Mensen het staatsburgerschap afnemen en de wet willen wijzigen om nog zwaarder te kunnen straffen om het maken van een film, dit kan je naar mijn idee nooit rechtvaardigen.quote:De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is woest op de makers van de documentaire NAZA. Hij zegt in een video op X niet alleen hun staatsburgerschap te willen afnemen, maar eist ook een torenhoge schadevergoeding.
"We gaan ze keihard raken, want voor deze mensen is bij ons geen plek", zegt Netanyahu. Hij kondigt aan dat de makers van de film, Yuval Abram en Rachel Szor, een schadevergoeding moeten betalen vanwege smaad. Netanyahu zegt zelfs de wet te willen veranderen "zodat de schadevergoeding die we kunnen eisen twintig keer zo hoog kan worden".
In de film stellen soldaten van de Israëlische strijdkrachten dat Israël bij aanvallen in Gaza burgers bewust als doelwit kiest. Voor de documentaire spraken de regisseurs met 24 klokkenluiders uit het Israëlische leger.
De Israëlische cultuurminister Miki Zohar zei eerder deze week al dat hij Abram en Szor het staatsburgerschap wil afnemen. De minister beschuldigt de Israëlische regisseurs van "hoogverraad". Ook de hoogste baas van het Israëlische leger dreigde met stappen en wil dat de makers al hun materiaal laten inzien.
De titel NAZA verwijst naar de term die in het leger voor 'bijkomende schade' wordt gebruikt. NAZA won afgelopen week de Grote Juryprijs op het festival van Venetië, waar de documentaire een staande ovatie van 25 minuten kreeg.
De regisseurs, die eerder ook de met een Oscar bekroonde Gaza-film No Other Land maakten, hebben hun nieuwe film in het geheim gemaakt.
https://www.nu.nl/media/6(...)e-keihard-raken.html
Vooral als ze wat ongemakkelijke waarheden weten boven te krijgen. Je zou als natie ook kunnen besluiten de rotte appels uit het leger te verwijderen. Een gemiddeld leger kent er gemiddeld nogal wat. Dat is helaas de aard van het beestje in de wereld. Het tekent je karakter als land als je er wat aan probeert te doen.quote:Op donderdag 17 september 2026 15:30 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Mensen het staatsburgerschap afnemen en de wet willen wijzigen om nog zwaarder te kunnen straffen om het maken van een film, dit kan je naar mijn idee nooit rechtvaardigen.
Ja maar, kliekje beschermen en kill the messenger is belangrijker.quote:Op donderdag 17 september 2026 15:38 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Vooral als ze wat ongemakkelijke waarheden weten boven te krijgen. Je zou als natie ook kunnen besluiten de rotte appels uit het leger te verwijderen.
Dat is toch niet hoe dat werkt? De wet die van kracht was tijdens de "overtreding" (wat is de overtreding precies?) geldt voor de strafmaat.quote:"We gaan ze keihard raken, want voor deze mensen is bij ons geen plek", zegt Netanyahu. Hij kondigt aan dat de makers van de film, Yuval Abram en Rachel Szor, een schadevergoeding moeten betalen vanwege smaad. Netanyahu zegt zelfs de wet te willen veranderen "zodat de schadevergoeding die we kunnen eisen twintig keer zo hoog kan worden".
Omdat er voor vele miljoenen aan propaganda uit oa Qatar over de hele wereld wordt uitgekotst om die zielige gazaantjes, die heel toevallig moslim zijn, in een goed daglicht te stellen, alles ter bevordering van de islam in het westen.quote:Op donderdag 17 september 2026 15:41 schreef RotatoR het volgende:
Waarom worden we in Nederland doodgegooid met nieuws over een mini staatje hier 4000km vandaan.
Ik vroeg je dit elders ook al: heb je ook een paar concrete voorbeelden van zulke vermeende leugens?quote:Op donderdag 17 september 2026 15:36 schreef Koekoekmakto het volgende:
Het is inderdaad bijzonder hoe men in de conservatieve en rechtse kringen zo ontzettend makkelijk leugens over van alles en nog wat de wereld in slingert, maar vervolgens staat de stampvoeten en direct rectificatie en excuses eist als er in de contreien van de politieke tegenstander iets soortgelijks wordt gedaan.
Het ontnemen van staatsburgerschap is nog een stap verder en zegt alles over de onmacht om de interne kritiek binnen Israël te kunnen beheersen
En wat is 'de waarheid' precies?quote:Op donderdag 17 september 2026 15:39 schreef AFA2022 het volgende:
Ja stel je eens voor dat de waarheid wat daar gebeurt naar buiten komt, dat kan die oorlogsmisdadiger er niet bij hebben natuurlijk.
Tegen smaad en laster moet je altijd optreden. Daar zijn vele voorbeelden van. Neem de rechtszaak die de Macrons hebben aangespannen tegen Cadance Owens om haar aanhoudende claims dat Brigitte Macron een transvrouw zou zijn.quote:Op donderdag 17 september 2026 17:19 schreef Joppiez het volgende:
Als je er zelf heilig van overtuigd bent dat je niks verkeerd hebt gedaan is dit toch wel een opvallende of panische reactie.
Vuile zionistquote:Op donderdag 17 september 2026 15:42 schreef Solotovski het volgende:
Inmiddels zo klaar met dat Israël en Palestijnen gejank elke dag weer.
Ze kunnen me allebei aan m'n reet roesten
Terroristen uitschakelen is nooit misdadigquote:Op donderdag 17 september 2026 17:00 schreef Badada het volgende:
Mooi, laat daadwerkelijk zien wat voor misdadig regime wr in Israël ziet.
Staatsterrorisme goed praten.quote:Op donderdag 17 september 2026 17:41 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Terroristen uitschakelen is nooit misdadig.
En hoe concreet moeten die bewijzen precies zijn? Als een Israëlische militair het zegt zou hij ook kunnen liegen en aan vermeend smaad en laster kunnen doen. Als ze het onderzoeken dan deugen de clubjes weer niet en zoeken ze naar een hypothese terwijl de uitkomst al voor ze vast staat. Wanneer is het concreet genoeg? Als Netanyahu het zelf bevestigt?quote:Op donderdag 17 september 2026 17:18 schreef HowardRoark het volgende:
Ik gaf het in een ander topic al aan: uitstekende zet dit. Laster en smaad dient ook bestraft te worden. Als mensen concrete bewijzen hebben voor aantijgingen, prima, maar die zijn hier niet. En hoe zwaarder de beschuldiging, hoe groter de bewijslast.
[..]
Ik vroeg je dit elders ook al: heb je ook een paar concrete voorbeelden van zulke vermeende leugens?
[..]
En wat is 'de waarheid' precies?
Nee, dit klinkt als een hartstikke objectieve documentaire, maar niet heus.quote:...
At one point, Hamas's use of civilians as human shields comes up, only to be sharply dismissed. Instead, we're told that we deliberately killed suspected Hamas operatives at home with their families, at night, because it was convenient.
That may be so. But there's considerable convincing evidence that Hamas used civilians as human shields. Hamas placed infrastructure and command centers in schools and hospitals. It makes no sense to leave that out.
Nor does it make sense to say nothing about the long lists Hamas and Islamic Jihad recently published of their operatives killed in IDF strikes, people who were described in international media reports at the time of their deaths as athletes, journalists and teachers.
...
Bron
Daar gaf ik eerder al voorbeelden van. Denk aan officiële beleidsstukken over gesprekken tussen hooggeplaatste officieren.quote:Op donderdag 17 september 2026 18:16 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
En hoe concreet moeten die bewijzen precies zijn? Als een Israëlische militair het zegt zou hij ook kunnen liegen en aan vermeend smaad en laster kunnen doen. Als ze het onderzoeken dan deugen de clubjes weer niet en zoeken ze naar een hypothese terwijl de uitkomst al voor ze vast staat. Wanneer is het concreet genoeg? Als Netanyahu het zelf bevestigt?
Die ga je natuurlijk niet vinden, want met officiële bewijsstukken zou Israël zichzelf behoorlijk in de voet schieten.quote:Op donderdag 17 september 2026 18:17 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Daar gaf ik eerder al voorbeelden van. Denk aan officiële beleidsstukken over gesprekken tussen hooggeplaatste officieren.
Of ze zijn er niet omdat Israël helemaal nooit het doel heeft gehad om zoveel mogelijk burgerslachtoffers te maken.quote:Op donderdag 17 september 2026 18:28 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
Die ga je natuurlijk niet vinden, want met officiële bewijsstukken zou Israël zichzelf behoorlijk in de voet schieten.
Er was toch laatst zo'n minister oid die riep dat Palestijnen niet eens mensen zijn? Dan lijkt het me in elk geval niet ondenkbaar en ben ik het wat eerder geneigd te gaan geloven dan pas wanneer ik 'officiële beleidsstukken' heb ingezien.quote:Op donderdag 17 september 2026 18:35 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Of ze zijn er niet omdat Israël helemaal nooit het doel heeft gehad om zoveel mogelijk burgerslachtoffers te maken.
Wellicht is dat ook gewoon nog een optie.
quote:Op donderdag 17 september 2026 18:40 schreef Starhopper het volgende:
Boze dictator is boosEn nu gaat ie om zich af te reageren zeker wat palestijnse kindjes vermoorden
Laten we het beestje gewoon bij diens naam noemen; Howard komt hier zo weer goedlullen dat een regeringsleider met terugwerkende kracht een strafwet wil wijzigen.quote:Op donderdag 17 september 2026 15:39 schreef Koekoekmakto het volgende:
Het is nu enkel wachten in dit topic op de mensen die deze documentaire kwaadspreken en leugenarij vinden.
Wat is voor jou gedegen bewijs? Iig niet de rapporten van VN, dus wat wel?quote:Op donderdag 17 september 2026 17:18 schreef HowardRoark het volgende:
Ik gaf het in een ander topic al aan: uitstekende zet dit. Laster en smaad dient ook bestraft te worden. Als mensen concrete bewijzen hebben voor aantijgingen, prima, maar die zijn hier niet. En hoe zwaarder de beschuldiging, hoe groter de bewijslast.
[..]
Ik vroeg je dit elders ook al: heb je ook een paar concrete voorbeelden van zulke vermeende leugens?
[..]
En wat is 'de waarheid' precies?
Smaad en laster is in Nederland ook strafbaar. Dat deze aantijgingen koren op de molen zijn in bepaalde contreien omdat men Israël hekelt en een sympathie voor de Palestijnen voelt, maakt deze aantijgingen niet ineens waar.quote:Op donderdag 17 september 2026 19:28 schreef probeer het volgende:
[..]
Laten we het beestje gewoon bij diens naam noemen; Howard komt hier zo weer goedlullen dat een regeringsleider met terugwerkende kracht een strafwet wil wijzigen.
Edit: Fuck, ik was te laat
Dat staat in post #26 heel duidelijk aangegeven.quote:Op donderdag 17 september 2026 19:30 schreef probeer het volgende:
[..]
Wat is voor jou gedegen bewijs? Iig niet de rapporten van VN, dus wat wel?
Een aantijging is per definitie onbewezen, en dus nog helemaal niet waar of niet-waar. Anders zou het geen 'aantijging' meer heten.quote:Op donderdag 17 september 2026 19:35 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Smaad en laster is in Nederland ook strafbaar. Dat deze aantijgingen koren op de molen zijn in bepaalde contreien omdat men Israël hekelt en een sympathie voor de Palestijnen voelt, maakt deze aantijgingen niet ineens waar.
Dus alleen wanneer ze het zelf op papier toegeven dat ze genocide plegen? Daadwerkelijke waarneming van enige strafbare feiten doet er niet toe?quote:Dat staat in post #26 heel duidelijk aangegeven.
Of juist niet. Een schriftelijke bekentenis kan bij elkaar gelogen en verzonnen zijn. Ik snap die mensen niet die roepen dat alles een vermoeden of een aanname is totdat het 'bewezen' is.quote:Op donderdag 17 september 2026 19:40 schreef probeer het volgende:
[..]
Een aantijging is per definitie onbewezen, en dus nog helemaal niet waar of niet-waar. Anders zou het geen 'aantijging' meer heten.
Dat Nety zegt dat dit smaad en laster is, maakt het niet opeens waarheid.
[..]
Dus alleen wanneer ze het zelf op papier toegeven dat ze genocide plegen? Daadwerkelijke waarneming van enige strafbare feiten doet er niet toe?
Dat is een ehh, zeer hoge mate van bewijslast die je daar vereist; dat alleen een schriftelijke bekentenis telt.
Sterker nog, je kunt zeggen dat het vermoedens, aannames of zelfs leugens zijn. Zonder bewijs is de daad immers nooit verricht.quote:Op donderdag 17 september 2026 19:47 schreef probeer het volgende:
Gewoon nooit opschrijven wat je doet, en je komt zelfs met genocide weg. Goh, wie had gedacht dat het zo makkelijk kon zijn.
Je zult mij niet horen over een Oscar winnende documentairequote:Op donderdag 17 september 2026 15:39 schreef Koekoekmakto het volgende:
Het is nu enkel wachten in dit topic op de mensen die deze documentaire kwaadspreken en leugenarij vinden.
Valse tegenstelling beide partijen maken zich daar nu objectief gezien schuldig aan.quote:Op donderdag 17 september 2026 19:36 schreef Red_85 het volgende:
Al die mensen die het nog steeds blijven opnemen voor die hatende moordmachines...
Als mensen een documentaire maken die draait om een beschuldiging, dan is natuurlijk wel logisch dat er ook keihard bewijs wordt geleverd om te bewijzen dat er sprake is van wat men stelt.quote:Op donderdag 17 september 2026 19:40 schreef probeer het volgende:
[..]
Een aantijging is per definitie onbewezen, en dus nog helemaal niet waar of niet-waar. Anders zou het geen 'aantijging' meer heten.
Dat Nety zegt dat dit smaad en laster is, maakt het niet opeens waarheid.
quote:Throughout history, Jewish people have been systematically subjected to false accusations—often under legal systems where the burden of proof was inverted, requiring them to prove their innocence rather than the accuser proving their guilt. Because medieval and early modern European legal codes viewed Jewish testimony as inherently untrustworthy compared to Christian testimony, Jews faced severe systemic hurdles when trying to defend themselves
Bron: Google Gemini
En voordat je nu begint te brullen dat ik jou voor antisemiet uitmaak, nee dat doe ik niet. Sterker nog, ik ben ervan overtuigt dat jij geen antisemiet bent.quote:We’ve seen a pattern of algorithmically amplified blood libel throughout the war in Gaza. The accusation that Israel bombed the Al-Ahli hospital was transmitted around the world within hours, sparking protests and diplomatic condemnation. The digital virality of the accusation gave it moral traction before facts could intervene, reversing the burden of proof and embedding the lie into the public narrative. Only later did evidence confirm it was a misfired Palestinian rocket and civilian casualties far lower than reported.
Bron
Er is helemaal geen waarneming van een genocide.quote:Op donderdag 17 september 2026 19:40 schreef probeer het volgende:
[..]
Een aantijging is per definitie onbewezen, en dus nog helemaal niet waar of niet-waar. Anders zou het geen 'aantijging' meer heten.
Dat Nety zegt dat dit smaad en laster is, maakt het niet opeens waarheid.
[..]
Dus alleen wanneer ze het zelf op papier toegeven dat ze genocide plegen? Daadwerkelijke waarneming van enige strafbare feiten doet er niet toe?
Dat is een ehh, zeer hoge mate van bewijslast die je daar vereist; dat alleen een schriftelijke bekentenis telt.
Niks vals aan.quote:Op donderdag 17 september 2026 21:38 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Valse tegenstelling beide partijen maken zich daar nu objectief gezien schuldig aan.
Alsof dat andersom anders is.quote:Op donderdag 17 september 2026 22:47 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Bij die moslims wordt de Jodenmensenhaat met de paplepel ongegoten. Weg er mee.
Kijk hoe Israel leeft en wil leven.quote:Op donderdag 17 september 2026 22:48 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
Alsof dat andersom anders is.
En ook al die verdomde joodse Israelische aanslagen in het Westenquote:Op donderdag 17 september 2026 22:48 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
Alsof dat andersom anders is.
Exact.quote:Op donderdag 17 september 2026 18:19 schreef Montagui het volgende:
Ach, het narratief ter bevordering van de gewenste "waarheid" moest weer een zetje krijgen?
Dat is andersom inderdaad anders. Er wonen ruim 2 miljoen Arabieren in Israël, die gewoon onderdeel van de samenleving zijn als elk ander. We weten allemaal dat dit andersom niet mogelijk is, die zouden allemaal direct worden gelyncht.quote:Op donderdag 17 september 2026 22:48 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
Alsof dat andersom anders is.
Jij bent echt totaal gestoord hè. What de fuck lees ik hier allemaal.quote:Op donderdag 17 september 2026 23:36 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dat is andersom inderdaad anders. Er wonen ruim 2 miljoen Arabieren in Israël, die gewoon onderdeel van de samenleving zijn als elk ander. We weten allemaal dat dit andersom niet mogelijk is, die zouden allemaal direct worden gelyncht.
Het is niet zonder reden dat de gebieden in de Westelijke Jordaanoever die onder controle zijn van de Palestijnen, strikt verboden voor Joden zijn en verkoop van grond aan een Jood volgens Palestijnse wet met de dood strafbaar is gesteld.
De realiteit is dat ondanks wat vele Westerlingen zich zo graag willen inbeelden, dat de Palestijnse samenleving een enorm geradicaliseerde samenleving is, met sentimenten die in heel veel andere Arabische en Islamitische samenlevingen ook terugziet. En het is ook niet zonder reden dat honderduizenden Joden uit alle Islamitische landen hebben moeten vluchten.
Er is niks rots aan in hun beleving. De kolonie is rot waardoor zij normale reacties als bedreigend zien. Zij die dit beseffen vertrekken uit deze kolonie omdat die alleen kan bestaan in de huidige vorm als je andere mensen met een ander geloof uitroeit of minimaliseert. Het is een kopie van de nazi's met een zionistisch sausje eroverheen.quote:Op donderdag 17 september 2026 15:38 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Vooral als ze wat ongemakkelijke waarheden weten boven te krijgen. Je zou als natie ook kunnen besluiten de rotte appels uit het leger te verwijderen. Een gemiddeld leger kent er gemiddeld nogal wat. Dat is helaas de aard van het beestje in de wereld. Het tekent je karakter als land als je er wat aan probeert te doen.
Hij zal het hier vast gaan verdedigen. Hij loopt voorop in de genocide goedkeur korps. Hij gaat zich in allerlei kronkels wringen om het goed te lullen.quote:Op vrijdag 18 september 2026 00:05 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
Jij bent echt totaal gestoord hè. What de fuck lees ik hier allemaal.
Kennelijk is voor sommige mensen alles toegestaan als er daardoor moslims worden afgeslacht.quote:Op vrijdag 18 september 2026 08:11 schreef Chadi het volgende:
[..]
Hij zal het hier vast gaan verdedigen. Hij loopt voorop in de genocide goedkeur korps. Hij gaat zich in allerlei kronkels wringen om het goed te lullen.
Ik heb nul sympathie voor die knakers. Maar Israël gaat zijn boekje wel degelijk te buiten. Dat heeft niets meer met verdediging te maken.quote:Op donderdag 17 september 2026 15:52 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Omdat er voor vele miljoenen aan propaganda uit oa Qatar over de hele wereld wordt uitgekotst om die zielige gazaantjes, die heel toevallig moslim zijn, in een goed daglicht te stellen, alles ter bevordering van de islam in het westen.
Dit is echt de enige reden, al het gekrijs over geen-oncide, hongersnood en wat nog meer is ruis, men moet en zal sympathie krijgen voor terroristen.
Zionisme is bij joden door de strot gedouwd. Het is ook wel begrijpelijk als je door de eeuwen heen opgejaagd wordt dat je vatbaar wordt voor ideeën als een veilig huis voor joden. De prijs voor dat veilige huis betalen de mensen die dat veilige huis daar niet willen en hun huizen uitgejaagd worden om het mogelijk te maken. Sommigen zijn bereid deze mensen uit te roeien om maar zelf een veilig huis te hebben.quote:Op vrijdag 18 september 2026 08:24 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
Kennelijk is voor sommige mensen alles toegestaan als er daardoor moslims worden afgeslacht.
Blijft bijzonder dat deze mensen dan notabene 'het Joodse volk' steunen. Totaal waanzinnig dat het uitgerekend Israël is dat genocidale trekken vertoont. Als er toch één volk is wat zich daar verre van zou moeten willen houden dan zijn zij het wel.
Wat je daar leest zijn feiten. Dat dit de enige reactie is die hebt, zegt alweer genoeg. Nul inhoud, alleen maar op de man.quote:Op vrijdag 18 september 2026 00:05 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
Jij bent echt totaal gestoord hè. What de fuck lees ik hier allemaal.
Israël vertoond helemaal geen 'genocidale trekken'. Sterker nog, men vecht tegen een samenleving die juist keer op keer heeft laten zien het liefst als het even kan een grootschalige genocide te willen plegen tegen Israël en diens inwoners. En dat hebben de beleidsbepalers ook zelf aangegeven na 7 oktober. Men wilde dit herhalen totdat Israël was vernietigd.quote:Op vrijdag 18 september 2026 08:24 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
Kennelijk is voor sommige mensen alles toegestaan als er daardoor moslims worden afgeslacht.
Blijft bijzonder dat deze mensen dan notabene 'het Joodse volk' steunen. Totaal waanzinnig dat het uitgerekend Israël is dat genocidale trekken vertoont. Als er toch één volk is wat zich daar verre van zou moeten willen houden dan zijn zij het wel.
Welke kolonie? Een kolonie wil zeggen een gebied dat onder het bestuur staat van een ander, vaak verder weg gelegen land. Israël is een soeverein land, geen kolonie. En als je denkt dat Israël een kopie van de nazis is dan heb je natuurlijk nul historisch besef.quote:Op vrijdag 18 september 2026 08:08 schreef Chadi het volgende:
[..]
Er is niks rots aan in hun beleving. De kolonie is rot waardoor zij normale reacties als bedreigend zien. Zij die dit beseffen vertrekken uit deze kolonie omdat die alleen kan bestaan in de huidige vorm als je andere mensen met een ander geloof uitroeit of minimaliseert. Het is een kopie van de nazi's met een zionistisch sausje eroverheen.
Jij hebt er best een handje van om te roepen dat je het over feiten hebt. Maar dan gaat het bijvoorbeeld over beweringen die beginnen met "we weten allemaal dat ...". Suggestief, en zelden lever je er bewijs bij.quote:Op vrijdag 18 september 2026 10:32 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Wat je daar leest zijn feiten.
Heb je een paar voorbeelden van zulke onwelgevallige feiten?quote:Op vrijdag 18 september 2026 10:34 schreef Basp1 het volgende:
Meneer van de subjectief selectief feiten eruit pikken en de onwelvallige feiten ontkennen.
Nog een uit de toolbox van HR: als iemand hem wijst op zijn drogrederingen dat niet weerleggen maar vragen gaan stellen voor de afleiding.quote:Op vrijdag 18 september 2026 10:37 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Heb je een paar voorbeelden van zulke onwelgevallige feiten?
Wat gebeurde er op 7 oktober, mede door burgers uitgevoerd? Of wat te denken van de bekende lynchpartij in Ramallah, in 2000 toen twee Israëlische militairen een verkeerde afslag namen en in Ramallah terecht kwamen?quote:Op vrijdag 18 september 2026 10:37 schreef Chillegast het volgende:
[..]
Jij hebt er best een handje van om te roepen dat je het over feiten hebt. Maar dan gaat het bijvoorbeeld over beweringen die beginnen met "we weten allemaal dat ...". Suggestief, en zelden lever je er bewijs bij.
Er wordt mij verweten dat ik onwelgevallige feiten zou ontkennen. Dan is het logisch om naar een paar voorbeelden te vragen.quote:Op vrijdag 18 september 2026 10:38 schreef Chillegast het volgende:
[..]
Nog een uit de toolbox van HR: als iemand hem wijst op zijn drogrederingen dat niet weerleggen maar vragen gaan stellen voor de afleiding.
Waarom doe je dat eigenlijk?
Een veroordeling van de VN die je graag ontkent.quote:Op vrijdag 18 september 2026 10:37 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Heb je een paar voorbeelden van zulke onwelgevallige feiten?
Misschien moet je dan met een inhoudelijke reactie op het onderwerp komen, deze post waarin je wil sneren naar andere users voegt namelijk niet veel toe. Dat zul je zelf ook wel weten.quote:Op vrijdag 18 september 2026 10:44 schreef Perox het volgende:
Wordt weer een druk dagje voor de webcare vandaag. Valt niet mee al dat gaslighten, afleiden, jijbakken etc. Keihard werken. Tot iedereen weer is vergeten waar het eigenlijk over ging.
Dat is ook propaganda omdat het eenzijdig één kant van het verhaal belicht om de kijker te beïnvloeden over Israël. Een documentaire is niet per se een feit, het is een interpretatie van de maker van de realiteit waarin subjectieve keuzes worden gemaakt over wat men wél en wat men niet laat zien. Theroux kiest er in die documentaire voor om Israël als daders weg te zetten, Palestijnen als structurele slachtoffers. Dat zijn dus geen feiten, maar propaganda.quote:Op vrijdag 18 september 2026 10:45 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Een veroordeling van de VN die je graag ontkent.
Een documentaire van theroux over de westbank die je als propagnada weg zet.
En zo kunnen we wel door blijven gaan...
Maar goed blijf lekker in de irael doet nooit iets fout rol hangen, velen zien toch wel in dat een verhaal meerdere kanten heeft en de rooskleurigheid waarmee jij israel hier op een voetstuk blijft plaatsen een bizarre fantasie is.
Wederom, het staat je gewoon vrij om een inhoudelijke reactie te geven over deze documentaire, maar dat laat je na.quote:Op vrijdag 18 september 2026 10:46 schreef Perox het volgende:
Er zijn sommige gebruikers die ik dan ook niet citeer, want die willen alleen maar wegleiden van het onderwerp.
Je zit steeds te wc eenden over hunnie zijn erger. Maar het is eigenlijk heel simpel.quote:Op vrijdag 18 september 2026 10:42 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Wat gebeurde er op 7 oktober, mede door burgers uitgevoerd? Of wat te denken van de bekende lynchpartij in Ramallah, in 2000 toen twee Israëlische militairen een verkeerde afslag namen en in Ramallah terecht kwamen?
Dat mag je vinden. Ik vind Israëliërs niet kut, dus deze vergelijking kan ik niets mee. De Israëlische samenleving is ook op geen enkele manier te vergelijken met de Palestijnse. De Israëlische is relatief Westers, de Palestijnse uiteraard niet.quote:Op vrijdag 18 september 2026 10:54 schreef Cheeseburgert het volgende:
[..]
Je zit steeds te wc eenden over hunnie zijn erger. Maar het is eigenlijk heel simpel.
Palestijnen zijn kut.
En Israëli's zijn kut.
Net even, fout van mij, informatie over opgezocht en na 5 minuten de boel weer afgesloten.quote:Op vrijdag 18 september 2026 10:42 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Of wat te denken van de bekende lynchpartij in Ramallah, in 2000 toen twee Israëlische militairen een verkeerde afslag namen en in Ramallah terecht kwamen?
Kritiek op een leger kan wél onder smaad of laster vallen als daarbij zware beschuldigingen worden gedaan die niet goed worden onderbouwd. Dat geldt tegen elke entiteit of instituut.quote:Op vrijdag 18 september 2026 10:56 schreef Perox het volgende:
Alles wordt er bij gehaald, maar hier wordt natuurlijk de persvrijheid en de vrijheid van meningsuiting op een gigantische manier onder druk gezet door de regering Netanyahu.
Kritiek op militaire operaties valt natuurlijk nooit onder smaad. Of het moet totaal bij elkaar gefingeerd zijn maar daar is hier geen sprake van.
Dan kun je wel weer beginnen over 7 oktober dit dat, maar daarmee kan je niet alles rechtlullen. Dit is gewoon heel kwalijk.
Daar heb ik het helemaal niet over man. Je manier van discussiëren is zoooooooo voorspelbaar: Zeg iets waarvan je wil dat het zo is. Lever vooral geen bewijs. Als iemand je erop wijst dat het niet helemaal klopt wat je zegt roep je: "HET ZIJN ALLEMAAL FEITEN WAT IK ZEG". Zo rolt HR. En dat is wel een feit.quote:Op vrijdag 18 september 2026 10:42 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Wat gebeurde er op 7 oktober, mede door burgers uitgevoerd? Of wat te denken van de bekende lynchpartij in Ramallah, in 2000 toen twee Israëlische militairen een verkeerde afslag namen en in Ramallah terecht kwamen?
en gaat al 100 jaar ofzo op deze manier moet je naaaagaan voor die mensjons daaroquote:Op donderdag 17 september 2026 15:42 schreef Solotovski het volgende:
Inmiddels zo klaar met dat Israël en Palestijnen gejank elke dag weer.
Ze kunnen me allebei aan m'n reet roesten
Voor (historische) basisfeiten hoeft niet in elke zin een bewijs te worden geleverd. Dat doe je zelf ook niet. Het valt wat dat betreft op dat je altijd een enorme bewijslast bij de discussiepartner legt, maar hierin zelf niet het goede voorbeeld geeft.quote:Op vrijdag 18 september 2026 11:00 schreef Chillegast het volgende:
[..]
Daar heb ik het helemaal niet over man. Je manier van discussiëren is zoooooooo voorspelbaar: Zeg iets waarvan je wil dat het zo is. Lever vooral geen bewijs. Als iemand je erop wijst dat het niet helemaal klopt wat je zegt roep je: "HET ZIJN ALLEMAAL FEIT~EN WAT IK ZEG". Zo rolt HR.
En vooral veel tegenvragen stellen, want dat leidt de aandacht af van je eigen gecherrypick. Dan heb je namelijk kans dat het weer ergens anders over gaat. Rinse and repeat. Ad infinitum.
Zo vergeet je tussen je gefulmineer over Arabieren en moslims door heel handig achterwege dat Netanyahu in de dagen voor 7 oktober vanuit de Arabische wereld (door Mohammed Bin Zayed) persoonlijk gewaarschuwd is dat Hamas iets van plan was.
Die claim wordt in de media gemaakt inderdaad, mocht dat kloppen, op welke manier acht je dit relevant in de discussie?quote:Op vrijdag 18 september 2026 11:00 schreef Chillegast het volgende:
[..]
Zo vergeet je tussen je gefulmineer over Arabieren en moslims door heel handig achterwege dat Netanyahu in de dagen voor 7 oktober vanuit de Arabische wereld (door Mohammed Bin Zayed) persoonlijk gewaarschuwd is dat Hamas iets van plan was.
Dat is geen claim, dat is een feit. Dat weet je zelf ook wel. En als je goed leest weet je prima waarom dat relevant is. Dat geef ik namelijk aan.quote:Op vrijdag 18 september 2026 11:02 schreef HowardRoark het volgende:
...
Die claim wordt in de media gemaakt inderdaad, mocht dat kloppen, op welke manier acht je dit relevant in de discussie?
Welke objectieve feiten heeft theroux dan weggelaten om de objectieve verfieerbare misdadige kolonisten in een nog slechter daglicht te plaatsen?quote:Op vrijdag 18 september 2026 10:47 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dat is ook propaganda omdat het eenzijdig één kant van het verhaal belicht om de kijker te beïnvloeden over Israël. Een documentaire is niet per se een feit, het is een interpretatie van de maker van de realiteit waarin subjectieve keuzes worden gemaakt over wat men wél en wat men niet laat zien. Theroux kiest er in die documentaire voor om Israël als daders weg te zetten, Palestijnen als structurele slachtoffers. Dat zijn dus geen feiten, maar propaganda.
Hamas is altijd wel iets van plan, als je niet met iets concreters kan komen dan 'ze zijn iets van plan' dan kun je daar als Netanyahu ook niet zoveel mee natuurlijk.quote:Op vrijdag 18 september 2026 11:00 schreef Chillegast het volgende:
[..]
Daar heb ik het helemaal niet over man. Je manier van discussiëren is zoooooooo voorspelbaar: Zeg iets waarvan je wil dat het zo is. Lever vooral geen bewijs. Als iemand je erop wijst dat het niet helemaal klopt wat je zegt roep je: "HET ZIJN ALLEMAAL FEITEN WAT IK ZEG". Zo rolt HR. En dat is wel een feit.
En vooral veel tegenvragen stellen, want dat leidt de aandacht af van je eigen gecherrypick. Dan heb je namelijk kans dat het weer ergens anders over gaat. Rinse and repeat. Ad infinitum.
Zo vergeet je tussen je gefulmineer over Arabieren en moslims door heel handig dat Netanyahu in de dagen voor 7 oktober vanuit de Arabische wereld (door Mohammed Bin Zayed) persoonlijk gewaarschuwd is dat Hamas iets van plan was.
Mohammed Bin Zayed had concrete aanwijzingen voor wat uiteindelijk op 7 oktober is uitgevoerd. Die heeft ie persoonlijk aan Nethanyahu doorgebriefd.quote:Op vrijdag 18 september 2026 11:07 schreef Hathor het volgende:
[..]
Hamas is altijd wel iets van plan, als je niet met iets concreters kan komen dan 'ze zijn iets van plan' dan kun je daar als Netanyahu ook niet zoveel mee natuurlijk.
Dan had hij wel iets duidelijker mogen zijn dan alleen doorgeven dat ze iets van plan zijn.quote:Op vrijdag 18 september 2026 11:09 schreef Chillegast het volgende:
[..]
Mohammed Bin Zayed had concrete aanwijzingen voor wat uiteindelijk op 7 oktober is uitgevoerd. Die heeft ie persoonlijk aan Nethanyahu doorgebriefd.
Lol ?quote:Op vrijdag 18 september 2026 11:10 schreef Hathor het volgende:
[..]
Dan had hij wel iets duidelijker mogen zijn dan alleen doorgeven dat ze iets van plan zijn.
Het was dat moment dat heel het Westen de handen hadden moeten aftrekken van de Palestijnen: geen geld, geen hulp, niets meer.quote:Op vrijdag 18 september 2026 10:56 schreef Joppiez het volgende:
[..]
Net even, fout van mij, informatie over opgezocht en na 5 minuten de boel weer afgesloten.
Een troosteloze en hopeloze gebed zonder eind en ondertussen is de haat naar elkaar niet bepaald afgenomen.
Als het een feit is, waar zijn de bewijzen dan? Haaretz heeft deze claim gemaakt, dat maakt het nog niet meteen een feit.quote:Op vrijdag 18 september 2026 11:04 schreef Chillegast het volgende:
[..]
Dat is geen claim, dat is een feit. Dat weet je zelf ook wel. En als je goed leest weet je prima waarom dat relevant is. Dat geef ik namelijk aan.
Theroux heeft met name het terrorisme van de Palestijnen volledig buiten beschouwing gelaten en de volledige Joodse populatie van de Westelijke Jordaanoever gereduceerd tot de absolute excessen.quote:Op vrijdag 18 september 2026 11:04 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Welke objectieve feiten heeft theroux dan weggelaten om de objectieve verfieerbare misdadige kolonisten in een nog slechter daglicht te plaatsen?
De Palestijnen hebben hier helemaal nooit een eigen land gehad. Zoals je weet was dit gebied tot de Zesdaagse Oorlog in 1967 in handen van Jordanië. Daarvoor was het in handen van de Britten.quote:Op vrijdag 18 september 2026 11:04 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Als we naar kaartjes van de westoever kijken kun zelfs jij niet met droge ogen bewerken dat er geen land van palestijnen afgenomen is.
Of het ICJ die muur nu illegaal acht of niet, je kunt Israël niet verwachten een vrije doorgang te creëren voor mensen uit een samenleving die herhaaldelijk terreur plegen tegen Israëlische burgers. Dit is ook waar die muur voor dient, net zoals de vele checkpoints op de Westelijke Jordaanoever.quote:Op vrijdag 18 september 2026 11:04 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Het objectief verfieerbaar totaal negeren van de 2004 uitspraak over de illegale muur bij westbank.
Oh deze ga ik onthouden voor de volgende keer dat jij weer eens zonder enig bewijs te leveren over feiten begint.quote:Op vrijdag 18 september 2026 11:12 schreef HowardRoark het volgende:
Als het een feit is, waar zijn de bewijzen dan?
Jij wil dus beweren dat Netanyahu precies op de hoogte was van wat er ging komen en op welk tijdstip dat zou gaan gebeuren en daar niks mee heeft gedaan? Dacht je nou echt dat als de IDF precies wist wat er ging komen dat ze niet een gigantische 'valkuil' zouden hebben gegraven waarmee ze in een klap 1200 hamas terroristen hadden kunnen opruimen?quote:
Het hele punt is nou juist dat Netanyahu volgens de bronnen heeft nagelaten de waarschuwing die hij van de UAE kreeg door te briefen aan zijn veiligheidsdiensten.quote:Op vrijdag 18 september 2026 11:15 schreef Hathor het volgende:
[..]
Jij wil dus beweren dat Netanyahu precies op de hoogte was van wat er ging komen en op welk tijdstip dat zou gaan gebeuren en daar niks mee heeft gedaan? Dacht je nou echt dat als de IDF precies wist wat er ging komen dat ze niet een gigantische 'valkuil' zouden hebben gegraven waarmee ze in een klap 1200 hamas terroristen hadden kunnen opruimen?
Tot op heden is slechts een beschuldiging, dat weet jij zelf ook. Het zou natuurlijk waar kunnen zijn, maar dat zou ook behoorlijk groot nieuws zijn, want dan heeft hij deze aanslagen dus niet serieus genomen. Kortom, nalatigheid.quote:Op vrijdag 18 september 2026 11:14 schreef Chillegast het volgende:
[..]
Oh deze ga ik onthouden voor de volgende keer dat jij weer eens zonder enig bewijs te leveren over feiten begint.
Haaretz is een serieus medium met een goede reputatie. Dat Israel de krant en deze onderzoeksjournalisten nu aanklaagt en dat bepaalde radicale elementen uit de Israëlische overheid zelfs spreken over hoogverraad spreekt boekdelen.quote:Op vrijdag 18 september 2026 11:19 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Tot op heden is slechts een beschuldiging, dat weet jij zelf ook. Het zou natuurlijk waar kunnen zijn, maar dat zou ook behoorlijk groot nieuws zijn, want dan heeft hij deze aanslagen dus niet serieus genomen. Kortom, nalatigheid.
Netanyahu heeft met name gezegd dat het een leugen betrof. Als een krant zulke dingen de wereld in weet te slingeren die niet waar zouden zijn, dan kan ik mij goed voorstellen dat men zo een medium aanklaagt.quote:Op vrijdag 18 september 2026 11:27 schreef Chillegast het volgende:
[..]
Haaretz is een serieus medium met een goede reputatie. Dat Israel de krant en deze onderzoeksjournalisten nu aanklaagt en dat bepaalde radicale elementen uit de Israëlische overheid zelfs spreken over hoogverraad spreekt boekdelen.
Mwah, als je bedoelt dat het een kleine groep bereikt die disproportioneel invloedrijk is, ja. Maar tegenover het algemene publiek zeker niet. Veel mensen lezen Haaretz dus niet.quote:Op vrijdag 18 september 2026 11:41 schreef Chillegast het volgende:
Haaretz is zeer invloedrijk in Israel.
Correct, dat is zeker zo.quote:Op vrijdag 18 september 2026 11:44 schreef Chillegast het volgende:
Israel Hayom heeft trouwens meer lezers dan Haaretz, maar dat komt ook omdat die gratis verspreid wordt.
Invloedrijk onder beslissers,quote:Op vrijdag 18 september 2026 11:47 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Mwah, als je bedoelt dat het een kleine groep bereikt die disproportioneel invloedrijk is, ja. Maar tegenover het algemene publiek zeker niet. Veel mensen lezen Haaretz dus niet.
Vergeet het begraven van die ambulance niet...quote:Op donderdag 17 september 2026 17:18 schreef HowardRoark het volgende:
Ik gaf het in een ander topic al aan: uitstekende zet dit. Laster en smaad dient ook bestraft te worden. Als mensen concrete bewijzen hebben voor aantijgingen, prima, maar die zijn hier niet. En hoe zwaarder de beschuldiging, hoe groter de bewijslast.
[..]
Ik vroeg je dit elders ook al: heb je ook een paar concrete voorbeelden van zulke vermeende leugens?
[..]
En wat is 'de waarheid' precies?
Tja, dat was gewoon een oorlogsmisdaad. Volgens mij heeft niemand dat hier nog willen ontkennen.quote:Op vrijdag 18 september 2026 11:53 schreef King_Merc het volgende:
[..]
Vergeet het begraven van die ambulance niet...
Dan is de vraag, is dit een incident, iets waar Israël oprecht van baalt en wat men probeert te voorkomen? Of is het iets dat vaker voorkomt en bij de Israëlische modus operandi hoort?quote:Op vrijdag 18 september 2026 11:55 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Tja, dat was gewoon een oorlogsmisdaad. Volgens mij heeft niemand dat hier nog willen ontkennen.
Gezien het feit dat Palestijnen veelvuldig ambulances, ziekenwagens of zelfs humanitaire organisaties zoals de World Central Kitchen, gebruikt om immuniteit te creëren, kunnen we wel stellen dat men dit probeert te voorkomen. Niet voor niets zijn er ook humanitaire zones aangebracht en heeft het Israëlische leger jarenlang de strategie van 'roof knocking' gehanteerd.quote:Op vrijdag 18 september 2026 16:40 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Dan is de vraag, is dit een incident, iets waar Israël oprecht van baalt en wat men probeert te voorkomen? Of is het iets dat vaker voorkomt en bij de Israëlische modus operandi hoort?
Hint: niemand is strafrechtelijk vervolgd voor het doden van de hulpverleners.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |