Ik denk niet dat dat slim is...quote:Op woensdag 31 augustus 2005 15:29 schreef T1andonly het volgende:
Ik denk dat het slim is om de tank van het tankstation eens nachtelijk illegaal leeg te pompen...
Je hebt orkaan Katrina gemist? Die olievelden in Amerika heeft stilgelegd?quote:Op woensdag 31 augustus 2005 15:30 schreef Gunner het volgende:
Waarom zou nu ineens het met 5 cent omhoog gegaan? ZO schofterig is onze regering niet eensq
Omdat Katrina de internationale olieprijzen 5% omhoog gebracht heeft. Heeft onze regering ook niets mee te maken inderdaad.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 15:30 schreef Gunner het volgende:
Waarom zou nu ineens het met 5 cent omhoog gegaan? ZO schofterig is onze regering niet eensq
Dat zeg ikquote:Op woensdag 31 augustus 2005 15:31 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
Omdat Katrina de internationale olieprijzen 5% omhoog gebracht heeft. Heeft onze regering ook niets mee te maken inderdaad.
Ik wilde er nog ffies een link bijplakkenquote:Op woensdag 31 augustus 2005 15:33 schreef XcUZ_Me het volgende:
[..]
Dat zeg ik
Op de dag dat Katrina langswaaide in New Orleans en omgeving steeg de olieprijs meteen tot meer dan 70 dollar per vat.
En marktleider Shell is zo schattig om dat op ons allen te verhalen. Overigens is de regering wel zo schofterig door belachelijk veel accijns te heffen op brandstof.
Kan me niet voorstellen dat het binnen een dag met weer 5 cent wordt verhoogdquote:Benzine en diesel duurder
Uitgegeven: 31 augustus 2005 09:07
DEN HAAG - Marktleider Shell heeft zijn adviesprijzen voor autobrandstof fors verhoogd. Benzines werden 2 eurocent per liter duurder. Zo ging de prijs voor euro ongelood van 1,439 naar 1,459 euro. Super kost 1,513 euro in plaats van de eerder door Shell geadviseerde 1,493 euro. De benzine is de afgelopen jaren nog niet zo duur geweest. Diesel is 1 eurocent verhoogd. De prijs komt nu uit op 1,105.
Shell baseert zijn adviesprijzen op internationale productnoteringen. De prijs van ruwe olie is daarbij van grote invloed.
Zoals ik al zei gaat de euro bij Esso i.i.g. naar 1.499.. da's 5 cent. Wat Shell gaat doen kun je morgen héél vroeg op de website zien.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 15:38 schreef Gunner het volgende:
http://www.nu.nl/news/582677/37/Benzine_en_diesel_duurder.html
[..]
Kan me niet voorstellen dat het binnen een dag met weer 5 cent wordt verhoogd
En die gaan dus per liter....quote:Op woensdag 31 augustus 2005 15:23 schreef Skorpija het volgende:
Mooi zo, dan wacht ik nog ff met tanken.. goed voor de airmiles![]()
Kan best, maar de prijs kan toch wel omhoog gaan? Ik heb alleen geen interne fax van Shell, wie weet wat die morgenochtend vroeg doen.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 15:59 schreef Gunner het volgende:
Volgens mij dicteert Shell nog altijd de prijs en niet Esso
Zit op het werk, kan niet scannen en de fax kwam via een ordinaire fax. Dus helaas.quote:
Dus wellicht wel door Shell doorgegeven?quote:Op woensdag 31 augustus 2005 16:07 schreef indahnesia.com het volgende:
De fax is gewoon een prijswijzigingen fax die de stations krijgen trouwens, als je het per se wil weten.
airmiles gaan toch per prijs?quote:Op woensdag 31 augustus 2005 16:00 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
En die gaan dus per liter....
De fax komt van Esso af, niet van Shell. We krijgen deze altijd bij een prijswijziging die de dag erna ingaat, maar nu was ie zo groot dat ik dacht, ik meld het ff.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 16:09 schreef TimmyAsd het volgende:
[..]
Dus wellicht wel door Shell doorgegeven?
Ow, dacht dat jij bij Esso werkt...quote:Op woensdag 31 augustus 2005 16:10 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
De fax komt van Esso af, niet van Shell
Nee, dat niet.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 16:11 schreef TimmyAsd het volgende:
[..]
Ow, dacht dat jij bij Esso werkt...
Nee, juist door dit soort prijswisselingen is (en dat is al jaren) besloten om de airmiles per liter te doen. (bij alle andere deelnemers gaan ze per ¤uro inderdaad.quote:
Klopt, ik heb het net ook gehoord van mijn zwager, ook een Esso pomp.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 16:10 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
De fax komt van Esso af, niet van Shell. We krijgen deze altijd bij een prijswijziging die de dag erna ingaat, maar nu was ie zo groot dat ik dacht, ik meld het ff.
quote:En marktleider Shell is zo schattig om dat op ons allen te verhalen. Overigens is de regering wel zo schofterig door belachelijk veel accijns te heffen op brandstof.
Dat zeg ik toch nietquote:Op woensdag 31 augustus 2005 16:38 schreef Labtech het volgende:
[..]
En de benzine-accijns is door Balkenende bedacht...En gras is blauw..
Gelukkig bevestigingquote:Op woensdag 31 augustus 2005 16:32 schreef Kadesh het volgende:
[..]
Klopt, ik heb het net ook gehoord van mijn zwager, ook een Esso pomp.
Ik hier in Nederland zo'n 2.2%, maar ik rij dan ook alleen brommerquote:Op woensdag 31 augustus 2005 19:59 schreef ErwinRommel het volgende:
Niet om het even, maar hoeveel procent van jullie inkomen gaat op aan brandstof? Ik doel nu even niet op tankpas houders maar de gewone man die gewoon cash of met pin moet betalen en daarna gelijk dat bedrag ziet wegvloeien naar de oliemaatschappij en staat?
Hoeveel procent is dat?
Ik heb uitgerekend dat het voor mij in Brazilie 19% is wat ik besteed aan kosten voor brandstof om mijzelf te verplaatsen van A naar B.
Ok, dat geldt dus nietquote:Op woensdag 31 augustus 2005 20:00 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
Ik hier in Nederland zo'n 2.2%, maar ik rij dan ook alleen brommer![]()
Damn, tel ik wéér niet mee.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 20:02 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Ok, dat geldt dus niet![]()
Heb het over autorijders.
O nee? Hogere rioolbelasting, strippenkaart wordt waarschijnlijk duurder door gestegen brandstofkosten, nieuw ziekenfondssysteem in 2006 waar we allemaal op achteruitgaan...zo schofterig is onze regering wèl. En intussen maken ze ons blij met een dooie mus à la "De koopkracht gaat volgend jaar omhoog". Jaja, voor 2x modaal, dus niet voor mij en voor de meesten van jullie óók niet, denk ik.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 15:30 schreef Gunner het volgende:
Waarom zou nu ineens het met 5 cent omhoog gegaan? ZO schofterig is onze regering niet eensq
Een tegenstander van het huidige regime! Terrorist!quote:Op woensdag 31 augustus 2005 15:34 schreef Viper_74 het volgende:
*kugh* kwartje van KoK *kugh*
*kugh* 18 eurocent onbelaste vergoeding *kugh*
Kutregering
quote:Op woensdag 31 augustus 2005 15:30 schreef Gunner het volgende:
Waarom zou nu ineens het met 5 cent omhoog gegaan? ZO schofterig is onze regering niet eensq
quote:Op woensdag 31 augustus 2005 20:34 schreef Traffic het volgende:
[..]
O nee? Hogere rioolbelasting, strippenkaart wordt waarschijnlijk duurder door gestegen brandstofkosten, nieuw ziekenfondssysteem in 2006 waar we allemaal op achteruitgaan...zo schofterig is onze regering wèl. En intussen maken ze ons blij met een dooie mus à la "De koopkracht gaat volgend jaar omhoog". Jaja, voor 2x modaal, dus niet voor mij en voor de meesten van jullie óók niet, denk ik.
Of deze "interne fax" (zie topicstarter's post) nou op waarheid berust of niet, die stuiver komt er tóch wel bij, want zo schofterig is onze regering wèl. Hoe schofterig weten we over 3 weken. Reken maar dat wanneer hare majesteit de troonrede heeft voorgelezen en deze in praktisch Nederlands is vertaald door de h.h. journalisten, de pleuris uitbreekt...niet letterlijk natuurlijk, daarvoor zijn we al TE murw gekleund door J.P en Wie-zal-dat-betalen-zoete-lieve-Gerrit(je) Zalm.
Ik was uiterst verbaasd over de 'lage' verhoging woensdag. Op basis van de stijging van 66 naar 70 dollar voor een vat olie, had de prijs met 5 cent moeten stijgen. Valt eenvoudig na te rekenen met dat document van shell over de opbouw van de olieprijs.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 15:38 schreef Gunner het volgende:
http://www.nu.nl/news/582677/37/Benzine_en_diesel_duurder.html
[..]
Kan me niet voorstellen dat het binnen een dag met weer 5 cent wordt verhoogd
Nadenken is ook een kunst. Shell maakt zo gigantisch veel winst omdat een gigantisch groot bedrijf is. Je gaat iets niet voor verlies verkopen, punt uit. Shell vehoogt de prijzen als de prijs van grondstoffen daartoe aanleiding geeft. De enige die eenvoudig 5 cent van de prijs af kan halen, is de overheid. En reken daar nou maar niet op, de kans is groter dat Shell inderdaad benzine met verlies gaat verkopen, pasen en pinksteren, en zo...quote:Op woensdag 31 augustus 2005 21:35 schreef Roel_Jewel het volgende:
Shell of andere benzinemaatschappijen zullen eens een paar cent verlies nemen bij een stijgende olieprijs. Nee hoor. Alle stijgingen worden een op een doorberekend aan de afnemers. Kunnen ze dadelijk weer trots 20 miljard winst presenteren
.
Owja, kan die gasprijs niet eens op een eigen markt tot stand komen? 't Slaat natuurlijk nergens op dat die nog steeds aan de olieprijs is gekoppeld. Voldoende aanbieders om een eigen prijs tot stand te brengen, lijkt me.
Ultiem gelul. Die paar olievelden zijn nog geen 1% van de totale produktie en kunnen nevernooit de internationale prijs 5% omhoogrekken, dat is simpelweg manuele prijsmanipulatie en heeft niks met marktwerking te maken.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 15:30 schreef XcUZ_Me het volgende:
[..]
Je hebt orkaan Katrina gemist? Die olievelden in Amerika heeft stilgelegd?
Met GL was er wellicht wel allang dikke subsidie op superschone koolzaadolie-installatie's die je zo in je TDI-bolide inbouwt, i.p.v. dergelijke alternatieven tegen te werken zoals de huidige pro-olie-maffia onder het masker van de VVD/CDA/D'66.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 22:15 schreef BabeWatcher het volgende:Met groenlinks in de regering zal het kwartje van Kok wel verleden tijd zijn.
Er staat dan ook tot 5 ct in de TTquote:Op donderdag 1 september 2005 06:33 schreef Nolius het volgende:
Nou, de prijs was vanochtend dus niet met 5 cent gestegen.
+ paniekeffect ect.ect.. als je een beetje kijkt naar de internationale productnoteringen zie je dat de prijs zeker 5% hoger ligt dan voor Katrina (en de aanloop ervan)quote:Op donderdag 1 september 2005 06:25 schreef LuukBes het volgende:
[..]
Ultiem gelul. Die paar olievelden zijn nog geen 1% van de totale produktie en kunnen nevernooit de internationale prijs 5% omhoogrekken, dat is simpelweg manuele prijsmanipulatie en heeft niks met marktwerking te maken.
nee hoor, Shell is lang niet altijd de prijszetter, dat is de perceptie die de media schept.quote:Op donderdag 1 september 2005 09:23 schreef Gunner het volgende:
Vreemd dat shell de goedkoopste adviesprijzen heeft overigens
Zeg jij wel eens tegen je baas, ik neem wel een keertje genoegen met wat minder geld deze maand want je bent al zoveel kwijt aan loonkosten?quote:Op woensdag 31 augustus 2005 21:35 schreef Roel_Jewel het volgende:
Shell of andere benzinemaatschappijen zullen eens een paar cent verlies nemen bij een stijgende olieprijs.
Nee, dat is een kromme vergelijking.quote:Op donderdag 1 september 2005 11:50 schreef Kadesh het volgende:
[..]
Zeg jij wel eens tegen je baas, ik neem wel een keertje genoegen met wat minder geld deze maand want je bent al zoveel kwijt aan loonkosten?
olie markt zit aan zijn top van leveren, als er zelfs al een paar velden weg vallen is dat meteen merkbaar.quote:Op donderdag 1 september 2005 06:25 schreef LuukBes het volgende:
[..]
Ultiem gelul. Die paar olievelden zijn nog geen 1% van de totale produktie en kunnen nevernooit de internationale prijs 5% omhoogrekken, dat is simpelweg manuele prijsmanipulatie en heeft niks met marktwerking te maken.
Dus dat is bij de BP al zo'n 30-35 cent erbij sind begin dit jaar... toen betaalde ik hier nog iets van 1,16 per liter. Gelukkig is het goed weer deze week en kan ik gewoon op de fiets naar mijn werk. Kost me hooguit wat energie om tegen de duintoppen omhoog te trappenquote:Op donderdag 1 september 2005 09:06 schreef indahnesia.com het volgende:
De dagprijzen voor Euro95Esso +5 eurocent.. graag gedaan
BP 1.499
Esso 1.499
Shell 1.479
Texaco 1.504
Total/Fina 1.505
Ik vrees 't ook.quote:Op donderdag 1 september 2005 11:40 schreef Foo_niks het volgende:
Dt jaar nog ¤ 1,75 zeker weten.
bij Total betaal je nu zelfs >1,50quote:Op woensdag 31 augustus 2005 15:21 schreef indahnesia.com het volgende:
Bron: interne fax van Esso, adviesprijs litertje plus is dan 1.499
Tank hem nog even vol zou ik zeggen.
Voor diegenen die een fax niet voor waar aannemen: morgenochtend staan er wel meer bronnen op nu.nl, maar dan ben je al te laat
Ik neem aan dat de meesten niet eens meer in Maastricht tanken, maar net over de grens?quote:Op donderdag 1 september 2005 12:16 schreef littledevilSC het volgende:
[..]
bij Total betaal je nu zelfs >1,50(prijzen blijven stijgen... en het leukste.. ik werk daar.. moet je het prijzenbord even goed zetten. Echt.. moet je voor de gein eens zien hoe nijdig mensen zijn.. )
Bij welke Total werk je, die tegenover de Mediamarkt (of is dat geen Total)? Dat zijn dan ook ziekelijke prijzenquote:Op donderdag 1 september 2005 12:16 schreef littledevilSC het volgende:
[..]
bij Total betaal je nu zelfs >1,50(prijzen blijven stijgen... en het leukste.. ik werk daar.. moet je het prijzenbord even goed zetten. Echt.. moet je voor de gein eens zien hoe nijdig mensen zijn.. )
(Vlak) over de grens in België is al bijna net zo duur als Nederland. Alleen in Duitsland wil het nog wel es ¤0,20 p/l verschillen...quote:Op donderdag 1 september 2005 12:21 schreef UncleFunk het volgende:
[..]
Ik neem aan dat de meesten niet eens meer in Maastricht tanken, maar net over de grens?
ja dat vind ik ook dit kan niet uit.quote:Op donderdag 1 september 2005 12:07 schreef DaMart het volgende:
[..]
Dus dat is bij de BP al zo'n 30-35 cent erbij sind begin dit jaar... toen betaalde ik hier nog iets van 1,16 per liter. Gelukkig is het goed weer deze week en kan ik gewoon op de fiets naar mijn werk. Kost me hooguit wat energie om tegen de duintoppen omhoog te trappen
Ik vind trouwens dat de belastingvrije kilometervergoeding die werkgevers mogen geven ook wel omhoog mag... naar 30 cent of zo in plaats van 18 cent.
Dat gaat niet in 1x hoor. Dit is het begin al. En de olie is al redelijk aan het opraken.quote:Op donderdag 1 september 2005 13:46 schreef MissHobje het volgende:
Mên wat zullen de prijzen zijn als de olie echt bijna op is enzo..dat moet echt kut zijn..![]()
(maargoed dat is pas over een jaar of 30 ?? en zijn er hopelijk goeie alternatieven.)
Hier nog een .. ik werk met een loon van ¤10,- per uur, 8 uur op een dag. 25% van mijn loon op een dag gaat op aan benzine. Jawel, ik betaal ¤20 euro per dag aan die benzine, and counting. Ik vind het persoonlijk echt alle spuigaten uitlopen. Het OV is ook niet echt een optie, want het is dan wel 5 euro goedkoper (poehpoeh) per dag, maar ik ben in plaats van 1 uur heen 1 uur terug, 2,5 uur heen 2,5 uur terug bezig.quote:Op donderdag 1 september 2005 11:42 schreef addie84 het volgende:
Ik heb mijn gal al gespuwd op de FP, maar het blijft belachelijk.. Ik ben inmiddels zo'n 20% van mijn inkomen kwijt aan benzine
Dan ligt een groot deel van de economie op z'n gat.quote:Op donderdag 1 september 2005 14:11 schreef Repeat het volgende:
Ben benieuwd wat er met dit land zou gebeuren als iedereen uit protest zn auto zou laten staan, weg inkomsten voor de staat!
Binnen een week is dan de helft van de bedrijven op de fles en iedereen werkloos.quote:Op donderdag 1 september 2005 14:11 schreef Repeat het volgende:
Ben benieuwd wat er met dit land zou gebeuren als iedereen uit protest zn auto zou laten staan, weg inkomsten voor de staat!
het OV krijgt binnenkort ook een dieseltoeslag op de strippenkaart, zo lok je dus echt mensen het OV inquote:Op donderdag 1 september 2005 14:10 schreef XcUZ_Me het volgende:
Nou ik merk wel dat ik toch sneller kies voor fiets of OV met deze prijzen... Het is gewoon niet leuk meer.
Maarja als je een boel en zware boodschappen moet doen... Wat dan?
Ja, de NS is ook al zo fantastisch bezig op dat gebiedquote:Op donderdag 1 september 2005 14:17 schreef Klonk het volgende:
[..]
het OV krijgt binnenkort ook een dieseltoeslag op de strippenkaart, zo lok je dus echt mensen het OV in![]()
Nou, je hebt je eigen oplossing dus ook al gevondenquote:Op donderdag 1 september 2005 14:21 schreef Klonk het volgende:
of een brommer, die krengen lopen welliswaar ook op Euro95, maar zijn lekker zuinig
nu nog een trekhaak achter brommer en hopen dat ie een caravan van 1400 kilo kan trekkenquote:Op donderdag 1 september 2005 14:22 schreef XcUZ_Me het volgende:
[..]
Nou, je hebt je eigen oplossing dus ook al gevonden.
Ik verdien te weinig om een brommer aan te kunnen schaffen, dus het wordt toch een regenpak denk ik
Binnenkort mag je dat ook vergete...quote:Op donderdag 1 september 2005 14:23 schreef Dikkiedik_2003 het volgende:
Ik ben blij dat ik geen auto heb, ik ga gewoon liften!
quote:Op donderdag 1 september 2005 15:38 schreef indahnesia.com het volgende:
Zonet binnen: morgen wéér zo'n 4 cent erbij
quote:Op donderdag 1 september 2005 15:38 schreef indahnesia.com het volgende:
Zonet binnen: morgen wéér zo'n 4 cent erbij
Natuurlijk moet het geld ergens vandaan komen.quote:Op donderdag 1 september 2005 14:20 schreef 18konijn het volgende:
Stel dat iedereen zijn auto laat staan, dan lopen de accijnsinkomsten sterk terug. Gevolg: groter tekort op de begroting. Dus moet er bezuinigd worden. Op nieuwe wegen bijvoorbeeld, en de BTW moet omhoog want de tekorten zullen toch aangevuld moeten worden.
Veel mensen schijnen te denken dat de ministers de accijnzen zelf in hun zak steken en weinig mensen schijnen zich te realiseren dat de accijnzen gewoon weer herverdeeld worden onder de burgers. Minder accijnzen, minder leuke dingen voor de mensen.
Het moet uit de lengte of de breedte komen tenslotte.
Ondanks de inschatting dat het dit jaar nog 1,75 wordt, begint het nu toch wel de spuigaten uit te lopenquote:Op donderdag 1 september 2005 15:38 schreef indahnesia.com het volgende:
Zonet binnen: morgen wéér zo'n 4 cent erbij
Ongelooflijkquote:Op donderdag 1 september 2005 15:38 schreef indahnesia.com het volgende:
Zonet binnen: morgen wéér zo'n 4 cent erbij
net of de benzine daarmee nog de prijs van april 2002 heeftquote:Op donderdag 1 september 2005 17:49 schreef gelly het volgende:
Heerlijk toch, zo'n tankpas ?
Voor mij wel.quote:Op donderdag 1 september 2005 17:50 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
net of de benzine daarmee nog de prijs van april 2002 heeft![]()
Flauwekul verhaal. Ten eerste leidt een hogere olieprijs tot hogere belastinginkomsten voor de nederlandse overheid. Zowiezo doordat de gasprijs gekoppeld is aan de olieprijs dus hogere olieprijs leidt tot hogere gasopbrengesten. Daarnaast leidt een hogere olieprijs tot hogere benzineprijzen en dus meer accijnsinkomsten. De overheid zou dus prima de benzineprijzen kunnen drukkken door de extra inkomsten als het gevolg van de hoge olieprijs aan te wenden om de accijnzen te verlagen.quote:Op donderdag 1 september 2005 14:20 schreef 18konijn het volgende:
Stel dat iedereen zijn auto laat staan, dan lopen de accijnsinkomsten sterk terug. Gevolg: groter tekort op de begroting. Dus moet er bezuinigd worden. Op nieuwe wegen bijvoorbeeld, en de BTW moet omhoog want de tekorten zullen toch aangevuld moeten worden.
Veel mensen schijnen te denken dat de ministers de accijnzen zelf in hun zak steken en weinig mensen schijnen zich te realiseren dat de accijnzen gewoon weer herverdeeld worden onder de burgers. Minder accijnzen, minder leuke dingen voor de mensen.
Het moet uit de lengte of de breedte komen tenslotte.
vast welquote:Op donderdag 1 september 2005 19:47 schreef Viper_74 het volgende:
en als ik morgenvroeg rond half 7 tank, is het dan al duurder
scheelt je een paar euro..quote:Op donderdag 1 september 2005 19:49 schreef Viper_74 het volgende:
hoeren
maar heb nu geen zin om te gaan, ben er gvd net
Dat kost heen en terug naar het tankstation rijden zo langzamerhand ookquote:Op donderdag 1 september 2005 19:50 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
scheelt je een paar euro..
komt er nog bijquote:Op donderdag 1 september 2005 19:50 schreef XcUZ_Me het volgende:
[..]
Dat kost heen en terug naar het tankstation rijden zo langzamerhand ook
hee, ik verplicht je tot niets hoorquote:Op donderdag 1 september 2005 20:07 schreef Viper_74 het volgende:
tief op zeg, voor die 4 focking euro ga ik niet heen en weer rijden hoor
quote:Motorists are paying more than $6 a gallon in some parts of the U.S. and in some European countries. Dutch motorists are faring the worst, paying up to $6.85 per U.S. gallon to fill up.
Waar komt in godsnaam een stijging van de benzineprijs van meerdere procenten vandaanquote:U.S. crude traded 24 cents higher at $69.18 a barrel just after 7.00am GMT on Thursday, after ending 87 cents weaker on Wednesday. Prices were $1.67 a barrel below record-highs of $70.85 hit on Tuesday.
London Brent crude was up a cent at $67.03 a barrel.
Hoe kom je daar nou toch bij? Dat is gewoon niet waar. De accijnzen zijn een vast bedrag per hectoliter, zowel bij brandstof als bij alcohol.quote:Op donderdag 1 september 2005 19:36 schreef dazzle123 het volgende:
[..]Daarnaast leidt een hogere olieprijs tot hogere benzineprijzen en dus meer accijnsinkomsten.
gaat per liter...quote:Op woensdag 31 augustus 2005 15:23 schreef Skorpija het volgende:
Mooi zo, dan wacht ik nog ff met tanken.. goed voor de airmiles![]()
Dat heet kartelvorming.quote:Op donderdag 1 september 2005 21:16 schreef Roel_Jewel het volgende:
[..]
Waar komt in godsnaam een stijging van de benzineprijs van meerdere procenten vandaan![]()
De olieprijs is de laatste paar dagen niet zó hard omhoog gegaan
.
Feit blijft dat de overheid met de gestegen gasinkomsten makkelijk de accijnzen zou kunnen verlagen.quote:Op donderdag 1 september 2005 22:02 schreef 18konijn het volgende:
Dat de btw omhoog gaat klopt, maar voor de overheid maakt het niets uit of jij die btw bij de benzine betaalt of bij dvd's of zakken tuinaarde. En aangezien jij je geld maar één keer kunt uitgeven en geen dvd's meer kunt kopen als je je geld aan benzine hebt moeten besteden, valt het met die hogere btw-inkomsten ook nogal tegen.
Kijk, daar heb je een punt, maar op prinsjesdag zal blijken dat er met die hogere gasinkomsten andere leuke dingen dan het verlagen van de accijns bedacht zijn.quote:Op donderdag 1 september 2005 22:32 schreef dazzle123 het volgende:
[..]
Feit blijft dat de overheid met de gestegen gasinkomsten makkelijk de accijnzen zou kunnen verlagen.
beetje off-topicquote:Op donderdag 1 september 2005 22:02 schreef 18konijn het volgende:
Dat de btw omhoog gaat klopt, maar voor de overheid maakt het niets uit of jij die btw bij de benzine betaalt of bij dvd's of zakken tuinaarde. En aangezien jij je geld maar één keer kunt uitgeven en geen dvd's meer kunt kopen als je je geld aan benzine hebt moeten besteden, valt het met die hogere btw-inkomsten ook nogal tegen.
zal je achter komen. Je betaalt echt wel belasting over je vermogen hoor....quote:Op donderdag 1 september 2005 23:28 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
beetje off-topic
Dan ga je er wel vanuit dat alles wat binnenkomt ook uitgegeven wordt. Dat is natuurlijk bij een (groot) deel van de huishoudens niet zo. We betalen gelukkig nog geen BTW over geld wat niet uitgegeven wordt (sparen ed.)
Het gaat hier niet over "belasting" maar over BTWquote:Op donderdag 1 september 2005 23:41 schreef Repeat het volgende:
[..]
zal je achter komen. Je betaalt echt wel belasting over je vermogen hoor....
Dacht je dat je in dit land ook maar iets kon hebben zonder er belasting over te moeten betalen ?
ach, geld afstaan is geld afstaanquote:Op donderdag 1 september 2005 23:43 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
Het gaat hier niet over "belasting" maar over BTW![]()
Ach, ik betaal hiero "maar" EUR 1,10 per liter EUR 95quote:Op donderdag 1 september 2005 23:44 schreef Repeat het volgende:
[..]
ach, geld afstaan is geld afstaan
en dan durven die amerikanen nog te zeiken over dat de benzine zo duur isquote:Op donderdag 1 september 2005 23:50 schreef 0033 het volgende:
[afbeelding]
Hmm, ga maar in Venezuela wonen denk ik.
Venezuela produceert meer dan het gebruikt, maar exporteerd expres niet om de prijs te drukken ( en de economie daar draaiende te houden ). Wij produceren helaas alleen aardgas....
(edit, prijzen in plaatje zijn uiteraard per 'gallon')
Waarom is die prijs van Amsterdam uit meiquote:Op donderdag 1 september 2005 23:50 schreef 0033 het volgende:
[afbeelding]
Hmm, ga maar in Venezuela wonen denk ik.
Venezuela produceert meer dan het gebruikt, maar exporteerd expres niet om de prijs te drukken ( en de economie daar draaiende te houden ). Wij produceren helaas alleen aardgas....
(edit, prijzen in plaatje zijn uiteraard per 'gallon')
Huidige prijs is 1.51 x 3.81 (US gallon) x 1.23360 (wisselkoers) = US$ 7.10quote:Op donderdag 1 september 2005 23:54 schreef Roel_Jewel het volgende:
[..]
Waarom is die prijs van Amsterdam uit meiBelletje naar Amsterdam was te duur zeker
Juist. Dat is iets reëlerquote:Op vrijdag 2 september 2005 00:00 schreef heijx het volgende:
[..]
Huidige prijs is 1.51 x 3.81 (US gallon) x 1.23360 (wisselkoers) = US$ 7.10
ik hoop niet dat het zover komt, maar goed iedereen slikt het ook maar je hoort mensen wel zeggen pfoe wat duur maar niemand probeert serieus wat te ondernemen.quote:Op vrijdag 2 september 2005 00:59 schreef Viper_74 het volgende:
Tja ach, morgen weer naar A'dam dus dat wordt weer tanken morgenvroeg
zucht
Nog dit jaar ga ik voor een volle tank 100 euro lappen (50 liter)
Ik zal morgen wel een bom neerleggen bij de shell okee?quote:Op vrijdag 2 september 2005 08:39 schreef greetoz_ het volgende:
[..]
ik hoop niet dat het zover komt, maar goed iedereen slikt het ook maar je hoort mensen wel zeggen pfoe wat duur maar niemand probeert serieus wat te ondernemen.
Ik zag op CNN al borden met 3.30.. en een oplichter had er 6 dollar van gemaakt, die krijgt een rechtzaak aan zijn kontquote:Op vrijdag 2 september 2005 00:00 schreef heijx het volgende:
[..]
Huidige prijs is 1.51 x 3.81 (US gallon) x 1.23360 (wisselkoers) = US$ 7.10
Overigens zag ik op het journaal ook 3.15 op de borden staan in de filmpjes uit de VS. Iets meer dan die 2.62 dus.
Snelwegen blokkeren ofzo?quote:Op vrijdag 2 september 2005 08:44 schreef Dikkiedik_2003 het volgende:
wat wil je ondernemen dan?
Ja dat is idd de total waar ik werk.quote:Op donderdag 1 september 2005 13:15 schreef Dubbelzuurrr het volgende:
[..]
Bij welke Total werk je, die tegenover de Mediamarkt (of is dat geen Total)? Dat zijn dan ook ziekelijke prijzen![]()
Er is geen maximum, alleen een adviesprijs en een gemiddelde landelijke adviesprijs.quote:Op vrijdag 2 september 2005 14:12 schreef littledevilSC het volgende:
[..]
Ja dat is idd de total waar ik werk.Dat mensen daar nog tanken zeg
ik zou zelf iig flink doorrijden (tenzij je tank ECHT bijna leeg is) , want de prijzen daar staan volgens mij nog eens extra boven het maximum (veel zal het niet zijn, maar toch iedere cent scheelt)
En van die mensen op tv zeggen: "geen paniek, ga vooral niet extra tanken dat is nergens voor nodig" Ik denk dat het de komende dagen druk wordt aan de Amerikaanse pompen...quote:Op vrijdag 2 september 2005 08:57 schreef indahnesia.com het volgende:
Ik zag op CNN al borden met 3.30.. en een oplichter had er 6 dollar van gemaakt, die krijgt een rechtzaak aan zijn kont![]()
nou ja, dat denk ik niet. de prijzen zijn om 0.00u weer gewijzigd van ¤1,514 naar ¤1.549. Ofwel, weer 3,5 cent erbij per liter = gelijk aan pakweg anderhalve euro per normale tank..quote:Op zaterdag 3 september 2005 00:34 schreef ondeugend het volgende:
Goedkoper !
Een vat olie is zojuist met 2 dollar gedaald... dus blijft de prijs gelijk.
Dan gaat de prijs vaak met een cent ofzo omlaag zodat ie snel weer met 5 omhoog kan, let maar op, iedere keer hetzelfde.quote:Op zaterdag 3 september 2005 00:34 schreef ondeugend het volgende:
Goedkoper !
Een vat olie is zojuist met 2 dollar gedaald... dus blijft de prijs gelijk.
En weet je ?quote:Op zaterdag 3 september 2005 00:38 schreef marcb1974 het volgende:
[..]
Dan gaat de prijs vaak met een cent ofzo omlaag zodat ie snel weer met 5 omhoog kan, let maar op, iedere keer hetzelfde.
Ik wel moet ik zeggen, zo hard heb ik mijn auto nou ook weer niet nodig,quote:Op zaterdag 3 september 2005 00:41 schreef ondeugend het volgende:
[..]
En weet je ?
Geen mens die er minder om rijdt.
Kan ook niet altlijd kwaad bezuinigen op eten hoorquote:Op zaterdag 3 september 2005 00:46 schreef ondeugend het volgende:
Men bezuinigt eerder op eten en uitgaan dan op roken en benzine... trust me.
quote:Op zaterdag 3 september 2005 00:41 schreef ondeugend het volgende:
[..]
En weet je ?
Geen mens die er minder om rijdt.
waarom niet elke dag? als ik het fietsend kon doen deed ik het.quote:Op zaterdag 3 september 2005 21:36 schreef BabeWatcher het volgende:
[..]
Jij begrijpt het, kwestie van vraag & aanbod. In de zomer kan je voor een een halve euro een kop erwtensoep kopen, in de winter voor een halve euro een ijsje.
Hoe meer er gereden wordt, des te duurder wordt de benzine. Hoge benzineprijzen zijn de schuld van de automobilist zelf, en ik ga vanaf morgen 1 dag per week op de fiets naar mijn werk.
Misschien doe ik dat als ik Lance Armstrong heet...quote:Op zaterdag 3 september 2005 21:36 schreef BabeWatcher het volgende:
[..]
Jij begrijpt het, kwestie van vraag & aanbod. In de zomer kan je voor een een halve euro een kop erwtensoep kopen, in de winter voor een halve euro een ijsje.
Hoe meer er gereden wordt, des te duurder wordt de benzine. Hoge benzineprijzen zijn de schuld van de automobilist zelf, en ik ga vanaf morgen 1 dag per week op de fiets naar mijn werk.
fietsend ben ik 20 minuten onderweg, met de auto 5 tot 15 minuten, afhankelijk van mensen die niet kunnen rijden de drukte op de weg.quote:Op zaterdag 3 september 2005 21:41 schreef GewoneMan het volgende:
[..]
waarom niet elke dag? als ik het fietsend kon doen deed ik het.
daar bereik je niets meequote:Op vrijdag 2 september 2005 08:52 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Ik zal morgen wel een bom neerleggen bij de shell okee?
wat kan je er tegen doen dan? staatsgreep plegen? terroristische aanslag plegen? Niet meer tanken?
Voor de kosten van de LPG tank + inbouwkosten kan ik zelfs met de huidige prijzen nog 8 jaar tanken. (met de hoeveelheid die ik rij)quote:Op zaterdag 3 september 2005 22:00 schreef highway101 het volgende:
LPG: 0,41 mits je niet aan de snelweg tankt. Das voor nog geen 20 euro je tank vol!![]()
LPG:![]()
![]()
in engeland hadden ze paar jaar geleden wel de rafinaderijen dicht gegooit (iig mensen gingen voor de in/uitgang staan toen heeft het wel geholpen en zijn er wel accijns af gegaan omdat de regering nogal geschrokken is en het land bijna tot een halt kwam maar goed hier wordt op geen enkele manier geprotesteert tegen de prijzen daarom wordt het ook steeds duurder tis echt niet alleen de olie prijs hoor anders was het hier wel gelijk aan buurlanden.quote:
Ik las laatst dat de ramp in New Orleans er nu weer iets mee te maken zou hebben. Laten we die schofterige prijsverhogingen maar gewoon in de schoenen schuiven van Zalm die het ondichtbare gat in 's rijks schatkist met alle macht wil proberen te dichten...de hyena!!!quote:Op donderdag 1 september 2005 21:16 schreef Roel_Jewel het volgende:
[..]
Waar komt in godsnaam een stijging van de benzineprijs van meerdere procenten vandaan![]()
De olieprijs is de laatste paar dagen niet zó hard omhoog gegaan
.
Daar hebben ze geen Balkenbende & Zalm en co. Wij hopelijk over 2 jaar ook niet meer. Opzouten met die opvreters.quote:Op vrijdag 2 september 2005 18:55 schreef marcb1974 het volgende:
Ik zag gisteren gewoon 1,10 per liter, in luxemburg. Het kan toch niet zo zijn dat het 40 cent per liter verschilt
quote:Op vrijdag 2 september 2005 18:55 schreef marcb1974 het volgende:
Ik zag gisteren gewoon 1,10 per liter, in luxemburg. Het kan toch niet zo zijn dat het 40 cent per liter verschilt
In Luxemburg was het gisteren ook al 124,3 per liter, gewoon in de binnenlanden,quote:Op zondag 4 september 2005 22:26 schreef Traffic het volgende:
[..]
Daar hebben ze geen Balkenbende & Zalm en co. Wij hopelijk over 2 jaar ook niet meer. Opzouten met die opvreters.![]()
D'r is toch echt geen partij in NL die de accijns naar beneden zal doen.quote:Op zondag 4 september 2005 22:26 schreef Traffic het volgende:
[..]
Daar hebben ze geen Balkenbende & Zalm en co. Wij hopelijk over 2 jaar ook niet meer. Opzouten met die opvreters.![]()
Als de trein er niet noemenswaardig langer over doet kan het inderdaad best een mooi alternatief zijn.quote:Op zaterdag 3 september 2005 21:58 schreef DaMart het volgende:
Bij droog weer ga ik ook op de fiets. Bij regen ga ik denk ik maar met de trein voorlopig, totdat die benzineprijzen weer een beetje normale waarden hebben aangenomen. Ik heb namelijk berekend dat ik 9 euro bespaar per volle tank als ik met de trein ga. Dat is dus evenveel dagen reizen, maar dan voor 9 euro minder. Gerekend over een heel jaar kom je zo toch op een leuke besparing uit!
Dat krijg je met al die bedrijventerreinen langs de snelweg.quote:Op maandag 5 september 2005 10:02 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Als de trein er niet noemenswaardig langer over doet kan het inderdaad best een mooi alternatief zijn.
Helaas is mijn werk voor het OV zo goed als onbereikbaar
Aan de ene kant is het natuurlijk wel goed, nu gaat iedereen een beetje nadenken en stapt niet voor elk wissewasje in de auto, mensen gaan over op een diesel of LPG, sturen de vrouw op de fiets naar school om de kids te brengen of halen.quote:Op maandag 5 september 2005 10:35 schreef addie84 het volgende:
Zit al sinds vorige week continu op de fiets..
Idemquote:Op woensdag 31 augustus 2005 15:23 schreef Skorpija het volgende:
Mooi zo, dan wacht ik nog ff met tanken.. goed voor de airmiles![]()
Dit geeft toch wel aan dat er iets niet klopt in Nederland. Het gaat hier om een daling van 5 cent! De laatste tijd in Nederland gezien?!quote:Op maandag 5 september 2005 13:20 schreef Klonk het volgende:
In Duitsland zijn de prijzen weer lichtelijk gezakt, van 1.46 naar 1.41, hopen dat deze trend ook in Nederland doorzet.
nederland is altijd de 1e met het vehogen en de laatste met verlagen ALS dat al gebeurd. kwartje van kok was ook tijdelijkquote:Op maandag 5 september 2005 13:20 schreef Klonk het volgende:
In Duitsland zijn de prijzen weer lichtelijk gezakt, van 1.46 naar 1.41, hopen dat deze trend ook in Nederland doorzet.
De BP waar ik vanochtend langsreed bood vanochtend Euro95 voor ¤ 1,485 aan, 6,4 cent onder de adviesprijs van gisteren.quote:Op maandag 5 september 2005 16:19 schreef UncleFunk het volgende:
[..]
Dit geeft toch wel aan dat er iets niet klopt in Nederland. Het gaat hier om een daling van 5 cent! De laatste tijd in Nederland gezien?!
Voor mijn conditie is het goed.. maar ik had de auto omdat ik ook naar het werk moet, als ik eerst naar school moet, dan naar werk en dan weer naar huis, fiets ik per dag alleen daarvoor al 30 km..quote:Op maandag 5 september 2005 12:41 schreef mikezwet het volgende:
[..]
Aan de ene kant is het natuurlijk wel goed, nu gaat iedereen een beetje nadenken en stapt niet voor elk wissewasje in de auto, mensen gaan over op een diesel of LPG, sturen de vrouw op de fiets naar school om de kids te brengen of halen.
Ikzelf pas ook wel een beetje op, overnacht bij m'n ouders ipv savonds naar huis en sochtends weer terug om te werken. Ook combineer ik veel dingen met bezorgen voor de zaak.
Nog duurder?(nee ben geen ambtenaar of werknemer van shell)
Gelukkigquote:Op dinsdag 6 september 2005 08:45 schreef DaMart het volgende:
[..]
De BP waar ik vanochtend langsreed bood vanochtend Euro95 voor ¤ 1,485 aan, 6,4 cent onder de adviesprijs van gisteren.
Dan heb je vast al daaaagen last van zadelpijn.quote:Op maandag 5 september 2005 10:35 schreef addie84 het volgende:
Zit al sinds vorige week continu op de fiets..
Mietjuhquote:Op dinsdag 6 september 2005 09:38 schreef Pheno het volgende:
* Pheno rijdt 95km om op zijn werk te komen: fiets is een no-go
Tijd om het dichter bij huis te zoeken ! 95km... dat is het me echt niet waard met al die files...quote:Op dinsdag 6 september 2005 09:38 schreef Pheno het volgende:
* Pheno rijdt 95km om op zijn werk te komen: fiets is een no-go
Ik heb bijna geen files hoorquote:Op woensdag 7 september 2005 00:57 schreef JK het volgende:
[..]
Tijd om het dichter bij huis te zoeken ! 95km... dat is het me echt niet waard met al die files...
Gelukkig woon ik dan ook maar een kilometer of 4 van het werk af (met de auto 7). Dus lekker op de trapfiets.
Effe wat anders ;
Ik denk dat ik met mn motor maar niet meer bij ANWB tank.. ik moet nu zo'n 15 a 20km eerder over op reserve, hij slurpt dan dus meer... tijd om weer terug te gaan naar de Esso, daar haalde ik altijd 1 op 20. Met de auto durf ik eigenlijk niet zo snel terug te gaan naar de dure pompen, dan betaal je meteen een klap meer. Scheelt toch altijd nog een paar cent, die ANWB
Een ding begrijp ik niet (en mijn rekenkunsten dateren ook al weer van de middelbare school) maar is dat niet een schijntje?quote:Op woensdag 7 september 2005 09:20 schreef HPoi het volgende:
Zaterdag werd al bekend dat het kabinet volgend jaar geen accijnzen wil heffen op de biobrandstoffen. Het kabinet trekt daarvoor 70 miljoen euro uit.
Denk niet dat iedereen (puur en alleen) Biobrandstof gaat tanken ineens.. Bovendien kan een benzine auto ook op biobrandstof rijden.quote:Op woensdag 7 september 2005 09:56 schreef heijx het volgende:
[..]
Een ding begrijp ik niet (en mijn rekenkunsten dateren ook al weer van de middelbare school) maar is dat niet een schijntje?
7 miljoen auto's en X bussen/vrachtauto's. Laat ik die laatste ff niet mee tellen.
Zeg dat een kwart van de auto's op diesel rijdt (voorzichtige schatting) dan is er voor elke dieselauto 40 euro accijnsverlaging uitgetrokken.![]()
Dat zijn 3 tankbeurten.![]()
Biobrandstof wordt verplicht en accijsvrij.quote:Op woensdag 7 september 2005 09:20 schreef HPoi het volgende:
Biobrandstof verplicht in benzine en diesel
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |