Het is ook op geen enkele manier lullig bedoelt naar jou hoor, je komt hier over al een timide jongen, maar wellicht is het gewoon goed om je gevoelens even uit te spreken toch? Goh, ik vond het toch vervelend dat jullie plannen hebben gemaakt zonder mij. En van daaruit even het gesprek aanvoelen denk ik.quote:Op donderdag 23 juli 2026 11:02 schreef Traantje1 het volgende:
[..]
Daarom ben ik van plan om er over te praten, zodat ik beter weet wat er speelt.
Het enige misverstand lijkt mij in deze dat TS er alsnog achter is gekomen.quote:Op woensdag 22 juli 2026 23:13 schreef Boca_Raton het volgende:
Kaart het rustig aan. Er kan een misverstand in het spel zijn.
Ja, dat is wel zo’n beetje de leeftijd voor dat soort dingen. Ik heb zelf iets enigszins vergelijkbaars gehad rond die tijd. Drie jaar achter elkaar op vakantie met een vriendengroep van een stuk of 10 mensen. En het jaar erna vonden (achteraf gezien) een paar ervan de groep te groot, en besloten ze opeens met 5 mensen uit dezelfde wijk samen op reis te gaan zonder de rest. Dat was toen makkelijk op te lossen door dan maar met de niet uitgenodigden samen ook een reis te boeken, maar de hechte vriendengroep was daarna snel verwaterd.quote:Op donderdag 23 juli 2026 11:00 schreef Traantje1 het volgende:
[..]
Het gaat inderdaad om studentenleeftijd. We zijn ongeveer 20 jaar.
Nou ik bedoel eigenlijk wat als degene die de anderen heeft uitgenodigd in de veronderstelling was dat TS zelf op vakantie zou zijn (ik noem maar wat).quote:Op donderdag 23 juli 2026 12:04 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Het enige misverstand lijkt mij in deze dat TS er alsnog achter is gekomen.
Niks. Slikken, uithuilen en doorgaan. Met een grote groep op vakantie is toch alleen maar kut. Die wil dit niet, die wil dat niet, sus lust dit niet, zo lust dat niet. Been there, done that.quote:Op woensdag 22 juli 2026 22:58 schreef Traantje1 het volgende:
Wat zouden jullie doen in mijn situatie? Zouden jullie dit met hem bespreken of zouden jullie het juist laten rusten?
Oh jawel, dat lag al op tafel. Het was waarschijnlijk zelfs al helemaal geregeld en hij wist toen ook al dat je niet mee zou gaan maar op deze manier heeft hij zichzelf even 'veilig gezet'. Het zou dus niet zijn schuld zijn.quote:Op donderdag 23 juli 2026 07:25 schreef Traantje1 het volgende:
[..]
Ik weet niet of het plan al op tafel lag, toen ik het met hem had over dat het me leuk leek om weer samen op vakantie te gaan.
Dit.quote:Op donderdag 23 juli 2026 14:11 schreef DjVero het volgende:
[..]
Niks. Slikken, uithuilen en doorgaan. Met een grote groep op vakantie is toch alleen maar kut. Die wil dit niet, die wil dat niet, sus lust dit niet, zo lust dat niet. Been there, done that.
Ga alleen op een toffe reis. Kun je doen en laten wat je wilt, wanneer je wilt.
Of maak een singles reis en wie weet ontmoet je wel nieuwe blijvende mensen.
Aan de andere kant, ik lees dat je 20 bent. Dan snap ik het gevoel van erbij willen horen ook wel natuurlijk.
Nee, maar als je de enige van de groep bent waar ze überhaupt niks aan gevraagd hebben, vooral als je het jaar ervoor wel meeging en de mensen weten dat je het leuk vindt om mee te gaan, ga je wel achter je oren krabben.quote:Op donderdag 23 juli 2026 17:32 schreef Puzzie het volgende:
Ze zijn toch niet verplicht om jou iedere keer mee op vakantie te nemen?
Dus een jaar daarvoor samen vakantie geeft dus bijna wel een soort van verplichting.quote:Op donderdag 23 juli 2026 17:34 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Nee, maar als je de enige van de groep bent waar ze überhaupt niks aan gevraagd hebben, vooral als je het jaar ervoor wel meeging en de mensen weten dat je het leuk vindt om mee te gaan, ga je wel achter je oren krabben.
Dit, alleen zou ik het anders doen, gewoon niks meer van me laten horen en nieuwe vrienden zoeken. Of je bezig houden met de vrienden die niet bij dat groepje horen.quote:Op woensdag 22 juli 2026 23:01 schreef Cupfighter het volgende:
Ik zou tegen hun zeggen dat ze het kunnen bekijken, sorry dat zijn geen vrienden
Bij mij is het omgekeerd.quote:Op donderdag 23 juli 2026 17:34 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Nee, maar als je de enige van de groep bent waar ze überhaupt niks aan gevraagd hebben, vooral als je het jaar ervoor wel meeging en de mensen weten dat je het leuk vindt om mee te gaan, ga je wel achter je oren krabben.
Dat kan ook nog, ja. Met mijn mannelijke vrienden is het altijd goed gegaan, nooit gedoe. Maar zodra de partners van die gasten mee gingen, was het elke avond gezeik waar en wat we gingen eten. Of er werd hevig geroddeld over de paar vrijgezellen die wat lagen te knallen onderling en wat men daarvan vond.quote:Op donderdag 23 juli 2026 17:30 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Dit.
Hoe meer mensen, hoe meer verschillende behoeftes. Het kan heel goed gaan als je echt goed matcht en ze ook accepteren dat je niet altijd alles samen hoeft te doen. Elkaar vrij laten dus. Maar vaak is het toch meer gezeik dan gewenst is tijdens een vakantie.
Een (hechte) vriendengroep hebben heeft zeker verplichtingen, ja. Als je één persoon buitensluit dmv verzwijgen, dan heeft dat consequenties. Is toch niet zo raar? Net als bij een relatie is open communicatie en eerlijkheid belangrijk. Anders kun je de boel wel opheffen.quote:Op donderdag 23 juli 2026 17:39 schreef Puzzie het volgende:
[..]
Dus een jaar daarvoor samen vakantie geeft dus bijna wel een soort van verplichting.
Wat bedoel je met de bovenste zin?quote:Op donderdag 23 juli 2026 20:51 schreef Droopie het volgende:
Als ik kijk naar het andere topic van TS, dan zit er wel verschil tussen heel eenzaam voelen en een hechte vriendengroep die op vakantie gaat.
Dus misschien is het allemaal niet zo zwart wit.
Misschien ziet TS de anderen meer als vrienden dan ze hem als vriend zien.
Ik voel me nog steeds rot. Het gaat nu al een week zo en ik vind het heel moeilijk om het los te laten. Het doet me echt heel veel pijn. Ik denk dat ik mijn beste vriend een appje ga sturen om af te spreken zodra hij terug is van vakantie. Ik wil hem nu niet storen tijdens zijn vakantie. Als we elkaar zien, wil ik hem face-to-face mijn vragen stellen en vertellen hoe ik me voel.quote:
In het andere topic zei je, en dat maakt niet uit, dat je behoorlijk eenzaam bent en nog wat dingetjes.quote:Op donderdag 23 juli 2026 21:22 schreef Traantje1 het volgende:
[..]
Wat bedoel je met de bovenste zin?
Dan krijg je alleen maar een hoop camouflage en kutsmoesjes.quote:Op donderdag 23 juli 2026 21:26 schreef Traantje1 het volgende:
[..]
Ik voel me nog steeds rot. Het gaat nu al een week zo en ik vind het heel moeilijk om het los te laten. Het doet me echt heel veel pijn. Ik denk dat ik mijn beste vriend een appje ga sturen om af te spreken zodra hij terug is van vakantie. Ik wil hem nu niet storen tijdens zijn vakantie. Als we elkaar zien, wil ik hem face-to-face mijn vragen stellen en vertellen hoe ik me voel.
Ik ben wel benieuwd wat er gebeurt als je helemaal niks meer van je laat horen.quote:Op donderdag 23 juli 2026 21:26 schreef Traantje1 het volgende:
[..]
Ik voel me nog steeds rot. Het gaat nu al een week zo en ik vind het heel moeilijk om het los te laten. Het doet me echt heel veel pijn. Ik denk dat ik mijn beste vriend een appje ga sturen om af te spreken zodra hij terug is van vakantie. Ik wil hem nu niet storen tijdens zijn vakantie. Als we elkaar zien, wil ik hem face-to-face mijn vragen stellen en vertellen hoe ik me voel.
Klinkt als afstraffenquote:Op donderdag 23 juli 2026 23:20 schreef maily het volgende:
[..]
Ik ben wel benieuwd wat er gebeurt als je helemaal niks meer van je laat horen.
Dit hangt er toch een beetje vanaf hoe de dynamiek in de groep is. Is TS een vriend van deze beste vriend, maar niet van de rest? Misschien is dat een vriendengroep waar TS een beetje buiten staat. Dan is het op zich niet heel raar dat iedereen ook andere vrienden uit gaat nodigen.quote:Op donderdag 23 juli 2026 22:06 schreef Joopklepzeiker het volgende:
[..]
Dan krijg je alleen maar een hoop camouflage en kutsmoesjes.
Ja eeeh.. komt niet van mij af .... Eh.... We hadden de indruk dat je het de vorige keer niet leuk vond eeeh...
Of je krijgt keihard te horen dat je de vorige keer gewoon een blok aan het been was. Iemand die in wat voor reden dan ook buiten de groeo viel.
Ik zou gewoon zijn nummer wissen.
Hij speelt het spel van de rest keihard mee dus je vriend is het sowieso toch niet.
Ik zou benieuwd zijn naar hoelang het duurt voordat vriend contact opneemt met traantje. En waar ze het over gaan hebben.quote:
Dat snap ik niet helemaal, imo heeft TS onrealistische verwachtingen , waarom zou je iemand moeten testen of bespelen?quote:Op vrijdag 24 juli 2026 12:39 schreef maily het volgende:
[..]
Ik zou benieuwd zijn naar hoelang het duurt voordat vriend contact opneemt met traantje. En waar ze het over gaan hebben.
Dan weet TS zeker waar hij staat.quote:Op vrijdag 24 juli 2026 12:59 schreef Puzzie het volgende:
[..]
Dat snap ik niet helemaal, imo heeft TS onrealistische verwachtingen , waarom zou je dat moeten testen of bespelen?
Het klopt inderdaad dat ik op mannen val. Deze vrienden wisten dat tijdens de vorige vakantie ook al. Bij niemand anders speelt dat verder een rol, behalve bij de vrouwen uit de groep. Ik ben ervan overtuigd dat homofobie hier geen enkele rol speelt.quote:Op donderdag 23 juli 2026 23:13 schreef Groepfunder het volgende:
Als ik het mij goed herinner voel jij je seksueel aangetrokken tot jongens? Geldt dit ook voor deze "vrienden"? Zo nee, wisten deze vrienden vorig jaar ook dat jij op mannen valt? Zo nee, zou er niet een stukje homofobie kunnen meespelen? Of haal ik nu wat Fok!kers door elkaar? Dat kan ook. Je zou hopen dat zoiets geen rol speelt, maar het is wel een gedachte die bij mij opkwam bij het lezen van dit topic.
Ik ben niet door die ene vriend gevraagd, maar door iemand anders die het aan mij vroeg. Uiteindelijk heb ik heb ik ook geholpen met het regelen van de vakantie. Hij is wel beter bevriend met hen dan ik. Ik zie de anderen gedurende het jaar ook soms.quote:Op vrijdag 24 juli 2026 07:42 schreef nostra het volgende:
In combinatie met dat andere topic van je dat @:Droopie noemde: is het niet vrij simpel en is die ene vriend niet toevallig onderdeel van een grotere vriendengroep, organiseerde hij vorig jaar de vakantie en vroeg hij jou spontaan ook mee? En organiseert nu iemand anders uit die groep de vakantie waarbij jij wat uit de picture bent, omdat je geen onderdeel van die groep bent? Want je kan niet én zo eenzaam zijn als je eerder beschreef én een grote vriendengroep hebben. Zie je die andere mensen überhaupt de rest van het jaar, en dan bedoel ik thuis, in de kroeg, op een bbq etc?
Hoe weet je of je onrealistische verwachtingen hebt?quote:Op vrijdag 24 juli 2026 12:59 schreef Puzzie het volgende:
[..]
Dat snap ik niet helemaal, imo heeft TS onrealistische verwachtingen , waarom zou je iemand moeten testen of bespelen?
Hoe is het dan jouw vriendengroep? Het is zijn vriendengroep dus, waar jij soms bij bent. Dus dan kun je naar mijn mening niet verwachten dat je iedere keer uitgenodigd wordt.quote:Op vrijdag 24 juli 2026 21:27 schreef Traantje1 het volgende:
[..]
Ik ben niet door die ene vriend gevraagd, maar door iemand anders die het aan mij vroeg. Uiteindelijk heb ik heb ik ook geholpen met het regelen van de vakantie. Hij is wel beter bevriend met hen dan ik. Ik zie de anderen gedurende het jaar ook soms.
Het geeft wel een nogal ongemakkelijke dynamiek de volgende keer dat hij de groep gedurende het jaar weer zou zien.quote:Op vrijdag 24 juli 2026 23:22 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Hoe is het dan jouw vriendengroep? Het is zijn vriendengroep dus, waar jij soms bij bent. Dus dan kun je naar mijn mening niet verwachten dat je iedere keer uitgenodigd wordt.
Jouw verhaal in de OP heeft voor een groot deel te maken met verwachtingen over vriendschap.quote:Op vrijdag 24 juli 2026 21:55 schreef Traantje1 het volgende:
[..]
Hoe weet je of je onrealistische verwachtingen hebt?
Heel fijn om te lezen dat dit in elk geval niet het probleem is. Verder denk ik dat de analyse van Puzzie behoorlijk treffend is.quote:Op vrijdag 24 juli 2026 21:24 schreef Traantje1 het volgende:
[..]
Het klopt inderdaad dat ik op mannen val. Deze vrienden wisten dat tijdens de vorige vakantie ook al. Bij niemand anders speelt dat verder een rol, behalve bij de vrouwen uit de groep. Ik ben ervan overtuigd dat homofobie hier geen enkele rol speelt.
Dankjewel ChatGPTquote:Op zaterdag 25 juli 2026 00:00 schreef Puzzie het volgende:
[..]
Jouw verhaal in de OP heeft voor een groot deel te maken met verwachtingen over vriendschap.
Niet alleen met de gebeurtenis zelf, maar ook met de betekenis die jij eraan geeft.
Ten eerste koppel je een concrete gebeurtenis aan een bredere conclusie over jezelf.
Bijna alsof je lijkt te denken:
Ze gaan zonder mij op vakantie.
Dus zien ze mij waarschijnlijk niet als een echte vriend.
Misschien ben ik eigenlijk helemaal niemands vriend.
Dat is een grote sprong. Er kunnen allerlei redenen zijn waarom iemand niet wordt uitgenodigd,
maar jij komt vrij snel uit bij een negatieve conclusie over jou.
Ten tweede spelen verwachtingen inderdaad een grote rol.
Niet zozeer de verwachting dat je altijd overal bij moet zijn, maar verwachtingen over wat vriendschap betekent.
Je lijkt een aantal verwachtingen te hebben:
Dat vrienden onthouden wat belangrijk voor jou is, zoals jouw wens om nog eens samen op vakantie te gaan.
Dat als je vorig jaar samen op vakantie bent geweest, je een logische kandidaat bent om de volgende keer weer mee te gaan.
Dat niet uitgenodigd worden betekent dat je blijkbaar minder belangrijk bent.
Wanneer die verwachtingen niet uitkomen, voelt dat niet alleen als teleurstelling, maar ook als afwijzing.
Daarnaast valt mij op dat je de relatie misschien intensiever beleeft dan de ander.
Jij zegt zelf:
"ik beschouw hem als mijn beste vriend, hoewel ik weet dat ik niet zijn beste vriend ben."
Dat laat zien dat je je wel bewust bent van een verschil in wederkerigheid.
Daardoor kan een gebeurtenis als deze extra hard aankomen.
Je verwacht misschien meer betrokkenheid dan de ander uit zichzelf geeft.
Als ik jouw andere topic over eenzaamheid erbij haal dan zie ik dat jij iemand bent met veel zelfreflectie, je merkt veranderingen op (probeert zelf verklaringen te vinden. Dat wijst op iemand die veel nadenkt over zijn eigen functioneren.
Ik zie ook iemand die veel piekert.
Je schrijft dat je er "al een hele tijd" mee bezig bent.
Wat ik eruit haal is iemand die veel waarde hecht aan vriendschap en erbij willen horen;
gevoelig is voor signalen van afwijzing;
veel piekert en probeert te begrijpen wat er gebeurd is;
onzeker wordt wanneer verwachtingen niet uitkomen;
eerder aan zichzelf gaat twijfelen dan aan andere mogelijke verklaringen.
Piekeren zorgt er vaak voor dat je steeds opnieuw dezelfde gebeurtenis analyseert en steeds meer betekenis eraan gaat geven, zonder dat er nieuwe informatie bijkomt.
Je zou een gesprek met die vriend aan kunnen gaan, zorg er wel voor dat je voor jezelf duidelijk hebt wat je er mee wil bereiken,
Doel van een gesprek zou niet moeten zijn om vrienden of vriend schuldig te laten voelen maar om te begrijpen wat er is gebeurd, om de ander de ruimte te geven om zijn kant van het verhaal te vertellen, en om eerlijk te kunnen vertellen hoe jij je erbij voelde .
Maar naast een evt gesprek kan je ook naar jouw eigen verwachtingen kijken:
Verwacht ik dat anderen initiatief nemen, terwijl ik dat zelf ook zou kunnen doen?
Vraag ik weleens rechtstreeks of iemand iets samen wil doen, of wacht ik vooral af?
Baseer ik mijn gevoel van eigenwaarde misschien te veel op één vriendengroep?
Zie ik alle mogelijke verklaringen, of vooral de meest pijnlijke?
Daarnaast kan het helpen om je sociale netwerk breder te maken.
Als je gevoel van verbondenheid afhangt van één groep vrienden, of één persoon, voelt iedere teleurstelling veel groter.
Door ook contact te onderhouden met andere vrienden, familie, collega's, hobbygroepen of verenigingen wordt één gemiste uitnodiging minder bepalend voor je gevoel van eigenwaarde.
Er is ook een andere mogelijkheid die je niet hebt overwogen: misschien is de groep inderdaad minder hecht met jou dan jij zelf dacht.
Dat is pijnlijk, maar wel iets anders dan waardeloos zijn of geen vrienden hebben. Vriendschappen verschillen nu eenmaal in intensiteit. Soms blijken verwachtingen aan beide kanten niet gelijk te zijn.
Een gesprek kan ook heel waardevol zijn en drie dingen opleveren:
Je ontdekt dat het een misverstand was.
Je krijgt duidelijkheid dat de vriendschap anders wordt beleefd dan jij dacht.
Je merkt dat anderen weinig rekening met jou houden, waardoor je beter kan bepalen hoeveel energie je nog in die vriendschap wil steken.
In alle drie de gevallen krijg je iets wat je nu mist: duidelijkheid.
Sterkte!!
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |