Eerder onszelf, gezien we moeten dealen met minder brandstof.quote:
En wat gaan we dan doen? Zelf ons eigen eten verbouwen? Sierplanten zijn nu waar de sector flink aan verdient en veel groente en fruit dat we nu eten (bananen, bijvoorbeeld) kun je hier alleen in kassen kweken. Dus de keuze is dan klein en je betaalt er flink voor.quote:Op zaterdag 4 april 2026 00:40 schreef capuchon_jongen het volgende:
[..]
Als je er uit stapt dan kan je de grenzen volledig dicht gooien. Niemand gaat er dan nog in.
een heel strenge migratiebeleid.
Woningmarkt wordt goedkoper
Meer werkzekerheid. Want die ene pool die wou komen kan er niet meer in in en zal moeten worden ingenomen door een Nederlander.
.
En wij daarvoor. De gulden was eerst de grootste munt, die je gebruikte als je wereldwijd spullen wilde kopen. Wij hebben het kapitalisme min of meer bedacht. Maar inderdaad, we waren echt altijd oorlog aan het voeren, vaak met meerdere buurlanden tegelijkertijd. Dat heeft ons ook de das om gedaan.quote:Op zaterdag 4 april 2026 09:18 schreef Wantie het volgende:
[..]
Het machtigste land ter wereld, totdat de VS het stokje overnam.
Dus niet altijd al een pauperland geweest.
quote:Twee derde steunt autoloze zondag en langzamer rijden op de snelweg
De prijsstijgingen aan de pomp zorgen ervoor dat Nederlanders de noodzaak voelen om na te denken over hun brandstof- en energieverbruik. Er is veel bereidheid om te besparen: vooral maatregelen die relatief eenvoudig zijn, kunnen op brede steun rekenen. Maar de auto écht laten staan, dat gaat een meerderheid te ver. Dat blijkt uit een recente peiling van het RTL Nieuwspanel.
Het Internationaal Energieagentschap (IEA) waarschuwde twee weken geleden voor een grote energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Ze gaven adviezen aan burgers, overheden en de industrie, om de stijgende olie- en gasprijzen zo veel mogelijk te beteugelen.
Meer thuiswerken zou bijvoorbeeld schelen, net als in de coronacrisis. Dat vinden mensen die deze mogelijkheid hebben, een heel goed idee. 82 procent zou dat wel willen, maar, zeggen velen, hun baas ziet dat nog niet zo zitten.
Minder rijden
Ook 10 kilometer per uur langzamer rijden op de snelweg scheelt brandstof, volgens het IEA. Bijna twee op de drie mensen is best bereid om dat te doen. Een autoloze zondag, zoals Nederland in 1973 en 1974 kende, dat vinden ook twee op de drie mensen een prima idee.
De auto helemaal laten staan, dat kan niet op een meerderheid rekenen. Carpoolen, dus de auto delen met anderen die dezelfde kant op moeten, daar heeft minder dan de helft zin in. Overstappen op het openbaar vervoer ziet ook minder dan de helft zitten.
Het zijn vooral mensen die in dorpen wonen die die mogelijkheid niet zien. Simpelweg omdat er bij hen te weinig ov rijdt, zeggen ze. Eén van hen legt uit: "Als ik met het ov moet, dan zit ik 30 minuten in de bus, dan 45 minuten met de trein en dan nog een keer 30 minuten met de bus. Nu met de auto ben ik in totaal zo'n 30 minuten onderweg."
In steden, vooral in de vier grootste steden, is de bereidheid om over te stappen veel hoger: daar zegt 65 procent dat het ov voor hen een optie is.
https://www.rtl.nl/nieuws(...)n-onder-nederlanders
Slik jij als je putin pijpt?quote:Op vrijdag 3 april 2026 21:03 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Waarom wil jij graag de kontslaaf van Brussel blijven?
Ja hoor. Is er in elk geval één pijpleiding naar Rusland weer geopend.quote:
Ja hoor, we gaan nu alweer richting de energielockdowns, die onvermijdelijk gaan komen. Eerst allerlei maatregelen zoals langzamer rijden, autoloze zondagen, etc. en dan complete lockdowns, QR-codes, etc.quote:
We staan dan op een achterstand met concurrerende sectoren in EU-landen.quote:Op vrijdag 3 april 2026 20:59 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Jij neemt aan dat we ons geld niet meer op die manier kunnen verdienen na een Nexit?
Hopelijk leid zo'n energielockdown tot een verminderde vraag en dus lagere prijs voor benzine.quote:Op zondag 5 april 2026 22:03 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Ja hoor, we gaan nu alweer richting de energielockdowns, die onvermijdelijk gaan komen. Eerst allerlei maatregelen zoals langzamer rijden, autoloze zondagen, etc. en dan complete lockdowns, QR-codes, etc.
quote:Groot aantal vaten met brandstof aangetroffen in flatgebouw in Den Haag
De brandweer en politie hebben zondagavond onderzoek verricht nadat er twaalf grote vaten waren aangetroffen in een keldergang van een flat aan de Wantsnijdersgaarde in Den Haag. Na onderzoek bleek het te gaan om brandstof.
De brandweer werd rond 22.15 uur ingezet om metingen te verrichten bij de vaten. Nadat duidelijk werd dat er van gevaarlijke stoffen geen sprake was, zijn de vaten naar buiten gebracht. Een adviseur gevaarlijke stoffen (AGS) heeft een extra controle uitgevoerd en constateerde dat het ging om brandstof.
Een gespecialiseerd bedrijf heeft de vaten afgevoerd. De eigenaar van de brandstof is niet bekend.
https://www.ad.nl/112-nie(...)n-den-haag~aaabd485/
De haat tegen buitenlanders zit zo diep, dat zelfs zeer slechte maatregelen voor NL maar ingesteld moeten worden.quote:Op zaterdag 4 april 2026 00:40 schreef capuchon_jongen het volgende:
[..]
Als je er uit stapt dan kan je de grenzen volledig dicht gooien. Niemand gaat er dan nog in.
een heel strenge migratiebeleid.
Woningmarkt wordt goedkoper
Meer werkzekerheid. Want die ene pool die wou komen kan er niet meer in in en zal moeten worden ingenomen door een Nederlander.
.
Wat een domme vergelijking zeg.quote:Op zaterdag 4 april 2026 08:59 schreef Candymannetje het volgende:
[..]
Voor de gouden eeuw hadden we ook geen EU nodig.
Dat vraag ik me al sinds de jaren '90 af sinds de opkomst van burgermaatschappijen.quote:Op zondag 5 april 2026 21:52 schreef gwn_een_user het volgende:
waarom wordt de forens die naar zijn werk moet zwaar belast terwijl de toerist die voor drie tientjes naar barcelona vliegt vrijwel volledig wordt gesubsidieerd?
Zoals de USA nu is.quote:Op maandag 6 april 2026 12:45 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Wat een domme vergelijking zeg.
De gouden eeuw kan je op geen enkele manier vergelijken met nu.
Of wil je terug naar kolonies en militaire bezettingen?
Nederland was een zeer machtig land dat (militair) kon overheersen en daarom alles kon opeisen.
Je weet dat wij een handelsland zijn? Als wij alle grenzen dichtdoen, dan doen andere landen dat ook voor ons. Kun je BV Nederland meteen failliet verklarenquote:Op zaterdag 4 april 2026 00:40 schreef capuchon_jongen het volgende:
[..]
Als je er uit stapt dan kan je de grenzen volledig dicht gooien. Niemand gaat er dan nog in.
een heel strenge migratiebeleid.
Woningmarkt wordt goedkoper
Meer werkzekerheid. Want die ene pool die wou komen kan er niet meer in in en zal moeten worden ingenomen door een Nederlander.
.
Het gaat niet om goed of slecht.quote:Op maandag 6 april 2026 12:59 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Dat maakt de VS slecht, dat heeft niets verder met EU nu en de gouden eeuw te maken.
Ja heel verstandig met een gedeelde economie en geopolitieke spanningen. :’)quote:Op vrijdag 3 april 2026 20:24 schreef TAmaru het volgende:
[..]
We moeten er gewoon zo snel mogelijk uit, want daarop wachten duurt te lang.
In Frankrijk beginnen de tekorten nu:quote:Op vrijdag 3 april 2026 21:51 schreef Elan het volgende:
Zijn er überhaupt tekorten? Prijzen zijn amper gestegen de afgelopen weken.
Nee jullie moeten solidair zijn.quote:Op dinsdag 7 april 2026 15:03 schreef RichardHammond het volgende:
Ik ben helemaal voor autoloze dagen en voor een gemaximeerde snelheid, maar dan alleen voor brandstofauto's. Rij zelf elektrisch dus ben geen onderdeel van het probleem.
Sommigen zitten alweer helemaal in de verdeelmodus zoals die vaccinatienazi's een paar jaar geleden.quote:Op dinsdag 7 april 2026 15:03 schreef RichardHammond het volgende:
Ik ben helemaal voor autoloze dagen en voor een gemaximeerde snelheid, maar dan alleen voor brandstofauto's. Rij zelf elektrisch dus ben geen onderdeel van het probleem.
Brandstofbonnen is wellicht een optie..quote:Op dinsdag 7 april 2026 15:03 schreef RichardHammond het volgende:
Ik ben helemaal voor autoloze dagen en voor een gemaximeerde snelheid, maar dan alleen voor brandstofauto's. Rij zelf elektrisch dus ben geen onderdeel van het probleem.
Want? Er is nu eenmaal genoeg stroom en niet genoeg olie, waarom zou ik last moeten hebben van iets dat niet mijn probleem is. Dat jij een voorstander bent van communistisch gedachtegoed is je goed recht, maar zadel mij niet met die onzin op.quote:Op dinsdag 7 april 2026 15:26 schreef CryptoPunk het volgende:
[..]
Sommigen zitten alweer helemaal in de verdeelmodus zoals die vaccinatienazi's een paar jaar geleden.
Hier in de buurt is er ook een paar centen af afhankelijk van onder welke concessie de palen vallen. De palen worden hier ook bijzonder goed gebruikt.quote:Op dinsdag 7 april 2026 16:43 schreef Wantie het volgende:
[..]
Brandstofbonnen is wellicht een optie..
Dat levert zuiniger rijden op, zonder dat hele dagen stil komen te liggen.
En als electrische rijder kun je gewoon stroom van je zonnepanelen gebruiken.
Overigens is de prijs bij laadpalen hier in de buurt met 3 cent gedaald.
Kennelijk is daar geen tekort op dit moment.
Als er genoeg stroom zou zijn, waarom dreigt vanaf de zomer van 2026 een aansluitstop voor nieuwe kleinverbruikers (zoals woningen en kleine bedrijven)? Zonder ingrijpende maatregelen (zoals gedwongen "spitsmijden" door honderdduizenden huishoudens, tijdelijke gasgeneratoren of snellere netuitbreiding) kunnen honderdduizenden nieuwbouwwoningen geen stroomaansluiting meer krijgen. Landelijk gaat dat om een half miljoen woningen.quote:Op dinsdag 7 april 2026 17:41 schreef RichardHammond het volgende:
[..]
Want? Er is nu eenmaal genoeg stroom en niet genoeg olie, waarom zou ik last moeten hebben van iets dat niet mijn probleem is. Dat jij een voorstander bent van communistisch gedachtegoed is je goed recht, maar zadel mij niet met die onzin op.
Probleem is niet de productie, maar de distributie van de elektriciteit.quote:Op dinsdag 7 april 2026 18:01 schreef CryptoPunk het volgende:
[..]
Als er genoeg stroom zou zijn, waarom dreigt vanaf de zomer van 2026 een aansluitstop voor nieuwe kleinverbruikers (zoals woningen en kleine bedrijven)? Zonder ingrijpende maatregelen (zoals gedwongen "spitsmijden" door honderdduizenden huishoudens, tijdelijke gasgeneratoren of snellere netuitbreiding) kunnen honderdduizenden nieuwbouwwoningen geen stroomaansluiting meer krijgen. Landelijk gaat dat om een half miljoen woningen.
In steeds meer delen van Nederland raken laagspanningsnetten vol, wat leidt tot vertragingen van gemiddeld bijna een jaar per project.
Daarbij, ik ben juist voor volledige vrijheid. Als je wilt rijden en je kunt het betalen moet je dat vooral doen.
Leuk verhaal, ik kan mijn elektrische auto zonder problemen opladen. Ga een ander lastigvallen met je betutteling.quote:Op dinsdag 7 april 2026 18:01 schreef CryptoPunk het volgende:
[..]
Als er genoeg stroom zou zijn, waarom dreigt vanaf de zomer van 2026 een aansluitstop voor nieuwe kleinverbruikers (zoals woningen en kleine bedrijven)? Zonder ingrijpende maatregelen (zoals gedwongen "spitsmijden" door honderdduizenden huishoudens, tijdelijke gasgeneratoren of snellere netuitbreiding) kunnen honderdduizenden nieuwbouwwoningen geen stroomaansluiting meer krijgen. Landelijk gaat dat om een half miljoen woningen.
In steeds meer delen van Nederland raken laagspanningsnetten vol, wat leidt tot vertragingen van gemiddeld bijna een jaar per project.
Daarbij, ik ben juist voor volledige vrijheid. Als je wilt rijden en je kunt het betalen moet je dat vooral doen.
Ik kan mijn auto ook voltanken zonder problemen.quote:Op dinsdag 7 april 2026 18:28 schreef RichardHammond het volgende:
[..]
Leuk verhaal, ik kan mijn elektrische auto zonder problemen opladen. Ga een ander lastigvallen met je betutteling.
Voor de hoofdprijs.quote:Op dinsdag 7 april 2026 18:29 schreef CryptoPunk het volgende:
[..]
Ik kan mijn auto ook voltanken zonder problemen.
De vraag rijst hoelang dat nog mogelijk gaat zijn? Ik ben als kind opgegroeid tijdens de 'autoloze' zondagen en vind het fantastisch. Elektrische autos gaan nu echter roet in't eten gooien voor de kids want die karren gewoon doorquote:Op dinsdag 7 april 2026 18:29 schreef CryptoPunk het volgende:
[..]
Ik kan mijn auto ook voltanken zonder problemen.
Niet elektrische auto's ook. Zelfde als met die avondklok een paar jaar geleden, ook zat mensen die daar maling aan hadden.quote:Op dinsdag 7 april 2026 19:08 schreef Digi2 het volgende:
De vraag rijst hoelang dat nog mogelijk gaat zijn? Ik ben als kind opgegroeid tijdens de 'autoloze' zondagen en vind het fantastisch. Elektrische autos gaan nu echter roet in't eten gooien voor de kids want die karren gewoon door
Dan zullen ze toch echt een rantsoen moeten omzeilen of een reisverbod negeren.quote:Op dinsdag 7 april 2026 19:25 schreef Accordtje het volgende:
[..]
Niet elektrische auto's ook. Zelfde als met die avondklok een paar jaar geleden, ook zat mensen die daar maling aan hadden.
quote:Op dinsdag 7 april 2026 18:28 schreef RichardHammond het volgende:
[..]
Leuk verhaal, ik kan mijn elektrische auto zonder problemen opladen. Ga een ander lastigvallen met je betutteling.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Wat een leuke woordspeling van het AD, Europa is namelijk helemaal geen politieke entiteit en staat niet in een gezagsrelatie ten opzichte van ons, maar wel een maan. Ik dacht even dat het weer van die kruiperigheid van het AD voor de EU was.Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
Over 50 jaar kijken millennials met dezelfde weemoed naar die mooie tijd van de Corona-lockdowns...quote:Op dinsdag 7 april 2026 19:08 schreef Digi2 het volgende:
[..]
De vraag rijst hoelang dat nog mogelijk gaat zijn? Ik ben als kind opgegroeid tijdens de 'autoloze' zondagen en vind het fantastisch. Elektrische autos gaan nu echter roet in't eten gooien voor de kids want die karren gewoon door
Zoals de mentaliteit van Tata Steel Nederlandquote:Op dinsdag 7 april 2026 19:29 schreef Fietsenrek het volgende:
[..]als ik er maar geen last van heb. Zoiets?
Gezellig met half Nederland naar de 2 - wekelijkse persconferentie van Hugo en Mark kijken omdat je toch niet naar buiten mocht en met zijn allen voorspellen wat de nieuwe wekelijkse cijfers zouden zijn.quote:Op dinsdag 7 april 2026 19:36 schreef Wantie het volgende:
[..]
Over 50 jaar kijken millennials met dezelfde weemoed naar die mooie tijd van de Corona-lockdowns...
Kijk ik ook met weemoed op terug. De rust op de weg 's avonds na 21:00h was een verademingquote:Op dinsdag 7 april 2026 19:36 schreef Wantie het volgende:
[..]
Over 50 jaar kijken millennials met dezelfde weemoed naar die mooie tijd van de Corona-lockdowns...
Ja, ik kon veel sneller op mijn bestemming komen destijds.quote:Op dinsdag 7 april 2026 19:41 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Kijk ik ook met weemoed op terug. De rust op de weg 's avonds na 21:00h was een verademing
Ik had een vrijstelling van HR gekregen, een document dat ik bij aanhouding aan de politie kon tonen. Dat is mij echter nimmer overkomenquote:Op dinsdag 7 april 2026 19:43 schreef Wantie het volgende:
[..]
Ja, ik kon veel sneller op mijn bestemming komen destijds.
Mij ook niet.quote:Op dinsdag 7 april 2026 19:45 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Ik had een vrijstelling van HR gekregen, een document dat ik bij aanhouding aan de politie kon tonen. Dat is mij echter nimmer overkomen
Hangt van de dreiging af denk ik.quote:Op dinsdag 7 april 2026 19:45 schreef bloodymary1 het volgende:
Als die maatregelen zoals in de coranatijd nog eens zouden komen doen er wel heel wat minder mensen aan mee denk ik zo. Ik in ieder geval niet.
Wat verder overigens niks met dit topic te maken heeft.
Bij een kleine, maar heel luide minderheid die geen flauw idee heeft wat dat met zich meebrengt.quote:Op maandag 6 april 2026 12:44 schreef bianconeri het volgende:
[..]
De haat tegen buitenlanders zit zo diep, dat zelfs zeer slechte maatregelen voor NL maar ingesteld moeten worden.
Uit de EU stappen is wel het domste wat NL kan doen.
Ah, want we wekken de meeste elektriciteit niet op in aardgascentrales? Of ben je een thuiswerker met zonnepanelen en laat je de auto in de winter staan?quote:Op dinsdag 7 april 2026 15:03 schreef RichardHammond het volgende:
Ik ben helemaal voor autoloze dagen en voor een gemaximeerde snelheid, maar dan alleen voor brandstofauto's. Rij zelf elektrisch dus ben geen onderdeel van het probleem.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |