Tja, das war einmal.quote:Op vrijdag 18 september 2026 08:06 schreef TweedeKlum het volgende:
[..]
Het zou bijzonder prettig zijn als men stopt met het misbruiken van de EK als politiek instrument.
De Eerste Kamer ís inherent politiek. Wetgeving controleren op kwaliteit en haalbaarheid is ook gewoon een kwestie van verschillende inzichten namelijk.quote:Op vrijdag 18 september 2026 08:06 schreef TweedeKlum het volgende:
[..]
Het zou bijzonder prettig zijn als men stopt met het misbruiken van de EK als politiek instrument.
Geloof in de markt? Wat hebben we recent gehad: een huurwet die huurprijzen capt met alle gevolgen van dien, warmtenetten die gekoppeld worden aan gasprijzen (!) en waar je niet kan wisselen van leverancier dus tada altijd het maximumtarief rekenen, stikstof- en CO2-regulering die half Rotterdam wegjaagt, hoogste accijnzen in Europa, BTW-verhogingen, uitvoeringsorganisaties die beleidswijzigingen niet aankunnen omdat de IT het niet aankan binnen een decennium usw usw.quote:Op vrijdag 18 september 2026 07:57 schreef Perrin het volgende:
[..]
Dat geloof in 'de markt lost het wel op' heeft veel schade aangericht ja.
Blijkt dat competent bestuur met visie en daadkracht toch gewoon nodig is, jammer joh.
We hebben geen dubbele Tweede Kamer nodig. Sterker nog, we zijn beter af zonder.quote:Op vrijdag 18 september 2026 08:10 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
De Eerste Kamer ís inherent politiek. Wetgeving controleren op kwaliteit en haalbaarheid is ook gewoon een kwestie van verschillende inzichten namelijk.
Je verwart twee dingen: slecht bestuur en geen bestuur.quote:Op vrijdag 18 september 2026 08:12 schreef nostra het volgende:
[..]
Geloof in de markt? Wat hebben we recent gehad: een huurwet die huurprijzen capt met alle gevolgen van dien, warmtenetten die gekoppeld worden aan gasprijzen (!) en waar je niet kan wisselen van leverancier dus tada altijd het maximumtarief rekenen, stikstof- en CO2-regulering die half Rotterdam wegjaagt, hoogste accijnzen in Europa, BTW-verhogingen, uitvoeringsorganisaties die beleidswijzigingen niet aankunnen omdat de IT het niet aankan binnen een decennium usw usw.
Ja precies, dan zijn we het daarover eens. De overheid moet de voorwaarden scheppen, de markt kan ze (meestal) wel invullen. Maar juist op die grote thema's is er geen beleid gevoerd. Dat heeft niets te maken met "aan de markt overlaten", het is aan niemand overgelaten. Komt later wel, lost zich vanzelf wel op, er zijn nu andere prioriteiten, ik ben bezig met de verkiezingen van volgend jaar, het kabinet is gevallen, we zijn tien weken met reces.quote:Op vrijdag 18 september 2026 08:20 schreef Perrin het volgende:
Dus: minder micromanagement en overbodige regels, maar méér richting op de grote lijnen.
Precies dáár zit het probleem.quote:Op vrijdag 18 september 2026 08:24 schreef nostra het volgende:
[..]
Ja precies, dan zijn we het daarover eens. De overheid moet de voorwaarden scheppen, de markt kan ze (meestal) wel invullen. Maar juist op die grote thema's is er geen beleid gevoerd. Dat heeft niets te maken met "aan de markt overlaten", het is aan niemand overgelaten. Komt later wel, lost zich vanzelf wel op, er zijn nu andere prioriteiten, ik ben bezig met de verkiezingen van volgend jaar, het kabinet is gevallen, we zijn tien weken met reces.
Persoonlijk lijkt het me handiger om de Eerste Kamer gewoon af te schaffen. De enige redenen om deze te laten bestaan is een bredere toetsing op kwaliteit en eventueel de nood van een breder draagvlak, maar dat eerste wordt eigenlijk al min of meer afgedekt door de RvS en het tweede staat bestuurlijke voortvarendheid alleen maar in de weg.quote:Op vrijdag 18 september 2026 08:06 schreef TweedeKlum het volgende:
[..]
Het zou bijzonder prettig zijn als men stopt met het misbruiken van de EK als politiek instrument.
Eens maar als je weet dat de EK ook voor het zichzelf opheffen moet stemmen gaat dat natuurlijk nooit gebeuren. Ik vrees voor een hellend vlak, eigenlijk is dat misbruiken van de EK al zo'n 40 jaar geleden begonnen, Lubbers merkte dat toen al op en sindsdien is het eigenlijk alleen maar erger geworden.quote:Op vrijdag 18 september 2026 09:14 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Persoonlijk lijkt het me handiger om de Eerste Kamer gewoon af te schaffen. De enige redenen om deze te laten bestaan is een bredere toetsing op kwaliteit en eventueel de nood van een breder draagvlak, maar dat eerste wordt eigenlijk al min of meer afgedekt door de RvS en het tweede staat bestuurlijke voortvarendheid alleen maar in de weg.
Het is nu een soort tweede Tweede Kamer, en dat slaat natuurlijk nergens op.
Nog beter is het gehele parlement af te schaffen en een verlicht despoot voor een termijn van ten hoogste 8 jaar aan te stellen. Zo'n despoot is dan in staat om wel te kiezen, knopen door te hakken en een lange termijnkoers uit te zetten voor ons land. Nederland heeft het gewoon niet om minipartijtjes het land te laten besturen; het zijn allemaal minkukels daar in "Den Haag".quote:Op vrijdag 18 september 2026 09:14 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Persoonlijk lijkt het me handiger om de Eerste Kamer gewoon af te schaffen. De enige redenen om deze te laten bestaan is een bredere toetsing op kwaliteit en eventueel de nood van een breder draagvlak, maar dat eerste wordt eigenlijk al min of meer afgedekt door de RvS en het tweede staat bestuurlijke voortvarendheid alleen maar in de weg.
Het is nu een soort tweede Tweede Kamer, en dat slaat natuurlijk nergens op.
Eens hoor, maar godsonmogelijk natuurlijk met een TK, een nieuwe TK én een EK met 2/3e meerderheid.quote:Op vrijdag 18 september 2026 09:14 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Persoonlijk lijkt het me handiger om de Eerste Kamer gewoon af te schaffen. De enige redenen om deze te laten bestaan is een bredere toetsing op kwaliteit en eventueel de nood van een breder draagvlak, maar dat eerste wordt eigenlijk al min of meer afgedekt door de RvS en het tweede staat bestuurlijke voortvarendheid alleen maar in de weg.
Het is nu een soort tweede Tweede Kamer, en dat slaat natuurlijk nergens op.
Maar waarom zou de EK die functie moeten hebben? We kiezen toch 150 man die bepalen dat we zus of zo gaan doen of dit en dat.quote:Op vrijdag 18 september 2026 09:26 schreef Frozen-assassin het volgende:
Absoluut niet voor het afschaffen EK. Wel eventueel een andere vorm. De adviezen van RvS is niet voldoende omdat je die gewoon naast je kan neerleggen.
Een EK kan de slechtste plannen nog tegenhouden. Dat het nu enorm stroperig gaat ligt niet aan EK maar vooral aan TK zelf.
U pleit voor een "sterke" man?quote:Op vrijdag 18 september 2026 09:25 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Nog beter is het gehele parlement af te schaffen en een verlicht despoot voor een termijn van ten hoogste 8 jaar aan te stellen. Zo'n despoot is dan in staat om wel te kiezen, knopen door te hakken en een lange termijnkoers uit te zetten voor ons land. Nederland heeft het gewoon niet om minipartijtjes het land te laten besturen; het zijn allemaal minkukels daar in "Den Haag".
Mwah, D66 is natuurlijk vrij groot, die zijn op zich voor afschaffing. PvdA en GroenLinks waren dat ook dus zal PRO dat waarschijnlijk ook wel willen. VVD is daar tegenwoordig min of meer ook wel voor te pruimen dus het probleem zal vooral zitten bij de confessionelen en de provinciaal onafhankelijken.quote:Op vrijdag 18 september 2026 09:25 schreef TweedeKlum het volgende:
[..]
Eens maar als je weet dat de EK ook voor het zichzelf opheffen moet stemmen gaat dat natuurlijk nooit gebeuren. Ik vrees voor een hellend vlak, eigenlijk is dat misbruiken van de EK al zo'n 40 jaar geleden begonnen, Lubbers merkte dat toen al op en sindsdien is het eigenlijk alleen maar erger geworden.
Nee, ik pleit ervoor om de kennis van de oude wijsgeren te omarmen. Plato was een fel tegenstander van democratie. Voor hem was besturen een hoogstaand ambacht, vergelijkbaar met geneeskunde of zeevaart. Zoals een zieke patiënt vertrouwt op de expertise van een arts en niet op een stemming onder leken zo zou een samenleving haar lot niet in handen moeten leggen van de onnadenkende en ongeïnformeerde massa die gemakkelijk te manipuleren is.quote:Op vrijdag 18 september 2026 09:42 schreef TweedeKlum het volgende:
[..]
U pleit voor een "sterke" man?
ga jij eens snel je pilletje innemenquote:Op vrijdag 18 september 2026 10:05 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Nee, ik pleit ervoor om de kennis van de oude wijsgeren te omarmen. Plato was een fel tegenstander van democratie. Voor hem was besturen een hoogstaand ambacht, vergelijkbaar met geneeskunde of zeevaart. Zoals een zieke patiënt vertrouwt op de expertise van een arts en niet op een stemming onder leken zo zou een samenleving haar lot niet in handen moeten leggen van de onnadenkende en ongeïnformeerde massa die gemakkelijk te manipuleren is.
Om de gevaren van de democratie te illustreren, gebruikte hij de beroemde allegorie van het Schip van Staat. Hij vergeleek het volk met een machtige maar bijziende en slechthorende kapitein die weinig verstand heeft van navigatie. De bemanningsleden, de populistische politici, vechten onderling om het roer te overmeesteren door de kapitein te bespelen met mooie woorden en vleiende beloftes. De échte navigator, die de sterren en winden bestudeert en daardoor weet hoe het schip veilig te koersen, wordt door de ruziënde bemanning afgedaan als een nutteloze dromer.
Volgens Plato kunnen alleen de filosofen rechtvaardig besturen. Zij hebben via een intensieve, decennialange vorming in wiskunde, dialectiek en filosofie het niveau bereikt waarop ze doordringen tot de 'Ideëenvormen' met als hoogste vorm het Absolute Goede (zoals uitgebeeld in de beroemde Grotvergelijking). Om te garanderen dat deze heersers uitsluitend het algemeen belang dienen, stelde Plato strenge eisen. Zowel mannelijke als vrouwelijke filosofen mochten geen privé-eigendom of geld bezitten en leefden in een commune. Zo werd vriendjespolitiek uitgesloten en bleef hun enige drijfveer het welzijn van de gemeenschap. Uiteindelijk vatte Plato zijn overtuiging krachtig samen: pas wanneer filosofen koningen worden of wanneer de heersers van deze wereld de geest van de filosofie werkelijk omarmen, zal er een einde komen aan het lijden van de mensheid.
Nou ja, je mag hier van vinden wat je wilt maar het klinkt allemaal logischer dan dat gelul tijdens de APB.
Ik zou Poppers The Open Society and its Enemies eens lezen als ik jou was, en dan met name het eerste deel.quote:Op vrijdag 18 september 2026 10:05 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Nee, ik pleit ervoor om de kennis van de oude wijsgeren te omarmen. Plato was een fel tegenstander van democratie. Voor hem was besturen een hoogstaand ambacht, vergelijkbaar met geneeskunde of zeevaart. Zoals een zieke patiënt vertrouwt op de expertise van een arts en niet op een stemming onder leken zo zou een samenleving haar lot niet in handen moeten leggen van de onnadenkende en ongeïnformeerde massa die gemakkelijk te manipuleren is.
Om de gevaren van de democratie te illustreren, gebruikte hij de beroemde allegorie van het Schip van Staat. Hij vergeleek het volk met een machtige maar bijziende en slechthorende kapitein die weinig verstand heeft van navigatie. De bemanningsleden, de populistische politici, vechten onderling om het roer te overmeesteren door de kapitein te bespelen met mooie woorden en vleiende beloftes. De échte navigator, die de sterren en winden bestudeert en daardoor weet hoe het schip veilig te koersen, wordt door de ruziënde bemanning afgedaan als een nutteloze dromer.
Volgens Plato kunnen alleen de filosofen rechtvaardig besturen. Zij hebben via een intensieve, decennialange vorming in wiskunde, dialectiek en filosofie het niveau bereikt waarop ze doordringen tot de 'Ideëenvormen' met als hoogste vorm het Absolute Goede (zoals uitgebeeld in de beroemde Grotvergelijking). Om te garanderen dat deze heersers uitsluitend het algemeen belang dienen, stelde Plato strenge eisen. Zowel mannelijke als vrouwelijke filosofen mochten geen privé-eigendom of geld bezitten en leefden in een commune. Zo werd vriendjespolitiek uitgesloten en bleef hun enige drijfveer het welzijn van de gemeenschap. Uiteindelijk vatte Plato zijn overtuiging krachtig samen: pas wanneer filosofen koningen worden of wanneer de heersers van deze wereld de geest van de filosofie werkelijk omarmen, zal er een einde komen aan het lijden van de mensheid.
Nou ja, je mag hier van vinden wat je wilt maar het klinkt allemaal logischer dan dat gelul tijdens de APB.
volt wil zoietsquote:Op vrijdag 18 september 2026 09:25 schreef TweedeKlum het volgende:
[..]
Eens maar als je weet dat de EK ook voor het zichzelf opheffen moet stemmen gaat dat natuurlijk nooit gebeuren. Ik vrees voor een hellend vlak, eigenlijk is dat misbruiken van de EK al zo'n 40 jaar geleden begonnen, Lubbers merkte dat toen al op en sindsdien is het eigenlijk alleen maar erger geworden.
quote:Wat Volt wil
Afschaffing Eerste Kamer:
Volt wil de Eerste Kamer opheffen.
Constitutioneel Hof: In de plaats daarvan wil de partij een Constitutioneel Hof oprichten.
Dit hof moet wetten kunnen toetsen aan de Grondwet.Voorwaarden:
Dit plan hoort bij een bredere wens om de Tweede Kamer uit te breiden en constitutionele toetsing in te voeren.
quote:Op vrijdag 18 september 2026 10:13 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ga jij eens snel je pilletje innemen
Ik bewonder Popper om zijn falsificatieprincipe binnen de wetenschappelijke methode. En ja, hij was een grote tegenstander van de denkbeelden van Plato.quote:Op vrijdag 18 september 2026 10:15 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Ik zou Poppers The Open Society and its Enemies eens lezen als ik jou was, en dan met name het eerste deel.
Omdat je wil voorkomen dat beleidskeuzes alle kanten op waaien na elke verkiezingen.quote:Op vrijdag 18 september 2026 09:41 schreef kalinhos het volgende:
[..]
Maar waarom zou de EK die functie moeten hebben? We kiezen toch 150 man die bepalen dat we zus of zo gaan doen of dit en dat.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |