 2005 @ 13:52
Dat "vergelding voor Fortuyn" scenario vind ik ook ver gezocht. Dan pak je niet een relatief onbekende als Louis Seveke.
Ik denk nog steeds dat het een links onderonsje is. Extreem links heeft in NL wel een trackrecord van aanslagen en liquidaties dus ook wat dat betreft ligt het voor de hand. Het mogelijke motief noemde ik in het vorige topic al.

Een andere mogelijkheid is dat hij met zijn onderzoekjes als 'bijvangst' ook een paar grote criminelen heeft exposed. En die jongens nemen geen halve maatregelen.
Floripasvrijdag 18 november 2005 @ 14:08
Extreem rechts waren natuurlijk altijd al lieverdjes, hè?
#ANONIEMvrijdag 18 november 2005 @ 14:14
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 14:08 schreef Floripas het volgende:
Extreem rechts waren natuurlijk altijd al lieverdjes, hè?
Ja, natuurlijk, wist jij dat niet? Ze leggen ieder jaar bloemen bij Kerwin Duinmeijer om die reden.
SCHvrijdag 18 november 2005 @ 14:19
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 13:33 schreef sizzler het volgende:

[..]

Hij schijnt er nogal wat contacten te hebben. Over de validiteit van zijn beweringen kan je van mening verschillen, maar waar het om gaat is dat deze theorie hier best besproken kan worden. Zolang de dader nog niet gepakt is is alles mogelijk.
Oh ja hoor, van mij mogen we over alles speculeren. Maar die wraak voor Fortuyn theorie is volgens mij niet de theorie, die in linkse kringen het meeste opgeld doet, zoals jij suggereerde.

Ik denk eerder dat het gevoel is dat het ergens bij die oude BVD-kwestie ligt.
zoalshetisvrijdag 18 november 2005 @ 14:30
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 14:08 schreef Floripas het volgende:
Extreem rechts waren natuurlijk altijd al lieverdjes, hè?
elk extreem is fout. maar seveke heeft toch niks met extremiteiten te maken als ik links fok mag geloven.
sizzlervrijdag 18 november 2005 @ 14:33
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 14:19 schreef SCH het volgende:

[..]

Maar die wraak voor Fortuyn theorie is volgens mij niet de theorie, die in linkse kringen het meeste opgeld doet, zoals jij suggereerde.
Waar baseer je dat dan op?
SCHvrijdag 18 november 2005 @ 14:38
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 14:33 schreef sizzler het volgende:

[..]

Waar baseer je dat dan op?
Omdat ik de zaak vrij intensief volg en deze theorie is volgens mij echt die van een eenling want ik kom die nauwelijks tegen. Het valt me trouwens sowieso op dat mensen zich vrij terughoudend opstellen en niet al te veel speculeren en in het wild met de beschuldigende vinger wijzen. Er is vooral droefheid.
zoalshetisvrijdag 18 november 2005 @ 14:41
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 14:38 schreef SCH het volgende:

[..]

Omdat ik de zaak vrij intensief volg en deze theorie is volgens mij echt die van een eenling want ik kom die nauwelijks tegen. Het valt me trouwens sowieso op dat mensen zich vrij terughoudend opstellen en niet al te veel speculeren en in het wild met de beschuldigende vinger wijzen. Er is vooral droefheid.
komt misschien ook doordat er nog geen enkel idee is waar de dader vandaan komt. heel anders dan fortuyn en van gogh.
SCHvrijdag 18 november 2005 @ 14:43
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 14:41 schreef zoalshetis het volgende:

[..]

komt misschien ook doordat er nog geen enkel idee is waar de dader vandaan komt. heel anders dan fortuyn en van gogh.
Dat ook - en het heeft ook wel iets met de cultuur te maken.
zoalshetisvrijdag 18 november 2005 @ 14:45
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 14:43 schreef SCH het volgende:

[..]

Dat ook - en het heeft ook wel iets met de cultuur te maken.
een cultuur wordt niet in een maand gebouwd.
SCHvrijdag 18 november 2005 @ 14:51
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 14:45 schreef zoalshetis het volgende:

[..]

een cultuur wordt niet in een maand gebouwd.
Ik denk dat er in linksere kringen iets anders met dit soort dingen wordt omgegaan. Zonder dat ik daar een waarde-oordeel aan verbindt. Laat ik maar volstaan met de opmerking dat bv. GeenStijl typisch rechts is - toch een beetje dat schreeuwerige en stellige en harde. Links kan dat ook wel hoor maar ik denk dat nu vooral de verbijstering en het verdriet de boventoon voeren. Lijkt me ook het meest gepast. Dat bedoel ik met cultuur. Ik denk dat er wel een verschil is in reageren, al is dat een vrij generaliserende uitspraak, dat realiseer ik me.

Maar ik zie linkse mensen niet op dezelfde manier naar het binnenhof trekken zoals na de moord op Fortuyn.
zoalshetisvrijdag 18 november 2005 @ 14:54
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 14:51 schreef SCH het volgende:

[..]

Ik denk dat er in linksere kringen iets anders met dit soort dingen wordt omgegaan. Zonder dat ik daar een waarde-oordeel aan verbindt. Laat ik maar volstaan met de opmerking dat bv. GeenStijl typisch rechts is - toch een beetje dat schreeuwerige en stellige en harde. Links kan dat ook wel hoor maar ik denk dat nu vooral de verbijstering en het verdriet de boventoon voeren. Lijkt me ook het meest gepast. Dat bedoel ik met cultuur. Ik denk dat er wel een verschil is in reageren, al is dat een vrij generaliserende uitspraak, dat realiseer ik me.

Maar ik zie linkse mensen niet op dezelfde manier naar het binnenhof trekken zoals na de moord op Fortuyn.
nuances mijn vriend. ik vind seveke, ondanks alles wat hij gedaan heeft, toch in een andere orde dan fortuyn. maar dat is gevoelsmatig en rationeel. ik ben verheudgd te zien dat niemand naar het binnenhof trekt omdat er nog geen dader of intentie is gevonden. wat natuurlijk heel anders lag bij fortuyn.
SCHvrijdag 18 november 2005 @ 14:55
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 14:54 schreef zoalshetis het volgende:

[..]

nuances mijn vriend. ik vind seveke, ondanks alles wat hij gedaan heeft, toch in een andere orde dan fortuyn. maar dat is gevoelsmatig en rationeel. ik ben verheudgd te zien dat niemand naar het binnenhof trekt omdat er nog geen dader of intentie is gevonden. wat natuurlijk heel anders lag bij fortuyn.
Ik vergeleek Seveke niet met Fortuyn - ik bedoelde in het geval dat bv. Wouter Bos of jan Marijnissen zou worden doodgeschoten, dan zou dat niet op die manier gebeuren.
zoalshetisvrijdag 18 november 2005 @ 14:56
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 14:55 schreef SCH het volgende:

[..]

Ik vergeleek Seveke niet met Fortuyn - ik bedoelde in het geval dat bv. Wouter Bos of jan Marijnissen zou worden doodgeschoten, dan zou dat niet op die manier gebeuren.
dat vind ik een rare suggestie, zeker als meteen duidelijk was wie de moord had gepleegd, extreem-rechts bedoel ik. reken maar dat het binnenhof snel vol zou zijn. niet de boel mooier voordoen dan ze humanitair zijn.
SCHvrijdag 18 november 2005 @ 15:01
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 14:56 schreef zoalshetis het volgende:

[..]

dat vind ik een rare suggestie, zeker als meteen duidelijk was wie de moord had gepleegd, extreem-rechts bedoel ik. reken maar dat het binnenhof snel vol zou zijn. niet de boel mooier voordoen dan ze humanitair zijn.
Nee, er worden dan echt geen fikkies gestookt, niet zo geschreeuwd dat Balkenende een moordenaar zou zijn enz. Dat verzeker ik je.
zoalshetisvrijdag 18 november 2005 @ 15:04
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 15:01 schreef SCH het volgende:

[..]

Nee, er worden dan echt geen fikkies gestookt, niet zo geschreeuwd dat Balkenende een moordenaar zou zijn enz. Dat verzeker ik je.
ik vind het, net zoals roepen dat de kogel van rechts kwam door mod, nogal voorbarig en een beetje hoogdravend. zie de protesten van linkse lieden soms, alsof die allemaal oirbaar zijn. eigenlijk au contraire.

maar ik zal je verzekering in acht nemen, maar hopelijk zorgt rechts er niet voor dat het zover komt. zoals ze tot heden prima hebben gedaan, ook al wil je het anders doen vertellen.
sizzlervrijdag 18 november 2005 @ 15:05
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 14:51 schreef SCH het volgende:

[..]

toch een beetje dat schreeuwerige en stellige en harde.
Zoals "minister van deportatie" en "Reisbureau Rita. Arrestatie, deportatie, crematie. Adequaat tot het bittere eind."
quote:
Maar ik zie linkse mensen niet op dezelfde manier naar het binnenhof trekken zoals na de moord op Fortuyn.
Appels <-> peren

Ik zie rechtse mensen nog geen politici met taarten bekogelen.

Nee, ik denk dat je eerder naar het "extreme" moet kijken dan "links" of "rechts".
broervrijdag 18 november 2005 @ 15:05
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 15:01 schreef SCH het volgende:
Nee, er worden dan echt geen fikkies gestookt, niet zo geschreeuwd dat Balkenende een moordenaar zou zijn enz. Dat verzeker ik je.
Schreeuwerds zitten overal in de samenleving, hoor. Dat is echt niet voorbehouden aan 'rechts'.
PLAE@vrijdag 18 november 2005 @ 15:08
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 15:05 schreef sizzler het volgende:
Ik zie rechtse mensen nog geen politici met taarten bekogelen.
Met menselijke uitwerpselen daarin

Zoals ik las op indymedia toen het net bekend was dat er geen gespeculeer moest komen en dat er snel een tegenreactie zou volgen oid. Dan neem ik aan dat mensen wel weten waar ze de dader moeten zoeken. In welke kring iig.

Ik denk dat het om een interne aangelegenheid gaat.
SCHvrijdag 18 november 2005 @ 15:16
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 15:05 schreef sizzler het volgende:

[..]

Zoals "minister van deportatie" en "Reisbureau Rita. Arrestatie, deportatie, crematie. Adequaat tot het bittere eind."
[..]

Appels <-> peren

Ik zie rechtse mensen nog geen politici met taarten bekogelen.

Nee, ik denk dat je eerder naar het "extreme" moet kijken dan "links" of "rechts".
Onzin natuurlijk - wat er op de avond en de dagen van Fortuyns moord gebeurde, die hysterie - dat zul je bij links nooit zo op die manier zien.
zoalshetisvrijdag 18 november 2005 @ 15:16
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 15:08 schreef PLAE@ het volgende:

[..]

Met menselijke uitwerpselen daarin

Zoals ik las op indymedia toen het net bekend was dat er geen gespeculeer moest komen en dat er snel een tegenreactie zou volgen oid. Dan neem ik aan dat mensen wel weten waar ze de dader moeten zoeken. In welke kring iig.

Ik denk dat het om een interne aangelegenheid gaat.
dat denk ik ook. of een speculant, wat ik sommige kringen een vies woord is.
zoalshetisvrijdag 18 november 2005 @ 15:17
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 15:16 schreef SCH het volgende:

[..]

Onzin natuurlijk - wat er op de avond en de dagen van Fortuyns moord gebeurde, die hysterie - dat zul je bij links nooit zo op die manier zien.
hoe kom je daar nou toch bij? toch niet na de nauwelijks traceerbare moord op seveke?
SCHvrijdag 18 november 2005 @ 15:18
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 15:17 schreef zoalshetis het volgende:

[..]

hoe kom je daar nou toch bij?
Dat is een vrij voorspelbaar verloop. Bij rechts zie je die hang naar heftigheid en hysterie en minder naar inhoud. Er is bijna een soort wens waarneembaar dat er weer iets gebeurt zodat men weer los kan gaan.
zoalshetisvrijdag 18 november 2005 @ 15:21
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 15:18 schreef SCH het volgende:

[..]

Dat is een vrij voorspelbaar verloop. Bij rechts zie je die hang naar heftigheid en hysterie en minder naar inhoud. Er is bijna een soort wens waarneembaar dat er weer iets gebeurt zodat men weer los kan gaan.
nee ik zie eerder hysterie bij links. ook wel soms bij rechts, maar een stuk minder. ik ben blij dat ik in het midden sta en niet dit soort uitspraken moet maken.
SCHvrijdag 18 november 2005 @ 15:24
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 15:21 schreef zoalshetis het volgende:

[..]

nee ik zie eerder hysterie bij links. ook wel soms bij rechts, maar een stuk minder. ik ben blij dat ik in het midden sta en niet dit soort uitspraken moet maken.
Dat van die hysterie is vrij objectief waarneembaar hoor, zie je nu alweer na de vrijspraak bij Samir A.

Maar goed, ik deed hele algemene uitspraken over verschil in cultuur en daar is verder niet echt op ingegaan.
PLAE@vrijdag 18 november 2005 @ 15:24
Overigens is het links waar we het hier over hebben een stuk linkser dan dat het rechts waar we hier over spreken rechts is.
Ik begrijp ook niet dat je het voor zulke extreme paupers kan opnemen SCH
zoalshetisvrijdag 18 november 2005 @ 15:26
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 15:24 schreef SCH het volgende:

[..]

Dat van die hysterie is vrij objectief waarneembaar hoor, zie je nu alweer na de vrijspraak bij Samir A.

Maar goed, ik deed hele algemene uitspraken over verschil in cultuur en daar is verder niet echt op ingegaan.
ik gaf je ook aan dat cultuur niet ineens is gegroeit, dat broeit. en die hysterie vindt plaats op fok! en is derhalve niet representabel voor nederland.

ik zie eerder hysterie bij de schipholbrand van illegalen en criminelen. ik zie hysterie als verdonk het beleid van cohen uitvoerd. ik zie hysterie in het weg willen krijgen van dit kabinet. ik zie hysterie meer bij links dan rechts.
PLAE@vrijdag 18 november 2005 @ 15:27
Goed punt. De schipholbrand en die spandoeken vervolgens das toch hysterie bij links.

Verdonk de moordenaar
SCHvrijdag 18 november 2005 @ 15:28
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 15:24 schreef PLAE@ het volgende:


Overigens is het links waar we het hier over hebben een stuk linkser dan dat het rechts waar we hier over spreken rechts is.
Ik begrijp ook niet dat je het voor zulke extreme paupers kan opnemen SCH
Voor wie neem ik het op?
MrX1982vrijdag 18 november 2005 @ 15:29
Vergeet de protesten niet zoals de "omsingeling" van het Binnenhof of vakbonds stakingen.

Dat SCH met droge ogen durft te beweren dat je geen hysterie bij links ziet.
SCHvrijdag 18 november 2005 @ 15:30
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 15:26 schreef zoalshetis het volgende:

[..]

ik gaf je ook aan dat cultuur niet ineens is gegroeit, dat broeit. en die hysterie vindt plaats op fok! en is derhalve niet representabel voor nederland.
Die hysterie na Fortuyn was toch wel vrij genant en veel groter en algemener dan ik ooit bij links heb waargenomen. Dat van die spandoeken van Verdonk is vrij marginaal en in kleine kring.
SCHvrijdag 18 november 2005 @ 15:31
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 15:29 schreef MrX1982 het volgende:
Vergeet de protesten niet zoals de "omsingeling" van het Binnenhof of vakbonds stakingen.

Dat SCH met droge ogen durft te beweren dat je geen hysterie bij links ziet.
Als je vakbondsstakingen hysterie noemt, ben je geen democraat
PLAE@vrijdag 18 november 2005 @ 15:32
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 15:30 schreef SCH het volgende:

[..]

Die hysterie na Fortuyn was toch wel vrij genant en veel groter en algemener dan ik ooit bij links heb waargenomen.
Is er ooit een vergelijkbare situatie geweest dan?

Dat je dan de mensen die wat minder bedeeld zijn rare acties ziet uitvoeren is uiteraard betreurenswaardig.
zoalshetisvrijdag 18 november 2005 @ 15:33
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 15:30 schreef SCH het volgende:

[..]

Die hysterie na Fortuyn was toch wel vrij genant en veel groter en algemener dan ik ooit bij links heb waargenomen. Dat van die spandoeken van Verdonk is vrij marginaal en in kleine kring.
vind je? na fortuyn is het beperkt gebleven tot een verbrandde smart, kom op joh! moet je de hysterie zien die links heeft aangedaan bij inhuldiging van de nieuwe koningin, de hysterie die men hanteert als er een janmaat andere dingen zegt dan ze willen horen, de hysterie is vooral bij links te zien.
Monidiquevrijdag 18 november 2005 @ 15:34
Ik weet niet wie hem vermoord heeft, maar dat het vanuit rechtse hoek komt, lijkt mij onwaarschijnlijk.
SCHvrijdag 18 november 2005 @ 15:35
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 15:33 schreef zoalshetis het volgende:

[..]

vind je? na fortuyn is het beperkt gebleven tot een verbrandde smart, kom op joh!
Ik vond de hysterie en alle dingen die werden geroepen vrij benauwend eigenlijk.
zoalshetisvrijdag 18 november 2005 @ 15:36
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 15:35 schreef SCH het volgende:

[..]

Ik vond de hysterie en alle dingen die werden geroepen vrij benauwend eigenlijk.
nogmaals, ik zie vooral hysterie bij links en extreem links. bijvoorbeeld als een michiel smit de diamantbuurt wil bezoeken. heb je nou echt stront in je ogen? of wil je liever dat men zijn bek had gehouden bij de laffe moord op een politicus? dat is niet alleen links, dat is communistisch.
PLAE@vrijdag 18 november 2005 @ 15:38
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 15:36 schreef zoalshetis het volgende:
heb je nou echt stront in je ogen?
Nee maar hij wil z'n eigen nest gewoon niet bevuilen.
SCHvrijdag 18 november 2005 @ 15:39
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 15:36 schreef zoalshetis het volgende:

[..]

nogmaals, ik zie vooral hysterie bij links en extreem links. bijvoorbeeld als een michiel smit de diamantbuurt wil bezoeken. heb je nou echt stront in je ogen? of wil je liever dat men zijn bek had gehouden bij de laffe moord op een politicus? dat is niet alleen links, dat is communistisch.
Wat er na de moord op Fortuyn gebeurde, was van een eng hoog fascistisch en tokkie-gehalte en derhalve typerend voor rechts.

Links toont nu hoe het ook kan. Als dit een rechtse meneer was geweest, was er echt heel anders gereageerd, dat weet je best.
cultheldvrijdag 18 november 2005 @ 15:40
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 15:34 schreef Monidique het volgende:
Ik weet niet wie hem vermoord heeft, maar dat het vanuit rechtse hoek komt, lijkt mij onwaarschijnlijk.
Als dat al zo is, dan zullen het wel vriendjes van Constant Kusters zijn en dat zijn gewoon racistische communisten. Ik vermoed dat het om een afrekening door iemand uit zijn eigen wereldje gaat.
MrX1982vrijdag 18 november 2005 @ 15:40
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 15:31 schreef SCH het volgende:
Als je vakbondsstakingen hysterie noemt, ben je geen democraat
Als ik de staking van vorig jaar in Rotterdam zag kan ik toch concluderen dat het hysterie was en dat mensen niet staken uit principe maar omdat ze worden opgehitst door vakbondsleiders.

Maar je bent het er mee eens dat de "omsingeling" van het Binnenhof getypeerd kan worden als hysterisch?
zoalshetisvrijdag 18 november 2005 @ 15:42
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 15:39 schreef SCH het volgende:

[..]

Wat er na de moord op Fortuyn gebeurde, was van een eng hoog fascistisch en tokkie-gehalte en derhalve typerend voor rechts.

Links toont nu hoe het ook kan. Als dit een rechtse meneer was geweest, was er echt heel anders gereageerd, dat weet je best.
nee dat laatste ben ik niet met je eens. kijk alleen al naar de reacties op het beleid van verdonk en aha. dat is pas triest.
MrX1982vrijdag 18 november 2005 @ 15:42
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 15:32 schreef PLAE@ het volgende:
Is er ooit een vergelijkbare situatie geweest dan?

Dat je dan de mensen die wat minder bedeeld zijn rare acties ziet uitvoeren is uiteraard betreurenswaardig.
De dood van Diana was waarschijnlijk ook rechtse massa hysterie als je SCH moet geloven.
Sindsdien is de massale rouw ontstaan volgens mij.
Godslasteraarvrijdag 18 november 2005 @ 15:53
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 15:30 schreef SCH het volgende:

[..]

Die hysterie na Fortuyn was toch wel vrij genant en veel groter en algemener dan ik ooit bij links heb waargenomen. Dat van die spandoeken van Verdonk is vrij marginaal en in kleine kring.
Die moord op Fortuyn was ook een historische schande, en het dieptepunt van links politiek-correcte bevoogding. En last but not least heeft het volstrekt averechts gewerkt, Fortuyn is al lang rechts gepasseerd.

Eigenlijk wel geestig (de verrechtsing bedoel ik)

[ Bericht 2% gewijzigd door Godslasteraar op 18-11-2005 19:25:11 ]
PLAE@vrijdag 18 november 2005 @ 15:55
Met Hazes was de hysterie wel heerlijk rechts
SCHvrijdag 18 november 2005 @ 16:06
Een van de weinigen die nu wat zegt is die enge Peter Siebolt
zoalshetisvrijdag 18 november 2005 @ 16:09
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 15:55 schreef PLAE@ het volgende:


Met Hazes was de hysterie wel heerlijk rechts
ehm. dat was volks.
zoalshetisvrijdag 18 november 2005 @ 16:10
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 16:06 schreef SCH het volgende:
Een van de weinigen die nu wat zegt is die enge Peter Siebolt
wat zegt die meneer?
sizzlervrijdag 18 november 2005 @ 16:29
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 15:18 schreef SCH het volgende:

[..]

Dat is een vrij voorspelbaar verloop. Bij rechts zie je die hang naar heftigheid en hysterie en minder naar inhoud. Er is bijna een soort wens waarneembaar dat er weer iets gebeurt zodat men weer los kan gaan.


Ja, linkse activisten en krakers gaan echt voor de inhoud als ze weer tegenover de ME staan bij ontruimingen, als er een demonstratie is tegen globalisering of als ze het nodig vinden een bijeenkomst van extreem rechts te verstoren, waarbij de antifascisten véél verder gaan dan de rechtsextremisten.

Je vergelijkt appels met peren als je de situatie van Fortuyn vergelijkt met nu. Als Marijnissen opeens heel populair wordt, rake dingen zegt over het kapitaal, in de peilingen op 26 zetels staat, vaak bedreigt wordt, geen bescherming van het Kabinet krijgt en vlak voor de verkeizingen door een ingehuurde moordenaar wordt neergeschoten, dan zou je dat nog enigzins kunnen vergelijken. Dit niet. Zeker ook omdat nog niemand weet waar de dreiging vandaan komt.
PLAE@vrijdag 18 november 2005 @ 16:30
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 16:29 schreef sizzler het volgende:
of als ze het nodig vinden een bijeenkomst van extreem rechts te verstoren, waarbij de antifascisten véél verder gaan dan de rechtsextremisten.
Dat is niet waar
SCHvrijdag 18 november 2005 @ 16:40
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 16:29 schreef sizzler het volgende:

Je vergelijkt appels met peren als je de situatie van Fortuyn vergelijkt met nu. Als Marijnissen opeens heel populair wordt, rake dingen zegt over het kapitaal, in de peilingen op 26 zetels staat, vaak bedreigt wordt, geen bescherming van het Kabinet krijgt en vlak voor de verkeizingen door een ingehuurde moordenaar wordt neergeschoten, dan zou je dat nog enigzins kunnen vergelijken. Dit niet. Zeker ook omdat nog niemand weet waar de dreiging vandaan komt.
De zielige hysterie op het binnenhof van toen en de dagen daarna was weerzinwekkend en typerend voor het hoge rechtse hysterische tokkiegehalte, niet te vergelijken met wat enkele linkse actievoerders doen.

Ingehuurde moordenaar?

-edit niet doen-

[ Bericht 3% gewijzigd door Mutant01 op 18-11-2005 18:05:25 (onnodig op de man spelen) ]
faylevrijdag 18 november 2005 @ 16:47
Ik ben het eens met SCH in grote lijnen.
Ik ben er ook van overtuigd dat wanneer dit een plaatselijk zeer bekende rechts georienteerde man geweest was, er onmiddellijk ´gebruik´ van gemaakt was met ruime en wilde speculaties over kogels van links en het zullen de moslims wel geweest zijn.

Ik ben blij dat er ondanks het verdriet dat er bij zijn omgeving zal zijn en de woede, eerst geconcentreerd wordt op de pijn en dat het onderzoek afgewacht wordt.
Als dan opzienbarende feiten naar boven komen, is het vroeg genoeg om actie te ondernemen en stelling te nemen.
De enige reden om dat vooraf al speculerend te doen, is de publiciteit halen en je stokpaardjes weer eens voor het voetlicht werpen.

Ik vind de overtuigingen van kritisch nadenkende en (daardoor?) linkse mensen vaak meer gebaseerd op argumenten en minder op emotie. En emotie leidt tot opruiende razernij. Verstand leidt tot deze aanpak van zijn directe omgeving.
cultheldvrijdag 18 november 2005 @ 16:48
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 16:06 schreef SCH het volgende:
Een van de weinigen die nu wat zegt is die enge Peter Siebolt
Wat is er mis met held Siebelt?
sizzlervrijdag 18 november 2005 @ 16:50
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 16:30 schreef PLAE@ het volgende:

[..]

Dat is niet waar
Ik dacht het wel. De neonazi's van tegenwoordig laten zich van een opvallend 'brave' kant zien bij demonstraties. In tegenstelling tot hysterische antifascisten.

Enkele voorbeelden:
quote:
Demonstratie extreem-rechts rustig verlopen
Gepubliceerd op zaterdag 14 mei 2005

De demonstratie van de Nederlandse Volks Unie (NVU) in de Burgemeesterswijk in Arnhem is zaterdag om drie uur afgelopen. Er liepen ongeveer zestig demonstranten mee, onder wie enkele Duitsers en Vlamingen.

De betogers droegen spandoeken tegen de Europese grondwet en tegen de toetreding van Turkije tot de EU bij zich. Ook droegen zij vlaggen met symbolen mee. Bewoners van de villawijk bekeken de optocht vanuit hun voortuin. De politie hield de optocht onder meer vanuit een helikopter in de gaten. De demonstranten van de Nederlandse Volks Unie (NVU) verzamelden zich op een parkeerplaats langs de snelweg A12 tussen Arnhem en Zevenaar.

De betoging van enkele honderden antifascisten in Arnhem, een betoging tegen de extreem-rechtse NVU, liep een kwartier eerder al af. ME'ers en agenten hebben te paard hebben beide groepen demonstranten op kilometers afstand van elkaar gehouden.

Stenengooier
De ongeveer zestig extreem-rechtse betogers zijn zaterdagmiddag rond drie uur in hun auto's onder politie-escorte Arnhem uitgeleid. Ze werden begeleid door motoragenten, politiewagens, een politiehelikopter en ME-busjes. De politie leidde hen de snelweg A12 (Arnhem - Oberhausen) op.

De door de Nederlandse Volks Unie (NVU) georganiseerde demonstratie is rustig verlopen.Wel heeft de politie heeft een tegendemonstrant aangehouden, die een steen naar extreem-rechtse demonstranten in de Burgemeesterswijk gooide. In totaal zijn er dertig tegendemonstranten opgepakt.
http://www.planet.nl/plan(...)tid=577528/sc=7a5d50
quote:
Haagse politie pakt 330 antifascisten op

DEN HAAG, 7 JUNI. De politie in Den Haag heeft afgelopen zaterdag 330 antifascistische activisten gearresteerd. De linkse demonstranten wilden een confrontatie aangaan met een groep leden van de extreemrechtse Nederlandse Volks Unie (NVU). De NVU-leden betoogden rondom het Malieveld tegen, zoals op hun website valt te lezen, ,,de Amerikaanse agressiepolitiek''.

Ook de linkse betogers zouden een protesttocht houden door de Haagse binnenstad. Maar nadat ze ongeveer 50 meter hadden gelopen bogen ze, tegen de afspraken met de politie in, af naar het Malieveld. Om te voorkomen dat de twee groepen slaags met elkaar raakten voerde de politie enkele charges uit en sloot zij de antifascistische betogers tijdelijk op in een sporthal van de politie.
Het merendeel van de antifascistische demonstranten kon `s avonds weer naar huis. Wel kregen zij een boete en een dagvaarding voor openlijke geweldpleging en het negeren van politiebevelen. Zestien arrestanten zijn een nacht vastgehouden maar konden de volgende dag met een proces-verbaal op zak weer naar huis. Bij de botsing tussen de politie en de linkse demonstranten raakten twee agenten en drie betogers gewond.

De politie had tevoren beide groepen demonstratieplaatsen toegewezen die duidelijk uit elkaar lagen. Links mocht rond het Plein demonstreren, rechts rond het Malieveld. Burgemeester Deetman had een noodverordening afgekondigd waarin stond dat de politie moest optreden zodra de demonstranten van de vastgestelde route zouden afwijken.

De demonstratie van extreemrechts heeft geen problemen opgeleverd.
NRC
MrX1982vrijdag 18 november 2005 @ 16:53
Belachelijk om de moord op Fortuyn te vergelijken met Seveke. Vrijwel niemand kende de laatste.

Ik durf te wedden dat deze vent na zijn dood bekender is dan voor zijn dood.

Daarom valt de "hysterie" factor helemaal niet 1 op 1 te vergelijken. Daarnaast denk ik dat linkse mensen net zo geschokt waren als rechtse mensen toen Fortuyn werd vermoord.

Over de kritische mening van nadenkende linkse mensen over deze moord het volgende bericht:
'Moord Sévèke was vergelding voor Fortuyn'
Blijft het betoog van iemand als fayle nog overeind?
sizzlervrijdag 18 november 2005 @ 16:54
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 16:40 schreef SCH het volgende:

[..]

niet te vergelijken met wat enkele linkse actievoerders doen.
Inderdaad. Die zijn niet alleen na een incident maar structureel hysterisch. En op veel grotere schaal.
nokwandavrijdag 18 november 2005 @ 16:58
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 15:42 schreef zoalshetis het volgende:

[..]

nee dat laatste ben ik niet met je eens. kijk alleen al naar de reacties op het beleid van verdonk en aha. dat is pas triest.
Grappig. Deze meneer Seveke voerde onder andere strijd tegen het beleid van Verdonk en zeer zeker tegen wat er gebeurd was op Schiphol.

Niet zo vreemd ook als je weet dat met dat beleid mensen vastzitten op zeer vreemde voorwaarden (als "gewone" crimineel heb je namelijk meer rechten dan wanneer je vastzit in een uitzetcentrum).
Hij voerde ook strijd tegen wat er nu gebeurt op de bajesboten in Rotterdam.
Wisten jullie dat er daar nu door het gebeuren op Schiphol en het huidige beleid twee keer zoveel mensen zitten als toegestaan en dat die mensen maar een keer per dag een maaltijd kunnen krijgen en een kwartier gelucht worden.

Nou.... daar voerde Seveke onder andere actie tegen.
zoalshetisvrijdag 18 november 2005 @ 16:59
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 16:58 schreef nokwanda het volgende:

[..]

Grappig. Deze meneer Seveke voerde onder andere strijd tegen het beleid van Verdonk en zeer zeker tegen wat er gebeurd was op Schiphol.

Niet zo vreemd ook als je weet dat met dat beleid mensen vastzitten op zeer vreemde voorwaarden (als "gewone" crimineel heb je namelijk meer rechten dan wanneer je vastzit in een uitzetcentrum).
Hij voerde ook strijd tegen wat er nu gebeurt op de bajesboten in Rotterdam.
Wisten jullie dat er daar nu door het gebeuren op Schiphol en het huidige beleid twee keer zoveel mensen zitten als toegestaan en dat die mensen maar een keer per dag een maaltijd kunnen krijgen en een kwartier gelucht worden.

Nou.... daar voerde Seveke onder andere actie tegen.
nou hulde dat hij het voor illegalen en criminelen opnam denk trouwens niet dat dit zijn dood heeft betekend.
SlimShadyvrijdag 18 november 2005 @ 17:02
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 16:59 schreef zoalshetis het volgende:

[..]

nou hulde dat hij het voor illegalen en criminelen opnam
en dat zijn geen mensen? gelden mensenrechten niet voor hun?
dat is het verschil tussen rechts en links.
PLAE@vrijdag 18 november 2005 @ 17:05
Sizzler mooi selectief gekozen berichten hoor. In Leeuwarden bijvoorbeeld was het precies andersom.
Maar goed bepaald objectief ben je niet.

Ik wist niet eens dat jij dat bericht zo achterlijk geplaatst had op de fp. Maar ik las je reactie op mijn reactie net en dat geeft datgeen waar je eigenlijk een beetje op zit te azen wel aan.
http://frontpage.fok.nl/nieuws.fok/59668#2359970
quote:
Door sizzler (Forum Moderator) - vrijdag 18 november 2005 @ 02:22 - (0 - Normaal) quote FB
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 02:06 schreef PLAE@ het volgende:


Wat een vreselijke suggestieve titel van dit nieuwsbericht + het begin.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Als de titel tussen aanhalingstekens staat dan betreft het een quote van iemand. In dit geval iemand die vrij bekend is in de linkse activistenhoek.

Als dit inderdaad een vergelding is dan hebben we er een oorlog bij. Naast moslims en onderwereldfiguren.
freudvrijdag 18 november 2005 @ 17:05
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 16:56 schreef SCH het volgende:
Die Fortuyn hysterie bestaat nog steeds maar jij ziet het gewoon niet, net als veel anderen. Jammerlijke blindheid.
Ik ben het wel met je eens. Die hype is echt nog niet weg, zeker niet bij de wat lager geschoolde massa die hun eigen problemen graag afschuift op anderen. Het is iets wat volgens mij een redelijk algemeen verschijnsel is. Wat ik wel grappig vind, is dat de mensen van de moord op Louis S. een bijna gelijke hysterie maken.

[ Bericht 21% gewijzigd door kLowJow op 18-11-2005 18:11:38 (Stukje uit de quote geknipt) ]
nokwandavrijdag 18 november 2005 @ 17:09
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 16:59 schreef zoalshetis het volgende:

[..]

nou hulde dat hij het voor illegalen en criminelen opnam denk trouwens niet dat dit zijn dood heeft betekend.
No 1: Het zijn ook mensen
No 2: Ze worden wel erg makkelijk in een zin genoemd.

En het zal idd niet de reden zijn dat ie nu dood is. Ik kan me ook nauwelijks voorstellen dat we de echte reden ooit echt zullen weten. Maar het blootleggen van informatie over wapenleveranties van de AIVD aan de Hofstadgroep zullen hem ongetwijfeld geen goed gedaan hebben.
faylevrijdag 18 november 2005 @ 17:10
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 16:53 schreef MrX1982 het volgende:
Belachelijk om de moord op Fortuyn te vergelijken met Seveke. Vrijwel niemand kende de laatste.

Ik durf te wedden dat deze vent na zijn dood bekender is dan voor zijn dood.

Over de kritische mening van nadenkende linkse mensen over deze moord het volgende bericht:
'Moord Sévèke was vergelding voor Fortuyn'

Blijft het betoog van iemand als fayle nog overeind?
Blijft mijn betoog overeind?
Dat denk ik wel ja. Uitzonderingen bevestigen de regel en de meeste mensen in de omgeving van Seveke lijken zich wel degelijk te concentreren op hun verdriet en het onderzoek af te wachten voordat ze politieke uitspraken doen over mogelijke schuldiggen.

Vergelijking met Fortuyn?
Ik maak ´m niet.
Maar dat Seveke minder breed bekend stond maakt natuurlijk voor een eventueel toekomstige vergelijking niet uit. Mocht het onderzoek aanleiding geven tot vergelijking dan zullen de overheid, de media zich niet laten weerhouden door het feit dat jij Seveke niet kende, want overeenkomsten kunnen elders liggen immers.
zoalshetisvrijdag 18 november 2005 @ 17:11
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 17:09 schreef nokwanda het volgende:

[..]

No 1: Het zijn ook mensen
No 2: Ze worden wel erg makkelijk in een zin genoemd.

En het zal idd niet de reden zijn dat ie nu dood is. Ik kan me ook nauwelijks voorstellen dat we de echte reden ooit echt zullen weten. Maar het blootleggen van informatie over wapenleveranties van de AIVD aan de Hofstadgroep zullen hem ongetwijfeld geen goed gedaan hebben.
no 2: nee ze zitten samen in een gevangenis/huis van bewaring en niet zonder reden.
DionysuZvrijdag 18 november 2005 @ 17:11
Er zijn linkse debielen en er zijn rechtse debielen. Bij iedere groep heb je rotte appels. Kan dat links / rechts gebash nou ophouden?
Dagonetvrijdag 18 november 2005 @ 17:16
Opruimslot, open maar een deel 2b ofzo
Mutant01vrijdag 18 november 2005 @ 18:12
Goed, een hoop reacties verwijderd. Ik geef de thread een 2e kans, als het echter weer op Links vs rechts gaat uitlopen, gaat ie gewoon weer op slot. Blijf dus ontopic. Op de man spelen wordt trouwens beloond met een leuk cadeautje

[ Bericht 15% gewijzigd door Mutant01 op 18-11-2005 18:32:17 ]
cultheldvrijdag 18 november 2005 @ 18:26
Beloont nog wel.
nokwandavrijdag 18 november 2005 @ 19:06
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 17:11 schreef zoalshetis het volgende:

[..]

no 2: nee ze zitten samen in een gevangenis/huis van bewaring en niet zonder reden.
Nee..... de een heeft een strafbaar feit gepleegd en de ander is uitgeprocedeerd (wat een misdaad, zeg).

Maar om nog eens terug te komen op de aanleiding om deze man om te leggen:
Denk je echt dat als het iets te maken heeft met kennis van wapenleveranties van de AIVD aan de hofstadgroep en openbaring van bewijsmateriaal, wij ooit achter de ware toedracht zullen komen?
SlimShadyvrijdag 18 november 2005 @ 19:14
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 19:06 schreef nokwanda het volgende:

[..]

Nee..... de een heeft een strafbaar feit gepleegd en de ander is uitgeprocedeerd (wat een misdaad, zeg).

Maar om nog eens terug te komen op de aanleiding om deze man om te leggen:
Denk je echt dat als het iets te maken heeft met kennis van wapenleveranties van de AIVD aan de hofstadgroep en openbaring van bewijsmateriaal, wij ooit achter de ware toedracht zullen komen?
Was Sévècke een "einzelganger"? Dan zullen we het nooit weten.
nokwandavrijdag 18 november 2005 @ 19:51
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 19:14 schreef SlimShady het volgende:

[..]

Was Sévècke een "einzelganger"? Dan zullen we het nooit weten.
Hoe bedoel je dat? Ik snap je niet.

Bedoel je dat ie in zijn eentje die info verzamelde? Nou.... ja... hij stond er wel om bekend dat soort initiatieven op te pakken en uit te voeren.
Waar het dat aangaat HET voorbeeld van een praktiserend conspiracytheorist.
Thisbevrijdag 18 november 2005 @ 20:34
Inderdaad, dat geneuzel over links en rechts slaat helemaal nergens op. Of ie nou vermoord is door een kraker, of door een Fortuynaanhanger, het maakt het niet minder of meer kwalijk!
Ik vrees trouwens dat ze nog niet bijster veel hebben, op het journaal hoorde ik dat ze peuken en papiertjes aan het oprapen waren voor DNA-materiaal.
Die dader staat een paar keer op de foto, ik ben benieuwd of ze die gaan laten zien bij een opsporingsuitzending!
SANCTAsimplicissimusvrijdag 18 november 2005 @ 20:38
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 19:14 schreef SlimShady het volgende:

[..]

Was Sévècke een "einzelganger"? Dan zullen we het nooit weten.
nee hoor.
Hij was een bekende van Floripas en die is sinds gisteren hier weer terug.
nokwandavrijdag 18 november 2005 @ 20:58
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 20:34 schreef Thisbe het volgende:
Inderdaad, dat geneuzel over links en rechts slaat helemaal nergens op. Of ie nou vermoord is door een kraker, of door een Fortuynaanhanger, het maakt het niet minder of meer kwalijk!
Ik vrees trouwens dat ze nog niet bijster veel hebben, op het journaal hoorde ik dat ze peuken en papiertjes aan het oprapen waren voor DNA-materiaal.
Die dader staat een paar keer op de foto, ik ben benieuwd of ze die gaan laten zien bij een opsporingsuitzending!
Ja, daar komen ze nu mee. Sinds dinsdag is daar overal gewoon gelopen. De plek was allang niet meer afgezet. Gister zag het er daar, afgezien van de bloemen en kaarsen gewoon uit. Dus peuken en andere zaken die daar kunnen liggen kunnen van iedere willekeurige voorbijganger zijn..
ultra_ivovrijdag 18 november 2005 @ 22:24
Het politie-onderzoek begint me toch langzaam wat amateuristisch ove rte komen. In de krant las ik nog dat men eerst de getuigen zou ondervragen en dan pas de diverse cameraopnames zou gaan bekijken. Lijkt me niet echt handig, als je een aantal extra mensen aan de opnames zet dan kunnen die de getuigenondervragers voeden met vragen om de gaten in de opname's in te vullen. Nu zul je een andere keer de getuigen weer moeten gaan vragen. Kostbare tijd die verloren gaat.
De dader kan al lang onbereikbaar ver weg zitten.
nokwandavrijdag 18 november 2005 @ 22:43
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 22:24 schreef ultra_ivo het volgende:
Het politie-onderzoek begint me toch langzaam wat amateuristisch ove rte komen. In de krant las ik nog dat men eerst de getuigen zou ondervragen en dan pas de diverse cameraopnames zou gaan bekijken. Lijkt me niet echt handig, als je een aantal extra mensen aan de opnames zet dan kunnen die de getuigenondervragers voeden met vragen om de gaten in de opname's in te vullen. Nu zul je een andere keer de getuigen weer moeten gaan vragen. Kostbare tijd die verloren gaat.
De dader kan al lang onbereikbaar ver weg zitten.
En dan ga je je afvragen waarom dat zo is. Afgezien nog van de onbegrijpelijkheid van de moord in de eerste plaats.
zoalshetisvrijdag 18 november 2005 @ 23:04
ik vond die posters in rotterdam wel een staaltje van smakeloze lijkpikkerij van het ergste soort. ziek!
Vassili_Zvrijdag 18 november 2005 @ 23:14
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 22:24 schreef ultra_ivo het volgende:
Het politie-onderzoek begint me toch langzaam wat amateuristisch ove rte komen. In de krant las ik nog dat men eerst de getuigen zou ondervragen en dan pas de diverse cameraopnames zou gaan bekijken. Lijkt me niet echt handig, als je een aantal extra mensen aan de opnames zet dan kunnen die de getuigenondervragers voeden met vragen om de gaten in de opname's in te vullen. Nu zul je een andere keer de getuigen weer moeten gaan vragen. Kostbare tijd die verloren gaat.
De dader kan al lang onbereikbaar ver weg zitten.
De politie ging ook sporenonderzoek doen op het plaats delicht nadat de omgeving al uren geleden was vrijgegeven voor het publiek. Lekker slim.
PLAE@zaterdag 19 november 2005 @ 01:17
quote:
Op zaterdag 19 november 2005 01:07 schreef Ruimer het volgende:
Maar petje af voor de pliesie.
25 man aan de slag!
De dader zweet peentjes, zekers te weten.
25 rechercheurs. Das vrij veel.

Dus niet zeuren.
Ruimerzaterdag 19 november 2005 @ 01:18
Het wissen van al die banden, daar gaat best wat tijd inzitten.
evertzaterdag 19 november 2005 @ 01:20
quote:
Op donderdag 17 november 2005 19:46 schreef Oom_Agent het volgende:
Zojuist ben ik de fakkeloptocht (Schipholwake) bij het stadhuis tegengekomen, tot nu toe verloopt het ordelijk.
wow wel 300 mensen!
evertzaterdag 19 november 2005 @ 01:22
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 01:43 schreef sizzler het volgende:

[..]

De kogel kwam van....

a) De AIVD
b) Extreem rechts
c) Het criminele circuit
d) Een junk
relationele sfeer niet mogelijk?
Ruimerzaterdag 19 november 2005 @ 01:26
quote:
Op zaterdag 19 november 2005 01:22 schreef evert het volgende:

[..]

relationele sfeer niet mogelijk?
Natuurlijk, alles is mogelijk.
Misschien had hij die gast wel besteld: Soort zelfmoord dus.
SeLangzaterdag 19 november 2005 @ 03:24
Het lijkt me juist terecht dat ze even wachten met de camerabeelden te laten zien.
Die camerabeelden beinvloeden toch de getuigenverklaringen.
broerzaterdag 19 november 2005 @ 03:25
quote:
Op zaterdag 19 november 2005 03:24 schreef SeLang het volgende:
Het lijkt me juist terecht dat ze even wachten met de camerabeelden te laten zien.
Die camerabeelden beinvloeden toch de getuigenverklaringen.
Het gaat er niet zozeer om dat ze die beelden niet laten zien, maar dat ze aangeven dat ze ze zelf nog niet hebben bekeken. Als in: dat komt later wel. Dat klinkt niet zo heel erg handig...

Overigens lijkt het me sterk dat dat het geval is, maar dat is wel wat ze naar buiten (lijken te) brengen.
SeLangzaterdag 19 november 2005 @ 03:26
Het gaat maar door trouwens:
quote:
106 Teletekst za 19 nov
***************************************
Weer moord op straat in Amsterdam

***************************************
AMSTERDAM In Amsterdam is opnieuw een
man op straat doodgeschoten.De politie
meldt dat de man is neergeschoten in de
wijk Slotermeer.Hij bezweek aan zijn
verwondingen bij het metrostation De
Vlughtlaan.Wie het slachtoffer is,kan
de politie nog niet zeggen.

Er zou 5 keer op de man zijn geschoten.
Of het opnieuw gaat om een afrekening
in het criminele circuit,is nog niet
duidelijk.

De afgelopen weken zijn in Amsterdam
3 mannen op straat vermoord.Dat waren
liquidaties onder criminelen.Een vierde
man uit het Amsterdams misdaadcircuit
werd in Thailand doodgeschoten.
***************************************
SeLangzaterdag 19 november 2005 @ 03:27
quote:
Op zaterdag 19 november 2005 03:25 schreef broer het volgende:

[..]

Het gaat er niet zozeer om dat ze die beelden laten zien, maar dat ze aangeven dat ze ze zelf nog niet hebben bekeken. Als in: dat komt later wel. Dat klinkt niet zo heel erg handig...
Okee, als dat zo is dan heb je gelijk.
Alleen denk ik dat dat niet waar is. Volgens mij zeggen ze dat alleen om vragen van journalisten te voorkomen over wat er op die beelden staat.
broerzaterdag 19 november 2005 @ 03:28
Er worden meer mensen vermoord. Dat wil niet zeggen dat dit ook een liquidatie is. Ik vermoed van niet, omdat er nog steeds geen naam naar buiten is gebracht.

De media weten een heleboel op te kloppen. Vergeet dat niet!
broerzaterdag 19 november 2005 @ 03:30
quote:
Op zaterdag 19 november 2005 03:27 schreef SeLang het volgende:
Alleen denk ik dat dat niet waar is. Volgens mij zeggen ze dat alleen om vragen van journalisten te voorkomen over wat er op die beelden staat.
Vandaar mijn edit:
quote:
Op zaterdag 19 november 2005 03:25 schreef broer het volgende:
Overigens lijkt het me sterk dat dat het geval is, maar dat is wel wat ze naar buiten (lijken te) brengen.
ohengzaterdag 19 november 2005 @ 03:33
Ik denk dat die laatste liquidatie gewoon een afrekening in het criminele circuit is. Aangezien het ook in A'dam is gebeurd. Ook maar even een dagje afwachten om te kijken wie het was.

Ik mis in de vele speculaties over mogelijke daders trouwens nog de aliens. Kan iemand een link legggen met graancirkels?

bvd.
zoalshetiszaterdag 19 november 2005 @ 03:35
quote:
Op zaterdag 19 november 2005 03:33 schreef oheng het volgende:
Ik denk dat die laatste liquidatie gewoon een afrekening in het criminele circuit is. Aangezien het ook in A'dam is gebeurd. Ook maar even een dagje afwachten om te kijken wie het was.

Ik mis in de vele speculaties over mogelijke daders trouwens nog de aliens. Kan iemand een link legggen met graancirkels?

bvd.
de laatste 'liquidatie' zou gaan om een marokkaanse man van middelbare leeftijd. denk dat het daarom uitgesloten is om hem bij de afgelopen liquidaties te plaatsten idd. net zoals ik denk dat seveke niet betrokken is bij de afgelopen stortvloed.
Braamhaarzaterdag 19 november 2005 @ 09:31
quote:
Op zaterdag 19 november 2005 03:33 schreef oheng het volgende:
Ik denk dat die laatste liquidatie gewoon een afrekening in het criminele circuit is. Aangezien het ook in A'dam is gebeurd. Ook maar even een dagje afwachten om te kijken wie het was.

Ik mis in de vele speculaties over mogelijke daders trouwens nog de aliens. Kan iemand een link legggen met graancirkels?

bvd.
Dat denk ik niet.
Het zou maar zo kunnen dat de opdracht uit de richting aivd komt.
Ook crimineel natuurlijk maar dan een 'tikkeltje' anders...
DennisMoorezaterdag 19 november 2005 @ 09:36
quote:
Op zaterdag 19 november 2005 01:18 schreef Ruimer het volgende:

Het wissen van al die banden, daar gaat best wat tijd inzitten.
.
Ruimerzaterdag 19 november 2005 @ 19:49
En niet te vergeten het opstellen van een tekstje voor Opsporing Verzocht volgende week.

Als u de dader gezien heeft, wilt u dan eve bellu?
Zoiets, maar dan anders, met zijn 25-en hebben ze het er maar druk mee, zelfs in het weekend wordt doorgewerkt.
kLowJowzondag 20 november 2005 @ 03:11
quote:
Op zaterdag 19 november 2005 03:35 schreef zoalshetis het volgende:

[..]

de laatste 'liquidatie' zou gaan om een marokkaanse man van middelbare leeftijd. denk dat het daarom uitgesloten is om hem bij de afgelopen liquidaties te plaatsten idd. net zoals ik denk dat seveke niet betrokken is bij de afgelopen stortvloed.
Volgens getuigen zou het om een Marokkaanse man gaan, het bleek echter een Surinamer.

-edit: hé, dit is helemaal niet het "zoveelste liqudatie in Amsterdam" topic !
zoalshetiszondag 20 november 2005 @ 12:39
quote:
Op zondag 20 november 2005 03:11 schreef kLowJow het volgende:

[..]

Volgens getuigen zou het om een Marokkaanse man gaan, het bleek echter een Surinamer.

-edit: hé, dit is helemaal niet het "zoveelste liqudatie in Amsterdam" topic !
ja precies, ik las het gister ook.
SCHzondag 20 november 2005 @ 13:05
Ok, we gaan weer verder met het onderzoek.

Het blijft speculeren maar misschien kunnen we al wel voor 95 procent vaststellen dat het gaat om een gerichte aanslag, gezien de informatie die naar boven is gekomen over de man met de sporttas en de auto die daarna wegreed.
zoalshetiszondag 20 november 2005 @ 13:20
quote:
Op zondag 20 november 2005 13:05 schreef SCH het volgende:
Ok, we gaan weer verder met het onderzoek.

Het blijft speculeren maar misschien kunnen we al wel voor 95 procent vaststellen dat het gaat om een gerichte aanslag, gezien de informatie die naar boven is gekomen over de man met de sporttas en de auto die daarna wegreed.
dat het om een gerichte aanslag gaat is wel duidelijk omdat hij twee keer direct inhet hoofd is geschoten. ik zeg 100%
SCHzondag 20 november 2005 @ 13:21
quote:
Op zondag 20 november 2005 13:20 schreef zoalshetis het volgende:

[..]

dat het om een gerichte aanslag gaat is wel duidelijk omdat hij twee keer direct inhet hoofd is geschoten. ik zeg 100%
Okay, dan is de volgende vraag of hij het beoogde target was.
zoalshetiszondag 20 november 2005 @ 13:24
quote:
Op zondag 20 november 2005 13:21 schreef SCH het volgende:

[..]

Okay, dan is de volgende vraag of hij het beoogde target was.
er worden zelden mensen vermoord die niet het slachtoffer hadden moeten zijn bij liquidaties. dus laten we daar 95% van maken.
SCHzondag 20 november 2005 @ 13:25
quote:
Op zondag 20 november 2005 13:24 schreef zoalshetis het volgende:

[..]

er worden zelden mensen vermoord die niet het slachtoffer hadden moeten zijn bij liquidaties. dus laten we daar 95% van maken.
Eens. Stel we zijn recherche. Wat gaan we doen?
zoalshetiszondag 20 november 2005 @ 13:26
quote:
Op zondag 20 november 2005 13:25 schreef SCH het volgende:

[..]

Eens. Stel we zijn recherche. Wat gaan we doen?
we gaan niet het gebied vrijgeven, voordat er sporenonderzoek gedaan is. we gaan goed onderzoeken wie die posters in rotterdam heeft opgehangen.
SCHzondag 20 november 2005 @ 13:32
wat voor posters?
zoalshetiszondag 20 november 2005 @ 13:33
quote:
Op zondag 20 november 2005 13:32 schreef SCH het volgende:
wat voor posters?
die in die abri's hingen met het gezicht van volkert er op en dan een verwijzing naar nijmegen, en iets van dat 'ze' aan de beurt komen.
SCHzondag 20 november 2005 @ 13:39
quote:
Op zondag 20 november 2005 13:33 schreef zoalshetis het volgende:

[..]

die in die abri's hingen met het gezicht van volkert er op en dan een verwijzing naar nijmegen, en iets van dat 'ze' aan de beurt komen.
Oh, wat puberaal. Lijkt me niet dat dat erg in het belang van het onderzoek naar de dader is.
zoalshetiszondag 20 november 2005 @ 13:40
quote:
Op zondag 20 november 2005 13:39 schreef SCH het volgende:

[..]

Oh, wat puberaal. Lijkt me niet dat dat erg in het belang van het onderzoek naar de dader is.
oplossen is trechteren.
zoalshetiszondag 20 november 2005 @ 13:41
ok volgende stap. professionaliteitsonderzoek. is er gebruik gemaakt van een goedje dat je op de huls en kogel smeert gebruikt, zodat vingerafdrukken weg zijn.
ultra_ivozondag 20 november 2005 @ 13:47
Dat maakt de onderzoekspiste van een amoreuze moord een stuk minder logisch, amoreuze morden zijn meestal niet zo proffesioneel.
Bluesdudezondag 20 november 2005 @ 13:55
quote:
Op zondag 20 november 2005 13:33 schreef zoalshetis het volgende:

die in die abri's hingen met het gezicht van volkert er op en dan een verwijzing naar nijmegen, en iets van dat 'ze' aan de beurt komen.
Hé, ik heb dat bericht gemist in het nieuws.
Het doet me denken aan dit: http://www.volkertvanderg(...)rs_tegen_van_der.htm
Zelfde 'grappenmakers' ?
zoalshetiszondag 20 november 2005 @ 13:57
quote:
Op zondag 20 november 2005 13:55 schreef Bluesdude het volgende:

[..]

Hé, ik heb dat bericht gemist in het nieuws.
Het doet me denken aan dit: http://www.volkertvanderg(...)rs_tegen_van_der.htm
Zelfde 'grappenmakers' ?
could be. de poster was met een naam als afzender, maar die ben ik ff vergeten.
Bluesdudezondag 20 november 2005 @ 13:59
quote:
Op zondag 20 november 2005 13:57 schreef zoalshetis het volgende:

[..]

could be. de poster was met een naam als afzender, maar die ben ik ff vergeten.
Het zal wel een verzonnen naam zijn van een groep of individu.
Heb je een link naar dit nieuwsbericht?
Het rotterdams dagblad is opgeheven en het ad.nl heeft geen archief.
zoalshetiszondag 20 november 2005 @ 14:00
quote:
Op zondag 20 november 2005 13:59 schreef Bluesdude het volgende:

[..]

Het zal wel een verzonnen naam zijn van een groep of individu.
Heb je een link naar dit nieuwsbericht?
Het rotterdams dagblad is opgeheven en het ad.nl heeft geen archief.
nee ik heb het gezien op tv, en misschien helpt het om het te vinden als ik zeg dat een lpf-er dit niet oirbaar vond en zijn ongenoegen uitte op deze actie.
Bluesdudezondag 20 november 2005 @ 14:03
quote:
Op zondag 20 november 2005 14:00 schreef zoalshetis het volgende:

[..]

nee ik heb het gezien op tv, en misschien helpt het om het te vinden als ik zeg dat een lpf-er dit niet oirbaar vond en zijn ongenoegen uitte op deze actie.
landelijke tv of van de rotterdamse kabel ?
ik zal eens googlen
zoalshetiszondag 20 november 2005 @ 14:04
quote:
Op zondag 20 november 2005 14:03 schreef Bluesdude het volgende:

[..]

landelijke tv of van de rotterdamse kabel ?
ik zal eens googlen
landelijk. geloof op rtl4.
Ruimerzondag 20 november 2005 @ 17:09
De (blanke) dader van deze moord staat uitgebreid op de videofilms van alle bewakingscamera's die de politie meteen na de moord in beslag genomen heeft. Maar totnutoe is er - net zoals bij de moord op politicus Pim Fortuyn - vreemd genoeg helemaal niets van vertoond 'om te helpen in het onderzoek'...


http://64.233.161.104/search?q=cache:1AG_48IVQqMJ:antwerpen.indymedia.org/news/2005/11/3145.php+indymedia+seveke&hl=nl
zoalshetiszondag 20 november 2005 @ 17:12
quote:
Op zondag 20 november 2005 17:09 schreef Ruimer het volgende:
De (blanke) dader van deze moord staat uitgebreid op de videofilms van alle bewakingscamera's die de politie meteen na de moord in beslag genomen heeft. Maar totnutoe is er - net zoals bij de moord op politicus Pim Fortuyn - vreemd genoeg helemaal niets van vertoond 'om te helpen in het onderzoek'...


http://64.233.161.104/search?q=cache:1AG_48IVQqMJ:antwerpen.indymedia.org/news/2005/11/3145.php+indymedia+seveke&hl=nl
ghehehe @ blanke. nee dat maakt het weer goed lol.

anyhow snap ik niet zo goed wat je bedoelt met 'net zoals pim fortuyn', de dader was snel gepakt en men had een jounalist erbij staan. maar goed. appels en peren.
Ruimerzondag 20 november 2005 @ 17:13
Het was een citaat, Beste zoalshetis.

Zie:
http://antwerpen.indymedia.org/news/2005/11/3145.php
SCHzondag 20 november 2005 @ 17:14
Ik zou in ieder geval een deel van het onderzoek richten op de contacten en acties van Louis de afgelopen maanden en ook dat geval met die BVD-meneer goed uitzoeken.
zoalshetiszondag 20 november 2005 @ 17:16
quote:
Op zondag 20 november 2005 17:13 schreef Ruimer het volgende:
Het was een citaat, Beste zoalshetis.

Zie:
http://antwerpen.indymedia.org/news/2005/11/3145.php
ja van indymedia kom op zeg.
zoalshetiszondag 20 november 2005 @ 17:16
quote:
Op zondag 20 november 2005 17:14 schreef SCH het volgende:
Ik zou in ieder geval een deel van het onderzoek richten op de contacten en acties van Louis de afgelopen maanden en ook dat geval met die BVD-meneer goed uitzoeken.
vooral dat laatste sch, vooral dat laatste.
Demophonzondag 20 november 2005 @ 17:27
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 16:29 schreef sizzler het volgende:

[..]



Ja, linkse activisten en krakers gaan echt voor de inhoud als ze weer tegenover de ME staan bij ontruimingen, als er een demonstratie is tegen globalisering of als ze het nodig vinden een bijeenkomst van extreem rechts te verstoren, waarbij de antifascisten véél verder gaan dan de rechtsextremisten.

Je vergelijkt appels met peren als je de situatie van Fortuyn vergelijkt met nu. Als Marijnissen opeens heel populair wordt, rake dingen zegt over het kapitaal, in de peilingen op 26 zetels staat, vaak bedreigt wordt, geen bescherming van het Kabinet krijgt en vlak voor de verkeizingen door een ingehuurde moordenaar wordt neergeschoten, dan zou je dat nog enigzins kunnen vergelijken. Dit niet. Zeker ook omdat nog niemand weet waar de dreiging vandaan komt.
Die zit!! Je was nog erbij te vermelden: politieke moord op iemand die geheid de nieuwe minister-president zou zijn geworden!
Ruimerzondag 20 november 2005 @ 17:32
"De (blanke) dader van deze moord staat uitgebreid op de videofilms van alle bewakingscamera's die de politie meteen na de moord in beslag genomen heeft."
SCHzondag 20 november 2005 @ 17:33
quote:
Op zondag 20 november 2005 17:27 schreef Demophon het volgende:

[..]

Die zit!! Je was nog erbij te vermelden: politieke moord op iemand die geheid de nieuwe minister-president zou zijn geworden!
Het gaat niet over de verbijstering of verontwaardiging maar op de manier waarop er gereageerd is. De grotoste groep linkse mensen reageert nou eenmaal niet op die schreeuwerige manier zoals je na Fortuyn zag. Dat blijkt nu wel weer, er wordt waardig en kalm gereageerd.
SCHzondag 20 november 2005 @ 17:34
quote:
Op zondag 20 november 2005 17:16 schreef zoalshetis het volgende:

[..]

vooral dat laatste sch, vooral dat laatste.
Gevoelsmatig ga ik daar helemaal in mee.
Ruimerzondag 20 november 2005 @ 17:35
Waardig en kalm? Misschien zijn ze doodsbang.
SlimShadyzondag 20 november 2005 @ 17:36
Bang waarvoor?
DionysuZzondag 20 november 2005 @ 17:37
@sizzler

ingehuurde moordenaar..
Vassili_Zzondag 20 november 2005 @ 17:38
quote:
Op zondag 20 november 2005 17:16 schreef zoalshetis het volgende:

[..]

ja van indymedia kom op zeg.
Wat is er mis met indymedia?
zoalshetiszondag 20 november 2005 @ 17:39
quote:
Op zondag 20 november 2005 17:38 schreef Vassili_Z het volgende:

[..]

Wat is er mis met indymedia?
die vraag mag je zelf beantwoorden.
SCHzondag 20 november 2005 @ 17:45
quote:
Op zondag 20 november 2005 17:39 schreef zoalshetis het volgende:

[..]

die vraag mag je zelf beantwoorden.
In dit verband is indymedia best een relevante bron, leg liever uit wat je niet goed aan dat citaat vindt.
Demophonzondag 20 november 2005 @ 18:36
quote:
Op zondag 20 november 2005 17:37 schreef DionysuZ het volgende:
@sizzler

ingehuurde moordenaar..
DionysuZ met een webicon van Che Guevara. Goh, een intellectuele rebel die DionysuZ, gij stoere jongen! Zo passé die Che Guevara
zoalshetiszondag 20 november 2005 @ 18:37
quote:
Op zondag 20 november 2005 17:45 schreef SCH het volgende:

[..]

In dit verband is indymedia best een relevante bron, leg liever uit wat je niet goed aan dat citaat vindt.
ze zijn niet objectief sch. dat is mijn kritiek.
Overlastzondag 20 november 2005 @ 19:00
SCH, je vergist je in 2 dingen.
1.) Er is niet bekend wie de daderis. Voor het zelfde geld is het ook een links figuur.
2.) Seveke was een onbekend persoon, minder bekend dan Fortuyn iig

Daarom is de volkswoede minder nu. Dus je ubermensch praatjes over linkse personen gaan niet op
DionysuZzondag 20 november 2005 @ 19:03
quote:
Op zondag 20 november 2005 18:36 schreef Demophon het volgende:

[..]

DionysuZ met een webicon van Che Guevara. Goh, een intellectuele rebel die DionysuZ, gij stoere jongen! Zo passé die Che Guevara
heb je ook nog argumenten?
Demophonzondag 20 november 2005 @ 19:15
quote:
Op zondag 20 november 2005 19:03 schreef DionysuZ het volgende:

[..]

heb je ook nog argumenten?
Sorry, mijn excuses! Ik kon het niet laten
DionysuZzondag 20 november 2005 @ 19:17
quote:
Op zondag 20 november 2005 19:15 schreef Demophon het volgende:

[..]

Sorry, mijn excuses! Ik kon het niet laten
en anders is er vast nog wel ergens een slowchat topic waar we terecht kunnen .
Swetseneggerzondag 20 november 2005 @ 19:25
quote:
Op zondag 20 november 2005 17:33 schreef SCH het volgende:

[..]

Het gaat niet over de verbijstering of verontwaardiging maar op de manier waarop er gereageerd is. De grotoste groep linkse mensen reageert nou eenmaal niet op die schreeuwerige manier zoals je na Fortuyn zag. Dat blijkt nu wel weer, er wordt waardig en kalm gereageerd.
Ja, of waardig en kalm of ze blazen Kosto's voordeur op.
Heel waardig allemaal .
SCHzondag 20 november 2005 @ 19:26
quote:
Op zondag 20 november 2005 19:25 schreef Swetsenegger het volgende:

[..]

Ja, of waardig en kalm of ze blazen Kosto's voordeur op.
Heel waardig allemaal .
Net als sizzler zie jij het verschil niet tussen een klein groepje activisten en de massahysterie na Fortuyn.
SCHzondag 20 november 2005 @ 19:27
quote:
Op zondag 20 november 2005 18:37 schreef zoalshetis het volgende:

[..]

ze zijn niet objectief sch. dat is mijn kritiek.
Dat is geen enkel medium. Indymedia is wel heel erg eenzijdig maar toch kan je het wel meenemen, zeker bij dit soort kwesties hebben ze vaak nieuws uit de eerste hand.
Swetseneggerzondag 20 november 2005 @ 19:27
quote:
Op zondag 20 november 2005 19:26 schreef SCH het volgende:

[..]

Net als sizzler zie jij het verschil niet tussen een klein groepje activisten en de massahysterie na Fortuyn.
Net als Sizzler, zie ik dat je misplaatste superioriteitsgevoelens hebt .
Swetseneggerzondag 20 november 2005 @ 19:28
quote:
Op zondag 20 november 2005 19:27 schreef Swetsenegger het volgende:

[..]

Net als Sizzler, zie ik dat je misplaatste superioriteitsgevoelens hebt .
En je vergelijking slaat als een lul op een drumstel, maar dat is ongeveer evenredig aan je volledige discussie techniek natuurlijk.
SCHzondag 20 november 2005 @ 19:28
quote:
Op zondag 20 november 2005 19:27 schreef Swetsenegger het volgende:

[..]

Net als Sizzler, zie ik dat je misplaatste superioriteitsgevoelens hebt .
Je gaat niet op de inhoud in, een teken dat je zwak staat en me gelijk geeft. Die paar activisten zijn niet te vergelijken met die enorme meute.
Swetseneggerzondag 20 november 2005 @ 19:29
quote:
Op zondag 20 november 2005 19:28 schreef SCH het volgende:

[..]

Je gaat niet op de inhoud in, een teken dat je zwak staat en me gelijk geeft. Die paar activisten zijn niet te vergelijken met die enorme meute.
En de moord op een of andere volledig onbekende no-no is niet te vergelijken met de beoogde volgende premier van Nederland.

Dus je kan je xenofobische ideeën tov het inferieure rechtse volk nu wel blijven spuien, maar je maakt je wederom onsterfelijk belachelijk.
SCHzondag 20 november 2005 @ 19:46
quote:
Op zondag 20 november 2005 19:29 schreef Swetsenegger het volgende:

[..]

En de moord op een of andere volledig onbekende no-no is niet te vergelijken met de beoogde volgende premier van Nederland.

Dus je kan je xenofobische ideeën tov het inferieure rechtse volk nu wel blijven spuien, maar je maakt je wederom onsterfelijk belachelijk.
Beoogd premier

Ik vergelijk die beide zaken helemaal niet. Lees anders even. Ik had het over een cultuurverschil en dat is gewoon een waarheid die staat. Maar nu weer over Louis.
MrX1982zondag 20 november 2005 @ 19:52
Je vergelijkt Fortuyn en Seveke niet maar je komt wel de hele tijd met Fortuyn op de proppen om te laten zien hoe hysterisch rechts is en hoe kalm en rustig links omgaat met de moord op Seveke. Dan ben je toch juist bezig met vergelijken? Bovendien een onvergelijkbare situatie maar dat heb ik al eerder gepost.

Hoeveel linkse mensen kende Seveke voordat hij werd doodgeschoten? Vast niet heel veel buiten Nijmegen.
SCHzondag 20 november 2005 @ 19:53
quote:
Op zondag 20 november 2005 19:52 schreef MrX1982 het volgende:
Je vergelijkt Fortuyn en Seveke niet maar je komt wel de hele tijd met Fortuyn op de proppen om te laten zien hoe hysterisch rechts is en hoe kalm en rustig links omgaat met de moord op Seveke. Dan ben je toch juist bezig met vergelijken?

Hoeveel linkse mensen kende Seveke voordat hij werd doodgeschoten? Vast niet heel veel buiten Nijmegen.
Ik zei direct al: in een vergelijkbare situatie als bij Fortuyn - dat is dit uiteraard niet. Maar als er een linkse Fortuyn wordt neergelegd krijg je niet die stampvoetende, schuimbekkende massahysterie.
Overlastzondag 20 november 2005 @ 19:54
quote:
Op zondag 20 november 2005 19:46 schreef SCH het volgende:

[..]

Beoogd premier

Ik vergelijk die beide zaken helemaal niet. Lees anders even. Ik had het over een cultuurverschil en dat is gewoon een waarheid die staat. Maar nu weer over Louis.
SCH,
MrX1982zondag 20 november 2005 @ 19:57
quote:
Op zondag 20 november 2005 19:53 schreef SCH het volgende:
Ik zei direct al: in een vergelijkbare situatie als bij Fortuyn - dat is dit uiteraard niet. Maar als er een linkse Fortuyn wordt neergelegd krijg je niet die stampvoetende, schuimbekkende massahysterie.
Maar dan ben je toch koffiedik aan het kijken. 100% speculatief, wat heeft dat met de moord op Seveke te maken?

Dan loop je toch alleen maar onnodig stemming te maken, daarnaast schilder je rechtse mensen af als hysterisch en tokkies.
ohengzondag 20 november 2005 @ 20:09
quote:
Op zondag 20 november 2005 17:33 schreef SCH het volgende:

[..]

Het gaat niet over de verbijstering of verontwaardiging maar op de manier waarop er gereageerd is. De grotoste groep linkse mensen reageert nou eenmaal niet op die schreeuwerige manier zoals je na Fortuyn zag. Dat blijkt nu wel weer, er wordt waardig en kalm gereageerd.
Omdat het meteen duidelijk was dat Fortuijn was vermoord om zijn mening (zie ook de datum, zo vlak voor de verkiezingen werden vele mensen beroofd van hun democratische keuze).
Dat is in dit geval niet zo. Afgezien van indymedia, heeft niemand echte aanwijzigingen in welke hoek de dader gezocht moet worden. Seveke is low profile. Opportunistische pogingen om hem slachtoffer te maken van een wereldwijd complot is lijkenpikkerij van het laagste soort.
Ruimerzondag 20 november 2005 @ 20:50
-edit: je hoeft niet drie keer dezelfde quote te plaatsen hoor-

[ Bericht 77% gewijzigd door kLowJow op 20-11-2005 20:52:48 ]
Swetseneggerzondag 20 november 2005 @ 21:38
quote:
Op zondag 20 november 2005 19:53 schreef SCH het volgende:

[..]

Ik zei direct al: in een vergelijkbare situatie als bij Fortuyn - dat is dit uiteraard niet. Maar als er een linkse Fortuyn wordt neergelegd krijg je niet die stampvoetende, schuimbekkende massahysterie.
En waar bazeer je deze stelling op?
En wat heeft dit uberhaupt met deze walgelijke moord te maken? Je danst weer op lijken SCH. Over de rug van een nieuw slachtoffer wil je kosten wat het kost weer je extreem linkse idealogie verspreiden. Net als over de rug van 11 verbrande uitgeprocedeerde asielzoekers. Feitelijk heb je MINDER met de slachtoffers dan ieder ander .
Ruimerzondag 20 november 2005 @ 21:57
Gaat dit topic over Fortuyn? Over de Schipholbrand? Over links?

Nee, het gaat over een moord in Nijmegen.

Waarbij opnames van de dader NIET gebruikt zijn.
DionysuZzondag 20 november 2005 @ 21:58
quote:
Op zondag 20 november 2005 21:57 schreef Ruimer het volgende:
Waarbij opnames van de dader NIET gebruikt zijn.
huh?
Vassili_Zzondag 20 november 2005 @ 21:59
quote:
Op zondag 20 november 2005 21:38 schreef Swetsenegger het volgende:

[..]

En waar bazeer je deze stelling op?
En wat heeft dit uberhaupt met deze walgelijke moord te maken? Je danst weer op lijken SCH. Over de rug van een nieuw slachtoffer wil je kosten wat het kost weer je extreem linkse idealogie verspreiden. Net als over de rug van 11 verbrande uitgeprocedeerde asielzoekers. Feitelijk heb je MINDER met de slachtoffers dan ieder ander .
-edit-

[ Bericht 4% gewijzigd door Mutant01 op 21-11-2005 12:45:56 (Op de man spelen.) ]
Ruimerzondag 20 november 2005 @ 22:02
quote:
Op zondag 20 november 2005 21:58 schreef DionysuZ het volgende:

[..]

huh?
Ok, mogelijk wel gebruikt: Om te wissen.

Maar niet voor opsporingsdoeleinden. Of heb jij iets gezien wat ik niet gezien heb?
DionysuZzondag 20 november 2005 @ 22:03
quote:
Op zondag 20 november 2005 22:02 schreef Ruimer het volgende:

[..]

Ok, mogelijk wel gebruikt: Om te wissen.

Maar niet voor opsporingsdoeleinden. Of heb jij iets gezien wat ik niet gezien heb?
Ik heb nog niets gezien. Maar dat kan ook andere redenen hebben. Waarom zou de politie dergelijke banden wissen?
nokwandazondag 20 november 2005 @ 22:07
quote:
Op zondag 20 november 2005 22:02 schreef Ruimer het volgende:

[..]

Ok, mogelijk wel gebruikt: Om te wissen.

Maar niet voor opsporingsdoeleinden. Of heb jij iets gezien wat ik niet gezien heb?
Men zegt dat het filmmateriaal (afkomstig van mobieltjes van getuigen) NOG niet bekeken is.
Dat zegt niets over het al dan niet gewist zijn of een plan om dat te doen.

Maar niemand kan mij wijs maken dat dat materiaal inderdaad nog niet bekeken is. En dan ga je je wel afvragen waarom dat dan wel de officiele lezing is.
Ruimerzondag 20 november 2005 @ 22:22
" We don't even know whether the killer of Sévèke is one meter fifty or one meter eighty. It was one of the most shameful acts of the collaborating media 'covering up' a political murder I've ever seen in my long life as a correspondent. Not even a description was given, so the people in Holland don't even know whether the killer of Sévèke is one meter fifty or 6 feet, one meter eighty... This smokescreen is supposed to be repeated next week in another police 'crime watch' program, called 'Opsporing verzocht'. "
ohengmaandag 21 november 2005 @ 12:26
quote:
Op zondag 20 november 2005 22:22 schreef Ruimer het volgende:
" We don't even know whether the killer of Sévèke is one meter fifty or one meter eighty. It was one of the most shameful acts of the collaborating media 'covering up' a political murder I've ever seen in my long life as a correspondent. Not even a description was given, so the people in Holland don't even know whether the killer of Sévèke is one meter fifty or 6 feet, one meter eighty... This smokescreen is supposed to be repeated next week in another police 'crime watch' program, called 'Opsporing verzocht'. "
Hoe zagen de moordenaars van die geliquideerde criminelen er ook alweer uit?

Slachtofferisme, nog zo'n geweldige linkse extremistische uitvinding.
Pietverdrietmaandag 21 november 2005 @ 12:48
Grappig dat nu de linkse hoek zich sterk maakt voor Law & Order.
SCHmaandag 21 november 2005 @ 12:49
quote:
Op maandag 21 november 2005 12:48 schreef Pietverdriet het volgende:
Grappig dat nu de linkse hoek zich sterk maakt voor Law & Order.
Wie en waar?
SCHmaandag 21 november 2005 @ 12:49
Louis was toch geen ex van je Piet?
Pietverdrietmaandag 21 november 2005 @ 12:49
quote:
Op zondag 20 november 2005 19:53 schreef SCH het volgende:

Maar als er een linkse Fortuyn wordt neergelegd krijg je niet die stampvoetende, schuimbekkende massahysterie.
En Linkse Fortuyn?
Mensen als Allende bedoel je?
CherrymoonTraxxmaandag 21 november 2005 @ 22:51
Deze man was zelf ook niet vies van geweld, gezien de groeperingen die een advertentie hebben geplaatst in de Telegraaf naar aanleiding van dit voorval.
Yildizdinsdag 22 november 2005 @ 18:11
Joh, frappant, zag net op het NOS-journaal dat de politie het signalement pas vrij mag geven tijdens of na de uitzending van AVRO's opsporing verzocht. Dat heeft de AVRO contractueel vastgelegd met de politie.

Je kan er dus vanuit gaan dat er wel een signalement is, maar dat gaat nu nog niet verder dan 'de man met de sporttas'.
Waarom duurt dat allemaal zo lang? Nu vervagen alleen maar die herinneringen? Waarom moet en/of mag dat vastgelegd worden zodat de politie niet kan spreken?

bron: www.nos.nl
http://www.nos.nl/nos/artikelen/2005/11/art00004006068B.html
quote:
22 November 2005 17:07
Sévèke: man met sporttas verdacht
NIJMEGEN De politie gaat op basis van getuigen ervan uit dat Louis Sévèke is vermoord door een man met een sporttas. De man is door verschillende mensen op de plaats van de moord gezien.

Sévèke werd vorige week doodgeschoten. De man met de sporttas werd meteen al met de zaak in verband gebracht. Hij werd eerst beschouwd als getuige, later als een verdachte. De man staat niet op de beelden van bewakingscamera's in de Nijmeegse binnenstad.

De activist werd vandaag onder grote publieke belangstelling begraven. Zo'n 1500 mensen hebben de rouwdienst in de Sint Stevenskerk bijgewoond.
En dat terwijl de camera's er bij wijze van spreke 5 meter van verwijderd staan.
nokwandadinsdag 22 november 2005 @ 18:53
quote:
Op dinsdag 22 november 2005 18:11 schreef Yildiz het volgende:
Joh, frappant, zag net op het NOS-journaal dat de politie het signalement pas vrij mag geven tijdens of na de uitzending van AVRO's opsporing verzocht. Dat heeft de AVRO contractueel vastgelegd met de politie.

Je kan er dus vanuit gaan dat er wel een signalement is, maar dat gaat nu nog niet verder dan 'de man met de sporttas'.
Waarom duurt dat allemaal zo lang? Nu vervagen alleen maar die herinneringen? Waarom moet en/of mag dat vastgelegd worden zodat de politie niet kan spreken?

bron: www.nos.nl
http://www.nos.nl/nos/artikelen/2005/11/art00004006068B.html
[..]

En dat terwijl de camera's er bij wijze van spreke 5 meter van verwijderd staan.
In het kader van het cameratoezicht, het Big Brother is Watching You fenomeen, kan het nu alle kanten op.

Of men zegt: zie je nou... het heeft geen zin. Hou er maar mee op. (niet waarschijnlijk).
Of men zegt: er moeten meer camera´s e.d. komen. Verhoging van "waakzaamheid" en versnelling van de transformatie naar de politiestaat (waarschijnlijk).

Ik verwacht dat men er hier op zal inspringen.
Yildizdinsdag 22 november 2005 @ 18:56
quote:
Op dinsdag 22 november 2005 18:53 schreef nokwanda het volgende:

[..]

In het kader van het cameratoezicht, het Big Brother is Watching You fenomeen, kan het nu alle kanten op.

Of men zegt: zie je nou... het heeft geen zin. Hou er maar mee op. (niet waarschijnlijk).
Of men zegt: er moeten meer camera´s e.d. komen. Verhoging van "waakzaamheid" en versnelling van de transformatie naar de politiestaat (waarschijnlijk).

Ik verwacht dat men er hier op zal inspringen.
Op het nieuws liet men duidelijk een camera van het plaats delict naar een bewakingscamera gaan. Zijn er misschien meerdere overzichts/situatiefoto's van waar die moord plaatsvond?
Een plattegrondje met hoe de camera's gericht staan desnoods. Want het lijkt me raar dat je het centrum vol hangt met camera's, en vervolgens geen moord of een persoon met een sporttas op de beelden terug kan vinden.
nokwandadinsdag 22 november 2005 @ 19:10
quote:
Op dinsdag 22 november 2005 18:56 schreef Yildiz het volgende:

[..]

Op het nieuws liet men duidelijk een camera van het plaats delict naar een bewakingscamera gaan. Zijn er misschien meerdere overzichts/situatiefoto's van waar die moord plaatsvond?
Een plattegrondje met hoe de camera's gericht staan desnoods. Want het lijkt me raar dat je het centrum vol hangt met camera's, en vervolgens geen moord of een persoon met een sporttas op de beelden terug kan vinden.
Lijkt mij ook sterk. Geloof ik ook geen zak van.

Maar ik hoorde net op het nieuws dat men de sporttasman inmiddels niet langer als mogelijke verdachte, maar als schutter ziet. Dit op basis van camerabeelden. Of dat gaat om stadscamera´s of opnames van getuigen was mij niet duidelijk. Misschien in het volgende nieuws. Zal eens opletten.
SlimShadydinsdag 22 november 2005 @ 19:20
quote:
Op dinsdag 22 november 2005 19:10 schreef nokwanda het volgende:

[..]

Maar ik hoorde net op het nieuws dat men de sporttasman inmiddels niet langer als mogelijke verdachte, maar als schutter ziet.
dat is toch hetzelfde
of heb ik last van mijn Nederlands...
nokwandadinsdag 22 november 2005 @ 19:43
quote:
Op dinsdag 22 november 2005 19:20 schreef SlimShady het volgende:

[..]

dat is toch hetzelfde
of heb ik last van mijn Nederlands...
Nee, daar is een wezenlijk verschil. Mogelijke verdachte = Laat opties open.
De schutter = zeker weten, zonder enige twijfel, geen andere optie.

Onschuldig tot schuld bewezen is, toch.

Kom daar maar es om bij een rechter.


En om terug te komen op mijn eerdere verhaal:
Signalement is gegeven op basis van getuigenverklaringen. Al het beeldmateriaal wordt nog onderzocht.
1.000.000dinsdag 22 november 2005 @ 19:50
Als ik al de verhalen zo lees was het een bijzonder vervelend mannetje. BVDers die zich vol overtuiging inzetten voor het bestrijden van extremisme in de samenleving een beetje gaan ontmaskeren en lastigvallen. Hardwerkende politie-agenten aanklagen omdat ze de samenleving veilig proberen te maken.

Wat hij ook gedaan heeft de doodstraf heeft hij niet verdiend, maar ik denk niet dat de veiligheid in Nederland er veel slechter van zal worden. Integendeel zelfs.
nokwandadinsdag 22 november 2005 @ 19:52
quote:
Op dinsdag 22 november 2005 19:50 schreef 1.000.000 het volgende:
Als ik al de verhalen zo lees was het een bijzonder vervelend mannetje. BVDers die zich vol overtuiging inzetten voor het bestrijden van extremisme in de samenleving een beetje gaan ontmaskeren en lastigvallen. Hardwerkende politie-agenten aanklagen omdat ze de samenleving veilig proberen te maken.

Wat hij ook gedaan heeft de doodstraf heeft hij niet verdiend, maar ik denk niet dat de veiligheid in Nederland er veel slechter van zal worden. Integendeel zelfs.
Tis maar net hoe je het bekijkt.
1.000.000dinsdag 22 november 2005 @ 19:53
quote:
Op dinsdag 22 november 2005 19:43 schreef nokwanda het volgende:

[..]

De schutter = zeker weten, zonder enige twijfel, geen andere optie.
Hij is nog steeds de verdachte. Alleen een rechter kan bepalen of hij schuldig is of niet.
DionysuZdinsdag 22 november 2005 @ 19:58
quote:
Op dinsdag 22 november 2005 19:50 schreef 1.000.000 het volgende:
Als ik al de verhalen zo lees was het een bijzonder vervelend mannetje. BVDers die zich vol overtuiging inzetten voor het bestrijden van extremisme in de samenleving een beetje gaan ontmaskeren en lastigvallen. Hardwerkende politie-agenten aanklagen omdat ze de samenleving veilig proberen te maken.

Wat hij ook gedaan heeft de doodstraf heeft hij niet verdiend, maar ik denk niet dat de veiligheid in Nederland er veel slechter van zal worden. Integendeel zelfs.
Ook politie en BVD moet zich aan de wet houden. Doen ze dit niet of onvolledig, dan mogen ze daar ook op aangesproken worden.
Overlastdinsdag 22 november 2005 @ 20:34
quote:
Op maandag 21 november 2005 22:51 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
Deze man was zelf ook niet vies van geweld, gezien de groeperingen die een advertentie hebben geplaatst in de Telegraaf naar aanleiding van dit voorval.
Wat schreven ze?
fayledinsdag 22 november 2005 @ 20:39
quote:
Op dinsdag 22 november 2005 18:11 schreef Yildiz het volgende:

Joh, frappant, zag net op het NOS-journaal dat de politie het signalement pas vrij mag geven tijdens of na de uitzending van AVRO's opsporing verzocht. Dat heeft de AVRO contractueel vastgelegd met de politie.
Op radio 1 was afgelopen week een radio interview te horen met een politieman die een oproep ging doen aan mogelijke getuigen... Maar!
Hij mocht dat pas doen nadat de primeur was geweest in huppeldepup Misdaad bij de commerciele televisie. Ook contractueel zo vastgelegd.

Waar gaat het nou om?
De dader van deze moord grijpen of contracten met diverse politieprogramma's vervullen zodat hun kijkcijfers hoog blijven?

Ik vind dit merkwaardig en eerlijk gezegd ook zorgwekkend.
CherrymoonTraxxdinsdag 22 november 2005 @ 20:46
quote:
Op dinsdag 22 november 2005 20:34 schreef Overlast het volgende:

[..]

Wat schreven ze?
Een overlijdensadvertentie.
fayledinsdag 22 november 2005 @ 20:51
quote:
Op dinsdag 22 november 2005 19:50 schreef 1.000.000 het volgende:

BVDers die zich vol overtuiging inzetten voor het bestrijden van extremisme in de samenleving een beetje gaan ontmaskeren en lastigvallen. Hardwerkende politie-agenten aanklagen omdat ze de samenleving veilig proberen te maken.
Politieagenten en BVD-ers (AIVD overigens these days) zijn net mensen. En mensen maken allemaal fouten en zoals uit onderzoeken blijkt is macht over anderen iets dat mensen extra gevoelig maakt om die te misbruiken.
Waar het de AIVD betreft ligt het extra complex. De politie wordt tot op zekere hoogte gecontroleerd, maar de geheime dienst doet haar werk in het geheim. Met de huidige uitbreidingen in het wetboek mbt veiligheid, is het risico op misbruik (want weinig controle) alleen maar groter.

We mogen blij zijn dat mensen op verschillende niveaus zich verdiepen in die materie en als zodanig het democratisch middel van controle van de macht gebruiken om ervoor te zorgen dat dergelijke organisaties zich correct blijven gedragen (of gaan gedragen).
Dat kunnen mensen met een kritische blik op de samenleving zijn zoals Seveke die in onafhankelijke samenwerkingsverbanden de boel in de gaten houden en buro Jansen en Janssen, maar het gebeurt ook op academisch niveau, bij wetenschappers die onderzoek doen naar BVD/AIVD, zoals historicus Bob de Graaff en anderen bij het NISA (Netherlands Intelligence Studies Association).
quote:
Wat hij ook gedaan heeft de doodstraf heeft hij niet verdiend, maar ik denk niet dat de veiligheid in Nederland er veel slechter van zal worden. Integendeel zelfs.
Dit is ronduit een domme en nogal beledigende opmerking. Beledigend voor mensen die hem kennen en een vriend verloren hebben en dom omdat maatschappelijke kritische blik binnen een democratie altijd alleen maar ten goede kan komen aan de (vrijheid) in de samenleving.
DionysuZdinsdag 22 november 2005 @ 23:29
quote:
Op dinsdag 22 november 2005 20:39 schreef fayle het volgende:

[..]

Op radio 1 was afgelopen week een radio interview te horen met een politieman die een oproep ging doen aan mogelijke getuigen... Maar!
Hij mocht dat pas doen nadat de primeur was geweest in huppeldepup Misdaad bij de commerciele televisie. Ook contractueel zo vastgelegd.

Waar gaat het nou om?
De dader van deze moord grijpen of contracten met diverse politieprogramma's vervullen zodat hun kijkcijfers hoog blijven?

Ik vind dit merkwaardig en eerlijk gezegd ook zorgwekkend.
Dit vind ik ook heel erg zorgwekkend.
JohnDopewoensdag 23 november 2005 @ 12:39
We kunnen wel allemaal moeilijke complotten gaan verzinnen, maar misschien zat Sévèke er wel letterlijk tot en met zijn neusholte in en kon hij even de rekening niet betalen....
Braamhaarwoensdag 23 november 2005 @ 12:43
Dit heeft een columnist van "De Gelderlander` vandaag erover te melden±

BEN SIEMERINK
Exclusiviteit, in wiens belang?

De scoringsdrift van
Opsporing verzocht
begint zo langzamerhand zorgwekkende vormen aan te nemen. In een korte uitzending roffelden Anniko van Santen en Frits Sissing zichzelf gisteravond uitvoerig op de borst rond het verstrekken van het signalement van ‘ de man met de sporttas’, die de politie van Nijmegen intussen beschouwt als de dader van de moord op Louis Sékève. Bij de opsporing van criminelen via de tv is inmiddels blijkbaar alles geoorloofd.
Bijvoorbeeld de veelbekritiseerde Talpa- methode om bij de samenvattingen van het eredivisievoetbal ‘ het lekkerste’ tot het laatst te bewaren.
Nadat Anniko van Santen in een
teasertje
vooraf nog de hoop had uitgesproken dat ‘ deze gewelddadige moord nog vanavond wordt opgelost’, bleken ze in de uiteindelijke uitzending opeens helemaal niet meer zoveel haast te hebben. Zeer uitvoerig, althans, werden eerst allerlei andere opgeloste en onopgeloste zaken behandeld. Waarbij Anniko en Frits elke gelegenheid aangrepen de kijker er op te wijzen hoe goed hun programma scoort. Moet
Opsporing verzocht
zich misschien extra bewijzen, nu de concurrentie – bijvoorbeeld van
Bureau Misdaad
– alsmaar heviger wordt? Naar dat nieuwe programma van John van den Heuvel werd door Anniko en Frits gisteravond wel expliciet verwezen. In die zin, dat er volgens hen in programma’s als
Bureau Misdaad
weliswaar veel aandacht voor de moord in Nijmegen is geweest, maar dat dit nog altijd geen doorbraak heeft opgeleverd. Die blijft exclusief voorbehouden aan
Opsporing verzocht
, want geen van de nieuwsrubrieken op de buis mocht voorafgaand aan dit programma iets met het signalement van de gedoodverfde dader doen. Blijkt contractueel vastgelegd tussen de politie en de AVRO. Is dat eigenlijk wel in het belang van het onderzoek, zo’n exlusiviteitsclausule? Overigens, als de NMA dan toch aan de slag gaat, kan er wellicht ook even gekeken worden naar de door Sinterklaas bedongen exclusiviteit voor het
Sinterklaasjournaal
van berichtgeving over het ‘ mysterie’ rond de overal op huizen gekalkte kruizen en cirkels.
Philip Freriks deelde gisteravond in mee dat een gepland interview hierover met de Hoofdpiet vanwege dit exclusiviteitsbeding geen doorgang kon vinden...
bellingerIIwoensdag 23 november 2005 @ 12:51
Hoorde laatst ook een politiewoordvoerder op radio1 melden dat hij niets meer over de "zaak" kon zeggen want er was die avond een uitzending van "what ever" waarin meer info gegeven zou worden ....... Op de vraag waarom niet en dat de politie van ons allemaal is werd niet gereageerd. Vreemde ontwikkeling dat dit soort acties worden toebedeeld aan omroepen. Stel je een voortvluchtige crimineel voor die naar de radio luistert en hoort dat zijn signalement wel bekend is maar dat het pas vanavond op Talpa te zien is. Hij zal zich bezeiken van het lachen en bij het eerste de beste AC restaurant nog even een hapje eten voor dat hij, rustig aan, het hazepad kan vervolgen ........ Maf land.
SlimShadywoensdag 23 november 2005 @ 13:24
Tering. Ik hoop dat die 2de kamerleden wakker worden en bezwaar maken over dit bullshit gedrag.
Zijn kijkcijfers belangrijker tegenwoordig dan een misdaad oplossen?
bellingerIIwoensdag 23 november 2005 @ 16:17
SGP bezorgd om deal OM en RTL
Gepost door Sander (Xender) - Bron: NOS Journaal
Gepubliceerd: woensdag 23 november 2005 @ 15:40
De SGP-fractie in de Tweede Kamer zet vraagtekens bij het 'exclusief' vergeven van een oproep van het Openbaar Ministerie aan het RTL-programma 'Bureau Misdaad'. De afspraak was dat de politie pas in het programma van misdaadverslaggever John van den Heuvel een oproep zou doen aan het publiek om tips te geven rondom de moord op de Nijmeegse activist Louis Sévèke. De SGP vreest nu dat het onderzoek naar de moord onnodig is vertraagd.

In het NOS Radio 1 Journaal vroeg de presentator een woordvoerder van de politieregio Gelderland-Zuid al om een oproep te doen. Dit weigerde hij, omdat er een afspraak was met RTL. Bureau Misdaad zond de oproep afgelopen vrijdagavond uit. Het SGP-Kamerlid Van der Staaij wil minister Donner morgen over de kwestie aan de tand voelen, tijdens de behandeling van de begroting van Justitie in de Tweede Kamer.

Opmerkelijk is overigens dat de uitzending van 'Bureau Misdaad' geen enkele tip opleverde. Een oproep in 'Opsporing Verzocht' gisteravond, zorgde wel voor tips.
JohnDopewoensdag 23 november 2005 @ 19:04
quote:
Op woensdag 23 november 2005 13:24 schreef SlimShady het volgende:
Zijn kijkcijfers belangrijker tegenwoordig dan een misdaad oplossen?
Welcom 2 reality
Idiosincrasicowoensdag 23 november 2005 @ 22:05
Hmm, ben je een tijdje in Noord Afrika ... wordt er maar zo een linkse extremist omgelegt. Geweld wordt blijkbaar met geweld bestreden, ik ga deze man iig niet missen.
DionysuZwoensdag 23 november 2005 @ 22:07
quote:
Op woensdag 23 november 2005 22:05 schreef Idiosincrasico het volgende:
Hmm, ben je een tijdje in Noord Afrika ... wordt er maar zo een linkse extremist omgelegt. Geweld wordt blijkbaar met geweld bestreden, ik ga deze man iig niet missen.
misschien moet je eens beter lezen want deze man was helemaal niet extreem. Of is links zijn en activist gelijk aan extreem zijn?
JohnDopewoensdag 23 november 2005 @ 22:56
quote:
Op woensdag 23 november 2005 22:07 schreef DionysuZ het volgende:

[..]

misschien moet je eens beter lezen want deze man was helemaal niet extreem. Of is links zijn en activist gelijk aan extreem zijn?
die vent was echt wel extreem, hij haalde bij zoveel mensen het bloed onder de nagels vandaan. Dat gaat max. 99 keer goed en de 100ste keer kom je de verkeerde tegen.
ultra_ivodonderdag 24 november 2005 @ 04:48
Sévèke probeerde ervoor te zorgen dat ook overheidsinstanties zich aan de wet hielden, is dat bij jou het bloed onder de nagels vandaan halen? Rare opvatting van wetshandhaving heb jij.
JohnDopedonderdag 24 november 2005 @ 10:44
quote:
Op donderdag 24 november 2005 04:48 schreef ultra_ivo het volgende:
Sévèke probeerde ervoor te zorgen dat ook overheidsinstanties zich aan de wet hielden, is dat bij jou het bloed onder de nagels vandaan halen? Rare opvatting van wetshandhaving heb jij.
is objectief geredeneerd; is in het algemeen het bloed onder de nagels vandaan halen, netwat ik al zei dat gaat max. goed. (en is nog erg ruim geschat).
Pietverdrietdonderdag 24 november 2005 @ 11:43
quote:
Op donderdag 24 november 2005 04:48 schreef ultra_ivo het volgende:
Sévèke probeerde ervoor te zorgen dat ook overheidsinstanties zich aan de wet hielden, is dat bij jou het bloed onder de nagels vandaan halen? Rare opvatting van wetshandhaving heb jij.
Hij haalde vooral het bloed onder hun nagels vandaan als ze zich niet aan de wet hielden.
Er is hier in Duitsland een groot schandaal, het is uitgekomen dat de BND (de inlichtingendienst buitenland NB ) Jarenlang journalisten volgde en afluisterde (Duitse journalisten in Duitsland) en zelfs hun bureau´s doorzocht. Bananenrepubliek/stasi methoden dus.
Mensen als Sévèke zijn goed erin om inlichtingendiensten in de gaten te houden.
Zijn politike overtuigingen zijn de mijne niet, maar dat is niet relevant, het gaat om burgervrijheden.
CherrymoonTraxxdonderdag 24 november 2005 @ 19:31
quote:
Op woensdag 23 november 2005 22:05 schreef Idiosincrasico het volgende:
Hmm, ben je een tijdje in Noord Afrika ... wordt er maar zo een linkse extremist omgelegt. Geweld wordt blijkbaar met geweld bestreden, ik ga deze man iig niet missen.
Ik mis hem ook totaal niet. In de Telegraaf gezien bij wat voor groepjes hij geliefd was. Ik laat er geen traan om.

Vitalogydonderdag 24 november 2005 @ 20:14
Ik vind het overigens nogal zwaar belachelijk dat ze zelfs tijdens de arbeidsvitaminen een oproep doen voor getuigen om zich te melden.

Vreselijk wat er gebeurd is, maar die vent was niets speciaals dat hij dit soort aandacht verdient.
thaleiadonderdag 24 november 2005 @ 20:18
Och, vooralsnog heeft de mus altijd nog veel meer airplay gehad
-Beer-donderdag 24 november 2005 @ 21:01
quote:
Op woensdag 23 november 2005 22:56 schreef JohnDope het volgende:

[..]

die vent was echt wel extreem, hij haalde bij zoveel mensen het bloed onder de nagels vandaan. Dat gaat max. 99 keer goed en de 100ste keer kom je de verkeerde tegen.
Als rechtzaken voeren, tegen iets waar je tegen bent omdat het in jou mening oneerlijk is, al extreem is waar gaan we dan heen met de (al ingeperkte) vrijheid?
-Beer-donderdag 24 november 2005 @ 21:04
quote:
Op donderdag 24 november 2005 19:31 schreef CherrymoonTraxx het volgende:

[..]

Ik mis hem ook totaal niet. In de Telegraaf gezien bij wat voor groepjes hij geliefd was. Ik laat er geen traan om.

Het gaat er niet om of jij hem gaat missen, dat doet niet ter zake. Het gaat er wel om dat er een man vermoord is, om welke reden is nog niet duidelijk. Het maakt niet uit in welke groepjes hij rondhing lijkt me. Bovendien was het een waardig man want hij streed voor zijn idealen, en zat niet op de bank uitkeringen te trekken...
Pietverdrietdonderdag 24 november 2005 @ 21:16
Duidelijk is dat NL met de week crimineler wordt
Pietverdrietdonderdag 24 november 2005 @ 21:36
Net in De leugen regeert, de politie geeft radio 1 geen gegevens, en maakt geen gebruik van de gelegenheid het publiek vragen te stellen omdat men een exclusief contract heeft met RTL5
Om je rot te lachen als het niet zo triest was.
ultra_ivodonderdag 24 november 2005 @ 21:40
Lijkt me tijd voor een interpellatiedebat in de Kamer.
Yildizdonderdag 24 november 2005 @ 22:34
quote:
Op donderdag 24 november 2005 21:36 schreef Pietverdriet het volgende:
Net in De leugen regeert, de politie geeft radio 1 geen gegevens, en maakt geen gebruik van de gelegenheid het publiek vragen te stellen omdat men een exclusief contract heeft met RTL5
Om je rot te lachen als het niet zo triest was.
Dan wil ik bij deze toch even een artikel van het AD plaatsen.
Het staat niet online, maar vanaf nu dus zo:

http://putfile.com/pic.php?pic=11/32715233860.jpg&s=x12
daar zijn de letters naar mijn zin net te klein, poging 2:


klik na het laden op het plaatje om het weer groot te maken
Met dank aan www.AD.nl voor het artikel.

Ik ben het namelijk ook een beetje zat dat dit soort gegevens ondergeschoffeld schijnen te worden omwille van een 'contract'. Inderdaad triest.
Het is gewoon een man die rechtszaken deed, als dat al niet meer mag 'omdat je daarmee de politie in de weg zou staan' is het inderdaad heel erg raar geworden.

Signalement verdachte:
quote:
'De recherche zoekt naar een ongeveer 35-jarige blanke man, met gemillimeterd haar, die vorige week dinsdag gekleed ging in een spijkerbroek en een donker jack.
[..]
Ook stopte de schutter zijn moordwapen in zijn rode sporttas, en liep na de misdaad rustig weg.
Vervolgens is hij in een bordeaxrode Opel Vectra (1992) gestapt.
Zo.
Excuses, ik loop achter
+
quote:
Wachten op verdachten
Bijna alles wat de politie kwijt wil over de man die gezocht wordt in verband met de moord op Louis Séveke, is gereserveerd voor programma’s, waarbij de politie zelf beslissende invloed op de inhoud heeft. 'Bureau Misdaad' van RTL5 en AVRO’s 'Opsporing Verzocht' krijgen op deze manier exclusieve informatie van de politie, terwijl de onafhankelijke journalistiek het nakijken heeft. Govert van Brakel, presentator van het 'Radio 1-Journaal' begrijpt niet hoe dit in het belang van het onderzoek kan zijn.

In de Mediaraad: Ferry Mingelen (NOS Den Haag Vandaag) en Barbara van Beukering (Volkskrant Magazine).
bron

+

Opsporing Verzocht, met nu een heel artikel
quote:
Signalement verdachte. Het gaat om een blanke man tussen de 30-35 jaar; 1.80-1.90 mtr lang; slank postuur; kort gemillimeterd haar en een smal gezicht. Hij droeg een donker gewatteerd heupmodel sport-/ski-jack en een spijkerbroek. De sporttas van de verdachte heeft meerdere kleuren, in ieder geval blauw en rood.
en dan ga ik het niet hebben over de spelfout van de achternaam, in de URL, seveke / sekeve

[ Bericht 12% gewijzigd door Yildiz op 25-11-2005 09:00:46 ]
JohnDopedonderdag 24 november 2005 @ 22:46
quote:
Op donderdag 24 november 2005 21:01 schreef -Beer- het volgende:

[..]

Als rechtzaken voeren, tegen iets waar je tegen bent omdat het in jou mening oneerlijk is, al extreem is waar gaan we dan heen met de (al ingeperkte) vrijheid?
Heb jij cijfers van het aantal rechtzaken die hij totaal heeft aangespannen(en of bezwaarschriften)?
ultra_ivodonderdag 24 november 2005 @ 22:57
Wat is daar nu belangrijk aan? Het gaat 'm niet om het aantal maar om het belang van de rechtszaken. En zo te zien zaten er een aantal bij waarbij bleek dat de door Sévèke aangeklaagde de wet overtreden had.
-Beer-donderdag 24 november 2005 @ 22:57
quote:
Op donderdag 24 november 2005 22:46 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Heb jij cijfers van het aantal rechtzaken die hij totaal heeft aangespannen(en of bezwaarschriften)?
Dat maakt niet uit lijkt me.
Kwaliteit boven Kwantiteit.

Als zijn rechtzaken en bezwaarschriften gegrond zijn zie ik geen probleem, juist goed. Houdt iedereen scherp. Bovendien ben ik het er wel mee eens met wat hij deed omdat hij vocht tegen de onrechtvaardigheid, goede zaak lijkt me.
Johan_de_Withdonderdag 24 november 2005 @ 22:59
quote:
Op woensdag 23 november 2005 22:05 schreef Idiosincrasico het volgende:
Geweld wordt blijkbaar met geweld bestreden, ik ga deze man iig niet missen.
Nu waren zijn opvattingen de mijne niet, maar jij weet er blijkbaar zoveel van dat je even zijn geweldsmisdrijven op kunt sommen?
JohnDopedonderdag 24 november 2005 @ 22:59
quote:
Op donderdag 24 november 2005 22:57 schreef ultra_ivo het volgende:
Wat is daar nu belangrijk aan? Het gaat 'm niet om het aantal maar om het belang van de rechtszaken. En zo te zien zaten er een aantal bij waarbij bleek dat de door Sévèke aangeklaagde de wet overtreden had.
Dat is wel belangrijk want dan hebben wij een indicatie van hoe hij te werk ging. Kunnen we een schatting maken van het aantal vijanden en verdere analyses doen.
Want te veel rechtzaken aanspannen kan duiden op een obsessie.
-Beer-vrijdag 25 november 2005 @ 00:54
quote:
Op donderdag 24 november 2005 22:59 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Dat is wel belangrijk want dan hebben wij een indicatie van hoe hij te werk ging. Kunnen we een schatting maken van het aantal vijanden en verdere analyses doen.
Want te veel rechtzaken aanspannen kan duiden op een obsessie.
Het kan ook duiden op heel veel onrechtvaardigheden en misstanden in deze samenleving....
broervrijdag 25 november 2005 @ 01:35
quote:
Op donderdag 24 november 2005 22:34 schreef Yildiz het volgende:
Ook stopte de schutter zijn moordwapen in zijn rode sporttas, en liep na de misdaad rustig weg.
Vervolgens is hij in een bordeaxrode Opel Vectra (1992) gestapt.
Huh? Wat heb ik dan nu weer gemist? Hij was toch te voet gevlucht? De man die in de Opel stapte was toch niet de schutter?
zoalshetisvrijdag 25 november 2005 @ 01:36
quote:
Op vrijdag 25 november 2005 01:35 schreef broer het volgende:

[..]

Huh? Wat heb ik dan nu weer gemist? Hij was toch te voet gevlucht? De man die in de Opel stapte was toch niet de schutter?
zoiets had ik ook begrepen, dat die gasten van de opel zich gemeld hadden oid.
nokwandavrijdag 25 november 2005 @ 07:15
quote:
Op vrijdag 25 november 2005 01:36 schreef zoalshetis het volgende:

[..]

zoiets had ik ook begrepen, dat die gasten van de opel zich gemeld hadden oid.
En dan is er ook nog dat verhaal van die mensen in een mercedes (?) die stopten, keken, en weer doorreden .
Dat vind ik schokkend.
Pietverdrietvrijdag 25 november 2005 @ 08:26
quote:
Op donderdag 24 november 2005 22:46 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Heb jij cijfers van het aantal rechtzaken die hij totaal heeft aangespannen(en of bezwaarschriften)?
Hij was iemand die zich tenminste inzette voor burgerrechten, en als libertijn kan ik dat waarderen
Yildizvrijdag 25 november 2005 @ 09:01
quote:
Op vrijdag 25 november 2005 01:35 schreef broer het volgende:

[..]

Huh? Wat heb ik dan nu weer gemist? Hij was toch te voet gevlucht? De man die in de Opel stapte was toch niet de schutter?
Excuses excuses, ik liep eventjes achter, excuses
JohnDopevrijdag 25 november 2005 @ 09:41
quote:
Op vrijdag 25 november 2005 08:26 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Hij was iemand die zich tenminste inzette voor burgerrechten, en als libertijn kan ik dat waarderen
Weet je wat het is..... Al kan die kerel mij redden door mij weg te duwen voor een auto en ze eigen leven te geven, dan heb ik liever dat ik te pletter sla op die auto, ik heb principes en hoef niet door dat volk geholpen te worden.
nokwandavrijdag 25 november 2005 @ 10:07
quote:
Op vrijdag 25 november 2005 09:41 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Weet je wat het is..... Al kan die kerel mij redden door mij weg te duwen voor een auto en ze eigen leven te geven, dan heb ik liever dat ik te pletter sla op die auto, ik heb principes en hoef niet door dat volk geholpen te worden.
In dat geval zou het idd erg zonde zijn als zo iemand dat voor jou zou doen.

sorry... was zo´n open deurtje
Pietverdrietvrijdag 25 november 2005 @ 10:14
quote:
Op vrijdag 25 november 2005 09:41 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Weet je wat het is..... Al kan die kerel mij redden door mij weg te duwen voor een auto en ze eigen leven te geven, dan heb ik liever dat ik te pletter sla op die auto, ik heb principes en hoef niet door dat volk geholpen te worden.
Je bedoelt, je bent een bekrompen reactionair
JohnDopevrijdag 25 november 2005 @ 10:22
quote:
Op vrijdag 25 november 2005 10:14 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Je bedoelt, je bent een bekrompen reactionair
nee het zijn principes, ik hoef van sommige mensen gewoon geen hulp.
ultra_ivovrijdag 25 november 2005 @ 10:39
Koude Oorlogsdenken
CherrymoonTraxxvrijdag 25 november 2005 @ 19:41
quote:
Op vrijdag 25 november 2005 08:26 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Hij was iemand die zich tenminste inzette voor burgerrechten, en als libertijn kan ik dat waarderen
AFA en burgerrechten
ohengzaterdag 26 november 2005 @ 04:53
quote:
Op vrijdag 25 november 2005 08:26 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Hij was iemand die zich tenminste inzette voor burgerrechten, en als libertijn kan ik dat waarderen
Ook ik vraag me af of hij zich inzette voor burgerrechten voor iedereen, of burgerrechten voor mensen die net zoals hij dachten. Dat is nogal een wereld van verschil. Mijn ervaring met links extremistische types is, dat "gelijkheid" slechts relatief is. Maar goed, ik ken de beste man verder niet, dus misschien heb ik het verkeerd.
ultra_ivozaterdag 26 november 2005 @ 09:09
Als ik sommigen hier hoor op fok dan willen zij alleen maar vrijheid van meningsuiting/burgerrechten voor rechts. De uitspraak van oheng bevreemdt me dan ook niet, maar zegt meer over hemzelf dan over Sévèke..
CherrymoonTraxxzaterdag 26 november 2005 @ 11:50
quote:
Op zaterdag 26 november 2005 09:09 schreef ultra_ivo het volgende:
Als ik sommigen hier hoor op fok dan willen zij alleen maar vrijheid van meningsuiting/burgerrechten voor rechts. De uitspraak van oheng bevreemdt me dan ook niet, maar zegt meer over hemzelf dan over Sévèke..
Een beetje zoals AFA? Alleen burgervrijheden en vrijheid van meningsuiting voor links en niet voor de rest (alles rechtser dan de PvdA).
CherrymoonTraxxzaterdag 26 november 2005 @ 11:50
quote:
Op zaterdag 26 november 2005 04:53 schreef oheng het volgende:

[..]

Ook ik vraag me af of hij zich inzette voor burgerrechten voor iedereen, of burgerrechten voor mensen die net zoals hij dachten. Dat is nogal een wereld van verschil. Mijn ervaring met links extremistische types is, dat "gelijkheid" slechts relatief is. Maar goed, ik ken de beste man verder niet, dus misschien heb ik het verkeerd.
Helemaal mee eens!
ultra_ivozaterdag 26 november 2005 @ 13:26
CT, als jij onder burgerechten verstaat dat je net zoals in de antieke tijd je eigen 'recht' haalt door met je maten iemand in elkaar te slaan (zie travel SC) dan zal dat idd niet zo zijn. Als je onder burgerrechten verstaat dat je vrijheid van vergadering en vereniging hebt, dan moet je blij zijn met mensen zoals Sévèke.
CherrymoonTraxxzaterdag 26 november 2005 @ 13:28
Voor AFA geldt dat recht van vergadering en vereniging maar beperkt. Het geldt slechts wanneer de denkbeelden in het antieke extreem-linkse straatje passen.

Het recht op zelfverdediging zou een prima recht zijn hier in Nederland. Je hoeft je niet zomaar te laten beroven of mishandelen door allerhande gajes.
ultra_ivozaterdag 26 november 2005 @ 13:35
quote:
Op zaterdag 26 november 2005 13:28 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
Voor AFA geldt dat recht van vergadering en vereniging maar beperkt. Het geldt slechts wanneer de denkbeelden in het antieke extreem-linkse straatje passen.
Is artikel 1 van de grondwet extreem-links?
quote:
Het recht op zelfverdediging zou een prima recht zijn hier in Nederland. Je hoeft je niet zomaar te laten beroven of mishandelen door allerhande gajes.
Terug naar de middeleeuwen dus.
CherrymoonTraxxzaterdag 26 november 2005 @ 13:38
quote:
Op zaterdag 26 november 2005 13:35 schreef ultra_ivo het volgende:

[..]

Is artikel 1 van de grondwet extreem-links?
[..]
Links is zeer hypocriet, dat weet jij ook wel. Links is er zelf ook niet vies van om desnoods met geweld te bepalen wie er wel en wie er niet mag demonstreren of vergaderen. Of ben je een aantal gewelddadige incidenten van de laatste jaren vergeten?
quote:
Terug naar de middeleeuwen dus.
AFA

Jezelf verdedigen is niet terug naar de middeleeuwen. Dat is een linkse dooddoener om de discussie de kiem in te smoren. Jij zou jezelf in elkaar laten slaan en laten beroven?
ultra_ivozaterdag 26 november 2005 @ 14:03
quote:
Op zaterdag 26 november 2005 13:38 schreef CherrymoonTraxx het volgende:

[..]

Links is zeer hypocriet, dat weet jij ook wel. Links is er zelf ook niet vies van om desnoods met geweld te bepalen wie er wel en wie er niet mag demonstreren of vergaderen. Of ben je een aantal gewelddadige incidenten van de laatste jaren vergeten?
[..]
Ik ben zeker niet vergeten welke bedreigingen ik ontving als lid van de GroenLinks fractie hier. En deze bedreigingen waren voorzien van artikelen uit de Stavast. De hoek waar die bedreigingen vandaan kwamen is mij dan duidelijk. De intimidatie die plaatsvondt na de moord op Fortuyn ben ik ook niet vergeten. En jij doet maar gewoon alsof Kedichem door iedereen toegejuicht werd, dat is ook een kwestie van woorden in de mond leggen.
quote:
Jezelf verdedigen is niet terug naar de middeleeuwen. Dat is een linkse dooddoener om de discussie de kiem in te smoren. Jij zou jezelf in elkaar laten slaan en laten beroven?
Een onderdeel van de westerse beschaving (tenminste de Europese) is het geweldsmonopolie van de staat. Dat onderdeel van de beschaving wordt vooral in twijfel getrokken door USA-lovers.
CherrymoonTraxxzaterdag 26 november 2005 @ 14:05
quote:
Op zaterdag 26 november 2005 14:03 schreef ultra_ivo het volgende:

[..]

Ik ben zeker niet vergeten welke bedreigingen ik ontving als lid van de GroenLinks fractie hier. En deze bedreigingen waren voorzien van artikelen uit de Stavast. De hoek waar die bedreigingen vandaan kwamen is mij dan duidelijk. De intimidatie die plaatsvondt na de moord op Fortuyn ben ik ook niet vergeten. En jij doet maar gewoon alsof Kedichem door iedereen toegejuicht werd, dat is ook een kwestie van woorden in de mond leggen.
[..]
Een bedreiging is wel iets anders dan daadwerkelijk toegepast geweld zoals in Kedichem en tijdens installaties van rechtse gemeenteraadsleden.
quote:
Een onderdeel van de westerse beschaving (tenminste de Europese) is het geweldsmonopolie van de staat. Dat onderdeel van de beschaving wordt vooral in twijfel getrokken door USA-lovers.
DWARS (jou toch bekend) is zeker niet vies van geweld, net zoals AFA. Je bent dus hypocriet. Of al die miliehomo's. Die houden ook wel van geweld.

Dan mijn vraag: daar geef je geen antwoord op. Zou jij je af laten rossen en beroven of zou je jezelf verdedigen?
ultra_ivozaterdag 26 november 2005 @ 14:09
CT, lukraak beschuldigen past denk ik niet op dit forum. Kom dan maar eens met bewijzen wat Dwars aan geweld gebruikt heeft. Ik weet in ieder geval uit de tijd dat ik aktief was in Dwars er totaal geen geweld gebruikt werd.
Het geweld dat gebruikt werd bij de installatie van ultrarechtse gemeenteraadsleden (of zijn CD en CP bij jou 'gewoon' rechts?) kwam van de kant van de politie. Ik heb dat zelf meegemaakt, ik was er zelf bij (in Amsterdam, rond de Stopera).
Is geld jou geweld waard? Mij dus niet. Zoveel beschaving heb ik wel.
CherrymoonTraxxzaterdag 26 november 2005 @ 14:19
Wat te denken van geweld tijdens demonstraties van mensen die er een andere mening op nahouden dan AFA en Dwars.

http://www.nrc.nl/binnenland/artikel/1070605254845.html
http://www.geocities.com/(...)tivisme05122005.html
http://www.nvu.info/demo/6.html (niet helemaal objectief deze bron natuurlijk en zelf ook niet zo fris)
http://www.antenna.nl/ravage/archief2003/2003archief/0503ar3.htm
http://www.fortuynpolitiek.nl/post.asp?method=TopicQuote&TOPIC_ID=4391&FORUM_ID=99
http://forum.zwaremetalen.com/forum_edit.php?id=610389&id2=623507&action=edit

Of deze link:
http://www.gebladerte.nl/00751p45.htm

Die mensen werden geïntimideerd en niet door de politie. Dat jij je inlaat met dit soort figuren zegt heel veel over je.

Als iemand mij aanvalt, dan verdedig ik me als dat redelijkerwijs mogelijk is. Dat heeft niets met beschaving te maken, wel met eigenwaarde.

Ik waardeer je als persoon tot op zekere hoogte, maar het feit dat je mij beticht van gebrek aan beschaving terwijl je zelf vol trots paradeert met bepaalde schimmige groeperingen is ronduit hypocriet te noemen.
ultra_ivozaterdag 26 november 2005 @ 14:34
Jij wil dus de NVU verdedigen? Mensen die de Nederlandse grondwet met de voeten treden? Noem ik geen democratisch denken.
CherrymoonTraxxzaterdag 26 november 2005 @ 14:35
quote:
Op zaterdag 26 november 2005 14:34 schreef ultra_ivo het volgende:
Jij wil dus de NVU verdedigen? Mensen die de Nederlandse grondwet met de voeten treden? Noem ik geen democratisch denken.
Jij wilt er dus niet inhoudelijk op ingaan? Ga er eens inhoudelijk op ingaan in plaats van meteen bepaalde zaken te insinueren...
ultra_ivozaterdag 26 november 2005 @ 14:40
De analyse op antenna is duidelijk. Niet juist en handig van AFA, en ook dat de Dwars-demonstratie 'gekaapt' werd. Over het andere verhaal, deze persoon heeft dus wel binnen Dwars duidelijke problemen gehad met zijn uitspraken. Dat was dus geen Dwars uitspraak. Over insinuatie gesproken.
CherrymoonTraxxzaterdag 26 november 2005 @ 14:41
DWARS is dus niet vies van geweld. Dat is klip en klaar. Kennelijk mag geweld dus toegepast worden tegen andersdenkenden of om bepaalde doelen te bereiken, maar is iemand die zichzelf wenst te verdedigen primitief en middeleeuws. Dat noem ik hypocriet.
Pietverdrietzaterdag 26 november 2005 @ 14:42
quote:
Op zaterdag 26 november 2005 14:34 schreef ultra_ivo het volgende:
Jij wil dus de NVU verdedigen? Mensen die de Nederlandse grondwet met de voeten treden? Noem ik geen democratisch denken.
Dat is het probleem met links en extreem links nederland, zij vinden dat zij vrijheid van meningsuiting hebben, maar hun rechtse couterparts niet.
Ik zeg bullshit, Nazi´s en communisten mogen allebei voor hun mening uitkomen, demonstreren, dan zie je ze en weet je waar ze staan.
Het ging pas echt goed bergaf met extreem rechts in Nederland toen men ophield ze te verzwijgen en iedereen zag welk een randdebiel tuig dat is.
Ik heb geen moeite ermee dat extreem links tuig anti rita posters ophangt, dat is hun vrijheid, prima, doen , en iedereen kan dan zien welk een idioten dit zijn.
Iedereen mag zijn mening uiten, das vrijheid, en iedereen kan dan ook zien welke mening jij hebt en daaruit zijn conclusies trekken over jouw. Dat zelfs volleerde politici deze fout maken zien we wel aan hoe tom de graaf op zijn bek ging door anne frank erbij de halen toen hij het over pim fortuyn had.
SeLangzaterdag 26 november 2005 @ 14:45
quote:
Op zaterdag 26 november 2005 14:42 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Dat is het probleem met links en extreem links nederland, zij vinden dat zij vrijheid van meningsuiting hebben, maar hun rechtse couterparts niet.
Ik zeg bullshit, Nazi´s en communisten mogen allebei voor hun mening uitkomen, demonstreren, dan zie je ze en weet je waar ze staan.
Het ging pas echt goed bergaf met extreem rechts in Nederland toen men ophield ze te verzwijgen en iedereen zag welk een randdebiel tuig dat is.
Ik heb geen moeite ermee dat extreem links tuig anti rita posters ophangt, dat is hun vrijheid, prima, doen , en iedereen kan dan zien welk een idioten dit zijn.
Iedereen mag zijn mening uiten, das vrijheid, en iedereen kan dan ook zien welke mening jij hebt en daaruit zijn conclusies trekken over jouw. Dat zelfs volleerde politici deze fout maken zien we wel aan hoe tom de graaf op zijn bek ging door anne frank erbij de halen toen hij het over pim fortuyn had.
Niks aan toe te voegen
Overlastzaterdag 26 november 2005 @ 14:58
quote:
Op zaterdag 26 november 2005 14:34 schreef ultra_ivo het volgende:
Jij wil dus de NVU verdedigen? Mensen die de Nederlandse grondwet met de voeten treden? Noem ik geen democratisch denken.
Jij wilt de NVU verbieden.
Nu gaat het er niet om dat ik het met de NVU eens ben oid. Het gaat erom dat extreem links de moraal denkt te kunnen opleggen. De AFA dreigt met en gebruikt geweld tegen andersdenkenden. Zij zijn het ware gevaar voor de democratie.
nokwandazaterdag 26 november 2005 @ 15:12
quote:
Op zaterdag 26 november 2005 14:42 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Dat is het probleem met links en extreem links nederland, zij vinden dat zij vrijheid van meningsuiting hebben, maar hun rechtse couterparts niet.
Ik zeg bullshit, Nazi´s en communisten mogen allebei voor hun mening uitkomen, demonstreren, dan zie je ze en weet je waar ze staan.
Het ging pas echt goed bergaf met extreem rechts in Nederland toen men ophield ze te verzwijgen en iedereen zag welk een randdebiel tuig dat is.
Ik heb geen moeite ermee dat extreem links tuig anti rita posters ophangt, dat is hun vrijheid, prima, doen , en iedereen kan dan zien welk een idioten dit zijn.
Iedereen mag zijn mening uiten, das vrijheid, en iedereen kan dan ook zien welke mening jij hebt en daaruit zijn conclusies trekken over jouw. Dat zelfs volleerde politici deze fout maken zien we wel aan hoe tom de graaf op zijn bek ging door anne frank erbij de halen toen hij het over pim fortuyn had.
Ik ben het wel met je eens dat het allemaal mag spreken en mag laten zien waar het staat. Dan weet je iig wie wie is. Dan heb je iig niet die hypocrisie van het stiekeme gelul binnenskamers.

Wat me echter zorgen baart is dat wat eerder als extreem rechts werd beschouwd, nu als gewoon een rechtse mening wordt gezien.
Wat nu als extreem rechts wordt gezien is werkelijk een groep zieke randdebielen.

Zelfs wat hier links is schuift op naar rechts zodat dat wat eerder gewoon links was nu als extreem links wordt gezien.

Aan de andere kant zorgt het alles mogen zeggen er wel voor dat de ene groep veel sterker tegen de andere opgezet wordt.

Voor wat mij betreft. Ik ben bang voor mensen zoals o.a. CherryMoonTrax. De hardheid die eruit spreekt is imo echt gevaarlijk en extreem (en dan kan het me geen moer schelen of dat links of rechts is).
CherrymoonTraxxzaterdag 26 november 2005 @ 15:17
quote:
Op zaterdag 26 november 2005 15:12 schreef nokwanda het volgende:

[..]

Ik ben het wel met je eens dat het allemaal mag spreken en mag laten zien waar het staat. Dan weet je iig wie wie is. Dan heb je iig niet die hypocrisie van het stiekeme gelul binnenskamers.

Wat me echter zorgen baart is dat wat eerder als extreem rechts werd beschouwd, nu als gewoon een rechtse mening wordt gezien.
Wat nu als extreem rechts wordt gezien is werkelijk een groep zieke randdebielen.

Zelfs wat hier links is schuift op naar rechts zodat dat wat eerder gewoon links was nu als extreem links wordt gezien.

Aan de andere kant zorgt het alles mogen zeggen er wel voor dat de ene groep veel sterker tegen de andere opgezet wordt.

Voor wat mij betreft. Ik ben bang voor mensen zoals o.a. CherryMoonTrax. De hardheid die eruit spreekt is imo echt gevaarlijk en extreem (en dan kan het me geen moer schelen of dat links of rechts is).
Onzin. De NVU wordt niet gezien als "gewoon rechts", maar nog steeds als radicaal en extreem-rechts. Hoewel ze in feite helemaal niet rechts zijn, maar eerder links gezien de standpunten.

Het is een feit dat er wat minder politiek correctheid is en dat is alleen maar goed. Integratieproblemen, radicalisatieproblemen en andere problemen waar immigranten een rol in spelen kunnen nu aangepakt worden. Dat kon voorheen niet, zonder dat je als racist werd in een hoekje werd gezet.

Dat jij mij radicaal noemt, zegt vooral wat over jou.
Pietverdrietzaterdag 26 november 2005 @ 15:23
quote:
Op zaterdag 26 november 2005 15:12 schreef nokwanda het volgende:

[..]

Ik ben het wel met je eens dat het allemaal mag spreken en mag laten zien waar het staat. Dan weet je iig wie wie is. Dan heb je iig niet die hypocrisie van het stiekeme gelul binnenskamers.

Wat me echter zorgen baart is dat wat eerder als extreem rechts werd beschouwd, nu als gewoon een rechtse mening wordt gezien.
Wat nu als extreem rechts wordt gezien is werkelijk een groep zieke randdebielen.

Zelfs wat hier links is schuift op naar rechts zodat dat wat eerder gewoon links was nu als extreem links wordt gezien.

Aan de andere kant zorgt het alles mogen zeggen er wel voor dat de ene groep veel sterker tegen de andere opgezet wordt.

Voor wat mij betreft. Ik ben bang voor mensen zoals o.a. CherryMoonTrax. De hardheid die eruit spreekt is imo echt gevaarlijk en extreem (en dan kan het me geen moer schelen of dat links of rechts is).
Gelukkig zijn er verlichte libertijnen als ik die een verstandiger mening verkondig
nokwandazaterdag 26 november 2005 @ 15:44
quote:
Op zaterdag 26 november 2005 15:23 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Gelukkig zijn er verlichte libertijnen als ik die een verstandiger mening verkondig
Was dat als geruststelling voor mij bedoeld?
Pietverdrietzaterdag 26 november 2005 @ 15:52
quote:
Op zaterdag 26 november 2005 15:44 schreef nokwanda het volgende:

[..]

Was dat als geruststelling voor mij bedoeld?
whehehehe

Ja
ultra_ivozaterdag 26 november 2005 @ 15:56
quote:
Op zaterdag 26 november 2005 15:12 schreef nokwanda het volgende:
Voor wat mij betreft. Ik ben bang voor mensen zoals o.a. CherryMoonTrax. De hardheid die eruit spreekt is imo echt gevaarlijk en extreem (en dan kan het me geen moer schelen of dat links of rechts is).
En de selectieve verontwaardigheid dan? Toen Fortuyn volgens hen verketterd werd was dat een grote zonde, was dat het mede de trekker overhalen. Nu wordt Sévèke volledig verketterd terwijl hij volledig binnen de democratische rechtsstaat werkte. Toen van Gogh werd vermoord moest je het niet wagen om ook maar een kritisch geluid te laten horen, nu wordt er vrolijk feest gevierd over de dood van Sévèke.
nokwandazaterdag 26 november 2005 @ 16:05
quote:
Op zaterdag 26 november 2005 15:56 schreef ultra_ivo het volgende:

[..]

En de selectieve verontwaardigheid dan? Toen Fortuyn volgens hen verketterd werd was dat een grote zonde, was dat het mede de trekker overhalen. Nu wordt Sévèke volledig verketterd terwijl hij volledig binnen de democratische rechtsstaat werkte. Toen van Gogh werd vermoord moest je het niet wagen om ook maar een kritisch geluid te laten horen, nu wordt er vrolijk feest gevierd over de dood van Sévèke.
Mee eens.
Maar ik ben dan ook een extreemlinkse boomknuffelaarster
CherrymoonTraxxzaterdag 26 november 2005 @ 16:05
Inhoudelijk ingaan op mijn punten laat je maar na.
nokwandazaterdag 26 november 2005 @ 16:08
quote:
Op zaterdag 26 november 2005 16:05 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
Inhoudelijk ingaan op mijn punten laat je maar na.
Hadden je punten inhoud om op in te gaan dan?
Pietverdrietzaterdag 26 november 2005 @ 16:08
quote:
Op zaterdag 26 november 2005 15:56 schreef ultra_ivo het volgende:

[..]

En de selectieve verontwaardigheid dan? Toen Fortuyn volgens hen verketterd werd was dat een grote zonde, was dat het mede de trekker overhalen. Nu wordt Sévèke volledig verketterd terwijl hij volledig binnen de democratische rechtsstaat werkte. Toen van Gogh werd vermoord moest je het niet wagen om ook maar een kritisch geluid te laten horen, nu wordt er vrolijk feest gevierd over de dood van Sévèke.
over selectief verontwaardigt zijn gesproken, je geeft hier een mooi voorbeeld.
CherrymoonTraxxzaterdag 26 november 2005 @ 16:10
quote:
Op zaterdag 26 november 2005 16:08 schreef nokwanda het volgende:

[..]

Hadden je punten inhoud om op in te gaan dan?
Ja. Jij niet, dat blijkt wel. Leer eens Nederlands trouwens.
nokwandazaterdag 26 november 2005 @ 16:35
quote:
Op zaterdag 26 november 2005 16:10 schreef CherrymoonTraxx het volgende:

[..]

Ja. Jij niet, dat blijkt wel. Leer eens Nederlands trouwens.
Mijn punten zijn door anderen, waaronder Ultra_ivo, prima verwoord. Daar heb ik niets aan toe te voegen.

En ik denk dat mijn Nederlands duidelijk genoeg is om door iedereen begrpen te worden. En als jij mensen afrekent op wat spelfouten, dan zegt dat meer over jou dan over degene die de spelfouten maken. Want dat is dan blijkbaar jouw maatstaf om intelligentie aan af te meten.
CherrymoonTraxxzaterdag 26 november 2005 @ 16:37
Je gaat niet inhoudelijk in op mijn punten die ik heb gepost naar aanleiding van jouw "post", maar je begint wat te blaten.
Pietverdrietzaterdag 26 november 2005 @ 16:39
Dames, dames, argumenten doen het beter dan haren trekken