abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 15 februari 2005 @ 00:53:45 #1
114059 op_dreef
Gedegen gierigaard
pi_25094077
quote:
HILVERSUM - De Europese grondwet kan rekenen op de steun van 29 procent van de Nederlandse bevolking. Ruim 42 procent van de mensen die zeggen mee te gaan doen aan het referendum over de grondwet, zal tegenstemmen. Dat blijkt uit een peiling van Maurice de Hond, in opdracht van de NOS.

Ruim 40 procent van de Nederlandse stemgerechtigden is van plan te gaan stemmen. Drie weken geleden was dat percentage ongeveer hetzelfde. Het aantal tegenstemmers steeg wel fors, van 34 naar 42 procent. Bijna 30 procent van de mensen die willen gaan stemmen, hebben nog geen besluit genomen.

CDA-fractievoortzitter Verhagen zei enkele dagen geleden de uitslag van een referendum te respecteren, maar verbindt daar wel voorwaarden aan. De opkomst moet dan minstens 30 procent zijn en zeker 60 procent van de kiezers moet zich duidelijk voor of tegen uitspreken. PvdA, GroenLinks en D66 zeiden al eerder de uitkomst te zullen respecteren.

Het aantal tegenstemmers is het grootst onder de aanhang van LPF, de Groep Wilders en SP. Alleen bij de CDA-kiezers bestaat een meerderheid die voor zegt te gaan stemmen
Een goed teken lijkt me. Het mag nooit en te nimmer zo zijn dat Frankrijk en Duitsland hier de dienst gaan uitmaken. Ik vind het fijn dat het electoraat dit ook inziet.
pi_25094717
een ding is dan wel goed aan die grondwet: je mag uit de EU stappen, no strings attached. nou ben ik sowieso voor het uit de EU stappen
Steun Elkaar, Kopieer Nederlands Waar!
Hadîs (An-Nawawi): "Niemand van jullie gelooft (werkelijk) totdat hij voor zijn broeder wenst wat hij voor zichzelf wenst."
pi_25094731
Ik denk niet dat er weinig zinnigs over valt te zeggen zonder dat je die grondwet hebt gelezen. Oftewel, weg met dat hele referendum, wat mij betreft.
As the officer took her away, she recalled that she asked,
"Why do you push us around?"
And she remembered him saying,
"I don't know, but the law's the law, and you're under arrest."
pi_25094734
Slechte vloer die grondwet.
Als één persoon lijdt aan waanvoorstellingen heet het krankzinnigheid, als er meer mensen aan lijden is het een godsdienst.
  dinsdag 15 februari 2005 @ 01:35:50 #5
58842 Karzeuler
Hey jij daar!!!
pi_25094743
Ja, weg met die grondwet! Ben al in pricipe tegen de hele EU, want ze zijn te veel doorgeschoten.
Het had bij wat verdragen en handelsovereenkomsten moeten blijven!
Mensen die zich snel gekwetst voelen zijn een grotere bedreiging voor de vrije samenleving dan mensen die graag bewust andere mensen beledigen. Ik hoop dat ik hiermee niet andere mensen kwets. Het is slechts mijn mening :-)
pi_25094747
Hier ook een 'tegen'-stemmer. Weg met die EU-grondwet, ik wil niet dat die vervelende Fransen straks bepalen hoe onze wetten eruit zullen zien.
pi_25094779
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 01:34 schreef andromeda1968 het volgende:
Slechte vloer die grondwet.
het idee was goed, de uitvoering minder


msn?
dag
pi_25094856
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 01:38 schreef petre86 het volgende:

[..]

het idee was goed, de uitvoering minder


msn?
Ik zie ineens zo'n EU-overlegje voor me per MSN:

Schröder || Jawohl! zegt: Joh, dat komt allemaal wel goed, stem nou ff voor.
Jan-Peter Balkenende zegt: Nou, ik weet het niet hoor...
Chirac zegt: Très bien, op jou kunnen we rekenen, JP!
Jan-Peter Balkenende zegt: Vooruit dan maar...
As the officer took her away, she recalled that she asked,
"Why do you push us around?"
And she remembered him saying,
"I don't know, but the law's the law, and you're under arrest."
pi_25095916
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 01:36 schreef ferrarifreak het volgende:
Hier ook een 'tegen'-stemmer. Weg met die EU-grondwet, ik wil niet dat die vervelende Fransen straks bepalen hoe onze wetten eruit zullen zien.
Gelijk dat vervelend Frankrijk ook niet op anderlands inmenging zit te wachten. Tegen een Europese grondwet ben ik niet. Wél in haar huidige vorm. Het kan en mag toch niet zo zijn dat:
de Engelse bulldog, de Duitse adelaar en de Franse haan de baas gaan spelen?
iedere engel heeft een duivelse kant.
  Moderator dinsdag 15 februari 2005 @ 08:51:53 #10
8781 crew  Frutsel
pi_25096101
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 08:21 schreef Sater het volgende:

[..]

Gelijk dat vervelend Frankrijk ook niet op anderlands inmenging zit te wachten. Tegen een Europese grondwet ben ik niet. Wél in haar huidige vorm. Het kan en mag toch niet zo zijn dat:
de Engelse bulldog, de Duitse adelaar en de Franse haan de baas gaan spelen?
En de Turkse Vlieg... als ze eenmaal lid zijn..

Oproep aan FOK: Ga Stemmen, Stem tegen
pi_25096143
Ik ben tegen het hele idee van een EU grondwet.
Wat er dan instaat is voor mij dus niet van belang, ik ben tegen.
  dinsdag 15 februari 2005 @ 09:02:27 #12
66714 YuckFou
Nu niet, nooit niet...
pi_25096195
ik ga eerst hier die grondwet eens downloaden en lezen...daarna kan ik met een gerust hart alsnog tegen stemmen
Are we not savages, innately destined to maim and kill?
Blame it on the environment, heredity or evolution: we're still responsible
Our intelligence may progress at geometric rates
Yet socially we remain belligerent neonates
pi_25096198
Ik weet er nog niet genoeg vanaf om echt ja of nee te kunnen zeggen. Mijn gevoel geeft nu echter een duidelijke nee aan.

Ik ziet het, zeker gezien deze polls, nog wel gebeuren dat het hele referendum niet doorgaat. Zal dan namelijk toch een rare vertoning worden, een regering die graag wil, en de bevolking die in meerderheid tegen is.
stupidity has become as common as common sense was before
pi_25096206
Euro-sceptici grijpen weer hun kans.
Er is altijd een weerzin bij de bevolking wanneer er hun bestuurlijke eenheid (Nederland) opgaat in een groter geheel (Europa). Dan krijg je van die Calimero-achtige grote buurman syndromen.
Je kunt je ook afvragen of iedere provincie in NL niet weer haar eigen grondwet moet krijgen. Zoals dat het geval was voor de Unie van Utrecht uit 1579.
Nederland is ook een samenraapseltje van onafhankelijke staten (Hertogdom Gelre en Brabant, Graafschap Holland, Bisdom Utrecht)
Dus: als je tegen een Europese samenwerking bent, moet je met terugwerkende kracht ook tegen de Nederlandse samenwerking zijn.
Of je moet de conclusie trekken:
Uiteindelijk zijn we blij met de Nederlandse samenwerking, dus zullen we in de toekomst ook blij zijn met de Europese samenwerking.
Je kunt beter één kaars opsteken dan duizend maal de duisternis vervloeken.
pi_25096391
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 09:02 schreef YuckFou het volgende:
ik ga eerst hier die grondwet eens downloaden en lezen...daarna kan ik met een gerust hart alsnog tegen stemmen
Het zijn 349 pagina's, pak aan!
Wedden dat nog geen 1% van de stemmers dit gaat doorlezen?
A clean house is a sign of a wasted life.
  FOK!fotograaf dinsdag 15 februari 2005 @ 09:59:56 #16
18921 freud
Who's John Galt?
pi_25096770
Ik vind dat als je ergens geen verstand van hebt, je je er niet over moet uitlaten. Ik weet niet wat de grondwet precies inhoud, en dus heb ik er nog geen mening over. Je zou eigenlijk eerst een soort test moeten krijgen om je basiskennis te testen voordat je mag meepraten. Maar goed, dan vind ik ook voor de regulieren verkiezingen.
Ik nuf je seuk!
Ik hier?
If it's free, you're the product!
pi_25097108
Ik stem of niet of blanco, als dat kan.
pi_25097130
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 09:59 schreef freud het volgende:
Ik vind dat als je ergens geen verstand van hebt, je je er niet over moet uitlaten. Ik weet niet wat de grondwet precies inhoud, en dus heb ik er nog geen mening over. Je zou eigenlijk eerst een soort test moeten krijgen om je basiskennis te testen voordat je mag meepraten. Maar goed, dan vind ik ook voor de regulieren verkiezingen.
Eindelijk een voice of reason. Niemand die hier loopt te klagen over de EU, heeft de moeite genomen zich in de materie te verdiepen. Dat kan ik niemand overigens kwalijk nemen, want het is taaie materie, maar onthoud je dan ook van commentaar. Het is kennelijk nogal salon-fahig om tegen de EU te zijn, maar waarom? Men komt niet verder dan wat halfslachtige opmerkingen over het inleveren van soevereiniteit (en dat geldt alleen in geval van de supranationale bevoegdheden van de (organen van de) Unie.)

Met de komst van de EU-grondwet zal er wat dat aangaat niet bijster veel veranderen. Op grond van de verdragen was de EU vooral op het gebied van economie, sociale aangelegenheden en milieu exclusief bevoegd. Op grond van de grondwet zal dat wellicht enigszins verschuiven, maar uitgangspunt blijft dat geen enkele lidstaat soevereiniteit opgeeft als daar niet iets veel mooiers tegenover staat.

Dat betekent natuurlijk niet dat de EU boven elke kritiek verheven is. Integendeel. Daar waar wordt gestoeid met een omvangrijk en gecompliceerd samenraapsel van belangen, zullen er altijd belangen zijn die niet of minder worden behartigd en dat betekent kritiek en soms ook terechte kritiek, ofschoon ik het op zichzelf niet juist vind om de zin en de onzin van de EU te relateren aan privébelangen.

Of de grondwet er wel of niet komt zal overigens niet zo heel veel verschil uitmaken. De EU zal blijven bestaan en of zij haar fundamenten nu vindt in een grondwet of in een verdrag, dat maakt niet zoveel uit. Vraag is alleen vanaf welk moment we gaan spreken over de Europese Federatie.
When you're racing, it's life. Anything that happens before or after is just waiting.
  dinsdag 15 februari 2005 @ 10:35:39 #19
54997 Posdnous
Moslima-knuffelaar
pi_25097171
Precies, het gros van de bevolking heeft geen enkele benul van wat die grondwet inhoudt, dus zo'n onderzoek slaat echt nergens op.
When it comes to being Plug 1, it's just me, myself and I
pi_25097201
Het slaat echter evenzeer nergens op om dan maar wel een referendum uit te schrijven.
  dinsdag 15 februari 2005 @ 10:43:02 #21
54997 Posdnous
Moslima-knuffelaar
pi_25097279
Inderdaad.
When it comes to being Plug 1, it's just me, myself and I
  dinsdag 15 februari 2005 @ 10:54:27 #22
44703 ExtraWaskracht
Laat maar lekker draaien
pi_25097421
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 10:35 schreef Posdnous het volgende:
Precies, het gros van de bevolking heeft geen enkele benul van wat die grondwet inhoudt, dus zo'n onderzoek slaat echt nergens op.
Wat geeft jou het idee dat het gros van de parlementariers dat wel weet?

Ik moet wel zeggen dat ik het een positief puntje vind dat er in is opgenomen dat je uit de EU kan stappen "no strings attached". Maar er worden vele veto's opgeheven, terwijl mensen nu al moe worden van de bemoeizucht van Brusselse ambtenaren. Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat het nog vele malen erger zal worden, dus stem ik tegen. Ik zou liever een omgekeerde beweging zien, nl. dat de EU minder bevoegdheden krijgt, maar wat zij dan wel aan bevoegdheden zal hebben goed uitvoert.
Trouwens, stemmen voor het geven van meer macht aan een instantie die de laatste 10 jaar geen goede begroting heeft kunnen maken lijkt me niet al te verstandig. Bovendien zouden Frankrijk, Duitsland en Italie het op een akkoordje kunnen gooien zodat de rest geen inspraak meer heeft.

Van wat andere orde: over enige tijd wordt een site op het web gezet, gemaakt door de makers van de stemwijzer, die een stemadvies geeft aan mensen.
pi_25097466
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 10:35 schreef Posdnous het volgende:
Precies, het gros van de bevolking heeft geen enkele benul van wat die grondwet inhoudt, dus zo'n onderzoek slaat echt nergens op.
Het gros van de mensen zal in de toekomst ook geen benul hebben wat de Grondwet voor hen betekent, ik vind het alleen een beklemmende gedachte dat andere landen een deel van ons beleid gaan bepalen. Bepaalde Nederlandse vrijheden komen daardoor absoluut op de tocht te staan.
Nederland zal geheel in de traditie van het braafste knaapje van de klas wel de mindere zaken van Europa overnemen (Ja, dat beleid komt uit Brussel, daar kunnen we ook niets aan doen) en de leuke zaken zullen niet op ons van toepassing zijn (We hebben dan ineens wél de vrijheid om bepaalde zaken zelf te regelen).
Yeah baby Yeah!
  dinsdag 15 februari 2005 @ 11:04:55 #24
54997 Posdnous
Moslima-knuffelaar
pi_25097550
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 10:58 schreef Elgigante het volgende:

[..]

Het gros van de mensen zal in de toekomst ook geen benul hebben wat de Grondwet voor hen betekent,
Klopt, maar er is in ieder geval wat meer informatie doorgenomen neem ik aan, inderdaad via stemwijzers en dergelijke zoals hierboven al werd opgemerkt.
quote:
ik vind het alleen een beklemmende gedachte dat andere landen een deel van ons beleid gaan bepalen. Bepaalde Nederlandse vrijheden komen daardoor absoluut op de tocht te staan.
Mwa, dat is andersom natuurlijk ook zo. Het belangrijkste zijn denk ik ook niet zozeer die wetten zelf als wel hoe ze worden geinterpreteerd en hoe precies de machtsverhoudingen tussen de lidstaten de boel beinvloeden. Maar op zich zie ik niet zoveel verschil met hoe anderen mijn vrijheid hier in nederland nu al beinvloeden hoor, daar ben ik het ook niet altijd mee eens.
quote:
Nederland zal geheel in de traditie van het braafste knaapje van de klas wel de mindere zaken van Europa overnemen (Ja, dat beleid komt uit Brussel, daar kunnen we ook niets aan doen) en de leuke zaken zullen niet op ons van toepassing zijn (We hebben dan ineens wél de vrijheid om bepaalde zaken zelf te regelen).
Klopt, daar ben ik ook bang voor. Het is nu tijd om heel brutaal te zijn nu de verhoudingen worden gevormd, maar dat zie ik Nederland nog niet zo snel doen.
When it comes to being Plug 1, it's just me, myself and I
pi_25097918
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 09:03 schreef Twentsche_Ros het volgende:

Dus: als je tegen een Europese samenwerking bent, moet je met terugwerkende kracht ook tegen de Nederlandse samenwerking zijn.
Of je moet de conclusie trekken:
Uiteindelijk zijn we blij met de Nederlandse samenwerking, dus zullen we in de toekomst ook blij zijn met de Europese samenwerking.
Wat een redenatie...

Dat vergelijk lijkt mij juist reden om tegen te stemmen. De afzonderlijke provincies hebben nu helemaal geen ruk meer te vertellen. Ze kunnen amper nog hun eigen wetten maken of zelf bepalen hoe ze zich willen besturen.

Dat vertaald naar Europa zou dat betekenen dat Nederlanders helemaal niets meer te zeggen krijgen over hun eigen land.

Zoals al eens eerder gezegd:

Je hoeft absoluut niets van de inhoud te weten om goed beargumenteerd tegen de EU grondwet te kunnen stemmen. Het principe alleen al verdient een stem tegen. Als Nederland nu voor een EU grondwet zou stemmen komen we daar nooit maar dan ook nooit meer vanaf. Het gaat er dus niet alleen om wat er nu in staat, maar vooral wat er over 10, 20 of 40 jaar instaat.

En wat er over 10, 20 of 40 jaar instaat kan Nederland voor maar 3,6% meebepalen (en straks met Turkije zal dat nog minder worden). Kortom, hier in Nederland zouden wij volgens een wet moeten gaan leven die de 96,4% van de rest van Europa kan gaan samenstellen. Turkije heeft straks meer te vertellen welke grondwetten in Nederland moeten gaan gelden dan het Nederlandse volk zelf.

Dat is natuurlijk absurd.
De grote steden veranderen in sociaal compleet geruïneerde multiculturele getto's. Een blijvende herinnering aan falend links beleid....
pi_25098045
ik ga sowieso wel stemmen, omdat er teveel mafkezen zijn die zonder reden tegen gaan stemmen...zo'n basistoets lijkt mij wel wat
Een wijs man doorziet de valsheid van wat de algemene domheid bewondert.
pi_25098593
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 11:30 schreef Tikorev het volgende:

[..]

Wat een redenatie...

Dat vergelijk lijkt mij juist reden om tegen te stemmen. De afzonderlijke provincies hebben nu helemaal geen ruk meer te vertellen. Ze kunnen amper nog hun eigen wetten maken of zelf bepalen hoe ze zich willen besturen.

Dat vertaald naar Europa zou dat betekenen dat Nederlanders helemaal niets meer te zeggen krijgen over hun eigen land.

Zoals al eens eerder gezegd:

Je hoeft absoluut niets van de inhoud te weten om goed beargumenteerd tegen de EU grondwet te kunnen stemmen. Het principe alleen al verdient een stem tegen. Als Nederland nu voor een EU grondwet zou stemmen komen we daar nooit maar dan ook nooit meer vanaf. Het gaat er dus niet alleen om wat er nu in staat, maar vooral wat er over 10, 20 of 40 jaar instaat.

En wat er over 10, 20 of 40 jaar instaat kan Nederland voor maar 3,6% meebepalen (en straks met Turkije zal dat nog minder worden). Kortom, hier in Nederland zouden wij volgens een wet moeten gaan leven die de 96,4% van de rest van Europa kan gaan samenstellen. Turkije heeft straks meer te vertellen welke grondwetten in Nederland moeten gaan gelden dan het Nederlandse volk zelf.

Dat is natuurlijk absurd.
Je kunt op het laatst wel ieder dorp zijn eigen wetten, munteenheid e.d. laten bepalen.
Zoals dat in de Middeleeuwen het geval was. Echter: de rijkdom gaat dan ook snel richting middeleeuwen. Samenwerking leidt tot economies of scale en verbetering van de economie waar uiteindelijk iedereen baat bij heeft.
En als je goed wil samenwerking moet je als samenwerkende lidstaten dezelfde regels afspreken. Heel simpel.
Het populistische geneuzel van de eurosceptici:

Het is weer zo’n typisch



syndroom van knorrende Nederlanders.
Het is vergelijkbaar met die nationalistische Friezen, die zo nodig niet bij Nederland willen horen.
Je kunt beter één kaars opsteken dan duizend maal de duisternis vervloeken.
pi_25098664
ik ga zowieso ook tegen stemmen. Er wordt door Nederland gigantisch veel afgedragen aan Brussel, maar we zien er niets van terug omdat er veel wordt afgedragen aan landen met een 30 jarige achterstand, en omdat er het onderhoud van Brussel al vreselijk veel kost (bijvoorbeeld geen gemeenschappelijke taal, en dus alle stukken in 10 talen vertaald moeten worden. Beetje overbodige geldverkwisting).

Nu weer die onderhandelingen met Turkije waarvan een groot deel van de Europeanen vindt dat ze er niet bij moeten, maar dat dat gewoon genegeert wordt.

Als ze niet doen wat de Europese burger (waaronder ik) wil, dan doe ik ook niet wat zij willen, namelijk voor de grondwet stemmen.

Dus ja, een proteststem. Als niemand de Europese grondwet begrijpt moeten ze misschien niet in hun toren blijven zitten zonder ook maar enige rekening te houden met het volk.

[ Bericht 4% gewijzigd door _VoiD_ op 15-02-2005 12:32:22 ]
pi_25098714
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 12:22 schreef Twentsche_Ros het volgende:

[..]

Je kunt op het laatst wel ieder dorp zijn eigen wetten, munteenheid e.d. laten bepalen.
Zoals dat in de Middeleeuwen het geval was. Echter: de rijkdom gaat dan ook snel richting middeleeuwen. Samenwerking leidt tot economies of scale en verbetering van de economie waar uiteindelijk iedereen baat bij heeft.
En als je goed wil samenwerking moet je als samenwerkende lidstaten dezelfde regels afspreken. Heel simpel.
Het populistische geneuzel van de eurosceptici:

Het is weer zo’n typisch

[afbeelding]

syndroom van knorrende Nederlanders.
Het is vergelijkbaar met die nationalistische Friezen, die zo nodig niet bij Nederland willen horen.
Nederland kan prima met de EU samenwerken als zij eigen vrijheden mogen hebben die ander lidstaten niet aanstaan.
Met een Europese Grondwet zie ik zaken als aborts,euthanasie, gedoogbeleid tav softdrugs etc behoorlijk onder druk komen te staan.
Zeker als Turkije, Italie ed welke meer inwoners, dus meer inspraak dan wij hebben meer invloed hebben op abortus kun je op je klompen al aanvoelen dat we hier problemen mee gaan krijgen.

Het heeft weinig met Calimero te maken, maar Nederland dient op te komen voor háár belangen ipv het algemene belang van de EU.
Je bent toch niet zo naief om te denken dat de Fransen, Duitsers, Turken etc in het algemeen belang denken he?
Yeah baby Yeah!
  dinsdag 15 februari 2005 @ 12:35:33 #30
66318 AvispaCS
Religion is evil !
pi_25098805
Ik ben niet zo zeer tegen de EU, maar ik ben er wel op tegen dat het beleid hier in Nederland bepaald gaat worden door andere landen. Nederland is wat wetgeving (Homohuwelijk, Abortus, Euthanasie) aangaat een koploper in Europa, als de EU-grondwet wordt goedgekeurd vrees ik (als je de Europese reacties op deze wetten hoort) dat we weer enkele van deze wetten zouden moeten inleveren.

Zo was en ben ik ook nog steeds tegen de laatste uitbreiding met 15 nieuwe landen. De EU was (en is nog steeds) een geldverslinden en log apparaat. Ik vind het ook nog steeds ongelooflijk dat er vanuit Europa nog steeds miljarden aan geldverslindende subsidies wordt uitgegeven, waar maar enkele landen (Frankrijk, Spanje, Italie, Griekenland en de nieuwe leden) van profiteren. Ik vind dat de EU eerst de huidige problemen in de EU had moeten oplossen.

Op dit moment (met de informatie die ik nu heb) zie ik geen reden om voor de grondwet te stemmen. Als de regering zo graag wil dat de EU-grondwet door de Nederlandse bevolking wordt goedgekeurd, dan is dat een mooie taak voor onze regering om de bevolking ervan te overtuigen dat we dat wel moeten doen.
"Religion is excellent stuff for keeping common people quiet.", Napoleon Bonaparte.
"I am an atheist and thank God for that.", George Bernard Shaw.
"Religion is nothing more than socially acceptable insanity.", Oscar Wilde.
pi_25098885
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 12:22 schreef Twentsche_Ros het volgende:

[..]

Je kunt op het laatst wel ieder dorp zijn eigen wetten, munteenheid e.d. laten bepalen.
Dat is nogal overbodig als je in een land leeft waar een nationale regering maatregelen neemt die voor het hele land goed zijn. Er worden in Den Haag geen wetten aangenomen die alleen goed zijn voor een specifieke provincie en voor de rest niet als daar niet het nationale belang mee wordt gediend.

In Europa zal dat nooit gebeuren. Je denkt toch niet dat landen als Frankrijk, Duitsland, Groot-Brittanië of Turkije ooit hun nationale identiteit opgeven om puur het belang van Europa te gaan dienen, ook als dat volledig tegen het belang van het land zelf ingaat? Die landen zullen bij het stemmen voor nieuwe grondwetten altijd hun nationale belang voorop blijven zetten.

Kortom, Europa is geen land waar iedereen handelt in het belang van Europa en zal dat ook nooit worden. Het zijn afzonderlijke landen die d.m.v. samenwerken elk hun eigen voordelen nastreven. Daar heeft Nederland met 3,6% van de zetels alleen maar bij te verliezen.
quote:
Het is weer zo’n typisch

[afbeelding]

syndroom van knorrende Nederlanders.
Het is vergelijkbaar met die nationalistische Friezen, die zo nodig niet bij Nederland willen horen.
Wat is dit toch een trietse manier van discussiëren. Je kan ook proberen argumenten aan te dragen i.p.v. te zeggen dat zoals jij het ziet goed is en iedereen die er anders over denkt proberen af te schilderen als "knorrende Nederlanders" of als een "Calimero".

[ Bericht 0% gewijzigd door Tikorev op 15-02-2005 12:50:22 ]
De grote steden veranderen in sociaal compleet geruïneerde multiculturele getto's. Een blijvende herinnering aan falend links beleid....
pi_25098909
http://www.politiek-digit(...)or_europese_grondwet

Wat ik niet snap is dat de meeste Nederlanders het wel eens zijn met de Nederlandse samenwerking die in de loop der eeuwen is ontstaan, en waar we muv van een paar knorrige Friezen allemaal blij mee zijn,
maar
dat de Europese samenwerking ineens zo veel anders is.
En een tweede onredelijkheid die ik vaak bij eurosceptici zie:
Aan de ene kant vindt men dat Europa er niks van bakt, maar aan de andere kant mag Europa niet de kans krijgen om er wat van te bakken, omdat we onze nationale souvereiniteit willen behouden.
We willen graag bij opoe's potkachel cocoonen.
Je kunt beter één kaars opsteken dan duizend maal de duisternis vervloeken.
pi_25098986
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 09:59 schreef freud het volgende:
Ik vind dat als je ergens geen verstand van hebt, je je er niet over moet uitlaten. Ik weet niet wat de grondwet precies inhoud, en dus heb ik er nog geen mening over. Je zou eigenlijk eerst een soort test moeten krijgen om je basiskennis te testen voordat je mag meepraten. Maar goed, dan vind ik ook voor de regulieren verkiezingen.
En zo denk ik er nou ook over
Het doet er niet toe wie ik ben, maar wie ik wil zijn.
pi_25099008
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 12:42 schreef Twentsche_Ros het volgende:
http://www.politiek-digit(...)or_europese_grondwet

Wat ik niet snap is dat de meeste Nederlanders het wel eens zijn met de Nederlandse samenwerking die in de loop der eeuwen is ontstaan, en waar we muv van een paar knorrige Friezen allemaal blij mee zijn,
maar
dat de Europese samenwerking ineens zo veel anders is.
En een tweede onredelijkheid die ik vaak bij eurosceptici zie:
Aan de ene kant vindt men dat Europa er niks van bakt, maar aan de andere kant mag Europa niet de kans krijgen om er wat van te bakken, omdat we onze nationale souvereiniteit willen behouden.
We willen graag bij opoe's potkachel cocoonen.
Net zoals in Amerika de staten afzonderlijke wetten en regels hebben moet dat bij een Europese Grondwet in de EU ook kunnen.
Ik heb niet tegen een grondwet an sich, maar ik heb mijn vraagtekens bij de praktijk van dit geval en ik zie de Nederlandse invloed en gezag op het eigen beleid immer kleiner worden
Yeah baby Yeah!
pi_25099017
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 12:40 schreef Tikorev het volgende:

[..]

Dat is nogal overbodig als je in een land leeft waar een nationale regering maatregelen neemt die voor het hele land goed zijn. Er worden in Den Haag geen wetten aangenomen die alleen goed zijn voor een specifieke provincie en voor de rest niet als daar niet het nationale belang mee wordt gediend.

In Europa zal dat nooit gebeuren. Je denkt toch niet dat landen als Frankrijk, Duitsland, Groot-Brittanië of Turkije ooit hun nationale identiteit opgeven om puur het belang van Europa te gaan dienen, ook als dat volledig tegen het belang van het land zelf ingaat? Die landen zullen bij het stemmen voor nieuwe grondwetten altijd hun nationale belang voorop blijven zetten.

Kortom, Europa is geen land waar iedereen handelt in het belang van Europa en zal dat ook nooit worden. Het zijn afzonderlijke landen die d.m.v. samenwerken elk hun eigen voordelen nastreven. Daar heeft Nederland met 3,6% van de zetels alleen maar bij te verliezen.
Als je in de 16e eeuw had geleefd had je de argumenten die je nu hebt tegen Europa, geuit tegen Nederland. Nederland is ook ontstaan door een zootje ongeregeld (Bisdommen, Graafschappen en Hertogdommen) 100% vergelijkbaar met het huidige Europa.
Je hebt binnen Nederland ook anno 2005 nog veel mensen die hun wij-gevoel ontelenen aan de provincie, met name Friesland en Limburg. En zij hebben een grote aversie tegen de "Hollanders", of de leu oet t west'n.
De argumenten die zij hebben zijn net zo intelligent als de argumenten tegen Europa.
Er bestaat altijd een natuurlijke aversie (onderbuikgevoelens) om op te gaan in een groter geheel.
Ook vergelijkbaar met bepaalde kleine gemeenten die samen met grotere buurgemeenten samengaan in een grotere gemeente.
Je kunt beter één kaars opsteken dan duizend maal de duisternis vervloeken.
pi_25099083
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 12:49 schreef Twentsche_Ros het volgende:

[..]

Als je in de 16e eeuw had geleefd had je de argumenten die je nu hebt tegen Europa, geuit tegen Nederland. Nederland is ook ontstaan door een zootje ongeregeld (Bisdommen, Graafschappen en Hertogdommen) 100% vergelijkbaar met het huidige Europa.
Je hebt binnen Nederland ook anno 2005 nog veel mensen die hun wij-gevoel ontelenen aan de provincie, met name Friesland en Limburg. En zij hebben een grote aversie tegen de "Hollanders", of de leu oet t west'n.
De argumenten die zij hebben zijn net zo intelligent als de argumenten tegen Europa.
Er bestaat altijd een natuurlijke aversie (onderbuikgevoelens) om op te gaan in een groter geheel.
Ook vergelijkbaar met bepaalde kleine gemeenten die samen met grotere buurgemeenten samengaan in een grotere gemeente.
Met onderbuikgevoelens impliceer je dat het slechts berust op misvattingen en dat is niet waar.
Landen verliezen deels hun culturele verworvenheden na de komende generalisatie en we hebben met het samentrekken van gemeentes al gezien dat ambtenaren negatieve bij-effecten liever pas willen zien als er geen weg terug is.
Diezelfde ambtenaren mogen nu bepalen wat goed voor ons is, terwijl vrijwel niemand vertrouwen in ze heeft:
Eu en kennis/democratie
Yeah baby Yeah!
  dinsdag 15 februari 2005 @ 12:58:46 #37
44703 ExtraWaskracht
Laat maar lekker draaien
pi_25099153
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 12:22 schreef Twentsche_Ros het volgende:
Het populistische geneuzel van de eurosceptici:

Het is weer zo’n typisch

[afbeelding]

syndroom van knorrende Nederlanders.
Het is vergelijkbaar met die nationalistische Friezen, die zo nodig niet bij Nederland willen horen.
Haha, ja hoor. Kom maar eens met goede redenen waarom de EU meer macht moet krijgen dan nu het geval is. Voor de welvaart hoeft het niet te zijn, kijk maar naar Zwitserland.
pi_25099171
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 12:49 schreef Twentsche_Ros het volgende:

[..]

Als je in de 16e eeuw had geleefd had je de argumenten die je nu hebt tegen Europa, geuit tegen Nederland. Nederland is ook ontstaan door een zootje ongeregeld (Bisdommen, Graafschappen en Hertogdommen) 100% vergelijkbaar met het huidige Europa.
Maar ik leef niet in de 16e eeuw. Met jouw argumenten kunnen we ook wel meteen aan een wereldregering beginnen. Geven we 70% van ons BNP aan de rest van de wereld, geven we streng islamitische landen inspraak in onze wetgeving, grenzen wagenwijd open en maar eindloos wachten tot het eens goed wordt..

Een gemeenschappelijk Europa waar iedereen het Europees belang dient zal er gewoon nooit maar dan ook nooit komen. Al is het alleen maar vanwege de taalbarriere. Op microschaal in België werkt het al niet laat staan dat het ooit met honderden miljoenen mensen, verdeeld over tientalen volken met tig talen, honderden verschillende culturer en religies zal gaan werken.

Kortom, Nederland heeft alleen maar te verliezen bij een EU grondwet. Het zal alleen maar tot gevolg hebben dat de andere Europese landen ons wetten kunnen opleggen die voornamelijk voor die grote landen van belang zijn.
De grote steden veranderen in sociaal compleet geruïneerde multiculturele getto's. Een blijvende herinnering aan falend links beleid....
pi_25099243
Ik weet niet eens waar die grondwet voor staat. Hoe kunnen mensen er dan al een oordeel over hebben. Het lijkt me persoonlijk sterk dat al die mensen weten wat er in die grondwet staat.

Maar gevoelsmatig zeg ik Nee tegen die grondwet omdat ik de hele EU een grote façade vindt. Hoewel ik voordat er gestemd mag worden nog wel in ga verdiepen om tot een weloverwogen conclusie te komen
pi_25099383
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 13:05 schreef MrX1982 het volgende:
Ik weet niet eens waar die grondwet voor staat. Hoe kunnen mensen er dan al een oordeel over hebben. Het lijkt me persoonlijk sterk dat al die mensen weten wat er in die grondwet staat.
Je hoeft absoluut niets van de inhoud te weten om goed beargumenteerd tegen de EU grondwet te kunnen stemmen. Het principe alleen al verdient een stem tegen. Als Nederland nu voor een EU grondwet zou stemmen komen we daar nooit maar dan ook nooit meer vanaf. Het gaat er dus niet alleen om wat er nu in staat, maar vooral wat er over 10, 20 of 40 jaar instaat.

En wat er over 10, 20 of 40 jaar instaat kan Nederland voor maar 3,6% meebepalen (en straks met Turkije zal dat nog minder worden). Kortom, hier in Nederland zouden wij volgens een wet moeten gaan leven die de 96,4% van de rest van Europa kan gaan samenstellen. Turkije heeft straks meer te vertellen welke grondwetten in Nederland moeten gaan gelden dan het Nederlandse volk zelf.

Nu is de EU grondwet nog een slap tekstje, waar niemand echt tegen is, om iedereen voor te laten stemmen. Maar als dat gebeurt krijgen de grotere landen vrij spel en kunnen ze zelf wetten gaan toevoegen met als gevolg dat we over 10 jaar vastzitten aan een grondwet waar bijna niemand in Nederland zich meer in kan vinden. En dan zit je er aan vast.
De grote steden veranderen in sociaal compleet geruïneerde multiculturele getto's. Een blijvende herinnering aan falend links beleid....
pi_25099526
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 13:05 schreef MrX1982 het volgende:
Maar gevoelsmatig zeg ik Nee tegen die grondwet omdat ik de hele EU een grote façade vindt.
heb je wel enig idee waarover je praat? Volgens mij besef je niet wat de (economische) voordelen zijn van Europa

Stap uit Europa en we hebben een economisch probleem
Een wijs man doorziet de valsheid van wat de algemene domheid bewondert.
  dinsdag 15 februari 2005 @ 13:29:53 #42
44703 ExtraWaskracht
Laat maar lekker draaien
pi_25099586
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 13:26 schreef WeirdMicky het volgende:

[..]

heb je wel enig idee waarover je praat? Volgens mij besef je niet wat de (economische) voordelen zijn van Europa

Stap uit Europa en we hebben een economisch probleem
Hoe kom je daar toch bij? Kijk naar Zwitserland. Bovendien heb je altijd nog de Europese Vrijhandels Associatie.
pi_25099604
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 13:26 schreef WeirdMicky het volgende:

[..]

Stap uit Europa en we hebben een economisch probleem
Zeker netzo als Noorwegen. Schijnt financieel ook bijna aan de grond te staan omdat ze niet lid zijn van de EU.
De grote steden veranderen in sociaal compleet geruïneerde multiculturele getto's. Een blijvende herinnering aan falend links beleid....
  dinsdag 15 februari 2005 @ 13:36:44 #44
41597 IPdaily
Lekker Nederlands
pi_25099695
Samenvatted zijn dit dus tot nu toe de redenen om tegen te stemmen:

"Ik ben tegen de grondwet omdat ik sowieso tegen Europa ben..."

"Ik ben tegen de grondwet omdat Turkije er anders misshien bij komt over een jaar of 20..."

Dit is dus precies de reden waarom er nooit een referendum toegestaan had moeten worden!
De SP-huilies gaan nu hun anti Europa sentimenten hierop botvieren en de Wilders-huilies hun angst voor de grote islamitische boeman Turkije EN hun anti Europa sentimenten.

Als je tegen Europa bent had je destijds maar SP oid moeten stemmen. Nu is Europa een feit, leef ermee. Europa is gewoon nodig om in de huidige tijd van globalisering niet geheel het onderspit te delven tegen grootmachten als Amerika, China en Rusland. Over de exacte vorm kan je natuurlijk discussieren maar dat wordt op dit totaal niet gedaan...
pi_25099759
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 13:16 schreef Tikorev het volgende:
Je hoeft absoluut niets van de inhoud te weten om goed beargumenteerd tegen de EU grondwet te kunnen stemmen. Het principe alleen al verdient een stem tegen. Als Nederland nu voor een EU grondwet zou stemmen komen we daar nooit maar dan ook nooit meer vanaf. Het gaat er dus niet alleen om wat er nu in staat, maar vooral wat er over 10, 20 of 40 jaar instaat.

En wat er over 10, 20 of 40 jaar instaat kan Nederland voor maar 3,6% meebepalen (en straks met Turkije zal dat nog minder worden). Kortom, hier in Nederland zouden wij volgens een wet moeten gaan leven die de 96,4% van de rest van Europa kan gaan samenstellen. Turkije heeft straks meer te vertellen welke grondwetten in Nederland moeten gaan gelden dan het Nederlandse volk zelf.

Nu is de EU grondwet nog een slap tekstje, waar niemand echt tegen is, om iedereen voor te laten stemmen. Maar als dat gebeurt krijgen de grotere landen vrij spel en kunnen ze zelf wetten gaan toevoegen met als gevolg dat we over 10 jaar vastzitten aan een grondwet waar bijna niemand in Nederland zich meer in kan vinden. En dan zit je er aan vast.
Daar heb je zeker gelijk in. De kleine landen hebben uiteindelijk niets te vertellen. Dat is ook zeker een bezwaar die ik heb tegen de EU. Tuurlijk zullen ze altijd zeggen dat ieder land gelijk is maar dat is natuurlijk bullshit. Een land met 80 miljoen inwoners heeft altijd meer invloed dan een land met 15 miljoen. Ik ben wat dat betreft erg sceptisch omtrent de EU maar wat er in de grondwet staat weet ik niet precies. Dus voordat ik ga stemmen zal ik me daar in verdiepen want ik denk namelijk dat je wel moet weten wat er instaat voordat je een goed oordeel kan geven.
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 13:26 schreef WeirdMicky het volgende:
heb je wel enig idee waarover je praat? Volgens mij besef je niet wat de (economische) voordelen zijn van Europa

Stap uit Europa en we hebben een economisch probleem
Met een economisch samenwerkingsverband is niets mis maar op dit moment gaat het allemaal veel verder en de Europese burgers hebben nergens inspraak in. De EU is een grote ondemocratische roversbende.
  dinsdag 15 februari 2005 @ 13:44:29 #46
85299 HarigeKerel
Ontvacht dus Tabee
pi_25099803
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 13:30 schreef Tikorev het volgende:


Zeker netzo als Noorwegen. Schijnt financieel ook bijna aan de grond te staan omdat ze niet lid zijn van de EU.
Of Zwitserland en de UK dat maar niet meedoen aan de Euro staat aan de rand van de afgrond
"Pim Fortuyn was een Cylon" - Theo van Gogh te Amsterdam 5-8-2005
pi_25100142
Simpele Sater stelt prijs op handzame, begrijpelijke samenvatting Grondwet.
iedere engel heeft een duivelse kant.
  dinsdag 15 februari 2005 @ 15:26:21 #48
66714 YuckFou
Nu niet, nooit niet...
pi_25101210
Om maar even lomp over alle argumenten die hierboven zijn beschreven heen te walsen...
Zoals ik eerder schreef wilde ik de grondwet downen en lezen, na enkele pogingen heb ik dat gestaakt, 2 van de 4 PDF's krijg ik niet onbeschadigt binnen, de andere 2 zijn (zoals verwacht) doorspekt met ambtelijke taal en mitsen, maren en uitzonderingen, een goed begin om Europa dichterbij te brengen, not.
Tegenstemmen doe ik eigenlijk om 4 redenen:
1) het is de eerste keer dat ik me erover kan uitspreken en dus ook de eerste keer dat ik mijn afkeer van Europa kenbaar kan maken, een duidelijke tegenstem dus.
2) zolang het gehele Europese parlement 1 keer per maand van Brussel naar Straatsburg verhuist om een week later terug te verhuizen, inclusief alle papiieren, ambtenaren etc. lijkt het mij duidelijk dat Europa in die zin niks met politiek, maar alles met prestige te maken heeft en ik pas ervoor om bij te dragen aan prestigeprojekten van doorgedraaide ambtenaren. (deze onzin kost als ik me niet vergis 10-20% van de totale EU jaarbegroting!)
3) Nederland is nog steeds de grootste nettobetaler van deze onzin en krijgt daar relatief weinig voor terug, uitgezonderd verregaande regel- en bemoeizucht
4) de euro (I rest my case)
Are we not savages, innately destined to maim and kill?
Blame it on the environment, heredity or evolution: we're still responsible
Our intelligence may progress at geometric rates
Yet socially we remain belligerent neonates
pi_25101788
Aan de eurosceptici:

Het is maar net een kwestie waar je je “wij-gevoel” aan koppelt.
Je hebt Nederlanders die niet bij Europa willen horen omdat ze vinden dat onze Nederlandse souvereiniteit verloren gaat en grote landen in Europa de dienst uitmaken.
Maar dit probleem heb je ook binnen Nederland wel.
Je hebt heel veel Friezen en Limburgers, Tukkers etc die vinden dat de Randstad, cq Holland, cq t West’n bepaalt waar het in Nederland naar toe gaat.
Dus dan geef je je Friese Limburgse en Twentse souvereiniteit ook wel op. Het is maar net waar je je “wijgevoel” aan koppelt. Bij de een zal dat de stad zijn (Amsterdam), bij de ander de provincie (Friesland) of het land (Nederland), onze Europese Unie (Ja, ja die zijn er ook), of de hele wereld.
In deze topic spuwen de rechtgeaarde(?) Nederlandse eurosceptici hun gal. (Ik zag veel NL vlaggetjes).
Maar een Fries die Holland wantrouwt heeft vanuit zijn referentiekader natuurlijk net zo’n goed verhaal om niet met Nederland in zee te gaan (Hij is tegen Nederland, zoals velen hier tegen Europa zijn).
Jullie Eurosceptici hebben (vinden jullie) een goed verhaal. Die Fries heeft ook een goed verhaal.
Van hetzelfde laken een pak. Een pot nat.
Je kunt beter één kaars opsteken dan duizend maal de duisternis vervloeken.
  dinsdag 15 februari 2005 @ 17:21:01 #50
83417 MeneerGiraffe
Het is Menéér Giraffe voor jou
pi_25102061
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 01:34 schreef heiden6 het volgende:
Ik denk niet dat er weinig zinnigs over valt te zeggen zonder dat je die grondwet hebt gelezen. Oftewel, weg met dat hele referendum, wat mij betreft.
Inderdaad, het volk is te dom, kortzichtig en te veel door emoties gedreven om goed te kunnen oordelen over de grondwet. Heeft absoluut geen nut, zo'n referendum.
  dinsdag 15 februari 2005 @ 17:31:23 #51
83417 MeneerGiraffe
Het is Menéér Giraffe voor jou
pi_25102159
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 15:26 schreef YuckFou het volgende:
Om maar even lomp over alle argumenten die hierboven zijn beschreven heen te walsen...
Zoals ik eerder schreef wilde ik de grondwet downen en lezen, na enkele pogingen heb ik dat gestaakt, 2 van de 4 PDF's krijg ik niet onbeschadigt binnen, de andere 2 zijn (zoals verwacht) doorspekt met ambtelijke taal en mitsen, maren en uitzonderingen, een goed begin om Europa dichterbij te brengen, not.
Dat staat in élke grondwet, en in elke wet, slaat dus helemaal nergens op.
quote:
Tegenstemmen doe ik eigenlijk om 4 redenen:
1) het is de eerste keer dat ik me erover kan uitspreken en dus ook de eerste keer dat ik mijn afkeer van Europa kenbaar kan maken, een duidelijke tegenstem dus.
Kijk ook eens naar de voordelen van Europa, in plaats je emoties en ongegronde afkeer tegen 'andere' culturen de overhand te laten leiden. Om écht wat te kunnen betekenen in de wereldeconomie en wereldpolitiek zal Europa moeten samenwerken.
quote:
2) zolang het gehele Europese parlement 1 keer per maand van Brussel naar Straatsburg verhuist om een week later terug te verhuizen, inclusief alle papiieren, ambtenaren etc. lijkt het mij duidelijk dat Europa in die zin niks met politiek, maar alles met prestige te maken heeft en ik pas ervoor om bij te dragen aan prestigeprojekten van doorgedraaide ambtenaren. (deze onzin kost als ik me niet vergis 10-20% van de totale EU jaarbegroting!)
Slaat inderdaad nergens op, moet afgeschaft worden, maar moet je daarom tegenstemmen tegen de grondwet, een grote stap die veel grotere voordelen zal geven.
quote:
3) Nederland is nog steeds de grootste nettobetaler van deze onzin en krijgt daar relatief weinig voor terug, uitgezonderd verregaande regel- en bemoeizucht
Probeer aan de lange termijn te denken, er worden al zeker hervormingen doorgevoerd, maar denk eens wat voor economisch en politieke powerhouse we kunnen worden met allemaal goed ontwikkelde landen binnen de unie. Daar moeten de al goed ontwikkelde landen dus bij meewerken. Op de lange termijn is dit zeker voordelig.
quote:
4) de euro (I rest my case)
Waarom? Is het de schuld van Europa dat de horeca deze overstapt hebben misbruikt? Om een economische eenheid en daaruit volgende supermacht te worden hadden we een sterke munt nodig die met de dollar kon concurreren. Het is ook erg belangrijk dat andere landen in Europa als geheel kan investeren, door middel van de euro. Dit zie je al, want veel grote banken en de OPEC landen zijn van plan hun reserves in euros te houden, in plaats van dollars. Onafhankelijkheid ten opzichte van de dollar is erg belangrijk voor onze vooruitgang.


Mijn punt is:
Probeer je goed (en objectief) voor te laten lichten, en laat je emoties en gebeurtenissen binnen Europa die niets te maken hebben met de grondwet niet de overhand te laten leiden voor je besluit.
  dinsdag 15 februari 2005 @ 17:44:58 #52
28640 Sidekick
Ban the fucker
pi_25102287
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 13:30 schreef Tikorev het volgende:

[..]

Zeker netzo als Noorwegen. Schijnt financieel ook bijna aan de grond te staan omdat ze niet lid zijn van de EU.
Noorwegen is de grootste nettobetaler aan de EU omdat ze nauw samenwerken met de EU, maar puur financieel gezien niet meeprofiteren omdat Noorwegen geen lid is. Maar economisch gezien zijn er vrij veel voordelen, waardoor Noorwegen het geld er wel voor over hebben.

Lees bijvoorbeeld ook het volgende:
quote:
Het Noorse Europabeleid

De Noorse samenleving, het culturele leven, de politiek en de zakenwereld hebben altijd nauwe banden onderhouden met de rest van Europa. Internationale samenwerking en stabiliteit in het algemeen, en binnen Europa in het bijzonder, vormen sinds tijden belangrijke doelstellingen van het Noorse buitenlandbeleid. In de jaren 40 was Noorwegen een van de medeoprichters van de VN, de OVSE, de NAVO en de Raad van Europa.

Noorwegen heeft twee keer een referendum gehouden over toetreding tot de EU, in 1972 en 1994, en beide keren stemde de meerderheid van de bevolking tegen het lidmaatschap. Noorwegen werkt op de meeste gebieden echter nauw samen met de EU. Hoewel de meningen verdeeld zijn, heerst er brede politieke consensus dat Noorwegen een actieve en constructieve samenwerkingspartner moet zijn.

De belangrijkste verbinding tussen Noorwegen en de EU is de Overeenkomst inzake de Europese Economische Ruimte (EER), die van kracht werd in 1994. Dankzij deze overeenkomst maken Noorwegen en de andere EER-landen deel uit van de interne markt van de EU. Dit houdt in dat Noorse burgers en bedrijven binnen de gehele EER recht hebben op dezelfde behandeling als burgers en bedrijven van EU-lidstaten op terreinen die in de Overeenkomst zijn opgenomen. Dit betekent ook dat Noorwegen deelneemt aan het ontwerpen van EU-wetgeving op gebieden die betrekking hebben op de interne markt, zoals vervoer en milieu, en zich ook moet houden aan deze wetgeving. Noorwegen neemt ook deel aan EU-programma’s op velerlei gebied, zoals cultuur, onderzoek, regionale beleidssamenwerking en onderwijs. De Overeenkomst omvat niet de douane-unie van de EU, het handelsbeleid inzake derde landen en het visserij- en landbouwbeleid.

Noorwegen werkt nauw samen met de EU op het gebied van justitie en binnenlandse zaken. In Schengen-verband maakt Noorwegen deel uit van een zone waar geen grenscontroles plaatsvinden tussen de deelnemende landen. Net als de andere Schengen-landen handhaaft Noorwegen echter wel een strenge paspoortcontrole en andere controles aan haar grenzen vis-à-vis derde landen.

Noorwegen heeft veelal dezelfde standpunten en belangen als de EU als het gaat om internationale politiek en werkt nauw samen met de EU op het gebied van het buitenlands en veiligheidsbeleid. In het kader van de EER-Overeenkomst vindt er regelmatig een politieke dialoog plaats met de EU over internationale vraagstukken. Noorwegen sluit zich in veel gevallen aan bij verklaringen van de EU op het gebied van het buitenlandbeleid.

Op het gebied van veiligheids- en defensiebeleid heeft Noorwegen civiel en militair personeel beschikbaar gesteld voor door de EU geleide crisisinterventies in Bosnië-Herzegovina en Macedonië. Noorwegen geeft aanzienlijke financiële steun aan landen in de westelijke Balkan en aan Noordwest-Rusland.

De Europese integratie verloopt steeds sneller, zowel in de breedte als de diepte, en hierdoor ontstaan nieuwe vraagstukken en mogelijkheden die in het Noorse Europabeleid geïmplementeerd moeten worden. De uitbreiding van de EU betekent onder meer dat ook de EER groter wordt. De EER-landen hebben sinds de inwerkingtreding van de EER-Overeenkomst economische steun geboden aan minder welvarende EU-landen en Noorwegen heeft daarnaast bilaterale economische en technische steun geboden aan kandidaat-lidstaten. De uitbreiding van de EU en de EER betekent dat onze financiële bijdrage aanzienlijk hoger wordt en met name naar de nieuwe lidstaten zal gaan. Noorwegen draagt op deze wijze bij aan de economische en sociale ontwikkeling van Europa.

Bron
Ik zal dit topic zo laten mergen met het al lopende EU-grondwet-topic in POL waar dit nieuwsbericht ook al aan de orde kwam
A single death is a tragedy, a million deaths is a statistic - Joseph Stalin
Political power grows out of the barrel of a gun - Mao Zedong
I will eat the headdoekjes rauw - Geert Wilders
  woensdag 16 februari 2005 @ 02:26:19 #53
58842 Karzeuler
Hey jij daar!!!
pi_25107449
Kweetnie of iemand zich hier al de moeite genomen heeft om de grondwet van de EU door te spitten? Ik heb zelf ooiit eens de moeite genomen om de NL wet te gaan lezen, en dat vond ik al duffe materie.
Ik werkte toendertijd als UZK bij een advocatenkantoor, en had ff niks te doen, en het enige leesvoer wat ze hadden waren die duffe wetboeken. Elke wet begon met een aanhef waar Beatrix als schitzo werdt afgeschilderd (in wij-vorm) en bij gratie Gods gravin, hertogin en jonkvrouw was van een hele serie gehuchten en streken, en dan kwam uiteindelijk de wet, in zwaar ambterlijke taal. Zelfs Donner was nog hip vergeleken bij het soort van NL wat werdt gebruikt.
En dan verwachten ze dat ik me in die grondwet van de EU ga verdiepen?

De hele EU kunnen ze door de plee spoelen!
Mijn grote held Milton Friedman was niet al te positief over de EU, dus waarom zou ik het wel zijn?
Mensen die zich snel gekwetst voelen zijn een grotere bedreiging voor de vrije samenleving dan mensen die graag bewust andere mensen beledigen. Ik hoop dat ik hiermee niet andere mensen kwets. Het is slechts mijn mening :-)
pi_25107842
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 09:02 schreef YuckFou het volgende:
ik ga eerst hier die grondwet eens downloaden en lezen...daarna kan ik met een gerust hart alsnog tegen stemmen
De eerste woorden uit de Preambule zeggen mij al genoeg:
ZIJNE MAJESTEIT DE KONING DER BELGEN


Ik stem tegen
pi_25108684
quote:
Op woensdag 16 februari 2005 02:26 schreef Karzeuler het volgende:

De hele EU kunnen ze door de plee spoelen!
Mijn grote held Milton Friedman was niet al te positief over de EU, dus waarom zou ik het wel zijn?
Nee goed zo!
Vooral niet zelf nadenken, maar domweg een Leider volgen.
Geen wonder dat Friedman je held is.
Je toetst zijn ideeen gewoonweg niet met je eigen logica.
Als Friedman ooit in de sloot springt, doe jij het ook.

maar even wat anders.
Toen de Euro net was ingevoerd was men ook heel negatief over de Euro, want de koers was erg laag tov de Dollar. Nu is het probleem juist weer omgekeerd.
Iedereen klaagt dat door de Euro de prijzen zijn gestegen.
Even later was er sprake van deflatie, en klaagden mn kleine supermarkten over de prijsdaling en prijsconcurrentie.
Volgens mij is de tsunami ook de schuld van de Euro.
Je kunt beter één kaars opsteken dan duizend maal de duisternis vervloeken.
  woensdag 16 februari 2005 @ 11:40:21 #56
58842 Karzeuler
Hey jij daar!!!
pi_25110750
quote:
Op woensdag 16 februari 2005 08:49 schreef Twentsche_Ros het volgende:
Nee goed zo!
Vooral niet zelf nadenken, maar domweg een Leider volgen.
Geen wonder dat Friedman je held is.
Je toetst zijn ideeen gewoonweg niet met je eigen logica.
Als Friedman ooit in de sloot springt, doe jij het ook.
Weet je wel wie Friedman is? Of heb jij ook al een nobelprijs voor economie op je naam staan?

Toen ik nog niet nadacht, was ik socialist (ach ja, dom en jong en anderen napraten)
Toen ik mijn grijze massa in werking begon te stellen, werd ik kapitalist
En iedereen heeft een leraar, een held, een wijze man nodig, om van te leren. Totdat je op een dag zelf een leraar, een held of een wijze man bent waar anderen weer van kunnen leren.
Dus, vandaar.
quote:
maar even wat anders.
Toen de Euro net was ingevoerd was men ook heel negatief over de Euro, want de koers was erg laag tov de Dollar. Nu is het probleem juist weer omgekeerd.
Iedereen klaagt dat door de Euro de prijzen zijn gestegen.
Even later was er sprake van deflatie, en klaagden mn kleine supermarkten over de prijsdaling en prijsconcurrentie.
Volgens mij is de tsunami ook de schuld van de Euro.
Ik zal over de euro blijven klagen.
Ik had vroeger een dubbel maandsalaris dankzij de wisselkoersverschillen.
Mensen die zich snel gekwetst voelen zijn een grotere bedreiging voor de vrije samenleving dan mensen die graag bewust andere mensen beledigen. Ik hoop dat ik hiermee niet andere mensen kwets. Het is slechts mijn mening :-)
  woensdag 16 februari 2005 @ 12:20:09 #57
111528 Viajero
Who dares wins
pi_25111391
De Europese politici weten zelf niet eens wat er in de grondwet staat:

LATE last year European Union ministers sat down in Brussels to draft a common declaration about the new European constitution. Since all 25 EU countries are meant to ratify this document over the next two years—and as many as ten will hold a referendum on it—it seemed a useful idea to set out succinctly what the constitution does and doesn't do. Useful: but, sadly, also impossible. The British suggested that it should be made clear that the constitution's Charter of Fundamental Rights would not limit the rights of managers to sack workers. But the Belgians and the French objected; as far as they are concerned the charter will do exactly that. All right, said the British and others: how about making clear that the constitution puts paid to the idea of a common EU tax? Not at all, said the Belgians and other federalists, for whom the creation of such a tax remains a cherished ideal. Eventually, the ministers abandoned the whole idea of a common declaration. Each country will be left to explain the constitution to its own citizens as it sees fit.

Bron: The Economist (betaalde abonnee site)

Niemand weet wat er nou precies kan en niet kan. Ook MrGiraffe en TwentscheRos hebben geen idee. (Of hebben jullie een juridische opleiding achter de rug en tijd teveel?)

Als je een document krijgt voorgelegd dat zo ingewikkeld is dat niemand het snapt, en ieder land er een andere (soms direct tegenstrijdige) uitleg aan geeft, stem je dan ja? Je weet niet eens waarop je ja zegt!

Tot ze met een begrijpelijk document vanuit de EU (dus niet hoe ze het vanuit Den Haag naar NL toe marketen) komen zou iedereen met een beetje eigen wil gewoon NEE moeten stemmen.
It really is just like a medieval doctor bleeding his patient, observing that the patient is getting sicker, not better, and deciding that this calls for even more bleeding.
pi_25164404
quote:
Op woensdag 16 februari 2005 12:20 schreef Viajero het volgende:
De Europese politici weten zelf niet eens wat er in de grondwet staat:

LATE last year European Union ministers sat down in Brussels to draft a common declaration about the new European constitution. Since all 25 EU countries are meant to ratify this document over the next two years—and as many as ten will hold a referendum on it—it seemed a useful idea to set out succinctly what the constitution does and doesn't do. Useful: but, sadly, also impossible. The British suggested that it should be made clear that the constitution's Charter of Fundamental Rights would not limit the rights of managers to sack workers. But the Belgians and the French objected; as far as they are concerned the charter will do exactly that. All right, said the British and others: how about making clear that the constitution puts paid to the idea of a common EU tax? Not at all, said the Belgians and other federalists, for whom the creation of such a tax remains a cherished ideal. Eventually, the ministers abandoned the whole idea of a common declaration. Each country will be left to explain the constitution to its own citizens as it sees fit.

Bron: The Economist (betaalde abonnee site)

Niemand weet wat er nou precies kan en niet kan. Ook MrGiraffe en TwentscheRos hebben geen idee. (Of hebben jullie een juridische opleiding achter de rug en tijd teveel?)

Als je een document krijgt voorgelegd dat zo ingewikkeld is dat niemand het snapt, en ieder land er een andere (soms direct tegenstrijdige) uitleg aan geeft, stem je dan ja? Je weet niet eens waarop je ja zegt!

Tot ze met een begrijpelijk document vanuit de EU (dus niet hoe ze het vanuit Den Haag naar NL toe marketen) komen zou iedereen met een beetje eigen wil gewoon NEE moeten stemmen.
Er schijnt een commissie te zijn om de ambtelijke geheimtaal van beleidsstukken voor de Euro - Parlementariërs te hertalen in begrijpelijke spreektaal. Bron Tros Kamerbreed 19 - 02 - '05.
Las in ander topic dat Balkenende II zich niet aan het nee van het plebs zal storen. De ontwerpwet Europese Grondwet sacrosanct? Rechten van burgers en politici worden ingrijpend gewijzigd.
Een kleine greep uit de voorstellen:

1e: wijziging stemverhouding is in dier voege : indien 55% van de lidstaten, die tenminste 65% van de EU - bevolking vormen, vóór stemmen dan is de wet aangenomen.
M.b.t. 1e: Dichtheid van bevolking als maatstaf? Ongelooflwaardig! De grote jongens gaan de dienst uitmaken, de kleintjes hobbelen er braaf achteraan. Wellicht moet de Benelux een vuist maken?

2e: landen verliezen hun vaste Europese Commissaris.In vijf tot vijftien jaar heeft een land geen eigen commissaris meer. Een afgeslankte Europese Commissie moet de vergaderingen soepeler doen verlopen."
M.b.t. 2e: Afslanken ten koste van welke landen? Kleintjes als België Nederland en Luxeemburg soms? Werk aan de winkel voor de drie musketiers!

3e: een land kan desgewenst de Europese Unie verlaten.

Bron Parool 19 - 02 - '05
iedere engel heeft een duivelse kant.
  zaterdag 19 februari 2005 @ 18:20:47 #59
66714 YuckFou
Nu niet, nooit niet...
pi_25165047
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 17:31 schreef MeneerGiraffe het volgende:
Dat staat in élke grondwet, en in elke wet, slaat dus helemaal nergens op.
Ik weet niet of je uberhaupt naar die PDF's hebt gekeken, maar het aantal uitzonderingen is echt bijzonder groot...
zo is er eentje voor de financiele uitzondering van Denemarken, eentje ten aanzien van Groenland, eentje ten aanzien van Groot Brittanie en zo gaat de lijst ongeveer endless door....
quote:
Kijk ook eens naar de voordelen van Europa, in plaats je emoties en ongegronde afkeer tegen 'andere' culturen de overhand te laten leiden. Om écht wat te kunnen betekenen in de wereldeconomie en wereldpolitiek zal Europa moeten samenwerken.
De voordelen van Europa? zonder paspoort de grens over kunnen? gratis pinnen in het buitenland? met een IBAN nummertje geld over kunnen maken naar het buitenland? de geweldige subsidie regelingen? welke voordelen bedoel je?
Zonder europa was Nederland nog steeds een buitengewoon sterke handelsnatie zoals we dat eeuwen geweest zijn, ik kom hier even op terug bij de euro....
quote:
Slaat inderdaad nergens op, moet afgeschaft worden, maar moet je daarom tegenstemmen tegen de grondwet, een grote stap die veel grotere voordelen zal geven.
Fijn dank je dat we het eens zijn, maar een democratisch gekozen parlement wat zich zo door Frankrijk laat pressen om het verhuizen door te laten gaan is imo geen democratisch parlement maar een stel hielenlikkers die bang zijn om echt hard op te treden (zie ook Dhr Van Buitenen en de europese corruptie...) Hadden we een keer eerder een referendum gehad over europa dan had ik daarin m'n afkeer duidelijk kunnen maken maar aangezien de overheid bang is voor de mening van het volk hebben ze referenda zo ver mogelijk voor zich uit geschoven tot ze echt niet meer konden dus helaas voor hen, dit is m'n kans om 'nee' te stemmen.
quote:
Probeer aan de lange termijn te denken, er worden al zeker hervormingen doorgevoerd, maar denk eens wat voor economisch en politieke powerhouse we kunnen worden met allemaal goed ontwikkelde landen binnen de unie. Daar moeten de al goed ontwikkelde landen dus bij meewerken. Op de lange termijn is dit zeker voordelig.
Tja allemaal goed ontwikkelde landen, is dat niet ongeveer de helft van de Unie?
Een politiek powerhouse zullen we nooit worden, daarvoor zijn de belangen te tegenstrijdig en blijven we altijd met halve compromissen zitten die kant nog wal raken (zachte heelmeesters enzo) als solitair land kan je je eigen koers varen en daarnaast nog steeds prima binnen een groep landen meedoen, denk bijv. aan Zwitserland.
quote:
Waarom? Is het de schuld van Europa dat de horeca deze overstapt hebben misbruikt? Om een economische eenheid en daaruit volgende supermacht te worden hadden we een sterke munt nodig die met de dollar kon concurreren. Het is ook erg belangrijk dat andere landen in Europa als geheel kan investeren, door middel van de euro. Dit zie je al, want veel grote banken en de OPEC landen zijn van plan hun reserves in euros te houden, in plaats van dollars. Onafhankelijkheid ten opzichte van de dollar is erg belangrijk voor onze vooruitgang.
De euro is ons ongevraagd door de strot gedrukt en sindsdien hebben we ons maar aan de europese regels voor het begrotingstekort te houden, net zoals de landen om ons heen moeten doen, maar zoals je zelf wel weet gaan er nu al stemmen op om de richtlijnen te versoepelen en de touwtjes wat te vieren, fijn daar gaat die supereuro, met de Gulden hadden we ongeveer de hardste valuta ter wereld, wat soms export-economisch niet helemaal fijn was maar ons land wel behoede voor een waardedaling zoals die nu kan gebeuren, of geloof jij dat 25 landen, waarvan de helft nog niet eens stabiel en op orde is, samen ervoor kunnen zorgen dat de euro immer en altijd stabiel zal blijven? tuurlijk niet, en daarnaast hadden we zowieso ook de D-mark als gewaardeerde tegenhanger van de Dollar, terwijl er nu alleen een euro is die mocht het misgaan gelijk 25 landen mee de diepte in trekt. En ze hadden wat mij betreft daar wel een referendum over mogen houden....
en ja, alles is duurder geworden sinds de euro!
quote:
Mijn punt is:
Probeer je goed (en objectief) voor te laten lichten, en laat je emoties en gebeurtenissen binnen Europa die niets te maken hebben met de grondwet niet de overhand te laten leiden voor je besluit.
Ik doe m'n best maar de voorlichting van de overheid is zo onderzichtig als dikke stront en zie je daar maar eens doorheen te werken, of het is een *we zijn zo sterk als Europa* flutverhaaltje waar Balkenende c.s. mee lopen te schermen of het is een linksgetint *stem tegen* verhaal waar ik ook niks mee kan.
Mijn persoonlijke mening is dat we een neutrale status als Zwitserland moeten nastreven en zo ons recht op zelfbeschikking als land maximaal kunnen garanderen....
Are we not savages, innately destined to maim and kill?
Blame it on the environment, heredity or evolution: we're still responsible
Our intelligence may progress at geometric rates
Yet socially we remain belligerent neonates
pi_25190116
@YuckFou klinkt mooi neutrale status gelijk Zwitserland. Hoe denk je dat te bereiken? Nederland is via de Benelux, Kolen en Staalgemeenschap en Europees Economische Gemeenschap en nu de Europese Unie in Europa geworteld.
iedere engel heeft een duivelse kant.
pi_25190528
[img]http://home.swipnet.se/fyrtioplus/gifarjpg/viva%20espana.gif[\img]
Je kunt beter één kaars opsteken dan duizend maal de duisternis vervloeken.
pi_25190543
Je kunt beter één kaars opsteken dan duizend maal de duisternis vervloeken.
  maandag 21 februari 2005 @ 09:57:19 #63
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_25190773
Denk persoonlijk dat Nederlanders tegen die grondwet stemmen als afrekening voor de Euro die ze door de strot gedrukt is.
En terecht, Frankrijk, Italie en Duitsland gaan de Euro in een jaar of 15 volledig inflationeren om hun pensioen verplichtingen te kunnen betalen
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  maandag 21 februari 2005 @ 16:59:16 #64
69957 Lonewolf2003
Cool. Cool, cool, cool
pi_25194058
plaats hier even een berichtje zonder eninge inhoud of te wel een tvp.
  dinsdag 22 februari 2005 @ 12:10:14 #65
111528 Viajero
Who dares wins
pi_25203382
Ja, gefeliciteerd Twentsche_Ros,

Spanje stemt inderdaad voor het nog lang en gelukkig gratis ontvangen van Nederlands belastinggeld. Heel verrassend.

En zielig. Spanje, de bedelaar van Europa.
It really is just like a medieval doctor bleeding his patient, observing that the patient is getting sicker, not better, and deciding that this calls for even more bleeding.
pi_25592400
quote:
Op maandag 21 februari 2005 09:57 schreef Pietverdriet het volgende:
Denk persoonlijk dat Nederlanders tegen die grondwet stemmen als afrekening voor de Euro die ze door de strot gedrukt is.
En terecht, Frankrijk, Italie en Duitsland gaan de Euro in een jaar of 15 volledig inflationeren om hun pensioen verplichtingen te kunnen betalen
Syp Wynia [Elsevier 19 - 03 - '05 poneert enige tegenwerpingen tegen de Europese Grondwet:
1e: De euro: met stip de meest impopulaire maatregel. Volgens 39% Nederlanders goed voor het land. 2/3e rekent bij grotere aankopen nog steeds in guldens. Veel Nederlanders geven, niet altijd terecht de euro de schuld van de stijging kosten levensonderhoud. De Nederlandse regering, poogde met wisselend succes, dat landen zoals Frankrijk en Duitsland, die de Europese norm begrotingstekort overschrijden strenger aan banden zullen worden gelegd."
M.b.t. 1e: het denken in Euro's vergt nog een lange weg. Het machtsblok Frankrijk en Duitsland zullen vast ten eigen bate gaten in de wet weten te creëren. Dit onder het mom van algeheel Europees belang.

2e Turkije: De grondwetlobby stelt:" De Turkijekwestie heeft niets met de grondwet te maken.
Geert Wilders c.s: " Turkije zal snel na toetreding het grootste land zijn en kan zo een onevenredig grote invloed op het beleid in Nederland uitoefenen."
M.b.t. 2e Turks kopje koffie verkeerd? Vooralsnog onderhandelen Europa en Turkije over wellicht toetreden. Is bij mogelijk aanschuiven Europese Uniedis vastgelegd dat geen emigratie Turkse arbeiders binnen de Europese Unie.

3e: Europa wordt te groot: door uitbreiding naar oost en west van vooral arme landen wordt de getalsmatige invloed van Nederland op het Europees beleid kleiner. Er is geen direct verband tussen uitbreidingen en Grondwet.
M.b.t. 3e: derhalve dient de macht van het bevolkingsgetal ingeperkt.

4e: Minder Nederlandse invloed: in de grondwet worden talloze bevoegdheden overgeheveld naar Brussel. Hoe groter het land, hoe meer invloed. Voorstanders stellen: " Europa kan zo simpeler en efficiënter beslissen. Verlies van democratie wordt gecompenseerd doordat het Europees Parlement meer bevoegdheden krijgt."
M.b.t. 4e: Den Haag wikt, Brussel beschikt. Nederlandse Eurocommissariaat blijft, vanwege uitoefening invloed op EP, belangrijk.

iedere engel heeft een duivelse kant.
pi_26324496
Justitieminister Donner sprak 16 - 04 - '05 het CDA - congres ongeveer aldus toe: " Als de Nederlandse bevolking nee zegt tegen de Europese grondwet dan kan er sprake zijn van mogelijke oorlogsdreiging. Ondermeer Balkanstaten zullen langer uitstel om toe te treden niet accepteren."
Bron Internetkrant 18 - 04 - '05.

Reden waarom Balkenende II aankondigde het NEEN van de Nederlandse bevolking naast zich neer te zullen leggen? Motivatie om het Nederlandse belangenhemd ondergeschikt te maken aan de Europese rok? Kortom moet het Nederlandse leeuwenwelpje een deemoedsplasje doen?
iedere engel heeft een duivelse kant.
  maandag 18 april 2005 @ 16:14:18 #68
57728 Xitami
? = 2b || !2b
pi_26325145
Dat is gewoon Donner die nu Fear, Uncertainty en Doubt aan het verspreiden is om er vooral maar voor te zorgen dat er ja gestemd wordt. Als er nee gestemd wordt, dan gaat de nederlandse politiek namelijk af als een gieter, en dat kan je nou net niet hebben he?

Ik stem trouwens ook tegen. Heb een gedeelte van die EU grondwet gelezen, en het is niks. De regelgeving over heel europa wordt gelijkgetrokken, en daar ga je toch met de redelijk liberale nederlandse wetgeving dan hard op achteruit. Buiten dat krijg je dan dat een of andere duffe minister ver weg gaat bepalen wat er hier wel of niet gaat gebeuren. Mja. Da's niks.
From the ashes...
  Redactie Sport maandag 18 april 2005 @ 16:23:28 #69
109131 crew  sportfreak
pi_26325332
Niet te geloven hoeveel mensen hier tegenstemmen zonder de inhoud van de grondwet te kennen.
Voor de geintresseerde een korte samenvatting van de grondwet:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
Grondwet in 800 woorden


[b]Wat is de Europese grondwet?[/b] 

• De Europese grondwet is een nieuw verdrag dat de 25 lidstaten 
hebben gesloten. Het doel ervan is om ook in de toekomst 
goed te kunnen samenwerken in Europa. 

[b]Waarom een Europese grondwet?[/b] 

• Onderwerpen als criminaliteit, asiel en illegale immigratie vragen om nauwe samenwerking in
 Europa. Bovendien moeten burgers meer invloed in Europa krijgen. Uw rechten als burger 
verdienen een belangrijke plaats. Tenslotte zijn de oude verdragen niet gemaakt 
voor samenwerking van 25 of meer lidstaten. Om Europa ook met 25 landen 
bestuurbaar te houden, is de Europese grondwet nodig. 

[b]Verandert er veel door de Europese grondwet? [/b]

Nee. De grondwet is een samenbundeling en versimpeling van alle bestaande EU-verdragen. 
De dingen díe veranderen, zijn belangrijk. Maar de meeste afspraken zijn hetzelfde gebleven. 

• De Europese grondwet vervangt de Nederlandse niet. De Nederlandse identiteit komt niet
 in gevaar. 
We houden bijvoorbeeld onze vlag, volkslied, taal, feestdagen, ons leger, koningshuis en 
ons voetbalelftal. 

• Europees als het moet, Nederlands als het kan. 
Europese problemen worden Europees opgelost, maar nationale vraagstukken worden 
nationaal aangepakt. Dat is één van de belangrijkste Europese afspraken. Die is ook vastgelegd
 in de Europese grondwet. Nederland blijft zélf beslissen over onze gezondheidszorg,
 belastingsstelsel, sociale voorzieningen, zorgstelsel en onderwijssysteem. Zaken als 
het homohuwelijk, abortus, euthanasie en softdrugsbeleid veranderen ook niet door de Europese
 grondwet. 

• Nederland houdt het laatste woord over de bijdrage aan de EU. 
Nederland draagt relatief te veel bij aan de Europese begroting. Daarom heeft Nederland in 
de grondwet bedongen dat het vetorecht houdt over de meerjarenbegroting. Met andere woorden:
 de meerjarenbegroting wordt alléén goedgekeurd als Nederland ermee akkoord gaat. 

[b]Wat verandert er door de Europese grondwet?[/b] 

De Europese grondwet maakt de Europese Unie democratischer… 
• De gekozen Europese volksvertegenwoordigers krijgen meer invloed. Uw stem klinkt dus harder
 in Europa. Het Europees Parlement mag volledig meebeslissen over meer dan dertig nieuwe
 belangrijke onderwerpen. 

• Ook het nationaal parlement krijgt meer invloed in Europa. Vindt een parlement dat een Europees
 wetsvoorstel eigenlijk gaat over een nationale kwestie, dan kan het een ‘gele kaart’ opsteken. 
Als negen parlementen dit doen, wordt het voorstel teruggestuurd. 

[b]…eenvoudiger…[/b] 
• De Europese grondwet bundelt alle verdragen die sinds 1957 tot stand zijn gekomen in één enkel
 verdrag. 
• Voor het eerst wordt duidelijk vastgelegd welke bevoegdheden de Europese Unie heeft. In de
 grondwet staat duidelijker op welke terreinen de Europese Unie mag optreden, en op welke niet. 

[b]…effectiever …[/b] 
• Om straks goed te kunnen werken met 25 of meer lidstaten, worden de zaken anders georganiseerd. 
De Europese Commissie wordt kleiner: roulerend en op basis van gelijkwaardigheid
 levert elke lidstaat tien van de vijftien jaar een Commissaris. 
• Op het gebied van terrorisme, internationale criminaliteit, asielbeleid en buitenlands beleid krijgt
 Europa nieuwe bevoegdheden, waardoor landen effectiever kunnen samenwerken. 
• Over veel onderwerpen wordt voortaan besloten met meerderheid van stemmen: de meeste
 stemmen gelden. Zo kan de Europese Unie sneller beslissen en dus krachtiger optreden. 

[b]…transparanter…[/b] 
• Meer vergaderingen van de Raad van Ministers zijn openbaar. 
• Documenten van Europese instellingen worden makkelijker toegankelijk. 
• Als burger kunt u een klacht over de Europese Unie naar de Europese Ombudsman sturen. 

[b]…en brengt de Europese Unie dichterbij de burger[/b] 
• Voor het eerst zijn de grondrechten opgenomen in het verdrag. De Europese instellingen en de
 lidstaten moeten zich hieraan houden. 
• Als burger krijgt u gemakkelijker toegang tot de Europese rechter. 
• Nieuw is het zogenaamde burgerinitiatief. Als een miljoen Europese burgers samen ergens
 achter staan, kunnen ze de Europese Commissie om een wetsvoorstel vragen. 

Intensievere samenwerking tegen terrorisme en internationale criminaliteit … 
• Om terrorisme en internationale criminaliteit effectief te bestrijden, veranderen de regels voor
 justitie. 
• De samenwerking tussen politiecorpsen wordt beter en de internationale organisaties Europol 
en Eurojust krijgen meer taken. 
• De Europese grondwet maakt het mogelijk om een Europees Openbaar Ministerie op te richten. 

[b]… asiel- en migratiebeleid[/b] 
• De Europese grondwet maakt asiel- en migratiestromen beter te beheersen. Zo legt de grondwet
 de basis voor een Europees asielsysteem. 
• Ook staat er een aanzet in tot gezamenlijk beheer van de Europese buitengrenzen. 

[b]…en meer eenheid in buitenlands beleid van de Europese Unie[/b] 
• Er komt een Europese minister van Buitenlandse Zaken, ondersteund door een Europese
 diplomatieke dienst. Hierdoor kan de Europese Unie effectiever optreden in de wereld. 

[b]Samenwerking op sociaal beleid[/b] 
• De Europese Unie streeft naar volledige werkgelegenheid en sociale vooruitgang. Daarom bevat
 de grondwet een zogenaamde sociale clausule. Daarin staat dat bij elk onderwerp de sociale 
kant in de gaten moet worden gehouden. De rol van sociale partners in onderhandelingen wordt
 expliciet erkend. 

[b]Milieu en dierenwelzijn[/b] 
• Volgens de Europese grondwet moet bij ontwikkeling van beleid rekening worden gehouden met
 het milieu en het welzijn van dieren. 

[b]Uittredingsclausule[/b] 
• Nieuw is dat lidstaten het lidmaatschap van de EU kunnen opzeggen. 


voor wie meer wil weten:http://www.grondweteu.nl/samenvatting

Hier staat de grondwet redelijk eenvoudig uitgelegd dus geen 350 pagina's.
  maandag 18 april 2005 @ 16:32:51 #70
4283 nietzman
Geen zin meer.
pi_26325545
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 12:22 schreef Twentsche_Ros het volgende:
Het is vergelijkbaar met die nationalistische Friezen, die zo nodig niet bij Nederland willen horen.
Toch is Friesland een goed voorbeeld van hoe een Nationale eenheid bewaard kan blijven.

Hier in het hoge noorden hebben we toch nog de grootste nationale eenheid van het land, en toch komen alle wetten en regels rechtsstreeks uit Den Haag. Die lui 'daar' uit het Westen moeten niet zo miepen.

Ik ga zeker voor stemmen. Als zelfs de eeuwige kemphanen Frankrijk en Duitsland snappen dat het beter is voor ons allemaal om de handen ineen te slaan... (Landen die overigens duizend maal zo chauvinistisch zijn als wij Nederlanders...)
Ik ga naar huis.
pi_26325573
Ja stemmen op de Europese grondwet is hetzelfde als klakkeloos op ja klikken als er een pop-up venster op je beeldscherm verschijnt.
Dit bericht is goedgekeurd door de NSA en de NVD en andere opsporingsdiensten.
pi_26325757
quote:
Op maandag 18 april 2005 16:32 schreef nietzman het volgende:

[..]

Toch is Friesland een goed voorbeeld van hoe een Nationale eenheid bewaard kan blijven.

Hier in het hoge noorden hebben we toch nog de grootste nationale eenheid van het land, en toch komen alle wetten en regels rechtsstreeks uit Den Haag. Die lui 'daar' uit het Westen moeten niet zo miepen.

Ik ga zeker voor stemmen. Als zelfs de eeuwige kemphanen Frankrijk en Duitsland snappen dat het beter is voor ons allemaal om de handen ineen te slaan... (Landen die overigens duizend maal zo chauvinistisch zijn als wij Nederlanders...)
Nou of Völkischer Heinrich of Henri le Peuple nu zo enthousiast zijn? Zeker Frankrijk dreigt op
30 - 05 - '05 NON te stemmen. Dit ondanks Chriracse charmeoffensiefen om vooral OUI te zijn.
iedere engel heeft een duivelse kant.
  maandag 18 april 2005 @ 16:45:55 #73
107125 dancemacabre
is niet zo heel erg
pi_26325873
De EU is een geldverslindende bureaucratie die zichzelf instand houdt, een hygiënische assistente verdient daar ff 4090 ¤ net per maand!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
De eurocraten verrijken zich met waanzinnige reisvergoedingen, terwijl ze op het uittrekbed in Brussel of Straatsburg liggen te pitten, over hun exuberant loon kun je beter zwijgen.
De EU en de bijpassende grondwet zijn een prima initiatief, doch door de grijpzucht anex cultuur bij voorbaat mislukt, dit alles op de kosten van de werkende loonslaaf, goed gek om daar voorstander van te zijn.
pi_26431137
NCRV - STANDPUNT NL 22 - 04 - '050 stelling: het referende over de Europese grondwet wordt een mislukking.
1e: VVD-er mislukken zit in de lucht, daarom moeten we de straat op. Grondwet biedt Nederland meer greep op Europa. Burgers in eenvoudige taal verklaren waarom op de grondwet te stemmen. Voordeel ondermeer internationale handelsmarkt. Bovendien krijgt Nederland meer macht.
M.b.t. 1e: simpel verklaard doet slikken? Versterking machtspositie individuele lidstaten?
Publieksmeningen:

2e: " Referendum is een fopspeen t.g.v. de graaicultuur."
M.b.t. 2e: zelfverrijkende Europese maagd?

3e: " Referendum wordt niets m.b.t. werk."
M.b.t. 3e moet er niet aan denken dat mijn steigerbouwende zoon tegen een goedkopere Oost - Europese kracht wordt ingeruild. Zal dus nee stemmen.

4e: " Referendum werkt centralisering in de hand."
M.b.t. 4e machtsverlies? Van Balen [1e] spreekt juist van machtswinst.

5e: " Europese samenwerking is oncontroleerbaar onoverzichtelijk geworden."
M.b.t. 5e: hetgeen inherent is aan mastodontinstellingen.

iedere engel heeft een duivelse kant.
pi_26434385
De Europese Unie is soweiso al helemaal geen unie. Het is een grote groep landen die allemaal proberen zoveel mogelijk van hun belangen veilig te stellen. Bovendien lijkt het alsof deze "unie" ineens een grote expansiedrift heeft gekregen. Waarom al die oostblok landen toelaten als de samenwerking tussen de oorspronkelijke landen al verre van optimaal is? Alleen om deze redenen ben ik tegen de EU. Vandaar dat ik tegen ga stemmen.
2007: Kuala Lumpur, Perhentian Islands, Kreta, Luxemburg, Rome
2008: Gerlos, Bern, Valencia, Ibiza, Madrid, Boekarest, Dublin, Londen
2009: Hamburg, Riga, Praag, Ibiza, Krakau, Budapest, Bratislava
pi_26434983
quote:
Op vrijdag 22 april 2005 13:59 schreef Sater het volgende:
2e: " Referendum is een fopspeen t.g.v. de graaicultuur."
M.b.t. 2e: zelfverrijkende Europese maagd?
Maagd is in dit verband wel een hele misplaatste beeldspraak, Europa is al zo vaak verkracht,
De publieke vrouw Europa past beter, met als souteneurs Frankrijk en Duitsland.

Het is een illusie om te denken dat een verenigd Europa, via een democratische evolutie tot stand kan komen. De VS zijn ontstaan na een zeer bloedige burgeroorlog en Hitler is het ook niet gelukt 1 Europa (Rijk) te stichten.

Dus stem tegen, houdt het bij goede economische en militaire verdragen en werk samen waar het voor partijen zinvol is.
Exaudi orationem meam
Requiem aeternam dona eis, Domine.
Et lux perpetua luceat eis.
pi_26435105
quote:
b]Uittredingsclausule[/b]
• Nieuw is dat lidstaten het lidmaatschap van de EU kunnen opzeggen.
Ja leuk, bij de Cosa Nostra mag je ook uittreden
Exaudi orationem meam
Requiem aeternam dona eis, Domine.
Et lux perpetua luceat eis.
  vrijdag 22 april 2005 @ 18:14:08 #78
28640 Sidekick
Ban the fucker
pi_26437081
Het lijkt me beter om de discussie over de Grondwet wat centraal in POL te houden, waar er al een topic bestaat: Tegen de europese grondwet, waarom?
A single death is a tragedy, a million deaths is a statistic - Joseph Stalin
Political power grows out of the barrel of a gun - Mao Zedong
I will eat the headdoekjes rauw - Geert Wilders
  vrijdag 22 april 2005 @ 18:24:10 #79
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_26437312
quote:
Op dinsdag 15 februari 2005 09:03 schreef Twentsche_Ros het volgende:
Nederland is ook een samenraapseltje van onafhankelijke staten (Hertogdom Gelre en Brabant, Graafschap Holland, Bisdom Utrecht)
Ik zal onze lieve Heer op mijn blote knieën bedanken als Brabant niet meet behoort tot het gezelschap van wat er in Den-Haag beslist wordt. Is dat wat je wilt horen (graag gedaan).
En ik denk (nee ik weet wel zeker) dat Limburg en Zeeland ook wel een duit in het zakje willen doen.
  vrijdag 22 april 2005 @ 18:29:29 #80
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_26437428
quote:
Op maandag 18 april 2005 16:34 schreef longinus het volgende:
Ja stemmen op de Europese grondwet is hetzelfde als klakkeloos op ja klikken als er een pop-up venster op je beeldscherm verschijnt.
Geweldige quote.....
pi_26439178
quote:
Op maandag 18 april 2005 16:34 schreef longinus het volgende:
Ja stemmen op de Europese grondwet is hetzelfde als klakkeloos op ja klikken als er een pop-up venster op je beeldscherm verschijnt.


helaas doen nogsteeds teveel mensen dat.
met daarbij dat mensen die er niet van gedient zijn een popup blokker kunnen installeren. een aangenomen grondwet hebben we allemaal maar te accepteren
  woensdag 27 april 2005 @ 03:11:09 #82
58842 Karzeuler
Hey jij daar!!!
pi_26536621
Jonges, ik had als radio techiecus zitten schuiven voor een politiek discussieprogramma. Ik had wat 2e kamer figuren te gast. Maar pet af voor die gasten. Er zaten er een paar bij die die hele fucking EU grondwet hadden bestudeert (dus niet doorgelezen, maar echt bestudeerd).
En alle vierhonderdnogwat pagina's dus!
Viel me wel op dat alle gasten die het echt hadden bestudeert de grondwet afkeurden, en de gasten die het alleen maar hadden doorgelezen, en vaak het woordje "globaal" erbij in de mond namen, er voor waren. Dus ze hadden het kennelijk niet gelezen, maar enkel er door heen gebladert...Op z'n minst!

Een goeie discussie waarin ik recentelijk techniek schoof en waar ik heel veel van op stook, was de discussie tussen Harry van Bommel (SP) en ene Kim van EUnee.nl .
Allebei waren ze tegen de grondwet, maar vanuit verschillende perspectieven.
Luister: windows media Player
Luister: MP3 formaat
Presentator is Hans Bennik. Gastpresentator is Ad (achternaam is mij ontschoten, maar hij is een ervaren journalist)

Deze week schoof ik ook in een radio programma waarin de zelfs de ChristenUnie verkondigde dat ze tegen waren, en de desbetreffende gast wist in begrijpelijk Nederlands zijn standpunten zodanig te bewoorden dat je als normaal denkend mens (zoals mij) alleen nog maar NEE kan stemmen.

Maar om iedereen een eerlijke kans te geven komt er over een maand een debat op onze likale omroep, en die gaat best spannend worden, gezien de gasten die gaan meedoen.

[ Bericht 0% gewijzigd door Karzeuler op 27-04-2005 03:32:22 ]
Mensen die zich snel gekwetst voelen zijn een grotere bedreiging voor de vrije samenleving dan mensen die graag bewust andere mensen beledigen. Ik hoop dat ik hiermee niet andere mensen kwets. Het is slechts mijn mening :-)
  woensdag 27 april 2005 @ 03:29:08 #83
58842 Karzeuler
Hey jij daar!!!
pi_26536699
foutje
Mensen die zich snel gekwetst voelen zijn een grotere bedreiging voor de vrije samenleving dan mensen die graag bewust andere mensen beledigen. Ik hoop dat ik hiermee niet andere mensen kwets. Het is slechts mijn mening :-)
pi_26536711
Diie grondwet ik weet nie. Ik snap er nix van en ben er tegen.
pi_26536737
Ik heb dat propagandafoldertje gelezen, en dat schoot vrij weinig op want in principe zie ik een grondwet natuurlijk wel zitten. Binnenkort eens op zoek naar wat info van de andere kant, en bovendien die grondwet zelf. Onbegrijpelijk dat zoiets niet online wordt aangeboden, trouwens. Dat is denk ik goedkoper dan het rondsturen van foldertjes.
As the officer took her away, she recalled that she asked,
"Why do you push us around?"
And she remembered him saying,
"I don't know, but the law's the law, and you're under arrest."
  woensdag 27 april 2005 @ 03:37:52 #86
58842 Karzeuler
Hey jij daar!!!
pi_26536741
quote:
Op woensdag 27 april 2005 03:31 schreef schvvmert het volgende:
Diie grondwet ik weet nie. Ik snap er nix van en ben er tegen.
Da's een goed begin om nee te stemmen

Ga 'm lezen, en je krijgt nog meer redenen om nee te stemmen.

Al lezenede krijg je vanzelf een groot innerlijk besef dat daar in dat EU gebouw hele erge luie ambtenaren zitten die enkel de C & P toetsen kenne n van MS Word en zo allerlei verdragen hebben geknipt en plakt, en dachten dat dat wel welletjes was voor een grondwet.
Mensen die zich snel gekwetst voelen zijn een grotere bedreiging voor de vrije samenleving dan mensen die graag bewust andere mensen beledigen. Ik hoop dat ik hiermee niet andere mensen kwets. Het is slechts mijn mening :-)
pi_26536762
quote:
Op woensdag 27 april 2005 03:37 schreef Karzeuler het volgende:

[..]

Da's een goed begin om nee te stemmen

Ga 'm lezen, en je krijgt nog meer redenen om nee te stemmen.

Al lezenede krijg je vanzelf een groot innerlijk besef dat daar in dat EU gebouw hele erge luie ambtenaren zitten die enkel de C & P toetsen kenne n van MS Word en zo allerlei verdragen hebben geknipt en plakt, en dachten dat dat wel welletjes was voor een grondwet.
Ah zo. De wetten uit Europa volgen we in NL al niet helemaal en de grondwet hier is al ingewikkeld genoeg.
  woensdag 27 april 2005 @ 03:43:08 #88
58842 Karzeuler
Hey jij daar!!!
pi_26536772
quote:
Op woensdag 27 april 2005 03:36 schreef heiden6 het volgende:
Ik heb dat propagandafoldertje gelezen, en dat schoot vrij weinig op want in principe zie ik een grondwet natuurlijk wel zitten. Binnenkort eens op zoek naar wat info van de andere kant, en bovendien die grondwet zelf. Onbegrijpelijk dat zoiets niet online wordt aangeboden, trouwens. Dat is denk ik goedkoper dan het rondsturen van foldertjes.
Die folder is propaganda waar Goebels nog wel een puntje aan kon zuigen.

Voor goeie info, check: EUnee.nl.

Een voorbeeld van hoe bedriegelijk dat propaganda foldertje van de EU grondwet in elkaar zit:
Neem bijvoorneeld de regel dat Nederland elk moment uit de EU mag treden. Da's dus een grote wassen neus!

De keerzijde is dat geen enkele regerining in de EU stappen mag ondernemen die tegen de doelstellingen van de EU ingaan. Daaronder valt uittreden.

Dus we nogen uit de EU stappen, maar dat mag ook weer niet. Snap jij het?

[ Bericht 1% gewijzigd door Karzeuler op 27-04-2005 03:55:03 ]
Mensen die zich snel gekwetst voelen zijn een grotere bedreiging voor de vrije samenleving dan mensen die graag bewust andere mensen beledigen. Ik hoop dat ik hiermee niet andere mensen kwets. Het is slechts mijn mening :-)
pi_26536808
Dat foldertje had ik echt al bijna weggepleurd. Het ziet er niet uit de veels te veel ambtelijke taal...
  woensdag 27 april 2005 @ 03:56:16 #90
64670 Dagonet
Radicaal compromist
pi_26536810
Tegen de europese grondwet, waarom?

Daar verder graag, tenminste, in het deel twee ofzo dat daar vast over geopend is maar dat mogen de mods in POL uitzoeken, heb ik geen zin in.

[ Bericht 33% gewijzigd door Dagonet op 27-04-2005 04:09:45 ]
Op woensdag 24 sept. 2008 schreef Danny het volgende:
Dagonet doet onaardig tegen iedereen. Je bent dus helemaal niet zo bijzonder als je denkt...
Mijn grootste bijdrage aan de FP.
pi_26536844
quote:
Op woensdag 27 april 2005 03:56 schreef Dagonet het volgende:
Tegen de europese grondwet, waarom?

Daar verder graag, tenminste, in het deel twee ofzo dat daar vast over geopend is maar dat mogen de mods in POL uitzoeken, heb ik geen zin in.
Ja ok dan Ik heb ff geen zin in een Europese grondwet.
  woensdag 27 april 2005 @ 04:17:00 #92
64670 Dagonet
Radicaal compromist
pi_26536845
Dan post je niet.
Op woensdag 24 sept. 2008 schreef Danny het volgende:
Dagonet doet onaardig tegen iedereen. Je bent dus helemaal niet zo bijzonder als je denkt...
Mijn grootste bijdrage aan de FP.
  woensdag 27 april 2005 @ 04:17:30 #93
58842 Karzeuler
Hey jij daar!!!
pi_26536846
Hallelujah, prijs Dagonet hij is weer open
Dankjewel
Mensen die zich snel gekwetst voelen zijn een grotere bedreiging voor de vrije samenleving dan mensen die graag bewust andere mensen beledigen. Ik hoop dat ik hiermee niet andere mensen kwets. Het is slechts mijn mening :-)
pi_26536849
quote:
Op woensdag 27 april 2005 03:43 schreef Karzeuler het volgende:

[..]

Die folder is propaganda waar Goebels nog wel een puntje aan kon zuigen.

Voor goeie info, check: EUnee.nl.
Ik geloof zo dat dat foldertje propoganda achtige trekjes bevat..maar om nu te zeggen dat iets dat EUnee heet als geheel objectief gezien kan worden lijkt me ook sterk.
underground forever baby
  woensdag 27 april 2005 @ 04:19:54 #95
58842 Karzeuler
Hey jij daar!!!
pi_26536852
Oja check http://www.eunee.nl voor alle betrouwbare argumenten over de grondwet
Mensen die zich snel gekwetst voelen zijn een grotere bedreiging voor de vrije samenleving dan mensen die graag bewust andere mensen beledigen. Ik hoop dat ik hiermee niet andere mensen kwets. Het is slechts mijn mening :-)
pi_26536854
quote:
Op woensdag 27 april 2005 04:17 schreef Dagonet het volgende:
Dan post je niet.
Ja duh net gedaan.
  woensdag 27 april 2005 @ 04:22:14 #97
58842 Karzeuler
Hey jij daar!!!
pi_26536857
quote:
Op woensdag 27 april 2005 04:18 schreef Laton het volgende:

[..]

Ik geloof zo dat dat foldertje propoganda achtige trekjes bevat..maar om nu te zeggen dat iets dat EUnee heet als geheel objectief gezien kan worden lijkt me ook sterk.
Het is op z'n minst al objectiever dan dat foldertje.
En! Door overheidssubsidie betaald
ze zijn een van de 10 tegenpartijtjes die 40.000 euro subsidie hebben gekregen voor een NEE campagne
Mensen die zich snel gekwetst voelen zijn een grotere bedreiging voor de vrije samenleving dan mensen die graag bewust andere mensen beledigen. Ik hoop dat ik hiermee niet andere mensen kwets. Het is slechts mijn mening :-)
pi_26536862
Kijk de grondwet die we nu hebben moet je als burger al goed bewaken zodat deze niet aan alle kanten met voeten getreden wordt.

Welke instantie gaat die Europeese grondwet controleren dan?
pi_26536871
Op www.eunee.nl krijg ik een beetje een onbehaaglijk gevoel eerlijkgezegd. Maar ok, het is weer een andere mening. Als we het van de objectieve kennisoverdracht van meneer Laurenzzz Jan Brinkhorst moeten hebben pfff. Er komt nooit een zinnig woord uit die man, wat blijft hangen is een dwingend toontje van 'doe het nou maar want ik kan het u niet zo even haarfijn uitleggen maar anders gebeuren er vreselijke dingen'. OK het krantje kun je inmiddels halen op het postkantoor maar belachelijk dat iets wat zo belangrijk en ingewikkeld lijkt te liggen zo slecht en laat wordt toegelicht door de overheid. Bij het publiekelijk debat met Chirac kreeg ik hetzelfde gevoel. Alsof je opnieuw een Euro door je strot geduwd krijgt. Maar wat de werkelijke consequenties zijn?
Jusqu'ici tout va bien...
pi_26536872
dubbel
Jusqu'ici tout va bien...
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')