Die bedragen kun je vaak tegen lage rentes (of in sommige gevallen geen rente) lenen.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 19:09 schreef Mano_ het volgende:
[..]
Je weet er vast meer van dan ik, dat zal ik gelijk erkennen
Ik had tot 2023 een ketel uit 1997 en met name het stroomverbruik ervan verbaasde me. Daarnaast duurde het altijd lang voordat er heet water uit de kranen kwam, dus voor een beetje warm water stond dat ding een poosje te bollen. Dat helpt niet. Hetzelfde gold voor de verwarming.
In '23 de hele boel aangepakt en nu gasloos en ik ben er absoluut blij mee, maar heel veel mensen hebben die ~15k niet die het mij gekost heeft. Ook de 4-7k uit het artikel is gewoon geen optie voor veel mensen. Dus dan blijven ze langer dan wenselijk met hun oude, inefficiente ketel zitten. Of ze storten zich in schulden, met alle gevolgen van dien.
Leuk dat het zich in 10 jaar terugverdient (mijn investering in panelen, airco's en warmtepompboiler heeft zich nu al bijna vor 2/3 terugverdiend en ik heb de hoofdprijs voor de panelen betaald), maar wat je niet hebt kan je niet uitgeven en dat is voor veel mensen gewoon de realiteit.
Ik zie overigens dat het warmtefonds nog bestaat, dat is eigenlijk de enige mogelijkheid dan. En tegen 0% rente helemaal, als je verzamelinkomen onder de 60k/jaar zit. Maar het is maar de vraag of dat er over 2 jaar nog is.
Achteraf zullen er een hoop (inclusief FOK!kers) mensen blij zijn als ze er eenmaal aan gewend zijn, omdat het gewoon serieus geld bespaart.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 19:00 schreef Estate2 het volgende:
Afgelopen jaar heb ik bijna ¤1.000 minder aan energiekosten betaald dan in de jaren daarvoor, ondanks dat ik in een jaren 70 tussenwoning woon.
Als ik in plaats van een warmtepomp een nieuwe cv-ketel had geplaatst die vervolgens nog 10 tot 15 jaar mee zou gaan, zou ik bij een vergelijkbare besparing in die periode naar schatting ¤10.000 tot ¤15.000 meer aan energie hebben uitgegeven.
En dan laat ik de ontwikkeling van de gasprijzen nog buiten beschouwing. Die zijn de afgelopen maanden namelijk weer flink gestegen. Zo lag de gemiddelde prijs voor een variabel contract rond februari rond ¤1,30 per m³ en eind september rond ¤1,76 per m³..
Pro is niet mijn partij, maar ze strijden voor hun zaak met open vizier. Ze willen in principe een communistische heilstaat.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 18:43 schreef PzKpfw het volgende:
[..]
Maar wat krijgen we daarvoor terug? Met Pro als grootste in de peilingen ziet het er voor de nabije toekomst niet beter uit.
Uhh het gaat om bestaande woningen met bestaande aansluitingen waarvoor de nu al bestaande netcapaciteit gereserveerd is.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 18:03 schreef TigerXtrm het volgende:
Op welk energie net gaan we dat precies aansluiten? Want die van Nederland is vol, last I checked.
Want zo'n hybride warmtepomp gaat niets extra's gebruiken ten opzichte van nu?quote:Op woensdag 7 oktober 2026 20:59 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Uhh het gaat om bestaande woningen met bestaande aansluitingen waarvoor de nu al bestaande netcapaciteit gereserveerd is.
Nouja, het gaat nogal wat extra capaciteit op 't net gebruiken natuurlijk, waar nu niet voor gereserveerd is. Daarnaast zitten er nog zo'n 1 miljoen woningen op een 1-fase aansluiting, die zullen eerst over moeten naar 3-fase. Toch zo'n slimme meter in huisquote:Op woensdag 7 oktober 2026 20:59 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Uhh het gaat om bestaande woningen met bestaande aansluitingen waarvoor de nu al bestaande netcapaciteit gereserveerd is.
Het is niet de bedoeling dat in 2029 elk huis al is voorzien van een hybride installatie. Maar slechts dat vanaf dat moment "alleen gas" niet meer toegestaan is, zodat gefaseerd in de pakweg 20 jaar daarna de meeste woningen worden voorzien van een hybride of all-electric verwarmingsinstallatie.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 19:14 schreef Hexagon het volgende:
Prima, het is even wat moeite maar beter dan onze kont moeten verkopen aan onbetrouwbare landen.
Of het helemaal haalbaar op die termijn is is vers twee. Maar dat laat ik aan de experts over.
Wat een lulkoek. Voor een hybride warmtepompje die maximaal 1500 watt trekt heb je absoluut geen 3-fase aansluiting nodig.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 21:04 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Nouja, het gaat nogal wat extra capaciteit op 't net gebruiken natuurlijk, waar nu niet voor gereserveerd is. Daarnaast zitten er nog zo'n 1 miljoen woningen op een 1-fase aansluiting, die zullen eerst over moeten naar 3-fase. Toch zo'n slimme meter in huis
Het gaat wel wat extra gebruiken, maar er is geen zwaardere aansluiting (dus ook geen grotere beschikbare netcapaciteit) voor nodig. De capaciteit van bestaande aansluitingen dient immers nu ook al beschikbaar te zijn.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 21:00 schreef TigerXtrm het volgende:
[..]
Want zo'n hybride warmtepomp gaat niets extra's gebruiken ten opzichte van nu?
Ja dat klinkt op zich redelijk maar ik kan niet overzien of het realistisch is. Maar daar laat ik me dan ook niet over uit. Dat moet de kamer maar uitzoeken.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 21:04 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Het is niet de bedoeling dat in 2029 elk huis al is voorzien van een hybride installatie. Maar slechts dat vanaf dat moment "alleen gas" niet meer toegestaan is, zodat gefaseerd in de pakweg 20 jaar daarna de meeste woningen worden voorzien van een hybride of all-electric verwarmingsinstallatie.
Makkelijk lullen he met je pak hem beet 4 ton verzamelinkomen per jaar...quote:De maatregel zou eigenlijk dit jaar al ingevoerd worden.Het kabinet-Schoof zag ervan af omdat de pomp zo'n 8000 euro kost.Minister Boekholt-O'Sullivan zegt dat huiseigenaren ervoor kunnen sparen en wil renteloze leningen aanbieden.
Dat is dus absoluut niet zo.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 21:08 schreef Ivo1985 het volgende:
Het gaat wel wat extra gebruiken, maar er is geen zwaardere aansluiting (dus ook geen grotere beschikbare netcapaciteit) voor nodig. De capaciteit van bestaande aansluitingen dient immers nu ook al beschikbaar te zijn.
Stedinquote:Het elektriciteitsnet in een gemiddelde wijk in Nederland is ontworpen op een gelijktijdig energiegebruik van circa 1,5 kilowatt (kW) per woning. Een gemiddelde inductieplaat heeft een vermogen van 4,5 kW. Zetten we met zijn allen tegelijkertijd de inductieplaat in de powermodus, dan is een drie keer zo zware infrastructuur in de straat nodig.
Wat mij betreft niet. Al die miljarden accu's vreten kostbare grondstoffen, heel veel energie en kinderarbeid om dat te delven. Wij spelen hier mooi weer ten koste van de pure ellende elders ver van ons bed.quote:
Op de ali staan gewoon chinese a-merk machines voor 900 euro. Meer heb je in feite niet nodig.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 21:09 schreef AchJa het volgende:
[..]
Makkelijk lullen he met je pak hem beet 4 ton verzamelinkomen per jaar...
Tuurlijk kan het, maar ik denk dat je onderschat hoeveel flinke verbruikers er in een woning aanwezig zijn tegenwoordig. 1x35A is ook maar 8kWh tenslotte.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 21:06 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Wat een lulkoek. Voor een hybride warmtepompje die maximaal 1500 watt trekt heb je absoluut geen 3-fase aansluiting nodig.
1x10A in combinatie met een accu die pieken kan opvangen is al voldoende voor de meeste all-electric woningen. Zie ook mijn eerdere bericht hier met onderbouwing.
Veel thuisbatterijen gebruiken LifePO4 batterijen. Dit is veel veiliger en duurzamer dan lithium batterijen en heeft geen schadelijke stoffen.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 21:16 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Wat mij betreft niet. Al die miljarden accu's vreten kostbare grondstoffen en kinderarbeid om dat te delven. Wij spelen hier mooi weer ten koste van de pure ellende elders ver van ons bed.
De levensduur van die thuisaccu's is tevens onbekend en gaat een gigantische berg e-waste opleveren in de nabije toekomst. Ik dacht dat jij ook zo'n blije Tweaker was die dat allemaal prachtig vinden en omarmen maar wegkijken voor de globale gevolgen van dat rupsje nooit genoeg gedrag...
Dat is niet hoe dat werkt. Ik garandeer je dat als een hele wijk tegelijkertijd z'n volledige aansluiting zou gebruiken, de kabels de grond uit fikken.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 21:08 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Het gaat wel wat extra gebruiken, maar er is geen zwaardere aansluiting (dus ook geen grotere beschikbare netcapaciteit) voor nodig. De capaciteit van bestaande aansluitingen dient immers nu ook al beschikbaar te zijn.
Nee natuurlijk niet.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 21:17 schreef beefkeek het volgende:
De extra capaciteit op 't net is op 't moment (voor zover ik weet) niet op geanticipeerd.
De rest van mijn commentaar ga je veiligheidshalve niet op in.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 21:20 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Veel thuisbatterijen gebruiken LifePO4 batterijen. Dit is veel veiliger en duurzamer dan lithium batterijen en heeft geen schadelijke stoffen.
Wat een rare opmerking trouwens, "wegkijken voor de globale gevolgen van dat rupsje nooitgenoeg gedrag"
Als je ketel stuk gaat gaat het sowieso geld kosten.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 21:09 schreef AchJa het volgende:
[..]
Makkelijk lullen he met je pak hem beet 4 ton verzamelinkomen per jaar...
Het gaat wel wat extra gebruiken, maar er is geen zwaardere aansluiting (dus ook geen grotere beschikbare netcapaciteit) voor nodig. De capaciteit van bestaande aansluitingen dient immers nu ook al beschikbaar te zijn.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 21:00 schreef TigerXtrm het volgende:
[..]
Want zo'n hybride warmtepomp gaat niets extra's gebruiken ten opzichte van nu?
En hoe verhoudt zich dat tot fossiel, wat letterlijk resulteert in "rupsje Nooitgenoeg" omdat je het verbrandt en daarom er telkens meer van nodig hebt?quote:Op woensdag 7 oktober 2026 21:16 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Wat mij betreft niet. Al die miljarden accu's vreten kostbare grondstoffen, heel veel energie en kinderarbeid om dat te delven. Wij spelen hier mooi weer ten koste van de pure ellende elders ver van ons bed.
De levensduur van die thuisaccu's is tevens onbekend en gaat een gigantische berg e-waste opleveren in de nabije toekomst. Ik dacht dat jij ook zo'n blije Tweaker was die dat allemaal prachtig vinden en omarmen maar wegkijken voor de globale gevolgen van dat rupsje nooit genoeg gedrag...
Natuurlijk wel, daar ben ik gewoon op in gegaan. "Dit is veel veiliger en duurzamer" ging over de batterijen. Dat gaat dus over het delven en de e-waste.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 21:23 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
De rest van mijn commentaar ga je veiligheidshalve niet op in.
Nog maar een keer, lulkoek.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 21:34 schreef Ivo1985 het volgende:
Het gaat wel wat extra gebruiken, maar er is geen zwaardere aansluiting (dus ook geen grotere beschikbare netcapaciteit) voor nodig. De capaciteit van bestaande aansluitingen dient immers nu ook al beschikbaar te zijn.
Stedinquote:Het elektriciteitsnet in een gemiddelde wijk in Nederland is ontworpen op een gelijktijdig energiegebruik van circa 1,5 kilowatt (kW) per woning. Een gemiddelde inductieplaat heeft een vermogen van 4,5 kW. Zetten we met zijn allen tegelijkertijd de inductieplaat in de powermodus, dan is een drie keer zo zware infrastructuur in de straat nodig.
Ik heb het idee dat we iets anders zeggen. Ja, je hoeft geen extra capaciteit in de zin van extra kabels te trekken, maar een wijkstation heeft een bepaald maximaal vermogen tot zijn beschikking. Als er in die wijk 100 hybride warmtepompen bij komen die allemaal constant zo'n ~0,5kWh gebruiken heb je toch 50kWh additioneel basisverbruik in dat wijkstation. Met wijkstations die in veel gevallen al aan hun capaciteit zitten is dat wel een uitdaging.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 21:34 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Het gaat wel wat extra gebruiken, maar er is geen zwaardere aansluiting (dus ook geen grotere beschikbare netcapaciteit) voor nodig. De capaciteit van bestaande aansluitingen dient immers nu ook al beschikbaar te zijn.
[..]
En hoe verhoudt zich dat tot fossiel, wat letterlijk resulteert in "rupsje Nooitgenoeg" omdat je het verbrandt en daarom er telkens meer van nodig hebt?
En juist stationaire accu's hoeven niet supercompact te zijn en/of een hoge energiedichtheid te hebben. Die aspecten zijn vooral voor mobiele accus in apparaten en auto's van belang. Een zout accu met 2m³ inhoud verstopt achter een schuurtje is geen probleem en bevat geen zeldzame en/of schadelijke delfstoffen. Diezelfde enorme accu voor een EV gebruiken is wel een uitdaging (te groot en te zwaar).
Daarbij is en LiFePo accu lang niet zo vervuilend als de inmiddels verouderde Li-ion accu's.
Wat een kletsverhaal.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 21:08 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Het gaat wel wat extra gebruiken, maar er is geen zwaardere aansluiting (dus ook geen grotere beschikbare netcapaciteit) voor nodig. De capaciteit van bestaande aansluitingen dient immers nu ook al beschikbaar te zijn.
Wat een enorm linkse oplossing!quote:Op woensdag 7 oktober 2026 12:25 schreef Red_85 het volgende:
Gaat de overheid naast die verplichting voor het volledige verschil subsidie verstrekken? Tuurlijk niet, dus gooi de consument maar weer voor de bus met extra kosten van de groene khmer.
Naast die e4.000,- tot e7.000,- die je extra mag ophoesten, kan het bij velen niet eens er bij in het CV hok. Mag je daar ook nog weer eens voor gaan betalen om alles om te leggen/je ruimte geschikt te maken.
Tegenwoordig links is pushen als de groene khmer en overlijken over de middenklasse.quote:Op donderdag 8 oktober 2026 00:24 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Wat een enorm linkse oplossing!
Alleen gebruiken hybride warmtepompen wanneer het in de winter koud is, met name wanneer het ook windstil is, stroom afkomstig uit gascentrales, met ook gas uit onbetrouwbare landenquote:Op woensdag 7 oktober 2026 19:14 schreef Hexagon het volgende:
Prima, het is even wat moeite maar beter dan onze kont moeten verkopen aan onbetrouwbare landen.
Of het helemaal haalbaar op die termijn is is vers twee. Maar dat laat ik aan de experts over.
Je bedoelt de potjes die er al zeker 10 jaar zijn?quote:Op donderdag 8 oktober 2026 00:17 schreef QWARQTAARTJE het volgende:
Hopelijk komt er een potje voor de mensen die dit niet (goed) kunnen betalen
Daar wil men natuurlijk ook gewoon vanaf.quote:Op donderdag 8 oktober 2026 06:49 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Alleen gebruiken hybride warmtepompen wanneer het in de winter koud is, met name wanneer het ook windstil is, stroom afkomstig uit gascentrales, met ook gas uit onbetrouwbare landen
Dat gaat de komende decennia nog niet lukken.quote:Op donderdag 8 oktober 2026 08:03 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Daar wil men natuurlijk ook gewoon vanaf.
Met die instelling waren onze deltawerken er ook niet geweest.quote:Op donderdag 8 oktober 2026 08:09 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Dat gaat de komende decennia nog niet lukken.
Dat is een slappe dooddoener. Om volledig van gas af te gaan moet het hele elektriciteitsnetwerk verzwaard worden. Dat alleen al kost decennia, mede door tekorten aan personeel.quote:Op donderdag 8 oktober 2026 08:44 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Met die instelling waren onze deltawerken er ook niet geweest.
Als we destijds dezelfde instelling hadden gehad als tegenwoordig (inclusief al die linkse milieu hippie actiegroepjes) hadden de deltawerken nog steeds op de tekentafel gelegen en waren we duizenden doden verder geweest.quote:Op donderdag 8 oktober 2026 08:44 schreef Hexagon het volgende:
Met die instelling waren onze deltawerken er ook niet geweest.
2000 of 3x zoveel.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 21:28 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Als je ketel stuk gaat gaat het sowieso geld kosten.
Blijkbaar niet. Want onder Groningen ligt genoeg. Genoeg wat zo nodig vol gestort moet worden met cement.quote:Op donderdag 8 oktober 2026 08:03 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Daar wil men natuurlijk ook gewoon vanaf.
Nu koop ik voor rond de 1000 euro een ketel inclusief installatie en kan ik weer 15-20 jaar vooruit.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 21:28 schreef Hexagon het volgende:
Als je ketel stuk gaat gaat het sowieso geld kosten.
Dat dingen niet eenvoudig zijn is geen reden het niet te doen.quote:Op donderdag 8 oktober 2026 08:59 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Dat is een slappe dooddoener. Om volledig van gas af te gaan moet het hele elektriciteitsnetwerk verzwaard worden. Dat alleen al kost decennia, mede door tekorten aan personeel.
Een dergelijke instelling is een keuze.quote:Op donderdag 8 oktober 2026 09:04 schreef AchJa het volgende:
[..]
Als we destijds dezelfde instelling hadden gehad als tegenwoordig (inclusief al die linkse milieu hippie actiegroepjes) hadden de deltawerken nog steeds op de tekentafel gelegen en waren we duizenden doden verder geweest.
De deltawerken zijn in tegenstelling tot de energietransitie gebaseerd op feiten en droge natuurkunde, en niet op wensdenken en rooskleurige modellenquote:Op donderdag 8 oktober 2026 08:44 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Met die instelling waren onze deltawerken er ook niet geweest.
Als we in de jaren '70/'80 die instelling hadden gehad had het land volledig op kernenergie gedraaid, was het net al lang afdoende verzwaard en was gas al jaren niet meer relevant geweest.quote:Op donderdag 8 oktober 2026 09:09 schreef Hexagon het volgende:
Een dergelijke instelling is een keuze.
Dat was toch echt een stuk ingewikkelder.quote:Op donderdag 8 oktober 2026 09:10 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
De deltawerken zijn in tegenstelling tot de energietransitie gebaseerd op feiten en droge natuurkunde, en niet op wensdenken en rooskleurige modellen
In Duitsland is dat lampje inmiddels ook gaan branden. Maar ja wel te laat enzo.quote:Op donderdag 8 oktober 2026 09:14 schreef AchJa het volgende:
[..]
Als we in de jaren '70/'80 die instelling hadden gehad had het land volledig op kernenergie gedraaid, was het net al lang afdoende verzwaard en was gas al jaren niet meer relevant geweest.
Maar ja, de milieu hippies he met al hun bangmakerij en utopische vergezichten.
Wanneer zaten milieuhippies in de regering dan?quote:Op donderdag 8 oktober 2026 09:14 schreef AchJa het volgende:
[..]
Als we in de jaren '70/'80 die instelling hadden gehad had het land volledig op kernenergie gedraaid, was het net al lang afdoende verzwaard en was gas al jaren niet meer relevant geweest.
Maar ja, de milieu hippies he met al hun bangmakerij en utopische vergezichten.
Nee hoor.quote:Op donderdag 8 oktober 2026 09:15 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dat was toch echt een stuk ingewikkelder.
Je bent te jong voor al die anti kernenergie demo's van de jaren 70/80 waar de politiek (PvdA, D66, PSP en de PPR die opgegaan zijn in GroenLinks, CPN) gretig aan mee liep te doen?quote:Op donderdag 8 oktober 2026 09:17 schreef Hexagon het volgende:
Wanneer zaten milieuhippies in de regering dan?
Sowieso we hebben ook geen uraniummijn in de buurt.
Het merendeel van de jaren 80 zaten die partijen niet in de regering. Dus dat is gewoon een zwaktebod.quote:Op donderdag 8 oktober 2026 11:03 schreef AchJa het volgende:
[..]
Je bent te jong voor al die anti kernenergie demo's van de jaren 70/80 waar de politiek (PvdA, D66, PSP en de PPR die opgegaan zijn in GroenLinks, CPN) gretig aan mee liep te doen?
https://www.laka.org/geschiedenis.html
Ik heb het nergens over de regering gehad he mister doelpaal verplaatser.quote:Op donderdag 8 oktober 2026 11:17 schreef Hexagon het volgende:
Het merendeel van de jaren 80 zaten die partijen niet in de regering. Dus dat is gewoon een zwaktebod.
Wie anders had die kerncentrales moeten laten bouwen dan? En waarom hadden ze toestemming nodig van de door jou genoemde groeperingen?quote:Op donderdag 8 oktober 2026 11:26 schreef AchJa het volgende:
[..]
Ik heb het nergens over de regering gehad he mister doelpaal verplaatser.
En wie liep er mee in de anti kernergie demo's? Juist ja.quote:Op donderdag 8 oktober 2026 12:10 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Wie anders had die kerncentrales moeten laten bouwen dan? En waarom hadden ze toestemming nodig van de door jou genoemde groeperingen?
Niet gaan duiken.
Haha en waar kinderen massaal werden ingezet voor hun ideetjes, op school moesten wij verplicht mee, mijn moeder heeft mij toen thuis gehouden hoewel dat een verstokt socialist wasquote:Op donderdag 8 oktober 2026 11:03 schreef AchJa het volgende:
[..]
Je bent te jong voor al die anti kernenergie demo's van de jaren 70/80 waar de politiek (PvdA, D66, PSP en de PPR die opgegaan zijn in GroenLinks, CPN) gretig aan mee liep te doen?
https://www.laka.org/geschiedenis.html
Wie, die niet in die demonstraties meeliepen, zaten aan de knoppen?quote:Op donderdag 8 oktober 2026 13:09 schreef AchJa het volgende:
[..]
En wie liep er mee in de anti kernergie demo's? Juist ja.
Nu niet plotseling gaan draaien.
Dat was 5 jaar geleden een ketel ervanging zit momenteel op 2800-3200 euro vnl door de gasketelwetquote:Op donderdag 8 oktober 2026 09:07 schreef AchJa het volgende:
[..]
Nu koop ik voor rond de 1000 euro een ketel inclusief installatie en kan ik weer 15-20 jaar vooruit.
Figuren als Paul Rosenmoller bijvoorbeeld.quote:Op donderdag 8 oktober 2026 13:12 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Wie, die niet in die demonstraties meeliepen, zaten aan de knoppen?
Nu niet gaan duiken.
In welke regering zat die?quote:Op donderdag 8 oktober 2026 13:23 schreef raptorix het volgende:
[..]
Figuren als Paul Rosenmoller bijvoorbeeld.
Uiteindelijk wel. Ze hebben geen toestemming nodig van protestgroepen uit de oppositie.quote:Op donderdag 8 oktober 2026 13:25 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ah knoppen zitten alleen in de politiek?
Valt nogal mee, ze blijven beschikbaar voor appartementen dus genoeg cv monteurs die dat in het zwart gaan doen.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 12:11 schreef nostra het volgende:
[..]
Het geldt alleen bij vervanging, dus als je het wil omzeilen moet je iemand van het kamp aan je gas laten klooien en dat lijkt me niet heel handig.
Je mag het nog wel zelf doen.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 12:21 schreef Elan het volgende:
[..]
Zal wel meevallen. Je mag sinds 2023 geen onderhoud of installatie meer laten plegen door niet gecertificeerde beunhazen. Doe je dat wel riskeer je een heleboel ellende tot aan verzekeringen die niet uitkeren bij brand. dat gaat gemiddelde woningbezitter zich echt niet op de hals gaat halen voor die paar rooitjes die het aan kostenbesparing oplevert..
Ja dat is ook mijn grootste bezwaar straks moeten die dingen alsnog vooral op gas gaan werken omdat de benodigde netcapaciteit er niet is.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 13:00 schreef RotatoR het volgende:
Het stroomnet was kennelijk nog niet overbelast genoeg. Lekker gewerkt klimaatalarmisten.
Mijn ouders hebben hetzelfde. Als ik er zelf zou wonen zou ik voor de bovenverdieping ook een airco plaatsen.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 16:45 schreef Arizona het volgende:
Wij gaan zo’n warmtepomp nooit terugverdienen. Wij gebruiken gemiddeld 300 kuub gas per jaarWij verwarmen met airco’s, we gebruiken alleen nog gas voor warm water en als het heeeeeel koud is stoken we wat bij. Maar echt koude dagen worden steeds zeldzamer.
Je had zelf ook kunnen zoeken he?quote:Op donderdag 8 oktober 2026 13:12 schreef Hexagon het volgende:
Wie, die niet in die demonstraties meeliepen, zaten aan de knoppen?
Nu niet gaan duiken.
Demonstration in Kalkar against construction of fast breeder reactor; no 21, 22 Martin Koning speaking (PvdA), 28 September 1974quote:Grote deelname Kalkar-demonstratie
28 september 1974
Eerste grote demonstratie met ruim 10.000 deelnemers tegen de bouw van Kalkar op het marktplein van dat Duitse dorp. De demonstratie is georganiseerd door (vooral) het Amsterdamse Anti-Kalkar Komitee en wordt vrijwel uitsluitend bijgewoond door mensen uit Nederland. In Duitsland is de anti-kernenergie beweging helemaal niet bezig met de bouw van de snelle kweekreactor. Het Anti-Kalkar Komitee bestaat uit politieke partijen CPN, PSP, PvdA en PPR. Een maand later, op 22 oktober bij een Kamerdebat over kernenergie, worden er 155.000 handtekeningen tegen de kweekreactor aangeboden.
PvdA jaaroverzichtquote:Een oproep (namens het partijbestuur) van Van den Berg aan partijgenoten om deel te nemen aan de actie ‘Dodewaard gaat dicht’, (in het PvdA-blad Voorwaarts van 25 augustus) wekte veel consternatie binnen en buiten de partij. Deze oproep luidde letterlijk: ‘De Partij van de Arbeid staat achter het doel “Dodewaard moet dicht" en zal dat ook door middel van een verklaring duidelijk maken. Wij kiezen daarbij uitdrukkelijk voor een open en positieve benadering en hopen dat er véél partijgenoten ons daarin zullen steunen door aan activiteiten deel te nemen.’ Aangezien de acties rond Dodewaard een blokkade inhielden in de week van 19 tot en met 26 september.
Ook burgemeester Abraham Goldberg van Dodewaard verweet de PvdA dat zij met deze oproep aanzette tot illegale acties. Den Uyl liet weten dat hij de oproep in Voorwaarts betreurde. In een reactie op deze uitlatingen verklaarde Van den Berg dat zijn partij er van uitging dat de middelen die tijdens de actieweek zouden worden aangewend van volstrekt vreedzame aard zouden zijn. ‘Partijen die aan de demonstratie deelnemen zullen er juist toe bijdragen dat de blokkade uitsluitend een demonstratief, symbolisch karakter heeft en vreedzaam verloopt’, aldus Van den Berg. Den Uyl was het met deze verklaring eens, waarmee een interne partijtwist weer was bezworen.
Kabinet-Van Agt III (1982)quote:Max van den Berg en Dodewaard verwijst in de historische context naar een politiek bezoek in september 1981. Destijds bracht een PvdA-delegatie onder leiding van partijvoorzitter Max van den Berg een bezoek aan de kerncentrale Dodewaard. Dit protest of bezoek was destijds een belangrijk politiek moment rondom de discussie over kernenergie in Nederland
quote:Grote winnaar van de verkiezingen is D66. Die partij gaat onder aanvoering van Jan Terlouw van acht naar zeventien zetels.
Uzw...quote:Nog voordat de brede maatschappelijke discussie over kernenergie en de plannen om nog drie nieuwe kerncentrales te bouwen in gang waren gezet, spraken zowel de PvdA als D66 zich uit voor het zo snel mogelijk afbreken van de centrales in Dodewaard en Borssele.
Dit deel ik niet, probleem is juist dat ze vaak veel groter zijn door het voorraadvat.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 17:04 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Je gebruikt dus al warmtepompen. Waarschijnlijk omdat het je veel geld bespaart. En je zo de aanschafprijs van je lucht-lucht warmtepomp(en) terugverdient. Je bent dus nogal tegenstrijdig in je bericht.
Voor warm water kun je eenvoudig een warmtepompboiler monteren op de plek waar zich nu de cv-ketel bevindt. Scheelt een paar honderd euro per jaar aan vastrecht voor gas als je je cv-ketel de deur uit doet.
Dan doe je iets verkeerd.quote:Op donderdag 8 oktober 2026 13:18 schreef Lospedrosa het volgende:
Dat was 5 jaar geleden een ketel ervanging zit momenteel op 2800-3200 euro vnl door de gasketelwet
nee joh het zijn hele kleine zuinige dingetjes tegenwoordigquote:Op donderdag 8 oktober 2026 13:18 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Dat was 5 jaar geleden een ketel ervanging zit momenteel op 2800-3200 euro vnl door de gasketelwet
Dit zijn de huidige prijzen incl installatie en afmelding gasketelwet.quote:
Spoot je veel ja?quote:Op donderdag 8 oktober 2026 15:40 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nee joh het zijn hele kleine zuinige dingetjes tegenwoordig
20 jaar gelden had ik me toch een joekel hangen heel bar
vraag maar aan me vriendin
Je had het over de jaren 80 en daar heeft de PvdA net een jaartje geregeerd.quote:Op donderdag 8 oktober 2026 14:43 schreef AchJa het volgende:
[..]
Je had zelf ook kunnen zoeken he?
"Kabinet-Den Uyl (1973-1977)"
[..]
Demonstration in Kalkar against construction of fast breeder reactor; no 21, 22 Martin Koning speaking (PvdA), 28 September 1974
Kabinet-Van Agt II (1981-1982)
[..]
PvdA jaaroverzicht
[..]
Kabinet-Van Agt III (1982)
[..]
[..]
Uzw...
Anders leer je even lezen clown die je bent...quote:Op donderdag 8 oktober 2026 17:03 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Je had het over de jaren 80 en daar heeft de PvdA net een jaartje geregeerd.
Dus waarom kwamen die centrales er niet tijdens Van Agt 1 of Lubbers 1 en 2?
Echt volstrekt puberale zwakte dit geneuzel.
Wat een schertsvertoning ben je ook.quote:Op donderdag 8 oktober 2026 11:03 schreef AchJa het volgende:
Je bent te jong voor al die anti kernenergie demo's van de jaren 70/80 waar de politiek (PvdA, D66, PSP en de PPR die opgegaan zijn in GroenLinks, CPN) gretig aan mee liep te doen?
https://www.laka.org/geschiedenis.html
Laat maar zien dan.quote:Op donderdag 8 oktober 2026 15:50 schreef Lospedrosa het volgende:
Dit zijn de huidige prijzen incl installatie en afmelding gasketelwet.
Als ik het niet weet, weet niemand het.
Er zijn “airco” buitenunits waar je zowel het airco binnendeel als de warmwatertank en cv op kunt aansluiten. Zoals Daikin X serie, heel geschikt voor appartementen.quote:Op donderdag 8 oktober 2026 14:00 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Mijn ouders hebben hetzelfde. Als ik er zelf zou wonen zou ik voor de bovenverdieping ook een airco plaatsen.
Warmtapwater doen met een doorstromer en elektrische radiatoren hangen voor wanneer het echt heel koud is.
Dat vastrecht op gas wordt steeds hoger.
Nou ja vraag maar eens een offerte aan, of meerdere, dan zul je het zien.quote:
Onder voorbehoud dat @Arizona dus haar huis volledig gas-loos weet te verwarmen en ruimte voor zo'n ding heeft, zou dat nog best een hele goede optie kunnen zijn.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 17:04 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Je gebruikt dus al warmtepompen. Waarschijnlijk omdat het je veel geld bespaart. En je zo de aanschafprijs van je lucht-lucht warmtepomp(en) terugverdient. Je bent dus nogal tegenstrijdig in je bericht.
Voor warm water kun je eenvoudig een warmtepompboiler monteren op de plek waar zich nu de cv-ketel bevindt. Scheelt een paar honderd euro per jaar aan vastrecht voor gas als je je cv-ketel de deur uit doet.
quote:Energie wordt nog duurder: Stedin wil tarieven met 22 procent verhogen
Huishoudens met een aansluiting bij Stedin gaan volgend jaar naar verwachting ongeveer 13,60 euro per maand meer betalen voor het gebruik van het elektriciteits- en gasnet. De jaarlijkse kosten komen daarmee uit op 914,47 euro, inclusief btw. Dat is een stijging van ongeveer 22 procent ten opzichte van 2026.
De Autoriteit Consument en Markt (ACM) heeft de tariefvoorstellen woensdag gepubliceerd. De bedragen zijn nog niet definitief. De toezichthouder neemt eind november een besluit over de tarieven van Stedin voor 2027. Klanten betalen de netbeheerkosten via hun energierekening. Het gaat om kosten voor de aansluiting en het vervoer van stroom en gas.
Meer kabels en transformatorstations
Volgens Stedin is de verhoging nodig omdat het bedrijf veel geld investeert in het uitbreiden en versterken van het stroomnet. Jaarlijks gaat daar ruim 1 miljard euro naartoe, onder meer voor nieuwe kabels, transformatorstations en digitale systemen.
Die uitbreiding is volgens de netbeheerder nodig om nieuwe woningen aan te sluiten en bedrijven ruimte te geven om te groeien en te verduurzamen. Ook moet het energienet betrouwbaar blijven.
Kosten later doorberekend
Naast de investeringen speelt een verandering in de wetgeving een rol. De kosten voor het stroomnet zijn de afgelopen jaren sterk gestegen. Een deel daarvan konden netbeheerders nog niet of pas later doorberekenen aan klanten. Volgens Stedin sluiten de voorgestelde tarieven beter aan bij de werkelijke kosten.
Stedin erkent dat de verhoging direct voelbaar is voor huishoudens en bedrijven en boven op andere kosten komt. Toch zijn de investeringen volgens het bedrijf noodzakelijk.
https://www.rijnmond.nl/n(...)-22-procent-verhogen
De enige conclusie die ik uit je steeds inhoudslozere verhalen kan trekken is dat pro kernenergie types enorm slap en incompetent zijn en zelfs als ze het merendeel van de tijd de regering vormen nog niet in staat zijn om ze te bouwen. Blijkbaar vragen ze steeds toestemming aan oppositiegroepen en gaan ze op hun handen zitten als ze dat niet krijgen en krokodillentranen janken.quote:Op donderdag 8 oktober 2026 18:25 schreef AchJa het volgende:
[..]
Anders leer je even lezen clown die je bent...
[..]
Wat een schertsvertoning ben je ook.
Nee, natuurlijk niet, maar daar denken de imbecielen in Den Haag niet aan. Hyperfocus op warmtepompen. Hoe het dan zit met de elektriciteitsrekening van mensen en het stroomnet, dat ziet men dan wel weer...quote:Op woensdag 7 oktober 2026 18:12 schreef FlippingCoin het volgende:
kan het stroomnet het tegen die tijd aan? Mijn tante heeft een nieuwe woning, die had graag een warmtepomp meegenomen met de verbouwingen, maar dat kon het stroomnet niet aan.
En weer ga je afdwalen en wezelen. Het begint wel een beetje aandoenlijk te worden dat gedrag van je.quote:Op donderdag 8 oktober 2026 23:23 schreef Hexagon het volgende:
De enige conclusie die ik uit je steeds inhoudslozere verhalen kan trekken is dat pro kernenergie types enorm slap en incompetent zijn en zelfs als ze het merendeel van de tijd de regering vormen nog niet in staat zijn om ze te bouwen. Blijkbaar vragen ze steeds toestemming aan oppositiegroepen en gaan ze op hun handen zitten als ze dat niet krijgen en krokodillentranen janken.
Ja, een warmtepomp kan veel efficienter zijn dan een CV ketel bij het opwarmen van een huis. Het hangt van het ontwerp af en of je met lucht of met warm water werkt, en de winst is meestal meer dan 300%. Maar aan de andere kant is een elektriciteitscentrale beduidend minder efficient dan 100% in het genereren van elektriciteit met gas, en die elektriciteit moet ook nog van het centrale naar de pomp worden gebracht, wat momenteel een enorm probleem is.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 17:08 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Alleen kan Jitse niet zo goed rekenen. Of heeft hij verzuimd om er überhaupt een poging aan te wagen.
- Verwarmen met een warmtepomp die draait op stroom uit een moderne gascentrale, reduceert de benodigde hoeveelheid gas met 40 tot 50%.
- Ook in de winter komt een steeds groter aandeel van onze stroom uit niet-fossiele bronnen. De warmtepomp draait maar deels op stroom uit de gascentrale. Een flink deel komt uit niet-fossiele stroomproductie, waardoor de benodigde hoeveelheid gas voor het verwarmen van een woning door middel van een warmtepomp nog slechts een fractie is van de hoeveelheid gas die nodig is wanneer je dezelfde warmte met een cv-ketel wil produceren.
Ja wederom weiger je feiten ovet machtsverhoudingen in de periode waarover je klaagt te erkennen en er inhoudelijk op in te gaan. En ga je een beetje wild om je heen slaan.quote:Op donderdag 8 oktober 2026 23:59 schreef AchJa het volgende:
[..]
En weer ga je afdwalen en wezelen. Het begint wel een beetje aandoenlijk te worden dat gedrag van je.
Een goede warmtepomp is geen grootverbruiker die pruttelt op 500-2000W tijdens stookseizoen.quote:Op vrijdag 9 oktober 2026 11:14 schreef RotatoR het volgende:
Ook leuk, nadat je verplicht een warmtepomp hebt aangeschaft wordt je gezien als een 'grootverbruiker' en wordt je bestraft met het dure tarief.
[ x ]
Ja, hier ook 2,5 jaar geleden nieuwe ketel nadat de oude stuk ging. Dat kostte 2650,- voor een Vaillant Ecotec Classic 28-34. Nieuwe toe/afvoer, thermostaat, magneet filter zit daarbij in.quote:Op donderdag 8 oktober 2026 18:36 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Nou ja vraag maar eens een offerte aan, of meerdere, dan zul je het zien.
Omdat het verplicht is om ook de rookgasafvoer te vervangen en een nieuwe cv ketel vaak andere aansluitingen heeft zit je met een dag werk, kosten afmelden gasketelwet en de gestegen prijzen van cv ketels, de A merken komen tussen de ¤1200 en ¤1800 incl nette slimme thermostaat.
De rookgasafvoer, exp vat, magneetfilter e.d. op zo’n ¤200 a ¤300 en een dag werk.
Een dag werk voor een monteur met bus zit tegenwoordig op zo’n ¤800-¤1000
Alleen als je exact dezelfde cv ketel neemt of een met exact dezelfde aansluitingen dan kan je bij bepaalde aanbieders nog eens een koopje scoren
Of je ziet prijzen van ¤1500 all in maar dan met een verplicht 5 jarig contract en zulks.
Zie hier meerdere recente offerte prijzen.
https://www.reddit.com/r/Offertes/s/McRe6wHFzo
Spitsheffing.quote:Op vrijdag 9 oktober 2026 11:14 schreef RotatoR het volgende:
Ook leuk, nadat je verplicht een warmtepomp hebt aangeschaft wordt je gezien als een 'grootverbruiker' en wordt je bestraft met het dure tarief.
[ x ]
Iedereen met een cv-ketel dus aan het gas?quote:Op vrijdag 9 oktober 2026 13:20 schreef Nicksanders het volgende:
Terecht mensen die nog een gasketel hebben.
Weg ermee.
Ben van het gas af.
Ik maak een opmerking en vervolgens verzin jij er allemaal dingen bij en ga je mij vragen stellen over zaken die ik helemaal niet gezegd heb. Ondanks dat geef ik toch een inhoudelijk antwoord op je vraag en wijs ik je op je ongelijk waarbij jij wederom de doelpalen kilometers gaat verzetten en gaat het plotseling over machtsverhoudingen...quote:Op vrijdag 9 oktober 2026 11:11 schreef Hexagon het volgende:
Ja wederom weiger je feiten ovet machtsverhoudingen in de periode waarover je klaagt te erkennen en er inhoudelijk op in te gaan. En ga je een beetje wild om je heen slaan.
Ja.quote:Op vrijdag 9 oktober 2026 13:48 schreef GrumpyFish het volgende:
[..]
Iedereen met een cv-ketel dus aan het gas?
Gasloos, een warmtepomp en ruim 4.000 Wp aan zonnepanelen, en gewoon aangesloten op 1×35 A. Kijk, als ik straks ook nog elektrisch ga rijden, zal ik de aansluiting waarschijnlijk moeten verzwaren. Maar wat boeit die paar honderd euro extra dan.quote:Op vrijdag 9 oktober 2026 11:14 schreef RotatoR het volgende:
Ook leuk, nadat je verplicht een warmtepomp hebt aangeschaft wordt je gezien als een 'grootverbruiker' en wordt je bestraft met het dure tarief.
[ x ]
Een verzwaring naar 3x25A is op papier geen verzwaring. Het kost eenmalig alleen 280-320 euro, vaste kosten zijn gelijk.quote:Op vrijdag 9 oktober 2026 15:57 schreef Estate2 het volgende:
[..]
Gasloos, een warmtepomp en ruim 4.000 Wp aan zonnepanelen, en gewoon aangesloten op 1×35 A. Kijk, als ik straks ook nog elektrisch ga rijden, zal ik de aansluiting waarschijnlijk moeten verzwaren. Maar wat boeit die paar honderd euro extra dan.
Als je een laadpaal met load-balancing hebt (1-fase op 7,2kW) gaat ook dat nog wel goed bij een 1x35A aansluiting. Ja, laden duurt iets langer. Maar hoeveel maakt dat uit als je de hele nacht op je bed ligt te snurken?quote:Op vrijdag 9 oktober 2026 15:57 schreef Estate2 het volgende:
[..]
Gasloos, een warmtepomp en ruim 4.000 Wp aan zonnepanelen, en gewoon aangesloten op 1×35 A. Kijk, als ik straks ook nog elektrisch ga rijden, zal ik de aansluiting waarschijnlijk moeten verzwaren. Maar wat boeit die paar honderd euro extra dan.
Dus de eerste 25% van de aanschafprijs van een all-electric warmtepomp "verdien" je al terug doordat je die cv-ketel dan niet hoeft de kopen.quote:Op vrijdag 9 oktober 2026 13:01 schreef GrumpyFish het volgende:
[..]
Ja, hier ook 2,5 jaar geleden nieuwe ketel nadat de oude stuk ging. Dat kostte 2650,- voor een Vaillant Ecotec Classic 28-34. Nieuwe toe/afvoer, thermostaat, magneet filter zit daarbij in.
Ja je begint zelf te klagen over kerncentrales die er niet kwamen in een periode van 20 jaar waarin anti kernenergie partijen 5 jaar de macht hadden, en dat zou dan aan die partijen liggen.quote:Op vrijdag 9 oktober 2026 14:41 schreef AchJa het volgende:
[..]
Ik maak een opmerking en vervolgens verzin jij er allemaal dingen bij en ga je mij vragen stellen over zaken die ik helemaal niet gezegd heb. Ondanks dat geef ik toch een inhoudelijk antwoord op je vraag en wijs ik je op je ongelijk waarbij jij wederom de doelpalen kilometers gaat verzetten en gaat het plotseling over machtsverhoudingen...![]()
Hef jezelf toch op man, het is altijd hetzelfde liedje met jou.
Haal je all-electric met 10k?quote:Op vrijdag 9 oktober 2026 18:31 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Dus de eerste 25% van de aanschafprijs van een all-electric warmtepomp "verdien" je al terug doordat je die cv-ketel dan niet hoeft de kopen.
Vervolgens verdien je tijdens de levensduur 45% van de investeringskosten van de warmtepomp terug omdat het vastrecht voor gas kan vervallen.
En hoef je nog maar een 30% van de investeringskosten terug te verdienen met de lagere energiekosten.
Bespaar ¤30 per maand op de energiekosten en de warmtepomp kan al uit.
Ja, dat is mogelijk.quote:Op vrijdag 9 oktober 2026 23:26 schreef GrumpyFish het volgende:
[..]
Haal je all-electric met 10k?
Ik moet glas, luchtdichtheid en deels de gevel nog aanpakken voor ik all electric aandurf dus zo simpel is het niet per se.
En eigenlijk wil ik voor komende zomer al koeling maar liever niet met losse airco's; liever Jaga's ter vervanging van mn radiatoren of eventueel vloerverwarming laten infrezen.
Hybride had 2,5 jaar geleden misschien wel gekund maar ik wil eigenlijk eerst de basis goed op orde. En daarnaast ging de cv stuk in de winter en dan was dit ook snel gefixt.
Plus we koken ook nog op gas.
Wat is dan mn sommetje?
Kortom, je hebt je totaal niet in verdiept in die hele kernenergie tijdlijn. Is niet erg verder maar stop dan gewoon met je gezwam.quote:Op vrijdag 9 oktober 2026 22:45 schreef Hexagon het volgende:
Ja je begint zelf te klagen over kerncentrales die er niet kwamen in een periode van 20 jaar waarin anti kernenergie partijen 5 jaar de macht hadden, en dat zou dan aan die partijen liggen.
En als ik dan vraag waarom ze er niet kwamen in de 75% van die periode dat pro kernenergie partijen de macht hadden, wil je niet beantwoorden en ga je een beetje lopen zieken.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |